Új privát üzeneted érkezett!

Jaaa, és erősen "kuki-gyanús" a bébi!!! :D:D:D
A vért levették, min 1 hét, max 10 nap.
Vendég
 


Sziasztok!

Honey! Nagyon jók a képek! :) Lehet, én is egyszer elmegyek oda babamozizni. :)
Tényleg egyre több kukis! De szerintem a vége felé lassan ki fognak egyenlítődni az arányok. :) Én is egy picit jobban szeretnék újra lányt, de ha fiú lesz az meg azért jó! :D

Jbarbi! Üdv neked! :)

Andrea! Én nagyon kíváncsi lennék a pocakodra, hogy elájulunk-e tőle... :D

A gyógyszerek ajánlásától mindig kivagyok. Hogy mindig, mindenki mást mond... :? A gyógyszertárban nekem azt mondták, hogy algopyrinbt ők már annyira nem ajánlják, mostanában a paracetamolosakat ajánlják jobban. Engem ez eléggé bosszant, hogy semmit nem szedhet be az ember nyugodt szívvel, hanem max kínlódik és tűr, mert az a biztos...

Ktouch! Üdv neked földi! :D Én Marosvásárhelyen születtem (a nagymamám még mindig ott él) és Kalozsváron laktam a szüleimmel. Én már itt kezdtem az általános iskolát.
A doki ajánlást a földinkre értetted? Mert én neked őt nem ajánlanám, mert ahogy eddig téged olvastalak, nem olyan beállítottságú, ami neked jó lenne. Ezért is váltottam én is.
A mostani dokim lehet, hogy jó lenne neked, de őt meg a Kútvölgyi körüli hercehurcák miatt nem ajánlanám. Meg elég felkapott doki, így eddig kicsit túl kutyafuttában találkoztunk. Bár elhivatottsága, kedves közvetlensége, humora ezekből a találkákból is kiderült. :)

Vivi! Mi van veled? 14 óra már nagyon elmúlt!!!

Minyu! Jó, hogy nincs nagy gond! próbáld kímélni magad, bár ezek mellett a gyerkőcök mellett, nem nagyon lehet. :roll:

Vitamin: Én Elevitet szedek most is, igaz, most sajnos kicsit rendszertelenül... :oops: Néha aggódom is miatta. Persze főleg a folsav miatt. De egyébként sem árt, mert az én étkezésem sem túl példás. :(

Védőnőnél én 13 hetesen voltam. Szerintem ráér ennyi idősen. Bár, engem már ismer, és telefonon beszéltünk korábban is. Én nagyon szeretem a védőnőnket. :)

biribon
 
 


Vivi!

Jaj, de örülök!!! Tiszta szívből! Minden tökéletes, tudtam, hogy minden rendeben lesz!

Honey!

Gyönyörűűűű! képek! Gratula a kis kukacoshoz,egyben üdv a fiús (is) anyák táborában! :lol:
nahát, ennyi kisfiút! lesz ezen a topicon kislány is??? Bár nem csoda, hogy most még csak a fiúk derülnek ki! Az Ő kilétük ugye lényegesen látványosabb az uh.-on...

Minyu!

Jaaaj, de azért jó, hogy nincs nagyobb baj!
Pihenj-pihenj! Ugye van, aki most segít a háztartásban és a 2 örökmozgó, sárimádó kiskobold mellett?

Márti
borossné becz márta
 
 

 
 

Látom, közben megjöttél Vivi a jó hírekkel! :D :D
Gratula! Remélem, most már megnyugodtál! :) Persze még vérvétel eredmény, de azzal sem lesz gond...
És újabb kukis gyanús! :)
Azért 1,5mm és 3mm elég nagy különbség! Szomorú, hogy néhány hozzá nem értő ember így megrémíthet egy kismamát! Nem értem, hogy miért nem tudják, hogy kell mérni és miért nem mérnek többé-kevésbé egyformán? Persze kis különbség lehet, mert a kurzort nem tudják hajszál pontosan mindig ugyanoda tenni.

Nagyon örülök a jó eredményeknek! :D És mennyi jó kis adatod van a babáról! :) Én még azt sem tudom, hogy akkor mellső falon van a lepény, vagy a hátsón... :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2009.09.11 15:20-kor.

biribon
 
 


Biribon!

Gyógyszerügyben kérdezz csak nyugodtan, nekem van egy szakgyógyszerész barátnőm, Őt hívom, akármi bajom van, hogy mit lehet bevenni. Az Algopyrint teljesen nyugodtan, terhesség és szoptatás alatt is!!! A sok rossz hír nem a gyógyszer, sokkal inkább a konkurens gyógyszergyár érdekei miatt látott napvilágot. Ha magas a láz, akkor is napi 2, de akár 3 db is bevehető bármilyen aggodalom nélkül!

Márti
borossné becz márta
 
 


Vivi!
De örülök hogy minden rendben van! :D :D

Minyu!
Jó ijesztő lehetett a vérzés, most csak sok pihi!

Kép
anicca
 
 


Köszi Márta!

:) Iwiw-en bejelöltelek. ;) Egyszer akár össze is futhatnánk. :) Gyerkőceid mennyi idősek? Játszóra jártok valahova?

biribon
 
 


Vivi!! Szuper!!!!!!! Végre jó hírek!! NAGYON örülök! :) :D :) :D :) :D :) :D

Kép
Kép
ginnie
 
 


Köszi lányok, hogy így örültök Ti is!
Márti! Engem már most érdekelne, hogy így a középső harmadban, milyen lázcsillapítót szabad, ill. pl. hűtőfürdőzni lehet???
Mert a fiam lázas, és ha elkapom, nemtom mit vegyek be. Mert ugye lázas sem lehet a kismama.
Ja és kaptam dvd-t, de hát hogy őszinte legyek, nem gondoltam, hogy a 20 percből fél percre kapcsol át 4 d-be... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: azért a 14 ezerért azt hittem, legalább 10 perc lesz a 4 d....
Képet majd teszek fel, ha lefotóztam.
Vendég
 


És ha fiú lesz, valszleg Viktor Balázs lesz.
Vendég
 


Vivi!
Szerintem a hűtőfürdő az egyik legjobb megoldás. Nem káros és hatékony. Az ügyelet is elsősorban azt javasolta nekem. Bár, én egyszer próbáltam és nagyon nehezen viseltem.

Hát, gondolom, mivel komoly aggodalmakkal mentél UH-ra, inkább mindent alaposan vizsgált, ellenőrzött. A 4D nem igazán való az alapos orvosi vizsgálódásokra. 2D-ben lehet látni a leglényegesebb dolgokat.
Várjuk a képeket. :)

biribon
 
 


Vivi: gratulálok, de jó hogy jó híreid vannak, ekkorát elmérni ez viszont meredek:)

Barbi üdv köztünk:)

Kép

Kép
andrea001
 
 


Vivi gratulálok és örülök hogy minden rendben!!!
Nem tudom ki csinálja a táblázatot de változott a szülési időpontom március 15 az új kiírás.

Kép
Kép
20100310
 
 


Barbi, üdv!

Biribon
:D, én is Marosvásárhelyi vagyok, a párom is, ő viszont Kolozsváron született, és 6 éves koráig élt ott a nagyszüleinél :)

Sajnos nem vagyok fent az iwiwen, inkább a facebookon :)
Kicsit bepirosodott a torkom, az egyik felén, gyorsan elkezdek sós vízzel gargalizálni :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


Vivi, Végre!!!!!!!!!!!!!SZuper hírek!
most már nyugi :lol:
danyuci
 
 


Tiszta apja!!!:D:D:D Kép
Vendég
 


Vivi, a te babád is nagyon édes!!! És még egy fiúcska! :) :)

Kép
Kép
ginnie
 
 


Elvileg megvan a kombinált tesztem eredménye, de nem tudták elküldeni email-ben, mert valaki összekavart valamit és nekik is csak faxolták. A nő most hívott, hogy beszkenneli és küldi is (ez volt egy órája...), de telefonban annyit mondott, hogy minden vizsgálat eredménye negatív, a baba jól van. Huuuuurrrrááááá. :)

Kép
Kép
ginnie
 
 


Vivi! Gratulálok, örülök, hogy minden rendben van! :)
A fiammal a terhesség 33.hetéig a Kondér doktor volt az orvosom, anno a fiamnál is Ő állapította meg, hogy kukacos! És nem tévedett! :)))
Vendég
 


Vivi!
Úgy örülök, hogy minden OK lett!!! És most még dühösebb vagyok a többi orvosra/szonográfusra, akik a héten megnéztek! De a lényeg, hogy nincs baj!

Remélem, hogy Angievel is hasonló lesz a helyzet!!!

Ginnie!
Gratula a kombinálthoz! Most már ránkférnek a jó hírek is!

Kép
Kép
detty74
 
 


jajj
nagyon gratula vivi h minden ok
tudtam én
honey nagyon drága a pici, nagyon kisbabaszerű már:)
minyu meg tessék pihenni, olvasgatni, aztán ha minden rendben lesz majd lehet megint pörögni

sok sok kisfiú, ez durva
apukám mondta h mostanában fiúdömping van mindenhol
aki most lányként születik, annak lesz majd miből válogatnia később ;)

legyen a táblázatban új oszlop, a nemekről légyszilégyszilégyszi!!!!!

szép hétvégét mindenkinek!!!!!

Kép
yilonne
 
 


ja
anyukámnak mondtam h kisfiú lesz
ezt írta:
Zseniális!

Kép
yilonne
 
 


ginnie-nek is gratula!!!

Kép
yilonne
 
 


Vivi,

De jóóóóóóóóóóó!!! Hatalmas gratula!!!!! :D Mondtam én, hogy minden ok lesz!!!

Sajna beszéltem a dokimmal és a hematóma miatt 2 hét szigorú fekvésre ítélt. :cry: Azt mondta, ilyenkor - ha nem vérzik - valószínűleg már nincs jelentősége, de hogy ne is legyen baj belőle kötelező fekvés van!
Olyan jó lenne már egy komplikációktól mentes terhesség!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!
Szerintem azért tűnik jaj de soknak a fiú, mert a fiúkat sokkal előbb lehet látni. Ugye látnak kukacot, akkor fiú. De ha nem látnak, inkább nem mondják, mert lehet, hogy nincs is ,de lehet, hogy csak nem látszik.
Honey, nem lesz már baj! De pihengess! Sztem hamar felszívódik!
Valahogy nagyon bízom abban én is, hogy Angie-nek is jó lesz az eredménye! Szerda körül már megtudjuk!
Vendég
 


Szép jó reggelt mindenkinek!Vivi,örülök,hogy minden ok!Szerencse,hogy túl vagy ezen,remélem nem ijesztget másokat is ez az "ember"!Elég gáz!Mennem kéne főzni,de annyira nincs kedvem semmihez!Költözni fogunk lakásból kertes házba,nagy felújítás vár ránk,számolgatunk,de tiszta ideg vagyok tőle már most.Hitel,jaaaj,mi lesz.Nyerni kéne a lottón

Kép
pandi34
 
 


Vivi, én el is felejtetem Nektek gratulálni a jó hírekhez!

De jó a kertes ház, én is szeretnék még a baba születése előtt, de sajátra nem futja, hitelt meg elvből nem veszünk fel, úgyhogy marad az albérlet....amíg sikerül megépíteni álmaink házát :)

Szerintem is a lottó jó lenne! :D

Kép

Kép
ktouch
 
 


Na, nem kis munka volt, de végigolvastam mindent.
Kicsit zsong is a fejem ennyi információtól.

Azért megpróbálok reagálni mindenre, de már nem biztos, hogy név szerint megy ezért bocsi.

Elsözör is: Vivi: De jó!!!! Minden rendben. Szorítottam érted. Örülök!

Aztán valamki irta (bocsi) hogy lehet, hogy pivát szobát kér. Én is gondolkodom rajta. Fehérváron vannak 2 és 4 ágyas szobák. Ha pont 2 ágyast kapok, az szupi, mert legalább nem leszek egyedül. De 4 ágyasba nem szívessen mennék. már csak azért mert ha 4 baba ott van egész nap-éjszaka, mindegyik máskor sik. ott alvás nem lenne egyáltalán. Akkor inkább fizetnék a külön szobáért, mindkettőnk érdekében. Azt a 3-4 éjszakáb kibirom fizetni, (remélem)

A poló nagyon jó, nagyon tetszik. Megynitottam a honlapot. És nézem őket, a végén még rendelek és is....

Egyébként akármit javasoltatok minden oldalt megyitottam, úgyhogy most egy csomó várakozik, hogy megnézzem.

Kabáttal szerencsém van. Kaptam egy kolleganőmtől egy széldzsekit amibe 2x is beleférek. Jó lesz még márciusban is. Meg van egy bunkám ami A vonalu, az is tuti jó lesz.
egyébként én is alib birom, hogy ne vásároljak. a 15. héten megyek uh-ra nődokihoz. Ha ott is minden rendben. Akkor lehet, hogy szép óvatosan elkezdek vásárolgatni.

Üdv az újaknak.

Egyébként egyre többször érzek fura dolgokat a hasamból. Kis nyilalásokat. de nem túl erősen. Meg mindig máshonnan.
Ez lehet a baba? Vagy még azt érzem, hogy nő?

Egyébként nekem még egyáltalán nem nagyobb a hasam. Beleférek a régi ruháimba kényelmesen. lehet azért, mert én inkább fogytam?

Egyébként sokkal jobban vagyok. Még van émelygés, hányinger, de már nem erősen. És már napok ota nem hányok. (lekopogom)

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Hú, nekem is nyillalik néha, ma reggel zuhanyozáskor is....de azt hisze, normális ez :) Nő a baba, nő a méhünk is :), nem kicsi meló az!

Kép

Kép
ktouch
 
 


Lányok, én értettem félre valamit vagy a kombinált teszttel 'csak' a Down-kórt nézik?

Kép
Kép
ginnie
 
 


Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a kedves fogadtatást!

Vivi: nagyon szépek az eredményeid, az enyémek is majdnem megegyeznek. Engem is a Kondér dr. UH-zott múlt pénteken, nagyon hozzáértőnek tűnt.
Viszont most kicsit megrendültem, mert tegnap este hívtak a MDK-ból, hogy megvan a véreredményem is, azzal együtt 1:520 az eredmény (az életkorom szerinti: 1:380, szóval ez nem rossz). A PAPP-A szint viszont túl alacsony, de nem mondták, mennyi, majd hétfőn meg tudom nézni a neten. Kedden megyek a dokimhoz, elemzi az összes eredményem, meg még 1x meg akarja nézni a tarkóredőt.

Na most visszaolvasok, mert tegnap du. óta jó sokat írtatok! :D
jbarbi
 
 


ginnie: az Edwards-ot is nézik.
jbarbi
 
 


jbarbi,
jaj... már megínt egy rémísztgetés!

Komolyan mondom, szerintem alig van köztünk - meg úgy általában - alig van olyan kismama, akire a 9 hónap során valamilyen formában ne hozták volna rá a frászt.
Valahol jó volt a régi tudatlanság amikor még nem volt ennyi vizsgálat.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Csak gyors bekukk egy tábla erejéig.
Csak átfutottam az oldalt és nem biztos, hogy mindenkinél bejelöltem, hogy fiú avagy leány lesz a gyermek, illetve lehet, hogy írtatok közben neveket is, de nem nagyon láttam. Ha valakinél javítsak, sikitson, PÜ-ben, vagy itt kiemelve kicsit, hogy rögtön megakadjon a szemem rajta.

Heninek javitottam a terminust is, de sztem majdnem felesleges, ritka a pontos baba, és valszeg minden UH-nál változtatni fogják az időpontot :)

Kép

Mi jól vagyunk, csüt este óta nem volt vérzés, kis barnás trutyi ürül, gondolom ez a hematóma.
Szinte egész nap fekszem, tegnap itt voltak anyósomék, holnap és holnapután is itt lesznek, most ugye a Zuram segit.
Hétfőn megyek a dokimhoz, megbeszéljük, mi hogy legyen, pénteken megyek az Istenhegyire, majd kérem, hogy jó alaposan nézzék meg a hematomát is.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a zavarásért, én egy másik topik lakója vagyok.

Szeretném eladni kisfiam Kelengyéjét, illetve, néhány szinte új kismama ruhámat és egy teljes 62-es Kelengyecsomagot, rengeteg szép ruhával. Itt tudjátok megnézni, ha valakit érdekelne, hogy mikről lenne szó.

http://kata.mws.hu/index3.html

A fentieken kívül kismama könyveim és folyóirataim is vannak, ezeket még nem töltöttem fel az oldalra.

Főként 2008-as 39 db Kismama, Anyáklapja és Baba magazinom van vegyesen, ezeket egyben szeretném eladni. 3000 Ft-ért. KÜLÖNszámokkal: Baba első éve és a 9 hónap. Sok hasznos információ van bennük és nem is túl régiek, szopi közben vagy kikapcsolódásként remek olvasmányok.

Ezen kívül az alábbi könyveim:
Victoria Clayton, Stuart Fischbein, Joyce Weckl :
Terhesség félelem nélkül
1300 Ft-ért
Nagyon jó állapotban. 11 fejezet, 260 oldalon.

Szülői praktikák sorozat
Kismamák kézikönyve
2400 Ft-ért
Minden, amit a terhesség idején tudni kell
Kiváló állapotban: 288 oldalon.

Ha valakit érdekelnek, kérem írjon privit!!
További szép pocaksimizős napokat kívánok!

És bocsánat az off-ért. :oops:
Üdv: Kata
torolve_20130114141731
 
 


Sziasztok!

Bocsi, megint jóidőre eltűntem, de egyszerűen nem jutottam el a géphez, max beleolvasni a hozzászólásokba!
Hát nem volt kis feladat hétfő óta visszaolvasni azt a rengeteg infót, amit írtatok!
Mindenkinek gratula a jó eredményekhez! A képek is gyönyörűek!
Én még nem tudtam feltenni, telefonról nem tudom áttenni gépre a képet, mert bekrepált a kártyaleolvasó. :( De majd megpróbálok a dvd-ről kivenni képet, hátha sikerül. Egy darabig most úgysem megyek UH-ra. :( Meg már szeretnék pocakos képet is csináltatni a férjemmel, mert már igencsak látszik a kerekedés! :)
Tegnap megvettem az első kismamanadrágomat, mert már alig van cucc, amibe beleférek... :) Eléggé drágállottam, egy kismama farmert vettem, 9500 Ft-ért. Szerintetek is drága? Én ebből normál esetben 2-t tudtam volna venni...
Láttam, jó sok parázás zajlott a napokban, meg most is vannak aggódós események, de mindenkinek nagy drukk!

Vivi, Angie!
Örülök, hogy vannak jobb hírek!

Minyu! És még akinek haematomás problémája van!
Pihenjetek sokat! Én már túl vagyok 1 haematomán, másfél hónap fekvéssel. Ki kell bírni. Nem könnyű, de muszáj, hogy ne legyen baj!

JBarbi!
Üdv közöttünk!

Ami a gyógyszereket illeti: nekem a dokim azt mondta, hogy Aspirint, Astrixet nyugodtan lehet szedni, többet is.
Terhesvitaminnak én a Femibiont szedem, és nagyon bevált, sokan dícsérik. Meg mellé én is szedem a Magne B6-ot. Az eredeti fajtából én 5-6-ot kellett szedjek, a Béres-féléből napi 3-at, a mai napig. De nem is volt semmi bajom. Na meg a vérömleny miatt is kellett a Magne B6.
Nálam kedden volt a védőnéni, nagyon aranyos volt, 2 hét múlva küld vizsgálatokra: vérvétel, vizelet, vércukor, Wassermann, Afp. Meg majd akkortájt szívhangot is fogunk hallgatni. :D
Csütörtökön voltam a nődokimnál, sajna UH nem volt, de megvizsgált. Méhszáj rendben, a méhem szépen növöget, már a köldököm környékéig ér kb. A veszélyeztetettség elmúlt, de azért vigyáznom kell magunkra. Felkértük a szülésre, megkérdeztem, lehet-e majd az én betegségemmel, problémáimmal természetes úton szülni? Azt mondta, eddig semmi akadályát nem látja, reméli nem szól közbe semmi! :D
Rákérdeztem az összegre is, hogy van-e fix tarifája, vagy hogyan működik ez nála? Azt mondta, fix tarifa nincs, de általában 100 ezer körül szoktak adni. Hát hallottam már kevesebbet és többet is, ez van. De legalább tudjuk, mire számítsunk, és nem lesz egyikünk sem kínos helyzetben.
Tegnap meg a kezelőorvosomnál (endokrinológus) voltam a hormonszintek miatt, ott is minden ok volt. :)
Mostanában olyan álmos és fáradt vagyok, legszívesebben egész nap aludnék... Tegnap fél 6-kor kellett kelnem, azt hittem, belepusztulok. Egész nap kómás voltam, hazajöttem, egyből ágynak dőltem. Ma is aludtam 9-ig, mégis majd' leragad a szemem.

Na megyek, vár a házimunka...
Remélem sűrűbben tudok jönni, mint eddig!
Jaaa... és tegnap töltöttük be a 14. hetet! :D :D :D Hihetetlen, hogy rohan az idő!
És gratula a sok kukishoz! Elvileg nekünk is az lesz...

Szép hétvégét mindenkinek! :wink:

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni én is!
Most 11 hetes vagyok, de még nincs igazán orvosom...A Honvédba mentem első körben, ott is szeretnék szülni. Ismertek ott valami jó dokit?
Előre is köszi a segítséget!

http://babafalva.hu" target="_blank">http://babafalva.hu/tickers/1a5b.png" alt="babafalva.hu vonalzó" border="0"/>
zsuzska121
 
 


Detty!
Válaszoltam végre a PÜ-re! :)

Zsuzska!
Üdv itt nálunk! Sajna én nem ismerek senkit a Honvédban, de a többiek hátha tudnak segíteni!
Kellemes babavárást, pocakosodást! :)
A vonalzód sajna nem látszik, próbálj alakítani rajta valamit, hogy látszódjon!

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Szia Zsuzska!

Gratul a babához és csodaszép babavárást kívánok!

Kép

Kép
ktouch
 
 


jbarbi írta:
Vivi: nagyon szépek az eredményeid, az enyémek is majdnem megegyeznek. Engem is a Kondér dr. UH-zott múlt pénteken, nagyon hozzáértőnek tűnt.
Viszont most kicsit megrendültem, mert tegnap este hívtak a MDK-ból, hogy megvan a véreredményem is, azzal együtt 1:520 az eredmény (az életkorom szerinti: 1:380, szóval ez nem rossz). A PAPP-A szint viszont túl alacsony, de nem mondták, mennyi, majd hétfőn meg tudom nézni a neten. Kedden megyek a dokimhoz, elemzi az összes eredményem, meg még 1x meg akarja nézni a tarkóredőt.


Barbi! Én ezt nem értem!!!
Mi az, hogy 1:520 az eredmény, és ha az életkorodat nézik, akkor 1:380?!?!?!
Eleve nem kalkulálják bele? Kétféle eredményt írtak, vagy mi? Lehet, nehéz a felfogásom?
Az a PAPP A az Edwards kór lenne? nem tudom, mert nekem még csak tegnap vették le a vért, így fogalmam nincs. Szoval telefonba felolvasták az eredményt? Nem úgy van, hogy sms-ben küldenek egy kódot? nekem ezt mondták. És miért csak hétfőn tudod megnézni, ha már egyszer van eredmény?!?!??!?!
És ha az életkornál tartunk, hány éves vagy?
És az, hogy az a másik eredmény alacsony, az pozitívat jelent??
NEM ÉRTEM!!! azt hittem, egyértelmű lesz az eredmény, ha megkapom!!! Hülyét kapok, ha nekem is ilyen formában fogják közölni!!!
Vendég
 


Azon vigyorogtam, ahogy néztem a táblázatot, eddig a 3 Szent Imrés anyukának fiút jósoltak!!! Minyu, most Te jössz!!!
********MINYU!!! ÉS ÍRD BE LÉGYSZI, HOGY VIKTOR BALÁZS!!!!!!!!*****
Ez így elég feltűnő???? :D:D:D
Vendég
 


MINYU!!! ÉS ÍRD BE LÉGYSZI, HOGY VIKTOR BALÁZS
Na, így már jobb.... 8)
Vendég
 


Vivi!

Ha jól tudom, valahogy úgy van, hogy létezik egy táblázat, amiben az szerepel, hogy bizonyos életkornál mekkora az esélye a Down-kórnak. Barbinak aszerint lehet 1:380. Nekem is annyi, a 35 évemmel. Ezt kalkulálják együtt a vérvétel, és a tarkóredő adataival, és az ad egy végső kockázatot.
Az Edwards kór a 18. kromoszóma hibája, a Papp-A pedig a vérben lévő valamilyen fehérje szintje (már nem emlékszem pontosan, pedig tavaly nagyon jól elmagyarázták a MDK-ban), így a kettő nincs összefüggésben.

A telefont viszont én sem értem. Tavaly még így értesítettek, és utána postán küldték ki az írásbeli eredményt, de most nekem is kódot küldtek sms-ben, és a dokimnak küldik az írásos eredményt. Nekem teljesen egyértelmű volt az egész, úgyhogy nyugi, biztos Te is így fogod kapni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Vivi!

PAPP-A (pregnancy-associated plasma protein A): Fehérje, melyet a méhlepény termel a terhesség során. A korai Down-kór szűrés jelenleg legfontosabb biokémiai markere. Down-kóros, illetve egyéb aneuploid magzatok esetében is lényegesen alacsonyabb koncentráció figyelhető meg, csakúgy mint Edwards szindróma esetén a 2. trimeszterben végzett mérésnél.

És tényleg úgy van, hogy van egy alap életkori kockázat és azt javítja, vagy rontja a vérvételi eredmény. Barbi kockázata javult.

Nekem a kombinált teszttel 3 kromoszómarendellenességet szűrtek. A Down-kórt (21-es kromoszóma), az Edwards-szindrómát (18-as kromoszóma) és a Patau-szindrómát (13-as kromoszóma).

Dizzy! Hát, ez az, hogy nekem is mondták, hogy lehet szedni az Aspirint, aztán itt is, meg utána a neten is olvastam, hogy na azt NEEE! Nem is tudom, hogy miért... A vérzékenységet növeli, talán azért nem. De a tájékoztatóban az van, hogy csak a 3. trimeszterben nem jó. Szóval emiatt vagyok mérges, hogy nincs konszenzus...
pocakos képekre nagyon kíváncsi lennék. De másoknál is! Hajrá!
De én is magamról csináltam. Így legalább az inkognító is megmaradt, mert a fejem nem látszik. ;)

Ktouch! Én facebook-on is vagyok. :)

Minyu! Remélem, azért tudsz pihenni...

Üdv az újaknak! :)

biribon
 
 


Vivi!

Igen, van egy táblázat, ahogy detty is írta, ahol szerepelnek az életkornak megfelelő átlag kockázati arányok. Eszerint nekem 1:470-hez, mivel 34 leszek szüléskor (az előbb rosszul írtam, nem 1:380). De az én saját eredményem 1:520 lett, ez jobb, mint a koromnak megfelelő átlag.
Engem azért hívtak fel, mert egy sajátos eset az enyém, mivel már volt egy kombinált tesztem. Elméletileg csak 1x lehet ilyen tesztet csináltatni. Az sms-t csak hétfőn fogom megkapni.
jbarbi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok.
Elvileg március 12-re vagyok kiírva,de úgy néz ki programozott császár lesz és a dokim azt mondta a betöltött 39.héten lesz a nagy nap,ha minden jól megy.
Nehézkesen indult ez a terhességem sajnos.A 7.héten elkezdtem vérezni+barnázni,ez 4 hétig tartott.De 2 hete minden rendben,ez remélem már így is marad. :D
Minden kismamának gratulálok a pici babához!
Én is a Szent Imrében fogok szülni és remélem kislányom lesz,nagyon bízom benne!!!!!!

Szeretném tőletek megkérdezni,hogy a 18.heti genetikai uh-ra hova mentek?

Előre is köszönöm a válaszokat

További szép hétvégét

Üdv,
Szilvi

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Üdv itt jbarbi és zsuszka!


Egyébként azért kérdeztem, hogy mit néznek a kombinált teszttel, mert az én eredményemen ennyi szerepel:

PAPP-A érték: 0,46 MoM
szabad B-hcG érték: 1,31 MoM

Down kockázat: 1:670
szűrési eredmény: negatív,.


Ennyi és semmi több. Most akkor a másik két betegséget itt nem is vizsgálták? Akkor miért kombinált? Hmmm... 19.000 Ft-ot fizettem érte, átvertek? Mindegy, hétfőn felhívom őket és rákérdezek.

Az alvásról annyit, hogy én viszon nagyon rosszul alszom mostanában. Elalszom 10 körül, éjfélkor felébredek pisilni, utnána 2-3 órát forgolódok, 1-2 órát alszom, ismét felébredek pisilni és ekkor már 3-4 óra forgolódás jön, képtelen vagyok visszaaludni. Napok óta úgy érzem, mintha egyáltalán nem aludnék egész éjszaka. Próbáltam azt is, hogy 1-2 órával lefekvés előtt nem iszom, de akkor is fel kell kelnem, tehát mindegy. Azt érzem, hogy a pulzusom már feljebb ment, mint eddig volt, de mintha a vérnyomásom alacsony lenne. Az még furcsa, hogy ilyen alvás után sokszor mégis úgy érzem, hogy kipihentem magam, nem vagyok napközben fáradtabb. No majd rákérdezek a dokinál erre is kedden.

Kép
Kép
ginnie
 
 


Szilvi, neked is üdv! :)))

Kép
Kép
ginnie
 
 


Szia Szilvi!

Neked is gratulálok a kisbabához! Sokunknak volt vérezgetés az elején, ezzel nem vagy egyedül, de szerintem már túl vagyunk rajta!
Neked miért lesz császár, ha nem túl indiszkrét a kérdés? :oops:

Én valószínűleg a Magzati Diagnosztikai Kp-ban fogom csináltatni a 18. heti genetikai UH-t, mert tényleg ott a legmegbízhatóbbak, bár én a saját orvosomban is megbízom, a kórházban viszont tuti nincs 4D.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Szilvi, üdv Neked! Jééééééééééééééé, mégegy Szent Imrés!!! :D
Megkérdezhetem, kinél szültél és szülsz majd?
Elvileg, aki a Szent Imrében szül és kerületi, azt a Fehérvári úti Sztk-ba küldik genetikaira, nagyon jó gép van ott! Csak ne a Bergendyhez menj... nekem Ő mérte durván félre a nyaki redőmet, majd szívrohamot kaptam. 3,3-at mért, és a MDK-ban meg egy hozzáértő orvos 1,5-öt!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: többet nem megyek ehhez a nőhöz, az tuti...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: