Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Csajok, aranyosak vagytok. Viszont most van egy újabb kérdésem: hystero-salpingo-sonographiat (normálisan feltöltödött a méhür és átjárható vagyok mindkét oldalon) már végeztek rajtam. ez kb.10 percig tartott és mindent rendben találtak. most ugyanezt akarják megcsinálni altatásban, hogy szövetmintát is tudjanak venni. szerintetek ez nem felesleges beavatkozás mégegyszer?

Bumi,
a petefészek ciszta hormonális egyensúly zavara miatt alakul ki. Van egy könyvem Gyógynövények nöknek és ebben olvastam. itt azt írja, hogy barátcserjéböl készült teát ill. teát palástfüböl, cickafarkból alkalmazzunk ilyen esetekben.

Bea,
nagyon drukkolok, hogy kedden a fagyibabák beültetésre kerüljenek! 4böl 1 biztos, hogy megmarad. :lol:
dina34
 
 


Dina!
Az nem ugyanaz a vizsgálat. Ott az átjárhatóságot nézik, itt meg egy kis kamerával a méhüreget. ha gond van, akkor beavatkozni is tudnak.
Ciszta: nálam nem olyan ciszta van. A sárgatest vérzik be. Ez a fajta mindenkinél előfordul, és nem is okoz gondot, csak épp stimuzni nem szabad. Hormonjaim rendben vannak, sőt minden eredményem tökéletes, a pajzsmirigy és az IR is.


Bea!
Drukk a sítábornak!

Tapi!
Lehet tényleg bevonzom a cisztákat, merthogy korábban nem volt, vagy legalábbis nem derült ki, mert nem uhuztak. mindenesetre inszemekkor volt uhu, és sose volt ciszta.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
hát akkor mos meg kell várni, hogy a ciszta eltünjön és kezdhetitek a stimut? nem igazán értem ezt a bevérzést, hogy mi ez valójában. mit mondnak, hogy ez mitöl van, ha nem a hormonoktól? mert hát azok rendben vannak, azt írod.
dina34
 
 

 
 

Tapi,
Dinának hiszteroszkópiája lesz,nekünk hsg-nk volt.Bumi jól mondja.
Kazettás a tesztem,DEI a márkája.
Vendég
 


Hát én ezeket mindig keverem. Viszont rákerestem a neten a hiszteroszkópiára és egy doki honlapján ezt találtam:
http://209.85.129.132/search?q=cache:O2 ... clnk&gl=hu

A leírtak alapján, (mivel már ambulánsan is végzik) nem veszélyesebb ez sem mint egy hsg. Azt viszont most nem értem a HSG minek a rövidítése. :roll: Az én papíromon ez van: "HYCOSY (Hysterosalpingo-contrast-sonography) vizsgálat" ennek alapján HCS-nek kellene rövidíteni :roll: De végülis lényegtelen, hogy hogy hívják. Ez valóban más vizsgálat mint Dináé.

A sárgatest minden hónapban bevérzik, miután kiszabadul a pete. Néha ez nem tud felszívódni és cisztaként megmarad. Van, akinek több hónapig is ott marad és ebből lesznek a csokoládé ciszták és egyéb változatok. De ha a következő mensire felszívódik, nem is kell vele foglalkozni....persze most Bumi stimuja miatt kell. :(

Zsó,
a kazettás jobb...állítólag. Szóval jobb, hogy azt vettél :wink: Én is megyek ma és veszek.
tapedli
 
 


Tapi,
a HSG a HiszteroSalpingoGrafia rövidítése,ez a röntgenes változat.

Ezt a DEI tesztet a klinika kérte,hogy vegyem meg,úgy látszik,ők is ebben bíznak legjobban.Van hozzá 5 műanyagpohárka,csepegtető,meg 5 kazetta.4200Ft volt,azért nem kevés :roll: mondjuk egészségkártyával fizettem,így nem került pénzembe.


Izgulok Beáért!
Vendég
 


Tapedli,
köszi az infót. elolvastam. és látod, már van olyan is, hogy nem kellene altatásban végezni. de engem a kaáliban altatni fognak. teljesen ki vagyok ez miatt. :roll:

Kellemes hétvégét mindenkinek!
dina34
 
 


Most mégegyszer visszaolvastam, hogy mit írtatok a méhtükrözésröl.
Bumi írta, hogy neki volt és nem fájt semmi.
Bumi,
ezzel egy kicsit megnyugtattál. viszont a spontán teherbeesés nálunk nem nagyon jöhet szóba a spermák nem jó minösége miatt.
egyébként Boga dr. azt említette, hogy egy ilyen vizsgálat után a lombik sikerességének is nö az esélye.
dina34
 
 


Dina,
altattak már?Hidd el,nem vészes dolog,csak olyan félelmetes.De hidd el,beájulsz egy pillanat alatt,úgy,hogy észre sem veszed.Teljes filmszakadás,és a "következö pillanatban" már fel is ébredsz!Gondolom,rövid ideig altatnak,nem lehet több 15-20 percnél,az pedig nem terheli meg a szervezetedet,nyugi.hajrá!
Vendég
 


Dina!
Igaza van Zsónak!Észre se veszed az altatást!Én is úgy féltem tőle a lombiknál!Aztán nem is emlékszem rá,csak azt hogy felébredtem!Sok sikert!Mikor lesz ez a "művelet" ?
horváth beáta
 
 


Bea,
voltatok Tapolcán?Vagy mikor is kell telefonálni?Hétfőn?Teljesen meg vagyok keveredve a napokkal...
Vendég
 


Zsó!Kedden kell majd telóznunk reggel, hogy mi ujság! :oops:
horváth beáta
 
 


Bea,
a "müvelet" kb.szept. lesz. ugyanis a dr. azt mondta, hogy a legjobb elvégeztetni közvetlen a lombikra való stimulálás megkezdése elött. mert így nagyobb a lombik sikerességének az esélye. a lombikba meg csak azután akarok belefogni, ha már fogom tudni a genetikai vizsgálatok és az immunológiai vizsgálatok eredményeit. ez kb.szept.re várható.
Egyébként te hogy vagy? gondolom izgulsz a fagyibabák miatt. öszintén mondom, hogy veled izgulok! remélem kedden jó hírekkel jössz majd!

Zsó,
köszi a nyugtató szavakat! nagyon rám férnek. tele vagyok félelemmel , félek a hiszteroszkópiától, meg a véreredményektöl is és mindez csak összel fog kiderülni.
dina34
 
 


Sziasztok lányok!
Elnézést a betolakodásért, csak szeretném megkérdezni a véleményeteket a férjem eredményéről...

Az első 25 millió, 50% normál morfológiáju, 25% progresszív gyors.
Aztán három hónap múlva (maca vibe után) 9 millió, 20% normál morfológiájú, 2% :( progresszív gyors.
És két hónapra rá ugyanez....

Lányok a hereviszér kialakulhat három hónap alatt? Nem tudjuk az van e, most fog menni vizsgálatra... Lehet csak a stressztől ekkora romlás? Volt közöttetek akinek segített a maca?

Nagyon köszönöm ha válaszoltok!

Bumi... én is ciszta miatt várok a fagyikákra... nekem is a stimutól lett, eddig nem volt :(
Vendég
 


Sziasztok!

Csoki-vani!
Stressz, meleg, láz, bármi kiválthatja a spermák romlását. Úgy nézem az első eredményetek még pont az alsó határa a normálisnak. A többi tényleg nem fényes, de lombikhoz elég. Fura, mert nekünk az első lombiknál volt hasonlósan rossz eredmény, soha olyan rossz nem volt, és nálunk is 2 % volt ami mozgott. Utána 3 héttel meg egy olyan jó eredményünk volt, min t még soha.
Egyébként mi már számos "csodaszert" kipróbáltunk, de eddig egy sem vált be. Most február óta szed a párom különböző férfivitaminokat, ami most fogyott el, de most meg még nem volt spermaizsin, szóval nem tudjuk, hogy hatottak e a gyógyik. Lehet már nem is megyünk, kivárjuk a lombikot, ott úgyis megmondják, hogy milyet produkál.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Szia Bumi!
Köszi a válaszod! Nálunk apa szedett a két rossz eredmény között is cinket, ginsenget, c vitamint. De nem használt. Ja es a két rossz eredmény közül az első inszemnél lett (ami emiatt elmaradt) utána pedig az első lombiknál.
Szerintem is felesleges külön vizsgálatra menni, hiszen úgyis csak az számít, hogy lombikkor vagy inszemkor milyet produkál... És íme mi vagyunk a példa, hogy viszonylag ok eredménnyel inszemre mentünk és ott viszont nagyon rossz lett... úgyhogy marad a lombik, csak tudod mindig reménykedik az ember :roll: . Bár nem mernék újra inszemre menni (és esetleg feleslegesen stimulálódni)...
Mikor lesz a lombikotok?
Ciszta-elijesztésre: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


Bea,
holnap telefonálsz akkor?Hányadik napon jársz?Mert ha lesz köztük jó állapotú,mindjárt meg is kapod,ugye?Jaj,nagyon drukkolok!

Nekem ma lett + az LH tesztem,pénteken,hétfőn és szerdán kell majd vérvételekre mennem.

Csoki-vani,
üdv.köztünk!Sajnos nem nagyon tudok hozzászólni,de ezek szerint kezelnek valahol és biztosan segítenek!Drukkolok!
Vendég
 


Zsó,
holnap én is megyek vérvételre, az immunosra. ezt azért csinálják, hogy megtudjuk, termelek-e esetleg antitesteket férjem spermájával szemben ill. az embriókkal szemben. neked az eredményeid milyenek, minden rendben eddig?

Bea,
holnap remélem azzal a hírrel jössz, hogy 3 fagyibabát kaptál! drukk
dina34
 
 


Dina,
nem tudom,nem közlika részleteket,minden "részeredmény" a dokihoz fut be,és ha a férjem is kész lesz mindennel,akkor megyünk konzultációra és mindent megtudunk.
De nem izgulok túlzottan,mert volt már egy hormonvizsgálatom,ami jó lett és a ciklusom is nagyon szép,rendes.

Jó,hogy írtál erről a vérvételről,végre megtudtam,hogyan lehet vizsgálni ezt az antitestes történetet!Én is rá fogok majd kérdezni.Drukk neked,hogy negatív legyen!
Vendég
 


Sziasztok!
Kösz csajok, hogy így drukkoltok de sajnos nem tudok jó hírekkel jönni!Sajna 1 sem maradt a felengedés után! :( :cry: Nagyon szomorúak lettünk apival!Majd 11-kor kell telóznom, akkor megmondja az asszisztens hogyan tovább. :oops: Majd jövök.
horváth beáta
 
 


Bea,
nagyon sajnálom!
Várunk az új hírekkel.
Vendég
 


Sziasztok!

Bea!
Sajnálom. :(

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Telóztam azt mondták ha beteg leszek utána menjek és akkor kiszomálják hogyan mikor lesz tovább.
horváth beáta
 
 


Bea,
nagyon sajnálom. miért nem maradt meg egy sem? erre kaptál választ az orvostól? vagy ez gyakori dolog? :(
dina34
 
 


Zsó,
köszi a drukkot. kb.aug.végén meglesz az eredmény. lehet, hogy elöbb is, de ez nem biztos, mert az aug.20.egy kicsit most bezavar, mivelhogy csüt.és péntek szabadnap.
Jó, hogy a hormonjaid okésak. reméljük hamarosan minden okés lesz!
dina34
 
 


Sziasztok!
Babával próbálkozunk mi is már lassan 2 éve.Aztán 3 hónapja derült csak ki,hogy a párommal vannak bajok!Herevisszér tágulata van és szinte 1 db spermája sincs emiatt!
Holnap után fogják ezzel műteni!
Érdeklődni szeretnék tőletek,hogy a műtét után milyen jó vitaminok szerek vannak arra,hogy minél hamarabb feljavítsuk a sperma állományát??? :?:

Kép

Kép
syl100
 
 


Szia,Sly!

Üdv.itten!Az én férjemet is műtötték tavaly áprilisban.A mi dokink a Fer14-et ajánlotta.Interneten kell megrendelni,3 hónapig kell szedni.

Drukk a műtéthez!
Vendég
 


Sziasztok!

Syl!
Várjátok meg, hogy mit mond a doki, valszeg kap gyógyszereket a férjed. A 3 hó meg mindenképp kell a regenerálódáshoz.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Dina!
Nem beszéltem a dokival csak a laborossal meg utána az asszisztenssel.Fogalmam nincs miért nem maradt meg 1 sem. :( de szerintem ugyis azt mondaná nem érti miért nem maradt meg.lombik után is azt mondták,pedig tényleg jó eredményeink voltak akkor is + még ráadásul tulstimus is voltam. :( de sokkal beszéltem akiknek 1 sem ébredt fel fagyi után.szerintem kicsi az esély rá! :( pont tegnap beszélgettem azzal a csajszival akivel kórházba voltam szegény ő is bekerült ujra mert begörcsölt.mondta megint volt bent 2 tapolcai túlstimus,mind a kettőnek sikerült!
Minegy várom a következő lombikot!Új lombik, új esély. :)
Csak félek,ha megint nem sikrül mégjobban elkenődünk majd.Minél több sikertelen lombik annál többet kivesz az emberből!
horváth beáta
 
 


Bea!
Azért nincs rá magyarázat, hogy miért nem sikerült a lombik, amiért a spontán terhességek esélye is csak 20-25%. A lombiknál is csak 30% esély van, akkor is, ha minden klappol.
Állítólag már az is csoda, ha fagyasztani lehet az embrikéket, ha meg fel is ébrednek, az különösen.
És valóban több idő kell, míg újra bízni tud az ember a következő lombikban.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Hát igen Bumi ez így van!Csak tök érdekes,hogy soknak pikk-pakk sikerül elsőre rosszabb eredményekkel is 1-2 embrióval! :( Kicsit bosszantó nem?! Persze nem irigység beszél belőlem,mindenki megérdemli megszenved érte, csak egyszer lehetne szerencsénk nekünk is.Ugy sincs sose semmibe, legalább ebben lenne.Nekünk felérne 1 lottó 5-sel! :)
horváth beáta
 
 


Detto! :)

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bea,
:D ez jó, hogy már várod is a következö lombikot!

Bumi,
te mikor is mész lombikozni? összel?
dina34
 
 


Sziasztok!

Dina!
Amint a cisztám elmúlik, kezdünk. 18-án megyek uhura a Kaáliba.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
hókusz-pókusz! szünj meg ciszta! szóval kb.2 hét múlva kaáli. és utána bele is kezdesz. szuper! én is már nagyon várom. remélem, minden eredményem rendben lesz, ha meg nem, akkor remélem rövid idön belül orvosolni tudják, hogy mi is belekezdhessünk végre a lombikozásba.

Többiek, hol vagytok? tikkadtok a melegben?
dina34
 
 


Sziasztok csajok!

Bea, nagyon sajnálom :( De az tényleg nagyon okés, hogy már várod a következő lombikot. Előre kell nézni :wink:

Syl, üdv közöttünk :?

Csajszik én most ritkán jöttem és nem is jövök vagy két hétig. Elkezdtük a lakásunk átalakítását (+fetés és mázolás) Szóval nem unatkozunk :wink: 19-től meg nyaralunk. Szóval mindenkinek drukkolok addig is és gondolok rátok :wink:

Pusszantás!
T
tapedli
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak szeretnélek titeket informálni, hogy a párom kezelése befejeződött, és nagyon jók az eredményei:-) úgy néz ki, hogy meggyógyult!
Azt hogy termékeny maradt -e azt 1 év múlva tudjuk meg, akkor kell andrológushoz mennie.
És ha minden ok, 2-3 év múlva próbálkozhatunk...
Szóval, azt hiszem elköszönök tőletek. Drukkolok mindenkinek, és remélem ha 2 év múlva a sors idevet, nem találok senkit közületek, mert mindenkinek lesz addigra babája!

Minden jót!
Vero
vero26
 
 


Szia Vero!

Na én ma csak úgy kíváncsiságból néztem be (festékes vödörrel a kezemben, mert felújítunk) és máris megérte! Ez fantasztikus hír!!!! Tiszta szívből gratulálok nektek és kívánom, hogy egy év múlva Te se keress itt senkit :wink: Inkább találkozzunk valami másik topicban, ahol a várandósság örömeit osztjuk meg egymással. :D Addig is élvezzétek az életet és ebben a boldog felszabadultságban teljen minden pillanatotok! :D
Szép nyarat!

T
tapedli
 
 


Sziasztok!

Tapi!
Lehet, hogy ide nem is írtam, de mi is most csináltuk meg a leendő babaszobát. Úgy látszik mindenkinél beindult a fészekrakó ösztön! Mi eddig azért nem nyúltunk a a kisszobához, mert majd csak akkor , ha összejön a baba. Most meg úgy éreztük, hogy meg kell mutatnuk a bébikéinknek, hogy igenis kész a lakhelyük, nagyon várjuk őket, jöhetnek. Képet is raktam fel, az inszemes topicba.Persze bútor még kell, és persze előre kiságyat sem veszek.
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... tart=37800

Vero!
Pont a napokban gondoltam rátok, hogy mi lehet veletek. Ha van kedved gyere néha. Szerintem még itt fogsz minket találni 2 év múlva is, legfeljebb a tesó babákra gyúrunk.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Dina!
Úgy legyen! Legyenek rendbe a ti eredményeitek is!

Bea!
Ti is biztos szeptembnerben már lombikoztok és minannyian együtt babásodunk!

Zsó meg Tapi meg spontán babásodnak addigra.

Csoki-vani is készül akövi beültire, szóval remélem az ősz hozza meg nekünk a sikert!


(Remélem senkit nem hagytam ki) :oops:

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


De közben már eszembe is jutott: Vayacon!
Ők is inszemeznek már addigra, ugye? DE jöhet a spontán bébi is!

Lilla meg mindjárt szül!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Nem egy ez nekem. Szóval Ilyensi is kimaradt. :oops:
Biztos a front zavarta meg az agyamat!
Szóval remélem nekik is elég lesz azb inszmehez az erdemény, és náluk is jöhet a bébi!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Na meg Edi!
Aszem ez nam az én napom! :oops:
Nem emlékszem, hogy ők most hol tartanak. lehet nekünk is kéne csinálni egy táblicskut.

Esetleg iwiwen bejelölni egymást se lenne rossz.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
ez aztán a hozzáállás,így kell!Most én is nagyon + vagyok.Remélem,sokáig így marad.

Vero,
Szuper,hogy vége a kemonak!Innentől már szép az élet!
Drukkolok,hogy eszedbe se jusson ide írogatni jövőre!Minden rendbejön,meglátod! :wink:
Vendég
 


Csajok!Képzeljétek reggel mentem wc-re és véreztem. :oops: Mensi nem lehet mert még csak a 16. napnál járok. :( Aztán olvastam a méhny. növelő gyógyszer mellékhatását bent van hogy mellékhatásként hüvelyi vérzés. Szerintetek elmúlik vagy mi ilyenkor a teendő? Vagy felhívjam azért Tapolcát?
horváth beáta
 
 


Bumi!
Amúgy jól összefoglaltál mindet/mindenkit! :) Remélem bejön és hamarosan sokan babásak leszünk!
Épp én is Lillára gondoltam,hogy mindjárt szül! :)
horváth beáta
 
 


Bea!
Szerintem hívd fel őket, az a biztos.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bea,
ha abbahagytad a méhny.gyógyszert,mikor megtudtad,hogy nem sikerültek a fagyibabák,akkor szerintem egyértelmű,hogy ezért vérzel=megvonásos vérzés.
Ha még mindig szeded a gyógyszert,akkor feltétlen hívd fel őket!
Vendég
 


Bea,
hívd fel öket. 100x jobb, mint találgatni, hogy most mi van valójában.

Bumi,
szerintem is tök jól összefoglaltad, hogy kivel mi van.

Vero,
szuper, hogy férjed eredményei jók. Drukk, hogy a jövöben a gyermekáldás is meglegyen!

Zsó,
csak így tovább! állítólag a poz.gondolkodás meghozza gyümölcsét.

Tapedli,
szép kirándulást kívánok!

Csokivani,
ezt nem tudtam, hogy beültire készülsz te is.

Sly,
légy üdvözölve! :D
dina34
 
 


Telóztam,azt mondta az a recepciós lehet közti vérzés,várjak hétfőig hogy elmúlik e. :oops: Ha meg rendes mensi ( amit nem nagyon tartok valószínűnek a 16.napon ),akkor is csak a 20.naptól kezdődik a lombik.
horváth beáta
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: