Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Meggyógyult a család, már csak én hányok...de ez már nem vírus :oops:
Összekapom magam és jövő héttől végre aktívan tudok jönni!
Addig vigyázzatok magatokra és babókra!

Danyu
danyuci
 
 


Vivi!

Bizony, itt a miklósi sztk-ban 8.000.-ért csinálják meg (gondolom, erre nincs szerződésük az OEP-pel)! :shock:
Na, megvan a laboreredményem is, minden tök jó, csak kicsit vérszegény vagyok (épp határérték alatt valamivel), de ezen azért nem is csodálkozom, végülis nem egészen 1 éve szültem, még most is szoptatok legalább napi 6 alkalommal, szóval mitől ne lennék vérszegény?
Holnap doki bácsi biztos ír Ferroeolgammát, aztán az majd rendbe tesz, ahogy szokott.

Honey!

További jó Balcsizást és írj majd, mi volt dokinál. Hogyhogy mész még a régihez? Végül ki lett az új?

Danyuci!

Kitartást! Még jó, hogy legalább a család jobban van!

Angie!

Nekem március első hetére várható a babó (a dokim azt mondta, majd a 18. héten megsaccoljuk a napját a baba méretei alapján) és nagy valószínűséggel a Kútvölgyiben szülök majd!

Vadszi!

Jobb napokat!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk, nyaralunk, minden nagyon jó.
Csak én vagyok mindig szarul. Tegnap necces volt hogy el tudunk e egyáltalán indulni.
Rájöttem ha reggel rögtön felkelés után eszek legalább 1 szenyot akkor jobban vagyok. (több nem megy, mert akkor azért vagyok rosszul)
Szóval aranyosak vagytok, hogy sajnáltok, de jobb ez igy.
A múltkor nem voltam ennyire rosszul, és tudjuk mit lett a vége. Most leglább tudom, hogy amig szarul vagyok addig minden ok.
Szoktam is mondani, hogy babucim: jól megkinzod anyádat. :lol: :lol:

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 

 
 

Honey: Neked is további jó nyaralást. Nem vagyunk egymástól messze. mi is balcsizunk.

danyuci: örülök, hogy szerencsésen átvészeltétek ezt a betegséget. És nálad is minden rendben.

B.B. Márta: (bocs a röviditésért) nem tudom lemaradtam valamiről, de nem tudni, hogy mennyi idős terhes vagy? vagy miért kell saccolni?

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Sziasztok!

Végre találtam egy olyan társalgót ahol velem egyidős kimamák vannak. :D
Mi március 25.-ére várjuk első csemeténket
Olvastam, hogy sokan küzdenek a hányingerrel, hát ez engem sem kerül el! :) Bár most, hogy hűvösebb lett, kevésbé rossz.
Viszont ami nekem sokkal zavaróbb, a hasszúrkálás (bal oldalon lent és a derékfájás), más is küzd ilyennel?
szabccsi
 
 


Sziasztok!

Végre találtam egy olyan társalgót ahol velem egyidős kimamák vannak. :D
Mi március 25.-ére várjuk első csemeténket
Olvastam, hogy sokan küzdenek a hányingerrel, hát ez engem sem kerül el! :) Bár most, hogy hűvösebb lett, kevésbé rossz.
Viszont ami nekem sokkal zavaróbb, a hasszúrkálás (bal oldalon lent és a derékfájás), más is küzd ilyennel?
szabccsi
 
 


mi ez a pangás lányok? én vagyok a legaktivabb a nyaralás alatt? egyébként itt egész éjszaka szakadt, most állt el. Párom kezeléseken van, én unom itt magam.

Üdvözöllek szabccsi. Gratulálok. Nekem csak akkor van has szurkám ha rosszul mozdulok. Inkább hányingerrel küzdök, meg hamar elfáradok.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Köszi a választ! Én is gratulálok neked!
Nekem mondjuk többször szúrkál nyugodt helyzetbe is, bízom benne, hogy nincs baja a picinek! Múlt héten voltam UH-n pont akkor volt 6 hetes és már szépen vert a kicsi szíves és 5,84 mm a nagysága. Nagyobb mint a kora! :)

Neked mekkora a picid?
szabccsi
 
 


Sziasztok!
Vadszi! De jó, hogy nyaralás alatt is tudsz írkálni!
Milyen kezelés, masszázs stb?
Egyébként most engem is elöntött a ragya. Úgyhogy nem vagy egyedül. Ja, tegnap óta sokkal erősebb a hányingerem! :? :? :? :? :? máskor előbb van.

Szabcsi, üdv itt. Nem csinálsz vonalzót? Voltál már valamilyen vizsgálaton? A has szurkálás teljesen normális, nyugodj meg! Azért van, mert nyúlnak a méhszalagok, a 6. héten már tyúktojásnyi, a 7-8. héten már lúdtojásnyi a méh!
Gyerekek tiszta gyomorgörcs vagyok, mindjárt 13 óra....
Vendég
 


Nekem pl köhögésnél, tüsszentésnél is nyilall egyet. Már összegörnyedek, mikor tüsszentek és akkor jobb.
Na már látszott a szívműködés? Jajj de jó, nekem is már látszania kell a mai uh-n!
Drukkoljatok!!!
Vendég
 


Vivi, minden oké lesz, hidd el!
danyuci
 
 


Márta, próbálok kitartani...néha elfogy a türelem :oops:
danyuci
 
 


Ja és Vadszi, jó nyaralást...remélem azért lesz jó időtök, bár én ennek a hűvösnek most nagyon örülök. Ha egész nap csipegetsz és sosem üres a pocakod, elkerülheted a hányást, így csak rosszul vagy, de az elviselhető...legalábbis nálam így működik...

Üdv Szabbcsi!
danyuci
 
 


Köszi Vivi neked is a választ! És természetesen gratulálok neked is!
Most tényleg megnyugtattál, nagyon megilyedtem, sajnos a környezetembe elég sok problémás első 3 hónap volt, és kicsit félek-e miatt!
Szeretnék csinálni vonalzót mert már láttam nálatok is, de nem tudom, hogy kell! :)

Voltam már két UH és a védőnőnél tegnap vizelet vizsgálaton.
Az első UH még csak 5. hetes voltam, akkor csak a 10 mm petezsák látszott, múlt héten csütörtökön voltam 6 hetes, akkor pedig már vert a pici szíve, és 5,84 mm-es volt, tehát több mint a tényleges kora, szóval szépen nő.
A vérnyomásom kicsit alacsony tegnap mérték 90/60 viszont a pulzusom 93. :) Ezen kívül csak vizeletvizsgálat volt, de hála istennek az is negatív lett, pénteken megy a terhesgondozóba először, mert akkor rendel a dokim. Ezek az eredmények amúgy jók?
szabccsi
 
 


Kép
szabccsi
 
 


Sikerült! :lol:
szabccsi
 
 


Helló Szabcsi!
Na én is ezért parázok, mert az elején még azért van min izgulni.
Vonalzót úgy tudsz, hogy rákattintasz valamelyikünk vonalzójára és ott regisztrálsz. majd kiválasztod, hogy melyik tetszik és mikor kész, az url-es linket ki kell másolni és itt fent, a segédletek fülre rákattintasz. Ott a profil-ra és akkor beilleszted az aláírások-hoz. Elmented, és akkor minden hsz-ed alján ott lesz. Remélem, nem írtam le nagyon hülyén... :oops: :oops: :oops:
Eredmények biztos jók, nekem csak egyszer volt a harmadik babámmal 5 hetesen uh, akkor 12*8 mm volt a petezsák.
Nő a babád, mint a gomba :D:D:D
A 90/60 elég alacsony! Nekem is 100 körül van, de inkább legyen alacsony, mint magas!!! Arra nem kell gyógyszert szedni! 8)
Nekem csak akkor ad a doki beutalót laborba meg mindenfele, mikor már az uh-n rábólintottak, hogy minden ok!!!
Vendég
 


Jajj de jó, akkor mégse magyarázok túl bénán...:D
de most meg eltűnt.
KÉrtem is időpontot csütörtökre, hogy akkor viszem az uh eredményt a dokihoz, és adja a beutalókat.
Megkérdezem ezt a toxoplazmát meg a rubeolát is.
Vendég
 


Nekem is azért adott már, mert volt ritmusos szívhangja.
Akkor te ma mész! Drukkolok neked! :)
Én legközelebb pénteken, aztán pedig augusztus 25.
De már most is nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen
Kép
szabccsi
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy rátok találtam, én 30 éves vagyok, március 11-re várjuk a férjemmel az első babánkat. Eddig minden rendben, a bábanak van szívhangja és tökéletes méretű :D Eddig engem, szerencsére minden kellemetlen tünet elkerült :D
mariannszeged
 
 


üdv Mariann, gratulálok.

jaj lányok kezdek aggodni. Milyen nagy nektek a petezsák. Nekem csak 8 mm volt. De azzal vigasztalom magam, hogyha gond lett volna, akkor nem 3 hét múlva rendel vissza, és nem mondja, hogy nyugodtan mehetek a védőnőhöz. De nektek sokkal nagyobb. Bár nekem meg se akarta nagyon mérni, mert azt mondta szabályos formájú, meg van már szivverés. Szerintetek aggodjak a méretek miatt?

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Szerintem nem kell aggódnod, a barátnőm most szült és neki ennyi idősen mint az én babám, még nem volt szívhang sem, sőt csak a 8. héten lett, és neki is csak petezsák méret volt még a 6. héten is.
Szerintem ez mindenkinél más!
Nekem azt mondják, hogy attól is lehet nagyobb, hogy szedem az Elevitet
szabccsi
 
 


Vadszi!

utolsó menzesz szerint március 2. lenne a napja, de mivel a ciklus 20. napján, június 13-án fogant, pont 1 héttel fiatalabb a baba (hosszú, 33 napos a ciklusom), az pedig március 9. az uh. szerint is június 13-án fogant és még ott van az is, hogy én mindig min. 1 héttel a kiírás előtt szülök! na ezért saccolja majd a doki a napot!
Neked jobbulást!

Danyuci!

Canada dry és jégkocka szopogatás! Próbáld ki! A hideg dolgok csíllapítják a hányingert!

Újaknak üdv!

Na futok, ebédeltetem a srácokat, aztán anyukám viszi őket magához, mert 15h körül én is indulok dokihoz!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok Lányok!
Most gyorsan csak annyira van időm, hogy megmutassam a táblázatot.

Márti!
Nem az ÁEK-ban szülsz most? Miért?
A korod nem árulod el nekünk? Egyébként mensi alapján mikorra vagy kiirva?

Ha még valaki be szeretne kerülni a táblába, kérem, írja meg az adatait priviben.

Majd még csinosítunk a táblán, egyelőre ennyire volt időm.

Ha ide kattintotok, a Munkafüzet1.xls csatolmányt kell kinyitni.
http://babatabla.neobase.hu/content/bab ... ttachments

Ha jelszót is kér tőletek
Felhasználói név: babatabla
Jelszó: 2010marcius

[/url]
Vendég
 


Lányok!
Ti mit láttok a vonalzómon?
Én 7+4-et, pedig ma 8+2 vagyok. Nem is értem ezt a számlálót :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Na, most már rendesen látom :shock: :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Jó rég írtam :oops: , de mentségemre legyen, hogy nem is voltunk itthon.
Ma megyek 6 órára dokihoz :wink:
Remélem minden rendben lesz.
Velem minden rendben, leszámítva, hogy az eddigi néha napján felbukkanó émelygés, két napja elég rendesen rám szállt :x Ma még csak 2 db kekszet és egy fél pohár gyömbért bírtam legyűrni :cry: Remélem nem tart sokáig ez az állapot.

málna2162
 
 


Mariann!
Üdv itt! Gondtalan pocakosodást kívánok!

Drukkolok mindenkinek, aki ma megy dokihoz (magamat is belelértve)!

Nyitotta már valaki ki a táblázatot? Beengedett rendesen?
Vendég
 


angie

Én nyitottam, gond nélkül beengedett.

Drukkolok neked is :wink:

Mi a véleményetek a különböző tesztekről? Tényleg annyival többet tudnak mint a hagyományos labor vizsgálatok?

málna2162
 
 


Én az integrált tesztre megyek, az 87%-os biztonsággal állapítja meg a down kórt és egyéb genetikai rendellenességet.
Nagyon durva, hogy mindenhol azt mondják, hogy az AFP elég, és a legtöbb szaklap és orvos viszont azt írja és mondja, hogy az AFP önmagában nem biztos eredmény.
szabccsi
 
 


Nekem is az integrált tesztet ajánlották. Nálatok mennyibe kerül?

málna2162
 
 


Angie!

31 éves vagyok, csak elfelejtettem írni!
Nem, a dokim átment a Kútvölgyibe, én meg nem szülök másnál!

AFP: nekem mindig nagyon alacsony volt, Kamillánál annyira katasztrófálisan alacsony, hogy a dokim átküldött genetikára a SOTE-ra, ahol persze mindent rendben találtak!
Szóval most én is az integrált tesztre szavazok, főleg, hogy egyre több helyen vsinálják ingyen (de fizetek is érte, ha kell)! Egyébként a Bolgárkerék utcában a 12. heti uh.-on nem csak a tarkóredővastagságot nézik Down-kór szempontjából, hanem az orrcsontot is (down-os babáknál később alakul ki), illetve még másik 2 értéket is, ami a Down-kórt erősíti meg vagy zárja ki!

Na lépek, készülnöm kel!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sopronban 29.000 Ft-ba kerül, de amúgy én igazából a Géndiagnosztikai Centrumról hallottam sok jót ami az Istenhegyi úton van Budapesten, ott 28.000, és professzorok mondják el az eredményt, elmagyarázzák, hogy mit kell csinálni. Úgyhogy még nem döntöttem el, hogy hova megyek.
De egyet értek, nekem is bármennyi pénzt megér, én amúgy még ingyenes integrált tesztről nem hallottam!
szabccsi
 
 


Hallottam már én is olyan helyről ahol ingyen csinálják. Nálunk 25.000.-Ft-ba kerül.
Nem is igazán a pénz miatt kérdeztem, mert Én sem sajnálom rá a pénzt, csak azért kérdeztem, mert 5 évvel ezelőtt is ugyan ez az orvosom volt, és akkor nem beszélt ezekről a lehetőségekről. Igaz akkor még csak 28 éves volt, és lehet azért nem :roll:

málna2162
 
 


Helló csajok, minden ok,
petezsák: 18*11 mm
Ys: 4*4 mm
Crl: 9,3 mm
SZÍVMŰKÖDÉS LÁTHATÓ :D:D:D:D:D:D:D:D:D
este jövök!
köszi, hogy gondoltatok rám!!!
Jaj de boldog vagyok!!! Nagyon féltem!!!
Vendég
 


Igen nekem sem mondta az orvos én is most vagyok 28, talán azért.
Úgy látszik mindehol mást kérnek érte.

Gratulálok Vivi!
szabccsi
 
 


Vivi!
De jó!!!! Édes pici négyeskéd, de nagyra nőtt :)

Márti!
Ja értem! 5. gyerkőcöt szülöd ugyanannál a dokinál?

A MÁV-ban ingyen csinálják az integrált tesztet az ott szülőknek. Én Szilárdnál az Istenhegyi úton csináltattam, és valóban genetikus hivott be az eredményt közölni. Elég hitelesnek tűnt, és laikus nyelven mondta el a dolgokat.
Vendég
 


Itt is megkérdeztem, a Fehérvárin akkor csinálják ingyen, ha sztk-alapon küld a doki vérvételre. Ha magánban, akkor pénzért! Ekkora baromságot!
Vendég
 


Látod Vivi, mondtuk, hogy minden oké lesz...

Majd adataimat küldöm, most utazunk, hétfőn leszek már rendszeresen.
danyuci
 
 


Sziasztok!

Tegnap bizonyosodtam meg róla a dokinál, hogy a két csíkocska hathetes pocklakót rejt :), nagyon örülök neki, már nagyon vártam.

Jó lesz ide benézni, még pontosan nem írtak ki, de kb. március 25 lesz a kalkulátor szerint. Persze, ez még változni fog. Érdekes, hogy nincs hányingerem, és nagyon jól érzem magam :)

Én még kezdő vagyok e téren, első babámat várom, jó lesz itt sok infót kapni tőletek....
ktouch
 
 


Sziasztok!
Jaj de marha vagyok, Ti nem is arról a vizsgálatról beszéltek itt, amiről én. Én a toxo és rubeola szűrésről írtam, hogy ingyenes, sztk- betegeknek.
Ktouch, gratulálok! Jaj de sokan lettünk! Hurrá!!!
Itt egy kissé homályos kép babszem jankóról!!! Kép
Vendég
 


Ja, és ami szintén jó hír, hogy se cisztám, se vérrögöm!!!
Mert hogy eddig csak a fiammal nem volt semmi kísérő dolog...
Ja, a hátrahajló méhről ki tud valamit? Azonkívül, hogy állítólag nehezebb teherbe esni (hahaha). Mert nekem az van, szoval ha már terhes vagyok, van bármi jelentősége a terhességgel kapcsolatban?
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv és gratula az újaknak!!!

vivi,
szuper, hogy minden ok!!!


Nálunk is minden ok! Putyóka2 már 37 mm (CRL)
És már szabályos babaformája van. Látszik keze, lába, fejecskéje. És szépen ver a kis szive is.
Amitől kivagyok, hogy a hülye gomba nem akar elmúlni... :cry:
Ráadásul nem kaptam még mindig papírt a védőnöhöz és még az alap laborvizsgálatom sincs meg. Mivel oda sem kaptam beutalót.
Az új dokihoz már bejelentkeztem, de mivel pont most van szabin csak a betöltött 12. hét után talizom vele.
Szerintetek nem túl késő akkor már az első labor?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy egyre többen leszünk! Üdv mindenkinek és én is gratulálok a babókhoz!

Vivi! Nagy gratula a szívveréshez!!! És főleg, hogy semmi kísérő dolog nincs odabent.
Nekem is hátrahajló méhem van, ehhez képest mindháromszor azonnal, első próbálkozásra terhes lettem (csak az első baba elment még nagyon az elején), úgyhogy nem tudom, tényleg nehezebb-e. Nekem annyi hátránya volt, hogy szülés után 12 nappal meg kellett műteni, mert a hátrahajlás miatt nem tudott kiürülni a szülés utáni trutyi, és ki kellett tisztítani a méhem. Olyan volt, mint egy küret.
Az orvos azt mondta, hogy ezt most a szülés után azonnal megteszi, és kapok erős méhösszehúzót, és akkor talán nem lesz gond. Meglátjuk.

Én úgy tudtam, hogy az integrál teszt 97%-os biztossággal mondja meg, van-e baj. Ez hülyeség? Én is biztos megcsináltatom megint, pedig drága, de ezt legalább nem valami hülyeségre fizetjük ki.

Nekem továbbra sincs igazi tünetem, csak a borzalmas fáradtság, de ez a sok nem alvásnak is betudható (3 napig este rohangáltam a macskával az állatorvoshoz - tegnap fél 12-re értem haza, és a lányomnak 3 foga jön egyszerre, így időnként felsír éjszaka, bár szerencsére kis babusgatás után visszaalszik). Már arra is gondoltam, hogy bejelentkezem a dokimhoz egy plusz UH-ra, de a macska most elvitte a "felesleges" pénzünket, így hó végéig egy nem szükséges kiadásunk sem lehet (ja! És Alexának ma megvettük az első cipőjét is - újabb vagyon). Szóval, ki kell várnom a 17-ét, ami kevesebb, mint 2 hét, de most egy évnek tűnik. Csak az bíztat, hogy nem jönnek rám a régi ruháim, és gondolom, ez azért jó jel.

Huh, kicsit hosszú lettem, elnézést!

Kép
Kép
detty74
 
 


Mariann, mi pont egyidősek vagyunk! :)

Kép
Kép
detty74
 
 


Én ktouch-sal vagyok pont egy idős! :) Én is március 25-re vagyok kiírva, és nekem is az első babám lesz.
Gratula neked is! :)
szabccsi
 
 


Jó reggelt!

Na a Balaton megtette a hatását... sikerült 2 kg-nyi palacsintát meg lángost magamra halmoznom 2 hét alatt.
Flórával ilyenkor 4 kg minuszban voltam. Most meg.... :?

De ami ennél jobban aggaszt, hogy ma reggel a wc papír full rózsaszín volt. :cry: Még csak nem is barna , hanem rózsaszín!
Annyira szeretnek már végre egy tök unalmas, eseménytelen babavárást! :evil:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

vivi, ktouch
GRATULÁLOK!!!


honeymoon

Doki mit mondott a barnázásra? Nem lehet, hogy a rózsaszínes cucc, a vizsgálat miatt lett?Lehet megpattant egy kis ér.

Az én papíromon az van, hogy az első labornak a 8-12. hét között megkell lennie.Azért is mert az integrált tesztnek az első vérvétele 11-12. hét között kell lennie.

málna2162
 
 


Kicsit gyorsan küldtem el :oops:
Tegnap voltam Én is dokinál :wink:
CRL:26mm
ÉS DOBOG A SZÍVE!!!!
Édesen kalimpált a kis kéz, láb bütykeivel :D

málna2162
 
 


Angie, Márta
Merre vagytok?Remélem minden rendben volt tegnap

málna2162
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?