Új privát üzeneted érkezett!

Krisz,
Eszter nagyon kis édes! :D :D :D

Elevit szt nem elég!
sok vért vesztettem, kifejezett anaemiás voltam, min. 3hó pótlást előírtak, Ferrocomp Fortét szedtem + folsavat.
kell az erő a kiscsajhoz, szédelegve nem túl jó! még jön erre a hullafáradt szédelgés úgyis! :roll: :wink:

Tilli,
Vackorod?
angel37
 
 


Lois,
HGB: 96, Haemat: 0,281

skrisz72
 
 


most megnéztem én is, tul.képp ezekkel az értékekkel távoztam a kórházból:
HGB 97, Hematokrit 0.28
akkor a hemoglobinod egy icipicivel alacsonyabb, és már az enyémet is kifejezett anémiának írták a zárón!!
még vas!
angel37
 
 

 
 

Skrisz!
Én is a Ferrocomp Fortét ettem/eszem 20mg-ot/nap (most már csak 10)
Nálam mások voltak értékek meg a ref.tartományok, így ez nem sokat mond :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Elszállt az irományom :evil:

Skrisz :D
hát még én hogy örülök, hogy láthattalak végre! :D
Eszterkéd gyönyörű!!! :D :D :D Neked nagggyon gyors felépülést, mennek a drukkok!!!++++++++++++++++++++++++++++++
Tejcsi, szopizás?

Angel :P
köszi, már jobban bírja - síró "rohamok" megszűntek, feloldódott :P (így nekem is könnyebb! Tegnap olyan depis voltam, hogy Apa elmenekült mellőlem :oops: - de mára megembereltem magam :P )
Diókád mekkora? :D

Megjöttünk dokibácsitól :P Lencsikém vígan elvan, alaposan bezárkózott, így elég 4 hét múlva mennem! :P (akkor viszont már NST is lesz) - és megjött a mei tai, amit gremese varrt, gyönyörű! :P Alig várom, hogy Lencsi beleüljön! :lol:

Viszont sok a magzatvíz továbbra is...180-as CH diétát nyomom, és szerdán MM, terhelés, TSH stb.

tillidian
 
 


Sziasztok!
Skrisz, de szép kislányod van, ejha!!!:)) A párod majd riogathatja a kérőket!!:)

Megkaptam az AFP eredményt, nem is olyan borzalom. Szóval, első mérés 0,7 tehát alacsony. Igenám, de elvégezték újra és az ellenőrzéskor más érték jött ki, 0,84, tehát határértéken belüli. Azt írják, hgoy ez a korrigált érték. Mindkettő szerepel a papíron.
Mondtam az elhalt ikerterhességet és a védőnő szerint ez tuti bekavart, ez az ok. De adott beutalót genetikára, hogy ott mondják ezt meg nekem, az a szabályos eljárás.) Minden okés szerinte és megnyugtatott. :-) Az Istenhegyit felhívtam és azt mondták, hogy ilyenkor 4-es tesztet javasolnak, kedden megyek is.
Na, aztán mentünk genetikai UH-ra és minden okés a babával, minden ujjperce megvan, arányos, cuki és jól érzi magát odabenn. És a lábacskái között megláthattuk, hogy nunis a picúr babánk:)))
Szóval, sok szeretettel bemutatom nektek Dorka babánkat:_)))

Kép
Vendég
 


Nagyon boldog, jubileumi 400. oldalt kívánok a topicunknak!!!!:)))
Vendég
 


Twist, milyen nagy már a babád. Örülök, hogy még sincs ok riadalomra. Hülye afp. :evil:

Tilli, tejcsi van, szopi néha nem megy. Ha elsőre nem tudja bekapni a cicit, akkor oltári botrányt csinál. Ordít mint a sakál és homorítja a testét. Úgy meg elég nehézkes cicire tenni. :wink:

A ferrocomp-ot lehet recept nélkül kapni?

skrisz72
 
 


Krisz, olvastam a blogodat, nagyon ari, ahogy "Eszti ír":))
Hogy-hogy nem tudja bekapni a cicit? SZóval, nem zárja össze az ajkait? És végül is hamar megtalálja a cicit és abbahagyja a sírást? HÁnyszor eszik egy nap?

(minden érdekel!!!!:) :wink:
Vendég
 


Till, gratula a jó eredményhez, hogy elég 4 hét múlva újra mennetek, mert jól be van zárkózva a baba:))
A sok magzatvízzel mit lehet csinálni? (legalább van hol úsznia:)))
Vendég
 


Till: szuper jó, hogy Lencsi jól érzi magát odabent! Vackor a meg a táborban! :wink:

Twist: gratulálok a kislányhoz! Nagyon kis cuki!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Anyukák! Most olvastam, hogy ahogyan a baba most mocorog-alszik a pocakban, ugyabban a periódusban van ébren és alszik idekint. Ez tényleg így van, vagy csak kitaláció és butaság? Utóbbiban nagyon bízom egyébként! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!!

Skrisz gyönyörű Eszti baba!!!!!!!!
Neked gyors felépülést kívánok pihenj annyit amennyit csak tudsz!

Tilli szupi Lencsinek jó helye van örülök a jó eredményednek!

Twist gondolom kicsit meg nyugodtál!
Nagyon szép Dorkababa gratulálok a kis punishoz!!!! :D
Te nem voltá már a 11-13 hét között genetikai UH-n?
:roll:

Lois igen szerintem holnap átmegyek Ráckevére a DM-be és veszek!!

Ma most mentek el a vendégek esett az eső de itt a teraszon tudtunk grillezni!
A lányok meghallgatták Túrógombócot nagy volt a röhögés mikor bemozdult és mindenki megsüketült!!
Barátnőmnek itt volt a 1,5 éves kisfia hát izgága egy emberke! :lol:
Ő is februári tehát a babák között kb 2 év lesz. :wink:
Nagyon rendik voltak mindent elpakoltak és el is mosogattak.
(régi és nagyon jó barátok!)
Most megyek és azért ledőlök picit!!

Kép

Kép
raniko
 
 


Timi :P
Nem tudom, ez hogy van egyes babáknál, de ikreknél biztosan nem így :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Skrisz,
próbáltál fejni és cumiból itatni, vagy szokjátok a hagyományos szopit? :roll: Biztos belejön a Kicsilány! :D

Twist,
hatalmas gratula a kis Nunishoz! :lol:
(AFP. nekem ugyanaz nap (1 óra eltéréssel!) vették le a Péterfyben az AFP-t, majd az Istenhegyin a 4-es tesztet. Eredmény:
Péterfy. AFP: 29.13 ng/ml
MoM: 0.84
Istenhegyi: AFP: 22,53 ng/ml
MoM: 0,67

Erről ennyit...(tudod, nekem is volt egy iker, aki meggondolta magát! Sőt, ha jól emléxem, Nikónak is!)

Raniko,
jó pihizést! :P

Lona, Pálgi, Niko, Tobi,
merre jártok? :roll:

Nyulasz-mami? :P

tillidian
 
 


Tilli,
jól van akkor! :lol:
mindjárt tábor vége! :wink:
aztán nehogy még majd visszasírja :roll: :wink:

Maki kb 3700, kb egy hete hossz 51cm :D

Twist,
ez megnyugatató most már, a négyes is biztos jó lesz! :)
Dorkababa :lol: :lol:

Krisz,
kapható, sőt sztem még DM-ben is tán, de erre nem esküszom meg :oops:
hjujj a homorítást ismerem :? , meg a kézzel tiltakozás, szájösszezárás :roll: :roll: de ez már elmúlt, biztos Eszter is belejön!
néha azért most is szokott Diu "ütvefúrózni" :D
angel37
 
 


Skrisz!
Szerintem nincs a Dm-ben, legalábbis én kifejezetten kerestem ott, de nem volt. Recept nélkül gyógyszertárban, van mild és forte, a forte dupla dózis, én azt szedtem.
Melled hogy bírja?

Timi!

Nekem is mondtak ilyesmit, én nem vettem észre hogy valóban így is lenne :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Twist!
Gratula a Csajszihoz!! :D

Képzeljétek úgy fest ma elkezdtünk cumizni :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel,
szuper hatalmas Dióka! :D

Lois,
mármint játszó cumival? :roll:

na megyek, vár Dr. House :lol: (Jack Bauer "elfogyott" :shock: :lol: )

tillidian
 
 


Angel
milyen hatalmas már Diócska!!! :shock: :lol: Hozol képet a másikba?

Timi
pont ma jutott eszembe h. Léna pocakban is hajnal 5kor bulizott....és Ő megtartotta eme remek szokását kint is. :wink: 5kor kel és 7,30felé már' alszik is újból.

Kép
katica_75
 
 


Katica: az enyémek éjjel 2-3-tól 5-6-ig tartanak bulit, aztán 8-9-től este 8-ig.

Ma megyünk egy csomó helyre, úgyhogy ma nem nagyon lesz pihenés. Annak is örülök, ha apának 1 szabadnapja van egy héten. Persze éjszakára megy dolgozni. :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


szaisztok!

Tilli,
nő, mint a bolondgomba :roll: :D
JB sose fogy el :wink: :roll:
Vackorod ma?

Katica,
majd teszek, ma próbálom élőben prezentálni! 8)

Krisz, Lois,
bocs, lehet, hogy nincs, nem esküdtem meg rá :lol: mondtam mostanában ennél nagyobb hüleséget is :roll:

Lois,
milyen cumi?
néha nem bánnám a játszóst :oops: de utálja.


Katica, ha már így eszembe juttattad :wink:
Kép
angel37
 
 


Angel,
de gyönyörű ez a Kislány!!!!!!! :D :D :D Annyira örülök, hogy így nőttök!!!! :D

(kispasim már jókedvű, még az élményeiről is mesélt tegnap, így most én is nyugodt vagyok :P - de egész éjjel a szülésről álmodtam vadakat, ami vicces, mert attól cseppet sem félek :wink: )

JB épp megoldotta a 7. évad ügyét, de ha jól látom, a 8-at még nem forgatják :roll:

Éjszakai "pocaklakó-party" :lol: :
Lencsim este 11-től hajnali 2-3 ig ropja, majd fél 6-7 között. Ezek a "tuti buli" időszakjai, minden nap következetesen betartja :shock: - napközben is mocorog, de nem ennyire durván :roll: Apa múltkor rátette a kezét, mikor épp keresztben állt a hasamban a gyerek és így nézett: :shock: :shock: :shock: - ezt hogy bírod?! Háááát... :roll: :lol: (Vackor is ilyen volt :wink:)

Mentünk piacra, viszem Apát is cipekedni :P

tillidian
 
 


Minden babóca tüneményes!

Angel!
Miből lesz a cserebogár... :lol: KókuszDiónak nagyon huncut szeme van. Szerintem kösd fel a gatyádat, mert nem is olyan sokára nem győzöl majd szaladni utána. 8)

Till!
Örülök, hogy Vackorod jobban érzi magát.

Timi!
Van akinél így működik, de azért én írok neked biztatót: a minik mindig éjjel rendezték a nagy bulikat a pocakomban, ehhez képest 3 hónapos koruk óta alszanak, mint a kisangyal. 8)
vovanda
 
 


Lois, picit sebes már mindkét bimbóm. Kenegetem bimbó krémmel. Az első pár szívás eléggé fáj, de aztán mindig megszokom. Te méricskéled mennyit eszik Zé?

Nálunk tegnap volt védőnő és gyermekorvos is. Védőnő kifejezetten kérte, hogy béreljek mérleget. Neki is van 5-6 darab, de most épp nincs szabad. Gondolom a kórházi kiszáradás miatt aggódik ő is. 3060 gr-mal jöttünk haza szerdán, tegnap 3080 gr-ot mértünk. Nem sokat haladtunk, de legalább nem diétázik a gyerek.

Éjszakai buliról csak annyit, hogy ma reggel 4-kor kezdtem el etetni, és 6-kor sikerült elaludnia újra. Két és fél óra múlva meg már újra kukorékolt a kisasszony.

Cumit nálunk nem támogatja a védőnő. Pedig vettem újszülött cumit. Lehet, megvárom vele, míg beállunk valami rendszeres evésre.

Angel, nagyon szép Dióka!

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Angel nagyon szép Dió édes baba!! :D

Lányok ténylg nem tudom, de mostanába nem használják a binbóvédőt? :roll:
Olyan műanyag izé mint a cumi teteje.
Barátnőm azt használta mert nem állt annyira ki a binbó és neki remekül bevált sebes sem volt! :roll: :oops:
(bár én nem értek hozzá még :P )

Lois vettem olajat a DM-be olyat ami a terhességi csíkokra van.
A krémet már használom és nagyon szeretem így gondolom ez is jó a kütynek!

Végre süt a nap hurrrrrrrrá!
Apa lehet, hogy ma vízvezetéket cserél.( tiszta jó neki sarazhat :lol: )

Tilli mi is most jöttünk haza piacról kaptam vásárfiát egy cuki Tedy macis türcsit.
Szerinem elteszem Túrógombócnak :roll: !

Kép

Kép
raniko
 
 


Lányok ezt most találtam a Babafalván.
Remélem nem gond, hogy felteszem de a hónap témálya a helyes szoptatás.
Remélem talán segít nektek valamit! :roll: :oops:

http://www.babafalva.hu/hp/a-helyes-mel ... -videoval/

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Hát lányok,egyenlőre mindig csak terveztem,hogy írok nektek,de túl sok időt nem hagynak nekem :wink: Megy a tandem szopizás is,már a kórházban megleptem vele a csecsemősöket,hogy harmadik nap,tök egyedül,szopiprnával cicire dobdtam őket,de a melleim romokban,erre nem is gondoltam,hogy ennyire fájdalmas lesz,persze nálunk minden szopinál minden cicre szükség van,nem tudom felváltva használni,max a gyerekeket cserélem meg rajta...de holnap jön egy "aranykezű" néni,a sotén dolgozik,ő megmaszírozza,meg megmutatja,hogy mit hogyan csináljak.

Viszont sokszor külön szopiznak,mert ha valamelyik alszik,azt képtelenség felébreszteni,így inkább már nem is küzdök vele...csak így még kevesebb idő marad,gyakorlatilag megállapíthatom,lehet 3-4 óra alvással élni,azt is 3-4 részletben :lol:

A kórházban az éjszaka második felére leadtam őket,mert javasolták,hogy tudjak kicsit pihenni,és így kb éjféltől reggel 5-ig aludtam...és állítólag ők is,de már nem hiszem,szerintem hagyták őket ordítani,pedig azt mondták,ha ébrednek,hozzák őket enni.

Tegnap küzdöttünk,délután 4-től folyamatosan ordítottak,nem tudtuk mi bajuk,kézben először picit jó volt,de aztán ott se igazán,anyósom szerint a poci fájt,lehet benne valami,mert egyfolytában olyan görcsbe húzták magukat,mint mi,ha fáj.vettünk édesköményteát,Balázsnak már nem adtunk,mert fürdés után lett kaki,és nyugi,de Noncsi kétszer is kapott belőle,de szinte az egész éjszakát evéssel,és sírással töltöttük...aztán reggel valamikor megtelt a pelus,azóta nyugi van nála is.

Balázsnak elég száraz a bőre,szerintetek jobb lesz a helyzet,ha este a fürdetéskor nem csak a vízbe teszünk a fürdetőkrémből,hanem picit rákenünk a bőrére,és onan próbáljuk lemosni?Mert a védőnő ezt tanácsolta...ja,és Balázson kijöttek kiütések,pici,fehér a közepe,és körülötte piros,olyan mintha a pattanást és a szúnyogcsípést kereszteztük volna...Állítólag az anyatejtől van,és nem kell aggódni...

Átlag 20-25-30-at szopiznak,és van,hogy ez 10 perc alatt,van hogy közel egy óra alatt,csak tudnám,olyankor mit csinálnak :shock: Viszont fejni nem tudok,szerintem ez a 30 a mellem kapacitása,mintha kiürülne,de lehet csak én vagyok béna.

Eszter csodaszép kislány,és KisZé,hát micsoda helyes pasi :D

Dorottya is nagyon cuki,ahogy támasztja a fejét :D

És Dióbaba,na ő meg egyszerűen a szerelmem :wink:

Mindenkinek köszi a dícséreteket,majd lesznek még képek,de odaáig még nem jutottam...
Vendég
 


kösszönjük Mindenkinek! :D :D

Tilli,
na ugye? :wink: :lol:
néha az ember épp ilyesmit álmodik :roll:

hűűű, 7.JB-t még nem láttam!!

Vanda,
szeme az enyém, a formája - azt mondják! :D

Krisz,
saját tejed kend rá, állítólag jó!
én mindig mérek, de éjjel nem, akkor csak csönbden, sötétben kaja, minden más csak felkelti! az adagot tippelem! :wink:
angel37
 
 


Rani,mi vettünk,de nekem azzal is úgyanúgy fájt,pedig a kórházban próbáltam,a csecsemős segített,de nem volt jobb.Mondjuk a kicsi bimbónál lehet,hogy jó,de nekem beleszippantotta a bimbót,és rajta csócsált,pedig alabból az udvar nagy részét is be kell kapnia...azzal nem sikerült...
Vendég
 


Ja,szerintetek háton,oldalt vagy hason aludjunk?
Vendég
 


nyulasz írta:Rani,mi vettünk,de nekem azzal is úgyanúgy fájt,pedig a kórházban próbáltam,a csecsemős segített,de nem volt jobb.Mondjuk a kicsi bimbónál lehet,hogy jó,de nekem beleszippantotta a bimbót,és rajta csócsált,pedig alabból az udvar nagy részét is be kell kapnia...azzal nem sikerült...


Nyulasz csak egy ötlet volt ugye nekem még nincsenek tapasztalataim. :roll: :oops:
Rajta csócsált ez tettttttttszik!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Nyulasz, legjobb hason aludni. Úgy a legbiztonságosabb. Ha éjjel felbuknának valamit, akkor szépen kifolyik a szájacskájukon. Oldalt egyáltalán nem ajánlják a gerincük miatt. Háton lehetnek nappal, amikor látod őket. Látom nálad is elhúzódik néha az evés. Nehéz ügy.

skrisz72
 
 


Rani,tudom,én is azt hittem,dejó lesz :?
Skrisz,gyerekorvos szerint meg hason ne :roll: ...eddig úgy aludtak...evés...hajaj :lol:
Vendég
 


Nyulasz,
enyém fiú KIZÁRÓLAG hason tudott aludni! A fejecskéjét oldalra fordítva nekünk teljesen biztonságos volt, mert Vackor állandóan bukott, negyed óránként cseréltük a feje alatt a pelust.
Sok okoskodó könyv írja, hogy tilos hason altatni (hirtelen cs.h. miatt), de bukós babáknál szerintem életveszélyes inkább a háton altatás!
Oldalfekvés még tényleg korai náluk :roll:
Van légzésfigyelőtök?

Bár lehet, a babák maguk "mondják" meg, hason vagy háton inkább?
Mindenesetre Vackor egyszer sem aludt el háton :roll:

Kiütések: tejcsitől van, ha fehér( főleg arcon és állon), és melegkiütés, ha piros pöttyök (főleg testen).
Tejcsi-pöttyök maguktól elmúlnak :wink: (melegkiütésre hintőpor) - ez az én tapasztalatom :P

IR:
találtam egy blogot: nagyon tetszik!
http://cukorbeteg.blog.hu/

IR-es lányok,
meg tudja valaki mondani, hogy 1 gombóc vaníliás grillázsos fagyinak kb. mennyi lehet a CH-ja? 10 körül? (mert sajnos bűnöztem, és muszáj kalkulálnom a napi CH-t :oops: )

tillidian
 
 


Rani!
A bimbóvédő cumizavart okozhat, utána anélkül nem fogja jó eséllyel elfogadni a cicit a baba.

Skrisz!
Valszeg cumizavartól tart a védőnő, de ha úgy érzed, hogy kell, mert egész nap cicin lógna a bébi komfortszopi címszóval, akkor vegyél nyugodtan. Tesóm gyerekei mind cumisak voltak és nem volt gond a szopival. Esetleg 1 hetet még próblj meg kihúzni nélküle. Nekem a nagy iszonyat cumifüggő volt, Daninak alváshoz kell, Rékának meg nincs, kiköpi... Fogod látni, hogy van -e rá igény.

Hason alvás: bölcsőhalál-para miatt szokták ellenezni, de szvsz az a tuti. Nekem mind hason alszik, bár az ikrek alatt van légzésfigyu.
Tényleg: kell valakinek? Baby Controll, 2010 januárig garanciás, 1 és 2 babához is be lehet állítani. Az ikrek elkezdték szerelni, már nem lesz hosszú életű.
vovanda
 
 


Nyulasz,
:D :D

nem könnyűek ezek az első otthoni napok/hetek... :? majd szépen lassan összerázódtok!
én az egy Makival alszom kb ennyit, ú.hogy képzelem duplán :roll: :wink:

a kiütés tejtől, igen, nekünk is van! :wink:

Diunak elő van írva nyaki reflex miatt az állandó hasalás :roll: én azért szoktam néha a hátára is, ha már nagyon utálja, úgy elvan kicsit magában is (főorv. asszony remélem ezt úgyse olvassa :D )

a fürdetőkrém egy borzalom sztem (fürdéshez legalábbis), a védőnő erőltette :roll: ha nagyon száraz, lehet kenni rá körömvirágot, van kifejezetten babáknak való. a PIC-en is használták, így én is merem.
angel37
 
 


Angel,
a patikai fürdetőkrémre gondolsz? Az tényleg gáz :shock:
nálunk is nyomatták anno, de csomósan tapadt a babára, alig bírtam lesíkálni, mert zsíros is volt, pfúj :oops:

Most valszeg mást keresek majd :roll: valami illatanyag menteset, talán aloésat :roll:

Ti használtok légzésfigyelőt? Ha mellettem karnyújtásnyira van a kiságy, szerintetek kell majd? :roll: (Vackoromnál én voltam a légzésfigyelő :shock: - mellette aludtam, de kb úgy, mint a nyúl - mármint azt a 2-3 órát naponta :shock: le is fogytam 2 hónap alatt 41 kgra, elment a tejem, kész holdkóros lettem. Most nem akarom ezt még egyszer! :x

Nyulaszka, Skrisz,
hogy jött be az alapítványi szoba? Érdemes beruházni rá? :roll:

tillidian
 
 


A bimbóvédő nem csak akkor kell, ha már harap a baba? :mrgreen:
(nálunk a harapós korszak már kimaradt, mert elment a tejem addigra, de most másképp lesz! :wink: )

tillidian
 
 


Till!
Nekem azért lett, mert az ikrek korák, Baluval nem volt. Alapból szerintem egészséges, időre született babánál akkor hasznos, ha nem vagytok egy szobában. Na igen, az ikrek külön szobában alszanak kezdettől.
Bimbóvédő: olyankor szokták javasolni, ha sebes a mellbimbó, de arra sem ér igazából semmit.

Fürdetőkrém: szvsz bénák arrafelé a patikusok. :mrgreen: Nekünk nem csomós, nem tapad, jól kenhető. Bár én rájuk kenni csak akkor szoktam, ha nagyon száraz a bőrük, alapból a fürdővízbe teszem.
vovanda
 
 


Nyulasz! Nekünk is jó a patikás fürdetőkrém, én mondjuk rájuk kenem, és soha nem száraz a bőrük. Hallottam már azt is, hogy bekeverik vízbe, picit felmelegítik a mikróban és úgy kenik a picikre, de én nem bajlódtam 2 gyereknél ilyennel. Rájuk kenem, lesikálom, aztán jöhet a pancsi, persze majd 6 hónaptól... :wink:

Mi mindig hason aludtunk. Jött a dokinő a 2. este, hasrafektette, azóta úgy vagyunk. Igaz, mostmár Kisnorbi bejárja éjszaka a kiságyat.

Nekünk is volt hasfájás, a lányok tudnának róla mesélni, azt hittük, soha nem lesz vége, de aztán vége lett, sőt...

Alvásról annyit, amikor csak teheted, aludj, pihenj. Van segítséged?

Angel: Dióka tényleg gyönyörű!

Skrisz: hogy vagytok?

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Krisz :P
Én még nem gratuláltam :oops:
Nagyon édes a kislányod!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Raniko, naná, voltam a 12. héten is genetikai UH-n, meg most a 19-en is. Ez ilyen kötelező dolog. és már a 12-en kislány gyanút mondtak. Nagyon király lehetett akkor az UH-os doki a Péterfyben, hogy így kiszúrta:)

Till, jé, hogy mennyire másként mérnek a Péterfyben és az Istenhegyin! Írok privit, mert még egy csomó kérdésem van, oksi?

Nyulasz, hol vannak a kiütések a picin? Mert az öcsémnek sok kis kiütése volt az arcán. És az a körmeitől volt, nagy körmei nőttek:) Nagyon ügyi vagy a tandem szoptatással:)

Az lehet, hogyha most a pocakban a baba hason szeret aludni, akkor kint is úgy fog? (tiszta apuci!!!) Amikor kezdődött az UH, akkor összegömbölyödve hason aludt. Nagyon édi volt:) Aztán tegnap mit látok, hogy tényleg, apa is így alszik:)
Vendég
 


Timi
akkor semmi jóra ne számíts! :wink: :lol: különben sztem sokat számít az is h. tápis vagy szopizik a baba.A tápisok hamarabb átalusszák általában az éjszakát, persze az anyatejeseknél is van akinek hamar megy.

Kép
katica_75
 
 


Tilli,
arra gondoltam, de ezek szerint csak felénk lennének bénák? darabokban úszik a vízben, vááá :roll:
Sába fürdetőnk is van, azt is még a PIC-en is használták, azt szeretjük!

Katica,
tényleg a tápoláson is múlik? nahát! :roll:
nekünk egyelőre nem megy...

Twist,
Maki nálunk is úgy alszik, mint apa :lol:
hogy méhben, hogy feküdt, szt mindenhogy :)

Szöcsi,
köszi :D
kár, hogy nem jöttetek ma, remélem jobban vagytok!
angel37
 
 


Na csak gyorsban, mert KisZé kezd kajás lenni:

Skrisz!
Méricskélés, most már nem igazán :roll: Hétfőnként pucérmérés az fix a védőnőnek, meg hébe-hóba. Két nappal a hazajövés után kellett csinálnom egy 24 órás mérés, amikor minden kaját mérni kellett és össze kellett adni, hogy lássuk megeszi e az adott szükséges mennyiséget. Meg amikor azt hittem nagyon nincs tejem akkor mértem, csak hogy lássam jól érzem e. De azért jó hogy van mérleg, azért használjuk, nálam is kardoskodott mellette a védőnő.

Bimbóvédő: nekem van több méret is, de gyakorlatilag rögtön romlott tőle a gyerek szopási technikája. Úgy kellett visszaszoktatni a helyes módra. Szóval csak csínján vele, ha nagyon muszáj. És annyira nem spanyolviasz, nekem vele együtt is tökre fájt.

Nyuszi!
Én is a vízeb teszem a gyógyszertári fürdetőt, és utána bekenem a bőrét kicsit babaolajjal, ez így bevált.
Nekem is kipöttyösödött a pofija, ez állítólag attól van, mert a tejből hozzájut a zsíros részhez, szóval ez elvileg jó.... :roll:

Na elunta a banánt, és süvölt............ :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


(ha van kedvetek, babataliról képek a 2008-asbam)
Vendég
 


Katica,
jééé, ezt az én Vackorom nem tudta :lol: ő "tápos" volt 2 hónapos korától, de először 15 hónaposan aludta át az éjszakát - és az is egyszer :roll: i alkalomnak bizonyult :shock: (2 évesen is 4-5x kelt fel éjszakánként, szóval kijutott rendesen)

Angel,
tuti bénáznak a patikusok :lol: - nekünk 8 éve is darabokban úszott a fürdető, és barátnőm (2 utcányira) is ezt mondja :lol:
Tényleg, kérdezzük meg Viktut is! :wink:

Twist,
kérdezz még nyugodtan! :P

Hunci,
megyek, megnézem :P

tillidian
 
 


köszi lányok,akkor maradunk a hason alvásnál,azt úgyis szeretik...
...na,majd jövök még :wink:
Vendég
 


Katica!
Igazából minimális köze van az éjszaka átalvásához a tej-tápszer dolognak.
Balu a mai napig rossz alvó, ha ébred éjjel, átcuccol. Kicsiként meg kész katasztrófavolt. Az ikrek 4 hónapos korukig voltak kizárólag anyatejesek. Ehhez képest Dani 2 és fél, Réka 3 hós kora óta stabilan alszik éjjel. Ha ébrednek, akkor valami baj van.
vovanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: