Új privát üzeneted érkezett!

Annus
nekem szúrt az oldalam, és rá 2 hétre megjött Majánál. Éreztem a peteérést. Lehet te is azt érzed. Szülés után több nő megérzi.
pumuklii
 
 


annus nekem is mingyártmegjön érzésem van...mi van az lesz mint a barinőknél egyszerre mensizünk? :oops: :)

Kép
Kép
mniki84
 
 


[quote="annus11"]Tinu!

Na képzeljétek,szarakodik a mellszívóm...Aventes,még tesómé fvolt.És a hülye membrán mindig kipattan a helyéről...és kb 3at nyomok és kipattan...szóval nem tok fejni!Szerintetek lehet csak membránhoz jutni?Mindkettő szar :(

Annus!
Nekem is ezt csinálta. Rájöttünk,hogy azért,mert azt is mindig kisterilizáltam,és összement.
Nekünk volt pótmembrán hozzá a csomagban,kettő is.

Megvolt a lagzi. Hanna jól viselte az esküvőt. Templomban aludt,majd a Házasságkötüben nézelődött. De a bulira már nem vittük el.
Sajna kép nem készült a hajamról,mert itthon maradt a fényképezőnk. :?
Majd máskor.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 

 
 

pfáfáfáfofofof ennyi volt az alvás,ma eddig 2*20 percet aludt meg a babakocsiban egy 10et...jájájájájjjjjjj

Kép
Kép
mniki84
 
 


Zsuzsi!
Én kb 1szer főztem ki,aztán többet nem!Csak meleg vízben mostam!!!Úgy gondoltam én is h ez a vacak nem fogja bírni ha folyton kifőzöm!


Niki!
Jaja,lehet!Akkor te leszel a menszis barinőm,Netti meg a fogzásos barinőm :lol: :lol:

Na Izusnak adtam kis tejpépet.Szépen ette!Bár én picit sűrnek találtam elsőre,de hígítottam rajta anyatejjel!A köv adagot nem csinálom ilyen sűrűre!Legközelebb este kap ha kell,amúgy meg kapja a fagyasztottat!Szerintem így fogom csinálni.Ha délben kell pótlás akkor az pép a natúr,esi pótlás meg a vaníliás,közben ha kell pótlás akkor tejci,és fejek továbbra is!

annus11
 
 


Annus, Niki,
vazz, nekem is negyedik napja fájdogál a hasam, eddig olyan megfoghatatlanul, ma viszont határozottan mensi előtti has- és derékfájásom van. :? :? Bele se akarok gondolni mi lesz, ha megjön, és K egyátalán nem fogja elfogadni a tejcsit... (persze remélem nem így lesz)

Szóval, evés: először is köszi mindenkinek a kommenteket, tanácsokat! :lol: Nos, a "hivatalos" vélemények: a védőnő szerint 4 evés/nap kevés egy ekkora gyerkőcnek, mindenképpen adjak neki valamit, leginkább gyümilevet vagy tápszert, ha más nincs, a lényeg, h az 5 evés meglegyen. A dokinéni viszont szinte szóról-szóra Tinu véleményét mondta: :lol: ha a babónak elég 4 evés, akkor hagyjam rá, ne adjak neki semmit pluszban. A hízása ugyan nem túl sok, de nem vészes a helyzet, szó szerint: " Vannak gyerekek, akik egy évesen 7,5 kilósak és makkegészségesek" és ismét: "örüljön neki, hogy csinos, filigrán kislánya lesz".

Kép

Kép
zsüci
 
 


Akkor próbálok jöni!
Köszi az üdv-ket! :D
Hanna ma f. 7-kor kelt,kaja alszik,utána 10-kor kaja,alszik,és délben ébredt kis játék f.1-kor kaja.Most a a csörgővel a játszószőnyegen.Lassan megyünk le,olyan szép idő van.
Köszi dícséreteket Mindnekinek, Hanna nevében.
Emese! Az iwiw-en megnézheted Apát,sokan azt mondják Rá hasonlít.Sztem vegyes.... :lol:

Annus!Kitartás! :)

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Trixi
Mi az Árpád utcai Német Nyelvű és Kézműves oviba járunk.

...már itt sem vagyok, mertrengeteg dolgom van még.

Sziasztok.

Kép
Kép
incike
 
 


Hanna pár napja már össze tudja kulcsolni a kezét. Olyan édi így,mintha imádkozna. :)
Rakok fel képeket!:

Kép
Kép
Kép

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Zsüci
Irtam, Maja is 7.3 kg volt egyévesen, semmi gáz nincs ezzel. Meg azzal se, hogy Kolos már most ennyi. 2 véglet. Nem is vártam Majától többet. Én iskola előtt nem voltam 20 kg....
pumuklii
 
 


Fruzsi már a kórházban is így aludt, nekem is az imádkozás jutott eszembe róla :)

Nagyon édes!
Vendég
 


Na én azt nem értem, hogy mióta Fruzsi gyümölcsöt eszik, ráadásul nem is keveset, sokkal többet szopik. Ugyanúgy négyszer szoptatom meg, de mennyiségileg rekordokat dönt :shock:
Vendég
 


pumukli, Maja hány kiló most?
Vendég
 


Fabri, Incike, Anyettka, Nóri, de jó, hogy jöttetek!

Anyettka, szerintem se engedd Líviát így ülni, még nagyon pici, hamar megvan a baj!

Susy, Hanna nagyon aranyos! Olyan gyönyörű fekete szeme van!

Annus, hát akkor elkezditek! Sok sikert, aztán számolj be, hogy hogy ment!

Zsüci, ezt a dokit agyon kéne vágni! De tény, hogy megnyugtató jelenség! :P

Csanival humtunk egy órát a nagyágyban, tök jó volt!

Na megyek, mert szalad a ház! Puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Zsüci: és az eggyel több szopi miért nem működik? Nem eszik Kamilla, ha mellre teszed pluszban? (Mondjuk délelőtt, mikor amúgy is nagyobb kedvvel eszik.) És melyik tanácsát fogod követni? :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Bocs, hatás- és peluscsere-szünet. :lol:

Naszóval, mint látjátok, kaptam két tök ellentmondó véleményt. Hozzátenném még, hogy a dokinéni szinte megszállottan tápszer-ellenes (alsó szomszédunk mesélte, hogy őt iszonyú módon lecseszte, amiért a három hónapos kislányának tápszert adott - a csajnak akkor halt meg az apukája, idegileg kész volt és elment a teje), így nem tudom, hogy a tanácsa valóban a gyerkőc érdekei mellett, vagy csak a tápszer ellen szól-e... :?: :?:

Mindenesetre most újra kezdek fejni, és az esti szopit nem erőltetem. Ha éhes, majd kel éjszaka, annyi baj legyen. Valaki írta a gyakoribb mellretételt: sajna ez nálunk nem megy, K ha nem éhes, akkor a világ minden kincséért sem kaja be a cicit... :lol: :lol: Tea és víz over.

Sajna nekem a tali ezen a héten szerdán biztos nem, csütörtökön pedig valószínűleg nem lesz jó - de követem az eseményeket, ha mégis tudok, akkor megyek, akárhol is lesz! :lol:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Ja azt el felejtettem mondani, hogy mi már 74-es ruhákat hordunk, mert a kissebbek már nem jók ránk. :shock: Marci egyik új ovistársának az anyukája is 5 hónaposnak nézte Benjit, mert olyan hosszú. Már sokan megkérdezték, hogy nyújtom a gyereket?! :lol:

Kép
Kép
incike
 
 


Tinu,
nem, ha nem éhes és próbálom mellretenni, akkor kiköpi a cicit, elfordul, ha erőltetem tovább, akkor visít, befeszíti a testét, és óriási cirkuszt csap! :lol: :lol: Amúgy -egyelőre- a dokinéni (és a Te) tanácsát követem! :lol: :lol:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Nah, az előbb a birtokos ragzás nem sikerült túl fényesen, de ugye érthető?! :wink:

Kép

Kép
zsüci
 
 


incike, Fruzsi kb egy hónapja hordja a 74-es ruhákat ;)

Most megnéztem, Fruzsi ugye 70 cm, Zsófi nyolc hónaposan volt ennyi :)
Vendég
 


Zsüci!
Hátha tényleg nem éhes akkor úgyse fog enni,Izával is ez a baj!És akkor esténként egyáltalán nem reklamál h éhes?Csak te akarod h egyen?Vagy hogy van?Kipróbálod h este nem szopizik és akkor majd meglátod?Majd számolj be hogy mennek a dolgok!

Hajni!
Hova költöztetek amúgy?Talira nem jöttök?

Tinu!
Titudtok jönni csütrötökön?

Barbi,Vanni,Panndi,Netti,Mozza,Trixi???
Tali???
Illetve bárki akit kihagytam és jönne???Pl Zsüci
:lol: :lol:


Zsuzsi!
Nagyon édes!Ilyen imádkozós póz nálunk is van :wink:

Na este ha kell neki pótlás majd levideózzuk,nagyon cukin eszik!!!Be is vágott egy fél adag pépet,aztán el is aludt!Alig győztem kanalazni,volt nagy reklamálás ha lassítottam :lol: :lol: És sdgíteni is akt...hol a kezemet kapta el,hol a kanalat....de persze rosszul teszi még a szájába,nem dönti meg jól...szóval mondtam neki h inkább anya had csinálja :wink:
Mondta a védőnő h ha nem enné meg v ilyesmi szóljak,bár szrzrinte nem lesz gond.Mondtam neki h szerintem se!Nagy zabás ugyanis,mg a fagyasztott tejet is fintor nélkül issza!Meg nem innám az tuti!

annus11
 
 


Bocsánat: örülök a régen nem látott és újra jött tagoknak, képeket kérünk minden picúrról!! :lol: :lol:

Szofi,
egyetértek, az ilyen beszólásokért a dokinéninek valóban kijárna a kegyes halál. Mondanom sem kell, hogy egy apró, madárcsontú, törékeny néniről van szó?! :lol: :lol: Még gondolkodom a leváltásán...

Kép

Kép
zsüci
 
 


zsüci: Fruzsi is négyszer eszik. Több doki is azt mondta, hogy ha négyszer eszik, négyszer eszik, ez van :) Zsófi is négyszer evett 3 hónapos korától.

Én azért kezdtem gyümölcsöt adni, mert úgy éreztem, este kevesebb a tej. Na azóta falja a gyümölcsöt, és tej is léett bőven. Ki érti ezt :?
Vendég
 


Csütörtök nekünk nem lesz jó :(
Vendég
 


Annus,
:lol: :lol:

Zsuzsi,
Hannának már nem kék a szeme? Vagy nem is születésekor sem? Tényleg, mikor kezd el változni a szemszín (mondjuk nálunk nem valószínű, h megváltozik, apával mindketten kék szeműek vagyunk)

Kép

Kép
zsüci
 
 


ANnus: még nem tudom, elvileg jó nekünk, de TÜci nélkül, mert ha nem lesz ma beteg, akkor csütörtökön is csanában van. (Marhára kéne tanulnom, mikor nincs itthon TÜci, próbálom nyomni...)

Kép
Kép
tinu
 
 


Zsüci
Nem minden esetben szoktam én sem egyetérteni a dokikkal szopi-tápi téren. Valjuk be őszintén, akinél nincs tej az hova eröltesse a gyereket, hogy szopizzon? Valahogy meg csak ennie kell annak a babának.
Értelme csak akkor van a dolognak, ha nem 1-2 csepp jön a ciciből fejéskor, de az sem mérvadó. Nem mindenki születik olyan adottságokkal, hogy tud majd szoptatni sokáig. Nekem is sok tejem volt, ömlött, ha kellett, ha nem Marcinál, még is 3 hósan megszünt, mint, ha nem is lett volna soha. Benjinél ezt már nem tudom elmondani, mert neki szinte már az elejétől pótolnom kellett.

Kép
Kép
incike
 
 


Na lányok alszanak, kicsit össze kéne kapni a lakást :roll:
Vendég
 


Na Zsüci,mire leírtam már válaszoltál is :lol:

Inci!
Teljesen egyet értek veled!!!Látom milyen jó kis oldalad van!!!!

annus11
 
 


Pandi, de Fruzsi nagyobb is volt születéskor.

Fruzsi 3730g , 55cm
Benji 3000g, 50cm

Kép
Kép
incike
 
 


Annus! Izus tuti hamar megszokja a kanalazast :wink:

Panndi, Fruzsi jol belehuzott :lol: :lol: mi lelassitottunk! hosszilag :lol: 7340gramm azthiszem?!
szoval sulyt duplaztunk mi :roll:
4x eszik cicibol meg tapibol plusz gyumi

Netti
Kép
maumau
 
 


Annus
Köszönöm, igyekszem. Éjjszakánként szoktam kicsit alkotni még, mikor már nyugi van körülöttem és nem tudok aludni.

Kép
Kép
incike
 
 


Zsüci: nem tudom, nem hiszem, hogy a tápszerellenesség miatt mondta volna a doki, elvégre nem az éhesen üvöltő csecsemő feje fölött mondta azt, hogy ne adj neki tápszert! Szerintem Kamilla nagyon szép, formás baba, egyáltalán nem sovány, nem kell félteni, hogy elfogy, pláne nem, hogy halálra éhezteti magát (tudom, morbid, de néha olyan irracionális dolgoktól tartunk mi, anyák). Amíg Kamilla jókedvű és fejlődik, tanul dolgokat (!), addig nem lehet gond. Akkor meg miért kéne macerálni az evéssel? Ez olyan, mint mikor az oviban régen az volt a rendszer, hogy mindent meg kellett enni, ha nem, akkor a levesbe kaptad a másodikat. :evil:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
én sokáig nem ettem krumplifőzit, mert 7 évesen az általánosban belémdiktálták (és ki is jött utána belőlem...) :shock: :)
Gyertek Ti is csüt-ön :wink:

Annus,
édi lehetett Izus :)

emese1979
 
 


Tinu
Most az óvodában úgy ösztönzik őket az evésre, hogy adott mondjuk 1 óra és az alatt kell elfogyasztani a kaját. Akinek nem sikerült azt sajnálják, de így járt. Vége a kaja időnek. Nevetségesek azért ezek a dolgok.

Kép
Kép
incike
 
 


Incike!

Nem tudsz aludni??? Na nekem ilyen bajom nincs mostanában! :D

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Trixi
Ti hova járto oviba? Béke-tér, Sétáló utca?
Egyébként sem vagyok nagy alvó, de mióta ilyen össz-vissza van az időjárás még kevesebbet alszom. Napi 4-5 óra elég és nem vagyok fáradt sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.09.07 13:42-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


Panndi
Maaja 10.5 kg. Zsófi mennyi?
pumuklii
 
 


Sziasztok, üdv az elveszett báránykáknak! :-)
Hajna, ho va költöztetek?

Koncert überszuper volt, ez a csaj imádnivaló. Éjfélre értem haza, mindenki aludt már. Lányok tisztába téve, pizsie öltöztetve, megetetve, apa ügyi volt. :lol:

Köszi a bodys hozzászólásokat!!!

Netti vaterán vadásztam, villámáron csaptam le rá, mert sehol máshol nem találtam meg.

Annus, szerintem sincs még vége a tejednek, ügyesek vagytok, biztos helyrejön még, de ha mégsem, akkor is bő 5 hónapig kapott, már az is nagyon jó, pl hozzánk képest! :)

Ildi, a védőnőtöket kérdezd meg biztos van egy anyuka, aki szívesen elfogadná a tejedet és még pénzt is kapsz érte, ne öntsd ki, kincset ér.

Zsüci, Kamilla detto Iringó. Én szerdán beszélek a védőnővel oltás ügyben, majd elmondom, hogy nekem mit mondott.

Panndi, Zsófi hány centi és kiló? Gyv kb 90 cm és 12,5 kg. :roll:

Megyek, eszek egy tiramisu light-ot. (a tejeskávémba belemártogatom a babapiskótát! :lol: )
Vendég
 


Ez a Maja nem bír elaludni... Kellett nekem hagyni, hogy 9-ig nyomja reggel.
pumuklii
 
 


Tinu, gyertek csütörtökön! :wink: Mi mondjuk csak kb. egyre érünk oda, ha nem baj?! Ha baj, megoldom a korábbant is...

Zsüci, kamilla nem fog éhen halni. Szerintem egy pár napig próbáld délelőtt esetleg egyel többször etetni, este meg hagyd rá. Amúgy m,eg tényleg mindjárt 5 hónapos lesz, mostmár megmarad! :wink:

Sok puszi mindenkinek! Ja, tegnap mi is súlyt dupláztunk! 6100!!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Trixi, én is így voltam Iringóval, hogy a cumival húztam az időt, volt olyan éjszaka, hogy 20-szor!!!!!!! egymás után nyomtam bele vissza. Így volt pár hulla éjszakám, de pár éj után már egy-két órával tovább aludt.
Gyv-nél az vált be, hogy vacsira 30 ml-vel többet adtam neki és magától tovább aludt reggel, de ez Iringónál nem működik, mert nem vacsorázik! :roll: Alig tudok 100 ml-t kb 3 részletben odaadni neki.
Vendég
 


Zsüci!
Örülök, hogy a doki is megnyugtatott evés ügyben. Én is az Ő és Tinu véleményét osztom. Alíz sem evett és hízott soha "eleget", mégsincs semmi baja, sőt nem is néz ki soványnak. Áron viszont már 3 hónaposan elérte Alíz egy éves súlyát, Ő a másik véglet.

Annus!
Remélem Nálatok is rendeződnek a szopigondok! Jó, hogy ilyen ügyesen kanalazgat Iza! Szívesen mennék Hozzátok talira a jövő héten, azt hiszem nem laktok olyan nagyon messze, vállalható BKV-val.

Anyettka!
Elvileg tényleg nem szabad ültetni a babákat, de ismerős, amit írsz. Alíz is ilyen volt, hasizomból felült 4 hónaposan és csak úgy érezte jól magát, nem tudtam vele mit csinálni. Viszont ezért vagy sem, nem tudom, de sohasem kúszott-mászott, hanem ülve a popsiján csúszva közlekedett.

Anita!
A DM-es festőszappan Alíznak is nagyon bejön, főleg a hupikék színű!

Tinu! Próbálok folyton privit küldeni, de sose megy át! Vettetek autót?

Kép

Kép
hean
 
 


Annus,
hú de izgi! Én speciel várom a hozzátáplálást... holnap este beszélek a dokinkkal, mert ha nem muszály, én sem tápszert adnék Marcinak, hanem mást...
Talira lehet, hogy tudunk menni, meglátom hogy haladok a szortírozással, szombaton viszik el a lomtalanítók a cuccot... helyet kell csinálnom a babacuccoknak... ) szeretnék majd kismotort, nagyvonatot:) hintát stb.... Hú de várom:)

ZSüci,
Ha éhes szerinted, akkor amiután behelyezkedtetek pozícoóba, és ő elkezd üvölteni, a kis nyitott szájába érdemes lenne egy pici tejet fejni, és ezt is próbáltam, és ha nincs nagoyn kiakadva, akkor lefogadja, miután megérzi az ízét...

Ültetés: én sem merném még így ültetni... pedig nyújtógyakorlatokat csinálunk, ami hasonló, a tornász írta elő höfönek... Az ölembe kell venni, és vele együtt görgetni magam mintha hintázni szeretnénk... állítólag az lazítja a törzset.....
vanni
 
 


DM-es festőszappan? Milyen az? Merre van? a babarésznél?
pumuklii
 
 


Ültetés
Benji azt csinálja, hogy belekapaszkodik az ujjamba és tiszta erőből próbálja magát felhúzni ülésbe. Csinálja ezt még más babais?

Kép
Kép
incike
 
 


Lépek, mert kikapok magamtól, ha nem csinálok valami rendet.

Sziasztok

Kép
Kép
incike
 
 


Vanni!
Gyertek!!!

Hean!
Igen gyere te is!!!Vagyis ti is!Blogban fenn a címem!

Reny!
Ti nem jttök?
Szofi!
Természetesen 1re is várunk szeretettel!Amúgy olyan 10től már nyugodtan jöhettek!!!

Emese!
Szomszédasszony nem akar jönni???Ákoskát megnéznénk már élőben! :wink: Nem ér hogy csak Bogi láthatja :wink:

Hát azért remélem még jó pár hónapig fog szopizni Izus,csak nem elég neki egész nap,végülis 1 hónap múlva kb kezdeni kellett volna a hozzátápit,de már nem aggódom!


Na elkezdődött a délutáni nyűglődés....megyek! :roll: :arrow:

annus11
 
 


Csajok én nem szeretném és nem is eröltetem az ülést de mondjátok meg mit tegyek ? Mégse köthetem az ágyba, hogy ne csinálja ! :)
Hean aranyos lehetett ahogy közlekedett ! :lol:

KépKép
anyettka
 
 


Vanni,
próbáltam ezt is (bár annyira dobálta magát, hogy már az ágy-padló-plafon fele tiszta tej volt, mire pár csepp a szájába is beletalált) :lol: Kicsit meglepődött, pár másodpercre, aztán újból rázendített...
Gondolom magában ilyenkor azt gondolja: ó, te ostoba tyúk, mit csináljak még hogy felfogd, NEM VAGYOK ÉHES?! :lol: :lol:

Kép

Kép
zsüci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: