Új privát üzeneted érkezett!

Bibi: Ne beszélj ilyen butaságokat! Bennem fel sem merült, hogy a nézeteltérés miatt indult be nála a szülés. Lehet, hogy Mabe is azért volt már kicsit ingerültebb és érzékenyebb, mert kis Imola készülődött kifelé. És a vége a lényeg, azaz, hogy egészségesek és ilyen szépek. Nagyon hiányoznál, ha nem lennél.

Anno nekem eszembe se jutott volna senkit se hibáztatni a koraszülésemért, pedig mi nem is ilyen szépen indultunk a közös életünknek. Ilyen képem nincs is Andrisról. :( :oops: De majd most pótlom Mátéval, punktum. :lol:

Úgyhogy hűtsd le magad egy jó kis fagyival, aztán gyere!!! :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Ezt nem értem: miért lenne valaki felelős? Milyen egybeesés?
Lemaradtam...

t-pk
 
 


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,ja hogy régen Andi,jó van akko,én meg aszittem hogy most.Na így már más!!!!

Brumi,ezt most te sem gondolod komolyan, ügyi??????

sutimano76
 
 

 
 

Egyetértek Ritával,hűtsd le magad Kép

Kép
v.andi
 
 


Süti: Ja, ha a doki az sztk-ba irányított, mert ott kevesebbet kell várni és amúgy is mész, akkor érthető. Nekem azt mondta a doki, hogy betöltött 36. hét után kezdünk, ezért zavarodtam össze.

Scooper: Persze ne úgy képzeld, hogy kitettek az utcára :wink: , de két doki ( pont ügyeletváltás volt vasárnap este mikor beértünk) veszett össze előttünk (már 5 perces fájásaim voltak), hogy maradhatok-e, mert aznap töltöttem csak be a 34.hetet és az Uzsokiban nincs koraszülött ellátás. Azóta ez annyiban változott, hogy van neonatológus orvos non-stop, így betöltött 35.héttől lehet ott szülni. Azaz holnaptól. :wink: De persze nem akarok még menni, elfoglalt vagyok a héten. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Nekem is pont az jutott eszembe,hogy Imola volt a készülődés miatt érzékenyebb,ezért volt ez a kis Szikra,de azért tűzről,főleg erdőtűzről azért nem beszélhetünk.Szerintem ha kijönnek a kórházból és feljön ide,ő már nem is fog erre emlékezni!!!!!!!!!!

sutimano76
 
 


[quote="hgrita"][ írta:hgritab]Süti: Ja, ha a doki az sztk-ba irányított, mert ott kevesebbet kell várni és amúgy is mész, akkor érthető. Nekem azt mondta a doki, hogy betöltött 36. hét után kezdünk, ezért zavarodtam össze.

Scooper: Persze ne úgy képzeld, hogy kitettek az utcára :wink: , de két doki ( pont ügyeletváltás volt vasárnap este mikor beértünk) veszett össze előttünk (már 5 perces fájásaim voltak), hogy maradhatok-e, mert aznap töltöttem csak be a 34.hetet és az Uzsokiban nincs koraszülött ellátás. Azóta ez annyiban változott, hogy van neonatológus orvos non-stop, így betöltött 35.héttől lehet ott szülni. Azaz holnaptól. :wink: De persze nem akarok még menni, elfoglalt vagyok a héten. :wink:

azért ez akkor is durva! Azért, mert nincs koraszülött ellátás, 5 perces fájásokkal elküldik az embert.... Ez nekem magas. De akkor azóta megoldották. Remélem, nektek nem volt ebből nagy gondotok akkor?

KépKép
Kép
scooper
 
 


Bibi: ugye nem gondolod komolyan, hogy itthagyod a fórumot?! Szerintem sok olyan hozzászólásod volt, amivel tudtál segíteni másoknak; akár jótanácsokkal, akár bíztatással, akár jókívánságokkal.
(aért írom, mert már a kezdetektől fogva olvasom a fórumot)

Egy kicsit rólam:
Ugye szeptemberre várom én is a kis lakót, aki kislány: Eleonóra lesz a neve.. Amúgy Bp-n a 20. ker-ben lakunk, de szülni Sopronban fogok. A nagyobbik is ott született, nagyon elégedett voltam az orvossal és a szülésznővel is, ezért döntöttem úgy, hogy visszamegyek .
cicke
 
 


[quote="scooper"] írta:scooper
[quote="hgrita"][ írta:hgritab]Süti: Ja, ha a doki az sztk-ba irányított, mert ott kevesebbet kell várni és amúgy is mész, akkor érthető. Nekem azt mondta a doki, hogy betöltött 36. hét után kezdünk, ezért zavarodtam össze.

Scooper: Persze ne úgy képzeld, hogy kitettek az utcára :wink: , de két doki ( pont ügyeletváltás volt vasárnap este mikor beértünk) veszett össze előttünk (már 5 perces fájásaim voltak), hogy maradhatok-e, mert aznap töltöttem csak be a 34.hetet és az Uzsokiban nincs koraszülött ellátás. Azóta ez annyiban változott, hogy van neonatológus orvos non-stop, így betöltött 35.héttől lehet ott szülni. Azaz holnaptól. :wink: De persze nem akarok még menni, elfoglalt vagyok a héten. :wink:

azért ez akkor is durva! Azért, mert nincs koraszülött ellátás, 5 perces fájásokkal elküldik az embert.... Ez nekem magas. De akkor azóta megoldották. Remélem, nektek nem volt ebből nagy gondotok akkor?


Hívtak mentőt, aztán robogtunk a Sote I-re. Nem tágultam, így azért nem pottyant ki Andris a mentőben. :wink: Bár nem volt minden OK, de a lényeg, hogy kisbabám azóta erős, okos nagyfiúvá növekedett. :lol:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Elképesztőek vagytok csajok.Cicke BPről Sopronba megy,T-pk meg Veszprémből Pestre szülni :shock:

Kép
v.andi
 
 


Lili hogyan hívják a dokid a mávba????

sutimano76
 
 


Jaj, bocsánat Cicke, üdvözöllek! Nagyon tetszik nagylányod neve, Abigél. Imádom, de a családban senki sem engedélyezte volna, ha lányunk születne. :roll:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Cicke,és ez úgy hogy indulsz ha kezdődnek a fájások??????Ctg-re is odajársz????És most kicsi irgum burgum,de ha kezdetektől olvasol minket akkor miért csak most szóltál hozzánk???????Igazán jöhettél volna előbb is!!!!!

sutimano76
 
 


Lányok,hiányoltuk Szezsot,megtaláltam másik két fórumba irogat,és most kicsit árulkodok, Mabe és Kata is irogatnak abba fórumba!!!!!Kata,írj már róla légyszi,jól van????

sutimano76
 
 


Süti

[quote="szezso"]
írta:
szezsoVoltam dokinál, minden rendben, méhszáj zárt, baba fejvégű és kb 2755 gramm :-) Pénteken NST és vérvétel, mert a trombocitaszámom határérték alatt van :?

Kép
v.andi
 
 


Imola!

Nagyon gratulálok a kicsilány születéséhez, gyönyörű!


Bibi!

Jaj, ne csináld! Még ha volt is valami abban, hogy Imola előbb jött, nézz rá! És Mabe-ra is! Úgy néz ki, mint aki nagyon bánja? Ő is és kicsi Imola is gyönyörű, súlya rendben van, és pont Mabe mondta, hogy ha a 35. hét után jön, már nem aggódik! És jó kezekben vannak!

Cicke!

Üdv! :):) És el fogsz Sopronig érni?

Astrid

Kép
astrid
 
 


Köszi Andi.

sutimano76
 
 


Bibi ne bomolj! :) Irgum-burgum lesz csajok így a vége felé, nahát!

Cicke
üdv nálunk! :)

most futok gyereket fürdetni.
Egész nap rohangálok, tiszta dinka vagyok már.

vicger
 
 


[quote="hgrita"] írta:hgrita
[quote="scooper"] írta:scooper
[quote="hgrita"][ írta:hgritab]Süti: Ja, ha a doki az sztk-ba irányított, mert ott kevesebbet kell várni és amúgy is mész, akkor érthető. Nekem azt mondta a doki, hogy betöltött 36. hét után kezdünk, ezért zavarodtam össze.

Scooper: Persze ne úgy képzeld, hogy kitettek az utcára :wink: , de két doki ( pont ügyeletváltás volt vasárnap este mikor beértünk) veszett össze előttünk (már 5 perces fájásaim voltak), hogy maradhatok-e, mert aznap töltöttem csak be a 34.hetet és az Uzsokiban nincs koraszülött ellátás. Azóta ez annyiban változott, hogy van neonatológus orvos non-stop, így betöltött 35.héttől lehet ott szülni. Azaz holnaptól. :wink: De persze nem akarok még menni, elfoglalt vagyok a héten. :wink:

azért ez akkor is durva! Azért, mert nincs koraszülött ellátás, 5 perces fájásokkal elküldik az embert.... Ez nekem magas. De akkor azóta megoldották. Remélem, nektek nem volt ebből nagy gondotok akkor?


Hívtak mentőt, aztán robogtunk a Sote I-re. Nem tágultam, így azért nem pottyant ki Andris a mentőben. :wink: Bár nem volt minden OK, de a lényeg, hogy kisbabám azóta erős, okos nagyfiúvá növekedett. :lol:


akkor jó, a lényeg, hogy végülis minden rendben van. :D

KépKép
Kép
scooper
 
 


Ige, Veszprémből Bp-re megyek szülni. Itt nem lehet fogadott orvosod, az ikrekes kismamikat szinte mindig császározzák. Éjszaka a babádnak cukros vizet adnak, nem vihetsz be saját cumit, hanem a kórházi ősrégi, óriás lyukúból itatják...

Folytassam?

t-pk
 
 


Bibi, csak nem te is szülni készülsz? :D
Ne csináld már ezt az önostromlást,neked sem tesz jót, felejtsük ami volt és foglalkozzunk a babáinkkal és a szüléssel! Imoláék jól vannak és remélem jön majd mesélni!(különben ha jól tudom régóta keményedett, de majd kijavít ha nem így volt)

Suti, a mi pályafutásunk onnan indult! :wink: Nem árulkodsz, mert nem szégyenlem!

Cicke, üdv közöttünk! De ugye leköltözöl előtte Sopronba? Második gyerkőc jöhet villámgyorsan is!

Kép
kata05
 
 


T-pk,én nem "szemrehányóan" mondtam :wink: Biztos én is bevállalnám,de mivel nem vagyok abban a helyzetben,így most el sem tudom képzelni,hogy esetleg ennyire messze szüljek az otthonomtól.

Kép
v.andi
 
 


T-pk, császáros leszel, vagy megpróbáljátok természetesen?

Kép
kata05
 
 


Cicke, üdv közöttünk :wink:
De igaza van Sütinek, jöhettél volna már hamarabb is ám :wink: :wink:

Süti, ezzel én is így vagyok ma egész nap, mióta Imoláékat olvastam, hogy basszuskulcs, mi még nem jöhetünk :roll: legalábbis még ne az elkövetkező pár hétben!
Egész nap ők jártak a fejemben, én is kicsit irigykedek is, meg várom, hogy már elteljen ez a pár hét, amikor már majd azt mondhatom, hogy "na, most már bármikor jöhet a kis drágám :wink: "

Bibi, ne butáskodj légy szíves!!!!!!!!!!! Ok???
Nem miattad jött korábban kicsi Imola!!!
És tényleg, csak rájuk kell nézni, annyira szépek :)

Andi, hogy bírtad a mai forgatást?
Vendég
 


V.andi: Ja, azt gondoltam, én sem azért írtam - csak szörnyű, hogy mekkor különbség van kórház és kórház között. Pont ez ehavi egyik babás újságban van egy kis szülés történet a Vp-i kórházról - hát inkább autózom Bp-re. Férjem pont tegnap elemezte ki a dokinak. hogy mi van, ha a kocsiban akarok megszülni, ő mit csináljon, mert pő ugye megcsinálja, azzal nincs gond.... :lol:
Doki csak annyit mondott: hogy simán felérünk és a férjem is pont ikres szüléssel akarja kezdeni :lol: :lol:

Kata: természetesen szülök, ha minden így marad. Mindkét baba fejvégű, már teljesen lent van mindkét buksi. Az "első" baba már nem is tud onnan elmozdulni - azt mondták-, mert annyira be van "ékelődve" a buksija.

t-pk
 
 


Kata,nem is azért írtam!!!
Én is vagyok másik két topicban.
Viszont oda már csak olvasni járok és ritkán reagálok.
Mostanában türelmetlen vagyok sokszor válaszolni,persze ez azért is van mert folyton sz...dik a net és nincs kedvem többször leírni a dolgokat.
De ez a sorozatoknál is áll,ami régen lekötött,most abszolút nem köt már le,izegnék-mozognék,aztán meg leülök és alig bírok felállni.Ez nooooormális????Vagy csak be van már sózva a fenekem????

sutimano76
 
 


Figyu csajok. Mindig lesz olyan téma / sőt a szülések után szinte csak olyan lesz :D :D / ami/k/ valaki számára érzékeny területet érint, vagy szíve csücske, vagy meggyőződése akár nevelésből adódóan /anya is így csinálta, én is így fogom/, vagy tapasztalatból fakadóan. Ezzel nincsen semmi baj, amíg nem hittérítünk, kinyilatkoztatunk vagy orrvérzésig magyarázzuk az "igazunkat", hanem adott esetben véleményt , tapasztalatokat cserélünk, vagy akár építő kritikát fogalmazunk meg, mert erre is lehet majd példa. A lényeg, amit nem szabad elfelejteni, hogy minden ember/ akár felnőtt, akár gyerek, akár magzat/ egy individuum, egyéniség. Nem lehet sablont ráhúzni senkire, mert lehet, hogy az én gyerekemnél működik a mittomén micsoda, de xy-nál már nem. Szóval hölgyeim, szép színes a világ és ez így van jól. Addig amíg ezek a fogalmak, mint tolerancia, empátia, tisztelet, megbecsülés, jelen vannak, addig nem lesznek "erdőtüzek"...

vicger
 
 


Vicger, ez szép megfogalmazás volt!!! :D

T-pk, milyen szerencséd van h fejvégű mindkettő!!!

Kíváncsi vagyok mennyi lesz közöttünk a császár és normál szülés arány.

Kép
kata05
 
 


Nem is mondtam, bár off, tegnap kaptunk a BANKtól levelet. Közölték, hogy a májusi kamatváltozások miatt 14ezer forinttal emelik a havi törlesztőnket :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Tudja valaki Gordonka telszámát? Felhívom , hogy a kujv@ anyucikája azt!

állítólag van valami egyszeri összeg, amit az igényelhet akinek a törlesztője 20%-kal megnőtt, állítólag a híradóban volt mostanában. Tud erről valaki valamit, mert lemaradtam róla... Feltételek stb...
Előre is köszi és bocs az offért.

vicger
 
 


T-pk,és van valami haditervetek?

Boboka,köszi,minden okés volt.Hamar leléptem.

Kép
v.andi
 
 


t-pk, szerintem simán fog menni :) mármint az út Pestig :) azért ne 2perceseknél induljatok el :)

vicger
 
 


szép estét!

micsoda híreket olvasok :shock:

Imola: gratulálok, csodaszépek vagytok mindketten!!!!

Bibi: te is csak abban az esetben maradhatsz távol, ha már hasonló hírekkel fogadsz minket, mint Imola, más kifogást nem fogadunk el!!!!

Bocsi, ha most másra nem reagálok.

Mindenkinek további szép estét!!!!

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Vicger,sztem ez csak egy jövőre szavazz rám mézesmadzag.Én a tv2 híradóban láttam,de mivel nekünk forint alapú van így nem változott az összeg amikor a gyengült a forint,és mivel így nem igényelhetnénk,annyira nem is figyeltem,de nem egy nagy összeg!!!Nézz utána talán erre a 14e-re elég lesz amit kaptok.Valami rémlik hogy a családban az egy főre jutó jöv.50valahány e ft kell hogy legyen.

T-pk,nem is gondoltam volna hogy vp-i szülészet ilyen car.Azért majd ne várd meg a 10 perces fájásokat,indulj előbb!!!
Tök jó hogy a lányok tudják merre van a kifelé,az enyém még nem igyekszik beilleszkedni,de doki szerint rá is ér 38 hétben.

sutimano76
 
 


Terv: igazából a legkisebb intő jelre azt hiszem indulunk. A férjem a Balcsi parton van napközben - munka-, tehát ha hívom, akkor 40 perc alatt van itthon. Azalatt úgyis kiderül, hogy vaklárma vagy sem, a cuccok összepakolva..
Inkább felmegyek kétszer potyára és küldjenek haza, mint hogy későn induljunk.

Meg ha bármi gond lenne, akkor a legközelebbi kórházba megyünk.
De a doki is azt mondta, hogy nyugodjunk meg, simán felérünk. Azért mégis csak első babák, csak nem bújnak ki fél óra alatt.

t-pk
 
 


Kép
rileksz :D
Kép
vízipockok :)
Kép
szúnyoggyőzőharci sérült éhes /szemét csípte a dög, ami ezáltal bedagadt. Mármint Ati szeme. A szúnyog nem élte túl...

Kép
anyapocakpárna by vicger & co.

vicger
 
 


T-pk, Én soha nem felejtem el ikres barátnőm szülése napját.Megbeszéltük,hogy ott leszek.17 óra körül hívtak a 39. héten,hogy a magzatvíz csöpög.19.03 kor megvolt az első baba,19.08kor a második,természetes úton :shock: Inkább csak aggódom értetek,na.

Kép
v.andi
 
 


Jajjjjj, csajok, annyira édesek vagytok :cry: :cry: :cry:

HA tényleg minden rendben van velük, akkor nincs gond, de ha miattam érkezett hamarabb, s bármi baj lesz ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti ahha.. köszi !
jövőre nem rájuk szavazok az fix, s úgy vagyok vele, hogy ha ki lehet sajtolni az állambácsiból, akkor ki fogom ... ha 3ezer, akkor annyi, ha 50 akkor annyi...

vicger
 
 


Vicger: De helyesek vagytok! Látszik, hogy mindenkinek jól telt a pihenés!

Lányok, ezek a távolságok, hú! Én meg azon izgulok, hogy ha netalántán hétköznap napközben kéne menni, akkor hogy ér haza Apa (max 25 perc tömegközlekedve, nem autózik, mert belvárosba jár) és ide Anyum Óbudáról (kb 20 perc taxival), és utána be a kórházba. Reggel nagyon gáz a Buda-Uzsoki a városon és a Lágymányosin át is. Este és hétvégén szerintem 15-20 perc alatt bent lehet lenni. És még így is kiver a frász az egésztől. :oops:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Bibi, dehogy lesz baj! Figyeld meg, hétfőn szerintem már jó eséllyel jöhetnek haza! :)

vicger
 
 


De nem lesz Brumi!!!!

sutimano76
 
 


[quote="vicger"][ írta:vicgerb]Bibi, dehogy lesz baj! Figyeld meg, hétfőn szerintem már jó eséllyel jöhetnek haza! :)



javítok, hülyeségeket beszélek, hisz szombat van. Szóval kedd-szerdán :) :oops: :)

vicger
 
 


Bibi: Biztosan nem lesz semmi baj. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Én is izguluk. Vagyis ezt most nem engedhetem meg magamnak. a férjem teljesen be van parázva és nyugtatom. Mást nem tudok, mint pozitívan gondolkozni.

Aug.17-én hétfőn megyek ctg-re a szülésznőmhöz, akkor találkozom vele először. A lányokkal lehet megbeszélem, hogy szépen felmegyünk és útközben már megindulhat a szülés akár. Tehát szép komotósan felérünk és akkor már ott is maradunk és 3-ban jövünk haza.

Majd küldök be nekik menetrendet :wink:

t-pk
 
 


Kriszti!

Mintha ezek rémlenének feltételként, próbáltam utánakeresni, de nem ment...
- 20 %-kal nőtt a részlet
- nem kaphatott idén 15 e Ft-nál több egyszeri segélyt
- 57 e Ft-nál alacsonyabb az egy főre jutó jövedelem
De mi az, hogy májusi kamatváltozások? Most csökkennie kellene a részletnek szerintem. Nekünk van egy autóhitelünk, ami devizás, de annál elég korrektek. Ilyen összeget, amit most kell fizetnünk, már fizettünk korábban is... Kb. jan-márc. között felment, de azóta csökkent a részlet, ahogy a CHF is. Ja a kamatok tényleg nőttek (illetve most éppen csökkent az irányadó kamatláb is), de ez ennyit jelenthetne???
Szerintem itt nem a Gordonka telefonszáma kellene, hanem azé a bankvezéré, aki azt a bankot irányítja, nekem nagyon sok esetben az az érzésem, hogy lenyelik a profitot. Eddig ráverték az emberekre a lehetséges veszteséget, de amikor vissza kellene csökkenteni, akkor meg nem teszik meg, és elnyelik a keletkező különbözetet.

Bibi!

De miért lenne baj? Nyugi! Főleg mivel nálatok is bent kell még maradnia a kiscsajnak!!!! OK???

T-PK!

Ikrekkel úgysem fognak csak úgy hazaküldeni, és menjetek csak inkább potyára.

Süti!

Hát ez igen érdekes pozíció, amit most elfoglal, de reméljük, még befordul rendesen. Ha meg nem, akkor én úgy gondolom, annak mindig van oka.

Astrid

Kép
astrid
 
 


Köszi Andi, akkor mostmár tudom mi a szitu a fájdalommal!!

Bibi! Még JÓHOGY ne menj el!!!! Aztahétmeganyócszázátnekije!! :wink: :wink: :wink:

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Kriszti, nagyon jól néztek ki a képeken :)

Andi, jól tetted, hogy nem maradtál sokáig :)

Én lenni lusta lusta lusta :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Bibi, kicsit megnyugodtál már?
Vendég
 


Astrid nagyon köszi!

Ez konkrétan az erste bank, az az édes... undorító egy banda... a mi törlesztőnk egy fillért nem csökkent, hiába jobb a forint s társai... 15.-én vonják a törlesztőt, s milyen érdekes, mindig akkor a legmagasabb a chf... legalább 10-14 forinttal. Egy éve törlesztjük a 2 misit /ráadásul nem is egy baromi összeg, 4 évre vettük fel/, a hitel felvételekor kézhez kaptunk 1.8at, most jött az egyenleg is, 1.9 misi tartozásunk van. Tehát egy év alatt 4 havi 45ezres és 8 havi 80akárhány ezres törlesztővel csináltunk plusz 100ezer forint tartozást... :evil: :evil: :evil:

vicger
 
 


Vicger,hogy lehet,hogy nem csökkent? Mi is erste,és nekünk csökkent :shock: :shock: :shock:

Kép
v.andi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?