Új privát üzeneted érkezett!

vivi,
jaja, én sem tudtam. A határok 41mm-77mm-ig.
Félő, hogy mire visszajövök Horváto.-ból átlépi a baba ezt a felső határt. :?
Úgy látszik az ember lányának még a többedik gyereknél is tudnak újat mondani! :D :wink:

Képzeljétek, elindult a lányom egyedül!!! :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nagy taps neki! :) de ügyes :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


Sziasztok Lányok!
Tegnap nem jöttem dolgozni, viszont egész nap a lakást nyaltam, így csak a telefonomról tudtam írogatni.

Viszont van egy meglepim. Nézzétek mit szerkesztettem nektek Kép

Kép

Gyönyörű létszámban gyűltünk össze! És hátha még többen leszünk :)
Vendég
 

 
 

Honey!
Milyen ügyes a lányod, hogy 10 hónaposan elindult. Gratulálok! Rózsaszín megszünt?
Vendég
 


angie

Nagyon tuti a tábla!!!!
:D :D

Kell a sorszámozás?!Nekem nem a kedvencem a 13.... :?

málna2162
 
 


Jaj de jó látni, hogy halad előre a vonalzóm, és lassan 9 hetes leszek. Érdekes, hogy most a második terhességnél nem vagyok olyan extázisban, mint Szilárdnál. Valahogy az elsővel minden akkora élmény. Mostanra inkább már csak a parázás maradt, pedig azt gondolná az ember lánya, hogy másodjára már nem fog izgulni. Hát, dehogyis nem!!!
Vendég
 


Majd nálad kiszedem, ha babonás vagy. Az USAban sok helyen nem számoznak 13. emeletet, hanem 12 után rögtön a 14 jön. Majd akkor kiugorjuk, ha nem tetszik, de úgyis dátum szerint fogom rendezni a következő táblicskut, és abban már 2-es sorszámmal fogsz szerepelni :)
Vendég
 


Nagyon jó a tábla! :)
szabccsi
 
 


angie :D

Ezer köszönet :D

Ez az amerikai példa nekem is eszembe jutott :wink:
Érdekes, pont valamelyik nap beszéltünk a párommal, pont erről, amiről írtál. Mi sem úgy éljük meg a második terhességet mint az elsőt. Persze az Én gondolataim mindig ott járnak, apa bevallotta,hogy mivel már ott van Máté, neki még anniyra nem tudatosult, hogy jön a második, hizs már nem arra koncentráluk ezerrel :wink:

málna2162
 
 


Nagyon pöpec ez a tábla! :) Köszi, most már talán mind rajta vagyunk...:)

Kép

Kép
ktouch
 
 


Málna!
Nálunk apa várta már nagyon a tesót, és ő is örül jobban neki. Persze én is, csak a barnázgatás miatt inkább még félek.

Köszönöm a táblicsku dicsiket :)
Vendég
 


Mi is nagyon vártuk már , hiszen 3 éve próbálkoztunk összehozni :wink:


Mááááááááárta!!!!

málna2162
 
 


Jaaaj, sziasztok! Nagyon köszönöm az aggódást! Aranyosak vagytok!
Minden ok. velünk, csakhát 4 gyerek az 4 gyerek és van mit tenni mellettünk, konkrétan kedd dél óta most sikerült előszőr bekapcsolnom a gépet. Nagyjából visszaolvastam, velünk minden ok., du. jövök majd a részletetekkel.
Addig pótolom a táblabeli hiányosságaimat! Szóval a tesók: Csaba, Lehel, Bertalan, Kamilla. tartózkodási hely: Szigetszentmiklós, a kiírás pedig egyenlőre március 7.
Hú, úgy drukkolok, hogy márciusi baba legyen, pedig nagyon esélyes a február vége. eddig kiíráshoz képest mindig 7-12 nappal előbb szültem!

Márti
borossné becz márta
 
 


Angie! nagyon szuper a tábla! Bekerülhetek én is? Kor:31, Kórház: Szt. István, Időpont: márc. 21. Köszi!

Honey! Azta, 10 hónaposan már egyedül? Az nem semmi, nagyon ügyi a kiscsaj! :D A mászás-kúszás is hamar ment neki?

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok!
Honey! 10 hósan elindult?! Az igen!!!
Angie, szupi jó a tábla! Ötleteket lehet még írni??? :oops: :oops: :oops: 8) Mi lenne, ha sorba lennének terminus szerint a kismamik? Már más is írta és jó ötlet, hogy az legyen felül, aki legelőbb szül. De egyébként szuper jó, nagyon szép!!! És köszi!!!
Vendég
 


Márta, Te mázlista, hogy ennyivel előbb szülsz! Én max 2 nappal szültem eddig előbb, a harmadikat. Másodikat kiírás szerint, elsőt 2-vel túlhordtam.
Szívesen kiegyeznék a márc. 16-ban, ha már eddig midegyik gyerekem 2-vel mindig kevesebb ideig volt bent...
Vendég
 


Most voltam terhesgondozóba, és csak szept. 10-re kaptam UH-ra időpontott! Nem kapkodják el az első kórházi UH-t.
Megkérdeztem a dokitól az integrált tesztet, és itt nálunk csak akkor lehet rá jelentkezni, ha a kórházi 12 hetes UH-on túl vagy.
Szóval még egy hónap múlva! :)
Nem baj, addig még egyszer megyek magánba a dokimhoz, és ott úgy is láthatom a picúrt.
szabccsi
 
 


Angie!
Szuper a tábla!!! Nagyon ügyes vagy!
Érdekes, hogy nekem is inkább csak a para van a második terhességgel. El ugyan nem felejtem, hogy terhes vagyok (az Utro emlékeztet), de valahogy még annyra félek, hogy történik valami, hogy még nem akarom magam beleélni semmibe. A férjemet is inkább Alexa köti le, mint a kistesó gondolata. Pedig mindketten nagyon akarjuk a babát.

Honey!
Nem semmi a lányod! Az enyém egy hónappal fiatalabb, de még csak kúszik ezerrel, meg négykézlábra áll, de mászni még nem mászik (a múltkor egy próbálkozás után orra esett, és azóta nem próbálja. Remélem, azért még összeszedi a bátorságát!). Néha sikerül állásba felhúznia magát, de nem marad úgy. Mondjuk, ő nagyon későn fordult meg, már 6 hónapos is elmúlt, így egy kicsit mindennel késésben van. De a 10 hónapos elindulás nektek tényleg hamar ment!
Mi van a rózsaszínnel?

Kép
Kép
detty74
 
 


Na, itt vagyok megint...
Szóval, Pöttyöcske nagyon jól van, mocorgott ezerrel uh. közben, persze azért túl sokat még nem láttunk belőle.
CRL: 26mm volt már, doki szerint tökéletesen megfelel a korának, előtte kérdezte, mikor foganhatott, mondtam, hogy június 13-án, akkor tartottunk 9+2-nél, a gép 9+4 nek saccolta, szóval rendben minden. Hányás azóta sem környékez, csak émelygek, van egy kis gyomorégés is.
Most hívom majd a Magzati Diagnosztikai Központot, oda megyek 12. heti szűrő uh.-ra, elvileg a dokim csinálná, de mivel Ő szabin van még aug. utolsó hetében, így, ahogy néztem Timmermann dokihoz megyek majd uh.-ra, aug. 24-25-én kell mennem, hétfőn-kedden pedig Ő rendel. Örülök is neki, mert állítólag nagyon jó szeme van.
Az integrált tesztet is ott csináltatom, nekem azt mondta a dokim, hogy ingyenes (talán, mert ott dolgozó orvos kismamája vagyok?). De azért rákérdezek, mert, ha mégsem, Szigethalmon a Miniklinikán is ingyenes, nekem meg az itt van, szinte a szomszédban.

Minden újnak üdv, de jó, hogy ennyien vagyunk már!

Minyu!

Szia itt is!!! :lol: Remélem, róka koma nem látogat túl sűrűn!

Angie!

Igen, minden babám nála született! Nagyon büszke is rá!

Honey!

Akkor most tul. képp mikorra vagy kiírva?
Flórának nagy gratula, Kamilla még nem bátor ennyire, bár bútorok mellett szépen lépeget, viszont az alvókája eléggé elromlott. Viszont nem esik, szinte soha, mert annyira stabilan tud térdelni és sarkon ülni, hogy amint elveszíti az egyensúlyát, egyből térdre, majd sarokra huppan. Annyira más, mint a fiúk! ők vehemensen, hűbelebalázs módjára , a biztonságra egyáltalán nem figyelve tanultak meg járni, egyik pillanatról a másikra.

Márti
borossné becz márta
 
 


moncs: akkor lehet egyszerre fogunk szülni! A szülész orvosod elég közkedvelt és jó a híre! Elsőt is nála szülted?
Nekem mensi alapján és uh alapján is ennyi de ha nincs 2 hét különbség ugyis mensi alapján számolnak! Szülésznőd van, vagy lesz? Nekem remélem megint Böszörményi Bea lesz (de neki majd csak a vége felé szólok gondolom most korai lenne)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kaviar 2009.08.07 15:09-kor.
kaviar
 
 


Hony: gratula a lányodnak (enyém is pont ennyi idősen indult el) előtte meg már iszonyatos ebességgel közlekedett a bútorok mentén (pedig elég későn kezdett pl forogni)
kaviar
 
 


Hát, ma egész nap nem engedett be a gép a munkahelyemen, pedig még kibővítettem a táblát, és időrendi sorrendbe tettem. Most anyuéktól írok, és sajnos a munkahelyemen maradt a tábla, így hétvégén nem tudom feltenni, csak hétfőn.

Én még mindig barnázgatok, és baromira idegesít, mert a dokinő nem látta a hematómát. Akkor meg mitől van?! Na mindegy, bízom, hogy nem lesz gond. Émelygek és ég a gyomrom.

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Nagyon szuper a tábla, az lemaradt, hogy január 17én leszek 30 éves:)

Én is utána érdeklődtem ennek a kirugásnak és nekem is azt mondták két helyről is, hogy a bejelentéstől számítottan védett a kismama, bár nekem nem ondátk hogy kellene tanú vagy bármi elég szóban is megtenni.
Nagyon sokat írtatok, nagyon fáradt vok , nem is tudok mindenre vagyis már semmire reagálni, mert elolvastam és elfelejtettem mit akarok írni:)

Kép

Kép
andrea001
 
 


Szabcsi: integráltra nekem is úgy adták a papírt, hogy a 12. heti uh után (még aznap) megcsinálják.

Márta: Pöttyöcske szépen növöget, örülök, hogy minden rendben. Timmermannról én is jókat hallottam.

Kaviar: lehet, hogy egyszerre, majd átkiabálunk egymásnak néhány biztató szót. :wink: :lol:
Egyébként elsőt nem nála szültem, hanem a II.-es nőin egy másik dokinál, aki aztán rám se hederített, amikor vetéléssel bementem a klinikára, így váltottam. Egyenlőre nagyon nagyon elégedett vagyok. Szülésznőket sajna nem ismerek, de mindenképp szeretnék fogadni. Esetleg ha tudsz javasolni, akkor szivesen veszem.

Angie: ha émelyegsz, és nem piros vér van, akkor nem lehet gond. Viszont ha nagyon nyugtalanít, akkor nézesd meg mégegyszer a dokival. Nem tudom, hogy szedsz-e utrot (bocs, ha már írtad), vagy duphastont, ha igen, akkor lehet, hogy emelni kell adagot. Persze ezt csak doki mondja ki.

Kép

Kép
monccs
 
 


sziasztok

teljesen új versenyző vagyok
most írok először
első gyerek

nagyon megörültem, amikor megláttam ezt az oldalt, s mégjobban amikor ezt a topikot

március 2-re vagyunk kiírva az utolsó menzes alapján, de valószínű majdnem egy héttel később érkezett a kis lélek a "normálisnál"

én 25 vagyok és egyedülálló, munkanélküli, BP
170cm 48kg
természetes szülést szeretnék
foganás előtt mentünk szét a párommal
jóban vagyunk, segít

érzelmileg igen csak koncentrálnom kell h minden rendben menjen
nekem apuka ott van a szívemben. sajnos ő viszont más (házas gyerekes) nő ágyában

édesanyám még éppen csak elfogadja a dolgokat, 20 előtt vagy 30 után szüljön az ember lánya, szerinte
én pedig most lettem áldott, szerelemből
a picitől csupa jó energiát kapok, szerintem csodálatos ember lesz belőle
aznap este, amikor megtudtam, írtam neki egy levelet, csodálatos érzés volt aláírni azt h Édesanyád
várom a pillanatot, h először a mellkasomra tegyék

de nem tagadhatom, hogy rettenetesen aggódom
nem dolgoztam fel ezt a kapcsolatot, bizonytalan anyagilag a helyzet, és azt sem tudom mit kell ilyenkor csinálni

mégis a megérzéseim csupa jót súgnak, békét és nyugalmat

nagyon örülök hogy beszélhetek veletek, és végigkövethetjük együtt ezt az egészet

nincs még orvosom, akiknél eddig voltam még az elején, annyira nem győztek meg
bajban is vagyok ezzel az egész egészségüggyel, nem is emlékszem mikor voltam orvosnál utoljára
általában megoldom egyedül és vigyázok az egészségemre. jókat eszem és rendszeresen mozgok (amúgy tánccal, színházzal foglalkozom)

tudtok esetleg ajánlani orvost, helyet, ahol figyelembe veszik az ilyen alternatívnak nevezett szerintem csak természetes lényeket mint én?

mindent nagyon köszönömk előre is
és hatalamas GRATULA mindenkinek, akivel együtt csináljuk ezeket a csodálatos heteket hónapokat, s majd éveket

Ilona
yilonne
 
 


vilonne,
huuu! Le a kalappal előtted!! Ha ilyen pozitívan állsz hozzá, annak ellenére, hogy egyedül vagy, akkor ebből csak jó sülhet ki!! :D
Irigylésre méltő az optimizmusod!!

Voltál már dokinál azért? Mert ha márc 2 terminusod, akkor már nagyon itt az ideje!

Ha természetes dolgok híve vagy, akkor a Szt. Imrét vagy az Istvánt ajánlom neked.
Az Imréből tudok dokit ajánlani.

monccs,
nálunk minden mozgásforma megvolt, csak volt ami fordított sorrendben. Pl már 7 hónaposan felállt, de kúszni és abból kiülni oldalra csak azután tanult meg. :D
Amúgy mi folyamatos gyógytornára járunk, mert kicsit oxigénhiányos lett a szülésnél. 3 hónaposan, még a fejét sem tudta felemelni. De a torna csodákat művel, mert 5 hónaposan már forgott és kúszott. Most pedig már totyog.
Bár én néha frászt kapok ettől, mert olyan lendülettel indul neki. :D

detty,
rózsaszín már elmúlt. Pedig még szedem a kúpot. Most már tuti, hogy nekem a gombától volt.
A mászatást próbáld ki a lányoddal fűben vagy beton szerű terepen.
Nálunk volt 1 hónap, amíg Flóra bent a lakásban kizárólag kúszott ( mert parketta van és csúszik ) , de kint a füvön, vagy a terasz kövén tökéletesen mászott! :D

márti,
hát új terminust kaptam. Febr. 25. De azért én még maradnék itt! :D
Úgyis túlhordom. :wink:

angie,
Csúcsszuper tábla! Köszönjük!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


ezt nem hagyhatom ki:
Kép
(remélem sikerül megjelennie)[/url]
yilonne
 
 


vilona,
ööööö lehet hülye kérdés, de közel áll hozzád a prananadi?
Ha esetleg nem érted a kérdést, akkor hagyjuk... :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


kedves honeymoon,

hétfőn megyek dokihoz
félek tőle

optimizmus? hát nem látom értelmét nagyon kiborulni...de azért persze megy a parázás, meg kicsit álmatlanok az éjszakák

már nagyon kíváncsi vagyok az ultrahangra:)

majd jelentkezem ha többet tudok, remélem hozok képet is

szép napokat mindenkinek!!!
yilonne
 
 


most olvastam, amit írtál

közel áll, de eddig nem volt alkalmam elkezdeni foglalkozni vele

jelenleg jóga, thaichi chikung irányokba nézelődöm
nekem a jóga a favorit de zseniális dolgok történnek "semmi mozgással" egy alap chikung záró nyitóval is az ember testében

természetesen minden ami a lelki..... fejlődéssel kapcsolatos foglalkoztat
valahol a pszichológia a spiritualitás/vallások között vagyok és mindezt a testemen keresztül fedezem fel leggyakrabban (tánc irányából érkezve ez nem meglepő)
mindig is erősen érdekelt a tréningjeim mennyiségi milyensége minősége hogyan ha ki a lelki állapotomra(is)

most kezdtem megismerkedni az enneagrammal

lesz időm mostanság, talán el tudok kezdeni foglalkozni a prananadival (is)
tudsz esetleg javasolni helyet, embert, valamit?
esetleg te foglalkozol ezzel?
yilonne
 
 


Sziasztok Kismamik!

Kb. 2 hete tüntem el a lakás vásárlás/felújítás miatt. Még 1 hét mire beköltözünk.
Minden rendben velünk.
Szerdán voltam un-n és végre hallottam a babóca szívhangját.Olyan jó volt :D :D :D
23 mm-es és 9+3-nak mérték.Kicsit kissebb,mint a múltkor mérték,de ez még belefér.
26-án megyek a 12 hetes uh-ra és kombinált tesztre.

Üdv a sok új kismaminak.Boldog baba várást kívánok nektek.

Honey!
Szép nagy már a babócád :D Örülök,hogy minden oké és drukkolok,hogy ne legyen túl nagy mire megjöttök Horvátból.Gratula Flóra lépegetéséhez.
Írd meg priviben,hogy ki a 6. kismami a szeptemberiek közül ha lehet.Nem mondom el senkinek.

Bocs a többiektől,de nem tudtam még visszaolvasni.

Vigyázzon magára és a babákra mindenki.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Engem is érdekel amúgy az alternatív szülés is, bár az otthonszülést nem biztos, hogy így az elsőnél bevállalom.....mindenesetre elmegyek egy tanfolyamra http://www.szules.hu/index.php?id=1712&cid=23666, aztán a választás rajtam áll. Egyik barátnőm most szeptemberben fog otthon szülni, ha minden jól megy, tőle idézem: "semmiféle rábeszélés vagy meggyőzés nem szándékuk, akkor is felkészítenek a szülésre, ha nem velük, hanem kórházban szeretne valaki. objektív a hozzáállásuk mind a kórházi, mind az otthoni szüléshez, nem ígérnek olyat, amit senki nem ígérhet, nem állítják hogy ők a jobbak, ha úgy ítélik meg, ők küldenek kórházba, stb.
és ki merem jelenteni, NEM profitorientáltak, ami manapság nem sokmindenről mondható el. nem függ az anyagi helyzettől, hogy kivel állnak szóba. a baba nem várhat, míg valaki egyenesbe jön anyagilag, mindenkit segítenek, aki hozzájuk fordul. szóval én csak ajánlani tudom szeretettel
ha nem is gondolkodtok otthonszülésben, akkor is érdemes, mert az anyák nagyon kiszolgáltatottak szüléskor, nem árt, ha legalább tudják mit tehetnek velük és mit nem. pl. senkinek nincs joga elvinni a babát az anya mellől annak beleegyezése nélkül, SEMMILYEN indokkal! akármit is állít a doki vagy bárki, ezt ne engedjétek! az első 3 óra, az anya-baba háborítatlan bőrkontaktusa visszahozhatatlan pillanatok, ne hagyjátok hogy elvegyék, semmi nem fontosabb ekkor ennél! ilyen és hasonló "apróságok" százával vannak, amire a kórházban néhány orvostól, szülésznőtől eltekintve fütyülnek, nem árt ha mi, akik babát várunk, tisztában vagyunk ezekkel."

Kismamajógára is szeretnék járni, és ami nagyon fontos lenne, az a gátvédelem, tornával, különböző borogatásokkal és megfelelő felkészüléssel állítólag ki lehet kerülni a szakadást, és a metszést....ezt is egy barátnőm mondta, aki Németországban szült szülőotthonban. Ez a "futószalagos" kórházi szülés, meg főleg ami itt Magyarországon van, kicsit zavar engem, elég kevés az alternatíva. Melyik kórházban figyelnek nagyon oda? A Kistarcsairól sok jót hallottam....

Vilonne, nagyon bátor vagy, respekt. Itt vagyunk mi, és a többiek, és támogatjuk egymást a lelkiekben, erre is nagyon jó dolog ez a fórum :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ktouch 2009.08.08 07:54-kor.

Kép

Kép
ktouch
 
 


Angie!

Nagyon szép táblit csináltál.Én szeretem a 13-as számot.Akkor születtem.Ha gondolod én bevállalom. :wink:
Szeretnélek megkérni,hogy engem is tegyél be a tábliba.

Kor :30,Lakhely:Hódmezővásárhely,Korház:Szentes, második gyerkőc a nagytesó neve:Gyula Örs, születés várható ideje március 6

Előre is köszi :D

Kép
Kép
a.m.
 
 


yilonne!

Üdv köztünk. Nagyon örülök,hogy ilyen optimista emberke vagy.Én is ilyen vagyok alapvetően.
Segítünk amiben csak tudunk és együtt csináljuk végig ezt a csodás baba várást. :wink:

Kép
Kép
a.m.
 
 


Honey!

Ne menj innen sehova! Nekem meg azért néz ki februári szülés, mert hamarabb szülök mindig!

A.m!

Már akartam kérdezni! A dokid szerint esélyes most a hüvelyi szülés? csak azért kérdem, mert úgy tudom, a legtöbb orvos csak akkor vállalja be császár után, ha legalább 2 év eltelik a 2 szülés között! A te dokid mit mond?
Hú, én is kíváncsi vagyok nagyon, ki lehet a 6. kismamink! De, ha egyszer inkognitóban akar maradni még 3 hétig!

Márti
borossné becz márta
 
 


fúúú nagyon köszönöm mindenkinek a bíztatásokat.

Túl vagyok a mai félelemhullámon, innen már csak jó lehet.

Ktouch
megnéztem az oldalt, amit írtál, el is fogok látogatni hozzájuk.
innen jutottam el Gaborján Rékához, akit már korábban kinéztem, még foganás előtt kundalini jóga témában, aztán meg jógaszülés témában http://www.jogaszules.info/
Nekem nagyon szimpatikus, gyorsan válaszolt az érdeklődésemre is. Szeptembertől indulnak a kismamajóga órák Budán
Mindenkinek nagyon ajánlom a jógát, szerintem tökéletes felkészülés a testünknek és a lelkünknek. Most igazán fontos a tudatosság.

Honey
ha tudsz orvost ajánlani, azt nagyon megköszönöm, igazán nincs semmi tippem eddig.

Mindenkinek minden jót!
egy kis zenét küldök mindenkinek az olvasgatáshoz:
http://www.youtube.com/watch?v=IRsN-VnZwQg
szembecsuk, pocakfogás

Ilona

Kép
yilonne
 
 


vilonne,

igen,tudok prananadi helyet/ embert ajánlani. (nem tudom merre laksz, de sajna a XVII. ker-ben vannak )
Még anno akkor kezdtem hozzájuk járni, amikor a genetikai uh-n közölték a 20. héten, hogy nagy baj van a baba agyával.
Nekem nagyon nagyon bejött!!! Mind testileg mind lelkileg. Pedig tudnod kell rólam, hogy a racionalitás szobrát rólam mintázták! :D
Amikor először hallottam róla a legjobb barátnőmtől, akkor hangosan kiröhögtem, hogy ilyen hókuszpokuszokban hogy hihet.
Aztán a végső kétségbeesés mégis elvezetett hozzájuk. Fél évvel később már az 1. tanfolyamot is elvégeztem olyan jól éreztem magam minden kezelés után. :D
Nagyon működött a dolog akkor is, amikor Flórával hónapokon keresztül szenvedtünk az evéssel. Néhány kezelés után tiszta zababbaba lett!
Imrés dokit írok priviben!

márti,
most akkor neked mia terminus?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


ktouch,
én soha nem mernék otthon szűlni. Félre ne értsd , nem lebeszéllek, nem is dumálok bele, csak a saját éleményemet/tapasztalatomat írom le.
Szerintem bármikor adódhat olyan helyzet egy szülés közben , amire még a legelőrelátóbb dúla és a legprofibb orvos sem számít. Nem merném kockáztatni a baba egészségét.
Nálam a szülés olyan simán indult, hogy 2,5 óra alatt tágultam 0-ról teljesen. Szuperideális szülésnek indult. A szülésznőn, a férjemen és néhány gyertyán kívül senki nem volt a szobában. A kitolásnál is a doki bejött, szót sem szól, csak leült a sarokba....
aztán valahogy előreláthatatlan bódon baj történt ,és a kitolás újabb 2,5 óra volt, amit már alig bírt ki a baba szive. Vákummal, hasbakönyökléssel végződött. Kellett 2-3 perc - életem leghosszabb percei - amig egyáltalán felsírt Flóra. Ha ez otthoni körülmények közt zajlik, nincs az a dúla és nincs az az Isten aki megmentse a lányomat!
Ma már vannak olyan kórházak (sajnos inkább csak BP-en) , ahol igenis meglehet teremteni a háborítatlan, bensőséges környezetet, de a technikai biztonság azért ott van a háttérben.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


kedves honey

köszönöm a dokikat, biztosan elmegyek az egyikhez

én a 17ker-t nem annyira ismerem, de ha jó, akkor megéri addig kimenni
kérlek írd meg az elérhetőségüket, vagy hogy hogyan működik ez az egész
örülök, hogy végül te is eljutottál hozzájuk, és tudtak segíteni, és már te is tudsz hinni ezekben, köszönhetően a lányodnak és a barátnédnak
10hónaposan elindult....én voltam ilyen (figyelj majd oda a tartására, nekem, mert nem voltam eleget négykézláb, lettek gondjaim, no de nem vészesek, sőt így anyukám beiratott tornázni, meg táncolni... és ez lett az életem)


négy kép szívből mindenkinek:
http://kikahess.deviantart.com/art/Blac ... -117538371
http://koukei.deviantart.com/art/Father ... n-44146467
http://koukei.deviantart.com/art/Father ... I-44147750
http://asantell.deviantart.com/art/Preg ... l-98259328
[/color]

Kép
yilonne
 
 


honeymoon írta:Ma már vannak olyan kórházak (sajnos inkább csak BP-en) , ahol igenis meglehet teremteni a háborítatlan, bensőséges környezetet, de a technikai biztonság azért ott van a háttérben.



Melyek ezek a kórházak? Meg lehet látogatni ezeket és megnézni a szülés előtt?
Valószínű, én sem merem bevállalni, eléggé megoszlanak a vélemények, és Magyarországon valóban nincs rendesen kiépítve még ez a dolog, nem mint pl. Hollandiában....és hát a baba élete a legfontosabb :)
Erre a tanfolyamra azért elmegyek, mert ártani nem árthat.... :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


áááá Flóra mindent kitörölt, amit írtam. :evil:

ktouch
Az István és az Imre is ilyen kórház.
Van alternatív szobájuk is. Ami annyit jelent, hogy olyan szinte mint otthon. Franciaággyal, hangulatvilágítással, sarokkáddal - ha éppen kádban szeretnél szülni /vajúdni. De azért 2 szobával arrébb ott van a fullosan gépekkel felszerelt rendes szülőszoba, vagy műtő. Persze kell hozzá szerencse, hogy éppen szabad legyen ez a szoba, amikor te szülsz. Illetve csak olyan anya szülhet itt, akinek totál problémamentes volt a terhessége.

Én sima szülőszobán szültem, de kérésemre besőtétítettek, kb 1 órát vajúdtam a tus alatt, nagy labdán tök egyedül, vittem gyertyákat, CD-t - amit szerencsétlenek kb 6x végighallgattak egymás után! :D Az orvos bele sem avatkozott, csak amikor már látszott, hogy gáz van. ha kértük teljesen egyedülhagytak minket és csak fél óránként bejött a szülésznő ellenőrizni, hogy állunk. Szóval teljesen "családias" volt a műszerek jelenlétét leszámítva. De azokról meg egy idő után annyira nem vettem tudomást. És végül nagyon jó, hogy ott voltak.
Amúgy minden normálisabb szülészetre - ha van szülésznőd - be lehet menni szülés elött látogatni.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Elkiabáltam tegnap, hogy már elmúlt a rózsaszín. :cry: :cry: Ma reggel az első pisinél megint látszott a wc papíron. És nem is barna, hanem full piros. Hiába megyek dokihoz, semmi értelmeset nem tudnak mondani. iváncsi leszek, ha ma abbahagyom a kúpot, akkor is folytatódik e még.
Annyira unom már ezt az állandó parát!!! :evil:
Probléma és paramentes babavárást szeretnék végre! UFF :?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Köszi az infókat nagyon.
Hű, de fura, hogy nem mondanak semmit. :shock:
Meg tudlak érteni, hogy aggódsz...gondolok Rád, hogy ne legyen semmi baj!

Én esek le a székről, olyan álmos vagyok...ráadásul ügyeletben 4-ig, szerencsére nincs munka....(assistanceban dolgozom, ha ismeritek a fogalmat ). :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


Sziasztok lányok!

Rég voltam már én is, nem volt jó a netünk... :( Visszaolvastam, miket írtatok, gratulálok a jókhoz és kitartás az aggódóknak.
yilonne, a történeteden simán elsírtam magam... de valóban, ez az az optimizmus, amiből minannyian erőt meríthetünk. :) Jó ilyeneket is olvasni.

Voltam múlt héten kedden UH-on, 21mm volt a petezsák, abban szép baba, szívveréssel, stb. Viszont látott a doki alatta egy pici hematomát, ami miatt elvileg a 12. hétig táppénzen kell lennem és a következő UH-ig, aug. 18-ig feküdnöm kell. No ez a fekvés számomra nagyon durva... Majdnem képtelenség, de azért persze annyit pihenek, amennyit tudok, nem erőltetem meg magam.
Emellett pár napja bedagadt az egyik nyirokcsomóm a torkomon is, ami után persze a torkom is elkezdett fájni... Háát, csak abban reménykedek, hogy nem valami komoly fertőzés és hamar elmúlik.

Tapasztalt kismamik, volt valakinek már hematomája? Mi lett vele? Felszívódott? Nekem az a fura, hogy nem vérzik egyáltalán.... lehet, hogy ez rossz?

Kép
Kép
ginnie
 
 


Honeymoon, ez a prananadi engem is nagyon érdekelne, főleg a rengeteg parám miatt...

Kép
Kép
ginnie
 
 


A Kistarcsai kórházat is tudom ajánlani!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ginnie
köszönöm a kedves szavakat, bíztatásokat:)
nem vagyok orvos, nem tudom mi lehet a problémád pontosan viszont most találtam egy oldalt táplálékkiegészítőkről:
http://www.biobaby.hu/termekek/10
itt van egy Kísértés nevű ital, aminek az ismertetőjét olvasd el szerintem. Én nem próbáltam, nem is hallottam róla eddig, de amik benne vannak igen ígéretesek. Az áráról sincs fogalmam. Írok nekik én is, ha elmúlik a gyümölcsszezon úgyis kell valamit szedni, akkor meg inkább ilyet szedek, mint valami szintetikus vitaminkészítményt. (kicsit gyengébb a vesém az átlagnál, egyszer volt egy csúnya vesemedence-gyulladásom, azóta nem bírja a szintetikus vitaminokat és a fájdalomcsillapítókat)
Szerintem minden betegség elsődlegesen a táplálkozáson és a pszichés dolgokon múlik.
Ami táp.kiegészítőket már próbáltam mind beváltak eddig. Először FLPvel próbálkoztam, zseniális volt a hatása, csak az volt a baj h milliónyi dolgot kellett szedni. Aztán jött a Vemma. Zseniális komlex termék, minden benne van....csak nekem nagyon drága http://vemma.hu/products_info.html
de ha én egyszer gazdag lennék.....
Ezek mellet fontos a lúgos étrend, erről már kismillió fórum van a neten.
Drukkolok nagyon, hogy jobban legyetek!
És prananadi előre!!!!!

Honey
ez elég idegesítő lehet, h állandóan vérzel. Volt nekem is 1X, de akkor szex miatt (ugye, ugye szakítottunk, nodehát a szeretet...)
Mi úgy beszartunk, el sem tudom mondani. Hiába nemvárt gyerkőc, apuka kivolt, hogy "valami rosszat csinált". Pedig vigyáztunk.
A fene nagy orvostudomány meg mi az, hogy nem tud semmit sem mondani?! ááááá
szerintem prananadizd magad ;)

mai kis zene:
http://www.youtube.com/watch?v=DXGgTwqf ... re=related

Kép
yilonne
 
 


vilonne, ktouch
Köszi a drukkot. Azért nem tudnak mit mondani, mert: hematómám nincs, Utrot szedek - szóval nem hormonális, méhszáj full zárt - nincs vetélésre utaló jel, lepény magasan fent van megtapadva. Ja és a legjobb, hogy amikor "bekukkant a doki" semmit nem lát! Sőt, amikor kihúzta a hüvelyi uh-t az is full tiszta volt. Szóval komplett idiótának néznek.
3 dokinál voltam 11 hét alatt ( régi, új doki + 1x ügyelet ) és egyöntetŰen nem tudják az okát.

Ginnie,
örülök, hogy jól van a babó!! A hematómát vedd nagyon komolyan!!! Ha nincs túl közel a babához és nem túl nagy, akkor simán minden rendben lehet.
Az a rosszabbik eset, ha nagyon vérzik, mert azzal komoly veszélybe kerül a baba keringése is. Így reméljük csak szimplán felszívódik

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


ginnie, vilonne
a prananadiról majd legközelebb írok és priviben, mert esetleg bárkit zavarhat a téma, és azt nem szeretném. És nagyon off-á sem akarom ezzel tenni a topikot.

addig is itt mindent megtaláltok: http://www.prananadi.hu/

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


van benne sok maszlag.. azt én átugrottam :D de a lényeget jól megfogalmazza

Na megyek, mert pakolnom kell, amíg gyerekmentes vagyok.
Holnap indulunk Horváto.-ba nyaralni.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: