Új privát üzeneted érkezett!

én ezt találtam a teákról,én fogom inni ,ártani nem árt!!!

http://baboca.blog.hu/2007/11/01/felkes ... re_ii_teak

sutimano76
 
 


Sziasztok! Kissé eltűntem, de azért nyomon követtem az eseményeket.

Először is: Orsica!!! Nagy-nagy gratuláció Blankához és a kettős szülinaphoz! Nem semmi... Kitti is biztos örül, hogy egy kistesót is kapott ajándékba.

M.anikó: én is hallottam a málnalevél teáról, hogy jó. Már be is szereztem egy Herbáriában, de nem tudom, pontosan hogy kell inni, erről megoszlanak a vélemények. Olyat is hallottam, h 2 hétig kell inni, utána meg egy hétig abbahagyni a várható szülési időpont előtt. Hát csuda tudja.

Én is benéztem az Uzsokiba, mert már nagyon kezdtem aggódni. Igaz, nem jártam végig teljesen, mert a szülőszobák mind foglaltak voltak, a gyerekágyas részbe meg, ugye, nem lehet bemenni, DE:

Biztos nagyon durvára számítottam, de én nagyon meg voltam vele elégedve, amit láttam!! Tiszta, hűvös folyosók (kint 30 fok), port nem láttam szállingózni, a wc és a zuhanyzó teljesen tiszta, ahova benyitottam. Persze régi csempék, de hát anno amikor a szülészetre jártam a Jex doktornőhöz vizsgálatokra, ott sem volt semmivel sem rózsásabb a helyzet...

Szóval azt mondom, sztem azért simán kibírnék ott 4-5 napot. Illetve máshol sem hiszem, hogy jobb lenne.

Kép
Kép
sanghai
 
 


Ja, most látom, h Sutimano linkelt be leírást a teákról. A palástfűről is hallottam jókat!
Szerintetek lehet inni együtt a 2-t?

Sanghai

Kép
Kép
sanghai
 
 

 
 

Sanghai: én is elkezdtem inni a teát. Napi egyszer egy csészével, amibe 1 kávéskanállal teszek, s leforrázom. Nekem nem mondták, hogy abba kell hagyni. Igaz semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy használ, csak néphiedelem, majd meglátjuk.

Holnap megyek vérvételre. Ma voltam orvosnál, minden rendben Dórikámmal. Doki szerint nem lesz óriásbébi, szerencsére.
Ti hogy bírjátok a meleget? Nekem folyamatosan melegem van, nem győzök tusolni, inni.

Köszi a jó híreket a kórházról, egy kicsit megnyugtat a dolog.
Kellemes babavárást, babázást.

Anikó

m.anikó
 
 


Anikó,majd pár hét múlva a szülés történet után ,számolj be kérlek a tea hatásáról vagy hatástalanságáról,köszi.

sutimano76
 
 


Sziasztok!


Orsica: nagyon köszi a szülésbeszámolót! Ki volt az ügyeletes orvos?
Kitti hogy fogadta a picilány születését?

Judit: köszönöm a Halicar tippet, vettem én is a patikában.

Málnalevél teát a héten én is elkezdtem inni, egy teáskanál egy bögréhez. Homeopátiás golyót is szedek már, ebben kicsit jobban hiszek.
Hétvégén még anyukámékhoz vidékre akartam utazni, de a méhszáj már egy ujjnyira nyitva van, így a doki nem nagyon ajánlotta a messzebbre való utazást.

Legyetek jók kismamik és anyukák!

Stocki

Kép
stocki
 
 


sziasztok!

latom sokan aggodtok a korhaz allapota miatt.
hat ahogy Eszter is irta.. eleg szornyu. de ez egyenlore ugysem valtozik. a baba meg majd karpotol mindenert :lol:
A hajlektalan ketszer is bejott bizony igy volt.. :roll:
es a csaszarosok nem hatul voltak akkor meg amikor mi voltunk. mivel Eszter is csaszis volt es o se ott volt ahol a jobb zuhanyzok es wck vannak. egyebkent azt sokszor bezartak :shock:
fertotlenitot ilyeneket vigyen mindenki. legrosszabb ugyanis tenyleg a wc es a zuhanyzo.
Vki irta h olyan szobaban volt ahol 4 agy es abbol a szobabol nyitl meg egy szoba ahol szinten annyian voltak.
Nos en is abban voltam. Eleg borzaszto volt igen.
Folegh en kivul voltam. Es ugye rajtunk keresztul maszkaltak. sztem ez mind a ketto resznek idegesito..
halistennek utolso napon mar csak ketten voltunk.
az 5 napot pedig teljesen betartottak.
a szuloszoba jo allapotu,de vajudo tenyleg nincs..

sanghai:
te melyik zuhanyzot es wct nezted ? :lol: :lol:
vanegy ami jo allapotu,de 8-22ig adjod le a babot, akkor tudsz menni zuhizni, eselytelen h annyi no ugyanoda bejusson es akkor bizony a masikat kell valasztani..
ahol moha no a csempen. es oriasi pokok maszkalnak 8)
szuper volt.....
na meg gatsebbel meg frissen szulve nem biztos h eltudsz tipegni a jobbikba :(
nekem legalabbis nem ment.. inkabb a kozelebbit valasztottam.
abbol volt ketto is. mindketto hasonlokeppen szornyu.
na de nemszedtem ossze semmit halistennek.

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!

A szobák az első emeleten vannak ahol eddig a nőgyógyászat volt, vagy hátrébb a szülőszoba után?

Kép
gabcsi1
 
 


:oops:

Kép
gabcsi1
 
 


Maumau:
nem tudom, melyik az elülső meg a hátsó, de ahova benyitottam, az ott a folyosó közepe táján lehetett, és nem láttam se mohát, se pókot :roll: . Különben biztos nem lelkendeztem volna ennyire. A wc is ennek a közelében volt, azt fel is kellett avatnom, de nem láttam semmi kifogásolnivalót.
Igen, abban igazad van, h simán lehet, h az ember csak a közeliig jut el. Persze felszerelkeztem már domestos kendővel, meg wc-ülőke fedőlappal, meg gumikesztyűvel :lol: , remélem, szkafander nem fog kelleni, mert azt nem találtam.
Én egyébként eléggé viszolygok minden kórháztól, apukám most volt a Korányiban, kétágyas szobában, tiptop zuhanyzóval, de én ott sem szívesen feküdtem volna 5 napot...

Nem értettem, miért kell 8-22 óráig leadni a babát? Utána nem fogadják?Tényleg, ez hogy megy? Minden pisilésnél irány előbb a csecsemős rész, ami ha jól láttam, a folyosó végén van?
Zuhanyzásnál ilyenkor ajánlják egyébként az intim mosakodógélt? Vagy vmi tökösebb fertőtlenítőt?

Köszönöm a válaszokat a tapasztaltabbaktól, ilyen kis gyakorlati dolgokról el sem tudom képzelni, hogy zajlik.

Kép
Kép
sanghai
 
 


Sziasztok.

Engem is érdekelne amit sanghai kérdezett. S még az is, hogy egész nap az anyukával kint van-e a baba, s éjszaka is vele van-e, vagy be kell adni, esetleg választható?
Kezdek egyre lassúbb, lustább lenni, főleg ha meleg van:-( pedig elvileg még van majd 4 hét. Nem fáj semmi csak kedvetlen, nyűgös vagyok, nektek volt ilyen?

Anikó

m.anikó
 
 


Sziasztok!

Este 8-kor kell beadni a babát, ilyenkor fürdetik őket, átöltöztetik, adnak pelust, vizet éjszakára. Ezzel kb. 10-re vannak meg, valamikor előbb is, és akkor jönnek szólni, hogy lehet menni a babákért. Reggel pedig 7.15-re kell betolni őket, ilyenkor jön a doki néni és a vizsgálatok. Itt 10-kor lehet kihozni őket, addig úgyis vizit neked zuhany meg pihi.

Az első éjszaka benn van a baba a csecsemősöknél. Aztán ha nagyon akarod, beadhatod második éjszaka is, de akkor már szokták húzni a szájukat. Mondjuk ha reggel szültél, akkor megkérdezik, hogy szeretnéd-e éjszakára, vagy vigyék el. Ha este akkor tuti beviszik. Jobb is, legalább 1 éjszakád legyen még, utána úgy se lesz több :lol:

Anikó! Ne aggódj, alap helyzetben sem lehet ezt a hőséget bírni, nem hogy nagy pocakkal, én is az utolsó két hétben úgy lelassultam, hogy nem ismertem magamra, pedig még hőség sem volt.

Kitti egész jól fogadta tesó érkezését, az első héten minden regel azzal kelt, hogy hugi,hugi,hugi. És menni kellett hozzá. Ez ma már nincs, de édes nagyon, puszilgatja, néha elkéri kb 10másodpercre, még nem vágott hozzá semmit :wink: , egyedül arra leszek kiváncsi hogy viszem ki a kettőt egydeül sétálni. Most kimentünk négyen, de abből ha egyedül vagyok mi lesz, azt nem tudom :oops:

Mindenkinek jó babavárást, már nem sok van csajok!!!

Küldök tesókról képet:
Kép

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Orsica,gyönyörűek a lányok,gratula!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Most találtam csak rá erre a fórumra, de nagyon örülök neki, mert pont ilyet kerestem már több hete!
33.hétben vagyok és az orvosom Dr. Hajdú Gábor főorvos, elvileg ugye az Uzsokiban fogok szülni, ha minden igaz szeptember 5-e körül:) Kicsit tartok tőle, olvastam az elmúlt pár órámban itt mindenféle véleményt.
Esetleg itt az msn címem: kicsicsajszi@hotmail.com

Nagyon örülnék, hogy aki friss uzsokis kismami, felvenne, és eloszlatná a kétségeimet, mert eddig nem nagyon voltak:(
Jahh, és tök jó fejek vagytok:)

Puszi mindenkinek!!!
Krisztimami

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Orsica: nagyon szépek és aranyosak a lányok,gratulálok!!!

Stocki: Mi van veled???? Eltűntél!!Vagy lehet, hogy már nem egyben vagytok???? :?:

Zsófi, te hogy vagy???? NST-el minden rendben????

Én most nagyon rosszul vagyok.Tegnap voltam vérvételen, és 8 adatommal is probléma van,(vérszegénység,vashiány stb.) de orvos majd csak jövő héten fog látni.
Nekem nagyon durván dagad a lábam....nem tudom,h ti hogy vagytok ezzel a dologgal?!

Legyetek jók és további szép napot mindenkinek!!!!

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Sziasztok!

Orsica: gratulálok a lányokhoz, nagyon édesek!

Judit: aranyos vagy, hogy hiányolsz. Még nem szültem, bár jelét sem érzem, nincsenek jóslófájásaim, bár a méhszáj már nyitva.
Szerencsére engem elkerült a lábdagadás, vizesedés.
Nem tudnál dokihoz mégis elmenni a héten a leleteid miatt?

nyuszimuszi: Üdv itt! Én még ugyan nem feküdtem bent, csupán hetente járok ctg-re, de nem látom olyan vészesnek a helyzetet. Talán maumau szülése óta eltelt két hónapban jobban ügyelnek a higiéniára. Majd referálok, ha lesz pontos infóm.

Engem is érdekelne, vajon intim mosakodógél használata ajánlott-e szülés után.

Mindenkinek a legjobbakat!

Kép
stocki
 
 


Orsica,nagyon édesek a lánykáid,Blankához pedig még egyszer gratulálok.

Tegnap voltam a dokimnál,és azt mondta,nagyon szép kis szülőszobát és vajúdót csináltak az ideiglenes szülészeten.Azt mondja,egy hosszabb szülést vezetett le éppen,alaposan szemügyre tudta venni.Ami nincs,az a 1-2-3 ágyas fizetős szobák,de azt a 4-5 napot ki lehet bírni.Csak kívülről tűnik háborús övezetnek.Engem megnyugtatott,de vasárnap reggel megyek a kórházba UH-ra,és jól körülnézek majd.

Kép
v.andi
 
 


Szgiuditta,

köszönöm kérdésed, a ctg-k rendben vannak, bár ma alig akart felkelni Dorka, így 40 percig feküdtem bent a 20 helyett. De az utolsó 10 percben hívott apukája :), és ha hiszitek, ha nem, utána majd' kirúgta a hasamat! :D Pedig addig horkolhatott, mert semmi mozgás nem volt.

A lábdagadás néha nekem is van, ha nem fekszem eleget, de szerencsére csak a lábfejemen. Olyankor úgy néz ki a lábam, mint Pumuklié. :lol:

Képzeljétek, voltak ilyen jósló fájásaim, olyan volt, mint régen egy-egy menstruáció első napján a méhgörcsök. Egyáltalán nem fájtak, de azért megijedtem, h most akkor mi van? Megyünk szülni?

Szerencsére a dokim megnyugtatott, minden OK, a véreredményem is, a méhszáj meg teljesen zárt, úgyhogy Dorka még nem igyekszik annyira nagyon. Bár lehet, h jobb lenne, mint így pocakosan ebben az őrült hőségben...

Egyébként én is olyan vagyok, mint a kifacsart citrom, szerintem ez tök normális. És még éjszaka sincs enyhülés. Tiszta trópus!

Kép
Kép
sanghai
 
 


sziasztok

a szuloszoba meg a csecsemo resz miatt nem kell aggodni.
azt teljesen szep egybe van.
vajudo ugyan nincs kulon de nem gaz!
a szoba is elviselheto. mit varnank egy korhaztol ?
a higenia gaz. de ez van.
en nem kaptam el semmit halistennek,de azt hittem tuti elkapok :lol:
egyebkent ahol vannak a szuloszobak meg a csecsemok, na ha onnan kijottok van egy hosszu folyoso.. jobbra szebb minden. (ertem ez alatt a wct zuhanyzot )
balra meg gaz :lol:
aki eler a tavolabbiba az oda menjen :wink:

Netti
Kép
maumau
 
 


egyebkent le a kalappal elottetek.
en mar majusban ki voltam a melegtol.
pedig akkor nem is volt olyan.. de mar az sok volt akkora pocakkal :shock:
meg jo h hamarabb jott ket hettel :lol:
ki se fert volna ha vegig hordom mondjuk :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!

Judit! Lábdagadás! Próbálj meg sótlanul enni, és egész nap rakd föl a lábad ( ha tudod) De a meleg miatt nagyon nehéz nem vizesedni. A leletek miatt meg ne aggódj, ilyenkor mindenki vérszegény és vashiányos lesz, gondolom szedsz vasat. Én is "csillagnélküli" lelettel kezdtem, a végére meg tele lett rossz eredménnyel. De nem foglalkozott vele a doki, majd visszaáll utána.

Stocki, Sanghai ! Kitartást nektek, nagyon durva lehet most, én örülök, hogy nem 40 fokban kellett mennem, ill. tolatnom :lol:

Családient.hu vonalzók


Kép
orsica
 
 


Sanghai:

Nekem is volt tegnap apró görcseim, de tényleg nagyon enyhék voltak. Mivel nem tartott sokáig nem is foglalkoztam vele.

Nem tudom, hogy mi történt velem tegnap, de szinte egész nap ágyban voltam és aludtam. Nem tudtam semmit se csinálni, mert iszonyat le voltan gyengülve. De ez a meleg kikészít :x

Orsica: Teljesen elhagyom a sót (amúgy is egy kicsit sótlanul főzök :D )
Fel is teszem a lábam. De van olyan hogy már arra kelek,hogy dagadtak a lábaim. Hét elején kicsit túl hajszoltam magam, ugye nekünk is most kell költözni (pakolás, takarítás stb stb) na akkor megijedtem mert az egész lábszáram dagadt volt.

Stocki és Sanghai vigyázzatok magatokra nagyon, hisz ti vagytok a legközelebb!!!!!Még én is azt kérem a kicsitől,hogy maradjon még nyugton egy kicsit, de néha úgy érzem,hogy nem fogom tudni végighordani. De hátha. Azért is mert az orvosom aug 10-21-ig szabin lesz.

Tényleg, ti mit visztek be magatokkal a kórházba???? Már megvettem sok mindent, de félek,hogy valamit elfelejtek!!!

Szép napot mindenkinek!!!! Bírjuk ki ezt a hőséget ma!!!!!!!

Judit

Kép
szgiuditta
 
 


Sziasztok!
Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz a vége. Nem elég ez a hőség, még terheléses cukorvizsgálatra is mennem kellett. Alig tudtam meginni a cukoroldatot, fel sem oldódott az a rengeteg cukor a pohár vízben.
Lányok valahogy csak kibírjuk ,én is ezzel nyugtatom magam, hogy már nem sok van.
Judit neked is kitartás, időnként szerencsére azért akad egy-egy hidegfront, ami elviselhetővé teszi a forró napokat, reményt ad, legalábbis számomra. Ennyi időjárás jelentést még soha nem néztem, mint most :)
Anikó

m.anikó
 
 


Anikó,persze,hogy kibírjuk.HIszen a baba kárpótol mindenért.Én is ezt az egyet nem szerettem volna,hogy a nyarat kismamiként éljem meg,pláne a legnehezebb időszakot,és tessék,meg is kaptam.
Hol ittad a cukros lötyit?Az Uzsokiban nagyon jó fejek.Jól elkavarják,citromot is nyomnak bele,nekem semmi bajom nem volt vele,leszámítva azt,hogy az értékem magas lett,most diétázom.

Kép
v.andi
 
 


v.andi: jó neked, hogy ilyen aranyosak voltak. Én a XV. ker. sztk-ban ittam. Fel sem oldódott a cukor a vízben, már a felénél émelyegni kezdtem, s akkor szóltak, hogy gyorsabban igyam, mert telik az idő :evil: Eredményért kedden megyek, remélem jó lesz.
Anikó

m.anikó
 
 


Csajok, kibírjuk!

Én egyébként elég jól viselem napközben, csak két dolog lehetne jobb: 1. kicsit "bezárva" érzem magam, mert már minden félórában kifáradok, nem tudok takarítani v. főzni, v. akármit. 2. Éjszaka sincs lehűlés...

De majd elmúlik ez is. Most meg holnapra hidegfrontot mondanak.

Nekem a XIV. sztk-ban nem is kellett innom cukros vizet, hanem zsemlét és tejet kellett reggelizni 2 órával előtte (éhgyomrit nem is csináltak asszem), és szólni kellett, amikor idő volt. Szerencsére minden OK volt, így nem kellett további szurkálásokon részt venni.

Egyébként szerintem nem is nekünk a legdurvább, hanem a kis pockoknak, akik nemrég születtek! Hideg ellen fel tudod öltöztetni, de meleg ellen? Lehet egyáltalán ventillátorozni? Vagy attól megfáznak?

Kép
Kép
sanghai
 
 


Anikó,Te is mehetsz az Uzsokiba minden vv-re,ha ott fogsz szülni.Én mindig odamegyek,mert ott legalább bekerül a rendszerbe az eredmény,és a doki is azonnal látja.A cukros már aznap délután elkészül.

Sanghai,akkor neked szerencséd van.Én is teszt reggelivel kezdtem,mert dokikám szerencsére nem szadista,de mivel annak az értéke a felső határon volt,így kellett csinálni egy cukrosat is,ami sajnos magas lett,ezért most diétáznom kell.Érdekes egyébként,mert a zsemle tej után 1 órával kell levenni a vért,és a cukros után kell 2 órával :shock:

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok Lányok!

Azért valahogy kibírjuk, néha jön egy kis enyhülés, az segít. Én októberre várom a kis pockot, van még időm bőven. Szerintetek mikor kell vagy érdemes elkezdeni vásárolgatni. És valahol találok egy lista félét, hogy "kezdőcsomagként" mit kell beszerezni? Sajan, nekem nem sok segítségem van, édesanyámat kb. egy éve láttam utoljára, a kedvesem mamija 250 km-re tőlönk, így kicsit ijedt vagyok a kezdést illetően, de majd megoldom és is valahogy, nem igaz?

Anikó!

A XV. kerületben laksz? Én is, és az Sztk-ba járok terhesgondozásra Szunyoghy dokihoz. Nincs fogadott orvosom, de remélem minden rendben fog menni.
symont
 
 


Sziasztok!

Ma voltam bent a kórházban és a következőket tudtam meg.
2 csomagot kell csinálni, az egyikbe kell rakni egy hálóinget amit nem sajnálunk, papucsot, tisztálkodószereket, buborékmentes vizet, eldobható bugyit, betétet. (tehát olyanokat amikre a szülésnél szükség lesz) a másik csomagba olyanokat amikre a 4 napban szükség lesz. betöltött 4nap után engednek haza. a babának csak popsitörlő kell és még lehet valami puha takarót is. az első nap nem adják oda a babát éjszakára, de ha reggel szülünk el lehet hozni őket, de estére biztos hogy elviszik az első nap. kint a folyosón van egy házirend azt be kell tartani, rajta van hogy mit mikor kell csinálni. mellszívót azt mondták h jó ha viszünk, de nem szükséges.

Szia Symont:

én augusztusra vagyok kiírva, de kb 2-3 hete elkezdtem vásárolgatni, de amit a szüléshez vinnem kell azokat talán egy picit előbb összeszedtem, biztos ami biztos.

Kép
gabcsi1
 
 


symont: igen a XV ker.-ben lakom, s én is a Szunyoghyhoz járok. Nekem sincs fogadott orvosom,de eddig szerintem rendesen elláttak, minden vizsgálat megvolt, aminek kell, időpontra jártam,nem kellett várakoznom, s a doki is rendes. Szerintem vásárolni folyamatosan érdemes, nem egyszerre, így az élvezet is nagyobb, s a költség is megoszlik. Listát itt is írtak egyszer, ha visszalapozol megtalálod, de bármely bababoltban adnak szerintem.

Kellemes babavárást, babázást.

Anikó

m.anikó
 
 


Gabcsi,köszi az infokat.Én már megnyugodtam kórház tekintetében.Inkább már szülnék.

Azt nem tudjátok véletlenül,hogy az Uzsoki hány napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot kér?Állítólag kórházanként változó.

Symont,nekünk sincs segítségünk.Nálunk még csak egy üres,de frissen kifestett babaszoba van.A kombi kiságyat és komódot már megrendeltük itt: http://www.helimexbaby.com/.Néhány ruhácskát már vettem itt: www.ruhafalva.hu , és itt: http://www.scamp.hu/
Kimosni még nem tudom,mert nincs hova tenni.A barátnőm kisfia pont egy évvel fiatalabb,mint mi leszünk,tőle kapunk sok sok ruhát.Anno az én nagy fiamtól örökölt az ő nagyobbik fia :wink: :lol: A többi holmit augusztus közepétől terveztük,hogy beszerzünk mindent.

Én csináltam saját magamnak listát,de rengeteg okos babakelengye lista van a neten.

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok kismamik!!!

Én elvileg szeptember 5-én szülök, az Uzsokiban, Dr. Hajdúnál, de kicsit félek a mostani kórházi körülményektől. Van egy ismim a Szent László kórházban, mondta h ott nagyon jó minden, lehet vízben vajúdni, meg külön szoba stb..persze pénzért, de ha nekem az illetékes kórház az Uzsoki, és megvan a doki akihez járok, elmehetek máshova? vagy nem tudom ez hogyy működik :oops:

Én is már összekészítettem nagyjából a kórházi csomagot. Ha az Uzsokiba megyek, akkor nem kell a babunak ruhát vinnem meg ilyenek? pedig azt is beraktam a táskába :lol:

És milyen szoptatós teákat javasoltok?

Köszi h segítetek! Mindenkinek kitartás, én elég jól vagyok! :)

Puszi

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Szia!

Jelenleg a szülés nincs még illetékes kórházhoz kötve, bárhol szülhetsz. Elvileg az ügyeletes köteles levezetni a szülésedet bármelyik kórházban. Dokit cserélni kicsit macerásabb, mert ha már előrehaladott a terhesség nemnagyon szokták elvállalni...

Az uzsokiban csak hazamenős ruci kell a babának :wink:

A szoptatós teával meg csak óvatosan, mert sok babának fáj tőle a hasa. Szülés után én is ittam literszámra, de kb. 3 hét múlva elkezdett hasfájós lenni a babám. A gyerekdoki javaslatára abbahagytam a szoptatós teát és szerintem javított is a helyzeten.

Kép

Kép
ursus
 
 


Sziasztok!

a kórházban javasolták a szoptatós teát, de mindenki maga dönti el hogy akarja e vagy sem. a babának mindent adnak egyedül a popsitörlő kell, meg majd a hazamenős ruha. amúgy azt mondták bent, hogy nagyon kicsi a szülőszoba volt olyan, hogy kint kellett vajúdnia a kismamának a folyosón mert foglalt volt. Remélem azért nekünk nem kell:)
amúgy a szülőszoba és a csecsemős rész szép rendes és tiszta, és a kórtermek sem vészesek, ki lehet bírni.
Amúgy én úgy tudom, hogy ha van választott orvosod akkor amelyik kórházhoz ő tartozik abban kell szülni. ( de lehet én tudom rosszul).

Kép
gabcsi1
 
 


Nyuszimuszi,sztem ne idegeskedj az Uzsoki miatt,hidd el gond nélkül lehet ott is szülni,és sztem nem a sok alternatív vajúdási módoktól függ,hogy milyen lesz a baba születése.Tényleg 4-5 napról beszélünk,túlélhető.
Hozzáteszem az Uzsoki soha nem arról volt híres,hogy rossz kórház lenne.

Szülni bárhol lehet az éppen ügyeletes orvosnál.

Én anno a fitolac teát ittam,de ha igény szerint,és ügyesen cicizik a baba,akkor nincs szükség teákra,mert a kereslet kínálat működik,és a baba kialakítja a neki szükséges mennyiségű anyatejet.
Én ezt az oldalt javaslom neked,ha még nem olvastad:
http://www.lll.hu/

Kép
v.andi
 
 


Symont,Anikó Amíg nem mentem egy magándokihoz,addig én is a Szunyoghyhoz jártam,velem is nagyon normális volt,és volt osztálytársam anyukája nála szülte mind a két gyerekét és nagyon meg volt elégedve(megjegyzem 30-35 év távlatról van szó),de ő most hol vezet le szülést,vagy akkor nem is nála fogtok,hanem az ügyeletesnél????

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat, igazából nem mondom, hogy nem jó nekem az Uzsoki, mert még sosem voltam ott, most megyek mindjárt UH-ra még a rendelőbe, és gondolom ezentúl a CTG-k és az UH-k is ott lesznek majd az Uzsokiban. Szóval ígyis úgyis megnézem, ugy tudom majd meg, hogy mi a helyzet ott. Csak első babám, aztán nagyon nem vagyok otthon még szinte semmiben:) :S
De nembaj, senki sem ugy született, hogy mindent tud. Lesz időm belejönni:)
De az mondjuk jó hír, hogy adnak szinte mindent a babának, van olyan kórház, ahol szó szerint semmit... Már itt a plusz pont:)

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok!
Én is a Szunyoghyhoz jártam, de pont pár hete váltottam. Kár, hogy nem előbb... Igaz, normális volt a Szunyoghy, de én nem voltam túl elégedett azzal, hogy 5 perc alatt végez, nem látom a babát az uh-on, stb. Így teljesen más a légkör és a hangulat egy vizsgálaton, persze nem kevés ez a pénz, de kezdtem magam egyre kiszolgáltatottabbnak érezni, a szülésről nem is beszélve...
Egyébként egy volt osztálytársam itt szülésznő, és azt mondta, ne aggódjak, attól, hogy fennforgás van az átépítés miatt, még nagyon korrekt a szülészet.
De jó, akkor pelust sem kell vinni a babának? Elég amit adnak? vagy azért legyen biztonsági tartalék?
maricka
 
 


Maricka,jó hír ez egy ott dolgozó szülésznőtől.

Nekem még fogalmam sincs mit fogok bevinni,de sztem 2-3 pelus a biztonság kedvéért elfér.

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!

Nem kell semmit vinni a babának, mindent adnak, csak popsitörlőt kell.

Kép
gabcsi1
 
 


a szoptatos teakkal tenyleg ovatosan azert,az en kislanyomnak se birta a pocija.. eloszor inkabb otthon dontsetek el isszatok e mert nem fogjatok tudni miert uvolt a pici :roll:
persze ez se jellemzo minden babara.. de van mas tejserkento is ami ra nincs hatassal.
elso korben amit ajanlok az a urtica! homeos bogyo. 500ft korul van talan? ket hetre eleg kb nemtudom pontosan.
es ha kesobb gondok tamadnak a tejjel akkor amit viszont batran ajanlok mivel nekem elindult ugyan egybol de nagyon csokkent a mennyisege.. most sincs rengeteg de feljebb tornazta es tartja.
nem egy olcso dolog,de eleg egy 120dbsat megvenni az egy honapra eleg,volt akinek nagyon beindult a teje.. volt akinek szinten tartotta,volt akinek tobb lett stb.. motherlove.hu
more milk plus!


egyebkent meg ha vki pisilni megy a tobbi anyuka a szobaban ugyis figyel a picire,majd meglatjatok nem lesz ebbol nagy problema.
Haloinget meg adnak,de azert en is tettem be,hatha epp elfogyna :lol:
Talan annyiban szerencsesebbek vagytok,h a babo meg belul van addig csak ti szenvedtek a melegtol :roll:
meg ez a sok hirtelen ido valtozas.. hat kihat rajuk itt kint rendesen :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


a szoptatos teakkal tenyleg ovatosan azert,az en kislanyomnak se birta a pocija.. eloszor inkabb otthon dontsetek el isszatok e mert nem fogjatok tudni miert uvolt a pici :roll:
persze ez se jellemzo minden babara.. de van mas tejserkento is ami ra nincs hatassal.
elso korben amit ajanlok az a urtica! homeos bogyo. 500ft korul van talan? ket hetre eleg kb nemtudom pontosan.
es ha kesobb gondok tamadnak a tejjel akkor amit viszont batran ajanlok mivel nekem elindult ugyan egybol de nagyon csokkent a mennyisege.. most sincs rengeteg de feljebb tornazta es tartja.
nem egy olcso dolog,de eleg egy 120dbsat megvenni az egy honapra eleg,volt akinek nagyon beindult a teje.. volt akinek szinten tartotta,volt akinek tobb lett stb.. motherlove.hu
more milk plus!


egyebkent meg ha vki pisilni megy a tobbi anyuka a szobaban ugyis figyel a picire,majd meglatjatok nem lesz ebbol nagy problema.
Haloinget meg adnak,de azert en is tettem be,hatha epp elfogyna :lol:
Talan annyiban szerencsesebbek vagytok,h a babo meg belul van addig csak ti szenvedtek a melegtol :roll:
meg ez a sok hirtelen ido valtozas.. hat kihat rajuk itt kint rendesen :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


bocs h ketszer ment el :oops:
pelus felesleges. mert mindig feltoltik a kocsit pelussal mikor betolod kb... meg ha elfogy adnak.
legalabbis en ezt tapasztaltam, meg ugye furdetik oket ott tisztat adnak ra es utana kapsz 5ot.. majd reggel ujra cserelnek kb.

Netti
Kép
maumau
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam UH-n, most ugye a 34.hétben járok, és mondta a doki, hogy teljesen egészséges, szó szerint mint a makk, de az adatok alapján a 31-32.hétnek felel meg. Azt mondta valószínű kisebb lesz, olyan 2,5 kiló körüli. Szerintetek ez baj?

Itt vannak az adatok:
BPD: 91mm, HC: 297mm, AC: 284mm, FL: 56mm, BMS: 1700g.

A tiétek ettől nagyon eltérő volt? Kicsit aggódok! :oops:

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszimuszi: szerintem nem kell aggódnod, ha a doki szerint egészséges, akkor miért lenne baj, hogy kisebb a baba. Én 2,4kg születtem, és megnőttem. Egyébként a terhességlap.hun találsz magzati méretek táblázatot.

m.anikó
 
 


Sziasztok!

Nekem a 33. héten tulajdonképpen ugyan ezek az adatok, annyi eltéréssel hogy 2035 gr, de szerintem ez semmit nem jelent.
még van időd és addig bőven hízhat.

Kép
gabcsi1
 
 


Azt szeretném megkérdezni, hogy a kórházban az anyatej mellé adnak inni a babáknak? illetve, hogy segítenek a szoptatásnál meg a többinél? Tud erről valaki valamit?

Kép
gabcsi1
 
 


nyuszimuszi,egyeském negyvenedik héten,2700 grammal született,szóval semmi "gond".Könnyebb megszülni,mint egy 4 kilós babát.Természetesen minden tiszteletem azoké,akiknek már egyszer sikerült :)
Nem szabad az adatokkal foglalkozni,nincs 2 egyforma ember.Az a lényeg,hogy makk egészséges!!!!

Kép
v.andi
 
 


Gabcsi,az Uzsokiban nincs szülőszoba látogatás?Talán egy ilyen látogatás alkalmával sok kérdésre választ kapunk.Én nem tudom mit adnak a csecsemőknek.

Kép
v.andi
 
 


Nyuszimuszi:

Tényleg ne aggódj a méretek miatt, nekem is hasonló adatokat mutattak ki, igaz 32.hetesen, de velem meg azt közölte a doki,hogy számítsak kb. 4 kilós babára.

Tényleg ne aggódj!!!!Hallottunk már olyanról is,hogy 1900g jött a kisbaba világra és makk egészséges!!!!Most látom,hogy mit írt andi, és igaza van legalább neked könnyebb dolgod lesz a szülésnél, mint nekem :oops:

gabcsi1:

Most nézem csak,hogy szinte egyszerre fogunk szülni, még az is lehet,hogy találkozunk a kórházban.

Lányok:
- Valaki nem jár még Mecsér dokihoz rajtam kivül?
- Vagy nem tudjátok azt,hogy ha egy orvos nem mond konkrét árat a szülésért, akkor mégis mennyit szokás adni kb?????

Parázok teljesen!!!!Közeleg a vége, kezdek félni a szüléstől....

Legyetek jók!!!

Judit

Kép
szgiuditta
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?