Új privát üzeneted érkezett!

HelllóHalló Mindenki!!!

MABE, ÓRIÁS GRATULA!!!!GYÖNYÖRŰEK VAGYTOK!!!!!


hgrita , hát télleg közel leszünk egymáshoz, haaaaa eccer végre sikerül minden hüle engedélyt megkapnunk ..
sajna nem tudjuk az ügyintézőnek azt mondani, h hozzuk a csááálááádot, mert minket nem vesznek komolyan, DE kisebbség tagjainak ennyi.. s már minden meg is van... sorry, nem akarok fajgyűlőlő lenni, de kicsit idegtépő, h mi lassan 2 éve pepecselünk rajta, nekik meg pikpak megvan minden, mert különben jönnek a fenyegetőzések, s a vádaskodások... sorry
és egy társasháznak a tetejére húzunk egy szintet, s a tetőt is lakhatóvá tesszük, tehát így lesz maaaajd két szintes belül a lakás...
a lépcsőzéstől azért félek, de pszt:)

bibi, megkaptam az üzit , köszi. ezek a cipők ortopéd cipők, úgy értem, h jóó hatással vannak a minik lábacskájára, vagy mondhatni , h szép és divatos és kényelmes cipők?
Bocs, csak télleg nem találom, h mit írtál róluk :?
És hüleség, h le akarsz lépni... :twisted: :twisted: brrrr

Süti, köszi a dícséretet:D
12 kilónál járok, de én azért bálnának érzem magam, s most sajnos eljött az a pillanta, h olyanokat kívánok ,amiket nagyon régen, s ezek pakolják a kilókat... (kakaóscsiga, túróstáska)... nincs nagy odafigyelés, de ha már nem szöktem 20 kiló fölé, akkor már igazásn tarthatnám a köv. 5hétben:D ja és a savam is elindult, úgyh szenvedek kicsit:(
Húúzós napod volt, ezt nevezem.. amikor nekem is sikerül ilyet végrehajtanom, olllan büszke vagyok, s aztán amikor leteszem a kuffert jövök rá, h jééé, ez milyen jó:D

astrid becsipogás, iszonyúú dühítőő!!

Vicger nagyon édesek a képek:D

cicke, üdv errefelé:)

Bobóka
jó pihit Nektek, s tessék még összezárni lábacskákat:D


Mabe hatására én is éjszaka szülési lázban voltam..
De még van egy csomó dolgom, még nem jöhet ki KisGubacs:) vagyis, persze Ő dönti el, de azért ennyire befolyásolhatom, mint Anyukája, h értse meg, nemdebár?!:D:D

No, dugulok..

Kép

Kép
móka:)
 
 


Sziasztok!

Cicke Üdv! Ugyanez Pancsikának is igaz kicsit megkésve!

Brumi: Jó, hogy kicsit megnyugodtál, nem miattad volt!
És olyan tündériek mindketten, tök boldogok, csak rájuk kell nézni!

Boboka: Jó pihit!

Ma én is befejeztem az utolsó simításokat! Pelusvasalás, lepedőmosás stb. Azt hiszem minden készen áll. Én már nagyon szeretnék a 17-i héten szülni, ha lehet.

Kata: Azt hiszem te kérdezted a múltkor a heg vastagságát. Elvileg 6mm, és azt mondta a doki, lehet, hogy menni fog simán, nem tuti a császár. Jó lenne vagy nem, ki tudja????

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


No,ma felragasztottuk a bordűrcsíkot,és felraktuk a képeket.
Holnap megyek vágatok szivacsot(115×65 cm kell).Akkor meg tudok ágyazni,megvarrom a pelenkázóra meg a játszószőnyegre a huzatot.Ja meg a takaróra is varrok huzatot és kész is.A többit ráérek ha hazajöttünk a picivel.Ha teljesen kész a szoba majd akkor teszek fel képet!!!

sutimano76
 
 

 
 

Sziasztok!

Délelőtt én is a babaszobával voltam elfoglalva ééééés: Lotti csomagja 90%ban készen van végre, be van pakolva, az összes vasalt ruhácska a helyén, még 2 polcot kell feltenni, ennyi ... akkor majd teszek fel én is képeket :)

És most van egy kis időm reagálni a tegnapiakra:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="cicke"][ írta:cickeb]Bibi: ugye nem gondolod komolyan, hogy itthagyod a fórumot?! Szerintem sok olyan hozzászólásod volt, amivel tudtál segíteni másoknak; akár jótanácsokkal, akár bíztatással, akár jókívánságokkal.
(aért írom, mert már a kezdetektől fogva olvasom a fórumot)

Egy kicsit rólam:
Ugye szeptemberre várom én is a kis lakót, aki kislány: Eleonóra lesz a neve.. Amúgy Bp-n a 20. ker-ben lakunk, de szülni Sopronban fogok. A nagyobbik is ott született, nagyon elégedett voltam az orvossal és a szülésznővel is, ezért döntöttem úgy, hogy visszamegyek .


CICKA: üdv közöttünk, köszi a biztatást, ééééééés én is csatlakozom Sütihez: miért is nem írtál előbb már ??? :) ... na, mindegy a lényeg: most itt vagy !!! :lol:

JA, és majdnem egyszerre vagyunk kiírva :):):) ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="astrid"][ írta:astridcolor=violet]Imola!

Nagyon gratulálok a kicsilány születéséhez, gyönyörű!
[/color]

Bibi!

Jaj, ne csináld! Még ha volt is valami abban, hogy Imola előbb jött, nézz rá! És Mabe-ra is! Úgy néz ki, mint aki nagyon bánja? Ő is és kicsi Imola is gyönyörű, súlya rendben van, és pont Mabe mondta, hogy ha a 35. hét után jön, már nem aggódik! És jó kezekben vannak!

Cicke!

Üdv! :):) És el fogsz Sopronig érni?


Astrid ;) ... Tényleg nagyon "rendben" vannak a képek alapján .... Imola csuda jól néz ki: pedig, ha jól raktam össze a történetet: éjjel 11től már a szülőszobán volt, s másnap 11 körül született meg a kicsi = nem volt rövid szülése ... de kép alapján, mintha nem is szült volna :shock: :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="t-pk"]I írta:t-pkge, Veszprémből Bp-re megyek szülni. Itt nem lehet fogadott orvosod, az ikrekes kismamikat szinte mindig császározzák. Éjszaka a babádnak cukros vizet adnak, nem vihetsz be saját cumit, hanem a kórházi ősrégi, óriás lyukúból itatják...

Folytassam?


Nagyon is érthető ... és biztosan be fogtok érni !!! ... én is jönnék a helyedben ! :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="kata05"]B írta:kata05ibi, csak nem te is szülni készülsz? :D
Ne csináld már ezt az önostromlást,neked sem tesz jót, felejtsük ami volt és foglalkozzunk a babáinkkal és a szüléssel! Imoláék jól vannak és remélem jön majd mesélni!(különben ha jól tudom régóta keményedett, de majd kijavít ha nem így volt)

Suti, a mi pályafutásunk onnan indult! :wink: Nem árulkodsz, mert nem szégyenlem!

Cicke, üdv közöttünk! De ugye leköltözöl előtte Sopronba? Második gyerkőc jöhet villámgyorsan is!


Képzeljétek: komolyan rajtam az érzés: hamarosan 4en leszünk ... olyan jóslóim vannak, hogy nem csodálkoznék, ha holnap kibújna :shock: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="s.vera"]s írta:s.verazép estét!

micsoda híreket olvasok :shock:

Imola: gratulálok, csodaszépek vagytok mindketten!!!!

Bibi: te is csak abban az esetben maradhatsz távol, ha már hasonló hírekkel fogadsz minket, mint Imola, más kifogást nem fogadunk el!!!!

Bocsi, ha most másra nem reagálok.

Mindenkinek további szép estét!!!!


IGENIS, értettem :wink: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Kriszti!

Csini vagy, imádom az alvós képet !!! :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi, hűű nem semmi, már ilyen jóslóid vannak. DRukkolok, bár még egy picit maradhatna. Nagyon jó lett az avatarod!!!

Kép
kata05
 
 


Banyek Brumi,mi ez az új style.A buta szöszi nem tud így követni :lol: :lol: :lol: :lol: Magácska csak ne jósolgasson :wink:

Kép
v.andi
 
 


[quote="hgrita"][ írta:hgritab]Vicger: De helyesek vagytok! Látszik, hogy mindenkinek jól telt a pihenés!

Lányok, ezek a távolságok, hú! Én meg azon izgulok, hogy ha netalántán hétköznap napközben kéne menni, akkor hogy ér haza Apa (max 25 perc tömegközlekedve, nem autózik, mert belvárosba jár) és ide Anyum Óbudáról (kb 20 perc taxival), és utána be a kórházba. Reggel nagyon gáz a Buda-Uzsoki a városon és a Lágymányosin át is. Este és hétvégén szerintem 15-20 perc alatt bent lehet lenni. És még így is kiver a frász az egésztől. :oops:


Gödöllő mellől kell beérnünk az Istvánba (Nagyvárad tér) ... alsó hangon 40 perc :shock: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Távolság: emiatt én is izgulok picit.Anno Újpalotáról mentem az Istvánba,de mentővel.Mivel nem voltak sűrűek a fájások,így nem szirénázott,de az őskorban nem is volt annyi dugó,mint most.Csömörről az Uzsoki 20 perc,de már írtam Bruminak,hogy férjecske megoldja 10-15 perc alatt. :wink: :wink: :wink:
Ikres barátnőm a Szoborparktól nem ért el a Bajcsyba.Megálltak a szent imrébe szülni,mert az ikrek nem bírták ki.

Kép
v.andi
 
 


[quote="peppino"][ írta:peppinob]Köszi Andi, akkor mostmár tudom mi a szitu a fájdalommal!!

Bibi! Még JÓHOGY ne menj el!!!! Aztahétmeganyócszázátnekije!! :wink: :wink: :wink:


Peppino ;) :):):)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibiesbrumi 2009.08.09 15:04-kor.

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Nekem is most délután eléggé jósolgat a méhecském.Keményedek,és pont azt érzem,amit Dani születése napján.Mensis fájogatás.Annyira nincs emlékem,de nem korai ez ilyenkor?

Kép
v.andi
 
 


[quote="floranan"] írta:floranan
[quote="bibiesbrumi"]H írta:bibiesbrumiáááát, nem is tudom, mit mondjak: mikor Süti hívott az előbb a hírrel, majdnem rosszul lettem, le kellett feküdnöm ...

Személy szerint felelősnek érzem magam Imola korai szülése miatt ... nem gondolom magam egy összeférhetetlen nőszemélynek, de itt az idő önvizsgálatot tartani :oops: :cry:

Talán az lesz a legjobb mindenkinek, ha megkímélem a topicot a társaságomtól, és nem rontom itt tovább a levegőt ...


Naaaaaaaaaa Bibi!!!! Ezt ne csináld!!!!!! :evil: Kérlek!!!


Már minden okés :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Voltam Imoláéknál :lol: :wink:
Jól vannak! Babát éjszakára "bevonták" a "megőrzőbe", hogy anyája aludjon! Babát egész éjszaka pulzoxizták (egy kis műszerrel a légzését, szívműködését figyelték), stabil. Gyakorolják a szopit :lol:
(Imola örül is, hogy így alakult, mert a doktora megy el szabira :wink: )
Vendég
 


[quote="floranan"]B írta:florananibi, akkor jó, most olvastam tovább, tessék a fenekeden maradni!!!
Szerintem Imolát nemsokára itt látjuk :wink:

Törlesztőrészlet :evil:

Vicger, jó képek!

Érdekes, én a szüléstől nem félek! Oda fogok érni, minden oké lesz, stb stb... nem is jutott eszembe, h bármi baj lehetne....
A szoptatás nagyobb mumus nálam, nem tudom, miért.


Csak take it easy :) ...a természet teszi a dolgát, ha nem görcsölünk rá ... ha pedig nincs tejcsi: attól még szupi mami leszel !!! ... hála istennek, hogy a XXI. században élünk :) ... nem is kell ezen sokat agyalni előre: mellre kell tenni a babót minnél előbb ... bár nekem ez sem jött össze, mivel altattak: kb születése után 3 órával történt meg az első találkozás: mégis minden rendben ment szopi-téren (23 hós koráig szopott :):):)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]Bibi, dehogy sirattad meg/max megríkatott a kép ;) /, hisz él és virul :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: /bocsi, de ezt nem tudtam kihagyni ;) Egyébként én is pityeregtem két sort láttukon :) :)
hormonokkal tessék vigyázni :) azért még ne szülj meg Te is! :)

ikea őrület: jelentem én már fanatikus megszállott vagyok :oops: :oops: csütörtökön mi is ikea túrát tettünk, bevásároltam Lucának, törölköző, gumis lepedők, pelenkázó feltét/alátét, rá huzat, ágynemű, mosható kendő, takaró, tányéralátét Atinak, poharak, evőeszköz szintén Atinak, és favonat, szintén Atinak :D , ja és sámli/fellépő szintén Atinak.


Remélem, még 3 hétig nem fogok ;)

Én is megszállott vagyok: a férjem frászt kap tőlem, utál vásárolni .... az IKEA meg nem 2 perces műsor, bár én igyekszem, tegnap is másfél óra alatt végeztem :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi, Andi!

Ne jósolgassatok :D minden ok lesz!! Lotti és Barnabás várnak még picit!! :wink:

Én nem is attól tartok, hogy nem lesz tejci, az meg eszembe sem jutott, h amiatt nem lennék jó anya, ha nem lenne (más eszembe jutott, de ez pont nem :wink: )
Én úgy valahogy a kivitelezésétől félek, hogy menni fog-e, eszembe jut gyakran a barátnőm cicije, mikor mutatta, véresre sebesedve, pedig kente mindig... nem igazán tudom elképzelni, milyen lesz, hogy onnan jön valami, meg ha a babóca jól megszívja, netán később harapja... annyira idegennek tűnik még, nem tudom szavakba foglalni, mitől is tartok igazán. Biztos ez majd ugyanúgy jön ösztönösen, mint minden más, de ez az, amit a legnehezebben tudok elképzelni. Vagyis sehogy egyelőre :oops: :(
De próbálom ezt is lazán venni, azt hiszem minden mást elég jól sikerül.

floranan
 
 


[quote="astrid"]N írta:astridyulasznak gratula!

Szerintem ott is első babák...

Szülés: én pont pénteken mondtam a páromnak, hogy én bizony most előre félek, annak ellenére, hogy 5. gyerek. És úgy emlékszem, Anna is írt hasonlót.
Nem a szüléstől, az ismeretlentől, hanem pont azért, mert tudom, mennyire fájt (nekem legalábbis), és azért nehéz arra gondolni, hogy 1 hónapon belül valamikor megint így lesz. És minden szülés más, nem lehet garantálni, hogy hogyan alakul (ezt is megtanultam, hiába volt az első sima, a második mégis császár lett).
Azt hiszem, az még rosszabb lenne, ah tdnám melyik nap, mert így legalább váratlanul fog érni, és ha már abban a helyzetben vagyok, akkor nincs mit gondolkodni rajta, hogy fáj, nem fáj. Végülis erre várunk mióta pozitjv lett a teszt... ÉS lesz egy gyönyörű, egészéges kislányunk! :):)

Bibi!

Dóra is rendszeresen csuklik. Ez jó, ha jól tudom. Mondjuk én annyira nem szeretem, elég kellemetlen tud lenni, még némely mozgásánál is kellemetlenebb.
Viszont ilyenkor jól megmutatható (tesóknak is, mert kiszámjtható mozgás), hogy bent van és mozog. :)

Kriszti!

Nem is válaszoltam: úgy volt, hogy holnap hozzuk a két kicsit, kedden jön a két nagy (ők busszal mentek és jönnek (persze csak úgy, hogy olyan járatra tettük őket, ami Pestről indul és Veszprémig meg sem áll, ott anyum levette őket, és hasonlóan jutnak vissza, szóval el nem veszhetnek)). De végül kaptunk még két napot, a két kicsiért is kedden megyünk (vagy megy egyedül az apjuk, akkor nem kell a nagy autóval menni).
Állítólag a legkisebb már bilibe pisil. :) Én nem erőltettem itthon, mert nem nagyon izgatta a kérdés, hiába volt rajta bugyi, egyszer sem szólt, csak utólag. Én meg nem akartam, hogy szőnyeget, kanapét kelljen mosnom. De azért titkon reméltem, hátha anyósom leveszi róla a pelust.


Én is félek: a fájdalomtól is, de legfőképpen a babót féltem, ha császár lesz ... meg parázok attól HOL s KINÉL szülök majd, és Lilla hogy viseli az egészet, és én hogy viselem majd a távollétet Lillámtól ...

Csuklás: Lilla rengeteget csuklott, Lotti viszont eddig nem nagyon, nekem ezért fura most ez: de én is olvastam erről, hgy ez jóóóóó :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Floranan,abban a pillanatban,hogy Csokika megszületik,egy másik emberré válsz,és eszedbe nem fog jutni,hogy hogy fogod majd kivitelezni a szoptatást.Az hogy sebes lesz a szopitól,az előfordul,de orvosolható.
Itt egy remek kence a kisebesedett cicire, és sok sok minden másra:
http://kekkenocs.hu/?Ha_seg%EDts%E9g_ke ... _hat%E1sai

Kép
v.andi
 
 


IKEA: itt is leledzik egy függő... :oops: és sztem hozzám van a legközelebb, kocsival kb 5 perc.... de direkt igyekszem nem arra menni.
Mi néha csak sütizni és kávézni benézünk. Eddig itt a budaörsiben be lehetett menni és kijönni az étteremből anélkül, hogy végig kelljen menni az áruházon... hát ezt most megszüntették, már legalább lenn végig kell sétálni, a kísértés hatalmas.............
Ha levágok néhány részt és csak a "pénztár" feliratot követem, akkor is el kell menni a gyerekosztály mellett, és a gyertyáknál... na mármost egy gyertyafüggő kismamit képzeljetek el....
Kész csőd.

floranan
 
 


[quote="v.andi"]F írta:v.andiloranan,abban a pillanatban,hogy Csokika megszületik,egy másik emberré válsz,és eszedbe nem fog jutni,hogy hogy fogod majd kivitelezni a szoptatást.Az hogy sebes lesz a szopitól,az előfordul,de orvosolható.
Itt egy remek kence a kisebesedett cicire, és sok sok minden másra:
http://kekkenocs.hu/?Ha_seg%EDts%E9g_ke ... _hat%E1sai


Köszi!!
Megnézem!!
Most dm-es bimbóvédő van, illetve a védőnénitől kaptam egy mintát, h próbáljam majd ki, az is olyan, h nem kell lemosni.

floranan
 
 


[quote="spickey"]E írta:spickeygy napig nem tudok olvasni, és mik történnek!!! :shock: :shock: :shock:

Először is:
IMOLÁÉKNAK JÓ EGÉSZSÉGET, ÉS SOK-SOK-SOK TEJCSIT KÍVÁNOK!!!

Látom, most sokan elgondolkodtatok a kórházi motyón, mindenkire rátört a szülési láz. :lol: :lol:

Bibi: örülök, hogy jól döntöttél!! Szerintem legalábbis!!! :lol: :lol:

A hidegfrontok viszont engem is érdekelnek, mert előző szülésemnél bejött. (aznap éjjel 11 kismama szült, ami a szülésznők alapján nagyon sok). Most is erős mocorgás van, ha jön egy kis hidegfront. Szerintem most sem lesz másképp. :roll: :roll:


Spickey: köszi ... :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="móka:)"]H írta:móka:)elllóHalló Mindenki!!!

MABE, ÓRIÁS GRATULA!!!!GYÖNYÖRŰEK VAGYTOK!!!!!


hgrita , hát télleg közel leszünk egymáshoz, haaaaa eccer végre sikerül minden hüle engedélyt megkapnunk ..
sajna nem tudjuk az ügyintézőnek azt mondani, h hozzuk a csááálááádot, mert minket nem vesznek komolyan, DE kisebbség tagjainak ennyi.. s már minden meg is van... sorry, nem akarok fajgyűlőlő lenni, de kicsit idegtépő, h mi lassan 2 éve pepecselünk rajta, nekik meg pikpak megvan minden, mert különben jönnek a fenyegetőzések, s a vádaskodások... sorry
és egy társasháznak a tetejére húzunk egy szintet, s a tetőt is lakhatóvá tesszük, tehát így lesz maaaajd két szintes belül a lakás...
a lépcsőzéstől azért félek, de pszt:)

bibi, megkaptam az üzit , köszi. ezek a cipők ortopéd cipők, úgy értem, h jóó hatással vannak a minik lábacskájára, vagy mondhatni , h szép és divatos és kényelmes cipők?
Bocs, csak télleg nem találom, h mit írtál róluk :?
És hüleség, h le akarsz lépni... :twisted: :twisted: brrrr

Süti, köszi a dícséretet:D
12 kilónál járok, de én azért bálnának érzem magam, s most sajnos eljött az a pillanta, h olyanokat kívánok ,amiket nagyon régen, s ezek pakolják a kilókat... (kakaóscsiga, túróstáska)... nincs nagy odafigyelés, de ha már nem szöktem 20 kiló fölé, akkor már igazásn tarthatnám a köv. 5hétben:D ja és a savam is elindult, úgyh szenvedek kicsit:(
Húúzós napod volt, ezt nevezem.. amikor nekem is sikerül ilyet végrehajtanom, olllan büszke vagyok, s aztán amikor leteszem a kuffert jövök rá, h jééé, ez milyen jó:D

astrid becsipogás, iszonyúú dühítőő!!

Vicger nagyon édesek a képek:D

cicke, üdv errefelé:)

Bobóka
jó pihit Nektek, s tessék még összezárni lábacskákat:D


Mabe hatására én is éjszaka szülési lázban voltam..
De még van egy csomó dolgom, még nem jöhet ki KisGubacs:) vagyis, persze Ő dönti el, de azért ennyire befolyásolhatom, mint Anyukája, h értse meg, nemdebár?!:D:D

No, dugulok..


Móka: angolul mehet az info??? :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Ági,köszi az infokat Imoláról,szupi,hogy jól vannak!!!!!

sutimano76
 
 


Andi,mostmár tényleg nem kéne forgatásokra járni,meg ilenek,mert sok lesz,aztán Barnabás úgy dönt,hogy talán kint mégis nyugisabb lesz,oszt kibújik idő előtt!!!!!!!!!!!!!!!!!

sutimano76
 
 


Kriszti,alvós kép nekem is tecc!!!!!!!!!

Brumi most nézem.....Lotti Éva???????????Ez honnan jött :wink: csak nem????.......ő........ :oops: miattam?????????????

sutimano76
 
 


Süti,tegnap csak 2 órát voltam kint,ma is egész nap "döglöttem".Kimostam 2 adagot,és ennyi.Vigyázok magamra,ígérem.

Köszönjük Imola infot.Alig várom,hogy meséljen :)

Kép
v.andi
 
 


Andi,nacsakazzzé!!!!Azt mondtad együtt szülünk,de én nem augusztusba szeretnék,hanem túlhordva ugyan de szept 21-én!!!!!!!!!!!

sutimano76
 
 


Sütiiii,legyen szept 23. Naaaa,lécci lécci léccciiiiii! :lol: :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 


Sajna Andi,nekem a doki már így is azt mondta hogy ez a felső határa a túlhordásnak,de akkor én 21,te 23 és még akkor is együtt leszünk pár napig,legfeljebb a szülőszobán nem talizunk.Én mondjuk szeretnék az 1 ágyasba kerülni,remélem sikerül,legfeljebb váltasz engem!!!!!!!!!

sutimano76
 
 


Suti, nekem maximum szept 19.-én indítanak, tovább nem engedik. Szerintem meggondolod még azt a túlhordást!

Floranan, van kimondott bimbóvédő/kiemelő, amitől nem lesz cicizavaros, de nem sebesedik ki a cicid. Én már beszereztem egyet, aztán majd meglátjuk, bár tudom itt sokan ellene vagytok.

Andi, ne josolgass neked még van időd bőven! Babakocsit megvettétek, melyiket veszitek végül?

Madar, nagyon eltűntél!

Ágota, köszönjük a hírt Imoláékról!! Üzenem hogy nagyon várjuk őt!!!!!

Kép
kata05
 
 


Hát igen Kata,tegnap óta annyit mozog,feszít Berni,és sztem ezek nem jóslók és nem is keményedések,de egyre nehezebben viselem,hogy igazából lehet jobb lenne túl lenni ,bár nagyakkor is szept.5-ig ki akarom húzni!!!

sutimano76
 
 


Suti, nekem tetszik a 2009.09.09 is. :lol:

Kép
kata05
 
 


Süti: Nem akarlak lelombozni, de szerintem most nincs egyágyas szoba az Uzsokiban. Vagy tévedek? :roll:

Jóslók: Szerintem nekem is már jelentkeztek, mivel ma is délutántól mensiszerű fájdalmaim vannak. Elviselhető és remélem augusztus 24 és 26 körülig kitart. Én már szülnék augusztusban. :oops:

Bimbóvédő és kiemelő: Mi azért vettünk Andrisnál, mert a Sote-n közölte az egyik "kedves" ápolónő, hogy ilyen bimbóvsl nem lehet szoptatni. :evil: Akkor elhittem, majd hazatérva tapasztaltam, hogy mégsem vagyok defektes. Andris magától hagyta abba a szopit 1 évesen. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Sziasztok!
Most csak ezt az oldalt olvastam el, nekem is vannak jóslóim, meg is akartam kérdezni Imolát, hogy mit jelent, hogy a méhnyak kb. 2 centire rövidült (azon kívül, hogy valószínűleg nem húzunk rá egy hónapot), a'sszem nem fog válaszolni :wink:

Iszonyú sokat írtatok.
Kedden még megveszem, ami feltétlenül kell még, aztán várakozom nyugodtan :)

NA, most elkezdek olvasni...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna!

A méhnyak alapállapotban 3 cm, s zárt. Ilyenkor szoktak 3000-es méhszájadatot írni.
A 2 cm-re rövidült nem gond ennyi idős terhesen, főleg ha még mindig zárt.
Más méhszájértékeknél:
négy szám:
1. méhnyak hossza cm-ben
2. 0 vagy 1 külső méhszáj (zárt vagy nyitott)
3. 0 vagy 1 nyakcsatorna (zárt vagy nyitott)
4. 0 vagy 1 belső méhszáj (zárt vagy nyitott)
Szóval pl. 2110 annyit jelent, hogy a méhnyak 2 cm-es, külső méhszáj és nyakcsatorna nyitott (1-1), belső méhszáj zárt (0).

Kata!

Én nem vagyok ellene a bimbóvédőnek, csak feleslegesnek tartom. Nekem még a legkisebbnél is kisebesedett a mellem (nálunk valószínű a nagy bimbó kicsi száj együttes okoz gondot, mert helyes a mellretétel), de ez ha hamar elmúlik, bár kellemetlen. A bimbóvédő nem segít ezen, a mellnek kell hozzászoknia, viszont a bimbóvédő nem természetes dolog, felesleges réteg a babaszáj és anyamell között, és a mell kevesebb ingert kap, ami viszont a tejtermelésre lehet hatással.
Floranannak és neked is azt ajánlanám, hpgy a legfontosabb, hogy SZAKsegítség elérhetőségét kell beszerezni, és bármi probléma kapcsán mihamarabb hozzájuk fordulni. Nagyon fontos a helyes és minél koraibb mellretétel, a mell tisztán tartása, a gyakori szoptatás (az erős belövelés elkerülését is segíti). De pl. olyan apróságokra is érdemes figyelni, hogy a helyesen mellretett baba nagyon erős vákumot képes képezni, nem mindegy, hogy hogyan vesszük le a mellről, mert a vákum megszűntetése nélküli levételpróbálkozás komoly sebeket okozhat.
Félni nem kell a szoptatástól, de tudni kell, hogy nem ösztöndolog mindig, és bizony tanulni kell.

Floranan!

Harapni és szopizni egyszerre nem lehet. Próbáld ki (én pár hete az egyik fiammal is megcsináltattam, mert ő is azt mondta, hogy a baba harap, de megmutattam neki, ha a baba harap, az ejnyebejnye, mert a szopi közben azt nem lehet), egyszerű: ujjadon simán demonstrálható, próbáj szopizni és harapni egyszerre! :D:D Ha a baba harap, azonnal és határozottan el kell venni tőle és rászólni, hogy "nem szabad" (lehetőleg nem felordítani, bár nagyon fájdalmas tud lenni). De ez még azért távolabb van, azért egyik baba sem foggal jön a világra :D:D és bár később fog nélkül az ínyükkel is rátudnak szorítani a mellre, az elején ez nem jellemző.
Egyébként az egész szopit nem szabad túl aggódni (és nem azért, amit sokan mondanak, hogy tápszeren is fel tud nőni a baba, én alapvetően azért azt gondolom, hogy a legjobb az anyatej), az anyamell a baba szoptatására van kitalálva! :):) Szóval ha kell, akkor segíteséget kell kérni minél hamarabb, mielőtt komolyabbá fordul a probléma.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Én olyat hallottam, hogy a mellnek, bibónak az is jó, ha magát az anyatejet hagyjuk megszáradni rajta - krémek helyett.

t-pk
 
 


Sziasztok!

Újra itthon :) Julcsi meg én ma hazajöttünk Füredről, apa tovább ment Horvátországba, ma este U2 koncert, hétfőn-kedden dolgoz, aztán kedd este haza. Addig csak nem történik semmi. :wink: Utána már nem utazik a szülésig. :)

Most elkezdek visszaolvasni :) , ha jól láttam cc. 6 oldal vár rám. :oops:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Halihó!

Ahogy olvasom frankón frászban vagyunk mindannyian :D :D

Na most az a helyzet, hogy kissé én is beparáztam ma.. Luca helyezkedik lefelé, olyan szinten, hogy alul hüvelynél belül, vastagbél környéken szabályosan fájdalmasan feszített, s nagyon enyhe tolófájáshoz hasonló /székelési inger szerű/ nagyon kellemetlen fájdalmas érzésben részesített a lányom..ez kétszer volt ma, egyszer ültem, addig, amíg el nem kezdődött, aztán már csak ficeregtem a kocsiban, másodszor most estefelé vásárlás közben, alig bírtam menni... Ehhez jön hozzá a 3magne b melletti 2-4 jósló, ami igaz hogy nem ellélegezendő, de azért "huhh, ezt éreztem" jellegű... +hányinger, + szédülés + hasmenés... Úgyhogy ma vettünk már egy pizsit a kórház 2.3. napjára, elsőre jobb a kincstári hálóing vérezgetni, holnapra marad tusfürdő, tenna betét, nedves wcpapír, ....

Szóval ja... remélem csak pszichoszomatikus és holnapra már nem lesznek ilyen élményeim, s Luca még vár másfél-két hetet :)

vicger
 
 


Petra: azért ez a pörgés már nem az igazi, most már nagyon érzem, hogy a vége felé járunk. :roll:
Petra, és mehet a Milka csoki, megnéztem a fotókat, nagyon jól nézel ki. :) ... és a ház? ... gratulálok, nagyon jó :) :) :)

Bibi: rákérdeztem pénteken a lovardában. Azt mondták, hogy nagyon apró gyerkőcök is vannak, velük nyilván másként foglalkoznak, de a legkisebb manó 2 év körül volt, akivel foglalkoztak. Nagyon jól bánnak a gyermekekkel, merem ajánlani. Szóval, hajráááá!!! :)
Ha kell még bármi info velük kapcsolatban, kérdezz nyugodtan, vagy itt, vagy privi, vagy telefon (számom a táblázatban). :) Julcsi megy holnap reggel is, úgyhogy korán kelünk. :wink:
Bibi, ez új maci, lecserélted, ugye? Vagy csak én hülyülök? :roll:

Rita: ha gondolod rákérdezek az itteni lovarda vezetőnél, hogy tud-e ajánlani a környéketeken lovardát, csak szólj, ha kell info.

Móka: ez a 114 cm???? nem rossz a Te mércéd? :wink: Csinos vagy. :)

Pancsika: örülök, hogy minden rendben, gondoltam Rád. :)

Scooper: nálam van a mellszívó, hétfőn-kedden postázom.

t-pk: izgalmas, drukkolok, hogy minden rendben legyen ... és jól írták a lányok, csodaszép neveket választottatok. :)

Süti: péntek nem semmi volt, még az olvasásba is beleszédültem. :roll:

Kata: de jó, hogy Lőrinc jól fekszik. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Lányok: most értem Imola születéséhez. Tiszta libabőr lettem ... amikor ovlastam ...

Mabe: nagyon örülök, hogy minden rendben ment, és gratulálok ... bár beelőztél, ez nem volt fair ... :wink: :) :) :) Nagyon vigyázz magatokra! :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Istenem ... de gyönyörűek Imoláék !!!! :) :) :)

Ne haragudjatok, de én csak most olvasom ezeket vissza .... hát ... megkönnyeztem .... sőt, most is alig látom a monitort ....

KépKép
KépKép
madar
 
 


Kriszti, lazíts és PIHENJ! Nagyon örültem, hogy itt voltatok! :D A kicsikkel előfordul, hogy ha a nagyok ott maradnak valahol, főleg, ha hosszú időre, akkor elkezdenek félni, hogy őket is otthagyják a szüleik valahol. Ezért kapaszkodnak ezerrel az anyjukba, nem lehet letenni őket, nem mernek elaludni (legalábbis én ezt tapasztaltam az enyémeknél). Aztán amikor megmondtam nekik, hogy a nagyok azért maradtak ott, mert ott akartak maradni és haza fognak jönni, akkor mindegyik megnyugodott :wink:

Dorka, mi kb. 120 km-re délre laktunk Zentától, úgyhogy sajnos, senkit nem ismerek ott.

Pancsika, Cicke üdv köztünk! :) Cicke, egy napra vagyunk kiírva :wink:

Boboka kérdezte: nagyon szigorúan oda kell figyelnem a diétára, és ha rendben, akkor szülhetek itthon :D

Ahogy valaki írta is, én is szúró nyilallásokat érzek a hüvelyemben (a múltkor le is ellenőriztem: a CTG is kimutatta ezeket)

Kriszti, nekem is Te vagy az egyik, akinek kimentettem a számát :wink:

Flora 1. nagyon jól nézel ki
2. HA a teljes bimbóudvart betömöd a kicsi szájába (bármekkora képtelenségnek tűnik), akkor kezdettől úgy szopik, hogy nem sebesíti ki a melled.
A babát úgy kell levenni (szerintem ez a legjobb), ha az állára teszed az ujjad. Így ellazul az állkapcsa, kinyílik a szája és fájdalom nélkül ki lehet venni belőle a bimbót.

És ha bárkinek szoptatási problémája van, nyugodtan hívjon fel!!!

És el ne felejtsem: Imolák gyönyörűek! Sok örömöt kívánok az egész családjuknak!

És ha nem is írtam külön mindenkinek, mindent elolvastam és szeretettel gondolok rátok - az éppen távollevőkre is!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


cicke: szia, üdv. köztünk :)

Mi van itt lányok .... Bibi !!!! ????? Ugye, nem tűntél el?
Szerintetek olvassam tovább a hétvége termését??? Csak kapkodom a fejem ... :roll: :roll: :roll:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Kriszti: nagyon jó fotók ... anyapocakpárna különösen a kedvencem :) ... és még mindig szeretlek olvasni ... kösz .... :wink:

Ági: köszönjük a híreket ... olyan jó hallani Imoláékról :)

Kata: itt vagyok ám, csak sokkolódok folyamatosan a hírekeet olvasva :roll: még nem értem a végére, de remélem, több meglepetés nem lesz. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Anna, köszi! :D

Vicger, ne aggódj, Luca pont akkor érkezik majd, amikor érkeznie kell!! :wink:

Kata, az a bimbóvédő, az nem krém, ha jól értem, ugye? A barátnőmnek valami műanyag-féle volt, olyat nem szeretnék, ha elkerülhető.

Astrdi, köszi a tanácsokat!!!!!!!

floranan
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?