Új privát üzeneted érkezett!

T-pk
http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... leirasjogi

Mi úgy csináltuk, hogy interneten kértünk időpontot...és akkor várakozni se kellett...
Vendég
 


Szép jó reggelt!

Süti, Brumi: Tök jó a kép! Nekünk is van rengeteg. Ja Brumi köszi szépen és akkor megbeszéljük.

Idáig nem volt eszem leírni, de én is nagyon szeretem ezeket a kreatív technikákat. A suliban volt is egy szakköröm, mindenfélét csináltunk. A lányom a kísérleti nyuszi, mindig előtte elkészítettük, utána tudtam, hogy a gyerekeknek menni fog vagy nem. Meg képzeljétek kitaláltam egy kerületi kreatív versenyt is, amit négy évig én rendeztem, most ősszel meg mehetek vissza segíteni a rendezésben. Igaz szívesen csináltam eddig. :D

Mi tegnap quillingeztünk a lányommal. Nagyon tuti képeslapokat készített, majd megpróbálom feltenni.

Scooper: jövő hét végén megyünk Ceglédre az unokahugomékhoz babaruházni, majd integetek: :lol:

Kata: Otthonról jössz 28-án vagy anyukádtól?

Na jó, megyek önkormányzathoz házassági másolatot intézni.

Mindenkinek szép napot!

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Jó reggelt!

Tegnap kicsit behavazódtunk férjecskével,jöttünk mentünk,intézkedtünk.A tegnapi meleg engem kicsit kiütött.Agyhalott voltam,ezért nem is írtam.

elég felületesen olvastam csak vissza,de:

Taranee,lehet,már nem olvasod,de a lakcímbejelentő lap,a tulajdonos vagy szállásadó aláírásával,régi lakcímkártya,személyi,és a helyi okmányirodába kell menni,ahova költözöl.

Scooper,de jó neked,hogy látod ma a pocaklakót.Képet kérünk ám! :)

Bex,köszönöm,aranyos vagy.Lehet nem csináltatjuk meg,mert céges :wink:

Sütikém,nagyon jól tetted,hogy birtokba vettél egy medencét :lol: :lol: Ezt csak ott lehet kibírni.Tegnap mi is felhívtuk férjecske barátját,aki könnyelműen felajánlotta az övékét,mert most épp panelban laknak.El is fogjuk hozni hamarosan.4-5 m széles,és 70 cm mély.Hűsölni pont jó lesz.

Tegnap elmentünk Barnabás ágyba való motyójáért.Ugyanabból a cuki huzatból kapott rácsvédőt,ágyneműt,zsebes tartót,és én egy szopi párnát.Ma már kis is próbáltam,nagyon jó volt.Majd ha hazajöttem fotózom,és megmutizom.Tegnap kifizettük az ágy-komód felét,így el is kezdték gyártani.2-3 hét,és kész lesz,alig várom.Már csak a babakocsi beszerzése van hátra,de azt mindenképpen Németországból,mert bár mindkét országban drágább lett,átszámítva ott a fele. :twisted:

Kép
v.andi
 
 

 
 

Szép jó reggelt!


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,ezek a kutyák miért nem alszanak ilyen korán,én még tudtam volna,főleg hogy éjszaka igyekeztem minnél tovább fent maradni,hogy legalább 9-ig tudjak aludni.De ezek a "dögök",már bocs(amúgy szeretem a kutyákat),képesek a tök üres utcát is megugatni!!!Ja persze ők nappal alhatnak,OHHHHHHHHH,hát végül is én alhatok!!!

Taranee,azért jövet-menet az önkormányzathoz benézhetsz textilboltba,hátha találsz egy jó kis anyagot,nem túl drágán!!!!!!Igazából én két féle dolgot olvastam a neten a házasságiról,van ahol 300 napnál nem régebbi kell és van ahol 1 hónapnál.
Akkor most melyik az igaz??????Én meg augusztus közepére tervezetem ezt a manővert.

Madar,gyere nyugodtan,sőt még egy kreatívba is elmehetünk együtt,onnan tudnál szalvétákat is választani!!!
Két nappal ezelőtt azt írtad,hogy a hétvégén nem mész a balcsira,mert festetek,most meg mégis csak??????Hát ennyire nem bírjátok apácska/férjecske nélkül???!!! :wink:

sutimano76
 
 


Andi,most hogy elárultad ,hogy nemsokára lesz medencétek,így a legközelebbi bálnatalálkozó nálatok lesz,jó ?:lol: :lol: :lol: :wink:

Na mostmár lassan ti is beszereztek mindent,kezdek nagyon kíváncsi lenni,úgyhogy majd kérnénk képeket!!!!

sutimano76
 
 


Mabe!

Boldog szülinapot! (Nem maradt a tortából? Olyan szép nagy volt, ugye nekünk is jut....legalább virtuálisan)Nyami....

Lina: a lepény érettsége a II-es fokozat, ez azt jelenti, hogy kezd elöregedni, apróbb meszesedések vannak rajta, de ne aggódj, ilyenkor ez nem gond, hiszen már a vége felé járunk...

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Imola Boldog Születésnapot kívánok!!!! utólag... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Peppino
... csodálatosan szép Bambino Tomika.... szép kis husi baba... :lol: :lol: :lol:

Madar
... nem irigyellek a festés miatt... de utána milyen szép lesz.... :)

Boboka... tessék olyat álmodni, hogy babóca bent marad még egy darabig.... 8) 8) 8) (de megértem álmaid... a napokban hasonlót álmodtam én is... eléggé megrémültem amikor felébredtem... és tapogattam a hasam... aztán megnyugodtam.... :) )

Anna... csodállak... nekem eszembe sem jut a kapa... (ha rágondolok már attól hólyagosodik a tenyerem... :lol: :lol: :lol: ) tessék pihizni! És kisruhákat válogatni.... :)

Floranan... villanyszerelő.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Örülök, hogy van apja Csokikának! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lili... ügyes vagy... csak így tovább.... szép méretei vannak Fruzsinak... :)

Aranynap... nagyon édes Bogi baba... :) és jó, hogy újra itt vagy.... :)

Lina.
.. nagyon szép méretei vannak Viki babának.... :) becsült súlyt nem mért a doki... csak kíváncsi vok... :oops: :oops: :oops: :oops:

Bibi... Süti.... nagyon ügyesek vagytok.... én meg irigy... irigy.... hogy ilyen közel egymáshoz.... :wink: :wink: :wink:

T-pk... nálunk az Önkormányzatra kell elmenni...(ahhoz az Önkormányzathoz ahova költözöl... ) és ott kitölteni egy papírt... amit a ház tulaja is alá kell írjon... és az ügyet intézik.... :wink: :wink: :) :)

Andi... őz baleset... uffff. sajnálom... nem jókor jött... de szerencsére párodnak nem lett baja!!! és ez a lényeg!!!! :) :) :) Kiságy két napig a teraszon volt becsomagolva.... tegnap este apikával összedobtuk... nagyon szuper... nagyon stabil... remélem majd Dóra babának is tetszeni fog... :) majd dobok képet... (egy hibája van... az ívnél a ragasztás elengedett... de azt megtudom csinálni... Ezért nem fogok reklamálni, mert nem éri meg 1. idegesíteni magam.... 2. csináltam már ilyent... 3. ez nem egy egetverő probléma... 4. ha egy kicsit hosszabb csíkot hagytak volna rá, nem fordul elő... na mindegy.... :) ez legyen a legnagyobb problémánk.... :) )
Jaaa Andi... és várom a képeket én is... :wink: :wink:

Dorka... nem bántam volna én sem ha nagyobb képet teszel fel.... :wink: :wink: :roll: :roll: :roll: :roll: csudaszép babaszobátok van/lesz.... :)

Nooo... oszt én húzok felpocolni a patáim.... rengeteget iszok... vérnyomásom rendben van... vizeletben fehérjéről fogalmam sincs... (überokosvédőnénim majd csak jövőhetén óhajt velem talizni.... :? :? :? )
Írjatok sokat.... babákok pedig hűsöljenek pociban még egy darabig mindenkinek!!!!! :) :) :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vikiviktor
 
 


Lina, szép méretek, gratula!

Andi, majd képeket kérünk a szerzeményekről! Párod hogy van?

Suti, 300 napnál nem régebbi kell a házasságiból.

Taranee még nem tudom hol leszünk, de mindenféleképpen talizzunk, mondjuk ahol múltkor a sarkon. :wink: :lol:

Mabe, Nagyon Boldog Születésnapot kívánok!!!! (nekem a szülinapomon derült ki biztosan a baba, életem egyik legszebb napja volt). Nagyon csini vagy!

Kép
kata05
 
 


Jóó reggelt,

tegnap eltűntem, mert Balcsiztunk egyet. ;) :P Párom nem bírta ki hétvégéig és tegnap lelépett délben a munkahelyéről és irány a hűs habok... ami nem is volt hűs, hanem fincsi meleg. Mírát alig lehetett kiszedni belőle, annyira élvezte. De hogy mennyien voltak Lellén! :O Mondjuk nem is csodálom, mert jó az a kiépített homokos strand.

Most megpróbálok visszaolvasni, mert ti aztán termeltetek rendesen. :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


MABENAK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!

Kép

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok.

K.O. vagyok ettől a melegtől. Nálunk a lakásban 31,5 van most,és még nincs est. Kinn sem jobb, semmi árnyék. Már nagyon várok egy kis hűvöset. A lányka is nyügi,én pedig elég feszült. (sajna).

:( :(

Ti hogy bírjátok? Szaunázik még valaki? :)

spickey
 
 


Sziasztok!

Holnap tervezzük bevenni a Domonyvölgyi standot (D-beach :shock: ) ... így ma be kell szereznem habtestemre egy fürdőrucit (strandkendőm van, és nem érdekel, akinek nem tetszik, majd nem néz oda, de én bizony bikinit fogok venni :lol: :lol: :lol: :shock: ...szóval: férhjem délig dolgozik, aztán irány a Tesco meg a a C&A ...remélem, találok valamit, ami nem terhesfazon, de jó lesz rám

Iszonyat meleg van: én szerencsés vagyok, mert be van klímázva a lakás, nap közben 25 fokra van állítva, de éjszakára nincs bekapcsolva ... reggelre úgy felmelegedett a szoba, hogy csurom vizesen ébredtünk ... én ruha nélkül aludtam, Lilla egy szál bodyban ... de már negyed8 kor fent voltunk ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Jó reggelt!

Andi, bocsi, mindig elfelejtettem: férjecskédnek jobbulást kívánok!

Mabe-nak pedig utólag is boldog szülit :wink:

Spickey, várjuk majd a sztár fotót a bébiről :)
Húúú, 15 hét az télleg rengeteg idő, tök jó lesz ma látnod :)

Süti, ügyi vagy a medencébe kéredzkedéssel :lol:

Net ügyben: nekünk kábeles van, de nagyon nem szeretem a társaságot, mert mivel már majdnem 10 éve előfizető vagyok, így nekem mint régi jó hűséges emberkének kb. 1500-al többe kerül mint az új belépőknek
:twisted:

Floranan, gratula az apaságihoz:)
Villanyszerelő :(
De azért remélem hamarosan lesz neted.

Petra a héten házasodik
:) Szorítunk, hogy enyhébb legyen az időjárás addigra egy picikét :wink:

Na megyek még egy picit megpróbálok szundizni 8)

Bocs, ha valamit kihagytam

Szép napot mindenkinek
Vendég
 


Jó, hogy írtátok a házassági kivonatot, én szerintem a jövő héten fogom kikérni.

Azért is külön fizetni kell?

Azt hiszem, mikor az esküvőhöz kértük ki a születési anyakönyvi kivonatokat, akkor 2000 ft-ot / születési kivonat kellett fizetnünk.
Vendég
 


Kriszti, milyen ügyes kisAti, hogy így elalszik egyedül. Mondjuk nálunk azzal sose volt gond, hogy pl. ringatni kellett vagy hasonlók, de azzal annál inkább vannak bajok, hogy megy a kiságyba, és utána még játszik ott, énekel, dumál, ugrál és hasonló ínyencségeket csinál. Így sajna még a rácsos kiságyat is kell használnunk... egyszer már megpróbáltuk átalakítani, de vagy 1 órán keresztűl sírt, hogy úgy fél és szerelje apa vissza. :S Most hogy van kivéve belőle rács, kellett rá zárható kaput csinálni, mert állandóan kijött és még 11-kor se volt alvás. De vmit ki kéne találnunk, mert úgy döntöttünk nem öcsi kap új kiságyat, hanem Mírának veszünk egy normálisat, leesésgátlósat. De hogy fog azon megmaradni? :shock:
Éééés, mi is építkezés előtt állunk ám. ;) Elvileg szeptemberben adják át a telkeket (egy új lakóparkban) és ott az egyik a miénk lesz. :) Nálunk csak 1 bibi van... el kéne adni a lakásunkat... és hááát ebben a válságos időben nem igazán tolonganak a vevők érte. :( De azért próbálunk optimistán hozzáállni. A terveink is már készen vannak (általunk) és már csak a mérnöknek kell átrajtolni normálisan.

Peppino, apóst lecarni jó magasról. Csináljon magának még egy gyerkőt és azt elnevezheti úgy ahogy akarja. :wink: Nálunk sem mindig aratnak nagy sikert az elképzelések, de nem foglalkozom azzal ki mit akar vagy tecc neki, ez egyértelmű, hogy a szülők választása kell hogy legyen. de hála az égnek konfliktusunk azért nem volt belőle.
Nagyon jó képecskét kaptatok a piciről. :)

Andi, cegény párod... sajna ismerős a szitu, enyém is már találozott így őzikével. :S De szerencse, hogy neki sem lett semmi baja.
Néztem ám pocód!!! Barnusod jól bindult. :)

Taranee, egyik barátnőmnek van mei tai-ja... imádja ő is és a pici lánykája is. Azt mondja százszorta jobb, mint akármelyik hordozó. Bár nem ez elejétől használta, mert volt neki olyan kis tatyó-szerűje, mint a premax (most nemtom mi a márkája), de azt nagyon hamar kinőtte a baba.

Anna és Dorka... átérzem mindkettőtök helyzetét, hiszen Míránál mi sem tudtunk, végig, hogy ki fog kibújni a pocakból. Most annyiból jött ez jól nekünk, hogy a legkisebb cuccok jó része semleges színű, így legalább öcsike is tudja használni. :)

T-pk, szép mindegyik név, megy is a Tóthoz. Nekem Jázmin és Boglárka ismerősöm van ugyanezzel a vezetéknévvel és mindegyik tök aranyos csajszi.
Ja, és én láttam ebayen kimondottan ikreknek való hordozót. Bár nemtom azt mennyire lehet macerás cipelni... meg hát a súly is...

Ezt gyors elküldöm, mert még a feléénél se járok. :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="boboka"]J írta:bobokaó, hogy írtátok a házassági kivonatot, én szerintem a jövő héten fogom kikérni.

Azért is külön fizetni kell?

Azt hiszem, mikor az esküvőhöz kértük ki a születési anyakönyvi kivonatokat, akkor 2000 ft-ot / születési kivonat kellett fizetnünk.


Csajok: én nagyon tudatlan vagyok ebben a témában :shock: :shock: :shock: ... Lilla a pociban volt, amikor összeházasodtunk, arra emlékszem, hogy kellett a házassági akvi ... de most is be kell mutatni ??? :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Boboka, nem kerül semmibe, csak odamész és kikéred.

Kép
kata05
 
 


Manó ás Tara : a premaxx 5 hós korig fekvő, kb 18 hós korig pedig ülő pozicíóban használható ... onnantól meg nem nagyon viszed magadon ... nekem a premaxx azért jön be, mert újszülött kortól, kényelmesen (neki is és nekem is) pillanatok alatt magamra tudom tenni a babát ... aztán persze lehet, hogy nem marad majd meg benne :shock: ...de ez vonatkozik a mei-taira is ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


A Premaxx használati útmutatót felteszem a picasara ;)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Madar, kitartás a festőkhöz, de biztos csudaszép lesz minden utána. Takarításba meg tessék vki segítséget bevonni, nem ám egyedül csinálsz mindent!!!
Hehe, most olvasom hétvégén mégis Balcsi? ;) :d

Viki, pihi-pihi és pihi! Láb fölpócolva! Nekem is dagad mindenem néha... de nem vészes szerencsére. Míránál is vizesedtem így a vége felé, hol jobb volt, hol rosszabb. Sajna most nem olyan eccerű már pihenni, mert ha napközben megpróbálok lepihizni, Míra máris mászik rám. :S

Apasági... annál nincs meghatározva, hogy szülés előtt max. mennyivel lehet kiállítan? Mert azt tudom, hogy a házassági (nálunk legalábbis) 1 hónapnál nem lehet régebbi...

Aranynap, Boginak hihetetlen milyen jó sztárfotókat csináltak! :shock:

Bocsi, ennyire futotta...

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="bibiesbrumi"]M írta:bibiesbrumianó ás Tara : a premaxx 5 hós korig fekvő, kb 18 hós korig pedig ülő pozicíóban használható ... onnantól meg nem nagyon viszed magadon ... nekem a premaxx azért jön be, mert újszülött kortól, kényelmesen (neki is és nekem is) pillanatok alatt magamra tudom tenni a babát ... aztán persze lehet, hogy nem marad majd meg benne :shock: ...de ez vonatkozik a mei-taira is ...


Igen, Bibi már én is áttanulmányoztam mindent a Premaxx-ról. Már eldöntöttem, hogy olyat veszek.. épp amiatt, amit most leírtál.
De barátnőm amit vett másik márkát, abban nem lehetett ülő pozícióba rakni a gyerkőt, azért nem volt jó.. és úgyis 10 felett volt... Ezért is örültem, mikor anno ezt ajánlottad.

Kép Kép
manósziget
 
 


Jaaa és úgy néz ki döntés született nálunk név ügyben. Visszatértünk a kaptafához és az első gondolatunk lesz a befutó: Ákos!!! :lol:

Kép Kép
manósziget
 
 


Vikiviktor: sajna nálunk nem mér ilyet a doki,pedig én is mondtam neki.

Apaságinál szerintem nincs meghatározva mikorinak kell lenni,mivel a lényeg úgyis a fogantatás időpontja,amit a doki határoz meg :D illetve a szülés várható időpontja.Ja és persze,hogy apuka aláírja. :D

Mabe: Boldog szülinapot!
Vendég
 


[quote="manósziget"]
írta:
manósziget
T-pk, szép mindegyik név, megy is a Tóthoz. Nekem Jázmin és Boglárka ismerősöm van ugyanezzel a vezetéknévvel és mindegyik tök aranyos csajszi.
Ja, és én láttam ebayen kimondottan ikreknek való hordozót. Bár nemtom azt mennyire lehet macerás cipelni... meg hát a súly is...



Manó:
Hol???
Ha netán találkozol vele megint, írd be a linket.

Ezer köszi

Hát akkor jövő héten ráveszem a kicsi férjem, hogy menjünk el az okmányirodába - én még anyukámhoz vagyok bejelentve és nem lenne jó, ha minden papír oda menne a lányokról...

t-pk
 
 


Manó: nem irigyellek az építkezés miatt, és Titeket sem Kriszti ... mi 2007 szeptemberben kezdtünk építkezni, és 2008 június óta lakunk itt ... nem volt egyzerű Pestről kb 50 kilóméterről levezényelni egy építkezést, nem is lett minden olyan, amilyennek szerettem volna (közben Lilla is még nagyon pici volt ) ... de összességében szerencsénk volt, mert majdnem időre elkészült, és nagy vonalakban olyan lett, amilyenre mi szerettük volna .... nekünk is volt egy terv, ami nagyon tetszett :

http://www.haztervek.hu/haztervek/tervek/2575_185m2.htm

ezt adaptáltuk a telekre, illetve az alapterület lett lekicsinyítve 130 nm körülre ... pl a kazán a pincébe került (lett egy jó nagy pincénk is :)

Alvás: a két hátsó szoba lesz a gyerekszoba ... Lilla apával alszik el, aztán cserélünk, és reggel velem ébred ... ha megszületik a kicsi, akkor pedig én a kicsivel a másik szobában alszom majd ... Lillával egy franciaágyon alszunk, és a kicsi szobájában is van egy kihúzható kanapé, én majd ott ... tehát nálunk nem kérdés, hogy egyedül hogyan alszik, vagy hogyan jön ki a kiságyból :cry:

Nagyon szerettem volna, ha egyedül a saját ágyában alszik, ez egy olyan alapelv volt, amihez nagyon elszántan ragaszkodtam ... aztán az élet úgy hozta, hogy kénytelen voltam feladni .... cserében: nyugodtan végigalussza az éjszakát, és mindhárman pihenten ébredünk :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Premaxx és a babaslings nagyban hasonlítanak. Először én is a premaxx-ot néztem, de utána olvastam a neten és sokan inkább a babaslingset javasolták , mert a premaxxnak valami madzaggal kell meghúzni a végeit. De persze fogalmam sincs melyik jobb.

szerintetek melyik??

t-pk
 
 


[quote="manósziget"]J írta:manószigetaaa és úgy néz ki döntés született nálunk név ügyben. Visszatértünk a kaptafához és az első gondolatunk lesz a befutó: Ákos!!! :lol:


Nálam is Ákos az abszolut kedvenc, de apinak nem tetszett ... :cry:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Taranee: mennyi idős a lánykád? Olyan jó, ha szereti Ő is ezeket csinálni. Kiváncsi vagyok ám a képekre. :wink:

Andi: ne aggódj, van még idő, meglesz a járgány is időben. :)

Süti: délutáni szunyóka? Próbáld meg bepótolni. :wink:
Igen úgy volt, hogy nem megyünk, de muszáj kicsit kizökkeni ebből az itthoni őrületből, majd hétfőn folytatjuk. No, meg jól látod, hiányzik apa, és Ő a Balatonról Ho-ba utazik, aztán szerdán meg már Olaszországba, szóval alig fogjuk látni 1,5 hétig, ezért is megyünk le most mi a Balatonra. :wink:
Egyébként most, hogy meglesz a festés időszerű is lesz majd egy jó kis kreatívkodás. :) Látogass meg minket, ne csak Bibi-t :wink: és akkor ki is találhatunk klassz dolgokat. :) Mit szólsz?
Bálnatalálkozó: ez jó volt. :lol: :lol: :lol: Én megfelelek a követelményeknek. :oops: :) :wink:

Viki: csak így tovább, ügyesen, felpócolt lábak, sok-sok víz ... ez az 8) 8) 8)

Manó: nagyon jó a vonalzód Ákoskáról. :)

Spickey: tarts ki, állítólag holnap lesz egy kis enyhülés. Feszkó talán pont a front miatt. Pihenj sokat! 8)

Bibi: jó strandolást holnapra. 8) 8) 8) Kíváncsi vagyok majd a véleményedre, esetleg képeket is szívesen veszek. :) :wink:

Boboka: irigyellek az alvás miatt, de jól teszed. :)

Kriszti, Manó: építkezés, izgalmasan hangzik. :) Lehet majd kérni helyzetjelentést időnként? Olyan jó látni, amikor fejlődik, készül valami. :)

Manó: igen, már csütörtök este szembesültem vele, hogy túl vállaltam magam, ez egyedül nem megy, pláne, hogy apa most sokat utazik külföldre. Úgyhogy szervezésben jó vagyok, már gondoskodtam segítségről. :) :) :)
Balcsi: tudod, belegondoltam, hogy Te ott vagy ... :wink: ... no, meg ahogy fent írtam Sütinek, a fő vonzerő most nem a hűs habok, hanem apa. :) :wink:

Jó sok voltam. :) De most ennyi, 11-kor indulunk Füredre, itt hagyok mindent, festők, kapuszerelő (persze van felügyelet és kontroll :)) ... aztán rettegek, hogy mire jövök majd haza. :roll: :wink: De igyekzem ebben is pozitív lenni, minden rendben lesz, aztán hétfőn innen folytatom.

Gépet nem viszek. Vigyázzatok magatokra, babákra. Tessék hűsölni, pihenni, babákat bent tartani még a cudar frontok ellenére is. 8)

KépKép
KépKép
madar
 
 


[quote="t-pk"]P írta:t-pkremaxx és a babaslings nagyban hasonlítanak. Először én is a premaxx-ot néztem, de utána olvastam a neten és sokan inkább a babaslingset javasolták , mert a premaxxnak valami madzaggal kell meghúzni a végeit. De persze fogalmam sincs melyik jobb.

szerintetek melyik??


Én élőben csak a premaxxot láttam: igen, két "madzaggal" kell a kis kuckót kialakítani, ahogy a használatiban is látszik, de ezzel mi a gond ??? :shock: ... és nem a végén állítódok, hanem középen .... én azt egy előnynek látom ebben, hogy a baba méretére igazítható ... nekem az egész nagyon praktikusnak tűnik, de mondom a másikat nem ismerem abszolut ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Én egyiket sem ismerem.
a www.mamami.hu -un lehet mindenféle hordozókrók olvasni tapasztalatokat...

t-pk
 
 


[quote="madar"][ írta:madarb]Taranee: mennyi idős a lánykád? Olyan jó, ha szereti Ő is ezeket csinálni. Kiváncsi vagyok ám a képekre. :wink:

Andi: ne aggódj, van még idő, meglesz a járgány is időben. :)

Süti: délutáni szunyóka? Próbáld meg bepótolni. :wink:
Igen úgy volt, hogy nem megyünk, de muszáj kicsit kizökkeni ebből az itthoni őrületből, majd hétfőn folytatjuk. No, meg jól látod, hiányzik apa, és Ő a Balatonról Ho-ba utazik, aztán szerdán meg már Olaszországba, szóval alig fogjuk látni 1,5 hétig, ezért is megyünk le most mi a Balatonra. :wink:
Egyébként most, hogy meglesz a festés időszerű is lesz majd egy jó kis kreatívkodás. :) Látogass meg minket, ne csak Bibi-t :wink: és akkor ki is találhatunk klassz dolgokat. :) Mit szólsz?
Bálnatalálkozó: ez jó volt. :lol: :lol: :lol: Én megfelelek a követelményeknek. :oops: :) :wink:

Viki: csak így tovább, ügyesen, felpócolt lábak, sok-sok víz ... ez az 8) 8) 8)

Manó: nagyon jó a vonalzód Ákoskáról. :)

Spickey: tarts ki, állítólag holnap lesz egy kis enyhülés. Feszkó talán pont a front miatt. Pihenj sokat! 8)

Bibi: jó strandolást holnapra. 8) 8) 8) Kíváncsi vagyok majd a véleményedre, esetleg képeket is szívesen veszek. :) :wink:

Boboka: irigyellek az alvás miatt, de jól teszed. :)

Kriszti, Manó: építkezés, izgalmasan hangzik. :) Lehet majd kérni helyzetjelentést időnként? Olyan jó látni, amikor fejlődik, készül valami. :)

Manó: igen, már csütörtök este szembesültem vele, hogy túl vállaltam magam, ez egyedül nem megy, pláne, hogy apa most sokat utazik külföldre. Úgyhogy szervezésben jó vagyok, már gondoskodtam segítségről. :) :) :)
Balcsi: tudod, belegondoltam, hogy Te ott vagy ... :wink: ... no, meg ahogy fent írtam Sütinek, a fő vonzerő most nem a hűs habok, hanem apa. :) :wink:

Jó sok voltam. :) De most ennyi, 11-kor indulunk Füredre, itt hagyok mindent, festők, kapuszerelő (persze van felügyelet és kontroll :)) ... aztán rettegek, hogy mire jövök majd haza. :roll: :wink: De igyekzem ebben is pozitív lenni, minden rendben lesz, aztán hétfőn innen folytatom.

Gépet nem viszek. Vigyázzatok magatokra, babákra. Tessék hűsölni, pihenni, babákat bent tartani még a cudar frontok ellenére is. 8)


Madar: érezzétek nagyon jól magatokat, rád fér a lazítás, nehogy baj legyen !!! ... tényleg próbálj meg kicsit pihenni :) ;)

ÉS köszi, igen, fotózunk majd, és rakok képeket :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="t-pk"] írta:t-pkn egyiket sem ismerem.
a www.mamami.hu -un lehet mindenféle hordozókrók olvasni tapasztalatokat...


háááát, az is egy olyan kérdés, amiről napokat lehetne beszélgetni, azután a végén kilyukadunk a kályhához: teljesen szubjektív, kinek mi jön be, vank, aki a kendőt isteníti, én szerettem volna abban hordozni, de nekem egy macera volt megkötni (bár ez csak rutin kérdése, gondolom, ebbe belejöttem volna) de Lilla nem szerette ... tehát az egy dolog, hogy anyának mi tetszik, az meg megint egy másik, hogy a babó miben érzi majd jól magát ...garancia semmire nincs ...

így ebben nem nagyon lehet tanácsot adni, talán csak annyit: akinek már alapból nem jön be a kendő kötözgetése, annak jobb babhordozóban gondolkodni, de hogy mi válik majd be ???? .... az lutri ... ezért (sem ) szabad szerintem 10 ezreket költeni ilyen eszközökre :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Nos a mosigéppel már szorosabb kapcsolatot kezdeményeztem reggel,most meg kéne barátkozni a vasalóval is.Jaaaaaaaaaaj ki volt az aki kitalálta ruha vasalást???????????Mikor jön újra divatba a gyűrött ruha viselése?????????Na jó előbb feltöltődök egy kis hideg dinnyével,aztán szorosabb kapcsolatba lépek a vasalóval is.

sutimano76
 
 


[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="boboka"]J írta:bobokaó, hogy írtátok a házassági kivonatot, én szerintem a jövő héten fogom kikérni.

Azért is külön fizetni kell?

Azt hiszem, mikor az esküvőhöz kértük ki a születési anyakönyvi kivonatokat, akkor 2000 ft-ot / születési kivonat kellett fizetnünk.


Csajok: én nagyon tudatlan vagyok ebben a témában :shock: :shock: :shock: ... Lilla a pociban volt, amikor összeházasodtunk, arra emlékszem, hogy kellett a házassági akvi ... de most is be kell mutatni ??? :shock: :shock: :shock:



Bibi, igen, ki kell kérni a 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot.
Bár látom ez városonként változó (ahogy Manó is írta náluk 100 napnál nem régebbi kell).

Köszi Kata, megnyugodtam, hogy legalább ezért nem kérnek el pénzt :)

Manó, nektek is megy a drukk a ház építéshez :!:

Madar, nagyon jó hétvégét nektek a balcsin :wink:
Azért jövő hónapban már többet lesz itthon apikátok, nem?
Vendég
 


Sziasztok!

Madar, jó pihenést és vigyázzatok az úton!
Süti, a kutyák.... itt szerencsére nem ugatnak ok nélkül, de amikor még otthon laktunk volt szemben valami kis görcs és képes volt órákig egyfolytában, ok nélkül. Imádom őket, de akkor már azon gondolkoztam soxor, hogy beadok neki valami altatót. :lol: :lol: Lehet, akkor jövő héten valamelyik nap meglátogatlak. :wink:
Manó, Balcsi, de jó. És jó, hogy dűlőre jutottatok név ügyben.
A hordozókhoz nem tudok hozzászólni, nem ismerem őket és nekem nem is lesz. Szerencsére nincs rá szükség.
Mi már fél éve itt lakunk, de még nem vagyunk bejelentkezve... :shock: :shock:
Ha jól emléxem, akkor a házassági anyakönyvi nálunk sem lehet régebbi, mint egy hónap.
bex13
 
 


Aranynap Mabe Bódóttágos Szülinapot!!!

Lelkesen olvasok vissza, de még mindig van egy csomó oldalam:( Jól termeltek:)

A mai nap az ucsssó napom a munkhelyemen :!: :!: :!: :!:
úgyh pörgentyű van, ezért nem bírlak utolérni Benneteket!! :?

Na, de majd hétfőtől. jööööövök:)

Különben én is most nagyon rosszul viselem magam.. szerintem érzem a holnapi hidegfrontot:( azt szoktam..
De ugye , nem lesz ilyen rossz végig?! Nyugtassatok meg!!
Az a baj , vagyis csak részben, h eddig nem volt semmi bajom. kopkop, s most semmit nem bírok csinálni, mint akit fejbe suhintottak :shock: :shock:

No, ennyit mára.
egy-két dologra reagálok, aztán szépen folytatom az olvasást este:)

Scooper, helló köztünk!!! szörnyűű, ez a táppénzes dolog...brr (lehet , h a következő oldalakon már megoldódott:D)

Bobóka, sikerült az elmű-s csekkel kezdeni valamit?

Vicger, jaja jó husiban van Luca baba is, nagggyon édes a képeken

Bibi, Lilla is nagyon cukii a kirándulósosokon:)

Süti, tök jó, h végül sikeredett az uhu!, bár azóta már vásároltál is meg még ki tudja mit:)

Astrid, köszi, szerintem összedobálom a cuccokat, a kocsiban meg tök jó helye van.. csak azt kell megtudnom, h a babának mi kell.. gondolom egy haza jövős ruci biztos, de azt apa is be tudja majd hozni.
Na majd utána járok.. esetleg Bobóka, Aranynap, Floranana, mi kell a II-es sz. Klinikán?

Kép

Kép
móka:)
 
 


Én még ezt a hordozót nézegettem:
http://minipipi.hu/

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="manósziget"] írta:manószigetn még ezt a hordozót nézegettem:
http://minipipi.hu/


Húúúú, nagyon jól néz ki, és biztosan kényelmes is ... :)

Mondjuk egy dolgon megakadt szemem: többféle méret van belőle ... nekem jobban bejön az a megoldás, hogy állítható legyen: ki tudja fél év múlva én mekkora leszek ??? :shock: :shock: :shock: ... és ugye az sem mindegy, hogy csak egy polóra húzod, vagy téli öltözékre ... persze, macerásabbank tűnik az állítgatás, de nekem praktikusabb is ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi, végül én azért nem emellett a minipipi mellett döntöttem, mert azért ez csak egy darab anyag és azért elkérni 7.500-öt! :o

A házikótok biztos nagyon jó lehet, tecc ez a terv.

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok!


Na most értünk haza uh-ról, ezek az erdemények:
BPD: 83 mm HC: 294 mm AC: 272 mm Femur: 68 mm
Már most 2460 gramm és 51 centi. Doki szerint jó nagy baba lesz :S Szerintem lőttek a normál szülésnek. És ráadásul bél-és epetágulata van a kicsinek :S Két hét múlva kell visszamennünk, hátha magától elmúlik. Ha nem, akkor nemtom, mi lesz.

Süti: kénytelen voltam kibírni. Nálunk a 12-18-32 hetes uh-n kívül fizetni kell ( nem tudom, máshol ez hogy van)

Sajnos képet nem kaptam. Kérni kellett volna, de mással voltam elfoglalva. Hanyatt fekve voltam, teljesen vízszintbe, és rosszul lettem, és teljesen kiment afjemből, hogy kérjek :(

Taranee: Majd előkapom a távcsövem, és figyellek, mikor integetsz :P

Móka: Úgy néz ki, már megoldódni látszik. Remélem, Noncsi születéséig megkapom.

Most röviden ennyi, megyek pihenni, mert kész lettem ebben a melegben.

KépKép
Kép
scooper
 
 


Csináltam friss pocifotót, ilyenek vagyunk 31+5 :)

Kép

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Nagyon csini vagy Bibi!
Scooper nem semmi méretei vannak, hatalmas.
bex13
 
 


[quote="bex13"]N írta:bex13agyon csini vagy Bibi!
Scooper nem semmi méretei vannak, hatalmas.


Az bizony :) De hogy fogom én megszülni????????????? Meg nem értem, hogy lehet ilyen nagy :shock: :shock: :shock:
Nálunk mindenki pici volt. Én 45 cm, épphogy 2kg, apa 48 cm, 2 kg 80dkg, szóval nem értem. Lehet az Elevit tett be, pedig nem is szedtem sokáig, pont ezért, hogy ne legyen nagy baba.

KépKép
Kép
scooper
 
 


Bibi, nagyon csini vagy :)

Elevit, én még mindig kb. heti két szemet veszek be.

Állítólag nem ettől lesznek nagyok a babák.

Én is tettem fel mai képet a picasara 8)

Scooper, minden rendben lesz, ne aggódj :wink:
Vendég
 


Scooper!

nem semmi méretek!

Tágulatok reméljük elmúlnak....

Kép: :cry: én is rossul szoktam lenni hanyatt fekvésben.

Én is elmentem uhu-ra ma, mert egy héten belül két különbözőt mondtak(kicsi lesz-nagy lesz)Így egy 3. doki véleményét is kikértem.
Ő is nagyobbnak mondta, de nem 88, hanem csak 86 BPD és nem 93, hanem 87 pocak. Azért így sem lesz pici....
A lepény hétfőn lent volt, most a fundusban(legfelül)-ki érti ezt????
És egész eddig be volt fordulva rendesen, most meg keresztben van a drágám....beszélnem kell vele, hogy legyen jó kislány és már ne akarjon akrobatikázni,forduljon szépen vissza...

Ja, és megcsinálják a strepto szűrést, igaz 2.000 Ft, de így asszem már nem megyek a maszek dokimhoz vissza, hogy csinálja meg 6000-ért.
Amúgy is szülésnél döntöm majd el, hogy megfelel-e az ügyeletes, vagy behívom a sajátot.
Nekem sajna az a véleményem, hogy semmi pluszt nem adott a magándokim, sőt uh-ja sincs, csak néha....szóval többet vártam.


Én jól bírom a meleget, bár ma hívtak a Velencei-tóra, de két picivel, terhesen öngyilkosság lett volna...amúgy is csak este szeretünk ilyen helyre menni, mert én nem megyek tűző napra és a gyerekeket sem engedem...

A hordozós linkeket megnézem....
Nyaralóknak jó pihizést, a többieknek meg hűs szobácskát.....

Kép
arvaerika
 
 


Bibi, nagyon csini vagy és a rucid, tök jóóóó! :)

Kép Kép
manósziget
 
 


Scooper!

A tágulatok remélhetőleg elmúlnak, ilyet sok babánál találnak. Az én legnagyobbamnak születése után találtak agykamratágulatot, na ott azért izgultunk rendesen, de pár hónap alatt normális méretű lett, csak kontrollra kellett neurológushoz járnunk, de minden korának megfelelően csinált, szóval ott se volt gond. És nagyon okos gyerek, 4,5 évesen már folyékonyan olvasott. Szóval neked is kívánom, hogy ezek semmi gondot ne okozzanak!!
Nem kell ám mindent elhinni a gépnek! :D:D
Szép méretei vannak a babádnak, de talán a combja nagyobb, amiatt adott nagyobb súlyt.
Találtam két jó táblát a magzati korra és a súlybecslésre (ez utóbbi többféle módszerrel ebcsül, ha jól emlékszem én az UH leletemen a "Hadlock" kifejezést láttam), ott próbaképpen beírtam a babád adatait, és nem adott ekkora súlyt... 1600 g és 2100 g közötti becsüli.
Szóval ahány módszer, annyi érték.
Úgyis meglátjuk szülés után, addig nem szabad ám aggódni!! :) És pont a múltkor írtam, hogy sok függ attól, hogy mikor bújnak ki.

Ja, a linket a többieknek is ajánlom, jól el lehet vele szórakozni, és nézegetni, mekkora is lehet a babánk. Kiváncsi leszek, nekem 1,5 hét múlva mit ad értéknek, nálam akkor kb. 2,3-2,5 kg lenne reális, mert nálunk a végig hordott babák 3,5-3,8 között voltak:
http://babymed.com/Tools/Ultrasound/thi ... fault.aspx
http://babymed.com/Tools/Ultrasound/fet ... fault.aspx

Bocs, másra most nem reagálok, reggel óta nem bírtam a heti ételtervünket és a bevásárlólistát meggyártani... :? :shock:

Astrid

Kép
astrid
 
 


Scooper, nem semmi a mérete! Én mondjuk a hosszán eléggé csodálkozom! :shock:

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok!

A házassági 300 napos lehet / én úgy értelmeztem/ ,azért intéztem el, ki tudja mi lesz, Kata írta, hogy az ő dokijánál több 32-33 hetes kismama szült a frontok hatására, úgyhogy jobbnak láttam nekiindulni ezeknek a dolgoknak, fizetni nem kell és viszonylag gyorsan megy. Csak a BKV volt lassú míg hazaértünk. :D

Bibi: Nagyon csini a pocid! Neked akkor már megvan a premaxxod? Vagy csak most nézegeted?

Madar: Lányom 10 lesz az ősszel. Nagyon szereti ezeket a dolgokat, jó is a kézügyessége, és velem ellentétben még rajzolni is tud. Jó pihit a Balcsira!

Kata: oké, akkor azt még megbeszéljük.

Scooper: Szép méretek!

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Scooper, enyém babának is a combja hosszú, szerintem azért adott nekem ki 2200 gr-ot(amiben én nem hiszek). Keményedéseid h vannak?
Nekem most délután jöttek elő, érzem a front előszelét.

Kép
kata05
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?