Új privát üzeneted érkezett!

Áfonya!
Lefele-futó-virág. Mint pl. a lobélia.Kép

Ditti!
Nekem porcelánlakkom van itthon (nem ragasztó), elvben az hasonlóan működik, mint amit mondasz.
Kipróbáltam-ki is égettem, de közben alaposan felhólyagosodott, és bebarnult a szalvéta, ami nem volt nagy gond nálam, mert eleve sárgás volt a színvilága.
Még anno kibeszéltük, hogy a kiégetés sem stimmelt nálam. Azóta nem próbáltamKép
Szép ez a darab, sztem valamit főzhettek benne...Ha jól látom, nem egy nagy darab. De szépKép

Jucus!
Látom, megy márKép
csii
 
 


Ditti,
esz a sárga írigység azért a meghatározatlan valamiért! Tudom, hogy már láttam ilyet valahol vidéken, de mire használták?
Én biztos, hogy virágot ültetnék bele! Kép
Sajnos a könyvet nem tudom megnézni, mert csak egy nagy feketeség jön be nekem, bár többször is próbáltam! Kép

Csí,
milyen embered van Neked? Egyik kezével ad, a másikkal elvesz? Kép
mian
 
 


Ancsa!
IgenKép De legalább nem verKép
Sztem Ditti direkt húz minketKép
Ez nem valami főző-szerkezet, amiről le lehet önteni a forróvizet?

Találtam egy fatálcát, ami már díszített volt. A felülete kissé műanyagosnak hatott, így nem mertem rámenni diszperzittel. Viszont előástam a Wallkyd oldószeres falfestékemet, egyszer ez már bejött a fémdobozoknál, nos, ez a festék olyan szépen felapadt, hogy csak na!Kép
Csak mondom...Kép
csii
 
 

 
 

Majd elfeledtem:
Tegyétek a színkeverésbe:
narancssárga+lila(rendes, nem Milka)= terrakottaKép
Éééés, nem is akármilyenKép
csii
 
 


Lányok, lányok,
locsi-fecsi itt ezerrelKép
No, elkészült a konyhai órám, estére megmutatom. Készül egy másik is, de jó munkához idő kellKép
Valaki menjen el az ikejjába, és vegyen nekem horganyzott kannákat, kinöntőket. Most azokat szeretném dekuplizni.
Ja, és apósomnál láttam olajfestéket, dugiban. Szóval fogok a kölköknek táblát csinálniKép Apósnál egyébként egy csomó hasznos dolog van, de dugdossa őket. Ki érti ezt? Most éppen mézet pergetnek, lehet, hogy míg azzal van elfoglalva, lenyúlok ezt-aztKép

No, egészségetekre a reggeli kávét!
Jaminova
jamina
 
 


Mian !
Fején találtad a szöget ! Én is pontosan ennyit tudok róla: " Meghatározhatatlan valami..." Ez szomszéd padlás-kidobjuk a szemetet kategória volt. Naná, hogy nem hagytam. Átvándorolt hozzánk. A mi padlásunkon is vannak régi dolgok, de azok már a mi gyűjtéseink.
Csi !
Te is igazat mondtál. Átverés is van a dologban, mivelhogy én sem tudom, hogy micsoda. És még nem is láttam soha ilyet. Gondoltam, hátha valakinek beugrik. A mi tippünk: haltartó volt, de ez nem igazából jó, mert hol van az a pesszimista horgász aki 25x20cm-es valamivel megy el horgászni. Úgy, hogy ez ejtve. Valami népi dolog, de sajna néprajzba nem vagyok valami jó. Várom az esetleges további tippeket. De az biztos, hogy szalvétázásra termett.
Mian ! Nem tudom miért nem látod. Talán így próbáld meg , borítók , fűzés
aynadit
 
 


Csak gyorsan:
http://napkins.czi.cz/eggbert.html Áfonyának szalvétaajánló
Majd jövök még....
csii
 
 


hjeKépKépKépKép
afonya
 
 


Csi, nekem nagyon teccKépKépKép

Na, az ígért konyhai órám, két képben:
első, majd ugyanez még egyszer
Jami
jamina
 
 


Bocs, úgy látom, kisség gyagya a gportal. Szóval akkor jamina oldala aztán Decoupage, ott az utsó kettő.
jamina
 
 


Csí,
már megint egy új szó!!! Kép Titokban nyelvújító is vagy? Mi az hogy felapadt??? Valami nem csak leapadni tud? Kép

Ditti,
köszi, igy már én is meg tudtam nézni! Dícséretes! Kép
Nagyon igazatok van; ez a Valami tényleg kishal tartó! Így jöttem rá, hogy hol láttam, anno! Keresztapáméknál, a Tiszánál; ott használták a horgászok! BRAVÓ!

Jamika,
az óra biztosan szép, így messziröl és hunyorítva....! Kép Nem lehetne egy kicsit nagyobban?
Ez már kész óra volt, vagy csak egy lap és rátetted a szerkezetet?
mian
 
 


Ancsa,
már a feltételezés is sértő, hogy KÉSZ óra lett volna! Nahát! Természetesen ez csak egy lap, ráadásul háncsból van, ikejjábabn edényalátétként árulják, de jó merev, a célnak megfelel.
Oké, ma este új fotó készülKép
jamina
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen jártam erre,mert sok a meló..Kép

Mindenki nagyon ügyesKép!Mint mindig...

De most hulla vagyok...megyek dolgozni...

Anyapoc

Ui:Csi,maradj GYES-enKép!

anyapoc
 
 


Ancsa,
kívánságodra az utolsó óra most már jóóóóó nagyKép
jamina
 
 


Sziasztok!
Írjátok meg nekem hogy mi az a decoupage-papir
és hogy mire jó és hogy olyan mint a szalvéta?
"ragasztólakkos" dolog,midenre jó stb.....?????
Köszönöm :Kriszta
pruedance
 
 


Jaminovics!
Pont kérni akartalak, hogy tegyél fel egy nagyobb képetKép
Gyerekeim meglátták, és Eni vigyorgott a mackóra!
Apóst tessék kirabolniKép

MiAncsa!
Ummegharaplakhogycsakna!Kép
Feltapadt=felragadt! NnnaKép

Ditti!
Én sem tévedtem sokatKép Kishal kifog,vizet mellé, tűzre rárak, megfőz, vizet leöntKépKép

Pruedance!
A díszítő-eljárás alapjai régen alakultak ki. Anno díszes papírból vágták ki a szép mintákat, külön decoupálásra (découpe=kivágás) gyártottak papírokat. Ma a drágább mintás papírokat nevezik decoupage papírnak, ami hasonlít a csomagolópapírokhoz, minőségükben talán jobbak (és drágábbak). Matt felületű offszet papírok.
Használata: fogod a felragasztani kívánt mintát, megmeríted vízben, letörölgeted, vagy lecsöpögteted, majd felragasztod a szalvétánál szokott módon. Száradás után a papír szépen kifeszül. Vehetsz kipróbálásra olcsóbb csompapírt, nagyon jól jöhet nagyobb ládák díszítésekor.
A ragasztólakkos kérdésedet nem értem.

Csi
csii
 
 


Jamika,
feltételezni sem akartam, hát még sérteni! Kép
De most már legalább látok is valamit, meg tudok is valamit!
Akkor ezek után a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudtad erre a háncslapra az óraszerkezetet rátenni, ill. gondolom ez egy viszonylag keskeny anyag; - az óraszerkezet maga pedig legalább 2-2,5 cm széles - hogyan mutat ez a falnál? (csak reménykedem, hogy érted, mit szeretnék tudni!)

Most pedig robogok, mert több hét után ma elöször elkapott az ihlet és ordítoznak az új Ihr-szalvéták a ragasztó után!
Láttatok már rizspapír alapú Ihr-szalvétát? Kép
(ha kész leszek mutogatok!)
mian
 
 


Szia Csi!
Köszi a választ mindent értek.A ragasztólakkos kérdéssel kapcsolatban csak azt szerettem volna meg tudni ,hogy a decoupage-papirt is ezzel a ragasztólakkal kell-e csinákolni fára kartonra stb...Köszi:Kriszta
pruedance
 
 


Kriszta!
Igen, a benedvesítés után mindent a megszokokott rendben kell csinákolni, persze a dec.papírnál minden esetben alulra is kell ragasztó.

Mian!
Hogyhogy nem a meccset nézted?

off: láttátok az EB hivatalos dalát, és a klippét?
BrutáljóKép
csii
 
 


Szasztok !
Találós kérdés első helyezetje Mian, második Csi, Ditti férj is kap egy vigszdijat.
Jamina ! Tetszik az órád, engem is érdekelne amit Mian kérdezett, továbbá az is, hogy a kilukasztásnál (tengely) nem sérül-e meg a textúra. Azért is kérdezem mert nekem is van eltéve egy ilyesmi, hasonló célra gondoltam, de mindig visszatartott az, hogy ki kell lyukasztani, s ez a szálak stabilitását megbontja. Bár ahogy nézem a te alapod tömörebbnek tűnik. Ennek sincs túl nagy vastagsága amely rejtené a szerkezetet.
aynadit
 
 


helyezetje=helyezettje
aynadit
 
 


Na, akkor az órámról: az alapja asszem, inkább gyékény, mint háncs, de ehhez igazából nem értek Kép
Mivel Apika nem ,,ért rá" kifúrni nekem fúróval, ezért én két szép kezemmel és egy kézi fúróval megközepeltem magamnak. Mivel ennek az órának a tengelytávja kicsi (4 mm), nem gond, nem áll el a laptól. Hátul meg magán az óraszerkezeten van az aksztó, tehát, itt megint nem gond a ,,vastagság", erre gondoltál, Ancsa?
Ditti, nem szakad tovább a lyuk mentén, ha ettől félnél, úgy lyukasztottam, hogy a sorjás rész hátra került és ott kicsit kifeszegettem, hogy ne legyen útban az óratengely menetének.
Jami
jamina
 
 


Jamina!

Nagyon tetszik az órád! Lehet, hogy én is belevágok, de azt hiszem először egy készet próbálok meg feldíszíteni.

De nem ezen a hétvégén, mert vár ránk egy gyerekmentes hétvége Egerben!
Nektek is kellemes hétvégét!!!

Moncsi
moncsi79
 
 


Nézzétek meg ezt!
Ideálisnak tűnik a harci felszereléseink tárolásáraKép
1.990 pénz az obiban.
jamina
 
 


Nem tudom megmutatni, hogy milyenek lettek az újdonságaim, mert nem sikerültek a fotók! Kép Holnap talán jobbak lesznek a fényviszonyok és akkor sikerül!? (nem is egyet, hanem kettöt csináltam!)

Csí! Te gonosz!
De igen, néztem a meccset, ámbár nem volt túl sok nézni való! Kép

Ditti,
és mit nyertem? Kép

Jamina,
a válasz kimerítö volt, erre gondoltam! Kép (már ott tartunk, hogy tudjuk egymás gondolatát is? Kép)
Szuper a tartóka és nem is drága. Biztos nagyon praktikusan el lehetne pakolgatni benne/rajta.
Az akasztós részre pl. mehetne a kedves férj és gyermek/ek, - szalvétázás idejére! Hm? Kép
mian
 
 


Jami!
Pont erre gondoltam én is, amit Ancsa mond: vállfára hapsi a kölykökkelKép
Tényleg jó!Kép
Nem lehet az óraalapodat nem kifúrni, hanem a rostokat eltologatni?

MiAncsa!
Nem volt bennem semmi rosszindulat...Csak gondoltam, nagy esemény arrafele az EB...

Képzeljétek, találtam egy pezsgőhűtőt, de nincsen kedvem beszalvétázniKép Pedig jóó randaKép
csii
 
 


Ancsa !
Hangszórót ! Én is nyertem egyet már Csi-től, de nem azt adom tovább, ez egy máááásik .
aynadit
 
 


OFF:

Csi,
nyeeeertunkKépKépKép De majdnem lebabaztam kozben, allat jo meccs voltKép

-Afonya
afonya
 
 


KépKépKép
csii
 
 


Lányok,
ha látnátok, milyen boltot találtam Dorogon, megnyalnátok utána mind a 10 ujjatokat! Kép
Osztrák és német használt konyhafelszerelési cuccok vannak benne, pl. edények, tálcák, kosarak, kiöntők, sütis formák stb., stb. Vettem 650-ért egy elég nagy tálcát (fa alap gyékény fülekkel). Most várja a 3. réteg lakkotKép

Obi-s szekrény: az akasztós részre a férjen/gyereken kívülKép pl. a csomagolópapírokat is el lehet helyezni gyűrődésmentesen.
jamina
 
 


Jamina!
Ilyen üzlet, azaz hasonló van a fóti Cora-ban, ott kishibás termékeket árulnak. Ember nem enged beKép
Obis szekrény-- jé, ez nekem az eszembe sem jutott volnaKép

Meccs alatt krétázódott be:
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5428884.jpg
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5428903.jpg
ez utóbbi sörösrekesz volt, most találtam a minapKép Roppant egyszerű, magam is fogok ilyet barkácsolni. Ditti, Te nem ugrasz neki?
Ládámnak egyébként nincsen szabásmintája, feldaraboltam a léceket, összeragasztottam őket "keret-szerűen", majd a sok keretet összeszögeltem belülről egy kis léchez rögzítve.
Valahova válaszoltam Neked a szép rajzokkal kapcsolatban...

Gwen, ma Veled leszünk! Te is lehetnél velünk végreKép
csii
 
 


Csi,
gaevők kiestekKép Mondjuk megerdemeltek, de akkor is.

Lanyok,
kerdes1: ha kene gyartanotok sok-sok gipszgolyot, max 1-2 centis atmerovel, Ti mivel csinalnatok? Elsore "jegkocka"-tarto jutott eszembe, mintha remlene, hogy abbol van valami zacskos verzio is... vagy pl. felgomboket ossze lehet ragasztani normalisan utana?

kerdes2: szerintetek abbol a muanyag "bedobalos" gyerekjatekbol, aminel a formakat kell eltalalni, ki lehet szedni a gipszet? Vegulis olyan, mint egy homokozoforma, nem? Azt meg mar Csi tesztelte, ugy remlikKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Ki bizonyKép De megérdemelték a görögökKép
Szerintem is a zacskós jégkockatartó. Az nagyjából akkora. Filléres tétel, csak azt találd ki, hogy hogyan támasztod meg, mert ha elhasal, akkor nyomott lesz a golyó.
Homokozóforma az jó, de a bedobálós kicsi, és merev, nem lehet kipattintani belőle a gipszet. Szerintem.
csii
 
 


off: új kép van a profilomban. Párom kutyának vette, ez lett belőleKép
csii
 
 


OFF:
Kedves mailben gonoszkodo topictars,
nem, nem gesagolyokat fogok gyartani nagy tetelben.Kép
Es ha mar itt tartunk, a kicsi es merev sem biztos, hogy rosszKép

ON:
Ferj op-artos irodajaba kell; falon nagy festett /sotet es vilagoskek szinu/ geometrias kep, ehhez kék /a'la CsiKép/ kiegeszitok. Ha sikerul fenykepeznem, majd teszek fel kepet, de azt mar inkabb a kezimunkas topicba.

A gipszgolyokat szinezve, fuggonynehezeknek, disznek gondoltam, ill. targyaloasztalra uvegtalba szinten szinezve, koze nehany "bedobos" haromszog es kocka format dugdosva /esetleg atlatszo uveggolyokkal dusitva/. Bar még homalyos a terv... pl. hogy hogy rogzitsem fel a fuggonyoset ugy, hogy mosaskor konnyen le lehessen kapni es ugyanakkor ujrafelhasznalhato maradjon es az anyag se seruljon.
Ugysem tudok ejjel aludni, majd ebren megalmodomKép

-Afonya
afonya
 
 


Biztos nagyon varosi vagyok, de ez nem egy kutya?!Kép
afonya
 
 


Csi !
Jók lettek ezek a borostyános dolgok. Tezsvérek ugye ? Ők meg még az oszlopos kaspó is. A tálcán nagyon látszik agondos kivitel, meccs ide vagy oda.
Nekiugrani ? Nagyon jó lenne, most úgy érzem bárminek, mert ha behunyom aszemem csak borsót látok. Egész nap csak fejtettem. Kiskert, tudjátok hobbykertész...Jó lett a termés, ennyi esőtől ne lett volna. Nemsokára beindul a málna, a ribizli, a meggyet már kéne eltenni. Így hát csak most csak fájó szívvel sandítok a szalvéták felé.
Konyhatündér Ditti
aynadit
 
 


Ditti!
Igen, ezek mind egy helyre kerülnek, ki a kertbe. A fadarab-akasztó a nyárs tartója lesz, a tűzrakó környékére fogom a kerti-hordozót is hordani.
Nekem holnap jön meg a borsó-szállítmány, és a cseresznye is. Hurrá.

Városlakó!
Jó, így nem látszik a mérete, bár nézd meg a háttérben kajakon edzett kedvesem kézfejét. Ez a "valami" akkora, mint egy borjú! Igen, inkább borjú, mint kutya!Kép
Golyók--kicsi, merev, és ráadásul sok is van belőle?Kép Meggyőztél!KépKép
Ötlet tetszik, csak sztem a gipszet nem lehet normálisan felfüggeszteni. Törékeny is. Függönyhöz nem túl nehéz?
Fagolyó színezve? Bár az túl természetes.
Coule-kavics? Az brutál színre festve akár szürrealitsa is lehetneKép Nagyobb méretben mehetne a földre is kupacban (régi mániám).
Ez az üvegtálas dolog tetszik.Kép Ha nem megy a gipszkiöntés, akkor lehetne sókerámia, vagy levegőn száradó gyurmából a többi forma, gyurmakiszúróval kialakítva.

Találtam közben ipari kiszerelésű repesztőt, naná, hogy az Államokban ( mondjuk, nem is kerestem, ez csak szembejött)
http://www.profaux.com/sbs/sbs_plastercrackle.htm Mondjuk, nem olcsó, de rengetegKép.
Vannak itt is, ha valakinek kedve van, bogarássza átKép:
http://www.europeanclassicdesigns.com/actinic/Plaster_Crackle.html
http://www.lastingimpressionswithpaint.com/catalog/itemcrackle.html
http://www.hgtv.com/hgtv/cr_painting/article/0,1789,HGTV_3282_2216529,00.html
http://www.growinglifestyle.com/article/s0/a165560.html
http://www.behr.com/behrx/expert/activity.jsp?catId=600&aid=612&subnav=interior& leftNav=noSteps

Osszátok beKép
csii
 
 


Áfonya !
Hmmm... Nekem ez a dekor első olvasatra egy kicsit "merész"-nek tűnik. De belegondolva lehet, hogy nem is olyan rossz. Csocsógolyókhoz mit szólsz ? Így megspórolhatnád a gipszöntést, az illesztgetést, ragasztást stb... Meg kéne fúrni, majd festeni, de azt a gipszgolyóknál is akarod.S így tuti az egyenméret.

Csi !
Köszi, köszi, köszi !! Most mennem kell vár a konyha. Ditti
aynadit
 
 


SZIASZTOK!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hazajöttünk egy hét hévízi rabságbólKépKép
Nem jönnek be a képtáros oldalakKép brühhhüüümmmmm....

Hajnii
hajnii
 
 


Hajni!
Miért rabság? Kihűlt a víz?
Tár.hu-n karbantartás van holnap du.-ig
csii
 
 


CSIKép
hehe..
A tón nem is voltunk..Zalakaros és Kehida.. Viki össze is szedett egy jó kis szájfertőzéstKép szegénykém...szenvedKép
Amugy nagyon jó volt! Apa kimenekített a bedilizéstőlKép
hajnii
 
 


Hajni!
Attól tartok, az nem az. Fog is szenvedni. Egy teljes hétig tartKép
csii
 
 


Csi: Már el is multKép halvány már nagyonKép
hajnii
 
 


Most olvastam vissza...
CsiKép
Köcci szülinapitKép
Milyen művekkel előztem be????:|
Gépem..passz, egyszer csak menet közben villogott egy szöveg, miszerint nincs a kábel a helyén...helyén volt, alaplap ment ki, Robi meg ugy gondolta hogy akkor cseréljük ki. Még az a szerencse hogy a laptopot hálózatban rá tudtam kötni, így a képeimet át tudtam oda másolni..én gyagya nem írtam ki cd-re...22 giga kép a lányokrólKép Egy év képei.

Itt van a keresztlányom, így holnap egész nap szalvétázni akarunkKép Remélem nem csak nézegetni fogomKépKép

sír a lánykám
Hajni
hajnii
 
 


Hajrá VikiKépKép
Nekem vendégem volt, most tessékeltem ki, eddig itt szutyorgott mögöttemKép.
Éjszakai alkotótárs, kissé tüskés modorral:
http://kep.tar.hu/szuszetti/images/pic5450826.jpg
csii
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk. Fantasztikus volt. Finom borok, jó panzió...
Most megyek alkotni. Ma két cserép, és az alátétük vár rám.
Persze vettem Egerben szalvétákat meg PZS-t is.
Lányok?! Ez ilyen? Mindenhol ezt fogom keresni, nézni, venni? Kép
moncsi79
 
 


Moncsi,
igenKép, ez ilyen. Vagy még ilyenebbKép
jamina
 
 


Csíi,
az állatseregleted nagyon tuti! Kép Különösen a pici öleb tetszik! Kép

Fényképezöm beadta az unalmast! Kép Pedig sok mutogatnivalóm lenne!
Közületek küldte valaki vissza az ihletemet? Mert megkaptam. Köszi! Kép
mian
 
 


Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?