Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Làtom, sajnos vannak rossz hirek :( Magdi, Dàvidnak mielöbbi jobbulà
st, felejtsétek el ezt a pàr napot, reméljük nem ismétlödik meg, akàrmi volt.

Heni, 7 kg :shock: hüüü, de kis sovàny baba :lol:
Nekem az öt és fél kilonktol is majd leszakad a hàtam, inkàbb letérdelek mellé a pihiszékhez, mint emelgessem. és ettöl még igenis jo anya vagyok :wink:

Megérkeztünk szüleimhez, nagyon jol birtuk a kiképzést. Reggel fél hattol este fél hatig egyszer sem sirtunk (!!!). Alvàs volt délig, aztàn a sajàt làbfejével jàtszogatott néhàny oràn àt... :) itthon persze nagy az öröm, a magyar nagyszülök most szorithattàk elöször magukhoz elsö unokàjukat, képzelhetitek... :) le se teszik azota...tök jo itthon, bàr a méhek rajzanak a kertben, csak este merünk kimenni. Még jo, hogy van szunyoghàlonk az utazoàgyon...

Csillag, a napirendért irigyellek (ill. az éjirendért :) kakiproblémànkra nekünk a kamillatea vàlt be, a tàpihoz a vizet vilàgos kamillateàbol csinàltuk, néhàny nap alatt helyrejött, bàr nem tuti, hogy ettöl...a biztonsàg kedvéért én magam is hajtos ételeket eszek, hàtha az anyatejen àt hat :?:

Mano, most làtom, a tàblibol hiànyoznak az adataink, küldök privit.
Az màr kiderült, mitöl volt büdi a kisfiad, amit irtàl a multkor?
A mi fiunknak van egy kis làbszaga :oops: és a làbujjai közt mintha penészes lenne. A dokinak megmutattam, azt mondta, erre nem érdemes gyogyszert szedni :shock: remélem, nem gomba, mindig àttörlöm és hintöporozom is, de ujra elöjön. Szerintetek ha alkoholos vattàval àtkenem?
Igazàbol az ujjai között is mintha koszmos lenne, ami aggaszt, mert folyton a szàjàban van a keze.

Képzeld Mano, jelentkeztünk a Pekip csoportba, amit anno ajànlottàl, nagyon szimpi, de csak késöbb lesz féröhely, pedig màr hathetes kortol ajànlott. Addig is, megrendeltem a DVD-t, és otthon müveljük majd. Ràveszem majd a baràtnömet, csinàjuk együtt, két baba két mama. Köszi a tippet!

Lànyok, kaptunk vàsàrlàsi utalvànyt bababoltba, mit érdemes megvenni, nagyobb dolgot? Mostanra màr mindenünk van, késöbbre màr megvan az etetöszék és az autosülés is. Ruhàt kétéves koràig kaptunk, az màr nem kell. Van ötlet, mi kellhet 1-2 év mulva?

Na, jövök még, ha tudok, legyetek jok!
preta
 
 


Sziasztok!

Nagyon cukik a babafotók!!!!!

Sajnálom a rossz híreket ,mielőbbi gyógyulást a testnek és a léleknek is!

Mi jól vagyunk,etetések időpontjai 9-13-16-19-21.30. sajna csak 5 alkalom naponta,de nincs mit tenni,hajnalban nem eszik....
Néhány alkalommal próbáltam reggel 6 körül megetetni Nikit, de csak aludt. Most már nem is próbálkozom. Gondolom,ha éhes, úgyis jelez!
Látod Heni, én is éheztetem a lányomat, és Ő még csak 5100 gr volt múlt szerdán. (meg 58 cm).:D

Preta:Esetleg valami kisebb sportbabakocsi???

Csajok! Nektek is hullik a hajatok, vagy csak nekem van ilyen szerencsém? Tudom,elvileg természetes jelenség,de látványra elég ijesztő. Pedig a két nagy gyerekem után is hullott, nem lettem kopasz akkor sem, sőt, akkoriban is megijedtem tőle :roll: ...

Banyoszka
banyoszka
 
 


Csillag: ahogy írtad az iwiw- et, már be is jelöltelek. :)
Ja, és vannak fent képek, de csak ismerősök láthatják, le kellett sajna kódolnom az összeset, hogy más ne férjen hozzá...

Preta: azért borzasztó lehet a nagyszülőknek, hogy nem látják gyakrabban az unokájukat. :(
Apunál múlt héten voltunk, de ma kérdezte, hogy mikor megyünk megint?? :)
Jahh, megértelek: én is utálom a darazsakat, méheket ilyen szempontból.
Bébikomp, ajtófélfára szerelhető hinta, kerti összecsukható homokozó, fejlesztő játékok, elektromos kisautó (amit ő vezet). :)

Csajok, szégyen- gyalázat, de én nem tudom a délutáni kaja időpontokat- ugyanis nekem úgy tűnik, hogy Adél egész nap eszik!

Banyoszka: ma, mikor sétáltam Adéllal, az egyik patika ablakán ki volt írva, hogy hajtanácsadást tartanak valamelyik nap. Csak futólag néztem rá, nem tudom a részleteket. Érdekel esetleg, megkérdezzem, hogy ez mit takar?
tökmag79
 
 

 
 

Sziasztok Anyukák!

Sajnos teljesen elvesztettem a fonalat, mert hosszú hetek óta nem voltam, viszont megfogadtam, hogy ma mindenképp jelentkezem Nálatok!

Gyönyörűek a Babák, mind, egytől -egyik. Nagyon jó hónap volt ez a június (+ május + július :-))!

Dávidnak és Magdinak sok erőt és kitartást, gyertek haza minél előbb!!!!

Szerencsére, nálunk minden rendben. Nellike szépen gyarapodik és egyre édesebben kommunikál és ajándékoz minket mosolyokkal, gőgicséléssel! A szemecskéje sajnos nem jött helyre teljesen a születés óta, folyamatosan váladékozik, már 3 sor Neomycint becsöpögtettünk, de nem az igazi, holnap megyünk szemészetre.

Manó, küldöm a táblázathoz az adatokat!

Igyekszem jönni gyakrabban, addig is puszi minden Babának és Mamának!

Kép
cincibabus
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy Dávid már hazamehetett. Remélem, nem volt komoly!

Benta, :(

Mi is ma először átaludtuk az éjszakát! :D Eddig se volt rosszalvó, de este 20:30-tól reggel 5-ig aludt. Aztán reggel szopizott 190-et, amitől elég nyűgös lett. Gondolom megterhelte a pocakját. Viszont egész délelőtt alszik kisebb megszakításokkal. Gondolom az idő miatt.

Csillag, sajnálom az egérhadműveletet. Én írtózom tőlük, pedig mindenki azt mondja, hogy milyen helyesek. De százszor inkább pók vagy béka, mint egér. Szerencsére eddig csak a garázsban futott el előttem. Ezek szerint családiházban laktok?

Én is nézegettem etetőszéket, de aztán unokatesómék mondták, hogy nehogy vegyünk, mert megkapjuk az övékét. Szeptember elején meg megérkezik a járókánk. Szerintem nagyon jó vétel (használtan, 120x120-as, szivaccsal, védővel körbe a rácsokon, 3 szinten állítható) 20 ezerért.

Lys, hogy sikerült a marhapörkölt????

Jajj, ki is írta a lábujjközti ismeretlent? Szerintem az alkohol kiszárítaná. Én nem biztos, hogy azzal bekenném.

Nálunk is csökken az evések száma és van már pár fix pontunk a nap folyamán.
11 órakor hatalmas adag kaka
19-kor fürdés (Apa épphogy hazaesik addigra a munkahelyéről, sokszor már beolajozva, fürdővizet előkészítve várjuk)
19:30 vacsora
21-kor alvás.

Tegnapelőtt megvolt az első ijedelem. Kaja után (2 hatalmas büfi után) kimentünk a kertbe a babakocsival. Tök jól elvoltunk, gőgicsélt, figyelt, játszott. Egyszercsak mint a szökőkútból, orrán, száján jött a kaja. Hanyatt feküdt, gyorsan kikaptam a kocsiból (szerintem ettől jobban megijedt), hasrafordítottam a kezembe, aztán törölgettük az arcát. Anyukám meg is dicsért, hogy mennyire észnél voltam.

Kismanó, én is küldöm priviben az adatokat.

KépKép
süni76
 
 


Tökmag:Borcsa is kódolvavan iwiwen.

Banyoszka: nekem a pesti levegőtől hullott tavalyelőtt sokáig. Szedj vmi vitamint, mert biztos kiürültek a készleteid a szopi miatt.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Jaj de jo, hogy Magdiekkal minden rendben! :D
Azert gaz, hogy ha nem tudjak mi a baj, ramondjak, hogy holyaghurut! :evil:

Suni!
Gratula az ejszakahoz! :D :D
Koszi, szuperul sikerult a marhapori, 4 oran at foztem, puha lett, mint a vaj! 8) Persze tarhonya volt hozza!
Biztos tok jo lesz a jarokatok, jol hangzik, amiket tud. Nekem meg a nagyoktol maradt meg, de el fogja foglalni a fel szobat, igy halogatom a felallitast.

Beni es Nandi gyonyoruek!! :)

Reggel voltunk a vedononel, itt Balcsin, Lorka 7500 gr. Kerdezte, anyuka, meg van elegedve? Mondom, igen.
Mennyi idos is pontosan? Mondom, meg nincs 3 honapos. Na erre a fejehez kapott. :lol: :lol:
Azert most belassult rendesen, az elso ket honaphoz kepest, mikor 1400 gr-okat hizott, most jo, ha a fele meglesz.

Szep napot mindenkinek,
Agi

KépKép
lys
 
 


Megprobalok feltenni ket kepet, ha engedi ez a csigalassu laptop.
Egy csaladi csuszas a strandon. Csak Lorka hianyzik. :) Kép

KépKép
lys
 
 


Lorkuc es a dinnye.
Csendelet. :D :D Kép

KépKép
lys
 
 


Sziasztok!

Magdi most írt: mehetnek haza a kórházból! A főorvos asszony azt mondta, hogy hibátlan a fiú! :)

Ági: szuperek a képek!! Egy év, és Lorka is veletek fog csúszdázni!! :)
tökmag79
 
 


Sziasztok!

Egy gyors életjelet adok magunkról!
Nem tudom hogy ti hogy tudtok ennyit írni,nekem alig van időm!
Mindennap olvasok de mire írni szeretnék,arra vagy felébred a bébi,vagy épp lejár a mosógép,vagy késő este van és bealszom!
Talán szeptembertől több időm lesz egy kicsit!
De azért nagyjából képben vagyok mindenkivel!

Benta!
Sajnálom!

Magdi!
Nagyon örülök hogy Dávid hazamehet a kórházból,sok puszi neki!

Borcsa,Lorka,Benito,Nándi és Dominik baba is gyönyörű!(remélem nem hagytam ki senkit!)

Manó!
Vannak nekünk is 1 hós adataink,de szerintem én már a 2hósat küldöm hiszen mindjárt itt van,ma is lesz mindjárt jön a védönéni a mérleggel,kiváncsi mennyit hízott a baba!

Rólunk!
Hasfájás múlóban csak ritkán fordul elő!
Benedek rengeteget mosolyog és igényli főleg reggel hogy dumáljunk neki és vigyoroghasson!
Két napja megpróbál rikogatni,meg is lepődik és tetszik is neki!
Babakocsizni szeret,és a pihiszékben is elvan!
Éjjel 1x ébred,szopizik és alszik tovább!

Tényleg van valakinek quinny kocsija? Hogy álltok a mózessel? Mi nemsokára alig férünk bele!
Még egy kérdés:
Valaki hordja kenguruban a bébit?

Hoztam pár képet is!
20140328174041
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Az iwiwemen sokkal több kép van fennt!
Azt hiszem eddig nekem csak Kata az ismerösöm!
Ha valaki szeretne bejelölni írjon privit!
20140328174041
 
 


Sziasztok!

Tökmag:Köszi,aranyos vagy, de ez vagy hormonális dolog , vagy a vitaminhiány, ahogy Csillag is írja...
Csak ijesztő!

Örülök,hogy Dávid hazamehetett, reméljük több ilyen ijedtség nem lesz.
Nekem is írhat, aki iwiwen szeretne....

Banyoszka
banyoszka
 
 


nahh, ismét itt.
mondom ismét, mett közben levágták az internetünket. senki nem figyuzta a számlát, s így történt meg az is, hogy digi tv-t is kikapcsolták.

Dávid már otthon: a kórházasdis izgulás kimaradt nekünk, hát Magdiék "élményeit" nem irígylem.

Ma készültem felmondani. Mind a 4 gyerekem itthon, a 2 nagy békésen játszott az udvaron, Gézu ordított a szobában az éhségtől (tegnap reggel csak engem vert át az a 60 mili, mert azóta nagy pangás van tej anyatéren), Gréta a fáradtságtól hisztizett, amit brutál ordításként kell elképzelni, vendégeket vártunk (apa húga a kislányával, s jött a párom No-i nagynénje/keresztanyja is). Szerencsére leves volt a fagyóban, husit egybe sütöttem, mellé pire, s a szombati tortát ismételtem kicsiben, s póni nélkül.
kicsi lányom 3 órát aludt du. s hisztisen ébredt, a szombati buli fáradalmain még sem sikerült túllépnie.

Ajajj: Benta a húgod keddi kiírása az szülésben is materializálódott? Necces a helyzet mindenképp, az övé asszem méginkább. Bár semmikor sem jó az ilyen.

Nahh, asszem sokmindent akartam még írni, de most valahogy nincs érkezésem erre.

Ja, Moncsy: azért az én hebehurgyaságom félretéve, az 1 meg a 3 hós adatokat akarnám vezetni. Szal Benedek 1 hós adatai jöhetnek.

Na, megyek, rárontok a privijeimre.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok Lányok!

Még nem olvastam vissza, de Tökmag írta, hogy sokat gondoltatok ránk! Nagyon köszönjük az aggódást, annyira jól esik, hogy ilyen sokan velünk együtt izgultátok végig ezt a pár napot!

Szóval a történet vasárnaptól: kilenc előtt ért ki a gyerekorvos, megvizsgálta, és mondta, hogy muszáj kórházi kivizsgálás, mert ő nem találja a láz okát. Ezen jól beparáztam, de csináltam mindent, amit mondott, mint egy robot. Levittük 39 fok alá a lázát, egy egész kúppal és nedves törülközőbe csavarással. EGy óra alatt sikerült eme hadművelet, utána irány a kórház: szóval este tízkor elindultunk, és éjjel kettőre kaptunk ágyat... addig még két orvos vizsgálta Dávidot, aki már üvöltött az éhségtől, de hiába mondtam, addig nem szopizhatott, míg vége nem lett a vizsgálatoknak. Persze semmit nem találtak, vettek vért, vizeletet, ennek hétfő reggelre jött meg az eredménye: minden negatív. Elküldtek hasi uh-ra, röntgenre, megvizsgálta fül-orr-gégész, de sehol semmi gond. Vagyis fogalmuk sem volt, mitől lett lázas, a dokinő végül valami vírusra gyanakodott. Végül tegnap estére már lement a láza, lent is maradt, így ma végre hazajöhettünk. Huh, soha többé ilyen napokat... tudom, persze, hogy szinte elkerülhetetlen, de ilyen hamar megismerni a kórházat, nem fair a sorstól :(
Jaj, és, nem tudom, voltatok-e már a Heim Pálban, de a sok-sok beteg kisbaba, kisgyermek látványa is teljesen letört lelkileg. Velünk egy szobában volt egy 1 hónapos kisbaba, magas lázzal, szülők nélkül. Annyit sírt, hogy már nekem fájt... persze a nővérkék vigasztalták, törődtek vele amennyit bírtak, de szegény kisfiú így is annyit volt egyedül...
EGy pozitív dolog azonban történt velünk a kórházi napok alatt: nem volt lehetőségem fejni, és mára sikerült csak anyatejjel etetni Dávidot!!!! Nem tudom, hogy ettől-e, de most elég a tejci, persze két mellből minden szopinál, de mégsem kell tápszerrel pótolni, ez hatalmas dolog!!! Pedig azt hittem a idegességtől a maradék tejem is elmegy, de nem, sőt! Hm, nem értem, de iszonyúan örülök, és remélem még egy darabig így is marad!!!!! :)

Dávidot betettem a mózesbe, és csak alszik és alszik, de MOSOLYOG álmában, jajjj el sem tudom mondani milyen megkönnyebbülés ez nekünk :)

Puszi Mindenkinek, és nagyon nagyon köszönjük a sok-sok lelki támaszt, ránk gondolást és aggódást!!!!!
magdii
 
 


ja igen.
Grétinek Peg Perego Prima Pappa van, a 2006 (vagy 2005?) modellje, s tökéletesen meg vagyunk vele elégedve.
sztem lényeg az elején, hogy a háttámla dönthető legyen, s nem elhanyagolható szempont nekünk, hogy legyenek kerekei, nekünk tök jó, hogy elől-hátul vannak.

Kép
kissmanó
 
 


Magdi: az nem jó, hogy nem tudjátok mitől volt a láz, de az jó, hogy legalább semmi komol dologra nem bukkantak.
Két rossz közül inkább az első.
Tejcsi: hát elképzelhető, hogy a hormonjaid a kisfiad oldalára álltak, s úgy gondolták neki erre tök szüksége van, ez lehet a legjobb dolog, s a tejtermelő egységek vették az adást.

azért inkább tápot adok ha kell, de nem szeretnék kórházba kerülni, elég volt anno Edinával a kiütései miatt megjárni félig a poklokat.

Süni: ez tuti nem múlna el a síma kence miatt, egyre komolyabban érzem azt, hogy ez egy csúnya ekcéma, s nem tudom ez jobb, avagy az a rohadt psoriazis.
mi a fenéért kell ilyen rogadt dolgokat elörökölni a felmenőktől?
áááá, miért nem lehet kiírtani az ilyen bajokat?

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!
De örülök, hogy Dáviddal minden rendben van! :):) És igazán jó hír, hogy nincs komoly baj. Magdi, nagyon ügyes vagy, hogy nem pánikoltál be nagyon, így meg tudtál oldani minden problémát. Annak meg külön örülök, hogy elég a tejcsi...
Látod, én hiába itthon mindenkinek, hogy amíg van tejcsi elég, addig hadd egyen már a gyerek azt, és ha ez elég neki, miért kell mással tömni?! Persze ha nem elég, akkor azt mondom, hogy igenis pótolni kell, de ha elég, akkor miért? Mert a szomszéd cukros teát ad a 10 napos kislányának? Ki nem sz@rja le?! Na, mindegy, nem húzom fel magam rajta megint, mert már mára is megvolt a balhé. :(
Ági, nagyon jó a családi kép. És Lorka azzal a dinnyével... zabálnivaló! :)

Képzeljétek, ma Beni megfogta a csörgőjét és a szájába vette. Sajnos nem tudtam már lefényképezni, csak az az utáni pillanatot, de azt megmutatom:

Kép

És még egy pár perc múlva:

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Helló!

Alig bírtam visszaolvasni, annyit írtatok!

Magdii, örülök, hogy otthon vagytok. Nem lehet, hogy valóban az oltástól volt a láz??? Nekem is másnapot mondtak, de pl. Áron csütörtök délután kapta meg az oltást, és péntek estére lett tök bágyadt...
Szerintem a következő oltás után adj neki kúpot. Baja nem lesz tőle, csak nehogy megismétlődjön ez.
A Heim Pálról én is azt hallottam, hogy lelkileg nagyon megviseli az embert. Nem is értem, aki otthagyja az 1 hónapos babáját, az minek szülte?!

Benta, várunk vissza! :)

Csillag, én vettem etetőszéket, ezt már írta is a napokban. A Peg perego nagyon jó, amit Manó írt, én e között és egy BEbé Comfort között választottam, végül ez utóbbi győzött.
Ami fontos szerintem:
- több fokozatban dönthető legyen
- több magasságba lehessen állítani
- a huzata letörölhető legyen
- praktikus ha vannak kerekei
- az etetőtálca levehető legyen, hogy a mosogatóban is el lehessen mosni
- jó ha gurítható.

Az enyém mindennek megfelel, és most kuponnal 38 helyett 28 ezer volt.

Heni, látom milyen rosszul tartod Benitót - ha jól látom a body vasalva van...:)
Inkább anyóst kéne száműzni!

Lorka nagyon szép! És hatalmas!!

Moncsy, Benedek nagyon jófej a képeken. Én is ugyanezt a body kollekciót néztem ki, de még nem vettem meg. A 0-3-ba még beleférünk, majd a 3-6 veszem meg.

később folyt köv.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Nálunk ma volt a védőnő. Áron tökéletesen fejlődik. Kb. 7200 -re saccoltuk a súlyát, lévén, hogy nincs mérlegünk már!

Megmutatta a fülyi ápolást - mivel Áronnak kicsit olyan, mintha körül lenne metélve, így megusszuk a húzogatást, de már most törölni kell olajos vattával.

Beszéltünk a szilárd kajákról is. 5 hónaposan kezdjük majd! :) Már alig várom!

Mutatta a babatornát is, pokrócba téve kell ringatni, stb.

Ami idegesít: beszéltünk az oltásokról, mivel ugye Áron jövő szeptemberben, tehát 15 hónapos korában bölcsibe megy. Erre megint megkérdezi - már vagy ötödször, hogy minek megyek vissza olyan korán...mondtam neki, hogy 1.) mert kell a pénz, így terveztük meg anyagi szempontból 2.) kistesót is szeretnénk, és most már minimum 1 évet dolgozni kell 3.) tuti nem vesznek vissza, ha még szülök 2 gyereket és utána mennék vissza.
De egyébként is nekünk terveink vannak. Szeretnénk családi házba költözni, nyaralni menni, még 2 gyereket és nekik megfelelő hátteret biztosítani.
Ehhez 1 fizetés kevés.

Na mindegy. Ezzel nem akarok vitát indítani, mert mindenki úgy csinálja ahogy tudja, és persze ha megnyernék a lottót, vagy minderre elég lenne 1 fizu én sem mennék vissza. De ez van. Nem értem miért nem lehet elfogadni az ember döntését! :evil:

Ráadásul látom, hogy Áron milyen jól érzi magát másokkal is...szóval nem kulcsos gyereket akarok nevelni belőle 15 hónaposan - megfelelő előre alaposan leellenőrzött helyre viszem.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi, persze, hogy úgy csinálod, ahogyan Nektek a legjobb. A lényeg, hogy Viktorral egyezzetek meg benne, a többi meg nem számít. Én még nem tudom, mi lesz nálunk, vissza tudok-e menni dolgozni, stb. Az tuti, hogy a munka már régóta nagyon hiányzik, de Benitó minden pénzt megér! :) Nálunk a magánbölcsi 40 ezer egy hónapra, + a pelus, a szomszéd unokája szeptemberben megy, csak onnan tudom. Horror árak vannak, de ha nem tehetsz mást, mindenképp leinformálható helyre vidd. Persze lehet, hogy vkinek bevált, Nektek meg nem fog. Vagy épp vki panaszkodik rá, de Áronnak tetszik majd. Abban biztos vagyok, hogy Áronnak nem akarnál rosszat, és ha látod, hogy nem bírja, akkor találtok vmi megoldást.

Etetőszék: nekem is van, hasonló, mint Noémié, holnap lefotózom, de ez már régi... kaptam, és látva az árakat elfogadtam. Rendbe hoztam, most olyan, mintha új lenne.

Petra, Beni még nincs ám 7 kg, csak majdnem: ma fürdés után evés előtt 6,68kg volt. És sajnos a hátam nekem is sokat fáj már... de ha meg kell nyugtatni a gyereket, valahogy nem érdekel.

Magdi, Dávid nem lázasodott vissza? Remélem, jól fog aludni!

Moncsy, Benedek nagyon édes. Olyan okosan néz...

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Már olvasgatok visszafele, jóóóóó sokat írtatok és mennyi gyönyörű fotó került fel, nem győzöm csodálni a szebbnél szebb babáinkat! :)

Nem fogjátok elhinni, de ma délutánra férjem is belázasodott :cry: végre hazajöhettünk, erre itt elkülönítettük egymást,szegény beköltözött a hálóba. MI EZ A DÖGROVÁS ITT NÁLUNK??????

Noémi: én is az oltásra gondoltam, de most Tibi is, lehet tényleg valami vírus ette be magát hozzánk????? Köszönöm az ötletet, így fogok tenni a következő oltásnál! Holnap viszem a zárójelentést, majd iratok is fel!
Nálunk is lesz bölcsi: mi úgy tervezzük, hogy 2011 januárjában kezdek dolgozni, és mindenképp dolgozom egy évet a következő baba előtt. Remélem, hogy minden a terveink szerint alakul, és ezt kívánom Nektek is! :)

Heni: már legalább egy novellát tudnék írni a jobbnál jobb tanácsokból, amiket osztogatnak nekünk.... :twisted: :roll: de már mindenhol azt hallani, olvasni, hogy elég az anyatej, a sok okos ezt nem látja? tele a hócipőm azzal, hogy "én is felneveltem x gyereket, hidd el úgy kell csinálni"... lehet hogy 30 éve úgy csinálta, én meg nem úgy csinálom miért nem lehet ezt elfogadni??? :? :? :? Ezért is szeretem a mi topicunkat: itt mindig nagyon jó tanácsokkal láttok el, hiszen most, együtt éljük át ezt a csodaszép időszakot :)
DE ami a legfontosabb: Beni gyönyörű kisfiú!!!!! :)

Manó, teljesen egyetértek, inkább tápszer mint még egy perc a kórházban...

Olvasok tovább visszafelé :)
magdii
 
 


Magdi: ez jó hír! Szemetek, h nem engedték Dávidot enni, nálunk legalább ezt lehetett, de nekünk is kb 2 óra volt az adminisztráció éjszaka, úgy hogy csak mi voltunk! De a lényeg, hogy OTTHON vagytok, és szopi is rendben!!


Tökmag: Adél olyan az iwiwes autósüléses képen, mint egy porcelánbaba!


Banyoszka, Moncsy, írok privit!

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


csak beugrottam, most incs időm nagyon írni, kíváncsi voltam mi van Dáviddal.

Magdi!

Örülök, hogy minden oké, nagyon drukkoltam nektek!! :wink: Viszont azt nem értem, hogy ha nem fejsz, akkor miért lesz több a tejed??? a fejéstől inkább gyarapszik nem? Én éjszaka nem fejek, és ha Noé átalussza az éjszakát, reggelre rengeteg tejem van, de csak összegyűli, attól még nem lesz alapból több minden alkalommal. :shock:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, én sem értem a tejcit, főleg, hogy sokat idegeskedtem és alig alszom szombat óta...

Heni, el is felejtettem írni, én ebben a pár szörnyű napban is kaptam aranyos megjegyzést, nevezetesen: ugye nem lesz maradandó károsodása Dávidnak a magas láztól? Nah, ezen úgy kiakadtam, hogy megjegyzést sem tudtam fűzni... gondolhatod, halálra idegesítettem magam az egész történés miatt, és még ez is... szerencse, hogy telefonon kaptam, lehet leütöm az illetőt, ha szemtől szemben teszi fel eme gyöngyszem kérdését...

Na, megpróbálok aludni, a nappaliba ágyaztam meg magamnak, egyedül alszom, Tibi még mindig lázas, bár a lázcsillapítótól már lejjebb ment szerencsére...
magdii
 
 


Nem tudtam egy ideje jönni. Néha annyira futotta az időmből, hogy kicsit olvassak, de írásra már nem maradt.

Magdi: nagyon örülök, hogy minden rendben van! 1hónappal ezelőtt a barátnőmék is ugyanígy jártak az 1éves kisfiúkkal, mármint, hogy nem tudták mi a baj, csak láz volt (illetve náluk sajnos lázgörcs) és nekik is azt mondták, hogy valami vírus, de nem tudták mi az. Csak a láz volt a tünet, amit pár napig még a kórházban se tudtak megszüntetni.

Oltás-láz: Én homeos golyókat adtam Petrának oltás előtt és aznap és hőemelkedésünk se volt, bár ez lehet alkati kérdés is.

Mukkancs: gripe watert próbáltad? Nálunk bevált, ha nincs kaki, bár ritkán van ilyen és olyankor is csak 1x adunk neki. Tegnap annyira befosott tőle, hogy rottyanás után 30másodperccel mikor vittem a pelenkázóhoz, már folyt le a lábán az anyag :lol: Nekem is ruhacsere volt + felmosás a nappaliban. Majd felemelte fürdés után az apja és akkor még a levegőből jól lepisilte, így Apa is öltözködött. Éppen vendégeink voltak, úgyhogy csinált egy kis show-t :)

Süni, Puszedli, Heni, Moncsy, Lys és akit esetleg kifelejtettem, nagyon jók a képek!

Niki: csináltattátok a személyit, vagy küldik, mint az adókártyát? Nem tudom, hogy babáknak fotós e? :)

Noémi: köszönöm a tippet, 3napja írom, hogy mikor mit csinál. Azt hiszem nálunk is van rend, csak eddig az összefolyt napoktól nem tünt fel. :wink:
Múlt péntek óta nálunk is átalussza az éjszakát. Általában 9-6ig, ritkán kicsit tovább :lol: 8)

Manó: nagyon klassz a pónis torta!

Bocsánat, akit kihagytam.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmo: fosingós, pisis poénok ismerősek.
Tegnap a drágám nyomott a pelusba egy hatalmasat, mentünk a pelenkázóra. Miközben a popsitörlővel maceráztam a hátsóját, telerakta a markom.
Anya megy, kezet mos, ismét törli a gyereket, erre pisivel nyomta agyon a mancsom.
Amúgy ez még mind fini dolog, anno Grétim fürcsiztetési előkészületekben, emelgettem a fejem fölé, én fejem felemeltem, ő lenézett rám, s egy laza mozdulattal belenyomta a visszaköszönő tejcsit a számba. Ehez képest a fiam sokszoros markomba kakilása síma mezei lepkefing.

Fotókat asszem én is elfelejtettem megdícsérni.
Magdi: fotóztátok amint Dávid álmában mosolygyározott? Ha igen, idevele.

Moncsi Benedekjének vettem szemügyre amennyire a felbontás engedte a bőröcskéjét. Hát asszem az enyimgyereké is hasonló.
Moncs: ha lökök priviben egy mail címet, nem dobsz egy nagy felbontású képet, vizslassam meg alaposabban?
Meg írj picit nekem bővebben mit is megaszondott neked a dottore ezzel kapcsolatban? Ha jól emléxem, neked diétás koszt, de a bébnek?
na, ébredés van, megszólalt a bébiőr.
majd még jövök, ha ma is nem raknak trapára a drágáim (bár ma nincs vendég....igaz a hétre nem tudni melyik napra van kilátás, Bp. mellőli ösmerősök), főzni nem kell (annyi maradék van a hűtőben, hogy még holnap sem tuti kell, bár asszem második fogás esélyes lesz holnapra)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kissmanó 2009.08.19 10:45-kor.

Kép
kissmanó
 
 


heni, de ügyes a kisfickó
Lili nem nyulkál meg fogdos, pedig egy napon születtek...hmm
viszont ő pörög...oldalra, hasról hátra, a hátról hasra nem megy, mert beakad a keze... :D

ja 5960 gr 63 centi, mai hivatalos mérlegelés :D

Kép
Kép
mniki84
 
 


a személyi podtán jött, és ott csinálják a fotót, téges letakarnak egy törcsivel, gyereket fogni és vigyorogtatni :D

Kép
Kép
mniki84
 
 


Heni, Magdii köszönöm a biztatást!

Heni mi már be is írattuk Áront a kerületi bölcsikbe! :) 3 hetes volt akkor, de ez még csak telefonos előjegyzés. Jövő áprilisban kell személyesen bemenni, kitölteni a papírokat. Reméljük bekerülünk, mert azt mondták telefonon, hogy tavaly 250 jelentkező volt az 55-60 helyre, és rászorultsági alapon döntenek.
Mondjuk problémák szerintem mindenhol lesznek, de mi szerencsére jó helyen a II. kerület dombos részén lakunk, így errefelé kisebbségtől, és egyéb "gyöngyszemektől" nem kell tartani.

Egyébként egyik ismerősünk magánbölcsibe adta a gyerkőcöt. Hát mikor már majdnem szobatiszta volt, az óvónők bepelusozták, mondván ők nem tudják figyelni a gyereket (havi 90 ezerért
:evil: )

Cosmo, úgy örülök hogy segítettem egy picit! :)
Igen, az írkálás sokat segít, én már néha délután nem tudtam, hogy most mi volt reggel.
A 9-6-ig nagyon szuper!

Képzeljétek ma Áron éjszaka is felébredt, így 4kor etettünk. Szerintem amiatt, hogy tegnap itt volt anyósom, és az egyik etetésnél kevesebbet evett ÁRon, mert elaludt a kezében. Így nem volt meg a napi adagja.
Nem hiszem, hogy a meleg lenne az oka, mert tegnap éjjel melegebb volt, azt pedig átaludta.

Ma reggelre viszont megint tejválság van. :evil: Pedig reggel ilyen még sosem volt. Mondjuk tegnap csak 1 bögre szopis tea csúszott le...talán ez az oka!

Manó, ez a szájból (illetve gyomorból) szájba dolog nem valami guszta! Köszi a tippet, most már tudom mire kell figyelni! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Niki gondolom a személyi csak az utazás miatt kell, nem?

http://www.babafalva.hu/hp/az-ujszulott ... azolvanyt/

Ezt találtam. Mondjuk az túlzás, hogy egyszerűsödött az ügyintézés.

Azt hiszem én is kérek időpontot az okmányirodába! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Ma baromi nyügi napunk van :( Félelmetes milyen hisztit tud levágni, most benn magyarázza a tigrisének, hogy milyen rossz anya vagyok.

Nyah azt hiszem nem hiába vettem már meg a járókát. Reggel mikor odamentem az ágyikójához, mert nyöszmörgött és tömte a kezét hasról simán átfordult hanyatt, és nagy boci szemekkel bámult rám. Én meg visítottam akkorát, hogy megijedt :oops:

Azt már kezdem megszokni, hogy ütögeti a zenélős bigyóit, hogy zenéljenek, magyaráz a csillagának amit szeret, nomeg a pihiszékben majd letépi a majom fülét, hogy szintén zenéljen de ez :D

Ma megyünk fülcsit lyukasztani na akkor lesz ám haddelhad, de jó lenne túlesni rajta.

Egyébként akárhogy fogom, akárhova rakom, akármit csinálok nem jó. Nyügi és vernyog :( Megyek hátha engesztelhetem egy kicsit :(
Vendég
 


Anuk: akkor elég aktívan telnek napjaitok.
Fülcsilyukasztáshoz kitartást. Belövik vagy átszúrós megoldás lesz?
2 nagynak átszúrták, a kicsinek belőtték. Hát most negyedszerre ezt megúsztuk, de ha nem így lenne, én lövetném.

Azért tigrisnek áruld már el, hogy illik mind a 2 panaszos fél álláspontját meghallgatni. Bár ha haver a kiscsajjal, akkor úgy is valószínű veszett ügy.

Noémi: tudom, már sokat hangoztattam a másik fórumról a csajokat. Na, ott van egy kissrác, hát élvezet olvasni az anyukája írásait a bölcsivel kapcsolatban. A gyerkőc is kemény kölök, alig hiányzott betegség miatt. Hasonló jókat nektek is jövő őszre.

Kép
kissmanó
 
 


Köszi Kismanó! :)

Annyira letört vagyok. Viktor egész napra elment itthonról.
Tegnap dolgozott, ami nála 1/2 11 - éjfél között tart, tehát estére sem ér haza. Holnap, holnapután dettó.
Erre meg ma elment a haverjaival erre - arra.
Megértem én, hogy neki is kell a kikapcsolódás ennyi meló után...csak pont ezen a héten, amikor mindenki nyaral. Senkivel nem tudok programozni, beszélgetni...ráadásul amikor én kérem, hogy menjünk el hármasban valahova, húzza a száját...

Úgyhogy most nincs jó hangulatom - takarítok!

Pedig végre megszabadultam a régi kádállványtól és a játszószőnyegtől a teszveszen, így legalább visszajött valamennyi pénz az etetőszék árából - de ma még ez sem vigasztal....

Erre most megszólal a rádióban a "most élsz igazán"...érvágás.

Azért az elmondom milyen jó volt a reggel: Áront kihoztam a nappaliba kb. 8-kor. Én még vissza akartam feküdni. 8-8.40-ig azt hallgattam, hogy hogy magyaráz. :) Egyszerűen tünemény volt! Aztán 8.40-kor megunta, akkor jöttem ki hozzá ismét.
Egyszerűen hihetetlen, hogy 2 hónapja még csak feküdt...most meg már kész kisember - ahogy Viktor hívja: emberborj :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


noémi: igen utazáshoz kell, anyukám szlovákiában lakik, és eddig átcsempésztük a gyereket, mostmár hivatalos :D

Kép
Kép
mniki84
 
 


:):)
Átcsempésztétek, ez nagyon tetszik! :)

Mi jövőre tervezünk majd utazni - Olaszországba. :)
De mivel úgyis le kell mennem az okmányirodába - lakcímkártyát intézni, elintézzük ezt is! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


képek a csajomról

1. új társ Rágcsabigyó
2. pasizom (leendő vőm Márk :D ) 10 nappal idősebb Lilkónál

Kép

Kép

Kép
Kép
mniki84
 
 


Sziasztok!

Noémi: hűha, három hetesen már be kellett íratni Áront bölcsibe? Én arra gondoltam, hogy szeptemberben utána járok, nálunk hogy is van ez. Azt már tudom, hogy nyolc bölcsi van a kerületben, és persze itt is túljelentkezés van... de azt is hallottam, és talán ez Neked is jó hír lehet, hogy ha azért adjuk be, mert muszáj dolgoznunk (munkáltatótól lehet vinni papírt), akkor sokkal több esélyünk van a felvételre (barátnőm óvónő, ők is első körben azokat veszik fel, ahol szülők dolgoznak... ami talán nem fair a második babával otthon lévőkkel szemben, de valahogy nekik is muszáj rangsorolni. Már így is jóval több gyerkőc jár hozzájuk is egy csoportba, mint kéne...)
Magánbölcsi 90 ezerérét? Jézusom... :roll: Bár mit is csodálkozom, volt kolléganő 100 ezer / fő járatja magánoviba a gyerkőceit...

Manó: mosolygós kép sajnos nem készült :( Tegnap a mózesben aludt, ott nem tudom olyan jól fényképezni. Egyébként annyiszor szerettem volna már lefotózni, de még soha nem sikerült jól :(

Dávid felkelt, majd még jövök!
magdii
 
 


Magdi: szopival ma is jól álltok?

Kép
kissmanó
 
 


Igen Magdii 3 hetesen!
Gondoltunk egyet és telefonáltunk, hogy hogyan kell beíratni a gyereket. Erre az első bölcsiben a nő elkérte az adatokat, majd közölte, hogy 61.-ek vagyunk a listán, és 55-60 gyereket vesznek fel. De a jelentkezés ideje másodlagos, mert elsődleges a rászorultság, pl. több gyerekes családok (gondolom, ahol a szülőknek muszáj dolgoznia, a több gyerekeseket előnybe részesítik az 1 gyerekesekkel szemben), beteg gyermeket nevelők, stb.
Szóval ő azt tanácsolta, hogy az összes bölcsibe íratkozzunk fel a listára, valamelyik csak összejön alapon!

Egyébként papírt én is viszek majd, szerintem kérik is a jövedelmi adatokat!

Niki a csajod olyan értelmesen néz! :) Nagyon cuki a hello kitty is! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Helló Csajok!

Cosmopolita: igen, van itthon gripe water is, csak párszor adtam, aztán vagy 1,5-2 hétig semmi gond nem volt.
A tegnap éjszakánk brutál volt, 2 óránként riadt fel, húzogatta a kis lábait, visított...szóval most már tudom, milyen az igazi hasfájás...éjszakaóta újra isszuk a gripet. Remélem segít szegénykémnek.
Este volt jó sült oldalas zsíros kenér, lilahagymával :D , hááát, most olvastam, hogy léehet, hogy a hagyma volt a ludas...

Noémi, fel a fejjel. Tudom, milyen iszonyú szar érzés ez, nálunk a múltkor abból volt gond, hogy elmentünk együtt barátokhoz( jóóóó, az Ő barátaihoz), eltelt pár óra, Bence nyűgi volt és az lett a vége, hogy egyedül jöttem haza...persze behisztiztem és kiakadtam! :) Ezt nem szeretném rendszeresíteni, de igen, megértem,,hogy kell a kikapcsolódás, de úgy gondolom, hogy ez most egy ilyen időszak, kötve vagyunk bizonyos szinten és én sem állok fel, hogy na jó, akkor én most lelépek...
De azért részben, szigorúan csak részben, megértem! Szerintem ne balhézz, semmi értelme, csak lesz egy nagy vita! Ezt most az elmúlt ominózus nap tanulságaként mondom.

Lilkó nagyon cuki!!! Milyen huncutul mosolyog. :)

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Köszi Mukkancs!
Persze én is megértem/megérteném...Csak így végül is ezen a héten keddtől péntekig egyedül vagyok...anyuék, barátok többsége nyaral.
Pénteken megyünk át a barátnőmhöz, csak az még odébb van. Ráadásul nem is az zavar, hogy napközben nincs itthon, hanem az este.

Na mindegy, vitázni nem fogok, de le vagyok törve. :(

Megyek, Áron ébred!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi: amikor Áron ébredt, Dávid pont elaludt :) Ahogy írod a bölcsis "élményeket", azt hiszem, sok meglepetésben lesz részem, amikor érdeklődni fogok...

Niki: Lilien milyen édes! És az a kép Márkkal, zabálnivalóak :)

Manó: micsoda baleseti történeteid vannak :) nálunk is volt már lepisilés, lekakilás, lehányás, mindent megkaptam már a két hónap alatt :D Volt fürdetés közbeni kaki, na az nem volt semmi, ahogy beletettem jött és csak jött, én meg néztem nagy szemekkel, hogy most mi van???? :)
Szopival jól állunk még mindig, épp most vettem elő a mérleget, kíváncsi voltam mennyit szopizik, 100 ml-t mért, ez, hozzánk képest világcsúcs :) Bár a kórházban sikerült már 125 ml is, de ne legyek telhetetlen, ugye? :) És közben bealudt, keltegettem, hogy hékás zaba van, de se kép se hang azóta se - gondolom, akkor elég is volt neki :)
És erről jut eszembe, a kórházban a nővérkék, a doki is mondta, hogy NINCS szüksége a gyerkőcnek teára, vízre, ha van elég anyatej (Heni, csak hogy tudják a tanácsosztogatók :D )

Mukkancs: részvétem a hasfájás miatt :( Én is tudom, milyen ez, sajnos :( Remélem a gripe segíteni fog! Nekünk ezerszer jobb azóta, én adom is neki napi háromszor. A kórházban egy nap kimaradt, volt is sírás - ordítás minden szopi után... A nővér végül szélcsövezte, be is aludt pár órára.

Megyek teregetni.
Képtelen vagyok visszaolvasni a régebbi hozzászólásokat, mindig adódik valami :(
magdii
 
 


Na mi is megebédeltünk.

Áron anyatejet kapott - 150-et be is puszilt, én pedig túrós tésztát ettem - jó sok baconnel. :)

Lányok valaki próbálta már az iwhite fogfehérítőt? Akarok venni a DMben, mert van 25%-os kuponom, de így is elég drága. ??

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


höhh, megyek s csinálok magamnak tojásos nokedlit.
anno Benta írta tejserkentőnek, s valami volt benne.
ilyen, ha mindenre képes elszánt, anyatej párti vagyok (ma estére meg már sajna befigyel a fagyitej cumisüvegben)

Kép
kissmanó
 
 


Igen, emlékszem. Pont akartam is kérdezni. Valahol még olvastam a sajtos tejfölös tésztát is.
Én nem tudom, viszont most a túrós tészta után (jó sok tejföllel csináltam) egyszer csak észre vettem, hogy a bal mellemnél van egy kis átázás (melltartó nélkül vagyok ebben a nagy hőségben).
Szóval lehet a tejföl?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


na, akkor holnapra rendel apától sajt és tejföl.
kicsi hócipedlim kivan autó nélkül.
én most toltam be 2 adag tojásos nokedlit, fiam meg nyammog a cumisüvegnek. első körben úgy rácuppant, hogy helyben lelkifurdancs lettem, hogy éhezik a gyerek, de 2 szívás, nyelés után dumál neki. bár azért relatív fogyogat, az 50 fele már a pociban. asszem lassacskán, de betolja. nem siet vele, szopogatja mint a tokaji eszenciát

Kép
kissmanó
 
 



Kép
kissmanó
 
 


Édes lehet, ahogy magyaráz az üvegnek! :)

Áron most éppen a zenélő csibének mondja: heő, heő...

Olvastam én is ezt a cikket itt a babaneten. Hihetetlen. Ráadásul nem is értem, nekem már két baba is sok lenne, de azzal még el lehet boldogulni..na de 12...

Ez tuti csak rekordot akar, nem gyereket.

Manó, miért nincs autód? Szervízben?
Lehet csak lemaradtam...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


tuti belehal a szülésbe... 12 gyereket kitolni... lehetetlen.

Borcsa élvezte ma a babamasszázst, nagyokat vigyorgott, és úgy elalélt, mint amikor fürdik. Olyan édes volt! :lol: Reggel meg új csatakiáltást tanult, olyan rikkantása van, amitől ő is meglepődik. Úgy játszottunk, hogy próbáltam én is hasonló hangokat kiadni neki, hogy minél többször gyakorolja. Még az éhségről is megfeletkezett igyekezetében. :lol: :lol:

Nyami tojglis nokedli. Sajtos-tejfelest ettem vmelyik nap. Nem tudom már, milyen hatással.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?