Új privát üzeneted érkezett!

Na szép jó reggelt!!!Várom h Iza felkeljen...kis hétalvó!

Na de addig is!
Olyan édesek vagytok ahogy mindenki mondja a magáét!!! :lol: Ami nekem már vicces is kicsit!Hiszen itt senki nem ítéli el azt aki tápit ad a babának!!!És nem is erről volt szó!!!!
Egyszerűen csak megemlítettük h vannak olyanok akik direkt adnak tápt,mert NEM AKARNAK SZOPTATNI,PEDIG TUDNÁNAK!!!!
De mivel ITT NINCS ILYEN,ÍGY NE VEGYÉTEK MÁR MAGATOKRA!!!!!Tudom h ez esetleg érzékeny pont azoknak akiknek nincs elég tej,de én nem tudok arról h vki direkt ne akart volna szoptatni!!!!
A másik,bármikor elapadhat a tej bárkinek,és akkor muszáj lesz a tápszer,tehát emiatt meg pláne nem is mondhatja azt senki h mért tápszerez vki!

100 szónak is 1 a vége(nálam ez azért több mint 1 :lol: )ha mondhatok ilyet akkor tök büszke vagyok h akinek gond van/volt a tejjel milyen kitartóan küzd érte,és hogy mindent megtett!Olyat senkitől se hallottam h kevés a tejem akkor kap tápi.Csak azt h kevés a tejem mit csináljak,hogy szaporítsam stb!Tehát legyünk büszkék"magunkra"!!!! Amúgy ha csak kiegészítésnek kapja attól ő még kap anyatejet!!!És az elég is!!!!Azzal is megkapja a számára fontos dolgokat!!!!!

Szerintem meg nincs összefüggés a pénz és a tápi közt!Ez csak tényleg egy eset volt amit Trixi leírt!Ő ott így látta,és biztos vannak amúgy ilyenek,de hála az égnek nem köztünk :lol: :lol: :lol:


Dóri!
Mikorra tudnád a képeket összeszedni?Kedden reggel fogok nekiállni a dolognak,addig tudod küldeni??Szombaton megyek el vagy 2 hétre,szóval addig meg kéne csinálnom!

Nóri!
Annyira ó a szoba!!!!De tényelg!Nagyon tetszik!!!!Ötletes!

Tinu!
Igen,szeritem is a fény miatt látszik vörösnek,mert szőkül Iza is!!!!Lezs egy szőke kék szemű kislányom :lol: Mi mindketten tejfel szőkék voltunk picinek!

Zsüci!
Tényleg,meddig kéne szedned a gyógyszert?Mert ha fejsz közben akkor nem apad el és utána tudnál szoptatni!De azért a térded fontosabb!!!!Annak a gyerkőcnek kell egy anya,és 2 lábbal 8) :lol:


Incike!
A "szüleid" nagyon rendes emberek akkor!!!Nem is tudtam h örökbefogadtak!!!És persze nem is volt szó arról h nem igazi szülők!!!!Szerintem ők még jobban azok!Mert többet küzdöttek a gyermekért mint akárki más(mondjuk akinél esetleg véletlen becsúszott és nem is akarta-itt ilyen nincs,még mielött vki magára venné :lol: :lol: )Tényleg szerencsés vagy h ők vannak neked! :wink:

annus11
 
 


Csak én vagyok ilyen korán kelő? :lol: Az előbb jött apcim,hozott 2 karton tejet!

Aki nézi a F1et!Láttátok tegnap mi volt?Nagyon durva!!!Szegény Massa....még altatják,várom a híreket szegényről :roll: Mellesleg a közvetítás megint írtó gáz...az első visszajátszásnál mondtuk h nem is volt magánál mikor becsapódott,meg az uram látta ahogy nekiszáll vmi(csak ő azt hitte egy madár)Ezek meg 10 percen át szajkózták h műszaki hiba.....

bocs az offért 8)

annus11
 
 


Na, helló!

Ok, akinek esetleg nem volt világos a tegnap éjjeli hablatyom: azt akartam mondani, amit Annus!

Dórikám, de jó, már éppen ott voltam, hogy ma felhívlak, hogy mi van veletek?!

Incike, ez olyan szép történet! Mikor kerültél hozzájuk? Imádják az unokákat gondolom?

Emese, én nem tudom, de tényleg. Ma reggel 30 perc alatt szopott 130-at (ez nem elég, mert 5ször eszünk, szóval 150-160 átlagot kell/szoktunk volt produkálni. Visszatettem még mellre, és negyed óra alatt jött le még 20... Máskor meg, ahogy te is írtad, Csani kövér gázzal nekifut, és 20 perc alatt megvan a 190. ??? Hmmmm....

Szép vasárnapot mindenkinek, puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 

 
 

Szofi!

Szerintem ne aggódj!Ha éhes akkor szólni fog!!!Van h Iza is sokáig szopizik,relatíve sokáig...na meg van h többet,néha kevsebbet...igaz ezt csak úgy érzésre tudom megmondani...mi is 5ször eszünk,hivatalosan nekünk is 160 körül kéne enni....fogalmam nincs h mennyit ehet...de az is lehet h egyszer 200at eszik,aztán meg csak 130at.De a 150 az tökéletes!Na meg add hozzá az esetleges mérési hibákat is :wink: Most h nincs mérleg,majd este ráállok a nagymérlegre.Előbb egyedül,aztán Izussal :wink: Igaz nem gramm pontosságú,de jó lesz nekem a dkg is :wink:
Éjszaka most milyen volt?Tudtál aludni?

Jut eszembe,ma felhívom Ancsit!Remélem h Lóci nem került kórházba :roll:

annus11
 
 


Nóri!
Nagyon tuti lett Vili szobája, édes a pizsis képen is! :D

Ági!
Jesszusom, jóóóó nagy baba Ármin :shock:
Édes a vörös haja :D

Dóri!
Szia!
Tali lesz nálunk holnap, nincs kedvetek jönni? :wink:
Itthon lesznek a fiúk is :D

Anika!
Roli anyukájával egy topicba írunk, már zárt, de régebben 2005 ősziek néven futott. :(
Én is ismerem őt is, meg Rolit is ismertem személyesen. :(

Zsüci!
A helyedben átgondolnám a gyógyszerszedést, az se jó, ha neked lesznek maradandó károsodásaid. :?

Na nálunk pl. a komfortszopi nem működik, ugyanis még a kiürített ciciből is egy óra múlva már ömlik a tej. Léna ettől tök ideges lesz, nem akar enni, köpi ki és üvölt..
Na ezért van cumi, abból nem jön semmi! :lol:

Szofi!
Hajrá mozi! :wink:

TALI!
Ebédet csinálok, úgy készüljetek, oké?!
Valami tésztát, ha megfelel. Meg ha lesz időm, összedobok egy tiramisut is......

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Nagyon örülök, hogy mind egy állásponton vagyunk, hogy hagyjunk fel a tápi vs. tejci témával!!! :wink:

Annus, köszi, valahogy nevelni kell a Manócskát a haza szeretetére... :D még van egy magyar zászló amit nem engedek az apjának, hogy kitegyen, szerintem az már felesleges, jobb ez így, hogy csak úgy tudat alatt másszon be a kis fejecskéjébe!

Anika-igen ez Vilcsi szobája! Egyébként így hívják kint a védőnéninket! :D

Ja Annus- íme még egy F1-es bolond! Én is kész vagyok Massa miatt! Szörnyen sajnálom!!! De azért olyan durva, hogy 1 hét alatt két ilyen baleset az autós sportokban! A másik szerencsétlenebbül járt az a 18 éves srác! Szörnyű! :cry: Alfonzó jól berakta magát az első helyre. :? Te kinek drukk?? Én most Button-Barrichello. Sumi idejében voltam Ferraris! :wink:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Szofi!
Léna 5x eszik egy nap, de egy hete baromi keveseket. Ilyen 100-120-at mérek mindig, ami ugye kevés....
DE! Ettől függetlenül hízik, 4 nap alatt hízott 100 grammot, szóval próbálok nem aggódni!
Meg nem akar szopizni, reggel még igen, de az esti pl. iszonyat kínkeservesen megy. Üvölt, ahogy elindul a tej, most nem tudom, hogy az ízével van baja, vagy mi van. De tegnap este is 100 körül evett 30-40 perc kínszenvedés árán......Nála alapból max. 10 perc az evés.
Ja és este 9-től reggel 8-ig aludt a 100 grammal......fene se érti :roll:

Szóval ha Csani hízik, ne izgulj azon, hogy egyszerre mennyit eszik, lehet, hogy most ez elég neki.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Annus!

Azt szerettem volna kérdezni tőled,hogy ha elkészül a klip,hol tudjuk majd megnézni? Youtube-on lesz fent vagy csak a blogban?

Tej,tápszer témához: Hanna például nem akar az Istennek sem szopni,így én lefejem a tejem és azt kapja üvegből plusz tápszert is, mert olyan rengeteg tejem sajna nincs. De már belenyugodtam.
Azt az időt várom már,amikor kaphat bébiételt. Az már nagyon jó lesz :D

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Jó reggelt!!!

Annus,Anikó nagyon sok boldog névnapot!!!

Dóri de jó hogy jöttél!!!Jól vagytok??
Zsüci,lehet addig fejned kéne míg a gyógyszert szeded.Kamilla után pár hónap múlva szaladni kell majd :lol:
Nóri nagyon szép a szoba,olyan hangulatos!Vilcsi pedig cuki!
Ági,nagyon nagy baba Ármin!!!Aranyos.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita!

Köszi szépen!

Susycat!
A blogon fenn lesz az tuti,de felteszem a youtubra is,ha meg akarjátok majd mutatni másnak is!És nem lesz benne h babanet :wink:

Nóri!
Én Ferrari drukker vagyok,több mint 10 éve :oops: de vannak pilóták akiknek még drukkolok! :wink: Alonsót mondjuk nem szeretem....de ha jön tényleg a Ferrarihoz...jaj,nem tom mi lesz akkor :roll: :lol: :lol:

Barbi!
Hu,akkor vmit viszek majd,mondjuk üdítőt!Majd behűtöm előtte,így nem lesz olya meleg!

annus11
 
 


Ági!
Képeket megkaptam!!!
És tényleg milyen nagy ez a baba!!!!!7 kiló???Jesszu!És elbírod még? :lol:

annus11
 
 


Armin baba oriasi :lol:
szep hosszuuu baba :wink:

szofi
en is ateltem amit te az elejen. pontrol pontra.. es szamomra meg ugyis egyszerubb volt mint tapozni. ezert irtam h NEKEm szemely szerint ugy sokkal jobb volt.

Egyebkent az en lanyom meg felkelt 3orakor szopizni.. aztan nem tetszett neki h jon a tej..... ilyet mar reg csinalt..
amugy nagy komfort szopis :lol:
utana rapakolja a cicimre a fejet es ugy alukal.. ha leveszem akkor meg uvolt :roll:
mindegy vegulis vissza aludt mellettem es 5-6 korul reggelizett.
utana meg 9kor kelt h kakil.... :roll:
apukaja tette tisztaba. imadom ilyenkor a fejet... az apukajanak persze :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


:lol: :lol: Netti!
Nekem ritkán pelenkáz apa,de szerintem ha itthon van akkor rá fogom bízni ezek után!Amúgy tudja,meg megcsinálja,de most kifejezetten az ő dolga lesz ha itthon van 8) Remélem Iza pont ekkor fog kakilni is mindig :lol: :lol: :lol:

annus11
 
 


Kutyafüle!

Hol lehet megnézni a klippedet? Persze, ha nyilvános :D

El is felejtettem! Gyöngyi, üdv itt!

Nekem is a terhesség utolsó hónapjaiban szigorúan feküdnöm kellett, mert végig nyitva volt a méhszájam és meg voltam rövidülve én is :( Még kórházba is befektettek kétszer...
Remélem a következő babával nem lesz ennyire rossz a terhesség. Nem tudtam igazán élvezni így a 9 hónapot :?

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


A blogban van!

annus11
 
 


Jó reggelt!
Köszi a hozzászólásokat. A gyógyszerkúra egyébként alaphangon 2 hét, ha nem javul, hosszabb. :?

Dóri, tegnap este már nem volt erőm megírni a privit, most küldöm, bocsi!

Incike, 30 dkg 3 hét alatt az egyátalán nem rossz, szerintem... Kamilla a múlt hónapban összesen 45 dkg-t hízott, most pedig másfél hétig semmit (állítólag 3-4 hónapos korban ez előfordul). Vannak babák, akik ilyenek, mások csak úgy "rántják" magukra a kilókat. Csak emiatt szerintem nem érdemes tápszerezni (persze ha volt más ok is, akkor bocs)

Kép

Kép
zsüci
 
 


sztem a 3het alatt 30dkg irto keves..

Annus, mi nemreg vezettuk be pont ezt.
az o feladata ha itthon van. vagyis hetkoznap nem.. akkor amugyis csak az estire er haza amikor furdes van mar lassan azt meg en csinalom.
de pentektol vasarnap estig az ove minden kenyes feladat :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Köszi Annus!

Tényleg nagyon jó a klip. Én is lehet,hogy csinálok :D

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Nóri

Mi Temesváron és Dunaújvárosban élünk. Itt is rettenetesen fontos, hogy a gyermeknek legyen magyar tudata. Mióta éltek Svédországban? Én még ott sajnos nem jártam, de lehet hogy fogok, mert élnek ott barátaink. :)

Hízás
Ha megvan a 40 deka én sem adnék tápszert. Inkább babafüggő. Ha állandóan éhes, akkor persze kell valamit adni, de én inkább hagynám, hogy egész nap rajtam lógjon. :) Csak addig Aporra kell vigyáznia másnak.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Szép Napot Mindenkinek!
Szofi, Marci is ilyen gyürkésződős! Van, hogy napközben alvás előtti rituálé, hogy min. 25X átpakolja a fejét egyik oldaltól a másikra, közben édesen nyögdécsel hozzá. Ezt a mutatványt egész hosszan tudja űzni (főleg hajnaltájt). Három dolog lehetséges (tapasztalataim szerint):
- vagy kínozza még egy kis büfi, amit így "dolgoz" ki
- vagy ha megsimogatjuk, abbahagyja és alszik
- vagy ha reggel csinálja (6 körül), akkor kiveszem és nekifutunk a napnak :-)

Egyébként ő eközben is félig-meddig alszik (én meg ugrásra készen fekszem). Lehet, hogy tényleg azért nem tűnt fel eddig, mert külön szobában van. Szóval ne aggódj :wink:

Barbi, nálunk is nagy küzdelmek vannak esténként a szopinál főleg ha nagyon meg van telve a cicim. Ilyenkor két kortyonként van egy kiadós"hiszti". Fáradt és dühíti, hogy nem úgy érkezik a tej, ahogy ő elvárná (lassan és egyenletesen), hanem szabályoznia kellene. A védőnő szerint minél idősebbek, annál ügyesebben tudják kezelni a helyzetet, tapasztalt "öreg" szopibébik már minden szituációban feltalálják magukat :-) Több gyerekes anyukák, mi erről a tapasztalat?

Annák és Anikók, még sok-sok boldog névnapot nektek!

Anita nektek pedig az évfordulóhoz kívánok sok boldogságot, őrizzétek meg szép családotok összetartó erejét továbbra is :-) Az ünneplés meg (jellegénél fogva) bármikor pótolható :wink:

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Hízás

Az én védőnőm szerint a 40 a minimum, a 60 az elvárt, annál több pedig szuper. Ugyanakkor nem minden baba egyforma. Nem lesz mindenki kövérebb, húsosabb, szerintem alkat függő is. Aztán lehet az azutáni hónapban meg többet hízik.

Szerintem a tej akkor elég, ha van napi 5-6 pisis pelenka és szoptatás után a baba elégedett. nem a hízás a mérvadó.
Az én gyerekeim nem mindig elégedettek, ilyenkor melegítem a lefejt tejet vagy a tápszert, de nem kell nekik. Ma már inkább megnyugtatás van és gyakrabban szoptatás. Amikor nincs sok tejem, akkor egész nap szoptatok. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Off.
Annusnak és Nórinak: én Ferrari drukker vagyok, azon belül is Raikkonnen a kedvenc. Sajnálni fogom, hogy elmegy rallyzni :-(
A hisztis pilótákat (lásd Alonso és néha Massa, nem kedvelem...)
Bocsi az offért :-)

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Én is Ferrari drukker vagyok. :) Nagy Schumacher rajongó voltam.

És most kezdődik az úszó vb. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Minden Annát Isten éltessen!

Annus, Barbi, Gyöngyi, köszönöm a válaszokat! Alvás témában akkor megnyugodtam, hogy ez valahol "normális". Ami az evést illeti, ott meg próbálok én sem aggodni. Barbi, lehet, hogy vmi keveset eszünk - front van!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Anika, teljesen egyetértek Veled, nem a hízás mértéke, hanem a bébi általános állapota a fontos. Csak sajnos nálunk nagyon elterjedt az a nézet, hogy kövér baba=egészséges baba, az orvosok és védőnők körében pedig van egyfajta önvédelmi reflex (mindig a könnyebb ellenállás felé megy az ember) miszerint "Adjunk neki tápszert, abból baj nem lesz, legalább anyuka is megnyugszik".

Én is nagyon sokat paráztam ezen a témán, aztán rájöttem, hogy felesleges (Tinu, köszi még egyszer) :lol:.

És, mint a topic (egyik) legidősebb és (egyik) legkisebb súlyú babájának az anyukája (5,15 kg most) van alapom véleményt nyilvánítani, uff! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Szofi, ez jó volt! Minden ok lesz Csanival, míg ti moziztok! Merthogy azt is kell... Mi biciklizéskor voltunk így. Eleinte 10 percenként telefonált a férjem az anyukájának, aztán fél óra, majd még később. Tegnap már nem is telefonált éééééés nem volt semmi! Egy percet nem sírt. Úgyhogy relax és a filmre koncentrálni! :lol:

Nálunk is volt ilyen, hogy egy szobában aludtunk a gyerekkel (otthon soha, csak vendégségben) Na de ennek mostmár véget vetettünk. Eleinte a férjem nem tudott tőle aludni, újabban már én nem, az meg senkinek sem jó, ha kialvatlan, ezért mostmár mindig külön alszunk. Viccesés gazdaságtalan: 3-an vagyunk és 2 szoba kell mindenhol :lol: (biztosan szeretnek minket, ahová megyünk. Nagy házban élők előnyben! :D )

Jajj, szegény Massa, nekem már tegnap is nagyon gyanús volt, hogy a becsapódás után fej hátra és már csak ment egyenesen, éppen csak fékezett... :( Azt azért mégse gondoltam, hogy ekkora a baj. A bukósisak ennyit érne? :shock: Egyébként örök Ferrari szerelmes vagyok, abszolút Schumacher-fan. Amióta ő nincs, csak átmeneti kedenceim vannak. Pl. volt Hamilton, de szerintem ő egy kis csaló, nagyot csalódtam benne. Kedvelem még a tehetséges fiatalokat, nagyon szurkolok nekik. Ja és már várom a 2 órát, szerencsére nálunk kajaidő is akkor van.

Na :arrow:

Kép

Kép
adraci
 
 


Ja persze mi is abszolút Schumacher rajongók :oops: :lol: De ő ugye már nincs...mármint versenyben :lol: Massa szerintem örül ha túléli....nem hallottam még róla túl jó híreket...elég súlyos az állapota még mindig!Remélem 2kor már többet tudnak mondani!Igaz a közvetítés hamarabb kezdődik!Be is nyomom a tvt,nehogy lemaradjak!

Mi elmentünk sétálni,anya(azaz én) kapott egy sütit!Iza végignézte ahogy befalom :wink:

Adrcai!
Minekt nem zavar Iza,apja az arra se ébredne fel ha ágyút dörgetnének melette,én is jól alszom hála az égnek,de ha öcsém kiköltözik akkor átmegy a saját szobájába :wink:


ŐŐŐ,na lépek ebédelni!
Mindenkinek szép hétvégét!Nagyon jó idő van!!!!!

annus11
 
 


Zsüci

5,15?

Mennyivel született a baba?

Mi 5,30 és 5,50 vagyunk. Éppen előtted, de egy hónappal fiatalabbak. :)

Itt Temesváron is a kövér baba az egészséges, ma már köztudott, hogy egyáltalán nem így van, sőt...
Magyaro.n nem ezt látom.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Halihó!

Annus, írtam mélt, remélem, jó helyre küldtem. :D Boldog névnapot!

Anita, köszi!

Nem tudtam visszaolvasni, rengeteget termeltetek! Újaknak üdv! Látom vmi balhéról is lemaradtam?! :wink:

Mi jól elvagyunk, király a Balcsi, finom a víz. Blanki tegnap este 11-kor evett, utána meg n9-kor. :lol: Ez jó lenne minden napra...
Elég gyenge itt a net, kínlódás, szal mire hazamegyünk borravaló lesz belőlem...

Szép napot!

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Ja, jól emlékszem?! Pumukli, egyelőre muszáj egyetértenem. :lol:

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Anikó!
Képeket megkaptam!
Semmi balhé nem volt!!! :lol: 8)
Ti hogy vagytok?Milyen a balcsi?Blanka hogy viseli??

annus11
 
 


Sziasztok!

Zsüci
Itt igazából az volt a baj a tejjel, hogy délutánra, estére semmi nem volt már csak 10-20ml Benjinek meg óriási étvágya van. Sajnos én Marcival sem voltam szerencsés, mert ott is egyik napról a másikra tűnt el.


Szofi

5 éves korom óta neveltek engem a testvéreimmel. Addig meg intézetben voltunk, mert otthon nem kellettünk. 2 éves koromig (azért ez a mérce, mert én vagyok a legfiatalabb) a nagymamánk nevelt, de ő meghaltt és utánna kerültünk be. Én 4 éves koromig nem beszéltem. Valószínű a sokktól. Sok mindent tudok a szüleimről(vérszerinti) ettől függetlenűl. A mai napig visszajárok egyébként az intézetbe látogatóba és én ott egyfajta példának számítok mások szemében, hogy igen is lehet így is normálisan felnőni és emberré válni, nem muszály másnak lenni csak , mert nem az a szülőd aki világra hozott. Az egyik legjobb barátnőm is onnan van őt az egyik nevelőanyánk vette pártfogásba. Ő most végzett szülésznőként és védőnőként Miskolcon. Szóval nekem egyszerre több hazám is van, de a szívem mélyén én úgy érzem oda tartozom ahonnan indultam és ezt nem szégyenlem, anyukám meg nem orrol érte.Tudja, hogy én nagyon szeretek ott lenni, de az nem azt jelenti, hogy őt nem szeretem. Szeretem és tisztelem, neki köszönhetem, hogy ember lettem és nem más.

Kép
Kép
incike
 
 


Enyém gyerek reggel 8-kor kapott enni, aztán elmentünk gyorsan bevásárolni és 9 óta alszik :shock: Kezdek aggódni.... Tudom-tudom alvó gyereket ne ébresszünk fel, na de akkor is....

Üdv
Gyöngyi

Kép

Kép
aerfen
 
 


Gyöngyi!
Had aludjon!!!!Örülj h nincs meleg,biztos így jobban tud aludni!!

annus11
 
 


Anika, 3210 gr-mal és 55 cm-rel született, most 5,15 kg és 62 cm. Az ikrek viszont szép nagyra nőttek... :shock: :shock:

Kép

Kép
zsüci
 
 


Hali!

Lili ma is f8-kor kelt! :lol: Juhúúúúúúú!!!! :lol:

Szofi!
Én spec. már nem tudnék Lilivel 1 szobában aludni. Mi amikor hazajöttünk a kórházból 3 napig a szobájába költöztünk, aztán a férjem kijelentette: vissza a hálóba, Lili meg marad a szobájában. Ez azóta változatlan, de mind3unknak így a legjobb.
Lili is szuszog, nyögdécsel, cumizik álmában...csukott szemmel! :shock: :lol:
Én meg ilyenkor minden nyikkanásra ébredek....totál nem pihentető így az alvás....a bébiőr meg tényleg egy minimális hangerőre kapcsol csak be, cumizásra pl. nem.
Szóval én akkor kelek így, amikor a bébiőrben meghallom, hogy ébredezik a manó! :D

Neti!
Stokketek van!? :D :D :D
Én is azt akartam.....de aztán meggyőztem magam, hogy mivel nem leszünk nagy babakocsisok (autóval kell még a legközelebbi boltba is menni....nincs túl közel...), ezért olcsóbb is jó lesz...így végül ABC design-ra szavaztunk, az majdnem 100 ezerrel olcsóbb volt. :roll:

Nóri!
Nagyoooooooon jó a szoba! egyre jobb!!!!! A mi szobánkban is ez a zöld az alapszín....Lili nagyon szereti...jól tud aludni, megnyugtatja.
Nekem spec. nagyon bejönnek a bébiruháitok is. Én rendeltem a hudebaba.hu-ról is, ott svéd rucikat árulnak, szeretem! :D

Incike!
Ezt is mesélted még. Szüleid büszkék lehetnek rád, hogy ilyen szép családod lett és úgy szereted a fiaidat, mint ők téged! :D Benji absz. nem szopizik már? Tejed totál elment, vagy csak kevés és nehezen jön....és Benji meg ideges lesz tőle?
Lili du.-n amikor már nehezebben jön totál begurul, csapkodja a cicit, meg rugdalózik....ő azt szereti amikor reggel spriccel a szájába..... :roll:

Anika!
Jól bírod, szép nagyok már a lányok!
Apor szereti őket? Féltékenység?
Tegyél majd képeket, nagyon kiváncsi vagyok a 2 csajra. Mennyire hasonlítanak?

Adraci!
Férjeink hasonlóak! Amikor írsz a reakcióiról totál olyan, mintha az én uramról írnál! :lol:
Határozott típus lehet ő is! :roll:

Ági!
7kiló!!!!!!!!!!???????!!!!Az igen! Jó tejed lehet, ha így hízik tőle! :D

Esztó!
Mizu otthon? Férjed 'visszatért', vagy még durcázik?
Teraszotok? Alakul? Lepácoljátok valamivel a fát?
(nekem is le kellene a korlátot, de 2 szopi között kvázi lehetetlen....férjem meg nem nagyon szereti az ilyen aktivitásokat....hónapokig kell könyörögnöm pl., ogy fúrjon fel 1 polcot....közben meg 6szor ideggörcsöt kap, hogy minek kell ö.fúrni a falat.... :x :roll: )

Kép
mozza
 
 


Mozza
A tejem mondhatjuk, hogy totál elment. Bekapja még a cicit és kb. 5 percig próbálkozik rajta, de utánna mikor rájön, hogy hiába szívja mint az őrült akkor kezdődik a balhé. Jó hangos balhé szinte belelilul. :shock:
A fiaimért bármit megtennék. Ők a kicsi éneim és olyan nehezen jöttek.

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok,

Annus, Anikó boldogságos névnapot :)

Király éjszakánk volt, bár ritka a rossz (vagy nem is volt még olyan :) )
5kor kelt, apa etetett, utána meg n11-kor, szóval kialudtuk magunkat :)

Mozza,
visszatért közénk igen :) már normális, nincs baja.
teraszhoz még kell fát rendelni, korlát lépcső stb. de a pác anyag megvan már.

Ági,
szép súly :)

mi se panaszkodhatunk, a közel 6,5 kg-val :)

megyek főzni...nincs kedv.. :?
Álmosnak adtam kamilla teát, hogy kakiljon, de ez a tápi és kamillatea böfi jó büdi együtt :)

tegnapi kép.
Mozza,
next ruci :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép Kép

és a járóka:
Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


annus küldtem képeket :) nyugodtan szelektálj ha "sok"voltam :)

Kép
Kép
mniki84
 
 


Zsüci: teljesen "meglepő" módon egyetértek veled szopi-tápi-súly ügyben. :D Amúgy megnéztem, Tüci kerek 3 hósan volt ennyi kiló, mint Kamilla, szóval Kamillka eggggyáltalán nem sovi, totál jó a súlya!!!

És Inci: valóban nem kevés a 3 hét alatt 30 deka. De az is igaz, amit írsz, hogy ha a fiatalúr reklamázik, akkor nincs mit tenni, neki kevés a cucc. :wink:

Netti: az én cicim hasonló módon reagálit a szoptatásra, mint amit Anita írt. :roll: Pedig korábban azt hittem, hogy egy kis cici nem tud lógni. Nos, tévedtem. :lol: Mondjuk nem kár érte, én korábban sem szerettem a cicimet, sose volt az a rugalmas kislabda-típus. :P
A szoptatás meg itt Mo-on nem túl egyszerű pl. nyilvános helyen. Egy kezemen meg tudom számolni, hol szoptattam nyugodalmasan az otthonomon kívül. Lehet, hogy egy ujjam is elég lenne - a Városligetben, mikor babataliztunk és mindenki szoptatott a fű közepén. Szóval azért egy cumisüveget benyomni a gyerek szájába kevésbé macera, mint megfelelő szopis helyet találni.
Tücivel mikor voltunk csípőszűrésen a Heim Pálba (vagy kontrollon voltunk, már nem tudom) nagyon sokat kellett várni. Ott szambáztam Tücivel a kezemben, még szerencse, hogy nem üvöltött, mert halvány lila gőzöm sincs, hogy szoptattam volna olyan tömegben. Szerintem totál cikis, hogy egy ilyen intézményben sem biztosítanak szoptatásra alkalmas helységet!

Szofi: Csongi is így alszik, ahogy írtad Csanira. :wink: Totál normális. Csak a szülőnek fárasztó.

Kép
Kép
tinu
 
 


Esztó!
Álmit megzabálom, de édi a hatalmas járókájában. :lol:
Lili is elveszik benne....az az ő kis nappalija. :D
(btw, szerintem Álmi nagyon hasonlít rád!)

Rakok képet a babybjörn pihiszékről! Lilovicsnak nagyon bejön! :lol:
Így nézelődik miközben a mamája fürcsizik! :lol:
Kép Kép

Kép
mozza
 
 


Tinu!
A Heim Pálban nincs szopis szoba :?: :!: Ez azért kemény!
És még bejelentkezni sem lehet időpontra.....ergo benne van, hogy 3-4 órát is várni kell......'bababarát'.... :evil:

Kép
mozza
 
 


Zsüci: neked akartam még írni, hogy mindenképpen csinálj a lábaddal valamit! Szerezni kéne mástól anyatejet (Dóri?), és fejsz 2 hétig. Ha más nincs, a tápszer is jobb, minthogy a lábad tropa legyen! Ne hülyéskedj már!

Mozza: lent van, azt hiszem, mintha láttam volna, mikor a múltkor TÜcivel ügyeletre kellett menni. De fent a rendelőknél szerintem nincsen. AMúgy mi is azért nem megyünk most a Heimbe az ortopédiára, mert megszüntették az időpontozást. Ezért megyünk az Örsre. Állítólag azóta ott is megszüntették, nekünk még adtak. Kíváncsi leszek, hogy mennyit kell várni, kedden megyünk... :roll:

Nem is írtam még, hogy elkezdtem "fogyózni". Ez abból áll, hogy egy hete egészségesebb étrendet követek. Barna rizs, teljes kiőrlésű tészta, liszt, szőlőcukor, barna cukor, fruktóz, méz - ezekkel helyettesítem a fehér lisztet, meg a fehér cukrot. Kevesebb szénhidrátot is eszek, de ez csak mellékesen, nem cél, csak pl. nem eszem meg Tüci után a maradék péksütit. Remélem, látszani fog rajtam rövidesen, mert nagyon utálom azt a 10 kilót, ami rajtam van. :x

Kép
Kép
tinu
 
 


Lili és Álmi nagyon cuki!!!

ma mi is NEXT szerkóban voltunk!
Barbi!
Holnap lehet hozzád is csak NEXT rucit veszünk fel!Na majd meglátjuk milyen idő lesz 8) Mert lehet h csak a pelus lesz rajtunk!


Iza nem akar aludni...dumál,de én meg F1et néznék.....

Niki!
Majd megnézem h megkaptam e!Nyugi,szelektálok :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!
Gyors leszek sajna, remélem holnap már tudok jönni rendesen...
Annus, NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT NEKED!

képeket küldenék akkor én is, csak a kis papírom nem találom, amire felírtam a témákat... Annus, légszi küldd el mégegyszer, ha nem gon, és azt a mail címet is, ahova küldhetem... (Milyen felbontás legyen? mármint méret?

Hú, nagyon várom, hogy vissza tudjak olvasni, a szopi téma is nagyon érdekel!!!!

Térdhúzódásom: ugorható:) Nekem most extra húzós napokm hetek jönnek, kiment a térdem, és be van dagadva, alig bírom emelni Marcit, és hajlítani pedig a térem egyáltalán nem, mert akkor nem működik.. nézték röntgennel, UH-val, ninsc elszakadva... de hatalmas, és tele van folyadékkal... brrrrr Éjjel 23.30-kotr értünk haza az ügyeletről, Marcit egy hordágyon szoptattam nyílt terepen, azaz kb 50 ember előtt, mivel 4 órát ott voltunk, és nem vettek előre... ez a magyar egészségügy....
vanni
 
 


Niki!
Képeket megkaptam!!
Ancsától még nem,szóval esetleg szólj neki!!

Vanni!
Máris bemásolom megint!Már akartam írni smst,nehogy lemaradj!Tudom h néha nem tudsz jönni!!!

Kedves májusi Anyukák és Babák!!!

Közkívánatra csinálnék egy összeállítást, egy kis klipet a babákról, mamákról, papáról!

Aki szeretne benne részt venni kérem küldjön képeket az email címemre: afancsali@freemail.hu

A következő kategóriákban várom a képeket: megszülettem(kórházas kép), anyával, apával, fürdés közben, alvás közben, játszom(tornáztatóval vagy körforgóval), családi kép, még pocakos kép, babaszobáról kép, ultrahangos kép illetve egyéb pl „szépen tartom a fejem” , vigyorgok teli szájjal, ordítok stb.
Nem baj ha vki nem tud minden kategóriába küldeni képet, ha csak a felére küld az is jó természetesen!!!!!

Ötleteket várnék h milyen zenére legyen az egész!

Képek beküldési határideje: 2009.júli 27.!!!!!!!!

A tabló is készül közben, várom a képeket ahhoz is.(vagy csak a baba, vagy baba-mama, vagy baba-mama-tesó(k)

annus11
 
 


mozza, igen :lol:
sok haszontalan dolgot vettunk.. de eladjuk mostmar ami nem kell.
Boroka pl babakocsit is utalja. es amugyis mindenhova kocsival megyunk.. ahoz meg kaptunk hordozot :lol:
csak a kozeli intersparba megyek kenguruval..
az jott be nalunk leginkabb. a baby bjorn :roll:
Lilinek megint ugyanolyan rucija van mint Boronak :roll:
de nekunk mar nem jo meretre a bodyja.... :oops:
Voltam C&A!! tok nagy learazas meg mindig.. de mar nagyon fogyoban a gyerek rucik. H&Mben ugyanez.
C&A-ban van egy farmer kertesz cseresznyes piros pottyos rucival.... ilyen szoknyas. hat kesz voltam. pedig megigertem h tobbet nem veszek nyarit.. de vegulis a farmert osszel is raadhatom! majd kap piros harisnyat hozza :lol:
es nagyobb meretben megvettem.. :oops:
(lattam a cicafules hajpantot :lol: :lol: a kislany raakarta beszelni anyukajat o is vegyen maganak es nyavogjanak egyutt apanak otthon :lol: )

Eszto,Almi egyre jobban hasonlit rad !!
jaroka joo nagyon ,nekunk is ilyesmi. en imadom.. ellenben Borokaval mostanaban..a kanapen szivesebben alszik..
Ha szulok meg egy gyereket remelem olyan lesz mint Almos. :lol:
lehet tenyleg a neve miatt :roll:

Tinu
ertelek. de tapot csinalni se konnyebb sehol.
azt ugye frissen kell.. szoval orias pakkal kell h felszerelve legyel h megtudd csinalni. (babaviz+melegito+steril cumisuveg+eloke+tapszer+merokanal ) szoval egyszerubb elokapni egy cicit sztem. nekem. minden esetben.
ja es mivel mi vegyesen eszunk en merem is h mennyit szopizik .. szoval ez meg csak itthon megvalosithato.
de higgye mindenki akkor azt h konnyebb igy :wink:
az en szememben akkoris konnyebb csak szoptatni, mert nekem ugy sokkal egyszerubben ment minden.

Netti
Kép
maumau
 
 


Köszi szépen Annus! Aztán ünnepeljetek! :)
vanni
 
 


Vanni!
Köszi...hát mivel Izussal ketten vagyunk...ennyit az ünneplésről :roll:

annus11
 
 


Vanni: egészségügy :twisted: . Na de nemcsak az. MÉghogy gyerekbarát a társadalmunk... (állítólag) Szvsz egyáltalán nem az. Jobbulást a térdednek!!!
Na megyek vasalni. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: