Új privát üzeneted érkezett!

Angel! Nem tudom mi lesz még.
Dióka apánál megnyugszik? :)

Till! A szopis táblázatot feltöltöm a g-mail-re.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Tilli,
pl itt:
http://www.lll.hu/node/11
ez elég megengedő.
üsd be keresőbe, jön a többi okosság! :roll: :wink:

Vackor most kivel ment? :)

Hanna,
ja, esténként kifejezetten apát kéri! :? nálam semmisejó, rajta szinte azonnal szem lecsuk és lóg, mint a krumpliszsák :lol:
na meg jobban el is fér! :wink:

angel37
 
 


Angel, én még apát nem is próbáltam igénybevenni szopi után. :oops:

skrisz72
 
 

 
 

Krisz,
egy ideig kaja után rajtam van, de hamar kezdi a fészkelődést, nyifogást, akkor átadom! :wink:
már amikor itt van apa, a kiscsaj tuti tudja! :lol:
éjjel v. déelőtt én is elég vagyok :roll: :wink:

angel37
 
 


Angel, nálunk kaja után bealszik. Már ha teleette magát, és nem kell mérlegelnem. Milyen más minden gyerek.... :D

skrisz72
 
 


Na most ment el a védőnéni, szerinte nem a kajám a ludas, ránézett a gyerekre, és a tejkiütésekre, mondta ugyanaz az ok, hirtelen megugrott a kaja mennyisége, és az emésztése így reagál. Aszonta ha gondolom tartsak itthon infacolt vagy espumisant, és adjak neki, de szerinte ez a kétszeri pocakfájós pár óra nem indokolja.

Skrisz!
Laktoherbet már csak jelzésértékűen iszom,főleg a kezdetekhez képest, ha akkor nem volt gond, nem hiszem, hogy ettől a napi egy pohártól lenne.

Én védőnőtől kaptam mit szabad és mit nem listát, az is teljesen "élhető". De mingyá' nézem a g-mailt :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára seszi 2010.10.22 14:08-kor.
seszi
 
 


Krisz,
most még! :wink:
majd túllesztek az eszik-alszik koron! :wink: akkor jöhet majd apa egy-egy kaja után! :)

Seszi,
nem sürgetem! :)
csak azt nem tudom, honnan számoljam :roll:

Lois,
az infacolról jókat hallottam, ha majd mégis kellene!

angel37
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy idepofátlankodom közétek. Én Ranikónak a barátnője vagyok, és egy 2 éves ördöglánynak az anyukája. Ahogy olvasgattam Ranikó és Túrógombóc kalandjait úgy követem a ti életeteket is nyomon. :) Igazából Nyulasz neked szeretnék tanácsot adni, mert olvasom, hogy mennyire aggódsz a hámlás és a piros pöttyök miatt. Nekünk is volt mind a kettő. A hámlás azért van, mert a magzatvízben nagyon kiázott a pici bőre, és így szabadul meg tőle. Az olajozás sokat segít, de igazából ez magától elmúlik. Esztétikailag tudsz rajta segíteni, de gyorsítani nem tudod az elmúlását. A pöttyök pedig lehet tej és meleg allergia is, de valószínűbb az, hogy az anyai hormonok most ürülnek ki a baba szervezetéből. Én is rettenetesen aggódtam miattuk, de a doktornénink és a védőnéni is mindig megnyugtatott, hogy ez normális. Ellenszere nincs, ezt is az idő gyógyítja!
Köszi, hogy meghallgattatok, és remélem nem haragszotok, hogy belekotyogtam.

KépKép
gina_101
 
 


Hellllllló Gina drága!

Gondoltam rá hogy már jó lenne beszélni és összefutni. :wink:
Túrógombóc jól van szépen növekszik.
És ma kaptam egy nagyon jó hírt, egy kedves barátnőm megsúgtam, hogy túrógombóc mellé csatlakozik egy 10 hetes Szilvásgombóc!!! :lol: :lol:
Nagyon örülök neki!!!!!!!!

Tilli köszi igen sokkal sötétebb, de megnyugodtam akkor! :roll:
Vackornak jó Balcsizást!!! :wink:

ÚÚÚ megyek most értünk haza összepakoltam az összes cuccom bent a munkahelyemen tök furi!!!
Furi de jó!!!!! :lol: :wink:
Most meg bezabáltam spenótból így szuszogok picit! :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Hahó! :P

Angel,
Anyósékkal ment (aranyosak voltak, miatta mentek csak le, hogy láthassa a kölök a Balcsit a nyáron, meg hogy kipihenhessem a múlt hetet, amikor szíjjelaggódtam magam :D )

Ranikó,
miért, idáig dolgoztál és innentől szabi?

Hanna, Angel,
szopis javaslatokért köszönet! :P

(Lányok, most döbbentem rá, hogy közeleg az idő, holnap 33 hét :shock: Csajszim feje 74 mm volt múlt szerdán, Vackoromé 94 mm, mikor született...minnyá' lányos anyuka is leszek :shock: :lol: )
6.30-ra megyek a Mensbe cukros lötyizni - pfúj, + korán kelés :?

Pussz, ma hamar csörög a pizsama :lol:

tillidian
 
 


Angel
igen a poci érése születéssel indul, és a 7hót sem korrigáltan mondta.Ha van elég tejcsi és szívesen szopizik simán mehet addig.(Meg mikor Léna nem akart enni még utána sem Icsilya mindíg nyugtatott h. az Ő gyerkőcei tovább voltak csak tejen és szépen gyarapodtak.)
A macist én is imádtam, legalább mi is gyarapítottuk a manócsomeszt pár hasznos darabbal :)

Tejszaporító teának nekem a Milupa jött be, jó drága de tele van vitaminnal és még finom is....na meg a sör.

Azok a képek tényleg csodásak!!! Hanna írok privit én is!

Szöcske
gratula a kis felfedezőknek!!!

Till
drukk holnapra!-tartsd bent valahogy! :lol: :wink:

Kép
katica_75
 
 


Ja alváshoz csak annyit, h nálunk is katasztrófa volt/és most is az. :roll: Talán ha előbb elhatároztuk volna h. megtanítjuk aludni nem így alakul, minél nagyobbak annál nehezebb...csak azért írom mert Ti még időben vagytok! :wink:

Kép
katica_75
 
 


Halihó!
Csak gyorsba, 5 óta pörgök.
Fogak: Balumackónak 10 hónaposan jött az első, igaz, onnantól kettessével nőtt mindig. Pasim lányának is 10 hósan jött az első, szóval én még abszolút nem várom, hogy nőjön.

Angel!
Elvileg lehet a foga, de ilyenkor még az a jellemző, hogy beindul, aztán visszahúzódik.

Szép napot mindenkinek, próbálok még bekukkolni!
vovanda
 
 


Sziasztok!

Tilli nem nem dolgozom a kezdetektől, de tegnap felköszöntöttem egy kolléganőm és így elhoztam a maradék cuccom, leadtam a mobilom, a kulcsom, kitöröltem a gépem magán részeit.
Hát így már tuti nem megyek vissza. :D
Tényleg nagyon megy az idő Lencsibaba hajjjjjjrááááá!!
Nagyon izgi!
ÚÚÚÚÚ cukros lötyi, háááát én nem tudom mikor veszem rá magam megint! :roll:
Amúgy kb mikor kell így terhelésre menni hányadik hétnél? :roll:
Lenne még egy kérdésem fejfájásra tud valaki valami jót?
Tegnap este annyira fájt hogy már csatlakozott hozzá a hányinger. :(

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, én fejem is nagyon fájt tegnap este. Algopyrint bevehetsz. Nekem nincs itthon. :?

Tegnap este 10-kor tettem le a kicsit, negyedórát sírt, aztán elaludt. Reggel fél 5-kor ébredt. :shock: Este adtam neki édeskömény teát is. Mérlegelést felfüggesztettem a békesség kedvéért.

skrisz72
 
 


Skrisz köszi azt akkor megnézem.
Még az megnézem van e benne paracetamol mert alergiás vagyok rá.
Bár szerintem ebbe nem lehet.
Köszi!!!!

Kép

Kép
raniko
 
 


Krisz! Ügyik vagytok! Akkor pihiztél te is! Bár én akkor is felkelek, ha a prüntyők nem kelnek fel.

Vandus: mi 5.45-től felvagyunk, de ma kifáradásig lesz szerintem a kúszás-mászás, mert tegnap túl sokat pihiztek. Bevásárlókörúton voltam, anya pedig egyfolytában hintáztatta őket, így sorban elaludtak a hintában.

Szerintetek jó ez, hogy én ide írogatok? A babavárósok át mernek tőlem jönni?

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Ranikó a cukorterheléses vérvételt hivatalosan és normál esetben a 24. héten végzik. Hogy nálatok lombikosoknál is így van-e azt nem tudom!
( privit megkaptam )

Puszi

KépKép
gina_101
 
 


Hali!

Szöcsi! Édesek lehetnek a bébik. :)
Én sem tudom, most hová írogassak. Jó lenne már valami megoldás.

Ranikó! Az Algopyrin aszpirin származék. Ha arra nem vagy allergiás, akkor beveheted.
A cukorterhelés, ahogy Gina is írta a 24. héten van. Az a terhességi protokoll része.

Nyulasz! Olajat én nem kennék rájuk. Főleg ebben a melegben. Még pöttyösebbek lesznek, a bőrük pedig nem szellőzik. Fürdetőkrém inkább, vagy panthenol.

Seszi! Milyen volt a lagzi?

Lois! A tejkiütés elmúlik. O. arca nagyon csúnya volt. :(

Vanda! Nekünk sincs még fog. Nem is bánom.

Krisz! Mérleg. :lol:

Szopi alatti kaja: vajon a mexikói és indiai nők mit esznek? :roll:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Raniko, az ireseknek 12.hét környékén kéne a cukorterhelés nagyjából a 15-16.hétig és a 24-28.hét között a terhességi protokoll szerinti cukorterhelés.

Hanna,jó kérdés, hogy az ottani babák vajon hogy bírják a csípőset? :lol: Őszülsz?Sajnálom.Nekem (még) ebben mázlim van.Képeket dobom, dobom, csak lassú vagyok kissé. :oops:

Angel, ahogy mondtam nálunk, te babád, te tudod, ő mit szeret és mit bír, tégy saját belátásod és megérzésed szerint, mindenben.
Amúgy anyatejen felnőtt babák 6 hós után már kaphatnak hozzátápit, gyümiket stb, tápos babák ennél hamarabb is.Bár korababám lenne, azért nem kezdeném el csak olyan 7 hós körül...ahogy Katica írta.

Mivel nekem egy csepp tejem semm volt, H utálta a tápszereket, többet is próbáltam, így elég hamar kezdtük a gyümizést.
Vendég
 


sziasztok!

éjjel nálunk is egészjó volt, kb 11-től 4-ig! asszem ez rekord! :D

Katica,
na korrigáltan kicsi soká nyúlna a a 7hó! :roll: :lol:
Makim mondjuk elég sokára tudott enni, vagyis szondázni, kb 3 hét, mire az első fél milit befogadta, egy jópofa Normaflore kúra után :wink:
OK szopunk, amíg bírjuk! :lol:
sör jaja! :wink:
Milupa tea gondolom sokban nem különbözhet a HIPP-től v. a laktoherbtől, nem? :oops:
A macist Te tetted bele? :wink: én is teszek bele, eddig két cuccot tudok :) , amink még van, az nem manóméret... :roll:

Vanda,
vissza is húzódhat? nahát!

tegnap kétkisgyerekes barátnőmnek megmutattam a gyanús dudorokat, azt mondta bizony fog nő ottan... :shock:

Rani,
24. hét körül volt a terhelés.
feltétlen löttyöt kell inni? nekem zsömle volt+tej.
fejfájásban sajnos nem tudok segíteni!
mennyi gombóc! :) :)

Tilli,
mióta mondom, hogy közeledsz?? :lol: :wink:

Hanna,
hát ja, nyilván eszik a jó kis kajáikat! :roll: :wink:

angel37
 
 


Hunci,
igenis :lol:
OK, persze!
csak némi iránymutatást ezért szeretnék, aztán látom, döntök/ünk :D

angel37
 
 


Sziasztok,életjel :D

Tegnap dokinéni megnyugtatott,ennél sokkal csúnyábbak is szoktak lenni,meg váladékozhat is :shock: Azt mondta nem kell rásemmi,sok neki most az idegen anyag idekinn,meg a tejcsivel is kerülnek be dolgok,de el fog múlni...hámlásra Babe v.eucerint javasolt,urea tartalommal,végül apa Babét hozott.Csak éjszakára kenem be őket,akkor már az a nagy meleg sincs...

Mérés,mi minden kajcsi elött-után mérünk,engem megnyugtat,ők meg jól viselelik,cicin bealszanak,utána büfi,mérés,be az ágyba,és már alszanak is tovább :D

Gina,és mindenki,köszönöm a megnyugtatást :wink:

Rani,a szilvásgombóc se rossz :lol:

Megyek,kaja van,majd még benézek...
Vendég
 


Sziasztok!
Megint nagyon lemaradtam, sok a felmerülő téma, alig győzöm elolvasni :)

Angel, Till!
Gyógyszertári fürdető nálunk bevált, kis pohár vízben mikróba melegítjük. Így nem csúszik é nem kell sikálni sem.

Till!
Litti velem alszik, kivárom, hogy átaludja az éjszakát, aztán visszatérek a saját ágyikómba.. Most egyszer, olykor kétszer kel föl. Légzésfigyelőnk van, nappal használom is, megnyugtat, hogy van "angyalkája". Az biztos, hogy így minden szusszanására én is fölébredek. Szóval szerintem jó a légzésfigyelő.

Vanda!
Már biztosan megkaptad, de azért én is leírom, hogy Hajdú doktornő tényleg rendel az ÁEK-ban is, a nőgyógyászati ambulancián. Azt hiszem kedden és csütörtökön van genetikai uh, de ott nincs sok idő egy emberre. Úgy hallottam.
Kis babócáid nagyon édesek!

Lois!
Litti kb. úgy van az alvással, mint kisZé, hason utál feküdni, pdig a kórházban még bírta. És ha hanyatt is van, hát ő is eltekergeti magát oldalra, úgy is szokott aludni. Nem is tudtam, hogy ez nem tesz igazán jót. :oops:
Hasfájásra visszatérve, neki tényleg igazán rossz volt, az első nap amikor kezdte 9-13-g sírt, és csak addig vígasztalódott meg amig szopizott. Rettentően sajnáltam, sírtam is, hogy miért nem tudok rajta segíteni. Aztán mi a következő dolgokat vetettük be a védőnő és a gyerekorvos tanácsára: az Infacol az nem használt, az Espumisan csepp viszont igen. Illetve nem tudom mi volt a legjótékonyabb, mert a második csepp mellett már kapott Mecsek baby teát is, és ha már nem volt mit tenni, akoor jött a szélcső.
Saját szakállamra pedig vettem neki homeos bogyót, amit három napig adtam neki. Most úgy tűnik rendben vagy, bár most is gyakran tekergőzik, még álmában is, de már legalább nincs az a keserves sírás.

Vanda is írt egy szert, azt nekem is ajánlották, de már elvileg egy hónapos kortól lehet. Én is beszerzek egyet, mert vannak ismerőseim, akik arra esküsznek.

Angel!
Tényleg már csodaszép méretei vannak a kis Diókának. Annyira örülök, hogy minden ilyen szépen rendbejött.

Nyulaszka!
Babucik nagyon drágák!!
Hámlás nálunk is volt, főleg kézen, lábon és pocin. Nekünk az Alsol nevű kenőcs tűntette el, a doki néni írta fel.

Twist!
Kislányhoz gratulálok!!!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Még írok, csak ez a biztos, csoda, hogy eddig "el nem szálltam". Kb. tízkor kezdtem el írni, de közbejött egy szopi, egy főzés és egy ebéd nekem is. :)

Skrisz!
Nagyon cukorka Eszterke!
Bimbóvédőt illetőleg nekem már a szüléskor mondta a csecsemőgondozó, aki próbálta Littike szájába tenni a cicit a szülőágyon, hogy szükség lesz rá, mert pici a bimbó. És nekem tök jól bevált. Már nem is használom. És igaából nekem a fájdalom sem volt akkora, mintha anélkül szopizott volna Littike. A krém pedig tényleg azért hasznos, mert szépen felpuhítja a bőrt. Én ha most bekenem vele a bimbót, rögtön elindul e tejem.
Hogy mennyira okoz szopinál zavart? Hát nem tudom.

Nálunk már első héttől játszócumi van. Imádja a kis bogyóka. Egyfolytában a szájában volt a kis ökle, és végiggondoltam mi a jobb , ha a cumit rágja, vagy ha az ujját. Hát én a cumi mellett döntöttem.

Mi még mindig tápszerezünk is, nekem is egyre több a tejem, csakhát a kis éhenkórászom is egyre többet eszik, így mindig megmarad a kb. 1/2-1/2 arány, esetleg 2/3-1/3. Nem tudom meddig tudunk majd szopizni ciciből, mert nem azt mondom, hogy cumizavaros a drágám ( persze háromféle dolgot szopizni nem lehet egyszerű neki) de én úgy látom inkább kezd lusta lenni. A ciciből ugye lassan jön a tejcsi, jól meg kell dolgozni érte, a cumisüvegből meg " dől a lé".

Hát "dióhéjban" ennyi. :lol: Remélem nem feljtettem el semmit.

De!!
Tillike!
örülök, hogy minden rendben vackorral és kis Lencsikéd szépen növöget.
Ejnye-bejnye négy gombóc fagyi!!! Istenem én már hármat is olyan rég ettem. :shock: Vigyázz magatokra!!!

Ja igen, azt meg nem is tudtam, hogy a körte meg a barack is "felhasználó barát" ellenes, hogy Loist idézzem. :oops: Lassan oda jutok, hogy semmit nem ehetek. :? Hogy legyen így energikus a mami, a kisbaba meg makkegészséges.
Igen, a paradicsomról engem is letiltott a védőnő. Azt mondta legfeljebb egy darab. Olykor.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Halihó! :D

Megvolt a cukros lötyi! Csodálkoztak is a MM-ben, hogy 33. héten még elküld a doki, de hát a sok magzatvíz miatt muszáj volt :oops: (MM-t feljújították! Olyan kényelmes volt a fotel, amiben üldögéltem, hogy nem akaródzott kimászni belőle :lol: )
Ja, 10-re értem haza, gondoltam, ledőlök egy kicsit, és most ébredtem fel :shock:

Angel,
tudom, Te mondogatod, hogy közeleg az időm :wink: :lol: - de most kezdem "úgy" is érezni magam, szóval terhesen :roll:
Zsömle+tej terhelés az IR-eseknél szóba sem jöhet, sajna...

Szöcske,
szuper, hogy ide -is- írogatsz!!! :D (Ha megnézed: több ám itt most a babás, mint a babavárós! :roll: :P ) Épp a napokban vetettem fel a lányoknak, hogy ugye maradhatok itt, ha meglesz Lencsi? :roll: "Odaát" csak Titeket ismerlek, itt lakik mindenki, akivel közösen harcoltunk :wink:
És szerintem minket is nagyon érdekelnek a baba-dolgok, seperc alatt elmegy ez a pár hét, és babázunk :wink: (én pedig olyan régen babáztam, nem árt feleleveníteni :wink: )

Kat,
végre, hogy Rólatok is hallani! :lol:
Hogy érted, hogy még mindig tápszereztek is? Kevés a tejcsi? :roll:

Szopi alatti kaják: na erről nem tudok semmit, mert 1 hónapos vackor mellett már kezdett csökkenni a tejem, 2 hónapos korára el is apadt, és csak egyre emlékszem: a zöldborsó főzelék indította be néha, meg a sör :roll: (de ilyet, hogy vannak tiltott kaják? :roll: )

tillidian
 
 


Lányok, tennék fel ide egy táblázatot, hátha segít vkinek. Odaát a babáson ez keringett körbe anno...

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 601.35.doc
20140901102739
 
 


Ez pdig egy hozzátápis táblázat:

http://www.babafalva.hu/download/szilard.htm
20140901102739
 
 


Szöcsi, írogass ide nyugodtan, én bizti nem mozdulok innét. Jól érzem itt magam. :lol: Egyébként én is felébredtem a szokásos három órás etapnál, és füleltem, hogy Eszter miért nem ébred. Aztán nem bírtam tovább, és megnéztem, hogy bekapcsoltam-e a légzésfigyelőt és minden rendben van-e. Aludt mint a tej. :D

skrisz72
 
 


Sziasztok Lányok!

Bevallom nem volt valami jó napom iszonyatos fejfájásom volt és hányingerem.
Nagyon úgy néz ki, hogy most kezdem rosszul bírni a kocsit. :(
Ma elmentünk venni egész pici szopipárnát szerintem ezt már nem is annak hívják mert tényleg pici mint egy nyakvédő a pocakom alá éccaka.
Nagyon rosszul bírtam az utat és most végre hála megálltunk és a nyaralóba vagyunk megint.

Köszönöm a terheléses infókat nekem is van elvileg inzulinrezisztenciám ( a felső határon igaz még belül vagyok, de szedtem a Merkformint), így jó lett volna ha sikerül az első terhelésem és nem jön ki.
Sajna a zsömi meg a tej itt nem elfogadott pedig sokkal sokkal sokkal jobb lenne.
Nem tudom mikor tudom ezt a lötyit meginni úgy, hogy bennem is maradjon.

Nyulasz örülök, hogy dokinéni megnyugtatott!!!! :D
Eszembe jutottál, a piros pötyik miatt nekem is van a pocakomon egy kettő és szerintem a kismama cucc miatt, hogy ugye dupla ruha van ott.(legalábbis remélem nálam is csak a meleg)
Szilvásgombóc pedig tényleg ötletes a kedves kismamit Szilvinek hívják beceneve Szilva! :wink:

Tilli jó neked hogy benned maradt a löty irigy irigy irigy irigy! :lol:

Katerina de jó hogy itt vagy!!! :D

Gina szupi akkor egyeztetünk!!!!
:wink:

Mi nálunk lámpionos felvonulás lesz nagy tábortűz és tüzijáték!!!

ÚÚ még egy kérdésem lenne sajtból csak pl a Camamber jellegűeket kell kerülni?
Nagyon sajtos vagyok és most ettem egy kis füstölt Karavánt! :roll:
(na én is jókor kérdezem már :oops: )

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani: pocakot ne takard be annyira, én a nadrágokat pocak alatt hordom hosszabb pólóval, mert az eltakarja a nyitott és letűrt sliccet. Így nem fülled be a pocak! :wink: Terhelésem nekem is a 24. hét körül lesz csak, nem volt még, pedig én is IR-es vagyok. A sajtokból meg a camamber és a penészes sajtokat kell kerülni, de ha nagyritkán lecsúszik egy-egy falat, attól még nem lesz semmi baj! Én is nagyon sajtos vagyok.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Angel
igen az tőlünk jött, volt ilyen kis füles rózsaszín macis is,az is cuki volt,az nincs nálad :wink: ?.De bevallom a kedvencemet megtartottam :oops: bár nem szeretném többet használni.
Ja és foga Lénának sincs még! Ő is kezdett nyálazni jó korán aztán azóta semmi.Bár most már remélem amiatt nem alszunk.

Kép
katica_75
 
 


Lányok,
extra kérdés: normális, hogy a bugyim eleje a pocakom alatt állandóan csurom vizes? :roll: Volt valakinek ilyesmi? Szinte óránként kell cserélnem, mióta meleg van...és sehol máshol nem izzadok :shock: (először megijedtem, hátha szivárog a magzatvíz, de nem, hál'istennek) Anno nem volt ilyenem :roll:

tillidian
 
 


Till,én ez miatt még a szülésznőt is felhívtam,én is ott izzadtam,és megijedtem,hogy esetleg magzatvíz...de valószínű nem az volt.

Rani,hajtsd vissza a pocakról a nacit,ha lehet,akkor meg szellőztesd,hagyd szabadon.autózást sajnálom,cukros lötyit még inkább. :?

Hajni,köszi a táblázatokat!

Katerina,jó rólatok is olvasni :D ...asszem beszerzek én is espumisan cseppet itthonra...

Szöcske,jó-e ha ide irogatsz?Hát mi is ide írunk :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Jó ezentúl ha tudom kitakarom vagy nem húzom fel odáig a ruhát.
Akkor tuti a meleg. :D

Tilli nem lehet, hogy neked is csak a nagy melegtől van?
Nyulasz szerintem Tillit megnyugtattad! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Jó reggelt :D

Nyulaszka,
kösziiiii :D (tényleg ijesztő volt, csupa víz folyton :roll: de miért épp ott izzadok? :shock: 35 év alatt nem tapasztaltam ilyet :roll:
Na mindegy, csere-fehérneműk itt sorakoznak :lol: )

Ranikám,
Te is cukros lötyiztél?

(Azt álmodtam, hogy Lencsi megszületett 34 hétre :roll: azért még neeee :roll: )

Mentek ma valamilyen programra?
Én az ország tortáját szívesen "megszagolnám" :lol: (IR-esek, az a furi, hogy már nem hiányzik a cukor, "leszoktam". Ez normális?)
Babásak, hogy vagytok? :D

tillidian
 
 


Till: jó neked, hogy leszoktál! Én a met elhagyásával sikeresen visszaszoktam. Eddíg nem kívántam, de már megint nagyon és nem is tudok neki ellenállni. Tiszta édességfüggő lettem! :(
Délután nekem szigorú pihi van, párom délutános, most meg takarítottunk (párom még az ormányost szelidíti :D )

Lánykáim egész éjjel tomboltak. Már nem tudtam hogy feküdni, mert mindenhogy buli volt. Eddíg legalább elcsitultak, ha a bal oldalamra feküdtem, de most ez sem jött be, sem a kezem a pocakon. Bezzeg most nagy a nyugalom, jól elfáradhattak.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Igen Tilli én is átestem a cukros lötyin kb 1 hete.
Nekem sajna eredménytelen lett mert kb 30 perc után magardégtalanul kihánytam. :roll: :oops:
Hát ez van!
Az ország tortáját én is megcsodálnám picit közelebbről ami azt illeti, de még jó hogy megint a nyaralóba vagyunk és a szomszéd most adott át még meleg szílvs sütit.
Nagyon fini!

Timi én nem kívánom jobban az édesset igaz le lecsúszik néha ez az.
Az édesítőtől viszont hányok pedig régen semmi bajom nem volt tőle. :roll:
Nem lehetett semmi akkor az éccakád te szegény de a csajok tuti jól érezték magukat! :lol:
Én ma elösször éreztem valami furát. :roll:
Olyan mintha valaki bebülről nekem nyomott volna valamit olyan tompán de érezhetően.
Igazából mivel nincs tapasztalatom nem is tudom mit kéne érezni csak ez olyan furi volt.
Tegnap etste pedig mikor aládugtam a párnát a pocakom alá olyan érzzésem volt mintha egy kő nyomná azt az oldalt ahol a párna van persze csak finoman és tompán.
Lehet hogy csak a vacsi volt! :roll: :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani: én a 16. hétre hagytam el a metet (asszem :? ), és kellett még kb. 2 hét mire fokozatosan jött ez az édességmizéria. Azért próbálom magam visszafogni, tehát mindent felfalok amit találok és utána már nincs kísértés, mert nem marad semmi. :lol: Én édesítő helyett gyümölcscukrot használok már nagyon régóta. Azzal sem volt bajom, csak igyekeztem minden műt lecserélni, hogy jöjjenek a babák.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timikém,
hidd el, nálam nagyobb csokifüggő a világon nem volt! :lol: (éjjelente felkeltem, és benyomtam 1 egész táblával - miután napközben is elfogyasztottam briós, lekvár, fagyi stb keretében saccolva min. 3-400 gr CH-t :roll: - eztán derült ki az IR, tavaly augusztusban.
Most viszont így, hogy túl sok a magzatvíz, olyan könnyen "elmúlt" az édesség mánia, hogy csak na :roll:
rettentő nehezen szoktam meg, hogy reggeliznem kell, pláne, hogy nem lehet mellé gyümilét vagy tejet inni, de mára ez is megy (csak a napi 5x étkezés nálam minimum 8, ezalatt osztom el a 200 CH-t, amit megengedtek :roll:

Raniko,
szilvás sütit küldhetnél :lol: (épp most keresek valami jó kis Ir-es süti receptet :roll: )

tillidian
 
 


Katica,
:D
füles? hú, szerintem az most nincs benne!
de gondolom, mifélét mondasz, kaptunk kapucnis fülest 60valahányas méretben!

Tilli,
OK ma nem mondom, lehet, hogy miattam álmodsz ilyesmiket :roll: :wink:
bár minden relatív, én nagyon örültem volna 34-nek :wink:

mi ez az ország tortája??

Rani,
neked nem túrós sütit kéne enned? :wink: barátnődnek meg szilvásat! :wink:

angel37
 
 


Tilli jó küldök bár már nincs sok apa is rájár! :lol:

Angel hát a szomszéd most szilvássat csinált és szerintem ezt is szereti Túrógombóc!! :lol: :lol:

Én bevallom annyira nem figyelem a cukorfogyasztásom kíváncsi leszek mit fog mutatni a terhelés ha egyszer végig tudom csinálni.
Amúgy mondom elösször is normál értéken belül volt az inzulinom és nem tudtam, hogy este 8 tól nem lehetett volna ennem semmit és akkor pont egy szülinapon voltunk szóval vígan ettem ittam. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Angel
:D :D (úgyis akkor jönnek, amikor köll :wink: -
//bizony, bele sem tudunk gondolni, milyen nehéz lehetett Nektek...de a lényeg, hogy PiciDió Veletek van!!!// )

Az Ország Tortája valami pándi meggyes csoda. Állítólag pályázatban döntötték el, melyik legyen, rengeteg cukrász nevezett rá :P és most persze biztos jót kaszál, mert sok helyütt árulják, a parlament előtt meg ingyér' osztogatják ma a gyerekeknek :P

na, ha abból nem is jut, egy reform barackos piskótát azért összedobtam, ki kér? :wink:

tillidian
 
 


Rani: most kénytelen vagyok kimenni szilvát szedni! :wink:

Till: atyaég! Ennyire tényleg nem voltam csokoholista sosem! :lol: Mikortól mondták, hogy több a magzatvized?

Na, irány a szilvafa! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Csajok,meddig tart ez az édes,eszünk-alszunk korszak? :D
...mondtam apuéknak,5 után jöjjenek,mert csak akkor vannak ébren...már ha nem csak a popsijukat akarják megbámulni :lol:
Vendég
 


Nyulasz: én is ilyen babákat akarok!!! Ez annyira jól hangzik!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tilli nekem jöhet a barackos is. :wink:
Én holnap gyümitortát sütök vanilia pudingost és tüskétlen szedret teszek rá!(rengeteg van a kertbe)
Jönnek le a barátnőmék tudjátok Rolika szülei és kishuga gondoltam meglepem őket, és kikapcsolódásképp csinálok egy jó bográcsos paprikáskrumplit!
(nyami)

Timi te szegény de még az a szerencse, hogy megteheted mert van szilvafátok, képzeld el ez akkor mekkora sz....ás ha nincs és úgy kívánod meg! :lol:

Nyulasz hát szerintem egy két hónap és visszasírod az alvós időszakot! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Raniko: ez nem ér!!!! Szeder csak anyósoméknál van, 3 házzal arrébb és tegnap lelegeltem már, ami érett volt. Gyümitorta nyam-nyam! Bogrács paprikáskrumpli?! Én is-én is! Hű, de éhes lettem! Már látom, hogy a vacsim nem lesz sem diétás, sem ésszerű mennyiség!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,
sok magzatvíz: a 18. héten mondta hajdú Drnő. De azt is hozzátette: mindent átnézett és rendben talált, így őszintén foggalma sincs,
mi okozza :roll: - ezt azóta is minden UHUn elmondják :?

Nyuszika,
hogy meddig tart ez a korszak? :roll: remélem, Nálatok minél tovább! :wink:
(sajnos nálunk nemhogy ilyen korszak, de ilyen nap sem igen volt :roll: így nem tudok nyilatkozni -
most is csak csendben reménykedem, hogy Lencsinél jobb lesz a helyzet :roll: de idáig tökéletesen imitálja a bátyját: most a tűzijáték alatt akkora rugdosást végzett, hogy két kézzel tartottam fel a hasam, annyira fájt :shock:-na nem panasz, csak tény :wink: )

tillidian
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: