Új privát üzeneted érkezett!

Kismókus :)
Aztaaaaaaaaa! Ezek ám a hírek, gratulálok. :D
Klári nagyon szép kislány maradt :)

Kriszta :)
Szerintem adj neki fájdalomcsillapítót, ha nagyon szenved, jobbat nem tudsz tenni :(

Kata :)
Nem tudom még mikor megyünk anyóshoz, de mindenképpen megpróbálunk majd valami talit összehozni!

wish
 
 


Kismókus,
GRATULÁLOK!!!!!

(van eladó kiságyunk,ha érdekel,2db! :D )

Andi
Kép
aanda
 
 


Kisfóka, Wish, Kata,
köszi a bátorítást! :D

Kriszta,
nincs semmi komoly indok, hacsak nem a kényelmesség és a kiszámíthatóság (Olivér miatt )... :oops:

Kismókus,
ejjha! Ezek ám a hírek! :shock: :D És még ilyen mázlisták is vagytok, hogy mindegyik baba elsőre sikerült! Gratulálok én is! Klárika nagyon ügyes! Költözni én is mielőbb, lassan őrölnek az építőipar malmai... :?

Rólunk majd Kata tudósít! Hazajönni holnap tervezek, max. ho. után. Annyi minden miatt izgulok, majd jelentkezem! Szép napot mindenkinek!
20140901102739
 
 

 
 

Kata,


Koszonom, majd figyelem Matet, egyelore szerencsere tegnap reggel ota nincs ujabb tunet, de ha lesz, azert rakerdezek a dokinal.....anyukam is ezzel kezdte hogy biztos izuleti gyulladasa van :oops: :oops: csak en meg annyira nem szeretek allandoan orvoshoz futni, es az utobbi idoben amugy is rendszeres 'vendegek' voltunk.

Hajni,
Nagyon szoritunk, lehet hogy mar tul is vagy rajta....varjuk a hireket !!

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta, pont az indokolja leginkább azt, hogy megnézesd, hogy többször volt beteg az elmúlt időszakban. De ha már nem fáj neki, akkor semmi gáz. Én azért írtam ,amit írtam, hogy számomra mindig kiderül, milyen bonyolult szerkezet is az ember, hogy a lábfájásból pl. mandulakivéttal lehet gyógyulni. :lol:

dkata
 
 


Wish,
Nagyon édes a Picilány!!! Bali hogy viszonyul hozzá?
A gátmetszést én is elég sokáig éreztem, pedig csak kicsit kellett vágni. Az ülés nem fájt annyira, viszont az együttléteknél Apával sokáig óvatosnak kellett lennünk. Már azt gondoltam, hogy sose lesz a régi, de szerencsére azért egy idő után mégis. :oops:
Farkasoknak is sikerült? De jó!!!! Még az ’őskorban’, aktív csakolvasó koromban jókat nevettem az írásain. Gratula Nekik így ismeretlenül is!

Hajni,
Pont ma lesz a Nagy Találkozás!!! Sokat gondolok Rátok!

Kismókus,
Éljen, éljen, nem állt le a babaeső! Szívből gratulálok! Kláribabából pedig gyönyörű nagylány lett!

Mi továbbra is sokat nyaralgatunk. Július végén pedig már megyek dolgozni, egyelőre csak két hétre. Bazsi addig Apával vagy a Nagyikkal lesz. Remélem, jól bírjuk majd egymás nélkül. Szeptember 2. hetében kezdjük a bölcsit, de már most is sokszor emlegetem Neki rávezetésképpen. :D

Katyerina,
Te is jól eltűntél!!! Remélem, szeptemberben lesz majd időd bejelentkezni a tengerentúlról!

Kép
bandika
 
 


Kata,

Aprilisban, mikor egesz honapban otthon voltunk vesegyulladassal, akkor volt az elejen is meg a vegen is vervetel, a vegen minden rendben volt a verkepevel, ugyhogy egy kicsit meg kivarok es bizom abban hogy nem lesz semmi komoly baj a kozeljovoben...

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Mindjárt hat óra...
Lehet, hogy Hajni már talákozott Blankával :D

wish
 
 


Csajok,

Hajni - Blanka híradó:

Megszületett Blanka, 3360 gr és 52 cm, Hajni szerint tiszta Olivér-klón! Mindketten jól vannak.


Szeretettel gratulálok, és sok tejcsit kívánok Blankának, anyukájának pedig jó egészséget a nevelgetéséhez! :lol: :lol: :lol: Hajnikám, annyira, de annyira örülök Nektek! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Hajni :D
GRATULÁLOK!

Kismókus :) :)
Gratulálok! Jó móka lesz!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!
Szívből gratulálok!! :D :D :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hajni-családnak gratulálok!
Vendég
 


Hajni :)
Gratulálok Blankához! Sok-sok boldogságot az egész családnak, sok tejcsit Blankának!

wish
 
 


Hajni!

Gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!!!!

Kép
bandika
 
 


ISTEN HOZOTT, BLANKABABA!

Kismókus
ez ám a nagy hír!!! gratulálok, sok erőt és türelmet, és tudósíts lsz, mi van veletek!

Mi jól, csak én most kezdek kicsit kipurcanni...........

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok Lányok! :D
Mi is most jöttünk meg a nyaralásbol,mosok ezerrel mert jövöhéten megint megyünk!
Hú de sok minden történt itt! :D

Wish!
Gratulálok a kis Zsofihoz!
Gyönyörü nevet választottatok!
Sok boldogságot nektek!
Örülök nagyon hogy van tejecske böven!!!

Hajni!
Nektek is sok boldogságot kivánok!
Gratulálok a kis Blankához!!

Kismoki!
Ez nem semmi...! :D
Gratulálok!
Gyönyörü Kláribaba még mindig!

Kata!
Hogy megy a diétád?
Mit csinál a nagyfiad a nyáron?(most a legnagyobbat kérdezem)

Orsi!
Gyönyörü a kerted,meglestem!
Én a rozsáimra vagyok irto büszke!
Metszem permetezem ápolgatom és annyira meghálálják....!
Csodaszépek(szerintem) :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Hajni

Gratulálunk a nem is olyan pici lányhoz!

Kép
petyaanya
 
 


Hajni

Gratulálok Blankához, sok tejcsit kívánok :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni,
GRATULÁLOK!!!!!

Blanka szép nagyra nőtt!Várom a részleteket és a fotókat!

Millió puszi és ölelés Nektek!!!

Bandika,
a bölcsikezdés előtt nem tudtok elmenni esetleg baba-mama klubba,hogy ismerkedjetek a hellyel és a bacikkal?Beszélj orvossal,hogy ajánljon vmi immunerősítőt is megelőzésképpen!

Emma,
elhiszem,hogy fáradt vagy!Sajnos egy darabig ez így is lesz!Van segítséged?

Én is hulla vagyok,pedig csak napi 4-5 órát dolgozom,igaz,megállás nélkül!Fiúk szeretik a bölcsit továbbra is,csak délután hisztiznek,mind2-nek én kellek egyszerre,Apa most nem jó!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi,
Köszi, jó ötlet az immunerősítő, beszélek a dokival! Baba-mama klub nincs a bölcsiben, meg a környéken sem, de viszonylag sokat találkozunk hasonló korú babákkal, persze nem tízzel egyszerre :?
Azért bízom benne, hogy jó géneket örökölt és nem lesz nagyon beteges a Drágám. Eddig (kopp kopp) 3x volt lázas beteg, 1x a 15 hós után és 2x volt torokgyulladása, de azok is csak pár napig tartottak.
A bölcsiben egyébként nagyon sokat vannak a szabadban, kint alszanak és még esőben is ki szokták vinni őket kicsit. Részben azért, hogy ne ragasszák olyan könnyen egymásra a nyavalyákat. Szóval reménykedem, hogy nem lesz extrém rázós a kezdet! :roll:

Kép
bandika
 
 


Blanka baba nagy és okos bátyjának boldog névnapot! (ha ma tartja...)
Vendég
 


Bandika!
Közel van a bölcsitek?
Hány gyerek van egy csoportba?
Mikor kezditek a beszoktatást?
Az elsö év kicsit rázos lesz a betegségek miatt ez szerintem kivédhetetlen....de utána mindig jobb és jobb a helyzet(én igy tapasztalom).
Merre voltatok nyaralni?

Aanda!
Örülök,hogy a bölcsi rendezödött nálatok és tul vagytok a nehezén!
Mi a 4 orás munkád?(lemaradtam :oops: )

Hunci!
Hogy megy a külön alvás?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Akinek van kedve, megnézné a konyhatervem?
http://nehaszoke.blogspot.com/2009/07/k ... zio-n.html

köszi :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Akármilyen fözölapod lesz az melegszik alulrol(ez tapasztalat)!
Ne tegyél fiokost alá mert megolvad benne minden! :evil:
Nekem egy kinyithato ajtos polcos van alatta és csak üveges dolgokat tudok oda pakolni ez miatt!
Nekem a hütö a spejzbe van,sok helyet takaritok meg vele!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Vajon Hajniék már otthon vannak?

Bandika,
enyémek sem voltak betegek,míg el nem kezdtük a bölcsit,sajnos ez kivédhetetlen!Mi decemberben kezdtük el,ezért is volt nehezebb,de szept.-ben nincsen még annyi baci,mint télen.

Anikó,
takarítok! :oops:
De nekem az a lényeg,hogy nem kell műszakoznom,én viszem-hozom a fiúkat.Más meló egyenlőre nincsen!Jövő szept.-ben indul a bölcsiben 2 új csoport,remélem felvesznek,addíg kibírom!

Andi
Kép
aanda
 
 


Anikó! De jó, hogy előkerültél! Hol nyaraltatok, és hová mentek? Fogyókúra most stagnál, mindent eszek, talán ősszel újra kellene kezdenem, az álomsúlyomhoz kb. 4 kiló hiányzik, de 12 lement, és minden terhesség előtti ruhába beleférek, ami nekem most pont elég. :lol: Képzeld, tegnap este koncerten voltam! A nagyfiam eggyüttesét hallgattam meg, Ő az énekes és a gitáros (a frontember :lol: :lol: :lol: ). Annyira büszke vagyok rá... amikor elkezdődött a koncert, és ott áll a színpadon, elkezdett énekelni.... hát bevallom őszintén, elsírtam magam. (A nagy rock koncert kellős közepén... :oops: )

Zsuzsi, jöhetnél gyakrabban! :lol:

dkata
 
 


zevasztok Kíváncsi Fáncsik!

Ezúton értesítünk Benneteket, hogy kisfiunk Farkas Dömötör Bence 2009. június 28-án 8:40-kor, 3300grammal, 50,5cm-rel megszületett.
Képet még a mai napon teszünk fel, hogy Ti is megvizslassátok. Épp akartam írni, milyen ügyesen eszik pohárból, nem bukik, de mire ezt elkezdtem írni ébredéskor bukott egy jókorát. Kedve ettől függetlenül jó, most várjuk, hogy kellően felébredjen és ehessen.
Fülöp Zsófi baba tejtesói vagyunk.
Wish minden nap küld tejet, a kozmetikusunk babája 1 héttel idősebb, tőle is kapunk 2-3 naponta tejet, illetve a központi anyatejgyűjtőből is jogosultak vagyunk heti kétszer anyatejre. A héten gyakorlatilag anyatejet ettünk csak.

Krisztám nem haragszunk, még pénteken, amikor küldtem az sms-t világgá kürtöltük mindenkinek akinek megvolt a száma.

Eddig nem volt fejvédőnk, de mivel Döme egyfolytában forog az ágyban, és szó szerint rágyógyul a rácsra, így gyorsan most vettünk neki fejvédőt.

Érdeklődöm, hogy mennyire normális, hogy evés után 3 órával ébredve bukunk valamennyit? Eddig nem bukott egyáltalán, ma reggeltől beléptünk a bukók táborába. Remélem, hamarosan megszűnik ez tagsági viszonyunk. Amúgy szeret nyugi szopizni rajtam, mert egyelőre nem jön semmi a ciciből, de legalább ilyenkor szorosan egymáshoz tapadunk.

Ui. tegnap este többször szorgalmaztam a nagy Farkasnál szexet, és szomorúan tapasztaltam, hogy apánk álmos, pedig aludt délután, amikor a Döme.

Farkasok J
farkasok
 
 


Hali! :D

Köszönjük szépen a sok gratulációt, aranyosak vagytok! :D Tegnap már itthon is voltunk, gyakorlatilag 48 órát töltöttünk a kórházban. Persze nem volt dolgozója a kórháznak, aki ezért ne rúgott volna belém, de nem érdekelt. Persze mindent alá kellett írnom, hogy saját felelősségre, úgyhogy én voltam a helyi ufó! De Blanka megkapta a bcg-t is, levették a sarokvért és még bilirubint is néztek, ez volt az utolsó kifogásolható dolog, ami eszükbe jutott. De jó lett az érték, úgyhogy elvileg nem fog besárgulni, így végül eljöhettünk. Amúgy Olivér nagyon jól bírta, én is csak egyszer bőgtem. Egyelőre csak símogatja meg szeretgeti a hugit, sőt, még a vonatjait is odaadja neki! :D
A szülés most is hasonló volt, ennél megalázóbb és kiszolgáltatottabb helyzetben már nem is lehettem volna. Az egyetlen megható pillanata az volt, amikor odahozták a kislányom! Aki annyira rendi, hogy szinte mindig alszik ha nem cicin van! A szopik még elég sokáig tartanak, a mellem is csak mára durrant be. A bimbóim nagyon sebesek és fájnak, remélem nem fog 7 hétig tartani, mint Olivérnél!
Én szerintem elég gyorsan regenerálódok, még 6 óra se telt el, már mentem zuhanyozni, sétálgattam, furán is néztek rám. :lol: (Itt 12 óráig nem lehet spinál után felkelni. ) A fejfájást is megúsztam, szóval egyelőre minden jól alakul. Most épp mind a ketten alszanak, de még vannak egyeztetési-gondok, pl. Olivér is biztos, hogy akkor lesz éhes, amikor Blanka... :roll:

Kép
Kép
Majd teszek még közös képet is...
20140901102739
 
 


Hajni :)
Cukorfalat :)

Én meg jöttem sírni :(
Elkezdett komolyan apadni a tejem :cry: Tegnap már négyszeri fejésre jött csak össze pl az az adag, amit Dömének szoktam küldeni. Persze ez a kisebbik baj, mert fejnék én négyszer is, de Zsófi is állandóan éhes és mérhetetlen mennyiségeket eszik. Csütörtökon pedig már 80-100 grammokat evett!!!
Ma szinte állandóan cicin volt, ami szintén nem lenne baj, ha közben nem lenne itt Balázs is, akivel szintén foglalkozni kellene (és aki egyébként eddig tündérien viseli a tesót).
Nem tudom, hogy a dől a tej kategóriából hogy jutottunk el ide, ráadásul kb két nap leforgása alatt.
Most szaporító fejek bőszen (alig jön valami, kb 25 percig üresen nyomkodom a fejőt), eszem a moremilket (semmi hatása) és aggódom, hogy mi lesz.
Elvileg semmi olyan nem történt, ami apaszthatná a tejet és mégis. Tök ki vagyok bukva. :cry: :cry: :cry:
Hova tünt a tejem??????? :cry:

wish
 
 


Wish :D
próbálj meg megnyugodni, a tej nem tűnik el, olyan nincs.
Ha stresszelsz és aggódsz, azzal lehet apasztani, és gátolni a tejleeadó reflexet. Csak akkor segítesz magatokon, ha elhiszed, hogy visszajön és lesz tejed, és nem lesz semmi gond!

Hajni :D
nagyon szép!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni! Gyönyörűszép Blanka! És Olivér milyen rendi, hogy még a vonatokat is odaadja!!! :lol:

Farkasok! Gratulálok! :lol:

Wish! Szerintem pihenés és nem aggódás! A more milk segíteni fog, és egyél rendesen, igyál sokat, ha kicsit melegebb van, egyébként is kell a folyadék. Szerintem a pihenésre kicsit időt kell szánnod, nem is értem, nem kell neked minden reggel versenylovat reggelizni és hajtani... :lol: Nyugi, nem fog eltűnni a tejed, én is mindig ezen aggódtam, oszt még mindig van. :oops: :lol:

dkata
 
 


Farkasok!
Gratulálok Nektek, annyira, de annyira örülök, hogy el sem tudom mondani. Emlékszem, mikor először találkoztunk a Madách téren, a kispasik még éppen csak fél évesek voltak, május volt!
Sok-sok boldogságot Nektek!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Farkasok!
Azta........ :shock: Gratulálok!!!
És még te örömködtél nekem mikor kikukorékoltam a babámat, pedig igazából egyszerre voltunk babavárók :shock: :shock: :shock:
Örülök Nektek nagyon, boldogságos babázást kívánok!! :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Farkasok! Nagy gratula!

Hajni! Gyönyörű Blanka! Tiszta szívből gratulálok!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Orsi :) Kata :)
Hát én is azt gondoltam, hogy a tej nem tűnik el, de tényleg kevesebb van. Eddig szív-kortyol volt a menetrend, két napja meg szív-szív-szív-szív és csak aztán kortyol. Ez ám a szívás ;)
Most próbálkoztam egy csomót és úgy tűnik hónaalj tartásban ürül a legjobban, úgyhogy most ezzel szoptatok, csak ez nekem (a hátamnak) sokkal kényelmetlenebb, mint bármelyik másik szopis helyzet. Így most este 40-et szopott megint, ami már sokkal-sokkal jobb, mint mint az elmúlt két nap szopijai. Judit azt mondta, Döme átlagosan 70-et eszik, ahhoz képest Zsófinak nem rossz a 40, végül is egy kilóval kisebb. Balázs is azt hiszem hónapokig 30-40 grammokat szopott, bár ő másfél óránként evett.

Amíg van pisis-kakis pelus, addig nem aggódom (nagyon), és ma a mérhetetlen mennyiségű szopikkal volt vagy öt kakis pelus. De azért nagyon fura nekem, hogy ennyivel kevesebb lett a tej.
Viszont ma este pucér mérlegeléskor elértük a születési súlyt :D


Kata :)
Szerintem szuper, hogy még mindig van tejed :)

Hajni :)
Balázs kaját szokott hagyni Zsófinak :D
Amúgy nálunk egyelőre nincs nagy zavar, egyedül azt nem szereti, ha nagyon sír, olyankor elmenekül. Egyébként csak kommentálja, mit csinál "Zófi baba" és meg szokta simogatni.

Melegkiütéssel mit lehet csinálni? Balázson van egy csomó pici piros pötty, hátán és arcán főleg.

wish
 
 


Wish, az tök jó, hogy már a születési súlynál vagytok, Bálintnak ahhoz 1 hónap kellett! No, nekem aztán nagyon lassan indult be, de szerintem csak a gyakori szopi segít, nem a pótlás. (Mondjuk most a meleg miatt azért figyelni kell arra, nehogy kiszáradjon, de nálatok szerintem ez nem fenyeget.) Éjszaka hányszor eszik?
A tej mennyisége meg ingadozik, azért rajtad is kijön előbb-utóbb a kimerültség, de szerintem a pihenés helyreteszi! :lol: Ja, és nekem hetekig nem volt tejleadó reflex az elején, és utána is volt egy időszak, amikor eltűnt. A legfontosabb, hogy kitartó a kislányod, és szív, szív, szív!!! :lol:

dkata
 
 


Sziasztok!

Kata!
El is hiszem ,hogy elsirtad magad a koncerten...!
Büszke is lehetsz a nagyfiadra!
Arra emlékeztem,hogy zenél de hogy már igy....nem semmi! :D
A fogyit meg csak akkor folytasd ha megint rátud állni az agyad,már az is nagy dolog,hogy megtudod tartani az elért sulyod!Ügyes vagy!
Minden fele jövünk megyünk....föleg Marcikám miatt!
Java részt itthon mozgunk,rokonok nagymamák stb. igaz készülünk oda ahol tavaly elrabolt minket egy sejk.. :lol: Jesoloba :lol: !Oda már évek ota járunk 4-5 családdal akik szintén gyerekesek és nagyon szuper kis csapat jön össze mindig!Ez a nyár fénypontja nekünk!

Wish!
Nem tudom a dinnye okoz e hasfájást de nekem sok tejem lett töle anno,esetleg egy probát megér,már a viztöl gutaütést kaptam annyit ittam én is!
Ugy emlékszem nekem is volt az elején egy ilyen drasztikus csökkenés,de utána beindult megint!
Minden rendben lesz,csak ne idegeskedj(tudom könnyü mondani
:roll: )
Milyen géped van amivel fejsz?

Farkasok!
Szivböl gratulálunk nektek!
És sok boldogságot kivánok!
Nagyon örülök nektek!!!!

Hajni!
Gyönyörü a kis Blanka!
Tényleg Olivér klonja! :lol:
Mi volt otthon amig bent voltál?
Apa volt csak Olivérrel vagy besegitett valaki?
Cicire a szellöztetést tudom neked ajánlani...szegénykém remélem hamar beheged!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Aanda!
Ne viccelj már!
Ha ezzel tudsz pénzt keresni és alakitani ugy az idöd,hogy a fiukkal többet tudsz lenni...ez van akkor ezt kell csinálni!
Utána meg ugy is indul a bölcsi neked is! :D

Kismoki!
Mi volt a mostani visszaültetésnél?
Mesélj egy kicsit a kulisszatitkokrol!!!
Olyan kiváncsi vagyok!

Farkasok!
Képet ne felejtsétek!

Wish!
A more milket hogy szeded?
Még az jutott eszembe,hogy amikor meleg levest ettem vagy valami meleg folyadékot ittam tea kávé stb akkor a cicimet elöntötte a forroság és érezhetöen több volt utána a tejem!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok,

Wish,

Remelem javult azota a tejcsi helyzet....annyira at tudom erezni az aggodasodat, de az tuti hogy pont ez az amit nem szabad tenni (marmint aggodni), kivanom hogy hamar helyrealljon a lelki beke :):):)

Hajni,

Nagy gratula a gyonyoru Klari babahoz :lol: :lol: :lol: :lol: Szuper hogy otthon vagytok mar es minden rendben ! Sok tejcit kivanok nektek is !!

Farkasne,

Bukas eleg gyakori dolog, vagy mohon eszik a Kolyok ( :lol: :lol: ) probalj kis szunetet tartani neha kaja kozben, vagy esetleg probalj meg specko bukasgatlo uvegbol adni neki a tejet (ha meg eddig nem olyan lett volna) tudod, olyan kicsit ferde/dontott alakubol....
Az tok jo hogy szeret cicizni, meg siman megjohet neked is a tejci :lol: :lol: :lol:

Kepeket kerunk !!!!


Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Farkasok!
szívből gratulálok Döméhez!

Hajni
csodaszép kislány! tegyél majd Olivérről is ilyen korút, mert én most nem látom tökegyformának...

Wish
nekem is ingadozik, de azért nem ennyire: egyik nap csordultig van, fele se kell B-nek, aztán sokkal kevesebb másnapra - persze akkor is totál elég B-nek, csak sokkal több idő a szopi. Most már a nagyon telelévő napokon picit még fejek (csak kézzel a csap felett), ne érezze azt a szervezetem, hogy nem kell termelni, és most így jó. De Te megcsináltad a fejést, szóval csak vmi pszichés dolog lehet (szerintem azért nem könnyű, hogy az ember mindkét gyerekének "meg akar felelni", én legalábbis ezen lelkiztem sokat az első hónapban)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kismókus!
Gratulálok a dupla örömhöz. Boldog babavárást kívánok neked. :)

Hajni!
Gyönyörű a kislányod. Most lehet lemaradtam de akkor ez is császár volt? Remélem a bimbód hamar meggyógyul.

Wish!
Nyugi vissza fog jönni a tejecske. Igyál sokat pihenj sokat (tudom . :)) és ne görcsölj rajta. :)

Farkasok!
Gratulálok itt is nektek. Nekem mindkét babám bukós volt nekünk sokat segített az ágy végnek megemelése is meg ha kaja után viszonylag tovább tartottuk őket mint egy büfi (persze ez csak segítséggel ment merthogy ketten voltak.)
Én is kíváncsian várom a képeket. :)

Andi!
Szeirntem se tegyél pirulós fejet a takarítás mögé. Dolgozol és ez a lényeg mindenki azzal keresi a kenyerét amivel tudja. :) Az pironkodjon aki nem dolgozik.
Örülök hogy a fiúknak jól megy a bölcsi. Nálunk is nagy anyaimádat van sok mindenre nem jó apa persze apa ezt nehezen kezeli.
Viszont éjjel nappal szobatiszták lettünk nagy lépés volt azt gondolom. :)

Anikó!
De jó hogy jelentkeztél. Tehetnél fel képeket a nagy fiúkról már rég láttuk őket.
Merre felé voltatok nyaralni?

Orsi!
szuper a terv. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Köszi mindenkinek, igyekszem nem aggódni és pihenek amennyit csak lehet. Ma már jobban tűnik a helyzet.

Kata :)
Éjjel 2-3 alkalommal eszik, attól függ hogy jön ki. Olyan 2-4 óránként ébred, attól függően gondolom, hogy mennyit evett, meg ha kakil arra mindig felébred. Többnyire éjszaka kakil :roll:

Hajni :)
Én két hete bugyiban járok, hogy szellőzőn a cici. Még jó, hogy meleg van. Hétvégén elmúlt a seb, most már csak érzékeny egy kicsit. Medela Purelan-nal és az Avent mellbimbókrémjével kentem, szerintem segített. De volt olyan, úgy egy hete, hogy sírtam szopi közben annyira fájt.

Emma :)
Igen ez nagyon nehéz, hogy Balázsra most olyan kevés idő jut.
Igazad volt, vannak ám éjszakai pelenkázások :D Szerencsére bevált, hogy mivel olyankor szopi is van, a fürdőszobában átpelenkázom, aztán az ágyunkban szopik és ha elaludt visszaviszem a helyére.

wish
 
 


Hajni,

Bocsi, azt hiszem kicsit osszekevertem a neveket....
Blanka babahoz gratulalnek :lol: :lol: :lol: megegyszer...

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Farkasok,
gratulálok én is a kisfiatokhoz!

Hajni,
Blanka nagyon aranyos kisbaba!
Nem vagy egy semmi csaj,hogy 2 napot voltatok csak bent!Basszus én császár után 2 napig intenzíven voltam,1 hét után lettem csak jobban és dőlt belőlem a vér!Jó,nekem nem 1 babám volt,de akkor is!És akkor oxitocint sem kapsz már?Cső volt a hasadban?

Anikó,Zsebi,
aranyosak vagytok,hogy bíztattok!Igazából én sem vagyok elkeseredve,hogy jelenleg takarítok,mert nekem az a legfontosabb,hogy a fiúkkal lehessek a lehető legtöbbet és legyen pénzünk is.Ma is bölcsi után fél 7-ig még játszótéren voltunk,ezt nem sok dolgozó anya teheti meg!

Zsebi,
szobatisztaság miatt nagyon irigy vagyok!Nagy meló volt?
Enyémek max.bejelentik,hogy "anya,bekakiltam!"De ha nagyon belemerülnek a játékba,csak a szagok alapján veszem észre a kakit.Az vigasztal,hogy a bölcsiben van olyan gyerek,aki már fél éve szobatiszta,de nem beszél,ők meg folyékonyan mondatokban nyomják.

Wish,
én szopi alatt rengeteget ittam,napi 5-6 liter vizet simán lenyomtam és 3 óránként ettem,még éjszaka is!Csupa szénhidrátban dús kajákat kívántam,szó szerint hízókúráztam,és közben fogytam!Soha nem voltam olyan vékony,mint akkor!A fiúk meg gyönyörűen híztak!Van étvágyad ebben a melegben?

Andi
Kép
aanda
 
 


Wish
azért tudlak biztatni kaki-ügyben! 6 hetes korától már csak max. heti egyszer van, hogy éjszaka kakil :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Aanda
ez típus kérdése! én napi 4x eszem, csokit kiiktattam, nem zabálok, és egy dekát nem tudok fogyni szopi alatt... Zalánnal is ez volt, fél évig nem ment le semmi

Kép
Kép
emma1976
 
 


Andi!
Egyetértek én is zabáltam szó szerint szoptatás alatt és 46 kilóra fogytam le akkor döntöttem úgy a gyerekek másfél évesek voltak hogy elég mert egyszerűen már szédelegtem napközben. De jó volt annyit és azt és akkor zabálni amit akartam. :)

Nem volt különösebben nagy meló a szobatisztaság. Tavaly nyáron nyaralásnál kezdődött kaka azóta stabilan bilibe megy Eszti a pisit is odaintézte majd a hideg és a sok ruha bekavarta de novemberben saját maga döntött úgy hogy bugyit kér. Kapott és szólt (persze kisebb balesetek voltak bekakálni soha nem kakáltak be). Balázs meg 25 hónaposan Esztit utánozva kivette a bugyit a szekrényből azóta nem kér pelenkát. Az éjszaka meg abszolut könnyű menet volt maguktól közölték nem kell tartottam tőle eddig egy baleset volt aztán meglátjuk. :) Szóval nem nagyon görcsöltem vele most azzal szoktam őket izégetni hogy mielőtt elindulunk pisiljenek meg mielőtt lefekszenek aludni. Ez néha alkudozásba megy de én nyerek egyenlőre. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
Nagyon ügyik vagytok :)
Nálunk még csak fürdés elött van wc-be pisilés, de megmondom őszintén, hogy nekem erre most nincs energiám. Majd ha kicsit öszerázódtunk, megpróbáljuk mi is.
Azaz annyi van, hogy anyuéknál a telken csak bugyit kap, ott már többször ráült magától a bilire és abba pisilt. Igaz a bugyit nem húzta le hozzá :D

Aanda :)
Én is sokat ennék, és sokszor édességet eszem, de az főleg azért van, mert könnyebb éjszaka gyorsan megenni egy túró rudit pl, mint csinálni egy szendvicset.
Én Balázsnál nem fogytam a szopi alatt, stagnált csak a súlyom.

Tejcsi alakul, bár nem eszik sokat, csak 30-40 grammokat, de jól el van vele, nem is foglalkozom vele. Annyit eszik, amennyire éhes.
Éjjel viszont már megint teljesen kétségbe ejtett. Éjféltől háromig hatszor kakilt, közben folyamatosan szopott. A hatodik után már kétségbeestem, hogy hasmenése van, gyorsan belenyomtam 25 mili lefejt tejet, nehogy kiszáradjon, amitől aztán nyolcig aludt :roll: Mondjuk két napja is azt csinálta,hogy háromszor kakált este, de akkor legalább kilenc körül volt a műsor, nem éjszaka. Nem tudom miért éjjel kakik ki mindent és miért egyszerre, nem pedig elosztva. Ma sem volt még kaki, csak reggel egy pelusba száradt, amit gondolom még az éjjeli folyományaként nyomott ki, csak már aludtam és nem vettem észre.
Volt másnak ilyen tapasztalata, hogy egy napszakban kakil a gyerek és a több időben nem?

wish
 
 


Zsebi,
ezt én is így képzelem,hogy nem akarok nagyon görcsölni a dolgon,mert a szobatisztaságot úgysem lehet erőltetni!Hihetetlen,hogy már éjszakára sem kell nekik pelus!

Wish,
enyémek ilyen kicsinek(most a súlyra gondolok),naponta többször kakiltak,és sztem nem gond,ha ezt éjszaka teszi.Vagyis neki nem gond. :D
Örülök,hogy alakul a tejcsi!
A folyamatos szopit nem értem!Nekem azt mondták anno,hogy max.2 óránként szoptassak,inkább 2 és fél óránként,mert ki kell ürülni a kis gyomruknak.

Nézzetek át a 2008-as topikba,spontán babás 3 csaj!Annyira szuper!

Andi
Kép
aanda
 
 


Wish, igen, nekem van ilyen tapasztalatom... Bálint este kakil (nem éjjel), és általában este, máskor nem. :shock:
Melegkiütésre akartam írni a hintőport, de én most semmit nem teszek inkább rá, mert a hintőporok is illatosítottak. Hátha Orsi tud valami sima hintőport...
Szoptatás-fogyás: Hát nem is tudom minek a kérdése, alkaté vagy koré vagy mit tudom én... Ádámmal én 1 hét múlva a születése után bementem az egyetemre a régi terhesség előtti farmeromban, és minden cuccom rám jött, eltűnt a hasam és ugyanolyan voltam. És utána se híztam semmit. De akkor 21 éves voltam. Most a terhességet eleve 15 kiló plusszal kezdtem ahhoz képest, és a szoptatás alatt szépen visszaettem magamra a terhességi súlyomat. Azaz a szopi végére annyi kiló voltam, mint 9 hós terhesen, és egy deka le nem ment. Most meg leolvadt, valamiért (és szerintem csak 1 dolog, hogy fejben ott vagy, a szervezetnek is "fogadnia" kell, hogy most fogyjon, különben nem megy, vagy visszajön). Kíváncsi vagyok, nekem meddig marad így a súlyom. :lol:

Szobatisztaság nálunk se áll sehogy. (Én is lusta vagyok, de azért csak nem marad így örökre a gyerek. :lol: )

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: