Új privát üzeneted érkezett!

vicus
kérünk képet maszatos Lilláról ebéd után :lol:
meg a te ruhádról is, amit rád prüszkölt :wink:

gaby
jól csinálod, ügyes vagy, csak türelem, és ne parázd túl. (könnyen mondom, tudom)

dike
ünneprontó leszek: a térdedet mikor műtik?
Vendég
 


Sziasztok!

Csak beköszönök és drukkolok mindenkinek. :)
S egy időre elbúcsúzom. Jók legyetek!

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


zsu
miért mész el, nemmost jönnek a fagyibabák?
Vendég
 

 
 

Zsu!
hova mész???????????????? :shock: és a fagyibabáid?vmi baj van??????????????????????? :roll:

Kata!
oksi, még nem csináltam képet.de fogok.azt nem értem még, h akkor most csak napi 1-2 kanál répát adhatok neki 1 hétig, és csak 1 hét után mehet más(pl.tejpép, vagy gyümi vagy más zöldség), és azokat is külön-külön 1-1 hétig.vagy adhatok neki már most du. 1-2 kiskanál mást. :roll: lehet nem írtam értelmesen..... :oops:
Vendég
 


ZSU!!!!!!!!!!! Mi történt??????????? Eltűnt a vonalzód is............. ÍRJ!!!!!!!!!!!!

Vicuska, 1 nap 1 féle elsőre. Pár napot vársz, semmi reakció, mehet. Utána megint másféle kóstoló, vissza a megszokottra, semmi reakció, mehet az is akár mixelve... így szépen lassan bevezetni egyre több zöldséget, gyümölcsöt. Tejpépet én még nem adnék csak tejmenteset (rizspép, Sinlac...).

Gaby, idővel bele fog jönni a balcicibe is, Bende később imádta, nem tudom miért... ja, de, mert később valamilyen oknál fogva abban mindig sokkal több volt. Jobb 3 perc, bal 10-15... :D Ki érti ezt... Persze minél többet van cicin, annál több termelődik... :)

Kata, ez a kép... :D Irtóédi, be kéne küldeni pályázatra... :D Aranyos lehet Peti, hogy ilyen komolyan veszi a pontokat! :) Majd kijavítja! :wink:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Dike!
Gratulálok az eljegyzéshez!!!

Fenci!
Te kérdezted a kuki témát? Èn ugy tudom,hogy egy éves korig nem szabad hozzá nyúlni!
Miket fözöl Márknak???

Gaby!
Nagyon szép baba Máté. Olyan igazi fotót még csak most láttam róla!

Vicus!
Már ilyen sok mindent adtál Lillának? De nem egy nap ugye? Szerintem is kicsit lassíts a tempón.
Èn így adtam:
kb 3 hétig zöldségpüré (krumpli alappal) lassan emelve az adagot.
3 hét után zöldség+még egy kajcsi bevezetése ami gyümi volt ezt is fokozatosan emelve kb 3 hétig.
és végül kb 6 hét után jött a tejpép. ìgy zöldség+gyümi+tejpép volt a napi menü ennyi idö után!
SZóval kb 2 hónap alatt váltottunk ki 3 szopit.De Vini ügyesen evett, szépen haladtunkés mi 5 és fél hónaposan kezdtük!

Na megyek lemosom a festéket a hajamról,majd még jövök!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára susy75 2009.09.07 15:40-kor.
susy75
 
 


Ja és egyfajtát adhatsz nyugodtan 4-5 napig. A babáknak nincs gondjuk ha ugyanazt kapják,és igy megtudod ha esetleg valamire allaregiás stb.
susy75
 
 


Vicus!
Még annyit,hogy itt zöldséggel kezdünk,de persze gyümi is mehet. A lényeg, hogy hagyjál idöt,hogy Lilla pocija,emésztése megszokja az újfajta kajcsit. Itt nekünk azt mondták a védönök, hogy 2-3 hetente lehet újat (mármint pl gyümi után zöldség,aztán tejpép) bevezetni! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára susy75 2009.09.07 15:39-kor.
susy75
 
 


Dike!
Szépek vagytok pároddal!! :lol:

Sleepin!
Jó az a hordozókendös kép! Mennyi idös volt ott Bende?

Kata!
Szerintem is jó az alakod 3 babóca után. Nincs okod panaszra! :wink:

Krisz!
Csini a pocid! Azta te is mindjárt finishben vagy!
Na meg Sleepin is!

Gröni!
Milyen ügyes Dóra. Nemsokára már járni fog???
Vini is ezerrel közlekedik bútorok, szekrények mentén, kivi vagyok mikorra lesz ebböl önálló járás!!! :shock:


Ja örülök,hogy tetszettek a videók!
Vini pár napja kezdett el dumálni. egész nap nyomatja,hogy ba-ba-ba-ba. Olyan édes pofa!! :P
susy75
 
 


Sziasztok!

Ma végre eljutottam terhesornára. :D Klassz volt, majd itthon is alkalmazom a gyakorlatokat.
indjárt jönnek anyósék Viktort köszönteni, pizza lesz, na meg van még palacsinta is. :D Utána egy kis szórólapozás ha minden jól megy séta gyanánt. :wink:

Pusszancs

Kép
vizkriszisback
 
 


Sziasztok!

Dike!

Gratulálok az eljegyzéshez!Sok boldogságot kívánok.

Ditke!

Örülök hogy rendbe jöttek a dolgaitok.



Voltam szombaton vérvételen.Rendes volt a nő,szó nélkül levette.kb. 10 nap múlva lesz eredmény.Remélem jó lesz a prolaktin szint és már nem magas.
Vendég
 


Suzy, tavaly aug. közepén készült a kép, 7,5 hós volt Bende. :)

Lili, gyere hírekkel majd!

Kép
Kép
sleepin
 
 


na ma már sirva mentünk suliba. az a baja (legalábbis ezt mondja), h soká lesz 4 ora, mire megyek érte. Oviban is pont eddig volt, 8-4-ig, bár ott ugye az alvásidö miatt rövidebbnek tünt. meg még mindig azon problémázik, h kettö hibája lett vmiben. Ha én egy hét alatt csak 2 hibát csinálnék... pedig nem szoktuk ledorongolni, és mondtam is neki, h senki se csinálja hibátlanra a feladatokat, és hogy az oszt társai is tuti hibáztak vmiben. nem momndhattam, h szarja le :lol: majd azt gimiben mondom neki :lol:
tul maximalista. nem tiszta anyja :oops:
de majd edzödik biztosan.
gyugyi tanitó néni, mit tanácsolsz?

lili
na akkor 10 nap és kiderül, van-e bibi. ha van, gyorsan orvosolják bogyóval, aztán jön a gólya:) ja, most mennek el a babádért, azért költöznek :D
Vendég
 


Kata, szegénykém... :( És ha mondanád, Neki, hogy majd kijavítja?? Meg, hogy lesz még hibája, ezen ne keseredjen el... Jajj, nem tudom, mit lehet ilyenkor tenni. :( Peti még aludt délután???? És így leszokott róla pikk pakk??

Suzy, azt elfelejtettem, hogy ez nem hordozókendő, hanem mei tai. :) :wink:

Zsu, remélem olvasol minket, írj légyszi pár sort... :(

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok csajok!

Na most már kezd kicsit több dolgom lenni melóügyben, de eddig szépen csinálom Márk mellett és ő sem nyűgi mert fogalkozom vele.
Bár sétára már csak késő délután érünk rá.... :oops: :roll:

Most egész kellemes az idő, ezt már szeretem, süt a nap, de nincs meleg, kellemesen fújdogál a szél. Kár, hogy innen bentről élvezhetem csak.... :?

Dike :D Nekem is nagyon tecc a gyűrűd! :wink:

Kata :D Én is ilyen hülye maximalista vagyok mint a gyerkőcöd. Le kéne már szokni róla, mert így nem jut időm a pihenésre. Tegnap este is 11-ig vasaltam.... :oops: :roll: Sok múlik majd szerintem az osztálytársakon. Általánosban nem voltam a nagy tanulós, 4-es volt az átlagom. Aztán szakközépben bekerültem egy olyan osztályba, ahol azt volt a ciki ha valakinek 4-ese volt, mindenki nagyon tanult meg már elsőben mondták hova mennek egyetemre. Na így engem is magukkal húztak. Remélem a mi kis manóink is jó közegbe kerülnek majd. :wink:

Sleepin :D Elfelejtettem mondani hogy amit a Müllerben vettem pelus, nagyon szuper! Kéne majd még vennem később is. :wink:

Zsu :D Mi történt? :roll:

Gyugyi :D Na még mindig éveleje van???????? :roll:

Vicus :D Kérünk evős képet a manóról. Én is mindjárt teszek egyet. :wink:

Húúú, jövök még, Márk megéhezett. :wink:
fenci
 
 


zsu! miért tűnsz el? :(

kata! szerintem nem műtetem meg, már járok edzésre is. :lol: néha fájdogál, óvatos próbálok lenni. :oops:

köszönöm a dicséreteket! pusz

KépKép
dike
 
 


na vagyok megint.

Lili :D Szedtél bromot a prolaktinra?

Krisz :D Hogy bírod még a tornát? :wink:

Susy :D Egyenlőre sárgarépa, sütőtök, krumpli, banán, alma, őszi, cékla, saláta és rizs össze-vissza keverékét eszi a kicsi. Napi még csak 1x, akkor is szopi után. Nálatok mit eszik Vini?

Emlékeztek, mennyire nem akart Márk hason lenni? Na most meg 1 másodpercet sem hajlandó már háton tölteni, egész nap hason van, úgy is alszik. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fenci 2009.10.19 16:36-kor.
fenci
 
 


fenci
Dnál is tiszta maradt az elöke, csak ö minden mást összekoszolt 8) a ti elökétek jo nagy méret

ügyes vagy a melóval, tul.képp mit csinálsz?

dike
középidő :lol:
esk szervezés hogy áll?

vicus
sztem is 3-4 napig egyfajtát adjál Lillának, és ha attól nincs rossz reakcio (hasmars, kiütés, hasfájás), akkor jöhet a többi. alma, krumpli, répa, banán, őszi, én ezekkel ellennék egy hónapig sztem, mire mindent szépen lassan bevezetek, ,meg keverem öket, h ne legyen uncsi. És amugyis eleinte csak napi 1x pár kanál megy. Látom, nagyon akarsz babázni, etetgetni, én visszasirtam néha a csak szopós korszakot, amikor nem tudta kezét szájába venni majd megpaskolni a kajás kezével a térdét :roll:
meg berregni a répaevés közben...

P aszonta, nem lehet kijav a hibát a suliban, mert nem lehet radirozni szines ceruzát. amugy van már sok piros pontja, bem tudom, miért zavarja ez a 2 hiba

fenci
én alig vasalok. amikor d elkezdett mászni, meg menni, akkor jo sokáig csak apa ingjeit vasaltam, mert másra nem volt idöm, d mellett meg nem mertem, nehogy magéra rántsa a vasalot. most a suli miatt vasalok petinek, áginak meg azért, mert még pici, és a fertötlenités miatt. aztán ha ö is mászik, megint gyürötten járunk majd. különben gyerekpolot tök nem éri meg vasalni, betüri a nadrágba meg ledobja magát az ágyra, aztán már gyürött is
Vendég
 


Csajok!

köszi a kajcsis tanácsokat :D visszafogtam magam, és mától csak 1félét eszünk.krumplit pár napig. :lol: egész fincsi.szerintem.szerinte nem annyira :shock: :lol: aztán jöhet a többi szépen sorjában :lol:

Fenci!
nagyon komoly az előkés kép!!!!!!!!!!!!!!! :lol: milyen sokmindent esztek már :wink:

Kata!
vasalást én is leredukáltam a legszükségesebbekre! 8) érdekes, nekem csak olyan ruháim vannak, amiket nem kell vasalni 8) :shock: bezzeg apának :twisted:
én is visszasírom a szoptatást..... :cry: olyan jó érzés volt :(
de ez van...
:roll:
Vasárnap lesz a keresztelő :P Remélem nem üvölti végig :lol: ja, és nincs cipőm, amit felvegyek :shock: :? az esküvőit akartam, de azt kinőttem :lol: azóta nagy lábbal élek :lol:

Többiek???????????????
Vendég
 


Köszi Sleepin a tanácsot! Asszem akkor marad az olcsóbb!

Kuki. Mi a nagyét huzogattuk. Olyan védőnénink volt aki fiús anyuka volt, ő javasolta. Nem is volt gond. Persze csak mértékkel, amíg engedi és nem minden nap! Nagyon megoszlanak a vélemények, anyumék idejében huzogatni kellett, ma már nem szabad. Ez olyan, mint a k-vitamin! Szerintem ki ahogy érzi! :roll:

Gaby!

Nálunk is volt ilyen és talán pont ebben az időszakban, mint nálatok! Én sem tudtam mi baja, de szerintem nem volt éhes! :roll: Persze 10-20 perccel később rácuppant, de elég keveset szopizott. Nálunk ezért nem volt rendszer és ezért is szopizott olyan sokszor! Remélem nálatok nem az esz, mint nálunk, elég idegörlő mikor alig eszik vagy nem eszik és fingom sincs mikor legyen a következő szopiztatás! :?

Susy!

Nálunk úgy engedte el a bútort Dóra, hogy volt valami játék az egyik kezében és abban kapszkodott! Eddig a lépéseket is úgy tette egész hétvéhéig, akkor totál üres kézzel végigment a szobán, majd lehuppant a fenekére! Tegnap már kint is elég sokat sétáltunk, úgy 20 métert, igaz annak felét úgy, hogy fogta a kezem! Nálatok is lassan jön ez az időszak, elég félelmetes, de olyan szép! :D

Dike!

Gratulálok! Nagyon helyesek vagytok! :wink:

Ditke!

Nem jött pü! :twisted: De nagyon örülök, hogy itt vagy! Mikor lesz az inszem?

Zsu????????

Fenci!

Jó, hogy ilyen megbízható anyósod van! Azt hittem otthon dolgozol! :roll:

Lili!

Sajnálom! Megcsinálták a hormont?

Kata!

De édi! :D

Vicuska!

Én annyit adtam Dórának az elején, amennyit kívánt! Persze mértékkel adtam, de vele nem lehet szórakozni, simán leordította volna a hajamat, ha csak egy kanállal kapott volna! :lol:

Krisz!

De helyes pocid van! :wink: Nekem eléggé stagnált ilyentájt a pocinövés, viszont a 35. hét környékén nagyon beindult és meg sem állt zülésig! :lol:

Tündi!

Örülök, hogy jól van Bence! Én megértem, hogy nem tudsz jönni, én most egy gyerekkel sem bírok! Mi van a rokonoddal?

Vélemény kéne tapasztalt anyukák, Kata, Sleepin, Tündék stb....

Ha menni akar a gyerkőc hagyjam? Nem tudom mi az egészséges, igaz leültetni nem tudnám, igazi örökmozgó! A másik a cipő! :twisted: Nem tudok rá pont jó cipőt venni, mert magas a lábfeje. Nem káros, ha egy számmal nagyobb? Benti cipője pont jó, a kinti nagy rá, mert fűzős, tépőzáras stb, a benti mamusz!



Szalma vagyok a héten! Fiúknak nagyon fárasztó volt a múlt hét, így fent aluszank és csak pénteken jönnek haza! :( Apjuk ezerrel keres lakást, hogy mielöbb mehessünk mis is! Ha tudtokvalami (viszonylag) olcsó kiadó lakást, min. 2 szobást a Villányi út környékén, de mindenképp a Budai oldalon, gondoljatok ránk! Dóra nagyon hisztis, nem tudom egy percre sem magára hagyni, viszem wc-re mindenhova, talán fél, hogy én is itt hagyom! Az ágyába nem tudom betetenni, mert üvölt, így velem alszik! Szerensére már szépen letud mászni, így éjjel kitudok menni retyire, ha muszáj, de amúgy totál összevagyunk nőve!

Kép

Kép
gröni
 
 


gröni
akkor apa nem külföldre ment dolgozni? dávid uj suliba ment? tetszik? barátok?
Dorát nem tudod leültetni, ha egyszer elindult. És ha elindult, akkor megérett rá a csontozata és az izomzata, ne aggodj. Cipő: sztem amig lehet, adjál rá szandit, bár lehet, erre a pár napra nem éri meg venni neki (bár télen benti cipönek még jo lehet, ha nem vmi mamuszt akarsz bentre), mert a szandi mind3 csatja állithato tépözárral vagy csattal, igy magas lábfejre is jó. esetleg tehetsz rá még lyukat, ha igy se érné be a csat a lábát. cipöböl is biztosan van oylan, ami tépözáras vagy lazábbra füzhetö, legfeljebb veszel egy hosszabb cipöfüzöt. Bár lehet, h a cipö orra is alacsony neki, azt mge nem tudod állitani... a csizmavásár akkor nektek nehéz lesz. abbol is max a bakancs jöhet majd szóba? Talán alakul még a lábfeje, ha nem lesz már ennyire babás az alkata, elvégre 9 honaposan még kevés gyereknek kelllutcai cipő. van egyáltalán ilyen pici méretü cipö?
Dnak is volt egy korszaka, amikor jött mindenhova utánam. Akkor vécéztem vc pumpával a seggemben :? azzal játzsott az drága, amig én csücsültem...

zsofi?????????

kandi
képet kérünk a jótesókról :D
Vendég
 


Kata!

Ne hari, de mindig megmosolygom a vc pumpás sztoridat! :lol: Kiscipő? 22-es kellett neki, 21-es a lába! :lol: A kötős cipőkkel az a baj, hogy a lábfejnél már vége a nyelvnek, így nem megy bele. Két szandi landolt a "kukában" (nagyról maradt) mert nem tudom neki állítani, egyszercsak elfogy a valami amin a lyukak vannak! Mijaz? :oops: Szóval nem egy manöken alkat! Remélem még alakul neki, mégiscsak kisjány! Apjuk nem megy egyelőre, míg mi itt, ők ott! Ha együtt leszünk, újra neki fut! Dávid egylőre szeret a suliban, barátok is vannak és ami nagyon fontos, hogy egész délután fejlesztés van, a másik, ha olyan kaja van amit nem szeret, főznek neki virslit! :D De én is kérdeztelek ám, hogy Petinek hogy tetszik a suli!

Kép

Kép
gröni
 
 


sziasztok!

dike!
gratula az eljegyzéshez sok boldogságot nagyon helyesek vagytok!
hogy áll a költözködés?

gröni!
szerintem hagyd nyugodtan mert az nem jó ha visszafogod. nekem Bence is hamar elindult és Balázs is és egyáltalán nem bánom!
hát a cipővel én úgy szoktam hogy inkább kicsit nagyobb legyen minthogy szorítsa a lábát! nyilván az se jó ha lötyög rajta de ha nincs más választás!
egyébként nekem a fiúk sokat jártak és járnak is mezítláb!
szerencsére mostmár jól van csak hosszú lesz a felépülési szakasz!
vicus!
jaj de jó már kóstolgattok!
és hogy ízlik a kishölgynek?
emlékszem annak idején Bence a tökfőzeléket az apjára köpte, most meg imádja!

fenci!
gyönyörű babókád van!
örülök hogy jól sikerült visszailleszkedned a munkába!
Márk gondolom nem sokat érez abból hogy nem vagy otthon! és mennyi időt vagy tőle távol?

suzy!
nagyon édes Vini igazi nagyfiú már!

kata!
nagyon helye a kisfiad!!!!
majd belerázódtok a suliba is nem kell elkenődni! a kisfiadat meg csak biztasd ennél jobbat nem is tehetnél!

gaby!
hát nálunk is volt mind a két fiúnál szopigond és főleg a bal cicit nem fogadták el de hogy miért nem azt nem tudom és én is fejtem! majd aztán a sógornőm aki szintén ilyen problémával küzdött adta a jótanácsot miszerint próbáljam a bal cicire is ugyanolyan pózban rátenni mint a jobbra. ez egy kicsit kényelmetlen volt de sikerült!
de szerintem nálatok ez megoldódik!

sleepin!
hogy vagytok! egyébként meg nagyon csini kismami vagy szerintem nincs is felesleg!

krisz!
sok boldog névnapot utólag a párodnak!
és milyen volt az ünneplés???

lili!
hajrá szurkolok hogy jók legyenek az eredmények!!!

zsu!
mi a baj gyere és ne tünj el!!!!!!

hát nekünk nem igazán volt jó a hétvégénk vagyis a befejezés. hétfőn mentünk volna kontrollra vissza Bencével de sajna vasárnap éjszak aelkezdett ömleni az orrából és a szájából a vér így a kórházba kötöttünk ki vasárnap éjszaka! szerencsére mostmár jól van/kopp-kopp-kopp/ és reméljük nem lesz több ilyen!
a kicsi is nehezen viseli hogy nem lehet most úgy Bencével játszani és ezért eléggé raplis és hisztis!

na megyek mostmár pihenni jó éjt!!!!
tündi23
 
 


Gröni! Először is igazán nincs mit. :D Másodszor: cipő: Mi Pedipedet használtunk. Itt is jó megoszlóak a vélemények, hogy akkor most tartsa a bokát, vagy olyan legyen, mintha nem is lenne rajta cipő (ergo mezítlábazás-egészséges)... Én a gyerekre hagyatkoztam. Így egy elephanten szandál a kukában kötött ki (vadiújan) és a pedipedet fél éve használjuk. Imádja. Fut, rohan benne, mintha rajta sem lenne... Én nekem ez bőven elég indok volt, hogy ennél maradjak. Most ebből fogom a nagyobb verziót (pediflex) venni Neki, csak várom az expot, hogy megnézzem élőben, mert amúgy rendelős... (www.liliputi.hu)

Járás: Nem tudsz mit csinálni. Ha jár, jár. Én ismerek egy babát, aki rettenet korán elindult, szerintem mégkorábban, mint Dóra, és semmi baja (jelenleg Bendussal egyidős).

Amiről írtál (Dóra követ) szeparációs félelemnek hívják és egy tök egészséges dolog, ki fogja nőni. Még Te jelented Neki a mindent. :) Ez így van rendjén. Bende még ma is ilyen, ha gond, baj, álmosság, éhség, ésatöbbi van, csak Anya... de mi lesz fél év múlva... nem tudom... :? :shock:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Jézusom Tündi!!!! És ez mitől volt? Felszakadt a seb??? Vagy mifene??? Remélem mostmár nem lesz semmi gond és szépen meggyógyul Bence!!!!

Gröni, amúgy Bendének is rohadt magas a rüsztje, és jó rá a Pediped... ami nekünk van típus, az gumis+tépőzáras.

Kép
Kép
sleepin
 
 


Tündi!

Jézusom! :shock: Gondolom jó nagy volt a riadalom! Nem fogták bent? Remélem nem lesz több ilyen és most már szépen gyógyulgat!

Köszi neked is és Sleepin neked is a cipős hozzászólást. Dóra is mezitlábas baba, utálja a cipőt, a zoknit. Igazi parasztjány! :lol: Konyhában mamuszban, szobában mezitláb, kint cipőben, így a nap nagyrészét mezítláb tölti, remélem így hozzátudom szoktatni télre a csizmához vagy ami épp rámegy majd :lol: , most már nem veszi le magáról úton-útfélen és szépen tipeg is benne! Ha nyár jönne, valszeg nem erőltetném a cipőt. Én is hallottam, hogy mezitláb jó a babának, nagyfiún sokáig nem volt mégis gágog, mondjuk ő nem teljesen mérvadó!

Sleepin! Kívánom, hogy tündéri ketteskétek legyen és jó tesók legyenek Bendével, mert másképp megőrülsz! :D Nevetek van már? Vagy majd a szülőszobán? :lol:

Kép

Kép
gröni
 
 


Szép jó reggelt!

Most gyors leszek, csak néhány hír mert megyek boltozni...ma én vagyok délig.

Korán, 10 körül, lefeküdtünk tegnap de nagyon éberen aludtam, lábgörcsök, pisi, forgolódások.
Megjött tegnap a szopipárna azzal próbáltam aludni, nemtom az volt-e a baj, vagy hpgy tegnap nem nagyon vettem be magne b6ot mert a 2x szült húgom szerint a terhesség vége felé már nem ajánlatos mert túl szilárdak lesznek a csontjaim. :shock: Na ennek majd utánanézek...
Megjött szóval minden kütyüm amit mostanában rendelgettem. :D
Zsúfoltak a napjaim:főleg tanytgatok, az legalább könnyű és több benne a lóvé...jött pár új tanítvány.
Tanulom is az eszperantót, ma is viszem a boltba, ma úgyis nyugis de. lesz.
Aludni is szoktam ám minden du.
A terhestorna nem volt fárasztó:főleg nyújtás, légzés, gátizomtorna.
Apa tegnap már megint depizett, hogy neki nem akar olyan jól menni a munka mint a többieknek...de miután ő is szórólapozottt tegnap du...este abba sem hagyta a csörgést a telefonja és este 6-8ig még egy szerződést is tető alá hozott. :D Meg sok lóg neki a levegőben (leg 4), amiről bent nem tudnak, ő meg nem dicsekszik ezekkel, csak folyton a rosszakat mondja, meg a normálatlan emberekről beszél akik nem akarnak üzletelni...ha egyáltalán beszél vmiről....tegnap mondtam neki, hogy erről nagyon gyorsan szokjon le!!!!Csak a jókat mondja bent!!!(Mások sem mondják a nega tapasztalataikat, pedig biztos ők is belefutnak hüle emberekbe.)Na meg úgy tűnik, hogy meg is veszik az egyik lakását hamarosan...akkor meg mire a depi? :D Jó lesz ez...csak az allergiás gyogyóktól erőtlen, kedvetlen, na meg a csajok is elnyomják kicsit bent...ő meg nem az a fajta aki visszaadja nekik a gonoszkodásukat....

Mi jól vagyunk amúgy Alexandrával:sokat mocorog, édi bébi. :lol:

Na most ennyi.
Pusz mindenkinek!!!

Kép
vizkriszisback
 
 


krisz
nekem doki aszonta, 36.héttel ne szedjem a mg-ot. Addig mehet sztem, föleg a görcsöl a lábat, juj, az nekem nagyon fájt. Alexa szotárakkal a kezében fog születni 8)
párodnak drukk a fészekteremtésekhez:) legalább hozzájárul mások letelepedéséhez

gröni
na akkor milyen is lesz az a cipő?
P ma is sirva ment suliba, elfárad sztem, hosszu nekik a figyelés. / éves korátol itthon délbe nem aludt, de oviban sztem még aludtak. Nyáron nem aludt délben itthon, de azért át kell állni az egész napos rendre. 4 orájuk van, 2x van 5 a plusz 2 hittan miatt. Meg van különora angol,amire én nem akartam vinni, de mégis kötelezö, mert addig a többinek korep van, tehát ha nem megy korepra, mennie kell angolra :? ez nekem nem tecc, de ö szereti.
álló egyeneseket huzkodtak tegnap, maradt itthonra is, apja csinálta vele, hát elég lassan haladtak, de azért igyekszik. A padtársával jol kijönnek, meg a többi sráccal sincs gond, a ujltkor csocsóztak, az összehozta öket. Biztatom minél többen, meg mesélek az én iskolai élményeimröl. Remélem, hamar belejön, csak ö olyan anyámasszony katonája.

tünde
jaj, szegény Bence, ilyen rémhireket csaka tv-ben hallottam eddig. Köhögött, vagy szaladt, vagy mitöl szakadt fel a heg? nekem tavaly ez volt e rémálmom P mütétje után, de mi elkerültük. te vagy otthon vele a lábadozás alatt?

Árpi és Réka kezdik az ovit?
Vendég
 


köszönöm a cici téma hozzászólásokat :P ma reggel 20 percet nyamogott újra bal cicin, igaz pózt kellett cserélni 2 perc után :lol: , hónalj alól rajtamaradt most :D 1 hónappal ezelőtt nem volt cicigond, evett a balból is rendesen, most már nagyfiú, és biztos gyorsabban enne gondolom :roll:

ültetés téma :wink:
szóval sokszor akarja felhúzni magát, és hogy erősítsük, szoktuk is csinálni, hogy kezemet fogva húzza fel magát, ezt lehet csinálni azt tudom :P viszont ölben nem ültetem, hanem ez az ülés fekvés köztes állapotot próbálom, de fogja magát, és előredől belőle :shock: sokáig nem hagyom úgy, hogy ne erőltesse meg a gerincét. Szóval a témához hosszászólásokat várok, kinél hogy volt ez, mit lehet és mit nem :D

Krisz
meddig dolgozol még? azért lazítsál is néha, boltozás, tanítványok, tanulás, torna, hogy bírod ezt a sok mindent? :shock: apa biztos azért negatív kissé, mert új a meló, nem? csak javulni fog :)

Tünde
úúúú, hát bizots megrémültetek, szörnyű lehetett látni a kicsit így vérezni :cry: az jó, hogy gyorsan rendbejött

Fenci
neked milyen melóhelyed van, hogy beviheted Márkot? vagy én értettem félre valamit? :roll: szupi hogy ilyen üygesen eszik :D Máté is egyfolytában fordul hasra mióta rájött hogy kell, még pelenkázás közbwen is szeretne :lol: most már próbál kúszni is, szerintem hamarosan menni fog neki :P

Kata
csak megnyugszik szegényke, és megérti, hogy nem kell hibátlanra teljesíteni

Kép
gaby25
 
 


kata!

esküvőszervezés ,megyeget...vőfély lefixálva szept 28 találkozás a pappal. :)
tegnap este nagyon szurkált a bal oldalam(rossz o.) alig tudtam menni, de ma is fájogat még kicsit a hasam alja.

Tündi! szegény Bence nagyon sajnálom, remélem már nem lesz több gond!
köszönöm a gratut.
Betonozott egy kis részt a párom, mert kb 1 hét múlva csinálják az elektromos kaput. festő lefixálva..gipszkartonozni is kell majd mert az előszoba és körbe a nappali is led lámpákkal lesz kirakva. :) kicsit húzós(ára) de nekem az nagyon tetszik.

KépKép
dike
 
 


Tündi!
jujj, nagyon megijedhettetek, meg gondolom ő is :( remélem most már nem lesz gond :shock:

Kata!
szegény, biztos napról napra jobban belejön majd :)

Gröni!
cipőben nem tudok segíteni :roll: amint lesz lakás, költöztök pestre? :roll:

Gaby!
cicigondok drukkolok h rendeződjenek 8)
mi ma kenguruztunk kicsit a lakásban :D
meg ettünk alms+krumpli bébiételt, még ez teccett legjobban.2 kiskanál vagy 3 lecsúszott 8)

tápszerrel nem vagyok megelégedve :twisted: elsőtől fosott, most nem fosik, de sokat pukizik meg bukik.ez hypoallergén, és 5x annyiba kerül mint az első.ma megmrem, mennyit hízott tőle :roll:

Dike!
mikor lesz a költözés? 8) remélem jó oldalon is lesz pé :wink:
Vendég
 


vicus
én is hallottam olyat, h egyik tápszertöl szorulása volt, másaikat nem fogadta el, a harmadikkal meg nemtom már, mi volt. Probálgatni kell sajnos,melyik a legjobb. Látom, már betöltötte a 4 hopnapot, talán boltban is kapni már neki valót? Vagy az csak félévestől van?

gaby
egyszer aszonta egy védönö, 3 honapsotol lehet picit dönteni a babakocsit. Én addig vizszintben tartottam a kocsit, amig magátol fel nem ült, de ölben félig ülö helyzetbe lehet rakni, mert támasztod a hátát, és hamar visszafekteted. Nézelödne gondolom szegény, mert uncsi lehet háton egész nap, akkor is, ha már tud hasra fordulni. Félig ülve többet lát ugye. Pár perctöl nem lesz baja, ha amugy vizszintben van. Tegnap Ági bnetezett az ölemböl, együtt irtuk a hsz-t.

dike
alakul az a kis családi fészek, majd a fiókák is beköltöznek hamarosan. Szóljunk a te gólyádnak is, hogy tavasszal bébivel térjen vissza Magyaro-ra. vagy időközben küldjön egyet :wink:

Zsófiról van már vmi? itthon vannak már? Gondolom, etgész nap van mit tennie, de azért vmi hír jó lenne.
Vendég
 


Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Most ébredtem szűk 2 óra után...azért tudtam volna még aludni. :D
(Azóta már túl vagyok egy tanításon is.)

Kata
Akkor szedem még vígan...kvra fájt a lábam az éjjel.:)

Gaby
Már csak kb hetente 2-3x állok be a poltba pár órára...de még bírom, nem fáraszt...csak már a kevem kevesebb hozzá.Már tényleg nem sokszor megyek...párom biznisze beindul, közelébe sem megyek a boltnak többé ígérem! :D A múlt héten még átlg heti 30 órát dolgoztam, mostmár csak 10-15-öt.

Dike
Biztos nagyon szép lesz a házatok! :D

Vicus
Hát a tápszert sajna ki kell tapasztalni.Reméljük hamarosan meglesz a nyerő. :D Lilla nagyon huncut a 2.képen.

Nekem Alexandra is az:amikor lefeküdtem a du-i szunyára, akkor kezdett el veszettül rugdosni, mint akinek kötelező. :lol:

Pussz

Kép
vizkriszisback
 
 


Sziasztok!

Fenci!

Igen szedtem rá bromot,aztán mikor elfogyott utána meg a barátcserje kapszulát.Aranyos Márk nagyon!

Kata!

Remélem igazad van gólya ügyben és tavasszal mindenkinek hoznak babát.Vagy küldenek karácsonyra! :lol:

Krisz!

Nehogy túlhajszold magad.De irigylem az energiádat.Én fele ennyit nem bírok pedig nem vagyok még terhes.

Dike!

Alakul a házikó!Örülök neki.

Tündi!

Remélem már minden rendben van a kisfiaddal,és hamarosan élvezheti a játékot,és elfelejti a műtétet.

Vicus!

Édes Lilla nagyon.

Gröni!

Remélem találtok lakást!
Vendég
 


hát megint kellett kivenni fagyóból tejcsit :? egyre nagyobb lesz az étvágy, nem hiszem, hogy 6 hónapig csak tejcsit tudok adni, 4. hónapot betölti, akkor majd elkezdem kostóltatni az almát vele

vicuska
húú de szép a kiscsajszi, Máté odalesz érte :wink: van valami vaniliás tejpép, olyat adsz neki, vagy csak tápszert és gyümi meg zöldség? szomszédom elkezdte adni a tejpépet, gondolkozom rajta, hogy 4. hónapot betöltjük, mi is megkostóljuk.

Krisz
na azért, pihenj is most már :wink: utána ki tudja, mennyit fogsz éjszakázni :wink:

Kata
hát a hordozó is olyan félig ülős :roll: a hinta is olyan amit vettünk. ma megkapaszkodott az elejében, és előredőlt magától :shock: aztán segítettem neki visszadőlni :lol: hát van olyan, hogy leteszem vízszintbe, akkor ordít

Kép
gaby25
 
 


Gaby, szerintem ne tejpéppel kezd. A TEJpép tartalmaz tejszármazékot. Inkább rizspép, vgay gabonapép, vagy irass fel a dokinénivel Sinlac pépet. Azt ha szopi előtt adsz Neki pár kanállal jobban eltelíti és még mindig nem hozzátápi. Szerintem. De beszéld meg a védőnőddel!

Krisz, 36. hétig szedd csak a Mg-ot. A DMben lehet kapni pezsgőtabletta formájában és abban dupla adag Mg van. Én azt iszom. Abból szerintem elég napi 1. Nekem is be szokott görcsölni a vádlim. :? Ja és nálunk is vízszintben van tornaóra odabent. :)

Vicuska, tündér-huncut-lányzó :D

Kata, remélem holnap már nem sírva mentek suliba!!!

Apa ideges a meccs miatt. :roll: :shock: :?

Kép
Kép
sleepin
 
 


O-o-o-o... Lili, Ditke, Zsu, Princzike, Mofly, Dike Tietek!!!!!!!!!!! :) Bocsi, ha valaki kimaradt, lukasagyú vagyok...................

Mikor volt itt utoljára hőgörbe... :shock:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Gaby!
Egyetérek Sleepinnel. Miért nem sima tápszert adsz neki? Èn elöször azzal pótoltam mikor Vini étvágya megnött. Tejpépet csak 7 hónap körül adtam! Bár azt se boltit, hanem vettem natúr köles,vagy rizspépet és azt kevertem ki tápszerrel.

Fenci!
Vini már sokmindent eszik. Karfiol, brokkoli,répa, cékla,pasztirnák, spenót, cukkini.
Gyümiböl: öszi, banán, körte,szilva, alma, sárgabarack.
Ja meg üveges kajából már kapott olyat is amiben tészta van. :lol:

Zsófiról tudtok valamit? Otthon vannak már? Olyan kivi vagyok a babócákra! Dobhatna már fotót róluk!!! :shock:
susy75
 
 


Szép jó reggelt!

Eltűntek!
Tényleg,jelentkezzetek!!! :D

Sleepin
Ilyenek ezek a babók. :lol: Biztos hozzászoknak az egész napos mozgáshoz és amikor abbamarad, folytatják. :wink:

Pihenés:
Tényleg mindig munkamániás voltam. :D Még most sem hátráltat a terhességem, semmivel sincs kevesebb energiám. :D De azért szép lassan elvonón vagyok...csak hát annyi kütyüt vettünk babónak... :D Boltozni meg már tényleg nem sokáig tudok így néha néha, a forgalom meg most jobb még....evvan...ki kell használni. :wink:

De hétvégén pihi, talán még kis kirándulás is. :D

Szép napot...most mennem kell megint...

Kép
vizkriszisback
 
 


Hali!

Gaby!
vaníliás tejpép Milupa.bolti.az van rajta h 4 hós kórtól :roll:
Sleepin!
ez nem jó??????????? :shock: akkor mér írják rá?én azt gondoltam csináltak vmit a benne lévő tejjel h ne okozzon gebasdzt..mósosították vagy ilyesmi, mint a tápszernél...az is tejből van vagy nem? :roll: :oops:

hát nálunk semmilyen kajcsi nem nyerő....csak fintorog, és kifelé löki a kanállal.pedig a tápszerének nagyon sz@r az íze, szóval nem értem..vagy a kanállal van baja, vagy az állagával(pépes), vagy ennyire megszokta a tápszer ízét? :shock:

Krisz!
klassz h ennyi energiád van!gyűjtsed szülésre meg azutánra :D

Kukac?babákokról kérünk képpet ha lehet!otthon vagytok már? :roll:

Gyugyi????????????????
Vendég
 


Vicuska, a tejpép tartalmaz, ha más nem olyan tejszármazékokat, mint a tápszer. Persze a tápszertől sem lesz baja a babának, de ha vannak egyéb formák én azt választanám. Persze csak ha megeszi. A Sinlacot spec. Bende imádta. Bár Ő mindent megevett... Próbáld meg, hogy almát lereszelsz és kis pépes cuccal összekevered. Hátha... (Anyatejjel nem próbáltad keverni? Ha van még annyi...
Sajnos nagyon sok mindenre ráírják, hogy 4 hós kortól, pedig én nem adnám. :roll:
http://www.nestle.hu/baba/ProductListPa ... egoryid=12
Persze a Sinlacot nem találom... :evil:
Itt nézd meg, a 2 db 4 hóst szerintem adhatod, bár ezek is tejpépek.
Fencike vett a minap Müllerben gabonapépet, az egyéltalán nem taralmaz tejet. De az nem tudom, mi volt...
Ezt írja a nestlé honlapja: "A babatáplálásra szánt tejalapú pépekben átalakított, összetételében a gyermekek igényeihez igazított tehéntej kerül felhasználásra. Ez szinte megegyezik a csecsemőtápszerekben, babatejekben található összetétellel, ami kiegészíti a tejalapú folyékony táplálékot, és a napi ajánlott fél liternyi tejtáplálék bevitelét is megkönnyíti."

Na azt hiszem befogom, igen babásra sikerült a bejegyzésem... Megyek mert bűz árad a pelenkából... D

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok csajok!

Most csak gyorsban.

Vicus :D Én úgy csinálom, hogy napi 1x kap ebédre szilárdat, az egyenlőre zöldség és gyümi keverék plusz egy evőkanál Sinlac bele. Azt lehet neki adni, az rizs meg mittoménmilyen kenyérmag keverék, orvos írta fel, szóval az tuti jobb mint a boltban kapható még ha 4 hós van ráírva, akkor is. Sleepin, végül nem vettem semmilyen pépet a Müllerben, Sinlacot használunk. Vicus, nyugodtan add neki a tápszert, abban minden benne van, ha nem kell neki a szilárd, majd később elfogadja, lehet még nem érett meg rá. Az is rajta van a tápszer dobozán, hogy kesernyés íze van, hogy ne vegye el a babák kedvét a szopitól, ez érdekes szerintem. Mégis isszák a manók. Ha üveges kajcsit veszel, jól olvasd el, én egy csomót még most sem veszek, pedig 4 hós van ráírva. Van benne glutén, tej, só, cukor stb....

Susy :D Nagyon ügyes a manód, hogy ilyen sok mindent eszik már. :wink: Zsófi hívtam egy hete, de épp etette Matykót, nem tudtunk beszélni. Azóta meg még nem volt időm csörögni.

Ja és a félreértések elkerülése végett. Itthonról dolgozom, csak 1 napot szaladtam be múlt héten a céghez. Itt ülök a kismukim mellett a sámlin, változatlanul foglalkozom vele és közben ütöm a gépet. :lol: :lol: Mindezt napi 4 órában, az sem kötött hogy melyik 4 óra, ahogyan a kicsi mellett be tudom osztani.

Na dóógozom tovább. Pussz mindenkinek! Majd teszek képet az irodámról. 8) :lol: :lol:

Vicus, nagyon szép Lilla! :D
Ja, tegnap Márk megismerkedett a menyasszonyával. :lol: Bogika kerek 5 hónappal később született, ő lesz a szomszédasszony az új házban. :wink:
fenci
 
 


vicus,gaby
sztem is féléves korig legjobb kiegészités a tápszer, ugyis hivják, h anyatejpotló tápszer. Attol is fejlödnek szépen, várjátok meg, amig megérik a pocak a hozzátáplálásra. Legalábbis én 5 honapig tuti csak tápszert adnék potlásnak.
Vendég
 


Vicus, Gaby!
Tényleg bocs a belekottyért, de miért akartok 3-4 hós babáknak tejpépet adni???
6 hós korukig böven elég az anyatej/tápszer.
Anno szerencsére nekem csk 5 hós korában kellet kicsi tápszert adni, de eszembe se jutott volna más. Persze 4-5 hós kor körül kis gyümi, zöldség mehet, de abból még nem tudnak annyi mennyiséget megenni ,ami elég. Bekeversz 100-140 ml tápszert és kész! :wink:
Védönö mit javasol? :roll:
susy75
 
 


Vicus :D Nekem innen nyomtatott anyum tök jó hozzátápis infókat, nézd meg, szerintem jó.

http://www.andrea78.eoldal.hu/cikkek/ba ... zataplalas

Többiek? :roll:
fenci
 
 


Hello jánykák

VICUSKA, GABY

szerintem se erőltessétek a hozzátátpit ha nem szeretik a kanalat...még biztos nem érettek rá. én is elhittem hogy a tápis babáknak kell a korai hozzátápi oszt a nagy lótúrót...már ha nem kéri ugye, mert ugy emlékszem Gröni pici jánya rendesen fogyasztott cickó mellé mindent mér korán ugye Gröni? vagy rosszl emlékszem? :shock: :oops:

szóval mi is megpróbáltuk de aztán hat hóig csak tápi volt, főleg hogy egy hat hós babának még bőven kell napi 1 liter tejcsi/tápi.

s amit négyhónaposan kilöktek láss csodát hat hónapaosan boldogan elfogadták és falták. Mi MILUPA aptamilt iszunk még mindig napi fél lityót, nem mondom hogy olcsó de imádja a FLóra...Dani ugye meg más tészta Ő spéci tápit iszik a tejallergia miatt.

tejpépet én nem adok nekik, mert nagyon mű szerintem...köles és rizspép vizzel vagy dani tápijával elkészitve meg a jó öreg Sinlac.

najól elmentünk már gyeerknevelősbe ezeket mennyire nem értettem / meg nem is érdekelt :oops: , míg csak vágyakoztam teherbe esni....tényleg egy jó görbe....úgy megnéznék egyet én is :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mami!
[quote]k írta:öles és rizspép vizzel vagy dani tápijával elkészitve

Látom ua. az recept. Persze nálunk nem Dani táppal, hanem Vini táppal!!! :lol: :lol:
susy75
 
 


Örülök, hogy egyetért mindenki. :) Szerintem fogadjátok meg a tanácsokat, nem rosszat akarunk, csak elkerülni a bajt. :wink: Fokozom amúgy, én anyatejjel csináltam a Sinlacot, de mi pl bukásra ettük (semmit sem használt). Aztán a Sinlac után pár héttel kezdtem a gyümit. Addig csak a.tej. Ha nem lett volna elég, akkor tápival egészítettem volna ki én is.

Nem is meséltem, tegnap este azt álmodtam, hogy császárral szültem (azt hiszem komplikáció miatt) és nagyon rossz volt, mert nagy V alakú vágást ejtettek rajtam keresztben és hallottam mindent, de kezdtem bezsibbadni a vérveszteség + hallottak miatt és egy kb. 1 (egy) cm-s "gyerek"-et adtak, de aztán rájöttem, hogy azt álodtam és csak bebódultan hittem, hogy akkora és egy gyönyörű gyermek volt. A császárt elkerülném, de a gyönyörű gyermek jöhet. :) Azt hiszem kezdek izgulni...

Ja és Gröni kérdezted azt hiszem... Nincs nevünk. Eddig Ákos volt a befutó, de mostanság nem jön be... Nagyon nem tudjuk... Lehet szülőszobán fogunk dönteni. Magyarországon engedélyezve van, hogy ne kelljen azonnal nevet mondani??? Bár azt hiszem Bendusnál előre kellett mondani, még meg sem született, csak bementünk a szülőszobára...

Kép
Kép
sleepin
 
 


húú, látom ez a tejpép dolog most megmozgatta a topikot.
Szóval a szomszédomnak a védőnő mondta a pépet :roll: és ők már adják is. Meg az almát és barackot mondta. Én még nem adtam semmit egyelőre, és jobb lenne , ha nem is kéne, mindent megteszek ezért. Eddig még szomjúságra is cicit kapott itthon. Kanállal csak a d vitamint kapja pár csepp tejcsivel. Este 8-kor evett a manó, fekvés, és én 10 után még fejtem, igaz csak 40 ml lett :? de ehhez szopik után hozzáfejtem ma 10 ml-ket, és lett 80 ml, amiből délután 30 ml-t már felhasználtunk. Szóval estére marad 50 ml, talán nem kell kivenni újra fagyóból. Habár ma már azt láttam, hogy délután is bajlódtunk :( iszom most is az alkoholmentes sört, elkezdem újra a homeopátiás bogyót is, aztán lesz ami lesz. Van itthon tápszer, ha elfogy a tejcsi a fagyóból, akkor azt adom neki mellé, ha nem javul a helyzet

Kép
gaby25
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?