Új privát üzeneted érkezett!

Brumi,elküldtem.

Kép
v.andi
 
 


Én meg pont most akartam. :D

Bobóka, szóval én teljesen félreértettem a kérdésedet, így én ugyanazt tenném mint Brumi a plédekkel kapcsolatban! :oops:

Mabe, nekem is lesz segítségem, sikerült úgy alakítani anyukámnak az életét.

Ma abbahagytam végül a magne-t és egész nap egy szál keményedésem nem volt. :shock: Viszont babám eszméletlen mit mozog össze ma, még most is nyomja!

Kép
kata05
 
 


[quote="v.andi"]B írta:v.andirumi,elküldtem.


köszi, de nem jött át :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 

 
 

Kriszti,olyan lefele van,de gondolom megy még le a pocid.Enyémhez képest mindenképpen lentebb van!

Brumi,gondolom jól is sikerült a vendégség :) Lilla,amikor "lefogjátok" és mossátok a fogát,akkor sír??

Én ma fodrász után aludtam egy nagyot.Teszteltem az új sérót :lol: :lol: :lol: Holnap anyukámékhoz megyünk,és nagyit köszöntünk,és hétfőn végre megjön a bababútor.Végre én is elkezdem kimosni a ruhákat.Még majd matracot kell venni,és a pelenkázóra feltétet.

Kép
v.andi
 
 


Kriszti, szerintem nem vészesen ment le, de valamivel lentebb van már.

Kép
kata05
 
 


Sziasztok!

Szerda este hazajöttünk. Csütörtök, péntek egész nap rohangáltunk. Csütörtökön voltunk még 2 bababoltban, hogy felmérjük mi-hol-mennyi. Az lett az eredménye, hogy lemondtam a kinézett babakocsiról... Mert nem mindegy, hogy 1 vagy 2 év garancia és a -7 kg sem mindegy, mert valószínűleg sokat lesz ki-be rakva a csomagtartómba... Megvettük a pelenkázólapot, textilpelust, bébihordozót. Vettem még popsitörlőt is, lassan tényleg összerakom a csomagot. Beszéltem szülésznővel, hogy mit kell majd vinni.
Tegnap este beraktam a matracot az ágyikóba és a fejvédővel és az ágyneművel együtt csodaszép. El is sírtam magam... Párom meg kérdezte mi van és csak sírtam, hogy olyan szép és remélem bele tudom majd fektetni. Idáig olyan nyugodt voltam, de mostanában aggódom...
Szerdán egész nap nem éreztem mozogni, csütörtökön hajnali 5-kor kicsit hullámzott, de aztán jó sokáig semmi, (negyed 1-ig) így párom mondta, hogy inkább nézessük meg. Fél 1-kor meghallgattuk a szívhangot. A csaj azt mondta alszik, jó erősen megnyomta oldalt a hasam, akkor emelkedett, de vissza is esett. Azt mondta alszik is vissza, az idő miatt állítólag sokat küzd az nst-kkel is. Ma már jobb volt, de egész nap nem nagyon volt aktív. Este fél 8 körül viszont elég sokáig fennt volt, így kicsit jobban érzem magam. Takarítani, mosni, főzni kellett volna, de hogy ne mindent nekem kelljen egyszerre, anyu hozott kaját. Így kitakarítottam a szobát és a fürdőt, meg az ideiglenes "mosókonyhát". Mostam is. Aztán 5 körül nekiálltam palacsintát sütni... Sehogy nem akart jó lenni, állandóan szakadt, 4 ment a kukába. :lol: :lol: Főztem kukoricát is, most fogom megenni vacsi helyett.
Holnap folytatom a takarítást a 2 előszobával és a konyhával... meg főzök is valamit.
Én már nagyon nehezem létezem. Egyrészt lelkileg, mert annyi mindent meg kéne, de nem megy.... Tudom, tudom, de hát nem ehhez vagyok szokva. Másrészt a fáradtság, mert éjjeleim horror, legtöbbször óránként ébredek... Ha szedem a gyógyszert is sípolok, nem kapok rendesen levegőt. A térdeim már nagyon nem bírnak el, pedig nem szedtem fel olyan sokat, és a gyomorsav is kínoz gyógyszer mellett is, hiába nem eszem iszom olyanokat...
Kos vagyok, mond ez valamit??? Oroszlán aszcendenssel :lol: :lol:
Reagálni majd talán később. De puszi mindenkinek.
bex13
 
 


[quote="v.andi"][ írta:v.andib]Kriszti,olyan lefele van,de gondolom megy még le a pocid.Enyémhez képest mindenképpen lentebb van!

Brumi,gondolom jól is sikerült a vendégség :) Lilla,amikor "lefogjátok" és mossátok a fogát,akkor sír??

Én ma fodrász után aludtam egy nagyot.Teszteltem az új sérót :lol: :lol: :lol: Holnap anyukámékhoz megyünk,és nagyit köszöntünk,és hétfőn végre megjön a bababútor.Végre én is elkezdem kimosni a ruhákat.Még majd matracot kell venni,és a pelenkázóra feltétet.


Andi: sííííííííírt-e ... szerinted ??? ... ordított, ahogy csak tudott, és kiabálni akart, hogy "elégóóóóóó = elégvolt :) ... de ez csak színtiszta hiszti és akaratosság volt, ezért nem érdekelt ...

Kriszti: nem találom a leereszkedős pocakképet, hol keressem ???

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi,annyit gondolkodtam én ezen.Érdemes ezt ennyire erőltetni???
Pszichésen ez egyáltalán nem tesz jót neki.Oviban úgyis együtt fognak fogat mosni,biztos nem lesz vele gond.

Kép
v.andi
 
 


Köszi a koszöntéseket!!!

Anna!

Ezt nem is tudtam, jó hogy írtad!

Kislődre aki tud, menjetek el, fantasztikus volt, kötélpályák ezerrel a bébitől a profiig, Fanni is élvezte nagyon. gyönyörű tó is van, rengeteg játéklehetőség és árban sem vészes. Üdülési csekkel is lehet fizetni.
Majd holnap teszek fel képeket is!


Jó éjt mindenkinek!!!!

Kép
arvaerika
 
 


[quote="v.andi"]B írta:v.andirumi,annyit gondolkodtam én ezen.Érdemes ezt ennyire erőltetni???
Pszichésen ez egyáltalán nem tesz jót neki.Oviban úgyis együtt fognak fogat mosni,biztos nem lesz vele gond.


Andi: én is sokat gondolkodtam rajta, ez az egyetlen egy dolog, amit "ráerőszakolok", de mivel probléma van a fogaival (amit írtam a a fogzománc fejlődési rendellenesség), ez nálunk nem kérdés: muszáj legalább este elől is megmosni a fogát, mert kirohad neki !!! ... az pedig sokkal nagyobb problémát okoz, mint az, hogy sír egy kicsit, mert nem az van, amit ő akar ... addig ordít, amíg a fogkefe elől van a szájában, ha kiveszed, mintha elvágták volna, vigyorog tovább (mint egész nap, általában egy nagyon jókedélyű gyerek ) ... ebben a kérdésben Imolával értek egyet: ezt az egyet nem hagyhatom rá :( ...

PEdig nem szívesen teszem, ennyire már ismerhetsz :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi,eszembe jutott valami!
Anno nálunk jött a fogtündér,amikor Daninak kiestek a fogai.Párna alá tettük,és reggelre kapott cserébe valamit.Lillának esetleg nem lehet ezt elmesélni,hogy van a fogtündér,és majd amikor a fogai kiesnek,akkor lesz ajándék,de csak szép és egészséges fogakért jár meglepi,és ezért kell megmosni. :idea: :?: :?: :?: :idea:

Kép
v.andi
 
 


Bex :) nyugi, nem lesz semmi baj! :)

Anna, tudom én, h ha rögzül a buksi, akkor nincs gond, de spec én nem tudom megállapítani, h rögzült e... s bizti ami bizti, inkább nínós autó, mint ami a végállomásra visz.....

Bibi, a picasán van a 30 és a 35 hetes egymás mellett..
Tényleg ment volna le egy kicsit... :roll: mondjuk gyomorégésem már jó pár napja nincs....

bocs, most csak ennyi, mert kipurc van teljesen....

vicger
 
 


Süti,mi volt az Uzsokiban????Milyen volt a szülőszoba látogatás?

Kriszti,nyugodalmas jó éjszakát!

Kép
v.andi
 
 


[quote="v.andi"]B írta:v.andirumi,eszembe jutott valami!
Anno nálunk jött a fogtündér,amikor Daninak kiestek a fogai.Párna alá tettük,és reggelre kapott cserébe valamit.Lillának esetleg nem lehet ezt elmesélni,hogy van a fogtündér,és majd amikor a fogai kiesnek,akkor lesz ajándék,de csak szép és egészséges fogakért jár meglepi,és ezért kell megmosni. :idea: :?: :?: :?: :idea:


Andi:Megpróbálom, mert jó ötletnek tartom, csak azt nem tudom eldönteni: érti-e már:

-mi az, hogy ki fognak esni a fogai ...
-mi az, hogy jön a tündér, és ezért (A fogkiesésésrt) ajándékot kap ??? (ajándékot ünnepkor, vagy csak "úgy" szokott kapni, nem kötjük, kötöttük eddig semmilyen "produktumhoz :shock: :lol: :lol:

KRISZTI: nekem határozottan lejjebb van a hasad !!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti, erre én is nagyon kíváncsi vagyok !!! (szerdán, ha megyek a kistarcsai k-ba nst-re, én is bekuncsorgom magam egy szülőszobába, vagy legalább a közelébe :)

Andi: kérdezted, hogy ajánlásra mentünk-e ehhez a dokihoz ... nem, hanem rákerestem arra a gugliban, hogy "ügyeletben szülni kistarcsa" ...

kiadott jó pár eredményt, és ő volt az, akiről egyöntetűen emberileg szuperlativuszokban beszéltek, és egyetlen egy negatív vélemény sem volt róla ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi,ez egy film volt anno,onnan az ötlet.De.Lehet mást is kitalálni,csak hatásos legyen.Én érzésem szerint mindenképpen elhagynám a "ráerőszakolást",mert valami oka van annak,hogy addig ordít,amíg a szájában van a fogkefe.És ennek semmi köze ahhoz,hogy ő milyen jegyben született,és mennyire akaratos.Majd még törpölök,hátha eszembe jut egy jobb ötlet.


Junior nagyon nyomja a hólyagomat :twisted: 15 percenként pisilek :shock:

Kép
v.andi
 
 


Andi: annyira aranyos vagy : KÖSZÖNÖM !!! ... és mindenkitől minden ötletet meghallgatok, mert ez tényleg egy nagy probléma nálunk ... :shock:

Most elköszönök, pusszantás, aludjatok jóóóóóóóóól !!!!!!!!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Vasárnap mindenki sokáig alszik?

t-pk
 
 


Jó reggelt!
Ja, de régen volt ilyen rossz éjszakám! Úgy látszik a camembert sajt sültpaprika krémmel nem egy igazán jó utóvacsora :(

Tünde, nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy csak a meglepetés ereje miatt működött. Remélem nincs igazam.

Bex, a vége felé már nagyon nehéz bír lenni.

Kriszti, mindjárt megnézem a képedet...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Kriszti, én nem látok lényeges változást a két kép között. Ha a szeméremcsontod jóval kijjebb van, mint eddig, az azt jelenti, hogy beilleszkedett a feje és nem kell aggódni. Ha legközelebb mész vizsgálatra, mindenesetre kérdezz rá, kézzel a hasadon ki tudják tapogatni, hogy mi a helyzet ( megkeresik és megpróbálják elmozdítani a kis fejét, ha nem lehet: beilleszkedett), vagy a szívhang, ha lejjebb hallható, mint korábban, az is ezt jelenti. Ja, és többedik gyerekeknél is előfordul, hogy hetekkel előbb leszállnak :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Jó reggelt!

Kriszti, köszi, akkor lehet, hogy beilleszkedés felé van a babó?? Hát majd a következő uh-n úgyis biztos megmondják...

Tudtok valami általános tisztítószert, ami a babáknak nem árt (nem allergiásak rá stb.)?? Pelenkázó szekrény, feltét, ill. ágy lemosáshoz kellene... Köszi!!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Jó reggelt! (napot) 8)

Olvasok ám rendületlenül, bocsi, h nem reagálok, kicsit nyűgös voltam a napokban, illetve nem mindig bírtam lábra állni :( most jobb picit...

Vicger, nekem sem tűnt fel annyira, de nem is értek olyan jól hozzá...

Andi, örülök, hogy a gyomrod jobb!

Bibi, remélem beválik a módszer a fogmosásnál!

Mabe, Imola nagyon helyes!!!!

Boboka, azt hiszem, nekem is 175-ös a kocsi, pléd lesz alatta.

Bex, minden rendben van biztosan a babóbal, ha nagyon aggódsz, menjetek el még 1x dokihoz! És pihi!

floranan
 
 


Lehet kapni bababoltokban folyékony sterilizáló folyadékot - cumikhoz és egyéb ilyen dolgokhoz. Én azt vettem, vizbe kell beletenni ...
De szerintem bármilyen fertőtlenítő megteszi, hiszen úgyis lesz pelenka vagy valami más anyag a kis teste és az ágy, pelenkázó.. között.
De ezt csak mint laikus mondom.

t-pk
 
 


Vicger, most olvastam, mekkora tűz volt éjjel Miskolcon, remélem, párod jól van!! És persze ti is!! :(

floranan
 
 


Jó reggelt!

Anna,jól hangzik amit ettél,de gondolom a gyomrod nem örült neki.Remélem most már jobb.

Peppino,tiszta víz,vagy én anno pici babahabfürdőt tettem a vízbe,de tényleg nagyon picit.

Az alvás nekem ment volna,de valami paraszt szomszéd hajnali 4-kor kezdet bulizni.Végig hallgattuk a mamma mia c. film zenéjét,és valami ostoba k---va vihogását.Nagyon morcos voltam,mert tényleg addig nagyon jót aludtam.Ennek köszönhetően én is később keltem fel,mint szoktam.
Mi nemsokára elindulunk Anyukámhoz,csak délután jövünk haza.Lehet,hogy szülésig már nem megyünk,meglátjuk.

Kép
v.andi
 
 


Ezt találtam véletlenül, hátha hasznos, a szoptatásról (nekem ugye ez para-téma)

http://www.szoptatasrafelkeszito.hu/dow ... apelve.pdf

(Innen van: http://www.babafalva.hu/hp/ )

Egy kérdés: ti rögtön használtok majd valamilyen krémet, amit nem kell lemosni szoptatáskor, megelőzésre, vagy csak akkor, ha esetleg fáj v kisebesedik?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára floranan 2009.08.16 09:30-kor.

floranan
 
 


Floranan,sztem csak akkor kell krém,ha kisebesedik.Én tudok egy nagyon jó krémet:
http://kekkenocs.hu/?Ha_seg%EDts%E9g_ke ... _hat%E1sai
Már jó pár kismamának bevált,és nagyon hamar rendbe hozta a kisebesedett helyeket.

Kép
v.andi
 
 


[quote="v.andi"]F írta:v.andiloranan,sztem csak akkor kell krém,ha kisebesedik.Én tudok egy nagyon jó krémet:
http://kekkenocs.hu/?Ha_seg%EDts%E9g_ke ... _hat%E1sai
Már jó pár kismamának bevált,és nagyon hamar rendbe hozta a kisebesedett helyeket.


Köszi Andi, igen, már a múltkor is nagyon szimpatikus volt!!!
Jó Anyuka-látogatást!! :D
Remélem tudsz majd pihizni is!!

floranan
 
 


Bex!

Remélem a babád aktívabb már, de tényleg inkább menj el orvoshoz, hogy ne kelljen aggódnod!

Neked pedig jobbulást kívánok, sajnálom, hogy ilyen rosszul érzed magad! :roll:

Köszi a válaszokat a tiszt.szerrel kapcsolatban, még ha van valami ötlet írjátok meg légyszíves!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Sziasztok! :)
Szép napot mindenkinek! :)

Olyan álomkóros vagyok, pedig fél 9ig :!: :!: :!: aludtam :D :D :D Atesz átvette Atit reggel 6kor, s hagytak aludni :)

Pocak: szerdán lesz uh, csütörtökön strepto mintavétel, s méhszájsas, akkor azért már okosabb leszek.

Bibi, örülök, hogy sírás nélkül mostatok fogat! :) Mi nem :? :) Ami a fogtündért illeti, nem az ajándékozás miatt alakult ez ki, hanem amiatt, hogy nagyon sok kisgyerek lelki traumaként éli meg, hogy kiesik a foga, vagy le kell vágni a körmét, v a haját, kvázi csonkításként fogják fel a dolgot...mintha pl a fülük esne le és iszonyú stressznek vannak ezáltal kitéve, s azzal, hogy mondhatni becseréli egy meglepire, könnyebb az "elválás" a fogtól, mint testrésztől. Nálunk Gergő volt ilyen, hatalmas tragédiaként élte meg az első tejfogának a mozgását, majd a kiesés előtti lefegését :? ebben segített a Fogtündér.. hozott neki a párna alá egy kinderfigurát és kész :) /jó tanács: érdemes gyűjteni a figurákat, ha ne adj Isten váratlan fogkiesés történik, legyen mihez nyúlni/ Nálunk így lett Fogtündér, s a fogváltás nyugodt.

Flora, köszönöm szépen jól vagyunk, szerencsére tegnap nem volt Atesz szolgálatban.... iszonyú tragédia....

Anna, tényleg jól hangzik az utóvacsid... kár, hogy nem tetszett a pocakodnak...
beilleszkedés: óóóó hát én nem vagyok ilyen profi, h tudjam mikor van kijjebb /de hülyén néz ki ez leírva :lol: :lol: :lol: / a csontom :oops:

Peppino a t-pk által említett chicco sterilizáló folyadék is nagyon jó, ilyet használok én is, az illata is szuper, s van egy békás márkájú, asszem frost a neve tisztítószer, az is jó, mert a lehető legkevesebb vegyszert tartalmazza, ökoszer.

T-pk, hogy vagytok?

Andi érezzétek jól magatokat! :)

Madar
, még mindig a Balcsin?

mi a mai napra egy dvd-zést terveztünk, 101 kiskutyát, aztán kimennénk Tapolcára egyet sétálni, mókust nézni stb...

vicger
 
 


Flora, előre nem kell kenni semmivel. Viszont a szoptatás után a melleket nem kell sem letörölni, sem lemosni, s így az anyatej és a babanyál együttes csodavegyülete megelőzésre is tökéletesen kiváló. Egyébként a sebes cickóra is csodásan hat az anyatej, meg a szabadon hagyás.

vicger
 
 


Floranan!

A fenti írást elolvastam, teljesen rendben van (nem is lehetne másképp, hisz egy IBCLC végzettségű hölgy írta), olvasgasd, jegyezd meg. Főleg a kórházban, a szopi kezdetekor jó, ha minden tanács ellenére fel vagy vérztezve ilyen segítséggel (pl. én több szülésemnél is hallottam a gyerekágyas osztályon, hogy nekem vagy másik kismamának a szoptatás korlátozását javasolták (pl a "felázik a mell", attól sebes a mell, hogy sokat van mellen miatt).
Mondjuk nekem a kisfiam okosabb volt a csecsemősöknél, ő egyszerűen nem hagyta magát, és nem volt nyugodt addig, amíg annyiszor nem került mellre, ahogy ő szerette volna. Aranyos is volt a helyzet, mert ketten voltunk egy szobában, akik nagyjából egyszerre szültünk, az én fiam két napig balhézott sokat, ha nem kapta meg amit akart, de aztán ahogy beindult az érett tej (a sok szopitól a 2. napra már volt), aludt-evett. A másik kismama viszont pont fordítva járt, neki eleinte csöndben volt a babája, de aztán mikor elmúlt a szülés utáni aluszékonysága, hát volt hangja... :D:D

Szaksegítség (pl. LLL-esek: http://www.lll.hu/telefon .De senki ne haragudjon meg rájuk, ha valakit épp nem ér el a listából, ők önkéntes segítők, sokan több gyerekkel (LLL-es legyen valaki, ahhoz feltétel, hogy leg. 1 gyerekét az LLL-nek megfelelő módon szoptassa maga is, tehát mindegyikőjüknek van leg. 1 gyereke (kisebb-nagyobb)).) telefonszámai legyen nálatok!!! Probléma van, akkor mihamarabb hívni, akár a kórházból (sajnos nem mondhatni azt, hogy a kórházi csecsemősök mindehol toppon vannak a témában).

Astrid

Kép
astrid
 
 


Ja, nálunk csönd van. A csapat egy kerti buliba hivatalos (én is, csak én már kihúztam magam alóla :D:D), úgyhogy lehet, hoyg egész napra így marad :D. Igaz, indulás előtt eltörtek egy üveg szörpöt...
De nagyon nem bírnak magukkal, látszik, hoyg kezd hosszú lenni a szünet, mindnek jó lenne egy kis saját korú gyerektársaság, mert így egymást nyúzzák. A két nagy bunyózik (amit amúgy ki nem állhatok), és egymást piszkálják. Pedig amúgy normálsiak bírnak lenni, de most mintha elvándorolt volna az eszünk. (A 7 éves fiam 3 napja rendszeresen leeszi ebédkor a pólóját. Tiszta ciki. Most már bevetettem, hogy ő mossa, mert ha még két éves lenne, akkor rendben lenne, vagy csak egy-egy alaklommal véletlenül, de hogy minden ebédnél! (Persze lecsó, milánó, mivel is mással!))
A legbosszantóbb persze az, hogy a mamáknak egy hangjuk nem volt rájuk, csak itthon nekem mennek az agyamra.
A párom meg ma megkérdezte, hogy akkor ma szülünk-e, mert kitaláltam, hogy akkor azonnal és most ágyneműt mosok, de nem csak a huzatot, hanem mindenestül (vasárnap :D). Úúúúúú, hivatalosan 2 héten belül vagyok! :oops: :D

Astrid

Kép
astrid
 
 


vicger:

köszi megvagyok, igazából semmi változást nem veszek észre magamon. Nem fáj, csak keményedik a pocim.

holnap megyünk megint ctg-re, remélem nem kell bent maradnom még- bár a dokim azt mondta, hogy biztos, ami biztos vigyem a cuccomat magammal.
Igazából nem tudom, hogy mikor fogna ott - nem kérdeztem tőle. De remélem, ha nem változott semmi, nem nyílt a méhszáj stb. akkor haza jöhetek.
Jövő héten még úgysem szülök :wink: , az utána lévő hétre gondoltam :wink: :wink:

t-pk
 
 


Vicger, akkor jó!! És milyen jót aludtál, húú :D

Köszi a tanácsokat, Vicger, Astrid!

Asszem ma elkezdem összetenni / vásárolgatni a kis kórházi csomagot...

floranan
 
 


Szép napot mindenkinek!

Bibi, Kata, Flora, köszi a tippeket a babakocsival kapcsolatban :)

Kriszti, én sem értek a "leeső" pocihoz még, ezért nem tudom, hogy hol tartasz :oops:

Flora, örülök, hogy ma már jobb egy picit a hátad :wink:

Tegnap nagyjából elkészültünk a gyerekszoba egyik sarkával, képet tettem fel a picasara.
A többi része is elméletileg rendben van, már csak a ruhákat kell mosni, vasalni, a szekrényeket áttörölni, meg egy két lim lomot anyuékhoz hazaadni :lol: mert nálunk már nem fér :lol:

Mell: én sem kenem először semmivel, majd ha esetleg kisebesedik, csak akkor.

Bex, szerdán nekem is nagyon lusti volt Niki, de nagyon jól tettétek, hogy bementetek szívhangot hallgatni.
Ezek a frontok tutira felborítják néha a babáink ritmusát is.
Vendég
 


Jó reggelt!

Voltam nst-n meg dokinál, a fejecskéje azért nem rögzült, mert nagyon lent van a hasam, így azt mondta, támasszam alá valahogy. Most a szülésznőmtől kaptam hálót, azt húztam rá.... :lol:
A vizsgálat marhára fájt, gondolom segíteni akart beilleszteni a buksit. Komolyan olyan érzésem volt, mint amikor fájás alatt tágítanak....
Ajánlotta a homeos bogyókat is, meg apuciprosztaglandint.... :wink:
Hát,nem tudom, bár inkább az övé, mint a szarvasmarháé...(úgy tudom, a gyógyszertári tágítókban marhasperma van)

Megpróbálok képeket tenni a tegnapi kalandparkról


Szilvalekit főzött valaki? Már több órája főzöm, isteni az íze, de nem akar besűrűsödni :cry:

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok,bocs hogy csak mostmde este nem volt net,ma meg reggel kimentünk a józsefvárosira köntösért.
Scooper2000 a gyerekágynemű,paplan -140×70- és párna huzat.Ha sokkalod érdemes egy meglévő felnőttet átalakítani.

BobokaVizelet,kicsit szúrós szagú,magzatvíz folyamatosan csorog és szintelen szagtalan-ezt a szülésznő mondta tegnap.

Andi,RitaSzerintem teljesen rendben van a kórház.A szülőszoba ---egy ágyas előnye :egyedül vagy,hátrány nincs légkondi, kétágyas--előnye:van légkondi,hátránya :kisebb a hely a járkálásra,függönnyel van elválasztva.Vajúdó nincs.A szülőszobán vajúdsz,de ahogy neked kényelmes,nem fektetnek feltétlenül hanyat,csak ha indokolt.Van egy előkészítő(ott borotválnak és beöntenek-beöntés nem kötelező csak nagyon javasolt!!!!,viszont ott helyben van wc és zuhanyzó,ami új és tiszta!!!,aztán kövi szoba a vizsgáló--itt néznek tágulást,ctg-t,meg ha túl hordás van vagy kevéssé tágulsz még valamilyen vizsgálatot,új és tiszta!!!Aztán jön a kétágyas szülőszoba,kicsi,de tisztának tűnt!!!
A gyermekágyas rész,meghát tényleg magyar eü.A kórtermekbe elvileg nem lehet bemenni a látogatóknak,ez minden ajtóra ki van írva,a folyóson voltak most is a kismamák,babák és látogatók.Ebédlő nincs.de van egy tálaló,ott van mikro.A hűtőt nem kérdeztem de volt januárba 2 nagy közös,az most nem tudom hol van.Kaptam listát,hogy mi kell,sztem ha bementek NST-re kérjetek ti is,ha nem akkor beírom a picasaba!!!

No,ezt most elküldöm,aztán visszaolvasok!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a megnyugtató hsz-eket, jól estek. :oops: Most már kicsit megnyugodtam, csak az vágott mellbe a dokinál, hogy mindez az elmúlt kevesebb, mint 2 hétben történt. Tudom, hogy fel kell készülnie a szervezetemnek a következő napokban vagy hetekben, és jobb is így, hogy fokozatosan történik. Csak ezzel a változással olyan közeli lett a találkozás. :oops:

Erika: Sajnálom, hogy ilyen kellemetlen volt a vizsgálat. Most először nekem is fájt egy kicsit; doki azt mondta, hogy kicsit hátrébbcsúszott a méhszáj, és már nehezebb elérni.

Tisztítószer: Én is a Frosch-t javasolnám, de csak kaki után. Pisi után én csak egy popsitörlővel töröltem át a felületet.

Mellbimbókrém: Én is csak akkor használtam, amikor vagy nagyon kiszáradt és az anyatej nem segített vagy mikor egy kicsit sebes lett. Nekem a Garmastan vált be a legjobban. És a levegőztetés tényleg a legjobb gyógyír sokszor.

Boboka: Nagyon szépen alakul Niki birodalma! :lol:

Flora: Van a Villányi úton egy mozgásjavító egészségközpont, ahol mindenféle módszerekkel gyógyítanak. Nem tudom a pontos nevét, szemben van a Kertészetivel pont. Ha nagyon nem javulsz, lehet, hogy érdemes lenne felkeresned őket.

Bex: Sajnálom, hogy ilyen rossz passzban vagy! Remélem hamarosan javul a helyzet!

Pancsika: Drukkolok, hogy ne kelljen bent maradnod szerdán.

Andi: Szomszéd :twisted:

Süti: Én is nagyon várom már a beszámolót a kórházról!

Kép

Kép
hgrita
 
 


Süti, én meg pont ma hallottam, hogy inkább rózsaszínes, hússzínű a magzatvíz és nem átlátszó, inkább egy kicsit krémszerű állagú.

Bár gondolom ez is függ a méhen belüli állapotoktól is.

No, a lényeg, hogy még ne akarjon csöpögni, elfolyni :lol: :lol: :lol:

Csajok, előre is bocs a diétázóktól, de ma anyukám csinált nekem meg a kis csajszimnak :) túrógombócot, én már ezer éve nem ettem, és úúúúúúgy vágytam már rá, ez felért egy ötös lottóval nálam most :lol:
Vendég
 


Süti: Köszi a beszámolót, pont beelőztél. :lol: Nekem ez így tökéletesen megfelel, főleg ha van dokim is hozzá. :wink: Három évvel ezelőtti állapotokhoz képest annyi azért javult, hogy van legalább légkondi. Akkor nem volt és 3 órát fektettek CTGre kötve az egyágyasban, légkondi nélkül, július végi esti 30 fokban. Így ez különösen jó hír.

Magzatvíz: Mikor Andrissal elfolyt, akkor a kórház 3 percre volt. Most ugye messzebb van, át kell mennünk a városon. Szerintetek szabad saját kocsi hátsó ülésén fekve vagy mindenképp mentő kell? Ha mentő, akkor igaz, hogy ha nem körzetes kórházban szülök, akkor kell a dokimtól valamiféle befogadó nyilatkozat, hogy a mentő a kérésemre oda szállítson és ne a legközelebbibe?

Kép

Kép
hgrita
 
 


Rita, köszi :)

Andi, téllleg, el is felejtettem írni, bunkó szomszéd :twisted: :twisted: menjen a csudiba :!: :!:
Azért majd Juniornál csavard fel néha a hangerőt ha ők éppen szunyókálnak, ok :?: :wink: :)
Vendég
 


Rita, nekem a dokim már az elején beleírta a kiskönyvembe, hogy tisztelt Omsz, ha bármi van, akkor a kettesre vigyenek (na jó, nem ezekkel a szavakkal :) )
Vendég
 


Boboka: Nyam-nyam, nagyon jól hangzik! :lol:

Egyébként nem tudom, hogy össze lehet-e téveszteni a magzatvíz folyását és a pisi csöpögést. Nekem nyilvánvaló volt a különbség, pedig pont pisiltem, mikor elfolyt. Azt nem tudtam visszatartani, csak jött. Én azt a trükköt olvastam, hogy leteszel az ágy szélére egy tiszta törölközőt, ráülsz meztelenül és oldalra ringassz egy kicsit jobbra-balra. Ha foltos lesz a törcsi, akkor a víz az.

Bár most én is jobban szeretném, ha fájásokkal indulna. Megijesztettetek a köldökzsinór beszorulással. :oops:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Boboka: Akkor szerdán CTG után megkérem, hogy nekem is írja be.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Ja, és ma betöltöttem a 36.hetet! :lol: Még egy hetet ki kell bírnom egyben. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Gratula a 36-hoz :) :) Nagyon ügyik vagytok :wink:

Mi ma lettünk 34 :)
Vendég
 


Nektek is gratula! :lol:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Köszi :)

Kicsit megyek lakást rendbe tenni, virágot locsolni stb. , aztán jövök még
Vendég
 


Brumi,én inkább megyek a vendégségbe,minthogy nekem legyen munkám,de ez csak most hogy terhes vagyok.
A kistarcsai honlapon van fent kép a szülőszobáról,sztem nem semmi!!!!!
Fogmosás:sztem elég idős ahhoz is hogy elmagyarázd neki,hogy ez nem fáj,és kérdezd meg hogy miért üvölt közben,lehet a zománcpromléma miatt neki kicsit érzékeny és ezért sír közben.

Magzatvíz elfolyásnál a szülésznő szerint a többedszerre szűlőknél van esély a köldökzsinór előrebukásával,az elsőszülőknél nem szokott előfordulni.

Peppinonekem a fehér bútorról cif-fel lejött a kosz,aztán forróvizzel többször átmostam.De mire odáig jutsz hogy hozzáérhet,addigra sztem már nem lesz annyira érzékeny!De van sok fajta öko-,bio-,mittudommicsodis szer,a sunridernél alkalmás mosószer(ez annyira term.anyagokból vagy akát meginni is meg lehet.,de Andi tett fel egy felmosóvizet,sztem abból is lehet tisztítószer.

Erikanekem a szülésznő mutatott pár járkálós gyakorlatot ami segít beilleszteni a fejét a babának.Csak hogyan tudnám meg mutatni???Kérdezz rá a tiednél,hátha--az egyik pingvinjárás csípőmozgatással--.

sutimano76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?