Új privát üzeneted érkezett!

Rani!
Én a 16.-ik hétre hagytam el, de én progihiányos voltam ......... na meg parás :roll:

Viktu!
Igen persze Hajninál voltunk. EnyémKölök is alakított, naggyon nem akart elaludni, ébren volt végig az úton is, összességében 4 óra hosszat :shock: De nem sírt vagy ilyesmi, csak szemlélődött csendesen, meg stírölte behatóan Hajnit :wink: Ja és Ő természetesen az pisilésnél nem állt meg....meg is lett örökítve ahogy úgymond "kilő" :oops: :oops: :oops:
Bezzeg visszaúton kómásan aludt végig :D

Hanna!
Nagyon aranyos lány, jól telt az egész, bár hogy a kinti 35 fokban még ráfűtöttünk hősugárzóval az kicsit übermeleg volt, Clark ki is menekült időnként "hűsölni" a kánikulába. De persze a baba a lényeg, hogy neki jó legyen :)

Katerina!
Nagyon szépséges kicsi lány, gratulálok!!! :D
Én Laktoherbet iszom, de csak a kh-ban ittam nagyobb mennyiséget, azóta itthon napi 1-3 bögre, amikor belövellt akkor leálltam vele, nehogy többet ártson mint használjon, 1-2 nap múlva kezdtem újra. De hatásfokáról nem tudok beszámolni, mert ugye passz, hogy mi lenne/lett volna, hanem innám.

Nyulasz!
Én eléggé rühellem a gyógyteákat, de szerintem ez viszonylag iható fajta, pedig üresen iszom :wink:

De örülök, hogy nem kell "'tömeg-közlekednem...." :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel,biztos nagyon fognak a Kaáliban örülni :D

Lois,feltetted a képeket?Anyám,holnap már két hetesek lesztek? :shock: Jó ez a vonalzó? :roll: hogy repül az idő...

Én még sosem ittam gyógyteát,és igen,végülis nehéz megmondani,hogy az használt-e,vagy amúgy is lett volna tejcsi bőven,de úgy vagyok vele,ezen ne múljon,beadtam a derekam,és inni fogom.

Skrisz,fájsz még :?: :?: :?:
Vendég
 


Nyulasz, gondolhatod, pont annyit tudok az egészről, mint te! 4-től 5-ig nem fájt. Most megint kezd. Rendes mensis fájás. De ha felállok és sétálok, elmúlik.[/b]

skrisz72
 
 

 
 

Twist!
Köszi! :D
A vonalzóim alatt a www-re kattintva láthatsz Róluk több már idősebbképet is.Az avataron 6 hónaposak voltak,holnapután meg 1 évesek lesznek. :D

Nyulasz!
A buli szombaton lesz. :D Végülis egy étterembe megyünk,így nem kell 15 emberre sütnöm főznöm,meg kiszolgálni Őket.Most tuti semmi időm és energiám nem lenne erre.Az albumomba majd úgyis teszek fel képet a szülinaposokról. :D

Skrisz!
Hú,lehet Eszter megunta és ki akar jönni?

Angel!
Ez nagyon jó hír!Örülök,hogy rendben van a kislányotok! :D

Lois!
Nagyon jó kisfiatok van! :D

Na,megyünk még ki pancsolni.Nagyon élvezik a gyerekek,akkorát mókáznak együtt,tök jó nézni Őket! :D

Ági

pálgi
 
 


Ági,jól teszed,én is az étterem mellett döntöttem volna :wink:

Skrisz,kiváncsi leszek mi lesz a vége...elvileg rendszere időközönként kell jönniük,akkor számítanak fájásnak...holnap a ctg-n kiderül,ha addig nem változik semmi...érdekes,hogy pont sétálásra nem fáj :roll:
Vendég
 


Köszi lányok a gyogyis hozzászólásokat.
Akkor én is csak széépen lasssssan fogom abba hagyni jó lassssan!! :lol:
Lois nálam, hogy valaki parásabb legyen az szinte lehetetlen! :lol:

Ma végre vettünk ruhát nekem.
Olyan jó boltot találtam, végre, végre végre!

Ja és megvettük az első babaruhát. :roll:
(akartam valami arit is venni)
Csak azért teszem fel mert a szöveget el kell olvasnotok! Kép ruhácska
Kép ruhácska

Kép

Kép
raniko
 
 


Nyuszi!
Nem, még nincsenek meg a képek, legalább egy hét, így ígérte.
Én sem vagyok gyógytea-hívő, életemben csak málnalevelet meg palástfüvet ittam egy hónapig..... de akkor végül is hirtelen terhes is lettem, szóval ezek alapján lehet át kéne értékelni az elveimet :roll:
Bezonyám, 2 hete ilyenkor kezdtem el "fájni" :wink:

Pálgi!
Én már megnézegettem a képeiteket, tündériek a srácok :)

Skrisz!
Azért ez biztató!! Azóta valami??

Rani!
Édes ez cucc nagyon :D Bár kicsivel hozzá kell tennem, hogy ezek az átlapolósak nekem nem nagyon váltak be, macerás ez a sok patent, vagy csak én vagyok béna :oops:

Na írok már pár szót rólunk is:
Szóval KicsiZé továbbra is egy tündér, hihetetlen harmónia van köztünk nem is merem nagyon "hangosan" leírni :roll: A hétfői nagy méredzkedés szerint elérte a születési súlyát, köldökcsonk is lepottyant aznap. Kis sáska a lelkem, kaja és szundi körül forog minden, semmi pocakfájás (kopp-kopp), gyakorlatilag nem is büfizik a gyerek, annyira erős a szopóreflexe, olyan vákuumot képez, hogy nem nyel semmi levegőt. Úgy kell lefeszítenem magamról. Kétszer voltunk már sétálni is, leteszteltük mindkét babakocsit :) Tök jó mindkettő, Kölök is élvezi a tologatást :P
Na ennyi voltam, mert ébredezik :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Skrisz,mi volt az éjjel?Remélem nst elött még benézel...

Rani,cuki pici ruhácska :D

Lois,milyen rendes kispasid van :D
Vendég
 


Jó reggelt!

Na látod Lois még jó, hogy feltettem mert én ebbe a patentos dologba bele se gondoltam. :roll:
Már is egy jó tanács, és szerintem nem vagy béna erre figyelni fogok!
Köszi :wink: !

Szia Nyulasz te, hogy érzed magad?

Skrisz kíváncsian várunk!

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani,terhesen :lol:
Vendég
 


Nyulasz, na nem mondod...??? :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nyulasz még reggel van, de nehezen esett ez most le nekem kééééész! :lol:
Tiszta meglepő amit írsz! :lol:

Olyan jó, hogy kicsit lehült a levegő.
Élvezem a nyitott ablakot.

Nekem mióta nem kapom a progiszurit sokkal erősebbek az émelygések.
Most vettem be a vitaminokat egy korty vízzel és már utottam a ........ :roll:
Hívnom kell ma reggel még dokibácsit kíváncsi vagyok mit beszélünk meg. :roll: :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


Igen,de én sokáig nem éreztem terhesnek a terhességet...de mostmár eléggé...de nem bánom :wink:
Vendég
 


Nyulasz, kibírjuk, mindent kibírunk, mert erősek vagyunk!Igaz? :D (tudom, könnyen beszélek, de másrészt meg nem...)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Valaki privibe megsúgná nekem Tilliék új nevét? :roll: :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani,privi ment :wink:

Baba,pont azért nem nyafogok,mert ezért küzdöttünk...
Vendég
 


nyulasz írta:Igen,de én sokáig nem éreztem terhesnek a terhességet...de mostmár eléggé...de nem bánom :wink:

ezzel én is így voltam :D
viszont 1 babával szerencsére sosem jött el ez az érzés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nyulasz, nemsokára megkapod méltó kis jutalmaidat!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszönöm a priviket!!!

Most jöttem a Kaáliból.
Dokibácsi utoljára megnézett és minden ok, nagyon ficereg a drága és rugdos.
(dokibácsi szerint focista lesz :lol: )
Alíg lehetett elcsípni.
Nagyot nőt már 5 cm-er és olyanok a lábai mint a békacomb! :lol: :lol:
Harcika is ott volt! :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Orsi, :D

Baba,a szaros pelenkákra gondolsz,ugye?Biztos megkapom :lol:

Rani,dejó,akkor utilaput kaptál :D gratu...engem az első uhu után 6+5-ön kiraktak a kaáliból.

Skrisz,mizu????Nagyon izgulok,tessék hírt adni magadról!!!
Vendég
 


Sziasztok! Szerintetek lehet, hogy Krisz végre szül? Annyira izgulok érte!!!:)))

Nyulasz, te érzel fájásokat esetleg?

Pálgi, megnéztem a babók képeit, jaj, de szépek, formás babák, odavagyok értük!!!:))))))))

Túlvagyok az AFP vérvételen (egy kémcső vért vettek le, de szerintem az literes volt, sosem láttam ekkorát!).
Tegnap a terhesgondozáson sajnos nem láttuk a baba nemét, mert hogy gyenge az UH. De látni véltünk egy zacsit, csak a doki mondta, hogy azok a baba talpai, mert törökülésben csücsül éppen:)
Vendég
 


Pálgi, látom az egyik fotón, hogy macskaalom van nálatok a sarokban. Szóval, van cicád? Amikor a babák érkeztek, akkor bent lehetett a cicu?
Azért kérdem, mert nekem van egy kutyusom bent és nem nagyon szeretném kitenni, teljesen be van szoktatva (nem is kutyának érzi magát, hanem embernek:))).
Vendég
 


Twist,nem,fájásokat még nem érzek...fájdogálni,keményedni szoktam,de az más.Szerintem kutya nyugodtan maradhat!!! :D

Már megint Skrisz blogjából kellett kiderítenem,hogy még Eszter igencsak jól érzi magát odabenn.
Vendég
 


Zacsi :lol:
Vendég
 


Vagyok, csak pihentem kicsit anyunál, mert eléggé fájtam/fájok vizsgálat után. Volt méhszáj ellenőrzés és amnioscopia is. Minden rendben. Cl: 1222, magzatvíz tiszta, nst szép. Megszabadultunk egy nagy darab nyákdugó részlettől is. Ez a vizsgálat után jött ki. Vasárnap újra kell mennem. Most megyek vissza pihizni, mert fájok. :( Majd estefelé jövök!

skrisz72
 
 


Szegény Krisz, kitartás!!! Remélem, hogy vasárnap már kibújik Eszti!

Nyulasz, nálad a méhszáj még zárt? Keményedés dupla babóval még nehezebb lehet:(
Jó lenne, ha kutyi maradhatna bent, ő az én első "kislányom":)

De jó végre mindjárt befejeződik a munkaidő és mehetek dolgomra! Totál elég volt és elég a melegből is. Kemény voltam, nem kapcsoltam be ma a klímát, de a s-----mről is folyik a víz most már....
Vendég
 


Ági,megnéztem a képeket,nagyon csini kismami voltál,nem semmi,hogy 3 hónappal a születésük után semmi nem látszódott :shock: Nagyon cukik a fotók a gyerekekről,ja,és gyönyörű helyen laktok :D
Vendég
 


Skrisz,sajnálom,hogy megkínoztak :( Pihizzél csak!

Twist,miért ne maradhatna az első kislányod is veletek...egyre vigyázz,foglalkozz majd vele szülés után is,hogy ne legyen féltékeny.Nekünk kinn van a kutya,de ha benti lenne,akkor nem raknám ki.Cicánkat,aki csavargós kandur volt,és enni,meg egy-két órát aludni járt haza,sajnos decemberben megmérgezték,de ha élne,akkor ő is maradna.Szerintem semmi bajuk nem lesz a gyerekeknek az állatoktól.Oltani,féreghajtózni kell,dehát ezeket amúgy is.Talán féreghajtót sűrűbben kapjon,3-4 havonta.

Milyen kutyus?
Vendég
 


Ja,a 31.héten nézte a doki,akkor 2100 volt,tehát méhnyak rövidült,külső méhszáj nyitva,aztán a 34.héten ugyanez volt a diagnózis,és majd hétfőn nézi újra.
Vendég
 


-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára seszi 2010.10.22 14:12-kor.
seszi
 
 


Igen utilaput kaptam! :lol:
Már régebben is kaptam volna szerintem de a nőgyogyim egy hónapig szabin volt így a Kaális dokibácsi jobbnak látta ha ellenőriz.

Skrisz nagyon sajnálom hogy fájdogálsz. :(

Nyulasz megirnád nekem hogy kell a g-mailra új albumot feltenni.
Piszit (nagyon) béna vagyok! :roll: :oops: :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Seszi de beszéltem a dokimmal persze ahogy ezt írtam is.
Van még Utrom és mivel van aki szintén használta 12. hét után így én is elhasználom.
Ma amúgy átbeszéltük ezt és teljesen jó ahogy gondoltam.


Lányok normális, hogy fájdogál a pocim? :roll:
Néha menzsi szerüen néha feszülget. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Igen Sezsi,már jóóóóóóó nehezek :D

Rani,privi ment :wink: szerintem fájdogálás az normális...ha görcsölsz,az viszont nem...magneb6-ot szedsz?
Vendég
 


...36 hetes fotók:
Kép Kép
Vendég
 


Nyulasz köszi elolvasom.

Micsoda pocak!!! :wink:
Nem görcsöl csak fájdogál.
Magne B6-ot szedek napi 2 db-ot.

Kép

Kép
raniko
 
 


Napi 2?Én 3x2-őt szedtem,de kb félidőtől áttértünk erősebb magnéziumra,mert keményedtem...szerintem nyiugodtan emelj az adagon,elvileg az segít!

Nekem meg ma elöször van,hogy olyan erős rúgásokat kapok benntről,hogy rendesen fáj...ilyen még nem volt,inkább csak hullámzik a hasam,meg itt-ott kinyomódik egy popsi vagy buksi,de ma kínoznak...és amikor ez azzal párosul,hogy a bordámat rúgják meg ilyen erővel,rendesen összerándultam :shock:
Vendég
 


Nyulasz jó akkor emelem az adagot! :wink:
Köszönöm a privit neked köszönhetően nekem is lett albumom szóval akit érdekel az megnézheti Ranikó és Túrógombóc kalandjait! :lol:

Szegénykém nem lehet épp valami kellemes ha így légtornásznak odabenn! :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára seszi 2010.10.22 14:10-kor.
seszi
 
 


Seszi,mi volt a kérdés? :oops:

Rani,szívesen,megnéztem,jól megnőtt Gombóckád :D És nagyon csini vagy :D
Vendég
 


Twist!
EnyémKutya továbbra is benn lakik, semmi gond nincs vele, érdekli a baba, de nem tolakodó, jól vette az akadályt teljesen :)

Skrisz!
Na azért van itt kéremszépen tágulás :) Remélem nem húzzátok már vasárnapig egyben!! :)

Nyuszi!

Húúú, micsoda pocak!! :D

Lányok a köv. sorokat biztatásnak szánom, nem felvágásnak. Az én hasam, meg egyéb részeim is olyanok, mintha nem is lettem volna terhes. Na jó azért nem olyan feszes a pocim, de tök lapos, gyakorlatilag pár nappal a szülés után már visszament teljesen, és lement a súlyom is, csak 1.5 kg maradt, bár a férjem szerint az a mellemben van :roll: De "mellesleg" sem nézek ki fejőstehénnek, teljesen normálisméretű az is, szoptatás ide vagy oda. De persze én nem ikreket szültem, ikres pocak lehet lassabban regenerálódik, de így is sokkal rosszabbra számítottam :roll: Hogy sokkal jobban szét leszek esve szülés után :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nyulasz köszi! :oops: :lol:

Lios szupi, hogy ennyire gyorsan "regenerálódtál"!!!!! :wink:
Gratulálok!

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani!
Gratulálok az elbocsájtáshoz!

Nyulasz, Ti nem vagytok semmik! Minél tovább maradnak bent a kis nyúlbogyók, annál jobb! Feküdtem a kórházban egy ikres anyukával,ő a 40. hétig húzta a lányokkal. Igaz, a férje már minden nap a szülést várta, a kismama pedig olyan aranyosan nyugodt volt és nagyon csendben tűrte a megpróbáltatásokat.

Pocakod gyönyörű!

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Lois, nagyon szerencsés alkat vagy! Remélem mi többiek is szépen összeszedjük magunkat hamar a szülés után.

Nyulasz, jó nagy már a pocid. És ikres létedre nagyon szép is! Érdekes, hogy enyém baba is csak a végefelé kezdte el rugdalni a bordáimat. Gondolom egyre kisebb a hely nekik...

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a gyerkőceim dícséretét,nagyon jólesik ez egy Anyának! :D

Twist!
A kutyu nyugodtan maradhat!A macs feszélyesebb lehet,de én alaposan utána olvastam és utána kérdeztem a témának.A macskák csak rövid ideig fertőznek,akkor is csak kölyök korukban és csak kb. 10 napig.És nem is a macska,hanem az ürüléke hordozza a toxoplazmát.
Persze terhesen azért nem takarítom az almot,ritkán simizem a macsot és többször mosok kezet.Ha betartjuk az alapvető higéniai szabályokat,nem lehet baj.
Inkább akkor féltem kicsit,amikor már megszülettek a gyerekek.Ráadásul az enyémek tudjátok extra minik voltak.A macska azért hullajtja a szőrét és jobban allergizálhat.Sokáig távol tartottam a gyerekektől a cicát,term. a szobájukba nem mehet stb.Most már azért ismerkednek,a lurkók felfedezték a kis házi kedvencet és kergetik,kacagják a cicc minden mozdulatát. :D Néha meg is simizzük együtt,persze rögtön mosom a gyerekek kezét.Én úgy látom,hogy csak pluszt ad,hogy a cicunk itt van velünk.Persze állandóan porszívózunk. :?
Meg nem megy ki a házból sem,így más macskákkal nem keveredik,nem hoz haza betegséget,kullancsot,koszt...stb...
Szóval házikedvencek maradhatnak! :wink:
Sajnálom,hogy nem láttátok a baba nemét,akkor még a meglepi hátra van.

Nyulasz!
Csinicsini! :D

Raniko!
A fájogatás természetes,nyúlnak a szalagok stb. :wink:

Skrisz!
Pihi és drukk!

Puszi mindenkinek

Ági

pálgi
 
 


Csak átfutottam pár dolgot, bocsika.

Rani!
4*2ig mehet a Magne B.

Lois!
Ez is részben genetika. Alapvetően azt mondják, 9 hónap oda, 9 vissza, de én pl. a nagy 1 éves kora körül még vettem észre, hogy mentek a helyükre dolgok. Most meg még nem is látom, hol lesz a vége. Nagyon nem gáz, nem maradt nagy pocim, a bőrömön több nyoma maradt az ikreknek. Majd 4-5 hónap múlva kiderül.
vovanda
 
 


Skrisz!
Köszönöm, de tényleg csak azért írtam le, mert engem pl. ez frusztrált korábban, hogy ha terhes leszek, tuti hazavágom magam teljesen... de én egy hiú dög vagyok... :oops: :oops: :oops:

Hogy vagy?? Jóslók jönnek? :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vanda!
Persze, ikres pocak más kategória.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vanda köszi szerintem 3X2 fogok szedni! :wink:

Plági nem bánom én ha növekszik a pocak csak picit aggódtam. :roll: :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani!
Megnéztem a képeket, nagyon csini vagy, Gombócod is nagyon helyes :)
Pocakfájást sajnálom, a Magnézium, amit szedtél édeskevés, a 3*2 sem valami sok, a béresből az csak 300 mg naponta. Ha hajlamos leszel keményedésre, később emelni kell jócskán ezen a mennyiségen is.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


köszönöm a pocidicséreteket :D mondjuk olyat még nem hallottam itt,hogy hú,ez de ronda,vagy szegény,ilyen pocakot,gyereket,akármit...de ez csak azért van,mert mi mind tényleg nagyon szépek,okosak vagyunk,és a gyerekeink is :D

Lois,nem semmi,hogy ilyen gyorsan visszakaptad a formádat :D

...tényleg genetika,nekem pl még nincs egy darab csíkom se,persze tudom még lehet,de láttam kissebb pocakot ami csíkos lett...és félidőtől kentem csak heti 1-2 szer,amikor eszembe jutott :oops: ,most két hete viszont minden este bekenem,ha megúsztam eddig,hátha szerencsém lesz.

Szöcske,40.hétig? :shock: jajj,szerintem az már a babáknak sem túl jó,gondolom minimum 3.5 kilósak voltak,azért nagyon szűkös lehetett :roll:

Vanda,Cirmike hogy van?
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: