Új privát üzeneted érkezett!

Vendég
 


Sziasztok!Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35 éve feletti várandósok körében címmel.
Ha valakinek van kedve és ideje kitölteni a kérdőívemet,kérem írjon emailt nekem,és én elküldöm neki.Olyanok jelentkezését várom,akik jelenleg várandósak.
címem:bogibogarka26@gmail.com
köszönöm
bogibogarka
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, jól vagyok, csak álomkór... végigfutottam, jó sokat írtatok, de képtelen vagyok most reagálni!

Majd jövök! 8)

floranan
 
 

 
 

"Scooper, üdv közöttünk! Véleményem szerint 6 valamennyi cukornál 170-es diétát tartani durva és minek?!
Neked még mindig tart a hányós korszakod, vagy visszajött újból? Viszont egyél, mert az alacsony vércukor jobban árt a babának, mint a magas"

Kata05: Ezt mondom én is :D Amúgy is mindig annyit és azt eszek amennyi és ami jól esik. A hányos korszakomnak elvileg már a negyedik hónapban vége volt, de most visszatért, igaz, ritkán fordul elő. Inkább csak ha erőltetem a kaját. Tudom, hogy enni muszáj, de többet akkor sem bírok.

Igény szerint szoptatott babának persze elég a tejcsi, ezt tudom én is, legalábbis általában. Az én kisebbik húgomnál például úgy volt, hogy szopott rendesen, de utána üvöltött mert szomjas volt. Megkapta a kis teáját, utána csend. Pedig akkor volt szoptatva, mikor éhes volt, de addig sírt utána, még nem kapott inni. Cumisüvegből kapta, és nem szokott le a ciciről, sőt! Majd egy éves koráig cicizett. Persze minden baba más.
Amúgy hallottam már védőnő szájából, hogy a picit csak rendszeres időközönként szabad szoptatni, nem akkor, amikor sír érte. Szerintem ez is hülyeség. Ezért gondolom úg, hogy szűrni kell a védőnői jótanácsokat.[/quote]

KépKép
Kép
scooper
 
 


[quote="mabe86"]E írta:mabe86rika

Jó a leírás...de... meglátszik, hogy orvos írta...

Ne vitatkozz az orvossal vagy a növérekkel. Abszolút vesd magad alá Mindennek, amit mondanak. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy nem vagy képes végrehajtani, akkor is hajtsd végre. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy teljesen lehetetlen végrehajtani, AKKOR IS azonnal csináld meg. (A józan ész határain belül persze ()

Ezzel vitatkoznék....


Egyetértek... Ha ne lenne odaírva, hogy nődoki írta, akkor is tudni lehetne, hogy orvos az író. :)

KépKép
Kép
scooper
 
 


Astrid, nálunk nem lehet védőnőt váltani, csak gyerekorvost.

Scooper, én már hallottam olyat h valakinek az elején nincsen hányingere csak az utolsó 3 hónapban. Az is durva lehet nagy hassal hányni. :?

Erika, a cikk nem rossz, nekem tetszik. :D Bár még egy párszor el kell olvasnom.

Szoptatás: Szerintem térjünk vissza rá 3 hónap múlva is, hogy melyik babánál mi vált be. Ebben nem tudok még nyilatkozni.

Kép
kata05
 
 


[quote="scooper"]& írta:scooperquot;Scooper, üdv közöttünk! Véleményem szerint 6 valamennyi cukornál 170-es diétát tartani durva és minek?!
Neked még mindig tart a hányós korszakod, vagy visszajött újból? Viszont egyél, mert az alacsony vércukor jobban árt a babának, mint a magas"

Kata05: Ezt mondom én is :D Amúgy is mindig annyit és azt eszek amennyi és ami jól esik. A hányos korszakomnak elvileg már a negyedik hónapban vége volt, de most visszatért, igaz, ritkán fordul elő. Inkább csak ha erőltetem a kaját. Tudom, hogy enni muszáj, de többet akkor sem bírok.

Igény szerint szoptatott babának persze elég a tejcsi, ezt tudom én is, legalábbis általában. Az én kisebbik húgomnál például úgy volt, hogy szopott rendesen, de utána üvöltött mert szomjas volt. Megkapta a kis teáját, utána csend. Pedig akkor volt szoptatva, mikor éhes volt, de addig sírt utána, még nem kapott inni. Cumisüvegből kapta, és nem szokott le a ciciről, sőt! Majd egy éves koráig cicizett. Persze minden baba más.
Amúgy hallottam már védőnő szájából, hogy a picit csak rendszeres időközönként szabad szoptatni, nem akkor, amikor sír érte. Szerintem ez is hülyeség. Ezért gondolom úg, hogy szűrni kell a védőnői jótanácsokat.
[/quote]

WHO ajánlás szerint a babáknak 6 hónapos korukig CSAK anyatejet kell adni. Ebbe nem tartozik bele a tea, a cukros víz...
Vendég
 


Az egyik leggyakoribb hiba az, ha olyankor próbálod szoptatni a babát, amikor nem éhes. Ha például lefejt tejet vagy tápszert kapott elõzõleg, számíthatsz rá, hogy nem lesz elég éhes, és megzavarja, hogy a cumisüvegbõl másképp jön a tej, mint a mellbõl. A teáztatás, cukros víz itatása is hasonló problémát okozhat. Az újszülött gyomra pici, ha megtöltöd teával, nem marad elég hely az anyatejnek.

http://www.birth.hu/szoptatos_fuzet_tan ... ll_e.shtml
Vendég
 


A WHO szüljön babát és beszéljen tapasztalatból :D:D:D:D:D
De komolyra fordítva, ez majd kiderül, ha meg lesz a pici. Rosszat én sem akarok neki.
kata05: hát nem kellemes nagy hassal hányni, az biztos. Nekem, ha rám jön a hányinger, kajak berántja az öklendezés minden létező izmomat. Félek is tőle rendesen, nehogy egyszer ez indítsa be a szülést.

KépKép
Kép
scooper
 
 


Mabe!

Bár így lenne (6 hóig anyatej). De sok kórház szemlélete teljesen más....
Cikk: igen, látszik, hogy doki (és férfi) írta...valószínűleg még sosem szült.
Viszont ennek ellenére tényleg olyan érzésről is, ami nálam is ugyanez volt. És amit a fájdalomról is , az is igaz, hogy jobb, ha átengedem, mint ha ellenállok.
Az a rész, amikor azt írja, hogy fogadjuk el a doki utasításait, szerintem azokra vonatkozik, akik amúgy is bizonytalanok, esetleg nagyon félnek, de szerintem azért bízunk meg a dokiban, mert ő tudja, hogy bizonyos helyzetben mit kell tennem. Pl. nem nyithatok szakmai vitát, hogy kell-e gátmetszés, vagy csaszi....viszont azért teljesen alárendelődni sem kell, pl.amennyire a helyzet engedi, szabadon lehessen dönteni a szülés lefolyásáról...

Én úgy vettem észre, hogy bizonyos esetekben igenis kell, hogy a doki határozott legyen és ez biztonságot is ad....

Kép
arvaerika
 
 


Kata,na jó vettem mást is,például bimbóvédő krémet,meg terh.csikok ellenit,meg prontót,szóval volt más is benne.

Boboka,igen drágább,de nem tudtam ellenállni,most nekem ez a kényeztetés.

Andi,ma megfőztem a repectet amit adtál,hát kétszer szedtem ,IMÁDOOOOOOM!!!!nagyon fincsa és apának is nagyoooooooon ízlett!!!!alig van benne valami,de mégis egy ízkavalkád.KÖszönöm!!!!!

sutimano76
 
 


Mabe!

Még valami....
Annyira igaz minden, amit a WHO ajánl(és én is maximálisan egyetértek vele)..DE...mit csináljon az az anya, akinek a tudta nélkül megitatják cukrosvízzel, esetleg táppal. Hogy merjen vitába szállni a dokival, nővérrel, mert ők úgyis adnak rá valamilyen (akár mondvacsinált )magyarázatot, hogy az miért kell. És ha nem engedem, akkor hozzam haza a gyerekemet saját felelősségre...?
Hiába tudom, hogy mik a jogaim, de akkor per pillanat nem érvényesíthetem....mire a betegjogi képviselőt elérem, már lehet, hogy tárgytalan a dolog...
Lényeg: sajnos egy anyuka, pláne a friss babájával igenis kiszolgáltatott helyzetben van és nem mindig teheti meg, hogy harcoljon a jogaiért...

Kép
arvaerika
 
 


Erika, asszem mivel tegnap elment a net neked már nem tudtam írni.Örülök hogy jól sikerült a nyaralás,de az esőt sajnálom,mondjuk én imádom de gondolom kisgyerkőcökkel ez nem olyan jó.Azért remélem kipihented magad és feltöltődtél.

Berni ma egész nap a popsiját nyomkodja kifelé,tényleg el kéne vele beszélgetnem,hogy nem arra van a kijárat,még nem is kéne kijönni és ha mégis akkor legalább ne farral!!!! :D

sutimano76
 
 


Erika
Eü. Törvény alapján: felvilágosításon alapuló beleegyezés kell a betegtől minden beavatkozáshoz!
A régi paternalista szemlélet már idejét múlt...
Vendég
 


[quote="scooper"]A írta:scooper WHO szüljön babát és beszéljen tapasztalatból :D:D:D:D:D
De komolyra fordítva, ez majd kiderül, ha meg lesz a pici. Rosszat én sem akarok neki.
kata05: hát nem kellemes nagy hassal hányni, az biztos. Nekem, ha rám jön a hányinger, kajak berántja az öklendezés minden létező izmomat. Félek is tőle rendesen, nehogy egyszer ez indítsa be a szülést.


Én tanultam is :lol: :wink:
(tavaly elvégeztem egy 40 órás szopis tanfolyamot :wink: )
Vendég
 


[quote="mabe86"]E írta:mabe86rika

Jó a leírás...de... meglátszik, hogy orvos írta...

Ne vitatkozz az orvossal vagy a növérekkel. Abszolút vesd magad alá Mindennek, amit mondanak. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy nem vagy képes végrehajtani, akkor is hajtsd végre. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy teljesen lehetetlen végrehajtani, AKKOR IS azonnal csináld meg. (A józan ész határain belül persze ()

Ezzel vitatkoznék....


Hm, ezzel én is vitatkoznék ... mármint ezzel a kijelentéssel ... és még valami az íráshoz: nekem mindig döbbentes, hogy férfiak, akik soha nem szültek, és nem is fognak, hogy veszik maguknak a bátorságot ahhoz, hogy azt gondolják, ők erről a témáról mindent tudnak ... "ne nyögj, ne adj ki hangot ..." ... hát, mikor azt sem tudja az ember, hogy hol van, nem szándékosan nyög és sóhajtozik azokban a pillanatokban ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="arvaerika"]M írta:arvaerikaabe!

Még valami....
Annyira igaz minden, amit a WHO ajánl(és én is maximálisan egyetértek vele)..DE...mit csináljon az az anya, akinek a tudta nélkül megitatják cukrosvízzel, esetleg táppal. Hogy merjen vitába szállni a dokival, nővérrel, mert ők úgyis adnak rá valamilyen (akár mondvacsinált )magyarázatot, hogy az miért kell. És ha nem engedem, akkor hozzam haza a gyerekemet saját felelősségre...?
Hiába tudom, hogy mik a jogaim, de akkor per pillanat nem érvényesíthetem....mire a betegjogi képviselőt elérem, már lehet, hogy tárgytalan a dolog...
Lényeg: sajnos egy anyuka, pláne a friss babájával igenis kiszolgáltatott helyzetben van és nem mindig teheti meg, hogy harcoljon a jogaiért...


Soha életemben nem éreztem magam olyan kiszolgáltatottnak, mint a szülés utáni 2 napban ... még szülés KÖZBEN sem ... és csinálhattak volna bármit, mentem volna az után, amit mondanak: még ahhoz sem volt erőm, hogy fájdalomcsillapítót többször kérjem első nap a császár után ... egész nap elfelejtettek adni?: beletörődtem (pedig én nem vagyok az a bármibe is beletörődős fajta amúgy) ... most, 2. gyereknél már én is másképp fogok hozzá állni ezekhez a kérdésekhez .... szerencsére az Istvánban CSAK vizet, és/vagy anyatejet adnak, és azt is POHÁRBÓL ... nekem nagyon fontos ez a kérdés, ezért is mentem vissza ebbe a kórházba, holott ezen kívül mindennel baj volt ...

Viszont: nem vagyok biztos benne, ennek utána lehet nézni, DE, ha te határozottan kéred, hogy ne adjanak tápot neki, akkor nem adhatnak, vagy igen ???

Mabe mondta jól: ha teletömik azt az icipici gyomrot táppal vagy cukrosvízzel, még annyira sem fog szopizni, ergó még annyira sem lesz tej ... az első 2-3 napot kell túlélni, addigra beindul a tejtermelés (remélhetőleg :) ... nekem egyébként egy döbbenet volt az egész, ahogy, amilyen természetesen zajlott: én csak azt éreztem, hogy ennek így kell lennie, mert minden anya képes rá, akkor én is az vagyok ... és nem foglalkoztam azzal, hogy császárnál így meg úgy lassabban megy ... tényleg sok minden FEJBEN dől el , ebben nagyon igaza van a cikkíró dokikának :):):

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="arvaerika"]M írta:arvaerikaabe!

Még valami....
Annyira igaz minden, amit a WHO ajánl(és én is maximálisan egyetértek vele)..DE...mit csináljon az az anya, akinek a tudta nélkül megitatják cukrosvízzel, esetleg táppal. Hogy merjen vitába szállni a dokival, nővérrel, mert ők úgyis adnak rá valamilyen (akár mondvacsinált )magyarázatot, hogy az miért kell. És ha nem engedem, akkor hozzam haza a gyerekemet saját felelősségre...?
Hiába tudom, hogy mik a jogaim, de akkor per pillanat nem érvényesíthetem....mire a betegjogi képviselőt elérem, már lehet, hogy tárgytalan a dolog...
Lényeg: sajnos egy anyuka, pláne a friss babájával igenis kiszolgáltatott helyzetben van és nem mindig teheti meg, hogy harcoljon a jogaiért...


Van erre megoldás...és ez azért egyre inkább terjed...24 órás rooming-in... :wink:
Vendég
 


Vendég
 


[quote="mabe86"]E írta:mabe86rika
Eü. Törvény alapján: felvilágosításon alapuló beleegyezés kell a betegtől minden beavatkozáshoz!
A régi paternalista szemlélet már idejét múlt...


Engem tavaly "bent fogtak" a kórházban "megfigyelésre". Akkor, ott aláírattak este velem egy papírt, hogy bármi van megcsászározhatnak stb.
Én naiv meg vittem oda a nővérnek, hogy én nem írom alá, mert nem szülni jöttem stb., erre a felvilágosítás az volt, hogy úgyse lesz rá szükség, de ha mégis kellene, legalább a papír legyen már meg. Aláírtam.
Ok.

Másnap kora reggel egyik orvos sem mondott semmit, hogy miért kell a császár, csak annyit, hogy kell, sőt, az egyik szülésznőtől tudtam meg, hogy nemsokára megcsászároznak.

Én tudom azt, hogy a baba érdeke a legfontosabb, ez természetes, de az, hogy 1-1,5 órán belül senki sem tudja megmondani, hogy miért is van rá szükség, és csak egy odavetett mondatból tudom meg, hogy mi jön....

Ennyit a felvilágosításról.

Süti, ezzel én is így vagyok, ha beszabadulok a dm-be, az a kényeztetés, és akkor nincs megállás :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sajnos a fehérvári kórház nem bababarát.....és nem mamabarát.
az újszülöttosztályon 26 bébire jut egy azaz 1 db ápoló. A babák is azért vannak a mamával, mert nincs hova tenni őket. Komolyan mondom, a folyosón egy olyan szoba van, ahol kb.4-5 kocsi fér csak be, ha esetleg le akarnád adni a bébit.
És a barátnőm példáján látom, hogy sajnos most hogy hazajöhettek végre, a baba már nem akar szopizni, mert cumiból teletömték táppal. És ráadásul oolyan cumiból, ami ezer éves, sötétbarna, kb 5.cm hosszú és bazi nagy luk van rajta.Ebből szívni sem kell, dől belőle a cucc...

És indokok, amiért nem engedték szopizni a teljesen egészséges(bár picuri babát)

1. látja, anyuka, nem tud még szopni, gyenge még...
2. nem szabad túlterhelni a baba gyomrát, mert még nagyon pici
3. anyuka, ha maga most megeteti, nem tudom megetetni a cumisüvegből
4. még nem telt le a 3 óra, jöjjön vissza 12 perc múlva(gyerek üvöltött)
5. anyuka, ha azt akarja, hogy minél hamarabb hazamehessenek, meg kell erősödnie a babának, látja mennyi gondja van a szoptatással..fejjen, amennyit tud, majd odaadjuk a babának(és ha nem, ki látja..?)

És hiába szólt a dokinak, hogy ő szeretné ezt meg azt, kijelentették, hogy itt sajna ez a rendszer, nem tehetnek semmit. Na, erre varrjál gombot... :cry:

Kép
arvaerika
 
 


:))) ami bement ki is jön...:) háááát csak nem akkora ment be ami ki fog jönni:)......

nekem kissé fura az itatás a cici mellé. Minden létező élőlény csak anyutejen van ilyenkor. Nekem kissé fura amikor teával meg mindenféle lötyikkel itatják a babákat az osztályon.... szerintem a gyomruk nem arra van kitalálva és kész...

sajnos vidéken nem biztos, hogy összeegyeztethető a jó doki, a jó kórház, a biztonság, a szakmai tudás, a babához való viszony.. stb stb sorolhatnám...... és akkor az ember eldönti mi az ami neki fontos ebben az egészben és megalkuszik. Én úgy döntöttem...a legkisebb rossz ha ne adj isten kap inni éjszaka... majd összerázódunk ha hazajöttünk... - de azért az anyai ösztöneimet erősen igénybe veszi, hogy az én gyerekem én akarom megmondani mit eszik és ne más mondja meg..stb stb... ezek azért tombolnak az emberben rendesen....

a két ablakos rendszer, hogy nem jutott még soha eszembe:))))))) ezentúl majd így mert én aztán mindent elfelejtek mire elkezdek írni ebbe a négyzetbe:)

amugy én páromat most tudatosan küldtem mindenfelé, mert a 32 héttől már nem akartam nélkülözni és úgy gondoltam kell neki előtte a pasis kikapcs... úgyhogy most raftingol....:))..

barátok terén mi úgy állunk, hogy vannak vannak csak hát a legtöbbnek nemhogy gyereke nincs de barátja barátnője se.... szóval a mi problémáink nekik most kínaiul vannak... ééééés ugye a mi időbeosztásunk hamarosan szintén kínai lesz a számukra....- bevallom tratok tőle rendesen....... nagyon nehezen vették az új helyzeteket ( nincs füstös hely, nincsenek tomboló koncertek, nem mehettünk ki amikor veszélyeztetett voltam..stb stb).......szóval akkor a babás létünket nem is tudom, hogyan fogják tolerálni, megérteni.....

KépKép
dorkamartini
 
 


jah.... kimostam az összes babaruhát (szerintem összevissza vannak méretezve) kivasaltam...és eldöntöttem amint lehet én bezony nem fogom őket vasalni.... így is próbálok olyan ruhákat venni amiket nem kell....utálok vasalni..... - ez a sok pici ruhácska meg eltartott egy ideig.. :))))))Aztán kimostam a pelenkákat... hááát förtelem az anyaguk....ahogy vasaltam azt néztem érdekes módon egy sem maradt négyzet alakú... első mosáskor!!!! az azért durva nem?
Most a kistörölközőket mosom.... szerintetek eleinte azokba se rakjunk öblítőt...csak mert úgy mégiscsak puhibbak lesznek.....
Ez a kis pöttöm még ki sem bújt:))) aztán már 2 napja neki mosok meg vasalok:)) mi lesz ha előjön?!:)

amúgy én is szoktam neki mondogatni, hogy nem anya köldökén, oldalán keresztül jövünk ki popsival előre:)))))

KépKép
dorkamartini
 
 


[quote="mabe86"] írta:mabe86
[quote="scooper"]A írta:scooper WHO szüljön babát és beszéljen tapasztalatból :D:D:D:D:D
De komolyra fordítva, ez majd kiderül, ha meg lesz a pici. Rosszat én sem akarok neki.
kata05: hát nem kellemes nagy hassal hányni, az biztos. Nekem, ha rám jön a hányinger, kajak berántja az öklendezés minden létező izmomat. Félek is tőle rendesen, nehogy egyszer ez indítsa be a szülést.


Én tanultam is :lol: :wink:
(tavaly elvégeztem egy 40 órás szopis tanfolyamot :wink: )


:D nem kötekedésből írtam... csak tapasztalatból jobb szeretem csinálni a dolgokat, mint az alapján, ami a könyvekben van

KépKép
Kép
scooper
 
 


Nos,egész sokat írtam,de asszem a router megint be fogja mondani az unalmast,mert elszállt!

Dorka,neked írtam a legtöbbet,holnap újra próbálom.

Jóéccakát!!!

sutimano76
 
 


[quote="arvaerika"]
írta:
arvaerika1. látja, anyuka, nem tud még szopni, gyenge még...
2. nem szabad túlterhelni a baba gyomrát, mert még nagyon pici
3. anyuka, ha maga most megeteti, nem tudom megetetni a cumisüvegből
4. még nem telt le a 3 óra, jöjjön vissza 12 perc múlva(gyerek üvöltött)
5. anyuka, ha azt akarja, hogy minél hamarabb hazamehessenek, meg kell erősödnie a babának, látja mennyi gondja van a szoptatással..fejjen, amennyit tud, majd odaadjuk a babának(és ha nem, ki látja..?)

És hiába szólt a dokinak, hogy ő szeretné ezt meg azt, kijelentették, hogy itt sajna ez a rendszer, nem tehetnek semmit. Na, erre varrjál gombot... :cry:


Az én agyam ettől totál elszállna. Egy dolog, hogy adok inni a picinek, ha úgy látom jónak, de hogy a belegyezésem nélkül tömjék mindenféle szutyokkal, az már durva. Ezektől a mondatoktól pedig tuti harmadik világháborút robbantanék :evil: Mi az hogy ha megszoptatom, nem fogják tudni cumisüvegből megetetni??? :evil: Egy biztos, én szólni fogok, hogy nem akarom megtudni, hogy teletömik.

KépKép
Kép
scooper
 
 


[quote="bibiesbrumi"]
írta:
bibiesbrumi
Soha életemben nem éreztem magam olyan kiszolgáltatottnak, mint a szülés utáni 2 napban ... még szülés KÖZBEN sem ... és csinálhattak volna bármit, mentem volna az után, amit mondanak: még ahhoz sem volt erőm, hogy fájdalomcsillapítót többször kérjem első nap a császár után ... egész nap elfelejtettek adni?: beletörődtem (pedig én nem vagyok az a bármibe is beletörődős fajta amúgy) ... most, 2. gyereknél már én is másképp fogok hozzá állni ezekhez a kérdésekhez


Erre mondtam én a férjemnek (és most is így lesz): te képviselsz. Pl. Ha egy sima szülésem lesz, akkor addig nem emgy haza, amíg a gyerekágyon a babát meg nem kapom, addig ugrál, míg odaadják (azért nem csak egy császáros szülés lehet olyan, hogy az anyuka nem tud kétlábon a csecsemősrészlegig elmenni az első pár órában). Egyeztetünk a dolgokban, aztán ha nekem nem megy elérni, ő is segít...

Fenti idézet:
1. Lassú, mély lélegzés fájás alatt nekem tényleg segít, ez jó meglátás (amúgy szoktam alkalmazni más periódikus fájdalomnál is, pl. ha elrontottam a gyomrom)
2. Nagyon helyes meglátásnak látom, hogy készüljünk a hosszú szülésre. Épp Sütinek akartam is írni, hogy szerintem jobb, ha az ember arra készül, hogy bizony ez nem 5 perc, hanem akár egy hosszú folyamat, de ennek van jó vége. Ha minden megy a maga útján, nem szabad siettetni, és szerintem annak is tudni kell ellenállni, hogy az orvos tegye. Én saját magam azért is váltottam a 4. gyereknél a 40. héten orvost (pedig a másik 3-at nála szültem), mert indítani akart, én nem akartam, és nem voltam benne biztos, hogy az én akaratom érvényesül (nem csak ez volt az ok, de ez nagyon sokban befolyásolt). Egyik gyerekem se volt villámszülés, csak a kórházi időt sikerült az utolsónál 1 órára csökkenteni, de addigra 6 óráig már gyenge, de rendszeres méhösszehúzódásaim voltak, és 2,5 óráig intenzív. Szóval ha nagyon a szülés kezdetétől első pillanatától akarom számolni, akkor 9,5 órás volt a teljes folyamat, másnál ez vagy napok alatt megy végbe (nem intenzív fájásokkal, hanem light-osan, amit még nem is gondol annak) és csak az intenzív tűnik fel. (Engem a 9,5 óra fájdogálás és fájás előtt vizsgáltak meg, akkor gyakrolatilag semmi nem volt, szóval ez a teljes tágulást jelentette utoljára 0-ról.) Az elsőhöz képest abban változott, hogy az intenzív fájás csökkent 10 óráról 3,5-re...
- Hát igen, ez a ne vitatkozzunk nálam se menne... Eszem ágában sem lenne mindennek alávetni magamat, amit az orvos vagy más mond. Csak akkor, ha ez az én akaratommal is egybeesik, vagy vészhelyzet van (pl. eszem ágában nem volt azon vitatkozni az orvossal, hogy tágíthat-e kézzel, amikor magam is láttam, hogy gyorsan meg kellene szülni a fiamat, mert fájások alatt vészesen esik a szívhangja (végül nem úsztuk meg a császárt sem), ugyanakkor egy normálisan zajló szülésnél meg nem engedném, és biztos hangot adnék a felháborodásomnak, ha engedély nélkül megpróbálja).
Egyébként még korábban olvasgatva a májusiakat nagyon megdöbbentő volt az a kérdés (és méginkább a rá adott válasz), amit maguknak tettek fel: hányan szültek beavatkozás nélkül? Talán egy ember... És ez indokolt?

Erika!

De igen, igenis harcolj a jogaitokért! Ha mi nem harcolunk, hogyan lesz jobb? Nem feltétlenül vitába szállni, de akkor is keresni kell a módját, hogy nem léphessenek át az akaratod felett.
És bizonyos esetekben eljönni... Én készülök erre is, persze csak akkor tenném, ha a babával egyébként minden rendben.
Minden más adásának elkerülésének a módja, ha veled van a gyerek.

Scooper!

Ne hidd ám, hogy ki akarunk utálni ezzel a szopidologgal, csak tényleg nagyon fontos, hogy az anyukáknak pontos információi legyenek, egy első szülésénél nagyon-nagyon jól el lehet bizonytalanítani bárkit még akkor is, ha eredetileg helyes információi voltak, főleg ha nem olyan sima minden, hogy eszik-alszik a gyerek (pl. a baba sír valamiért, kisebesedik a mell, sárga a baba, stb.).
És azért azt nem lehet mondani, hogy a kezdeti hátrány minden esetben könnyen ledolgozható, tehát mindegy, hogy kezdődik. Azért egy rosszul mellretett, nem hatékonyan szopó és még cumizavaros, részben vagy teljesen tápszeres kisbabát visszaszoktatni kizárólagos szopira nem feltétlenül egyszerű dolog!
A tapasztalat persze jó, ha már van... De azt meg kell szerezni, úgyhogy néha egy-egy jó könyv sem árt!! :wink::D
És a fentiekhez kapcsolódva: bizony nem kell mindent elhinni se orvosnak, se csecsemősnek! Főleg nem egy nem bababarát kórházban!

Astrid

Kép
astrid
 
 


nem hiszem én, hogy ki akartok utálni :D tisztában vagyok vele, hogy sok nehézséget okoz ha nem megfelelően van mellre téve, vagy cumi zavaros, és eszembe se jutna tápszert adni neki csak azért, hogy mondjuk kevesebbet kelljen szoptatni, vagy végigaludja az éjszakát, stb. Én csak azt mondom, hogy szerintem nem feltétlenül elég a babának a tejcsi. Persze ez kiderül majd, ha megszületik, lehet, hogy Noncsimnak elég lesz :D Olvastam és olvasok sokat a babáról, szoptatásról, szülésről is. Tudom, hogy főleg első babánál elengedhetetlen a tájékozódás, csak az zavar, hogy ahány cikket olvasok a témában, annyi féle verzió van. Ezért mondtam azt, hogy majd a tapasztalat kialakítja :)

KépKép
Kép
scooper
 
 


Én sem vagyok híve a felesleges beavatkozásoknak, egyenesen írtózok tőlük. Sokat hallani/olvasni arról itt a babanetes fórumokon is, hogy császárral akarnak szülni, hogy ne kelljen szenvednie, meg hogy epidurális nélkül biztos nem, stb. Szerintem ez nagyon rossz felfogás :S
Viszont sose lehet tudni, hogy mit miért mondd az orvos. Pl ha azt mondja, hogy meg kell indítani/gyorsítani a szülést, és megkérdezem, hogy ez feltétlen szükséges-e, simán mondhatja hogy igen, és sosem tudnám meg, ha esetleg mégis csak sűrgős dolga lenne, azért sietteti.
Huh, sokat dumálok :D Azt hiszem, bújok be apa mellé. Jóéjszakát!

KépKép
Kép
scooper
 
 


Jó reggelt!

Én is hosszú szülésre készülök, mert a rohamszülés a gyerek szempontjából nem jó....bár a fájdalmat nehezen viselem, nem tehetek róla.

Abban a kórházban amit idáig emlegettem, ott csak szoptatás van semmi más (ezt is 2 hete vezették be a köldökápolás mellett). Csak akkor itatják ha sárgul, azt is szigorú orvosi felügyelet mellett. Ráadásul a gyerekorvos az osztályon laktációs tanácsadó is.

A tesóm az első babáját 10 hónapig szoptatta, mellette kapott cumit, eleinte bimbókiemelővel tudta csak szoptatni, mert beödémásodott a melle, és kapott vizet cumisüvegből, és nem lett cumizavaros, semmi gondja nem volt a babával. Tehát szerintem ez is gyerekfüggő.
Most a pici már az első nap tudott szopizni, igaz van is mit.

Nektek sokat csuklik a babátok? Nekem napi 2 x szokott. Éssss ma reggel láttam a bokámat. :D

Kép
kata05
 
 


Tegnap 2 baba is született az augusztusiaknál! :shock: Lassan mi jövünk......

Kép
kata05
 
 


Jó reggelt!

Lehet furcsának tűnik,de nekem Erika által bemásolt írás bejött.Nyilván,aki messze más módon szült,megcáfolja az abban leírtakat,de én azt gondolom,hogy ahhoz képest,hogy pasi,és vélhetően nem szült soha,jól leírta a folyamatot.Nekem hasonló volt,és fáj,nem fáj,a mechanizmussal egyetértek.
Én is sokszor "megrémülök",amikor magán a szülésen gondolkozom,de aztán megnyugszom,mert tudom,hogy meg fogom oldani.És igen,meg fogjuk mutatni a világnak,mi ketten Juniorral,milyen nagyon ügyesek vagyunk.

Kedven ikres barátnőm mondta az alábbiakat valakinek,remélem nem haragszik,ha idézem nektek (tökéletesen megfogalmazta,és egyet kell értsek vele.nem elhanyagolható,hogy az ikrek (kisfiú-kislány) másfél óra alatt,természetes úton jöttek a világra):
"a testedre figyelj.
most hülyén hangzik, de próbáld elképzelni, hogy az egyre erősödő fájások olyanok mint
a hullámok. próbálj elmerülni, majd megkapaszkodni a fájásokban, mintha tengerben úsznál.
a baba pedig belülről segít. én még most is fel tudom idézni, milyen volt a kisfiammal együtt dolgozni
amikor készült kifelé. belülre figyelj, a testedre, a kisfiadra
ha azon filózol szülés közben, hogy ki mit mondott, mond, hogyan kell csinálni
elveszted a kapcsolatot a testeddel.
ne nevess ki, de élvezd a fájásokat ahogy egyre közelebb visznek ahhoz, hogy lóri megszületik.
urald a fájást, de engedd azt is, hogy irányítson.
gondolj bele, nem csodálatos ahogy a testünk tudja mit kell tenni?
jönnek szabályos időközönként a fájások, másodperc pontosan, pedig nincs belénk szerelve atomóra."

Kép
v.andi
 
 


Andi!

Jó, hogy ezt leírtad, én is így gondolom. Első babánál azért volt rosszabb, mert nem akartam elengedni a babát, inkább visszatartottam, mert fájt..baromira.Azt hittem, attól kevésbé fáj.
Amúgy egy olyan nő, aki szereti az élet dolgait is az irányítása alatt tartani és nehezen engedi el magát(én ilyen vagyok) sokkal nehezebb elfogadnia, hogy ilyenkor nem ő irányít elsősorban, hanem a teste diktál. És azt kell követni, mert így mindenkinek jobb.
Amúgy igazatok van, én is kiállnék a jogaimért, mondtam is a barátnőmnek, hogy miért hagyja..de ő ilyen tipus...

Kép
arvaerika
 
 


Erika,anno 21 évesen kellően tapasztalatlan voltam ahhoz,hogy át akarjam venni az irányítást.Talán ez az az ok,ami miatt így éltem meg Dani születését.A folyosón vajúdtam az akkori férjem és barátok társaságában,és gyakorlatilag a kórházba érkezéstől számított 5 és fél óra múlva kezemben volt Dani.Szerencsére már másnap azt mondtam,szülök még 100 gyereket.Nekem nagyon bejött maga a szülés-születés.
Én például nagyon élvezem a várandósságot,de nekem ez az állapot csak egy állapot.Lehet hülyén hangzik,de én nem tudom ennek minden percét élvezni.Én a kint létet élvezem.Amikor már törődhetek vele,gondoskodni nevelni lehet.Ha megtehetném,lenne legalább 4-5 gyerekem.
A jogaimért természetesen én is kiállok,sőt.Ikrek jegyű vagyok.Asszem ezzel elmondtam mindent :lol: :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 


ufff..értettem :lol: :lol: :lol:

Kép
arvaerika
 
 


Bocs, most nem tudok visszaolvasni.
Az esténkénti kisebb pánikrohamaimtól eltekintve jól vagyok (nem hiszitek el, de én iszonyúan félek a szüléstől). Férjem kapott antibiotikumot és már jól van hála Istennek (most csak egy gyerek beteg).

Szép napot mindenkinek!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Lehet csak én nem szoktam gondolkodni túl sokat a szülésen -bár ez még változhat-, de én annyira természetes dolognak tartom. Úgyis minden úgy lesz, ahogy lennie kell. És a szülés nem csak nekem nem lesz kellemes, hanem a babáknak is nagy stressz lesz, így végig arra fogok gondolni, hogy nekik kell segítenem.
Az orvosomban 100%-ig megbízom és szülésznőt is szeretnék fogadni, remélem ő is jó lesz, így a segítségükkel biztos minden simán fog menni.

És remélem nem fognak kibújni 2-3 óra alatt a kis picurik, mert 130 km-re lakom a kórháztól, így mire felmegyünk Pestre, forgalomtól függően, akár 2 óra is lehet. Nem szeretnék kocsiban szülni :roll:

Egyébként a férjem ezerszer jobban parázik, mint én.
Ez nálatok is így van? Tuti nekem kell majd még nyugtatgatni. Már így is mondta, hogy mi lenne, ha 1 héttel hamarabb befeküdnék a kórházba, mint, ahogy szülünk. Már csak az a kérdés, mikor szülünk??? :lol: :lol:

Egyébként a dokim azt mondta, ha augusztusban jönnek a lányok - akár az elején is- az már teljesen jó, tehát nem számít koraszülésnek az ikrek miatt. Már nem sok van....

t-pk
 
 


Jó reggelt! :)


Floranan:
Kicsit eltűntem, jól vagyok, csak álomkór...

Tessék kialudni magad, és gyere! :) :) :) :) :)

scooper
A hányos korszakomnak elvileg már a negyedik hónapban vége volt, de most visszatért, igaz, ritkán fordul elő.

Nálam is visszatért, bár szerencsére nem napi szinten. Ettől függetlenül utálom :?

Szopi vs tea, táp, stb

Igény szerint szoptatott babáknál nincsen szükség semmilyen folyadékpótlásra, mert a tej első része hígabb, könnyebb szomjoltó, s a hátsó tej a zsíros, laktató, éhségcsillapító. Tehát komplett menü áll a csemete rendelkezésére :D Én nagy lányom júliusban született, volt részünk jó pár dög meleg napban, de tökéletesen elég volt neki a szoptatás által nyert folyadék. Hozzáteszem nem időre, hanem igény szerint kapta a cickót. Ettől függetlenül nem vonom kétségbe, hogy van baba aki sír a szopi után, bár szerintem nem biztos, hogy a szomjúságtól, inkább talán attól, hogy még szopizna, vagy esetleg fáj a poc.

Sárgaság
Na ilyenkor még inkább fontos, hogy anyatejet kapjon a lurkó ne teát!!!!!!!! Az igény szerinti anyatejes babák sokkal hamarabb és könnyebben lebontják, sürítik a bilirubint a szervezetükben, mint a tápos, vagy teáztatott babák. Ez köztudott, s most megint megdöbbenek a kórházak hozzáállásán.. egyszerűen nem értem, kinek jó ez.. nővér úgy is kevés van, nem egyszerűbb és könnyebb babáknak, anyukáknak, nővéreknek, ha az anyát engedik s segítik szoptatni??????

Orvossal vitakozás, illetve a teljes főhajtás
Ez feltételez egy olyan viszonyt, hogy a doki mindenről korrekten tájékoztat, tehát:pl burok repesztést azért kellene végezni, mert ez és ez van, aminek ez és ez a következménye.... S ezt is csak akkor, ha szükséges. DE szerintem kishazánkban általában nem így van...
Én bizony nem teljesítenék parancsot minden gondolkodás nélkül. Egyelőre én szülök, nem pedig a doki, bármilyen fantasztikus és nagy hírű szülész, még ettől fogalma sincs, h milyen egy szülés, csak olvasott róla és látta, de nem tapasztalta. S az igazán jó orvos nem sietteti a kismamát, hanem segíti, s engedi a maga útján folyni a dolgokat. Persze, ha vészhelyzet van, vagy komplikáció, akkor igen, akkor nincs vita, de a tájékoztatás akkor is elvárható minimum, hogy mit miért.

Bibi
Soha életemben nem éreztem magam olyan kiszolgáltatottnak, mint a szülés utáni 2 napban ... még szülés KÖZBEN sem ...
Ez bizony így van! Szerintem nagy általánosságban mindenkivel. Jó, valszeg Mabe nem kerül ilyen helyzetbe :D Viszont az is igaz, hogy ha óvónő lenne, vagy tűzoltó, akkor igen :D :D :D Komolyra fordítva a szót, bizony bármit megtesz ilyenkor az anyuka, amit mondanak, vagy éppen gondolkodás nélkül elfogadja... Igazából nem is tudom, hogy miért.. talán amiatt, hogy ott a baba, s semmi más nem tölti ki ilyenkor az ember gondolatait, csak az, hogy jól van e, egészséges e, rendben van e etc. Pl törvény adta jogod, hogy a baba mellett legyél, mikor beoltják, vagy megvizsgálják, vagy bármit csináljanak vel. igen ám, de pl Miskolcon hajnalban viszik fürdetni a csöppöket, s oda bizony nem engednek be senki ember fiát, s ekkor adja az oltásokat a gyerekdoki, s végzi a vizsgálatokat is. S szerintem az emberben ott a para, hogy ha nagyon köti az ebet a karóhoz, akkor frankón meg tudják szivatni a nővérek...

Viszont határozottan kérheted, s megtilthatod, hogy bármit adjanak a babának pl, cukros víz. S bizony, ha az anyuka mellett van a kicsi, akkor a tudta nélkül nem is tudnak adni a babóknak semmit.

Dorka:
kimostam az összes babaruhát (szerintem összevissza vannak méretezve) kivasaltam

:shock: :shock: :shock: nagyon ügyes vagy!!!!!!!!!!!!!! Jöhetsz hozzám is vasalni :D :D :D
A barátok miatt szerintem ne aggódj :) meg fogják szokni a helyzetet, s majd ők is együtt tanulják a babázást :D :D :D Végül is, most is "részesei a folyamatnak", tehát nem váratlanul fognak bele csöppeni :)

Andi

Ikres barátnőd minden szavával egyetértek! Én ezt úgy fogalmaztam meg, hogy rá kell feküdni a fájdalomra, hagyni, had vigyen magával. Ha ellenáll neki az ember, csak rosszabb lesz. Ilyenkor az ember olyan mint egy csatorna, átmennek rajta a dolgok... frankón spirituális az egész és fantasztikus! S valóban lehet "élvezni" a fájásokat - bár ettől még fájnak, ez elég abszurd így leírva és olvasva, de minden az agyban dől el :) S ha az ember tudja, hogy ezek a fájások minden másodperccel közelebb visznek a célhoz, hogy eszközök a baba megszületéséhez, nem pedig valami céltalan rossz és bosszantó dolog, akkor nagyon meg tudja könnyíteni a szülést :)

Valóban döbbenetes, hogy már az augusztusi babák is jönnek sorban... :shock: :roll: Jó bő hónap, s lassan nálunk is elindulnak kifelé a kíváncsibb csemeték ;) /azért a 37 hetet lesz szíves mindenki betölteni ;) ;) /

vicger
 
 


Anna, jó hogy meg vagy, s hogy jól vagy!!! Párod javulásának nagyon örülök, csemetét viszont sajnálom!
Azt viszont nem gondoltam volna, hogy félsz a szüléstől... :roll: Mi ennek az oka? Rossz tapasztalat, vagy valami egyéb oka van a félelemnek? Bocs, ha indiszkrét vagyok :oops:

t-pk
Úgyis minden úgy lesz, ahogy lennie kell.
Ez a titka az egésznek :)

Szerintem ritkább a gyors szülés, mint a 6-8 órás /kivéve az oxitocinos variációt/ Szóval nyugi, be fogtok érni a kórházba! :) Főleg, ha nem két perceseknél indultok :D :D

vicger
 
 


Anna,sajnálom a pánikrohamokat.Ha gondolod,priviben,szívesen segítek,ha tudok.Én pánikbeteg voltam,de meggyógyultam,gyógyszerrel,gyógyszer nélkül,és szakember segítségével.Mára már nagyon sokat tudok erről az egészről,és remekül tudom kontroll alatt tartani a dolgokat.Örülök,hogy a férjecskéd jobban van.

Kriszti,köszönöm,te is nagyon jól megfogalmaztad,és így is van.Én nagyon várom,ugyanakkor kicsi félelemmel is eltölt,de ez természetes.

Junior a jobb oldali bordáim alatt garázdálkodik napok óta valamelyik testrészével.

Kép
v.andi
 
 


Andi, beszélj Juniorral :) Még az is lehet, h szót fogad, s máshol fog garázdálkodni :D

Luca tegnap volt hiperaktív /egy kávé után, amit x ideje nem ittam már, de az éjjel mindenről szólt, csak alvásról nem, s muszáj volt/ A háta a gerincem felé nézett, s a hasamba bokszolt a kezével s a lábával. Muris volt látványra is, és érzetre is, s olykor fájdalmas is :) :)

Én is nagyon várom a nagy találkozást... Épp tegnap mondtam Atesznak, hogy most már teljesen evidens számomra, hogy hamarosan egy újszülött lesz velünk... szóval olyan totál természetes, mintha mindig is így lett volna.

Olyan lusta vagyok, hogy magam előtt égek /pedig egyébként jól bírom :D :D :D/

vicger
 
 


Az augusztusi kismamik közül megint elindult egy szülés...

vicger
 
 


Úgy döntöttem, akkor már teljesen kitöltöm az oldalt. /baszuss, mindenki melózik, főz, takarít, mos stb, csak én nem? :oops: (ebédünk már kész :) )/

Na szóval pocakok jönnek, figyelem! Az alábbi képek alkalmasak a nyugalom megzavarására, s egyes nézőknél epilepsziás rohamot válthatnak ki :lol: :lol: :lol: :lol:


Kép

Kép

vicger
 
 


Kriszti: én itt vagyok, most fejeztem be a főzést, de leültem, muszáj kicsit megpihennem :)

micsoda poci, aztaaaaaaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


nálunk olyan meleg van, hogy én polóban és bugyiban vagyok ... :shock: :shock: :shock: ... csak látom, hogy te hosszú naciban, ezek szerint Miskolcon jóval hüsibb van :) ... kisati mit csinál? ... lillus apikával focizik a teraszon :lol: ...sajnos a férjem holnaptól már nincs szabadságon, vége a jó világnak :cry:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Közben befutott Nagyanyós :D

Ati az erkélyen vizezik :D Itt a lakásban tényleg nincs vad meleg :) Viszont szerintem én 100°Con is legalább 2/3os gatyeszba lennék. :oops: :roll:

Épp néztem a picasán a pocakfotókat, Tiéd is szép gömbölyű :) :) Mi jót főztél? Tiedapa hosszabbítsa meg a szabiját :)

vicger
 
 


nyavajgás következik:

kb 3 napja állandóan szédülök, fogalmam sincs h miért... most h Nagyanyós is jött, alig bírtam állni a lábamon, alig vártam, h elmenjen :oops:

Kerülgetem a nagyok szobáját már pár napja, egy nagy takarítás és egy gigantikus szelektálás vár ott, de szabályosan fázom tőle :?

vicger
 
 


nnnya beleolvastam az augusztusiba.....
és kezdek megijedni... - nem a szüléstől..
Én valami olyan fura szerzet vagyok, hogy amikor repcsire ültem először tök egyedül akkor sem a repüléstől féltem hanem, hogy nem találok oda a repülőhöz.... szóval asszem kezd valami olyasmi beindulni most is nálam....
merthogy
ugye mi sem az itteni kórházban hanem egy másik városéban (40km) szülünk...na most....Honnan a pélóból fogom tudni, hogy nnna akkor ezek azok a fájások...
ha még nappal jönnek haggyán de éjszaka....-az ember mit csináljon.... induljon el ne induljon????
Egy csomó olyat hallani hogy akár 2 héttel előtte is olyan volt, hogy azt hitte... vagy nem is gondolta aztán tessék, vagy bement kórházba hazaküldték oszt mégis......
Jajjj lányok......- mikor induljon el az ember?

t-pk - te 130 km-t hogy oldod meg ilyen szempontból? mert az aztán már tényleg nem mindegy.....Tudni fogod? - honnan????? :roll:

KépKép
dorkamartini
 
 


asszem kéne a kutyámra valami beszédátalakító... azt is előbb tudta, hogy terhes vagyok .... biztos a szülést is megérzi majd..... - remélem érthetően fog jelezni.....(érthetően mint a fájások...amiket ugyanúgy majd nem értek....) jajjjjj

KépKép
dorkamartini
 
 


Én is itt,csak közben teszek-veszek,de egy teregetést olyan ütemben végzek,mint egy kisnyugdíjas :lol: :lol: :lol: Elfáradok :oops:

Brumi,itt szerencsére pont kellemes.Még nincs meleg.


Itt egy frisske rólam is.Most csináltam:
Kép

Kép
v.andi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?