Új privát üzeneted érkezett!

Gyöngyi, biztos igazad van, csak éppen anyja nehezen jegyzi meg amúgyis szita agyával az értelmet nélkülöző ámbár igen ritmusos kis mondókákat :lol:
Niki, ez olyan izgi, mint egy kis quiz. Árulj el lcci még néhány szót belőle:lol:

KépKép

Kép
hase
 
 


Bakker, már kitaláltátok. Na mennem is kell. Legyen ebéd, h legyen tejcsi.
Szép napot!

KépKép

Kép
hase
 
 


Úgy tűnik én se tudok már belépni a blogba, úgyhogy mindjárt válogatok majd kicsinyítek akkor néhány képet ide...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
hunccutka
Budapest
 
 

 
 

Gyöngyi, az Apacuka fundaluka mondóüka eredetéről tudsz valamit?Értelmes ez valamilyen nyelven :D 00,Itt is a ritmus a lényeges?Nagyon kedves kis mondóka, én nagyon szeretem, de már belehallok sok hülyeséget :D :D fund a luka :D :D ab-cug-ez meg olyan, mint az abcúg-huzat...

Kép
Kép
zili
 
 


MNiki:

"MEgy a hajó a Dunán,
Lemaradt a kapitány,
Kiabál, trombitál,
De a hajó meg nem áll.
Licsi-locsi-licsi-loccs
Licsi- locsi-licsi-loccs."

Ez volt az?

Zsüci: én is mennék a hordozós napra, meg Réka is írta! Na majd konzultálunk ez ügyben, oké?

RÉgen-ma: már csak azért sem lehet összehasonlítani, mert teljesen szubjektív, hogy ki hogyan éli meg az életét... Az érzésekkel meg nem lehet vitatkozni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Csilla :lol:

Kitty, sajnos úgy tűnik mondókákban jobb vagyok, mint APEH-es ügyekben. Csak velük ne kezdjen az ember... :evil:

Netti, Panndi, izgis készülődést! Netti, nagyon tartasz...tudod...attól...?

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Én imádom az Anna és Peti sorozatot, de szerintem Bartok E. versei bénák. :roll: A lányom viszont szereti őket. :lol:

Zili: én úgy tudom, hogy az halandzsa mondóka, nem jelent semmit. Asszem olvastam a neten. Keress rá!

Kép
Kép
tinu
 
 


Bartos Erikát akartam írni. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


Köszönjük, de tekintettel arra, hogy Zsófinak holnap van a születésnapja, méjusan ünnepeljük :) szofi, Te mikor is? :oops:

Én az Alma együttestől kapok idegbajt :oops: Tudom, hogy sok gyerek szereti, de engem ki lehet vele kergetni a világból...
Vendég
 


Panndi
Az én fiam is szereti az Alma együttest.
Nekem mondjuk tetszenek a dalai, humorosak.

Kép
Kép
incike
 
 


És az eketepeketecukotapé....? :-)
Nekünk is van Bartos E verseskönyv, először néztem milyen béna, de Maja is szerette őket.

Izának jobbulást, Annusnak kitartást!
Aminának is jobbulást!

ALiznak boldog szülinapot!

Ildi! Maradj! Én visszaolvasni is alig tudok, pedig itt vagyok minden nap. Csak én 6-körül kikapcsolom a gépet, amikor apa hazajön, és onnan reggel 9-ig annyi termés van, hogy alig bírom :-)

Netti
tényleg összejöhet ez a pénz egy 40esnek, de tényleg ritka. Mert aki hamar, harmincpár évesen partner lesz mondjuk egy multinál, az hazavisz 1-2 millát havonta, kap évi kb 100 milla bónuszt, és költége meg nem hiszem, hogy nagyon van, mert céges autó, céges telefon stb. Ismerek is ilyet.

Engem pl a 8 milla nem irritál egyáltalán, azért egy mnb elnök legyen megfizetve. Igy pl kevésbé lehet megvesztegetni vkit...

Szofi
mi baráti körünkbe is van több minimálbéres-zsebretevős, vagy minimálbéres-beszámlázós. Bicskanyitogatós érzés.
Meg a nagy fizukülönbségek is.
pumuklii
 
 


Hát én a szülinapom-pom-pomnál feladom, nekem az már sok :)
Vendég
 


Sziaszzok!

Na csak gyorsban, mert megjött bnőm...

Kutyafüle,
sajnálom Stellát, reméljük, semmi komoly!! Majd gyere!!
Én Stevet nagyon sokszor egyedül sétáltatom, férjem kb. 7 napból 3-4szer van csak itthon este, amúgy 10 körül ér haza... kutyát muszáj levinni, Bogi be a kenguruba, kakit is fel lehet szedni vele :)

Homoó, gyógyszer
hát én nem nagyon hiszek semmiben, leginkább csak a természetgyógyászatban. Nagyon keveset vagyok beteg, akkor tea, sok narancs, C vitamin... Szülésnél is csak málnalevél-teát ittam, és viszonylag gyors szülésem volt, oxi, eda minden nélkül...

Barbi,
Testvérhegyen merre van telketek?? Anyumák ott laknak 8ill. én is ott lkatam 26 évig kb..). Apám 5-6 éves volt, mikor nagyimék vettek ott telket és építkeztek...

Betegeknek jobbulást!!!!

Gyöngyi,
könyv engem is érdekelne, ha még van szabad példány :)

na megyek, majd jövök!

csók

emese1979
 
 


ó igen ezazzz! köszönöm :D

esetleg valakinek a süss fel nap 2. verszaka? merthogy van neki! én ezen ledöbbentem na :oops:

én általában átköltöm ezeket :D multkor elkezdetme mesélni valami csigabigáról Lilinek de semmi épeszű meseszerű nem jutott eszembe, csak a nyálka amit maga után húz innen eljutottunk a DNS-hez majd a kromoszómákhoz :lol: de élvezte... :wink:

Kép
Kép
mniki84
 
 


Niki! Mi is a végzettséged?... ;)

Kép
szkitty
 
 


közgazdász...integrálni már tud... :D de ez infelexiós görbe gondokat okozott, kakilt egyet közben... 8)

Kép
Kép
mniki84
 
 


a sok NatGeo az oka!

Kép
Kép
mniki84
 
 


A kitalált mesék a legjobbak. Sógorom egyszer kínjában elkezdett esti mesélni kisfiának a Pisti traktorról. Több mint egy éve szövik a mesét. Pisti traktor már volt török börtönben és Vegas-ban is :lol:

Hát Niki, most kinyitottam a Forrai-t de nem találtam a Süss fel napnak második versszakát. :roll:

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


pedig van valami még a ludakról... :roll: minnyá rákeresek

Kép
Kép
mniki84
 
 


Süss fel, nap,
fényes nap,
kertek alatt ludak vannak,
megfagynak.

Süss fel, nap,
fényes nap,
kertek alatt egy kis bárány
majd megfagy.

Süss ki kopasz kert alá,
bújj be hideg föld alá,
süss fel, süss fel,
tavasz napocskája.

Kép
Kép
mniki84
 
 


cini cini muzsikában megvan:

süss fel nap, fényes nap, kertek alatt ludak vannak, megfagynak.
süss fel nap, fényes nap, kertek alatt egy kis bárány majd megfagy.
Süss ki kopasz kert alá, bújj be hideg föld alá, süss fel süss fel tavasz napocskája

Ez alapján 3. versszak is van :-)
pumuklii
 
 


Süss fel Nap,
Fényes Nap!
Kertek alatt a libáim
Megfagynak.
Terítsd rájuk köpönyeged,
Adjál nekik jó meleget!
Süss fel Nap,
Kedves Nap!

vagy ez?

Kép
Kép
mniki84
 
 


3 verzió

Süss fel nap, fényes nap
Kertek alatt kis ludaim megfagynak.
Süss ki meleg ház alá,
Bújj be hideg föld alá

Kép
Kép
mniki84
 
 


http://www.mondoka.hu/index.php?v_actio ... _subtype=8

ez egy tökjó honlap! első gyermekes, mondokóanalfabéta anyukáknak 8)

Kép
Kép
mniki84
 
 


Pumukli, Niki,
mindig tanul az ember valami újat... :shock: :lol:

Nem tudja valaki, hol lehet ujjatlan, fehér bodyt kapni? Ócsányban nem volt, Tecsó esetleg? :?:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Akartam írni, hogy fenn vannak ám a mondókák a neten. Én is úgy szoktam rákeresni. Beírok a keresőbe néhány szót, ami az eszembe jut és kiadja. :lol: Meg a youtube-on is fenn van egy csomó (Minimax csinált hozzá kis rajzfilmeket is). Mostanában Tücivel azokat is nézegetjük.

Kép
Kép
tinu
 
 


Niki, a legtöbb verzióban az utolsó versszak már egy másik dal (az én tudományom szerint), másik dallammal. A süss ki meleg háza alá, bújj el hideg föld alá... persze van vagy egy hangnyi különbség :-)

Többedikbabás anyukák!!! HELP! Mibe érdemes beruházni télre? Beköthető bundazsákba, vagy inkább kezeslábas orkános overállba?

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Gyöngyi: nekünk csak overállunk volt eddig. A bundazsák az miért is jó? Asszem azt valamiért kilőttük mi, de már nem is emlékszem miért. Bár a hordozáshoz nem jó a bundazsák, azt bizti, csakis babakocsiba.

Kép
Kép
tinu
 
 


A régen és most téma kapcsán eszembe jutott, hogy a múltkor a nagyanyám azt mesélte, hogy olyan szegények voltak, hogy csak két textilpelusa volt. Amíg az egyik használatban volt a kölkön (anyukámon :wink: ), addig a másikat a nagyanyám máris mosta, fehérítette, teregette, szárította, bevasalta... Jó kis móka lehetett, ha belegondolok, hányszor kellett cserélni egy nap a pelut. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Na itt!

Kitty!
Hát passzolok...Bankba nem mentél még be?Szerintem kérd ott a nagyfőnököt,azonnal!!!Mond h addig nem mész el,esetleg kezdj el szoptatni is,aztán ugyan ezt játszd el az APEHnál is! :wink:
Amúgy nem leszünk betegek,már azok vagyunk...

Szóval Iza náthás...kapott másik orrcseppet,ami gyulladáscsökkentő is.Kb ennyi.Szerencsére tüdő rendben,torka nem piros.

Most épp alszik,én már zombulok...mindjárt fejek is!

Én mostanában azt szoktam énekelni h 1 boszorka van,3 fia van...de a közepén vmit nem jól mondok,mindegy 8) Én az éneklős kis izéket jobban szeretem,Iza szereti ha énekelek...szegénynek biztos nincs zenei érzéke ha nem kezd el ordítani a nyekergésemre...


Dóri!
Tényleg,ha lesz majd vmikor a ringató,akkor megmondod előre h mik lesznek?mármint a dalokat.Hogy be tudjuk gyakorolni :wink:

Na menek,zombulok tovább :arrow:

Akkor Zsóit isten éltesse sokáig!!!


Huncutka!
Dobj már egy emailt,mert azt hiszem h ki lettél törölve :oops: Így jár az aki sokáig oda van :lol: :lol: De máris küldök meghívót ha dobsz emailt!!!!!

annus11
 
 


Annus
én is egy boszorkát szoktam kolosnak, meg a kicsi vagyok én majdmegnövök ént.

Bundazsákot most vettem egy anyukától a házban, alig használták 4e ft-ért. Mostanában abban alszik kinn. Alatta is melegíti, nem kell beöltöztetnem. Télen még nemtom mi lesz.. Met anorák is van...
pumuklii
 
 


gyöngyi épp tegnap kérdeztem a védőnőt, aszondta jó nagy olyan 80as kezeslábas kesztyűs bigyót, ?? overál?? vegyek, mert ha leszedhető a lába akkor az jövőre is jó lesz, mert most még max üldögél benne, ebből 2őt, mer nehezen szárad, kesztű+sapek+sál...meleg pulcsik, és jóó sok harisnya!

á propro tél: januárban szokásos síelésünket tervezzük kicsiny 15 fős családi társaságban..eddig Fr-oba mentünk, most a babák miatt AU lenne, Kaprun, innen 560 km,,,kibírja azt egy 7-8 hónapos baba, mármint az utat?

Kép
Kép
mniki84
 
 


Marci a következőt szereti de nagyon.
Ciróka maróka, mit főztél Katóka...közben megfogod a kezét és a saját arcodat cirógatod (cirógattatod) vele. Olyan jókat mosolyog rajta.

Annus: "iskolába jár az egy, másik bocskort varrni megy, a harmadik itt a padon a dudáját fújja nagyon..." :D

Tinu, köszi, én is az overáll felé hajlok, bár biztos vicces, ahogy űrhajós cuccban fityegnek a hordozóban :-)

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


[size=9]ezt csak így kicsiben: nem tudjátok hogy mi lehet ez? elvileg mensizek...de nagyon fáj és élénkpiros...?[/size]

Kép
Kép
mniki84
 
 



annus11
 
 


Niki, sztem még ne síeljen, de az úttal nem lesz sztem semmi baj? Ki fog rá vigyázni? :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


szánkója már van:) a nagyik a vigyázók, amig a fiatalság síel ők babáznak meg főznek...munkamegosztás van kéremszépen 8)

Kép
Kép
mniki84
 
 


Gyöngyi!
Hmm,már megnéztem igen,akkor jól mondom...csak fura h a"másik bocskort varrni megy" :lol:

Niki!
Ez az első menszi?Vagy volt már?Még lehet ilyenkor össze vissza!Azért ha rosszabbodik akkor doki,de szerintem nem kell aggódnod!!!!

Nekem is olya kezes lábas van,2is.Egyik mamámtól másik anyóstól.Meg is nézem mekkorák...a végén kicsik lesznek :lol:

annus11
 
 


Niki, most jött meg először szülés óta? Nekem az első Zsófi után nagyon fájt és fura volt :roll:
Vendég
 


Szerintem az a kezeslábas okos dolog, hogy nem tud kint lenni se a dereka, se a lába. Ezt hívják overálnak? Amit Niki rakott fel valamelyik nap, nem?

Kép

Kép
adraci
 
 


aha első :?

Kép
Kép
mniki84
 
 


Szofi!
Sorstársam!Én is a földön aludtam,Izával együtt...de nem volt keméy,mert a fellelhető összes pléd alatta volt! :wink: Én meg amúgy se aludtam...

Niki!
Ha megálltok néha pihenni szerintem nem gond,szóval legalább amikor eszik akkor álljatok le vhol,legalábbis így csinálnám!Meg ennyi időre nem tom milyen kényelmes neki a hordozó,mindenképp kicsi kinyújtózás kéne neki.

annus11
 
 



Kép
Kép
mniki84
 
 


Szofi, tényleg, ha meg lehet kérdezni, min sértődtél meg?

Niki, Anikáék az ikrekkel meg Aporral már nyáron voltak Dél-Horvátországban, szóval tőle lehetne okos ötleteket kapni szerintem, ha jönne! Hallod Anika :?: :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


Niki
Éjszaka nem tudtok utazni? Vagy közelebbre? Mi is Ausztiában voltunk márciusban, 5 óra volt az út. Az bírhatóbb. De ha Lili bírja az ébrenlétet a kocsiban, akkor simán.
pumuklii
 
 


Niki, én is ilyenre gondoltam, meg másik Niki is ilyet vett Rikinek. Nyilván nem rózsaszínben... :lol:

Kép

Kép
adraci
 
 


Niki, szerintem lehet menni :) Zsófi 8 hónaposan már rendes gyerekülésben ült, mert a hordozót kinőtte, onnantól kezdve nincs gond az utazással, normlisan kilát, szereti :D
Vendég
 


Niki!
Akkor azért ilyen a menszi!!!Hiszen több mnt 1 éve nem volt,gondolj bele!!!

Kérdés:tud arról vki vmit hogy ha mamám önkormányzati bérlakásban lakik,akkor az öröklésnél ez hogy működik?Semmi nem fog járni?Vagy ha vki bejelentkezik hozzá mondjuk állandóra,akkor mi van,Lehet ilyet?Na nem én kérdezem,hanem mamám!

annus11
 
 


Panndi
mi is így gondoltuk, de Maja akkor se szerette meg az autózást. Mi 10 hónaposan cseréltünk ülést.
pumuklii
 
 


Akkor ragozzuk tovább ezt az overáll témát. Az a jó, ami lábfejes, vagy inkább aminek nincs lábfeje és csimmát kell a babóra adni? Én a lábfejesre voksolnék, de az alatt nem fázik a tappancsa?

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: