Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma megcsinálták a HSG vizsgálatot és mindent a legnagyobb rendben találtak. Nagyon boldoggá tettek ezzel a hírrel!

Dodó!

Nem kell félni a vizsgálattól. Inkább kellemetlen, mintsem fájna (bár tudom a fájdalom elég relatív) és nekem a beavatkozás maga nem tartott 5 percnél tovább, úgyhogy igazán kibírható. A doki mindig mondta előtte, hogy mit fogok érezni (csípés, feszítés...), így közben is felkészítenek rá. Lazítani nem árt (szerintem nekem nem is ment). A röntgen asztalra kell felfeküdni (ha röntgen lesz nálad is) és a felvétel előtt a gép alá kell csúszni (Furcsán hangzik, nem?), de így megint másra kell figyelni és az jó. A legvégén kezdett el görcsölni a hasam, de fél óra múlva már nem is éreztem semmit, (igaz most estére megfájdult, de szerintem hamar elmúlik). 1 órát javasoltak, hogy maradjak bent utána. Különben a görcsölésre lehet számítani és előfordulhat enyhe vérzés is, de ez csak a műszerek miatti dolog.

Most a nyárra koncentrálok, és igyekszem kiüríteni az agyamat (remélem menni fog) Szeptemberig semmi doki, UH, hőmérő vagy számolgatás... (kiváncsi vagyok ebből mi fog teljesülni) csak a clostit szedem majd.

Jövő héten nyaralunk, tengerparton, napsütésben...

Sok puszi és vidámság!

Judit
naju
 
 


Böbe Kép

Tök jó!!!Kép Kb. együtt nőnek a babáink, az én babóm múlt héten volt 6,1mm és akkor 7 hetesnek mondta a doki.Kép

Még nem is meséltem, hogy hétvégén voltunk a kisnánai várjátékokon, ahol volt egy jósda és bementem a jósnőhöz. 2500 Ft volt, de már olyan rég ki akartam próbálni. Nem árultam el neki, hogy babát várok, csak a legvégén, ennek ellenére többek között azt mondta, hogy a baba mindenképpen jönni akar, viszont én beteg leszek, kb. a terhesség félidejétől. Viszont a végén a nagy boldogság kárpótol majd mindenért, merthogy a babóval minden rendben lesz. Elképzelhető, hogy ikreim lesznem és ezért kényszerülök ágyba, de ha nem is, akkor a 2 baba -merthogy 2-őt látott- nagyon közel jönnek majd egymás után. Egy lány és egy fiú, valószínűleg az első lesz lány.Kép
Érdekes. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle igaz. Persze nem szeretnék ágynak esni, de ha ez kell a babónak és ő tuti egészséges lesz, hát én mindent bevállalok. Komolyan mondom, se betegség, se szülés, se semmi nem rémiszt meg, én már annyira önzetlenül szeretem ezt a picurt, hogy bármit feláldoznék érte.

Móni
Monik
 


Böbe!Kép

grtatulálok a szépen növögető babához!Kép
Bárcsak nekem is lenne már!

Móni!Kép

Érdekes ez a jóslás!Kép
Nekem is jósoltak kb. 3 hónapja. Azt mondták, hogy pár hét múlva olyan eredményt kapok, amitől nagyon megnyugszok - ez így is lett, mert utána csináltattam a hormonprofilt, és az ugyebár szuper lett, na meg a párom eredménye is nagyon jó lett!Kép
Viszont azt mondta a jósnő, hogy júliusban terhes leszek...na már most ez mint tudjuk, sajna nem jött beKép. Igaz, azt nem mondta, hogy melyik júliusban...Kép
Remélem, neked csak az ágynakesés nem jön be, és az összes többi igen!Kép

Judit!Kép

Itt is gratu a szuper eredményhez!Kép
Te melyik városban laksz? A profilodban nincs benne...Kép

Vera!Kép

Hol vagy????????
Nagyon régen írtálKép, remélem, csak azért, mert nyaralni vagytok!Kép

Na meg a többiek! Mindenki nyaral?

Puszi, Zita

Kép

Kép
Kép
zituska28
 
 

 
 

Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem. Ennek több oka is volt. Most is csak beugrottam. Ne haragudjatok. Sajnos nem nyaralni voltunk. Nemsokára újra visszatérek. Kép

Zita, szombaton nekem is megjött. Kép Ma vagyok a 2. cn-on. Tegyél be a táblázat végére. Még mindig nincs closti. Várok a HSG-re. Lehet, hogy el kell halasztani szeptemberre. Kép

Babásoknak pihenés és nem aggódás (Móni nagyon szép a kisbabád Kép), vigyázzatok magatokra! Gyógyisoknak sok-sok szép és egészséges tüszőcskét.

Remélem, hamarosan újra jönni tudok.

Puszi Mindenkinek, V.
vera77
 
 


Zita

Még simán bejöhet a jóslat!Kép Júliusban még összejöhet a baba, ahogy néztem a táblázatban, még csak most jön az akciókorszak nálatokKép
Csak nyugodtan és lazán és meglásd, babás leszel júliusban!!!Kép És persze előbb-utóbb mindenki más is!!!

Mi hivatalosan ma léptünk a 10.hétbe, UH szerint viszont csak a 9.-be.Kép 23.-án megyünk ismét UH-ra, nem győzöm kivárni, már csak 12-őt kell aludni addigKép Minden napot, amin túl vagyunk, egy csodának élek meg, de még így is félek, mert egy barátnőm is boldogan élte babás mindennapjait, aztán elment a 12.heti UH-ra és már nem vert a pici szíve, kb. 8 hetesen halhatott el, mégse volt se vérzés, se semmi, csak egy halott baba a pocijában majd egy hónapig. Szörnyű!!! (megjegyzem, óriásit csalódtam benne, mert azt mondta, nem érti, ő tök egészségesen élt, sok gyümölcs, meg ilyesmi, aztán amikor szóba került a dohányzása, azt mondta, ja, arról teljesen nem tudott lemondani, csak próbál kevesebbet szívni. Erre most mit mondjon az ember?! Talán nem ezen múlott a dolog, de ki tudja? Én még a dohányos embereket is elkergetem mellőlem. De talán ezerszer meggondolta volna ő is, ha nem véletlenül jön össze a baba, hanem hónapokat, éveket küzd érte, mint mi itt.) De nem is gondolok bele ilyesmibe, az én babám egészséges és jól van, mert az anyukája és apukája imádja őt, vigyáznak rá, anyu minden ételre, italra, estleges káros dologra odafigyel.
És egyébként is, nekem csak azért is egészséges és szép babám lesz februárban!!!Kép

Móni
Monik
 


A KOPP-KOPP lemaradt az utolsó mondatból!!!Kép

Móni
Monik
 


Vera!Kép

Sajnálom, hogy megjött...KépKépKép
Remélem, nincs komoly baj, amiért nem tudsz jönni!!!
Miért kell elhalasztani a HSG-t?
Jelentkezz, amint tudsz!Kép

Móni!Kép

Pici esély tényleg van, de mostmár nem ringatom magam hiú ábrándokba! Persze, azért reménykedem, mert a pozitív gondolkodás nagyon fontos, csak mostmár óvatosan....de tudom, hogy te érted ezt!Kép
Igazad van a barátnőddel kapcsolatban! Felháborító. hogy nem tette le a cigit terhesen! És nagyon könnyen lehet, hogy az miatt halt meg a babája!Kép
Én is cigiztem, de már 2 éve TELJESEN leszoktam róla, mert tudtuk, hogy hamarosan babát szeretnénk, és a párom is lerakta már egy éve, ugyanezért!Kép
Nagyon jó, hogy te így vigyázol magadraKép, és az is nagyon tetszik, hogy ilyen pozitívan állsz a dolgokhoz!Kép Hidd el, ennek meglesz a jutalma! Csak így tovább!!!KépKép
És KOPP-KOPP!!!Kép

Puszi, Zita

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!!!!! Kép

Judit, nagyon örülök, hogy jó lett a HSG!!! Kép

Zita, ne izgulj, nekem is az a hónap jött össze,amikor teljesen reménytelennek éreztem a dolgokat, emlékezz, még - tesztem is lett (a 28. napon), aztán most itt küzdök a hányingeremmel!!!! Ilyet kívánok neked is!!! Kép

Vera, remélem semmi baj nincs, jelentkezz, izgulunk érted!!!! Kép

Móni, neked most már szerintem nem miliméterekben, hanem centikben mérhető a babád!!! Kép Remélem, mind a kettőnkkel minden rendben lesz, a barátnőddel kapcsolatban pedig abszolút megértelek!!!! Én annyira undorodom (bocs,hogy ilyet mondok a barátnődre) azoktól, akik ennyit nem tesznek meg a gyerekükért, akik nem vigyáznak a terhesség alatt sem, utána sem magukra, a gyerekre.. (Ismerőseink közül egy pár a kéthetes csecsemőt vitte a Balaton partra (nem nyaralni, a partra, strandolni, a másik meg a 4 hónapos csecsemőt adta le a nagyszülőnek, míg elmentek síelni egy hétre....)

Puszi Böbe
baba76
 
 


Sziasztok!

Móni!Böbe!Kép
Gratulálok a szépen cseperedő apróságokhoz!Vigyázzatok továbbra is magatokra!Kép

Zita!
Nagyon hasonlóak az érzéseim, mondhatni ugyanolyanok, mint amit Te írtál.Ám a pici esély is mégiscsak esély, szóval tessék csak nyugodtan reménykedni! Én is ezt teszem!Kép

Vera!
Sajnálom, hogy megjött megint, pedig nagyon bíztató híreket írtál még nemrégiben!
Remélem azért minden rendben és hamarosan jelentkezel!

Viki!
Ha jól sejtem Te már elutaztál de akkor is kellemes szép napokat kívánok Neked, nagyon remélem, hogy sikerül megszabadulni a hőmérőzés és társai okozta stressztől és a pihenés után hamar jó hírekkel tudsz szolgálni! Kép

Mindenki vigyázzon szépen magára és tessék gyorsan jönni a jó hírekkel!Kép

Terka
terka
 
 


Zita, Terka

az a pici esély szerintem bőven elég.Kép Böbének és nekem is akkor sikerült, amikor teljesen reménytelennek láttuk a dolgot. Én még az egész nyári szabadságaimat is ahhoz igazítottam, hogy majd az éppen aktuális akcióidőben menjünk nyaralni, és lám, erre már semmi szükség nem volt.Kép

Ma nagyon érdekes álmom volt, megálmodtam a babám születését. Február 13.-án született császárral, egészségesen, kislány volt, és nem volt egy hatalmas baba, olyan 3kg körüli (pont ez a súlycsoport az esetemKép) és fekete haja volt, bár nem olyan nagy, mint amilyenre számítottam, de így volt jó. Még picit bosszankodtam is, hogy miért nem várt még egy napot és akkor Valentin-napi baba lett volna. De az egész tök élethű volt (tudom, az álmok, mindig azokKép), sütött a nap, hiába volt február, én meg örvendeztem a szobatársamnak, hogy mennyire nem is fáj a sebem, ott sürögtem-forogtam, pelusoztam a babómat (ezek mondjuk császár után aligha lehetnének így!), próbáltam szopiztatni, de alig akarta a leányzó. Tök jó volt!!! KépKépKép

Móni
Monik
 


Sziasztok!

Ma találtam rá a fórumotokra, és szeretnék csatlakozni. Egy éve próbálkozunk: eredmény 2 terhesség, 2 vetélés. Állítólag nem volt megfelelő sárgatest termelésem. Most a closti szedés talán rendbe tette a dolgokat, viszont március óta nem jött össze a dolog. Korábban a 2. illetve az 1. hónapban sikerült teherbe esnem. Egyik nap reménytelennek érzem az egészet másik nap bizakodóbb vagyok. Gondolom ezzel itt mindenki így van. Érdekelne a tapasztalatok a gyógyszerrel kapcsolatban
Tina
vtina
 
 


Sziasztok lányok! Vtinához hasonlóanén is szeretnék csatlakozni hozzátok, bár én már egy ideje olvasgatom a fórumot. Én a fogamzásgátló abbahagyása után kaptam egy Norcolut-Clostylbegit-Bromocriptin kúrát, mondván, hogy az majd helyrehozza a nemlétező ciklusomat. Nem hozta helyre, így most 2*1 adag Norcolut után várom a mesest, majd annak a 6-10. napján kell 2*1 clostit szednem. Most a Norcolut utáni 7 nap van, a hasam napok óta fáj.. Nem tudom, hogy mikor kellene menstruálnom a Norcolut után, de már alig várom. Az első kúra alatt nem éreztem ilyesmit, úgyhogy a clostitól előre félek. Mire számíthatok? Ha bármi eszetekbe jut,hogy veletek hogy volt, szívesen venném, ha megírnátok. Én még mindennek a legeslegelején vagyok, csak tanulhatok tőletek...minden téren. Köszönöm
dalmi
 
 


Tina, Dalmi

Nálam is, hasonlóan Dalmihoz, az volt a baj, hogy miután abbahagytam a fogamzásgátlót, még több, mint fél év múlva se rendeződött a ciklusom, 2-3 havonta jött meg, akkor is csak Norcoluttal.(úgy emlékszem, hogy miután abbahagyod, 10 napon belül fog megjönni) Ezután nálam is belekezdtünk a Closty kúrába, nekem speciel a 4.napon kellett elkezdenem szedni, de a lényeg, hogy a 2. és 5.nap között kell elkezdeni.
Én szinte az összes mellékhatását "élveztem", híztam, mert rengeteget ettem, látászavar is volt rendesen, csak úgy röpködtek a pici fekete pontok előttem nagyon gyakran, a hőhullámom az is nagyon kifejezett volt, hol megsültem, hol megfagytam, különösen éjszaka. Cisztát is növesztettem a petefészkemben, jókora 4cm-eset a legelső hónapban. Aztán a második hónapban már működött a dolog, megért a tüsző és rendben meg is repedt, csak baba nem lett. Hormonlabort is csináltattam. a ciklus 4., 14. és 24.napján vettek vért. (ekkorra már rendeződni látszódtak az értékek a Clostytól)
Ahhoz ti is ragaszkodjatok, hogy UH-gal mindezt ellenőrizzék, mert fontos, hogy egyáltalán érik-e tüsző, nagyon fontos, hogy megreped-e, mert ha nem, úgy jártok, mint én én, hogy cisztává növi ki magát, de ha nem is reped meg magától, erre is van módszer, tüszőrepesztő szurit adnak. Aztán ugye jöhet az "akciózás", szerintem a legjobb 2 naponta, persze az UH-tól függően, de mi kb. a 13. és 18.nap között próbálkoztunk.
Visszatérve hozzám, a 3.Closty-s hónapban már -mindazok elenére, amit most írtam-, nekem már nem volt se UH, se vérvétel, csak reménytelen próbálkozás, az eredmény pedig itt lapul a pocimban, és immár 10 hetesKép
Tehát nekem végülis bejött, minden kellemetlenség ellenére megérte, ráadásul, nem sok mindenkinek szokott ennyi mellékhatás jelentkezni, talán én voltam a ritka kivétel, hiába, meg kellett dolgoznom a babámért.Kép

Remélem kicsit segítettem, és kicsit talán sikerült biztatnom titeket, hogy a sikertelen és elég reménytelen kezdet után akár nagyon hamar eljöhet a nagy boldogság!!! De ha nem is olyan nagyon hamar, akkor is megéri végigcsinálni. Egy kisbaba mindent megér!!!KépKépKép

Móni
Monik
 


Sziasztok!!!

Vtina, Dalmi!

Én tavaly tél végén hagytam abba a tablettát, majd szép lassan nekiálltunk a próbálkozásnak. A nyaralás alatt már tavaly is nagyon bizakodtunk, hogy talán sikeresek leszünk, de sajnos nem Kép Aztán ősszel nagyon hajtós volt a munkahelyemen és novemberben egész egyszerűen kimaradt a mensesem. Decemberben megjött, de akkor is csak 2-3 napig tartott és nem hasonlított a korábbi emlékeimben élőre.... Kép Januárban 17 napot késett és akkor a párom elcipelt orvoshoz.

A doki bácsi megvizsgált és nagyon vékony nyálkahártyát talált. Kikérdezett minket mindenről, majd megállapodtunk, hogy ha megint késik, akkor a következő hónapban megnézzük a hormonszintemet.

Késett, így elmentünk a beutalókért és a következő ciklus 3. és 21. mennem kellett a János Kh-ba vérvételre. Az eredményekből kiderült, hogy az UH-nak igaza volt, nincs peteérésem. Valamint alacsony a progeszteronszintem, viszont a tesztoszteron magas.

A következő ciklusban az 5-9. napon kellett napi egy clostit szednem és minden nap egyszer prednisolont. Az első ciklus 28 napos lett, de ekkor még alacsony volt a progiszintem, viszont már volt peteérésem Kép!!! A második ciklus a 14 napon szép tüszőt hozott, viszont pechesek voltunk, nem jött össze.... Ekkor mondta az orvos, hogy ha a következő két ciklusban sem jön a baba, akkor augusztusban HSG... Kép

Szerintem ettől megijedhetett a szervezetem, mert a 14. napi UH-n a következő hónapban 18,75 mm volt egy tüszőcske jobb oldalon, így a doki bácsi javaslatára átszerelmeskedtük a hétvégét és meg is lett az eredmény: a 31. napon kétcsíkos lett a tesztem, a múlt hét csütörtökön pedig találkoztunk Miliméteressel, akinek vert a szíve, a mérete pedig komoly 6,7 mm!!! Kép

Most várom a jövő hét csütörtököt, amikor megyünk megint és ha minden OK, akkor könyves terhes leszek!! Kép

Bocsi, ha túl hosszú voltam, de Dalmi, te akartad...

Puszi

Böbe
baba76
 
 


Kedves Móni és Böbe!
Köszönüm, hogy ilyen részletesen leírtátok a tapasztalataitokat. Gratulálok a babácskákhoz, sokkal nagyobb kedvvel gondolok már az előttem álló dolgokra, mint azelőtt, hogy írtatok volna. Móni megnyugtattál egy picit azzal, hogy van még néhány napom a mensesig a Norcolut után, bár már nagyon várom, hogy kiderüljön, minden ok. Ha esetlen nem jönne meg a mesesem (amitől a tapasztalatlanságomból adódóan nagyon félek), akkor az vmi. komoly bajt jelentene?
Most adokim 3 hónapos kúrát írt fel, és nem kívánt ellenőrzéseket tartani. A nyálkahártyám 10 mm-es volt, de peteérést nem látott. 3 hónap után kellene kontrollra mennem, és ha nem vagyok babás, akkor fog csak hormonvizsgálatot kérni. Eléggé megnyugtatott a múltkor, hogy nincs semmi bajom, meg működik mindenem, csak egy kis segítség kell. Remélem...A másik amit kérdeznék tőletek, hogy a hőmérőzés sokat segített nektek? Mert nekem nem is említette a doki a módszert. Mindenesetre már most elkezdtem... A closti egyébként nem befolyásolja az eredményt? Bocs, ha túl sok hülyeséget kérdezek, de számomra még minden új. Szeretnék már úgy örülni, mint Ti, és nagyon jü, hogy ketten is ilyen pozitív példát mutattok. Még egyszer köszi. Kép
dalmi
 
 


Szia Dalmi!!!!!

Szerintem mindenképpen fontos lenne az UH, ha nem is többször egy ciklusban (mint itt néhány lányzónak), de a 13.- 14. napon mindenképpen, mivel a closti elősegíti a cisztaképződést. Én fontosnak tartom az előzetes hormonvizsgálatot is, mivel lehet, hogy valami más (pl:prolactin) miatt van gond...

A hőmérőzést én a saját magam kedvére csináltam, mivel a doki bácsi állította, hogy elég az UH, az alapján is meg tudja mondani, hogy mikor van pé. Mindenesetre az volt a jó benne, hogy a 3. ciklus végén a folyamatosan 37 fok körül ingadozó hőmből már gyanakodhattam a trónörökös érkezésére.

Norcolutot én nem szedtem, így nem vagyok illetékes, de majd a csajok segítenek...Kép

Böbe
baba76
 
 


Dalmi

szerintem a Norcolutra mindenképp meg fog jönni!

az UH-hoz pedig szerintem is ragaszkodj. Mint írtam, nekem is cisztám lett tőle, ha ezt nem néztük volna UH-gal és esetleg nem szívódott volna fel magától, akkor a következő hónapban erre, a már így is tetemes méretű cisztára szedtem volna még a Closty-t, a következményei pedig képzelheted, hogy nem lettek volna valami jók. Nem is beszélve arról, hogy mi van akkor, ha szeded a Closty-t, de mondjuk nem reagál rá a szervezeted, nem növeszti a tüszőket, mert pl. emelni kellene az adagot, dehát ez így ki se fog derülni, és talán 3 hónapig feleslegesen szeded, aztán meg csodálkozik mindenki, hogy nem lett baba. Talán mert nem is lett tőle peteérésed. Ki tudja, minden szervezet más. Bármilyen gyógyszerkönyvben utánanézel, az ilyen gyógyszerek mellett kell az UH-os követés. Ha a dokid ezt nem így látja, talán megérné, ha beszélné vele erről vagy orvost váltanál.

A hőmérőzést eleinte én is próbáltam, aztán a legutolsó hónapban már csak a ciklus vége felé, hogy megnézzem, a hő alapján nem lehetnék-e esetleg babás. (szerencsére az lettemKép) Szerintem a hőmérőnél megbízhatóbb az UH, az tutira megmondja, mikor van peteérésed. (megjegyzem, a már sokat említett cisztás hónapomban is ugyanolyan jó hőket mértem, mint amikor minden oké volt, pedig hát nem is volt peteérésem.)

Megint hosszú lettem.Bocsi.Én már csak ilyen vagyok.Kép

Móni
Monik
 


Sziasztok.

A babaproject előtt állók topikban voltam, de úgy hiszem talán itt választ kaphatok a kérdésemre, hiszen ahogy olvastam, ti már terhesek vagytok. Én most vasárnap leszek 5 hetes terhes (ha az előző mensi kezdő napjától számoljuk). A tesztem 2. csíkocskája halvány, de látható. A kérdésem, hogy mikor érdemes először dokihoz menni? Köszi a választ.Remélem, jó helyre írtam....
reaand
 
 


Reaand

én a 34. és 36.napon csináltam meg a kétcsíkos teszteket és másnap,hétfőn már mentem is dokihoz, szerdán pedig UH-ra. Olyan izgatott voltam, hogy én nem tudtam tovább várni!!!Kép

Móni
Monik
 


Böbe és Móni! Nagyon aranyosak vagytok, komolyan sokat segítetek! Asszem a hőmérőzést kihagyom most az első hónapban. Móni..visszatérve egy korábbi hozzászólásodhoz, nem kívánom magamnak azokat a Closti-mellékhatásokat, amiket Te -ahogy írtad-"élveztél".Kép Gondolod, hogy a napok óta tartó hasfájásom a Norcolut hatása? Remélem, és akkor az jó jel lenne menses szempontjából.. Korábban vettem egy BiomarK tesztet is. Használtátok már? Jó ez vmire? Mondjuk amíg nincs mensesem, nem nagyon tevezgethetek, de legalább érdeklődök.Kép
Egyébként hogy viselitek a babákat a pocakban? Vannak már érezhető jelek(émelygés reggelente, kívánósság)?
dalmi
 
 


Reaand

azt még meg akartam kérdezni, hogy milyen tesztet használtál? Mert nekem elég későn, úgy a ciklus 18-20.napja tájékán jöhetett össze a baba, a 34.napon mégis igen erős kétcsíkos lett a tesztem. Én a Clearblue-t használtam, 1700 Ft körüli, de tényleg megbízható!!!Kép

Móni
Monik
 


Szia Monik

Én Medi-Lab tesztet használtam ma reggel és ott volt mind a két csík. Nagyon örülök neki. Most tartok a 32. napon.
reaand
 
 


Sziasztok!!!! Kép

Dalmi, a Biomark teszt - gondolom - LH teszt, nem? Ha az, akkor én nem használtam, de a lányok, akik itt szorgosan használták, nem voltak tőlük elájulva... Kép

Reaand!
Hát, itt most "csak" ketten vagyunk terhesek, ez az a topik, ahol a clostit szedő próbálkozók laknak - mi Mónival sikeresek voltunk, de még mindig itt csücsülünk - mert itt jó a társaság... Kép
Egyébként én nem tudtam azonnal rohanni a dokihoz, mert nyaralt, de a múlt héten mensi szerint 7 hetesen, ovuláció szerint 6,5 hetesen voltam nála és akkor már lehetett látni a kicsi szívverését... Én örültem, hogy csak ilyen későn mentem, mert így sokkal nagyobb élmény volt... Kép
Mondjuk, így sem kaptam kiskönyvet, az majd csak jövő hét csütörtökön "jár", ha mindent rendben találunk..

Nekem nincs semmi különösebb tünetem (hányás stb...), csak egy kis émelygés, a mellem már egy görögdinnye (apa örömére) és 10-11 órákat alszom... Az elején volt hasfájásom, de az már elmúlt....

Böbe
baba76
 
 


Dalmi

talán azért fáj a hasad, mert meg fog jönni. De nem tudom.
Egyébként köszi az érdeklődést, kicsi babómmal remekül megvagyunk. Kicsit kóros anyasági tüneteim vannak, UH-os kép szép nagy képkeretben a polcon, meg a telefonom kijelzőjén, reggel-este 10 perces dumaparti a pocaklakóval, meg hasonlókKép Amúgy komoly babás tüneteim alig vannak, csakúgy mint Böbének nekem is jól megnőttek a cicijeim, éshát az alvás a gyengém. Este 10-11körül kidőlök és most keltem fel, de nem érzem ám magam kipihentnek. Sőt, ha egy picit takarítok, vagy főzök, utána azonnal 2 óra szunyálás jön. Egyébként se émelygés, se hányás, gyakori pisilés sincs, kívánósság meg pláne nem, nekem pont az a bajom, hogy semmi kaja nem esik jól, most is csak húzom az időt, hogy ne kelljen reggeliznem (de a baba érdekében nem úszhatom meg). Ha idejönne házhoz egy mesterszakács és bármit megfőzne nekem amit csak akarok, akkor se tudnám megmondani mi esne jól. Kép

A Biomark tesztet én sem ismerem, ha tényleg LH teszt, akkor az nálam se jött be.

Móni
Monik
 


Reaand

tényleg, gratula a két szép csíkhoz!!!Kép
És Böbének teljesen igaza van, olyan jó itt a társaság, hogy nincs szívem elpártolni innen. Próbálkoztam a 2004/2005-ös téli babásoknál, de már olyan összeszokott banda, hogy én már nem tudtam oda beilleszkedni. Amíg ki nem túrnak a többiekKép az állandó babás élményeim miatt, addig szívesen maradok.Kép

Móni
Monik
 


Móni

2004/2005 téli babásoknál én olyan kis fiatalkának érzem magam (mármint pocaklakó ügyben...)...

A lányok meg majd kidobnak, ha unnak minket...

Többiek, hahóóóóóóó! Maradhatunk még?

Böbe
baba76
 
 


Böbe
Én sokszor olyan kellemetlenül érzem magam, mert míg a többiek minden erejükkel küzdenek egy kisbabáért, addig én nagy boldogan rakosgatom fel a babám UH képét, meg újságolom, hogy mekkora, hogy dobog a kis szíve, meg milyen jó dolog ez az egész. Olyan ciki. Én ezért gondoltam, hogy "kitagadnak" majd.

Móni
Monik
 


Móni, én most az nlc-n a 2005. februári babavárókhoz csatlakoztam, ha gondolod, gyere... Pontosan hasonló okokból, de azért ide is írok majd... Kép
baba76
 
 


Lányok!

Ne butáskodjaktok! Kép Persze megesz a sárga irígység de azért részemről nincs kitagadás vagy ilyesmi egyáltalán. Meg aztán nehogy azt gondoljátok, hogy ciki lenne!
Igazából jó hallani, hogy Nektek sikerült mert így látjuk magunk előtt a jó példát!Kép
Egészen biztos, hogy előbb vagy utóbb mindannyiunknak sikerülni fog, Ti vagytok a húzóerők!Kép
Az egyébként biztos, hogy jó és hasznos is ha látogattok olyan topikokat is, ahol hasonló korú kismamákkal tudtok "beszélni".
Azért ne hagyjatok el minket!Kép

Terka
terka
 
 


Böbe

ez a Nők Lapja Cafe oldal lenne? Mert azt néztem, de így elsőre olyan bonyolultnak tűnt. Vagy csak lassan fog most az agyam, olyan nyomott vagyok most, megyek is aludni egyet. Fárasztó volt a mai napom, már kemény 3 órája felkeltem Kép és azóta se csináltam semmi értelmeset még, csak írom sorra a DVD-ket (apuci kiadta parancsba), közben meg heverészem az ágyon. Azt a lusta kismama fajtámat!!!Kép

Móni

Móni
Monik
 


Móni, bizony,az! Fórum/Babázzunk/2005 februári babavárók... Kép

Terka, csak a sziveteket nem akarjuk fájdítani!!!! De jelentést kaptok mindig... Kép

Böbe
baba76
 
 


Sziasztok!Kép

MóniKép, BöbeKép

Meg ne próbáljatok elmenni innen!!!!Kép
Tudjátok, megbeszéltük, hogy majd megalakiítjuk a Closty-babás topikot!Kép De ahhoz itt kell, hogy maradjatok!

VtinaKép, DalmiKép

Üdv köreinkben!!!Kép
Remélem hamarosan ti is a babás tábort bővítitek!Kép
Én norkulutot nem szedtem, mert nekem megjött rendesen a bogyi után. A Closty-t azért kapom, mert kicsit alacsonynak gondolta a progim a doki. Ez a probléma meg is oldódott gyorsan.
Én BabyMark nevű Lh tesztet használtam, de én csak felidegesítettem magam rajta, úgyhogy ráhagytam. Úgyis figyeli a doki Uh-val a pé-m, és szerintem ez a Closty mellett nagyon fontos! Ahogy MóniKép is írta, a cisztásodás miatt!!!

én holnap megyek dokihoz, de csak az miatt izgulok, hogy mit fog mondani a HSG ötletemre. Nem akarom húzni vele tovább az időt, túl akarok lenni rajta.
De azért jövök majd a helyzetjelentéssel!Kép

Többiek!!!Kép Hol vagytok????

Puszi, Zita

Kép

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!
Hát..lányok...úgy néz ki, hogy én már a Norcolutnál elakadtam.Ma felhívtam a dokit, megkérdeztem, hogy szerinte mikorra kellene megjönnie a mensesemnek. Amikor mondtam, hogy 8 napja hagytam abba, akkor azt javasolta, hogy csináljak terhestesztet, ha + (amiben erősen kételkedem, miután 2 hete nem látott a petefészkemben semmit), akkor holnap menjek, ha -, akkor megbeszéljük a továbbiakat. Remélem akkor is azt mondja, hogy menjek és akkor beszélek vele a Closti melletti UH-ról. Kérdezte, hogy érzek-e mellfeszülést, meg mellbimbóérzékenységet, mondtam, hogy igen, de nem tudtam eldönteni a hangjából, hogy az jó, vagy rossz. Kicsit elkeseredtem, de majd csak lesz vhogy.Kép
Zita, neked is köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat!Kép
dalmi
 
 


DalmiKép

Remélem tényleg baba van a dologban!Kép A Norcolutban pedig bízzunk, hogy nem jutott el a babáig!!!Kép

ZitaKép
tök jó ötlet ez a Closty-babás topik. Nem is emlékeztem rá! De akkor igyekezzetek utánunk KépKépKép, mert ketten csak nem alapíthatunk topikot!Kép

Móni
Monik
 


Aranyos vagy Móni, de nem hiszem. 2 hete azzal mentem a dokihoz, hogy 6 hete késik a mensesem, és 2 teszt is negatív lett. Megvizsgált, az UH- n nem látott terhességre utaló jeleket, sőt mondta, hogy nincs pé-m. Azóta persze nem csináltam tesztet, de hát mitől lenne pozitív? Úgy érzem, más oka lesz a fenti dolgoknak.
dalmi
 
 


Sziasztok lányok, ne adjátok fel! Van egy 29 hónapos Bromocriptin-Clostylbegyt kislányom Kép! A Clostylbegytet fél évig szedtem (előtte 2 Bromocriptines kúrát csináltam végig), 5 hónapig napi egy szemet a megfelelő napokban, a 6. hónapban dupláztunk, és kaptam egy tüszőrepedést elősegítő injekciót is. És lőn...
Nálam egyébként az okozta a problémát, hogy a kisfiam születése után magas maradt a prolaktin szintje (ez a hormon felelős a tejelválasztásért, és köztudottan csökkenti a teherbeesés lehetőségét). Szerintem most is hasonló a helyzet, a lányomat márciusban választottam el (szeretnénk még egy testvérkét), de ha megnyomom a mellbimbómat, kövér cseppekben folyik a tej... Szóval most készülök orvoshoz.
Drukkoljunk együtt mindenkinek Kép!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Dalmi, a mellfeszülés és bimbóérzékenység babás tünet... Én már két sportmelltartó kivételével az összes cicifixemet kinőttem Kép


Többiek, akciózni, mert egy kétfős topic uncsi lesz!!!!!! Kép Cicával és Terikával mi van? nem tesztelnek lassan?

Puszi
Böbe
baba76
 
 


Sziasztok!

Én csak most találtam "rátok", de szívesen csatlakoznék!
Előszöris gratulálok a két kismamának, Böbének és Móninak!
Két hónapja szedem a Clostit, a menses 3. napjától 2*1-et.
Egy kis segítségre, és a tapasztalatotokra lenne szükségem! Ha a középidő táján, a hőmérsékletemelkedés előtt nem esik vissza a hőmérséklet, akkor szerintetek lehet, hogy nincs is peteérés? A múlt hónapban visszaesett, és fájt is a hasam, de most se visszaesés, se fájdalom. ????
Érdekelne a véleményetek!
Köszi
borsó
 
 


Sziasztok!

Dalmi!Kép
Mi lett a teszt eredménye? Remélem valami nagyon jó! Kép

Borsó!Kép
Én is ugyanilyen adagban szedem a gyógyszert, ez volt a harmadik hónapom.
Igazság szerint én a hőmet nem mérem, szóval nagy tapasztalatom nincs ebben a témában de esetleg nem az lehet, hogy később van peteérésed és nem pont a középidőben? Elvileg a Clostitól kellene, hogy legyen érés.
A többiek szerintem szakértőbben fognak azért nyiltakozni!Kép

Terka
terka
 
 


Szia Borsó (jó a neved, remélem, mihamarabb lesz kisborsó a hasadban... Kép )

Neked sem néznek UH-t? Pedig nem győzzük hangsúlyozni a fontosságát... Ha nem esik le a hőd, akkor érdemes lenne meglátogatni a doki bácsit, hogy nézze meg UH-n, hogy mi a helyzet, mert cisztád is lehet.... Cisztaügyben Móninak vannak tapasztalatai...

Böbe
baba76
 
 


Szia!

Köszi a választ Kép, eddig még nem nézte meg a doki néni (nekem nem bácsi lett), de most lehet, hogy megkérem. Az az érdekes, mintha csak a jobb petefészek "aludna". Egy kicsit azért megijesztettél, ugye ez a ciszta dolog nem olyan komoly? Van rá segítség?
Esetleg Móni megosztanád velem a tapasztalataidat?
Köszi
borsó
 
 


Szia Terka!

Az előbb csak a Böbe válaszát olvastam, nem vettem észre, hogy nekem is írtál - Bocs!
Neked néztek UH-t?
Sajnos nem tudom eldönteni mikor lehet a peteérés, mert nem éreztem semmit ebben a hónapban. Én mérem a hőmet, és onnan sem derült ki semmi. Kép
Az hiszem a napokban meg fog jönni, ami miatt megint elszomorodtam!! Azért jó, hogy vannak itt jó példák, mert így nem érzi az ember úgy, hogy reménytelen!!
borsó
 
 


Borsó, akkor a néninek!!!! Kép sokkal biztosabb így, mert a méretéből lehet következtetni hogy mikor "pukkan el" a tüsző (idézet dokibácsimtól), és jobban időzíthető az akció.... Kép

Böbe
baba76
 
 


Borsó!Kép
Igen, nekem nézték UH-n.Nálam pl. volt olyan,hogy a closti dacára sem lett értékelhető tüszőm. Az egyik petefészkem nem nagyon akarja az igazságot.
Ja, és a legelső hónapban volt kettő gyögyőrű tüszőm az egyik szépen meg is repedt de a másik nem és csak nőtt egészen, ha jól emlékszem, 27-28 mm-re. Akkor mondták, hogy na ez ciszta lesz és fájt is rendesen de a dokim azt mondta ne izguljak mert ez ki fog pukkadni majd a következő ciklusban. Aztán ez valóban így is lett!
Egyébként meg úgy tudom, hogy attól még lehet baba ha van ciszta.
Az biztos azonban, hogy ez az UH-s figyelés mindenképpen jó, szóval szólj a dokinénidnek!Kép
Hát, igen szokták mondani, hogy a jó példa ragadós! Remélem ez igaz! Kép)

Terka
terka
 
 


Kedves Böbe !

Köszi a tanácsot !!

Borsó
borsó
 
 


Terka!
Nekem ebben a hónapban háromszor kellett menni vérvételre, hogy megnézzék hat-e a Closti, úgyhogy az eredménnyel úgyis vissza megyek, és akkor szólók egy UH miatt!
Én is remélem, hogy a jó példa ragadós, mert a sok "macera" ( mérem, beszedem, figyelem, vérvételre megyek...stb )miatt hajlamos vagyok feladni ! Persze tudom, hogy nem szabad !!!
Sok sikert neked is !! Kép
Borsó
borsó
 
 


Sziasztok!!!

Nem ismertem rá a topikra, olyan pezsgés lett itt hirtelen!Kép

Borsó,
nekem a legelső Clostys hónapban lett cisztám, hihetetlen gyorsan nőtt meg, egyik nap még egy 16mm körüli tüszőm volt, aztán kb. 4 nap múlva visszamentem és egy több, mint 4 cm-es cisztám lett. Nagyon megijedtem, de semmi panaszom nem volt, egyáltalán nem fájt tőle sehol. A hőmérőzésre pedig ekkor idegesedtem be igazán, ugyanúgy rendben leesett, majd felment a hőm, mintha minden oké lett volna, pedig hát közel sem volt az. Aztán a következő hónapban, mikor megjött, el kellett mennem újra UH-ra, hogy megnézzék, felszívódott-e magától, de szerencsére igen, különben a következő adag Closty-val várnom kellett volna, nem tudom, mit csinált volna a doki a cisztámmal, de az biztos, hogy cisztára Closty-t már nem adnak.
Úgyhogy ezredszer is hangoztatom én is, UH, UH és UH. Többet ér minden hőmérőzésnél, LH tesztnél! És ha még rendben érik és meg is reped a tüsző, akkor is fontos még pl. a méhnyálkahártya vastagsága, mert így feleslegesen termékenyül meg szegény, drága petesejtKép, ha nincs hova beágyazódnia. És ez sem derülne ki máshonnan, mint az UH-ból. Pedig azt mondják, a Closty sokaknak elvékonyítja a méhnyálkahártyát!
Mindezeknek ellentmond, hogy nekem az egyetlen UH-mentes hónapban sikerült a kisbabámKép. De szerintem engem már pszichésen sokkolt a sok vérvétel, meg UH, így meg nem tudtam sokat filózni a tüszőimen meg laboreredményeimen, és ez bevált. De előtte azért engem is UH-oztak bőven!Kép

Vigyázat, én mindig kisregényt írok!!!KépKépKép

Móni
Monik
 


Szia Móni!

Köszi a tapasztalatokat, és hogy ilyen részletesen leírtad ( nekem örömet okozott a "kisregény" )
A gondom az, hogy én nagyon meg vagyok elégedve a dokimmal, minden téren. Nagyon bízom benne, de most úgy beletettétek a bogarat a fülembe, hogy teljesen elbizonytalanodtam. Amíg nem tudok elmenni hozzá ( ráadásúl jövő héten szabadságon lesz ), remélem nem lesz semmi gond !! Meg fogom kérni, hogy nézzük meg UH-n!
Biztos vagyok benne, hogy a psziché nagy úr, és nagyon sok mindent befolyásol. Tudom, hogy lazán kell venni a dolgokat, és fő a türelem, de Ti biztos tudjátok, ha az ember benne van, akkor egészen máshogy látja a dolgokat. Minden menstruáció egy kiborulás, hogy most miért nem sikerült? Minden gondolatom a gyerek körül forog!
De Te már túl vagy ezen, és a boldog idők jönnek!! Kép Kép Gratulálok mégegyszer !! Kép

Na látod, most nekem is kisregény lett !! Kép)

Borsó
borsó
 
 


Szia Borsó,
bizony, nekünk a baba már megvan, most az idegőrlő 12 hét zajlik és reméljük, nem is lesz semmi gond Kép

Én saját tapasztalatból azt tudom mondani - és ebben szerintem Zitáékról, itt a topicban - kell példát venni, hogy nem csak kiborulni kell a mensitől, hanem meglátni benne azt is, hogy ezzel egy újabb lehetőség kezdődik, egy újabb hónap... Amikor több ciklus lemegy, a hőmérő mutatja, hogy mire számíts és fel tudod magadat készíteni... Még annyit, hogy nagyon figyelj a párodra, ne alakuljon ki benne az az érzés, hogy te már csak gyereket akarsz és ő nem számít!!!

Ha bízol a dokiban és jó a viszony, akkor szerintem nyugodtan felvetheted az UH-t, annyival, hogy te nyugodtabb lennél, ha megnézne...

Egy újabb kisregény író:

Böbe
baba76
 
 


Borsó

ha van időd és kedved, olvasgasd át az április-május körüli leveleket, de a többiek is megmondhatják, engem, minden alkalommal, amikor megjött, ők kapargattak össze a földről. Napokig bőgtem, utáltam mindenkit, a kismamákat és babákat meg végképp látni se bírtam (ez utóbbi kicsit nehéz volt, mert újszülött osztályon dolgoztam!), meg voltam győződve, nekem aztán sose lesz gyerekem, kész, nincs értelme semminek baba nélkül. Aztán nagy levegőt vettem és bebeszéltem magamnak, nekem csak azért nem sikerül, mert ennyire akarom, tehát a teendő: nem akarni! (én is nevettem ezen, persze, marha könnyű ezt mondanom!) Eldugtam a babaruhákat, a babacuccos boltokat nagy ívben elkerültem, mikor vásárolni mentünk a Tesco-ba, még véletlenül se mentem volna a babás sorba, nem volt se UH, se vérvétel, se hőmérőzés, az egész nyári szabijaimat az akcióidőre terveztem be, addig is elmentem fodrászhoz, kozmetikushoz, vettem egy pár új rucit, felmentünk Pestre az állatkertbe, meg mindenhová. Bebeszéltem magamnak, minden mindegy, úgyse lesz baba, majd júniusban a Tiszánál, vagy júliusban a Balcsinál összejön, ha összejön. Napokig készítettem magam a nagy napra, mikor megjön majd, hátha akkor icipicit könnyebben viselem, bevásároltam tampont, meg mindent. Az egészben az volt a legszörnyűbb, hogy ezeket hangoztattam mindig, de közben a szívem szakadt meg és legbelül tudtam, átverem magam. És lám. Máig felfoghatatlan módon, sikerült. Pedig semmi nem volt adott, mégcsak nem is akkor jött össze, amikor kellett volna, mert akkor nem lenne 1 - másfél héttel lemaradva a naptári időhöz képest a drága. Nem értem, Closty mellett hogy jöhetett össze ilyen későn?! De számít ez már ? Itt van és ez a lényeg és IMÁDOM!!!

Móni
Monik
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?