Új privát üzeneted érkezett!

sok leszek :D mei taios nincs apa nem tudott egy olyat csinálni mint akinek nem olyan a feje mintha egy centrifugából rántották ki bocs 8)

Kép miva????
Kép jajj nemáááá
Kép nyuszilili

Kép
Kép
mniki84
 
 


Estet, jo sokat termeltetek, csak beleolvasgattam!

Annus, fogak iny alatt,de kivulrol brutalul neznek ki, Boro ket napja magatol alszik el, nem kap semmit! csak a homeos bogyokat a vizebe naponta 2x-3x. este van siras rivas de mar kidol hamarabb.. ma meg nem volt semmi :roll: hat kivancsi leszek!! azt mondtak az elejen lehet rosszabb a bogyoktol, utana lesz jobb. remelem most mar a jobb fazisba erunk :roll:

Anita, sztem vallaljatok be maglodot! csak jobb lehet :wink:

panndi, boldogsagosat holnapra Zsofinak :wink: eseses mehetnenk vmikor sparba egyutt is :D (csak Boro utalja :roll: )

Netti
Kép
maumau
 
 


Niki!! Lilko tunderi :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 

 
 

Megjöttünk sétáról, tömör gyönyör volt... bal kézben a póráz, jobb-ban az esernyő, kenguruban Bogi :shock: :D

Netti,
izgulsz már a holnap miatt? :D hényra mentek?

Panndi,
Boginál is volt ilyen néhány hete... nem akart enni napokig szinte, nagy nehezen szopizott 3-4 perceket egy alkalommal, és konkrétan sírt, mikor megpróbáltam cicire tenni... aztán szép lassan rendeződött a dolog...
Biztos Fruzsinál is helyreáll majd hamar a rend!

emese1979
 
 


Panndi, itt már elég sok gyerek sztrájkolt pár napig, aztán elmúlt, ha jól emlékszem...

Böbi, hát ez volt a probléma: a férjem csak egy linket talált, ott is főleg állóképet, ezért volt tök hülye és vesztem vele össze! :P

Annus, jaj, emlékszem, hogy Te is a földön aludtál! :D

Netti, nyomjad a képeket!

Tinu, Te mikor tanultál meg sütni? És hogy? Én is tervezem...

Vanni, Zsüci, akkor talizunk jövő héten Gyöngyinél.

Megyek fürdetni, puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Panndi, Peti ezt akkor csinálta, ha én úgy gondoltam, éhes, de ő még nem..Keserves volt, mire rájöttem, tuszkoltam volna a szálába, ő meg csak üvöltött. Akkor állt át a ritkább evésre, én meg nem akartam tudomásul venni, lehet, hogy Fruzsi is étkezési szokásokat akar váltani :?

Netti, a vőlegénynek ma este külön kell ám aludni a menyasszonytól :wink: :wink: :wink: :wink: :D :D :D :D :D

Kép
Kép
zili
 
 


Szofi: nem is tudom, talán mióta már nem otthon lakok, azóta sütögetek-főzögetek. 7 éve vagyok együtt az urammal, akkor nagyjából azóta. A palacsintán túl a muffinokkal kezdtem, azok a legegyszerűbbek. AZtán mióta gyerekem van, azóta próbálkozok tortát is sütni, meg már bele mertem vágni bonyibbakba is (kelt tészták, meg piskóta). Kb. 2-3 éve csináltam először karira mézeskalácsot is, meg mindenféle kekszet. Nem tudom, mindig valamit kipróbálok. Általában sikerülni szokott, azért annyira nem nehéz. MOndjuk van olyan, amibe biztos nem kezdenék bele (hájas tészta, rétes, flódni, meg még van ezer, ami nagyon finom, de én nem vagyok elég ügyes hozzá). Egyszer sütöttem már zserbót is, de másodjára nem vágtam bele, pedig finom lett, csak kicsit rondára sikerült. :lol: Fánkot kétszer sütöttem, de ahhoz gyakorlat kell, nekem nem annyira sikerült. Kezdd te is a keverős sütikkel, amilyen a muffin is, azokat nem is lehet elrontani. Csak ha rossz a recept eleve.

Kép
Kép
tinu
 
 


A muffinom elégett a hétvégn... :twisted:
Tudsz küldeni recepteket? Keverttésztást?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Köszi lányok, most eszik úgy ahogy :roll: Hát ő ennél ritkábban már nem nagyon tud szopni :?

vanni, boldog szültésnapot :)

Köszönjük a köszöntéseket, hihetetlen, hogy már két éves :shock:
Vendég
 


Niki, hát hol az az élesség azon a középső képen :lol: Mire koncentrálsz te fotózás közben?
Bocs, de ez túl magas laszti volt, hogy kihagyjam. PiciLili egyébként nagyon édes, főleg az Anakin Skywalkeres fotón :lol:

Panndi és sírva nem eszik, vagy vigyorogva nem eszik? Mert Marcit is egyre nehezebb a mellemen tartani, de ő azért mert forgolódik, dumál a cicihez meg ilyesmi. Ha a sírós verzió van, szerintem is várj türelemmel pár napot, reméljük elmúlik. Csökkenteni már biztos nem kell az ő étkezéseit, a napi néggyel így is ő vezeti a ritkánsokat kategóriát :-) Ha nem eszi ki, fejj, ne csökkenjen a mennyiség.

Anikó, miért fáj a hátad?

Tinu, de ügyes vagy. Én is nagy szakácsnő vagyok, de Marci óta nem jutottam el a sütésig. Azért majd a talira rittyentek valamit :wink:

Netti, jaj nagyon izgulok helyetted is. Remélem úgy alakul a holnap, ahogy eltervezted. És nem lesz semmi meglepi...

Réka, elszántságod egész egyszerűen nem jelenthet kudarcot. Nagyon ügyes vagy, ha a babád elalszik, kakil-pisil, jó kedélyű, akkor tojd le mit mond a doki. ÖSZTÖNBŐL!!!!!

Mesi, ezzel a sétával nem vagy semmi. Tisztelgő szmájli. Én meghajoltam ma a gróf úr akarata előtt és a vállamról nézte az esőt. Bentről. Pedig jön az ősz és muszáj lesz kimozdulni akkor is ha esik, ha fúj...

Pumuklii, remélem jól sikerül a fürdetés.

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Szofi

Mágnás diós pite

Hozzávalók a tésztához:

•30 dkg liszt,
•1 cs. sütőpor,
•22 dkg vaj,
•10 dkg cukor,
•1 db tojás,
•1 db citrom,

diókrémhez:

•20 dkg cukor,
•3 db tojás,
•15 dkg dió,
•1 cs. vaníliás cukor
valamint:

•kb. 25 dkg baracklekvár (de ízlés szerint más lekvárral is jó)



Elkészítés:

Egy közepes tepsit kibélelünk sütőpapírral és a sütőt bemelegítjük 180 fokra.

A tésztához a lisztet elkeverjük a sütőporral, majd hozzáadjuk a vajat, a cukrot, a tojást, a citrom lereszelt héját és levét (a citrom ne legyen túl nagy!). Alaposan összegyúrjuk, majd a tészta kétharmad részét kisújjnyi vastagságúra kinyújtjuk és a tepsibe fektetjük.

Megkenjük a lekvárral és elkészítjük a diókrémet. A cukrot a tojások sárgájával habosra keverjük, hozzáadjuk a darált diót és a vaníliás cukrot, végül óvatosan beleforgatjuk a tojások felvert habját. Ezt a krémet elsimítjuk a tésztán (a lekvárra kenjük).

A maradék tésztából vékony hurkákat sodrunk és rácsszerűen a diókrémre fektetjük. A sütőben kb. 30-35 percig sütjük.

A tepsiben legalább langyosra kihűtjük, mielőtt felvágjuk.

Kép
Kép
incike
 
 


Szofi ez is jó és nem olyan nehéz.
[color=darkred]Krémes [/color]
(klasszikus)


Hozzávalók:

1 csomag leveles vajastészta (600 gr) mélyhűtött

Krém:

8 tojás sárgája
10 dkg cukor
5 dkg liszt
2 dkg zselatin
5 dl tej
1 csomag vaníliás cukor
8 tojás fehérje
15 dkg porcukor



Elkészítés:

A vajastésztát szobahőmérsékleten kiengedjük (túlzottan ne hagyjuk meglágyulni, mert nem lesz leveles!), amint nyújthatóvá válik, lisztezett deszkán 2 lapot nyújtunk, 2-3 mm vékonyra (minél kevesebb lisztet használjunk a nyújtáshoz, ezért sütőpapíron jobb kinyújtani, és csak át kell emelni vele a tésztát a tepsire).
Valamivel nagyobb legyen a lap, mint a közepes méretű tepsi mérete, az összehúzódás miatt.
A tepsit megfordítjuk az aljával felfelé, erre fektetjük a tésztát, villával megszurkáljuk.
A sütőt 200 °C fokra előmelegítjük, s kb. 15-20 perc alatt kisütjük külön-külön a két lapot.
Óvatosan bánjunk vele, mert könnyen törik.
A tepsiben töltjük meg.
Az alsó lapra a krémet még melegen öntjük rá, hogy ott dermedjen meg.
A másik lapot egyforma kockákra vágjuk, s egyenként tesszük a tetejére.
A kockák mellett éles, vízbe mártogatott késsel egészen átvágjuk a krémet és az alsó lapot.
Tetejét alaposan megszórjuk vaníliás porcukorral.

Krém:
A tojások sárgáját habosra kavarjuk a cukorral, hozzáadjuk a zselatinnal elkevert lisztet, s lassan felöntve a forralt, forró tejjel, gyenge tűzön, állandóan kevergetve, sűrű krémet főzünk belőle. Ekkor adjuk hozzá a vaníliás cukrot, s várjunk, hogy kicsit hűljön.
Csipet sóval felverjük a fehérjéket, majd tovább verve a 15 dkg porcukorral, nagyon kemény habot készítünk belőle.
A kissé lehűlt krémet óvatosan, fokozatosan adjuk a habhoz, vigyázva, hogy ne törjük össze.
Azonnal öntsük az alsó lapra, ugyanis később már nem lehet dolgozni vele, mert túlságosan kemény lesz.

Kép
Kép
incike
 
 


Esetleg csokilikőr házilag érdekel valakit? Tojás mentes ezért lehet belőlle többet készíteni és eltenni szörpös üvegbe.

Családom titkos receptje így tuti, hogy még senki nem ivott ilyen finomat.

Kép
Kép
incike
 
 


Ezt az oldalt mindenkinek ajánlom. Leginkább kezdő háziasszonyoknak. Tele van jobbnál jobb receptel.
kezdo-receptek.linkindito.hu

Kép
Kép
incike
 
 


Lányok, nagyon köszönöm a jókívánságokat!:) Én még nem tudom milyem tortám lesz, remélem valami csokis:)

Szofi, neked boldog névnapot! És a pici Zsófinak is! :) Na, most már semmi nem tántoríthat el attól hogy menjek Gyöngyihez... :)

Öregség:) Annus, aranyos vagy.... én benne vagyok, akkor 30-ikat ünnepelem lélekben.... (Egyébként az egyik legjobb barátnőm 73 éves, igaz külföldöm él, és művész, de ha csak rá gondolok, akkor még a 35 is naggyon kevés.... ) Ő jó példát mutat... követendő: lazasága bolondsága, és egészséges életmódja...

Sütés: hú, én sem jutottam el a sütésig mióta megvn az én Marcim... csak alma crumble-t, ami nem süti, igaz jobb, mint sok süti.... nagoyn egyzserű, a Franciao-ban élő fent említett barátnőmtől tanultam... Gyümi feldarabol, elhelyez, rétesliszt, vaj, cukor összemorzsol, rászór gyümire és süt kb 45 percig:)

Pumukli,
jobban vagy ugye?

Anita, drukkolok apának!

Megyek, beájulok egy keveset, mielőtt jön a párom a nagybevásárlásból...
vanni
 
 


Vanni
Boldog szülinapot előre is.
Kép

Szofi
Boldog Névnapot!
Kép

Kép
Kép
incike
 
 


Mindenki alszik?

Kép
Kép
incike
 
 


Gyongyi!! remelem nem lesz gond :wink: de majd kiderul.. ha lesz akkor kesobb is lesznek gondok :D

zili,őőőőőőőő akkor azt hiszem mi megszegjuk ezt apaval, mert egyutt alszunk :roll: :D

amugy tok nem izgulok meg semmi :roll: en szulni is nyugodtan mentem.. 8) a dokim mondta is h varjunk meg par percet mert nincs annyira lent, áá mondtam neki en most akarom nem varok :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


bocsi de telefonnal izgőmozgó gyereket fozni nehéz ha vigyorog akkor meg forog :D :oops:

Kép
Kép
mniki84
 
 


Netti
Nem is kell izgulni. Ráérsz utánna, de akkor már minek! :D
Fotót kérünk, sőtkövetelünk! :lol:

Kép
Kép
incike
 
 


Niki
Majd megtanulsz izgő mozgó gyerekkel a kezedben és melletted sok mindent. Hidd el nekem. Marci fiam hiperaktív. Szóval tudom miről beszélek. :D

Kép
Kép
incike
 
 


Na vége lesz lassan ennek a napnak is. Hát nem volt egyszerű, de túl vagyunk rajta.Rengeteget írtatok ma, esélyem sincs visszaolvasni mindent, de azért valamennyit próbálok.
Hű én nem tudok sütni-főzni, de azért a piskóta szerintem tök egyszerű. A keverésre figyelni kell,de amúgy semmi extra.És fánkot is csináltam már.Szép is lett,jó is lett.Na én a pogiól tartok piszokul, meg a krémektől, bevonatoktól.Most hétvégén gyakorolhatok. :roll:
Jujj,Netti!!!izgi-izgi!!!De jó lesz nektek holnap.De ma tényleg semmi huncutkodás ám!!! :wink:
Lilkó nagyon cukiiii!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Szofi,Boldog Névnapot!!!!!!
Vanni Isten éltessen sokáig!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle
Megnyugtatlak, hogy a tésztát könnyebb elrontani mint a krémet.

Kép
Kép
incike
 
 


Szofi boldog névnapot!
Zsófinak boldog szülinapot!
Netti,holnap ilyenkor már "Asszony"leszel!Izgi!!
Kutyafüle milyen a fehér torta?????
Köszi a hozzászólásokat!Apa fel megy szét néz ,beszél vele és döntünk!
Lili nagyon cukor!Hogy elbújt fürcsi után!aranyos nagyon!
Piskótát tényleg könnyű sütni.Holnap is fogok.Meg van egy kedvencem,holnap begépelem.Sütéssel kb 20-30 perc és kész.Isteni!

Szép álmokat!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Szép estét.

csak bekukkantok. Egész nap nagyon szarul voltam,most is. Csak lézengtem meg döglöttem. Nem tudom hány csomag zsepinél tartok...pedig azt hittem tegnap hogy már jobban vagyok...

Vanni, Zsófi,
Boldog szülinapot!!!

Szofi,
BOldogságos névnapot!!!

Netti,
milyen lett a hajad?
Gondolom reggel már nem jössz, úgyhogy most írom:
NAGYON NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT! Legyetek mindíg ilyen boldogok!
a képeket meg kérjük majd :)

Anita,
lemaradtam, költöztök? :oops:

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Kutyafüle,
már akartam írni: gratula, hogy elkezdted ezt a főzés dolgot. Ügyi vagy!

Anita, jesszusom milyen sztori. Van a férjednek lélekjelenléte! Szval nem csodálom, h költöznétek.

Netti,
ti mekkora téli szerkókat vesztek? Csak mert Gergő és Boró egyméret :) Gőzöm sincs, mennyit nő még a kiskrapek a nagy hidegekig...

Réka!
Nem semmi, amit te is megtettél a tejért, le a kalappal!

Panndi,
nekem is szokott szopisztrájkolni Gergő. Eddig a fogára fogtam, meg arra, h talán délután/este már nem zubog belőle a tej és nincs türelme mert túl éhes. Viszont a minap a szanaszétspriccelő bimbit köpte ki. És utána hiába rimánkodtam, nem kellett neki. Így átadtam apunak cumisüvegből h etesse meg, míg én fejek. Már ami maradt...:cry: Szval már nem tudom, mi ennek az oka.

Niki,
irigy picit a síelésért. Tavaly télen akartunk menni először, hogy én is megtanuljak rendesen végre, de közbejött valami. Vagyis valaki 8) :lol:
Így már lehet, Gergővel együtt járunk majd sísuliba :lol:

Mikor már nem dolgoztam, de Gergő még nem jött, szinte minden héten sütöttem vmt. Lángos is volt, sajtos-tejfölös, sok-sok fokhagymával... És most hétvégén sütöttem újra először: szilvatortát. Ha vkit érdekel marha 1xű bögrés recept: mindent összekeverni és mehet a süttőbe...

KépKép

Kép
hase
 
 


Anita nem tudom.:(
A recept alapján sem derül ki tisztán számomra, de holnapután becsszó megírom. :wink:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Anita,
most olvastam. Remélem összejön! Drukkolok, elég jól hangzik! Böbihez és hozzám is közel lennél :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Csilla, köszönöm aranyos vagy.Annyira szeretném, ha egyszer a fiam elém állna teli pocival és azt mondaná:Anya a te főztöd a világon a legfinomabb. Ez az igazi nagy vágyam.;)
Amúgy a sieléssel dettó.Télen akartunk menni, de teli volt a pocakom egy Erikkel. :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Niki, tuti így lesz :wink:
Esztó, Neked jobbulást!

Jó éjt, lyányok!

KépKép

Kép
hase
 
 


Kutyafüle köszi!
Csilla,én is bögrés sütit tok.Na holnap leírom!Hát Apa tényleg csúcs!
Esztó jobbulást!Igen,lehet költözünk.Maglódon lenne meló,egy tanyán kéne lenni.Kapna fizut,meg házat,kocsit,sőt rezsit sem kéne fizetni.A tanya Maglód szélén van.Majd kiderül.

Netti:Nagyon sok boldogságot!Remélem holnap minden olyan lesz,amilyennek megálmodtad!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Esztó,ez jó! :lol:
Kutyafüle bizti így lesz!!!!
Jóéjt!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Mindenkinek nyugodalmas jó iccakát kívánok!
Kép

Kép
Kép
incike
 
 


Eszto, koszonjuk :wink: hozok majd a kepeket!!!!! amint lesz idom :lol:

Csilla, őőőőőő most gondolkodtam rajta en is.. mert a 74est felesleges venni telit.. ami az utan jon, azt kene sztem :wink: overalbol is :lol: de majd hetvegen jol megvizsgalom a gyerek ruhakat... es akkor jovo heten elmondom h milyen meretet valasztottam :lol:

na :arrow:
pihennem is kell kicsit!! :D

Netti
Kép
maumau
 
 


Húúúúúúúúúúú, Incike, de aranyos vagy! Nagyon köszönöm! Nem tudhattad, de a diós-mágnás az egyik kedvencem... Lehet, hogy a hétvégén nekiugrok!!! És köszi a virágot is!

Lányok, mindenkinek köszi a köszöntéseket, nagyon aranyosak vagytok, szép napom volt, tényleg!

Az uram hozott 3 szál vörös rózsát, és kaptam tőle jegyet a láthatatlan kiállításra, amit szerettem volna megnézni még terhesen, de nem jött össze! Na ma nem a földön tervezek aludni! :lol:

Puszi mindenkinek, jó éjt!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Hahó! Ismét jó sk volt az olvasnivaló! Nem mindenre tudok reagálni, mert mennem kell tovább csinálni a dolgokat, de:

Szofi, Zsófi, Isten éltessen benneteket névnapotokon! :)

Vanni, neked boldog szülinapt! Akkor legyen vmi fini csokitortád! :)

Ha itt leszek még éjfélkor, akkor leírom újból, hogy a megfelelő napon is ott legyen: Isten éltesse Zsófit szülinapján, és Netti, nektek meg sok boldogságot (továbbra is... :wink: )! Nagyon remélem, minden rendben lesz! Várjuk a képeket!

Panndi, Danó is szopisztrájkol időnként (viszonylag gyakran) 1-1 napra, aztán bepótolja... :lol: Neki az adagja elvileg a max. 190 g, na, a szopisztrájkos napok után simán lenyom 250 g-okat is (230 és 270 között eszik... ) :shock:

Anita, örülök nagyon, hogy alakulni látszik a helyzetetek! Kívánom, hogy tényleg legyen belőle vmi jó! :)

Esztó, jobbulást!!! Olyan rossz ez a betegség, én is ilyesmin estem át, és még meg sem gyógyultam teljesen... A fülem még mindig be van gyulladva, megint mehetek a Bajcsy-Kórházba a hétvégén... Na, de ez az én bajom, neked tényleg mihamarabb újból egészséget!

Földönalvás - :lol: . Mi évekig aludtunk a földön saját döntésből. :) Matracon. Mert tetőtéri a lakásunk, az ágyat odatolni a falhoz olyan furának tartottuk. De azért csak lett ágy, mert a földköeli huzattól én megállás nélkül mindig náthás voltam. Amikor Samut vártuk, lett ágy. :)

Réka, nagyon emberesen küzdöttél!
Ugye ti laktok a 3. kerületben? Lehet, hogy mi is elmennénk az itteni babausziba. De nincs kedvetek kipróbálni, ahova mi jártunk már sokat? Ha jól vagyok informálva, olcsóbb... Persze, nektek lehet, hogy nem, mert ti gyalog is mehettek talán... :roll:

Kutyafüle! Hajrá-hajrá a főzicskézéssel! Én mindig úgy főzök-sütök, hogyha vmi új dolgot jut eszembe csinálni, akkor kb betartva a szakácskönyv utasításait, megcsinálom. Eddig semmi probléma sem adódott, ha olyasmi lesz a végeredmény, ami nem tetszik, akkor addig javítgatok rajta saját ötletekből, amíg nem lesz vmi igazán finom. Lehet, hogy teljesen más, mint amit szerettem volna eredetileg, de legalább olyan, amit az én drága férfiaim kedvvel fogyasztanak! :)

Mozza, sajnálom az építkezést, nálunk dettó ugyanez megy, reggel fél 7től... De nagyobbik fiam legalább örömét leli benne, hosszasan elnézegette a teraszról a nagy gépeket, ahogy dolgoztak. Volt egy zajos, de nyugodt órám... :lol:

Gyöngyi, te is mire figyelsz! Én inkább próbáltam a saját szememet jobban fókuszálni Lilire! :lol: De nagyon aranyosak a képek!

No, kedves Mindenki, mivel fülgyuszim nem gyógyult meg, krákogok, náha köhögök, stb, ezért nem megyek, ne ragasszak már senkire semmit holnap. De nagyon remélem, hogy Gyöngyihez már eljutunk! Annyira elegem van a betegségből!!!!!

Inci! Olyan jó képeket szoktál idetenni! :) Mindig nagyon megcsodálom! :) Én is tudok lelőhelyeket, de nincs idegem ezzel bíbelődni... :)

Pumuklii, bár már tuti túl vagytok rajta, tehát erőt kívánni hozzá felesleges, de az is biztos, hogy minden rendben volt a fürdésnél, ugye? :) Okosügyes nagylányod segítségével nem lehetett probléma!!! :)

Na, asszem ennyire emlékszem. Majd mindjárt megnézem, kihagytam-e vmit. Ha nem, akkor mentem csinálni a dolgaim... :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok ismét!

Amíg nem voltam, annyit írtatok, hogy nem győzöm visszaolvasni. :)
Bocsi, ha olyasmire reagálok, ami már rég kifutott téma, de én most olvasom vissza.

Először is: Boldog névnapot és szülinapot Szofinak és Vanninak! :)

Telek, anyagi helyzet:
Régebben én eléggé pesszimista beállítottságú voltam, de aztán úgy hozta az élet, hogy szerencsére sok optimista ember vett körül, és azóta én is tudatosan próbálom a dolgok jó oldalát nézni.
Ahelyett, hogy azt nézném, mi nincsen, próbálok arra összpontosítani, hogy mi van, és így egyből vidámabb a helyzet. :)
Van egy csodálatos kislányom és boldog házasságban élek, mindannyian egészségesek vagyunk, szüleink is élnek és egészségesek. Van egy tömbházlakásunk (igaz, hogy hitelre), de kényelmes, és legalább nem kell az 500 m2-t takarítani. :)
Ez így eléggé közhelyesen hangzik, de sokat segít, ha nem bánkódom a világ igazságtalanságain. Mióta 2 éve eljutottam Egyiptomba, és láttam, hogy ott hogyan élnek az emberek, sok minden átértékelődött bennem. Tudatosult bennem, hogy bizony a világ gazdagabbik felén élek, és összehasonlíthatatlanul gazdagabb vagyok, mint nagyon sok mindenki ezen a világon.
Ettől függetlenül nagyon tudnék örülni egy kertnek, de remélem, előbb-utóbb megadatik. :)

Kutyafüle:
Segíteni én sem tudok a problémádon Stellával, de elmesélem, hogy egyszer nekünk is volt egy kis tacskónk ezelőtt 8 évvel, aztán hosszas őrlődés után úgy döntöttünk, hogy jobb lesz neki egy nyugdíjas nénivel mint velünk. Mind a ketten sokáig dolgoztunk, belvárosban laktunk. Nagyon nehéz volt megválni tőle, de azok között a körülmények között jó döntés volt.
Most olvasom, hogy daganata van. :( Drukkolok és együtt érzek veled.

Hunccutka!
Brigi nagyon aranyos kislány.

Annus:
Gyógyulást kívánok Izusnak!

Az élet igazságtalansága:
Én is rendesen adóztam, amíg dolgoztam, de ezen én már nem tudok bosszankodni. Az élet mindig is igazságtalan volt és az is lesz, akár bosszankodom rajta, akár nem. Tehát amíg nem tudok változtatni rajta, addig nem éri meg nekem energiát pazarolni a bosszankodásra - ez az én stratégiám.

Ági!
Nagyon édes a tesós kép meg a cumis is a kisfiadról! :lol:

Régen és most:
Én gyermekkormomban párszor segítettem nagyszüleimnek krumplit és gyümölcsöt szedni, hááát, nekem egy életre elég volt. A nagyszüleim generációja sokkal keményebb fizikai munkát végzett, mint mi. Cserében nagymamám háztartásbeli volt, nem kellett reggeltől estig megküzdenie egy munkahelyen, jó levegőn élt, és egészséges ételeket evett. Mégsem cserélnék vele....

Mondóka:
Köszönöm szépen mindenkinek az ötleteket, honlapokat. Én is ezerrel tanulom a mondókákat. :)

Utazás babával:
Mi már leteszteltük, utaztunk a 3 hónapos Lilla babával 800 km-t oda és 800-at vissza. :roll:
Nem meséltem még nektek, de én erdélyi vagyok, a szüleim most is ott élnek. Döntenem kellett: maradunk egész nyáron Pesten az erkély nélküli panelben egyedül Lilla babával, vagy hazamegyünk nagymamáékhoz a telekre 3 hétre családostól. Persze, hogy az utazás mellett döntöttünk. Arrafelé éjszaka mentünk, mert akkor még átaludta az éjszakát. Semmi baj nem volt vele, egyszer éjszaka megálltunk enni, akkor meg is szoptattam, simán visszaaludt. Nem tudom, hogy a változás, utazás miatt van-e így, de az erdélyi nyaralás óta ébred minden éjszaka többször is.
Visszafelé nappal jöttünk, délelőtt többnyire aludt, délután többször meg kellett állnunk, mert sírt, de a szopik között a cumi kiválóan megoldotta a helyzetet. 2-3 óránként megálltunk szopizni. Út közben eljátszott az autósülésben egy-két csörgővel és a saját lábával.
Ami kicsit gáz volt: a melegben nagyon beleizzadt az autósülésbe, pedig pamutos a belseje, és tele lett melegkiütéssel. :? Szerencsére ez egy nap alatt elmúlt.
Én még egyszer nekivágnék az útnak, és karácsonyra megyünk is haza, úgyhogy lehet utazni nyugodtan a babával, hajrá nektek is! :)

Szopi:
Emese! Tinu! Szofi!
Köszönöm a biztatást, nagy szükségem van rá, mert azt látom a napi mérlegeléseknél, hogy szombat óta ismét nem hízott egy grammot sem. :(
Próbálok kitartani, hiszen fél éves koráig csak szoptatni szeretném, csak közben félek, nehogy ne jusson elég tápanyaghoz... Lehet, a következő babánál elteszem a mérleget jó mélyre.
A gyermekorvosunk valóban bele tud gázolni az ember lelkébe. Ő egy idősebb hölgy, és nem tudok váltani sem, mert a férjemnek is ő volt a gyermekorvosa annak idején, és ismeri az egész családot. Szerencsére Lilla baba nem volt még beteg, az oltásai idején meg szabadságon volt, így túl gyakran nem találkoztunk vele. A szoptatásról szóló nézetein enyhén szólva eljárt az idő, de attól még lehet jó orvos, legalábbis remélem.
:?
Panndi!
A szopisztrájk lehet attól, hogy cumit, vagy cumisüveget használsz. Lehet, hogy jön a foga és fáj neki az ínye, vagy be van dugulva az orra. Lehet, hogy nem tetszik neki a tusfürdő/dezodor illata, ha változtattál. Lehet, hogy a ciklusod miatt más lett a tej íze. És sajnos ok nélkül is lehet. Nekem azt tanácsolták, hogy meztelen felsőtesttel bújjak össze a babával, amennyit csak tudok, és szoptassam félálomban, amikor nem olyan harcias.
Én két szopisztrájkon vagyok túl: először a cumisüveg volt a probléma, másodszor meg a fogzás kezdete.
Gyöngyi!
Ez jó volt "ösztönből letojni", tetszett! :lol: Próbálok így tenni.

Netti!
Én lemaradtam valamiről, de ha az lesz holnap, amire gondolok, akkor Nagyon Sok Boldogságot Kívánok! :D

Zdori!
Igen, a 3. kerületi usziba járunk, és igen, odasétálunk. :)
Ti hova jártok? Itt 9000 Ft egy 4 alkalmas bérlet. Egyelőre nem akarok váltani, azért, mert a férjem olyan lusta, hogy ha autóba kellene ülni, tutti, nem jönne... :? De ha lejár a bérletem, még átgondolom, hogyan tovább.

Na, megyek aludni, reménykedem, hogy Babókám ezúttal több pihenőt engedélyez. Jó éjszakát mindenkinek![/u]

rekap
 
 


Halihó!

Még itt... Mert behoztam a lemaradásom további részeit. :) Szóval: boldog szülinapot Zsófinak, Alíznak, Annus-Apának!

Boldog napot nektek, Maumau!!!

Ildi!!! Óóóóóó! Én erről le is maradtam... Sajnálom a nehézségeiteket az orvosnál, de ne menj el azért, mert nem voltunk eléggé fogadóképesek a gondodra!!!! Pont ma is (mert mit sem tudtam az egész ügyről) azon gondolkoztam, amit tegnap írtál... Hogy vajon csak azért jön-e nehezebben a fejésnél a tej, mert nem jó a membrán... Meg, hogy vajon megmarad-e majd fejéssel az a tejmennyiség, ami eddig volt, ha Dani már nem eszik ennyit, és arra jutottam, hogyha kitartok, akkor lehet, neked is sikerült... Én olyan szomorú lettem... Maradj!

Izának, Lénusnak, Aminának (jajj, a fülgyuszi... :S ), Csonginak jobbulást!

Ne érezze már senki úgy, hogy nem figyelünk rá! Én pl. próbálok mindig mindenre emlékezni, de hát senkinek sem káptalan a feje...!!! Nyugodtan inkább írjátok le, amire nem érkezett válasz még egyszer, és akkor tuti csőstül jön a minden, mint Zsücinél a Tesco, figyeltem, mindenki szépen megírta, hogy Tesco! :)
Persze, az érzésekkel nem lehet viatkozni, de fejben kell tudni, hogy sokan vagyunk, mindenki tudja, milyen, ha fél napot nem volt, és el kell olvasni mindent - hát nem marad meg minden! A legjobb szándékkal sem!!!

Kutyafüle, nagyon sajnálom, ami Stallával van, drukkolok, hogy jövő héten jó hírt kapjatok! Nagy szeretettel, bátorítólag asszisztálok döntésedhez, hogy maradjon Stella, és jó, hogy van alternatíva, ha mégsem menne az együttélés!

Na, az első mensi Samu után brutál volt... Nem akarooooooom! Niki, nem hiszem, hogy baj lenne, de ha fura marad, meg nem rendeződik, akkor majd lépj! Most olvastam, hogy jelenleg játszadoik, kívánom, hogy döntsön vhogyan!

Földönalvás - most láttam az indokokat - hát, egyik sem nagy öröm. De, Szofi, a pasiknak mindig is kicsit másképp fog működni az agyuk,mint nekünk! Persze én nem is értettem minden szót, amit írtál, szóval nem is tudom pontosan mi volt, csak sejtem. Mi az a k.... vmi?

Na, Anita, most láttam a rémsztorit is! Még j, hogy Sanyi gyorsan és jól reagált!!!

No, ez a kikeresmennyitkeresmikorépíthetneholhatalmasházat-kérdés... Csak annyit, hogy mi is adózó és kisfizetésű népspg vagyunk, én mikor dolgozom. Ketten kevesebbet keresünk, mint öcsém egyedül. Pedig ő sem keres sokat... Sajnos nem megbecsült réteg az oktatás... Pedig milyen fontos lenne, ha lenne vmi motiváció a fanatizmuson kívül is! Mert sajnos így nagyon erős a kontraszelekció... Nekünk esélyünk sincs mozdulni, hó végére épphogy van még mit megvenni - és megnézem, mennyibe kerül a tejföl -, de hálásak vagyunk azért, ami van. :) Nem irigylem senkitől, akinek több adatott, mert nekünk az a másfajta gazdagság, amink van, sokkal többet ér! :wink: Mindamellett nekem sem kellemes, hogy a mi adónkból megy egy csomó olyan dolog, amivel pl. tökre nem értek egyet... Na, mindegy, ezen én egyedül nem tudok változtatni... :)

Overall: mi azt használjuk, ami van! :lol:

Na, megyek, még fejni kell! Jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Na, túl a fejésen, még 1-2 dolog...

Kitty, juj, ez nagyon durva... Én nem tudnám, mitévő legyek, vlsz. megbeszélném Anyummal, aki ezekhez a dolgokhoz sokkal jobban ért, mint én...

Ági, nagyon szépek a törpéid! :) Mindig jó, mikor bejelentkeztek! Ügyes a nagylány az ovival!!! :)

Hunccutka, én is emlékszem rád, jó, hogy újra itt, nagyon szép Brigid, szépen fejlődtök! Képek tökjók! :)

Réka, nem írtam az imént, de sztem ne aggódj, látod, mikor sűrűbben etetted, jobban hízott, de ha nem akar annyit enni, akkor sincs semmi gáz, picit pihen a nagy növesztésben! :)
Uszi: meglátjuk, akkor lehet, hogy mi csatlakozunk majd hozzátok. Időpontok most hogy vannak?

Na, elírogathatnék még órákig, ha tényleg mindenre reagálni akarnék... :) Ötletem: ha egyszer az az érzés támad valakiben, hogy a többiek nem vették észre, akkor próbáljon meg egy 24 órában minden felvetésre reagálni! :lol: :wink:

Amúgy nemérdekel tabletta nálunk működik, így menni fogunk babauszira tényleg, ha engedi a fülem... Aki nálam kevésbé bálna (és itt mindenki az! :) ), az menjen csak bátran úszni a manóval! :wink:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jó reggelt!

Köszi lányok, mindenkinek!

Cumit és cumisüveget nem használunk. Valószínű Zsófi a gond: a napi négy szoptatásból három és félnél ő is jelen van, és valljuk be, izgalmasabb társaság nálam :lol: Szóval nem síra nem eszik, hanem vigyorogva, csak Fruzsinál ez azért nehéz eset, mert ő nem sír, ha éhes. Ha 80 grammot eszik este, akkor azzal alszik reggelig, ha 250 grammot, akkor azzal :roll: Zsófit sem érdekelte már a mellem a végén, de ő nyolc hónapos volt, akkor mér tekeredett, lefordult, stb, de Fruzsival már küzdünk egy ideje :)
Vendég
 


Ja, és önző dög vagyok, de én úgy örülök, hogy este fél 10-től reggel nyolcig alszik, hogy eszemben sincs félálomban etetni :oops:
Vendég
 


Dóri: elismerésem, hogy mindenre reagáltál! :lol:

Netti: sok boldogságot!

HÁt lehet, hogy másnak egyszerű a piskóta, meg a fánk, én csak magamról beszéltem. :lol: Szofi, majd átküldöm annak a receptjét, amit Anikóhoz sütöttem (gyümis). Az isteni egyszerűen! A többiek is raknak keverős recit és máris lesz egy kis gyűjteményed! Ja, küldök egy Sacher-torta receptet is, mert az is nagyon jó.

Jányok, már nem tudom pelenkázni Csongort, mert nem hajlandó a hátán maradni két percet! :shock: Amit most reggel is összeküzdöttem vele... :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Jó reggelt!
Dóri sajnálom hogy még mindig beteg vagy!Jó sokáig fenn voltál!
Réka,tedd el a mérleget!Én Grétit mindig mértem,tiszta idegbeteg voltam már.De mikor abbahagytam,változott a világ!!!
Netti,már bizti készülsz!Szép napot Nektek!!!!
Menne kell,Apa gépezni akar.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Na gyorsan:
Panndi,én is ezt vettem észre.Hanna állandóan Grétit lesi és az sem tünik fel neki hogy éhes!!!
Tinu,Hanna is aktívabb mint anno nővére.Lassan szaladnom kel utána.Pl:Uncsim állandóan,ülve,mászva,állva pelenkázta a picit.Nekem furi volt mert Grétit lefektettem és ott maradt míg kész nem lett.
Na megyek tényleg,mert Apa itt toporzékol már. :lol:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Jó reggelt!

Panndi, Zsófinak BOLDOG SZÜLINAPOT!!!,sikerült a torta!?

Tinu, nálunk is ép ez a helyzet a pelusozással állandóan kifordul alig birom visza tartani, és aztán meg sir amiért nem engedem átfordulni!Régen Jázmin olyan nyugis baba volt nem értettem mikor valaki ezt irta, hogy nem birja be pelenkázni a babát.

Betegeknek jobbulást kivánok!

Réka, és honnan Erdélyből?! :)

Netti, drukk a nagy napra!

Na megyek mert felkelt Ármin.[/b]

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági, Anita: hát látjátok, nálam is ugyanez van, hogy Tüci ott maradt, ahova raktam, sose volt gond a pelenkázással, Csongi meg ezt csinálja! Mi ez? Valami második gyerek szindróma? :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Hát a torta... tettem rá pluszban csokikrémet (azt hiszem, kár volt), de nem akar megdermedni, most a fagyasztóban vana torta, hátha történik vele valami csoda :roll:

Netti: nagyon azép napot Nektek mára! :)
Vendég
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!

Ilyen szar éjszakánk régen nem volt, mint most! kI KELLETT JÖNNÜNK aNYUMÉKHOZ, MERT ŐK DOLGOZNAK, ÉS MA REGGEL (hülye capslock) jöttek a kertbe kutat fúrni. Nem akartam hajnalban felverni a gyereket,ezért azt hittem ez így jobb megoldás lesz!
Hát tévedtem. Egész éjjel a sírás ment. Alighogy letettem a fejemet, már megint rákezdte. Most alszik egy kicsit, de ki tudja meddig. Nem tudom, mi lehet/lehetett a dolog. A Dentinox nerm használt,más fájdalomcsillapítót meg nem hoztam, mert mostanság nem volt szükség rá. Persze nem könnyítette meg a helyzetet, hogy az alvókáját is ottho hagytuk. Persze nem értem, hogy hogyan, hiszen indulás előtt még a kezemben volt! Na mindegy! Aludni nem tudok, mert a kertbe dolgoznak, uh zombi üzemmód lép életbe! :(

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Tinu,lehet! :lol:
Trixi sajnálom a rossz éjszakát!Legalább nappal alszik a pici?
Panndi,az egész nem áll össze,vagy csak a csoki?Ha csak a csoki az nem baj,folyósan még finibb!!

Az ígért süti recept!Én sokszor csinálom,isteni!

Poharas tejfölös:
4 tojás
1 pohár tejföl
2 pohár cukor
3 pohár liszt
1 pohár olaj
1 csomag sütőpor
1 csomag vaniliás cukor
fahéj ízlés szerint,(én csak sacra szórom)
gyümölcs

Mindent bele kell önteni egy nagy tálba,ilyen sorrendben.Miután a tejfölt beleöntöttük,a továbbiakban azzal adagoljuk a lisztet,cukrot.Én elmosom és úgy öntöm bele a dolgokat.
Jól összekeverem,aztán beleforgatom a gyümit is.Ezután vajazott lisztezett tepsibe öntöm és tűpróbáig sütöm!
Gyümit,sokat teszek bele,de nem annyit hogy ragadós legyen a süti.Csináltam már meggyel,szilvával,körtével,barackkal,eperrel,banánnal.Mindennel jó.Csokival is!

Remélem ízlik nektek is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára frankoneanita 2009.09.18 07:07-kor.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: