Új privát üzeneted érkezett!

Hát Anita,akkor most nem egyszerűek a napjaid.A sógornődnek jobbulást kívánok!
Trixi!Ezt nem értem.Ha még egy évesen is szoptatni kell,akkor hogyan lehet kistesója?Már úgy értem,tudom,hogy szoptatás mellett is teherbe lehet esni,de ha az lesz az ember,akkor a kicsi visszautasítja a tejet,nem?Bocsi,ha nagyon hülyeségeket kérdezek!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Annus,jajj bocsi,vaksi vagyok.Köszi a tippet,veszek olyat.
Hát csak a fagyóba.De mondjuk a barack nem lesz gáz,ha lefagyasztom majd kiolvasztom?Lehet azt adni majd egy babának?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Nem minden bébi utasítja el a terhesség alatt a cicit!
Vannak érzékenyebbek,akik igen, így nekik akkor van az elválasztás. Vannak azonban olyan babók,akik gond nélkül szopnak tovább!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 

 
 

Reny!
Szoptatok és pótlok is, kb. 600-ig van tejem és a többi tápi (kb. 100-150g), délutántól szopi után megkínálom tápival is, mert akkor már nem tudok 160-180akat adni csak ciciből... :(
De max. vizet kap még emellett, mást nem.
Én úgy gondoltam, hogy 4 hónaposan megkínálom egy kis pl. almás bébiétellel(amit 4 hótól lehet adni)...aztán ha bejön neki, akkor naponta 1szer adok neki ilyet is.

Tej/elválasztás:
Én - most biztos megköveztek- de ha elkezd jönni a foga, akkor én bizony elválasztom. A reggeli-esti komfort szopizást lehet, hogy kicsit tovább meghagyom....hogy ne legyen drasztikus az átmenet, de olyan fél éves korában lassan elkezdem a projectet....aztán meglátom hogy reagál.
Márha addig kitart a tejem.
Azért a 600/nap ált. megvan...remélem még sokáig. :roll:
Ti hogy tervezitek????

Kép
mozza
 
 


Kutyafüle!
Nem mindenki akar egy 10 hónapos baba melett kistesót gyártani!!!Az h 1 évesen szoptatni "kell"...én 3 hós koromig kaptam csak anyatejet,gyanítom h azt is pótolni kellett..ugye akkor már terhes volt anyum öcsémmel.....Szóval jó ha minnél több ideig kap anyatejet,még ha napi 2 szer is,tényleg a benne lévő dolgok miatt,ahogy Trixi is írta,kell az immunrendszernek stb.De szerintem amennyien vagyunk annyi féle képpen fogjuk elkezdeni a hozzátáplálást! :wink: :lol:

annus11
 
 


Hoppá,a sógornőmmel történteket picivel akartam írni,bocsi. :oops:
Hanna mégis alszik.Csúcs egy nő.
Egész nap dumál,olyan édes.
Én is csak mosva rakom el a gyümiket a fagyóba,jó sok meggyet.Gréti imádta főzeléknek.
:D
Kutyafüle,köszi.Én is úgy tom a BAbe sampon jó ilyesmire.Próbáld ki.
Na megyek,Gréti hisztizik,megőrít.Nagyon akaratos lett újabban. :roll:

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kutyafüle! Barackot pl. el lehet tenni úgy a fagyóba, hogy félbevágod, jó citromos vízben megmártogatod, hogy ne barnuljon meg, lecsöpögteted, és egyesével egy tálcán beteszed a fagyasztóba. Ha megfagyott berakhatod az összeset egy zacsiba. Így nem fagynak össze és egyesével lehet őket kiszedni amikor felhasználásra kerülnek.

Kép
Kép
g_reny
 
 


koszii!
sztem en megvarom a 4hot! mert rendezodtek az emesztesi problemai, mar nem tart sokaig es van mindennap es ami fontos nem erolkodik..... :roll:
meg van h 120at szopizik.. de van h csak 60at.. nagyon ingadozo.
de nem keserit ez el.... orulok amig van akarmennyi is..
huu egyebkent mi is 65centi korul jarunk. este megmerem rendesen....
brutal h noo :shock:

Netti
Kép
maumau
 
 


1ébként nem KELL szoptatni 1 évesen! Akinek van teje, az szoptat,akinek nincs az tápozik. Van aki annyi idősen már tejed ad a gyerekének,amit én azért nem tennék!

Annus!

A hozzátáplálást nyugodtan el lehet kezdeni négy hónapos korban, hiszen nem azonnal váltasz ki vele egy étkezést. Fokozatosan kell csinálni.
Először csak egy-egy kanállal a déli étkezés előtt.Utána szopizik. Aztán fokozatosan növelni a mennyiséget. Utána jöhet egy másik étkezés, de az is csak lassanként. Szóval nem megy az annyira gyorsan! :D

Nyomorult tesz-vesz,nem enged belépni! :twisted:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Mozza!
Az h foga van az nem jelenti azt h össze fog harapdálni :lol: na meg igen,ez se 2 nap amíg elválasztod,hanem hónapok!Meg nem szabad egyszrre túl sok mindennel próbálkozni,szóval szépen fokozatosan,szerintem ez fontos.Én azért kikérem a védőnő tanácsát is,nagyon megbízok benne,valószínű h rá fogok hallgati!Nagyon egy húron pendülünk,remélem ebben a témában is :wink:

annus11
 
 


Trixi!
Látom ugyan azt írtuk!Én nem sietek az elválasztással,szóval az az 1 hónap már mindegy :wink:

annus11
 
 


Énfagyóba teszek el meggyet,cseresznyét.Szeretem kimagozni,zacsiba be és kész.Epret,málnát is szoktam,idén sajna nem tudtam eltenni...azt is zacsiban szoktam.Almát lereszelem és picit összerottyantom azt úgy szoktam,mondjuk első sorban almás pitéhez :wink:

annus11
 
 


mozza
engem is azert valasztott el anyum,mert a fogammal rendszeresen durvan harapdaltam..
aki birja az birja. le a kalappal :shock:
nekem sztem atlagosan 400ml anyatej van egy nap..
jobb napokon 550is.
de Boro 5450 volt hetfont azthiszem. szoval elvileg olyan 820 korul kene ennie.
700korul eszik altalaban,de mit eroltessek tobbet.. hizik igyis :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Én 13 hónapig szoptattam Aminát, ennyi ideig kellett neki. Miránál is majd meglátom mi az igénye, és ameddig szeretne, addig szopizhat. Persze ha nekem már terhes a dolog, akkor fokozatosan elválasztom majd, de a reggeli és esti szopik maradnak meg legtovább.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Annus
Én:176cm
apa: 178cm
Bátyám: 198cm Soroljam tovább ?

Szerintm az a mennyiség amit kap nem árt neki !

KépKép
anyettka
 
 


anyettka
en sem hinnem h art neki,sot, a szekletenek bizosan jot tesz.
en is adnek neki ha tovabbra se menne a kaki.
nalunk ket hetig csak tornaztatassal es uvoltessel ment..
mar ugy sajnaltam.
de mar jo halistennek....

Netti
Kép
maumau
 
 


Maumau!

Én Marcit 1 éves koráig szoptattam. 4 hónaposan már volt foga, mégsem harapott meg sosem. Szoktatás kérdése. Persze minden baba próbálkozik, de le lehet szoktatni róla.

Jövőre kéne csináltatni május közepére egy bazi nagy tortát, és minden bébit összeengedni. (A tortán lehetne az újszülött babák képeiből egy mix.)
Kíváncsi lennék az eredményre! :D

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Engem sem enged belépni a teszvesz. És ha pont most jár le valami amire licitálnék? :evil: :evil:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Én fogalmam nincs h mennyit eszik,na meg h menyi tejem lenne...Azt tudom h hajnalban amikor lefejem az egyiket akkor több mint 140 lejön,mikor mennyi.De én nem erölködöm...szóval csak addig fejek amíg jön minden "erőltetés" nélkül.Nem váltogatom a cicit se stb.

Reny!
Na igen,az meg a másik!Hogy a baba igényeit is nézni kell,nekem ez fontosabb.Max 2 hónappal később lesz kistesó,na nem mintha nekünk pikpak összejönne elsőre..... :roll:

annus11
 
 


Trixi ez jóó! :lol: :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Trixi :lol:
viccesen hangzik,de oriasi torta kene ahoz h ennyi babo odaferjen :lol: :lol:

(en se egybol harapdaltam,csak amikor mar allandoan harapdaltam anyum besokalt :oops: 1 eves koromban tortent ez is )

Netti
Kép
maumau
 
 


Reny!

Mire akartál?
Én most járókára, és rugós hintára hajtok. A pihenőszékről letettem...
Meg azt is meg akarnám nézni, hogy a játszószőnyegemre licitált e valaki... :(

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Anyettka!
Ja ,akkor érthető!Én a 153 cmel nem szólok semmit :lol: :lol:
Ja én nem is mondtam h ártana neki.Egyenlőre nálunk elég a tejci!Bár gyanítom h amilyen haspók Iza,nem lesz gond a hozzátáplálással :wink: :lol:

Trixi!
Még a "tablót" se csináltam meg....kb 13 kép van.....nem küldtök még képet hozzá???????Amúgy jó ötlet a torta! :wink: Majd mi megesszük!

annus11
 
 


Vagyunk egy páran, nem hiszem, hogy akkora anyagi terhet jelentene, és ahogy elnéztem a találkozókon megjelentek létszámát, sztem megoldható lenne!
De erre majd visszatérünk jövő májusban! :D

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Én is úgy gondoltam, hogy kb. 3-4 hónap lesz az elválasztás.
Először fokozatosan kipróbáljuk az új ízeket, mellette szopi meg tái, aztán az arányokat fogom kicsit átalakítani.
A reggeli/esti szopit kvázi az első fogacskákig meghagynám.
Én anyumnak totál szétrágcsáltam a cicijét :oops: ...foggal téptem és húztam....véresre...anyum 7-8 hónaposan választott el....nekem elég hamar jöttek a fogak.... :) Azóta sincs ilyen problémám, az összes megvan (mind a 4 bölcsességfoggal) és még nem volt soha semelyik rossz-koppkopp-nagyon vigyázok rá- sok kalciumot szedek, meg egy nap vagy 4szer mosok fogat :shock: :oops: :lol: - kicsit mániám a szájhigénia....volt fogorvos pasim is anno :oops: :lol:

Mi kaptunk van 10 karton bébiételt, egy haverunk az egyik nagy cégnél köz.vezető...szóval Lili minden új ízt letesztelhet majd ingyé'. :lol:
Aztán, ami fincsi neki, abból majd kérünk még. 8)

Ma megyünk a férjemmel esti pancsizni. :D Anyum jön át Lilizni addig. Hűűűűűűű, de várom!

Kép
mozza
 
 


Én a holnapi balatont várom, bár viharokat mondanak, de nem érdekel!
Megyünk ha esik, ha fúj!
Ennyi már jár!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Popsitörlő,akkor nem kell senkinek Eszteren kívül?

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Annus, hetvegen keszul nalunk kep.
kuldom utana :oops:

ja, pihenoszekunk egyenlore nem hozta meg a varva vart sikert.
de !! elvan benne ugy, ha elotte ulok es beszelgetunk :lol:
meg abban jon velem a furdobe.. meg udvarra stb. kenyelmesebb mint az autosules es nem is izzad bele stb.
a rezgestol viszont idegbajt kap :roll:
de ha kikapcsolom es mozgolodik akkor hintazik..szoval hintaztatja magat enyhen. az bejon neki!!
most azon gondolkodom h lehet olyat kene venni ami hintazos.. nem rezgos :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Trixi!
Hogy lehet leszoktatni majd a harapdálásról?
Ha harap akkor leveszem a ciciről-büfi-aztán vissza? Vagy hogy?
Addig ehet, amíg nem harap?

Kép
mozza
 
 


mozza
3-4honap sztem tokeletes
ES total irigykedek az esti pancsiert :lol:
en is akarok mar.....

Boro azt jatsza h elvan egyedul is vagy mas oleben is.. HA a kozelben vagyok es hallja a hangomat vagy lat. ha nem akkor uvolt. Tegnap elmentem kicsit vasarolgatni... 2es fel orat voltam el.
ebbol kettot vegig uvoltott az apjanak!
adott neki enni is h nyugi legyen vagy vmi,de nem ert semmit :shock: hazajottem.. nem volt semmi gond :? pedig utana is az apjaval volt..

Netti
Kép
maumau
 
 


Trixi!
Mi is le akartunk menni Balcsira....csak én beparáztam, mert nagy vihart mondanak.... :?
Netti!
Majd kéretik elmesélni, hogy Borónak mik jöttek be....leteszteli Lilinek! :lol:

Én most várom, hogy a Brendonba megérkezzen a babakocsira a 'dokkoló', amire majd a gyerekülést is rá tudom rakni....Lili a mózes részt nagyon nem szereti....nem lát ki sztem ez a gond....szóval megnézzük, hogy reagál, ha az ülésből kukkolhat. :roll:

Kép
mozza
 
 


mozza
boro nagy belpoklos :lol:
sztem o meg a hagymat is megcsocsalna ha odaadnam :lol: :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Mozza! Én azt olvastam, hogy el kell venni tőle olyankor a cicit, és erőteljesen rászólni, hogy nem szabad, aztán visszaadni. Nem tudom mennyire hatásos.

Trixi! Hát ez az, hogy nem tudom mire akarnék licitálni. Van csomó inden amit megfigyelek, és az aukció vége előtt eldöntöm, hogy kell vagy nem.

Kép
Kép
g_reny
 
 


lanyok,
akartam meg kerdezni,babakocsi uleset mikortol lehet feljebb tenni? mozest nalunk is utalja... vegig uvolt benne.. autosulesbe meg total beleizzad. de kell bele a szukito a feje miatt..

na nem mintha surun mennenk barhova is babakocsival :lol:
de ha tetszene neki es nem lenne ilyen meleg kint akkor biztos..

Netti
Kép
maumau
 
 


Netti!
Hű, már én is nagyon vágyom egy kis 2esben úszkálásra a férjemmel. Most döbben rá az ember, hogy milyen ritka értékes az együtt 2esben tölött idő. :D
(remélem lesz olyan bikinim, amibe beleférnek a cicik. :oops: )
Mit vásárolgattál tegnap?

Lili is rettentő anyás a napokban....kvázi csak nekem hajlandó elaludni! :shock:
Még anyósom sem tudta bealtatni, amíg én tegnap Tescoztam....na, ilyen még nem volt.
Aztán nálam 5 perc alatt elaludt a vállamon! :shock:
Mama pici nyuszkója.
Ja, és olyan édi....mostanában azt csinálja, hogyha szopi-tápi után már megtelt és nem kér többet, akkor felrakja a mancsait és várja, hogy megemeljem büfizni! :shock: :lol: Közben meg vigyorog! :lol:
Édikém! :D Ha meg dugnám még a szájába a cumit, akkor összeszorított szájjal közli, hogy: Nöm. :D
És ezt minden kajcsinál már így csinálja, kis okoska! :D

Kép
mozza
 
 


Netti!
Hogy érted, hogy fejjebb? Nem értem :oops:

Kép
mozza
 
 


Hahó!

Reny ilyen pihiszéket vettem:
http://pandababahaz.hu/shop_artdet.php? ... nas_109914

Szofi, nekem a gombapöri nagyon gyanús... a gomba asszem felfújós is, nem? Mindenesetre jó, h túl van rajta.

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Helló!

Csanikám szundikál. Olyan édi! Megzabálom!!!

A hozzátáplálás érdekes téma. Az én védőnőm azt mojndta, hogy megint új szelek fújnak, és a legutóbbi gasztronómiai világkonferencián, vagy min, már azt mondták, hogy 4 hós kortól érdemes elkezdeni... Szerintem mi majd eszerint cselekszünk. Mondjuk tej van, Csani egyelőre nem kap mást kopp-kopp-kopp.

Reny, én is a határozott rászólós módszerről hallottam ciciharapás ügyben.

Csajok! A mi mózesünk háttámlája emelhető. De nem tudom, hogy mikortól lehet emelni? Az autósülésben mikortól lehet már többet 2 óránál? Ezek engem is érdekelnének.

Netti, én úgy tudom, hogy akkor lehet ülős babakocsiba tenni, ha már stabilan tud egyedül ülni...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Az autósülésbe tegyetek a gyerek alá egy textilpelust. Az felszívja az izzadságot, mert a gyerekülések anyaga vízlepergető.

A harapásról úgy lehet leszoktatni, hogy amikor harap(na) elveszed tőle a cicit, és rászólsz,hogy ne, vagy nem szabad, vagy amit jónak látsz. Rövid idő múlva megtanulja,hogy az Anyának fáj. Semmi extra, csak következetesnek kell lenni, mint mindenben. (Na ez utóbbi a legnehezebb a gyereknevelésben!!!)

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


hat nem ultetesig gondoltam az emelest!
3 fokozatban lehet a milyenken.
feljebb csak eggyel szeretnem allitani :oops:
de ha nem lehet akkor persze nem.. ugyis fekszik meg minden.
vhogy igy gondoltam :roll:

mozza, mar az is felemelo erzes mikor bealszik Boro es siri csend van, es varunk meg par percet h tuti alszik e... es ha igen ,akkor nagy az orom :roll: de nagyon szeretnek kimozdulni kettesben is.
(tegnapi nap utan kicsit tartok tole,h nem tud majd elaludni,meg enni se akar, meg h vegig uvolti ha elmegyek)
annyira anyas..
tegnap meg tescoztam,kellett par dolog. meg media markt.. mamimnak ajandek kellett meg torta :roll:
vettem Boronak sapit.. sarga rozsaszin pottyos!!
meg hozza kisruhat.. sarga rozsaszin elefantos :roll: :lol:
pedig megmondtam multkor is h tobb nyari ruha NEM kell. :lol:
de tescoban nemtudok ellenallni.
kb az elso utam a gyerekruhakhoz vezet..... amit beerek :D
a zsirafos napozoja 2x volt rajta, mar nem birom begombolni :cry:
kene egy nagyobb meret :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


szoval megprobalom leiirni normalisan! a bkocsink mozeskosar nelkul is vizszintesig dontheto! azon szeretnek emelni eggyet!!!
nagy gond lenne? sztem tok ugy fekudne benne akkor mint a pihiszekben amit ujszulottkortol lehet hasznalni :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


:) Nekünk is a tescos sárga-rózsaszín pöttyösünk van!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Autósülésben 3 hónapos kortól lehet többet!

Na, nem bírom ki ezt fel kell raknom:
Úgy néz ki Lili SZERETI A FOCIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:
Kép Apa és pici lánya..... Kép ....focit néz!!!!! :(

Kép
mozza
 
 


mozza,nalunk ikeas feher polcok vannak kb ugyanigy fent :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


egyebkent lemaradt,de tunderiek :lol:
nagy focirajongo lesz biztos :lol:
ha be van kapcsolva a tv Boro is egyre jobban odafigyel, a fenyek miatt vagy a hang miatt? :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


:lol:
I LOVE IKEA! :D

A labda is a lábához ragad Lilinek :lol: ...van róla videó is...majd felteszem :lol: .
Bakker, ez az én formám....örök életemre passzív focinézésre vagyok kárhoztatva :cry: ...miért????? :cry:

Kép
mozza
 
 


na nalunk a foci nem nyero.. annyira.
de van mas...
az en lanyom tuti gokartozni fog jarni az apjaval meg ilyenek... :roll:


ikea.. :lol: nemtudom milyen szinu a kanapetok,nalunk ilyen vilagos natur. rajta kb ugyanigy parnak. sotetbarna vilagosbarna sotetbarna kombinacioban :lol: :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


na meg vak is vagyok :lol:
videot mindenkepp !! :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


ja meg akartam kerdezni, mozza most a ferjedrol jutott eszembe :lol:
akinek "szoros" az arca,gondolok itt a ferjekre,ilyesmikre :D amikor ad a babanak puszit nem szurja meg? :roll:
Boro eloszor mindig huzta magat meg erdekes fejeket vagott, most meg ugy megszokta h mar vigyorog rajta mikor az apja megpuszilja :lol:
pedig van h engem is megszur.. de Boronak mar tokre tetszik a dolog!!

Netti
Kép
maumau
 
 


Az én Párom leborotválta a szakállát,amikor megszületett Petya. Csak azért, hogy ne szúrja meg! :)

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Nalunk is egyszer volt csupaszra borotvalas.. de huu en nem szeretem ugy :oops:
ugy megszoktam mar igy, eleg morcos is voltam miatta :D

Netti
Kép
maumau
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: