Új privát üzeneted érkezett!

Beagle itt van Barni ágyikója...... a pelenkázó még hiányzik......az a héten érkezik......

Kép

amugy köszönöm kérdéseteket.........jól vagyok csak a sétákat nem bírom már.......... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska: nagyon nagyon szép ágyikója lesz. Ez a baldachin is gyönyörű. :D

Ok Morca, várom, de asszem cska holnap reggel tudom majd olvasni.
Vendég
 


Zsuzsi köszi!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Beagle, Dórid éjjel mennyit alszik és fel szokott ébredni? Mert olyat hallottam, hogy vannak gyerekek, akik átalusszák az éjszakákat többnyire, ezért nappal jóval kevesebb alvással is beérik, mint más, sokszor ébredős gyerekek. A másik, amit én tapasztaltam, sokszor időjárásfüggő a nappali alvás. Esős, nyomott időben Dórim többet alszik, 2x szokott, először délelőtt 2 órát, délután séta közben még egyet. De van, hogy mint Te Dórid, 2x fél óra a nappali alvása. Aztán az is közrejátszik ebben, hogy mennyi az érdekes esemény napközben. Ma pl. voltunk játszóházban. Annyira élvezte, hogy a végére teljesen kifulladt, aludt zokszó nélkül 1 órát babakocsiban, zajban, tömegben.
Némileg ambivalencia, hogy olyan is van, amikor annyi a történés, hogy nem is akar aludni, nehogy lemaradjon valamiről. Hát ezen nehéz kiigazodni. :)
Szerintem teljesen normális a 2x félóra alvás nappal, ha egyébként nem nyűgös a fennmaradó időben. Ennyi az igénye most. Aztán még ez akár változhat is.

Nitácska, nem semmi! Még a kis fej alá való pelus is be van már készítve! :) Nagyon jó kis kuckó lesz ez!
(megjegyzem, jellemző, nálunk szülés előtt 2 héttel költözött fel egyátalán a laminált padló a gyerekszobába...1 héttel szülés előtt, le is lett rakva... barátnőim azon röhögtek, hogy ilyenkor már minden rendes kismama a plüssmacikat rendezgeti a polcon, nem akkor padlóz :) mi nem kapkodtunk, bár én nagyon szerettem volna...)

Morca, Matyi ágya olyan, hogy oda én is szívesen mennék magamtól is aludni, pláne annyi lóval körülvéve. :D

Kép
anhel
 
 


Anhel hát igen.......szeretem ha a helyén van minden.....ezt mégse bízhattam apira!!!!! :)
szeeintetek hülye vagyok hogy iszonyatosan félek a szüléstől???????? :oops: :oops: :oops: :oops:
tudom hogy Ildinél jobb kezekbe nem is lehetnék........ő olyan nekem mint a drága imádott nagyikám!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szerintem nem vagy hülye, hogy félsz a szüléstől. És teljesen természetes is ez a félelem. (én is félnék ám)
Ráadásul pontosan tudod már, milyen, még ha nem is feltétlen lesz ugyanolyan, mint az első volt. Gondolj arra, hogy lehet, Te is ahhoz nagy átlaghoz tartozol, akinek ha nem is feltétlen sokkal, de kicsivel gyorsabb lehet a második, mint az első (én nem tudhatom, csak egyszer szültem :D) de annyira akarom hinni! :D
És Ildi nagyon jó szülésznő, nála jó kezekben leszel!
Bent lesz az párod?

Kép
anhel
 
 


Máté 4 és fél óra alatt bújt ki..........Barnika remélem még hamarabb.... :) :) :) :)
igen most is bent lesz api!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


4 és fél óra? Úgy érted, vajúdással együtt? Hát az tényleg semmi! Barnus akkor úgy fog jönni, mint a rakéta. :D

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!

Most aludt el Danó, de hulla vagyok.

Nagyon ügyik vagytok mind, és mindenki szeretettel nevelgeti a lurkókat, és ez a lényeg! Szeretettel az ember nem tud nagy károkat okozni! :D

Nitacska! Teljesen normális, hogy félsz! De hidd el, nincs miért!
Ildi ott lesz! És a második az esetek túlnyomó többségében tényleg sokkal könnyebb és gyorsabb! Erre én is példa vagyok: Orsi 4 és fél óra, Danó egy óra! (mindkettő a burokrepestéstől - vagyis a tényleges fájdalmaktól számítva a kitolásig mérve). Kitartás! És nemsokára elkezdenek termelődni a hormonok, amik majd feloldják ezt a félelmedet. Minden rendben lesz!!
Próbáld magadban oldani ezt, mert ez akár erősen hátráltathatja is a szülés menetét, és könnyebb biztosan nem lesz tőle semmi.

Mindenkinek puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Anhel igen vajúdással együtt....... :) :) :) :)
Eszti próbálom mert alig várom hogy meglegyen Barnika!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Látszik, hogy túl jó dolgom van, az uram kimenős ma, így a gép az enyém ma estére, főzés, mosogatás, fürdés megvolt, Dóri fél 8 óta alszik, így döbbenetes dolgot tettem: visszatekertem a topikot és mazsolázgattam a tavalyi hozzászólásokból. Na, annál az oldalnál, ahol Morca ült a fogdokinál szegény, a többiek meg itt izgultak értem, összeszorult a torkom. :oops: :)
És olyan jó volt látni azokat a régi hozzászólásokat! Pl. Eszty-t kisterhesen, meg Nitácskát, akkor még bőven poci nélkül. :) Egy csomóan viszont eltűntek, legalábbis én nagyon régen nem láttam itt őket. A teljesség igénye nélkül: kisvitéz, mannogab, lilla, bluebox (őt néha szoktam látni, de olyan ritkán jön ő is sajnos)..

Nitácska, akkor hogy merészelsz félni, Te??!! ;) :D :D :D

Kép
anhel
 
 


Hahó!

Jó éjt szeretnék kívánni!

Örülök, hogy mindenki jól van! :)

Na, amikor én olvastm vissza, miket írtatok, mikor Danó érkezett!... :) Nagyon jó volt! :)

Kis manóim tudják, hogy nagyon szeretem őket, csak kell másokkal is foglalkoznom. És az az igazság, hogy ők megtanultak csak akkor sírni, ha baj van, mert tudják, akkor anya hagy csapot-papot, és rohan. :) Akkor meg nem nyivákolnak, ha semmi gond nincs, hanem szépen elfoglalják magukat! :wink: A sok meló az ellátnivaló emberek (2 nagymama, 2 gyerek, jelenleg 0 férj, de mikor itthon van, 1 férj), plusz most nagy átköltözködések vannak itthon, szinte mindenki más szobába megy, ez a nagytakarítással megspékelve..., nem egyszerű.. :)

Nitácska, ne félj!!! Annyira várom már, hogy megismerhessük Barnust! :)

Eszty, kitartást a gyermekeidhez, olyan gyorsan nőnek, örülj a kicsi Danó minden mozdulatának, szemrebbenésének! :) MiDanónk már sosem lesz olyan picike mint volt... De azért szeretjük! :wink:

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Beagle: elküldtem a privit.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok!!!!!!!
Anhel én is szoktam nosztalgiázni.......olyan jó!!!!!!!
én mindíg félős vagyok..... :) :) :) :)

Dóri már én is várom hogy megismerhessem akire annyit vártunk!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Anhel: éjszaka nincs Dórival semmi gond, ha elalszik kb 10körül, akkor reggel 7ig alszik, néha felébred de nem éhes olyankor csak anyahiánya van, de 1-2 perc alatt visszaalszik. Szóval éjszaka nincs gondunk, kivéve fogzáskor, mert akkor többször van ébredés meg nyafi, de ez normális olyankor.
Ma viszont rendesen alszik, már 1 órája húzza a lóbőrt. Biztos igazad van, és a sok újdonság miatt nem tud többet aludni, ha zaklatott a napja.

Szülés: szerintem telejsen normális, hogy az ember a többedik szülésnél is fél. Kicsit belegondoltam, és arra jutottam hogy én is tuti félnék. Sőt szerintem még jobban mint Dórinál, mert akkor nem tudtam mitől is kell félnem, jó fáj fáj, de mennyire hogyan... most meg már tudom, és szerintem ezért félnék jobban most.

Dóri: 2 nagymama is veletek lakik, vgay ingázol hozzájuk? Betegek, állandó gondoskodásra van szükségük?
Vendég
 


Zsuzsi fogsz még te is félni!!!!!!! :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!

hoztam képeket Plutonelláról és Dóri babájukról.. :lol: :lol: :lol:

íme:

Kép

egy pocis fotó.. :lol: :lol: nagyon szép kismama voltál.. :lol: :lol:

Kép

Dóri baba.. :lol: :lol:

Kép

igazi kis csibész csajszi.. :lol: :lol:

Kép

apával.. :lol: :lol: (gondolom.. 8) :lol: :lol: )

Kép

tud élni a csajszi.. :lol: :lol:

Kép

:lol: :lol:

Plutonella: nagyon szépek vagytok, Dóri nagyon gyönyörű kis csajszi, igazán büszke lehetsz rá.. :wink: :lol: :lol:
gyere sűrűbben közénk, és küldd csak nekem a képeket, (sokat..:lol: ) nagyon szívesen felteszem, amíg kitanulod.. :wink: :lol: :lol:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Nitácska: remélem fogok, mert az azt jelenti hogy jön a kistesó :D
Vendég
 


Szia Mindenki! :lol: :lol: :lol: Megjöttem! Látom alapvetően mindenki jól van! :wink: :wink: :wink: Lesz élménybeszámoló, lesznek képek is, csak kicsit utolérem magam itthon. Pénteken már dolgozom, és állok mindenben rendelkezésetekre, kipihenten, barnán, frissen-fiatalosan. :D :D :D :D
bábaildi
 
 


Sziasztok!!

Isten hozott újra itthon, Bábaildi!! :D :D :D
Majd megnézlek barnán: jövök lassan a cukor kontrollra. :wink:
Várjuk nagyon az élménybeszámolót!

Oh, ez a Dóri baba nagyon huncut, és szépséges!! GRATULA hozzá!!!

ZDori: köszi! Ari vagy!

Puszi mindenkinek, megyek aludni.

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Plutonella: nagyon szépek vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szia Ildi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Már úgy hiányoztál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!várjuk a beszámolót + a képeket is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszi a dícséreteket, meg persze Morcának a képeket ;). És igen, apás kép :D.

Képzeljétek, ma voltunk az egyik szomszédunknál, ahol a kislány 5 nappal idősebb, mint Dóri. És rá kellett jönnöm, hogy Dóri nagyon kis lusti, kényelmes kis csajszi. Ő csak szinte feküdt, néha emelgette a lábait, kezeit, de semmi extra. A barátnője viszont rugdalózott, le sem állt egy másodpercre sem. Persze lehet az a titok, hogy Dórim a hurkák miatt nem tud vagy bír annyira mozogni. De emiatt nem vagyok kétségbe esve, tudom, hogy nem egyformák a babák... Meg Dórinak nagyon is jól állnak azok a hurkák. Lehet jól puszilgatni...

Bábaildi, üdv újra itthon :D

Most megyek aludni.

Szép álmokat a babáknak, mamáknak és papáknak :D

Kép
plutonella
 
 


Hahó!

BábaIldi, üdv itthon!!!
Akkor mesélj! :)

Beagle, ebben a nagy családi házban sok-sok ember lakik. :) A miánk a tetőtér (kiscsaládunké), a földszinten laknak a nagymamáim meg a szüleim, a pincében meg van egy lakrésze az öcsémnek. :) Nagyik ellátásra szorulnak, egyikük teljesen (nem tud mozogni), másiknak csak segítségre van szüksége, de elég gyakran... :lol:

Sokminden elrendeződött a nap folyamán itthon, még van kis meló holnapra, de remélem, pihenni is marad idő, ki vagyok dögölve...

Jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!!!!!!!!
ma végre minden a helyére kerűlt.....megvan a pelenkázó ........rucik a helyükön......már tényleg csak Barnus hiányzik!!!!!!!!:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!

Bábaildi: örülünk, hogy újra köztünk vagy.. :wink: :P várjuk a képes beszámolót.. :lol:

Plutonella: ne is aggódj a gyerkőcök nem egyformák.. 8) Matyi anno 5 hós koráig, nem csinált semmi különöset, (ő is jó hurkás volt) aztán egyszer csak beindult egyik pillanatról a másikra, és villámgyorsan bepótolt mindent.. :lol: :lol:

Nitacska: de jóó.. :wink: de még a pihiszék hiányzik.. :oops: :lol: :lol:

mi most épp szülinapozunk, ( a gyerekeim lecseréltek épp a nagyszülőkre) és olyan nosztalgikus hangulatban vagyok.. :lol: hihetetlen, hogy az én most született Matyikám már 3 éves nagyfiú.. :shock: :lol: :lol:
na megyek tovább ünnepelni, csak dobok fel egy videót, ahogy Matyi a gólyáknak énekel.. :lol: (tegnap a jászberényi állatkertben voltunk :P )

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=57235

este még benézek.. :wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Morca ki is ment a fejemből.......a multkor elhozhattam volna...... :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Boldog szülinapot Matyinak!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D

Kép
plutonella
 
 


Matyinak Sok Boldog Születésnapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


itt a topicba kinek menjen az sms ha megérkezik Barnika?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Plutonella, Nitacska: köszi a köszöntést Matyi nevében is.. :P :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Nitacska: én mindig be vagyok kapcsolva, ha gondolod nekem jöhet az sms.. :wink: 8)

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


morca oké.....akkor neked küldöm!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

ezt még tegnap akartam, de nem volt netem.. :roll:

nosztalgiából, hoztam egy képet Matyiról, mikor megszületett.. 8)

Kép

Matyival három évvel ezelőtt.. 8) :P :P

Kép

két hetesen anyucival.. 8) :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Szió!

hoztam még pár képet Matyi szülinapjáról.. :wink:

Kép

Matyi szülinapi tortája.. :lol: :lol:

Kép

hamm bekaplak.. :lol: :lol:

Kép

ilyen belülről, a csülökkel.. :lol: nyamiii.. :lol:

és még egy bónusz videó Ákosról, dagonyázás közben.. csak erős idegzetű anyuciknak..:wink: :lol: :lol:

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=57244

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


és még egy szülinapi videó.. :oops: :wink: :lol:

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=57245

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


jaj Morca olyan édesek vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!jó nézni!!!!!!!!!!!!


nagyon helyes Ákos ahogy dagonyázik!!!!!!!!! :) :) :) :)
gyönyörű az a pacis torta!!!!!!!!!!!!!
én is olyat akaroooooooookkkkkkkk!!!!!!!! :P :P :P :P

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Morca: nagyon jók a képek. Ákosról a videó fantasztikus.

Nitácska: Hogy vagy? fájások?
Vendég
 


Szia Zsuzsi!!!!!!!!!!!!
fájások egyáltalán nincsenek.......néha keményedek ahogy Barni fészkelődik........ :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska: az jó :D akkor még nem akar jönni Barnus.
Vendég
 


még ne is........jó lesz a 39.hét is neki..... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog szülinapot Matyinak!
A torta honnan volt? Szuper!
És hol lehet ekkora cipóhoz jutni???

Drukkoljatok, hogy ma ne essen az eső, Madonna koncertre megyek!
Ebből következőleg apás este lesz itthon, kiváncsi vagyok, hogy lesznek el egymással. :)


Dóri ma igazi felnőtt kaját evett (na jó, csak 2 kanállal), paprikás krumplit. Olyan édes volt, ahogy a virslikarikát felfedezte, hirtelen nem tudta, mit tegyen vele, de aztán nagyon ügyesen elnyammogta.
Szerintem egyszerre jöhet legalább 2 rágófoga, azt sem engedi, hogy rendesen kitapogassam, iszonyat éjszakáink vannak, főleg persze neki, mert mi csak ébredünk és vígasztaljuk meg kenegetjük, de neki nagyon fáj. :(

Kép
anhel
 
 


Anhel majd mesélj már hogy milyen volt......én aggódom a lovak miatt!!!!!!
sajnálom hogy nem tudták máshova tenni Madonnát!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kép

Barni teljes rezidenciája!!!!!!!!!


Kép

tegnapi poci fotó!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!

Bocsánat az eltűnésért!

Matyinak NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!
Gyönyörű tortája volt, és az a csülök sem pite!!!!

Nitacska: nagyon szép a kis rezidencia! Vigyázz magatokra!
Drukkolok!!!

Morca: hát csak a szokásosat tudom mondani: édesek a lurkók, és nagyon ügyik!!!!

Mindenkinek sok puszi!
Most értünk haza Siófokról: 2 napot voltunk? ez volt a szülinapi ajándékom! :D Nagyon jóóóó volt, és a két gyerek előtt is le a kalappal, úgy bírták, hogy csak na!!! Sok élmény, gyönyörű idő!
Ez a Bor- és Kenyér ünnepe nagyon jópofa volt. Este pesig régi olasz dallamokra nosztalgiázás egy pohár jó bor mellett, amíg Orsi romantikus naplemente túrán vett részt a Balatonon. Nagyon jó volt!
Annyira feltöltődtünk, hogy csak na! Danó meg eszik és alszik. Este 10-től hajnal négyig folyamatosan alszik: hajrá-hajrá, csak nehogy elkiabáljam! Édes gyerek!

Puszi mindenkinek, és élvezzétek ki az utolsó napsütéses napokat!
Képek: http://www.flickr.com/photos/boeszter/

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!
Eszty:örülök, hogy jól vagytok, szólj, mielőtt jössz kontrollra!!!Meggyömöszölném Danót.
Nitácska: a lakosztály kint is bent is tökéletesnek látszik, csak maradjon mindkettő így, még négy hétig legalább!!!
Anhel-Ildi: a homeos bogyókat próbáltad már? Nálunk nagyon bejött fogzásra. A kenegetés nem vált be. :cry: :cry:
Amúgy a nyaralásban az volt a jó, hogy nem történt semmi különös. A Balatonon kezdtünk, 10 napig a lányommal, vejemmel és a két unokával. Maradéktalan élvezet volt. Két unoka több, mint egy, és nagymamának lenni jó! Anyának lenni is természetesen, és én szeretek a gyerekeimmel lenni. Amikor ők hazajöttek, ketten a férjurammal átmentünk Szálkára (aki tavaly is itt volt, annak már ismerős a név) Itt voltunk kettesben, majd a fiam és a barátnője is meglátogatott minket, és a barátnőm a két fiával és a férjével velünk töltötte az utolsó 3 napot. a bő 3 hét alatt sem rádiót nem hallgattam, sem TV-t nem néztem, újságot sem vettem. Csak pihi és pihi. Fürdés (rengeteg), biciklizés (módjával), kártyázás, rejtvényfejtés, zenehallgatás (mp3), bográcsolás, szalonnasütés, séta, meg ilyenek. És alvás minden éjjel, és nem csörgött egyszer sem a vekker.....hm.... tökéletes volt.
AZT HISZEM JÖVŐRE MEGISMÉTLEM!!!! :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Kép Kép Kép

Eszter és Barnabás
bábaildi
 
 


Ildi gyönyörű Eszter és Barni unoka!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Örülök,hogy jól érezted agad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink:
A ctg miatt a héten hívlak!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!


Ohh, mekkora nagy Barni unoka!!!!! És Eszti is csodaszép!!!
Nem tudok betelni a szemeivel és a fürtjeivel!
Ez a nyaralás akkor szuper lehetett!!!!

Nitacska: kitartás!!!

Lányoknak is!!! Olyan gyorsan telik az idő!!!

Puszi mindenkinek!!!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

merre van mindenki?? :roll:

Bábaildi: gyönyörűek az unokáid.. :lol: :lol:

Anhel: milyen volt a Madonna koncert?? 8) mesélj.. :wink:

Beagle: írtam privit, remélem átment..:wink:

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!!!!!!!!!!!!!!
voltam dokinál..........Barnika befordult .........végre fejvégű!!!!!!!!!!!!!!!
de kiderűlt mért fájdogál a jobb vesém........vesehomok van........rengeteg folyadékot kell innom nehogy kő legyen belőle!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?