Új privát üzeneted érkezett!

Vicger gratula az eredményhez. És mekkora?

Ez a lakás hiteles dolog elég gáz - főleg, hogy ti nem tudtok semmit tenni, pedig ti tetettek szívességet anno.

t-pk
 
 


Na ez tök jó, hiányoltatok erre mindenki eltűnik!!

Jól van, akkor megyek zuhizni + barátközt nézni....

t-pk
 
 


Húú,Vicger ez nagyon nem jó,de feltételezem,ha ti fizettek,akkor lesz benne részetek is.Ha meg már éve fizeti,akkor meg talán elég az a lakás is fedezetnek és a tiétek már nem kell,NEM??????

T-pk,babaók ügyesek lesznek,és teljesen eghészségesen meg fognak születni,amikor itt lesz az ideje.

Ha valaki garantálná,hogy Berni ha most megszületne,akkor is minden rendben lenne,esküszöm megszülném,mert leendő exférjem ma megint kiborított.Sógor felajánlja a segítséget a gazoslásban,az én kedves férjem meg mindent kitalál,hogy hogyan húzza ki magát alóla.Ma épp olajat cserélt a kocsin(megjegyzem eddig sose tette,rábízta a haverjára).Persze mire hazaért már sógorom a saját részével kész volt,a férjem meg úgy döntött hogy már késő van kimenni.Sztem ez tök ciki,hogy más dolgozik a kertünkbe,neki meg derrogál!!!Komolyan az én pofámról sül le a bőr!!!!Mert ő nem is akart kertesbe költözni,és mit beszélek én,hisza pár m2-es kiskertembe is áll a gaz.Szerintetek tudja hogy terhes vagyok és már nem megy a hajolgatás.Szóval igyekezett azt kihozni az egészből,hogy én enm csinálok semmit,mert pénzt nem keresek,gazolni nem gazolok.Úgy bedurrant a fejem.Ja csak nem a bejárónő takarít,mos,vasal,főz,mosogat.Na de sebaj,ha meglesz a baba,esküszüöm eljátszom vele,hogy ő fog főzni, mosni,takarítani.Én meg kimegyek füvetnyírni,meg kertészkedni,és majd meglátjuk mit szól hozzá.Asszem hétvégén felvilágosítom az anyját hogy nagyon szar munkát végzett nevelés címszó alatt.Mert még egy ilyen lusta dögöt nem hordott a föld a hátán.Az érzéketlenségéről már nem is beszélek!!!!

Bocs,ez kijött! :cry:

sutimano76
 
 

 
 

Az iwiwre és a freemailre se tudok felmenni,áááááááááááá,megbolondulok.

sutimano76
 
 


Fú, most hallottam a hírekben azt a 9 éves kisfiút aki pont ott halt meg ahol mi voltunk délelőtt!! A hideg kiráz. Iszonyat!

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Sziasztok!

Floranan, örülök, hogy előkerültél :wink:

Csak nyugi, ha nem végeztek mindennel, az sem világ vége :wink:
Akkor kedden tali :)

Szerintem arra gondolt csak Süti, hogy írjuk meg, hogy utána jó lesz e a beülés.

Nekem most okés, szerintem ez attól is függ majd, hogy milyen meleg lesz aznap, milyen fülledt idő lesz a teremben stb.

Madar, tök jó, hogy apa nemsokára otthon van :)

Süti, nyugi, tegnap dicsértük meg apát, most biztos egy kicsit fejébe szált a dicsőség, holnap majd tuti többet segít neked :wink:
Vendég
 


Ja, fürdőzőkre én is irigy :oops: :oops: :oops:

Pancsoljatok helyettem is :lol:
Vendég
 


Enyim gyerek lefektetve, én lezuhanyozva, tisztán és illatosan ülök a gép előtt. :)
Ja, és hogy sokkolódjatok is, tettem fel friss pocakfotót a picasara. :oops:

Floranan: zsúfolt az élet. Mikor lesz egy kicsit nyugisabb?

Kriszti: sógornő story :twisted: :twisted: :twisted: nem semmi. És a borzasztó, hogy ha nem tér jobb belátásra - a leírtak alapján - nincs mit tenni, pengetni kell ... Nektek. :evil:
Jót fogok mosolyogni, amikor szeptember 18-án jön az üzenet, hogy Luca baba megszületett. :wink:

t-pk: ahogy látom, Ti készen álltok, a babák meg még dolgoznak kicsit bent, nem lesz gond. :)
Név: azért lassan aktuális lesz dönteni, nem? :)

Süti: nyugi, igaza van Bobokának, lehet hogy olvasta a dícsérő szavainkat és kicsit elbízta magát. Meg lehet, hogy ez a meleg ma neki is sok volt, és lássuk be, mi is sokkal érzékenyebben reagálunk most mindenre.
Egyébként tényleg a legjobb módszer, nem kiabálni, nem veszekedni, nyugodt pillanatban, amikor higgadt tudsz maradni, elmondani, hogy ez Neked mennyire rosszul esik .... húúú, de okos vagyok ilyenkor ... tudom megcsinálni nehéz ..., de tudod, írtam nekem két dolog vált be: 1. néha szerepcsere, oszt megtapasztalja 2. a dedós, de hatásos módszer, írni aznap ki mit csinált.

Boboka: apa nagyon éjjel érkezik, olyan 1-2 között :( de így is nagyon örülök :)
Sikerült tartanod a reggel elrendelt szobafogságot, vagy csak ki mentél valahová?

KépKép
KépKép
madar
 
 


Boboka,itt nem csak a kert a gond,hanem hogy nem veszi észre hogy terhesen nem megy minden úgy,mint eddig.Megszokta hogy sok pénzt hozok haza és az most nincs.Egy elkényeztetett anyámasszonykatonája,sztem hétvégén elmondom az anyjának,hogy mekkora f..sz a fia.Már bocs,de még mindig tiszta ideg vagyok miatta.

sutimano76
 
 


[quote="madar"]P írta:madareppino: én is szívesen látnék egy fotót az új hajról. :)

Bibi: hol vagy egésznap? Csak egy gyors egymondatos bekukk volt.

Kriszti: doki ???

és a Többiek? Ma mindenki kánikula üzemmódban van? :wink:


hiányzom? ;) ... húúú. hát ma elég húzós nap volt (bár hozzád képest Madar, én alapjáraton pörgök :):):) ... reggel nem tudtam elmenni a boltba, mert görcsölt a hasam ... ehhez képest: 3 adag ruhát kimostam, kiteregettem, kiselejteztem Bibike játékait, átrendeztem a gyerekszobákat, lemostam a babakocsit, kompletten a huzatokkal együtt kimostam mindent róal, amit lehetett (textilmózest is rendbeszedtem) ... tegnap elment a Vaterán a kiságy, amit hirdettem, ehhez kókuszmatracot kitisztitottam, huzatot kimostam, kivasaltam, visszahúztam =az egy külön kihívás volt, közben 5ször leizzadtam ... pelenkázókomódot lemostam domestosos vízzel (ide kerülnek a kicsi ruhái) .... ééééés: úgy volt, hogy a férjem egyik barátja itt alszik: vendégszobát rendbeszedtem ,friss ágyneműt vasaltam, áthúztam, vendégfürdőt rendbekaptam ... és eközben itt voltak 2 órára Lilla kis barátnője az anyukájával :)

szóval: ennyi volt a mai tevékenységem, hulla lettem 6ra ... férjem hazajött és elvitte Bibikét 2 órára (holnap mennek a Forma-1 edzésre pár haverjával, meg a bátyjával, akik Mogyoródon laknak, a bátyja bográcsparit rendezett ma este, oda mentek át ... közben kiderült, hogy a férjem haverja nem fog itt aludni, hanem inkább Mogyoródon ... alig voltam dühös, h nem szóltak hamarabb :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti: próbállak lehűteni. Mérlegelj! Kinek jó most, ha neki esel az anyjának? Neki? Neked? Emberednek? Legjobb esetben mi fog történni, ha elmondod neki? Belátja ... és akkor mi van? Talán fontosabb az, hogy mi a cél. Gondolom az, hogy változzon. Hogy lehet ezt elérni? Talán azt kellene kicsit analizálni, hogy mi a hatásos nála. Ehhez viszont Te ismered eléggé. Nyugodtan gondold végig.

KépKép
KépKép
madar
 
 


Madar,ő nem olvas minket ez tuti.Egyszerűen ilyen.
Na,de hagyjuk,holnaptól ő mos magára és főzni is főzhet vagy ha nem menjen haza az anyjához.Van nekem jobb dolgom is ,mint őt kiszolgálni.

Jaj,ma se sok mindent csinált.Csak a meggylevest,amúgy nővéreméknél pihegtem,amíg ő lekvárt főzött sütit sütött.
De majd holnap bepótolom,azt ígérte segít a bordűrt felragasztani,meg lehet kérek még egy két szívességet,amit szintén a leendő exférjemnek kéne megcsinálnia,de ha rá várok akkor Berni max a kádban fog tudni aludni. :?

Taranee,mikor bemondták a kisfiút,rögtön ti ugrottatok be.Én annyira még nem vagyok otthon a "hogyan vigyázzak gyerekemre"témában,de amíg a gyerek eltűnt addig a szülő mit csinált????Oké hogy egy pillanat,de mikor én az unokaöcsémmel kint voltam a strandon,akkor is minden pillanatban a szememmel őt kerestem és ha hirtelen nem láttam,mert mondjuk víz alatt volt,már páni félelmemben rohantam a vizbe keresgélni.A szörf medence amúgy se hiszem,hogy egy 9 éves gyermeknek való.Na de nem ítélkezek,hisz nem tudhatom mi volt a háttérben.Mindenesetre még pár ilyen hír és Berni a szobájában marad úgy 50 évig,aztán meglátjuk kiengedem-e. :D :lol: Jajj én már tuddok magamban sopánkodni,hogy mi lesz amikor majd kamaszodni kezd,és diszkózni jár,megjelennek az első szerelmek....stb. :roll:

sutimano76
 
 


Bibi: igen, hiányoltalak. :wink:
Ahogy olvasom itt a hsz-eket, szerintem alapjáraton senki sem működik itt, mindenki pörög valamiben, csak mindenki másban, elfáradtam mire elolvastam a "mit csináltam ma" listádat. :oops:
Bár nekem sem lesz egyszerű a holnapi nap (sem). Reggel 8-kor festők, 9-kor Julcsi ovistársát hozzák, itt lesz délig. Közben állatorvos jön Kifli kutyához, pakolnom kell a Balatonra, el kellene menni a bankba ügyintézni, postára leveleket feladni, kapuszerelőkkel egyeztetni, mert biztosító azt mondta, javíttathatjuk a kaput. És valamikor menni kellene Füredre is, lehetőleg nem a pénteki dugóban. :roll: Viszont utána 2,5 nap pihi, nyugi 8) Hétfőn délután jövök vissza Julcsival és kedd este vagy szerda reggel megyünk vissza Füredre.

KépKép
KépKép
madar
 
 


[quote="madar"][ írta:madarb]Süti: próbállak lehűteni. Mérlegelj! Kinek jó most, ha neki esel az anyjának? Neki? Neked? Emberednek? Legjobb esetben mi fog történni, ha elmondod neki? Belátja ... és akkor mi van? Talán fontosabb az, hogy mi a cél. Gondolom az, hogy változzon. Hogy lehet ezt elérni? Talán azt kellene kicsit analizálni, hogy mi a hatásos nála. Ehhez viszont Te ismered eléggé. Nyugodtan gondold végig.


Hmmmmmmmmmm :D elválok!!!Okes már lenyugodtam kicsit.És sajna ismerem,keményfejű és nem lehet neki dolgokat megmagyarázni.Inkább tanácsot kérek a mamától,mert az apja ugyanilyen,bár asszem már tudom a választ.Kiabálni,megsértődni,dafke nem hozzászólni,többször orraládörgölni.Hát kb ez a megoldás.Ha ez nem jön be akkor jót sírni előtte,és a sjnálatára bazírozni.No mindegy nem ez az első alkalom,valahogy mindig jobb lett.Jaaaaaa,akkor nem voltam terhes és megcsináltam én helyette,de ez most nem fog menni.Sógor se miatta segít ezzel,hanem nekem segít,mert látja hogy nem megyek vele semmire.

sutimano76
 
 


Jesszus Brumi,már bocs de te nem vagy normális,ilyen melegben reggeli görccsel ezt mind megcsináltad?????????????Már a fele is elég lett volna!!!!!Ezt még egyszer ne csináld!!!!!!!Lotti hogy bírta????Remélem te azért nem mentél Apikával és Lillával,mert pihentél feltett lábakkal.

sutimano76
 
 


Ja csajt nem értem el,és vissza se hívott,lehet csak vasárnap vagy hétfőn tudok vele beszélni.Nem egy mobilfüggők,és mivel nyaralnak sztem rá se néznek a telókra.

sutimano76
 
 


Süti: most értelmeztem a "leendő exférjem" kifejezést. :)

Mostanában annyi ilyen rossz történet van, mint ez a mai baleset is. És igazad van, a szörfmedence szerintem sem egy kisgyereknek való, de tényleg nem tudhatjuk, mi volt a háttérben, mi történt valójában. Nem akartalak akkor Benneteket riogatni, ezért nem is írtam, de mi is 1,5 hete voltunk egy olyan szülinapi gyerekbulin, ahonnan mentőhelikopter vitte el az egyik kisgyereket. És tudom, láttam, ott voltak a szülők, egyetlen pillanat elég, amikor nem figyelsz oda. Akkor én is azt gondoltam amit Te is írtál ... "rázárom az ajtót, és meg akarom óvni mindentől" .... de beláttam, tudom, nem lehet. Megpróbálok mindent megtenni, hogy a veszélyekre felhívjam a figyelmét, hogy feltudja mérni egyes cselekedet súlyát, következményét, ott lenni mellette, amikor kell és lehet ... de félek, hogy ez kevés, kell még egy nagy adag szerencse is, vagy nem tudom, minek hívjam ...

KépKép
KépKép
madar
 
 


Süti: kezd visszatérni a humorod. Ez jó. :) Ha a kedves mama tud tanácsokat adni és ráadául jókat, akkor vitasd meg vele a dolgot.
:wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Mi a véleményetek gátvédelemről - pontosabban, nem is erről, hanem ha jól tudom van olaj, amit már otthon kell használni a 36 héttől, naponta masszírozni vele a gátat. + homeos bogyók.

Erről a nődokimat kérdezzem szerintetek vagy a szülésznőmet??

Csak azért, mert a szülésznőmmel még soha nem találkoztam, csak telcsin beszéltünk, viszont el fog menni szabira. Amikor először talizok vele már betöltöm a 37 hetet is - az nem késő még, hogy ilyenekről beszéljünk??
Vagy hívjam fel? Vagy a nődoki is tud ebben segíteni?

Névválasztás: már látom, hogy megindul mondjuk a 38 héten a szülés és a kocsiban Pest felé arról beszélünk, hogy akkor most már tényleg el kellene dönteni a neveket... :wink: :roll: :lol:

t-pk
 
 


Szokott fájni a hátatok? Nekem mostanában minden estére fáj, de nem is a derekam, inkább a lapockám alatt egy tenyérnyi helyen.
Most is a drága férjemet várom, hogy érjen már haza a szörfözésből és masszírozza meg...

t-pk
 
 


Sutimano: az anyósokkal csak óvatosan, nehogy a pici fia mellé álljon! Bár most a te pocidban van az unokája - így nálad az előny :wink:

t-pk
 
 


Kedves Kismamik!

gremese vagyok a "2007 szeptemberi babák" topikból.
Szeretnék nektek bemutatni pár saját készítésű MEI TAI-t, amelyet meg is vásárolhattok tőlem.

A MEI TAI egy ősi ázsiai babahordozó eszköz. 3-4 hónapos kortól (de azért egészen piciket is (1 hónaptól) lehet) 15 kg-ig (vagy ameddig a mama elbírja) használható.

Pár fontos információ a megkötésről:

A MEI TAI pántokat mindig csomóra kössük.
A baba hasa simuljon hozzánk, akkor elég szoros a hordozó.
Még nem ülő babáknak a háta mögött kössük a vállpántot.
Már ülő babáknak a feneke alatt köthetjük a vállpántot.
MEI TAI háti hordozást először másik felnőtt jelenlétében gyakoroljunk, ágy mellett.
A pántok a vállunk közepén menjenek, ne a nyakunknál.

Elöl hordozásnál az ajánlott kor: 1-6 hónap, csípőhordozásnál: 3-10 hónap, háti hordozásnál: 3-24 hónap, vagy ameddig elbírjuk csemeténket.

Az általam készített MEI TAI kétoldalasan hordható, megerősített varratokkal készül, bélelt derék- és vállpántokkal, bélelt combrésszel, és a vállpántokon akasztó fülecskékkel ("színén és fonákján" is), jó minőségű anyagokból!

Ára: 5300 Ft helyett Babanetes kismamiknak: 4700 Ft!

Amennyiben felkeltettem valakinek az érdeklődését, több képet szeretne látni a hordozókról, az kérem írjon privit.

További kellemes pocakosodást!
:D :D :D

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


t-pk: hátfájás? nekem is hetek, nem,szerintem még több, lehet már 1,5 hónapja, főleg a jobboldalon. Na, ezt én is igen rosszul tűröm. Főleg, ha sokáig ülök, pl. vezetés közben.
Olaj: erről Anna biztosan tud és fog Neked írni bővebben, csak a héten nyaral. Szerintem írj neki privit, mert lehet, hogy a heti termésünket nem lesz ideje, ereje, türelme végig olvasni :oops: :wink: és így a kérdésed elkerüli a figyelmét.

KépKép
KépKép
madar
 
 


Hát Madar én az erős nő,aki túlteszi magát mindenen.

Hogy fogom megvédeni a kisbabómat,anyám ,ilyenkor teljesen rám jön a para,bár arra gondolok,hogy annyian vagyunk már ezen a földön,feltételezem legtöbbünk nem aranykalitkában nőtt fel tehát túlélhető.

T-pk.sztem még hívd fel a szabija előtt és próbálj vele beszélni,illetve a helyettéseval is,mert én úgy tudom,hogy te kezded el otthon,de mikor ott fekszel,bizony a szülésznő masszírozza.tehát az ő dolga,ha bevállalja.

sutimano76
 
 


Mindjárt jövök,csak megyek zuhizok egyet,mert már kellemsebb a hő,de mivel én még égek,ezért nem érzem annyira.

sutimano76
 
 


[quote="sutimano76"]J írta:sutimano76esszus Brumi,már bocs de te nem vagy normális,ilyen melegben reggeli görccsel ezt mind megcsináltad?????????????Már a fele is elég lett volna!!!!!Ezt még egyszer ne csináld!!!!!!!Lotti hogy bírta????Remélem te azért nem mentél Apikával és Lillával,mert pihentél feltett lábakkal.



A MAgneB6tól elmúltak a görcsök, és tudod: be van klímázva a lakás, csak 25 fokban voltunk egész nap ... és LIllával aludtam délután egy órát :) ... és igen: volt 2 szabad órám nélküle, amíg feltett lábbal VH1-nt néztem, hallgattam :):):)

AZ a baj, hogy egy pánikban vagyok, hogy sok minden nincs még előkészítve a kicsi születéséig, és minthogy nem lesz segítségem, és valószínűleg csaszi lesz, tudom, hogy novemberig kb használhatatlan leszek a napi rutinon túl ... ezért szeretnék mindent, amit csak lehet előre megcsinálni (pl babakocsi lemosása ... vázat összecsukva a garázsba tettem, textilmózes, ülőrész bezacskózva a gardrobban, Lilla használja a Maxi Cosi-t addig, ha esetleg kell, de mostanában már neki nincs is szülsége babakocsira:) ... és addig nem tudom Lotti ruháit elpakolni, kivasalva, amíg nincs tipp-topprendben mindkét szoba ... senki nem csinálja meg helyettem, és jobb most, mint mondjuk 2 hét múlva lenne, még nagyobb pocóval ... csak a vendégszoba, meg a vendégfürdő nem hiányzott mára (a férjem tegnap este szólt, hogy itt aszik Tomi ... mondtam neki: nagyon örülök (tényleg kedvelem őt:) ... csak legközelebb egy órával az érkezése előtt szóljon, minek elsietni :) ... és erre nem alszik itt :evil:

Süti: sajnálom, a férjednek is rossz napja lehetett, meg neked meg méginkább, hozzáteszem: tök jogos a felháborodásod, jobb, ha hozzászoki, hogy vannak dolgok, amiket nem lehet halasztani, hogy majd később, majd holnap ... a gyerek körüli teendők 90%a ilyen ...apának MOST kell felnőnie, azt hiszem ... de nyugi: majd magába száll, és ha túl lesztek a szülésen, mindent másképp fog látni, főleg, ha apás szülés lesz ... a férjem sokszor mondja. hogy amikor fáradt, és már semmi kedve nincs munka után csinálni dolgokat (pl 2 órás fűnyírás 3 naponta ... ), akkor sokszor eszébe jut az az éjszaka, amikor Lilla született: fáradtság és fáradtság között milyen különbség van ... és azt mondja, azóta másképp néz rám, és saját magát is másképp látja ... merthogy a szülés, az milyen teljesítmény volt mindkettőnk (hármónk) részéről ...

Madar: :):):) ... jó kis napod lesz, nem mondom ... :shock: ... hogy bírsz ennyit szaladgálni, autózni ??? ... nekem rögtön keményedik a hasam, ha volán mögé ülök ...

Többiektől bocsi: nincs erőm visszaolvasni, csak itt most bekapcsolódtam :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="madar"][ írta:madarb]Süti: most értelmeztem a "leendő exférjem" kifejezést. :)

Mostanában annyi ilyen rossz történet van, mint ez a mai baleset is. És igazad van, a szörfmedence szerintem sem egy kisgyereknek való, de tényleg nem tudhatjuk, mi volt a háttérben, mi történt valójában. Nem akartalak akkor Benneteket riogatni, ezért nem is írtam, de mi is 1,5 hete voltunk egy olyan szülinapi gyerekbulin, ahonnan mentőhelikopter vitte el az egyik kisgyereket. És tudom, láttam, ott voltak a szülők, egyetlen pillanat elég, amikor nem figyelsz oda. Akkor én is azt gondoltam amit Te is írtál ... "rázárom az ajtót, és meg akarom óvni mindentől" .... de beláttam, tudom, nem lehet. Megpróbálok mindent megtenni, hogy a veszélyekre felhívjam a figyelmét, hogy feltudja mérni egyes cselekedet súlyát, következményét, ott lenni mellette, amikor kell és lehet ... de félek, hogy ez kevés, kell még egy nagy adag szerencse is, vagy nem tudom, minek hívjam ...



onnantól kezdve, hogy önálló helyváltoztatásra képes = mászik ... egy páni félelemben telik az életem, mert képtelenség minden pillanatban figyelni rá ... ez teljes képtelenség ... és oooooolyan dolgokra képesek, már ilyen kis törpi korban is, amit a legmerészebb álmodban sem tudnál elképzelni .... és igen: innentől a vakszerencsén múlik, hogy ne történjen baj ... nem is akarok most történeteket mesélni, ne izgassuk fel magunkat, mire képes egy 1-2 éves :shock: :shock: :shock: ... a legjobb szó rá: ÖNVESZÉLYES ... és ahogy nagyobb lesz, gondolom, egyre bátrabb is ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="t-pk"]M írta:t-pki a véleményetek gátvédelemről - pontosabban, nem is erről, hanem ha jól tudom van olaj, amit már otthon kell használni a 36 héttől, naponta masszírozni vele a gátat. + homeos bogyók.

Erről a nődokimat kérdezzem szerintetek vagy a szülésznőmet??

Csak azért, mert a szülésznőmmel még soha nem találkoztam, csak telcsin beszéltünk, viszont el fog menni szabira. Amikor először talizok vele már betöltöm a 37 hetet is - az nem késő még, hogy ilyenekről beszéljünk??
Vagy hívjam fel? Vagy a nődoki is tud ebben segíteni?

Névválasztás: már látom, hogy megindul mondjuk a 38 héten a szülés és a kocsiban Pest felé arról beszélünk, hogy akkor most már tényleg el kellene dönteni a neveket... :wink: :roll: :lol:


A szülésznődet, mert a dokikat általában nem érdeklik a hoe
meos gyógymódok :) ... az én homeos dokinőm igért egy listát nekem arról, mit, milyen időzítésben, hogyan szedjek, előtte és után, sima és csaszis szülés esetén ... holnap rákérdezek nála, és felteszem a pic-ra, ha érdekel valakit :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti: Azt mondják, nem jó negatív dolgokra gondolni, mert ezzel behívhatjuk ezek megvalósulását. Egyébként szerintem se parázz előre ezen. Mindent meg fogsz tenni, hogy olyan gyerkőc, emberke legyen Berniből, aki fel tudja mérni a tettének következményeit, nagyon jó anyukája vagy már most. :)

Bibi: szerencsés vagyok, én a vezetést - a hátfájást leszámítva - elég jól bírom, bajban is lennék, ha nem így lenne. Nekem más jellegű mozgásoknál (pl. hajolgatás, cipekedés) kezd hamarabb keményedni a pocóm.

KépKép
KépKép
madar
 
 


Bibi: csaszis homeos dolgokban érdekelt vagyok. Kösz előre is. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


[quote="madar"][ írta:madarb]Süti: Azt mondják, nem jó negatív dolgokra gondolni, mert ezzel behívhatjuk ezek megvalósulását. Egyébként szerintem se parázz előre ezen. Mindent meg fogsz tenni, hogy olyan gyerkőc, emberke legyen Berniből, aki fel tudja mérni a tettének következményeit, nagyon jó anyukája vagy már most. :)

Bibi: szerencsés vagyok, én a vezetést - a hátfájást leszámítva - elég jól bírom, bajban is lennék, ha nem így lenne. Nekem más jellegű mozgásoknál (pl. hajolgatás, cipekedés) kezd hamarabb keményedni a pocóm.


milyen magas vagy? ... én csak 160 cm, és szerintem kicsit összenyomom a hasam a kormány mögött, pedig igyekszem jól beállítani, emelni is lehet, csak rövidek a lábaim, és muszáj közel húznom, mert nem érem el a pedált másképp :shock: :lol:

én is hiszek benne, sőt biztosra veszem, hogy a rossz gondolatok bevonzák a bajt ... szóval: kifelé a negatív godnolatokkal :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


169-170 cm (ezt sose tudtam pontosan) :oops: tudom, már feltalálták a mérőeszközöket, de valahogy nem lehetett annyira fontos ez soha, hogy pontosítsam. Bibi, lehet ez a titok, jobban mondva a vezetés jól tűrésének a kulcsa? :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


[quote="madar"][ írta:madarb]Bibi: csaszis homeos dolgokban érdekelt vagyok. Kösz előre is. :)


okés;) .. profi a nőci, írtam itt már róla, csak akkor te még nem tartoztál közénk :) ... gyermekorvos volt a Heim Pálban, de már jó ideje homeos specialistaként dolgozik, és nem csak gyerekeket gyógyít (én 5 éve ismerem, nekem az ekcémámat, férjemnek az alvászavarát, Lillán pl egy újszülöttként a kórházból! hazahozott futószemölcsöt kezelt EGY! konzultáció után sikerrel ... ezek a tények engem meggyőztek, és én alapból minden betegséget, problémát így közelítek :)

előző császárnál az volt a gondom, hogy én még gondolati szinten sem foglalkoztam a császár lehetőségével (semmit nem is tudtam róla, csak "megtörtént" velem ... lehet, ezért dolgoztam fel annyira nehezen) ... szóval: én arra nem voltam felkészülve ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Oké,Brumi,a lakás megfelelő hőmérsékleten,de nekem még akkor se menne ennyi minden egy napom.A babaruha vasalást már 2 napja halogatom.Na jó bevallom,hogy tegnap azért pihentem ,mert barnáztam(valószínűleg a takarítás és gazolás miatt)valszeg kicsit sokat vállaltam.Ma meg ebben a melegben semmi kedvem nem volt semmihez,főleg hogy de. voltam postán,aztán beugrottam a kreatívba,majd a festékboltba,aztán az asztaloshoz,ami nem volt nyitva,aztán mivel velem jött nővérem elvittem a zöldségesbe,pici területet jártam be,de már akkor 40 fok volt.Így mire visszaértünk már semmihez nem volt kedvem.

Apás szülés.Valszeg nem jön,de legalábbis nem akar bent maradni,fél a vértől és stb,tehát nem itt fogja megtapasztalni hogy milyen nehéz.Ráadásul túl van 3 vesekő szülésen,így "az ő már hármon túl van" szöveggel veszi semmibe ami rám vár.Mondom tök együttérző!!! :? :D

sutimano76
 
 


[quote="madar"]1 írta:madar69-170 cm (ezt sose tudtam pontosan) :oops: tudom, már feltalálták a mérőeszközöket, de valahogy nem lehetett annyira fontos ez soha, hogy pontosítsam. Bibi, lehet ez a titok, jobban mondva a vezetés jól tűrésének a kulcsa? :wink:


háááát, 10 cm nagyon sokat számít ... ha ugyan akkora pocónk van, Veronikának akkor is nagyobb helye van a pocidban, mint nekem :) ... de biztos benne van az is, hogy nem egy VW Polo-t vezetsz, ami enyhén szólva fapados :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="sutimano76"]O írta:sutimano76ké,Brumi,a lakás megfelelő hőmérsékleten,de nekem még akkor se menne ennyi minden egy napom.A babaruha vasalást már 2 napja halogatom.Na jó bevallom,hogy tegnap azért pihentem ,mert barnáztam(valószínűleg a takarítás és gazolás miatt)valszeg kicsit sokat vállaltam.Ma meg ebben a melegben semmi kedvem nem volt semmihez,főleg hogy de. voltam postán,aztán beugrottam a kreatívba,majd a festékboltba,aztán az asztaloshoz,ami nem volt nyitva,aztán mivel velem jött nővérem elvittem a zöldségesbe,pici területet jártam be,de már akkor 40 fok volt.Így mire visszaértünk már semmihez nem volt kedvem.

Apás szülés.Valszeg nem jön,de legalábbis nem akar bent maradni,fél a vértől és stb,tehát nem itt fogja megtapasztalni hogy milyen nehéz.Ráadásul túl van 3 vesekő szülésen,így "az ő már hármon túl van" szöveggel veszi semmibe ami rám vár.Mondom tök együttérző!!! :? :D


Bébi: te sem vagy semmi a 40 fokban gazolással ám !!! :shock: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Csajok, én most elköszönök, mert hulla vagyok, jó és pisilés-minimumos, görcsmentes, sehol-nem-szúr-nyom-feszül alvást kívánok mindenkinek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Ezek jó referenciák, köszönöm mégegyszer :) Még az sem lehetetlen, hogy majd elkérem a nevét, számát, ha lehet. Gondolom Bp-en vagy a környékén praktizál.
Futószemölcs? Nekem tudod mi jött be nagyon? Mármint Julcsinak, Ő az uszodában szedte össze. Vérehulló fecskefű, pár nap alatt totál elmúlt és azóta sem jött elő (ennek 2 éve).

Sütikém, amikor én ennyi ideig zuhanyzom, apa azt mondja, hogy "vízköves lesz a hátam" :wink:

Na, mék aludni, legalábbis megpróbálom, bár egyáltalán nem vagyok álmos, pedig nagyon kellene aludni. Mindig napközben, délután jön rám az alhatnék, amikor persze nem lehet. Hívtam apát, hajnali 2-3 előtt nem várható. :(

Jó éjt. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Bibi: pocaklak :) hát, akkor ha a Te pocód mondjuk másfél szobás, akkor az enyém kb. 1+2 félszobás kecó lehet. Mondom én, hogy én vezetek kedden hazafelé. :) :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Megjöttem már egy ideje,csak megint remek a net és fér óra mire frissít egy oldalt,sőt még a pocifotókra is ránéztem.Madar,Lina szép pocik!!!

Jó éjt!!!

sutimano76
 
 


Akkor az én pocóm csak 1 szobás,mert én csak 156 cm vagyok!!! :lol:
De az a szóbeszéd járja,hogy jóból keveset mérnek!!! :lol: :? :wink:

sutimano76
 
 


Itt vagyok.
Az előbb elkezdtem, de kikapcsolt a gépem. :evil:
Mivel ma volt a legnagyobb meleg, ma mentem a védőnőhöz, aztán vásárolni és még főzni is kellett...
A védőnő ma aranyosabb volt, mint először. De kiakadtam így is. Szomszédban 5 hetes a kicsi és eddig egyszer volt kint, ő megy a babával. Ma is a 40 fokban az alig 3 kilós csöppséggel, akinek még csak most kellett volna kibújnia mi mentünk be. Épp msn-n egy "kolléganővel" beszélgetek ő is teljesen kivan.
Itt egy kis Tesco van, oda mentem, vásároltam és amikor itthon betolattam a kocsival akkor vettem észre, hogy az újság ott maradt. Rohanás vissza, mi maradt itt? Mondom, itt ugyan nem. Ő is arra gondolt, mint én, hogy a következő elvitte. Mi a teendő?Hívta a vezetőt. Nézte a blokkot és azt mondta visszanézi a kamerát. Aztán ment az újságokhoz egy szó nélkül. Nem találta, odamentem és akkor kiderült, hogy nem a mögöttem lévő, hanem még az előttem lévő vitte el.... A pénztáros már pakol, hogy menjen a sor, te pakolsz, nem figyelsz és tessék. Szerencsém volt mert megkaptam. Fiatal srác volt előttem, minek neki Nők lapja???
Aztán főztem zöldbablevest magamnak. Aztán még ananászos husit, kukoricás rizzsel. Kivittem a ventilátort magammal... De a sütőből csak úgy áradt a forróság.
Süti, nagyon átérzem és én is nagyon ki tudok akadni az ilyeneken, de a megfogalmazásodon jót nevettem. Nagyon tetszett. Mondtam is férjemnek, hogy nem ő a legrosszabb. :lol: :lol:
Látja már ő is, hogy milyen nehezen vagyok.
Ma Tomi úgy befészkelte magát, hogy nyomott és fájt. De nem tudtam lefeküdni, mert nem lett volna vacsi.
Kriszta rohadék egy helyzet az tuti. Pont most nagyon nem hiányzik a feszkó.
De jó a 18-a. :lol: Próbálom fiammal egyeztetni, hogy akkor bújjon ki ő is.
Előbb se nagyon örülnék, a későbbnek meg még úgyse.
Szóval a 18-a egy tökéletes nap.
Madar, jó volna kicsit lassítni, legalábbis tolató üzemmódban száguldani. :lol:
T-pk, rendben lesz minden, ne olvass rémhíreket.
Tara, tényleg szörnyű, amikor olvastalak rögtön néztem, hogy szerintem ott volt. Nem is értem, borzalom. Itt is Sütivel értek egyet: hol volt a szülő? Bár 9-10 évesen nem kicsi, de azért én is szemmel tartanám. Bár az ilyesmi pillanatok alatt történik.
Bibi Te sem unatkoztál szokás szerint, de tényleg kitalálhatta volna előbb, hogy nem nálatok alszik.
Boboka én is irigykedem a fürdőzőkre.
Andira is, még csak utazni sem kell, kint a hűs, felavatott medence. :lol: Nem a közelben laktok? :wink:
Peppino a gyomorsav ismerős, tegnapelőtt éjjel keltem arra. Rohantam kexért.
Többiektől bocsi, másra nem futja, beszakad a hátam, vízszintbe teszem magam.
Jó éjt nektek.
Süti nyugodj meg kicsit, bár én is rohadtul utálok így lefeküdni és aludni sem tudok, míg másik fél tök nyugisan hortyog.
Reméljük jobb lesz.
Jó éjt mindenkinek!
bex13
 
 


Hát,jelentem én lemaradtam este rólatok.
Elteszem magam holnapra,reggel reagálok rátok.

Kép

Kép
v.andi
 
 


Kép

vicger
 
 


Reggelt!
ásítós figura miért nincs? :evil:
Ati este 10kor még fent van, aludni nem akar/tud a melegtől, reggel 5kor már fent van :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

Ma rendbe kell vágnom a kecót, mert tegnap teljesen használhatatlan voltam, csak az őszi barackot raktam el. Basszus, estére olyan szinten melegem volt, hogy vizes textil pelus a nyakba/hátra/hasra/karra, ventillátor meg jött velem. A mai napot meg előre utálom, és ennek "áldásos" hatását már érzem is :? Tiszta dinka leszek.

Süti Párod szép piskóta. Vesekőszülés....részvétem, bár tipikusan pasi hasonlat. Tudom, hogy nem akar bemenni a szülésre, de szerintem jót tenne neki.... a hozzáállásához meg főleg. Reméljük, hogy csak a meleg miatt ilyen empatikus ;)

Bibi, mazochista vagy, ez már fix. A légkondit kérem szépen kölcsönbe :lol: :lol:

Baleset: Iszonyú tragédia :cry: :cry: :cry: :cry: 9 évessel a strandon lenni, úgy, hogy egy pillanatra se téveszd szem elől, ez egyszerűen lehetetlen. Bizony az ember megkérdezi, hogy hol volt a szülő, de biztos vagyok abban, hogy a szülei a lehető legtöbbet megtették a gyerek biztonsága érdekében. De egyszerűen fizikai képtelenség állandóan a nyomában lenni és szemmel tartani, főleg, ha nem egyke gyerekről van szó. Részvétem a szülőknek, s kívánok nekik mérhetetlen sok erőt és mielőbbi vigasztalást... :cry: :cry:
Én inkább azt kérdezném meg, hogy hogyan eshetett bele abba az aknába...

család: A kiinduló szitu a következő: Van sógornőm, színész békéscsabán, volt egy vőlegénye szintén színész Bcsabán, a pasival elkezdtek felújítani egy kecót, felvettek pár hitelt, na meg a pasi előző kapcsolatából maradt tartozást /milliós/ kiegyenlíteni. Egy darabig szép volt minden, tervek , kutya stb, aztán a csávó közölte, hogy ennyi. elment, a tartozás maradt. Nekünk 300ezerrel tartozik a srác/sógornő, plusz ugye a hitelek. Egy éve már lassan, hogy megbeszélik, ki mit fog fizetni, ügyvéd miegymás, de még állítólag nincs eredmény. A csaj persze összecsúszott, ki nem tenné, de már 11 hónapja sajnálja magát, cseszik a világra, várja a csodát és a sültgalambot. s persze hazudik szépen sorban, hogy fizeti a törlesztést, s egyszer csak anyós kapja a levelet, h 3 havi elmaradás van... egyszerűen nonszensz... ja, és 28 éves a csaj, tehát nem 14, ahogy a viselkedése alapján gondolni lehetne... elegem van, komolyan... a sok legrosszabb közül a legbosszantóbb az, hogy az ember totál tehetetlen. s igyekszünk segíteni, meg megoldásokat keresni erre a szitura, de a másik fél cseszegetésnek veszi, s kikéri magának, hogy nem hagyjuk békén agonizálni /bakker, fizesse ki a tartozását, tőlem addig agonizálhat, amíg jól esik :evil: :evil: / Foggal körömmel ragaszkodik ahhoz, marad Csabán színésznő /szerződése nincs, bevétele nincs, lakbér tartozása van, hitele van grrrrr/ pedig a napi szintű megélhetés sincs biztosítva. Basszus, egy nap biztosítása, jogviszonya nincsen ..... A barátnőjével üldögélnek a színészlakásban, szívják a cigit és sajnálják magukat miközben piálnak. Na bazz....
Süti ez a részesedés nem egészen így van. A lakás ahol lakunk Anyós nevén van, s ezen van a hölgyemény jelzáloghitele. A csajnak van egy félig kész háza /azon is van jelzálog/ Atesz a lakását pedig annó eladta, hogy a tesója kecóját sikerüljön befejezni, nem sikerült, s a pénz egy részét pedig ebbe a lakásba tettük a felújítás részeként, de így is vettünk fel még rá két misit. Szóval kissé bonyolult a helyzet.
Bocsánat, de ennek ki kellett jönnie /s van még ahonnan ez jött :twisted: :twisted:

vicger
 
 


Kép

Kép
v.andi
 
 


[quote="madar"]E írta:madarzek jó referenciák, köszönöm mégegyszer :) Még az sem lehetetlen, hogy majd elkérem a nevét, számát, ha lehet. Gondolom Bp-en vagy a környékén praktizál.
Futószemölcs? Nekem tudod mi jött be nagyon? Mármint Julcsinak, Ő az uszodában szedte össze. Vérehulló fecskefű, pár nap alatt totál elmúlt és azóta sem jött elő (ennek 2 éve).

Sütikém, amikor én ennyi ideig zuhanyzom, apa azt mondja, hogy "vízköves lesz a hátam" :wink:

Na, mék aludni, legalábbis megpróbálom, bár egyáltalán nem vagyok álmos, pedig nagyon kellene aludni. Mindig napközben, délután jön rám az alhatnék, amikor persze nem lehet. Hívtam apát, hajnali 2-3 előtt nem várható. :(

Jó éjt. :)


Sziasztok, jó reggelt!

Madar: lehet, a mienknek is az volt az alapanyag ... mindenestre gonodljatok bele: egy 3-4 hetes babánál ilyen van ... a gyerekorvos első reakciója: beutaló a bőrgyógyászatra ... na, persze, hogy nem vittem el .. később a védőnő elmondta, hogy nagyon meglepődtek a gyerekorvossal együtt, hogy így sikerült a gyereket kikúrálni,m ert "nem semmi tortúra elé néztünk volna" a bőrgyógyászaton: leégették volna a szemölcsöket :shock: :shock: :shock:

Igen, a Közraktár u-ban ... a Petőfi híd pesti hídfőjénél van a rendelő (ott van a kineziológus is, akihez járok :) itt tudsz róla mindent megtudni:

http://www.egeszsegnevelo.hu/Pages/Common/Default.aspx#

Hogy telt az éjszakátok? Itt borzalmas szélvihar volt, alig aludtam valamit

:cry:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="sutimano76"]A írta:sutimano76kkor az én pocóm csak 1 szobás,mert én csak 156 cm vagyok!!! :lol:
De az a szóbeszéd járja,hogy jóból keveset mérnek!!! :lol: :? :wink:


az már igaz :lol: ... nincs is romantikusabb egy jó helyen lévő manzárdszobánál :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok.

Végre sikerült mindent elolvasni, és haladni is napközben. Nem semmi oldalak voltak. :shock: Zajlik az élet.
Így utólag hozzászólnék 1-2 mondaterejéig.

Bibiesbrumi: Demjénben kötöttetek házasságot? Milyen kicsi a világ! Nekünk Egerbe kell menni a papírokért. A környéken lakik a család. Én megpróbálom meghatalmazással megszerezni. (hátha sikerül). Nemigazán lenne jó leutazni.

Astrid: lehet, hogy nem is lakunk olyan messze egymástól?

Szülés: sajna nem tudom, mi lesz, ha megindul. Mármint ki fog vigyázni a kis 2 évesemre. :( Ezt még ki kell találni. Gondolom be nem vihetem. Apás szülést tervezünk. Utána már nem lesz gond. Sajna nálunk a rokonok mind vidéken vannak.
Viszont az biztos, hogy utána nem fogom kérni, hogy valaki is segítsen itthon.( pedig már jönnek az ajánlatok. Hiába mondom, hogy nem kell, mintha meg se hallanák.) Sajna az elsővel nagyon megszívtam. Sokat stresszeltem, amiben a 2 nagyi is sokat segített. Mindig a tejet szajkóztás, meg is lett az eredménye. Mellgyulladás. Engemis műtöttek. (akkor is kaptam: ne mondjuk el senkinek,...) Tápis lett a lánykám. Most viszont inkább nem kell a segítség. Megoldom egyedül. És családdal nem vagyok hajlandó arról beszélni: mennyi tejem van, elég-e, mérjem mindig.... Sajna nálunk átestek a ló másik oldalára, és mi szívtuk meg. Kicsit félek most, hogy tudom-e majd mindkettőből rendesen szoptatni, de majd lesz valahogy. Nekem a lényeg, hogy nyugi legyen.

Még egy régi kérdés: tenás hálós bugyit hol tudok venni? A Dm-ben nem találtam. A Bippa-ban volt eldobható, de olyan fura anyaga volt, nem tudtam elképzelni, hogy felvegyem. Lehet, hogy fura, de iszonyodtam tőle. :oops:

Éjjel nálunk nagyon nagy szélvihar volt. Utána kicsit lehűlt a lakás, és a lánykánk sem mászkált a szobában 2 percenként. Viszont a kis felfújható medencét elvitte (épp nem volt benne víz, ma akartam cserélni benne), és sajna ki is lyukadt. :cry: :cry: Így nem tudom, ma hogy fogunk hűsölni. Lehet benézünk a tesco-ba. Kell valami a gyereknek!

Hát ennyit már rég írtam! :lol: :lol:

Mindenkinek nyugis napot! :lol: :lol:

spickey
 
 


Szélvihar? :shock: nálunk egész éjjel vigyázzban állt az összes levegő :evil:

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?