Új privát üzeneted érkezett!

Bobó, Sziszkó
Vigyázzatok magatokra, remélem pár hétig még mindenki egyben lesz..hogy pont egyszerre kerültetek kórházba :shock: :cry:

Till
Én is 30 napról tudok..

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


tilli:
Meg nem tudom pontosan mi a turo lesz, de valami csak lesz :D
Jovo heten jon vissza szabirol az ugyintezo akkor tudunk majd tobbet.

apasagi nyilatkozat: 30 napnal nem regebbi
Hazassagi AK: 300 napnal nem regebbi

sünciboglya
 
 


Lányok, tud valaki segíteni THGYÁS ügyben?
4 héttel a szülés kiírt napja előtt akartam elindítani, mert törvényileg lehet. A mhelyen a TBs nő azt mondta, nem jó az igazolás, amit a dokitól vittem, csak a háziorvos adhat ki ilyet, van erre egy rózsaszín formanyomtatvány, ami hasonló a táppénzes papírhoz.
A háziorvos viszont azt állítja, sosem látott ilyen nyomtatványt, próbálkozzak az OEPnél :shock:
Akkor most össze-vissza fognak küldözgetni??? Lehet, hogy csak ki kéne íratni magam táppénzre, mert ilyen rózsaszínű papírja azért van a körzetinek? :twisted:
Szerintetek?
Tuti az OEPből meg hazaküldenek, hogy mégis az orvos dolga :twisted:

tillidian
 
 

 
 

Most mi van??? Már Sziszkó is kórházban??? :shock:
Mi van itt ma, Csajok? :oops:

BobóPapa,
köszönjük a hírt!!! A legeslegjobbakat Nektek, és pocaklakó maradjon még, ahol van! :wink:

tillidian
 
 


sztercsi a gépnek is jót teszel ha főzőmosást csinálsz........üresen...... :oops: :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Till
Szerintem egyszerűbb, ha szülés után indítod a TGYÁSt, mert kell a születési anyakönyvi kivonat stb, ami akkor lesz meg. És amúgy is csak fél évig jár.. ja és akkor nem kell most mindenféle papírokat beszerezned... Én is TP-re megyek inkább egy hónapig..
Annyit tudok még, az igényt a munkáltatóhoz kell beadnom, a bérszámfejtőnek. Kaptam is nyomtatványt.
Az egyszeri anyaságit meg a MÁK-nál kell intézni.

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Bobóbaba,
Örülök, hogy rendeződtek a dolgok, és hogy egyben vagytok! Innentől pihenés ezerrel...

Apasági: 30nap? Mi már vagy 70 mapja megcsináltuk és azt mondták egy nyilatkozat egy terhességre vonatkozik, tehát nincs olyan, hogy 30 nap... Meg az is kérdés volt, hogy azonos kerületben szülök-e, mint amelyikben lakom.

Csajok: Ezt a kis időt bírjuk ki egyben! :) Még "csak" szeptember van.

Pocaklakók: a topic neve 2009 október, nem szeptember :)

Tilli: szerintem is jobban jársz, ha betegállományba mész szülésig és csak utána kezded meg a t-gyást.
pocok001
 
 


Hahó, miket olvasok? Bobó és Szisz is kórházban??? Korai jóslófájások? Ne ijesztegessetek!

Eldobható bugyi ügyben köszi a tanácsokat! Anyabébi, holnap megkeresem a Campona-ban a DM-s fiút isten bizony és tőle kérek segítséget, ha nem találom a bugyit :wink:

Adminisztráció - jó nagy káosz van, ahogy látom a bürokráciában...Nekünk mázlink van a májusi esküvővel...

TGYÁS kontra táppénz - a táppénz 15 nap után már csak 50%, nem? Azért nem kevés pénz az a +10% sem...Én még szabin vagyok először, de hamarosan megyek a háziorvoshoz, remélem, ő tudja, hogy milyen papír kell...

Kép
kkia
 
 


kkia
Augusztus 1-től 60 % illetve 50, ha kevesebb, mint két éve állsz alkalmazásban
én így tudom.
pocok001
 
 


Sziasztok!

Sűrű napjaim voltak mostanában. De jesszus mikre jövök... :shock: bobóbaba: drukkkk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Picur még maradhat a pocakban néhány hetet. +++++++++++++++++++++++++++++++
sziszkó: neked is ++++++++++++++++++++++++++++++++

Lányom még csak szept eleje van.... Asszem beszéljük meg a manókkal, hogy irgumburgum ne induljanak el kifelé és ne ijesztegessék az anyukáikat!! Aztahétszentségitmár na.. :roll: :lol:

Andimama: köszönjük a képeket és az infót. Gyönyörűek a picurok!!! :D

Nekem ma azt mondták az anyakönyvi hivatalban, hogy mivel másfél éve volt az esküvőnk, nem kell új házassági anyakönyvi kivonatot kérni. Elfogadják a régit is, csak meglegyen. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Bobó és Sziszkó szigorú pihenés innentől!!! Vigyázzatok magatokra!

Sünci: Beszarok, ezt a bürokráciát!! :shock:

Tilli: A tgyást azért felesleges megkezdeni mert hiába indítod el pénzt csak akkor fogsz kapni amikor a születési ak.kivonatot is csatolod. Addig lóvé lóg a levegőben. A táppénz kevesebb de azt legalább megkapod. Egyébként akinek nem TB kifizetőhely a munkahelye az jól megszívja, mert akkor az OEP ki tudja meddig fog ülni a pénzén. :evil:

KKia: A táppénzhez egy javaslatot kell kérned a nőgyógyásztól, hogy vegyen a háziorvos táppénzre. A betegszabadság (15 nap/év) 70%, táppénz 60%, kórházi ellátáskor 50%.
Én még júniusban elmentem táppénzre hála istennek rám még a régiek vonatkoznak. :?

A legszebbet nem is mondtam: Ma mentem délután a gyerekért a suliba, ténfergek, keresem a gyerekem és megindultam hátra az udvarra. Egy bokor mögül egy kiscsávó izomból belerohant a hasamba, de úgy telibe verte, hogy azonnal bekeményedett. :(
Jól megijedtem. Szerencsére azóta mozog és nem keményedik úgyhogy remélem semmi baj nincs. :oops: :x
anyabebi
 
 


Kép 31+3, mai pocakfotó

Kép Ezt a szépet a teszveszen lőttem :) Má megin :)
anyabebi
 
 


Sziszkó, Bobó: vigyázzatok nagyon!!!!!
Mivanitt? Front???

ÁÁÁÁ, én ezt az adminisztrációt teljesen nem értem.
Azt tudom, h szülésig biztosan táppénzen maradok. Amíg csak lehet.

itt egy link a TGYÁS-ról, de nekem épp nincs türelmem elolvasni :(

Kép
screen
 
 


Anyabébi:
Te pedig vigyázz az oskolásokkal, ne bántsák a csini nagy pocidat!!!!

Kép
screen
 
 


csak próbálom az avatarom :)
anyabebi
 
 


Ha valaki szeretne avatar-t feltölteni itt a link amivel le lehet kicsinyíteni a megfelelő méretre (80 pixel)
pussz

http://www.shrinkpictures.com/create-avatar/
anyabebi
 
 


Screen a linked lemaradt :oops:
anyabebi
 
 


anyababi remélem leüvöltötted a gyerek haját??? :evil:
gyönyörű pocakod van!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


anyabebi:
Jaj ez a gyerekek! Miert ilyen durvak? Az a fo hogy nem lett semmi bajod!!!!!

Ugy latom pocakod nagyon szepen gombolyodik! Csak igy tovabb!

A pelustaska csucs! Mi is Graco-t vettunk :D
Nagyon ugyi vagy hogy ilyen klasszat talaltal a TeszVeszen. Anno nekem nem sikerult, pedig hetekig skubiztam. :( Apa meg egyszer csak beallitott a Graco-val, tudta hogy mindenkeppen azt szeretnek hogy passzoljon a kocsihoz. (Asszem neked is Graco kocsid van? De lehet hogy rosszul emlexem, akkor bocsi!)

FRONT :

Na majd holnap es holnap utan lanyok!!!! Kossuk fel a fehernemuinket, jonnek a frontok lancban, penteken brutalis frontot igernek. (En mar elkezdtem a normalis iramnal is surubben kemenyedni, tuti lesz itt hadd-el-hadd!)

sünciboglya
 
 


Anyabébi,
basszus :oops: remélem, elkaptad a grabancát :twisted: (attól, mert gyerek, ugyanúgy meg kell tanulnia odafigyelni!!!!! :x )

Köszi, Lányok,
akkor hétfőtől kiíratom magam táppénzre :roll:
Anyabébi,
tényleg nem is adnák ide a Tgyás pénzt, csak szülés után? :shock: De nagyon köszönöm, hogy ezt megírtad!!!!!
(Fene a pofájukat!!! :evil: bezzeg ha mi késünk az adóval vagy bármivel! :twisted: )

Így mondjuk eccerűbb :roll: - táppénzes papírja biztos van a körzetinek :mrgreen:
Akkor 15 napig betegszabadságra menjek, utána táppénzre? :roll: Jól értem? :roll:

És a Tgyást szülés után kell majd intézni? :roll:

tillidian
 
 


Ezt leirom hogy jol kipanaszkodjam magam:

DURR - DURR !!!

naszoval a nogyogyaszom mar elore csaszart javasolt, az elozo hasi muteteim, osszenoveseim, vagdalasaim miatt, de o "csak ugy" nem csinalhatja, kell egy szakmai velemeny a sebesztol vagy gasztroenterologustol aki anno vagdalt. Nos, a MAV korhazban voltam anno, de mar az osszes (!!!!) orvos elment onnan (2005-ben volt a tortura) es senkit nem tudtunk osszekaparni aki kiadta volna a nyavajas szakvelemenyt.......

Most itt allunk, nincs meg az "engedely" a csaszarra, a naturalis szulesre meg a dokim csak ingatja a fejet hogy nem igazan fog nekem az menni.........

Hat akkor mi a turot csinaljak? Jo kerdes ugye?

Holnap meg nekirugaszkodunk, elvagtazunk a szuleszet megtekintese utan a szemeszetre, volt szemmutetem gyerekkoromban, hatha ra lehet fogni hogy amiatt legyen csaszar. De ha nem hajlik a szemesz akkor nemtom mi a turo lesz.....

Hasizmom zero a mutetek ota, osszenoves hegyek vannak bennem, emiatt is kemenyedek mar a 16 het ota mint egy 36. hetes..... Es nem lehet mit tenni, mert ez a protokoll magyarorszagon!!!!!!!!!!! :(
Bezzeg, Canadaban megkerdezik a kismamatol hogy o mit szeretne, hogy ohajtja a szulest.......... erdekes ugye?

Na jo, eldugulok, csak olyan jo volt most kiereszteni a gozt. :mrgreen:

majd csak lesz valahogy! Ha nagyon halalomon leszek majd csak kivagjak a babot belolem!

sünciboglya
 
 


Süncike,
Szedsz még magnéziumot?
(én is keményedek :? - de ha keresztben van a gyerek, gondolom, még nem indul meg a szülés, vagy ennek nincs köze egymáshoz? :roll: tök jó, hogy ezt pont én kérdezem, aki már szültem, de akkor fejvégű volt a gyerek )

Screen,
télleg, hol a link? :mrgreen:

Frontot én naon várom :oops: - akkor enyhülne az allergiám :roll:

Vackorom meg beteg :oops: (Hőemelkedés, és tegnap hajnaltól fájlalja a gyomrát. ma még volt suliban, de reggel sztem doktornéni látogatás lesz :roll: )

tillidian
 
 


Süncike,
télleg előre igazolások kellenek, ha császár lesz? :shock:
Nem tudják ott helyben eldönteni? :evil:

(Másik topikból szült egy lány, hajnalban indították a szülést, mert túlhordásos volt. Estig hagyták kínlódni, és csak 12 óra elteltével - mikor egyáltalán nem tágult és térelégtelenség is volt - császározták meg :twisted: )

Drukkolok, hogy akkor találjatok igazolást, mindegy, mire :shock:

tillidian
 
 


tilli:

Magnezium adagom egy napra: 3x1 Magne B6 Extra, 3x2 Magnerot. + ami a terhesvitaminomban meg van.
Emellett 6x fel Salbutamol. Igy kibirom valahogy. :D

Azt nemtom milyen pozituraban kell hogy legyen a gyerek a szules megindulasahoz...... en meg azt sem tudom hogy milyen lesz a szules. :(
Mivel szinte az egesz idot vegig kellett fekudnom, foleg most, igy sehova nem jutottam el, fogalmam sincs mi lesz velem ha termeszetes uton kell szulnom..... hat evvan :D

Igen, az a baj a csaszarral, hogy ez ilyen elore tervezett ize kell hogy nalam legyen. Idopontra kell akkor menni es mindenki keszen all a vagdosasra. Ha nincs orvosi velemeny akkor nem lehet igy ezt megtervezni. Ezert fosok, a dokimmal egyutt, mert szerinte nem birom en megcsinalni a szulest naturalisan....
De csak lesz valahogy.

sünciboglya
 
 


Csajok, te jó ég, mivammá'?! :shock: Valami front lehetett ma, mert elkúsztam gyantáztatni - muszáj volt, mert lassan már csak bozótvágóval lehetett volna megközelíteni a területet... - és ANNYIRA sz*r volt, hogy nem igaz... Leesett a vérnyomásom, hajszál híján elájultam, pedig feküdtem... Szegény kozmetikus totál bepánikolt. De aztán gondoltam lenne túl nőies lefordulni a földre félig szőrtelenítve, úgyhogy összeszedtem magam...

Sziszkó, Bobó - JOBBULÁST!!! Még nehogy szüljetek - csodás utolsó hetek állnak még előttünk!!! :lol: :wink:

Sünci, nem kéne egy másik dokival konzultálnod?... Persze így a finisben ez már gáz...

Till, nekem a munkahelyen azt mondták, hogy szülésig táppénz (körzetnél kell intézni, 35. hét után simán kiírnak, nem kell nőgyógyász vélemény), utána TGYÁS. Miután szültél. Így éri meg. Plusz akkor már megvannak a papírok. Bővebben a www.magyarorszag.hu - n.

Apasági: ma ctg után kértem a dokitól egy ilyen nyilatkozatot, azt hittem mostanáig, hogy sínen vagyok, erre kiderül, hogy a válásról is kell papír... Most komolyan?! :shock: Mi mindketten elváltunk, de a jó ég tudja hol van ez leírva... Áh, tényleg hozzámegyek inkább... :wink:

Na ennyire futotta ma, nem vagyok a topon, úgyhogy jóéjt mindenkinek!

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok!

Bobópapa, köszönjük a híreket, örülök, hogy Bobó még 2in1! Reméljük október közepéig így is marad!

Sziszkó, gyorsan múljanak el azok a jóslók, még lesz idejük bemutatkozni pár héttel később!

Tilli, én is el szeretném kezdeni hamarabb a TGYÁS-t, de még szept. 7-ig van szabim. Ha sikerült megtudnom valamit majd megosztom Veled, ha neked sikerül légyszi írd meg Te is.
Vackornak jobbulást!

Lányok, most rinyálok egy kicsit, bár másokéval összehasonlítva rózsás a helyzetem. Szóval nagyon büszke voltam magamra, hogy nem kell éjszaka pisilnem, csak kicsit jött ki az allergiám és nem keményedik a pocakom. Erre pár napja ki kell mennem éjjelente pisilni, tegnap éjjel jól bekeményedett a pocakom és az allergiám is bedurvult, úgyhogy úgy nézek ki, mint egy bedrogozott pirosszemű nyúl (már ha van vizilóméretű). Ráadásul pár napja igen ingerült is vagyok, amit szerencsére családom többi tagja humorral kezel (remélem nem fogy el a türelmük), ennek eredményeként már törtem tányért és hamutartót (nem, nem vágtam hozzá semmihez, véletlenül). Na befejezem a rinyálást!

Sünci , drukkolok, hogy a szemésztől kapj igazolást, ők azért hajlani szoktak a császárra. Egyébként meg kezdem nem érteni. Másoknál, akik már egyszer szültek császárral, még akkor is, ha már több mint három év eltelt sok orvos meg se engedi próbálni a sima szülést, Nálad meg, akinél indokolt lenne kukacoskodnak.

Zsritről van valami híretek? Kiengedik még a kórházból szülés előtt?

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Mi a fene van?:shock: Gyanútlanul visszaolvasok ablaktisztítás közben, erre 3-an kórházba vonultok??? Nem kellene most a végén egyben maradni még pár hétig? Hideg front volt az elmúlt napokban. :? :roll: Bobó, Sziszkó, Zsrit pihi és irány haza! 8)

Sünci: szerintem ne idegeld magad ezen, legfeljebb nem programozott császár lesz a neve, hanem azonnali - a helyzet úgy kívánja, hogy azonnal császárral szülj. Ezt sem lehet megbeszélni a dokiddal? Nem hiszem el, hogy az utsó hónapban küldözgetnek el 68 féle helyre sorbanállni. :twisted:

Till: Tgyás tudtommal a szülés után igényelhető a születési anyakönyvi kivonat és a 4* -i orvoslátogatási igazolás csatolásával.
Apasági nyilatkozatnál pedig nincs 30. napos határidő. De jó, hogy minden hivatalnok mást mond. Az ilyenekért le tudnám tépni a fejüket. :x
Igazolás: Nálunk köze sem volt a háziorvosomnak az egész procedúrához. Ahány hely annyi szokás. Hihetetlen.

Datolya: "bedrogozott pirosszemű nyúl (már ha van vizilóméretű)" :lol: :lol: :lol: :lol: A szövegen vigyorgok, nem a helyzeteden. 8)

Kép
Kép
tündér09
 
 


SZép reggelt mindenkinek!

Sünci: egyforma a kocsink :) Igaz ez a táska nem passzol hozzá színben, de nem ez a lényeg :)

Tilli: A betegszabi is táppénz, úgyanúgy a táppénzes papír kell hozzá, csak a munkáltató számolja máshogy (ugye a betegszabi heti 5 nap+2 betegpihenő és 70%, a táppénz heti 7 nap és 60%)
anyabebi
 
 


Tilli, nem gyenge amit a babád levágott az UH-n. A mi babánk is annyit nyüzsög, hogy már aggódunk, hogy visszafordul.

Sünci, a tegnapi okosításon a Szent István fődokija azt mondta, hogy nem könnyű megbecsülni a babák súlyát, akár fél kilót is tévedhetnek. Amúgy is a koponya mérete a lényeg, a többit már összehúzza a baba. Csak a buksi ne legyen túl nagy.
Apasági csak akkor kell, ha nem vagytok házasok.

Screen, jó volt találkozni veled. :) Amúgy kizárt hogy a baba, vagy bármi „kényszer” miatt mi összeházasodjunk. Majd ha csatak részegen Vegasban Elvis összead minket… :lol:

Sztrecsi, az én gépem használati utasításában is benne van, de sosem csináltam meg. 95 fokon ecettel át kell mosni a gépet, így a lerakódások feljönnek és tényleg tiszta lesz a gép. Mert azért évek alatt már az sem patyolat tiszta belülről… Trisóval vagy ecettel kell elindítani egy sima mosást (persze öblítés nélkül) üresen és csilli-villi lesz újra a gép belülről. Se vízkő, se penész…

TGYÁS, táppénz: „Terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolás” nevű csodát kell vinni a melóhelyre, ha a szülés ideje előtt akar valaki TGYÁSra menni. De hogy ezt kinek kell kiadnia, arról nem szól a fáma… Lehet hogy jobban járnál a táppénzzel a baba születéséig, akkor már egyértelmű a dolog. Ráadásul a TGYÁS összege nincs maximalizálva, de csak 24 hétig jár. Az utána következő GYED viszont max bruttó 100100,- Ft.
Aki eddig dolgozott, annak először betegszabi jár! Ezt is a cég fizeti, ebből egy évben 15 nap jár (munkanap), ez a bruttó fizu 70 %-a. Utána táppénz, amit már az állambácsi fizet. De ha legalább egy éve megszakítás nélkül dolgozol (folyamatos biztosítási idő) és nem voltál egy éven belül táppénzen (nem betegszabin) akkor EGY ÉVIG jár a táppénz! Ami jelenleg a bruttó fizud 60 %-a. A TGYÁS ugyan ennyi…
Passzív táppénz azoknak jár, akik nem álltak munkaviszonyban.

Ja, és a TGYÁSra várni kell. Mivel előbb kell a BABA taj-kártyája, majd az OEP ül rajta egy-két hetet és csak utána kezdik el utalni. Mi úgy számoltuk, hogy a november lesz gáz anyagilag, mert decemberben már talán megkapjuk az októberi, novemberi TGYÁST és az egyszeri anyasági segélyt.

Szilveeaa, nekem kell a papír a válásról. Ha nincs meg, az anyakönyvi hivataltól kell kérni egyet. Persze attól, aki anno a válást bejegyezte… :(

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Hello lányok!

Köszi a táppénz-TGYÁS infókat, helyesbítéseket. Kissé bonyolultnak tűnik ez a rendszer is...de ahogy hallom, ez az apasági nyilatkozat - házassági anyakönyvi kivonat dolog kevésbé eccerű...no de hogy egyik helyen ezt mondják, a másik helyen azt???

Zsrit, Bobó, Szisz, reméljük, jobban vagytok és vigyáznak rátok odabent a kórházban! Babókák még bírjátok a pocakban!

Sünci, ez a császáros mizéria is röhej...egy ex-kolléganőm a "rugalmas altestét" féltve már az első vizsgálaton megbeszélte a dokival, hogy császár lesz, pedig nagy klinika, neves orvos...ez csak az orvos leleményességén múlik, hogy tud-e indokot találni a császármetszésre.

Anyabébi, szép poci :) A kissrác biztos nem akart rosszat, de azért tényleg figyelhetett volna jobban!

Tilli, jobbulást Vackornak. Ez a mostani vírus lehet?

Erről jut eszembe, ma hallottam, hogy a várandósokat és a gyerekeket kezdik el oltani a H1N1 elleni védőoltással először....én nem szívesen oltatnám magam, tényleg jó lenne valami tuti infó, hogy mit tegyünk...? Vagy hívjam fel a dokimat?

Kép
kkia
 
 


Bobó,Sziszkó szigorú pihenés és irány haza még egy kicsit.Még jólenne ha néhány hétig bent maradnának a babák.Szorítunk Nektek nagyon.+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Anyabébi vigyázz a bokorból kiugró gyerekekre.Remélem kicsit elkaptad és a megjegyezted,hogy jólenne ha figyelne.Dehát gyerekek........mit tudunk velük csinálni.?Szép a pocid :D jó a táska is amit vettél.

Sünci remélem a szemészeten sikerrel jársz.Ha mégsem akkor ha gondolod megadom a dokim tel.számát aki a gyomrommal kezel és beszéld meg vele biztosan ír Neked egy papírt.

Tilli 300nap!!

Vcsibe képzeld tegnap este még mostam ,ágynemű csere takarítás.Úgyhogy most kicsit jobban érzem Magam mert rend van végre. :D :D Jól lefáradtam.A vacsi főzés viszont már nem ment. :?

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Screen örülök,hogy megismerkedtünk,csak kevés volt az idő beszélgetni.Előadás alatt meg nemlehetett.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziasztok!



Itt vagyok én is nem tűntem el csak olvasgatni szoktam, még mindig fekve.........3 hét van még a fekvésből. 36ik héttől már mozoghatok,addigra elég nagy lesz a baba.

De már nagyon lassan telik az idő....áááááááá

Most egy dolog bosszant nagyon.....

Bpestiek ismeritek a Babaszafari babavoltot a Váci úton a Forgách utcánál van valahol.

Neten rendeltem tőlük meg a kiságyat, kókuszmatracot, pelenkázófeltétet,pihenőszéket már 3 hete és semmi..........................

Telefont nem veszik fel, most mi a fenét csináljak...párom anyukájától kapjuk ezeket a dolgokat, elutalta a pénzt,hiába mondtam,hogy utánvéttel rendeljük meg.

Mi lesz így?áhh kész vagyok....se kiságy, se pénz???? Ti mit tennétek?

Ismeritek ezt a boltot?

Kérhetek én is jelszót?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bébinyuszi24 2009.09.03 08:57-kor.

Kép

Kép
bébinyuszi24
 
 


Kicsike, én leszedtem a ruhákat a szárítóról, előkészültem a vasaláshoz, csináltam salátát és meg is jött a kedvesem. Csináltam melegszendót és punnyadtunk. :D
Most itt ücsörgök és még mindig nem csináltam semmit... :lol: Illetve már 6 darabot megtaláltam a puzzle-hoz. (mire meglesz a baba, ki kéne rakni. 2000 darabos és már csak tök kék ég van hátra...) Lassan összekapom magam és lemegyek vasalni...

Kkia, engem ugyan be nem oltanak terhesen influenza ellen!!!

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Sziszkó! Bobó! Jobbulást, vigyázzatok magatokra!!!


Lányok! Mit csináljak? Reggel óta izzad a fejem. Hülyén hangzik, de komolyan. Kezdek megijedni. Lehet elkaptam a torokfájást? Lázam nincsen.

Hívjam a dokit?
Vendég
 


Sziasztok!

Kórházban lévőknek: Nem szép dolog ilyesztgetni minket!! Gyógyuljatok gyorsan!! :)
Éjszaka én sem voltam valami jól, görcsölt a hasam, a derekam már este óta le akart szakadni... Most már jobb, nem görcsölök, csak elég kemény a pocim... Szerintem a közeledő front miatt van ez.

Apasági nyilatkozat: Mi is már rég megcsináltattuk. Én úgy tudom úgy van, hogy egy szülésre vonatkozik. Kell kérni önkormányzattól hajadonsági igazolást a nőnek, dokitól igazolást a fogantatás vélhető időpontjáról illetve a szülés várható időpontjáról. Fontos ráíratni, hogy +,- 2 hét, mert ha pl. csak annyi van rajta, hogy várhatóan okt. 10-én fog születni, de mondjuk csak 12-én születik meg, akkor már nem érvényes az apasági és az anya nevére kerül automatikusan a baba. Utána meg bíróság tudja csak az apa nevére tenni...
Bürökrácia... :(

Lili

Kép
édi16
 
 


Vcsibe írd meg légyszi a matracos tel.számát.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Kicsike, ime a telefonszám: 20/9696613

Bébinyuszi, kaptál e-mailben valami visszaigazolást? Ha igen, erre válaszolva mond le a rendelést arra hivatkozva, hogy 3 hét alatt nem hozták ki. Ha még visszaigazolást sem kaptál akkor a babaszafari@citromail.hu címre írjál egy felszólítást, azzal hogy ha nem válaszolnak vagy szállítanak x időn belül, a megrendelésed tárgytalan.

Édi, remélem az apaságinál nem kell tényleg a pontos születési dátum. Mert ha a kórházban ezzel kezdenek el szívózni, akkor nagyon nagy bajban lesznek. A párom nem egy békés természet, ha bürokráciáról van szó. Ez széttépi őket.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Vcsibe!
Pont az a lényeg, hogy a doki általi igazoláson ne egy pontos dátum legyen, hanem egy időintervallum... :)

Lili

Kép
édi16
 
 


szilveeaa:
Nem a dokival van a baj, o boldogan megcsinalja amit akarok. Ez korhazi protokoll, meg torveny, stb. Igy hat marad a bizakodas a csodaban. :)

Apasagi:
Igen, ez a sarkalatos resze a dolognak! Ha nincs meg a hivatalos valasi papir akkor belekotnek es nem fogadjak el az apasagit ennek hianyaban. (Tegnap volt parom a hivatalban, ott mondtak ezeket neki.) Szoval szedjetek valahogy ossze a valasi papirt vagy kerni kell a kozjegyzotol egy masolatot mert kulonben a gyerek nem keruhet a parod nevere. (Ezt a hulyeseget !!!!!! Majdnem megpattant az agyam amikor parom ezeket mondta tegnap!)

datolya:
Hat igen, c@r a szitum, de imadkozom hogy minden megoldodjon. Valahogy meg fog tutira :D

tunder:
Pedig hidd el igy van! Rohej az egesz! A Genetikara is (kellett volna) rohangalni, persze az orvosom megtiltotta hogy ott ucsorogjek fel napokat, mondta hogy menjen a parom a leletekert. Na persze hogy elhajtottak paromat. Ki o es mi a turot akar ott, menjek en a leletekert szemelyesen. (Hiaba magyarazta hogy fekudnom kell szulesig, ezek tojnak ra! Megszulok a varoban, az sem gond nekik. :(
Legalabb a diabetikan kiegyeztek azzal hogy parom viszi be az eredmenyt (Bar oda meg vervetel kene minden2 hetben de a vervetelre sem tudok elmenni, max ha mento visz, fekve :D:D:D:D) Szoval vannak itt erdekes dolgok. :D

Ma meg elmegyunk a szemeszetre, ott van a szuleszet mellett. Ott biztonsagban erzem magam ha valami beindulna :D:D:D

anyabebi:
VEGRE! Valamire emlekeztem!!! (egyforma kocsink)
En mar annyi mindent osszeszedtem a TeszVesz-rol, Vaterarol, Zsibvasar-rol hogy ha azt ujonnan kellett volna megvenni a fulem ketteallt volna. :D
A te pelustatyod azert jobb mert kesobb is nagyon jol lehet majd hasznalni, jo sportos es igazan divatos is! :D (Az enyem ezustszurke szinu, inkabb olyan ferfias. De majd jo lesz paromnak ha elutazik max. :D:D:D:D)

vcsibe:
Igen a dokink a gyerek fejet nezeget mindig meg a combcsontocskat. Remelem azert hogy nem lesz elefantmeretu! :)
Hazassag: Canadaban hazasodtunk, nics itt honositva (illetve ulnek rajta masfe eve!) Igy vegul is a magyar torvenyek szerint nem vagyunk hazasok, hiaba van rola canadai papir....majd talan januarra meglesz a veglegesitett papir, tegnap parom az asztalra csapott hogy csinaljanak valamit mert a gyereknek nem lesz neve. :(

Klassz mi?

kkia:
Hmmm....... akkor az orvos lelemenyesseget fogom meglovagolni! Majd a papirpenz biztosan segit a dolgokon. :D:D:D:D
Ma dumalunk a szulesznovel, hatha o is mond valami okosat... :D
Nem hagyom magam, mar csak azert se :D

kicsike:
Lehet hogy szavadon foglak es elkerem telefonszamot! Este jelentkezem hogy mire jutottunk a szemeszeten! :) Koszi!!!

bebinyuszka:
Kitartas!!!! Aterzem a fekves minden nyugjet!!! Lassan vege lesz :)

A Babaszafari jo bolt es egesz jo aron is van minden, en is ismerem! Nem lesz semmi gond, el fogjak kuldeni a termeket, megbizhatoak!
En azt javasolnam hogy e-mail-t irjatok, a telefonon valo info eleg nehezkes sajnos naluk is!

sünciboglya
 
 


Aki nézte régen a szülőszobát itt megtalálható:

http://pocikabogi.multiply.com/

Kép

Kép
bébinyuszi24
 
 


Bébinyuszi!

Belenéztem :( Azt hiszem inkább majd személyesen akarom, mert így nézve.....
Vendég
 


Én szeretem nézni őket, olyan megható a vége
Bár youtube-on sokkal jobbak is vannak.
Bocsi azoktól aki nem bírják.

Kép

Kép
bébinyuszi24
 
 


Sziasztok csajok!!

Nem győzők mostanában elnézést kérni tőletek az eltünéseim miatt.
Az elmúlt 1-2 hét lelkileg nagyon megviselt engem......... A kisfiam ovis lett. Van mikor simán indúl a nap, de van mikor borzalmasan. Mint pl. ma is sírva ébredt és közölte hogy nem akar oviba menni, meg hogy nagyon szeret engem.... meg légyszíííííí............ Hát ilyenkor a szívem szakad meg, de erősnek kell lennem és nem szabad sírnom előtte. Gondolhatjátok hogy az oviból hazafelé végig bőgőm az utat.
De remélem pár nap vagy hét után már könnyebb lesz.
A másik dolog meg ami miatt padlón vagyok az az, hogy tegnap temettük el a Drága Nagypapámat. .......... Tudtam, hogy hamarosan eljön majd ez a nap, mivel nagyon beteg volt. De erre nem lehet felkészülni. Ami vígaszt nyújt az az, hogy tudom nem fáj már neki semmi................. de nagyon nehéz..............

Megpróbálom magamat utolérni, és lelkileg helyre jönni. Ma végeztem a kisruhácskák vasalásával.(végre!!) Már csak méret szerint kellene elpakolnom.....
Mostanában sokat keményedett a hasam, így próbálok lassítani a tempón. Nem szeretném ha be kéne feküdnöm a kórházba már most. Bár már egyre türelmetlenűl várom hogy megszülessen a kistesó. De van még durván másfél hónap.

Bocs hogy csak magamról írtam, de ennyivel úgy érzem tartoztam nektek.

Millió puszi mindenkinek.

Kép
Kép
Kép
gnemoni
Tata
 
 



Kép
screen
 
 


Vcsibe köszi a tel.számot fel is hívtam a 70x140-es 9000Ft.,+kiszállítás.Bíztam benne,hogy kicsit olcsóbb,mivel készítők. :? Ugyan ez Csepelen 8000Ft.
Azért köszönöm.Legalább megpróbáltam.

Sünci egész nyugodtan csak sikíts és írom.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Hello Csajok!

Látom mindenki jól betojt a "kórházlátogatók" miatt...nem is csoda, én pl. azon gondolkoztam, mi lenne, ha itt, Debrecenben kellene befeküdnöm...nem mintha máshol nagyobb élmény lenne, de 300 km-re otthontól :roll: de el is hessegetem az effajta elmélkedéseimet, nem lesz se kórház, se semmi, még legalább 4 hétig!!!

Tegnap este mondjuk bazira megijesztett a Sophie babám, elkezdett fickándozni, mint az őrület, majd a hasam jobb oldalán egy gombósba vágta magát, de úgy, hogy a férjem csak nézte a hasamat hogy néz ki; bal oldalon semmi (de tényleg SEMMI), jobb oldalon meg olyan kiemelkedés, hogy csak na. Mindeközben a méhszájamat is, meg a hasam oldalát is úgy nyomta, hogy a könnyem is kicsordult...már rémeket láttam (hogy mindjárt megindul kifelé), a férjem elkezdte simogatni és pár perc alatt felvett egy normális pózt és úgy is maradt a drága...de elég para volt!

Ezek a papír meg igazolás dolgok nagyon gázosak! Pont novemberben nem kapunk pénzt, amikor épp egy pár hetes csecsemővel leszünk otthon?! De hát hogy van ez, hogy lehet így csinálni valamit?! Ááááá, utálom ezt az országot, mindig rá kell jöjjek :evil: :evil: :evil:

Sünci, nem irigyellek-ehhez nem is fűznék mást (én lehet, hogy felrobbannék a helyedben)

Bébinyuszi, kitartás Neked is!!! Már nincs sok hátra...most nekem is nagyon lassan telik az idő, sokat vagyok egyedül, számolom a napokat, mikor mehetünk már haza (na, már megint kezdem :roll: )

A pénteki front beharangozásától én is besz**tam kicsit, 8-10 fok lehülés így hirtelen, nem hinném, hogy túl jót tesz nekünk :roll: majd tartjuk egymásban a lelket!
Én úgy tervezem, hogy ellátom magam olvasnivalóval, bekucorodom a szobába és így vészelem át...

Influenza oltás: én biztos nem engedem, hogy beoltsanak! Ezalatt a kicsit több, mint egy hónap alatt már csak nem lesz baj, a védőnőm meg azt mondta, hogy SOHA SEMMILYEN OLTÁST NEM ADNAK BE KISMAMÁKNAK!!! (főleg nem olyat, amit most "kísérleteznek") Úgyhogy ennyit a jól értesült híradósokról...

Jaj szemben ül velem egy pasi és annyira undorítóan szuszog, nagyon idegesítő, mindjárt elküldöm a francba, én voltam itt előbb, szuszogjon máshol! Ráadásul kinézetre is gusztustalan :roll:

Anyabebi, az a hülyegyerek!!! Basszus, én lehet felrúgtam volna + leordítom a fejét!!! Annyira utálom a figyelmetlen embereket, tök mindegy, hogy gyerek, öreg vagy felnőtt, figyeljünk már oda egymásra, ez alapvető intelligencia kérdése! Mondjuk én az öregeket utálom a legjobban, a nagy részük akkora paraszt!!! De erről már volt szó...

Áááá mindjárt megőrülök, folyamatosan "ugrál" a net hol van, hol nincs, úgyhogy lehet, hogy 5ször fog elmenni a hsz-em vagy 1szer sem

Lassan megyek ebédelni, de estefelé még leszek, mert Roland ma is 8-ig van :roll:
Vendég
 


sziasztok!!!!!!
én imádom ezt a szülőszobás műsort.......kár hogy vége lett!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Te jó ég,zsizseg a fejem a sok infótól!
De főleg attól,hogy Bobó,Sziszkó kórházban.Nagyon nagy drukk nekik,hogy babók maradjanak még++++++++++++++++++++++++++++++
Zsritnek persze ugyanúgy szorítok,hogy javulgasson!!

Anyabebi,gyönyörű a pocak.Kiscsávónak meg legszívesebben küldenék egy jó nagy taslit!

:twisted:
Papírügyben nálam is teljes homály.Annyi biztos,hogy 2 éve táppénzről mentem szülni,utána Tgyás.DE!Okt. 18-án Panni betölti a 2 évet,nekem lejár a Gyedem,és ha Tamara is ráhúz pár napot akkor a köztes időre milyen papírt kell kérnem?????
Till ,én is 300 napról tudok házassági anyakönyvi kiv. nál.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Gnemoni,ovi miatt nem irigyellek,én már most sírni tudnék,hogy jövőre át kell élnünk nekünk is.Azért remélem hamar javul a helyzet!!

Ma reggel voltam vérvételen.Mondja nekem egy 16 hetes kismama,hogy ő úgy tudta,hogy a kismamákat előreveszik.Aha!-mondom.A mesében......Simán végignézik,ha ott állsz a sor végén......
Ma megyek dokihoz.Azok után,hogy leírtátok mekkorák már a babáitok,nagyon kíváncsi vagyok én is .

Kép
Kép
zanikó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: