Új privát üzeneted érkezett!

baba: a köményesteát én sem javaslom,maradjon csak a ciciztetés.
nekünk az infacol segített,minden este kapott egy cseppentőnyit,kb 8 hétig így semmi baja nem volt.

képzeljétek 8 nap után megtört a jég,hanna a glicerines kúp hatására éjfélkor kirobbantotta a kakit,hát minden olyan lett gondolhatjátok.

tegnap kaptuk a két 4 hónapos oltást,volt egy kis sírás,de hamar megnyugodott.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


sziasztok!
köszönöm!
tegnap este elküldtem a férjemet infacolért és minden cumizás elött kap belőle!
nagyon jól aludtunk 2X kelt föl éjszaka cicizni.Jobban érzi magát a kis drága!
baba0727
 
 


sziasztok!

Gratulálok Hannának! Végre sikerült kakilnia, és az oltást is hősiesen tűrte! :D
Andy! Borogatod az oltás helyét?
Mint tapasztalt utazók, mit szoktatok vinni az útra a picinek?
Szept. elején elutazunk 10 napra, szerinted mit érdemes vinni?

Baba!

Örülök, hogy Roli jobban van!

További szép napot!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 

 
 

marcsi: nem tudtam borogatni,mert állandóan leficánkolja a kötést,de jól viseli,nincs semmi gond.megkönnyebbült a kaki után
utazás: hát eleinte sok felesleges dolgot pakoltam,ruhából is egy csomót,most már rutinosabb vagyok,
minden ruciból kettőt,rövidújjú body,hosszúújjú,rugi,pizsi,sapka egy vastagabb egy vékonyabbb.hálózsák,pelusok,kis takaró.l
gyógyszerek,játék,
utazóágy,naptej,éjszakai fény,cumi.

hát most hirtelen ennyi jutott eszembe.

na jeleztek már vissza a többiek időpont miatt,
mi tengdivel,mátéval együtt megyünk és olyan 1 körül indulnánk,
így jó lenne,mert tengdinek este már nst-re kell mennie.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok

Köszönöm Hannácskámat illető kedves dicsérő szavakat.
Jó ötlet ez a börze ötlet a talin de olyan kár hogy Hanna talán a legnagyobb baba, így én nem tudok mazsolázni a rucikból. Pedig imádok neki vásárolni. A férjemnek le is kellett állítani mert mindent összevásároltam. Én azonban biztos nem viszek eladni valót mert és őrizgetős típus vagyok. :oops:
Azt hogy hogy alakul még a hétfőm nem tudom mert a lakáseladással kapcsolatba a vevővel karöltve hétfőre lett időzítve néhány elintézendő dolog, így nem tudom az meddig fog eltartani! :? Amúgy jó az időzítés mert ha kb 17-18 órakkor bezárja Marcsi a babamamatali "kapuit" akkor is hazaérünk a fürdetésre mert Hanna 19 és 20 óra között fürdik és vacsorázik. Remélem hogy időben végzünk és akkor spuri Marcsihoz és hozzátok! Ha mégsem jönne össze akkor előre is elnézést kérek.

Gabi!
Nagyon rád hasonlít a kisasszonyka! Hatalmas szemei vannak! nagyon szépen fejlődik.

Olyan jó tényleg hogy nincsen nagy meleg, végre Hanna nem a meleg miatt senyved! van elég baja így is szegénykémnek! Nagyon nyűgös mostanság, ez a fogzás kikészítí őt is engem is. Borzasztóan tud sírni. Már odáig jutottunk hogy a homobógyó nem segít így a Dentinox gél-t (amúgy ellene vagyon a gyógyszeres cuccoknak, de nem hagyhatom hogy a saját elveim miatt szenvedjen) kezdtük bevezetni nála. Ez valamelyest segít.
Amúgy elkezdtem a tejcsi mellett mással is etetni (püré meg gyümölcs) meg adok neki gyümilevet. Kell a vas neki már úgy tűnik mert a körmén megjelent egy kis fehér folt ami arra utalhat. Olvastam is hogy a vas tartalékuk a szülést követően 6 hónapig elég, így valszeg tényleg az lehet a gond, főleg hogy nagyon gyorsan nő a kiscsajom!

An megyek mert fürcsi lesz!

Szép estét mindenkinek!
viccvucc
 
 


Sziasztok!

Marcsi: Elküldenéd nekem is a címet? Nekem attól függ, hogy tudok-e menni, hogy mennyi idő oda az út, illetve, hogy tömegközlekedéssel mennyi idő alatt érek a Bajcsyba onnan, mert elvileg lesz 16:30-tól előadás, amire el szoktam menni.

Ma megyek este orvoshoz, már nem voltam 6 hete, olyan kiváncsi vagyok, hogy mit fog mondani. És remélem kicsit bekukkantunk Orsikámhoz...kiváncsi vagyok már mekkora. Már érzem a kis lábát, amikor kidugja. :) Hétvégén megvesszük a kiságyat, meg a hiányzó dolgokat és akkor kész leszünk. Már majdnem rendben van a lakás, igazából, már csak 2 ajtót kell lemázolni, meg egy falat festeni, de szerencsére az már nem nagy munka. Lehet végre takarítani... :wink:

Nikilány: Voltál tornázni valamikor? Én nem jutok el már 3 hete. (Mondjuk eleget tornázok itthon a lakásfelújítás ürügyén.)

Kép

Kép
esztke
 
 


Esztke! Írd meg mi volt a dokinál, mit mondott, mekkorák vagytok, s amúgy is mi újság????

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!
Esztke! én már kétszer voltam tornázni! hű, de nagy szám :) de azt hiszem elég későn kezdtem el... múlt csütin és tegnap voltam. Most kimarad 1 hét és legközelebb 24-én lesz hétfőn, de akkor még Zánkán leszünk. szóval azután csütin megyek majd legközelebb. Egyébként lestem a pocakosokat, ki egyikdős velem, de mindig én vagyok a legnagyobb pocakkal :? szóval tudtam, hogy nem lehetsz köztük.
A kövi előadás a szülőszobák bemutatása lesz. Viszont a tornatanárnéni nem kecsegtetett sok jóval, mert azt mondta, nem mindig lehet bemenni, meg várni kell sokat, ha túl sok érdeklődő van, akkor nem mehettek be egyszerre... ilyenek.
Te merre laksz? Én autóval megyek, ha gondolod vhol felveszlek, és akkor nem kell bkvznod. Én arra már elég rég óta nem vagyok képes :oops:

Majd mond mit mondott a doki! Én is kiváncsi vagyok a méretekre! Hunort legutóbb előrébb hozta az ultrahang 3 nappal! :?

Andy! 8 nap??? szegény Hanna! Mitől lehetett? Azt tudom, hogy az anyatejes babák ritkábban kakilnak, de gondolom ez a 8 nap már horror kategória..?, nem?

Jut eszembe! képzeljétek cucni egyik beírása ki van rakva a csecsemősök előtti szekrényre!!! tök meglepődtem. Ezek szerint van egy informátoruk :) Az a beírása van kiragasztva, amikor hazajött és magasztalta a nővéreket, hogy milyen rendesek és hogy milyen jó, hogy második babáját a Bajcsyban szülte meg!
izgi! :)

Kép
Kép
nikilány
 
 


sziasztok!
Mit tudok tenni annak érdekében,hogy intenzívebben egyen a Roli??
Mert nagyon lusta!1 órát szopizik 3 óránként és nem mindig eszi meg a 60-70-et!Valamikor csak 30-at szopizik 1 óra alatt utána alszik 30 percet és megint enni akar!
Nincs valami ötletek??
baba0727
 
 


szerintem igazán nem tudsz tenni semmit. Nem lehet egy újszülöttet ( sem ) gyorsabb etetésre késztetni, ha ez a tempója, akkor csak elfogadni tudod és kész. Többet meg miért egyen, ha nem kíván? Tudom milyen nehéz, nekem nem kell bemutatni, az én két gyerekemnél étvágytalanabb és rosszabb evő nem sok volt/van a földön. Ráadásul Máté még mindehhez csigabiga is de nagyon. A mai napig nem lehet vele együtt vacsorázni úgy, hogy mi is kivárjuk, mert az képtelenség. Egy szelet kenyeret, - ha egyáltalán megeszi - képes 60 percen át enni. Ha nagyon éhes, akkor nem. Akkor meg tudja 10 perc alatt. ( csak nem igazán szokott nagyon éhes lenni :D )

És igaza van annak, aki írta, hogy ne mérd minden szopi után!!! Csak arra jó az egész, hogy begörcsöljön tőle az ember. Mérd meg egy héten egyszer, s ha fejlődik, akkor semmi gond, akkor neki egyszerűen ennyi az igénye, ilyen a tempója és kész.

Eleinte úgy érzi az ember hogy szoptatás, fejés, s mire befejezte ébred a pici és szoptatás....

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a dokinál, de nem csinált uh-t, hétfőn kell mennem a kórházba laborvizsgálatra. Majd csak 2 hét múlva lesz uh. De azt mondta minden rendben van, zárva van még minden, aminek úgy kell lennie. :)
Az Újhegyi ltp-n lakom, de nem tudom rajtam kívűl lakik-e itt valaki.
Szép hétvégét Mindenkinek!

Kép

Kép
esztke
 
 


esztke:én a lavotta utcában lakom, a kórház utcájának a legvégén.
tengi: mrg a harmaton,szóval közel vagyunk.
esetleg téged is elvihetlek hétfőn,szerintem beférünk.
hanna,én,tengdi,máté ,ennénk,ha gondolod szívesen
nem tudok most írni,mert hanna is nagyon segítkezik.,

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Esztke!
mi Andyval, ( Békefiné ) itt az óhegyin lakunk, igazán nincs messze....majd sétálhatunk együtt..

Nikilány!

[/b]én is olvasnám a nővérek, dokik helyében a fórumot....elég jó visszajelzés.

Kép
Kép
tengdi
 
 


azért mostmár kezdek izgulni!!! vizesedem, arcom torzul, :( hangulatom kezd ingadozni, pedig eléggé stabil vagyok. Vajon mikor indul be a szülésem, mikor itthon van apa, vagy mikor csak Máté tud asszisztálni a vajúdáshoz? :shock:

Kép
Kép
tengdi
 
 


na pihinek vége, folytatom a pakolást, most hétvégén csináljuk a függönymosás, szőnyegtisztítás és egyéb finomságokat...a végső simítást a méltó fogadtatására Ábelnek. Még remélem egy kis festés belefér, mi tavaly csináltattuk az egész lakást, de azóta van 1-2 zsírkréta ill tollrajz egynémely helyen.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Esztke!
pü. ment! Téged is várlak szeretettel! Innen a Bajcsy kb. 1 óra! (én is jártam hétfőnként az előadásokra)

HÉTFŐN MINDENKIT VÁROK SZERETETTEL, DÉLUTÁN 1 ÓRA UTÁN!!!!!
Addig maradtok ameddig akartok! Vettem ásványvizet(menteset) és őszilevet! Sütivel nem készültem, de ha gondoljátok néhány szendvicset majd összeütök, ha megéheznétek!
Gyertek minél többen!

Jó éjszakát!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi: érkezünk holnap.,már a sütit megsütöttem,mert holnap nem lesz időm.

tengdi: 12,30 kor tali a ház előtt az úgy jó,mert kb 30-40 perc az út.

esztke: jössz akkor velünk?

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


oké lent leszünk Andy.

mea culpa, mea maxima culpa, én is ígértem sütit, de a mai szőnyegtakarítós, függönymosós, nagytakarítós nap után mikor ráadásul fél napig ment a sütő és volt 46 fok, ehhez rengeteg jóslóm...hááát nem visz rá a lélek a süteménysütésre. Viszek nasit, de csak boltit, :( ezer bocs.....majd legközelebb :D

Kép
Kép
tengdi
 
 


sziasztok!

Andy, Tengdi!

Sütivel, vagy süti nélkül, sok szeretettel várunk titeket!
Remélem jönnek a többiek is!?!

De ha nem akkor ez egy kis létszámú tali lesz! :wink:

(Van két kutyánk, de ők bent lesznek a kennelben!)
Ha sikerül felfújnom 2lufit, akkor kiteszem a kapunkra. (de gondolom anélkül is megtaláltok)

Jó éjszakát!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Én is megyek!
Sütöttem sós rágcsálni valót!
Lehet,hogy egy kicsit késni fogunk,de megyünk.Csak 11-re megyünk Rolival házi orvoshoz.
baba0727
 
 


Sziasztok!
Megyek! Viszek sütit, én is még tegnap megsütöttem.

Én is tudok vkit vinni autóval.
Mátyásföldről jövök, Cinkotai út, Pesti úton át.

Baba, ti hogy jöttök?

Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Sajnos le kell mondanom a mai talit, mert egyszerűen nem tudok elmenni. Sajnálom, pedig annyira készültem. A vízszerelő csak ma tud jönni és persze a férjem nem tud eljönni a munkából.... Várom a képeket.

Nagyon jó szórakozást!!!!!

Kép

Kép
esztke
 
 


esztke: nagyon sajnálom,hogy nem tudsz eljönni.képeket majd csinálok.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


SZiasztok

Sajnosn nekem is le kell mondani a mai talit, mert szörnyű éjszakán vagyunk túl. Hannát nagyon megviseli az 5. fogánk kibújása! Eddig négy kibújást homobógyóval átvészeltünk, de ez a fog nagyon makacs! Nem vagyok híve a gyógyszeres kezelésnek de most már muszály a szenvedését enyhíteni dentinox gél-el (lidokainos brrrr.....) meg nem tudom a szenvedését látni! Egész nap nagyon sír nehezen lehet megnyugtatni és ezt a gélt is "csak" 3szor lehet naponta adagolni neki! :cry:

Nem szeretném hogy a vendégség alatt is szenvedjen szegény, ahol még a megszokott környezet sem veszi körül.

Sajnálom hogy nem találkozhatunk Veletek! Azért ha lesz legközelebb akkor már talán ezen is túl lszünk (bár ki tudja mi jöhet még) :shock: !!!!!

Érezzétek jól magatokat és képeket azért tényleg jó lenne ha majd tennétek fel meg persze a beszámolókat is!!!!

Legyen szép napotok.

Éva
viccvucc
 
 


viccvucc: hát sajnálom,hogy te sem jössz.remélem hanna hamar megnyugszik

így tényleg kevesen leszünk,de marcsi nyugi mi tutira megyünk tengivel.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Marcsi! Gondolatban Veletek leszünk. Érezzétek nagyon jól magatokat.

Éva! Hannusnak jobbulást!! Remélem hamar átvészeli/tek a nehéz napokat!

Tengdi, Esztke, Nikilány! Mikor mentek dokihoz? Már nincs sok hátra. :shock: :D Mekkorák már a babáitok?

Vigyázzatok magatokra+babáitokra! :D
cunci
 
 


Sziasztok Lányok!


Végre helyreállt a netünk és el tudom újságolni, hogy a mi kis családunk is bővűlt. Lara császárral megszületett augusztus 04-én 23 óra 46 perckor. Minden rendben volt , szép és egészséges a pici. Már 13 naposak vagyunk, eszünk és alszunk nagyokat. Hálistennek van tejem is. Túlvagyunk a varratszedésen és a hasam sem fáj már.

Gyönyörű babák születtek míg nem voltam, utólag is gratula az anyuciknak és sok sok tejcsit Nekik. Gyorsan visszaolvasgatok mert jól lemaradtam az történésekről.

Puszi Ili

Kép Kép Bátyusokkal

Kép[/img]
ili40
 
 


Sziasztok

Ili
Gratulálok Larához, nagyon édes, és olyan pirinyó.
Varratszedés??? Császároztak. Szép napokat, pihenj sokat és vigyázz magatokra!

Cunci

Ti hogy vagytok?

Tényleg köszönöm a jókívánságokat. valóbaj jó lenne ha HAnna hamar túl esne az 5. fog kibújéásána csak eddig mindig párosával jöttek ki és attól tartok most is így lesz! :shock:
Holnap megyünk gyerekdokihoz fél éves állapot felmérésre! Kiváncsi vagyok mit mond az és nagy kislányomra!

puszi mindenkinek!
viccvucc
 
 


Sziasztok!

Ili!

Gratulálok a kislányodhoz. Nagyon szép!Meg kérdezhetem,hogy miért született császárral? :roll: Ki csinálta a műtétet?

Évi!

Örülök, hogy jelentkeztél. Azt hittem, hogy valamivel megbántottalak.
:shock: :oops: .
Mi jól vagyunk. Eszterke nagyon aranyos. Eszik, alszik, néha kicsit sírdogál. :D.
Majd írd meg légyszi, hogy mit mondott a gyerekdoki. Biztos, hogy minden okés, mert Hanna TÖKÉLETES KISCSAJSZI!!!.
:lol: :wink: .

Puszi!
cunci
 
 


Halihó!

Ili: örülök,hogy jelentkeztél és szívből gratulálok a kislányodhoz,nagyon szép baba.

Cunci: jó hallani felőletek,és hogy megy az idő,eszter is már egy hónapos,mutatsz nekünk képet?

Viccvucc: Hanna hogy viselte a mai napot! remélem délutánra már nem fájt az a fránya fog,már én is tartok a fogzás nehézségeitől.

Tali: Hát komolyan mondom én nagyon jól éreztem magam.végül is tengdi,nikilány,baba ,én és marcsi volt.Roli egy kis édes volt,olyan kis pici még és hát átaludta a talit,de tündéi volt.
Bogi baba kicsit nyügi volt,de biztos a sok új ember zavarta,de nagyon szép kislány-
Máté eljátszott és jó fiú volt.hazafelé el is aludt.
hanna meg tök nyugis volt végig.kiterült a pléden.
Szóval máskor is benne vagyok ilyen taliba és remélem a többiek is eltudnak jönni és megismerhetjük egymást,

csajok tényleg jó néha így kimozdulni .

Csináltam pár képet ,gyorsan felteszem.

kislányt várok és kislányos anyukák,ha valakit érdekelnek a kisruhák amiket árulok,szívesen küldök képeket,vagy akár személyes talin is megmutogatom.56,62,68 méretek.

szép estét mindenkinek!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


http://picasaweb.google.hu/home

remélem így megtudjátok nézni a képetket.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Ili!
Gratulálok Larához! Csuda szép kislány! :D
Évi!
Sajnálom, hogy nem tudtatok jönni, de megértem! Szegény Hannus! :( Remélem hamar kibújik az a fogacska! Legközelebb remélem már veletek is találkozhatunk!
cunci
Örülök, hogy veletek is minden rendben!

A tali szerintem nagyon jól sikerült! Én nagyon jól éreztem magam! Remélem a többiek is!
Andy, Dia, Dóri, Niki!
Nagyon örülök, hogy eljöttetek és személyesen is megismerhettelek titeket!
Hanna, Máté és Roli nagyon helyesek!
Remélem legközelebb már Bogi is élvezni fogja a nyüzsgést!

Jó éjszakát!
puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 



Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Kép

Én is nagyon jól éreztem magam!Már várom a következő talit!!
Andy,leírod a süti receptjét???
baba0727
 
 


Sziasztok!

Ili gratulálok a Kislányodhoz!!!

Irigykedve nézem a képeket a taliról bitzos nagyon jó volt!!! Legközelebb remélem már én is, illetve mis is el tudunk menni.

Dokinál voltam pénteken, de most nem nétztünk be Orsihoz. Jövő hét végén kell mennünk uh-ra, már nagyon várom. Tehát nem tudom, hog y mekkora most pontosan. Azt tudom, hogy az elmúlt két hétben nem mértem meg a súlyom és ma amikor megtettem 2 kg-val nehezebb voltam. :(
Jó éjszakát Mindenkinek!!!!

Kép

Kép
esztke
 
 


Sziasztok!
Örülök hogy jól sikerült a talitok, sajnálom hogy én nem tudtam elmenni. lassan 3 hete összetörték a kocsinkat azóta a szerelőnél van. Édesek a babák:)
Baba kicsi a világ, akkor esett le, hogy ismerjük egymást amikor megírtad nekem az iwiwen a szülés történetedet, mondom ezt már olvastam a fórumon. Gratulálok Roli babához nayon édi. Mindjárt én is megpróálok végre feltenni képeke:) Kép Kép Kép Kép Kép

Niki
nikike75
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy nem tudtam elmenni a talira, nagyon jók a képek! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat.

Sajnos, Emma keresztülhúzta a számításaimat. Nagyon nyűgös valószínüleg azért, mert nem kakilt már szombat óta. Adom neki az espumisant, hátha segít rajta, de szegénykém nagyon nyűgi! :(

Egyébként szépen fejlődik, már 4750 g. Nagyon édesen gőgicsél már nekünk, nevet ha odaállunk a kiságya fölé. Főleg apára!!!! :lol: Meg vettünk neki pihenőszéket és nagyon élvezi, főleg ha odarakjuk a tv elé és benyomjuk a baby tv-t! Imádja azt a sok színes dolgot meg a jó kis zenéket! :lol:

Ili, Nikike, gratulálok, nagyon szépek a babák!!! :lol:

Marcsi, tőled kérdezném, mert ti is tápszeresek vagytok, hogy Boginak nincs vagy nem volt olyan időszaka, hogy amint befejezte a kaját és kiveszed a szájából a cumit rögtön keserves sírásba kezd???? Nálunk most szinte minden kajánál ez van. Azt hittük, hogy kevés az adag, de megpróbáltuk többel és ugyanazt csinálja. Meg a doki is azt mondta, hogy a maximumot eszi. Azt mondta, hogy talán a fogkezdemények piszkálják az ínyét és ezért csinálja, mert az öklét is dugdossa a szájába meg nyáladzik. Nem tudom, mi lehet ez de úgy sajnálom ilyenkor szegényt!!!!

Remélem, lesz még ilyen tali és akkor már mi is el tudunk menni! Akkor már nagyobb lesz Emma, bár sose tudni mi jön közbe! :(

Vigyázzatok magatokra, pusz

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Jaj, azt elfelejtettem mondani, hogy az oltásnál valami hihetetlen volt ahogy viselkedett! Azt hittem utánna egész délután/este ordítani fog ehhez képest megkapta a két szurit és fél perc múlva már röhögött a doktornénire!!!!! :shock:
Hát azt hittem lepetézek tőle!!!! Utánna az ötözködésnél nagyobb hisztit csapott!!!! :lol:

Aztán este megmértük a lázát és úgy gondoltuk, hogy adunk be egy fél kúpot neki és azt is nyugodtan tűrte (pedig úgy féltem tőle) azután is csak nevetett apára!!!! :D Olyan büszke voltam a kis csipetkére!

Egyébként egyáltalán nem tudtam eldönteni, hogy most lázas vagy nem!!! Vettünk cumis lázmérőt és azon 37,6 volt. De próbáltunk utánna olvasni és van ahol azt írják, hogy ebből nem kell levonni 0,5 fokot van ahol meg azt írják, hogy szájnál, végbélnél, fülnél le kell vonni. Na, most legyünk okosak!!!! És olyat is írtak, hogy késő délután, sírás után normálisnak is lehet tekinteni a 37,6-ot, az még nem láz!!!! :shock:
Nem tudna valaki eligazítani, hogy mégis mi az igaz????

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


nagyon jó volt a tali!!!!! abban pedig bíztam ismerve Andyt, hogy már este látom a képeket!!! és lőn!!! :D

nst-n semmi, és este s ma is alig aktivizálja magát a fiatalúr. Viszont strepto negatív, ennek nagyon örülök!!

Ili gratulálok a babához, ha van időd várjuk a részleteket!!!

Mostmár ugye tényleg én jövök??????? Be ne előzzön valaki!!!!! :lol:

Ma este meg két olyan kismamával találkozom, akik egy nappal előttem vannak kiírva, együtt járunk természetgyógyászati, vallásbölcsészeti, pszichológiai sat sat jellegű előadásokra, s totál egyszerre lettünk kismamik!!!

Holnap fodrász, rövidre vágatom évek után a hajam, de így lesz kényelmes, bár eddig mindig megbántam. Hátul a fejtetőmön van a forgóm, s minden reggelre szinte helyrehozhatatlan lyukat feküdtem bele, ami majd megőrjített...de most újra próbálkozom... :D

pillanatnyilag nem sok jelét érzem napokon belüli szülésnek, de a héten még nem is baj, különben meg ugye változhat ez órák alatt is...
ha írtam bocs, ha nem akkor most írom, hogy én megcéloztam a jövő hetet. Inkább a második felét.
Miután Nikilány azt mondta, a dokija szerint rendszeresen előfordul, hogy egy kismama kinéz egy dátumot, s akkor szül valóban...hát próbálkozom... :D

Kép
Kép
tengdi
 
 


crissy én nem csillapítom Máté lázát 38 alatt, ill az még nem is láz, sőt 38,5 alatt nem kéne, de nálunk ilyen nem volt, mikor felment, akkor 39 lett, nem állt meg sosem 38,5 körül. Ugyanis a szervezet a láz melege által elégeti úgymond a bacikat, vírusokat, okosan ki van ez találva. Viszont felette kell, mert akkor már terheli a szívet.

Bár azt hozzáteszem azért az igazság kedvéért, hogy nekünk először a 15 hós oltás váltott ki lázat, egy majd másfél évesnél megtettem, egy picinél nem tudom mennyit mernék?? Nem ismerem ezt a cumit, nincs az ismeretetőjén leírás le kell-e vonni a fél fokot? Nekünk 1 mp-es fülhőmérő van, erre beruháztam, mert utálom a popsijába dugdosni a lázmérőt, ráadásul x hónapos kor után nem is viselik el, és nehogy felszaladjon ( a digitálisnak nagyon vékony a vége, ) hónaljban nem tudja még szorítani...ha én odaszorítom az ellen tiltakozik...

A digitálisnál különben az volt Jettánál, aki ezzel nőtt fel, - lehet a cumi is ilyen, akkor ez lehet támpont - hogy ha láza volt seperc, másodpercek alatt felment, akár 10-15 mp alatt már csipogott, ha nem volt láza vagy csak hőemelkedése, akkor meg 2-3 perc, mert tizedenként vánszorog amíg eléri a végső eredményt.

Kép
Kép
tengdi
 
 


Ili! Gratula a lánykához! Nagyon szép baba!

Nikike! a bébipózos kép tetszik a legjobban! Tegnap Roli is így feküdt, annyira pirinyók még! Gyönyörűek!

Marcsi! mi köszönjük a meghívást! Nekem nagyon tetszett, hogy élőben is tudtam veletek beszélgetni!
Andy! köszönjük a képeket! (és várom a privit)

A hasamnak viszont egyáltalán nem tetszett a tegnapi nap. A tali után még elmentem tescoba, és már ott elkezdett fájni a hasam. Otthon meg alig bírtam szinte állni is. Nem a derekam, nem a csipőm fájt, hanem a hasam, és minden ami körötte van. estére már pánikoltam, mert fekve is fájt mindenem. Mikor Hunor mocorgott (ebből gondolom, hogy vele minden ok), akkor még jobban fájt, és csak az ajtófélfába tudtam kapaszkodni. Most már legalább értem a bordásfalat a vajúdóban... Most már jobb, mert nem annyira fáj, de még határozottan érzem, hol fájt este. Szerintetek ez az utolsó hónap kínjai, vagy ijedjek meg? Tegnap elhatároztam, hogy nem fogok többet vezetni, hátha amiatt volt. 20án megyek dokihoz, remélem majd ő is megnyugtat. Ma szigorú semmittevés. Esztke, Dia nektek volt/van ilyen fájásotok?

Kép
Kép
nikilány
 
 


Tengdi! Köszi az infót! Azt hiszem az lehet amit a digitálissal kapcsolatban írtál. A cumi is digitális és valóban eltelt 2-3 perc mire megállt. És közben nem is nagyon akartam hinni neki, mert Emmán egyáltalán nem látszott, hogy láza lenne! Hát kezdő anyukaként ezt benéztem rendesen!!! :shock: És persze a nagy pánikolásban csak azután kezdtünk utánna olvasni a dolognak miután beadtuk szegénynek a kúpot! :oops:
Most már mindegy, legalább megtapasztaltuk ezt is és nem akkor kell bénáskodnom vele amikor tényleg sürgősen szüksége lesz rá!!! Bár remélem ilyen nem igen lesz!!! :D

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok

Nagyon jók lettek a képek, örülök, hogy jól éreztétek magatokat.

Crissy én még nem használtam cumis hőmérőt, de 38,5 fölött kell csak csillapítani. A 37,5 és 38 között hőemelkedés. 38-tól láz. Végbélben, szájban és hüvelyben mért hőből le kell vonni.

Tengdi megy a drukk neked. Most már kitartás. És kérünk képet a hajadról.

És egy pár mosolygós kép.

Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Crissy
Nem tudom mi lehet ez, de Bogival is előfordul időnként, hogy amint kiveszem a cumit a szájából (etetés végén)elkezd sírni! Van hogy naponta többször is, aztán napokig, hetekig nincs ilyen! Sajnos még nem jöttünk rá mi lehet!?! :roll:

Tapasztalt anyukák! Segítsetek!
Eddig Bogi vidáman ébredt, de kb.2-3 hete ébredéskor mindíg nyafog, sírdogál! (napszaktól függetlenül) Aztán ahogy mosolygok rá, beszélgetek vele lassan abbahagyja és visszamosolyog. Gondoltam valami múló dolog, de most már állandósulni látszik! Mi lehet? Van valami ötletetek? Mit tehetnék?

:roll:

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


nikilány
hogy szokott-e ilyen lenni? az nem kifejezés!!! csak ilyen! :D hát minden egyéni, s azt nem lehet sztem így megmondani hogy ne ijedj meg, mert ez így oké, mert a komoly bajok is sokszor fájdalommal kezdődnek, én legalábbis nem vállalnám fel a felelősséget, hogy megynugtassak valakit, mikor épp ilyen fájdalomban van. Így más, hogy este volt, s most írod le utólag...
Ha bármikor bizonytalan vagy, nagyon fáj és rémült vagy, inkább telefon a dokinak, nem fórumos kismamákra hagyatkozni. :D De szinte tutti, hogy jóslófájásod lehetett, csak neked most az első, s mint ilyen ismeretlen...a dokik hozzá vannak szokva a kérdésekhez, telefonokhoz, ilyenkor nem szabad a büszkeségnek győzni, hogy ááá nem akarom zavarni...
Épp ez a pláne benne, hogy én pl harmadikat várom és még én sem vagyok benne mindig biztos, mikor mit érzek, fel fogom-e ismerni, hogy valóban a vajúdás kezdődik...nem szimpla jóslófájás...( persze hogy fel fogom ) :D és te is...mert mégiscsak más.
De bennem van egy ilyen, hogy nehogy már téves riasztást csináljak, aztán kullogjak haza :D úgyhogy ezt magamnak is írtam...

Tegnap Máté hazafelé elaudt, s végül úgy döntöttem hagyom is, inkább elmegyek egyedül nst-re kocsival, de ez vol az utolsó. Eleve sem tudtam olyan szinten figyelni, csapongóbb szétszórtabb voltam, és a vezetés nem játék...s mikor jött egy egy mozgás, ami nálam enyhébb fájdalommal is jár, mert olyan erős a kicsi lelkem, vagy egyúttal generál vele egy méhösszehúzódást is, hát az piszkosul nem vezetés közbenre való érzés. Elég egy figyelmetlen, vagy felelőtlen sofőr, akit nem tudok kivédeni mondjuk mert le vagyok kicsit lassulva, vagy épp van egy fájásom, s nem működik a reflexem elég gyorsan, vagy mit tudom én, lehetne sorolni a helyzeteket, úgyhogy vezetés átmenetileg szünetel. Lehet neked sem tett jót.

Crissy
én nem kezdő anyukaként is benéztem dolgokat s fogok is biztos, úgysem tudjuk tökéletesen csinálni. Még a hibáink is abból adódnak, hogy az adott pillanatban azt hisszük a legjobbat tesszük, mondjuk, csináljuk a csemetéknek...s utána derül ki vagy jövünk rá, hogy nem volt jó. Belefér.

Gabi
Pont eszembe jutottál tegnap míg unatkoztam az nst alatt, meg szúrt az a vacak tépőzáras pánt, hogy még most volt, hogy összefutottunk te nst-n voltál, Rita ( hol vagy???? ) vizsgálaton, én még valahol a 30.hét tájékán, vagy ott sem, és tessék, ti hetek óta babáztok, sőt, Nóri már messze nem újszülött, hát aki így mosolyog! :D tündériek azzal akis fogatlan mosolyukkal, imádom!!! én meg nemsoká szülök.
Nincs digitális fényképezőnk, csak kamera, de ha hamarabb nem, szülésnél lesz fotó a rövid hajamról, bár először megyek, nem tudom milyen a fodrász, meg hát a vizesedett, kissé eltorzult arcomról mostanság sokmindent lehet csinálni csak sztárfotót nem. :D na de innen lesz szép visszajönni!

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!
Dia! köszi a választ. a vezetést tényleg abbahagyom. a hasam sem fáj már annyira, bár tegnap este se tudtam már sokat aludni... valszeg ez az utolsó hónap kínja lesz :cry:
Viszont szerintem nem jósló volt, mert az hullámokban jön, nem? Nekem meg végig fájt.

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!


Köszi a gratulációkat! Megnéztem a tali képeit és a picurkák édesek és gyönyörűek voltak. Milyen nyugodtan pihiztek a pléden:)) Talán már a következőre mi is el tudunk menni.

Cunci a műtétet Kardos doki csinálta Ő volt a fogadott orvosom és azért volt császár mer az előző heg nagyon elvékonyodott és félő volt, hogy szétnyílik. A vérnyomásom is rendetlenkedett már a vége felé, így 4-én az nst után rögtön beküldött este a kórházba. Sajnos a kenetben amit levett volt strepto így még kellett kapnom két adag antibiotikumot szuriban és ezért csak éjjel 11 -kor kezdett neki a császárnak. Nem egy kellemes dolog,de túléltem. Másnap a felkeléssel voltak gondjaim, mert nagyon legyengültem és szédelegtem. Na, de hol van az már:)))

Niki, Gabi cukik nagyon a kicsikről felrakott képetek. Gratula egészséges, szép és látszik, hogy kiegyensúlyozott babák.

Tengdi és Nikilány kitartást Nektek így a vége felé, nemsokára már Ti is a karjaitokban tarthatjátok a picikéteket, ez szerintem a világ legszebb és legcsodálatosabb érzése.

Pusz

Kép
ili40
 
 


Meghívós lett a blogom, ha kértek meghívót akkor adjatok email címet

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Hogy bírjátok azt a meleget megint? Én viszonylag jól, de itthon csak egy bugyiban...
Végre 99%-osak vagyunk a lakásfelújítással.... már nagyon untam.
Tegnap összeállította a Férjem a kiságyat. Minden szerelésről csinálunk egy kis videót, hogy majd amikor Orsi nagyobb, azaz nagy lesz, annyi idős, mint mi, akkor visszanézheti, hogy miként készültünk.

Nikilány:
Nekem még nem volt ilyen fájásom. Beszéltél orvossal? Mit mondott? Te voltál mostanában uh-n? Én csak jövő hétvégén megyek.

Kép

Kép
esztke
 
 


hát saját anyámnak nézek ki jelenleg, iszonyú lett a hajam. Nem tudom ilyen fiatal csaj hogy csinálhat ilyen ósdi frizurát, az a tipikus, ami minden 50-60 feletti néninek van, csak nekik többnyire dauerral. Lehet, hogy levágva jól van, s ha én csinálom meg egy fokkal jobb lesz, meg majd bevetek valami hajpánt dolgot...na mindegy, jót tett neki, egészséges, majd megnő, szerencsére gyorsan.

Gabi
Mikor bemegyek szülni, ha hamarabb érkezem, mint Kardos doki, akkor az ügyeletes is a szülésznő is nekiállnak vizsgálgatni előtte, vagy megvárják míg beér a doki?

Nikilány
nehéz elmondani, mert részben folyamatos részben hullámokban jön. Nekem épp most is van, kb fél órája folyamatosan, de vannak másodpercek, mikor nincs. Lehet ezt más jobban el tudja mondani, pl. Gabi. Ahogy mozog a pici méhösszehúzódást vált ki, ami van, hogy tompa, de van, mikor éles, szúró fájdalom, nekem keveredik mindig, de vajúdásnál éles szúró nincs, mert az a szalagok nyúlása, meg mit tudom én.

Marcsi
Semmi ötletem nincs, nálunk ez még most is olyan szinten így van, hogy már ezt unom. Máté 10-ből 9-szer nyűgösen, hisztizve kel, mindegy mennyit alszik, mindegy mikor, és képes fél óráig eltartani, míg magához tér. Ha nem vagyok ott akkor éktelen hisztit rendez, de ha ott vagyok, nekem is nyűgös, semmi nem jó neki, úgyhogy ezzel fel is tud bosszantani. Ha 2 centivel arrébb teszem a kakaósbögrét, mint mutatja, akkor már ordít..ha icipicit melegebb vagy hidegebb, akkor megintcsak...iszonyú raplisak az ébredési. És hát Bogi is Bika... :D na jó, minden tpersze erre sem lehet fogni. De ahogy beszéltünk tényleg van a két kicsi között hasonlóság.

Kép
Kép
tengdi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: