Új privát üzeneted érkezett!

Na jó megyek aludni,mert kezdek álmos lenni és ezt ki kell használni.nem szeretnék túl esni a holtponton,mert akkor 2-ig le se fekszem és reggel nem 10-kor,hanem sokkal korábban szeretnék kelni.

Jó éjt!!!

sutimano76
 
 


Szép jó reggelt!

Süti:: Semmi gond nem volt tegnap azzal, hogy beszéltél. Mi meg totál lelkesen hallgattunk Téged, azt is kell néha. :lol:
Bocsi, a fagyizás miatt, de egy kicsit kényelmes voltam, könnyebb volt így hazajutni Madarral, mint BKV-val. Sorry :oops:

Legközelebb inkább csak fagyizzunk!

Lassan felkel a nap is, megyek vasalni, mert később a melegben nem lesz kedvem!

Kép

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Jó reggelt. :)
Én sem most értem haza a tegnapi előadásról, csak képtelen voltam írni, most is csak gyorsan átfutottam, hogy kivel mi történt.

Előadás: Boboka, Süti jól láttátok a lényeget. :wink:
Ahogy ígértem, jövő héten bescannelem az okosító kisfüzetet és fel fogom tenni a dokumentumok közé, de ennek megtörténtét majd jelzem Nektek.

Süti: meg tudom erősíteni, hogy nemcsak képzelt poci, én nem láttam át rajta tegnap :lol: :wink: Ezt a fotót nevezzük, amolyan művészfotónak, aztán majd jönnek a szakemberek és megmondják, hogy mitől is. :wink: Úgy látszik, egyformán járt az agyunk, mert én is lefotóztam tegnap magam és fel is tettem a pocakfotókhoz.
A beszélőkéd miatt pedig ne aggódj, nem volt/nincs vele semmi baj. És maradtam volna én is, csak így hogy Julcsiért kellett mennem és nem tudtam anyáékat hívni, így nyugodtabb voltam.

Bibi: tényleg nagyon csini a pocid, meg Te magad. Csak így tovább. :) Remélem ma már jobban leszel és ez a tegnap csak egy kis riogatás volt, hogy kicsit lassíts a tempón.

Bex: Neked is tessék ma pihenni.

Kriszti: De a nagyok még nem jöttek haza, csak látogatóba voltatok, nem? Vmiért én így emlékszem. De biztos megérte a rázkódást így is. :)

Andi: igazolás elfogadva. A fagyit pedig - megbeszéltük -, hogy bepótoljuk. :)

Dorka: néha minket is ellepnek a hangyák, de talán ez egy kertes házban indokolt lehet, hasonló vegyi támadást szoktam én is intézni ellenük. :wink: De nagyon jók a fotók. :) Egyébként az első önálló lakásom a 8. emeleten volt és ott is voltak hangyák. :roll:

Ne haragudjatok, de nem tudok most másra reagálni. :oops:
Össze kell még pakolnom, hogy mit viszünk a Balatonhoz, aztán 8-ra megyek Önkormányzat, papírokat beszerezni, utána sietek vissza, mert jön biztosító, meg kapuszerelők és 11 körül már nagyon szeretnék elindulni a Balatonhoz. :) Szerintem pénteken már jövünk haza.

Tegnap voltam doktor bácsinál és megvolt az első NST-m. :) Kicsit sokkolt, hogy már ennyire a finishben vagyunk. Egyébként minden rendben volt, következő NST hétfőn :) és UH is csak akkor lesz :(

A tejeskávém is elfogyott :( megyek pakolni. :)

Még lehet, hogy délelőtt benézek. :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 

 
 

Kép
Vendég
 


Taranee: csak sikerült egy is lelkiismeretfurdalást okoznod nekem ... :oops: vasaltam én is egy adagot :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Sziasztok!

Na, hát jól eltűntem én is. Köszi a hiányolást! Visszaolvasnom most lehetetlen, így bocs ha nem reagálok mindenre.

Nagyon szépen köszönöm Andris nevében is a köszöntéseket. Aranyosak vagytok! A szülinap jól sikerült, Andris nagyon boldog volt, hogy sokan meglátogatták, az ajándékok és a torta is nagy siker volt. A képek nem sikerültek túl jól, mert ugye egy 3 éves nem nagyon érti meg, hogy nyugiban kéne ülni vagy lassabban bontogatni az ajándékokat, hogy anya művészi fotókat készíthessen. Így a legtöbb képen hátulról vagy csak félig látszik kicsi fiam.

Tegnap elmentünk az OEPbe, mert kellenek papírok a Munkaügyinek. Szerencsére nem kellett sokat várni, de sajnos azt mondta az ügyintéző, hogy nem fog járni TGYÁS csak GYES. :cry: :x :roll: Azért majd megigénylem és max elutasítanak. :roll: Utána az APEHtól kellett volna igazolás, de pont akkor volt bombariadó, mikor odaértünk. :twisted: Egy kicsit se voltam ideges, hogy vissza kell mennünk újra a héten, mikor Gábor szabin van és pihenni szeretne.

Bibi, nekem is két napja fájdogál a hasam alja, olyan mensiszerű enyhe görcseim is vannak néha. Ezek a jóslók, vagy mit jelenthetnek? Andrissal nem tapasztaltam ilyet, vele csak összesen 1x keményedtem, így most nem tudom gond van-e. Nem csinálok megterhelő dolgokat, sőt, mégis fájdogálok. :cry: Szombaton megyünk dokihoz, remélem még mindig zárt vagyok és a méhnyakam sem rövidült. Ugye most vasárnap töltöm a 34. hetet, Andris pont ekkor született, így gondolom jobban is parázom, mint egyébként tenném.

Valaki már írta (sajnos nem emlékszem ki), hogy érezte, amikor a babája befordult fejfekvésbe. Máté eddig keresztben leledzett, de tegnap olyan furcsa mutatványokat produkált, hogy azt remélem befordult. Mit lehet ilyenkor érezni? :oops:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Jó reggelt!

Szilvi, milyen korán fent voltál! :shock:

Suti, szervezzünk a jövőhétre is egy talit. Nincs semmi gond a beszélőkéddel!!!

Madar, örülök hogy megismerhettelek!!

Bobóka, még mindig csini a pocid, bár valóban nagy, de olyan szép gömbölyű!

Peppino, örülök hogy téged is megismerhettelek!!

Éjszaka volt egy joslófájásom (szerintem).

Kép
kata05
 
 


Jó reggelt Lányok-Asszonyok!

Köszi Süti mégegyszer, h. tegnap hazavittél!! :lol:

Örülök, hogy megismertelek Titeket, szupi a banda! :wink:

Madár köszi a scannelést, végülis megvettem a füzetet, mert úgysem tudnám kinyomtatni, de azért nem fog ártani, ha felrakod. Jó Balcsizást Nektek és jó pihenést! Remélem a kapu-kérdés megoldódik!!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Csunyeszka: Én is drukkolok babáknak, hogy még minél tovább bent maradjanak!

T-pk: A szoba gyönyörű lett! :lol:

Vicger: Milyen ügyi vagy! Annyira jók ezek a képek, hogy csak na! Én odáig jutottam, hogy ha megszületik Máté csinálok néhány szalvétatechnikás képet a falra. Jó pihenést - végre - együtt az egész családnak! És hadd, hogy kényeztessenek. :lol:

Bibi és Süti: Csini pocik és anyukák! :lol:

Madar: Jó Balatonozást nektek! Te sem bírsz aztán magaddal, ami a tennivalókat illeti. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Kata! Köszi, én is örülök!
Remélem nem jóslófájás volt!! Mit éreztél??? Még azért korai lenne!! Vigyázz magatokra, pihenj sokat!!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Szép jó reggelt!!!

Kata,hát este gondoltam rád,bár oké hogy nem engedem :lol: ,hogy megszülj,de lehet hogy saját lányom sem fogad szót nekem,miért pont Lőrincbaba tenné.Ma próbálj meg csak pihenni.
Én benne vagyok a jövőheti taliban is.
Peppino ne hülyeségkedj,nincs mit!!
Szilvi ,abszolút megértem,hogy elindultatok,mondtam is Bobokának meg peppinonak,hogyha bkv-znom kellene akkor még a tanfolyamra is lusta lettem eljönni.Mióta van jogsim és kocsim,azóta nem igazán szálltam BMV-re(busz-metro-villamos).

sutimano76
 
 


[quote="peppino"][ írta:peppinob]Kata! Köszi, én is örülök!
Remélem nem jóslófájás volt!! Mit éreztél??? Még azért korai lenne!! Vigyázz magatokra, pihenj sokat!!


Peppino: miért reméled, hogy nem jósló volt ??? :shock: ... a 8. hónapban ez már teljesen normális, és jó is: a méh gyakorol, készül a szülésre :) ... én örülök, hogy van, csak az augusztust húzzuk ki valahogy

Rita: nekem Lillával is így volt, ezért gondolotam tutira, hogy hamarabb meglesz ... 40. héten született, magától indult be a szülés ... nyugi, neked is bent marad még Mátékád :) :wink:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi! Oké, oké, én aztán abszolúte nem értek ezekhez a dolgokhoz, hogy mikor jó, ha már van, mikor nem jó... Tudod, tapasztalatom nincs. :)

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Jó reggelt kispajtások!

Én tegnap arcra estem,és reggel 8ig sikerült aludnom.Persze pisijárat volt,de ettől eltekintve nagyon jót aludtam.Jól esett.Nálam álomkór van megint.

Sajnálom,hogy nem értem oda a talira,de remélem lesz még.Esetleg egy vári cukrászdás teraszost bevállalok.Ott van cukormentes fagyi :oops: és még finom is.

Kata,biztos hogy jósló???Sztem is korai.pihenj sokat!

Kriszti,örülök,hogy együtt a család.Nagyok jól vannak???

Madar,eszméletlen,hogy Te is mennyit mész.Következő NST-ig ne is gyere haza :lol: :lol: :lol:

Rita,nem baj,hogy háttal van a képeken,a lényeg,hogy nagyon örült.

Süti,állat ez a kép.Ufó has :lol: :lol: :lol: Na majd lecsekkolom.A héten mit csinálsz?Ma medencetakarítás,feltöltés.Jösz egy kacsaúsztatással :wink:

Kép
v.andi
 
 


Ja igen, Süti, én is szeretnék egy ilyen átlátszó pocis képet!! Csinálsz rólam majd? :D :lol: :lol:

Andi, jó lett volna, ha el tudtál volna jönni, de majdcsak sikerül valamikor összehoznunk, hogy többen legyünk!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Madar,Szilvi miért keltek ilyen korán,edzetek a kisbabára?????
Madar,sok pihenést a Bacsin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sutimano76
 
 


Peppino,csinálnék én ,de magam sem tudom,hogyan sikerült.Várom Dorka válaszát!

Andi,a héten???HMMMMMMM,igyekszem a lustaságomon felülkerekedni,úgyhogy menek nagyon szívesen.Szólj mikor jó neked!!

sutimano76
 
 


Éjjel 2-kor enyhébb mensis fájdalmakra ébredtem, ezért gondoltam hogy ez az. Én még ki szeretnék húzni 2 hetet legalább. Pénteken úgyis találkozom a dokimmal, megemlítem neki.

Kép
kata05
 
 


Kata: Akkor nagyon egy rugóra járunk ebben, sajnos. Én is görcsölgettem, bár én délután és este, éjszaka szerencsére nem. 1 nap különbséggel vagyunk kiírva és én 2-2,5 hétre számítok még minimum. Muszály kihúznom, mert csak a 35.betöltött hét után lehet az Uzsokiban szülni. Szeptembertől pedig nincs dokim, így a 37-38-hétre bazírozom legkésőbb.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Na, kérem, meg is jártam az anyakönyvvezetőt, minden papíros beszerezve az apaságihoz, amit hétfőn reggel intézünk. Süti, azért kertem ilyen korán, hogy már 8-kor ott toporoghassak a hivatal előtt. :) Szeretem amikor, jól, gördülékenyen, gyorsan működik valami, és itt most ezt éreztem. Szóval jól indult nap. :)
Süti, azért ma Téged is hamar kivetett az ágy, az álomkórban kétszer is eljött a hsz. :wink:

Lányok, én is örültem a tegnapi találozásnak, hogy Többekkel személyesen is megismerkedhettem. Jövő heti találkozásban én is benne vagyok. Hétfőt és keddet leszámítva még nem is pakoltam tele programmal. Lehet Bp-en is, lehet nálunk is, szívesen látunk Benneteket, Mindenkit. :)

Rita: azért a szülinapos Andrisról legalább egy fotó???

Jóslófájás: sajnos annak ellenére, hogy van már egy gyermekem, ehhez a kérdéshez nem tudok hozzászólni, mert én pont fájásgyengeség miatt kaptam a két oxitocint Julcsinál, de még az sem segített, szóval mindenféle fájásban tapasztalatlan vagyok. :oops: Tartok is tőle, hogy hogyan fogom észrevenni, hogy az milyen. Kata, mit éreztél?

Peppino: én is bizakodom, 10 körül jön a biztosítós ember. :roll:

T-pk: nem tudom írtam-e már, de tényleg nagyon klassz lett a szoba. Remélem, jövő hét végére mi is megleszünk vele, majd akkor én is teszek fel fotót.

Andi: megijesztett az első mondatod első fele :oops: de aztán tovább olvasva megnyugodtam. :) Én abban bízom, hogy majd a Balatonnál fogok ilyen jót szunyálni, ott mindig sikerül. :wink:

Köszönöm a jókívánságokat, de még indulás előtt jövök, elköszönök. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


wikipedia:
átlátszó pocak fotó: Az átlátszó pocakfotó igen ritka és meglehetősen erős reakciókat kiváltó jelenség. Egyesekben félelmet (leginkább a fotón szereplők számolnak be efféle érzelmekről melyeket a "Hol a pocim????" gondolatok követhetnek), másokban bámulatot vált ki amit a "nekem is kell ilyen" még gyerekkorban gyökerező igen erős inger generál.
Az átlátszóság létrejöttének okát számos kutatócsoport vizsgálta már világszerte, de egyöntetű döntés még nem született. Szélsőséges csoportok a világegyetemben található idegen lényeket teszik érte felelőssé, a magyar gárdisták csak a kormányt.
Mégis a legelfogadottabb nézet, hogy a képen szereplő oly magas mozgáskultúrával rendelkezik , hogy a ma használatos elektronikus szerkezetek nem képesek lépést tartani sem testi sem lelki valójával.
Hogyan győződhetünk meg róla, hogy a fotózni kívánt alany esetlegesen produkálhatja az átlátszó pocak fotó jelenséget? Nos ha modellünk mozgása szinte egy percre sem áll le, és az esetleges leállások közben is beszédet produkál - megtagadva így a nyugalmi állapotot - nagy esélyünk lehet a fotón létrejövő átlátszóságra a részecskék gyorsasága miatt.
Amennyiben valami oknál fogva részesei lettünk az átlátszó pocakfotó jelenségnek, az első és nagyon fontos szabály, hogy ne essünk pánikba! Mindenek előtt alaposan mossunk kezet majd pénznyerési szándékból a blikk szerkesztőségébe juttassuk el a fotográfia eredeti verzióját...... sosemlehessen tudni.....

KépKép
dorkamartini
 
 


hjajj mindenki jóslófáj....nekem meg babóca farosan...és semmit nem érzek a szokásos keményedések kivételével...... azaz csak annyit, hogy asszem a fehér bálnák egy új faját kezdem produkálni ami sokkal sokkal nagyobb mint az eddigiek......

úgy érzem mintha kezdenék felfújódni..... de most komolyan

konyha lezárt területnek nyilvánítva - ma reggelre csak lézengő hangyákat lehetett látni de kivárunk..... Éjszakára odatettem a szennyestartót a konyhaajtó elé(nincs rajta ajtó..) hogy kutyu ne menjen be és kihoztam a vizestálját....persze éjszaka félkómásan amikor ment ki inni erre már nem emlékezett és szegény akkorát puffant a szennyestartón:))))) Szóval harcolunk, na!

és lenni irigy mert ti mindig taliztok......
én ma elaludtam védőnénit.... - na majd holnap......

KépKép
dorkamartini
 
 


Madar, "Éjjel 2-kor enyhébb mensis fájdalmakra ébredtem". Érezni csak ennyit, de mint első szülő nem tudom hogy ez az lehetett e illetve h mennyi ideig tart egy josló.

Rita, nálunk betöltött 33. héttől lehet szülni. De még ne akarjunk. Nincs kész a házunk!

Kép
kata05
 
 


Dorka,hát ez igen meglepő magyarázat volt.Akkor én lenni ufó??????????Akkor mostmár értem hogy miért okoskodok folyton!!!Hisz az ufókat egy fejlettebb civilizációnak gondolják a földiek.Holnap gyártók egy csészealjat!!!

sutimano76
 
 


Dorka,szegény kutyus!!!Vizuálisan elképzeltem a szitut!!! :lol: :lol:
Remélem hangyák elköltöznek!!!!

sutimano76
 
 


Ki mikor kap táppénzt!!!Ma sikerült egy olyan számot felhívni,amit
1. felvettek,
2. illetékes volt,
3. és még segíteni is tudtak!!! HURRRRRRÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!

Szóval 5.hó 18-6. hó 14-ig papírom kb. 6.hó 24 körül adtam le a munkáltatónak,és hétfőn azaz 8.hó 3-án kapom meg az utalást!!!!!!!!!!!!Jelen időszakra 6 hét volt az átfutás!!!!!!!!!!

sutimano76
 
 


jajj süti ha a szélsőséges csoportoknak hiszel akkor lenni ufo..... ha a legelfogadottabb nézetet követed akkor csak pörögsz ezerrel:)))) és én azt tök szeretem:))))

én is nevettem rajta éjszaka... pláne amilyen képet képes vágni ilyenkor.....:)))))

én asszem visszafekszem aludni..... nemtommi de valami iszonyat fáradt vagyok.......
basszus azt írta a 35 hetes levél, hogy készítsek be az ágyra egy plusszz lepedőt ha elmenne a magzatvíz....... - már itt tartanánk? Kicsit meglepett....de hogy fáradékonyabb vagyok az tuti.. aludnék egyhuzamban..... Az normális?

KépKép
dorkamartini
 
 


Sziasztok!

Párom kelt reggel negyed ötkor, én is felébredtem, így már nem feküdtem vissza hanem megkávéztam és nekiálltam a vasalásnak. Annyi volt! 10-ig vasaltam! De még holnapra is maradt egy adag babaruha.

Madar, Peppino örülök hogy találkoztunk, Madar neked meg külön köszi, hogy hazahoztál.

Jövő heti taliban én is benne vagyok, igaz a párom délutános, úgyhogy akkor lányomnak kell babysittert keresnem. Én hétfőn dokizok, csüt-ön meg a lányom viszem szemészetre amúgy ok a többi nap.

Kata: Várj még egy kicsit a babával, a burkolóitok még nem végeztek. :lol:

Ma már mást nem csinálok csak pihizek.

A szülési szabadságot hogy kell intézni? Elvileg aug. 19-ig szabin vagyok, és 24-től kezdünk a suliban. Ha addig nem lesz baba, onnantól kéne szülésire mennem. Köszi a segítséget.

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Ja, Süti telszámod elmentem, küldök egy üzit és akkor neked is meglesz az enyém! Ugyanis csak ma reggel olvastam az üzid. :oops:

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Biztosító elment, egészen korrekt a hozzáállás, egyelőre nem is akarom elhinni, majd ha megérkezik a számlánkra a pénz. :roll: :)

Autó bepakolva, úgyhogy 10-15 perc és indulás. 8) 8) 8)

Vigyázzon Mindenki magára, Babákra, és pihenjetek sokat. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Taranee: én is örültem. Szívesen. :) Ha nálunk lesz a találkozó, ide hozhatod is a lánykád. :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


[quote="dorkamartini"]j írta:dorkamartiniajj süti ha a szélsőséges csoportoknak hiszel akkor lenni ufo..... ha a legelfogadottabb nézetet követed akkor csak pörögsz ezerrel:)))) és én azt tök szeretem:))))

én is nevettem rajta éjszaka... pláne amilyen képet képes vágni ilyenkor.....:)))))

én asszem visszafekszem aludni..... nemtommi de valami iszonyat fáradt vagyok.......
basszus azt írta a 35 hetes levél, hogy készítsek be az ágyra egy plusszz lepedőt ha elmenne a magzatvíz....... - már itt tartanánk? Kicsit meglepett....de hogy fáradékonyabb vagyok az tuti.. aludnék egyhuzamban..... Az normális?


Biztos normális, én is ezt érzem, mintha visszajött volna az első trimeszteri fáradság: gondolom előre pihen a szervezet, a babákkal már úgysem lesz idő pihenni.

Bár nekem most a férjem is közbeszólt: hajnal4-kor kelt, mivel szelet mondtak és akkor ő megy szörfözni és milyen jó lesz mindez napfelkeltében. Na persze sz él az nem fújt, de 5 volt mire visszabújtunk az ágyba, persze a kiscsajok felébredtek a pocimban, így én csak 7kor aludtam el, apa 9 kor hívott, hogy mindjárt itt van nálunk és hozza a mamit és a papit is.

Lehet én is visszafekszem, pedig ma dolgoznom is kellene.

t-pk
 
 


Ú, betöltöttük a 34 hetet. Az ikrekre azt mondják, hogy a betöltött 36 hét után, már nem számítanak korababának...

t-pk
 
 


Csajok, ezt mára küldöm nektek :)

“Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt a kézfogás és az önfeladás között,
És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel és a társaság a biztonsággal,
És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét és a bók nem esküszó,
És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget, a felnőtt méltóságával, nem pedig a gyermek kétségbeesésével,
És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd, mert a holnap talaja túl ingatag ehhez.
Egy idő után kitapasztalod, hogy még a napsugár is éget, ha túl sokáig ér.
És megtanulod, hogy valóban sokat kibírsz…
Hogy valóban erős vagy.
És valóban értékes.”

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti: jó neked.Én ma hívtam az egészségpénztárt,erre kiderült,hogy még meg se kapták a paíprjaimat.Na mondom fa.a.Gyorsan írtam is egy mailt a könyvelőnek,hogy mikor adta fel,vagy hogy fel van e adva már mert nekem se mindegy mikor kapok pénzt.És ugye a beérkezéstől számított 30 napon belül utalnak elvileg,bár ez ahogy látom nálad is több volt.Tehát aug vége előtt tuti nem kapok pénzt. :(
Vendég
 


Hgrita:: Befordul a baba, akkor azt érzed, hogy a szeméremcsontod nagyon feszül, ha mozgatja a fejet elég kényelmetlen, nekem elég fájdalmas is . A hasad lejjeb ereszkedik, egy babánál még jobban látványos, teljesen előrebillen és alacsonyabban van. Megnő a pisiingered és éjjel-nappal a WC-közelében kell maradnod. Nekem a két baba miatt nagyon fáj a hasam alja, ki akar szakadni, rendesen fognom kell .

Én speciel ezeket érzem.

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Sziasztok!

Húúú, páran nagyon tevékenyek voltatok már nagyon kora reggel :roll:
Én ma lusta napot tartok, csak alap és könnyű dolgokat csinálok meg :)

Csajok, egy kérdés: így a nagy nyári szabadságolások közepette reméljük, hogy mindenkinek a dokija itt lesz mire majd itt kell lenniük :wink: , de mi van abban az esetben, ha a dokink szabin van, átad egy kollégájának, és esetleg nála szülünk majd (az most mellékes, hogy csaszi v. sima szülés).

Ilyenkor gondolom annak "kell" adni a "hálapénzt" (bár tudjuk, hogy ilyen nincs :lol: ), szóval a borítékot, aki helyettesítette a dokinkat, és a dokink egy fillért sem kap? (Feltéve persze, hogy meg vagyunk elégedve a helyettesítő dokival.)



Ez viszont abban az esetben ciki, ha tervez az ember egy következő babát, és a régi dokinkhoz szeretnénk továbbra is járni (mert végül is neki pech volt, hogy pl. hamarabb indult be a szülés stb., meg hát szabira neki is menni kell valamikor), aki viszont ott maradt "üres kézzel" az előző babó után :roll: :roll:

Remélem érthető volt a kérdésem :lol: :lol: :lol:

Madar, nagyon jó balcsizást nektek :wink:
Vendég
 


Boboka: Nálunk is ez lesz a helyzet, ha Máté szeptemberben érkezik. Most szombaton akarom megkérdezni pont erről a dokim, remélem sikerül is érdemben tájékozódni. Nekem attól is függ, hogy behívom-e a helyettest, hogy szimpatikus-e. Én Andrissal 2 hetet feküdtem bent még 3 éve, akkor elég sok mindenkivel találkoztam. Volt aki szimpibb volt, volt aki nem. Ha nem tetszik a doki, majd az ügyeletesnél szülök.

Ilyen esetben szerintem ne csinálj ügyet a dokiddal kapcsolatban. Én végül Andrissal nem nála szültem, így nem is kapott semmi pénzt. Így második nekifutásra nem érzem a különbséget az ellátásban, és ez a normális. Mikor jársz hozzá magánban fizetsz becsülettel, így a hálapénzt magáért a szülésért adod. Szerintem. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Csunyeszka: Köszi a választ. Ennyire nem volt drasztikus a dolog, csak olyan furcsán forgolódott. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Köszi Rita.

Bár enyim doki azt mondta, hogy szeptemberben nem lesz szabin, augusztusban meg nem szándékozom ugyan szülni, de azért elméletben jobb felkészülni minden eshetőségre :) :)
Vendég
 


[quote="boboka"]S írta:bobokaziasztok!

Húúú, páran nagyon tevékenyek voltatok már nagyon kora reggel :roll:
Én ma lusta napot tartok, csak alap és könnyű dolgokat csinálok meg :)

Csajok, egy kérdés: így a nagy nyári szabadságolások közepette reméljük, hogy mindenkinek a dokija itt lesz mire majd itt kell lenniük :wink: , de mi van abban az esetben, ha a dokink szabin van, átad egy kollégájának, és esetleg nála szülünk majd (az most mellékes, hogy csaszi v. sima szülés).

Ilyenkor gondolom annak "kell" adni a "hálapénzt" (bár tudjuk, hogy ilyen nincs :lol: ), szóval a borítékot, aki helyettesítette a dokinkat, és a dokink egy fillért sem kap? (Feltéve persze, hogy meg vagyunk elégedve a helyettesítő dokival.)



Ez viszont abban az esetben ciki, ha tervez az ember egy következő babát, és a régi dokinkhoz szeretnénk továbbra is járni (mert végül is neki pech volt, hogy pl. hamarabb indult be a szülés stb., meg hát szabira neki is menni kell valamikor), aki viszont ott maradt "üres kézzel" az előző babó után :roll: :roll:

Remélem érthető volt a kérdésem :lol: :lol: :lol:

Madar, nagyon jó balcsizást nektek :wink:


Boboka: dokim itt hagyott úgy, hogy senkire nem hagyott rá ... de ha ráhagyott volna is, akkor is ez lenne a helyzet: amikor bemegyek a kórházba én előre pénzt dokinak nem adok (ezért biztosítom be magam, hogy választot szülésznőm legyen mindkét kórházban!), ha nagyon elégedett leszek, akkor egy idegennek maxmax 20000 ft-ot, ha nem tett semmi extrát: tehát nem maradt velem a műszakon túl, nem jött be szabadnapon, nem jött be éjjel , "csak" a dolgát végezte, és NORMÁLIS volt emberileg ... ha extra is volt benne, akkor sem adnék 35-40000-nél többet egy idegennek! ... szülésznőnek kb ugyan ennyit, és ugyan így ... választott doki meg már jól megszedte magát a terhesgondozás során: nem gondolom, hogy köv. babánál bármilyen rossz érzésem lenne azzal kapcsolatosan, hogy "lemaradt" erről a szülésről, és az ehhez járó borítékról ...

Többiek, hogy gondoljátok?

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Boboka!

A pénz azé, akinél szülsz. Az Ügyeletes kérdés szerintem könnyebb is, mert ott nem is "kell" adnod, hisz nem beszéltétek le előre, persze ha tényleg "hála"pénz, akkor az más. Én egyébként egy helyettesnek se biztos, hogy adnék annyit, mint az eredetinek.
Az, hogy a dokid épp szabin van, és nem kap pénzt a szülésért, az ő kockázata, azért egy el nem végzett dologért csak nem kell adni! Jó esetben ezt az orvos is tudja, és nyugodtan mehetsz hozzá tovább. Ha nem, mert nehezményez valamit, akkor meg jó is, ha lecseréled! :D:D
Egyébként egyre inkább azt gondolom, hogy egy jó orvos attól jó orvos, hogy nem a pénzre megy (nem is értem, ezt a "mennyit kell adni, mert úgyis megkapják), hanem igaziból igyekszik figyelembe venni a körülményeket is. Ha valamiért nagyon meg vagyok elégedve a mostani dokimmal, az az, hogy tényleg figyel ránk a pénzkérdésben is (azon kívül, hogy pl. a múltkor annyira természetesre sikerült a kenetvétel, méhszájvizsgálat, hogy szinte észre se vettem (nem a fájdalom miatt, mert az általában nem fáj, hanem azért, mert közben beszélgettünk, nem volt az a "pucér vagyok" érzetem, hanem inkább a "jé, megvizsgált" jutott utólag eszembe, pedig amúgy eléggé nem szeretem, ha vizsgálnak)). Pl. a CTG kapcsán nem rendelt minket a rendelőjébe, hogy egyrészt várakozzunk és másrészt fizessünk. A korábbi dokimnak még a 4. gyereknél sem jutott ez eszébe, pedig ugye az utolsó hónapban az egyszerűbb esetben is 4-szer kell legalább meglátogatni a CTG miatt, és fizethet mindenki a vizsgálatért is minden alkalommal. Kifizetném, ha úgy gondolná (megtehetjük), de azért jól esik, hogy erre is figyel, és így több maradhat itthon...
(Érdekes, hogy mennyire más tapasztalatok lehet egy orvos esetében is, már olvastam róla az a véleményt, hogy pénzéhes, erre én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Vannak fix árai a rendelésen is (az elején megnézhettük, tájékoztattak róla), de annál is azt látom, hogy nem fizetteti ki az egészet.)

Astrid

Kép
astrid
 
 


ÉS az előzőhöz: azért elég szép órabér alkalmanként egy kb 15-20 perces, nagyon-nagyon max fél órás kontrollért minden alkalommal elfogadni 7000 forintot (ez ami tarifánk, de tudom, itt Pesten ez az alja, ennél csak többeket kérnek!) ... az meg, hogy nincs ott a szülésnél? ... hát, én nem gondolom, hogy azért ezeken felül (terhesgondozásból befolyt pénz) még egy el nem végzett munkáért bárki is pénzt várna tőlünk ... ha meg egy doki mégis ilyen, attól visítva kell menekülni !!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Mi minden alkalommal 10ezret adunk a dokinak (UH nélkül, azt mindig a kórházban csinálja ingyen, és ha valami gond volt, akkor is oda kellett bemennem, ott vizsgált meg, azaz nem kellett magánba menni plusz pénzért), így ha végigcsináljuk vele a terhességet már 100ezernél tartunk. Én például a 10xezést is durvának tartom, annyit most ki sem utdnánk fizetni. Ezért remélem nem lesz fix tarifa. Ha igen, gondolkodhatunk, mi legyen.

Egyébként akkor sem kell félni, ha ügyeletben szül az ember. Én azért bízom annyira az orvosokban, hogy becsülettel ellátják a dolgukat. Muszály bízni, mert történhet olyan helyzet, hogy nem tud az ember a választottnál szülni. És szinte minden orvosnak van magánpraxisa, így van olyan kismama, aki a mi ügyeletesünkért fizet ki 80-100ezret magánban.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Köszi csajok a véleményeket :)
Vendég
 


Én semmiképp nem szeretnék az ügyeletesnél szülni, csak max annál, akinek átad, mert 100 %, hogy császár lesz, és azért egy nagy hasi műtét esetében jobb képben lenni, hogy kinek a keze alatt is vagyunk :)

(Ettől függetlenül nagyon remélem, hogy akik a klinikán dolgoznak azok egytől egyig jó orvosok.)

De persze a babók kiszámíthatatlanok, hogy mikor akarnak kibújni :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Rita, és mennyit szándékozol adni, így h 10 ezret fizetsz? Az enyém doki is ennyiért rendel és fogalmam sincs mennyit kéne adni a végén. Mondjuk ő 1000 % h ott lesz a szülésnél. (ja azt nem is mondtam nektek h az erős Antóniának is ő a dokija). Nálunk 10 ezerben benne van a vérnyomás mérés, vizeletvizsgálat, uh, manuális vizsgálat és a kedélyes beszélgetés.

Kép
kata05
 
 


Boboka
Akit már odaengednek műtőasztalhoz, annak valamit tudnia kell. És általában, ha egy kezdőbb az operatőr, akkor egy tapasztaltabb orvos asszisztál. (legalább 2 operáló orvos van egy császárnál :wink: )
Vendég
 


[quote="hgrita"]M írta:hgritai minden alkalommal 10ezret adunk a dokinak (UH nélkül, azt mindig a kórházban csinálja ingyen, és ha valami gond volt, akkor is oda kellett bemennem, ott vizsgált meg, azaz nem kellett magánba menni plusz pénzért), így ha végigcsináljuk vele a terhességet már 100ezernél tartunk. Én például a 10xezést is durvának tartom, annyit most ki sem utdnánk fizetni. Ezért remélem nem lesz fix tarifa. Ha igen, gondolkodhatunk, mi legyen.

Egyébként akkor sem kell félni, ha ügyeletben szül az ember. Én azért bízom annyira az orvosokban, hogy becsülettel ellátják a dolgukat. Muszály bízni, mert történhet olyan helyzet, hogy nem tud az ember a választottnál szülni. És szinte minden orvosnak van magánpraxisa, így van olyan kismama, aki a mi ügyeletesünkért fizet ki 80-100ezret magánban.


Igen, nagyon igazad van: akkor is előfrdulhat, hogy nem a dokidnál szülsz, ha éppen nincs szabadságon, nem szabad erre nagyon rágörcsölni ... 10 ezres tarifánál is túlzásnak tartom a 10szeres szülést !!! ... én attól függően adok 55-70 között, hogy mi lesz a szituáció: ha éppen munkaidőben szülünk, vagy ügyeletes lesz, és nem lesz császár, akkor kap 55-öt és örüljön: munkaidőben még ennyi plusz jött neki, minimális erőfeszítéssel
... az extrák más tészta (ha éjjel, pihenőnapon jön be a kedvemért .... és megint más, ha még műt is !!!) ...

És igen: őnála is születnek ügyeletben sorban a babák, nem tudom róla elképzelni, hogy mind emberileg, mind szakmailag ne nyújtsa a maximumot úgy, hogy egy fillért sem várhat tutkóra ... persze utána nem fog minden nap lemenni az osztályra és megkérdezni: tudsz szoptatni, minden rendben ???

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="boboka"] írta:bobokan semmiképp nem szeretnék az ügyeletesnél szülni, csak max annál, akinek átad, mert 100 %, hogy császár lesz, és azért egy nagy hasi műtét esetében jobb képben lenni, hogy kinek a keze alatt is vagyunk :)

(Ettől függetlenül nagyon remélem, hogy akik a klinikán dolgoznak azok egytől egyig jó orvosok.)

De persze a babók kiszámíthatatlanok, hogy mikor akarnak kibújni :roll: :roll: :roll:


Én meg pont erre mondom: semmire nincs garancia, még ha a dokid elvileg van, akkor se ... és ha aznap elüti egy autó és nem hagyott ott senkire ??? ... én is csaszis leszek nagy val-gel, frászt is kapok a gondolattól, hogy nincs a dokim, de a dokim is szokott ügyeletben lenni, és akkor ott ő sem jó? ... amúgy meg akár kire hagyna, az nekem ugyan úgy idegen, mint akit éppen ügyeletben találok .. az ügyelet pedig nem egy "rossz szűrő", oda nem a selejt - orvosok kerülnek, mindegyik ad ügyeletet ...

Te az ország egyik legjobb intézményében szülsz, nincs okod aggódni amiatt sokat, hogy ha nincs a dokid, kinél szülsz ... nekem annál inkább, de inkább nem teszem, lesz, ahogy lennie kell ... bízom abban, hogy jó kezekbe kerülök, mást nem nagyon tehetek :cry:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?