Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta, Ági: hát, nekem továbbra is kicsik a cickók... múltkor kinéztem egy tök jó melltartót, kiderült, hogy C kosárnál kezdődik :evil: mondanom sem kell, nem tartok ott :?
Szoptatás: nálunk még van. Napi x. Igény szerint. Inni nem iszik Saci, helyette is szopi, evés után is, szóval nem tudom, mennyi.
Fogyás: hát, sokat nem szeretnék, csak a hasamról a párnácskákat. Majd kialakul, én most nem szeretnék fogyózni, torna jöhetne, de ahhoz meg motiváció kéne.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hát én mindig is kis cickókat szerettem volna, mindig az kéne ami nincs.
Én bízok benne szopi után visszamegy aztán meg jó lógós lesz, na de ez van. Majd megnyerem a lotó ötöst és korigáltatom :lol:
Nálam az a baj a fogyival hogy nem bírom ki hogy ne egyek,megérzem az illatát és kész vagyok.Muszj megcsinálnom, most a főnököm épp lecsót eszik, szerintem nálunk az lesz a vacsi Én cigiztem terhesség előtt már több mint egy éve nem szívom és nekem ez is gáz így.

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


a cickók nekem is elfogytak...:(

Kupi! Tőserdőt is nagyon szerettem kiskoromban. Főleg szedni a sulyomot, akkor még nem volt védett növény. hazavittük, sütőben megsütöttük és olyan volt, mint a gesztenye.

Egy kép a Körös-torkolatról. Olyan érdekes mert mi és úgy általában a csongrádiak sosem azt mondtuk, hogy lemegyünk a Köröstorokra hanem, hogy a Tiszára. hisz abban fürödtünk.

Kép
katuska79
 
 

 
 

Sziasztok!

Továbbra is csak zugolvasó üzemmódban, mea maxima culpa... :oops:

A babócák tüneményesek, és mindenki szépen halad a fejlődésben, az is aki most épp kicsit kivár, és később fogja anyukáját elkápráztatni valami váratlan dologgal!

És itt MINDEN ANYUKA SZUPER!!! Felszólítom a kétségeket, hogy oszoljanak... :wink:

Peni, nagyon köszönöm a segítség felajánlását, nem lesz rá szükség. Ma voltunk egy speciális üzletben, és kaptunk Manóra szemüvegkeretet. 4-féle volt, de a lencse extra vastagsága miatt végül csak 1 közül tudtunk "választani". Mindegy, az is jó lesz. Félév múlva úgy is kontroll, hátha addigra kiderül hogy jóval kisebb lencse kell...

Lucus, szörnyen sajnálom anyud állapotát... sokat gondolok rátok.

Eszter, üdv itthon! Mikor elmentél nyaralni, berágtam épp rád ill. egy bejegyzésedre, és írtam egy dörgedelmes választ. Azóta már elszállt a haragom, de nem szeretném "elmissmásolni", hogy nem szólok róla, és marad a dörgedelem a hátad mögött. Jobb szeretem az egyenes utakat. ... Ha gondolod, visszakeresem a hsz-t...

Rólunk:
  • Mint fentebb írtam, megvan a szemüvegkeret. A kész okuláré kb. 7-10 nap múlva lesz kész. 54 000 Ft, miután a TB támogatását (890 Ft) levonták. Durva...
  • Gyakoroljuk a kapaszkodás/támaszkodás nélkül állást. A tegnapi nagy rekordunk 11 mp!!!
  • Ja, és tegnap este a férjem rosszul emelte Ágnest, és így már az ő dereka is tropa :( Remélhetőleg az övé pár nap alatt helyrejön. Szegénynek épp tegnap volt a szülinapja. :?
  • Végül az aktuális lelki válságunk (mert ugye egy kis válság mindig kell) : el kéne döntenem SOS, hogy csináljam-e tovább az egyetemet, vagy adjam fel hogy baba (babák) mellett úgy se fog menni. Önbizalmam nulla, de előre leírni sem akarom magam :?
kisbogacs
 
 


Sziasztok!
Megint csak egy gyorsat vagyok! :roll:
Lucus:Most olvasom a történteket... :cry: Sok erőt kívánok és anyukádnak azt az 1%csodát!!!!!!Nagy csodát!Hidd el,vannak még!Gondolj sokat az angyalkákra és segíteni fognak!Ez nem vicc!
Komolyan gondoltam!
Katuska,te bomba nő!Gondolom jó volt a hazaruccanás.Petra álomszép és nagyon ügyes!Itt szombaton elég rossz idő volt,pedig azt hittük vasárnap lesz hideg.Fordítva volt,mi meg át tettük a szülinapi partyt szombatra!Apósom és sógornőmét tartottuk!
Kriszti:Édes lehet Ági baba,és biztos aranyos a szemüvegében is!
Eszter is dönti sorra a rekordokat az elengedett kéz és egyensúlyozásban.Még nem számoltam,hogy meddig! :)
Nem emlékszem már,hogy miről volt szó,mielőtt elmentünk nyaralni.De elhiszem.Már nem keresem vissza!
Eszter úgy emlékszem mindig seggre huppant,mikor állásból összecsukódott :D Most is,olyanokat huppan a kis popijára,meg ha valamit el akar érni,leguggol,felveszi és már újra áll.Olyan ügyi már,ahogyan teszi a kis lépteit.Édes.
Ma adtam először üvegesből -joghurtos gyümit.Már azt lehet nem?8hó kortól.És akkor mehet a túró is?És a sajt?Azt nm tudom.Vettem ilyen natúr,zsírszegény sajt rudacskákat kalciummal :roll: és direkt gyerekeknek van.Most láttam ilyet először.Keresek ilyenfajta recepteket már.
Meg kérdezni akartam,hogy a többi fajta húst mikortól lehet elkezdeni szerintetek?Már a sertést és marhát már lehet lassan nem?Már 1 hónapja kábé pipihusizunk,meg evett már pulykát is.És még eddig csak egyszer evett csirkemájat.De azt egyszer lehet 1 héten,igaz?
Na majd keresek jófajta recepteket!

Eszter

Kép
eszterem
 
 


.lkl

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Jajj!
Na még azt akartam,hogy még mi is szopizunk.Reggel és este lefekvés előtt szopi.Napközben igény szerint és kaják után majdnem mindig,folyadék helyett is.Ezekről nem akarom leválasztani még.
Az mi szerintetek,hogy 3 éves korig nem lehet tehén tejet adni?Most olvastam.Én úgy tudtam,hogy 1 éves kor után adható.És azt hígítani kell majd?Fele-fele?Vagy hogy?

Eszter

Kép
eszterem
 
 


Husi: nekunk a heten a marhat mondta az orvos (tehat van most csirke es marha husi, mi meg majat nem ettunk)
Szopi: mi is szopizunk, reggelire, tizoraira, vacsira csak szopi van, azonkivul meg amikor igenyeli.

Kép
brestovsky
 
 


Kriszti: örülök, hogy megoldódott Ágnes szemüvegügye. 890 ft a Tb támogatás??? AZANNYYYYYYYYYYYA. Jól meg lettetek támogatva......ezen vagy sírni lehet vagy nevetni, de inkább sírni......

Edit: igazad van tudom ám......a barátnőm is azt mondta, hogy addig örüljek amég zsörtölődik az anyám és osztja az észt az apám.......
Igazatok van.....csak néha olyan türelmetlen vagyok.....és tényleg teljesen hülyére vesznek....De igyekszem és igazad van :oops: :oops: . És ilyenkor úgy rühellem magam... :roll: :oops: :roll: :oops: .

Zöldségek: Én nem adtam karalábét még soha zéténynek. Eszembe sem jutott, én azt csak levesbe teszek izesítőnek...
Brokkolit, karfiolt, cukkinit evett már...a kedvenc a krumpli, répa, paradicsom.....a karfiolt kimondottan utálta.
Adtam neki kukoricát is igaz azt nem én készítettem hanem Hipp bébikaja volt. AZt is nagyon szerette.....
Husiból csirkét adtam eddig és üveges Hipp kajából evett olyat amiben borjúhús volt. Mindegyiket falta.... :)

KépKép
peni
 
 


Eszter! ahogy Rita is írja mehet a marha is! a sajtból én sima trapistát reszeltem Máténak egy két kajához amihez illett. A túrót gyümölcshöz is adhatod!
Petra is szopik még össze vissza ad hoc jelleggel...

Jövök, nagyon jövök:)

Kép
katuska79
 
 


Katusk:
tünemény ez a lány!!! Azok a csurik... :lol:

Eszter:
Vannak akik szerint 3 éves kor a határ a tej adásának.. És van az 1 éves határ. 1 éves kor után lehet tejet adni. A szomszédasszony a 3 éves véleményt követi, de jót mosolygunk rajta a védőnő szomszédunkkal. Ugyanios ok, hogy a tejet nem adja, de a tejtermékeket, mint joghurt,kefír,túró,sajt, már rég eszi. Így viszont tök mindegy ,hogy kap-e tejet vagy sem.
Én nem vizeztem a tejet 15 hónaposan kapott először. 2.8-asat és először egy decit, jó egy hétig ennyi maradt az adagja,aztán fokozatosan emeltem.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hintáztunk. Először. Találtam egy tök jó játszóteret, ahol van bébihinta. Olyan édes volt, kacagott, sikítozott.

Mellbőség: hát, én push up melltartóban nyomom. Bárcsak nőtt volna!

Katuska: de szép ez a lány!!!

Kriszti: Basszus!!!!! Van képük ennyi támogatást adni???? Inkább ne adjanak, mert ez a vicc kategória. :shock:

krisz78
 
 


HELP: mi a helyzet ezzel a tejtermék dologgal csajok? Adjátok már? Zéténynek piciként letiltották a tejes tápszert mert ekcémás volt....(mondjuk nem tudjuk mitől) akkor most azért próbáljam adni neki? Ti mit adtatok eddig? Köszi előre is :wink: .

Cici: na...hát az én mellem sosem volt nagy szám. SOsem volt szép formája...gondolom ez adottság kérdése. Nagynak nagy volt...aztán a két terhesség, szoptatás a kétszer majd 30 kilós hízás-fogyás megtette a hatását...most olyan a mellem mint a tacskó füle.......bár anyukám szerint az üres tejeszacskóra jobban hasonlít :lol: :lol: .
Én szeretem kicsit feljebb tetetni mert a gravitáció nagyon kicseszett velem az elmúlt években....csak fogynom kéne még előbb....
Biztos ez is adottság kérdése hogy kinek hogy változnak a mellei....van egy barátnőm akinek 2 gyerek után olyan gyönyörű melle van amit még a playboyban is be lehetne mutatni....szerencsés típus, én meg nem :lol: .

Krisz: Zétény is nagyon szeret hintázni, igaz ő úgy szeret, hogy beülök vele a hintába és együtt hintázunk....ő is sikongat....nagyon édesek.

Katuska: Petra nagyon szép csaj.......micsoda frizuja van...elájulok :lol: .

KépKép
peni
 
 


Mágnes: pár oldallal ezelőtt kérdezted, hogy még ki pedagógus...végzettségem szerint az vagyok. AZ első diplomámat a Szombathelyi Tanárképző Főiskolán szereztem....(itt jegyzem meg halkan, hogy még sosem tanítottam egy órát sem a kötelező gyakorlaton kívül :wink: ). De pedagógusnak pedagógus vagyok :lol:.

KépKép
peni
 
 


Peni! szerintem várd ki amíg a doki rámondja az áment a tejtermékre. én először sima tápszerrel próbálkoznék mert lehet az igazi tejes dolgoktól több is előjönne, mint ekcéma.
katuska79
 
 


peni:
ha ekcéma miatt eltiltották, akkor szerintem ne adj neki. Elvileg 8-10 hós kor között már adható natur joghurt,sovány túró,sajt. Én jövő héten tervezem bevezetni,de valószínű nektek azt fogja mondani a doki, hogy 1 év alatt ne.

Na hát jócskán összegyűltünk itt pedagógusok! :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Krisztinek Örülök,hogy végül is sikerült Ágnesnek szemüveget találni!!!Na de menjenek ám a francba!!! :twisted: Ez kész rablás!

Katus Petra,hát nem semmi egy kis csaj!Holnap megmutatom Zétinek ezt a képet róla!Ki tudja... :lol:

Tejtermék én úgy tudom 1,de inkább 2 éves kortól javasolják!!!

Jövő héten megyünk mérlegelésre,remélem már mi is elkezdhetjük a husit!Kíváncsi vagyok Zétinek ízleni fog-e?! :wink:

Én is igény szerint szoptatok!reggeli,tízórai,ebéd,uzsi,vacsi,és éjjel ált.2-szer!Nem adok más folyadékot,néha vizet,ha nagyon csuklik,és nem akar elmúlni!

Zétinek tetszik,ha tüsszent!Tüsszent,és nevet rajta!Édikém!

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy eltűntünk, de Lilla nagyon lefoglal...ha nem alszik, játszunk vagy ölben van, aludni meg nemigen...fogacskák nőnek, az zavarhatja :roll:
Remélem, holnap már tudok írni Nektek :wink:

Szilvi és Lilla

Kép
vsziszi
 
 


Köszi a tejtermékes hozzászólásokat. ÉN is úgy gondolom,hogy várunk még, nem maradunk le semmiről. Szépen eszi a főzelékeket úgyhogy jut tápláló kaja bőven....

Katuska: ez tök jó ötlet, hogy próbáljak tejes tápszert adni Zéténynek! Köszi, erre magamtól nem gondoltam. Van itthon tejes tápszer egy egész dobozzal...hétvégén valami kis mennyiségben megpróbálom aztán figyelem mi történik.

Képzeljétek vettem Zéténynek egy új fajta gyümölcslevet. Ma adtam neki először belőle, felesben higítva forralt vízzel. Zétény hasa és törzse tiszta piros pöttyös lett. Azt hiszem az új gyümölcslétől mert egyébként semmi újdonságot nem evett hetek óta, csak a jól bevált dolgokat. Ez a gyümölcslé Hipp 4 (NÉGY) hónapostól kortól adható alma-málna. Zétény 8 hónapos idáig csak tiszta almalevet kapott meg őszilevelet felesben vízzel. Most először adtam ezt a málnásat....és pöttyös.
Ti próbáltatok valami ilyesmit? Azt tudom,hogy az aprómagvas gyümölcsöket (eper, málna) nem ajánlják mert allergizál dehát az van odaírva, hogy 4 hónaptól adható, én adtam 8hónaposan aztán tessék. AZ én fiam érzékeny rá ennyire? Vagy lehet más oka ennek a pöttyösödésnek szerintetek? Egészen apró sok-sok kicsi erős rózsaszín pöttyöcske....nem olyan mint a melegkiütés annál apróbb és a pocakján a legjellemzőbb.
Vettem céklát holnap próbáljuk először, krumplival és csirkével gondoltam összetrutyizni :) .
Ti fűszereztek valamivel már? Én semmivel.....némelyik kaja amit főzök olyan tragikusan íztelen, legalábbis nekem.....
Most párszor már nem vízben főztem a zöldséget hanem egy mokkáskanálnyi oliván pici vízzel pirítottam majd pároltam....de így sem lett jobb. Elbírna egy kis fűszert, bár Zéti jól eszi attól függetlenül, hogy egyiknek sincsen semmi íze :shock: .
Talán Rita írt receptet, hogy hagymát tesz a babakajába? Én nem szoktam....ti igen? Attól azért jobb lenne szerintem egyik-másik főzelék.......

KépKép
peni
 
 


Sziasztok

Erika,Boldog Névnapot!

Kisbogács,én egy évet jártam a jogi egyetemre,minden vágyam az volt,hogy elvégezzem a jogot,aztán ennyibe is maradt,nem bírtam fizetni a tandíjat.

Minden baba bírja a paradicsomot?Épphogy Tomi megnyalta,pár kiütés elő is jött a szája körül

Sport:nekem nulla az energiám az ilyesmihez,régen nagyon szerettem futni a Margit-szigeten

Tomi olyan édes volt,lefektettem aludni,aztán kis idő múlva hallom beszélget,de a szeme csukva volt.Azt ismételte,hogy dádádá.Fel is vettem a telefonomra ezt a kis dumálását
liuska
 
 


Peni,igen ez olyan fura hogy 4 hónapos kortól már lehet venni málnából készült bébiételt és italt.Tomi úgy néz ki a paradicsomot nem bírja,kiütéses lett tőle,pedig csak a kis szájához raktam,nem is került a szájába,úgyhogy elképzelhető hogy Zétény erre érzékeny
liuska
 
 


Sziasztok!

Peni: szerintem a málnától lehetnek a kiütések. Én nem adnék még málnát, nagyon allergizál... Annyi más gyümölcs van, inkább válassz valami mást.

Kriszti: 890 Ft támogatás???? Basszus, azt inkább tartaná meg állambácsi, akkor legalább nem húznánk fel rajta magunkat :twisted: :twisted:

Katuska: nagyon jók a képek és Petra gyönyörű! Nagyon klassz fizurát csináltál neki :D

Lányok, annyi féle kaját írtok, hogy csak kapkodom a fejem! Egyrészt az én pici fiam elég szerény étvágyú, így a ebéd és uzsonna kivételével minden étkezés szopi (na persze ekkor is van szopi, csak kevesebb...), másrészt én ezeket a zöldségeket nem is szeretem, még azt se tudom, hogy néznek ki, nemhogy azt, hogy hogyan készítsem el :oops: Tényleg, a tököt simán csak meg kell főzni? Mivel keverjem szerintetek? (Vettem egyet a piacon, de egyelőre bennt pihen a hűtőben)

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


Edit: a másik topicban van pár recept a babáknak. Tököt én krumplival és csirkével adtam.

Délután telefonáltak a bőrgyógyászatról, hogy beteg az orvos, így megint tolódik 10 nappal a dokihoz menetel. :?

Peni: én még nem fűszerezek. Azaz ma egy kis fahéjat tettem a szilvához. Ennyi. De a petrezselymet, bazsalikomot lehet, hogy megpróbálom. (az már mehet nekik)

krisz78
 
 


Sziasztok!

Katuska: tüneményes ez a lyány!!!

Zétény: én fiam se mászik még, kúszni is nemrég kezdett. Az orvosok szerint teljesen megfelel a korának. Szóval ne aggódj.

Kriszti: Ba...us, 890 ft? Jó hogy kibírták... :roll:

Tejtermék: hát nálunk ez kimarad egyelőre...

Mellbőség: én a régi cicijeimet akarom! Nem bírom ezeket a nagy melleket végképp. Persze rólam is lemehetne előbb jó pár kiló, olyan 15 kb. De ahhoz akaraterő kéne, az meg nem nagyon van. Sajnos.

ÉÉÉsss nálunk is érkezik a fogacska. Véraláfutás, meg fehér csík az ínyén alul. És sajnos nyűgebb a szokásosnál!

Szilvi
Kép
xania9
 
 


Jó reggelt!

peni biztos,hogy a málnától volt!szépen el fog múlni szerintem,ha nem akkor hívd föl a dokit és majd ő megmondja,hogy mit kell tenni!

fűszerek a fahéj az nálunk nyerő!nekem azt mondta védőnéni,hogy az lenne a jó,ha a natúr ízeket szokná meg először!
szerintem is rémes,de biztos meg van ennek is az oka!felnőtt korra vezethető ez is,mint sok minden más!elhízás,magas koleszterin,vérnyomás...
a hagyma mehet sütve,párolva,az adhat v.mi kis ízt a kajának!

Végre jól aludtunk éjjel!2-szer ébredt,szopizott és szundi vissza!reggel is hagyott aludni 1/2 7-ig! :P

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Szilvi Benedeked 2 nappal idősebb Zétimnél?

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Sziasztok!
Csak szélsebesen, mert a fejem, azt sem tudom, hol áll :shock: :?
Tegnap elmentünk otthonról 1/2 4-kor évnyitóra, onnan hazarohantunk Zaza ÖSSZES iskolás cuccáért, és vissza az iskolába szülőire (3 gyerekkel), és 1/2 8-ig ott ültünk :? Mint a hullák, olyan fáradtak voltunk. Utána még a nagy esti pakolászás Mesinek össze mára, Zazának ami még kellett... áááááááááááááááá
Sacikám nekem is mega-giga nyűgös, gyakorlatilag ölben is sír. Tuti a foga, mert mindent a szájába vesz, és rág. Látom is, hogy a jobb1-eske fönt feszülget, vörös. Tegnap volt a doktor bácsi megnézni, elégedett vele. Mondjuk eddig is az volt, ő nem aggódott a súlya miatt egy percig sem (ja, az a havi 140 g hízás egyedül engem ütött szíven).

Fűszerezés: én már használtam petrezselyem és zeller zöldet, ha lett volna, akkor bazsalikomot is, de sajnos nem volt :? Hagymát még nem használtam, de terveztem.

Szemüveg támogatás: igen, sajnos ilyen nevetséges összeg, eddig is ennyi volt, ezért sem értettem, hogy mi az a marha nagy felháborodás akkörül, hogy csak 6 dioptria felett marad meg. Több macera a papírmunka, mint amennyit a 890 forint ér :evil: Persze sokaknak a 890 forint is sokat számít, de jellemzően sokan igénybe sem vették. Tudom, hogy idealista elképzelés, de az lenne a normális, hogy most, hogy korlátozzák a kedvezményezettek körét, a támogatás összegét növeljék.
Az 54000 forint RABLÁS!!! Szemét dolog ennyi pénzt elkérni a keretért, amikor egyfélét lehet kapni, gyakorlatilag patthelyzetben vagy!

Málnát neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

Tejtermék: hát, aki már tejpépet ad, hacsak nem HA, akkor már bevezette valamilyen szinten a tejtermékeket, ha ez így van, mehet a túró, sajt. A tiszta tej csak 1 éves kor után, de sztem jobb várni vele.
Peni: nagyon óvatosan még a tejes tápival is, ha a dokik arra gyanakodtak, hogy tejérzékeny!!! (Mesi unokatesója az intenzíven kötött ki 1 évesen, addig nem vették észre az allergiát, és kapta a tej alapú tápszert, nem volt bőrtünete sem, csak a szerény gyarapodás. 3 évesen kinőtte az allergiát, de úgy, hogy 0 tejtartalmú cucc, komoly odafigyelés)

Aki családi allergia miatt később vezeti be a tejet (mint én is), annak a marhahús SEM mehet!!! Az is csak 1 éves kor után.

Petra nagyon édes a kis copfokkal :)

Megyek, csinálom a Zaza magyar nyírbálását. Aki kitalálta a Játékház könyvet a 100 oldalas szétnyiszatolós könyvvel, azt leültetném, hogy vágja szét minden elsősnek! Komolyan, több napos program, a gyerek még nem elég ügyes, hogy megcsinálja, anyuka meg szív vele. Most 3 gyerek mellett. Persze nem vágom szét, Mesiét adom Zazának, de ellenőrizni kell minden egyes borítékot, hogy mind a 30-40-50 kis fecni benne van-e.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a köszöntéseket!

Katuska, csodaszép Petra. Nekünk még éppen hogy csatot tudok tenni a hajába.

Kajálás téma: tegnap adtam cukkinit a lánynak.
Tipp: sütőtök+cukkini+krumpli. Úgy ette, mint a fene.

Még maradt egy fél, ma is azt kap, csak most csirkehúsos sütőtököt keverek hozzá.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Csöre! mi ez a könyv? miért kell szétvágni? egyébként várták már a sulit a gyerkők?

Így egy gyerekkel tele vagyok idővel...oylan furcsa:)
katuska79
 
 


[quote]A írta:z 54000 forint RABLÁS!!! Szemét dolog ennyi pénzt elkérni a keretért, amikor egyfélét lehet kapni, gyakorlatilag patthelyzetben vagy!


A keret kb. 6000 volt, a többi a lencse. Mivel Ágnes túl pici, a dioptria pedig túl nagy, kénytelenek voltunk vékonyított lencsét venni. A hagyományos típust egyszerűen nem bírná el a nózija. 6-os felett pedig a lencsék egyedi gyártásúak, s ettől fene drágák...

Málnát szerintem se még...

Tej: én is úgy tudom, hogy 3 éves kortól :roll:
kisbogacs
 
 


Petra copfos képét csodáltam wiw-en is, nagyon édes!
kisbogacs
 
 


Tej 3 éves kortól???? Azért ezt enyhe túlzásnak érzem. Nekem az 1 évet mondta eddig mindenki. 3 évesen a legtöbb gyerek már bölcsis, ovis. Ott nem fogják neki megválogatni a reggelit, uzsonnát.

Csöre: jó munkát! Jó kis könyv lehet. Főleg, hogy a gyerek tuti elhagyja felét a kivágott cuccoknak. A legtöbb már a második héten. Kösd Zaza nyakába. :wink:
Erről jut eszembe, volt egy tanítványom, aki a fél pár cipőjét hagyta el a játszón. Már csak a teremben tűnt fel neki, hogy egyik lábán csak zokni van. Persze azt mondta, ellopták. :lol: :lol: Aztán ott figyelt a cipő a hinta alatt. :D

krisz78
 
 


Kriszti: értem, hát, akkor is marha sok... nem a keret, hanem a szemüveg, ez esetben.

Könyv: Az a címe, hogy Játékház. Ez egy sorozat, tankönyv, munkafüzet és "borítékos könyv", aminek minden egyes lapját szét kell vágni pici (van, hogy 1 cm x 1,5 cm) darabokra, és laponként leborítékolni. A tankönyvben vannak feladatok, amik ezekhez a borítékokhoz kötődnek, ilyenkor előveszik a megfelelő sorszámú borítékot. Nem fogják hordani mind a 100 (egyébként "csak" 93) borítékot, hanem bent lesz a suliban, ott dolgoznak vele, de szétszórni ott is lehet :roll: mint írtam, Mesiét használjuk fel, nos hiányzik belőle pár db, ezt már most látom, sebaj, majd nyomtatok :wink: egy-két darabka, amiatt kár szétvágni a könyvet. Megmarad vezetőnek.
Katus: már a suliban ülnek :wink: Mesi várta, Zaza kevésbé, de simán ott maradt :) Azt hittem, keményebb dió lesz :)

Sacim felébredt, most kicsit nyugodtabb, épp a baba szemét próbálja kioperálni... remélem, nem sikerül neki, mert Mesié a baba. A gatyát mindenesetre már levette róla :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Még akartam kérdezni, főleg Krisztitől: írtad korábban, hogy fekve (is) szoptatsz, meg volt ez az epe körüli fájdalmad. A jobb oldaladon fekszel? Komolyan elkezdtem gondolkodni, hogy a szerencsétlen fekvési-szoptatási pozíciótól fáj a jobb oldalam szinte szülés óta.... valakinek hasonló tünete? Azért gondolom, mert csak éjszaka fáj, amikor fekve szoptatok, és mindig a jobb oldalamon, hogy Saci középen legyen, ne essen le, ha bealszom. Először én is epére gyanakodtam, írtam is anno... de már több, mint gyanús, hogy nem az.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Szerintem is túlzás a három éves kor....egy, másfél évesen azoknak is tanácsos próbálkozni a tejjel akik algériásak.

Mágnes! Anna mikor kezdi az ovit? most vagy majd három évesen?

Copfoskámmal kettesben paradicsomos húsgombócot főzünk. MAszírozza a lábam míg én keverek:)
katuska79
 
 


Kriszt - Nem semmi a lencse ára, de az ténylg szódás üveg lenne, ha nem vékonyítottat kértek.

Katuska - Lencsilány tönemény én is copfot szeretnék Zille hajába!, de neki, még mindig rövid pihe puha babahaja van.

Peni - én sem adnék még neki tejalapú tápszert, ha régebben ekcémás lett tőle, vagy konzultálj előtte a dokival. Nem is biztos, hogy most lesz baja tőle, hanem később ,ahogy Csöre is írta.

Edit - Olvastam a kisbetűt, sajnálom.
Mennyiket eszik Bálint??
Én sem szeretem, ezeket a zöldségeket, de azt tudom, hogy nem jó az én utálatomat már most ráragasztani.

Zille is cicizik még a napi két elalvásához mindig, én is elrntottam! És mellete, még ahányszor igényli. És éjszaka is 2-3x. A vízzel próbálkozom becsülettel, de nem akarja elfogadni. Kiskanállal lenyeli gondolom a gravitáció miatt, de borzong tőle, így nem erőltetem.

Csöre én a bal oldalon szoptatok fekve a leesés miatt, de nekem is a jobb oldalon fáj, kb 3 hete, de nem vészes egyelőre nem tudom mi lehet, bár nekem inkább lentebb a méh tájékán, néha azt érzem bekeményedik :shock: :shock:
Mondjuk már vissza kéne mennem rákszűrésre is. És nekem még miki sem volt tavaly március óta!

Kép

Kép
lucus16
 
 


Sziasztok.

Hát a szemüvegek sajnos ilyen drágák én csak azt nem értem hogy mondtad fél év núlva kontrol és ha kissebb dioptria kell neki akkor új szemüveg ? :roll:
Mert az egy dolog hogy én is 92,000 ft. fizettem a szemüvegemért 2 hónapja de én 6-8 évre veszem mert nekem már beállt a szemem és nem romlik. (mondjuk ezt is üdülési csekken vettem így csak 32,000 volt de még az is sok nekem)

Hát rákszrésre nekem is vissza kellene mennem, ha minden jól megy a jövőhéten szabin vagyok és akkor akarom intézni meg a börgyógyászatot is.(háziasszonyekcéma)

Nekem viszont a napokban eszembejutott ha majd Levi kezdi ovit,sulit minden megismétlődik mint 13 évvel ezelőtt, milyen fura lesz.

Ági és Levi
Kép
kupi
 
 


csöre nem irigyellek!én még nem is hallottam erről a könyvről,nálunk a helyi suliban ezt nem használják!!!
az epe nagyon fáj,nem kicsit,naaaaaaagyon!ha én v.mi nehéz kaját eszek,egyből elkezd fájni,ez amolyan családi örökség,és nekem bal oldalon szokott fájni!
lehet inkább elzsibbadsz,nem?én van hogy egész éjjel csak az egyik oldalamon alszom,reggel meg alig tudok felállni!
epe-hányingered nincs?

KépKép KépKép
zeteny
 
 


Kriszta: dehát az epe jobb oldalon van :shock: volt már epegondom, van kavicsom, ezért volt az epe az első gyanúsított.
Luca: nekem fentebb... az alsó bordák alatt. A méhed magasságában? Hm... lehet, meg fog jönni :roll:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Katuska, hogyan engeded Petrát a konyhába? Simán a konyhakőre, vagy habtapira. Csak azért kérdezem, mert tök macera állandóan cipelni a habtapit oda ahol éppen vagyok. Mondjuk a parkettára nem szoktam. A hálóban leteszem, és amíg beágyazok, addig elmatat.

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Zétény: Benedek 21-én született. Csak egy nappal idősebb. Miért?

Szilvi
Kép
xania9
 
 


Katuska:
Csak januárban kezdi majd, decewmberben kell vinnem beszoktatni.. Kicsit tartok attól, hogy éppen január, amikor jönnek a vírusok, de Anyu azt mondja, hogy nem feltétlenül lesz beteges, tekintve, hogy napi szinten 3-4 órát tölt el rendszeresen 5-6 korabeli gyerekkel.

Tej:
A 3 éves kort én is túlzásnak tartom. Bence pl. biztosan bölcsis lesz 2 évesen, na ott néznének rám nagy szemekkel, ha közölném,hogy semmiféle tejterméket nem ehet.

Fiam felfedezte a határnélküliséget a lakásban... Délelőtt megjelent az előszobában nagy vígan... :lol: Kereshetek ajtórácsot, de olyan kurta drága.... :roll:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Erika: én egy plédet szoktam Ádám alá rakni a konyhában. Én is utálom a habtapit rakosgatni. Mindig szétesik. Nálunk nem hideg a kő, de azért én jobban szeretem, ha van alatta valami.

Mágnes: hát ez az! A bölcsiben, oviban a 10 órai kakaó, az ebéd főzelék, liszttel sűrítve. Azért nem biztos, hogy ott kellene először találkozniuk a gyerekeknek ezekkel a dolgokkal.

krisz78
 
 


Sziasztok!


Vagyunk mi is ismét :) Amíg nem voltam öregedtem egy évet... :roll: (Lucus a tábla miatt írom ;))
Milánnak volt egy nagyon lightos kötőhártyagyulladása, persze vasárnap délutánra jött ki, így megjártuk az ügyeletet, majd 4 nap szemcsepegtetés után a házidoki azt mondta már nem kell. Örültem neki, mert kőkemény közelharcot vívtunk Milánnal, hogy csepegtetni tudjak (na persze kettőt kellett a bal szemébe és megelőzésképppen egyet a jobba). Apa nélkül örültem, ha egyet benyomtam, apával általában sikerült a kettő, de szegény Milán úgy ordított, mint akit ölnek. Szorította össze a szemét, kapálódzott áááá....

Milánom 73 centi és 7510 gramm, még mindig hosszra gyúrunk, mint súlyra :D
Még nem mászik (Anyja fia) ő is kúszik. Ha valamit el akar érni, sikerül neki. De inkább tolja magát a lábával, így olyan érdekes "hernyómozgása" van, nagyon cuki :lol: Nem is ül egyedül, szóval ő sem az a kapkódos típus, dumát azt nyomja, a "mem" az nagy sláger.

Igyekszem visszaolvasni, aztán reagálok, de éppen most ébredt Manó, szóval nem tudom mikor :roll:

Katuska: Petrát azért láttam, hát tényleg egy gyönörüséges tünemény :)

biga.csiga
 
 


Konyha: én nem teszek alá semmit. Kb 1 mp-ig lenne rajta :roll: Hiába nem meleg a kő, egy ilyen eleven gyerek nem marad egy helyben.
Biga.csiga: azta Milán mekkora :shock: nem semmi :wink: :lol: örülök, hogy a szeme jobban van.
És utólag is boldog szülinapot!
Erikának boldog névnapot!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom Csöréhez, utólag is boldog névnapot Erikának és boldog szülinapot Krisztinek!

Erika: én se teszek semmit Bálint alá a kövön, mert a pléd összegyűrődik alatta a csúszós kövön, habtapit meg én még nem is vettem (kb. 3 hónapja van tervben :oops: :oops: ). Mondjuk nem hagyom, hogy sokat ott lábatlankodjon, meg most még nem is hideg. Amúgy meg padlófűtésünk van, ami a kövön kellemes langyos :D

Csöre: hogy mit ki nem találnak manapság az iskolában! Tiszta hülyék, a szülőknek csinálnak házi feladatot, hátha túl sok a szabadidejük :twisted:

Biga.csiga: szegény kicsi Milán, nem csodálom, hogy utálta a szemcseppentőt. Én néha Sterimar-ral próbálom kitisztítani Bálint orrát, na az is két emberes feladat :cry: Meg lehet, hogy én vagyok ultra béna (szőke nő :oops: ), de én nem bírom úgy megnyomni az adagolófejet, hogy jöjjön is belőle a víz :shock:


Mágnes: mi végül az Ikeában vettünk ajtórácsot, family akcióban 9 eFt volt.

Tej: a 3 év szerintem is erős túlzás. Szerintem ez csak a tápszergyártók kampánya, hogy minél tovább le tudják nyúlni a szülőket (a milupa.hu-n néztem, elég borsos ára van).

Csajok, valaki írta, hogy használja a H2O Mop gőzölős felmosót. Ki volt az? Milyenek a tapasztalatok? Apa mindenáron akar venni én meg nem tudom, ér-e az 20 eFt-ot...

Holnap megyek Bálintot beíratni a bölcsibe (2010. szeptemberétől menne, ha nem jönne addig a kistesó), drukkoljatok, hogy legyen még hely.

Edit + Bálintbaba

KépKép
bálintanyu
 
 


Tej, ebben a kérdésben jelenleg még teljesen képzetlen vagyok.
Szóval a lényeg az, hogy annyival tisztában voltam, hogy 1 éves koráig nincs. De hogy utána hogyan, és milyen mennyiségben....?

Szóval én addig nem is foglalkozom a kérdéssel. Mivel apa is és én is nagy tejfogyasztók vagyunk, és nem úgy néz ki, hogy allergiásak lennénk rá, így bevezetésre kerül, amint lehet.

Konyhás kérdés: most kipróbáltam a plédes megoldást, kb 2 percet volt rajta. Kb amíg le nem jött róla. Nem tudott összegyűrödni, mert rátettem az egyik felére a székeket, a másik fele pedig nem gyűrődött. Fene sem tudja miért.

Fogzás: nem látok kezdeményeket, viszont pár napja lazább a széklete. (ez lehet attól, hogy jön a foga? Már kemény bogyókat nyomott. Vagy attól, hogy sűrűbben szopizik megint. Reggel délben este, ma még volt tízórai gyanánt, és az előbb is.) És iszonyatosan nyáladzik, dug mindent a szájába. (bár ez már elég régóta megvan)

Már most be kell iratni a bölcsibe??? Egy évvel korábban?
Akkor gyakorlatilag, ha nekiállunk a tesóprojektnek és összejön, akkor mielőtt megszületne már be kell iratnunk? Durva. (Mivel Bajnai miatt, a tesó 1 éves korában vissza kell menni)

Kép
Kép
cs_erika
 
 


Erika: én már 2 hónapja beírattam 2010 szeptemberére. Már reggel 9-kor 150-es sorszámot kaptam. Őrület , mi volt ott. :evil: Mondjuk, ahova én írattam 20.-ként írták be, de egy helyen intézték az összes bölcsődei beíratást. Ha akartok helyet, mihamarabb ejtsétek meg, mert szerintem minden kerületben ez van. Hat-hétszeres a túljelentkezés.
Ja, nem kell visszamenned 1 év után. Ha 1 év a munkaviszonyod, akkor 1 év a Gyed + 1 év a gyes. (ekkor vissza kell, mert anyagilag szinte nulla) Ha 2 vagy több év a munkaviszonyod, akkor 2 év Gyed és utána nincs gyes. Tehát, aki több, mint 2 évet dolgozott, annak "csak" a Gyest vették el. Azt amúgy most még a munka mellett is kaphatod Zsófi után, míg 3 éves nem lesz.


Biga.csiga: szegény Milán! :cry:

Edit: nekünk is kell rács anyumhoz. Remélem tesóm összeüt egyet.

Ádám nem jön le a konyhában plédről még. Lenyűgözi a nagy mosógép isten. Ott ül előtte. Ha megy, akkor megbabonázva, ha üres, akkor nyitogatja az ajtaját. Ezzel fél órát is elvan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára krisz78 2009.09.01 14:43-kor.

krisz78
 
 


krisz:
igen, csak a gyes olyan kevés, hogy mellette nem lehet otthon maradni..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


nekem 8 éves munkaviszonyom van

akkor a Tesóval jár a gyed 2 éves koráig? Az jó, mert gyes alatt úgyis vissza mennék.

Kép
Kép
cs_erika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?