Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamik! :) Bocsi az offért, de hátha valaki pont ilyet szeretne. :lol: :wink:

Eladó a képen látható, használt HAMMER fekvőbicikli. Ideális olyan kismamiknak, akik nagy pocakkal is szeretnének kondiban maradni. Mivel háttámlás, kb. 8. hónapos pocakkal még használható és a derekat sem terheli meg. Az ellenállás állítható, kalória, megtett km stb... kijelző van rajta.
Ár: 25.000,-Ft
HA érdekel, írj privit! :)

Kép

TOvábbi gondtalan babavárást kívánok! :)
Vendég
 


minyu írta:ktouch :)
miből gondoljátok, hogy a kolléganőd csak azért ment, hogy legyen bejelentett állása? Ezt ő maga mondta? Már csak azért kérdem, mert pl a főnököm rólam is azt híresztelte, hogy csak azért mentem vissza dolgozni, hogy magasabb legyen a gyedem, és ez engem nagyon rosszul érintett, mert egyáltalán nem erről volt szó (ráadásul aug-ban álltam munkába és dec-ben jött össze Csongi tehát még nem tudhattam-ráadásul a gyedem ugyanannyi lett, mintha nem is mentem volna vissza...)
De az nagyon jó hír, hogy jól fogadta a bejelentést!

angie :)
mennek a drukkok, talán már ott is vagy :)


nem gondoljuk, ő mondta nekünk....ezzel csak az volt a para, hogy nagy szarban hagyott, és teljesen váratlanul, meg úgyis dolgozott, hidd el, nem a rosszindulat beszél belőlem....távol áll az tőlem!!!

Ja és gratulálok az eredményekhez, már akinek van! de jó hallani, hogy minden okééé :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ktouch 2009.08.28 17:37-kor.

Kép

Kép
ktouch
 
 


Angie!!! ???

biribon
 
 

 
 

Angie: hol vagy? egész délután nem tudtam pihenni, mert folyamatosan te jársz a fejemben:(

Kép

Kép
andrea001
 
 


Én is Angie-t várom!! Gyere mindenképp!! :(

Kép
Kép
ginnie
 
 


Biribon, az megnyugtat, hogy nem éhgyomros a vérvétel! Még egyet hajnalban mostanában nem bírnék ki.

Kép
Kép
ginnie
 
 


Már én is nagyon kíváncsi vagyok de bízom benne hogy minden rendben van :roll:

Kép
Kép
20100310
 
 


Elveszett hiába várjuk :?

Kép
Kép
20100310
 
 


Valami kínja van ma a vonalzóimnak :cry:

Kép
Kép
20100310
 
 


Egyébként ma volt egy ismerősöm ennél az ingyenes 4d-s uh-nál és TÉNYLEG 4d-s uh, nem 2-d-vel nézik. végig 4d-vel nézték a babáját!!!
Vendég
 


Ti sem tudtok semmit Angie-ról?

Kép
Kép
20100310
 
 


Vivi, ez jó hír számomra is! :) Már nagyon kíváncsi vagyok, hisz minden alkalommal nagy élmény volt látnom a babám (még a vérrög mellett is) így pedig még jobban. :)

Heni, sajnos nem, de nagyon várom... bár lassan le kellene feküdnöm.

Kép
Kép
ginnie
 
 


Nem... szegény... talán holnap ír!
Vendég
 


Tényleg, Yolinne nem ma ment a 4d-re? Meg még valaki... úgy rémlik---
Vendég
 


Detty írta még, hogy ma megy oda, kíváncsi leszek, ő mit mesél majd.

Kép
Kép
ginnie
 
 


Sziasztok!

A genetikai ingyenes UH nem 4D!!! 2D-ben nézte meg a babát a doktornő, megmért mindent és a végén adott egy papírt az eredményekről. Előre hozta a szülést 3 nappal, márc. 8-ra, de én nem változtatok, úgysem ezen a 3 napon múlik. Elég gyorsan ment a dolog, kb. 10 perc alatt megvolt az egész. Nagyjából ugyanazok az eredmények lettek, mint kedden, csak a tarkóredő lett kisebb (1,2), amit nem nagyon értek, de a lényeg, hogy ez is nagyon jó.

A 4D a babamozira van, és csak a nagyobb babákat nézik meg így, legalábbis a doktornő ezt mondta. De azt tény, hogy a gép 4D-s, már ha jól meg tudom ítélni (és csak egy UH gép van a vizsgálóban).


Angie! Hol vagy? Egész délután és este az eszemben jársz!!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Hát akkor én ezt tényleg nem érem....
Vendég
 


érem=értem
Vendég
 


Detty, örülök a szép eredményednek!
Viszont akkor én sem értem, de szerintem ezek a gépek akkor is sokkal jobb felbontásúak, mint a sima 2D UH-ok. Több látszik szerinted? Vagy kb. ugyanannyi?

Kép
Kép
ginnie
 
 


Most már én sem akkor én nem is kérek időpontot mert miskolcról mennék és húzós lenne ennyit itthon is megcsinálnak

Kép
Kép
20100310
 
 


Be kell vallanom, szerintem nem látszott se több, se jobban, mint a SOTE II UH-ján. Képet itt sem adtak, úgyhogy ez sem előny. Az orvosok kedvessége nem mérvadó, mert a SOTE-n a magánorvosom csinálta, így logikus, hogy kedves volt. De az itteni csaj is.
A tarkóredő függhet attól, hogy a baba hogy fekszik. Most köhögnöm kellett, hogy valahogy irányba álljon, mert egyébként aludt a manó.
Ami meglepett kicsit, az az, hogy 3 nap alatt 4 mm-t nőtt a baba, ami szerintem megint csak a gépek eltéréséből adódhat, még ha ilyenkor nagyon gyorsan is nőnek a babák.

Heni! Ha engem kérdezel, Miskolcról nem jönnék el csak emiatt, mert annyit TÉNYLEG nem ér. Nekünk az egyetlen pozitívum az volt, hogy a férjem is látta a tesót, mert ő a múltkor kint maradt Alexával.

Kép
Kép
detty74
 
 


Örülök hogy ezt mondod én mostmár kivárom akkor a szept. 10-ét akkor megyek Debrecenbe 4 D-s babamozira és ott megcsinálják a teljes genetikát is mert az ultrahang szerint akkor töltöm a 12 hetet :? De én már nem tudok semmit

Kép
Kép
20100310
 
 


Ne haragudjatok hogy megkérdezem ti mennyit adtok a dokitoknak és hogyan és mikor?

Kép
Kép
20100310
 
 


Koszonom lanyok hogy ennyire vartatok, de muszaj volt bepakolnom a holnapi 2 hetes utra. Sajnor csak holnap lesz eredmeny mert keson ertem oda es a vert csak holnap tudjak megnezni. Fel orat neztek uh-val, a meret tovabbra ir 2.9 de ez a gep mar 4 mm vel nagyobbra mérte a CRLt. Minden mas rendben van. A ver majd ront vagy javit az eredmenyen. Jelenlegi allas szerint pozitiv az eredmeny es ha hazajottunk megcsinaljak a mehlepeny kromoszoma vizsgalatot. Vivi, ha meirod priviben a szamodat vagy barki, szivesen elkuldom a vegeredmenyt hogy ide be tudjatok irni. Egyebkent kislanynak tippelte. Valahogy azt erzem hogy egeszseges. De tevedhetek is. Koszi meg1x az aggodasotokat. Nagyon jolesik!
Vendég
 


Angie!

Küldök privit!


Márti
borossné becz márta
 
 


Angie, jó utat! Számom elküldtem!
Nekem is 2 helyen mérik majd a nyaki redőt, hétfőn a Baross utcaiban és kedden a Fehérvári sztk rendelőben. Ja de nem most, majd 7-én. Jövőhéten pénteken megyek a dokihoz.
Vendég
 


Angie!
Jó utat és azért jó nyaralást!!!


Heni!
Én magánorvoshoz jártam/járok, a rendelőben a terhesgondozás 7000 Ft (az UH is benne van minden alkalommal). A szülés után adtunk még pénzt a dokinak, a varratszedéskor.

Kép
Kép
detty74
 
 


Én mindig sztk-ba jártam a dokimhoz terhesgondozásra, így az ingyenes volt, de megkértem, vezesse le a szülést. Akkor a szülésre bejött, és még a kórházban odaadtam Neki a 60 ezret, mert annyit kért.
Most vagy azt mondja, rámbízza, mennyit adok, vagy szülök ügyeletben.
Vendég
 


Yolinne, Te 11. kerületi vagy? Van valaki, aki 11. kerületi még? Tudtok erről a kerületi szülési támogatásról?
Vendég
 


ktouch :)
oké, oké, én sem akartalak megbántani, csak kérdeztem. :)

angie :)
nagyon drukkolok a vérvételhez!

vivi :)
8-án mikorra mész a Fehérváriba? Mert én 17.15-re megyek UH-ra.
Nem bp-i vagyok, igy nem tudom, nálatok mennyi a születési támogatás. Nálunk az önkormi 5000 ft értékű vásárlási utalványt ad a patikába, ez bármire (pelus, gyógyszer stb) levásárolható.
Nálunk a védőnő intézi ezt, ő szokott felvilágositani ilyesmiről.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Tudja valaki, hogy a Praxisban mennyi a 4d babamozi?
Vendég
 


Minyu! 17:40-re!!!Itt van a vonalzóm alatt! :D :D :D :D
Akkor én a kerületieknek mondom, hogy el ne szalasszátok, van a 11. kerben egy szülési támogatás, ami már 2 éves is 70 ezer forint felett volt, szülés után kell igényelni és egyszeri támogatás. Régen mindkét szülőnek legalább 2 vagy 3 éve bejelentett állandó lakcímmel kellett rendelkezni, most már elég, ha csak az egyik, és nem kell, hogy évek óta itt lakjon. Csak azért írom, mert bizony nem tudja mindenki és annyira nem is reklámozzák. Volt olyan, aki bizony nem kapott, egyik gyerekére sem, pedig itt lakik... nem szóltak neki.
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Szerdán voltam dokinál, fiatalabb terhességet állapított meg mint amit először mensi alapján számolt, de ez nem volt nekem meglepő mivel nekem nem 28 hanem kb:33 naposak a ciklusaim, szóval 11 hét helyett 10.hét 2 naposnak mondta uh alapján és 4 cm hosszú.
A peteérésem tudtam hogy kb: 20-22 ciklusnapon volt, úgyhogy sejtettem hogy nincs még 11 hetes.
Így hát 2 hét múlva pénteken genetikai uh és vér+vizelet.

Akkor lesz 12 hét 4 napos kb: uh alapján.
Szerintetek nagy hülyeség ilyenkor még a nemére rákérdezni? Ti ezzel hogy vagytok???? :roll: :roll: :roll:

A férjem is bejött, és tök élvezte ahogy mozog a baba, keze lába kalimpált. Édes volt, kis ufófejecske még. :D

Ja így a szülés is uh alapján kb: március 18 ra módosult 15 helyett, de hát olyankor ezt már ugye ki tudja, a terminus körül bármikor elkezdődhet a szülés, főleg a 2.babánál.
csézjang
 
 


vivi :)
ok,azt látom, de én 8-át kérdeztem. Vagy akkor nem a Fehérvári u-ra mész?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


szia minyu!

Most látom csak, hogy te inárcsi vagy! Nekünk ott volt az esküvőnk, az inárcsi templomban és a Bodrogi kúriában! HMMM, szép emlékek!! :-)

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Sziasztok. Angie írt :( Nagyon rossz az eredmény, 1:4 az esély, hogy down-os... vagyis 25%... Elmegy amniocentézisre.
Vendég
 


Minyu, de a Fehérvárira megyek! Csak 8:40-re! Én azt hittem, csak csütörtökön van délután! :shock:
Vendég
 


Ohh neeeeee........... Szegény................... :( :( :( Ez nagyon nem jó...........

Kép
Kép
ginnie
 
 


Sziasztok
Jaj szegénykém annyira sajnálom, pff ennél szarabb nyaralás elé nem is néz szegénykém:(, reméljük tévednek és nem lesz baj

Nagyon bennem lett most a para és én 8án megyek csak genetikára. Utána akarok menni 4D-re, bár a párommal ezen még mindig nem egyeztünk ki.

Mindenkinek gratulálok a jó eredményekhez

Kép

Kép
andrea001
 
 


Hú, ez nem jó hír, de még lehet, hogy változhat!!! Sőt, volt már ilyen, és mégis egészséges lett.

Nagyon szurkolok neki.....

Kép

Kép
ktouch
 
 


Csézjang!
Én rákérdeztem kedden is, tegnap is baba nemére. Kedden a dokim kedvesen kinevetett, hogy mit akarok, tegnap a doktornő azt mondta, hogy látszik valami a két lába között, de ez ugyanúgy lehet a köldökzsinór is, vagy bármi más. Még nagyon korai.

Angie!
Azért remélem, az amnio negatív lesz, és nem kell semmilyen nehéz döntést meghoznod.

Nem tudom, ti hogy viselitek a frontot, de tagnap óta alig kapok levegőt (kivételesen nem az orrdugulástól), olyan, mintha ráültek volna a tüdőmre. Nagyon zavar, megmozdulni sincs kedvem.

Kép
Kép
detty74
 
 


Vivi :)
Nemtom, mikor van délután, felhivtam őket, mondtam, hogy arra a hétre kérek időpontot, és ezt mondta a csajszi. Sőt, még választhattam volna egy picit korábbit, de nekem ez igy jobb, mert hazaér a Zuram vigyázni a csimotákra.

Angie :)
Csuriban kezem-lábam, nagyon szoritok nektek. Abban a 75%-ban kell erősen bizni!
Lehet tudni, hogy mikorra lesz meg az amnio eredménye?

Viggi :)
Kicsi a világ :)

Csézjang :)
Kérdezz rá, legfeljebb leszerelnek, hogy még nem látszik. Betöltött 12. héttől jó uh-val, jó szemű szonográfus megláthat valamit.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!
Elég régen, és nem is túl sokszor jelentkeztem, mert internet szolgáltató váltásban voltam, és egy kicsit problémás volt. Sajnos ma reggel arra ébredtem, hogy vérzek, bementem a klinikára, ahol megállapították, hogy kb. 10 hetes korában megállt a magzati fejlődés és elhalt a kicsi. Kedden megyek vissza, hogy elvégezzék a szükséges beavatkozásokat.
Remélem néhány hómap múlva, újra tudok egy hasonló fórumra csatlakozni.
Nektek nagyon boldog és gondtalan babavárást kívánok!
mariannszeged
 
 


Ó, mennyi rossz hír!

Mariannszeged!

Szívből sajnálom, minél gyorsabb testi lelki felépülést neked! Amikor összejön a baba, gyere légyszi és osszd meg velünk!

Angie!

Erős hitű ember vagy és tudod, hogy semmi sincs véletlen! Szívből kívánom, hogy minden rendben legyen, hisz van 75% esély rá.

Minyu!

Hát, a nővéremnek csináltak amniot nagyon alacsony afp és nem megelelő magzatvízmennyiség miatt a SOTE-n, úgy emlékszem, bő 1 hét volt, mire meglett az eredmény. Szóval Angie szegény, amikor majd 2 hét múlva hazajön a nyaralásból, gondolom utána megy amniora, ahogy kap időpontot és még várnia kell az eredményre. Borzasztó nehéz időszak lehet most ez a várakozás...

Biribon!

Na, neked legalább jó híred van! Örülök a jó eredményeknek! Én szept. 8-án megyek dokihoz, akkor kifaggatom, mert azt mondta, nagyjából ősszel indulnak a változások és szeptemberre már körvonalazódik, hogy mi lesz a helyzet!

Márti
borossné becz márta
 
 


csézjang: Nem értelek, azt írod, hogy 4 cm-s és ez 10+2-nek felel meg.
Ha megnézed a képet amit felraktam, azon rajta van, hogy 38 mm-es (nagyjából 4 cm) és a gép szerint ez pont 11 hetesnek felel meg.
Akkor hogy van ez?

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Most néztem vissza. Pont 4 hetes voltam mikor elöször ide írtam. Most meg már elmúltam 11 hetes. De régen volt...

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


mariannszeged :)
Jaj de sajnlom! Gyors felépülést kivánok testileg és lelkileg! Gondolok majd rád jövő héten, addig is nagy ölelést küldök!

Márti :)
húha, azt hittem, ezt is 1-2 nap alatt megmondják. Akkor tényleg jó sokat kell várni. Reméljük, minden rendben lesz.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok csajok!
Sok kismami panaszkodik a hidegfront miatt, érdekes én különösen élvezem!!! Nem tudom, de szerintem én átlagtól eltérően nem bírtam a meleget. Iszonyatosan szenvedtem... és most annyira jó ez a hűvös meg a szél. Képzeljétek, elkezdtünk készülödni, hogy akkor kivisszük a gyerekeket a játszóra, na mire mind felöltözött, meg összeszedtük a homokozót, plusz pulcsit, nadrágot stb, kinyitom a bejárati ajtót.... és esik!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! De sebaj, elindultunk esőkabátba, és mire odaértünk, elállt. Én közben hazalógtam, még fél órát maradt apa velük labdázni... de fognak fázni, mire hazajönnek!!! Ja, megpróbáltam délután aludni, de pont mire elaludtam, a középső lányom elkezdett kopogni az ajtón... á mondom nem hiszem el. Kijöttem egy idő után, hát apa épp kínlódott a kislányommal, mert üvöltött utánam, a nagyfiam meg azért üvöltött, mert a kicsi fülsértően tud ordítani, és apa nem engedte ki, nehogy felébresszen... ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá ennyit a pihenésről!!!
Mindegy, most meg itthon tespedek a kupi közepén. Majd talán holnap rendet rakok, most nem visz rá semmi!
Ja, egyébként állítólag 4d-vel a 12. héten már előfordulhat, hogy látják a nemét. De szerintem csak 4d-vel...
Vadszi, ismered ezt?http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html
magzati méretek.
Akartam kérdezni, valaki csináltat még amniocentézist? Csak úgy, rutinból? Vagy csak ha valami eredmény rossz?
Vendég
 


MARIANNSZEGED! Nagyon-nagyon sajnálom.... :( :( :( :( :(
Ird meg, ha babás leszel megint!!!!!
Vendég
 


Vadszi, én is ezt nem értettem a saját méréseimnél... Egyik helyen ezt írják/mondják, másik helyen azt... Nekem is kétségeim voltak a mérés pontosságával is és a meghatározott korral is. Mondjuk nálam is benne van, hogy 3 napon belül bármikor megfoganhatott és az utolsó mensim napját is utólag számoltam ki, szóval ott is lehet eltérés, de fura, hogy egyik doki 10+2-t mond a másik 11-et ugyanarra a mérete. Kíváncsi leszek, nekem mit mondanak legközelebb....
Egyébként most olvastam, hogy a 38mm normális CRL a terhesség 10-11. hetében. És: "A lényeg: az egymást követő vizsgálatok növekedést mutassanak."

Kép
Kép
ginnie
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: