Új privát üzeneted érkezett!

Ginuska,
nekem babakoromban leereszthető oldalú ágyam volt. Amint tudatomra tértem - tisztán emléxem :lol: - folyton azt eresztgettem volna, és jó pár sérülés lett a vége: folyton odacsíptem az ujjaimat, volt nagy ordítás, szóval szó szerint: saját tapasztalat miatt nem vettünk ilyet.
A kivehető rácsos szerintem szuper, Vackornál 2 éves kora körül vettük ki a rácsokat, amikor már úgyis csak átvetette magát a kiságy tetején, szóval úgysem tudtuk bent tartani akarata ellenére :lol:
A 2 pozíció elég :)

Szisz,
csini vagy! :D
Szerelem második látásra - ezt néztük :P kellemesen "lájtos"

tillidian
 
 


ginus amelyik neked kényelmes!!!!!!!!!!
Szisz olyan csinos vgy!!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Csajok, voltam a kórházban és nagyon helyes volt a szülésző (-csaj inkább), elmondott mindent és hála a jó égnek nagyon rugalmasak: vajúdni bárhogy lehet, függőlegesen szülni is, ha nem indolkolt hogy elvigyék, még két órát ott hagyják veled a babát és csak utána viszik el fürdetni, ja, és ha akarom velem van a kis manó végig, nem kerül a gonosz csecsemősnővérek karmai közé... Homeós módszereket is alkalmaznak, szóval úgy döntöttem, maradok, mert nagyon sok szempont megvan, ami nekem fontos, most még szimpibb lett a hely, meg hát egyszerűbb is így... Most egészen lehiggadtam, már szinte várni kezdtem, hogy mehessek... :lol:

Zsrit, nagyon aranyos a masszőr/dula csaj, akit megadtál... Eddig kétszer voltam nála és mindig nagyon hasznos dolgokat mondott a szüléssel kapcsolatban. Én még azon is elgondolkodtam, hogy felkérem őt, hogy legyen bent, de így, hogy a helyi szülésznő is szimpi, megoldódott a kérdés.

Eszti, nem semmi, ahogy pörögsz... Kár, hogy mára leköszöntél, érdekelt volna, mit főzöl vacsira...

Jut eszembe, tegnap vettünk kenyérsütő gépet – már ezer éve áhitoztam utána – nagyon szuper, össze is dobtam egy kalácsot ma reggelre...

Ginuska, köszi, akkor lehet, hogy mégis kihagyom a zarándokutat... Légzésfigyelőt spec kaptunk, akkor inkább ez a minimanó, bár azt még nem néztem meg, merre található.

Till, az általad felsoroltakból én még semmit sem vettem meg, de a jövő héten elkezdem.

Sziszkó, csini a pocak! Köszi neked is a bipás véleményt, nemtom... Ruhánk van egy rahedli, egyedül téli anorákot kell vennem (azt hiszem azt hívják kocsikabátnak, vagy mi...)

Kép
szilveeaa
 
 

 
 

Szilveaaa örülök,hogy tetszett a szülésznő!!!!!!!fel is fogadod?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tilli, Nita, koszi a tanácsokat!
Még nem tudom, hogy melyik lenne nekem kényelmes, ahhoz használnom kellene egy jó darabig, mielott megveszem, ami ugye nem megoldható, de azt hiszem Tilli meggyozott és marad a kiveheto rácsos ! :wink:

Tilli, amiket leírtál, pont azok a dolgok hiányoznak még nekunk is, cumisuvegek, mellszívó, sterilizátor, pelus, piperecuccok..
Mellszívóból kézit tervezek venni, az Avent és a Medela kozott vacilálok, barátnom szerint és a Bippások szerint egyértelmuen a Medela a jobb.......hát nem tudom, nekem még nincs tapasztalatom :roll:
Az Avent abból a szempontból nagyon szimpatikus, hogy minden van hozzá, az osszes kelléket ugyanattól a gyártótól meg tudja az ember venni, gondolok itt a sterilizátorra, cumisuvegekre, tárolódobozokra.


ParisEszti, kulon gardróbot csinálhatsz Tofinak a sok babaruhából, :D szuper, hogy ennyi mindent megorokoltetek az ikrektol :wink: Majd gyere, ha tudsz :!:


Hosszú ido után az elso szombat, hogy nem mentunk sehova a férjemmel :lol: , ezért tudok itt lenni ma ilyen surun, de nemsokára asszem kimegyunk, meglátogatjuk a szuleimet :lol:

Majd még jovok, de addigis kellemes szombat estét Nektek!
ginuska
 
 


Szilveeaa!
Örülök,hogy akkor jó szülésznőt találtál! :D :D Biztos sokat fog Neked segíteni szüléskor! :wink: Megkérdezhetem,hogy mennyit fogtok neki adni szülés után?Van "tarifája" vagy,amennyit gondoltok? :roll:
Nyami.... :P Fini friss kalács!Most nagyon megenném! :P :P :P
Én legtöbbször a kalácsot úgy eszem,hogy először megvajazom,után rakok rá még mézet!Naon fini!Igaz jó kalóriadús! :oops: :oops: :oops: :wink:

Lányok mindenkinek közönöm a pocakdicsit! 8) :lol: :wink:

Nita!
Így utólagos engedelmeddel beírtam a nevem Hozzád a gmail-be! :oops: :lol: :lol:

Ginuska!
De jó,hogy említetted azt,hogy az ágyneműtartónak van e fedele vagy nincs.Ez esezembe se jutott!Még mialőtt megrendelem az ágyat rákérdezek én is!Szerintem is kissé furán néz ki,ha nincs teteje! :shock: :roll:
Nekem is a második ágyikó tetszik jobban! :) Amúgy megkérdezhetem mennyibe kerül? :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Bobó!
Nekem védőnő és a gyerekdoki is azt mondta,hogy amikor még nagyon pici,addig azt célszerű használni,amit a gyerekorvos felír.(popsikenőcs,alkohol a köldöktisztításra,babafürdető stb...) De voltam olyan előadáson ahol a Babe termékeket mutatták be és ott mondták,hogy tényleg jók!Bár ez utóbbiak elég drágák! :roll:
Nekem Chicco kézi mellszívóm van.Bár hallottam,hogy a kézi azért nem jó,mert nagyon fogunk vele szenvedni,hogy egy pár csepp tejet is ki tudjunk csvarni magunkból! :shock: Azért remélem nem így lesz!
Gyakorlott mamik,tudtok tippet adni,hogy jó e kézi mellszívó?
Ja és még egy kérdés!Egy újszülött babának hány darab cumisüveg a célszerű?Gondolom minimum kettő,hogy külön legyen egy a tejcsinek és egy a teának,nem? :shock: :roll: :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Szisz nyugodtan.... :)
nekünk 2 kicsi és 2 nagy cuclisüvegünk van.......és 3 cumi......mellszívó:aventes kézi van............ :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita képei:

Kép Tegnapi poci foto

Kép Barni teljes rezidenciája
bobóbaba
 
 


Sziszkó: Köszi. :oops: :oops: :oops: :) :) :) A tied se semmi! Nekem max. szülés előtt lesz ekkora. :lol: :lol: :lol:
bobóbaba
 
 


bobó kösziiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ugyanmár. Nagyon szívesen, máskor is! :D Csak szólj, ha tudok segítek!!! :D
Én meg köszönöm ezt a szép rózsát!!! :D
bobóbaba
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lányok közületek megcsináltam már valaki a veszélyes sütit,ami fennt van a gmail-en?Én most csináltam meg,de az Istenért se akar kijönni a pohárból! :roll: Mi a titka? :roll: De nem fog velem kicseszni,megeszem én a pohárból is! :oops: :lol: Már csorg is a nyálam... :P :P :P :P

Nita!
Neked is hatalmas pocakod van! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
És milyen jól fel vagytok mindennel szerelkezve! :lol: :wink: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


főleg ruhából van rengeteg........képen átni is.....és még mögötte is van még ruha..........jó 4 zsáknyi......... :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita,
szuperul álltok már kelengye szempontból! :D (Hiába, dátum szerint Te vagy az egyik "rangidős" :wink: )

Sziszkó
milyen poharas sütire gondolsz? :roll: mindjárt felmegyek a gmailre...
(én fahéjas-gyömbéres-barackos piskótát sütöttem, fruktózzal, Isteni :lol:- meg sütőzsákban sülnek a fokhagymás csirkecombok :) )
Nekem a kézi mellszívó semmit sem ért. Maradt a kézi fejés, (még szerencse, hogy falun nőttem fel és fejtem kecskét :mrgreen: :mrgreen: :lol: )
Most kapok vmi elektromos kütyüt a 3 gyerkőcös barinőmtől :roll:

Lányok, olyan kíváncsi vagyok, ki kezdi majd a "sort" :roll: :D
(én kit kérhetnék meg hírhozásra? :roll: )

tillidian
 
 


Csatlakozom a sorozat-fan társasághoz :lol: :lol: :lol:
Dr. House, Grace Klinika, Bones (Dr. Csont), Helyszinelők, stb :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Most,hogy szinte csak fekszem, folyamatosan megy valami DVD...

Zsrit
ikresek.hu :wink:

Ginuska
Nekünk sima szivacsmatrac van...

Bippa... mindig meglepődök, hogy arról írtok...az itt egy illatszerbolt-hálózat (hasonló, mint a DM)

Cumisüveg, sterilizáló
Már itthon van!
Azt még nem tudom, milyen kozmetikumokat vegyek. Ismerős anyuka a DM-st ajánlotta, vagy a Linola-t...

Sziszkó
Nagyon csinos vagy! Szeretnék én is csak ekkora pocakot :wink:

Nitacska
Csinos a pocid!

Till
Én lehet, hogy a sor elején leszek...
Vendég
 


Bocs, hogy nem írok mindenkinek, ha valamire nem reagálok... de nagyon nem jó ülni... :cry:
Vendég
 


Till köszi!!!!!!
arra én is kiváncsi vagyok ki kezdi a sort? :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tilli!
Én szívesen leszek a Te hírhozód is! :lol: :lol: :lol: :lol:
Már van két kismamám,bobóbaba és Nita!De ennek csak örülök,ha minél több kismami hírhozója lehetek! :lol: :lol: :lol: :) :)
Megtaláltad a poharas sütit?Veszélyes süti a találó neve!Asszem Vcsibe rakta fel! :wink: :lol:

Andi!
Köszike! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Néha azért csalóka!Mármint ha nem ruhában van csinálva a kép,hanem anélkül,szerintem nagyobb a pocakom! :lol:
De hát Neked "illik" ezt a címet elnyerni! :lol: :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Sziszkó,ágya van van Panninak,csak nem valami nagy,és bajos rácsatlakoztatni a leesésgátlót.Így aztán kinyitjuk(mert azt is lehet).Igen ám,de!!!:kedves svéd gyártók(IKEA) úgy csinálták meg,hogyha kinyitod,a legbelső elem egy falap :shock: .Így azt találtuk ki,hogy a falapra ráteszünk egy matracot,így nem kell a gyerekből fakírt csinálni.....

Mellszívó:nekem kézi Aventes van,és gond nélkül fejtem vele.Igaz,hogy egy idő után megfájdult a kezem,de legalább jött a tejcsi rendesen.
Cumisüveget Panni nem használt(13 hónapig szopizott).
Gyógyszertári kencéket használtiuk az első hónapokban.A Babe-ről csak jót hallottam,de az ára húzós.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Gyors kukk, mert altatok.

Pocifotók: gyönyörűen gömbölyödik mindenki. :D

Nekem kézi mellszívóm van. Tommee tuppee asszem így irják. Nagyon jó. Aventosom is volt az is szuper.
és 2 db kicsi cumisüveg van. Majd kell még 1 nagy oszt kész a pakk. :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Nitácska, igen, szeretném, ha ő lenne, de sajna szeptember második felében szabin lesz, viszont van egy váltótársa, akivel helyettesítik egymást – gondolom ő is aranyos. Jövő héten mindkettejükkel találkozom.
Amúgy nagyon klasszul állsz kelengyével!!! Én még mindig csak válogatom a ruhácskákat.

Tényleg csajok, ti is gondokodtatok azon, hogy fekve vagy függőlegesen szeretnétek szülni? Vagy ez csak az én perverzióm??? :?

Ginuska, én azért vettem leereszthető rácsosat, mert szeretném ha pár hónapig mellettem lenne Szonja a kiságyában és akkor egyszerűbb átnyúlnom, mint minden egyes alkalommal feltornászni magam... De persze ez laikus vélemény, még én sem próbáltam... :lol:

Sziszkó, nem kérdeztem meg tőle még, pláne így, hogy nem is biztos, hogy ő lesz.. De úgy tudom, hogy 30 és 50 ropi között szoktak adni.
Vajas-mézes kalács nekem is kedvencem, de volt már rá példa, hogy vajas-Nutellásat nyomtam.. Az különösen pirított kaláccsal jó... :oops: Bocsi lányok, akik cukor diétán vagytok, de esküszöm, én is hónapokkal ezelőtt ettem ilyet utoljára, akkor is egy wellness hétvégén (hol máshol? :lol: )

Mellszívó: nekem is a kézit ajánlják a rutinos anyukák. Till, ilyen múlttal, mint neked van, persze, hogy minden eszköz nélkül a legkönnyebb! :D Amúgy én is szívesen elvállalom a hírhozást, ha gondolod, bár Sziszkó talán jobb annyiból, hogy ő tutira még előtte lesz, én meg sztem már itthon leszek a kis manóval :shock:

Kép
szilveeaa
 
 


Szilveeaa
ammán' igaz, kecskepásztorként jól ment a fejés kézzel! :mrgreen: :lol:
Nagyon köszönöm, aranyos vagy! De igazad van, elég közel vagyunk "időben", lehet, éppen egyszerre szülünk 8) Így akkor Sziszkóhoz koncsorgom be magam :wink:

Szisz,
akkor beírom magam Hozzád! És köszönöm! :D
(sütit most megyek megnézni...végül pohárból etted meg? :lol: )

Lányok,
elköszönök, reggel elutazunk Vackorral családozni...kedden este jövünk, addig vigyázzatok magatokra, Babákra, Apákra! :wink:
Pussz!

tillidian
 
 


Sziasztok Lányok.
Ma este haza vitték Hugomék a Keresztlányomat :? sírt nagyon mert még szeretett volna maradni,de sajna nem lehetett mert 1 hét és kezdődik a suli.Nagyon hamar hozzá lehet szokni ha itt van.Mmindig nehéz a búcsú pillanata Nekem is.Sajnos nem a közelben laknak,de ez van.

Mrsparisjó sok cuccod van az igen :D
Láttam a hercegnős cuccokat a Tescoban,Én erről csak álmodom mert a FIAMNAK kicsit érdekes lenne :D
Nagyon jó a klipp :D
Halászlé mmmmmmmm rég ettem már és most,hogy mondod itt lenne az ideje nagyon úgy érzem.
Fazonírozás:havonta megyek kozmetikushoz amíg bírom a gyantázza aztán a többit megoldom borotvával.


Kkia gratula a jó eredményekhez. :D

Anyabébi néha Én is nagyon kívánom a kólát és nagyon jól esik 1-2-dl.hideg coca-cola.Érdekes a számításod :D
Milyen volt a banzáj?
Szurkálás néha Nekem is szokott lenni fogalmam sincs mitől van. :?

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Bébinyuszi kicsit még bírd ki a pihenést. :D kitartás.

Szilveeaa India nagyon szuper lehetett.Micsoda élményben volt részed.Az igen.



Sziszkó szerencsétek volt,hogy nemtörtént nagyobb baj. :( :shock:
Nagyon szép a babakocsitok. :D és Te is nagyon csinos vagy.
Tettem fel a gmail-re képeket amit ígértem.
kalács:most jól jönne 1 szelet csokis. :D :D


Sünciboglya köszönöm szépen a segítséget elküldöm.

Ginuska Mi a 6cm.vastag kókuszosat vesszük meg,de ami kombinált az is jó.Nagyon megoszlanak a vélemények.én dolgoztam baba nagykerben és ott is a kókusz ment inkább.Volt sima szivacs is de azt csak az ára miatt vették inkább.
Baldachin vas vásárlásnál figyelj mert 2 féle van.Nézd meg előtte milyen a baldachunod .a vasból van "L"alakú,és ovál.

Bippa bababoltban Mi is voltunk a légzésfigyelő és néhány cucc valóban jó árban van,de a ruháktól nem voltam elájulva.Babakocsikat nem is néztem mert az már megvan.

Nita nagyon szép a gyüjteményed.Behajtogatva minden készen ez igen :D ezt nevezem :D [/b]

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziszkó, én a napokban csináltam, simán kijött. Biztos kanállal is finom (jó sok tejszínhabbal és egy kis fahéjjal).

Mellszívó: nekem Aventes kézi van, bevált. Lehet hozzá külön-külön is alkatrészeket kapni. Most fogom lecserélni a szilikonosokat, azokat néha nem árt.

Cumisüveg, annyi amennyi a mellszívóhoz kell (max. 2db 125 ml-es). Egyik fiam sem volt hajlandó cumisüvegből inni, na meg sokáig szopiztak, így ugye amíg niincs kánikula teára sincs szükség, na meg cumisüvegre sem.

Jó éjt!
Datolya

Ja, még egy megjegyzés! Twins, én azt hittem az ikresek attól varázsolódtak el, hogy milyen keveset híztál, de úgy látszik rosszul gondoltam. A képeken nagyon csinos vagy és egy deka fölösleget sem vélek felfedezni rajtad

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Sziasztok!

Jól sikerült a banzáj, a kertben voltunk hála istennek nem volt dögmeleg, pont jó kellemes. Szarásig ettem magam, aztán vagy 2 órát keresztül csak pihentem. VOlt grillen husi (csirkemell, tarja, karaj) sali (görög, francia, tzatziki), fóliában sült csirkecomb mellette krumpli+bacon és tiramisu. (meg jó sok KÓLAAAAAA :))
Képet a kajáról nem csináltam mert addigra már nagyon éhes voltam :)
Kép itt már beettem :)

Matrac: Asszem hétfő vagy kedd éjjel böngésztem a teszveszt és láttam egy kiságyat (matracot kerestem) 5000 licit nélkül kókuszmatraccal. Jól nézett ki a képeken. Megvettem. Sürgős volt eladniuk mert hétvégén költöznek.Kellemes csalódás volt, ma elhoztuk. Gyönyörű állapotú Brendon natúrfa kiságy, 6 cm-es szintén Brendon kókuszmatraccal.(megnéztem a brendon oldalán ez 15990 Ft)
Holnap csinálok képet és felrakom ha a huzatot kimostam és visszahúztam. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Eszközök: Kézi avent mellszívót vettem, a Barninál elektromos volt (peszonka), utáltam vagy 15 cm-re kiszívta a mellbimbóm és tele volt vérhólyaggal. :(
mikrós sterilizálót vettem, 1 cumisüveget, 1 avent szettet (5 pohár tetővel+adapter+cumis rész tetővel).
Fürdető meg a többi gyógyszertári lesz, a Barni csak ezt bírta a mai napig ekcémás, lesz majdnem mindentől :(, viszont sampont Babét veszek koszmó ellenit. Állítólag nagyon jó.
Van 4 csomi popsitörlőnk és 5 nagycsomi pelenkánk (bár ezutóbbi miatt aggódok mind mini, meg ráadásul a moshatót akarom majd használni) csak elfogy.

Ginuska:
Én is a kivehetőt javaslom. Mondjuk nekünk a Barni hamar kapott rendes ágyat, mert így is úgy is kimászott ha úgy akarta.

Asszem egyenlőre ennyi.
Jóéjt mindenkinek!!!
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

http://moshatopelus.blogspot.com/2008/0 ... lapok.html
anyabebi
 
 


Szilveea, nekunk nem az ágyunk mellett lesz a kiságy, hanem a babaszobában, úgyhogy ilyen szempontból nem lényeges, hogy leereszthetos legyen az oldala........jo amúgy az elgondolásod, de ez csak akkor tud mukodni, ha pontosan ugyanolyan szintre tudod tenni a kiságyat, ahogy az ágyatok van és ha pontosan hozzá tudod illeszteni a kiságyat az ágyatokhoz....... :roll: Nekunk erre a szuléselokészíton határozottan felhívták a figyelmunket, mert nagyon veszélyes!

Sziszkó,
megnéztem azt a weboldalat, ahonnan az ágyat rendelitek és ámulok-bámulok, hogy milyen olcsón vannak a kiságyak :shock:
Hát az a "JARDA" kiságy, amit mi szeretnénk, forintba átszámítva olyan 32.000 Ft és az a másik, az meg olyan 38.000- annyit meg sem ér szerintem!!!!
De a 32ezreset még bevállaljuk :lol: , mert nagyon szép, legalábbis nekem nagyon tetszik!
A matrac viszont nagyon jó árban van, a sima kokuszos és a kombinált kokuszos is olyan 5900 Ft korul van átszámítva!
Ha nem lesz fedele a fióknak, (és nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz sajna), akkor legfeljebb vágatunk rá asztalossal olyan vékony lapot, amivel a butorok hátulját is szokták csinálni :roll:

Kicsike, ilyen lenne a baldachinvas....ez jó vagy keressek mást? Kép baldachinvas

Nita, ezt nevezem! Szépen sorakoznak a babaholmik a szekrényben :lol: Jovo héten én is elkezdem kimosni es kivasalni a ruhákat, meg osszekészíteni a korházi csomagot, bizony nekunk már nincs sok hátra :wink:

Twins, azok elmebetegek, akik ikreknék a 14 kg-t sokallják :x En most tartok 13 kg-nál és teljesen elégedett vagyok ezzel a súlygyarapodással, ennél sokkal durvábbra számítottam! Nem beszélve arról, hogy mivel vizesedek, dagad a lábam, az is megmutatkozik a súlyomon, de tudom, hogy a 80 százalekát "otthagyom" a kórházban, azt a pár kilót, ami meg rajtam marad, simán leadom pár hónap alatt! :wink: Vagy ha nem, akkor sem fogom magam tokonszúrni 8) :D
Hatttalmas amúgy a pocid, teljes mértékben megértelek, hogy ez már "terhes" számodra.....na de már nincs sok hátra......szerintem te fogod kezdeni a sort :wink: Kitartás!
ginuska
 
 


Anyabébi, nem vagy semmmi, hallod-e :lol:
HOgy te milyen szuper dolgokat lősz a neten magadnak?! Le a kalappal!!!!!!!! Várjuk a képet ! :wink:
ginuska
 
 


sziasztok:)

tilli:
En a reggeli kajat 7-kor ugy csinalom, hogy meg este bekeszitem egy kis dobozba a vajaskenyerek kimerve, a 25CH-t es reggel amikor csorog az ora, csak odanyulok, bontom a dobozt es kizabalom belole a kenyeret. Utana meg szepen visszaalszom. :D

Filmek, sorozatok: en is mindent letoltok. Igy az agyam mellett van a gep,nem kell kimennem a nappaliba sem, igy lazan agybol megy a dolog, raadasul a magyar szinkron nem igazan jon be annyira, eredetiben meg lehet mindent szerezni. :) Igy nyaron eleg gaz hogy mindenki szunetel... bar a szerencsetlen szineszeknek is kell egy leheletnyi szabi.

(enyim ember is Startrek buzi!)

anyabebi:
szurkalas: Nekem egeszen lent, mindig jobb oldalon van ilyen, ha van. Most par napja szoktam erezni. Nem tudom mi lehet...

ginuska;
Kortes suti! YUMM!!! :D De ennek most kb egy kilonyit! :mrgreen:

Kokuszmatrac: nekunk a 8 centis van, de nekem fogalmam sem volt hogy milyen meretek vannak. Parom egyszeruen beallitott vele, ez a fajta volt a Brendonban a dragabbik. (ferfiak, szerintem csak arrol tudnak itelni.) Szoval nem tudom mi a kulonbseg igazabol.

msparis:
Fazonirozas nalam "vakon" tortenik, en sem latom hogy mit csinalok. De nalunk kopasz az egesz berendezes...... egyszseruen annyi ideig borotvalgatom amig sima nem lesz :D
(bar nalunk parom ugy sem latja, de en utalom ha bozontos.)

Eszti:
Huuuuuuuuuh de jo sok ruhatok van!!!! :)
Mi most kaptunk csaladtagtol 2 bananosdoboznyit. :D Szerencsere fius ruhak igy nem kell pink-ben fesziteni majd a fiamnak :D

zsrit:
anyagi fuggoseg: Hehe, en imadok fuggni (vagy inkabb logni?) paromon. En vasarolgatok, o fizet. :D Ram sem sajnalta soha a penzt, de a gyerekcucc vasarlasnal elegge durvan elszaladt a lo parszor. En csak hozom neki az uj teteleket, vagy az uj kinezett dolgokat, o szepen megy es hazahozza. :D

sziszko:
Hu, nagyon jo aron volt a kokuszmatracotok! Parom 15-ert vette a Brendonban. Bar az a molitan-os ize...... csak tudnam mi a kulonbseg?!

Pocifoto nagyon edi! :D

ginus:
En azt olvastam a babamagazinban hogy a kiveheto racsos az nagyon jo. (Umm, en azt sem tudom mi milyet vettunk!)
Ami az altalad mellekelt foton van, gyonyoru!!! Nekem is az elso jon be jobban. A ket allithato pozicio az okosok szerint eleg. :) Akkor biztos ugy van....

szilveeaa:
Jol hangzik amit a szuleszetrol irsz! Melyik korhazrol van szo?

babobaba:
Picur rezidenciaja gyonyoru! Es milyen katonas rendben allnak a kis cuccok a szekrenykeben! :) Nagyon cuki!

Pocak gyonyoru szep gombolyu!


JOEJT Lanyok!:)

sünciboglya
 
 


Szép jó reggelt Kismamik!

Zaniko!
"Így azt találtuk ki,hogy a falapra ráteszünk egy matracot,így nem kell a gyerekből fakírt csinálni....." :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

Tilli!
Nagyon szívesen! :lol:
Én már beírtam magam Hozzád! :oops: :oops: :wink: :wink:
Jó utat,vigyázzatok magatokra! 8) 8) 8)

Kicsike!
Neked is köszi a dicsit! :lol: :oops: :oops: :wink:
Igen,néztük a képeket a párommal,de azt mondta,neki nem iagzán jön be!Sorry!Ugye nincs hari :?: :?: :roll:

Datolya!
Igen,fincsi volt.Bár nekem kicsit túl édes is volt és még tejszínhabot se raktam mellé. :roll: Igaz pohárból nem jött ki,de villával kiszedtem. :wink: :wink:

Anyabébi!
Csak csurog a nyálam,ahogy olvasom a felhozatalt kaja ügyileg! :P :P :P
Hát rohadt jól jártál a kisággyal és a matraccal!Nagyon ügyes vagy,hogy így sikerült elcsípned! :lol: :lol:
Párod jól ki van varrva,de nagyon vagesz a tetkója! 8) 8) 8) 8) :lol:

Ginuska!
Még azt mondom,hogy 32 ezerért az a kiságy nem olyan sok!A miénknek a vége sima lap,a Tiétekbe meg van minta,ami nagyon feldobja! :lol: :lol:
5900-ért meg nagyon megéri a matrac is! :wink:
Milyen igazad van,asztalossal lehet az ágyneműtartóra lapot vágatni! :wink: :wink: :lol:
Még jó,hogy említettétek a baldachin vasat.Nem is tudtam,hogy 2 féle van belőle! :shock: :shock: :shock:

Sünci!
Köszi Neked is a dicsit! :oops: :oops: :oops: :wink:
Mi a Brendon környékére se mentünk,hallottuk,hogy nagyon drága! :cry: :cry:
Nem vagyok benne biztos,de mintha a vegyes matracot jobban ajánlják a piciknek,mert tán egészségesebb mint a sima kókusz.
De,hogy miért,azt én se tudom! :shock: :shock: :roll:

Filmek:Lányok,most a Star trek az ugyanaz,mint a Csillagkapu?Csak meert az AXN-en így megy.Én nem szeretem ezt a sorozatot,de párom él-hal érte! :? :? :? :?
Ezek a pasik! :roll: :roll: :roll:

Képzeljétek holnap megyek be a melóhelyemre elintézni a papír dolgokat,meg talizok a kollégákkal is.Igaz közülük csak 2-3 ember hiányzik! :oops: Sokakba nagyot csalódtam,le se szarnak mióta kismama vagyok!Na jó,gondolom nem csak én vagyok így ezzel! :? :roll:
De nagyon furi lesz fél év után megint bennt lenni a cégnél! :roll:

További kellemes esős vasárnapot Nektek! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Ginuska,elfelejtett tegnap írni a kiságyat.Szóval nekünk a kivehető rácsos bejött.Kettőt kiszedtünk,így Panni kedvére ki-be mászott,nekem sem kellett emelgetni pocakkal,a többi rács meg még mindig megvédte a legurulástól.
Anyabebi,ezt a menüsort én is végigkóstolnám!

Kép
Kép
zanikó
 
 


Ginuska ez a vas jó.Nagyon szépen áll rajta a baldachin. :D

Sziszkó ne viccelj már!!Miért lenne hari??Most ezek vannak de tudod állandóan változnak a színek is és a baldachin is 2 féle a sima állat mintás színes,és az ami átlátszó fehér valami egyszínnel kombinálva. :D

Jó,hogy nincs végre nagy meleg.Ez tetszik nagyon. :D
Mindenkinek kellemes vasárnapot kívánok.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


zanikó, nyert a kiveheto rácsos :D
és koszi mindenkinek a tanácsot :!: :!: :!:

Sziszkó, igen, a 32.000 még belefér, de nagyon sokára találtam rá, ennél csak drágább kiságyak voltak, amik tetszettek !!!
A matrac pedig lezipzározható, csakis olyat akartam,hogy lehessen kimosni, úgyhogy az meg pláne megéri! Amúgy azért kerul csak ennyibe, mert most van olyan akciójuk, hogy ha az ágyhoz mindjárt veszel matracot is, akkor adnak kedvezményt! Ráadául most ingyen házhozszállítsák, úgyhogy nincs mit gondolkodni :wink:
Párom már utál annyit mennyi, a mult heti budapesti útért is csatát kellett vele vívnom, merthogy nekem miért nem felelnek meg azok az uzletek, amik itt nálunk helyben vannak :lol: , na de végul belátta, hogy jó vásárt csináltunk !

Lányok: A kombinált matrac állítólag azért jobb, mint a sima kókusz, merthogy jobban szellozik :roll: így olvastam valahol a neten

Sokan írjátok az Avent-os kézi mellszívót....hát szivem szerint mindent aventosat vennék, mert meglenne egy termékcsaládból minden, csak a barátnom elriasztott, hogy neki nem jott semmi az aventtal, de hogy a Medelával igen :roll: .....így legyen okos az ember :!:

sünciboglya,
kuldom a kortés sutit fénypostával :lol:
Nekem a 2. számú kiságy tetszik jobban,a kiveheto rácsos, de lehet, hogy te is elírtad, sebaj :wink: Végulis mindketto szép!
ginuska
 
 


Kismamik, még lenne egy kérdésem :oops:
Szerintetek mi számít konnyunek egy babakocsinál??? Konnyut szeretnék mindenképp,mert lépcsoznom fog kelleni a 3. emeletrol, de nem tudom mibol induljak ki.......
Ami ki van nézve nekunk, ott az adatok a kovetkezok: a váz mózessel 15,5 kg, a váz hordozóval 12,4 kg és a váz sportrésszel 9,2 kg.
Nektek a babajárgányaitok milyen nehezek?
ginuska
 
 


Ginuska!

Én megszívtam a cicim az aventossal, hát ha ezzel nem fog jönni akkor semmivel :mrgreen:

Babakocsit sztem olyat vegyél amiről a hordozót le tudod venni, mert azt felviszed aztán lefutsz a kocsiért, gyerekkel együtt minden nehéz lesz. A kismamik ezért ilyen edzettek, mert hegyeket mozgatnak :).
Mi a 4-en lakunk, de van lent tárolónk, hát én biztos nem tudnám felcipelni. (baba+táska+bevásárlás+kocsi+stb.)
Mi Graco Quattrot vettünk, hordozó nélkül 15,2 kg. :P
anyabebi
 
 


Szerintem lehet valami a kólában, ami miatt kívánjuk. Én sem szoktam inni, de tegnap nem győztem kunyizni a kedvesemtől.

Lecsó, én is odavagyok most a lecsóért. Ha valami kaját kell főznöm, elsőnek mindig az jut eszembe, még ha alig két napja fogyott el az előző adag.
Hogy csinálom? Hát állati gyorsan. :lol: Csíkokra vágott hagyma egy kevés olajon megpirítva, rá pirospaprika. Megy bele a karikára vágott paprika, és egy kicsi só, majd hagyom hogy összeessen. Utána hozzáadom a gerezdekre vágott paradicsomot (most ment vele padlizsán is) és kb. egy evőkanál cukor. Ha összerottyant, teszek hozzá picit borsot és karikára vágott virslit. Egy rottyanás után megkósolom, hogy mennyi sót vagy cukrot kíván még. Aztán toljuk kicsi fejünkbe. :D

Szilveeaa, nagynénémet Várnainé Gabinak hívják.
A kenyérsütőgép isteni találmány. Egy éve van meg, azóta csak ilyet eszünk. És nagyon furcsa, ha anyunál a boltit esszük. Nagyon más az íze.

Műszaki dolgok, hát nekem hétfőn lesz egy meccsem. A kedvesem kétkártyás mobilja kb. két hete bemondta az unalmast. Még nincs éves sem. Elvittük a szervizbe. Pénteken készen lett, de olyan hibát mondtak (fólia) amire nincs garancia. Oké, kifizettük, elhoztuk. Szombat reggel kipróbáltuk, többé-kevésbé működött. Elmentünk a Mesterségek Ünnepére. Este hazaértünk, a telefon kikapcsolva, be se lehet kapcsolni. Akár két hete! Már akkor tudtuk hogy nem az volt a baja, amit mondtak. De hétfőn visszaviszem és a fejükbe húzom. És próbáljanak csak hülyének nézni! Pechük van, egy évig dolgoztam mobil szervizben… :D

Diéta, félig-meddig én is diétán vagyok, de ezt Nünüke állítja össze. :lol: Muszáj naponta 5x ennem, mert jól megéhezem és rámjön a gyomorégés. De legalább nyugodtan ehetek egy jégkrémet vagy lekváros kenyeret.

Sziszkó, nagyon menő a babakocsi. És tényleg van hozzá minden földi jó.
És örülök hogy ennyivel megúsztátok a „balesetet” Nem értem, hogy lehet valaki ilyen felelőtlen, hogy nem rögzíti a rakományt rendesen.
Helyszínelők rulez!!! Én a vegasit szeretem a legjobban. A Miamiból a régieket, de az új olyan hülyén, hatásvadászul lett filmezve, hogy nem igazán szeretem. De a csúcs nálam a Dexter! Annyira jóóóóóóóóóóóóó… és nagyon perverz…

Tillidian, ez a szüléses sztori nagyon jó! :lol: :lol: :lol: Csak nehogy a Helyszínelők alatt induljon el a szülésem… :lol:

MrsParis, milyen szép poci és milyen csini kismami. :)

Fazon, én már csak vaktában megkopasztom magam a lényegnél. De a bikinivonalat csak kézitükörből tudom epilálni. :lol: De volt hogy begurultam és mindent kopaszra levágtam. A borostát tapintásra is érzem. A páromra még nem mertem rábízni. Mert akkor csak félig lennék kopasz, tuti hogy más lenne a vége, mint borotválás… :lol:

Pedikür? Lassan ezt is a kedvesemre kell bíznom…

Szurkálás, már nekem is van néha. Gondolom, ha ilyen sokunknak van, nem lehet olyan gáz. Ma reggel pl úgy feszül a pocim alul, hogy még a kedvesem is felkelt, hogy nyöszörgök. De miután voltam vécén, el is múlt. Pedig nem éreztem úgy, hogy mennem kéne, de mégis.

Itt már van sterilizáló, mellszívó, két cumisüveg (illetve még kettőt vett anyu, de azok csak később lesznek jók), két cumi. Kozmetikumok nincsenek, majd gyógyszertárit veszünk.

Ginuska, én nagyon sok helyen azt hallottam, hogy az Avent sokkal jobb, mint a többi mellszívó. Mi is olyat vettünk. Volt aki kipróbált vagy három félét, de csak ez vált be neki. És további előnye, hogy egy csomó minden van hozzá, ami egymással variálható.

Nitácska, ez már tényleg rezidencia!!! :D

Babakocsi. nekem a bringám a limit. :lol: Az 12 kiló alatt van, azzal még futni is tudok (no nem most). De ha ehhez jön még egy baba, akkor még legalább fel tudom emelni.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Van babakocsitárolónk lent nekunk is, csak félnék, hogy ellopják onnan...elég drága babakocsink lesz :oops:
De valószínuleg kénytelen leszek ott hagyni....
A férjem szerint az a megoldás, hogy az autóban hagyni a vázat lent a garázsban és akkor csak mindig vagy a hordozót vagy a mózest visszuk magunkkal.....
a váz egyébként magában 9,1 kg ennél a babakocsinál

A tiéteknek a váza csak 15 kg??????? Akkor jó nehéz babakocsitok van, Anyabébi :shock: :lol: de biztos annál strapabíróbb :wink:
ginuska
 
 


Anyabebi: És nekünk nem hagytál ebből a fini menüsorból??? :twisted: :twisted: :lol: :lol:
Nekünk is Quattro tour-unk van. Alapból 15,5 kg, szóval nem egy könnyű darab. Nekem a harmadikra kell majd cipelnem, mert nem hagyhatom se a tárolóban, se a lépcsőházban. Csak mert kb. egy éve költöztek új szomszédok a házba, és azóta sokminden eltűnt már, még a zárt tárolókból is... :evil: Előtte akár aranyat is lent lehetett volna hagyni, simán a lépcső alatt, senki nem nyúlt hozzá.
bobóbaba
 
 


Nem tudom,hány kilós a kocsi,de az tuti,hogy ha nem lenne egy külön zárt tárolónk a bejárat mellett(irtó mázlink volt,hogy "járt" a lakáshoz),akkor esélyem sem lenne felvinni a kocsit+gyereket.Halvány lila gőzöm sincs,hogyan oldják ezt meg azok,akiknek nincs tároló.......

Ja,még a mellszívóról jutott eszembe,hogy néha a mellméret is számít.Amikor Pannit vártam,akkor a Brendonban akciós volt a Tommy Tippee(biztosan nem jól írtam).A kasszánál álltam,és a csaj zavartan közölte,hogy szerinte nem kéne megvenni,mert az kifejezetten nagy mellűeknek jó a formája miatt.(én meg ugyebár nem vagyok egy kebelcsoda...)Én meg mondtam neki,hogy semmi gond,tök jól esik,hogy nem akarja rámsózni a mellszívót feleslegesen.Tényleg hálás vagyok neki.Így aztán szülés után pár nappal vettünk egy Aventet.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Sziasztok!

Mejöttem. Közben azért olvasgattam, de időm nem volt.
Annyi minden történt velünk..... :D :cry:
Szebbek lettünk és pár dologgal szegényebbek. Jöttek a rendőrök (letartóztatás is volt-na nem a férjem) , hozzám meg majdnem az orvos.....keményedett a hasam az idegességtől, alig kaptam már levegőt. Jógalégzés...............aztán jobb lett. Na meg a férjem nyugtatgatott, vigyázzak a Törpire.
Még a kutya is be volt fordulva 1 napig :cry: De bővebben a Topic nyitottsága miatt nem beszélnék a történtekről.

Talán mára sikerült a szagnak kimennie a házból.

Röviden ennyi, megnézem a tuti sütit, lehet nekiállok holnap. Aztán aktív leszek újra, megígérem. De mindent elolvastam becsületesen :)

Puszi!

Eszter
Vendég
 


Most látom mekkora szerencsém van,hogy nem emeletes házban lakunk.Azok a Kismamik nagyon edzettek akik naponta többször is megjárják az emeleteket cuccokkal babával.Minden elismerésem. :shock: Én biztos meg is őrülnék a sok cipekedéstől.Apósomék a 4.-en laknak lift nincs,hát mit mondjak nem túl gyakran fogom vinni a gyereket.Ha kíváncsiak rá akkor jöjjenek el hozzánk kb.10km.-re laknak tőlünk.De ezt a témát hagyjuk ugysem jönnek......

Csibe a lecsót Én is szeretem nagyon nagyon!!!!!Ilyenkor pedig bográcsban egyszerűen Isteni!! :shock: :shock: :D Én rizzsel szoktam enni.F :D érjecskémnek szoktam mondani főzzön Nekem mire haza érek a melóból.Persze akkor már átjönnek a szomszédok is és a gyerekeik is mert érzik a jó bográcsos illatot.
(sorházban lakunk,és 3 szomszédunk van)Na de nem is baj mert így még jobban esik a kaja.meg is fűzöm a Szerelmemet,hogy holnap főzönn nekem. :D :D Utána iszom 1 nagy pohár kólát.mmmmm :D :D :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sztercsi vigyázz magadra,remélem minden rendben van veletek. :shock: Kíváncsi lennék mi történt de igazad van nagyon nyitott itt írni mindenről.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziasztok!!
tegnap nem tudtam jönni egyáltalán, most meg várom, hogy lemérjem a cukromat-1/2 órára feleslegesen feküdnék le aludni. Na meg a telefonomat is elrakta valahová a kisfiam és nem találom 2-dik napja már. Szinte csak emlékeztetőnek és ébresztőnek használom ha itthon vagyok. Apuék-nagy ritkán-a vonalason hívnak csak.
Rengeteget írtatok, megpróbáltam visszaolvasni..hol is kezdjem??

Nita: nagyon köszönöm a ruhafelajánlást, bárcsak közelebb lennél!!!!! tényleg szinte semmi kislány cuccom nincsen és már annyira szeretném őket kimosni, kivasalni is!!!! Neked már olyan gyönyörűen megvannak a dolgok Barninak!!!! A kiságy is fantasztikus.Igaz ,te már hamarosan megszülsz, szóval muszály is hogy meglegyenek a baba cuccai!!

sziszkó: nem bántasz meg a kérdéseddel, miért ne válaszolnék. Tudod én már azóta nem dolgozom, amióta teherbe estem Iliasszal, mert az első vetélés után nagyon féltünk nehogy megint baj legyen és így inkább itthon maradtam. A férjem amúgy is jól keres, szóval anyagi problémáink nincsenek így sem. Ha megkérném hogy vegyen ezt azt, ő nem mondana nemet, csak nem szeretek kunyerálni. Ráadásul tőlünk minden olyan messze van (nagyobb bababoltok)és muszály együtt mennünk vásárolni.Ha meg együtt megyünk, sajnos én nem vehetek azt, amit szeretnék, mert valószinüleg lebeszélne róla. A városban méreg drága minden, de ha lenne saját pénzem már biztosan vettem volna 1-2 fontos dolgot a picúrnak.
De mindegy, sok minden maradt Iliasztól, a kisruhákon, a strilizálón, meg a cumisüvegeken pedig csak nem veszünk már össze :D :D Ja meg titokban kunyiztam egy babakocsit is egy ismerőstől, mert amit a férjem vett 2 évvel ezelőtt utálom. Nehéz, kezelhetetlen is,meg olyan kééééék!!! :D :D Az ismerősé legalább semleges színű,bár ha az enyém praktikusabb lenne már az sem érdekelne!!
Programozott császár: igen, én is okt.15-re saccolom, illetve pár nappal utána. Attól függ mekkorák leszünk addig, s végül is hanyadik hétben járok. Most tartok elvileg a 30+5-nél, csak a vonalzómat nics időm átírni. de lehet, hogy csütörtökön ez is megváltozik. Meglátjuk.
Tilli: Á, itt nincs se gyors, se lassú Ch. 1 pohár tej és két szelet kétszersült a reggelim, amit nagyon utálok. Már évezredek óta gabonapelyheket (teljes kiörlésűt) eszem reggelire és már annyira megszoktam. Laktató is és az emésztést is segíti.
Eszti: Akkor most jó sokáig nem jössz majd...lehet, hogy meg is szülünk addig?? csak viccelek, bár Andi a jövő hónapban már biztosan életet ad a két kis gyönyörűségnek!!!!!
A fotóid szuperek, Te is jól nézel ki nagyon!!! A fazonnal én is gondban vagyok, mert nem látom már (még a lábam bekrémezése is nagy probléma!!!), s régen segített az uram, most azonban már nem válallja. Azért valahogyan megoldom,még ha nem is tökéletes.
Lányok, annyira kínoztok a különböző édességekkel!!!!!!!!! Én is úgy ennék már!!!!!! azthittem a 0%-os jégkrém segít majd, de valami miatt az is felviszi a cukromat-még ha határon belül is marad. Szóval csak izgulás az egész.Nem éri meg.

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Ja még Tilli: a terhelés itt egész más, mint otthon. Legalábbis az értékek. Itt nem mol-ban mérik azthiszem. Szóval hiába írom le neked az én értékeimet.

Ginus: tudom, már nem aktuális, de nekem is leengedhetős rácsú volt Iliasz kiságya, ami jó volt addig, amig fel nem állt-7 hónapos korában. Utána már nem volt praktikus,mert állandóan piszkálta és le is engedett néha néha. Ezt a rácskivehetőset nem ismerem, de biztosan sokkal jobb.


Szilveeaa: kenyérsütŐ: irigyelem!!!!! :D :D

megyek cukrot mérni
sok puszi Mindenkinek!!!!
betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


sziasztok:)

Nalunk nagy erovel folytatodik a tegnap elkezdett takaritasi hadmuvelet, szet van robbantva a lakas, ulunk (en fekszem) a romokon.

Kellemes hetveget mindenkinek es jo husolest ameddig meg tart a jo kis enyhe ido! :)

sünciboglya
 
 


Sziasztok!!

Ne haragudjatok, hogy nem olvastam vissza, csak a nekem cimzetteket! :oops: :oops:

Penteken hazaertunk epsegben, csak sok volt a teendo ezert nem tudtam jonni. :D takaritonot fogadtunk, mert en ugye meg mindig szigoru fekvesre vagyok itelve, de kellett vezenyelni, hogy mit hogyan csinaljon. (uutttaaloom ha mas takarit. :evil: )

Bobonak kulon koszonom, hogy hianyolt!! :D :D

Akik sikitottak, hogy rosszul van valami a tabliban azt javitottam! :lol:

puszi,Moncsi
Vendég
 


Felrakom az occsó kiágyam képeit :)
1 pucér és 1 felöltözött (de az csak hirtelen :)) Kép Kép

És ahogy egy bénától elvárható 3x nekimentem a komódnak :mrgreen: , útban van a hasam na :) Kép

Monica: Én is gondoltam rád de csak magamban :)
anyabebi
 
 


anyababi nagyon szép a kiságy!!!!!!!!!!!!!!!!és pocakod is csini!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: