Új privát üzeneted érkezett!

Annus 9 kerben lakik, úgy emlékszem.

Incike, ügyi vagy!

Csorna
jók a képek!

Ti mibe öltöztetitek éjszaka a gyerkőket ebben a melegben? Én mindig azt hiszem, hogy hőgutát fog kapni szegény.

Kaptam tgyást és nem is értem, 100 feletti összeg. Nekem már nem a fizetésem az alap (sajnos), mert már jó rég dolgoztam, hanem a gyed. Szóval érdekes, persze jobb a több mint a kevesebb...
pumuklii
 
 


Reny,Te a 19 kerben laksz?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Hogyan tudom a blogból kikeresni a telefonszámokat,elérhetőségeket?

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 

 
 

Pumukli.Én megkérdeztem bent a munkaügyest,és azt mondta a 2. gyerkőcnél is a béred az alap nem a gyed. Én amúgy vékony pamut hálózsákot adok rá,alá body és kész.Nagyon meleg van nálunk,de a takarót mindig lerúgja. És azért éjjel nem szabad kitakarózva lenni,még a felnőttnek sem.
Jajj nagyon kellene nékem segítség, ha valaki a 19.kerben lakik. :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Azért mégegyszer felteszem, hátha valaki lemaradt,és kellene neki. Neogranormon popsitörlő akciós áron:450.-/db. Egy kartonban 12 csomag van!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Mi a XXI-ben! Mi a baj?

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Trixi,oldalt van olyan, hogy címkék. És közte van a telefonszámok.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Áááá,rászántam magam,és veszek furminátort,mint utolsó reményt. :cry: Elég drága, de a kiszállítása még drágább. Ha valaki el tudna menni érte, és elküldené,rettentő hálás lennék, másrészt postai borítékba is belefér,és negyed vagy ötödannyi lenne a szállítási ktg. :oops: :oops: :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


miért irja hogy hosszu az aláirás? miért nem tudok képes vonalzót csinálni?
Segitsetek légyszi!!

Kép
KépKép
csorna
 
 


Sajnos én azt nem tudok...

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Pumukli,
Bogi rugdalózóban alszik, meg kis takaró, viszont nálunk megy a klíma - legkisebb fokozaton, meg nem sokáig, este is csak kb. 2*1 órát max.

emese1979
 
 


Kutyafüle
Akkor hármassal kezdődne.. Rosszul tudja (max ha a 2. gyerek nagyon hamar jön) Nekem 2 éven belül nem volt jövedelmem.
Mi iv. ker. Mi az a furminátor?
pumuklii
 
 


Csorna
milyet szeretnél?
Olyat, mint a Lilypie-s pl? Annál úgy van, h végigmész a folyamaton, a végén van egy Forum signatures- PseudoHTML, UBBCode and BB Code, arra katt, és az ottani linket kell bemásolni az aláíráshoz.

emese1979
 
 


mi az a furminator? :oops: :oops: :oops:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Na jelentem kész a klip!Tökéletes nem lett az bizti,de ezt tudtam kihozni a több mint 500 képből :shock: Jól el is fáradtam,2szer éjszakáztam is,meg tegnap is ezt gyártottam egész nap...ma 3 órán át kovertálta AVIba...már töltöm fel a blogra,nem tudom mennyi ideig tart...szólok ha kész!

És akkor mehet a youtubra is?Az is sokáig eltart majd,de majd elindítom akkor!

Hát lehet még variálni,de mivel tök hosszú,így is vágnom kellett a zenén.Elég nehéz volt,mert a számoknak vhogy passzolni kell stb.Celin dionnal is próbálkoztam,de annyira lassú...évekig tartana mire végig viszi a kéepket,túl gyorsan meg nem mehet mert szarul mutat,de még próbálkozom,félig az is kész van már :wink:

Tehát első körben ilyen lett,ha van ötlet módosításra akkor szóljatok,és ha orvosolható akkor még dolgozom rajta! :wink: :lol:


Tehát órák kérdése és láthatjátok! 8) amint feltölti.......

annus11
 
 


Kutyafüle
Akkor hármassal kezdődne.. Rosszul tudja (max ha a 2. gyerek nagyon hamar jön) Nekem 2 éven belül nem volt jövedelmem.
Mi iv. ker. Mi az a furminátor?
pumuklii
 
 


Annus
már alig várom! Köszi, hogy beáldoztad az idődet :-)
pumuklii
 
 


Jajj,akkor ez hogy van Pumukli? Mikor jár a TGYs,ha mennyi időre érkezik a második gyerkőc? Klassz a munkaügyes csajszink!! :evil:
A furminátor egy nagyon tuti kutyakefe.Állítólag nagyon pöpecül kiszedi az elhalt szőrt.Nagy a baj nálunk,és ha nem javul a helyzet,akkor Stellának költöznie kell anyuékhoz,amíg a pici mászó korszakban lesz. Bárhogy takarítok,és fésülöm naponta,mindig szőrös a föld.Így menve nem sok,de ha valaki végigmászik rajta,akkor azért érezhető.És anyáékhoz nagon nem akarom küldeni,de más nincs.Anyuékhoz vittem egyszer egy talált kutyust,és patkánymérget evett náluk,mert felelőtlenek voltak,és elpusztult. Persze nekem kellett szegényt eltávolítani.Hát zokogtam és rázott a hideg. Belepusztulnék,ha Stellnek is lenne valami baja.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


en is akartam kerdezni miben alszanak nalatok?!
fent nalunk dog meleg van.. nyitott ablaknal is.
tegnap pl body plusz zokni.. takaroban orditott :roll:
(mi meg mesztelenul aludtunk, ugy jo volt :roll: )
szoval sztem nem lett semmi baja....
nincs szivem tobb ruhat adni ra.. amig nincs klima es ilyen melegek vannak ejjel is.
persze ha ejjel lejebb megy a levego akkor betakarom vekonyan. nem rugja le mert hason van es csak mikor ebredezik kezd el maszni a kisagyban..

Netti
Kép
maumau
 
 


Annus,varjuk! :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Kutyafüle
jár a tgyás, én is azt kapom, csak nem mindegy mit vesznek az alapjául.
2007-ben szültem Maját, 2006-os jövedelmem volt a tgyás alapja. Utána 2009-ben szültem és sajna nem volt jövedelmem 2 éven belül. Ilyenkor szoktak sokan a 2. gyerek előtt visszamenni fél évre, mert akkor megint az az alap.
Nem tudom viszont, hogy mi változott mostanában a szabályozásban.
pumuklii
 
 


Mozza
hogy tornáztattad Lilit?
pumuklii
 
 


Pumukli, én úgy tudom, hogy ha nem volt meg a 180 nap kereseted, akkor a minimálbér kétszerese az alap.

Ákoskám is body+zokni+vékony takaróban alszik, de ha extrém meleg van, akkor csak egy pelus a takarója. (A kifogó tökéletes erre a célra mert jó nagy, azt nem rugja le olyan könnyen.)

KépKép
novygirl
 
 


Na, utána néztem, nem jól tudom :oops:

Ezt érdemes elolvasni:

http://www.kalkulator.hu/szakmai_forum/tema/11424

KépKép
novygirl
 
 


mozza,
Lili nagyon kis ugyes!! szepen tartja a bucijat :lol:

trixi,valoban dragak a jarokak!! mielott vettunk en is jol racsodalkoztam. :roll:
de nagyon hasznos.. imadom h itt lent van velem igy..

pumukli, kepet kepet Kolosrol !! :lol:

teszek fel en is ilyen fejtartos kepet, Boro teljesen felnyomja magat, sztem hamarosan atfordul ugyis h tudja h kell. eddig ugye csak amikor ideges volt a kisagyban akkor csinalta. most mar nyomja fel az egyik labat .. popsija emelkedik, o meg billeg :lol: meg rajott h nem egyszerre kell a ket labat mozgatni.. mert felvalltva tud csuszni kicsit. remelem erthetoen irtam le :lol:
meg azt vettem eszre h mar nem is fogom soha a fejet.. mert tartja vegig vallon. hason meg nem teszi le csak ha mar nagyon kivan,inkabb az elso ket kezere teszi,ugy pihenteti :roll:
azota jobban megy neki minden miota nem hasizombol probalja.. mostmar nem fesziti oldalra a kezet,hanem szepen konyokol!

Netti
Kép
maumau
 
 


Na apa is végre itthon...már engedem is a kád vizet,szörnyen fáj a fejem......tuti vmi front,olyan hülye idő van....

Kutyafüle!
Ha itt lenne a közelben én holnap el is vinném,de oda már nem tudok kimászni....közelebb nincs?

Én hálózsákba teszem éjjel,alatt meg egy body van csak.De nyitva van az ablak,meg nyári a hálózsák is!
Nappal kis pelussal takarom csak!

Szopi után meg Iza hatalmas mosolygásba kezdett!Meg kacagott,persze erre mi is elkezdtünk nevetni,erre ő még jobban kacagott!Szóval mindhárman röhögtünk mint a fakutya :lol: Főleg én,még a könnyem is kicsordult a röhögéstől!Mondtam is Izusnak h én rajta,ő meg rajtam röhög 8) :lol:


Na go a kádba!!!!Juppiiii!

Ez még mindig tölt..... :roll:

annus11
 
 


Enyém még nem nyomja ki magát hason. Kis lusta. :-)
Kép
pumuklii
 
 


Ja és holnap meg a szoptatás világnapja van vagy mi!Köv hét meg a szoptatás hete!Holnap lesz is vmi séta a margit szigeten 10től! :wink:

Pumukli!
A fiúk lustábbak! :lol: :lol: Aztán majd egyik napról a másikra ő is csinálni fogja!Iza már rég tartja a kis buksit,egyre hosszabb ideig most már,először csak pár perc volt,most már simán 10 percig is megy,de lehet még tovább is,nem szoktam mérni az időt :lol:

annus11
 
 


Novygirl
ezért nem mentem gyes-re miután Maja betöltötte a 2 évet, hanem táppénzen voltam.
pumuklii
 
 


Incike
Megünnepeltétek Jean Reno 61. szülinapját?

Horváth Csaba a 61. születésnapját hazánkban munkával ünneplő Jean Renót ment felköszönteni a Razzia című holokausztfilm forgatására. A MAFILM Fóti Filmgyártó Telepén készülő film a 20. századi francia történelem egyik legsötétebb foltját dolgozza fel, az úgynevezett Vél d'Hiv-razziát, aminek során a francia rendőrség 4500 alkalmazottja 1942. július 16-án egy nap alatt több mint 13 ezer zsidót tartóztatott le.
Jean Reno egy rabtársai életéért harcoló zsidó orvost alakít, mellette 400 magyar statiszta, főleg gyerekek játszanak, de a filmben kisebb szerepekben olyan magyar színészek is feltűnnek, mint Fenyő Iván, Gubás Gabi és Kinizsi Ottó.
pumuklii
 
 


http://velvet.hu/trend/2009/07/31/bakik/#comments


Egy kis kikapcsolódás, a kommenteket is olvassátok, lehet vísítva röhögni :D :D :D :D
zili
 
 


Annus!
Jaj, de izgi, nagyon várooooooooom! :D

Pumukli!
Torna: Lili az elején nem mindegyik részét szerette, de mostanra imádja! :lol:
Napi 3 x 10 perc babatorna:
HÁTON:
1. Kiegyenesíten a kis combiját és lábfejét, hogy előre nézzen és futalili-futalili-set játszunk (imitálod, hogy hogy kell majd mennie)
2. a talpacskái szélét (külső) a körmömmel megcsikizem, hogy a tappancs kifelé forduljon. Ez is a járás tanulás része. :D (ezt imádja, csikis a tappancsa)
3. az ellentétes tappancsba a mancsával 'beleboxolok', majd a másik oldallal is (ezen mindig jót kacag :lol: )
HASON:
A 2 kis mancsát könyöklő pózban a feje alá teszed, a lábait kiegyenesíted és lefogod (hogy ne billenjen orra :lol: ) és a kis hátán nyaktól lefelé egészen a popóig a gerinc mentén az ujjaidat végighúzod. (ha pucosan csinálod, akkor akkor jó, ha kicsit látszanak a csíkok a bőrén, ahogy végighúztad az ujjaiddal).
Ekkor autom. emeli a fejét és nézelődik.
Cél, hogy megtanulja az összes izmát használni koordináltan egy mozgáshoz (pl. ne csak hasból tolja ki magát, hanem a kar/nyak/hátizmok is dolgozzanak)

Kép
mozza
 
 


Kép Kép Kép

Kép
mozza
 
 


Pumukli!
Próbáld ki! Kolosnál is bejön sztem! :roll:

Ja, Lili napozóban alszik. Rövidujjúban. :D

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!
Kolos igazi kis pasi!
Lili pedig gyönyörű.Olyan édi kis huncut mosolya van!!!Mozza,ezt a tornát én is kipróbálom.Kíváncsi vok szereti e.Köszi!
Annus,de jó!!!Köszi hogy megcsináltad!!!!!
Mi rövidujjú bodyban alszunk.Ha kicsit hűvibb van,kap egy kisgatyót is.Takarni szoktam pelussal,de hason is lerugja.
Ma nagyon nyafis,szinte csak kézben volt el.Most aludt el,gyors mosok még pár dolgot addig.Grétike Apjával elment Mamiék.
Holnap megyünk Apummal Bárándra a Dédiék.Sajna Papa nem tud menni,nagyon rosszul van.Látni szeretné a lányokat!Én úgy félek!
Rakok a blogomba képeket.
Szép napot!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Pumukli
Nem ünnepeltünk. Dög melegben senkinek sincs kedve kint ünnepelni. Felvételek után mindenki elvonul a saját légkondis kuckójába. :)

Mi is megyünk 1 hétre a Balcsira. Utoljára 10 éve voltunk. Zamárdiba megyünk egy ismerősünk nyaralójába így a szállás ingyen van csak főznöm kell majd. Viszem kuttyot is és megfürdetem a balcsiba. Kíváncsi leszek rá. Marci sem látta még a balcsit csak a Velencei tavat.

Kép
Kép
incike
 
 


Pumukli
Amennyiben ők ünnepeltek, mert azt tették valószínű csak szűk körben, de nem akkor amikor mi voltunk. Mi múlthéten voltunk, de nem volt ünneplés.
Látom azért utánnanéztél. Ugyan itt forgattuk A Katedrális is.

Kép
Kép
incike
 
 


Lányok,a Pampers 3-as sokkal nagyobb mint a 2-es Pampers???Mikor Hanna jól lakik,elég necces a 2-es a pociján.De ugye még 5kg ,bár a 3-as asszem 4-9kg van.Csak félek hogy sokal nagyobb lesz rá.Nem tom milyet hozassak.
Köszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita, a 3-ast nyugodtan sztem.A bébi testalkatától is függ, de a pampers gumírozott, meg rugalmas rögzítésű, passzolni fog, és több pisit bír, mert nagyobb.Egyébként úgy vettem észre a pampers-nél legalábbis, hogy akkor pont jó, ha a megadott mérethatároknál az alsónál van a gyereked súlya. Nea, ezt jól megmondtam...Tehát 5 kilós gyerekre a 4-9-ig pelus jobb, mint a 8 kilósra. Neki inkább már a következő a jobb. A kisfiam 5 kilós kora óta 3-ast használunk.
zili
 
 


Felraktam a blogba a hozzátáplálós táblit, amit én használtam. Be kellett gépelnem, mert nem ment át a Word formátumban. :roll: Megpróbáltam a neten megkeresni újra, de persze ugyanezt nem találtam meg, csak két hasonlót, de nem ugyanolyan. Szóval többféle eszmei irányzat is van hozzátápiban, pl. a tejtermékeket, valahol csak 1 éves kor után javasolják (a savanyított tejtermékeket is). Mindegy, egyhez mégis tartani kell magatokat, én ehhez tartottam. A bébiételek sem követik ezt, pl. erdei gyümik, meg málna már sokkal korábbiban van, meg citrusfélék is. Én mondjuk ezeket nem adtam. Mi a fenének áfonyát tenni egy bébiételbe??? A halat is hamarabb vezetik be a bébiételek. Persze van baba, akinek nem lesz tőle baja, van, amelyiknek meg igen. Ugyanez van a paradicsommal. A bébiételek nagyon korán használják, míg ez a táblázat csak egy éves kor után javasolja.

Kép
Kép
tinu
 
 


Én is 3ast vettem most,ugye nem tudom vinni a moshatót....A liberónak 5-8 kilóig van ha jól láttam rajta.Biztos jó már rá!


Na videót a youtubra töltöm....mert a blogba nagyon nem akarta...igaz itt is kiírta h 6 óra 22 perc....de 10 perc alatt már csak 5 óra 18 8) szóval haladunk!!!!Lehet 1 órán belül fenn is lesz :shock: :lol: el se merem hinni!!!!!!

Lili most már tényleg ügyike!!!!!

annus11
 
 


Tinu!
Ha nem engedi a wordot,akkor úgy kell h feljön egy piros vmi,ott be kell X-elni a kockát és akkor engedi!Na majd legközelebb!

annus11
 
 


Annus: nekem nem jött fel semmi, egyszerűen nem lehetett beilleszteni és annyi. Fel kellett jönnie valaminek??? Na mindjárt megnézem!

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu
van áfonyás-almás hipp, az nagyon finom :-)

Incike
véletlenül bukkantam a cikkre, aztán beugrott, hogy ott forgathattok.

Anita
én vettem csomó 2-es pellust (Majából kiindulva), meg kaptunk is. Alig vártam, hogy elfogyjon, el is adtam egy csomaggal. Kb 2 napja használunk 3-ast, Kolos 6,24 volt múlt héten, ideje volt. De jó nagy pellus, jó szorosra kell fognom. És még így is kikakált ma belőle.
pumuklii
 
 


Pumukli: tudom, azért írtam. :wink: Finomnak bizti finom (én nem kóstoltam) egy felnőttnek, de nem biztos, hogy egy pici babának való. Még ha lengyelek lennénk... :lol:

Kép
Kép
tinu
 
 


Köszönöm a pelusos tanácsokat!Liberót én is néztem a neten,hogy milyen.De kaptunk 1 cs-al,alig várom hogy elfogyjon.Nem szeretem.Amúgy ez is olyan baba függő.Grétivel Liberót imádtam,Pamperst utáltam,most fordítva van.Ki érti ezt??Amúgy mindegyik változott mióta mi nem használtunk.
Tinu köszönjük a táblit.Nagyon jó.Én mivel hamar kezdtük,meg a bébiételekben is minden hamarabb van,ahogy írtad is,így kicsit hamarabb kapott mindent.Grétike bírta.Sőt,most bizti megköveztek,de kb 10 hós korától kakaót kapott tápi helyett,mert a tápszert egyik napróla másikra nem fogadta el,pedig csak reggel este kapta már.Meg hiába itta meg már a 3-ast jó sokat,max 20 percet volt el vele.De valamit adnom kellett neki.Remélem azért most elég lesz a tápszer.Pedig mindig akkor váltottam,ahogy a dobozra volt írva.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Pumukli akkor sokkal nagyobb???ÁÁÁ Az a baj hogy itt nem lehet kapni,így csak hozatni tudok.Azért értetlenkedek ennyit.
Én mindig megkóstoltam mit adok Grétónak. :roll: :oops:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita!
Küldjek neked egy minta példányt? :lol: Elpostázom :lol: :lol:

annus11
 
 


ANita
amíg a 2-es liberot épphogy le tudtam ragasztani, a pampers 3 szinte összeér a pocakján. De biztos jó lesz már nektek is.
pumuklii
 
 


Először én is megijedtem, hogy mennyivel nagyobb a 3-as Liberó, mint a 2-es, de aztán hamar megszoktam és egyáltalán nem bizonyult nagynak.

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: