Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk volt/van kókusz is, és sima szivacs is. Első időkben kókuszon aludt Ati, aztán sima szivacson, most pedig már nagy ágyban :D

vicger
 
 


most hogy így nézem a linket, nekünk a tiszta kókusz matrac/ok vannak...

vicger
 
 


Jóccakát :)

vicger
 
 

 
 

[quote="vicger"]B írta:vicgeribi, hááát, amikor lélektani pillanatból akut hiány van :D Remélem lesz ez máshogy is :)

ugye ugye, szegény gyerek... enyém gyerek is szegény :) Bár ő még kicsit antiszociális is :D nem hajlandó szóba állni idegenekkel... de a világból kimenne, ha tehetné... én is, csak már nem nagyon bírom szusszal...



na, hát lélektatni pillanatnak ott lesz a pillanat hamarosan, amikor meglátod Lucát :)

az enyém gyerek meg most ott tart, hogy mindenkit szeret ... ha becsenget egy ajánlott levéllel a postás, akkor a postás után is sír, hogy az elment :shock: :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Matrac: Lillával kókusz volt, azt most adtam el a kisággyal, miután kb 2 hónapot használtuk, azt is csak szorványosan éjjel ... tehát ő nem aludt benne ... most a bölcsőben 4,5 cm szivacs lesz, légzésfigyelővel, ha kinövi a bölcsőt, és már látjuk, hogy hajlandó egyedül aludni, akkor kap egy kiágyat, és abba az IKEA-ban fogok matracot venni, de nem kókuszt ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Mabe, mesélj milyen volt a pihi? Nagyon szép a pocid és nagyot nőtt!

T-pk, ha nektek lehet bevinni mellszívót a kórházba és megnyugtat akkor vigyed, ott meg úgyis el tudod dönteni h lesz rá szükség vagy sem. Hozzánk nem lehet bevinni....

Anna, már ctg-re fogsz járni, hű de rohan az idő! Nagyon Boldog Névnapot!!

Bex, nagyon jó a kiságy, tetszik!

Kókuszmatrac, tesómék még mindig a novetex kókuszmatracát használják a két éves fiúknál, pedig már " nagyágya" van.

Vicger, és mennyiért adod a matracot?

Pénteken találkozom a szülésznővel, remélem fel tudom fogadni.

Kép
kata05
 
 


Jó reggelt!

Anna,isten éltessen,boldog névnapot Kép Kép Kép

Hát,én ilyen korán nem szeretnék többet dokihoz menni.Most asszem vissza is fekszem.Juniorral minden okés,1780 gr,és cuki pufi pofi.

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!

ANNA: BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK :)

Andi: de jó :):):) ... kép is van cuki pufi-pofiról ???

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Anna

Kép
Vendég
 


Anna: Isten éltessen neved napja alkalmából!

(meg a pici pocaklakómat is, aki szintén Anna)

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


[quote="lipót beatrix"][ írta:lipót beatriximg]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1248549385.3295.jpg[/img] Kép

Nekünk is ilyen van :lol:

t-pk
 
 


Sziasztok!

Anna, Aranynap, nagyon boldog névnapot kívánok!

Bex, T-pk, nagyon szíííp a kiságy, én is néztem anno még ezt a macisat :)

Én is csatlakozom a hisztisek táborához :oops: Egyszerűen semmi nem jó :x
Jó lenne menni valamerre, de a hosszú sétákat már nem bírom a hátam miatt.

Ja, és én is ikrek, de én most a csendes időszakomat élem :) De lehet, hogy jövő héten már a társasági énem jön elő
8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.27 09:39-kor.
Vendég
 


Csak egy gyors bekukk...

Pénteken este megint elmentünk éjszakai fürdésre... szombaton végig aludtam az egész napot.... (takarékon voltam...) és mindjárt indulunk megint fürödni.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Anna... Boldog Névnapot kívánok Neked!
vikiviktor
 
 


Anna: Nagyon Boldog névnapot! :D
Vendég
 


Sziasztok!

ANNA NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!

T-pk: össze van már rakva? Adtak hozzá útmutatót?

Boboka, nem baj, mindenkinek vannak hisztisebb napjai. :cry: Kiságy: nekem ez volt ami már x éve megtetszett és most se találtam fából jobbat. A mi ágyunk is fenyő, a komód is így esett rá a választás. Ha lenne külön gyerekszoba, akkor lehet valami színesebb lett volna, de nem biztos. Nagyon nehéz eset vagyok! :lol:
Az eladók általában nem tudnak segíteni soha semmiben, mert meglátni és megszeretni elven működöm.

Viki, ezt a sok fürdést, tisztára el fogsz kopni. :D :D :D

Kata köszi. És drukkolok, hogy a szülésznővel okés legyen minden!

Andi szép súlyban van. Vissza tudtál aludni?
bex13
 
 


Boldog Névnapot kívánok Anna![/img]

Kép
lipót beatrix
 
 


Az én férjem épp most ment el a gyerekekkel... Nem nagyon örült neki, hogy egyedül kell mennie (gyerekszülinapi szúr, de a szülőkkel is nagyon jóban avgyunk, szóval nem fog unatkozni, ő is jól fogja érezni magát). De azt meg még eléggé kevéssé tudom vele megértetni, hogy ha nekem soha nincs gyerekmentes időm, főleg így szünidőben, akkor én nem vágyom még családostul máshová, kénytelen vagyok az ilyen időket kihasználni gyerekmentesen. (Ő hetente kétszer nincs itthon este, és egyik alkalommal ráadásul barátokkal fitneszezik és szaunázik, nem irigylem tőle örülök, hogy csinálja (bár én is szívesen csinálnám), csak ez tény.)
Nem vagyok társaságyűlölő, de nem vágyok rá. Pl. most itt volt egy barátnőm a két gyerekével hétvégére, előtte egy csomót takarítottam, de még hétvégén is mostam és vasaltam (csak tegnap 2,5 órát vasaltam), mert a két nagyobb este megy a nagymamához. Ma főztem, grilleztünk (6 gyerek és 3 felnőtt, plusz a teljes főzés mosogatnivalója), és én most dobjak el mindent, menjek bulizini, aztán este meg fáradtan pakolhatok mindent, mert persze azt úgysem csinálja meg helyettem senki...
Ciki, de inkább megcsinálom most, aztán megpróbálom élvezni azt a maradék időt, a rendet és csendet (ami lehet, hogy csak 1,5 óra lesz), amit még gyerekmentesen tölthetek.
Szerintetek sem érthető ez??? Mert megkaptam, hogy én soha nem megyek sehova... És nem is éreztem, hogy megértett volna engem, pedig ezen sokat segítene, ha időőnként magától eszébe jutna, hogy elvigye a gyerekeket egy-egy órára. És nem panaszkodni akarok, csak azért ez most rosszul esett.

Bocs, hogy nem reagáltam semmire, majd még lehet, hogy jövök, de igyekszem kihasználni most az időt...

Astrid

Kép
astrid
 
 


[quote="astrid"]A írta:astridz én férjem épp most ment el a gyerekekkel... Nem nagyon örült neki, hogy egyedül kell mennie (gyerekszülinapi szúr, de a szülőkkel is nagyon jóban avgyunk, szóval nem fog unatkozni, ő is jól fogja érezni magát). De azt meg még eléggé kevéssé tudom vele megértetni, hogy ha nekem soha nincs gyerekmentes időm, főleg így szünidőben, akkor én nem vágyom még családostul máshová, kénytelen vagyok az ilyen időket kihasználni gyerekmentesen. (Ő hetente kétszer nincs itthon este, és egyik alkalommal ráadásul barátokkal fitneszezik és szaunázik, nem irigylem tőle örülök, hogy csinálja (bár én is szívesen csinálnám), csak ez tény.)
Nem vagyok társaságyűlölő, de nem vágyok rá. Pl. most itt volt egy barátnőm a két gyerekével hétvégére, előtte egy csomót takarítottam, de még hétvégén is mostam és vasaltam (csak tegnap 2,5 órát vasaltam), mert a két nagyobb este megy a nagymamához. Ma főztem, grilleztünk (6 gyerek és 3 felnőtt, plusz a teljes főzés mosogatnivalója), és én most dobjak el mindent, menjek bulizini, aztán este meg fáradtan pakolhatok mindent, mert persze azt úgysem csinálja meg helyettem senki...
Ciki, de inkább megcsinálom most, aztán megpróbálom élvezni azt a maradék időt, a rendet és csendet (ami lehet, hogy csak 1,5 óra lesz), amit még gyerekmentesen tölthetek.
Szerintetek sem érthető ez??? Mert megkaptam, hogy én soha nem megyek sehova... És nem is éreztem, hogy megértett volna engem, pedig ezen sokat segítene, ha időőnként magától eszébe jutna, hogy elvigye a gyerekeket egy-egy órára. És nem panaszkodni akarok, csak azért ez most rosszul esett.

Bocs, hogy nem reagáltam semmire, majd még lehet, hogy jövök, de igyekszem kihasználni most az időt...


Astrid: totál megértelek ... nekem tegnap volt itt Londonból az egyik barátnőm a 2,5 éves kislányával .... egy hónappal ezelőtt még úgy volt, hogy 2-3 napot itt töltenek, aztán múlt hét elején lemondtam: nem volt erőm hozzá ... így is, hogy egy napra jöttek, én is egy csomót takarítottam, meg ilyenkor másképp főz az ember stb ... nekem baromi nagy szerencsém van: a férjem most is elvitte a gyereket a játszótérre, hogy egy kicsit egyedül legyek : )

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="bex13"]S írta:bex13ziasztok!


T-pk: össze van már rakva? Adtak hozzá útmutatót?



ANNA NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!

Bex: mi kaptunk hozzá, nem volt egyszerű összerakni - pedig mérnök vagyok :wink:

Az elsőt 2 órán keresztül raktuk, igaz már akkor is volt pocim és hamar elfáradtam, a második már jó fél óra alatt meg volt. Igaz, ott jót nevettünk: úgy kell összerakni, hogy először az oldalakat rakod össze, majd a négy oldalt egy kereté. Hát én fogtam az oldalakat, összeraktuk, de én benn maradtam a kiságyban :lol: :lol: Egy széket kellett belerakni, hogy ki tudjak mászni... :lol:

ti nem kaptatok hozzá papírt? Anélkül nem lesz egyszerű! Megnézhetem, hátha megvan még az összeszerelési papírja.

t-pk
 
 


Már össze van rakva, csak a csavarok kimaradtak és 4-en nem tudunk rájönni, hová kellenek. Én először összeraktam az alsó és a felső keretet, aztán a rácsokat illesztettük be és ráemeltük az alsóra a felső részt. De meg kell mondjam, tényleg nem a régi semmi. A minőség.... Nekünk nagyon elállt, mert a rácsok nem egyformák voltak, 6-7-ből le kellett csiszolni és még most sem tökéletes. A rácsoknak a furat egyik egyenes, másik erre áll, másik allra. De a lényeg, hogy kész.
Viszont ha megvan a papír azt átküldhetnéd valahogy, hogy megnézzem. Köszi!
bex13
 
 


Jó estét!

Bex,nem is kiságyat vettetek,hanem puzzlet-t??? :lol: :lol: Jó,persze csak viccelek.Azért remélem sikerül összeraknotok.
Igen,sikerült visszaaludni,jól is esett.

Astrid,tökéletesen egyetértek.Én sem vagyok kíváncsi úgy senkire.Nem is vagyok hajlandó vendégsereget ellátni,mert már nincs hozzá türelmem nekem sem.Lehet utálatosan hangzik,de aki elmosogat és rendet rak maga után,jöhet :lol: :lol: :lol: Persze pocakos macska parti az más,azt szívesen tartok nálunk. :wink: :D :D :D


LÁtom azért kihasználta mindenki,hogy végre nincs kánikula.Mi medencéztünk,itt volt a húgom és a barátnője.Jó volt.Most leengedtük a vizet,kitakarítjuk holnap,és újratöltjük.Végre vettünk bele algaölőt,meg valami klór tablettát,vagy mit.

Kép
v.andi
 
 


Szép jó estét!!Megjöttem én is.

Anna boldog névnapot,és persze Aranynap neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szép volt ,jó volt a hétvége ,csak épp az alvás nem volt túl jó.Apósomék telke: egy nagy telken 2 sorban 13 ház.Ők a másodikak.A kövi telken tábor(ez olyan 4 házzal arébb van,(hétvégi házak kis telekrésszel).Na táborban esküvő,volt mulatás rendesen,csak egy baj volt,hogy nem a zene jött el a házig hanem csak a basszus!!!Vaaaaaaagy,nem messze lévő szabadkertes étteremnél nagy tábla hirdette Arató disco és barátai........lehet hogy a basszus onnan,jött,de két házzal arébb fiatalok is tanyáztak,tehát még ők is benne voltak a pakliban,egyszóval senki nem aludni jött a környékre.Persze csukott erkélyajtónál aludtunk,ami leginkább azért volt csukva,mert nagyon fújt a szél,és pár nappal érkezésünk előtt becsapta a huzat és apósom aznap hozta el az üvegestől mikor érkeztünk ----megjegyzem 11000,.volt az üvegezés.Na jó egy idő után a megfulladás és az öngyulladás határán,bátor voltam és kinyitottam,fél óra friss levegőztetés után félve az újabb csapodás lehetőségétől becsuktam,mire apika úgy döntött,hogyha friss a levegő és már a buli is a végét járhatja,akkor most ő örvendeztet meg egy kis horkolással.....hát csak azért nem néztem órát,mert ekkora hassal átmászni apikán nem egy egyszerű feladat.Valamikor csak elaludtam.A rokonlátogatás nem az én pocaksimogatásommal telt,így el jól éreztem magam,és a pár napja irigyelt tortaszeletet is megkaptam,hisz lévén szülinapra mentünk,így volt francia krémes torta volt, :oops: 2 szelet le is csúszott.

Andi,Barnabásról képet kaptál??????Láttál valamit a kórházból is vagy rohantál haza aludni???

sutimano76
 
 


Kép
Vendég
 


Apát elzavarom a dolgozóba, én meg visszafekszem :wink:
Vendég
 


Kedves Anna és Aranynap!

Kép

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


szép jó reggelt mindenkinek!

már megint kicsit lemaradtam, és már fáj a szemem, annyit kellett visszaolvasnom!
Viki: nagyon irigy vagyok a fürdőzés miatt!
Kriszti: nagyon jó lett a kép, amit festettél! én is gondoltam rá, de győzött a józan ész, és a tudat, hogy semmi kézügyességem, így maradnak esetleg a matricák!
Mabe: üdv újra itthon!
Bex: szép a kiságy. nővéreméknek is ilyen van. mi is néztük, de mivel kaptunk egy egyszerűbb rácsos ksiágyat ajándékba, amit nem lehetett visszautasítani( ajándékot, amúgy sem illik), így nem vettük meg.
Süti: sajnálom, hogy nem tudtál aludni, de a torta azért kárpótolt a kellemetlenségekért remélem.

bocsi mindenkitől, akinek nem írtam, de kicsit kihagy az agyam!

A mi hétvégénk elég eseménydús volt. még a hét elején megbeszéltük párommal, hogy hétvégén feltérképezzük, hogy hol mennyibe kerülne a "babakelengye", amit összeírtam. Végül Kicsikém olyan lázba jött, hogy vegyünk meg inkább most mindent, mint jöjjünk vissza később, és amúgy is, ha valami olcsóbb a másik helyen az csak pár 100 ft, és nem éri meg annyit autózni miatta! így szinte mindent megvettünk egy helyen. a kis kapucnis kifogót a kínai piacon vettük, ugyan olyan zsiráfos mint a bippában, csak 2300 helyett 1800.
csak a pelust, popsitörlőt és hasonlókat hagytuk ki, de még este elugrottunk a tescoba valamiért és ha már ott voltunk miért ne vennénk azt is, na meg azért nézzük meg, hogy a dm-ben mennyi lenne, és akkor már onnan is vettünk pelenkát. most van itthon 3 féle pelus, és majd kitapasztaljuk, melyik lesz a nyerő! csak ruhái nincsenek még a pindurnak, mert a nővérem, még nem válogatta ki a kisruhákat, de azt mondta van minden méretből minden. amiben majd hazahozzuk azt apa veszi meg, amíg mi a kórházban leszünk, így reméljük jó lesz a méret.

Bocs, ha kicsit hosszú voltam. De úgy örülök, hogy minden megvan, amit szerettünk volna! már csak nekem kell venni hálóinget, bugyit és ami még kellhet a kórházba.

Most megyek megmosom a hajamat, és utána nem csinálok semmit! :D

KépKép
Kép
s.vera
 
 


Szép napot!

Anna, Aranynap kicsit megkésve, de nagyon boldog névnapot!!!! :) :)

Kata, 7ezer a matrac.

Süti, sajnálom a nemalvást....:(

Mi tegnap csavarogtunk egész nap, blogbarátnőztem, hazaugrottak Varsóból, annyira jó volt!!!!!!!!!

most futok, hallom kezdődik a Tenkes kapitánya!!!! ezer éve meg akarom nézni :D :D :D

Ja, holnap megyünk Anyuékhoz!!!!!!!!!!!!!! Végre látom a gyerkőceimet!!!! :D :D :D :D :D

vicger
 
 


:( :( :( :( :( :( :(
tüskevár.....
:) na de az sem rossz, sőt!!

vicger
 
 


Jó reggelt :!:

Kriszti, érződik az írásodon, hogy fel vagy dobva, nagyon helyes, és teljesen érthető :wink: :wink:

Meddig lesztek anyudéknál?

Süti, nem alvás :cry:

Egyébként én bárhol bármikor képes vagyok elaludni, de az elmúlt két napban nekem sem megy az alvás, hajnali kettő körül örülök, ha elalszom.
Tegnap még fejfájás is tetézte :evil:

Vera, örülök, hogy már majdnem mindenetek megvan
:wink:

Tegnap rám is rám jött a pakolhatnék, bár még csak a pelenkázóra kezdtem el kipakolni a hálóingeimet meg a bugyikat. No nem mintha már menni szeretnék kórház, csak már megnyugtatóbb lenne, ha mindennel meglennék.

Andi, a klórral óvatosan a medencébe, enyim doki pont emiatt nem javasolta az uszodát. Bár gondolom kis mennyiség nem árt.
Bocsi, nem riogatni meg okoskodni akarok ám
:wink:
Vendég
 


Boboka, egészen aug 7.-ig ott leszünk. Vagy 6. attól függ, Atesz hogy megy szolgálatba, ezt most nem tudom pontosan.

Pakolás: bár én sem akarok még kórházba menni, de bizony szépen lassan nem ártana összerakni a kórházi motyót... igaz, még semmit nem vettem hozzá, csak az eldobható bugyeszokat, azt is még tavaly :D :D
Kicsit nem figyelünk oda, s máris itt a 36. hét ;)

vicger
 
 


Sziasztok!

Vera nagyon nagyon ügyesek vagytok!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aranynap boldog névnapot! :) :) :)

Kriszti örülök, hogy jobb kedved van!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi megajótfürcsiztünk tegnap... nagyon jó volt!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Este 11-re értünk haza.... :) :) :)

Képzeljétek ma reggel kicsit bepánikoltam.... :oops: :oops: :oops: :? :? :? Dóra-baba mindig szokott ébreszteni... de ma nem.... :shock: :shock: :shock: gondoltam sebaj biztos alukál... majd ha eszek akkor tuti beindul... aztán mégsem... reggeliztem és meg sem moccant.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: na akkor kezdtem bepánikolni.... :roll: :roll: :roll: :roll: agyaltam rendesen, hogy mi lehet a baj.... :roll: :roll: :roll: :roll:
Aztán eszembe jutott, hogy van szívhang hallgatónk (csak elég ritkán használtuk (eddig), mert mindig mocorgott.... ) naaaaa én azt most elővettem.... és hallgatóztam kicsit....
Szerencsére minden okés.... csak bealudt a drágám.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: rendesen hallottam a kicsi szívét.... és megnyugodtam..... :) :) :) :) :)

Most mióta ideültem a géphez, már jelzett, úgyhogy tényleg nincs semmi gond... csak hétalvó a szentem, mint az anyja.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mabe... milyen volt Tolna megyében pihizni????? :) :) :)

Astrid... teljesen megértelek, hogy szeretnél pihenni!!!! Remélem sikerült is..... :) :) :)

Bex... nagyon szép a kiságyatok!!!!! :) :) :)
vikiviktor
 
 


Viki, éjszakai fürdés? :) :) :) :) az nagyon jóóóóóóóó :)
Biztos Dóra-baba is elfáradt a nagy lubickolásban, s ezért húzta a lóbőrt ;) Milyen jó, h van szívhanghallgatótok, így legalább az ember lánya meg tud nyugodni.

Én ma is olyan álmos vagyok, hogy ihajjj. Pedig elég korán is elaludtam, még éjfél előtt, ráadásul fél 8kor keltem ki az ágyból. Szóval időm lett volna kialudni magam, mégsem sikerült.

Kíváncsi vagyok, hogy fogja bírni a pocak a holnap maratoni autózást, már tegnap is elfáradt a rázkódásba, pedig csak 40km-t mentünk, most meg majdnem 400at fogunk. Magnebét fogok reggelizni asszem :D

Tegnap bevettem az első vastablettát, rágótabletta. hát valami iszonyat pocsék íze van :x :x :x :x :x édes és gyógynövényes-köhögéselleniszirupos-plöttyös-lándzsásutifűszirupos-blaaa. Valami ilyesmi.

vicger
 
 


Viki, tényleg az lehetett, hogy Dóra baba elfáradt a tegnapi fürdőzésben :wink:

Kriszti, majd legfeljebb megálltok párszor az úton és kinyújtóztatod a lábad.

Mi megnéztük a h.pottert a hétvégén, háááát, 150 perc és még a reklámok.... azt hiszem ez volt az utsó mozizásom idénre :lol:
A végére már úgy fájt (az amúgy kipárnázott) sejhajom :roll:

húúú, ahogy leírtad a vastabit tényleg pocsék íze lehetett. Miért nem szedsz valami lenyelhető tabit?

Csajok, remélem a holnapi tanfolyamon jó időnk lesz :)
Vendég
 


Sziasztok csajok,

kicsit nem vagyok és máris regény fogad. :lol: Most megpróbálom a lehetetlent és visszaolvasok. Nem ígérek semmit, de minden tőlem telhetőt megteszek. ;)

Amit fejből tudok....

ANDRISNAK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!

Kép

ARANYNAPNAK ÉS ANNÁNAK PEDIG NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Kép Kép
manósziget
 
 


Én is kacérkodom a h.potterrel. De nem tudom, hogy be merjem vállalni. Nagyon szeretném, csak a brutál nagy hasam...

Egyébként most durva növésnek indult: hízom is rendesen, hetente-kéthetente 1 kg plusz és a hasam meg szinte naponta nő 1 cm-ert. :shock:

t-pk
 
 


Most értem haza. Nem aludtam nagyon jól, aztán mikor tudtam volna, akkor meg kellnem kellett, így is határeset volt az indulás. Nőgyógyászhoz mentünk, de a páromnak meg ugye dolgoznia kell, így koránra. Túl vagyok az első CTG-n, egy UH-n, kenetvételen (strepto és bacis is), máhszájvizsgálaton (úgy a 12. hét óta először, de zárt, 3000). AZ UH alatt egyszer úgy éreztem, elájulok, úgyhogy a vizsgálat végét oldalfekvésben végezték, a CTG meg ülve nem sikerült, mert Dóra fejfekvésű, de jobbra néz, így a szívhangja nagyon mélyen található, így azt is csak oldaltfekvésben sikerült megtalálni.
Dóra egyébként most nem mutatta meg, hog ő lány-e, a popsirésze egyáltalán nem volt megnézhető... :D
A gép 35 hét + 2 naposnak hozta ki, a szülési dátumot is épp 08.29-re... :):)
Méretei:
BPD: 90,4 mm
HC: 314,8 mm
AC: 306,6 mm
FL: 64,7 mm
becsült súly: 2497 g
Szóval nem nagyobb, mint amire számítottam (ha bent marad végig, akkor kb. akkora lesz, mint a nagyok, 3,5-4 kg között).
CTG legközelebb 1,5 hét múlva.

Táska: már tegnap kimostam a hálórucikat, mert a párom is megjegyezte, hogy ideje lenne. Mondjuk csak a Tena betét hiányzik, meg néhány tisztálkodási dolog (azt is vettem már, de nem mindent), szóval igaziból csak bepakolni kell, vásárolni már nagyon nem.

Viszont még mindig nem kell vasat szednem, teljesen jó a vérképem! :)

Ja, teljesen bekavarodtam megint a TGYÁS, GYES, szabi, táppénz kérdéskörbe. Elvileg 24-étől megkezdthetném a TGYÁSt. Ez azért kellene, mert a szabim nem tart ki a szülésig valószínű (csak pár nap a különbség), viszont a háziorvos ilyenkor táppénzre szokott venni, nem a TGYÁSt használtatja. Igen ám, de én közben GYESen is vagyok. Akkor most hogy kell csinálnom? A szabi végével elmegyek táppénzre a szülésig, és közben a GYESt is lemondom?
Mindegy, még kiderítem addig, hogy is kell, de azért msot jól jönne, ha Dóra előbb jönne (csak ez rám nem jellemző)...

A párom végül úgy jött haza tegnap, hogy igazam van, mások is egyetértettek, hogy ilyenkor kell pihennem, én meg megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy miért esett rosszul a dolog. Az a jó, hogy azért mi ezeket meg tudjuk beszélni, nem szokott hosszú ideig haragszomrád maradni (nem mintha most haragudtam volna, de tényleg iszonyú fáradt is voltam, mert rendet raktam, és csak lefeküdtem TVzni, de azonrögtön el is aludtam)

Kriszti!

Rágótablettát kell szedned? Na az nekem nem menne, se vasban, se másban. Ki nem állhatom (a Magnerot, amit bevettem a múltkor, az is az lenne, de nem tudtam rávenni magam, hogy szétrágjam, így egészben nyeltem le, de azért így is volt hatása).

Viki!

Nekem is szokott ilyet csinálni Dóra, de utána általában bepóroltja. Pl. a nagy melegben alíg mozgot...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Én is pont tegnap nyafiztam, hogy de jó lenne moziba menni, de hát nálunk egy legalább még másfél évig álom marad megbízható bébiszitter hiányában. :roll: pedig ezt a pottert én is megnézném!
Boboka, jó volt?

Vastabi: nem muszáj elrágni, de kíváncsi voltam :lol: most már tudom, s nem fogom rágni, fix :)

t-pk ez az időszak a gyors és elég jelentős súlygyarapodásról szól, de nyugi, babákra megy :) /jobbára/

vicger
 
 


Astrid, szerintem a gyest lemondod, táppénzre mész, aztán tgyásra. De én ebben totál laikus vagyok, de így elég logikusnak tűnik.
A Párod egy arany ember, na :)
Dóra méreteihez gratulálok! :) Azért nagyon durva, hogy másfél hét és akár már babázhatsz is :shock: :shock: :shock: Lassan lassan nálunk is lehet azon agyalni, hogy naaaaaaaaa, ki kezdni a babázást :) :)

Ma megint front van, Ati is kómás, de aludni persze nem bír...

vicger
 
 


Kriszti, nekem nagyon nem tetszett ez a mostani rész :cry:
Elég lett volna dvd-n megnézni majd valamikor...

Astrid, örülök, hogy Dóra babával minden rendben van

:wink:

És tök jó, hogy férjurad meg a barátok is megértették, hogy szükséged van néha egy kis pihire (ennyi gyerkőc mellett amúgy is, pláne még kismamaként).

Manó, felújítás megy még a házatokban :?:
Vendég
 


Sziasztok!

Én is vagyok, bár eddig csak olvasó üzemmódban: olyan vagyok, mint egy veszett kotlóstyúk: folyamatos fészekrakási késztetésem van ... már majdnem minden babaruhát kivasaltam, kórházi cuccaim kimosva még azokat kell vasalnom, és rakom a táskába ... olyan érzésem van, mintha jövő héten már menni kellene ... :shock: :shock: :shock: ... na, azért nagyon remélem, nem így lesz ! ... lehet, azért van ez, mert egyre erősebb jóslófájásaim vannak, tegnap est/ éjjel is, pedig tegnap abszolut nem erőltettem meg magam ... nekem Lillával is hasonlóan volt, akkor, meggyőződésemmé vált, hogy 2 héttel hamarabb fog megszületni, olyan görcseim voltak a 8. hónaptól ... de kivárta a 40. hetet :) ... ezért remélem, most is így lesz !!!

T-pk: persze, hogy nősz, hisz dupla - buli van a pocidban !!! :) ... ja, akartam kérdezni valamit: voltál szülőszoba látogatáson ? (én most nem megyek, és egyenlőre a szülésznőmmel sem beszéltem még, viszont azt jó lenne tudni: adnak-e betétet szülés után, vagy már azt is vinni kell? ... pelenkázáshoz, köldökcsonkápoláshoz adnak dolgokat ???

ARANYNAP: BOLDOG NÉVNAPOT UTÓLAG IS !!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="bex13"]M írta:bex13ár össze van rakva, csak a csavarok kimaradtak és 4-en nem tudunk rájönni, hová kellenek. Én először összeraktam az alsó és a felső keretet, aztán a rácsokat illesztettük be és ráemeltük az alsóra a felső részt. De meg kell mondjam, tényleg nem a régi semmi. A minőség.... Nekünk nagyon elállt, mert a rácsok nem egyformák voltak, 6-7-ből le kellett csiszolni és még most sem tökéletes. A rácsoknak a furat egyik egyenes, másik erre áll, másik allra. De a lényeg, hogy kész.
Viszont ha megvan a papír azt átküldhetnéd valahogy, hogy megnézzem. Köszi!


Nekünk nem kellett belőle lecsiszolni - mindennek meg volt a helye, a csavaroknak is!! Azért szerintem a csavarokat rakjátok bele.
Felraktam a picasa-ra az összeszerelési útmutatót - nem egyszerű, próbáljatok meg rájönni, ha nem megy, akkor írd le melyik csavar maradt ki, hátha tudom hova kell.
Remélem segít...

t-pk
 
 


Na szóval...

Mi csütörtökön jót medencéztünk anyuéknál, pénteken meg irány a Balatooon. De jobb is volt ez így, mert állítólag csütörtökön jó kis szél volt a parton. Így meg nem kellett megküzdeni vele. Víz nagyon fincsi volt és a levegő is. Valahogy nem éreztem hogy olyan kuka meleg lenne. Teszek fel majd 1-2 képet Picasára (csak erős idegzetűeknek!!!) meg raktam már egy friss pocakfotót is.
Ahogy nézegettem a naptárat 2 hét és uccsó uh ééééés nst!!! Húúú, kezdünk a finishben lenni. :lol:

Dorka, ügyi vagy turi ügyben. Lehet kifogni jó dolgokat... csak nekem egy utánfutóval már nehezebb, így marad a jól bevált ebay. ;) Unokahugom manikűrös... és ha gondolod még házhoz is megy. Mivel tavasszal végezte el a tanfolyamot, még nincs igazán vendégköre és így tuti könnyebb vele időpontot egyeztetni. Ha érdekel majd elküldöm a számát.
Én is most tervezek ellátogatni hozzá.. a kezemet már régóta ő teszi rendbe, de most kap mellé még 2 lábat is majd.

Viki, na igen ruha árak. A C&A-ban is és a H&M-ben is vannak nagyon szép és jó minőségű ruhák, de sajna horror árakon. Ott csak akkor érdemes vásárolni, ha akciók vannak.
A hitelen meg jól felhúztam magam. :twisted: Basszus, se szocpol, se normális hitel??!! Mi lesz itt még?
Teát nem vittétek vissza?
Táblázat... nem szólt senki se, hogy vegyem ki... önhatalmúlag döntöttem így. :oops: 8) Azokat vettem ki, akik már vagy ezer éve nem voltak és semmit nem is tudtunk róluk, mert nem volt beírva adat hozzájuk. Most meg hogy megváltoztattuk múltkor a jelszót, már nem is tudnának írni. Nekem megvannak amiket a közösről letöröltem, így ha vki szól, akkor vissza tudom írni... bár nem hinném, hogy lesz ilyen.

Astrid, nem még nem szentírás, hogy csaszi lesz, csak egyre nagyobb sajna a valószínűsége. :(

Webáruház... leírok majd mindent részletesen privibe, aki kérte. Csak egy kis türelem.

Floranan, remélem jól sikerült a buli és túléltétek. :)

Kriszti, családi gebasz. :( :twisted: És nem lehet sehogy se őnagyságára hatni?

Huh... még csak most kezdem a 218.-ik oldalt. Mire fogok én végezni? :shock: :lol:

T-pk és képet mikor kapunk a babaszobáról??? Én lenni nagyon kíváncsi. 8)
Neveket illetően... egyik rokonom most szült májusban és ők szó szerint szülés közben döntötték el a pici nevét. :lol: szóval még nem vagytok elkésve. ;)

Süti, nyugi... próbálj meg vele esetleg nyugiban elbeszélgetni, hogy mi a bajod vele. Lehet ő fel se fogja ezeket a dolgokat és csak fel kéne nyitni a szemét. Én biztos nem beszélnék az anyjával... nem sok értelmét látnám, nem hiszem hogy attól változna is akármi. Sőt. Lehet ezzel még jobban kihangsúlyoznád, hogy mennyire függ a párod az anyjától... holott már ő egy felnőtt férfi. Meg azt se felejtsd el, hogy ilyenkor azért ők is megváltoznak kicsit.. lehet elhanyagolva érzik magukat, mert te többet foglalkozol magaddal és a kicsivel. És sajna ezt ők soha a büdös életbe nem fogják megérteni és felfogni mit jelent terhesnek lenni. És lehet dacból se csinálja meg a dolgokat... Nem?

Bibi, jó lenne, ha már te is kicsit visszavennél a tempóból... Nem kell mindent egy napra halmozni, tessék szépen beosztani az időt.

Hehe, jó ez a kinek hány szobás a pocakja. :lol: Akkor az enyém mekkora? 174 cm vagyok? 2 szobás vagy galériás? :lol:

Bex, nálunk is úgy van, hogy mikor hazamegyünk a kórházból, akkor 1x kijön a védőnő és a doki is, majd utána mindig nekünk kell menni kontrollokra. Ez anno nem okozott gondot, meret 1. kb. 5 perc sétára van a rendelő, 2. csak Mírával kellett mennem.. na, most kicsit macerásabb lesz. Ja, és itt van külön tanácsadás, tehát nem a betegekkel együtt kell menni és mindig kapunk időpontot, amiben szerencsére nem nagyon van csúszás.

Na, ezt most elküldöm kaja után folyt. köv. Akkor is a végére érek ma!

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="bibiesbrumi"]S írta:bibiesbrumiziasztok!


T-pk: persze, hogy nősz, hisz dupla - buli van a pocidban !!! :) ... ja, akartam kérdezni valamit: voltál szülőszoba látogatáson ? (én most nem megyek, és egyenlőre a szülésznőmmel sem beszéltem még, viszont azt jó lenne tudni: adnak-e betétet szülés után, vagy már azt is vinni kell? ... pelenkázáshoz, köldökcsonkápoláshoz adnak dolgokat ???



Nem voltam szülőszoba látogatáson. Sajnos. Az az igazság, hogy Veszprém és István kórház közötti távolság nagyban befolyásolja a dolgokat.
A szülésznőmmel beszéltem telefonon, de persze szabira megy, legközelebb aug.17-én lesz - szerintem akkor megnézünk mindent -remélem még egyben.

A nővérem szült 2 éve az Istvánban, ő vitt betétet, pelust adtak akkor, de csak pár db-ot (nem eleget), a baba ápolásához pedig kaptak mindent.

Gondolom most s hasonló lehet a helyzet, de majd az első ctg-én (aug.7-én) megkérdezem, attól aki csinálja.

t-pk
 
 


Na jó, babaszoba képek. Csinálok, de hogy teszem fel??
Én lenni béna a szgéphez :lol:

t-pk
 
 


[quote="vicger"] írta:vicgern is pont tegnap nyafiztam, hogy de jó lenne moziba menni, de hát nálunk egy legalább még másfél évig álom marad megbízható bébiszitter hiányában. :roll: pedig ezt a pottert én is megnézném!
Boboka, jó volt?

Vastabi: nem muszáj elrágni, de kíváncsi voltam :lol: most már tudom, s nem fogom rágni, fix :)

t-pk ez az időszak a gyors és elég jelentős súlygyarapodásról szól, de nyugi, babákra megy :) /jobbára/


Én is úúúúúgy megnéztem volna HP-t ... 2,5 éve nem voltam moziban, és most még egy jó ideig nem leszek :) .... megboldogult lánykoromban hetente jártam, nagy mozi -fan vagyok /voltam ... :shock: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Napocskásat!

Rajtam ma úrrá lett egy igen magas fokú lustaság.Sem visszaolvasni,sem írni nincs most erőm.Itthon se sok kedvem van tevékenykedni.Asszem alszom kicsit.
Estére remélem több energiám lesz.

Kép
v.andi
 
 


[quote="t-pk"] írta:t-pk
[quote="bibiesbrumi"]S írta:bibiesbrumiziasztok!


T-pk: persze, hogy nősz, hisz dupla - buli van a pocidban !!! :) ... ja, akartam kérdezni valamit: voltál szülőszoba látogatáson ? (én most nem megyek, és egyenlőre a szülésznőmmel sem beszéltem még, viszont azt jó lenne tudni: adnak-e betétet szülés után, vagy már azt is vinni kell? ... pelenkázáshoz, köldökcsonkápoláshoz adnak dolgokat ???



Nem voltam szülőszoba látogatáson. Sajnos. Az az igazság, hogy Veszprém és István kórház közötti távolság nagyban befolyásolja a dolgokat.
A szülésznőmmel beszéltem telefonon, de persze szabira megy, legközelebb aug.17-én lesz - szerintem akkor megnézünk mindent -remélem még egyben.

A nővérem szült 2 éve az Istvánban, ő vitt betétet, pelust adtak akkor, de csak pár db-ot (nem eleget), a baba ápolásához pedig kaptak mindent.

Gondolom most s hasonló lehet a helyzet, de majd az első ctg-én (aug.7-én) megkérdezem, attól aki csinálja.


Én is 2 éve májusban szültem ott, akkor még adtak betétet, és nekem jobb volt bárminél. ha most is adnak, én nem viszek Tena-t ... csak mintha azt olvastam volna vhol, hogy már nem adnak ... pela akkor sem volt elég, erről hasonló emlékeim vannak nekem is .... és a kaja bűn rossz volt ... 4 napot voltam bent, 12 kilóval kevesebbel mentem haza szülés után :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="t-pk"]N írta:t-pka jó, babaszoba képek. Csinálok, de hogy teszem fel??
Én lenni béna a szgéphez :lol:


mérnök-asszony, ugye most csak viccelni teccccccccccccik ??? :):):)

picasa - fényképek - a második sorban van egy olyan gomb, hogy feltöltés - album kiválasztása ( nekem pl nincs saját családi, én a tematikusokba pakolok ) - tallózás - feltöltés indítása

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


a velvet porontyon pont tegnap olvastam egy Istvános posztot:

http://velvet.hu/poronty/2009/07/24/terhesgondozas_az_alagsorban_szent_istvan_korhaz/

Elég érdekes tapasztalatok vannak... Asszem, ha első babás anyuka lennék, lehet elmenne a kedvem a szüléstől és a továbbiaktól :roll:

Andi, üdv a klubban ;)

Bibi, nagyon pörögsz mostanában /egyébként is, de most hatványozottan/
Én is lassan nekiállok a mosásoknak, stb-nek ha megjöttünk Anyuéktól. Addig remélem nem lesz semmi gebasz :roll:



Süti, madar, Scooper, Floranan, Petra, Rita, Aranynap, Móka, Dorka, Erika, CSunyeszka ,Zsu88 és többiek merre jártok????
Anna nyaral még, azt tudom.

vicger
 
 


[quote="vicger"]a írta:vicger velvet porontyon pont tegnap olvastam egy Istvános posztot:

http://velvet.hu/poronty/2009/07/24/terhesgondozas_az_alagsorban_szent_istvan_korhaz/

Elég érdekes tapasztalatok vannak... Asszem, ha első babás anyuka lennék, lehet elmenne a kedvem a szüléstől és a továbbiaktól :roll:

Andi, üdv a klubban ;)

Bibi, nagyon pörögsz mostanában /egyébként is, de most hatványozottan/
Én is lassan nekiállok a mosásoknak, stb-nek ha megjöttünk Anyuéktól. Addig remélem nem lesz semmi gebasz :roll:



Süti, madar, Scooper, Floranan, Petra, Rita, Aranynap, Móka, Dorka, Erika, CSunyeszka ,Zsu88 és többiek merre jártok????
Anna nyaral még, azt tudom.


Hááááát, igen: a látogatási rendet ezek szerint még mindig nem sikerült kialakítani ... én apikán kívül egy embert sem! engednék a kórteremekbe, látogatás bonyolódjon a folyosón !!! ---- én 3 ágyasban voltam, ahhoz volt mosdó, zuhanyzó WC egyben, a szobában ... engem fél5kor operáltak, és fél11kor már a saját lábamon küldtek zuhanyozni, dél körül kerültem a helyemre, és onnantól Lilla végig velem volt, nem csak az első éjjel után ... csecsemősök: amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten, ez igaz .... voltak köztük nagyon-nagyon rendesek, és voltak trehány flegmák is, főleg a fiatalabbak között ... kíváncsi vagyok, most mit fogok tapasztalni :)

Floranannnál vendégség van holnapig, nem? Erika nyaral talán, Anna is, Madar is a Balcsin ... többiek ???

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?