Új privát üzeneted érkezett!

Kedves "nagybeles Mia" :D!

Asszem a Carte d'or Light fagyiját is eheted :D. És ahhoz nem kell cukrászda :lol:

Lányok! Akinek székrekedése van nagyon tudom ajánlani a SÓSKÁT!
:oops: :lol:

És egy mai fotó :)
Érdekes hogy néha nem látszik ekkorának :oops: Kép Holnap belépek a 25.hétbe
anyabebi
 
 


anyabebi:

De szep kismama vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D
Nagyon jo a foto!!!!! Gondolom terhesseg elott (vagy talan kozben is) sokat tornaztal hogy ilyen kondicioban legyel!

En is erre a fagyira hegyeztem magam miutan a Cukraszdarol lemaradtunk de sajnos egyik "egysegben" sem akadtuk ra a dietas verzioju fagyijukra :(:(:(
Azt mondtak az eladok hogy "szokott lenni"... KOSZ :D:D:D:D

sünciboglya
 
 


Mia!

Igazad van a tornával kapcsolatban. Már vagy 8-10 éve teketóriázok ettől vagyok ilyen szép formás. :roll: :lol:

Ez nekem alkat, anyukám nyom vasággyal eggyütt kb. 38 kilót. És ez nálunk gyerekenként csökken, én még vaskosnak számítok a családban :lol:
anyabebi
 
 

 
 

Ja arról ne is beszéljünk, hogy a párom pék. :)
Szívesen súlyzózok 1-2 friss kakaós csigával :oops:
anyabebi
 
 


Anyabébi széép formás pocak!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


anyabebi:

Hat en most eleg erosen es hatarozottan irigykedek rad! :D:D:D:D:D

Na nem baj, a cukros dietatol remelhetoleg szep etiop sztajl fog kifejlodni szereny szemelyemnel. :D

sünciboglya
 
 


Sziasztok kismamik!

Holnap megyunk a Balcsira 3 napra, úgyhogy gyorsan írok Nektek!
Sajnos nem tudtam visszaolvasni, csak néhány hozzászólást, így csak gyorsan reagálok:

Lábgorcs: lányok, a dokimnak mondtam a dolgot és azt is, hogy szedem rá a Calcium Sandozt, és képzeljétek, azt mondta, hogy azt ne szedjem, mert méhosszehúzódásokat okozhat :shock: :shock: !!!
Ugyhogy azzal leálltam! A MagneB6-ot ajánlotta, holnap veszek a gyógyszertárban, mert nekem nincs itthon, nem szedtem eddig! :roll:

Csajok, koszonom a gratulációkat utólag is a diplomámhoz és a dicsiket a képeimhez! :lol:


Folyás: nekem is van a terhesség elejétol fogva nagyon bo váladékozás, de ez állítólag normális! :wink:

Kívánok mindenkinek további kellemes nyarat és ha tudok, majd jovok!
Vigyázzatok magatokra!
ginuska
 
 


ja, még annyi, hogy megvan a terhel. vércukor. eredményem:
éhgyomri: 4,55
terhelés után: 5,10
:D :D

UH a dokimnál legkozelebb hétfon, július 20-án lesz, már alig várom!!!

Na sziasztok!
ginuska
 
 


na, ma is baglyot játszom, úgyhogy megnéztem az új fotókat(nagyon klasszak az uh és pocak képek) és én is feltöltöttem párat... Rájöttem közben, hogy én mindenhol hordom a gyereket, mert a hasam viszonylag nem nagy, ellenben olyan, mintha az onnan hiányzó részek lecsúsztak volna a combomra és a fenekemre... :shock: :shock: :shock:

Anyabébi, tényleg nagyon klasszul nézel ki - én is ma gyúrtam egy kakaós csigával, de nekem más eredményeket hoz ez a fajta sport (mint azt a fotók is alátámasztják) :?
Nekem végem lenne, ha egy pékkel kellene együtt élnem. Te jó ég, hogy néznék akkor ki!!! :roll:

Ginuska, jó nyaralást és gratula a jó eredményhez!

Kép
szilveeaa
 
 


Vcsibe, én ma répatortát sütöttem, az is baromi egyszerű és egész lájtos: nincs benne egy deka vaj sem. A neve ne ijesszen meg senkit, mert nincs répaíze egyáltalán: két szál van mindössze belereszelve...

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok jóreggelt.

Mielőtt nekiesek a fűnyírásnak, gondoltam írok gyorsban kicsit.

A pocakok nagyon szépek. :D Én úúúúgy szeretnék már szülni... :roll: Na nem most. Semmiképpen nem szeretném, ha kiskuki előbb jönne, csak szeretnék már ott tartani a szülésnél.. :lol: :lol: Persze, mikro meg a szülőszobán vajúdok akkor meg szívom a fogam, hogy már megint szülök és megint fáj. :lol: :lol: :lol: :lol: Nem baj. A dokim szerint 3 óra alatt meglesz Bence. Ámmen. :D Az még kibírható. De olyan kíváncsi vagyok, hogy 2 lány után a FIAM milyen lesz. :D Már egy hete minden hajnalban mikor felkelek wc-re és visszafekszem utána a szülésről álmodom. Kóros vagyok... :roll: 8) :lol:

Ja egyébként a lábgörcs megszűntetéséről akartam írni. :D A fáma úgy szól, hogy a görcsöket valami akármi hiánya okozza a szervezetben. És ez a valami a gyömbérben megtalálható. Vagy a tonikban? :roll: Uhh asszem utána nézek. Nem akarok hülyeséget írni. De asszem a gyömbér az. Mindegy.

ginuska: jó utat nektek és szép időt. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Na utánanéztem. A kinin gyógyítja a görcsöt és kinin csak a tonikban van. Így aki szereti a tonikot és görcsöl a lába akkor hajrá. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


sünci: találtam neked egy oldalt, ahol diabetikus sütik meg mindenféle receptek vannak. Jobb oldalon vannak a receptek és a receptek alján leírják, hogy mennyi a szénhidrát benne.

http://diabetikus.receptek.diab-pont.hu/

Itt pár turmix, meg fagyi van ami diabetikus

http://gportal.hu/gindex.php?pg=16483341

És itt dögivel vannak sütireceptek:

http://www.canderel.hu/recipes.php

:)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Na húzok füvetnyírni, mert magától kisebb nem lesz.. :roll:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Táppénz: az adonet.hu-n én is úgy vettem ki, hogy aki már táppénzen van, vagy júl. 31-ig megkezdi, annak 70 % lesz.

Szia, Bébinyuszi!
Emlékszel rám az Anyatanyáról?
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Sünci!
Nekem minimális folyásom volt, kevesebb, mint terhesség előtt, az is inkább estefele, biztos az egész napi hajsza is közrejátszott. Aztán kb. 2 hónapja több lett, a doki rögtön vett mintát, találtak is benne gombát meg streptococcust. Kaptam kúpot meg gyógyszert, és teljesen helyrejöttem. Azóta szinte nincs is folyás. Viszont amíg olyan, ahogy leírtad, normális, aggodalomra nincs ok. :D

Nita!
Grat a jó eredményekhez! :D

Kkia!
Azért gyönyörködni jó a kiságyban. De az ára brutál! :shock: :shock:

Pocok!
Hogy érted, hogy hasonló cipőben jársz, mint Monica??? :shock: :shock:
Csak nem elkezdtél te is nyílni?? Vigyázz magatokra! :!: :!:

Sztercsi!
Kis balerina a kislányotok! :lol:

Pelus: nővéreméknél a Pampers vált be. Viszon barátnőmnél első gyereknél pampers, másodiknál libero. Tehát szerintem is ki kell próbálgatni többfélét. :wink:

Till!
Érezzétek jól magatokat! :D

Vcsibe!
Muffin: nyami! :lol:

Azta, Anyabébi!
Ez aztán a pocak! :lol: :shock:

Ginuska, nektek is jó nyaralást!

Szilveeaa!
A répatortát én is kóstoltam már, és nagyon ízlett! Tényleg nem répaízű! :lol:

Már csak egy hetet kell kibírnom 27 + 6-ig. Aznap dokihoz is megyünk, úgyhogy várom a jövő hétfőt. A vérnyomásom amúgy rendben, azt mondta a doki, amíg az OK, nyugodt lehetek. Aztán hozzátette, hogy „meg egyébként is.” Ő nagyobb optimizmussal áll a dolgokhoz, mint én. :roll: Olyan jó vele beszélni, a higgadtsága mindig átszáll rám is, és elhiszem, hogy nem lesz baj.
Vendég
 


sünciboglya írta:vcsibe;
Egyszer szuljek meg! Kieszlek az osszes muffin-odbol:D:D:D:D
(remelhetoleg legalabb is akkor mar vege lesz a cukros dietamnak....) Reszkess :D:D:D

Jaj, szegény muffinkáim... :lol: A kedvesem nagyon édesszájú, hihetetlen mennyiségeket tud édességből eltünteni, közben lehet vagy 65 kiló. Tegnap beburkolt 4 nagy és 5 kicsi muffint aztán jött, hogy már tudja milyen terhesnek lenni... :lol: :lol: :lol:

Már én is úgy mennék nyaralni... még két hét és megyünk Sopronba és a Fertő-tóhoz... csak győzzem kivárni... ma azért leruccanunk a kollégákkal a Rukkel-tóhoz (itt van Taksony mellett) :D

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Vcsibe jó pihenést kívánok nektek,a Rukkel tó is nagyon jó :D mi szoktunk oda járni.

Szilveeaa én is bagolykodtam éjszaka :( 3-kor keltem és fél5 -ig csak sétálgattam forgolódtam,pedig fél 1 volt,hogy lefeküdtem.Igaz rettenetesen fájt megint a derekam.Szerintem ez attól van mert keveset pihenek és tegnap sokat mentem ,álltam és hasonlók.


Ginuska nektek is jó pihenést :D


Anyabébi nagyon csinos vagy és szép a pocid :D .


Sünciboglya Érden a Pataki cukiban nincs diabetikus süti és fagyi?!
Az egy nagyon jó hely én azt hittem ott van az is.
Idén még nem voltunk de nagyon szeretem azt a cukit.
Annyi finomság van náluk,hogy felfalnék mindent. :D :D :D
Mi 2 éve költöztünk ki Taksonyba és most közelebb is találtam nagyon jó cukit Dunaharasztin a Gergely cukrászda.
Finom a fagyi is és a sok süti ......egyszerűen sosem tudok ellenálni. :D :D
Kardinális szelet a kedvencem :D :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


pattogo:

koszi a linkeket:):):):)
Nagyon inycsiklandozo dolgok vannak leirva. Most mar csak egy olyasvalaki kene aki ezt elkesziti nekem. :D Nalunk senki sem tud sutni....... elovigyazatossagbol sosem tanultam meg, anyu sem tud! (szerintem 200 kilos lennek mar ha tudnek sutni) :D:D:D:D

vcsibe:

irigylem a kedvesedet! Aki buntetes nelkul zabalhat, szerencses ember :D:D:D

sünciboglya
 
 


Sztercsi!
Én már teljesen belekavarodtam ebbe a táppénz dologba! :? Már nam izgatom magam rajta.Amúgy mi ezt már csak 2-3 hónapig kaojuk ugye,a szülés után már a TGYÁS-t. Vagy mi a fenét. :? :shock:
Anyucis vonalzónál van 3 beillesztési kód,próbáld ki mind a 3-at,egyiket el kell fogadnia itt a Babaneten. :roll: :lol:

Ma éjszaka 3X kellett felkelnem pisilni!!!Kiakasztó! :? :evil: :evil:

Vcsibe!
Pontosan mikor indultok nyaralni?Mi augusztus 5.-én és mi is arra a környékra.A szállásunk Mosonmagyaróváron lesz,de szétnézünk győrben,sopronban és Fertődön is! :lol: 8) :lol: 8)

Muffin:Nálunk is nagyon menő,és baromi egyszerű megcsinálni.Általában babánosat vagy kakaós-fahéjasat szoktam csinálni.De egysezr csináltam már krimplisat is.Az is finom. :P

Judy!
Hamar eltelik ez az 1 hét!Kitartás! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Pattogo:
Igaz,nekem nem szokott begörcsölni a lábam,de imádom a tonicot! :P :lol:
Párom mindíg is kérdezi,hogy hogy bírom meginni azt a "sz@rt"????
:lol: :lol: :oops: :oops:

Ginuska!
Kellemes nyaralást! :lol: Megérdemelt pihi ez az államvizsga után! :lol: :lol: :wink:

Anyabébi!
Szép nagy pocak! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Szilveeaa!
Megnéztem a képeidet!Nagyon szép vékony voltál tavaly! :lol: :lol: :lol: De most se vagy bálna! :lol: :wink: De tényleg!Nagyon messze vagy attól! :) :D :) :wink: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


ginuska:
Wow, fantasztikus cukorertekeid vannak!! Gratula!!! :D

sünciboglya
 
 


Sünci, te milyen előrelátó vagy! Én már tinikoromban rákattantam a sütésre, valamiféle belső kényszer által vezérelve... Hát sok parától megszabadultam volna, ha nem teszek így... :lol:

Kicsike, akkor váltottuk egymást, mert én fél háromkor vonultam el aludni, jó szokásom szerint zörögtem egy sort a szopipárnámmal (felébresztve ezáltal a páromat, aki aztán alig tudott visszaaludni :roll: ), aztán nyolcig húztam a lóbőrt...

Lányok, a diabetikus sütiknél nem féltek az édesítőszer okozta káros hatásoktól? Én egy időben mindent így ettem, de aztán utánaolvastam és kiderült, hogy a nem természetes alapanyagú édesítők (pl. aspartam) felhalmozódnak a szervezetben és rákot okozhatnak... Nemtom...

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lányok,hogy valami jót is írjak tegnap nagy dolog történt. :D
Végre megvettük a mi kicsi fiunknak a kiságyat :D :D :D
Első látásra beleszerettem :D a Baby Outletben most 50-ről 30.000Ft.ra levolt árazva ,és később ifjusági ággyá alakítható.
Ma este összerakjuk . :D
Utána voltunk a Tescoban és vásároltunk babaruhákat nagyon szépeket sikerült és azokat is jó árban most ott is vannak bébi dolgok akciósan,és jó minőségű szép dolgok. :D :D
Majd lefotózom és teszek fel képet,de lehet,hogy ide megint nemsikerül akkor a gmailre. :D :D :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


szilveeaa írta:Lányok, a diabetikus sütiknél nem féltek az édesítőszer okozta káros hatásoktól? Én egy időben mindent így ettem, de aztán utánaolvastam és kiderült, hogy a nem természetes alapanyagú édesítők (pl. aspartam) felhalmozódnak a szervezetben és rákot okozhatnak... Nemtom...


sziasztok :)

nap pont ezt akartam én is kérdezni ... csábító lenne az édesítőszeres süti DE ... pont múlt héten nézegettem és ami a polcon volt a tescoban mind aspartamos ...

- amúgy visszatértünk balcsiról, úgyhogy mostmár vagyok ...

R

Kép
zsrit
 
 


Ja és Szilveaa!!! :)
megnéztem a gmailen a tökéletes modell alkatú "előtte" képedet úgyhogy TE ne a diabetikus sütin agyalj :D :D :D
Nagyon jól nézel ki pocakkal is messze távol az említett bálnától ...

R

Kép
zsrit
 
 


kicsike várjuk nagyon a képeket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Zsrit üdv újra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita :):)

És1kérdés - most légyszi az aki hordozókendő ellenes az csukja be a szemét és bocsásson meg nekem :)
de én szeretnék ilyet ...
Szóval aki ért hozzá:
Kinéztem egy Babasling nevezetűt mert nekem ez a hagyományos kendő nagyon bonyolultnak tűnik ...
http://www.babaslings.com/
van valami tapasztalatotok róla, vagy halott róla valaki esetleg?
Nekem még a MeiTai is tetszene de az csak 3 hó után használható, szerintem meg pont a legelején kell hogy jó közel legyen a baba sokat ...
Én ebben olyan tanácstalan vagyok, segítséég :)
köxi

R

Kép
zsrit
 
 


sziszkó29 írta:Vcsibe!
Pontosan mikor indultok nyaralni?Mi augusztus 5.-én és mi is arra a környékra.A szállásunk Mosonmagyaróváron lesz,de szétnézünk győrben,sopronban és Fertődön is! :lol: 8) :lol: 8)

Szerintem pont elkerüljük egymást, mi július 26-án megyünk és augusztus 1-én jövünk haza. :)

Kép
Kép
vcsibe
 
 


zsrit írta:Nita :):)

És1kérdés - most légyszi az aki hordozókendő ellenes az csukja be a szemét és bocsásson meg nekem :)
de én szeretnék ilyet ...
Szóval aki ért hozzá:
Kinéztem egy Babasling nevezetűt mert nekem ez a hagyományos kendő nagyon bonyolultnak tűnik ...
http://www.babaslings.com/
van valami tapasztalatotok róla, vagy halott róla valaki esetleg?
Nekem még a MeiTai is tetszene de az csak 3 hó után használható, szerintem meg pont a legelején kell hogy jó közel legyen a baba sokat ...
Én ebben olyan tanácstalan vagyok, segítséég :)
köxi

R

Nekem is nagyon tetszett ez a fajta babahordozó, csak azért nem ezt választottam, mert nem terpesz tartásban tartja a baba lábait.
De szerintem a Mei-tai is jó, ha olyat veszel, ami tartja a baba fejét, van magas fejrésze. Mi most olyan kengurut vettünk elég jó áron (5500,-) és már újszülött-kortól szeretném ebben hordozni a babát. Az egyik kollégám ajánlotta, másfél hónapos a babájuk, és ezt használják.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


vcsibe :)
köszi
ez a terpesz dolog nem csak később fontos pár hónap után?
nem tudom elképzelni ahogy pár hetes babát ilyen béka poziban hurcolok ...

R

Kép
zsrit
 
 


Igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy ha július 31. előtt elmész táppénzre, akkor a TGYÁS-ig 70%-ot fogsz kapni:

"A táppénz összege:

Eddig a táppénz összege legalább kétéves biztosítási idő esetén a jövedelem 70 %-a, ennél rövidebb biztosítási idő esetében vagy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás tartama alatt 60%-a volt.

A módosítás után ezek az értékek 60 illetve 50%-ra csökkentek. A további feltételeket illetően lásd még az Ebtv. 48.§/8/ bekezdését.

E rendelkezést a 2009. július 31-ét követően bekövetkező keresőképtelenségre kell alkalmazni. ( 2009:XXXV. tv. 67.§/1/)"

Szóval ha valakinek egy-két héten múlik, érdemesebb július 31. előtt kiiratnia magát.

Mondjuk azért aki úgy van, mint én, hogy csak jóval később menne el táppénzre (én pl szeptember 1-én), azok jobban járnak, ha addig dolgoznak, hiszen a fizu és a táppénz között most is 30% a különbség, míg a mostani a és a jövőbeli táppénz között 10%.
El se kapkodjuk.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Sziasztok,

de a táppénznél azt sem szabad elfelejteni, hogy ha augusztus 1 után mégy el, akkor már maximálva van, és nem a tavalyi átlagkereset alapján fogod megkapni hanem a minimálbér 4X után, azaz a bruttó 286 000 Ft után számolják a táppénzt.

Bettike
rbettike
 
 


Rbettike szia.
Igazad van de ha jobban körülnézünk a mai világban nagyon ritka az a munkahely ahol valóban annyira jelentenek be amennyit kapsz.Így szerintem sokan vagyunk akiket nem érint ez a maximális összeg.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Sziasztok,

akkor nekem úgy látszik szerencsém van ezen a téren. :-).

Bettike
rbettike
 
 


sziasztok!

Csak gyors bekukk, mert dögrováson vagyok. Ki látott már olyat, hogy vkinek 35 fokban fáj a torka. :shock: :?

Pelenka és törlő: Pampers és DM-es pelus és Huggies valamint a Neogranormon popsikendő nálunk nagyon bevált.

Vcsibe: én is ezt a színt vettem néhány hete. Írtam róla korábban, hogy ez a modell a fiamnál nagyon bevált ezért vettem most is meg csak más színben, mivel azt csak kölcsön kaptuk.

Ginuska: véreredménnyel maximálisan elégedett lehet a dokid. :) Ca Sandozra meg nem értem miért mondta, hogy ne szedd. :shock: Nekem kifejezetten ajánlotta. Ezek szerint kinek melyik gyógyszergyár terméke a szimpatikus. :?

Kép
Kép
tündér09
 
 


Sziasztok Csajok!

Hát, ha lenne ilyen díj, hogy az "Év legbénább kismamija", akkor azt biztos én kapnám meg.

Nem elég, 1-2 hete az ujjamat vágtam be ugye csontig, ma meg amikor akartam az ebének a tésztát felrakni, jobban mondva már csak a forró vízbe belerakni (azt végül is sikerül is még), valahogy a nagy gondolkodásba azon, hogy vajon rakjak-e bele sót vagy sem sikerült lerántanom a gázról... :roll:
Még az a szerencse, hogy elég gyors voltam, és nem forráztam le magam csak megütöttem a mellemet, meg nagyon megijedtem és fél óráig gyenge voltam még. (És babona ide-babona oda én megfogtam a Pocakomat, gondolkodás nélkül...) :wink:

Minél jobban szeretnék magunkra vigyázni én annál bénább vagyok. :roll:


Úgyhogy mérgemben nem is ettem bolognait, hanem a forró víz elpárolgott a főzőfülkéből, a tésztát összeszedtem, amit nem azt meg a macsek megette, és hagytam mindent a francba.
Ettem helyette császármorzsát...szigorúan mikrózós módszerrel...
:)

Nem beszélve arról, hogy feküdtem egész nap mert reggel ahogy a férjemet kikísértem a buszhoz olyan gyengeség kapott el meg elszédültem, hogy bementem a boltba vettem egy ice teát, meg pogit bízván, hogy jobban leszek...lettem is, de nem tudom minek volt ez a rosszullét köszönhető.
:wink:


Na de most visszaolvasgatlak titeket...
hajnalocska
 
 


Zsrit! Nagyon aranyos vagy, hogy most sem vagyok bálna... Háááát.... De azért köszi, jövök máskor is! :lol:

Én hordozó témában már tettem fel egy linket a múltkor, mert engem is érdekelt a téma, úgyhogy egy barátnőm az alábbiakat javasolta:
www.mamami.hu fórumait, ott van egy csomó téma.
Horodozásban a legnagyobb tudással rendelkezik: Ónodi Ági: http://hordozo.hu/
Info: http://hordozo.hu/hordozokendo/tudnival ... ordozasrol

Akitől ő tanult és vette a Lana kendőt: http://perinatal.hu/
Info: http://www.perinatal.hu/lister.php?cat=3

Kép
szilveeaa
 
 


szilveeaa:
Igazad van, az aspartam veszelyes! Ezert vannak az USA-ban annyira ellene..... itt meg "lazabb" a helyzet sajnos.
Itt van sok olyan adalekanyag amit az USA-ban mar hosszu evek ota betiltottak...


zsrit:
jopofa ez a BabaSling hordozo:)


hajnalocska:
Jaj szegeny:( Nem lehetett egy leanyalom akkor a napod. Biztos ebben a c@r melegben leesett a vernyomasod azert szedelegtel.
A mi csaladunkban is dogrovas van mindenkinel a mai napra :(


Na majd szerdatol lanyok, jon a fincsi kis 4 napos beavatasi szertartas..... kanikula! Csak ezt eljuk tul valahogy!!! (utana meg a hidegfront, elore reszketek!)

sünciboglya
 
 


Na itt vagyok visszaolvastam!

Babaszoba:
Jóóó annak, aki legalább már látja a babaszobát, és csak 1-2 holmit kell eltüntetni. Vcsibe, majd sikerül süllyeszteni azokat a bringákat is... :D Ugye mi még az új lakásba költözésre várunk, ill. a k*rva gyors földhivatalos papírra... :? Aztán lehet venni a bútorokat. Leszámítva a kiságyat, meg a matracot, mert az már legalább itt kerülgethetem, ami már szintén boldogság nekem... :D

Babaruha:
Hát, mivel a Tesco mindig útba esik (ha nem arra megyek akkor is) :lol: , így jó pár ruhát kihalásztam már, mert valóban nagyon aranyosak vannak...azért vagyok bajban, mert babakelengye ide-oda, de én akkor sem tudom eldönteni így első babásként, hogy mit kell majd leginkább ráadnom, ill. megvennem, hogy az hasznosítható legyen valóban. :roll:

Popsitörlő:
Én speciel mindenféle szempontból a Niveás baba termékeket részesítem előnyben, a Gabiról azt hallottam, hogy sok babó allergiás rá. :roll:


Anyabébi:
Valóban nagyon szép pocak, de ha jól látom nem is vagy egy alacsony vízisikló típus.
:D

Lábgörcs:
Akkor most mi is van a Ca Sandossal? Én valamelyikőtök tanácsára elkezdtem használni, aztán most ugyan elfogyott és tessék ezt kell hallanom, hogy másnak meg nem ajánlják?! Na így legyek okoska! :roll:

Táppénz:
Szívesen idegeskednék ilyen dolgokon én is, de aki fél év munkanélküli alatt tudta meg, hogy terhes így ez a "gond" letudva.
Február óta már csak levegőt kapok nem fizetést... :)

Pattogo:
Jajj én is úgy várom már a szülést, persze az idő kerekét forgatnám már előre, mert ez a 3 hónap még nagyon-nagyon fontos a picúroknak...sőt azzal bombázom a családot, hogy már szeretném, ha karácsony lenne, és karis filmeket nézek egy pár napja, de itt már soha nem lesz hóóóó... :roll:
:D

Nyaralás:
Ginus, jó pihenést! Meg aki még ezután megy. Mi ezt is kihagyjuk, nem csak mert lakást kell felújítani és kapásból kiköpték a mesterek, hogy 250 e Ft-ért vállalják, hanem mert a páromnak ilyenkor van a hajtásos időszak a munkában...

Székrekedés:
Na én vettem ilyen Hunyadi János gyógyvizet (Tudom valaki itt a Ferencz Józsefet ajánlotta, de ugyan olyan), és 3 napja iszom, ill. gyilkolom magam vele, napi 1,5 dl-el de még semmi széklethígító hatást nem tapasztaltam. (Ma már annyira nem tudtam meginni, hogy pár csepp a pocakomra is jutott...) :)

"Röviden ennyi voltam."

Most megyek gmail-t nézegetni! Azt vettem észre, hogy mindenkinek milyen nagy növekedésbe indult a pocakja...(csak az enyém nem.) :wink:
hajnalocska
 
 


Sünciboglya:

Ezeket a kisebb-nagyobb kellemetlenségeket leszámítva ma még a szobában bírom a meleget és minden happy, és mivel apa holnap este jön csak haza ezért le**arom a rendrakást, tüntetek a meleg meg a bénázásom ellen... :lol:

De igen az én családom is sajnos megérzi a frontokat... én szeretem a nyarat, de idén valahogy más, talán mert most nem "nagylányosan" élvezhetem, hanem elbújós kismamásan, de ez a legjobb azt hiszem...:D
hajnalocska
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a pocidicsiket. :). Ezért szeretek ide jönni :D.

Zsrit: Ezt a hordozóformát én is néztem csatolok neked egy címet amit én találtam, nekem tetszett de hosszas tépelődés után asszem én a hagyományos kendőnél fogok kikötni :)
http://www.bohem-mama.hu/index.php

A táppénz kérdéshez lenne hozzáfűznivalóm: Én is azokhoz tartozok akik jól voltak bejelentve (nem véletlen hiszen ezt a babát évek óta tervezzük) és a táppénz-fizu közti különbség 30%-a ugye nem annyi, mivel a fizud után vonnak járulékot (nem keveset) a táppénz után pedig nem, tehát ami elmegy a réven az bejön a vámon. Teljes egész hónapot, csak táppénzt még nem kaptam ugyan, de közel azonos lesz a fizetésemmel. Ugye a betegszabi (évi 15 nap) eleve magasabb összegű viszontcsak heti 5 napra jár (mert a másik 2 pihenőnek számít), a táppénz ugyan kevesebb de az naptári napos elszámolásba tartozik. Szóval mindent összevetve aki normálisan volt bejelentve nem jár rosszul a táppénzzel.
Na ez bonyolult volt , de remélem értitek :).

Calcium-Sandoz: Nekem sokat fájt a fejem az elején és a védőnő mondta, hogy a magnézium mellé (3x300 mg-ot szedek) mindenképp szedjek kálciumot, mindegy milyet. Ekkor vettem a Ca-Sandozt. Anyukám aki ápolónő mondta, hogy tökmindegy milyen Ca-ot szedek vehetem bármelyik fajtát. MOst éppen a Haas kálcium pezsgőtablettáját szedem ami 199 FT. A Sandoz ha jól emlékszem 1000 körül volt. A Sandozban asszem 500 mg Ca van , a Haas-osban 300 mg.
anyabebi
 
 


Sziasztok kismamik!

Üdv az újaknak! :D

Kopee - köszi, lehet, hogy ha nem jutok előbbre kiságy témában, akkor elkérem az unokatesód telefonszámát. Eddig ketten ajánlották, hogy kérnek nekem ajánlatot, de még senki sem küldte :? Még adok nekik egy kis időt...mindig a suszter cipője a lyukas...Kristóf saját nagynénje sem kapkodja magát :(

Vcsibe és még aki válaszolt táppénz témában: köszi!

Dinnye: szintén kilószám esszük...de azt hallottam, hogy azért kell vele vigyázni, mert a nagy víztartalom miatt sokat kell pisilni járni tőle és a hirtelen vízveszteség miatt pl. kálium is több távozhat a szervezetből, ami okozhatja a vérnyomás csökkenéses rosszulléteket...no de ebben a kánikulában nem tök mindegy, hogy mi okozza ezeket??? :roll:

Csütörtök este irány a Balaton 4 napra!!!! 8) Már a Kistücsök étteremben is foglaltam asztalt (B.szemes), az a kedvenc helyünk. Amikor kiderült a két csíkocska, akkor is ott ünnepeltünk. A nyári étlapon van kovászos uborka krémleves...no, erre kíváncsi leszek! Bár ma éppen a kollégám McDonalds-os kaját evett (míg én erdélyi rakott káposztát) és iszonyatosan kívántam volna egy hamburgert....desszertnek :roll:

Szép estét!

Kép
kkia
 
 


Judy80
Dehogy, csak Apától vagyunk külön pár hétre és nem valami jó...

Dinnye: mi korlátlanul fogyasztjuk... Meg az áfonyát is :)

Újfent híztunk 1kg-t.

Nézegettem a képeiteket, hihetelen, hogy milyen vékonyak vagytok!!!!!!!!!

Hajnalocska! Vigyázz magadra! Én is csinálok érdekes dolgokat...
pocok001
 
 


Tündér bármi lehet ebbe a melegbe....páromnak tüdőgyulladása volt......mindenki kérdezte hol szedte össze...szóval torokfájás se szokatlan mostanába......
Hajnalocska asszem odamegyek hozzád és felügyellek!!!!!!!! :) :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Anyabebi :)

néztem amit küldtél, az is jópofa és itt is van még1 hasonló
http://www.premaxx.com/en/products/baby-bag/index.aspx

aki a hagyományos kendő mellett dönt, hogy fogja megtanulni felkötni???

R

Kép
zsrit
 
 


Sziasztok!

Sziszkó, Judy: Köszönjük a balerina nevében is.
Ma tényleg az volt. Kánikula lett, de ő egy egész balettelőadást tartott nekem. persze mikor apja megjött, addígra abbahagyta.

Üdv az újaknak!

Kaptam rucikat a sógoroméktőól. Kisfiúk van, de nem minden kék színű. Amúgy se vagyok válogatós a szinekben. 50-62-es méretig már ki is válogattam. Jöhet a mosás, vasalás, hajtogatás. Jaj de jó érzés :) Nekem eddíg nem volt semmim babonából. Igaz ha sokszor arra hallgatnák a szülésig nem is lenne. Akkor meg lehetne rohanás. A babaágy még mindíg nincs összerakva. Ráér. Amúgy is kifesti apa a gyerekszobát. Barack szín lesz, úgy döntöttünk.

Pelenka: Sógorék kikérdezve. Az első pelenkák Pampers, amikor már nagyobb kell, akkor már jöhet a Tesco színes.

Székrekedés: Nekem nincs, ne is legyen, de a fügét olvastam ma nektek vmelyik babás oldalon. Olyan kell, amiben sok a rost. Abban az van.

Lábgörcs: kipróbálom a tonicot. Remélem bevállik, mert már unom, hogy majdnem minden este ez van.

Muffin: Régen de szerettem. Mostanában nem bírok a sütikre ránézni. Örülnétek mi? Ma annyi gyömölcsöt ettem...és vár a dinnye, aminek most mindjárt nekiesek :lol: :lol:

Anyabebi:Hmm sóska...jaj de szeretem,holnap azt is fogok főzni. Szép nagy pocid van. De vékony vagy, bizti neked se ment fel sok.

Jó éjt! Pussz!

Sztercsi
Vendég
 


Sziasztok, csak bekukkantottam, mert itt van a családom és nem nagyon van így időm ide ülni-amennyit csak lehet velük vagyok!!!

Hogy van mindenki???
Nekem végre kiderült ma hogy KISLÁNYOM lesz, szóval Monica szinezhetsz!!!!!!!!!!!!-köztetek a legútolsóként tudtam meg, de olyan nagyon boldog vagyok!!!!!

Ami még fontosabb,hogy a genetikai uh-n minden ok volt, a babucink szépen növekedik, már 600 gramos!! (persze én hátrébb tartok nálatok, még csak most léptem be a 24-dik hétbe!!)

Mindenkit puszilok, Sziszkó, köszönöm szépen, hogy ismét gondoltál rám-megpróbáljuk kihasználni ezt az egy hetet együtt apuékkal!!!! Holnap visszük a kicsimet az Aquaparkba. Kiváncsi leszek mennyire fog neki tetszeni!!!

majd jelentkezem
vigyázzatok magatokra!!!!
Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


betty:

Nagy gratula a hercegnodhoz !!! :D

sünciboglya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: