Új privát üzeneted érkezett!

Incike!
Elfelejtettem! Engem érdekel a csokilikőr recept! :D

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Netti!!!
Sok boldogságot a mai napra,illetve az elkövetkező 100ra :lol: Remélem hogy senki és semmi nem rontja el az örömöd!!!!

Trixi!
Nekünk se volt vmi fergeteges az éjszaka,üdv zombi társ!1x én is itthon hagytam a rongyiját...sétálni mentünk csak,de nem akart aludni...itthon is ha eldobálja sír de amint hozzá bújhat alszik is!

Na apaa szülinapja alkalmából reggelit készít nekem,ma itthon van mert éjszaka kezdi a melót,majd holnap este lesz neki pihenő,addig melózik :? :( alvás nuku :roll: remélem bírni fogja,picit még taknyos...

Na Iza a tegnapi délutáni alvását kihúzta este 10ig...ekkor kaja,meg orrszívás stb.Amúgy délután minden szipogás nélkül aludt!!Már azt hittem nem is fog eldugulni neki...tévedtem.Hajnal 1ig kb 15precenként szívtam az orrát,már mindent bevetettem...szegény csak a száján kapott levegőt.Aztán sikerült kidugítani,cumi be és aludt is.Majd eklt 3kor enni,aztán fél7kor :roll: ombi vooookkk!!!

Ja és most köhög is picit...de nem sokszor szerencsére!

Na majd jövök,csak kész a reggeli hamburger! :wink:

annus11
 
 


Csak a csokikrém folyós, csak az a baj, hogy ha leveszem majd a kapcsot a tortaformáról, szerintme szét fog csúszni az egész :? De nem baj, maximum kanállal esszük :lol:
Vendég
 

 
 

Mindenkinek Szép Jó Reggelt Kívánok!

Trixi
Az én iccakám is mozgalmas volt. Nem tudom mi ütött ebbe a gyerekbe, de vagy 1-1+1/2 óránként kelt visítva. Most alszik.
Szóval ma én sem vagyok a toppon.

Csoki Likőr 1/2 literre
(ahogy mi csináljuk már vagy 50 éve)

-1 tubus sűrítettej
-2 dl rum (kaszinó)
-2 dkg kakaópor
-5 dkg étcsoki
-1 cs. vaníliáscukor
-1 dl víz

Elkészítés:
kakaó+víz+van.cukor+étcsoki= felfőzöm és , ha kihült belekeverem a többi hozzávalót és kész is.
Jól lehűtve kínálom.
Egészségetekre.

Na most szólok, hogy igen ütős ital így 1 kupica is megárthat(nekem főle, mert nem fogyasztok alkoholt, de ezt alkalmanként igen). :oops: Viszont rettenetesen finom és itatja magát.

Mi egyszerre 2-3l-t szoktunk csinálni belőlle, mert jól eláll és nem romlik meg. Akár 1évig is eláll hűvös helyen. Nem kell feltétlen hűtőben tárolni.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.09.18 08:01-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


Panndi
Akkor lesz belőlle rakott piskóta, ha folyós lett és tejszínhabbal díszítheted.

Kép
Kép
incike
 
 


A most következő receptet mindenkinek ajánlom!
Finom és kiadós édesség.
Szintén családi örökség, de ilyet tuti senki nem evett még!
Én imádom!

Rakott Piskóta
(vizes piskótával készítem mindíg)


Hozzávalók:
-4 tojás
-24 dkg cukor
-20 dkg liszt
-8 kanál viz
-1 sütőpor

Elkészítés:
A 4 tojás fehérjét feverjük habnak és hűtőbe tesszük. A sárgákat kikeverjük a cukorral és a kanalanként hozzáadott vizzel.NEM MELEG VÍZZEL, Langyossal!!! A liszthez keverjük a sütőport és azt is a masszához keverjük. Végül hozzáadjuk a felvert habot. Zsirozott vagy vajazott, lisztezett nem nagy tepsiben sütjük. Ha megsült kihűtjük.


Krém:

-15 dkg dió (megpirítva, ledarálva)
-10 dkg cukor (karamellizálni és1dl vízzel felengedni)

- 6 dl tej
- 20 dkg cukor
- 3 ek. liszt
ezt az egészet felfőzzük és ebbe keverjük bele a diót!

Ha kihült bele tesszük az:
-5 dkg vaj
- rum(kaszinó) ízlés szerint
-1 szimplafekete (4 személyes főzet)

Az egészet jól összekeverem krémesre.
Fogok 1 jénait és a piskótát felszeletelem 1-2 cm vastag lapokra. Kibélelem vele a tálat és szintenént meglocsolom a krémmel, ezt addig folytatom míg el nem fogy. A tetején a befejezés mindíg krém legyen!!! 1 napig a hűtőbe teszem és tejszínhabbal díszítve tálalom.

Kép
Kép
incike
 
 


Ezek mind a nagymamám receptjei. Ő cukrász volt és bába. Jól összepasszol a kettő mi?! :lol: Mellette szerettem meg a sütést és így lettem én is cukrász. A családomban 3-man vagyunk cukrászok, jobban mondva már csak ketten, keresztanyám és én.
Nálunk, ha vendégség volt és összegyűltünk akkor mind a 2 asztalra került. Soha nem lehet megunni ezeket a finomságokat. Amennyiben mégis lemaradt az asztalról akkor mindenki hiányolta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.09.18 08:12-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


Jó reggelt!

Bogi ma negyed9-kor kelt :) igaz, olyan hnegyed5 körül volt egy fél óra, mikor mocorgált

Tinu,
Csongi :lol: :lol: na mi lesz még, mikor már totyogni is fog! :)

Incike,
nagyon jól hangzik ez a csokilikőr recept! Főleg nekem, csokib*zi vagyok :wink: ma sztm meg is csinálom.

Na megyek a dolgomra.

Netti,
sok boldogságot Nektek!

emese1979
 
 


Emese! Itt vagy????? Mennénk a gyógyszertárba Marcival és van még Neogranormonos popsitörlő 300 HUF-ért. Mennyi kellene? (Mondjuk limitált a karom teherbírása, de egy kartont el tudok hozni (12 db). Ja és nem dobozos, hanem utántöltős. Meg van neogranormon krém is akcióban (2 ropi helyett 1 a nagy tubus). Plíz ha itt vagy dobj meg egy válasszal (vagy vki aki itt van, nem tudja véletlenül Mesi mobilszámát?)

Pusz, jövök még csak most megyek :D

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Emese
Nem fogod megbánni. Ez nem olyan mint a bolti amelyik inkább édes, mint ízes lenne. Hajrá! Aztán majd számolj be róla.

Kép
Kép
incike
 
 


Gyöngyi
Ment üz!

Kép
Kép
incike
 
 


Jó reggelt!

Incike, köszi a csokilikőr receptet! Nagyiméknak 50. házassági évfordulójuk lesz a hétvégén, ki is próbálom!!! :lol: :lol:

Szofi, ha a kevert tészta odaégett, az inkább a sütő hibája, mint a tésztáé. Legközelebb próbáld meg a tepsit lejjebb/feljebb tenni, vagy alacsonyabb hőfokon sütni!

Réka, én ugyanabban a cipőben járok, mint te, és én is elgondolkoztam néha azon, h vajon esetünkben a ragaszkodás a szoptatáshoz árt vagy használ inkább...? Ráadásul a mi dokinénink nagyon tápszer-ellenes, néha már azon is gondolkoztam, h nem áldozza-e fel a gyerkőcöm normális gyarapodását (egészségét?) a "tápszer-ellenesség oltárán", ha érted, mire gondolok... Pluszban nem segít az sem, h míg a doki szerint minden rendben (az sem gond, ha a hat hónapos súlyduplázás nem lesz meg), a védőnőnk már egy ideje folyton sopánkodik, h "nem lesz ez így jó, keveset hízik ez a gyerek"... Szóval van dilemma dögivel. De mivel a gyerkőc eddig minden hozzátápis kísérletre (gyümilé, tejpép) hasfájással és éjszakai nemalvással reagált, én maradok a szopinál egyelőre. Szóval (összefoglalva röviden a fenti szófosásomat) :lol: :lol: : NYUGI és NE ADD FEL!!!! :lol: :lol:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Köszi Incike :-)

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Ja igen, receptek: én még adós vagyok a Anikónál prezentált extracsokis süti receptjével, íme:

20 dkg étcsoki (én szimpla tortabevonót használtam)
20 dkg vaj
4-5 púpos ek liszt
porcukor ízlés szerint (az eredeti recept szerint ennyi csokihoz 6 ek kéne, de az sztem brutál sok, én az Anikós-sütihez 1 ek-nal tettem)
2 egész tojás
1 tojássárgája
fél csomag sütőpor

Étcsokit + vajat forró gőzfürdő felett megolvasztjuk, beletesszük az összes többi hozzávalót, robotgéppel összekeverjük, muffinsütő tálcába rakjuk. Előmelegített sütőbe tesszük, tűpróbáig sütjük. A tetejére tejszínhab... nyami!

Extra: lehet belekeverni meggyet, sztem nagyon jól megy a csokihoz, ill. étcsoki helyett tejcsokival is lehet készíteni, de akkor sztem nem kell bele plusz cukor.

Kép

Kép
zsüci
 
 


Zsüci
Még a narancs vagy mandarin is megy a receptedhez.
Csokihoz jól passzolnak.

Kép
Kép
incike
 
 


Szofi,
neked egy hiperegyszerű kevert tészta:

40 dkg liszt
30 dkg cukor
6 tojás
2 dl tej
2 dl olaj
1 cs sütőpor

Robotgéppel összekever, kivajazott-lisztezett tepsibe tölt, megsüt. Bármilyen gyümölcs jó bele (én csináltam már meggyel, ribizlivel, sárgabarackkal), a lényeg, h a tésztát be kell tenni a sütőbe, és a gyümit csak akkor szabad beleszórni a tésztába, ha már egy kicsit sült (5-10 percet, kb.) - máskülönben az összes gyümi azonnal lesüllyed a tészta aljára!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Aki vállalkozik megcsinálni a cs. likőrt majd számoljon be róla.

Kép
Kép
incike
 
 


Incike,
igazad van, tényleg, erre nem is gondoltam! Esetleg a gyümit előtte lehet egy kis alkoholba (rum? gyümölcslikőr?) áztatni, és úgy tenni a sütibe, vagy csak a tetejére. De lehet csinálni hozzá egy kis vaníliamártogatóst is... Így születnek az új receptek!! :lol: :lol:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok, Jó reggelt! :)

Látom sütés-főzés volt a téma tegnap este, így gondoltam hozok én is nektek egy jó kis receptet...

Mandulás világ legjobbja
(duplán sütjük)

10 dkg vaj
10 dkg cukor
4 tojás sárgája
10 dkg liszt
1 csomag sütőpor
1 csomag vaniliáscukor
4 evőkanál tej

A vajat a cukorral és a tojással ki kell keverni. Mindent beleteszünk egy ebbe a masszába, a lisztet legutoljára. Ez az egész massza megy bele a tepsibe.

Hab:
4 tojás fehérje
15 dkg kristálycukor

Ebből kemény habot verünk, majd ráöntjük a massza tetejére, s végül ennek a tetejére vágott mandulát szórunk.

Vaniliaöntettel (hígra főzött pudinggal) tálaljátok!

Szerintem nem túl bonyolult süti, nem lehet elrontani ellenben isteni finom!
Lehet kicsit kavarni azzal, ha félig megsütitek a piskótáját azt megkenni egy lehelettnyi lekváral és úgy rá a habot... ;)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
hunccutka
Budapest
 
 


Huncutka
Ez hasonló a rákóczi túróshoz csak itt kimarad a túró és lekvár.

Küldhettek még recepteket én falom őket.

Kép
Kép
incike
 
 


Tegnap elmerészkedtem könyvesboltba. Hát, nem kellett volna, temérdek pénzt hagytam ott... :lol: Megvettem Csernus új könyvét (A Férfi), Coelho új regényét (A győztes egyedül van), egy Stephen King regényt és a Cole-féle fejlődéslélektan könyvet (Suttogó helyett :lol: :lol:). A Csernust kezdtem el olvasni - hát, óriási csalódás a Ki nevel a végén? után... :evil: :evil: Tele van közhelyekkel, sablonos, unalmas, ráadásul kb. ált. iskola 5. osztályos szinten van a fogalmazása. Oké, Csernus nem író, hanem pszichiáter, de hogy a korrektort/szerkesztőt páros lábbal rúgnám ki a kiadó helyében, az tutkó... :x

Kép

Kép
zsüci
 
 


Inci: hát feltétlen ki fogom próbálni a recijeidet, főleg, ha cukrászfamilyből származik. :wink:
Meg a többiekét is!

Igazság szerint a blogba kéne őket tenni, csak az a baj, hogy én már a múltkor sem tudtam wordből bekopizni oda. Végül Annus, hogy oldottad meg Szofi novelláinak a feltételét?

Kép
Kép
tinu
 
 


Jóóóóó reggelt!

Betegek gyógyuljanak gyorsan! Esztó, Dóri és gyerekek és Stella!

Gyöngyi, sztem sokat cipeltem Blankit, azért fáj a hátam. :? Tegnap elmentünk az egyetemre barátnőmet meglátogatni, ill. Kiscicámnak megmutattam, hova jártak a szülei. :lol:

Lányok, annyi receptet dobtatok, h nem tudom követni! Lehetne blogba a recepteket? Akkor megtaláljuk később is.
Jelenleg feketeerdő tortát akarok csinálni, vagyis enni, h pontos legyek. :lol: A gond az, h amit összedobok sütiket, azt egy nap alatt bevágom, férjemnek csak kóstoló marad. :P De úgy tűnik, jó fogyókúra, mert terhesség előtti súlyomnál vagyok!!!

Hol van a 3. kerületben babauszi? Mennék én is Blankival meg Apával.

Netti, SOK BOLDOGSÁGOT!

Keltünk éjjel párszor, vleg azért, mert Blankinál aludtam, egymást zargattuk. :?

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Jó reggelt!!!
Hát micsoda sutizés van itt így kora reggel???? Így egész nap folyni fog a nyálam, mint egy buldognak.Csak lazán,két oldalt. :lol: :lol:
Mi köszönjük szépen jól vagyunk, nincs semmi extra.
Anita, most olvason, a melót.Szerintem nagyon jól hangzik.Vesztenivalótok nem lévén,szerintem egy próbát megérne. Bár Nektek kell eldönteni.De látod!!!!Mindig van fény az alagút végén. Megvolt az esti lakásnézés is. Nem tudom tetszett-e a fickónak. Néha jobban reménykedem, néha kevésbé.Nem könnyű ez sehogy sem.De türelmesnek kell lennem, mert ezt nem tudom siettetni. Rájöttem, hogy ez a karmám.Legalábbis az egyik.Türelmet tanulni. Én nagyon hiszek a karmában, bocs, ha valaki nem.
Na megyek, vár a porseprűm.
Netti,nagyon szép és boldogságos napot kívánok, aztán gyere majd a képekkel!!!!
Mozza!!!!!Merre vaaaagy?????Remélem jól vagytok, és bírjátok még az építkezést. :(

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Zsüci: hát a Cole-ért kár volt! AZt kölcsönadtam volna szívesen én is! ANnyira nem nagy mű, hogy ott álljon a polcodon. :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
hát, a piacon lévők közül nekem a Cole-t dicsérte mindenki, de majd meglássuk, mit tud... Amúgy nem volt egy földhözvágóan nagy kiadás (a Csernus-Coelho páros együtt drágább volt) :lol: És Ranschburg bácsin néha kegyetlenül fel tudom húzni magam, szóval kell valami más!

Kép

Kép
zsüci
 
 


Zsüci, mi bajod Ranschburg bácsival? Nekem eddig ő a kadvencem, vele legalább részben egyet tudok érteni...

Muháháháh megjött a babakarámom!

Csani megtalálta a hangját, egész nap kárál! Nagyon vicces!

Köszi lyányok a sok receptet!

Na haragudjatok, most csak ennyi, legyen mindenkinek szép napja!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Zsüci: mi az, ami érdekel amúgy a fejlődéslélektanból? Hátha tudok még ajánlani könyvet. Átfogónak jó a Cole, csak egyes részei halál unalmasak, más részei meg túlságosan általánosak ahhoz, hogy pl. a gyerekneveléshez segítséget adjanak. Amúgy jó, ha elolvasod, de nem tudom, mennyire képes útmutatóul szolgálni. (Bár lehet, hogy azért utálom csak azt a könyvet, mert nálunk szigorlati tankönyv volt. :lol: Akkor még nem tudtam, hogy gyerekpszichológus leszek. :P )

Kép
Kép
tinu
 
 


Csajok én már nem birtam kővetni a recepteket igy be tettem az őszeset a blogba is remélem nem baj!
Nagyon jó mind a csoki likőrt én is ki próbálom majd.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Gyöngyi,
nagyon szépen köszönöm mégegyszer!!!!!!
most már megvan a telószámod is, nem menekülsz :)

Jók a receptek :)

Kutyafüle,
valami ilyesmi bulldog nyálfolyásra gondoltál? :lol:
Kép

emese1979
 
 


Megnyugtatásképpen -paramamiknak:

Idősebb lánykánk gyarapodása (előástam a kiskönyvét): születési súly: 3300 gramm, 3 hónaposan: 5210 gramm, félévesen: 6750 gramm, 9 hónaposan: 8000 gramm, 10 hónaposan: 8100 gramm, 11 hónaposan: 8000 gramm(!), 1évesen: 8000 gramm(!), 13 hónaposan: 8550 gramm.
Ugyanazon a mérlegen mérve, védőnéninél (nem romlott el, mert akkor még hagyományos volt,nem a digitális..)

Hossza: 57 cm-rel született, 3 hónaposan 63 cm volt, félévesen 72 cm, 9 hónaposan 75 cm, és 1 évesen 76 cm.

Első foga: 11 hónaposan(!)

5hónaposan 1x hasrafordult, utána 4 hónapig nem volt hajlandó semmit csinálni... :)

Egyáltalán nem mászott, csak kúszott. Kapaszkodva nem járt. Akkor ült fel, mikor már biztosan úgy is maradt (10 hónaposan), és akkor indult el, amikor már rendesen járni tudott (14 hónaposan). 15 hónaposan már rendesen, összefüggő mondatokban beszélt :)

Szóval: semmi nem úgy volt nála, ahogy a "nagykönyvben meg van írva".. :)
..és: minden ok. volt a lánykánkkal -akkor még... :)
Most, 12 évesen meg 2 cm híján akkora, mint én. (Én sem vagyok magas, mindössze 160 cm..), legjobb futó az osztályban, és nagyon jól megy neki a matek. :)

Bogyó baba

Kép
szkitty
 
 


..teljesen más. De hát pont ez a jó, hogy MINDEN GYEREK TELJESEN MÁS! Szóval: NEM PARÁZNI,ANYUKÁK!!! :)

Kép
szkitty
 
 


Zsófika, nagyon boldog 2. születésnapot!!!!

Netti, Sok boldogságot esküvőtök alkalmából!!!!!

Trixi, sajnálom a rossz éjszakát! Nekünk mostanság minden éjszakar rossz, ma már Gyöngyvirággal fogok aludni, remélem Ő nem ébred fel fél óránként....

Kitty, nekem Gyöngyvirág a mintagyerek, mindent ugyanakkor csinált, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva, ehhez képest Iringó tök más. idő volt, hogy elfogadjam, nem lehetnek egyformák.

Jelentem, ma reggel megvolt a hátról hasra fordulás!!!! :lol:

Mindenkinek köszönöm az utazás támogatását, 24 órával ezelőtt még eszem ágában sem volt menni, mert tartottam tőle, de a támogatásotok sokat segített, hogy átlendüljek!
Ha beférünk még az időkeretbe (útlevél a kicsinek), akkor belevágunk.
Vendég
 


Netti, ugyanakkorával akartam írni, mint Zsófit, valamit elszúrtam, bocsi!!!!
Vendég
 


Zsófinak sok boldog szülinapot!!!!!!!

Én sajttortát sütöttem tegnap. :-)

Délre jön a fodrász, meg húgom, pizzatészta bekeverve, nagyjából rendberaktam a lakást.
Tegnap fürdés ment simán, Majával megvártuk Apát. Fél 9-re ért haza, nagy dugó volt a városban az eső miatt.
pumuklii
 
 


Szofi, legközelebb megkérdezem apától, hogy Ő milyen oldalt talált, megüzenem, hogy ne kelljen a földön aludnod megint! :lol:
Vendég
 


akit esetleg érint, ma a Sport 2 ismétli a Liverpool - DVSC meccset, apró bökkenő, h 15 órakor...

emese1979
 
 


Hali!

Tegnap nem nagyon volt érkezésem írni....csak bele-bele olvasgattam.
Kész vagyok.....totál.....
Tegnap 05:20kor kezdték a motorosfűrészelést a szomszéd építkezésen....férjem alsóban ki és leüvöltötte őket...
Ma a másik építkezésen 05:50kor indult a flex és a daru.....NEM BÍROM MÁR....
Lili erre ébred...meg mi is....
Csak sajna ő napközben sem tud alukálni a zajok miatt....ugye van egy monoton alapzaj és arra rá a kopácsolások, szikladobálások stb.....
Ott tartok hogy éjjel 11kor hallom a csendet....a fülem ráállt a zajra... :?
Szóval most próbálom az önkormányzatot elérni...mivel a rendeletekben nincs meg a vonatkozó zajkorlátozás....

KITTY!
Írok privit....nem akarok a munkásokkal kics..ni, de a tulajokat szeretném rendberakni....ilyen nem hiszem hogy legálisan lehet csinálni!!!!!

Szóval napközben Liló nem nagyon alszik most...estére totál nyügi lesz. Én meg a munkáimmal csak esti fektetés után tudok haladni....fasza....
Na, nem depizek tovább, Lili üvölt, felébredt megint valami hirtelen zajra..... :(

Kép
mozza
 
 


hello csajok,

én mindig lemaradok a délutáni eseményekről, mert AndrisMarci délutáni alvása után mindig elmegyünk itthonról. Tegnap átvittem anyához, én meg el a boltba. Anya is vett egy rakat ruhát neki a Tecsóból, meg én is. 50%-os leárazás van a téli cuccokra is :!: :?:

Khm, szóval én utólag csatlakozom: Szofi, nagyon boldog névnapot! Vannit és Zsófit Isten éltessen sokáig.

Zsüci, ha hamarabb szólsz, mondtam volna, hogy Csernusra egy forintot ne költs! :lol: Úúú, mi nagyon utáljuk! :evil: És mennyi pénze van ezekből a színvonaltalan könyvekből... Én nem értek hozzá, de a pszichológus ismerőseink 99%-a szerint egy alsó kategóriás szakember.

Olvasom itt az éjszakázók történeteit... :? Nálunk mostanra ért ide a front, ma még jó sok nyavítás volt... Csak akkor jó, ha felveszem. Lehet a fogzás köv. része...

Netti, gondolok ám rád, sok boldogságot!

Anita, örülök, hogy lett egy jó lehetőségetek!

Dóri, te pedig gyógyulj már meg!

A receptek nagyon szuperek, bár ha jobban meggondolom, amikor a kisfiam nincs jó passzban nem merek hozzákezdeni...

No, most hívott a pelenkadíler, hogy erre jár és elhozza a pelenkákat. De jó fej!

Kép

Kép
adraci
 
 


Jaj, hagyjátok abba a recepteket, mert mindjárt nekiállok a tortának és megeszem az ünnepelt helyett :lol:

Köszönjük szépen a köszöntéseket!

Böbi, jól döntöttetek :) Ugye Te írtad, hogy Gyöngyvirág is Thomas rajongó? Van könyve is Thomasos?
Vendég
 


Mozza, mostmár bánj el velük, mert ez tényleg durva!

Az én férjem is ezt csinálta volna! :wink: Csinálta is egyszer, amikor a szomszéd szombaton reggel 6-kor kezdett fúrni. Átment, mire a marha közölte, hogy csak ezt az egyet fúrta... :? Gondolom felébredt rá mindenki, aki még aludt :shock:
Hogy lehetnek ennyire bunkók az emberek?

Kép

Kép
adraci
 
 


Böbi, még neked is akartam írni, hogy jó döntést hoztatok. Én is mennék, csak vigyáznék! :wink:

Kép

Kép
adraci
 
 


Böbi: gratu a forgáshoz Iringónak!!!
Ahogy látom, egyre többen csatlakoztok hozzánk a nem-alvásban. Ez nekem egy icipici megnyugvás, hogy nem csak velem szúrt ki az élet. :lol: De szemét vagyok. :?

Kitty: tök jó, hogy leírtad a lányod ismérveit! Ez szerintem totál megnyugtató. Bár jelenleg nem vagyok paramami, de még nekem is jó ezt olvasni!

Kép
Kép
tinu
 
 


Iringónak gratulálok a forgáshoz :)
Vendég
 


Isten éltesse Zsófikát!!!
Na én is megvagyok a takarítással.Még az ágyneműt kell áthúzni, megy a mosógép folyamatosan, aztán még varrni valóm van egy kevéske. El szeretnék menni délután a fiú temetésére, nem tudom lesz-e rá időm.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Iringónak gratulálok a forgáshoz :)
Vendég
 


Jaj, Fruzsi kúszni gyekszik nagyon, tegnap haladt kb 10 centit :lol:
Vendég
 


Mindenkinelk szép napot, ünneplést, gyógyulást.Böbi, grat a forduláshoz. Amiko3r én ama védőnői kérdésre, hogy mit tud a gyerek- azt mondtam, hogy fordul a hátáról hasára, meg vissza, azt mondta, az nem lehet anyuka , az még korai. :shock:

éN IS ÍRNÉK EGY RECEPTET, IDE ÍROM, BLOGBA ÉN NEM TUDOK..
Na.
Túrógombóc kisgyerekes anyukáknak.( Nem kell vele sokat pöcsölni, és szerintem jobb is mint a classic..))Tartalmas golyás vagy raguleves utén ekkora adag bőven elég 2 felnőttnek és egy gyereknek.
Tovább tart leírni, mint megcsinálni.Na akkor.

Fél liter tejből sűrű tejbegrízt főzök, cukrosat, esetleg vaníliáscukrosat.Betonkemény ne legyen, de a kanál álljon meg benne kis időre.Amíg langyosra hűl, zsemlemorzsát pirítok.A tejbegrízhez keverek 25 dkg túrót, cukrot teszek még bele ízlés szerint.Esetleg még beteszem a hűtőbe, ha más dolgom is van, meg egy kicsit lehűtve jobban formázható, de nem muszáj lehűteni.Vizes kézzel gombócokat formálok, belehagyigálom a morzsába, rázok rajtuk, kiszedegetem, cukros tejföllel tálalo
Előnyei:
gyors, puha-másnap is, nem kell főzni a gombócokat külön, míg feljönnek, nem is főnek ezért szét:)

Kép
Kép
zili
 
 


Netti,

LEGYETEK NAGYON BOLDOGOK!!!

és ahogy a férjem mondaná:
ÜDV A KLUBBAN!! :wink:

KépKép

Kép
hase
 
 


Pumuklii, a sajttortába legalább nem kell a vaníliáscukor :-)

Emese, nagyon szívesen, tök jót sétáltunk. Én is elmentettem a tiedet, ha esetleg telefonbetyárkodnál, tudjam, te vagy az :lol: Nagyon rendesek voltak, mert végül vettem egy kartonnal (12 db) és félretették, majd a Zuram este elmegy érte kocsival. Ja, 4-5 db-ot szívesen továbbpasszolok 300 HUF-ért, aki jön talira csütörtökön. Vagy ha még lesz addig akció, szívesen elnavigálok bárkit a gyogyitárba. Steve mit fikszíroz ennyire? :)

Remélem Esztó, Izus, Amina és az összes betegünk jobban van mára.

Mozza :evil:

Kutyafüle, kitartást a mai naphoz. Nem irigyellek. Még mindig sajnálom a barátotokkal történteket.

Dóri, jobbulást nektek is. Nem vagy semmi...reagálás csúcsot döntöttél :D

Iringónak is megy egy nagy HEÖ átfordulása alkalmából. :) Böbi, jó kis kaland lesz, megérdemelsz egy kis kikapcsolódást.

Kitty, de jó amit leírtál, szerintem tedd talonban, majd amikor mászunk-nem mászunk időszak lesz, jól fog még jönni a példabeszéd :D

Én ma bőgéssel nyitottam a napot. Férjem szülinapjára vettem egy méregdrága pulóvert (gyönyörű szürke, kárókockás, GANT). Nem volt olcsó... Kimostam kézmeleg, 30 fokos vízben, extrahiperszuperüberóvatos programmal (gyapjú és társai). Összement... Nem mondom meg hány ropit sikerült lezsugorítani. Nem való nekem a flanc...csak tönkreteszem. Na mindegy, már nem bosszankodom rajta, csak olyan szép volt...Egy újabb tapasztalattal több...

DE! GYÖNYÖRŰ IDŐ VAN!!!!!! Netti, jó nap ez a férjhezmenésre! Sok-sok boldogságot az asszonyélethez :D

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: