Új privát üzeneted érkezett!

Na igen, anyatejjel is... mindentől nem lehet őket megóvni- persze egy csomó veszélyforrás 500 évvel ezelőtt nem állt fenn (de akkoriban a pestis és hasonló cuki betegségek tizedeltek minket, úgyhogy végül is majdnem mindegy...)

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


hm... anyatejjel is, tény de valószínű azért szűrtebb mint direktben. és hiába ellenőrzik, mivel nem lehet bio cuccokon írtani, ezért mindegy hogy ellenőrzik-e... szerintem. de lehet hogy rosszul látom.

Szonja nem vette még le a kendőt, csak amikor mozog a feje a kocsiban, akkor csúszik neki előre. A sapit előbb leveszi, mert az gyakrabban van a szemében...

Zitocs, ti jöttök majd még errefelé?
czzsofia
 
 


Sziasztok

Ádámnak boldog névnapot!

Lányok,köszönöm a biztató szavakat!Kiváncsi vagyok mit mond majd a doki.

Mágnes,én is a Dévény tornára gondoltam hogy elvinném oda is,hogy ők mit mondanak.Anna már az első kezelés után felült?És jól viselte a tornáztatást?

Katuska legyen igazad,remélem Tomi megbokrosodik és kimászik a rendelőből.
Petra szép mennyiségeket eszik,az a fincsi hogy ezt éjszaka teszi

Lucus,Tamás ki tudja magát nyomni rendesen,de ha leteszek elé valamit,nem hajlandó megmozdulni érte,inkább balhézik

Mági,nagyon jó ötlet a szülinapi tali

Moffli,nekem is néha eltolódik az evések időpontja,de csak mert Tomi délelőtt 2 órát alszik és néha délután is

Gyerekem nem hagy élni,úgyhogy megyek
liuska
 
 

 
 

Sziasztok

Ádámnak boldog névnapot!

Lányok,köszönöm a biztató szavakat!Kiváncsi vagyok mit mond majd a doki.

Mágnes,én is a Dévény tornára gondoltam hogy elvinném oda is,hogy ők mit mondanak.Anna már az első kezelés után felült?És jól viselte a tornáztatást?

Katuska legyen igazad,remélem Tomi megbokrosodik és kimászik a rendelőből.
Petra szép mennyiségeket eszik,az a fincsi hogy ezt éjszaka teszi

Lucus,Tamás ki tudja magát nyomni rendesen,de ha leteszek elé valamit,nem hajlandó megmozdulni érte,inkább balhézik

Mági,nagyon jó ötlet a szülinapi tali

Moffli,nekem is néha eltolódik az evések időpontja,de csak mert Tomi délelőtt 2 órát alszik és néha délután is

Gyerekem nem hagy élni,úgyhogy megyek
liuska
 
 


Sziasztok!

Lánykám pár felsírással egybekötve már fél 9 óta alszik

Ti vennétek gyerekülést vateráról. Találtam egy jót, ami fél árban lenne az üzletéhez képest. 2 éves, szinte új. És az én kocsimba kellene egy, mert a bébihordozót nagyon kezdi már kinőni. :?

Kölesgolyó: én láttam már a Spárban is.

Éjszakák: ma hajnali 3-kor kelt, utána 5-kor 6-kor, 7-kor.

Baromira fáj a fejem. :cry:

Sapi: ha olyat teszek a fejée amin nincs madzag, az elég hamar a földön, vagy a kezében vagy bárhol máshol végzi.

Apa egyszer látta, hogy direkt kitartja a kocsiból, vigyorog rá, és elejti. Komolyan ezek a gyerekek simán tudják mit csinálnak.

Tegnap pl. az etetőszékből dobált ki mindenfélét. Egyszer csak azt látjuk, hogy húzza össze a nyakát, és csukja be a szemét még mielőtt leesett volna. Szóval simán tisztában van a tettei következményeivel.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Kezd bíztató lenni a kajálásunk.

Krisztinek üzenem ne adja fel!

Már simán nyitogatja a száját. Az adagunk kb 100 ml, ebédre kb 140 ml.

Nem is értem, hogy a többiek hogyan tudnak ennél többet beleimátkozni a babákba!

Megyek felébredt!

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Erika! üsd le és nézd meg, ha nem jó nem vagy köteles megvenni. Én vennék onnan.
katuska79
 
 


Na ne már... Anna imádta a biokölest... Fosszam meg ettől Bencémet? :cry:

Liuska:
Anna az első kezelés után aznap este felült. 2-3 kezelés után elkezdett kúszni, aztán minden jött szép sorjában, 2 hónap alatt behozta a lemaradását, a járást kivéve, mert az kicsit elhúzódott. De nekünk mondta is a Dévényes, hogy a mi esetünkben nem a 18 hó a járás egészséges határa, lehet, hogy 20 hónaposan indul el, lehet, hogy 16, a lányeg az, hogy mostmár tudjuk, hogy el fog indulni. Nem mondom, hogy annyira élvezte a tornát, eléggé sírt, de a gyógytornász szerint nem a fájdalomtól, mert hogy nem fáj, hanem, mert nem szeretik, ha lefogják őket. 1 órás torna volt, azokon a napokon mindig hatalmasat aludt éjszaka :wink: Szerintem egy állapotfelmérésre nem ártana elvinni Tomit.

Erika:
Autósülés: én simán vennék. Annáé is onnan van, most is onnan fogok.

Borókának boldog hófordulót kívánok!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
megjöttünk védőnénitől!!!8600g,71cm,20dkg hízás,1cm növekedés!!!védő néni elégedett!!!én is!!! :D :D :D

tejterméket 1 éves korig nem adhatok,ő ezen az állásponton van...nem most allergizálna,hanem évek múlva!tejpépet adhatok,de azt mondta felesleges,elég a tejem!!! :D

hétfőn megyünk szoptatós napra,világnap!!!

húst elkezdjük,adhatok borsót,és brokkolit,céklát,spenótot!!! :)

mágnes gratula a fogacskához és az üléshez!!! :wink:

Zsófi egy kis tünemény!!!

Zéti is fent volt 4-5-ig,aztán visszaaludt,s 7kor ébredt!!!most szundít!!!

:wink:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Lányok köszi a válaszokat!

Jelenleg arra várok, hogy lejjebb tegye a villámárat. Jelenleg 30000. 25000-ért megvenném simán. A licit pedig 20500-nál tart. Csak 12-ig tart, és akkor pedig nem leszünk itthon.
Apa kocsijában is jelenleg olyan ülés van (bébé confort) a barátnőméktől kaptuk. Ő 2 gyerekével használta.
Szerintem nagyon jó.

Újonnan 55000 a Brendonban. Na annyit most nem tudok érte adni.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Én egy Römert néztem ki a teszveszen, 15-ért adja licit nélkül, nagyon vacillálok rajta..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok.

Maszatmanó.
Bocsi, hogy most reagálok a kérdésedre, mi Joelnek hívjuk őt, de vannak itt a faluban aki Dzsoelt mond neki.

Moffli
Még nem tudom mikor megyek uh-ra, mg mennem kell a dokihoz is előtte, majd ő ad idő pontot oda.
Pocis képem még sajna nincs azóta, de remélem majd lesznek képek addig amíg meg nem szülök. :wink:

Már a Joelnek kénytelenek voltunk venni egy másik gyerekülést a kocsiba, nem ujjat (bocsi, ha helytelenül írtam) vettünk hanem használtat, de elég jó állapotban van.
Most élvezi a Joel, hogy végre kényelmesen ülhet és nem menetiránnyal háttal, hanem minket lát.

manocskak
 
 


Móni: köszi az infót, tök jó név a Joel!

Gyerekülés: SEGÍTSÉG! Figyi, Viola tuti nem lesz 9kg-s, de nem hiszem, hogy a téli cuccokban igazán bele fog férni a gyerekülésbe. Milyet vennétek: 0-18kg vagy 9kg feletti? Lehet, hogy csak 1-2 hónapot kell áthidalni... de bizonytalan vagyok.

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Erika! és ha automatikus licitet állítasz be pl 25.001.-Ft-ra?
Én szívesen licitálnék aznap csak mi sem leszünk itthon. VAlaki esetleg aki regisztrált?

Jobb lenne ha levegőt sem vennénk...az is elég szennyezett. Ez van itt kell élnünk. Az ősember nagyon gyorsan elpatkolna a mai körülmények közt mi viszont szépen alkalmazkodunk.

Z-Kriszti! én sosem értettem ezeket a szopis találkozókat....mire jó az? Együtt szoptatnak? VAgy egymás vállát veregetik miylen jó is szoptatni? Aki szoptat az úgyis tudja aki meg nem szoptat annak meg nem mindegy? Vagy azoknak szól akik még babavárás előtt vannak? De most komolyan mire jó egy iylen találkozó?

Találtam Mei Tai szabásmintákat ha valakit érdekel. Tök egyszerű összedobni ha valakinek van gépe meg ideje meg egy kis kézügyessége.
katuska79
 
 


Zitocs! én 0-18 kg-osat vennék az is jó majd 4 éves korig! A 9-36-ost én csak ezután venném. Petra is 0-18-ast használ és tök kényelmes.
katuska79
 
 


Halihó Csajok!
Én nagyon alkanászosodtam... nehezen megy az írás 2 gyerek mellett. Ezen a héten elkezdődött Pötyinek is az ovi, de csak ma alszik ott először, így végre lesz szusszanyásnyi időnél kicsit többem. :)
Mindig Katuska, meg Mági jut eszembe, akik egész nap kettő gyerekkel boldogulnak valahogy :roll: :oops: ... mondjuk hozzá kell tennem Pötyi annyira kezelhetetlen lett, hogy a héten megyünk másodszor pszichológushoz vele, inkább kérek szakember segítségét, nem bírok vele és nem akarom elrontani. Eddig szerintem olyan jól neveltük, csak most dúl a dackorszak és szerintem a tesóféltékenység is most jött elő, hogy Ádi már nem csak fekszik, mint egy tök, hanem rámol, pakol, foglalkozni kell vele és ő ezt nehezen viseli. :roll: Folyton nyúzza szegényt, gügyög neki, az arcába tolakodik, ráfekszik... már nem bírom állandóan a saját hangomat, hogy: Pötyi neeeee!!! :x Na mindegy, szerintem már unatkozik is itthon, alig várta az ovit. :)

Jandrea! Totál nem ismertem volna fel Biankát, nagyon szép kislány lett. Mostmár amúgy is annyira nem babásak a kölkeink, kezdenek kisgyerek formát felvenni, nem?

Ringatóra majd mi is megyünk, Pötyivel is jártunk, nagyon szerettük, csak amíg enyim gyerek délelőtt is alszik, esélyünk sincs odaérni sehova sem. :roll:

Éjszakák: nekünk is vacakok, de nekünk most a nagy miatt. Ilyet sem gondoltam volna... :roll: De feszt felkiabál valamivel, szomjas, melege van, fázik, pisilni kell... :roll: :shock: Szerintem csak frankón unatkozik. :roll:
Na megyek, mert itt vannak Kriszék Ádám napozunk! :lol:

Na majd még folyt köv.
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Katuska:
Szopis tali .. Én is gondolkoztam ezen már.

Zitocs:
hát ,ha nincs 9 kiló, akkor a 9-25 kilósba nem tudod beletenni. Anna sem volt 9 kiló, nem is ült, így nekünk 1 éves koráig maradt a sima hordozó. Kocsiban azt csináltuk télen, hogy Apa befűtött, a kisasszonyra pedig vastag plédet tettem, leszaladtunk vele a kocsiig, és ott levettem a plédet, mivel overallban nem fért már be.
Ha venni akarsz másikat, akkor érdemesebb egy 0-18 kg-sat nézni esetleg használtan.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Barti! össze kéne zárnunk a gyerekeket:) ha lesz időd leírnád mit mondott a pszihopata? jöhet priviben is!

Nektek mi a véleményetek erről a fogamzásgátló szuriról (depo provenar) amit három havonta kell beadatni és lehet szopi alatt is?
katuska79
 
 


Szoptatós taliról jut eszembe... Tápszeres tali miért nincs?? :shock: :roll:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Zitocs: én is a 0-18-asra szavaznék, de a hordozó is simán jó lehet, mi is úgy csináljuk, mint Mágiék, út közben úgyis megy a fűtés, kabátban nem tudok vezetni. Egyébként Saci sem lesz 9 kiló télre, még 8 sincs, és elég lassú ütemben növekedik :) Csak sajnos decemberben vissza kell adnunk a hordozót, így váltani kell 0-18-ra.

Boldog Ádám napot az ünnepelteknek!

Szopis találkozó: esetleg a társaság miatt? Nem kell feltétlenül a cickókról dumálni, ha összejön egy csomó szoptatós anyuka :wink: egyébként ugyanez a hordozós találkozó is: nyilván többségében olyanok fognak/fogunk menni, akik amúgy is hordoznak, de jó lehet megosztani a tapasztalatokat, tanulni a másiktól. Miért ne lehetne ugyanezt a szopi kapcsán? Főleg egy olyan helyen, ahol kevés a mamás-babás program, (majdnem) akármi a téma, érdemes rámozdulni :wink:

Ledobálgatások: így tanulják meg, hogy amit eldobnak, leesik, milyen hangot ad, eltörik-e :wink: Sapka nálunk is csak a kötős marad meg a fejecskén, de van, hogy az sem :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Nálunk többnyire kevéssé megy a fűtés (bealszunk tőle :? )... csak azért vívódom, mert némeikhez nem az van írva, hogy 9kg-tól, hanem az, hogy 8 hónapos kortól. Akkor ezek szerint most attól függ, hogy milyen a gyerek súlya, vagy attól, hogy stabilan tud-e ülni, vagy attól, hogy mennyi a magassága (amit meg sehol nem néznek :roll: )

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Katuska, hát ez az, már régóta nézem, hogy az autómatikus licitet hogyan is tudnám beállítani. Mert már egy párszor lecsúsztam dolgokról azért mert éppen nem tudtam licitálni. :shock:


Képzeljétek, névnapomra kaptam színházjegyet a Rómeó és Júliára :lol:

A kérdésem csak az, hogyan csinálnátok az estét? Az tuti, hogy anyósom fogja elaltatni.

Most vettem ki a fagyiból anyatejet, tesztként, hogy megissza-e.

Az is tuti, hogy az aventes cumisüvegből nem hajlandó inni, ezért be kell invesztálnom egy másikba. Ja és a Milupás tápszert sem szereti. Csak annyi pénzem meg nincs, hogy kipróbáljam az összes piacon lévőt. :roll:

Szóval, ha megissza a fagyasztott anyatejet, akkor a készlethez még elkezdek fejni ezerrel, és anyósom megitatja vele.

Vagy: mivel úgy is eszik vacsira tejpépet fürcsi előtt, így elaltatja simán fürdés után, és megszoptatom amint hazajöttünk.

Nem hagy élni. :lol: Most szedtem le ötödször a tv állványról. 5 perc alatt. :lol: És éppen ordít, hogy tegyem vissza a földre. :lol:

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Zita: mindegyiktől függ.
Ha nem elég nagy, nem tudod rendesen bekötni. Ha nem tud stabilan ülni, akkor egyes típusokba nem teheted bele, mert terheli a kis hátát. Egy 9 kilós, de még csak 4 hónapos babát nem ültethetsz be egy ugyanolyan felépítésű ülésbe, amibe a 8 kilós Viódat már simán :wink:
Én továbbra is a 0-18 kg-os kategóriát javaslom, mert jó a kis méretű, de már fejlett gyerkőcöknek, rendszerint állítható a dőlési szög, valamint beköthető háttal is, meg menetiránynak megfelelően is.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Erika: és ha a tejpépet hígabban adja cumisüvegből, ha nem elég a püré, és inna még? Nem értek hozzá, bocsi, tudod, én nem tejpépezek, csak eszembe jutott....
Ha van frissen fejt tej, azt jobban meg fogja inni, mint a fagyisat.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


gyerekülés

mivel benne vagyok a témában, így ráolvastam a neten, hogy milyet érdemes vásárolni.

Szóval: azt írják, hogy egy 8-9 hónapos babának nem éppen ideális a 9 kg-tól írt gyerekülés, mert nem tartja még úgy.
közben 6x támadja az állványt. :lol:

leszedtem

Szóval, középre sem javasolják bekötni, mert nem fogja úgy a gyerekülést.

Így én a 0-18 kg-ig döntöttem. Főleg azért mert tesó is jön közben, így ki lesz használva.

7x

Kép
Kép
cs_erika
 
 


csöre, jó ötet a tejpép, majd kipróbálom azt is.

végül is 3 napig lehet gyűjteni a tejet a hűtőben

nem tudom mennyit tudok lefejni, mert utoljára júniusban fejtem. akkor is hajnalban, mert majdnem szétdurrantak a melleim.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


na, sikerült beállítanom az autómatikus licitet.

27000-re vitte le a villámárat. Hát meglátjuk.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Köszi mindenkinek! Meggyőztetek! A 0-18kg szerintem amúgy is tök sokáig jó lesz nekünk (én kb. 19kg voltam, amikor iskolába mentem :D ).

Erika: tegyetek próbát! Hadd szokja Zsófi, hogy néha a nagyi teszi le aludni-nem fog meglepődni akkor élesben sem. Na és persze magyarázd meg neki, hogy mizu (nálunk Vió ezt rendszeresen elvárja). És szerintem azt a kaját adja neki a nagyi, amit legjobban szeret. Menjen minden úgy, lehetőleg, ahogy szokott, ne akkor kavard meg az étrendjét. Amikor mi először csináltuk, hogy nagyi fektetett (elkéstem kórusról hazafelé), Vió kb. 4 hónapos volt- némi sírás után megitta az utált Avent cumisüvegből a lefejt tejcsit, és elvonult aludni, simán (az etetéssel több probléma volt, mint az alvással.) No persze nálunk a nagyi SZUPERNAGYI kategória a lányom szemében (majdnem jobban imádja őt, mint engem...) Amúgy Vió se szereti a tápszert- de ha muszáj, megissza. Javaslatom: legyen otthon friss fejt tej, az a legfinomabb, kezdjen azzal a nagyi, utána a fagyasztott, ha Zsófi megissza, vagy tápi (bármilyen- csak a nagyi meggyőzően mondja, hogy Ez finom, ez finom :D - így hozzátápis időkben az új íz már nem annyira meglepő). Az is segített nálunk, hogy amikor Vió elkezdett keresni minket, akkor a nagyik (mindkettő küzdött már, sőt szinte idegen rokonlány-bébiszitter is), körbejárta vele a lakást, megmutogatta minden szobában, hogy Nincs itt anya, velem kell beérned, de én adok enni... no, ez bevált. Azt hiszem, többnyire racionális kis lények, ha látják, hogy csak x kaja van, és nincs más, és nem is várható más, akkor a pocak nagy úr, ha tényleg éhes, megeszi (max vár pár órát :twisted: )

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Ja, és a különböző tejeket ne nagyon kavard össze- a fagyasztott elég brutál jellegzetes ízű, az egészet tönkrevághatja. A sima hűtős tej nem gáz- de ott is érdemes összekeverés előtt megkóstolni, mert bizony én már jártam úgy, hogy a 45 órával korábban fejt tej mégis megromlott- a melegítésnél derült ki.

Tejpépeknél a vaníliás a nyerő- statisztikailag is az a legnépszerűbb állítólag, sokkal jobban, mint a gyümölcsösek.

Ha semmi nem jön össze, esetleg pici cukor a tejcsibe... pici... ha már nagyon kétségbeesett a helyzet...

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Halihó!
Én is itt.
Újra extra @ar éjszakánk volt.
Hajnal 1 és 4 között sírás, cici, sírás, cici..........ááááááááááááááá
Hulla vagyok.

Zsófi! Ezért nem jutottunk ki tegnap a játszóra. :(
Egyszerűen nem tudtam elindulni.
Ma pedig jön a barátnőm, nem ígérem, hogy megyünk.
Szonja nagyon cuki! :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Játszó: mi se megyünk- ma pakolok, holnap utazunk!

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Szia Ági!

Köszönjük a köszöntést, nagyon kedves Tőled, hogy nem felejtetted el :) ..Mint én :oops: ..Bencének utólag is tegnapra :oops: Néztem ám én is a képeket róla, kész férfi már! :)

Minden jót Nektek! :)

Enikő

benci
 
 


Lányok, bocsánat az előbbi hsz-ért, privinek szántam Máginak, csak már annyira elszoktam a ki-belépéstől, hogy ide került...
Soha nem tennék ilyet tudatosan, hogy csak egy valakit szólítsak meg, úgyhogy természetesen mindenkinek sziasztok, és mindenkinek minden jót :)

benci
 
 


Hanna: :( sajnálom. Mi lenne, ha összezárnánk Olivért Sacival éjszakára? Nyugtassák meg egymást :wink: :lol: :lol: :lol: na jó, csak vicceltem :)

Erika: és ha középen is 3 pontos öv van? Teljesen ugyanolyan, mint 2 oldalt? Igaz, annyiban más, hogy az ülésből magából indul ki, nem a kaszniból....

Jelentem, még a szempillámon is spenót van. Turmixoltam... kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni Sacinak :roll: :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Benci: semmi gond, örülök, hogy benéztél, és Borónak boldog 8-at :wink:

Aki adott a gyerkőnek chamomilla vulgaris-t, az milyen koncentrációjúval tette?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

ÁDÁMNAK BOLDOG NÉVNAPOT!:D

Magdolnasz:köszi, akkor nem aggódom.:) Csak olyan furi, hogy eddig hetente újabb és újabb látványos dolgokat csinált, most meg 1 hónapja semmi.:( Na jó, átkapcsolt szédületes tempójú kommandózásba. Mi lesz, ha rájön, hogy négykézláb még gyorsabban menne.:)
Most úgy néz ki, kettőnkkel kezd jó irányba alakulni a dolog, de még persze nem kiabálok el semmit.:) Ami mostanában plusz volt, hogy nem szedte le a feje, hogy Noinak veszek a tesz-veszen játékokat. Ma hozom el pl. egy 5 az 1-ben-es bébitornázót, amit kis asztallá is át lehet alakítani, egyik oldala játék, másikon tud rajzolni, építeni, és kis ülőhely is lesz hozzá.:) Valamivel be kell rendezni majd a szobáját.:D

katuska: És ez a golyó is úgy szétolvad a szájában? Nem tudja félrenyelni? Bocsi, de én még sosem ettem olyat.:S MA nézek neki, bár csak az Intersparba tudok menni, talán ott is lesz. Tésztát is nézek, remélem találok:). Olyan jó lenne már neki azt is adni. Egyik nap adtam neki üveges zöldséges rizst husival, és olyan íze volt, mint a spagetti szósznak. Most leírtam az összetevőit, én is csinálok.:)
Hogyan kell bevezetni a darabos kaját? 2 napja kezdtem el, hogy a zöldségeket összeturmixoltam, de a krumplit már villával nyomkodtam szét. Noinak nem nagyon tetszik a dolog, mert ugye ezt már nem lehet csak úgy nyelni.:) Úgy gondoltam, hogy mikor már egyre biztosabb abban, hogy mit is kell csinálni ezekkel a darabosabb cuccokkal, lassanként egyre több összetevőt nyomkodok szét, míg végül már nem turmixolom. Vagy ezt hogy kell csinálni?
Sajnálom az éjszakát.:( Talán a mai jobb lesz. Remény hal meg utoljára:) Hétfő hajnalban már én is bőgtem, tudom milyen, mikor az ember már elér egy pontot, amikor azt érzi, most összeesik, nem bírja már nyitva tartani a szemét, és mégis muszáj, mert más nem látja el a gyerkőcöt.:(
Jó sokat megeszik a kiscsaj.:) Bár ma be tudtam iktatni fél 9-kor tízórai félét, mert korábban kelt, de amit akkor bevágott Noi.:O Csináltam fél adag 7 gabonás alappépet, gondoltam azzal besűrítem neki a gyümijét. Turmixoltam 2 barackot, 1 almát, gondoltam így majd nekem is marad.:) Mikor a felét összekutyultam a péppel, még azon agyaltam, ez rengeteg lett, nekem kell majd megenni...Kaptam a végén 1 kanállal, ízelítőt.:)
Máté::) Végre egyszer nem ő lett letolva.:D

zsófi:tényleg nagyon cuki volt ebben a szerelésben Szonja!

Maszatmanó, Cserika::( éjszakát!

Sajna a gyereküléshez nem tudok okosat mondani, többiek megtették helyettem.:)

Hogy mik vannak:http://www.storyonline.hu/?cid=18597

Végül néhány képecske:(Katuska kívánságára:))
Kép átalakult a nappali:) Kép asszonyosan:) Kép csibész! Kép csííz Kép Hallod a kutyákat? Kép kockámmal Kép Kép

Kép
moffli82
 
 


Katus szopis tali,végre valami program!!!! :wink:
nem lesz közös szoptatás,beszélgetés,játék,csak 1évesekig leszünk!inkább olyan,mint1 babatali!!!
szerdán meg usziba viszem Zétit!már nagyon várom,mi ugyanis nem sokat mozdulunk ki itthonról!!! :cry: nincs hova,én meg csak úgy nem járom az utcát,itt nincs sok látnivaló,az öreg nénikék jó tanácsaira pedig nincs szükségem!!!

autósülés én 9-25kg-sat veszek,dönthetőt és így nem görnyed!!!mivel még nem ül 1edül,de viszont a hordozóból már kb. 10cm-t kilóg a lába,balesetveszélyes!!!
jövő héten megyek megvenni,már kinéztem,de a tesz-vesz-en is jók vannak!!!60ezerért mi sem tudunk venni...brendon

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Valószínüleg majd tartunk próbákat, hogy mit szól mamához, ha ő fekteti. Eddig csak én voltam itt.

Estére már többször hagytuk nagyival, és egyszer fel is ébredt, ráadásul el sem tudott minket érni telefonon. Így fél órás bombölés után visszaaludt. Szóval annyira nem izgulok.

Csöre, én adtam Chamomillát, 9 CH-at.

Ha jól emlékszem a két pontos biztonsági övvel kapcsolatban írták, hogy nem ok, mert a gyerekülés előre billenhet.

Csajok, megérkezett a mobil számlám, és brutális!!!!

Most néztem, hogy egyszer küldtem én hülye valami sms-t 17xxx-re. Hátha nyerek egy mobilt. Utána folymatosan kaptam az sms áradatot, hogy sok szórakozást a letöltött mindenséghez.

Na kiderült, hogy az sms amiket kaptam emelt díjas volt, még én fizessek azokért amiket kaptam. :shock: :evil:
16 db jött, 8000 Ft-ért. Persze a Tmobil nem csinál semmit, ki kell fizetnem, viszont letiltattam a fogadott emelt díjas sms-t. Szóval, akinek ez nincs letiltva, az szerintem tegye meg, nehogy így járjatok! :?

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Melette akkor már díjcsomagot is váltottam. Hátha jobban beválik, hogy 250 perc a lebeszélhető.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Na megyek, ki is kapcsolom a gépet. Nem csináltam ma még semmit. Zsófi alszik, ebédelek, és pihizek kicsit.

Legyetek jók, ma már tuti nem jövök.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Ádámoknak boldog névnapot!!!

Csöre! Én benne vagyok. Ők elbeszélgetnek, mi meg alszunk egy jót. :)

Moffli! Nagyon édes Noémi!

Erika! Honnan kaptál sms-t?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!
Lucus!Olvastam,hogy az üvegekkel nem tudsz mit csinálni.Én gyűjtöm a kórházba,az anyukáknak,akik ebbe bele tudják fejni a tejüket.Már 3 szemetes zsákkal elküldtem.Ott dolgozik anyósom barátnője,ahol szültem és ő viszi mindig el.Vettem még anno ezt a izé-bizét... :oops: ez a puffadásra cucc.Nem jut eszembe a neve.Azt is jó néven vették.A koraszülött osztályon van és szükségük van ilyenekre.Úgyhogy ha gondolod összegyűjtheted és elmegyünk érte. :)
Ülés:Nekünk 9-18kg-ig van.Kaptuk.Kereszt lányomé volt,de én nem szeretem.Veszünk másikat,mert szerintem marha kényelmetlen neki.Max másfél órát bír ki benne,utána ordít,meg feszeng.A hordozóba bármeddig el volt,az kényelmesebb is,meg amit kinéztünk másikat,az is még ránézésre is jobb!Úgyhogy másikat kell venni.Nehogy már szegénynek törje a kis senekét!De egyébként a legtöbbje olyan szar kemény.Nem sok kényelmes van.
Képzeljétek vettem neki egy fila bakancsot.Olyan keményül néz ki.Majd abba megyünk hógolyózni.Remélem lesz hó.Addigra pont jó lesz rá.Sztem.
:roll: :D
Nekem nem eszi ezeket a bio-s golyókat.Fintorog és összeszorítja a száját.Csak játszik vele.Azt kellett bányásznom az ülőgarn. alól,meg a szekrény alatt is volt. :roll: :lol:
Ez a szopis világnap mindig máshol,más idő pontban van?Itt kb.2 hónapja volt.De nem mentem.
Moffli:Jó a nappalitok.Kb.nálunk is ez van,de asszem nincs ennyi habtapink.Ez dupla csomag?Olyan soknak tűnik. :D
Nagyon szépséges nagy lányod van!
Zsófi:Szonja nagyon bájos egy kiscsaj!Menő a kendő.Eszter azt letépi magáról.Mi csak a fejpántot viseljük el,meg a sapit,de azt is csak,ha tényleg hideg van.Különben lerántja magáról. :lol: :D
Ma mértem magam és már -14kg-nál tartok!Lassan tényleg elfogyok.Ettől fél a zuram is! :lol:
Tényleg!Csöre!!:Te írtad a múltkor,hogy kaptál azt az abtronicx2-t?Jó?Kipróbáltad?Az meg a tvben és eszembe jutott!

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Sziasztok!

Ádám babáknak én is boldog névnapot kívánok!!!!

Moffli: nagyon édes a kis Noi!!!! És te csak ne aggódj!!! Noi már ül!!!! (rád is irigy vagyok!!!!)

Autósülés: lassan nálunk is napirendre kerül, tárolom a fejemben az okosságokat, amiket írtok (ez kb. azt jelenti, hogy pár hét múlva én is rá fogok kérdezni itt a topikban) :lol: .

Tegnap kihívtam a dokit, mert nagyon kis bágyadtka volt a babám. Ma délelőtt volt itt. Szerencsére nincs nagyobb baj, de sajnos mára megint belázasodott (nem vész, 38 fok). Azt mondta, ha még két napig nem múlik a láz, akkor antibiotikum. Ha megint ilyen lesz, hogy lemegy, aztán megint fel, akkor pénteken pisi-vizsgálat. Addig is orrcsepp, orrszívózás, 38 fok láz felett lázcsillapító. Meg meg kell emelni a kiságy fejrészét kb. 15cm-rel (nem tudom, ez mennyire lesz hatásos, mert általában keresztbe fekszik, vagy teljesen megfordul a kiságyban). És sajnos még sétálni sem mehetünk ki, csak akkor, ha már egy teljes napja nincs láza.

Kép
jandrea
 
 


Moffli! nagyon szép szeme van Noéminek! az az asszonyos kéztartás midnent elárul róla:)
Igen elolvad a kölesgolyó de kicsit rágni is kell. Így is lehet a darabos kaját bevezetni ahogy írod, hogy egyre több dolgot csak villával törsz össze. De ezek a rágcsák (keksz stb) is jók a bevezetésre. Meg az is ha a zöldséget oda adod neki mikor puhára főtt kis darabokban. De ezt is babája válogatja. Máté 1 éves koráig meg akart fulladni ha a pépben volt valami pici darab egyben, viszont a száraz kiflit meg simán megette. Petrát viszont nem zavarja ha nincs tökéletesre pépesítve.

Z-Kriszti. ja már értem....de akkor is Mágnesnél a pont a tápszeres taliért:)

Erika! szerintem Zitocs tök jól leírta. Én sem változtatnék a szokásokon. Adjon anyud tejpépet neki aztán majd szopik ha hazatérsz! Lehet fel sem ébred. És érezd jól magad!
katuska79
 
 


Eszter Te milyen autóülést néztél?
már akkor nem szoptatsz gondolom,ha fogyózol!!!gratula,ügyi vagy!!!
már én is várom,hogy fogyizhassak,de azért még jó lenne 1 darabig szoptatni!!!
gondolom mindenhol akkor tartanak szopis-napot,mikor idejük van!!!

Noi nagyon édes!!! :D

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Katus igazad van...Mágié a pont... :wink: :lol:
Valamelyik tápszergyártó előbb-utóbb kitalálja!!! :roll:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Sziasztok!

Látom, a gyerekülés megint téma. A bőség zavarában én kezdek elveszni, és az sajnos csak hosszabb használat után derül ki, ha mégsem kényelmes neki :cry: Pedig lassan nekünk is be kell szereznünk, ha bejön a hideg, már nem fogom tudni Bálintot bepréselni a hordozóba.

Moffli: de gyönyörű Noi! És hihetetlen, hogy mindig milyen jókedvű! Ne aggódj a mozgásfejlődése miatt, minden a legnagyobb rendben van a kiscsajjal.

Barti, Krisz: boldog névnapot Ádámoknak! Jó bulizást! (minket meg kihagytok a jóból, ejnye-bejnye :? )

Andi: jobbulást Biankának!

Erika: mi úgy csináltuk a múltkor, hogy vacsira kapott tejpépet, azzal jól belakott, aztán fürdés után nagyi lefejt, fagyasztott tejcsit akart neki adni cumisüvegből, na azt nem volt hajlandó meginni, viszont simán elaludt. Amikor meg hazaértünk, félálomban megszoptattam és aludt is tovább.

Eszter: gratula a fogyáshoz!

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


A szoptatási világnap eredetéről.
http://www.lll.hu/node/75

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Hahóóó!
Krisz, jó hogy itt voltatok! Kérem majd a képeket! A fiúk tök jól elvoltak! Én már célozgattam itt a talival kapcsolatban, de nem csapott le rá senki... továbbra is fenntartom, hogy játszóház, vagy IKEA (ott fent az étteremnél ingyen van, bár már nagyon gyér a játékkínálat és sokan is vannak...).
Autósülés: nekünk a Concorde Ultimax nagyon bevált, és tényleg kell még, hogy háttal utazzanak, pont a minap kénytelen voltam 9-18-asba tenni (Pötyi Römer King ülése) és egy nem is túl nagy fékezésnél frankón előrebukik a feje, szóval nem szabad!!! :? Pedig hosszra már régen beleillik és kilóra is, mégsem működik.... ááááá ki van ez találva, hogy fizessen a szülő, mint a katonatiszt! :roll:

Csöre! Ugye Te küldted a múltkor hogy lehet hátrakötni a kölköt??? Nem találom, megismételnéd? :wink: :oops:

MI most fogyózunk, kollektívan. Ádim sztrájkol és nem eszik, én nem sztrájkolok, de éhezem (van 9 leadni való kg-m), Pötyim meg szokása szerint nem eszik (na ezen legalább nem csodálkozom).

Golyó: nálunk nagyon bevált, mindig van nálam vészhelyzetekre és néha még becsalogatni is jó vele az utolsó kanál főziket. :)
De a legnagyobb kedvenc a kenyérhéj... :lol:

Katuska, ok, majd jelentkezem, egyelőre csak játszanak Pötyivel és majd később elemzi ki a lökött kölköm. :roll:

Jandrea! Gyógyulást Biankának! Ádim meg köhög már napok óta de nála sem talált semmit doktornénink... csak hogy fogzik... most jön a második foga. :?

Csöre, én is adtam Chamomillát, én CH15-t, 5 golyót, 3x egy nap.
De sokat nem használt. :roll:

Na megyek, indulok Pötyiért, kíváncsi leszek mi volt ma alvás gyanánt. :roll:

Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a köszöntéseket! Az érintett épp alszik. Kifáradt Bartinál a nagy hancúrban.

Képek a névnaposokról:

1. Rágcsáljuk együtt!:

Kép


2. Birkózás:

Kép


3. Fültépés:

Kép


Barti! Küldöm este a többi képet!

krisz78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?