Új privát üzeneted érkezett!

Vcsibe, Szilveeaa,
miben más a Szt István? :roll:

Pattogó,
milyen állatról van szó? Lemaradtam :P

tillidian
 
 


Pattogó! Köszi a linket, tök jó ez a bolt!

chardonnay
 
 


Akik írtóznak a rovaroktól azoktól elnézést a képért. :oops: Till: erről az állatkáról van szó. :D Perui ördög botsáska. Én szeretem a rovarokat, bogarakat ( a pókokat is leszámítva, hogy iszonyú pókfóbiám van. Tisztes távolból gyönyörűek. :D), és ezt apusra is átragasztottam. Szépek, mutatósak, probléma nincs velük, és legalább a lányok sem lesznek nyavajgósak, mikor meglátnak egy ízeltlábút. :D

Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 

 
 

judy: húúha :shock: tényleg nagyon felpörögtek az események. És ráadásul 2 hét és szeptember. Mindjárt mi jövűűűnk áááááááááá... :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


szilveeaa: :lol: nem vicceltem :D Budán nőttem fel, kertesben. Állandóan bogarásztam unokatesóimmal. Most, hogy vidéken vagyunk és nem panelban, örülök, hogy a gyerekeim is szabadon bogarászhatnak. És bogarásznak is. A suszterbogarak pl abszolút nincsenek biztonságban, ha a lányok kimennek játszani.. :lol: Persze tudják, hogy melyik az a rovar amihez nem nyúkálunk. Pl: darazsat nem bántjuk, pókokhoz sem nyúlnak, csak szólnak. Persze a kaszáspók kivétel. :roll: A mostohafiam pl 4 évesen iszonyúan félt pl még a legyektől is. Mára átneveltem sikeresen. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


pocok: elhiszem, hogy eleged van. Jó kis hangzavar lehet. Bár Besenyeit ismerem nagybátyám lévén és egy tündéri ember. De nem nagyon értem, hogy miért a belvárosban kell gyakorolni napokat.. :roll: De holnap már 20.-a. :D :wink:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


na elmegyünk sétálni és hagyok másokat is betűhöz jutni.. :oops: :oops: :roll: :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


sziasztok:)

Ismet le vagyok maradva mint a borravalo....

Remelem mindenki jol van!

Olvasom a kemenyedeseket.... latom most mar mindenkinek van valami.




szilveeaa:
Szt. Imre - gyere oda szulni, en is ott fogok :D
Majd megprobalok hozzad igazitani :D

tilli:
szenhidrat dieta? Csak nem te is diabetes mint en? (bocsi, le vagyok maradva info teren nagyon.)

sünciboglya
 
 


Sziasztok!

Már megint eltűntem,de végig olvastalak titeket.Csak Debrecenben anyáéknál nincs lementve a jelszavam,így nem tudtam hozzászólni.
Bár nem hiányoltatok,azért eszem ágában sincs megsértődni :D Főleg azért,mert eddig nem túl gyakran(akkor is szűkszavúan)jöttem.

Én már nem is tudom,hogy fog elférni az én babóm a hasamban,hiszen már most nagyon úgy érzem,hogy szűkös neki odabent.
Till,kérdezted a seprűvénákat.Hát nekem ennél még "fincsibb" van:szuper kis visszértágulatok.....a nagyajkon.Doki szerint nem igazán lehet vele most mit csinálni,majd szülés után elmúlik,de rohadtul fájnak ám. :evil:

Kép
Kép
zanikó
 
 


Halihó mindenkinek!

Először is SÜNCI jó hogy újra itt vagy :)
Eszti: az ikeás ágyat megnéztem, tök stabil, és szép egyszerű kis ágy.
Cosmic: Sára Levente a kiválasztott :)
Pattogó: most hogy így nézegetem ezt a Lara gyereket én is pont ilyet kértem, de majd a harmadik :)
Csibe: a festés biztos, hogy szebb amit te csinálsz, de nálunk elég bénán mutatna a falom az ákom-bákom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Megvettem ma az első mosható pelusunkat :)
Kushies Basic (próbának)
Kép
és tegnap ügyes voltam mert lőttem hozzá a teszveszen 500 pénzért vadi új külsőket :) (bolti ára 2390/db) aaaaaaaaaaannyira jó vagyok. Ma meg rendeltem a teszveszről az Imihumi féle Coolababy-t 2 db-ot :) Alig várom hogy megjöjjön. :) Majd teszek képet

Na megyünk bicajozni, este még benézek.
Mindenkinek szép estét!!!
anyabebi
 
 


Tilli, köszi az infót a kiságyról, azt hiszem mi is azt vesszük+hozzá a pelenkázót is, az is tök jó és 6990 (!!!), jövő héten be s szerezzük azt hiszem!

Fél 10-re értem a dokihoz és 2 órát vártam :roll: :roll: :roll: annyian voltak az ünnep miatt (csüt., pént. nincs rendelés), mint az oroszok és idegbetegek voltak meg büdösek meg :evil: :evil: :evil: néha úgy utálom az embereket!!!
Jövő héten megbeszélem a védőnővel, hogy hogy oldjuk meg a dolgaimat, hogy minden simán menjen!

Együtt ebédeltem az ikrekkel, aztán aludtam egy órát, délután Tescoztunk szintén az ikrekkel meg tesómékkal. Vannak ilyen hercegnős meg tündéres cuccok a gyerekruháknál, nem tudom látta-e valaki, hát rájuk adtunk mindenfélét a koronás hajpánttól a pillangószárnyig :D :D :D olyan gyönyörűek voltak!!!

Na vacsizok, mert kilyukad a gyomrom. Apropó kajálás, hiába ettem annyit, megmértem magam és nem híztam a héten semmit :shock: :shock: :shock: talán mert LiliDorka minden nap tornáztat???
Vendég
 


Zanikó: duuuuuurva, jól értettem a nagyajkakon van a v.tágulat?
Te jó ég kellemes lehet :(
anyabebi
 
 


Na folytatom....

MrsParis:örülök,hogy mégsem leszel egyedül.Én is nagyon tudom,milyen egyedül lenni,mert a férjem (is) zenész,habár nekem annyival jobb,hogy nem úgy vagyok egyedül,mint te,mert egy majdnem kétéves kisboszorkány csacsog nekem egész nap :)

Monica!Annak is nagyon örülök,hogy haza tudsz utazni!Remélem minden o.k. lesz!!!!

Pattogó:Larádnak utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok!!!Nagyon szépek a gyerkőcök!

Kép
Kép
zanikó
 
 


Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a megnyugtatásokat, nagyon jól esett! :D Próbálok nem azon agyalni, 31-én megyek a dokibácsimhoz, majd ő megmondja mivan... :roll:
Legközelebb csak pénteken leszek, holnap megyünk Balcsira.
Addig is mindenki vigyázzon magára, meg a picurkájára.
Puszi
bobóbaba
 
 


Anyabebi:Igen,jól érted.Én sem hittem el először,de utánaolvastam,és azt írják,hogy főleg a többedjére szülő nőknél fordul elő.......Hát nekem ez jutott.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Till, a Szt István és a Szt Imre is nagyon szülés- és kismama barát, van víz, labda, bordásfal, stb. Míg a Kútvölgyiben, ahova jelenleg "tartozom", maximum a váróban az idegbeteg apukák és várakozó rokonok között sétálgathatok, mint alternatív szülés...

Sünci, milyen poén lenne, tényleg! :lol: Ki a dokid?

Tényleg csajok, lesz valakinek fogadott szülésznője?

Pattogó, én nem vagyok nagy bogárpárti, pedig gyerekkoromban a trópusokon éltünk, úgyhogy lehetőségem lett volna bőven elmélyedni ezen a területen... De ott még egy csótány is akkora, mint egy kisebb kölyökmacska és ez nem hozta meg a kedvem... :shock:

Kép
szilveeaa
 
 


Többieknek is köszönöm a kiságyas infókat!!!

Bobó, jó Balcsizást! Kapcsolódj ki, ne aggódj és akkor a babuci is jól érzi magát!!!

Judy, úúú de durva, Te kezded a sort :shock: :shock: :shock:

Zanikó, nem irigyellek! :(

Pattogó, én irtózom mindenféle rovartól és bogártól, mióta terhes vagyok meg pláne! Még agyonnyomni is undorom őket, egyszerűen állok megkövülten és kiabálok a férjemnek, Ő meg intézkedik :D Ettől a sáskától szerintem szörnyet is halnék...

A férjem nemsokára hazaér!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Szilveeea hogyhogy ott éltetek? Húúú, azért szuper lehetett, ha van kedved mesélj róla!!!
Vendég
 


Sünci,
de jó, hogy megvagy, már nem tudtuk mire vélni!!! :D :lol:
(inzulin rezisztens vagyok, 2. típusú diabétesz. Én küldtem Neked a táblázatokat, nem emléxel? :lol: )

Pattogó,
tecc a rovar! :lol: (nálunk is nagy sláger! :wink: )

Zanikó,
aztaaa :shock: hallottam már ilyet, durva lehet!!! Akkor nem is spontán szülés lesz? :roll:

Anyabébi,
jó a pelus, hol vetted? És erre még valami külső is kell? :roll:

ParisEszti,
tuti a kiscsaj szívja el a kosztot! :wink: :lol:
Jó, hogy jön Apa!!! :)

Bobóbaba,
jó Balcsizást! :wink:

Szilveeaa,
akkor most kórházváltás? Ha jobban tetszik, menj, mert nem mindegy, ez egy életre szóló élmény!!!

tillidian
 
 


Hello lányok!

Nem bírtam ki, hogy ne jelentkezzek be gyorsan. Most jöttünk dokibácsitól, és minden OK :D

Kristóf-bébi 1360 gramm (29w6d-nek becsülik).
BPD 7,46 cm
OFD 9,37 cm
HC 26,61 cm
APD 7,56 cm
TAD 7,76 cm
AC 24,07
FL 5,87 cm

egyszóval tökéletes :D

Ja naná, hogy bealudt, amire az uh jött, belefúrta a fejecskéjét a méhlepénybe, mint egy párnába és közben néha csuklott...előtte másfél órán keresztül araszoltunk a városban, gondolom, jól elringatózott és elaludt a drága :lol: De azért megjegyezte az uh doktornő, hogy helyes dundi a pofija. Ugyan nem sikerült róla túl sok jó képet csinálni, majd a dvd-ből megpróbálok kivágni. Olyan büszke voltam az én kis kincsemre, hát még apa...könnyecskéket dörzsöltük :roll: A

A flowmetria eredménye is OK volt.

Dokibácsi is megvizsgált, méhszáj is OK. Kértem tőle papírt a táppénzhez (köszi a válaszokat így utólag is).

Holnap reggel irány Gyula!!!!!! Nagyon kellemes hosszú hétvégét kívánok mindenkinek, pihenjetek, hűsöljetek!

Kinga

Kép
kkia
 
 


Eszti, Indiában éltem hat évig... Nem igazán lehet erről mesélni egy ilyen fórumon, mert annyira az életem, gyerekkorom, személyiségem részévé vált. Mivel gyerek voltam, nem kérdőjeleztem meg semmit: a szagokat, a koldusokat, a szent teheneket, az indiai emberek mentalitását - szóval nem tudok klasszikus utibeszámolóval szolgálni... De szuper volt, imádtam és nagyon szeretnék egyszer visszamenni mondjuk egy hónapra...

Till, nemtom, gondolkodom rajta... Szombaton bekúszok a Kútvölgyibe és beszélek egy szülésznővel, sztem utána okosabb leszek.

Kkia, na akkor nem csak az én bébim szundikált békésen a lepénykéjén!!! :lol: Örülök, hogy minden OK - de jó neked, még csomó időd van!!! Mármint hozzám képest...

Kép
szilveeaa
 
 


Till
Köszönöm szépen jól vagyunk :)
Kerekedünk rendesen, meg már egy kicsit lassultam...
Kismanó befordult és gyakorta ad életjelet magáról :)
Jövő héten megyünk uh-ra, hátha akkor mondanak valami okosat.
Szénhidrát megvonás, tényleg szörnyű lehet, be kell vallanom néha elég erőteljes kényszert érzek egy kólára :(

Mindenkinek kellemes négy napos ünnepet!
pocok001
 
 


Na, kész a lecsó, csak a párom hiányzik még. Szerencsére már időben szólt, hogy késni fog.

Tillidian, ajánlom a Szent István szülészetének a honlapját: http://boldogszuletesert.hu/

Pattogó, én nem féle a rovaroktól és más ízeltlábútól sem. Ez a sáska nagyon szép. Bár én maradok a cicámnál. Ő meg eljátszik az itt élő rovarokkal, pókokkal… Bár ez a játék eléggé egyoldalú… :lol: Egy haverom tenyésztett madárpókokat. Gyönyörűek. Kaptunk tőle egy levedlett bőrt, ami egyben marad. Nagyon hatásos volt. :lol:
Én ugyan panelben nőttem fel, de van egy fotó hároméves koromból. Valami állatkertben a zsiráfok előtt én a hangyákkal játszok… Az jobban érdekelt… :D

A hosszúhétvégén megy valaki a Mesterségek ünnepére a Budai várba? Mi biztosan, mert tavaly is voltunk és imádtunk.

Zanikó, ez nagyon gáz… Még én sem hallottam ilyenről, de nem irigyellek. Remélem hamar elmúlik…

Anyabébi, én is veszek a vaterán egy coolababy pelust és még talán egy Pop-in próbát. Ez a Kushies nagyon aranyos. :)
Hogy bringázol? Vagy te csak a kíséret vagy?

MrsParis, még jó hogy a doki után volt egy kis kikapcsolódás a tecsóban… :D

Szilveeaa, ki lesz a szülésznő, a nagynéném? Utoljára akkor beszéltem vele, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, mert lövésem sem volt, hogy mi a teendő ilyenkor. :D

Kkia, szép nagy baba. :)

Pocok, kólát nem ihatsz?

No, megyek, nézem a Helyszínelőket... :D

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Tilli: ez egy belső pelus kell hozzá a külső is, jövő héten h megjön lefotózom :)

Csibe: neeeeeeeem bringázok, csak a gyerek, de ő veszettül :))

Meghalok egy kóláért!!!!!!!!!!!!!! Én a kólaellenes :)
anyabebi
 
 


Hiányolás: igazából én azért nem merek hiányolni embereket, mert már annyian vagyunk, hogy néha fel sem tűnik, hogy nem jött vki sokáig, csak akkor mikor jelentkezik, hogy hahó itt vagyok.. :oops: :oops: ciki tudom, de sem az arc, sem a névmemóriám nem tökéletes. Sőt.. :roll: :roll:

Viszont annyira sajnálom, hogy nem tudunk egy jó kis talit szervezni, mert anyira széjjel lakik mindenki. :(

szilveeaa: úúú.. irigyellek. Tényleg szupi lehetett. Nekem az egyik hatalmas álmom ( persze csak akkor, ha megnyerném a lottó 5-öst, vagy ha rámszakadna az otp ), hogy elmenni világot látni, de úgy, hogy nem a legszupibb helyeket végigjárni, hanem tényleg az ország igazi énjét megismerni. Na és nem utolsó sorban a világ összes piacát végigjárni.. :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: Ja és volt olyan marha nagy csótányom is. :D

vcsibe: egy hari lecsót csak naaaa légyszíííí... :roll: :lol: Állandóan enném, csak a lányaim utálják. Valószínű a paprika héjja miatt. :?

pocok: miért nem iszol kólát, ha kívánod? :roll: Én iszom. Mondjuk nem árt a vérnyomásom miatt.

kkia: jó pihit nektek is. :D

mrsparis: akkor nem mutogatok több ilyen képet. :D Lara imádja. Van sok Larás rovaros képünk.

zanikó: :shock: :shock: údedurva. Basszus. Nem irigyellek. :( :( én Lara születése után az aranyeret fogtam ki. Hát ellenségemnek se. :?

anyabebi: :D Harmadiknak meg majd becsúszik egy gyönyörű kislány. Na azért a te fiad sem panaszkodhat :wink: :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Ja kiszámoltam unalmas óráimban, hogy mennyibe kerül fél liter kóla.... Megdöbbentő. 17 ft.. A műanyag palack amibe adják, az meg 230 ft. Jó mi?

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Szép jó estét mindenkinek!!!

gyors leszek, mert stikában jöttem fel ide, meg a törpémet is lassan altatnom kellene..

Eszti: az én anyukám is ovónő volt....de annak már sok sok éve. Idén lenne 57 éves szegénykém :( :(
Nagyon örülök neked, hogy végre együtt lehettek az uraddal ismét, de azért ügyesen lefoglaltad magad a kiscsajokkal!!! :)

Cosmic: nem tudom mi a franctól lehet a hasmenésed...remélem azért hamarosan elmúlik-borzasztó lehet!!!

Sünci: de jó, hogy jöttél!!!! neked hogy megy a diéta?? én nagyon szenvedek, de eddig az értékek normálisak (talán csak 2-3-szor lettek egy kicsit magasabbak)

Tilli: nem tudom, nem számolom se az adagokat, se semmit. úgy ránézésre állapítom meg mennyit ehetek és a mérések alapján eddig bejött. Nagyon utálom, hogy így ki van mérve a kajám!! mindíg is odafigyeltem hogy ne egyek nagyon hízlaló dolgokat,vagy legalábbis mértékkel, de most nagyon zavar, hogy meg van adva mennyit ehetek és mit. szeptemberben megyünk esküvőre is, kiváncsi leszek mit eszem majd ott.

Judy: tényleg jó felgyorsultak a dolgok nálatok, de ha előbb kell jönnie a babának hát jöjjön előbb, de jó lenne, ha megvárhatná legalább a 37-dik hetet, amikor már teljesen fejlett és a kg-k is normálisak. Én is akörül leszek majd megcsászározva. A kisfiammal is így volt. Minden rendben lesz majd, ne izgulj!!!!!!!

Kkia: gratula az uh-s eredményekhez!!! Neked is már szép nagy babucid van!!!

lányok, ne haragudjatok, ha kihagyok valakit-s gondolom sokatokat, de oly kevés időm van olvasni ill. írni...

mindenkinek szép álmokat
puszi
Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Ja, még Zsrit annyit, hogy le a kalappal előtted-még egy gyermekkel is olyan nehéz néha nemhogy kettővel (s mindkettő fiú!!!) főleg hogy minden teher a te válladon van!!! sok puszi Neked!!!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Pocok én holnap a falat fogom kaparni az tuti......de tényleg már csak a holnapi napot kell túlélni!!!!!!!!!!! :roll:


Pattogó akkor h találkozol a Besenyeivel valamikor mond már meg neki hogy 13 és 15 óra között ne repkedjen már mert a gyerekem meg sok gyerek itt olyankor alszik!!!!!!!!!!!!!! 8) köszi!

Szilveaaa nekem van s volt is fogadott szülésznőm!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


szilveeaa:
Dr Parragh a dokim :) (Erdre jarok, a maganrendelesere.
De voltam terhessegem alatt ketszer mar ott korhazban igy par dokival megismerkedtem. Van par kedves, jo fej doki ott!

Indiaban eltel? WOW!! Es en meg azt hittem erdekes helyeken jartam. Leteszem kalapom elotted. Fantasztikus lehetett az a kultura!!!

Tilli:
Hogy en mekkora allat vagyok!!!!!! Tenyleg!!!!! Azota eszembe jutott. Nehari, annyira ossze vagyok kuszalodva. :(
Viszont a cukordietaban mar egesz profi lettem. Be is allt a szint a normalis hatarerteken belulre. :)

betty:
A dieta jol megy, normalis ertekeket merek minden alkalommal. Persze szigoruan merek minden kajat amit a szamba gyomoszolok es nincs pardon! De nem is hiztam egy dekat sem a 4. honap ota, sot!!!! 80 dekaval kevesebb lettem. (fel hasnyalmiriggyel elek, nagyobb a rizikom a 2. tipusu diabetes kialakulasahoz, asszem ez ad nekem erot hogy betartsak mindent, mert a doki is azt mondta hogy nekem 60 %-kal tobb az eselyem hogy 5 even belul cukorbeteg legyek.) Nos ezek utan jol bekakkantottam a gatyamba es jo kislany vagyok :mrgreen:
Neked is kell hetente jarni cukorterhelesre? Vagy eleg 2 hetente? (En otthon is merem folyamatosan.)

sünciboglya
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy csak ritkán írok,de még mindig fekszem és így nagyon kényelmetlen írni.Olvasni szoktalak titeket. Velem nem történik semmi sem,fekszem...
Csak dokihoz mozdulok ki oda is kocsival visznek De nem panaszkodom, boldog vagyok mert a kisbabánk úgy ficánkol néha,hogy egyfolytában mosolygok rajta. Egyik nap volt itt egy ismerősünk és azt hitte,hogy nagyon depis leszek és meg is jegyezte,hogy nem erre számított,hogy ilyen vidám leszek 3 hónap fekvés után. Ez jólesett. Pedig vannak napok mikor ok nélkül sírok..Szerintem szeptember közepe/vége amíg kell feküdnöm már az akár fejen állva is kibírom.
Mai program tűzijáték nézés ablakunkból már régóta várom még jó.hogy szembe lakunk a sportpályával.

Bocsi,hogy külön nem írok senkinek,de ezt is mire megírtam kb. 6* kellett javítani,mert mindig elírom.

Puszika

Kép

Kép
bébinyuszi24
 
 


Bébinyuszi,
pihengess csak! :D Mindjárt itt a szeptember!!! :wink:

Sünci,
nehogy má' bocsánatot kérj!!! :lol: :lol: :lol:

Pocok,
kóla :lol:
én a ringló szilvára szoktam rákattanni :lol: (abban is elég magas a CH)

Vcsibe,
lecsót énisénis!!!!! Hogy csinálod? :D

Én ma tejfölös gombapörköltet csinálok galuskával :D (és sajna minden program csak tévén keresztül, "szobafogságon" vagyok az allergia miatt :oops: feküdnöm ugyan nem kell, de október 1-ig szokott tartani a parlagfű szezon, és az utcán egyből rosszul leszek, fulladok...most ugye nyista gyógyszer, Lencsi nem komálná...
Pedig az Ország tortáját szívesen "megszagoltam" volna :wink: )

tillidian
 
 


Sünci,
hány gramm CH engedélyezett Neked / nap?

Többi cukros "kolléga"(Ki van még?)?

tillidian
 
 


tilli:

Reggeli 25
Tizorai 20
Ebed 50
Uzsi 20
Vacsi 30
Utovacsi 10

Ez igy aszongya hogy: 155g CH/nap

______________________________________

sünciboglya
 
 


Till,a doki azt mondta ,hogy a szülést nem befolyásolja,csak gátmetszésnél kell figyelni.

Bébinyuszi,minden elismerésem a sok fekvéshez.De már egyre kevesebb van hátra!!

Szilveeaa.India.....csodás lehetett.Akkor neked tényleg nem egy szokványos gyerekkorod volt.

Kóla................annyira kívánom néha!!!

Kép
Kép
zanikó
 
 


Sünci,
ez nagyon kevés! :shock: Nem halsz éhen mellette???
(nekem napi 200-at engedélyeztek, azért, mert 48 kg-ról indultam :roll: ja, és ezt napi 6x alkalomra osztom el, kb. így:

07.00 40g
10.00 30g
13.00 50g
15.00 20g (csak gyümi)
18.00 40g
22.00 20g (gyümi v joghurt+keksz)

Zaniko,
akkor biztos nem lesz baj! :P Főleg, ha elmúlik!!! Drukk!!!!!

tillidian
 
 


tilli:

En 80.5 kg voltam amikor elkezdtem (4 honaposan) a dietat. Most 8. honapban 79.9 kg vagyok (ma mertem).
10 kg felesleggel kezdtem a terhesseget. Ram fert egy kis fogyas, valljuk meg!

Nem vagyok sosem ehes, inkabb az ebednel van a gond, amikor 50 CH-t kell bevinni, mozdulni nem birok utana.
Eleinte nem ettem utovacsorat sem, de az orvos ramparancsolt hogy kell. (reggeli es utovacsora csak sima kenyer, keptelen lennek mast is magamba tolni.)
Bar mindehez hozza kell tennem hogy szinta allandoan csak fekszem. Biztos azert kalkultaltak igy nekem.
De mukodik, szules utan is tartani fogom a CH szegeny dietat, persze azert emelem majd 200-ra/nap. :)

egy kerdes: nekem a lelkemre kotottek hogy este tilos gyors CH-t enni. Neked megengedik?

sünciboglya
 
 


Sünci,
"csalok" :oops: :P -este pótvacsorára hivatalosan csak túrót vagy sajtot ajánlottak-ez inkább fehérje-, de az nem mindig van itthon, pótolom joghurttal. Tudom, hogy gyors, de akkor már nem esik jól a kenyér :roll:

csináltam egy kis reform barackos piskótát, ki kér? :wink:

tillidian
 
 


Sziasztok!

Egy kis élménybeszámoló tegnapról:
Hát nem kezdődött fényesen,ugyanis az M3-on mentünk már Gödöllő környékén jártunk,én közben az újságot böngésztem és az utat nem is figyeltem!Egyszer csak Tomi nyomott egy satuféket,gondolhatjátok hogy megijedtem.Be voltam kötve és a biztonsági öv jól megtartott ugyan,de jobb lett volna ha nem lettem volna bekötve,ugyanis féltem,hogy Martinnak valami baja lett.És utána jó sokáig nem is mocorgott,de aztán hál Istennek,beindult! :lol: A lényeg az volt,hogy kb 3 autóval előttünk szállítottak szemetet vagy mit és onnan a kocsiról lerepült egy nagy műanyag vastag lap.Először azt hittük,hogy szélvédő,mert hasonló volt.És az volt a szerencsénk,hogy "csak" a rendszámtáblát kapta el és az leesett.Ha feljebb jön és a szélvédőnknek csapódik,akkor az teljesen tropára törik,mi meg az árokban kötünk ki. :cry: :cry:
Megálltunk és Tomi elkezdte keresni a rendszámtáblát,ami persze elrepült az út belső szélére és hát senki nem lassított,szegény ott állt vagy 5 percig,mire odatudott ugrani érte. :roll:
Úgyhogy csak a szerencsén és Tomi gyors lélekjelenlétén múlt,hogy nem történt nagyobb baj! :shock: :shock:
Na de ezek után már oké volt minden! :wink:
Először bementünk Kispestre egy pelenkadiszkontba,ott vettünk egy pár apróságot.Ezután elmentünk barátnőmékhez Érdre.Fullos környéken laknak,még most épülnek arra a házak.Olyan hely,mint nálunk a felsőváros legszéle.Nekik nem extra nagy házuk van,de bőven elég egy családnak.És az udvart most csinálgatják még.A kiscsajuk Nikike most 13 hónapos tündéri,vidám kislány! :lol:
Utána elmentünk a 18.-ik kerületbe.Ott két bababolt volt kinézve.Először a Bippa Kft-hez mentünk.Itt is vettünk pár dolgot (kiskabát nacival,fürdőlepedő,termosz,lepedő a kiságyba,nekem eldobhatós bugyeszt,kis kezeslábast.)Na és itt láttuk meg a kiválasztott babajárgányt! :lol:
Belinkelem ide,hogy milyen:

http://aprosagokboltja.hu/shop_artdet.p ... green_mozi

Pont ilyen zöld-fekete a miénk is! De ezen az oldalon picivel drágább.Itt 83 ezer és nincs hozzá táska.Mi a kocsit 79990 -ért vettük + 6000 a táska hozzá.
Hát nem akartunk ilyen drágát venni,de ez nagyon megtetszett nekünk és tök praktikus minden tekintetben!Tehát pont nekünk való! :wink: (Anyós meg amúgy is kifizeti,azt mondta! :lol: )
Ezután még elmentünk abba a ker-ben a Gézengúzba,de itt csak két féle próbapelust vettünk.Nagyon kicsi volt a bolt,nem volt nagy a választék.
Utána elmentünk az Ikeába kajálni.A múltkor,mikor Tomi tesójáékkal jöttünk a nyaralásból haza,oda mentünk be enni,mert mondták,hogy 100 ft egy darab hotdog És tegnap Tomival ketten 800 ft-ból jól laktunk és még kólát is ittunk,meg én egy kávét! Nektek is tudom ajánlani,ha Pesten vagytok és nem akartok ezreket kajára költeni! :lol: (Mármint annak aki nem pesti!)
És végül bementünk az Auchan-be.Fél 7 körül értünk haza hulla fáradtan!Még kipakoltunk,tologattuk mindketten a babakocsit :lol: ,meg nézegettük a kis rucikat. :lol: :wink:
Még van egy pár apróság ami kell,de az már tényleg nem sok.

Anyabébi!
Köszike a magzati súlybecsléses linket! :lol: :wink:

Cosmic Girl!
Szívesen,igazán nics mit! :lol:
Hasmenés még mindíg van? :roll: :cry: :cry: :cry:

Zsrit!
Hát így aztán tényleg nem lehet Neke dkönnyű,hogy mindent Neked kell megoldani!Férjed meg csak várja,hogy a sült galamb a szájába repüljön???!!!!!Már bocsi! :x :x :?
Le a kalappal előtted! :wink:

Moncsi!
Akkor én most sikítok :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Látom tegnap,szerdán raktad fel a táblit ide.és ahhoz azt írtad,hogy 29 hét+6 nap.De tegnap pont 30 hetes voltam!Ez tuti,mert szerdán van a hétfordulóm! :lol: :wink: :wink:

Kkia!
Gratula az eredményekhez! :lol: :lol: :lol: :lol: Majd kérünk képet,ha hazajöttetek! :wink: Jajj de jó már azóta Nektek! :lol: És az idő is szupi Rátok!
Sajnálom,hogy így megjártátok a kocsival! :cry: Igazad van,hogy Te intézed a dolgokat,egy kismamával nem igazán szoktak kekeckedni!piríts oda nekik! :lol: :lol: :wink:

Judy!
Örülök,hogy oké minden Veletek! :lol: :lol:
De nem gondoltam volna,hogy Te leszel az első közülünk! :lol: :wink:
Ikrek lévén úgy gondoltam Andi lesz az!De sebaj! :lol: :lol:
Előbb-utóbb (de inkább utóbb) úgyis kijönnek a babák! :lol: :wink:

Csibe!
Én is úgy érzem,nem tudom miért,(lehet anyai megérzés?)hogy Manóm hamarabb kinnt lesz!Okt 28-ra vagyok kiírva,de én magunknak olyan 15-20.-a közti időt jósolok! :wink:
Ezek szerint akkor jó volt a dokiválasztásod! :lol: Remélhetőleg Nálad is jó kedvében lesz! :lol: :wink: :wink:

Tilli!
Köszi a hozzászólásod és a linket az NST-ről és CTG-ről! :wink:
Már utána is olvastam! :lol:

Pocok!
Igen,már többen mondták,hogy ingyenes az apasági nyilatkozat! :)
Kitartás Neked és Kedves Pesti és környékbelieknek a mai repülésekhez!Nemsokára vége! :lol: :lol: :wink:

Kicsike!
Néztem,hogy raktál e fel képeket az ágyneműről amiket anyukád varr,de látom,hogy nem! :cry: :cry: :cry: :cry:
zért érdekelne ennyire,mert még nem vettük meg!Kinéztünk egyet a Tesz-Veszen,de még nem rendeltük meg!bár az igaz,hogy amit kinéztünk,az nagyon tetszik! :oops: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Mosható pelenke
Lehet, hogy környezetkímélőbb mint az eldobható, de azért én 2 gyerek mellett inkább azt választom :wink:

Zsrit
Nem is hagyom... terhesgondozáson nem aggódtak a súlyomon...
(ikres fórum...eléggé önmaguktól elszállt emberek vannak ott :cry: )

Pattogo
Sáska :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi egy erdőszélen lakunk... :wink:

Zaniko
A te pocidban hogy férnek el a babák? Akkor az enyémben????? :wink:

Szilveeaa
India csodás élmény lehetett....
Vendég
 


Én már a szeptember közepi szüléstől is nagyon boldog leszek... :wink:
Vendég
 


tilli:

Igen, a kenyer nekem sem csuszik jol sem reggel, sem este.....
De amiota picit megvajazom egesz eheto:)

A reggeli 50CH-s kenyeremet bekeszitem este, lefekves elott, csorog az ora reggel, felalomban elmajszolom a kenyeret, aztan visszahullok aludni. :)

Az esti kenyermennyiseg szerencsere csak 10CH, az szinte semmi, par falat, azt kibirom. :D

Regebben, amikor elkezdtem a dietat (en marha!) ugy voltam vele hogy jaaaaaaj ugy sem vagyok fent meg reggel 7-kor, kihagyom a reggelit es majd tizoraival kezdek.
Hat kaptam is a fejemre hogy kussoljak, keljek fel szepen 7-kor es zabaljak mert nem fog beallni a cukor. Igenis Herr Hitler, gondoltam, de ez igy bevallt:) Szerencsere eleg ha a vajaskenyeret nyomom be magamba felalomban. :D

Azert ennek is van elonye: valamelyest mertekletessegre tanitja az embert (ami ram soha nem volt jellemzo sajnos eletem soran....) Igy talan konnyebben peldat tudok majd mutatni a gyereknek is hogy ne tomje magat tele mindennel - ahogy anyu tette regebben es szepen raszokott az edessegre (Gomboc Artur szinten!)

:D

sünciboglya
 
 


Sziszkó,
kalandos napotok volt!!! :wink: Jó a babajárgány! :D

Süncike,
ügyes vagy, hogy így tartod a diétát! :P Biztos, hogy megéri! :wink:

Twins,
hagyd az ikreseket, gyere ide, mi szeretünk! :wink:

Pusszancs, Lányok, vár Dr. House :lol:

tillidian
 
 


Sziasztok!!!!!!!!
ma végre minden a helyére kerűlt.....megvan a pelenkázó ........rucik a helyükön......már tényleg csak Barnus hiányzik!!!!!!!!:)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Vcsibe, mi a nagynénéd keresztneve? Emlékszem, hogy írtad, hogy a Kútvölgyiben szülésznő, de a név nem ugrik be.

Pattogó, a világ összes piacát én is végigjárnám!!! :D

Nitácska, a kórházból volt fogadott szülésznőd, vagy külsős?

Bébinyuszi, kitartás, már tényleg nincs sok hátra!

Zanikó, Andi, vaban csodás volt...

Sziszkó, jó kis fullos napotok volt! Egy repülő műanyag lap... Állat.. :shock: Viszont a járgány szuper!

Nitácska, de jó neked... Én ma elkezdtem végre szétválogatni a kapot rucikat, de ennél tovább nem jutottam...

Kép
szilveeaa
 
 


Jó reggelt!

Pár napig nem voltam és annyit írtatok, hogy több órába telik csak az, hogy visszaolvassam. De nem baj, mert a fiúk még alszanak, én meg úgyis felkeltem, amikor Férjem indult dolgozni, így még van pár nyugis percem.

MrsParis, kösz, hogy felvilágosítottál róla, mi is az a lambdaszonda. Örülök, hogy meggyógyult a kocsitok, és, hogy Férjed is lassan hazaér. Az meg külön jó, hogy tudsz majd vele menni. Múltkor csak kettőt nem aludt itthon a férjem és igen-igen aggódtam, hogy mi lesz, ha véletlenül beindul a szülés. Szerencsére semmi nem történt, Anyukám megkérdezte, hogy itt aludjon-e nálunk, de mondtam, hogy nem kell (csak 10 percnyire lakik), azért naponta többször felhívott, hogy minden rendben van-e.

Bobóbaba, gratulálok Kevin méreteihez! A lepény érettsége miatt ne aggódj, ha jó az áramlás akkor minden rendben. Egyébként a 36. héttől már szinte mindenkinek III-as érettségű szokott lenni. (Látom már többen nyugtattak.) Legyen szép időtök a Balcsin!

Sztercsi, tényleg nem jó a festékszagot szipózni naphosszat. Sikerült már beszerezni a házassági anyakönyvi kivonatotok másolatát?

Chardonnay, örülök, hogy élveztétek a 4D-t, és ilyen szép méretei vannak a kislányotoknak.
Mosódiót használtam egy ideig. Az ára nem húzos annyira, mint első ránézésre hiszi az ember lánya, mert egy adagot (3-7 db) több mosásnál is fel lehet használni. Én egy zokniba belekötve szoktam a mosógépbe dobni, mosás után kiveszem és kiszárítom. Tisztára mos, kivéve a szilárd kajás, kaki foltokat, azokra kell egy kis mosószódás rásegítés.

Betty, sajnálom, hogy nem ehettél a tortából, nem tudom én, hogy bírnám ki (valószínűleg sehogy). Remélem jól éreztétek magatokat! Iliász hogy bírja az ilyenfajta "kilengéseket"?

Cosmic Girl, örülök, hogy kisfiatokkal minden rendben! Az klassz, ha az evéshez kapcsolódó hangokra így reagál, legalább tudja, hogy mikor van itt az ideje :wink: . A kajálással pár napig én is hasonlóan viszonyultam, de próbálom magam visszafogni. A hasmenés lehet rendszeres nagy adag magnéziumtól is, esetleg próbálj ki másfajtát. (Ja, látom ezt a tippet már Zsrit is írta.)

Vcsibe , nagymama nálunk sem volt (szerencsére), jobb is volt így mindkétszer, és most sem lesz. "Védőnéni" :shock: :roll: , még jó, hogy így fogtad fel! Nekem biztos az egekbe szökött volna a vérnyomim. Nem szeretek órákat várni, ha tudom, hogy még más dolgom is lenne. Súly: gratulálok!, az nagyon jó!
"Én csak attól tartok, hogy ha meg lesz a baba, néha felriadok, hogy eltünt a pocimból. De mivel néhány hónapig az ágya a mi ágyunk mellé lesz tolva, gyorsan meg tudok majd nyugodni. De néha én is álmodok olyat, hogy már megvan a baba. " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nyugi, nem lesz időd megfeledkezni róla, hogy már kint van!

Anyabébi, nálatok aztán nem várnak az utolsó pillanatig a tankönyvekkel! Nálunk csak jövő szerdán lehet megvenni őket. Jó vonalzót választott a fiad!
"(a mutogatós "Kamaszt nevelem" feliratút nem engedtem )" Vajon miért? :wink: Nagyon jópofa a halacskás pelus. A külsők "új" árán (én még nyolc évvel ezelőttinél tartok) teljesen elképedtem. tényleg nagyon húzós!

Pattogóbolha , gratulálok a gépszereléshez, gyanítom a Férjem valamiért rossz néven venné, ha én próbálnék hozzányúlni itthon :roll: .
A torta biztos finom volt, kár, hogy fényposta még csak rajzfilmben létezik.
A lányok gyönyörűek, na meg a mostohafiad is. Igazán szégyellem, de a sáskát látva percekig gondolkoztam, hogy vajon igazi-e vagy műanyag :oops: .
Suszterbogárnak a Bodobácsot hívod vagy a kettő teljesen más?

Pocok, a hülye gondolatokkal én is pont így vagyok, ezért próbálom magam mindig valami tevés-vevéssel lekötni. Bár most rossz periódusom van, így nem igazán csinálok semmit, viszont minden hülyeség az eszembe jut.
Dokihoz mostnság ritkábban járok (nyáron kb. hathetente), de nemsokára felgyorsulnak az események és mehetünk majd kéthetente. Meglátod, fogod tudni, mit, mikor kell csinálni szülés közben, ha meg eltéveszted a doki vagy a szülésznő mondani fogja.
Tűzijáték nagyon szép volt (szerintem hosszú évek óta a legszebb), bár csak a tévé előtt ülve gyönyörködtem benne.

Kkia , remélem az autót sikerül egy újra becseréltetnetek a márkakereskedőnél, ha egyáltalán ezek után még szeretnétek ugyanezt a márkát! "Meg aztán egy kismamát hátha nem akarnak majd átverni...?[/b]" Ezzel kapcsolatban azért kíváncsi vagyok a tényleges tapasztalataidra. Sajnos az, hogy nő vagyok már alapból azt jelenti néhány pasinak, hogy műszaki analfabéta vagyok és már azon is csodáskodnak, hogy felismerek egy fázisceruzát, nem tudom, hogy egy nagy pocak látványa javít-e ezen a helyzeten.
Örülök, hogy Veled és Kristóffal is minden rendben! Jó nyaralást!

Szilveeaa, jó, hogy Szonja már fejvégű. A Ctg-ét nem értem, azt nálunk csak a 36. héttől csinálják hetente, a 40. héttől kétnaponta-naponta. Bár szeretem, ha valaki óvatos. Döntöttél már? Fogsz kórházat, orvost váltani?

Nitácska, nagyon szép lett Barnus ágyikója és hogy már vasaltál is! Én még semmit nem tettem :oops: , ideje belehúznom, nehogy meglepetésként előbb szüljek!

Most mennem kell, de majd folytatom, és remélem befejeznem a visszaolvasást és a reagálást is.

Kép Kép Kép
datolya
 
 


datolya: a suszterbogár és a bodobács ugyan az. :D Lara bodobácsinak mondja.. :lol: :lol: :lol:

Azon gondolkoztam, hogy lassan össze kéne pakolni a kórházi cuccot :roll: :roll:

till, sünci: hát olvasni is borzasztó volt, hogy mennyit ehettek csak. Minden elismerésem. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok :)

csak nagyon röviden - mert vágtázom tovább:

Till :) és Sünci :)
komolyan meghajlok a nagyságotok előtt!!!!!!!!!!
hogy a francba bírjátok ki a diétát?
- én össze vissza eszem mindent, és úgy érzem képtelen lennék rá.
(pedig nekem sem ártana/ártott volna :? )

Szilvi :)

India!!! Waw :)
- pedig nagyon kíváncsi lennék :wink: de persze megértem ha ide nem írsz róla ...

Bébinyuszi :)
kitratás a fekvéshez - de gondolj arra már a finishben vagy :D

Betty :)
mostmár arról ois írjál veled mi van!
mindíg csak reagálsz :lol: aztán átesünk a ló túlsó oldalára ... :wink: :lol:
remélem jól vagytok ....

Andi :)

sz@rni rá!
ne foglalkozz velük ... már írtam mi a véleményem :)
ne hagyd hogy hülyeségekkel nyomasszanak, van elég bajod így is ..
annak idején az és "ikres" fórumtársaim írtó édesek voltak ...
ők szerintem az "ikrek két éves kor felett" topicot lakják most ... hozzájuk is nyugodtan benézhetsz :):)


R

Kép
zsrit
 
 


Andi :)
bocs NEM a sima "ikrekben" vannak :) megnéztem megint - gyermeknevelés/ikrek :) - de Te nem ott vagy, nem?

R

Kép
zsrit
 
 


sziasztok!

pattogo, zsrit:

Ah, nem olyan nagy ugy ez a dieta.
Okosok am ezek a szakik akik osszeallitjak! Ugy kiszamoljak hogy mikor es mennyit egyen az ember (szemelyre szabottan) hogy sosem vagyok ehes. Sot!!! Ez meg elmeny is hogy 6x ehetek egy nap. (Normalisan max 2-3x ettem.
De ez igy sokkal jobb.
Es hat ugye igy megvan a kello tapertek, energia, de a zsir es a cukor nagyon kordaban van tartva, ami jo a "vonalaknak" is. :mrgreen:

Es!!!! Igy is lehet am etteremben enni, ha az ember mar kb. tudja mibol mennyit lehet enni, akkor rutinosan "latja" az adagot. :D En hulyere zabaltam magam a Le Roy-ban, nagyon rendesek voltak, elkeszitettek mindent ahogy en kertem. :D

sünciboglya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: