Új privát üzeneted érkezett!

Ozike:
A dokidnak is igaza van! Vannak olyan komoly szivbetegek, akiknel ez az altalad is emlitett meszesedes lep fel. Ilyenkor van a visszacsorgas is ami miatt az oxigenellatas nem kielegito.
Sajnos aki mar idaig jut sziv-ugyileg, sok esetben szamithat a neurologiai problemakra is. :(:(:(

screen:
En is azt figyeltem meg hogy olyan szogletes a hasam!!!! Remelem a gyerek nem lesz szogletes :D
(Bar a szuloket elnezve meg barmi is kijohet belolem...) :twisted:

sünciboglya
 
 


Tegnap Nünüke olyan pattogás levágott a pocimban, hogy a kedvesem csak pupillázott. :lol: :lol: :lol: Csak úgy hullámzott a hasam. :D

Éppen próbálok venni egy új mellszívót a vaterán. Sajna hiányzik egy-egy üveg, viszont van hozzá táska. Az öcsém lebeszélt a cumimelegítőről, szerinte ha van termosz és alig leszek távol a babától, akkor nincs rá igazán szükség.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Végre itt is leviselhető az idő. Tegnap főzni is csak este voltam már hajlandó.
A vihar miatt éjszakára be kellett csukni az erkélyajtót (a hálószobából nyílik és nincs is ablak, csak az erkélyajtó), de hajnali fél kettőkor már nagyon melegem volt és kinyitottam. Ahogy visszakúsztam az ágyba még halványan érzékeltem, hogy mintha villámlana, de onnantól filmszakadás. Szegény kedvesem végignézte a vihar, mert még így is melege volt és nem tudott aludni. Reggel panaszkodott is, hogy tudok így aludni. Pedig állítólag én is hol ki-, hol betakaróztam. És hozzábújtam, megsimiztem, de végig aludtam. :lol:

Kép
Kép
vcsibe
 
 

 
 

Sünci szögletes gyerek :D :D ez jó.Te is tudsz őrültségeket beszélni,de tetszik. :D :D

Cosmic örülök,hogy minden rendben.Az a jó,hogy az ijedtség volt nagyobb.

Ma éjszaka nagyon szép álmom volt.Azt álmodtam,hogy megszületett a kisfiunk és a karomban tartottam puszilgattam és nagyon édes volt.kék rugit adtam rá nagy sötétbarna haja volt,és kék szemei.Nagyon picurka volt,de egy tündér.Ébredés után furcsa volt,hogy ez még csak álom kb.85 napig.A kék szemek fogalmam sincs honnan jöttek mert az enyém barna ,férjemé zöld :? nagyszülői ágon van kék.na de ez csak részlet kérdése.

ESTE NEGYED 8-KOR DOKI!!! :D :D már tök izgalomban vagyok. :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Most hívtam a dr.-nőt,aki a Crohnomat felügyeli ,tegnapi labor eredményem miatt,és minden tökéletes azt mondta.Egy kis kalciumot szedjek és ennyi. :D :D

A cukor eredményemet még nem is tudom mert azon a múlt héten voltam de este azt is megmondja a dokim.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Hajjaj,fogorvos....................... :oops: Én még nem voltam.........gáz,mi?

Kép
Kép
zanikó
 
 


Szia lányok!

Végre hűvös :D :D :D Igaz, hogy az éjszaka nálunk is zűrös volt, pont egy órát alhattam, amikor becsapta a huzat a hálószoba ajtaját. Babóci is akkorát ugrott odabent, hogy utána órákig nem tudott megnyugodni. Így pocisimogatással telt az éjszaka. Hajnali háromkor kezdődött az egész elölről...ehhez képest ma egész nap szundizik az édeske.

Tegnap voltunk védőnőnél...már nem húzhattam tovább, mert eddig csak egyszer voltam nála. Most nem volt konfliktus közöttünk, igaz, hogy a ruhám és a babaszoba színe jobban érdekelte, mint a vérnyomásom vagy a súlyom...77 kg-t mutatott a mázsa (még az a régi típusú disznómérleg van nála :lol: Azt mondta, hogy a súlyom szerinte tök rendben van, de nagyon sápadt vagyok és egyek több gyümölcsöt. Ennél is többet???? Akkor lassan kiköltözök a nagybanira :roll:

Minden szülinaposnak előre és utólag is: HAPPY BIRTHDAY!

Zsrit, örülök, hogy minden OK veled. Szakonyi dr hol volt a szomszédotok? Ha jól tudom, a 16-ban laknak most...? Döntöttél kórház ügyben? (bocs, ha írtad már, csak átfutni volt időm az utolsó oldalakat...)

Monica, köszi a tablót :) Még ebben a hónapban dolgozom. Már tegnap óta itt az utódom, de nagyon okos kissrác, gyorsan tanul, úgyhogy a hónap folyamán is szeretnék egy-két napot szabin lenni még (apától névnapomra egy gyulai wellness hétvégét kaptam, aug. 20-án utazunk oda). Szeptember 15-ig pedig még otthonról segítek a riportokban, max. bejövök néhány órára.

Pocok, melyik aquanatal helyszín esik hozzád a legközelebb?

Szisz, már valószínűleg nem olvasod, de nagyon kellemes nyaralást a szülővárosomban :D

Szép és hűvös napot!

Kinga

Kép
kkia
 
 


Lányok találtam egy jó süti receptet egy másik topikban,gondoltam megosztom veletek is.

Süteményrecept gyesen lévő anyukáknak:

Távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és melegítsük a sütőt 160 fokra. Gőz felett olvasszunk meg 10 dkg margarint. Ismét távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és erélyesen szóljunk rá Öcsire: "Nem szabad, Öcsi!"

A margarint keverjük össze 20 dkg cukorral. A többi margarint szedjük ki Öcsi kezéből, és mossuk le a falat. Mérjünk ki 3 evőkanál kakaót. Ismét vegyük el a margarint Öcsitől. Fürdessük meg a macskát.
Tegyünk hintőport és ragtapaszt a karmolásokra. Keverjünk a margarinhoz 4 egész tojást, 2 vaníliáscukrot és 30 dkg lisztet.

Vegyük ki a füstölgő plüssmacit a sütőből, és nyissunk ki minden ajtót és ablakot, szellőztetés végett. Vegyük el a mobiltelefont Andikától, és biztosítsuk a férjünk főnökét, hogy nem, nem a férjünkkel beszélt az előbb. Hívjuk fel a férjünket, és készítsük fel a legrosszabbra.

Adjunk a tésztához 1 teáskanál sót és 10 dkg durvára vágott diót (közben álljunk ellen a kísértésnek, hogy mind Andikát, mind Öcsit durvára vágjuk).
Engedjük ki a macskát a sütőből. A tésztát öntsük alaposan kivajazott tepsibe. 25 percig közepes lángon süssük.
Vegyük el a borotvát és a macskát Öcsitől. Magyarázzuk el a gyerekeknek, hogy fogalmunk sincs, hogy a borotvált macska lebarnul-e a napon.
Dobjuk ki a macskát az udvarra, amíg még képes elfutni.

Bevonó máz:
Keverjük össze a következő hozzávalókat: 10 dkg cukor, 5 dkg olvasztott csokoládé, 5 dkg olvasztott margarin. Vegyük ki azt a rohadt plüssmacit a grillsütőből, és dobjuk ki az ablakon, jó messzire.
Magyarázzuk el kedvesen a rendőrnek, hogy fogalmunk sem volt róla, hogy őt fogjuk fejbe találni, miközben éppen Öcsit próbálja megmenteni a szomszéd ház tetejéről.
Tegyük Öcsit a járókába.
Adjunk a mázhoz 5 dl tejet, egy kevés sót, és lassú tűzön forraljuk 2 percig. Nyissunk ajtót a csengetésre, és magyarázzuk el a szomszédnak, mennyire sajnáljuk, hogy Andika bedugta a kerti slagot a spájzablakán.
Ajánljuk fel, hogy megtérítjük a befőttek és a takarítószemélyzet költségét. Kössük ki Andikát az asztallábhoz.

Távolítsuk el a szénné égett sütinket a sütőből. Dobjuk ki.

Ne kapjunk idegösszeomlást.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


sütirecept :lol: :lol: :lol:

Kép
kkia
 
 


Kinga ha minden igaz egy napon fogunk szülni :D a kiírás szerint.
Én félek de már pörgetném előre a napokat :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


kicsike....... :) :) :) :) nagyon jó ez a süt recept!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kicsike, én úgy érzem, hogy a napok így is pörögnek :? Már csak 85 nap??? Egyelőre igyekszem nem gondolni a szülésre, de már az eredményét alig várom :D

Kép
kkia
 
 


Recept :D:D:D:D:D:D

Gyorsan elkuldtem paromnak hadd viduljon o is....

sünciboglya
 
 


Csajok, éjszakai lehűlés ide vagy oda, én szinte alig aludtam valamit... úgy érzem, most fizetek meg azért, hogy eddig kivétel nélkül édesdeden végigaludtam a 34 évem éjszakáit... Megint mosott sz*r szindrómám van... :roll:

Plusz egy hete fáj a derekam jobb oldala, úgyhogy bizonyos mozdulatokra alkalmatlan vagyok. Van valakinek tapasztalata kismama masszázzsal? Lehet, hogy az segítene...

Cosmic, nekem egy ismerősöm ajánlott biorezonanciás szülés előkészítést - állítólag csökkenti a fájdalmat és gyorsabb lefolyású az ügymenet :lol: Én gondolkodom rajta...

Kép
szilveeaa
 
 


ha már a napoknál tartunk ....nekem papiron 56.nap van hátra!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nekem 69...az sem sok :shock: mondtam a férjemnek tegnap, hogy mostantól már csak 10 hét maximum, na Ő is így nézett :shock:

Nyaralóknak jó pihit, jó időt! Ünneplőknek meg minden szépet és jót! Ezt elfelejtettem pedig tegnap akartam már írni!
Vendég
 


Sziasztok!

én nem tudom milyen lehülésről beszélnek, DE konkrétan patakokban szakad a víz egész nap rólam ... max. annyi hogy nem süt a nap de ettől még nálunk ua. fülledt meleg van :evil: :evil:

gyermekeim sincsenek jobban sajna - lázasak :(

Kkia :)

Szakonyi a 16 ker.-ben volt szembe házszomszédunk, ott laktam jó sokáig és ott is jártam suliba ...
Két nagyon cuki szöszi lánya volt - gondolom már jól menőttek :)
meg egy kutyája Pongó :)

Igen döntöttem, mostmár véglegesen RK - nagyon színvonalas az a hely sztem.

Szilvi :)

én a 12. hét óta járok kismamamasszásra és nagyon nagyon szeretem ... vízesedés meg az esetleges fájdalmak szempontjából is jó :) - bár nekem lekopogom nem fáj semmim :) még
ha kell átküldöm a csajszi elérhetőségét priviben - II. kerben van.

Sziszkó :)

Nagyon jó nyaralást Nektek!!!!!!!!!


R

Kép
zsrit
 
 


Sziasztok!

Lehülés csak akkor volt, amikor írtam. Most meg aztán kinlódok.
Na meg délelőtt rámjött vmi szédülésszerű. Eléggé beijjedtem. Vissza is fordultam, mert kocsival voltam épp bevásárlás lett volna. Majd legközelebb. Veletek volt már ilyen? Vérnyomás lehet? Mikor hazaértem már 107/67/80 volt.

Sünci! A 190 az azért sok, mert implantátum. Kioperálták a foggyökeret, így máshogy nem tudnak fogat rakni, max a korona, de akkor 2 egészséges fog vész el.

Eszti! Én is nézem Gordon Remseyt. Tényleg jó. Néha morogok is, mert a tuti kajáktól annyira ehetnékem támad. Most nekem is keményedésem van. Az a gomboc szerű nekem már régóta van. Méhösszehúzódás. Max 10 lehet egy nap, ezt mondta a doki.

Nekem is jelenleg 83 nap. Nemrég még csak 101 volt, az nagyon soknak tűnt. Ez jobb, de most jön a véglet, hogy mindjárt szülünk!!! Kkia, Kicsike! Kíváncsi leszek, az a két nap különbség köztünk a végén mennyire jön ki.

További szép napot!

Sztercsi

Kezd fújni egyre jobban a szél. Teraszról be kell hoznom a ruhaszárítót, nem akarom, hogy összetörje. Remélem esni fog és lehűl újra.
Vendég
 


Rita, küldd át léccilécci a masszőr számát! Ráadásul a kerület is szuper, nap mint nap itt kavarok...

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok! :D

megint jegyzetelnem kellett, amíg visszaolvastam :lol:

Tündér,
máris irányba fordult a Picid? :roll: Ügyes!!! :D
Lencsi még mindig keresztben fekszik, feje balra, tappancsok jobbra - azt olvastam, a 32. hét körül fordulnak be :roll:

Sziszkó,
jó nyaralást! 8) :D

Őzike, Koopee,
isten éltessen Titeket! :D

Screen,
Igen, ekkorára nőttem :shock: :lol: - most +11 kg!
Apa is megjegyezte, hogy most más, "csajszis" formája van a pocakomnak, olyan gömbölyű :roll: - Vackornál kimondottan hegyes volt! Kockapoci :lol: - ez tecc! :D

Cosmic,
milyen az a homeós szülés? :roll:

Szilveeaa,
hát igen, a virrasztást szokni kell!!! :roll: Próbálj napközben is pihenni, ha tudsz, mert kell majd az erő :wink:

Hűvös, vihar? :roll: Hol??? :shock: Itt 30 fok van a szobában!!! :?

(Sajna keményedek rendesen :roll: - amúgy egész nap főztem, bablevest, babfőzeléket, kukoricát, padlizsánkrémet 8) )

tillidian
 
 


Sziasztok!!!
tényleg volt otthon vihar, eső meg lehülés?? igaz, apuékkal is csak pár szót beszéltem nemrég, de erről nem, ezért nem vagyok informálva. Még ha kis ideig is tartott azért legalább fellélegezhettetek egy kicsit, ugye? Jó nektek, itt tombol továbbra is a nyár, a kánikula. Ma bent voltam ismételten a városban, ami kivette minden meglévő energiámat. Most gyötör a fejfájás a gyengeség. Semmire nem vagyok képes. Ti is fáradékonyabbak vagytok a 7-dik hónaptól?? vagy csak azért van mert nem túl sokat alszom mostanában?? (ok: meleg, a kisfiam felkel éjszaka..stb)
Szóval ma elmentem az orvosomhoz, aki elküldött diavitológushoz és ott megkaptam az instrukciókat az elkövetkezendő 2 hétre. Diéta és ha nem megy le a cukor, akkor inzulinozunk. Továbbá megcsináltam még 2 vérvizsgálatot, ami már nem emlékszem pontosan miért kell-azthiszem talán az útolsó hónapok cukor mennyiségét nézi a véremben-úgy átlagosan. Hülyén hangzik, de tényleg valami ilyesmiről van szó. A kisfiamnál jó lett az eredmény, most majd meglátjuk. holnap kiderül.

Ja, az ismerkedős story: kérdezted Zsrit, Sünci meg Szisz azthiszem: az első randi után majd mindennap találkoztunk, egymásba habarodtunk és miután letelt a nyár és végetért a munkám is mint idegenvezető a szigeten, ő kért hogy jöjjek majd vissza hozzá októberben. Kb. 2 hetet voltam otthon, majd összeszedtem a holmiaimat és visszajöttem ide (akkor már Velencéből ferry boat-tal). 2 évig egy kis öreg házban éltünk-itt a család telkén-majd mikor elkészült a párom háza (már mikor megismerkedtünk félkész volt és együtt fejeztük be) akkor beköltöztünk és azóta is itt élünk, a szülők mellett. a lakásunk évről évre bővül és szépül, amennyire engedi a pénztárcánk és persze mint tudjátok a családunk is nagyobb lesz idéntől!!!! Persze ezalatt a 7 év alatt rengeteg mindenen mentünk keresztül, sok sok türelem kellett ahhoz, hogy tényleg végleg itt maradjak, de minden megpróbáltatás ellenére nem bánom hogy végül így döntöttem-főleg, hogy már a második csodára várok és aranyos kis család vagyunk(még ha néha veszekszünk, kiabálunk is-kész bolondok háza van ilyenkor nálunk).

Szisz: Nagyon jó nyaralást kívánok Nektek!!!

Zsrit: Gyógypuszi a fiaidnak!!!! Gyógyuljanak meg minnél hamarabb!!!!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Jó estét csajok!

Sünci: Néha úgy érzem mintha kis bütykök masszíroznák belülről a pocakom. Nem tudom mikor mi van ott könyék vagy talpi de a hátát érzem, gondolom azért mert az a legnagyobb. Nekem hátsó fali lepényem van, a nagyfiamnál mellső fali volt és teljesen más. Most intenzívebben érzem.
A fogakról: van parkvárosban egy szuperjó fogorvos Dr. Balogh Péter jó és "olcsó" ha gondolod elküldöm a számát priviben. Nekem is van elől koronám (egy gyerekkori biciklisbaleset emléke) de nem megy alá semmi, már nagyon sajnálom hogy csak 3 éve csináltattam meg.

Cosmic: Én már körbenéztem homeó ügyben, ártani nem árt :)
Kinél szülsz?

Paris: Gordont imádom, meg Jamie Olivert és Nigellát, Stahlt. TV Paprika I Love You. :oops: :lol:

Vcsibe: Én avent mellszívót vettem, használtan a teszveszen. Nem érdemess horror összeget költeni rá. Sterilizálható. A fiamnál kb. 1-2 hónapig fejtem. A fagyasztott tejet nem itta meg úgyhogy egy idő után feleslegessé vált. A cumisüvegmelegítő szerintem fölösleges. Ott a mikró vagy a melegvizes csap, ha meg szoptatsz a ciciben pont jó meleg. :)

Kicsike: A fiam kékszemű (még 7 évesen is). Én zöld, apja barna, mama kék... Bármi megeshet. Ja és a haja kiskorában vöröses árnyalatú volt. Imádtam, de lassan szőkül, barnul. Vörös max. anyós volt ha festette :lol:

A süti jóóóóóóóóóóóó :)
anyabebi
 
 


Sziasztok kismamik!

Szégyenlem, hogy csak ilyen ritkán jovok :oops: , de olvaslak benneteket, ahányszor csak tudlak, de olyan sokat írtok :lol: , hogy alig érkezek visszaolvasni :roll:
Nagy lomtalanítás van nálunk mostanában, mert pár nap múlva jonnek a festok és az eddigi "bordelszoba" átalakul szépen babaszobává :D

A kánikulát én is már nagyon nehezen viseltem, nagyon orulok ennek az enyhulésnek, mégha nem is lett sokkal hidegebb, de legalább felfrissult kicsit a levego........

A szulinaposokat utólag is Istenke éltesse sokáig eroben, egészségben! :D


Monica, ne hari, hogy szólok, de múltkor aztán nem kuldted el az új jelszót a gmailre :roll: , úgyhogy nem tudlak benneteket megnézni, pedig ahogy hallom, sok új fotó kerult fel az utóbbi hetekben! Légyszi elkuldenéd priviben?


Írtatok a hízásról......rajtam +11kg van, most 32. hetesen!!! Szerintem mindannyiunk nagyon ideális mértékben hízik, nincs mit szégyenkezni, amiket írtatok, kg-okat, szerintem teljesen normális!!!
A végére azt mondják, hogy 8,5-9 kg lesz kb. a baba, vér, magzatvíz, méh, megnovekedett mellek, vízesedés, stb. , úgyhogy ez az, ami magától lemegy rogton, úgyhogy ami e folott marad, csak azt fog kellenunk leadni :wink:

A magzati méretekrol:
nem emlékszem, hogy volt-e idom megírni nektek kirándulás elott, hogy nekem mennyit mért a doki az UH-n, úgyhogy most leírom:
29+4en voltam kotelezo UH-n a dokimnál, akkor fejvégu fekvésu volt a manócskánk /remélem azóta az is maradt/ és 1690 g !!!!!!! :D :D :D
Ennek már 2 hete, úgyhogy mostanra lehet kb. 2090g!!!!
Szóval a magzatvédo vitamin szedését én is abbahagytam, :roll: , mert nem szeretnék 5 kg-s babát szulni!!!
Éppen számolgattam, hogyha "csak" 200g-ot hízik hetente, akkor is majd 4 kg-os lesz a 40. hétre :shock: , de ha annál tobbet /ami konnyen elofordulhat/, akkor meg aztán....... :roll:
szval vannak itt is méretek kérem szépen :D

Viszont attól a falra mászok, hogy az emberek, amikor megtudják, mennyi idos várandós vagyok, akkor rogton az a reakció, hogy "nem kicsi a poci ahhoz képest?" :evil: :evil:
NO COMMENT !!!!!
ginuska
 
 


Jó estét Csajszik!


Férjem barátja hazajött 2 hétre Angliából, Vele voltunk eddig-élménybeszámoló és miegymás, a családja után az első útja hozzánk vezetett :D

Hát ez a lehűlés egy nagy lóf*** volt, hogy szépen fejezzem ki magam. Próbálkoztam a délutáni alvással 3 körül, de nem sikerülta melegtől, egyszerűen nem volt levegő a lakásban :roll: most mondjuk hűvös van az elmúlt napokhoz képest.

Én ma fincsi tojáspörköltet főztem szarvacska tésztával, úgy megkívántam délelőtt, nem lehetett megállítani :D
Sütirecept nagyon jó volt :lol: :lol: :lol:

Ha már Betty elkezdte: ismerkedős sztorik??? :wink:
Vendég
 


Ginus, ezt tőlem is szokták kérdezni :roll: de mit pofázik bele valaki, akinek fogalma sincs mekkorának kell lennie egy terhes nő hasának?! Meg hát ez is annyira egyénfüggő...

Tegnap este a Velencei tónál összefutottunk a férjem egyik régi barátjával, aki rögtön mondta, hogy "látom, nálatok meg jön a baba. Októberi lesz?" Mondja Neki a férjem, mi vagy Te, valami jós??? :shock: :lol: De hát van már 2 gyereke, "ért hozzá" úgy látszik :lol: utána mondtam is a férjemnek, hogy ha ilyen pontosan meg lehet mondani a hasam alapján hogy mikor szülök, akkor biztos nem vagyok dagadt :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Szép estét mindenkinek!

Monica
Jó, hogy veletek van apa is!
Névváltoztatás az anyakönyvezésig szabad :lol: :wink:

Betty
Én mindig azt olvasom ki az írásaidból, hogy nem vagy igazán boldog. Ennyire nem fogadtak be ott téged?
(én már hazaköltöztem volna... :oops: :cry: )

Nitacska
Szép a pocid!

Cosmic girl
Az orgazmus okozhat méhösszehúzódásokat! :wink:

Sztercsi
Mi strandoltunk a hétvégén... fürödtem is...

Babaméret
Nekem már leginkább csak a kis kókuszukat mérik... egyébként eléggé össze-vissza fekszenek... :wink:

Zsrit
Jobbulást a fiúknak!

Sünci
Valamilyen trauma váltotta ki nálad?
Az jó, ha sikerült kikeveredned a depresszióból...(egy barátnőm sajnos nem volt ilyen szerencsés... :cry: )

Sziszkó
Tudom, nem vigasztal, de a Mo-i fogorvosok nem is dolgoznak drágán. Én Sopronban járok fogorvoshoz :wink:
Jó nyaraklást!

Kicsike
Süti recept :lol: :lol: :lol: :lol:

Hízás
+14 kilónál tartok...

Lehülés megy felétek... itt már csak olyan 20-25 fok volt napközben...
Vendég
 


Rita, köszi a címet! Jobbulást a fiúknak, remélem hamar túl lesznek rajta!

Betty, micsoda love story! De jó ilyeneket hallani (olvasni), pláne, hogy még ennyi év után is működik! :D

Anyabébi, homeo ügyben mire jutottál?

Pocakméret: kiszaladok a hajam alól, amikor napjában többször meg kell hallgatnom, hogy "jééééé, hogy nő!" és a "na, most már azért látszik" mondatokat... :evil: Bakker, még jó hogy...!!!!!
Ja, és mindezt a kedvenc "Sziasztok" köszöntés után...
:roll:

Eszti, akkor halljuk a ti ismerkedős sztoritokat! :lol: :lol: :lol:

Kép
szilveeaa
 
 


Twins, Te +14 kilónál :?: :?: :?: Hát a pocifotóidon csak a nagy pocid látszik, meg hogy amúgy csont és bőr vagy :!: :!: :!:
Vendég
 


Szilveeea, azt hiszem ez holnapra marad, mert hulla vagyok és pötyögni sincs erőm. Jó éjt Mindenkinek!
Vendég
 


Szilvee, Cosmic:
Homeo

A könyv szerint:
"Az egészséges lefolyású terhesség utolsó 3-4 hetében felkészülés a szülésre:

Arnica 9ch 1x5 -vérzésmegelőző, visszérjavító hatása miatt
Caulophyllum 5ch 1x5 - a méhnyak izomzatának puhítására, előkészíti a könnyebb vajúdást.

ugyanez-szüléskor a fájások ritmusa szerint 5 golyó - méhnyakizomlazító hatása miatt lerövidíti a vajúdást.
Cimicifuga Racemosa 5ch - szintén méhnyakizomlazító hatású rendszeres fájásoknál felváltva lehet szedni az előzővel.

Szülés után:
Arnica 15ch 2x5 - szülés után vérzéscsillapító, sebgyógyító, fájdalomcsillapító hatású
Staphysagria 30ch 2x5 - gát- vagy császármetszás sebgyógyulását serkenti, javítja, szintén fájdalomcsillapító hat.
Apis 30ch 3-4x5 - gátmetszés után javasolt, ha a gát és környéke duzzadt, szúrón fájdalmas és a jegelés jólesik

Szoptatás:
Ricinus communis 5ch és az Urtica Urens 5 ch: mindkettő napi 2-3x5 golyó elősegíti az anyatejtermelést.


Én erre jutottam :)
Valaki más?
anyabebi
 
 


jó reggelt!

Végre aliudtam egy jót. Megmozdult a levegő az éjjel. :D

Homeopátiás kérdés: feltettem a gmailre egy pdf kiadványt. Abban minden le van írva. Szerintem nagyon jó. :D
Amivel még érdemes kiegészíteni, az a málna levél tea a 36.héttől szépen lassan adagolva.

Kedves lelkendező rokonyok kérdése: én hétvégén esküvőn voltam, ahol az ezer éve nem látott nő rokonaim kezdtek el tapizni. :shock: :? :x :x Gondolom átérzitek mi játszódott le a fejemben. Az arcomra nem tudom kiült-e, de gyorsan lepattantak rólam. :twisted:

Kép
Kép
tündér09
 
 


Sziasztok!

Győzzön az ember visszaolvasni ;)

Kkia
- nekem a Mom közelebb volna, de a Camponásba kaptam jegyet. Szóval, ha lesz hely, megyek holnap :)

Kilók: a 28. héten tartottunk plusz 4 kg-nél, kíváncsi vagyok a jövő heti mázsálásra....

Homeopathiás bogyók: kaptam a barátnőmtől, neki nagyon beváltak.

Pocakméret, nem tudom, hogy nektek mi a tapasztalatotok, de szerintem minnél nagyobb az ember pocakja, annál kevésbé előzékenyek az emberek... Vagy fogjuk a melegre? ;)
Mindenkinek pontosan akkora a pocakja, amennyi hely kell pocaklakónak :)
pocok001
 
 


Pocok, amikor múlt héten felhívtam a Campona-t, azt mondták, hogy nem kell bejelentkezni, mindig van hely. Várom az élménybeszámolót mindenképpen!

28 hét 4 kg??? De ügyi vagy!

Az előzékenységgel kapcsolatban pont ma reggel volt egy élményem. Gyümölcsöt akartam mérlegelni a CBA-ban, békésen várakoztam egy vásárló mögött a mérlegnél, amikor is egy idős hölgy a kosarával becsörtetett közénk a paradicsomával és jól oldalba vágott a kosarával, mintha teljesen átlátszó lettem volna. Hála istennek, pont a csípőcsontomat ütötte meg, a babát nem érte semmi, de több vásárló is csúnyán nézett a nénire. Én először csak értetlenül álltam, majd kedvesen közöltem vele, hogy ha ennyire siet, akkor természetesen elém állhat. És képzeljétek, elém is állt :evil:

Kép
kkia
 
 


Jó reggelt! :P

Isten éltesse a Krisztinákat! :D

Tündér,
rokonok :evil:
(én nem engedem meg senkinek:az sem zavar, ha megharagszik. Ha látom, hogy nyúl, hátrálok, és megmondom, hogy elnézést, de ezt nem szeretném. Elég baj, hogy ilyen "tapizósak" az emberek :? - én soha senkit nem fogdosok :?
- egyedül anyukámmal teszek kivételt: bár nagyon zavar, ha a hasamhoz nyúl, de tudom, hogy már ő sem bízott benne, hogy valaha lesz még unokája, szóval kibírom valahogy :oops: )

Pocok:
igen, semmiféle előzékenység nincs! :evil:
Sőt! A múltkor Vackorral buszoztunk, és épp volt hely, szóval leültünk egymás mellé. Felszáll 2 idős nő, és megállnak épp felettünk, majd hangosan kezdik szidni a mostani anyukákat, akik így nevelik a gyerekeket, hogy ne adják át a helyet - és Vackorra utaltak :evil: . Ja: az egész busz tele volt gimis korú fiatalokkal. Leszálláskor úgy, hogy jól halljam, odaszól az egyik banya: legközelebb ő sem fogja már a kismamáknak sem átadni a helyet :twisted: Azt hittem, megrúgom!!! :twisted: (hagy döntsem már el én, hogy a gyerek még gyerek, ráérek 10 éves korától a hely átadására nevelni, mert egy 8 éves nem tud még úgy állni!!! Ölbe meg nem tudom venni a hasam miatt...)

ParisEszti,
milyen az a tojáspörkölt? Rántottára gondoltál? :roll:

Végre hűvös van, :P de nincs kedvem pakolászni így se...

tillidian
 
 


Sziasztok.
tegnap este voltunk dokinál,minden rendben van a babával és velem is.A cukros terhelésem is jó lett,csak egy kissé vérszegény vagyok és vasat kell szednem.
Centit nem mondott,hogy mekkora de a többi adatot megosztom veletek.Hasonló korúak a babáink ezért gondoltam összehasonlíthatjuk.
BPD:74
AC:193
FL:49
És itt jön a lényeg :D súly:969gr.mondtam én mint egy kilós kenyér :D :D
Placenta a hátsó falon,átlagos mennyiségű magzatvíz,és koponya fekvésű.
Viszont a következő dolog rosszul esett. :?
Szülés várható ideje:november 2.
:( :(
Úgye azért maradhatok nálatok :?: :shock:
Majd ig :shock: ekszem októberben megszülni,bár ezt úgysem én fogom eldönteni.
Ez a november 1,vagy 2 hát nem is tudom......még kimondani is rossz ,hogy mik ezek a napok és én meg akkor szüljek??
A szülés pedig előreláthatólag sima lesz,mert ő nem szeretne császározni,a másik műtétem nem befolyásolja azt mondta.De ez majd ugyis az adott pillanatban dől el.
én nagyon félek .Próbálom magam nyugtatni és felkészíteni erre a nagy dologra.Ráadásul a férjem nem biztos,hogy bejön velem.Ő nem bírja.de mostmár nem tiltakozik olyan hevesen,lehet,hogy sikerül megpuhítani addig.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Elfelejtettem írni ma 2-re megyek védőnőhöz kis ész osztásra. :D
nincs vele semmi bajom meghallgatom aztán ennyi.Vérnyomás mérés,súly mérés ,na arra még kíváncsi leszek,délután azt is megírom.
Tillidian ezek az öregasszonyok kiborítóak tudnak lenni.Azt hiszik,hogy nekik fog mindenki ugrálni a buszon is.Arra nem is gondolnak,hogy egy kisgyerek nemtud kapaszkodni rendesen vagy rosszul is lehet egy kismama? :twisted: akkor várja meg a következő buszt azon talán lesz neki is hely,vagy állítsa fel a nagyobb iskolásokat.A multkor postán álltam sorba előttem csak idős nyugdíjasok,persze ezek mind olyan emberek akik nem érnek rá nagyon sietnek de amint feladták a csekkeket ráérnek pletyizni.Szóval a nagy melegben majdnem elájultam és senki nem mondta,hogy menjek előre azzal az egy nyomorult gázszámlával.
Semmi bajom az idősekkel mert aranyosak is tudnak lenni de ezeket nem szeretem.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Kicsike, tényleg nagyon együtt nőnek a babcik, a miénk 966 gramm volt egy hete és nekünk is október 31. lett a szülés várható időpontja, de szerintem ez most még egyáltalán nem mondható biztosnak. Az előző uh-n még október 21-i időpont volt...ehhez képest a naptár szerint október 28. lenne...

Kép
kkia
 
 


nyanyák...az összeset fel kéne rúgni...én bizony beugatok keményen,......tudják már hol a határ!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Na kezdem az öregasszonyokkal:Szégyen -nem szégyen utálom őket(tisztelet a kivételnek)Pont a pofátlanságuk miatt amit írtatok ti is.Sajnos nagyon sokan ilyenek.

Hízás:kb. 5 kg-nál járok.Több is lenne,de a melegben alig volt étvágyam,így leadtam 1kg-t.

Anyabebi:én is sokkal intenzívebben érzem most a mozgásokat.Sokszor a térdét,könyökét nyomkodja belém,úgy,hogy szinte kilukad a hasam.

Megnéztem a gmailen a képeiteket.Olyan jó volt látni az arcotokat is,így már sokkal személyesebb a fórum.Az elején bevallom őszintén a viszonylag nagy létszám miatt is tök nehéz volt beazonosítani,hogy ki-kicsoda.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Ja ,és itt érezhető a lehűlés,DE pár napja olyan szinten leizzadok alvás közben,hogy csak na!Kb . a kórházban szülés után izzadtam így a hormonok miatt,szóval 2x annyi hálóinget viszek,mint a múltkor.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Sziasztok :)

köszönöm a fiúk nevében a jókívánságokat és gyógypuszikat :)
remélem hamarosan javulunk - ma Bencus még jó sz@rul volt ...

Voltam ma a melóhelyen is megbeszélni hogy a céges dolgaimat mint autó, mobil stb mikor kell leadnom - hát az életkedvem is elment ...
én egy tök jó kis közepes cégnék vagyok évek óta amit imádtam!na ezt most megvette idén egy nagy cég "beintegráltak" minket - magyarán kirugdosták akit lehetett és lesve várják, hogy mikor küldhetik el a többit :evil: :evil: engem most ugye nem tudnak de kötve hiszem hogy lesz hova vissza mennem, főleg a mai találka után ... :(:(

Homeos infót tényleg légyszi tegyétek fel, engem nagyon érdekel !!!

Van egyébként "gyerekorvoslásban" homeopátiás tapasztalatotok?
mert nálunk van próbálkozás de kevés az eredmény és nem tudom én csinálom-e rosszul ...

Betty :)
lovestrory :lol: :lol: :lol: - de azért bátor vagy hogy "belevágtál" és maradtál ott tök egyedül csak a párodra számítva - még jó hogy így működik a dolog :)

Pocakbeszólás - én is ölni tudnék!!!
Mindenki úgy érzi, boldog boldogtalan hogy hozzám KELL szólnia azért mert terhes vagyok és valami frankó okosat mondani ...
ami általában nálam is a "húú alig van hasad" "nem is látszik" "hol tartod a babát" és hasonló okosságokban merül ki ....

Aki meg csak 4-5 kg hízott arra irigy irigy :lol: :lol: - nem tudom hogy csináljátok !!!!!

Gmailre megpróbálom majd én is tölteni képet - bár nekem pocakos fotóm nincs is ...

R

Kép
zsrit
 
 


Tilli!
Az ilyen öregasszonyoknak vagy jól vissza kell szólni, vagy jól kinevetni vagy egyik füleden be, a másikon ki.
Nekik nem volt gyerekszobájuk és irigykednek ;)
Ma a postán is elémsprintelt egy...

Jó kis zuhé volt. :)
pocok001
 
 


Kukucs! :P

Ilyen Mei tait varrt nekem Gremese, nagyon ügyes!!! :D Itt, a babaneten hirdette! (alvócsuklyával volt 5300.)
ha valakit érdekel - sokféle mintából választhattam - dobjon privit! :P
Kép

tillidian
 
 


helyátadás: szerintem is tök suttyók az emberek (nagy tisztelet a kivételnek). BKV-n szerencsére ritkán megyek, de szinte sosem adják át a helyet. Boltban itt-ott már fel sem tűnik. Pedig azért már látszik rendesen.

Esőőő!! Éljen. A hálóban már csak 25,5 fok van. Remélem holnap reggelre tovább csökken. Mostanában úgy alszom, mint akit fejbe vertek. Már arra sem ébredtem fel, h a párom összekészülődött és elment dolgozni :oops: azelőtt mindig én voltam a kakas, én is mentem korábban..

Tegnap egy 8 hetes babánál voltam látogatóban, megvártam a fürdetést is. :D Hűű, már nagyon várom, h a saját babámat szorongassam :D
Azt fogalmaztam meg, h milyen jó lenne, ha már karácsony lenne. Akkor már egyenesben leszünk remélhetőleg 8)

Ha sikerül, akkor megyek én is a holnapi Aquanatalra.

Kép
screen
 
 


Kedves Kismamik!
Bocsánat, hogy idepofátlankodom, de szeretném eladni babakocsinkat és talán Nektek megtetszik! Kérem nézzétek meg! Köszönöm a türelmet!
Ez egy Casualplay S4 babakocsi:

Kép Kép Kép Kép Kép

A háromkerekű S4 Casualplay babakocsi, egy igazi terepjáró A dupla 360° bolygósítható központi kerékkel, felülmúlhatatlan a manőverezése. Állítható, masszív kartámasz,5 pontos biztonsági öv, Kivehető betét,Levehető karfa,Nagyméretű alsókosár, esővédő huzat, napernyő UV szűrős, extra bundaszák, vízszintesig dönthető, lapra csukható, termós cumisüvegrató!
Apró sérülése, hogy a tolókarba gyermekem beleharapott...de nem szembetűnő! Mindössze egy évet használtuk!
A modell új ára volt a tartozékokkal együtt 170.000 Ft.
Én alku nélkül kérek érte 60.000Ft-ot!

Kép
h.bogesz
 
 


Kicsike,
naná, hogy maradsz itt!!! :D Nem is kérdés!!! :lol:
Hogy mikor jönnek a babák, az úgyis annyi mindentől függ...egy másik topikból egy lány júli 27re volt kiírva, de épp ma írt: semmi!!! holnap befektetik, pénteken szülésindítás...

Szülés: életed egyik legfantasztikusabb élménye lesz!!!!!!!
Istenem, mit meg nem adtam volna a 6 év alatt, amíg Lencsiért küzdöttünk, hogy még 1x ezt átélhessem!!!! :) Már nagyon várom!!! :)

Zsrit,
gyógyulást Nektek!!!! :)

Pocok,
Te hogy vagy? :P

Banyák:
sajnos a taták is ilyeneik :? (Vackorral 9 hónapos terhesen utaztam trolin és senki nem adta át a helyet! A sofőr megállt, és bemondta a hangosban, hogy addig nem indul tovább, amíg valaki át nem adja a helyet! rendes volt! Erre felszólal egy tata, hangosan szidalmaz minden terhes nőt, és közli: "bezzeg az időseknek senki nem adja át" - mire visszaszóltam: mit akar tata, hiszen ül :shock: ) na bocsi az OFFért!

tillidian
 
 


feltettem a gmail doksik közé, h milyen bogyókat írt nekem a homeos doki

Kép
screen
 
 


csajok kezd meleg lenni...... :x

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tilli köszi ari vagy. :D

Ma voltam védőnőnél,összesen 5,5kg.-ot híztam.
a vérnyomásom 90/60 :D a per kezd emelkedni mert eddig volt 50,aztán 55 most60.
Elmesélte miket kell vásárolni a babának,és megtudtam tőle,hogy az egyik szomszédom is babát vár :D :D 12hetes.

Zsrit a fiuknak további gyors gyógyulást.
Melóval kapcsolatban: lehet,hogy nekem sem lesz hova visszajönnöm mert már most mondogatják,hogy akinek pici gyereke van azzal nemtudnak mit kezdeni itt nemlehet hiányozni.
Persze,hogy nem mert én vagyok egyedül az üzletben és ha helyettesíteni kell akkor valamelyik főnöknek kell kijönni,és az nem tetszik nekik.Nálunk szabadság is csak 1 hét van augusztusban ,és december 22-január 3-ig kb.de ezekre az időkre fizut sem kapunk.nálunk csak jutalék van.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziasztok :D

most csak gyorsba, aztán este majd jövök

Őzike sokboldog névnapot Neked!! :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: