Új privát üzeneted érkezett!

Tetyk! oylan jót nevettem az éjjeli írásaidon:)

Depi. Nem tudom nekem Mátéval kapcsolatban vannak depis gondolataim....de most már oylan szinten, hogy pszihomókushoz kéne mennünk. :cry:

Mágnes! gratulálok a fogacskához! Petrának még mindig semmi....

A hányástól nem kell megijedni bár tényleg rossz. Nekik ez még nem oyaln kín, mint nekünk mert gyengébb a gyomorszájuk szóval tényleg úgy van, hogy a feleslegnek a könnyebb úton távoznia kell. Még nem tudják úgy visszatartani, kontrollálni ahogy mi.

Nálunk ma a tegnapi rakott húsos, zöldséges rizs lesz, utána meg almás diós muffin joghurt fagyival.
katuska79
 
 


[quote]N írta:eked még tart?
Nézzetek hülyének, de nem is tudom hogy MÉG tart, vagy MÁR megint van. De az tuti hogy most nyakig benne vagyok.

Kaja nálunk: tejszínes-gombás-sajtos rakott hús, rizzsel. Leves-desszert nem lesz.

Zsófi, néztem a blogodban az esküvői képeket, nagyon csinos voltál!
kisbogacs
 
 


kisbogacs mit érzel?én pánikbeteg voltam,nem a szüléstől,még előtte!!! :evil: nekem rohamaim voltak,nem tudtam aludni,féltem,hogy meghalok,gyors szívverés...
2 évig jártam egy elég jó hírű dr-nőhöz,de nem segített...engem a terhesség-szülés tett helyre,remélem soha többé nem kell átélnem!!! :roll:

mágnes gratula a fogacskához!!!most már nem lesz megállás!!! :lol:

mindenkinél milyen finom az ebéd!!! :D
katus a muffinból,nyamm-nyamm,de ennék!!!
én már olyan rég sütöttem,de most kénytelen leszek,mert úgy megkívántam!!! :lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 

 
 

Z-Kriszti: kedvtelenség, céltalanság, és önbizalomhiány. Valami ilyesmi.
Durva lehetett a pánikbetegség. Örülök, hogy túl vagy rajta!
kisbogacs
 
 


Hu ujra bekukk. Na nem mondhatom, hogy tulvagyok a tegnapi esemenyeken sot. De minenkinek koszonom a biztatast. Remelem ma mar tenyleg tul teszem magam rajta.
kepzeljetek, tegnap a tortentek utan, lefekudtem 1 orara, mert hulla voltam, nekem is olyan tetykes ejszakaim vannak. :x MIkor felkeltem ereztem, hogy az egyik tejci tele van tejcsivel es a masik nagyon faj. Na persze estere a fajdalom csak rosszabb lett, es tarsult egyeb mas tunetekkel is (tisztara olyan volt mintha hulla beteg lennek, meg beszelni sem tudtam), kerdeztem a szomszed not (tobb gyereket szoptatott evekig), hogy mi van ilyenkor (feltem nem hogy mastitist kapok, habar lovesem sem volt, hogy olyat lehet e a stressztol), o megnyugtatott, hogy fejjek ezerrel, csak tele van a mellem. Na most en fejtem, de nem jott semmi, a gyerek is begurult rajta egyszer ketszer, hogy miert nem jon a tejci, kozbe meg rohadtul fajt. Ma reggelre mar tudtam, hogy a szomszednonek nincs igaza, nincs a cici telve, hanem mas gond van, ugy hogy ma irany az orvosomhoz. Na es jelentem, eldugult a stressztol valami tejcsatornam. Szoval most antibaci, fejes, meleg zuhany a mellre, szopiztatas, masszazs es fajdalom.
Tetyk: nagyon sajnalom az ejszakakat. Mi ha tul leszunk a fogzason szeretnek nehany ejszakat raszanni, hogy megtanitsam a babat aludni. Csak nem tudom, hogy milyen modszerrel. Azt hiszem, az lesz mint eddig, dajkalgatas, cumi, ha nagyon begurulunk cici, csak igyekszem nem magam melle venni es mellozni a cicit ha hagyja. Aztan mindig zsupsz vissza az agyinkojaba. Na kivancsi leszek, lesz e eredmeny. Nem lenne semmi bajom azzal, hogy velunk aludjon, csak nem hagy sem engem, sem apat aludni. Arrol ne is beszeljunk, hogy kepes az egesz agyat elfoglalni maganak. Szoval o alszik, mi meg nem. Na majd meglatjuk. Jojjon ki a negyedik fogacska (ami mar latszik) es bevetunk valami strategiat. : :wink:

Kép
brestovsky
 
 


kisbogacs ez pedig depi!!!az én nagymamám van most nagyon mély depresszióban,ő szinte fel sem tud kelni.nála betegség,daganatos,váltotta ki!
szerintem kérj segítséget,minél előbb!azt mondják a depi még rosszabb,mint a pánik,mert az mindig "rajtad" van!a pánik meg elmúlik,órák kérdése!!! :evil:
vannak már nagyon jó gyógyszerek!itt valaki egyszer írta neked,hogy mennyit fogytál,lehet ezért?

Rita az nem semmi,van ilyen?!remélem minden rendben lesz veled!!!

képzeljétek,nekem is nagyon fáj a cicim,annyira erősen szívja Zéti,olyan mintha 1000 tűvel szurkálnák!!! :cry: nappal még hagyján,de éjjel!!! :roll: lehet,hogy a fogai is közrejátszanak?
akinél már van fogacska,nem tapasztalt hasonlót?van,hogy ki kell vennem a szájából,annyira fáj!!! :cry:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Rita, sajnálom a mellgyulladást :(

Z-Kriszti, az a "fogyás" csak egy vicc volt, ha jól rémlik tán Csöre írta a hajvágásom után. A sztori, hogy szüléskor még derékig érő hajam volt, s 1-2 hónap múlva levágattam a felét.. majd másnap ráálltam a mérlegre, s nem értettem mitől fogytam annyit egy nap alatt :D

Ja, depihez még annyit: tegnap feladtam az egyetemet. Írtam egy kérvényt, hogy tegyenek át a kétéves fősulis képzésre. Valahogy elszállt a hitem, hogy meg tudom a nagyot is csinálni...
kisbogacs
 
 


aha,szóval csak poén volt!!! :oops: na jó!!! :lol:
hova jársz,milyen sulit végzel?

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Kriszta: a bimbó, vagy az egész melled fáj? A fogacskák miatt csak akkor fáj, ha ráharap, és csak azon az 1,2,3,4,5,.... ponton, amit érint.
Pánikbetegség: huh, jó, hogy túl vagy rajta.

Rita: jobbulást! Ó, az rettentő fájdalmas! Lázad is van?

Kriszti: sajnálom a depit. Önbizalomhiányra semmi okod, viszont észrevettem Nálad. Fel a fejjel! Tényleg lehet, hogy célszerű szakemberhez fordulni, bár már korábban kifejtettem a véleményem a pszichomókusokról...

Kaja: zöldbabfőzelék, sült csirkecomb, Sacinak a csirkecomb bőrtől elég távol eső része (a só és a zsír miatt), meg almás krumpli (sacc 80 ml + a hús). A husit úgy adtam, hogy a tányérjára csipkedtem, onnan vette el, tette a szájába.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Kriszti fogyás: én komolyan írtam :) tényleg vékonyabbnak tűntél a képen, mint amikor találkoztunk.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre :D akkor félreértettelek :)

Z-Kriszti: Pécs, jog. Egy félévet csináltam meg, mikor teherbe estem és passziváltatnom kellett veszélyeztetett terhesség miatt.
kisbogacs
 
 


Kriszti: keress egy pszcihológust! Sokkal jobb lesz a helyzet, segíteni fog! Van ami nem megy egyedül.......én is járok... szülés óta....nagyon sokat segít........

KépKép
peni
 
 


Kriszti! tényleg keress szakembert mert jönnek a rossz idők és az is súlyosbíthat a helyzeten! Lehet már egy két beszélgetés is segítene! A depi valóban nem oylan, hogy majd elmesélem a barátnőnek azt jobb lesz...
katuska79
 
 


csöre a bimbó fáj,de csak mikor szopizik!szerintem nem kapja be elégé és azért!!!főleg éjjel rossz,fekve v.hogy jobban fáj!!!olyan mintha morzsolgatná a fogával,szóval fájdalmas!

most alszik Zétim,játszottunk,és kipakolt pár könyvet a kosárból,olvasott!meg elbújt a takaró alá,és onnan kukucskált!!!
a fene se gondolta volna mennyi mindenre meg lehet tanítani őket!!!pl.ha hahózok a pohárba,ő is csinálja,a taps,az elbújás...
lehet azért tanul most meg annyi mindent,mert ő még nem tud mászni,ülni is csak kicsit,és inkább szellemileg fejlődik?fejlődik a mozgása is,csak lassabban!!!
mindjárt teszek képet!!! :lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Csöre:Ti már a husit csipkelődve eszitek?Az igen!Hány fogatok van már?Nekem még eszembe sem jutott,hogy ilyen fajta kajákat,ilyen fajta módon adjak.A gyümiket már egészben is eszegeti(ráharap és szopogatja,rágcsálja)de nekünk még csak 1 fogunk van,az sincs teljesen kinőve,csak fél fog :lol: meg most jön az alsó bal metsző mellette,de ott még csak épp szakadozik fel az ínye.
És mit csinál Saci,szopogatja meg rágcsálja a husit,vagy olyan picike,hogy megízlelés,csócsa után lenyeli?Nagyon ügyes,el vagyok rajta halva :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Kép helló anya!

Kép olvas,ja és tép :x

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Hali!

Csak röviden.
Tönkrement a vinyóm, estére lesz gépem csak, most kölcsönről írok.
4 körül lent vagyunk a játszón, a vendégek 6 körül jönnek csak.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


A fiam harap! :shock: Azzal az egy fogával... :roll:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Az összes babának boldóg hófordulót!

Depi:volt osztálytársam mióta megszülte a kisbabáját,egy sarokban ül,nem tudja ellátni a babát se, olyan depresszióba zuhant.A szülei csinálnak mindent,és ennek már egy éve.Borzasztó lehet neki

Zsófi,megértem amit írtál,mióta kiderült hogy babám lesz,az egyik legjobb barátnőm fordult el tőlem és ez nagyon rosszul esett,mégcsak el se jött a fiamat megnézni

Tomi ma reggel 6-kor úgy ébresztett hogy rángatta a hálóingemet,nem volt mese,kelni kellett

Bocsi hogy másra nem reagáltam de most olyan szétszórt vagyok.És álmos

Holnap jön hozzám a barátnőm a két éves fiával,úgyhogy megyek főzni
liuska
 
 


Hali!

Zétény csuda helyes!!!

Boldog hófordulót az ünnepelteknek!

4 körül mi is megyünk a Köztársaság térre. Ha ott vagytok csajok, és láttok egy kék babakocsis-szemüveges anyukát egy kendős-farmeres kismanóval bolyongani, no az mi leszünk.

Kriszti és depi: próbáltál már magneB6-ot szedni? Most nem azért, de egy-két hete totál ki voltam borulva, úgy éreztem, semmivel nem haladok, semmi nincs meg, tiszta ideg voltam... aztán megtömtek magnéziummal, és máris szebb a világ (tudod, van az a reklám is az ideges anyukával). Lehet ám, hogy a szoptatás kivonta belőled is a magnéziumot... próbáld meg, ártani biztos nem fog.

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1252072753.7841.jpg[/img]

[/img] Kép

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1252072780.1359.jpg[/img] [/img]

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hú, nagyon sokat írtatok, mióta nem jártam erre, az olvasásba bele is fáradt a szemem :cry:

Kriszti: sajnálom a depit! Bár engem elkerült, de szerintem ez nem szülés utáni depi, ahhoz egyrészt már túl régen szültél, másrészt én úgy tudom, annak más „tünetei”. Vannak (amit Liuska írt, nem foglalkozik a kisbabával. Nálad egyáltalán nem ez a helyzet). A pszichomókusokkal kapcsolatban nekem pozitív véleményem van, szerintem bizonyos esetekben érdemes egy ismeretlen, ráadásul szakember véleményét, segítségét kérni. Én még nem voltam soha, de közeli barátaim már igen, és mindenkire csak jó hatással volt. Az egyetemet nem lehetne később folytatni, amikor már túl vagy ezeken a nehéz időkön?

Z-Kriszti: mióta kibújt Bálint foga, néha nekem is ráharap a bimbóra, de nem fáj nagyon, Ha viszont csak félig van a szájában, akkor még a fogak nélkül is fájdalmasabb a szopizás, szerintem ez lehet a baj. Zéti nagyon helyes kispasi!

Köszöntéseket köszönjük és mi is boldog hófordulót kívánok Ágnesnek, Eszternek, Sacinak utólag, Zillének és Milánnak!

Kaja: ma még tegnapról maradt zellerkrémleves és lasagne, azt ettem, holnap Apa kedvére főzök, marhahúsleves, sertéspörkölt galuskával.

Hétvégére nincs valami jó programötletetek? Ki kellene mozdulni valahová, de nem tudom, hová :cry:


Lucus, Anyukád állapota javult? Annyit gondolok Rátok.

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


Mágnes: Bence is milyen nagyfiú már, és hogy kinőtt a haja! Nagyon édes :D

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


Üdv Csajok!

Köszi a kaja ötletbörzét! Nagyon sikeresen merítettem belőle. Holnap megfőzöm Krisz sós túrós gombócos bizarr cuccát :lol: , vasárnapra baconos májat sütök és palacsintát délután........
Máskor is jövök hozzátok ha elfogy az ihlet 8) :oops:
Köszi

Mági: Bence szenzációs, micsoda vörös haja van nagyon különleges! Én mindig úgy szerettem volna vörös lenni...de tök snassz barna hajam van a fiaim meg kopaszkák...néhány szál szőke pihe nődögél rajtuk:-). Nagyon szép kissrác, nagyon karakteres a hajszíne is...igazi címlapbébi lehetne.....odavagyok meg vissza. Kár hogy nincs lányom, aszsem rámozdulnánk Bencére....... :cry: :lol: :lol:

KépKép
peni
 
 


Mági:Aztaaa!Bence már ekkora nagyfiú?Rég raktál képeket!Igazi pasis már az arca.Ő is hódít majd és most is!!! :D
Eszter is harap azzal az 1szem fogával!! :lol: :lol: :lol:
Zétény is édes ,kis kopi!Mi is mindent fecnikre tépkedünk,tök jó,mikor rátapad a talpamra... :roll: :D :D :D

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!! Viszont kívánjuk tegnapra Ágnesnek és Sacinak, tegnap előttre Eszternek, mára, Milánnak és Bálintnak!! :lol: :lol:

Tányleg Enikő még mindig otthon???

Mági Bence nagyon helyes kispasi írigylem Violát!!! :lol: :lol: :lol:
És nagyon hasonlít rád! Nagyon sokat változott mióta nem tettél fel képet!!!

Felszólítok mindenkit, hogy tegyen fel a babócáiról képet, olyan jó nézni őket!!!

Edit - Kösöznöm, hogy gondolsz Ránk. És mindenkinek aki ezt teszi! Anyukámnál változatlan a helyzet. 3 napja a tesóm énekelt neki, mikor bent volt és mondta a nővérke, hogy ezt most biztos hallja, mert felment a vérnyomása. Apró örömök!

Nekem nem volt szülés utáni depi, de most ebben a helyzetben nagyon küzdök, a környezetem persze mondja, hogy én erős vagyok! Hát majd meglátjuk! Anya biztos nem szertné, hogy depressziós legyek, ezért igyekszem nagyon tartani magam, meg a párom sem hagyja úgy látom!
És a családban már van egy depressziós nem kell még egy...


Kriszti/Depi - ha jó szakemberhez kerülsz akkor használhat, de ha nem akkor szerintem ronthat is a helyzeten. És ez szerintem se szülés utáni depi Nálad, hanem inkább egy kezdődő depresszió, ami időnként úgy látom előjön benned, de ezt szerintem még Te magad is helyre tudod tenni, ha viszont nem akkor kell vki aki segít, csak mondom fontos, hogy jó legyen az a vki.

Batkata??

Kép

Kép
lucus16
 
 


Milánnak és Bálint babának boldog 8. hónapot! :oops: :D :)

Eszter

Kép
eszterem
 
 


kisbogacs: köszönöm, szerintem is ezek jó képek lettek. pedig az én fényképarcom...

liuska: hát igen, sajnálom hogy nálad is ez történt. nekem is egy nagyon jó barátnőm (is) elfordult, és ő biztos hogy Szonja miatt. ő elveszítette a babáját (8 hetes terhesen) mondjuk sokan ilyenkor még észre sem veszik hogy várandósak. eléggé megviselte, de azt hittem rendbe jön, és majd újra próbálkoznak a párjával. tulajdonképp azóta (tavaly december) nem láttam, és nem is keres minket... nem jött megnézni Szonját sem.

lányok, a mai találkozó nagyon klassz volt, örültem hogy láttalak titeket, és Olivér meg Viola gyönyörűek!!! remélem még találkozunk! meg másokkal is!
czzsofia
 
 


de örülök,hogy tudtatok talizni!!! :lol:

köszi a dicséreteket,hízik a májam!!! :lol:

mágnes az én fiam is nagy,de a Te Bencéd!!!Nagyon nagy fiú,és a haja!!! :lol: büszke lehetsz!!!Kislányodról láthatnék 1 képet,lehet a többiek látták már,én még nem!!!megnézném,persze nem muszáj!!! :roll:

lucus reménykedjünk!!!nagyon szorítok anyukádért!!!

Szóval nem csak engem harapdál a fiam!!!Jó majd amikor harap,erre fogok gondolni,hátha nem fáj annyira!!! :wink: :lol:

nem nagyon tudom nyomon követni,kinek mikor van hófordulója,hát boldogat minden érintettnek!!!

annyira fáj a vállam és a lábam!!!sokat cipelem Zéti fenekét!!!Büdös betyár!!! :lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


De édes Bence! AZ a hajszerkezet csúcs!

Zitocs! Te mennyi magnéziumot szedsz? Én napi egyet vettem csak be mert az van ráírva, hogy szopi alatt nem ajánlott. De szerintem egy kevés.
katuska79
 
 


Én is úgy tudom,hogy nem jó szopi alatt magnéziumot szedni!Akartam szedni,de a gyerekorvos nem javasolta,egyáltalán!!!
Nekem éjjelente görcsöl a lábam,arra is jó,de helyette calciumot iszok,mert azt szabad!!!

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Sziasztok!

Boldog 8.-at Bálintnak és Milánnak!!!

Kriszti,sajnálom a depit!!! Nekem is vannak olyan napjaim,amikor olyan céltalan vagyok,de gyorsan igyekszem valami progit csinálni,lődörögni a gyerekkel a városban,babás barátnőkkel talizni..de van,hogy néha sírva tudnék fakadni,bármilyen semmiségen.. :roll:

Mági: húúúúúúúúúú,de gyönyörű Bence!!! Tartogasd egy kicsit,hátha lányom lesz következőnek :wink: :lol:

Kriszta: Zétény valami zabálnivaló,hogy olvas :D

Ma Apa szabin volt,felmentünk kirándulni a Normafához,jót mászkáltunk,találtunk egy játszóteret, jó kis fa játékokkal,Martin libikókázott! Ráültettem,mondtam,hogy fogja meg a kapaszkodót,odatette a kis párnás mancsait és megmarkolta,Apa meg fel-le mozgatta a másik oldalról,míg én mögötte álltam,vigyázva,hogy le ne billenjen. Akkorákat kacagott :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Ő a lánykám :)

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1252092746.9985.jpg[/img]

[/img] Kép

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hali!

Boldog hófordulót Zillének, Bálintnak és Milánnak!

A mai tali tényleg szupi volt- Szonja szeme gyönyörűséges, Olivér meg csak úgy dobálja a puszikat (de hű maradt Sacihoz :D )

Mi is hűek maradtunk a vőlegényünkhöz (a babókra rá se bagózott, csak az anyukákra mosolygott Viola :roll: ), de a játszótéren szuperül lehetett hintázni, "homokozni", és galambot kergetni. :D Szóval a vőlegényünk GYÖNYÖRŰ kispasi, és kéretik csalfa leányszemeket NEM rá vetni, mert Violából előbújik a zöld szemű VÉRBABÓ :twisted:

Magnézium: 3 napon keresztül szedtem egy-egy szemet. Nem hiszem, hogy ártott volna Violának, nekem viszont használt: előtte már egy hete minden nap bőgtem valami bagatell dolgon, vertem magam, hogy nem haladok a tanulással, nem tudok semmit se befejezni... (gondolom, ha így maradok, ez kicsit többet ártott volna a lányomnak, mint napi egy szem magnézium, pláne, hogy már csak viszonylag keveset szopizik). Én továbbra is javaslom, hogy aki mostanság valamiért megmagyarázhatatlanul ideges vagy nyugtalan, vagy fáj a lába folyamatosan- napi egy szemet pár napig vegyen be. Emellett én gyógyszerészi felügyelet alatt szedtem- uis gyógyszerész anyukám nyomta a kezembe :wink: Emellett valószínűleg ha az idegesség oka a magnéziumhiány, azon nem fog tudni pszichiáter segíteni. :P Ja és a végeredmény nagyon gyorsan megmutatkozott: már két szem - azaz két nap után teljesen megszünt az idegesség és a depi (bár ugyanúgy nem haladtam semmivel és a tanulásban is csehül állok 8) )

No né, újabb képek: Anna igazi NŐ, gyönyörű a lányod Mágnes!

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Zitocs! igen napi egy szemet lehet bevenni! Én is csak annyit szedtem, az az ajánlott mennyiség fele.

De gyönyörű Anna! Holnap meg is mutatom Máténak. Egyforma harapnivaló húsa van mindkettőnek :lol: :lol:

Viola a vérbabó :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
katuska79
 
 


Mági: gyerkőceid csodaszépek! Anna valódi kis hölgy! Bencének meg a vörös haja!!! hát imádnivaló.

Kriszti: szakember. Én pánikbeteg is voltam, meg kihozta a depit is, meg jó kis szorongást. Nagyon jó dokinőhöz jártam Pestre, rengeteget segített. Mióta Benedek megvan, jelentősen mérséklődött, de nem merném mondani hogy elmúlt.

Magnézium amúgy idegességre, feszültségre jó, de szerintem ezek már nem azok a tünetek.

Tetyk: éjszakák tekintetében kezet foghatunk... az én fiam dettó. Ráadásul most fogzik is, még rosszabb.

Hófordulósoknak boldog nyolcadikat!!!

Szilvi
Kép
xania9
 
 


Petra is felébred minimum 4-szer. cumi szájába és alszik tovább....már nem érdekel. MAjd átalussza az éjszakát 17 évesen....
Én már tök természetesnek veszem, hogy járkálok éjjel hozzá. Nem mondom jó lenne aludni egy jót.
katuska79
 
 


mágnes nagyon szép kislányod van!!! :D
köszi,hogy tettél képet!!!

hát akkor lehet én is veszek be mg6-ot,napi 1-et,mert a lábaim kész vannak!!! :evil:

katus amikor 17 évesek lesznek...na akkor meg majd azért nem alszunk mert buliba van,és lessük az órát,és várjuk hogy nyíljon az ajtó...szóval én nem reménykedem éjszaka ügyben!!! :lol: :cry:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Jó reggelt!

Éjszakák: én is kipróbáltam amit Erika- éjszaka vizet ajánlok neki. Három napja megy a móka, fejlődés tapasztalható: eddig hetek óta 2-3-szor keltünk, ciciztünk. Most 1-szer kel, iszik vizet, némi küzdelem árán visszaalszik (szó szerint, ő próbál elaludni, ez néha nehezebb, néha könnyebb). Első éjjel éjféltől 2-ig ment a sírás-rívás. Második éjjel egyszer kelt fel, 10 perc alatt visszaaludt, most éjjel egyszer kelt, kb. 30 percbe telt az elalvás (azt hiszem, a nehezebb elalvás oka főként a déli karfiolt és borsót tartalmazó bébiételben volt kereshető). Mindenesetre eddig maximálisan elégedett vagyok a fejlődéssel :D Azért a cumival nehezebb lenne- az ujját nem tudja elhagyni :?

Mg6: van a terhesvitaminokban is mg, és azokat kimondottan ajánlják a szoptatás idejére... (ez volt anyukám válasza a tegnapi problémára)

Vérbabó fog nélkül :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maszatmanó76 2009.09.05 07:25-kor.

Zitocs (Maszatmanó anyu)



Kép

Kép
maszatmanó76
 
 


Sziasztok!

Akkora nagyot aludtam az éjjel,hogy most hetekig táplálkozhatok az emlékeiből ,kisfiam valoszinü szintén fáradt volt jaj de jó volt hu.Bár a nagy fiam vet fel egy uj szokást,hogy ő nem tud egyedül aludni mert rosszakat álmodik mikor kérdezem mit álmodik akkor azt mondja,hogy kalozokat,ez a nagyobb gyermekkel való játék utó hatása, gondolom,ugyhogy amikorra megtudtam győzni róla,hogy hiában alszik vele valaki atól ő még álmodhat rosszat 12 volt.

Kriszti mért adtod fel a tovább tanulási álmaidat, megtudod csinálni ,nehéz de nem lehetetlen,én is tanulok,bár egy tárgybol meghuztak egyet kikellet hadjak mert a szülészeten voltam de potvizsgáztam és még egy évem van és végeztem .ha akkor fognék neki tanulni amikor a gyerekek nagyobbak lehet ennyi energiám sem lenne mert akkora Balázs már iskolás lenne és akkor ki tanuljon ő vagy én .Persze ez az én elgondolásom.de vajon nem lehetünk annyira önzők,hogy a magunk álmait is meg valósitsuk.Vég eredményben már ők is nyernének belőle .Depi ügyben tényleg keressél fel egy szakembert olyan sok dologra rá tudnak vezetni.Van egy gyönyörü gyermeked és már ő is egy cél,hogy tovább lépj.

Lucus szoritok anyukádért.

Katuska én is azzal vigasztalom magam,hogy majd ha nagyok lesznek más világ lesz,bár amit Zétény ir abban is van egy nagy igazság.

Mágnes a fiad pont olyan duci mint az ennyém,a lányod csoda szép, azok a nagy szemek...

Zétény az én fiam sem mászik ha talpra állitom ugy meg mereszti magát,olyan mint egy csutak.

Xánia sajnálom,hogy ti is :(

Rita hogy vagy elindult a tejed,hogy mik nincsenek,bocs a lányos anyáktol de ilyenkor mindig örülök,hogy fiaim vannak,legalább is ilyen tekintetben könnyebb lesz az életük.

Batkata hol vagy?
Magdi?

Tetyk& a fiúk
tetyk
 
 


Zitocs kikell prob'ljam a vizet bár beválna :roll:

Tetyk& a fiúk
tetyk
 
 


Sziasztok!
Lillus alszik, gyorsan bekukkantottam.
Sajnos nem tudok mindenre írni, de pár dologra próbálok. Tudjátok, mintha képben lennék :oops:

Szülés utáni depi: én úgy tudom, a szülést követő egy éven belül előjöhet bármikor. Szerencsére engem elkerül, a szülést követő 2-3 hétig voltam kétségbeesett, azóta egyszer-kétszer fordul elő haszontalan vagyok érzés, de igyekszem. Nekem a tuti ellenszer a nagy beszélgetés, vagy hosszú mail egy jóbarátnak, és az elfoglaltság. Nagyon sokat tud segíteni valami új hobbi, egy új frizura, program a babával-Apával. Persze ez nem vonatkozik a szeretteik elvesztése miatti gyászra, ez a sima rosszkedv és enyhe depi esetén gyógyír.

Rita, hogy vagy?

Lucus, hogy bírod? Szorítok nagyon édesanyádért!

Éjszakák: nálunk is van egy-kettő-három nem túl jól alvós. Jön a foga, fáj szegénynek, kenegetem éjjel is. Azért azon csak ámulok, micsoda tréningelés megy itt az éjszakák átalvására, nemevésre :shock: Hát, én úgy vagyok vele, hogy én akartam babát, és ezzel elfogadtam, hogy éjjel fel kell kelnem hozzá és megetetni, ez is beletartozik. Mondjuk velünk alszik, így fel sem ébredek szinte. Lilla egyébként egyszer eszik 3 körül, és hajnalban 5-6 között megint. Ritkán éjfél körül is. Én adok neki, amíg csak kéri, éjjel is. Ha eldőlök másnap az álmosságtól, mert rossz éjszaka sikeredett, akkor is. Persze mások vagyunk, senki ne vegye magára, mert ő másképp gondolja.

Mági: gyönyörű kislány!

Kata: láthatunk akciós képet a MT-ról? :wink:

Képzeljétek, Lillánál megtört a jég! Megette a zöldséget, amit készítettem. Tök-fehérrépa-pici krumpli, kölesgolyóval és olívaolajjal. Éljen! :lol: Holnap bepróbálom a husit.
Egész nap álldogál, kapaszkodik, kúszik-mászik és nem nyugszik
:D annyira édes! :lol:

szép hétvégét!

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Sziasztok! Csak szélsebesen, mert éppen elment Apus kollégája, de délután jönnek sógoromék, úgyhogy van mit tennem :roll: :lol:
Eszter: Sacinak 2 foga van, még mindig, egy kicsit csócsálja vele, majd a rágófogai helyével "rágja", kicsit forgatja, és lenyeli. Nagyon pici falatkákat adok, ha egyben lenyelné, az sem lenne baj, de ezzel végülis örömet szerzek neki, hogy nagylányosan rágicsálhat :wink: Gyümölcsből én csak a puhákat adom a kezébe, almát pl. még nem, mert félek, hogy azzal a két fogacskával nagyot harap le.
Hol a baba, itt a baba: Sacinak is nagy kedvenc, de csak Mesivel játsza :roll: :lol:
Zéti nagyon édes, ahogy "elmerül a tudományban" :lol: :lol: :lol:
Hogy Bence mekkora :shock: mindig megdöbbenek :D A kis vörös frizkóért én is nagyon odavagyok :lol: :lol: :lol:
Mg: sztem is van a terhesvitaminokban, én szedek néha elevitet, ha ki vagyok purcanva, jót tesz, kicsit feltölt. És tényleg ajánlják.
Kriszta: nekem is az a véleményem, hogy rosszul veszi be a bimbót. Lehet, zavarja a fogacska. Saci nem harap, csak nagy ritkán, de az őrületesen fáááááááááj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Van olyan is, hogy az egész mellet mintha tűk szurkálnák szopi közben, az akkor van (nálam legalábbis), amikor kicsit érzékenyebben a tejcsatornák (picit gyulladt?), és teljesen kiszívja, akkor is csak a végénél, amikor már nagyon ürül.
Éjszaka: úgy néz ki, beállunk a 3-4 kelésre. Hm, ez is valami a teljes ébrenléthez képest.
Programajánló: nálunk Krumplifesztivál van :D De nem tudunk kimenni, mert vendégeink lesznek. Igazából nem babás program, de Zaza kiment a Papával :) Mesi meg csavarog a barátnőjénél.
Mindenkinek jó hétvégét, mostanában nem leszek :)
(Ráasdásul kiderült, hogy Zaza lába is nőtt egy számot augsztus óta, komplett cipőkollekció-csere holnap :?)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ezt a husi falatozást én is kipróbálom. A kölesgolyót már oylan szépen eszi, meg a kekszet, kenyérhéjat is így fog nélkül. Máté egy éves koráig mindentől meg akart fulladni ami kicsit darabos volt...öklendezett állandóan. De Petra oylan ügyesen eszeget....talán mert nem "kétpofára" tömi a kaját :wink: :wink:

17 évesen buli? Szóóóóó se lehet róla! :twisted:
katuska79
 
 


[quote]1 írta:7 évesen buli? Szóóóóó se lehet róla! Twisted Evil

aha,aha...nem az alvás lesz a mi legnagyobb gondunk,azt hiszem!!! :lol: visszasírjuk még ezeket a mostoha éjszakákat,amiket most átélünk... :lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Szilveszterkor volt az a szitu, hogy átugrottunk éjfélkor a kocsmába buékozni, Máté meg itthon aludt. Mikor hazajöttünk benéztünk hozzá és ott mosolyogtunk, hogy pár év múlva talán észre sem vesszük, hogy éjjel már Ő nincs itthon és nem azért van csend mert alszik 8)
Remélem majd ha elmennek bulizni akkor vigyáznak egymásra a hugával.
katuska79
 
 


Sziasztok!

Követem az eseményeket, csak ritkán tudok reagálni.

A héten nagyon ránk jár a rúd.
Bianka tegnap óta tiszta takony. Éjszaka lázas is volt. Bár lehet, hogy már előző éjszaka is, mert fél óránként ébredt, bár akkor melegnek nem éreztem. Úgyhogy megint nem tudom, hogy éjszakánként egyébként a kaja miatt ébred-e, bár tény, hogy előző éjszaka hajnali 4-kor megkínáltam tápszerrel és lenyomott 200 ml-t, előtte kínáltam vízzel is, de az nem kellett. Na majd, ha kigyógyulunk ebből a fránya náthából, akkor újra kísérletezek.

Nincs valakinek valami tuti receptje náthára?
Most tengervízes orrsprayzem (na ezt fogalmam sincs, hogy kell helyesen írni) és amilyen gyakran tudom és engedi orrszívózom. Hát... nincs oda a dologért, bár egyre kevésbé sír, lassan talán rájön, hogy ezzel jót teszek neki.

Mági: gyermekeid gyönyörűek!

Viki: nagyon ügyes Levi (bevallom, egy kicsit irigykedem is).

Elnézést, hogy nem reagálok mindenre, de elég kóma vagyok az éjszakai megpróbáltatások miatt és már lelkiekben készülök a mostanira. Úgy sajnálom a kicsikémet, én is utálom, ha be van dugulva az orrom.

Kép
jandrea
 
 


Andrea! kitartás mert el fog múlni! Egy kis C vitamint adhatsz neki. Pl cebion cseppet az is segít gyorsítani a gyorsulást.
katuska79
 
 


Köszönöm Katuska! Az van is itthon. (Amikor csuklik, azt szoktam neki adni).Szerencsére étvágya van, úgyhogy a gyümiket is nyomja.

Kép
jandrea
 
 


andrea csuklásra jó a c-vitamin?ezt még nem is hallottam!
szerintetek kellene valami vitamint szednünk majd nekünk is!nem most gondoltam,hanem,ha majd bejön a mocsok,esős idő!!! :cry:
c-vitamint azt szerintem majd elkezdjük!

katuska tök jó lesz a húginak,hogy ott lesz vele az ő erős bátyja és,ha kell megvédi!a báttyus meg büszke lesz a húgira,mert Ő lesz a legszebb kis csaj a "vidéken"!!! :lol:
de addig még sok víz lefolyik a Dunán!!! :lol:

KépKép KépKép
zeteny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?