Új privát üzeneted érkezett!

Annus igen, furcsállom, hogy nem ment át, én ezért hagytam fel a freemaillel, inkább átirányítottam mindent erre ami a profilban van

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


ja és köszi :oops:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Esztó
Nem semmi nyomozó a férjed. Biztos sok helyszínelőt néztetek. :-)

Trixi
Hát nem lehetett könnyű az a szakasza az életednek.

Én is ismerek egy párt, már 3 gyereket fogadtak örökbe. Testvérek. Mindig szóltak nekik, amikor jött még egy tesó. Anya ugyanaz, apák mások…

Annus
Nálunk is felmelegszik estére 28-ra, gyerekszobában most sokat segít a redőny. Amúgy az egész lakás d/ny-i oldala ablak. De ha teraszon vagyunk, akkor légkondit bekapcsolom és pár perc alatt lehűl 26-ra, az már nagyon jó.

Emese
Bogi nagyon jó fej!

Nóri
Mi az a farkasfog?
Nagyon nagyon sajnálom Zalcsit. El se tudom képzelni min mehettél keresztül...
Több gyerek is elkapta a bölcsiben?
És gondolom gyógyítható lett volna, ha az orvosok idejében felismerik...

Mozza
Arról a szép világos kanapéról van szó? Remélem kijönnek a foltok.
Sebaj, leközelebb nem kell strapálni magad holmi avokádókrémmel, csak legyen elég hangya a teraszon!!!

Dobok egy képet akkor a másik kedvencről :-)
Kép

Kutyafüle
mi meg régen úgy éreztük, hogy jól túl vagyunk fizetve, pesti multi, előrelépési lehetőségek stb. Sokszor láttam, hogy vidéki cégek gazdasági vezetőjénél többet keresek 3 éves tapasztalattal. Szolnoki céget is könyvvizsgáltunk, akkor már kerestem annyit, mint a kis cég ügyvezetője.
Szóval tényleg el tudnak szállni itt a fizetések. De azért hozzáteszem, hogy nem 40 órát dolgoztunk egy héten :-)
De nekünk nem volt egyik oldalról se nagy szülői szponzorálás, szinte mindent magunknak köszönhetünk....
pumuklii
 
 

 
 

Na jó sokat írtatok, még el se tudtam rendesen olvasni.

Nóri! Hihetetlen, nagyon durva és megrázó amit írtál. A hihetetlen az, hogy ez megtörténhet. Nagyon sajnálom. Az viszont csodálatos, hogy megint van egy gyönyörű kisfiad, akiért érdemes élni!

Zili! Helyesek a srácok nagyon!

Kicsi Mirát ma mérték: 5500 gramm!

Én is szeretnék valami jó kis fényképezőt. A miénk már nem túl jó, lassú, sokszor homályos képeket csinál, szóval már kéne egy új. Meg pénz is kéne.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Jól néz ki Nóri a békás!
Én kicsit félek ezektől...kár hogy nyuszikás nincs...
Nektek nincs rossz gyerekkori élményetek...én pl. vagy 1-2 évesen (első élményeim egyike, amire emlékszem), hogy rettegtem a szekrény tetején lévő elefánttól...nem is értem miért nem jeleztem a szüleimnek....ott figyelt a nagy szürke fáni....én meg pánikoltam, hogy elkap... :?

Kép
mozza
 
 


Nóri, sajnálom! :cry: Nagyon édes kicsike! Te pedig nagyon erős vagy!

Mozza, a csaj igazán megpszichologizálatná a férjét! :D

Basszus, az én férjem is elég skót, eleinte megkérdeztem tőle bevásárlásnál, hogy mi lenne ha vennénk ezt vagy azt. Mindenre azt mondta, hogy ááá, az nem fontos. :shock: Na, utána már csak pakoltam kérdezés nélkül. Amikor csúnyán néz, akkor meg elmegyek egyedül vásárolni. A szerzeményeim felére azt kell mondanom, hogy ááá, ez már tavalyi. :D És akkor minden ok. Egyébként megtanított arra, hogy nem létszükséglet értelmetlenül költekezni. Azóta sokkal több pénzem van. Csak kérdem én, mire is gyűjtök :?:

Kép

Kép
adraci
 
 


Mozza-ez aranyos!!! Lári-Fá"n"i!!

Hát ha vártok szombatig illetve hétfőig, mert akkora tutira fent lesz, akkor majd rakok képet róla.

Pumukli - nagyon gyönyörű Maja! Igazi kishölgy, gondolom tudja is magáról... :lol:
farkasfog- nálunk így hívják az odanem illő fogacskákat. Zalcsinak alul volt és kifelé nőtt oldalra, Vilcsinek ha ez az, akkor ugyanígy csak felül.

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Annus- köszi, köszi meglestem, nagyon jó! Én is elkezdtem egy blogot írni februártól, amikor is kijöttünk, de sehova nem haladok vele, meg megy a vita, hogy ne rakja rá zenét, meg órát, meg semmit, áááá férfiak

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


vmi nyuszikas johetne ide is.. bar nem akarok neki tul nagyot. tartok tole h megijedne vagy ilyesmi :roll:
en feltem a nagy dolgoktol :?

Mikortol tartjak rendesen a fejuket a babak?

huuu en nezegettem kiskori kepeimet :lol:
anyumnak rengeteg teje volt, korhazban is 4 babanak adott tejet es meg mindig 100ml ket fejt le ami felesleges volt....
ha fele annyi tejem lenne se kene mar potlast adnom Boronak.
es azert hagyta abba a szoptatast 1 eves korom utan mert harapdaltam ot nagyon :roll:
de meg apum is azt ette, mert abbol fozott otthonra is..
atyaeg en ilyet nem tudnek :lol:
es 6 honaposan alltam :lol: :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


jajj , majd elfelejtem,
Maja meg mindig meseszep kiscsaj :wink:
az a szem es az a szaj .. kesz lesznek tole a pasik.... :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


maumau-nekem Vilike már tartja a fejét rendesen, úgy kell lebirkózzam ha alvás van, mert a nagyságos Úr, csak hason hajlandó aludni, egyébként nézelődik :? :D

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Rakok egy kis Mirát. :lol: :lol: :lol:
Kép Most fel fogom emelni a fejem Kép Úgyis megcsinálom! Kép Sikerült! Kép Viccesek ezek a rózsaszín macskák

Kép
Kép
g_reny
 
 


Netti, most látom csak, hogy Boró ma két hónapos, isten éltesse sokáig!! :D

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Ja Maja csodaszép!!! :lol: :lol:

Kép
Kép
g_reny
 
 


Boro is emelgeti,meg tartja joideig, de Vilcsi mar folyamatosan ??

Netti
Kép
maumau
 
 


g_reny- :lol: :lol: :lol: :lol: édes kis csajszli!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Miranak is milyen edes hurkai vannak a combijan :lol: ismeros :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Túlon túl folyamatos, amikor elfárad, látszik rajta, hogy güsztet, de tartja, úgy nyomom le neki. A dokinéni azt mondta most hétfőn, jó mondjuk felezni kell amit a svédek mondanak, de hogy jóval erősebb a koránál! Hát, hogy mi igaz ebből? passz

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Köszönöm a dicséretekat a képekre:)


"de meg apum is azt ette, mert abbol fozott otthonra is.. "

Jaaj, Netti elsőre ez olyan izé tud lenni, de ha jobban belegondokl az ember, a tehén tejét ivók sokkal izébbek...mégiscsak egy másik emlős váladéka a tehéntej...Olvastam, hogy vhol nem volt reggel a kávébavaló zej, erre anya fogta a cickól, meghúzta, apának lett máris tejeskávé.:))))
zili
 
 


Bocs az elütésekért, fekve nyomkorászom a klaviatúrát.
zili
 
 


zili,igazad van :lol:
de vmiert azt jobban megszoktak az emberek, mint h anya lefeji a tejet es apa megeszi..... :lol:
en teljesen kiakadtam rajta :lol:
parommal meg se probalnam megetetni.......
nezne ram erdekesen :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Én nem azért mondtam,nem elégedetlen vagyok,csak megmagyaráztam miért vagyok skót.
Annus,nálatok sem a férjedre gondoltam,de Te Pesten tuti jobban találnál állást. De persze ez a Ti dolgotok.Hát a férjem egy hiperben volt középvezető.Napi kb 10 óra meló,hétvégén is,sőt még szenteste is.És 90-et hozott haza. :cry: Ez 2 éve volt. Körberöhögték őt a haverjai. :cry: De legalább van melónk,van lakásunk,és ami a legeslegfontosabb,van egészségünk.Kell más???? :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Zili! Múltkor nálunk is majdnem anyatejcsi ment Apa kávéjába, de nem bírtam kierőszakolni csak egy cseppet. Nem megy nekem a kézzel fejés.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Mira és Vilcsi is nagyon erős! Kolos még lusta az ilyesmikhez, ennyire ő nem emelgeti még a fejét.

Nóri
néztem, hogy Vilcsi hogy lehet 1 hónapos 8 hetes...? Svédek máshogy számolnak?? :-)

Netti
6 hónaposan álltál? Durván nyomtad. És mikor kezdtél menni?
pumuklii
 
 


az anyatej az édes, akkor már cukor nem is kell a kv-ba :lol:
fú azé' nem tom nálunk is mi lenne!
Mondjuk apától sajnálnám azt a kb. 30 ml-t ami napi szinten van! :cry: Az VILIKÉJÉ! :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


pumukli - folyik a könnyem úgy röhögök!!! :lol: :lol: :lol: :lol: észre se vettem, de ha tudnád, hogy mennyit kínlódtam ezzel a vonalzóval, mert számomra érthetetlenül volt leírva a mamaneten, akkor elcseszerintettem!! :lol: :lol: :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


ma pontosan 8 hetes és 3 napos. jé, ez stimmel, de akkor mi az az 1 hónapos?? :lol: :lol: :lol: :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nóri
ott a másik, arról le tudtam lesni a korát :-)

Kutyafüle
azért vidéken sokkal kevesebből is ki lehet jönni, de persze nem ennyire...
pumuklii
 
 


Sikerült kijavítani! Kitöröltem a hónapot, kíváncsi leszek, hogy hogy számolja! :lol: hát még mindig röhögök

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


pumukli
8honaposan mar mentem!
anyumek is tokre meglepodtek,foleg mikor felalltam :shock:
de nem eroltettek meg semmi, magamtol.
ki is masztam a kisagybol......... :shock:

kivancsi vagyok Boro mikor fog... olyan erosen rugozik,h a jarokat is korbe jarja belulrol. mindig a fejvedorol szedem le..
meg az oldalra fordulas az megy neki. es eddik kb 3x fordult hasrol hatra es ketszer hatrol hasra! ha vallon van akkor par percig tartja a fejet,de ha hason akkor kevesebb ideig azert.
ja meg ugy emeli fel magat, h az egesz testet a koldokeig es oldalt kinyutja a kezet :lol: fesziti :lol:
hat jokat lehet rajta mokazni...

Netti
Kép
maumau
 
 


Nóri!

Igazán megértelek, hiszen én kétszer is átestem azon, amin Te.
Muszáj túllépni, illetve felállni, mert felejteni sosem fogunk. Nem is szabad, hiszen fontosak voltak ők az életünkben. Olyan emberkék,akiktől nagyon sokat kaptunk!!!
Nekem Detti volt az első babám. Tőle tanultam meg, milyen az IGAZI szeretet. Amikor már nincs én, csak Ő. Aztán minden, és mindenki más csak utána jöhet! Iszonyú a tehetetlenség, de hála az égnek, Neked is van, aki ha kicsit is, de tompítja a fájdalmadat!


A magyar egészségügy külön fórumtéma lehetne. Mi a 3 év alatt,amíg aktív részesei voltunk, rengeteget láttunk, és tapasztaltunk belőle. Hát mit mondjak!?
Több sz...r, mint jó. A szegedi klinikán is voltunk. Nekem ott jó tapasztalataim voltak, ellentétben a debrecenivel,amit szívem szerint robbantanék!

Eszto!

Az állami adoptációra nem érdemes várni, mert az akár 8-10 év is lehet. Melyik alapítványnál vannak?
Ahol mi voltunk, ott az adoptáció előtt TILOS volt támogatni az alapítványt!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Trixi!!
Jesszusom!!! Kétszer?? Abban már nem vagyok biztos, hogy még egyszer végig tudnám csinálni! De mondjuk itt vagy élő példának, hogy igenis végig kell csinálni!!! Veletek mi történt? Kétszer??? Ezt fel sem foghatom!!!! Nem mondom, hogy részvétem, mert az közhely, ezt te is ugyanúgy tudod, ahogy én! :cry: :cry: :cry:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Hihetetlen, hogy Petya milyen nyűgös két napja. Alig eszi, ellenben egész nap sír! :(
Tegnap este, meg ma reggel jól elvolt az új forgójával, de most már az sem nyugtatja meg. Most Macival a macskafogó 2-t nézik! :)
Kb 5 percig csöndben lesz. :shock:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Netti! Miért aggódsz, hogy nem emeli úgy a buksiját? Már 3x megfordult? Hát az igen erős kislányra vall!!! Nem mindent egyformán csinálnak, ő inkább forog :lol: , az viccesebb neki!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


nem aggodom Nori,csak erdekel h kb mikortol fogja teljesen tartani :roll:
forogni az teny h szeret :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Trixi ne haragudj a kérdésért, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy végül Nektek természetes úton lettek a babók vagy adoptáltátok őket?
Dettivel mi történt? És a másik babával?
ha terhesek a kérdések írd meg bátran, és akkor bocsi

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Itt a házban is egy kissrác ment már 9 hónaposan. Én azért örültem, h Maja még nem. Gyerek esett-kelt. Maja kivárta az idejét, de nem is zúgott soha.
pumuklii
 
 


Nóri!

Muszáj. Nem mondom, hogy nem fordult/fordul meg a fejemben, hogy jobb,és egyszerűbb lenne feladni, de akkor csak annyit teszek, hogy ránézek a gyönyörű fiaimra,és tudom, hogy muszáj talpon maradni. Ők nem tehetnek, nem is tudnak semmiről. Nekik szükségük van RÁM, és nem tehetem meg, hogy lássák rajtam a fájdalmat!
Pedig a nagyon furi az, hogy bár Dettinek, és Marcinak semmi köze nem volt vér szerint egymáshoz, a kiskori képeiken mégis,mint két tojás!
Sokszor csak nézem, ahogy Marci alszik, és elszorul a szívem. Amikor Lackónak a suliban évnyitó,évzáró, vagy éppen Macinak anyáknapi ünnepség, mindig eszembe jut Detti. Ezzel Te is így leszel majd, de ez elkerülhetetlen.
Na de hagyjuk ezt, mert nem akarom az egész topikot depibe taszítani!
Valami vidámabb téma?

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Is-is. Van adoptált is, és saját is! :)

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Trixi-igazad van, nem csak a topicot, de magunkat is depibe taszítjuk!!! FELÁLLTUNK!!! Ez a lényeg!

Boldog téma: ALSZIK A KISFIAM!!!! VÉGRE!!!! :lol: Téma: Hol aludjon a gyerek!
Hozzászólás: természetesen a kiságyban, de akkor miért a nagyágyon alszik?? mert ott szeret... :? :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


hu.. en motorral estem egyszer egy nagyot...
allamnal alul ossze is varrtak, de hat nem latvanyos halistennek :roll:

Netti
Kép
maumau
 
 


Jaaj, hol alszik..Nagyobb fiam köztünk lezdte, jól rá is szokott, amikor márciustól májusig kórházban voltam, az apjábval aludt( épp költözés közben voltunk, az új lakásban még nem volt kialakítva a végleges helye, apjával rászoktak a tv előtti kinyitható kanapéra:))Azt hittük, azt hiszi, az az ő helye, hazaérkezésem6ÜNK UTÁN HAGYTUK IS ÍGY EGY IDEIG, NE ÉREZZE A SOK VÁLTOZÁST- ANYA ITTHON VÉGRE, TESÓ, ÉS MÉG AKKOR KI IS TESSÉKELIK A KANAPÁÉRÓL..nA, SZÓVAL 4 NAPJA A SAJÁT ÁGYÁBAN ALSZIK. cSAK PISLOGTUNK A FÉRJEMMEL..kapslock off. 1. este - lefektettük, kérte a kakaót, mesét, aludt, második este szintén. +. este már álmosan ő kérte, menjünk az ágyába.. Hiába hogy ment a Sportakusz a tv-ben:). Mondjuk lesz még nemulass alvásügyben biztosan, de nem gondoltuk, hogy ilyen könnyen megy:)Pedig semmi faxni ágy, legolcsóbb Ikeás....Mondjuk autós matricákkal már telenyomta..
A kicsi meg csalk mellettem hajlandó. Komolyan, feszereg a kiságyban, magamhoz veszem, máris nyújtózik, sóhajt nagyot, elfészkeli magát, alszik, mint a bunda.. Pedig neki külön kéne a légzési gondok miatt...
zili
 
 


Jézusom! Most nézek svéd gyerekverseket, hát mentse meg Vilikét az Isten tőle, figyu:

Ingrid Sjöstrand
MILYEN KÁR


Milyen kár, hogy
nincs cipzár a banánon!
Ha csak a felét akarom megenni,
bezárhatnám a maradékot.

Azt hiszem, cipzárat fogok szerelni
egy banánra,
mondjuk füzetkapoccsal,
és enni kezdem a buszon.
Lehúzom a zárat,
majszolok belőle,
és újra behúzom.
Klassz, mi?
Hogy bámulnak majd az ürgék!
Persze ők úgy tudják,
hogy nincs cipzár a banánon!


Ingrid Sjöstrand
NÉHA CSONTVÁZRÓL ÁLMODOK

Néha csontvázról álmodok,
csak elindul felém,
jön közelebb, egyre közelebb.
Nem bírom tovább, visítok
és felébredek.
-- Csak álom volt --
mondja anya.

Mintha sokat segítene,
hogy a szörnyűség itt belül van
és nem ott kívül.




BETEGES!!! Eszméletlen nagy felhozataluk van amúgy minden babakiegészítőből, kivéve ruhácska, de télleg mindenük van, de egy kollekció halálfejjel ellátva biztos, hogy van! Külön rózsaszín is meg kék is, sőt FEKETE! Eltudtok képzelni fekete cumit, halálfejjel? Vagy fekete kombidresszt halálfejjel? Sőt cumisüveg??? Mire jó ez? SVÉDEK!!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


zili - a nagyágyon, de csak ritkán, amikor nagyon nem tudok vele mit kezdeni! ott megnyugszik, mert gondolom érzi az illatunkat/alvós szagunkat :lol: / Körbe van pányvázva nagypárnával, és már lassan 4 órája alszik, mennyi?? juhéjj, már 4 órája? Hogy elszaladt az idő!! :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nóri, félreérthető voltam, a " jaaaj, hol alszik nem Vilmosra vonatkozott, hanem a témafelvetésre :oops: :oops:
zili
 
 


Az első, banános vers itthon is ismert. Legalábbis én már hallottam valahol... :oops:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Sziasztok!

Nóri és Trixi, szavaim sincsenek... :cry:

Megvolt a nagy bevásárló-körút, Blanka jó kislány volt, végig aludt. Voltunk a Váci úton pihiszéket venni, aztán az Arénában leárazásos-vásárlás. Kivétel a legvégén a Tesco, úgy látszik, nem szereti, múltkor is ott kezdett sírni. :roll:
Most raktam bele az új szerzeménybe, fülig ér a szája! :lol:

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Nálunk Izus a kiságyban alszik!

Mi pont most kaptunk vmi svéd kis bodyt(ha jól emlékszem az)!Ott én is láttam halálfejes cuccokat! www.hudebaba.hu ,innen rendelte tesóm!

Na beültem egy kád langyos vízbe!!!!ÉS!!!KEDDEN FODRÁSZ!!!!!Igaz apcim mondta h menjek...de mikor mondtam h majd lesz itthon tej a hűtőbe és ha kel etesse meg...hát akkor kicsit elszállt a lelkesedése...de mivel itt leszek 2 percre,majd ő sétál vele és ha van vmi behozza!Igyekszem h aznap úgy jöjjön ki a kaja h kibírja amíg odavagyok....

Mira nagyon ügyi!!!
Maja meg olyan szép....címlapra való,tudom ezt már mondtam :oops: :lol:

Iza tartja afejét szépen!Ha vállon van akkor is tök sokáig képes tartani,hason is tartja akár 5 percig is,de csak ha olyan kedve van...és most pont azt néztem h nagyon rákészül a forgásra....a lábát már a matracra teszi,vagyis a talpát.Remélem érthető...Szóval felhúzza a térdét,talpi a matracon és a feje meg oldalra és a teste is követi...de egyenlőre eddig jutott!Azt az egyszeri hasról hátra fordulást még nem ismételte meg,csak majdnem,de nem igen hagytam neki helyet....szóval lehet azért :roll: :lol:

Kutyafüle!
Én tudom milyen viszonyok vannak arra...keletebbre meg mégrosszabb...azt hiszem én jól fizető melót sose fogok találni...nem tudom hova kellenék gyerkőc/ökkel.Szóval lemondtam a több százezres fizetésről :wink: :lol: De engem se érdekel,tényleg az egészség a lényeg!Aztán engem is érhet szerencse :wink:

annus11
 
 


Anikó!
Tök jó!!!Bizti tetszik akkor neki!Arénában mit vettél??

annus11
 
 


Sziasztok, mennem kell, megjött apánk a melóból, és megyünk gyerekülést venni, mert eddig hordóban vittük a gyereket, pussszzzz mindenkinek :D :D

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: