Új privát üzeneted érkezett!

[quote="kata05"]R írta:kata05ita, és mennyit szándékozol adni, így h 10 ezret fizetsz? Az enyém doki is ennyiért rendel és fogalmam sincs mennyit kéne adni a végén. Mondjuk ő 1000 % h ott lesz a szülésnél. (ja azt nem is mondtam nektek h az erős Antóniának is ő a dokija). Nálunk 10 ezerben benne van a vérnyomás mérés, vizeletvizsgálat, uh, manuális vizsgálat és a kedélyes beszélgetés.


Kata: nem akarlak riogatni de olyan nincs, hogy 1000% ... meg olyan sincs, hogy 100% ... ő is ember !!! ... bármi történhet vele, vagy akár a családjával ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="mabe86"]B írta:mabe86oboka
Akit már odaengednek műtőasztalhoz, annak valamit tudnia kell. És általában, ha egy kezdőbb az operatőr, akkor egy tapasztaltabb orvos asszisztál. (legalább 2 operáló orvos van egy császárnál :wink: )


NA, mondjuk abban nagyon egyetértek Bobokával, hogy ha lehet, ne egy kezdő vágja fel széltében a hasam ... :shock: :shock: :shock: ... de ez egy olyan szituáció - mármint a szülés - (szerintem), ahol semmire nincs garancia, nincs olyan, hogy tutira ez lesz, vagy az lesz

A szülsznőm mondta jól anno az első találkozásunkkor: elindulnak az események akkor, amikor a petesejt megtermékenyül ... képzlejük azt, hogy belekerülnek egy kalapba a dolgok, és onnan egyesével jönnek elő: mi mást nem tudunk tenni, csak az adott dologhoz alkalmazkodni ... ő mondta mindig: Tünde, nem szabad végletesen godnolkodni, ha a szülés körüli kérdésekről van szó ... sajnos nagyon igaza lett: én a császárról anno még csak nem is olvastam el semmit, mert el sem tudtam képzelni, hogy nekem az lesz ... bár megtettem volna, és ennek a témának is szentelek pár napot: akkor sokkal könnyebb lett volna alkalmazkodni a fennálló helyzethez! ...

hiszek abban, hogy a rossz gondolatok bevonzák a bajt, és nem is erre értem a fentieket: nem kell parázni azon, mi lesz ha ... de rossz stratégia a fejet a homokba dugni, és azt gondolni, azt mantrázni magunknak: minden úgy lesz, ahogy elterveztük ...

Ági, Kata: tényleg nem kötözködni akarok ... de jobb lélekben arra az esetre is felkészülni, ha nem az általad várt doki kíséri végig a nagy eseményt ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


ÉS... amit nem szabad elfelejteni...
Bármikor is szül az ember... akkor is az osztályvezető, szülőszoba-vezető, ügyeletvezető, nevezzük éppen bárminek a felelős. A választott orvos döntését mindig felülbírálhatja!
Nálunk mindig az ügyeletvezető hagyta jóvá a szülés közben szükségessé vált császárokat...
Vendég
 

 
 

[quote="bibiesbrumi"]
írta:
bibiesbrumihiszek abban, hogy a rossz gondolatok bevonzák a bajt, és nem is erre értem a fentieket: nem kell parázni azon, mi lesz ha ... de rossz stratégia a fejet a homokba dugni, és azt gondolni, azt mantrázni magunknak: minden úgy lesz, ahogy elterveztük ...

Ági, Kata: tényleg nem kötözködni akarok ... de jobb lélekben arra az esetre is felkészülni, ha nem az általad várt doki kíséri végig a nagy eseményt ...


Bibi, pont ezért kérdeztem azt, hogy anyagilag hogy készüljek, ha pl. nem az orvosomnál fogok szülni, mert próbálok előrelátó lenni, már amennyire lehet. Hangsúlyozom, eszem ágában sincs még szülni, de azt is azért írtam, hogy ugye sosem tudhatjuk, hogy egy picibaba mikor szándékozik kijönni a jól megszokott helyéről :wink:
Vendég
 


Boboka
Ha egy nem várt helyzet van, akkor a szituáció függvényében érdemes a honoráriumot is adni. Ahogy érzed!


Egyébként a 2-3 éve dolgozó szakorvos-jelöltek sokszor sokkal figyelmesebbek a betegekkel, mint a nagy nevűek...
Vendég
 


[quote="mabe86"] írta:mabe86S... amit nem szabad elfelejteni...
Bármikor is szül az ember... akkor is az osztályvezető, szülőszoba-vezető, ügyeletvezető, nevezzük éppen bárminek a felelős. A választott orvos döntését mindig felülbírálhatja!
Nálunk mindig az ügyeletvezető hagyta jóvá a szülés közben szükségessé vált császárokat...


Ok :) akkor picit módosítok azon, amit fentebb írtam:

nem azt mondom, hogy semmiképp nem szeretnék ügyeletes kése alá feküdni, hanem azt, hogy egy kicsit lelkileg ott abban a pillanatban megnyugtatóbb lenne számomra, ha pl. előre utána tudnék nézni az adott dokinak (pl. a dokim ilyenkor egy dokinak adja át a betegeit, és már olvastam róla jó dolgokat - és tudom, itt jön a másik para, hogy mivel dupla annyi beteget kell ellátnia a "pót" dokinak, lehet, hogy dupla olyan fáradt, mint épp az, aki pár perce jött be ügyeletbe:)).

Hiába, itt is a Nagyfőnökre leszünk bízva :) :)
Vendég
 


Boboka
Én ezt úgy oldottam meg, hogy tudom, ki az, aki nem nyúlhat hozzám :wink:
És 2-3 ügyeletes orvos mindig van legalább :wink:

Doki... amíg személyesen nem ismered, nem lehetsz benne úgyse biztos...
Lehet, hogy x-nek nagyon bejön az adott doktor, de y-t a hideg rázza tőle... nagyon egyéni ez, hogy kinek milyen stílusú doktor jön be :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.29 15:44-kor.
Vendég
 


[quote="mabe86"]B írta:mabe86oboka
Én ezt úgy oldottam meg, hogy tudom, ki az, aki nem nyúlhat hozzám :wink:
És 2-3 ügyeletes orvos mindig van legalább :wink:


Sajna nekem nincsenek ilyen bennfentes infóim a dokikról :wink:
Vendég
 


Az adott kórház orvosairól lehet infókat gyűjteni :wink:
Vendég
 


[quote="mabe86"]B írta:mabe86oboka
Én ezt úgy oldottam meg, hogy tudom, ki az, aki nem nyúlhat hozzám :wink:
És 2-3 ügyeletes orvos mindig van legalább :wink:

Doki... amíg személyesen nem ismered, nem lehetsz benne úgyse biztos...
Lehet, hogy x-nek nagyon bejön az adott doktor, de y-t a hideg rázza tőle... nagyon egyéni ez, hogy kinek milyen stílusú doktor jön be :wink:


Neked ilyen szempontból kicsit könnyebb ,mert EÜ berkekben mozogva jól meg tudod határozni ki NE nyúljon hozzád :):):) ... az lenne a jó, ha erre nekünk is lehetőségünk lenne ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Nekem sose a "sztár" doktorok jöttek be :oops:
Vendég
 


[quote="mabe86"]A írta:mabe86z adott kórház orvosairól lehet infókat gyűjteni :wink:


igen, de itt jön a szubjektum: ami az egyiknek nem jön be, az a másiknak igen, és fordítva ... de szakmai szempontból nem tudsz semmit leszűrni abból, hogy egy fórumon hány kismama mond jókat, és hány nem jókat egy adott orvosról ... én erre értem, hogy könnyebb helyzetben vagy ! :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi
Szinte valamennyi kórháznak van topikja... :wink:
Várakozás közben másokkal beszélgetni... nyitott szemmel-füllel járni... :wink:
Vendég
 


Mabe, hát épp ez az, amit fentebb is írtál, hogy van, hogy egy adott doki x-nek bejön y-nak pedig marhára nem.

Még a helyettesítő dokiról is találhatok fals véleményeket, nemhogy egy nagy klinika össz. nőgyógyászáról :)

Azért úgy csak jobban tud az ember véleményt nyilvánítani a dokikról, hogy velük együtt dolgozik nap mint nap.

Persze az igazi vélemény nyilvánítást majd csak szülés után tudjuk megtenni :) :) :)

De végül is nekem nem is ez volt az eredeti kérdésem :lol: :lol:

Az azzal kapcsolatos írásokat köszi köszi mindenkinek :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.29 15:54-kor.
Vendég
 


Kata: Hát, még nem konkretizáltuk itthon. Ha addig megérkezik a munkanélkülim, akkor kicsit könnyebb a helyzetünk, viszont akkor sem hiszem, hogy 40ezernél többet adunk egy "sima" szülésnél. Ha esetleg műtét lenne vagy sokáig elhúzódna vagy egyéb "extra" dolog merülne föl, akkor esetleg egy 10essel többet. Én úgy érzem, hogy a 10ezer annyira sok egy terhesgondozásért (nálam a max amennyit még hajlandó vagyok kifizetni), hogy ezt nem akarnám még 60-80-100ezerrel megfejelni.

Mabe: Azért nyugtat, hogy te "bennfentesként" is így látod az ügyeletes témát. :wink:

Én mióta semmi sem úgy alakult 3 éve, ahogy "terveztem" (bár őszintén szólva akkor a 34.héten még nem merültem bele a szülés témájába, akkor még eléggé kivülállóként szemléltem a dolgokat), már nem tervezek olyan határozottan. Örülök, ha betöltök egy-egy hetet, egyre közelebb kerülve ahhoz, hogy most a dokimnál szüljek esetleg és ne úgy induljon minden, mint akkor. És akkor már nagyon-nagyon boldog leszek. :lol:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Szakmai megítélés...
Mi alapján? Milyen címe, rangja van? Mennyit publikál, oktat, milyen eredménnyel végez műtéteket?

Én leginkább emberi szimpátia alapján választok...
(pl.: a helyettes doktorom még nem is szakvizsgázott :wink: )
Vendég
 


Boboka
Az eredeti kérdésed... ne csinálj magadnak problémát... :wink:
Vendég
 


[quote="mabe86"]B írta:mabe86ibi
Szinte valamennyi kórháznak van topikja... :wink:
Várakozás közben másokkal beszélgetni... nyitott szemmel-füllel járni... :wink:


számomra egy topic, tele laikusokkal, ismeretlen laikusokkal nem annyira mérvadó, mint ha te kollégáktól hallasz infot ... és kistarcsára nem is fogok járni, honnan tudjam, ki az aki tutira nem lesz jó??? ... pl van egy ismerősöm, régi kolléganő, aki onnan egy adott dokinál szült, szuperlativuszokban beszél róla (problémamentes terhesség és szülés után), na most, elkezdtem infokat gyűjteni kistarcsáról: totál vegyes az adott doki megítélése: ahol probléma volt, ott már nem annyira kedves és szép, ahol meg minden simán volt, ott maga az isten ... erre mit lehet adni ????

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="hgrita"][ írta:hgritab]Kata: Hát, még nem konkretizáltuk itthon. Ha addig megérkezik a munkanélkülim, akkor kicsit könnyebb a helyzetünk, viszont akkor sem hiszem, hogy 40ezernél többet adunk egy "sima" szülésnél. Ha esetleg műtét lenne vagy sokáig elhúzódna vagy egyéb "extra" dolog merülne föl, akkor esetleg egy 10essel többet. Én úgy érzem, hogy a 10ezer annyira sok egy terhesgondozásért (nálam a max amennyit még hajlandó vagyok kifizetni), hogy ezt nem akarnám még 60-80-100ezerrel megfejelni.

Mabe: Azért nyugtat, hogy te "bennfentesként" is így látod az ügyeletes témát. :wink:

Én mióta semmi sem úgy alakult 3 éve, ahogy "terveztem" (bár őszintén szólva akkor a 34.héten még nem merültem bele a szülés témájába, akkor még eléggé kivülállóként szemléltem a dolgokat), már nem tervezek olyan határozottan. Örülök, ha betöltök egy-egy hetet, egyre közelebb kerülve ahhoz, hogy most a dokimnál szüljek esetleg és ne úgy induljon minden, mint akkor. És akkor már nagyon-nagyon boldog leszek. :lol:


Én a magánrendelésen 7000-et fizetek, és van fix tarifa a szülésnél, ennek a tízszerese.
Persze, ha nem a dokimnál szülök, de mégis adni szeretnék annak aki műt, akkor nem szándékozok ennyit adni. Akkor olyan 40-50000 körül gondolom, attól függ, mennyire vagyok megelégedve.

A tavalyi dokimnak pl. egy fillért sem adtam :? mert úgy éreztem nem érdemelte meg (mondjuk a terhesgondozáson - laikusként, azt gondolva, hogy ez a normális - ott perkáltam rendesen neki egy pár perces méhszájvizsgálatért, egy ezer éves kórházi gépen végzett szívhangvizsgálatért meg egy vizeletvizsgálatért hatezret.... )

Én is így állok a hetekhez, nem "merek" nagyon tervezni, de nekem a kritikus a 31. hét volt, mióta azon túl vagyunk, azóta örülök minden hétnek :) és szuggerálom Nikit, hogy szeptember közepe előtt ne akarjon kijönni :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.29 16:06-kor.
Vendég
 


[quote="mabe86"]N írta:mabe86ekem sose a "sztár" doktorok jöttek be :oops:


nekem sem! .. inkább ne legyen XY celeb orvosa, de legyen maximálisan figyelmes velem, velünk, vegye figyelembe a szülés közbeni kívánságaimat, és érezzem biztonságban magunkat a kezei között

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="mabe86"]N írta:mabe86ekem sose a "sztár" doktorok jöttek be :oops:


nekem sem! .. inkább ne legyen XY celeb orvosa, de legyen maximálisan figyelmes velem, velünk, vegye figyelembe a szülés közbeni kívánságaimat, és érezzem biztonságban magunkat a kezei között


Akkor az én dokim nem jönne be neked... eléggé olyan "katonás" a stílusa...
Vendég
 


[quote="boboka"] írta:boboka
Persze, ha nem a dokimnál szülök, de mégis adni szeretnék annak aki műt, akkor nem szándékozok ennyit adni. Akkor olyan 40-50000 körül gondolom, attól függ, mennyire vagyok megelégedve.


Ez teljesen korrekt... :wink:


Heteket én is számolom... :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
(a betöltött 35. hét a cél most)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.29 16:21-kor.
Vendég
 


Boboka: Tehát összesen 140ezret fizetsz, ha minden igaz. Én ezért gondoltam 40-50re (ha nincs fix), mert így végeredményben ugyanott vagyok, mint azok, akik hónapokig kevesebbet fizettek.

Azért sem szimpatikus a fix tarifa, mert nem mindegy milyen a helyzet, te mennyire vagy megelégedve, mennyire érezted magad jól az adott szituban. Azaz mennyire vagy elégedett a segítségéval, közreműködésével. Ha nem vagy elégedett, nem adsz semmit és nem mész hozzá többet.

Aztán most csak így agyalgatok, majd szombaton leszek okosabb, ha megkérdezem a dokim. :lol:

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="mabe86"]S írta:mabe86zakmai megítélés...
Mi alapján? Milyen címe, rangja van? Mennyit publikál, oktat, milyen eredménnyel végez műtéteket?

Én leginkább emberi szimpátia alapján választok...
(pl.: a helyettes doktorom még nem is szakvizsgázott :wink: )


nem a címe, rangja a fontos, sőőőőt: a híres orvosok sokszor nem annyira figyelmesek (nekem volt "szerencsém" 5 hetesen a kistarcsai kórház osztályvezető főorvosához, ő állapította meg a terhességet ... inkább ne lett volna .. annyit nem mondott: gratulálok babát várnak ...emberileg egy nagy nulla !!! és alkalmatlan a hivatására(közben biztosan elismert szaktekintély :shock: )

én inkább arra lennék kíváncsi: TE mi alapján mondod valakire, hogy na, ő nem nyúlhat hozzám :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi
Én nem birom a jópofizó, poénkodós doktorokat...
Vendég
 


[quote="mabe86"] írta:mabe86
[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="mabe86"]N írta:mabe86ekem sose a "sztár" doktorok jöttek be :oops:


nekem sem! .. inkább ne legyen XY celeb orvosa, de legyen maximálisan figyelmes velem, velünk, vegye figyelembe a szülés közbeni kívánságaimat, és érezzem biztonságban magunkat a kezei között


Akkor az én dokim nem jönne be neked... eléggé olyan "katonás" a stílusa...



igen, nekem kell egy kis "lazaság", és a dokim pont ilyen: viszont vele kapcsolatban már tudom, hogy vészhelyzetben (előző császár) hogyan viselkedik, hogy akkor ott mennyire toppon volt, oda volt az összes lazaság, és tudtam: a legjobb kezekben vagyok !! ... ezért mentem vissza hozzá, különben kistarcsán szülnék ....

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Hű, rámentetek erre a celeborvos (sztárorvos) dologra: nos nekem 2 hete lett ez világos, addig én sem tudtam. Nem egy hivalkodó ember, nagyon korrekt és megbízható. Mivel nincs családja(feleség, gyerek), így ha csak betegség nem dönti le a lábáról, akkor ott lesz ez biztos. Ha nem akkor hugom apósa is szülész nőgyógyász ugyanott így akkor is a legjobb kezekben leszek. ( amúgy ő ajánlotta nekem ezt a dokit, ill tesómék állnak vele kapcsolatban)

Kép
kata05
 
 


[quote="mabe86"]B írta:mabe86ibi
Én nem birom a jópofizó, poénkodós doktorokat...


azokat én sem ... de az a minimum, hogy adja meg a mobilszámát, és tudjam elérni vészhelyzetben ... és ne legyen olyan, mint egy karót nyelt répa !!! ... már bocsánat :) ... nem dramatizál semmit túl, és pontosan a nyitottsága miatt érzem azt : MINDENT meg tudok vele beszélni ... erre értem a lazaságot: hogy nem az a tipikus: orvosvagyokmindenkiessenhasraelőttemettőlaténytől ... az előbb említett főorvosra a répás hasonlat és ez is ráillett ... és igen: hozzá képest a dokim laza (de nem poénoskodó, annak nincs helye szerintem sem pl abban a szituban, amikor széttett lábakkal fekszel előtte és könyékig benned van :shock: ) ... nem bírom a tekintélyelvű embereket sem orvosban, sem más területen, erre értem, hogy legyen lazább, de lehet nem jól fogalmaztam ... és ez nem jelenti azt, hogy ne tisztelném a munkáját ... csak nem gondolom, hogy egy másik emberi kaszthoz tartoznak az orvosok (ahogy nagyon sokan képzelik maguk közül !!!) (anyósom-apósom orvos, mozgok ilyen körökben ... borzasztó ... jó sok répa van, az biztos :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi
Enyém doktor "katonás"... de nagyon korrekt...
Én pl. nem tudom elviselni, hogy vizsgálat közben poénkodjon egy orvos velem...
És a nyálas, túlzott kedvesség se jön be nekem...
Vendég
 


[quote="hgrita"][ írta:hgritab]Boboka: Tehát összesen 140ezret fizetsz, ha minden igaz. Én ezért gondoltam 40-50re (ha nincs fix), mert így végeredményben ugyanott vagyok, mint azok, akik hónapokig kevesebbet fizettek.

Azért sem szimpatikus a fix tarifa, mert nem mindegy milyen a helyzet, te mennyire vagy megelégedve, mennyire érezted magad jól az adott szituban. Azaz mennyire vagy elégedett a segítségéval, közreműködésével. Ha nem vagy elégedett, nem adsz semmit és nem mész hozzá többet.

Aztán most csak így agyalgatok, majd szombaton leszek okosabb, ha megkérdezem a dokim. :lol:


Abszolut igazad van: én is így gondolom: max 140 lehet terhesgondozással együtt !!! ... és még az is nagyon sok, ha belegondololunk .. de ez a realitás ... és ebben még nincs benne a szülésznő, akinek meg azért akarok adni, mert ő tényleg létszükséglet abban a pár órában

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="mabe86"]B írta:mabe86ibi
Enyém doktor "katonás"... de nagyon korrekt...
Én pl. nem tudom elviselni, hogy vizsgálat közben poénkodjon egy orvos velem...
És a nyálas, túlzott kedvesség se jön be nekem...


ugyan azt írtuk ;)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Kata
"sztár" orvos--- én arra értem, hogy nagyon sok kismama szinte rajong érte...
(az orvos a sztár... nem akiket kezel :wink: )
Vendég
 


[quote="kata05"]H írta:kata05ű, rámentetek erre a celeborvos (sztárorvos) dologra: nos nekem 2 hete lett ez világos, addig én sem tudtam. Nem egy hivalkodó ember, nagyon korrekt és megbízható. Mivel nincs családja(feleség, gyerek), így ha csak betegség nem dönti le a lábáról, akkor ott lesz ez biztos. Ha nem akkor hugom apósa is szülész nőgyógyász ugyanott így akkor is a legjobb kezekben leszek. ( amúgy ő ajánlotta nekem ezt a dokit, ill tesómék állnak vele kapcsolatban)


Kata: de jó neked ... így tényleg biztonságban érezheted magatokat !!! ... kicsit irigykedem ám :) ... de csak jó értelemben :) ... én a teljes nihil állapotában vagyok most éppen: fogalmam sincs hol, és kinél szülök, miközben erősen benne van a császár is a pakliban sajnos :(

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Mabe,akkor hirtelen félreértettem. :oops:
Neked mi a véleményed tarifa ügyben? Mégis "tűzközelben" vagy.

Kép
kata05
 
 


Brumi, ebből a szempontból szerencsém van, én is úgy érzem.
De bárkinek szívesen ajánlom a dokimat. A kórház nem nagy szám sőt..., de az orvosai nagyon jók. Váltani sose késő, ha nem bízunk meg benne.

Kép
kata05
 
 


[quote="kata05"]B írta:kata05rumi, ebből a szempontból szerencsém van, én is úgy érzem.
De bárkinek szívesen ajánlom a dokimat. A kórház nem nagy szám sőt..., de az orvosai nagyon jók. Váltani sose késő, ha nem bízunk meg benne.


hol fogsz szülni? :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Kata
Én annak a híve vagyok, hogy fizetni csak utólag és annak függvényében, hogy milyennek érzed az ellátást!
Vendég
 


Húúú csajok, akik ma egész nap nem voltak majd szidnak minket, hogy mennyi visszaolvasni való lesz :lol: :lol: :lol:

Most volt a tények előzetese, benne valami őssejtes hír...

Anno még a bababörzén megadtam az adataimat, hogy küldhetnek az őssejt levételről stb. infókat (na jó, kicsit csábított valami nyerési lehetőség is, mert a nap végén sorsoltak állítólag valami kis nyereményt azok között akik megadják az emilcímet meg tel.számot :lol: ).

Aztán ugye a felkészítőn volt egy előadás az őssejtről meg itt is kiveséztük a témát, itthon eldöntöttük, hogy nem vetetjük le (amúgy sem nagyon szándékoztam, de úgy gondoltam az infók azért nem ártanak mielőtt döntünk).

Kb. 1,5 hónapja hívott egy nő ettől a cégtől, hogy akarjuk e majd levetetni, mondom, hogy nem. Csak nem hagyott békén: miért nem???? stb. stb. na mindegy, leráztam azzal, hogy küld egy emilt az infókkal aztán majd köv. héten rámcsörög, hogy megjött e az emil :roll: :shock:
Azóta hetente kétszer/háromszor hívogat, jajj de utálom az ilyen rámenős embereket :!: :!: :!: :!: Nem jön rá, hogy 1,5 hónapja miért nem veszem fel neki a telefont?????

Bocs, de ez kikívánkozott 8) 8) 8)
Vendég
 


Boboka
ezekkel az adatmegadásokkal vigyázni kell :oops: :cry:
Engem egy időben ilyen-olyan vendéglátással egybekötött termékbemutatókra invitáltak. :cry: :cry: :cry: :cry: :evil:
Aztán, mikor teli lett a hócipőm, visszakérdeztem... neve, melyik cégtől van, cégbírósági szám, adószám, székhely... mindjárt abbamaradtak a hívások!
Vendég
 


Sziasztok!

Nem szidtam senkit a visszaolvasnivaló miatt! :lol: :lol:
Jó kis témát találtatok. Én hónapokkal ezelőtt voltam így, hogy fogalmam sem volt kinek mikor mennyit kellene, illik. Aztán amikor terhesgondozó rákérdezett, hogy a dokinál szeretnénk-e szülni, akkor mondtam, hogy nem hiszem a tarifája miatt. Akkor úgy volt, hogy van egy hónapunk, hogy eldöntsük, de azóta se kérdeztek rá. Gondolom megértette, hogy nincs 100-asom szülésre. És magam is ledöbbenek időnként, mert sztk-s rendelésen teljes körű ellátást, tájékoztatást kapok ingyen. Az ultrahangokat ő csinálja saját kezűleg. Nem szonográfus, vagy másik doki. (Sokmindent tapasztaltam már)! És most, hogy szabira mentek előtte behívtak nem adtak át másnak, mondván nem fontos, úgysem fog fizetni. Sőt, amikor mondtam hétfőn, hogy szerdán jövök és szerintem kéne kenetet venni, mert megint nem stimmel valami, akkor monda, hogy aznap menjek vissza 13 óra után, mert ha szerdán csinálja, akkor már valószínű nem lesz eredmény a héten. Nagyon szerencsésnek érzem magam, mert sok helyen magánrendelésen sem tapasztaltam ilyen fokú odafigyelést.
De én sem tudom kinél fogok szülni, mert a szülésznő, aki nagyon szimpi nem vállal a másodállása miatt. A másik, akit ajánlott, pont akkor lesz szabin... Akit meg ő ajánlott, nekünk nem szimpi és nagyon úgy vettük észre, hogy tart az asthmám miatt, így nem érezném biztosnágban magunkat. Egyfolytában belgyógyászt emleget. Minek :?:
Abban maradtunk, ha esetleg megindul időben (18-án vagy akörül), akkor hívom és kiderül, hogy be tud-e jönni. Ha nem akkor ráérek akkor idegeskedni. Addig nem idegesítem magam feleslegesen, mert minden rendben lesz. :wink:
bex13
 
 


Kép lecsúszott pocak

Kép mégegy pocakkép

Na lányok, ígértem én is képet a lecsúszott pocakomról, talán sikerült feltennem:) Ja és 71 kg-ot mértem reggel.

Az én orvosom Zalaegerszegen és eddigi ismereteim alapján a legjobb doki a világon (bocs, túlzott érzelmi reakció) és magánrendelésen 3000Ft-ot kér. Ebben benne van a vizelettől a vérnyomás, kiló és szívhang na meg persze mindent kielégítő beszélgetés és Isteníthetném tovább...

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Történt ma egy baleset a strandon, ahol voltunk...sajna hiába próbálták újra éleszteni a fiatalembert (32 körüli) nem sikerült. A mentőhelikopter is kijött, több, mint egy órát küzdöttek a fiatalember életéért, de nem sikerült.

A baj az volt, hogy a hiéna, undorító, kiéhezett tömeg úgy állt ott és nézte, mint valami vásáros mutatványt! A gyerekeiket meg engedték a helikopteren ugrálni, meg hasonló emberi baromság...én ezen jobban kiakadtam, mint azon, hogy szegény halottat órákig el sem vitték, le sem takarták, fogtam magam és hazajöttünk...én nem szeretem, ha az emberek eddig aljasodnak, legszívesebben bombát dobtam volna közéjük, háááát hol marad a kegyelet és az emberi méltóság???

Ne haragudjatok, ez kijött, szerintem minden normális szülő inkább elviszi a csemetéjét máshova fürdeni, mint tolongják körbe a haldoklót! :evil: :evil: :evil:

Hova tart a világunk????

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Csunyeszka: nincs is pocid! Vagy legalábbis a képen elég picinek látszik.

t-pk
 
 


Csunyeszka, ez igen !!! :) ... nagyon irigyellek, én utoljára 16 évesen mertem nem egészen ilyen pici sortot felvenni !!!!!! :) ... és tényleg lent van a pocid, de hogy hol tartod a 2 zsebibabát, az egy relytély :shock: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Csunyeszka: Hát te valami hihetetlen csinos vagy! :lol: Egy deka felesleg nincs rajtad. Úgy nézel ki mint aki egyet sem szült eddig. :wink: Pocid tényleg lent van, így már értem hogyan is néz ez ki. A strandos story :shock: :twisted: Hogy vagy egyébként? Panaszaid továbbra is vannak?

Kép

Kép
hgrita
 
 


Kösz csajok, ez a fürdőgatyám...nem vettem újat, még beleférek :wink:

Nem látszik, hogy hasam lenne, mert teljesen leesett, bár a képen ez sem látszik annyira. Amúgy ekkora hassal szültem az egykéimet, most néztem meg a kiskönyvekben a cm-es adataim. És ha okosak a babákok, még van 6 hetük nőni.

Panaszaim...már estére nagyon fájok alul (az arcom sem szégyenlem, de olyan karikásak a szemeim a kialvatlanságtól, hogy majd eccccer, ha emberi formám lesz). Éjjel meg nem tudok merre feküdni bár a savam most nem jön fel, mert van helye a gyomromnak.

A fájdalom azért is erős, mert 58kg ról vagyok 71 és az a para, hogy ez mind a gátamra és az alhasamra nehezedik, nem oszlik el arányosan...mint a pók olyan vagyok, vékony végtag és hozzá a pocak.

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Csunyeszka
Pocid... ez csak egy kisebb sárgadinnye :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Baleset :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, most nincs erőm visszaolvasni :S
Most értünk haza, egész nap mentünk :( Lbaim leszakadnak, pocakom is görcsöl. Alig vártam már, hogy letegyem a fenekem.
Bibi: Küldtem mail-t :D

KépKép
Kép
scooper
 
 


Csunyeszka, nagyon csini vagy :!:

Nekem is az jutott egyből eszembe, mint Bibinek, hogy kb. 15 éves koromban volt ilyen sort rajtam utoljára :)

Baleset :cry:
Hihetetlen, hogy az emberek milyen érzéketlenek tudnak lenni néha :x pláne gyerekekkel, akikben szerintem egy ilyen rossz "élmény" tök sokáig megmarad az emberben.

Scooper, merre csatangoltatok?
akkor most már tessék pihizni :wink:
Vendég
 


Találtam pocakfotót.Igaz,hogy egy hónapja készült,de a hasam azóta csak fél centit nőtt,így most is így nézek ki.
Kép
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?