Új privát üzeneted érkezett!

800 hozzaszolas! Jeeee, most vettem csak eszre, mennyit irogatok ide! KépKépKép

A bilizesrol. Nekem eddig mindenki azt javasolta eloben, hoyg iden nyaron ne kinlodjunk a bilizessel, mert ha jon a kisteso, ZSombi ugyis visszaszokik a pelusra. Szerintetek is igy van? Vagy megis erdemes lenne kiprobalni? Es hoyg kell elkezdeni? Mi lakasban lakunk, a jatszoteren azert nem szeretnem puceran szabadon engedni...Kép

Gombóc, a grafoman Kép
gombóc
 
 


Kangi,
Nem irtal a titokrol?
Julcsi szepen beszel, nagyon tunder lehet!
Mi egyre tavolodunk a 3 percentiltol, sajnos lefele- vagyis kifele a gorbebol! Ez azt jelenti, hogy rajtam kivul jo esetben talan meg egy anyuka akad 100-bol, aki ekkorat sziv a nemevo gyerekevel!

Mano,
Kép En siman el tudom kepzelni az en maholnap 12 eves gyerekemet, hogy nem a jatszoter homokjaban, hanem a lakas eloszobajaban torli le a cipojerol a szart! Igaz, himegyed.
Ma jott haza a cserkesztaborbol. Minden szepen be van csomagolva, alsogatyat, zoknit nem valtott, csak a nadragjait, azt is csak azert, mert megaztak. Es olyan budos fustszagu volt minden, hogy a mosas sem hozta ki belole! De lenyeg, hogy remekul erezte magat! Kép En mar delutan ota keszenletben tartottam a gazalarcot, vartam a hazajovetelet!

Voltunk allatkertben mi is! Ez a frankfurti nagyon vacak! Pestit akarok!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
akkor en vagyok a masik, aki a nemevo gyerekkel sziv. Kép
BAr bevallom oszinten Nektek, hogy mi tegnap mar "csaltunk". Kép Pl. tegnap bejottem a furdoszobabol, es mit lattam, hat Zsombi ul az apja mellett a foldon, foci meccset neztek a TV-ben meredten, es csipszet zabbantottak kozben. Nem szoltam rajuk...olyan jol neztek ki egyutt...KépKépKépKép
Gombóc
gombóc
 
 

 
 

Elli!

Nagyon boldog szülinapot kívánok Kevinnek!!!Kép

késöbb még jövök!

Pusssz
T
tündér
 
 


Na, itt vagyok, jó reggelt.
Szóval szülinap klassz volt, bár a 2 nap vendégeskedés kicsit sok volt, alig pihiztünk. Kevin viszont kapott egy csomó tökjó játékot, Tommy vonatot, Duplókat, kisautókat, nagyobb autókatKép, tökjó könyveket, és egy kismotort. Meg apukám vett valami tüzijátékot is, a telken meggyújtottuk, pont 13:20kor, amikor született, nagyon megható voltKép
Kép
A reakció:
Kép

Na, és akkor a lényeg:
Ilyen volt
Kép
meg ilyen
Kép

És ilyen lett az első szülinapra:
Kép
meg ilyen is
Kép
Kép

Bocsi, de ezeket muszáj volt...Kép
És köszönjük szépen az újabb köszöntéseket, minden üdvözletet átadtam ám az én kis exDagimadaramnak. Bár nekem asszem még sokáig Dagimadár marad, még talán akkor is, ha Julcsi is lekörözi súlybanKépKép
Szép napot mindenkinek,
pusza
Elli

Szép napot mindenkinek,
pusza
Elli
ellimami
 
 


Elli,
Olyan meghato, mar reg volt szulinaposunk! En is hagy gratulaljak 1 eves Kevinnek!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Elli!

Nagyon tündéri Kevin nagy sok boldog szülinapot kívánok utólag is.

Andy
andy78
 
 


Sziasztok!

Elli!
Utólag is boldog szülinapot Kevinnek!!
Szerintem még mindig elég jó húsban vanKép.

Timici! Remélem nem bántódsz meg, de szerintem -legalábbis a második kép alapján- simán kiadhatnád kislánynak Bencét, azokkal a tündéri szemeivel! Csuda szép kislány lenne!Kép

Ancsi az egy hónapig tartó víziszony után átesett a ló túloldalára. Ugye ott voltunk, hogy már feneket mosni is csak hiszti közben lehetett, ha csak a fürdőszobába mentünk, már rettegett, kapaszkodott, akárhogy próbáltuk -kis kád, nagy kád, bedugva, zuhannyal, tesókkal, anyával, egyedül stb- mindenhogy végig üvöltötte. Egy hete megtört a jég, most meg már az van, hogy egy fenékmosás is legalább 15 perc, mert minden alkalommal pancsizni is kell és még így is arra van hiszti, ha kiveszzük... Mondjuk tegnap a hajmosás elmaradt, majd ma, az még nem volt amióta újra szereti a vizet (nem is mertem egy darabig). Remélem azon is túljutunk majd valahogy.

SZiasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


SziasztokKép

Elli
Igaz, hogy kicsit megkésve, de mi is boldog szülinapot kívánunk Kevinnek KépKépKép
Képek nagyon klasszakKép

És Angi Juditjának is boldog szülinapot KépKépKép

Zsombi péntekre belázasodott megint, egyéb tünet megint semmi, doki (helyettes) nem tudott mit kezdeni vele, kaptunk beutalót mára vérvételre + vizeletvizsgálatra. Szerencsére nem kellett mennünk, háromnapost kaptuk ki. Abban pedig reménykedem, hogy senkire nem ragasztottuk rá csütörtökön Kép.

Megyek, hátha belefér még egy kis ez-az (konkrétan szőrteleníteni szeretnék, de szerintem ha felkenem az első csíkot, tuti ébredés lesz)

Talán holnap vissza is tudok olvasni.
PusziKép
Toffi + Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukkantásra jöttem, elvileg tanulok a holnapi államvizsgára. Így kérek egy kis drukkot holnap délelőttre!

Elli
Kevinnek nagyon boldog szülinapot kívánunk így utólag is. Zsanka lány beérte súlyilag a Dagimadarat, de őt soványnak látom. Mondjuk inkább csontosabb fajta mint én, nem egy manökken típus Kép A képeken nagyon aranyos. Főleg az ámuldozós tetszik.

A képeket megnéztem és irigykedem a tali miatt. Mi minenből kimaradunk Kép

Na lépek mert kikapok, hogy netezek tanulás helyett, de már úgy unom. De az éltet, hogy holnap reggel 9-re letudom oszt kész.

Puszi mindenkinek!
Nadine + apával csavargó Zsanka

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Jöttem jelentkezni, hogy mi is megvagyunk, csak munka munka...
Jól vagyunk, minden rendben, ma meglestem a lánykám ogy is uzsonnázik a bölcsibe, nem ismertem rá, szépen a többiekkel ül az asztalnál nyugodtan eszi a kenyerét issza a teáját, majdnem Ő volt az utolsó aki felált az asztaltól, nem ismertem az Én Dorkámra...

Na hazaértünk, aztán volt ereszd el a hajam, rámolt 1000rel mindent ment járkált le föl a lakásban...alig tudtam dolgozni tőle, most fejeztem be...

Kicsit 37 fokos hőemelkedése van, gondolom a 15 hós oltásnak tudható be, 2 hete lassan hogy kaptuk...

Bicikli ülés ügyben nem írtatok, milyet is érdemes venni..

Jó éjszakát
Manó2+Dorottya

Kép
Kép
dorka2
 
 


Elli
Megkesve:Boldog Szulinapot exDagimadarnak Kép Kép Hihetetlen,hogy mar ilyen "oreg" Kép

Urszila
Legutobb elfelejtettem irni,hogy sok sikert Zsuzsinak a fuvcsihoz!

Zsuzsi
Miki meg mindig nem eszik semmit? Kép
Dani Kép Bocs...

Franyo
Holnap irok ok?

Jatszo
Jo kis tema kerekedett belole. Ma ismet kint voltunk -ma nagyok voltak. Csak 3an, de annyira vadak,hogy inkabb eljottunk. Remelem talalunk valami normalis helyet, ahol rendesen jatszhat a csajszim. Koszonom a tapasztalatokat! Kép

Ma egyebkent Jazi extra nyűgös volt, igy megyek es el is teszem magam holnapra...
Tettem fel harom zenesz kepet a leanyzorol (asszem megint csak a főoldal jon be...Jazi albumaba az utolso3 kep-ha valaki tud segiteni,hogy miert nem tudok album webcimet belinkelni segitsen! )
http://babanet.hu/album/main.php?album=77&page=4&image=54685

Joccakat
Norka
norkini
 
 


Mano2
Kajcsi Kép

Nadine
Persze megy a drukk!!! Biztosan nagyon ügyi leszel!

N
norkini
 
 


Elli,
boldog szülinapot az exdagimadárnak. Esküszöm, gondoltam rátok a hétvégén, de... mire a géphez ülök.

Nadine,
drukk megy ezerrel, legyél ügyes.

Kangi, Zsuzsi,
ti hol nézitek a percentileket? Megnéztem a babaszobán, az alapján Dana (18 hósan 8280g) abszolút a normál görbe alatt van. Ez azt jelenti, hogy a 3 százalékot sem ütjük meg??? Légyszi nézzétek meg, ha van valami okos kis táblázatotok. Egyébként tökre sajnállak Zsuzsi, mert bár Dana sem egy szumós, tök jól eszik. Nem mondom, hogy irdatlan adagokat, de nem nagyon válgoat, tipikusan azokat a dolgokat nem eszi meg, amiket mi sem.

Megint tejci válság van Kép pedig már azt hittem, beálltunk. Most azt fontolgatom, hogy éjjel felkelek fejni, úgyhogy megyek hamarosan lefeküdni.

Ami a játszótémát illeti, az én lányom már 1,5 évesen szembe akar mászni a csúszdán, minden gyerek minden autójára és motorjára ráül és rohangál a nagyok lába között Kép
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Angela,
Boldog 1. szülinapot Juditnak!Kép

Virág,
BilizésKépKép

Kangi,
De ügyes Julcsi, már verseket is mondKép Roni még egy értelemes szót sem nyög kiKép
Első lépés a szobatisztaság feléKép
Korán kelésKép

Gombóc
Lépkedő ZsombiKép
Most úgy gondolom, hogy akkor fogjuk Ronit bilire szoktatni, ha már tudja, hogy bekakil.
Amíg utána sem szól, addig szerintem nincs értelme. Ez is egy érési folyamat.

Elli,
Ilyen volt ilyen lett képek szupikKép

Toffi,
Jobbulást Zsombinak!

Nadine,
Hatalmas drukk holnapra!!!!

Norka,
KépekKép

Játszótér: Engem az bosszant, de nagyon, hogy mindenütt cigicsikkek hevernekKép Persze a gyereknek más sem kell...
Ajánlom mindenkinek a máltais játszótereket. Ott vannak játékok (homokozó készlet, kismotor...), amit bárki használhat. Olyan játékok, mászókák... is vannak, ami máshol nincs. Nem lehet bent dohányozni (így csikkek sincsenek), mert van "felügyelet" és rászólnak a kedves szülőre.
Sajnos nincs túl közel, de néha inkább túrázunk.

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

ElliKép Ex-, de hurkás Dagimadárnak sok-sok boldog szülinapot! Ámuldozós kép nagyon Kép, persze a többi is!
Kép

Játszótér téma: akinek kisbabája-gyereke van, egy ovist, netán iskolást nagyon nagynak lát! De higgyétek el, ők is gyerekek! Szeretnek játszani és még meggondolatlanok is. Persze anyucinak figyelmeztetnie kell a társas viselkedés alapszabályaira, már ha ott van. 4-5 évessel meg már lehet újságot olvasniKép
Szerintem az a legdurvább, amikor a felnőttek este a homokozóba hagyják pisilni a kutyájukat. Mi pont a játszóterünk fölött laktunk, rengeteg ilyent láttam.
És a legtöbb helyen csak kicsiknek való játszótér van-már amennyire nekik való-az én 10 és 8 évesem csak pl. az állatkertben tud nekik való játékokon mászkálni. Ilyenkor persze, hogy "rosszak" és nem rendeltetésszerűen használják a kicsikét.
Ja, és kövezzetek meg, de én is pakoltam már el más homokozóját. Annyira egyformák. Bicikliig, motorig nem jutottam elKép
Szóltam, UFF.

NorkaKép a köv képet saját bokrunkról spéci Jázinak küldömKép

Kép

KangiKép jó, hogy megvagytokKép Kissé bővebben a szőlőhegyi kalandjaitokról Kangi stílusban?Kép

Urszila
urszila
 
 


Zsuzsi!

nem evésKép
Én ezekkel a táblázatokkal nem igazán tudok mit kezdeni, mert pl a szerint Emmának átlagon felülinél is nagyobb a fejkörfogataKép Most vagy lufifejű, vagy rossz a táblázat. A magassága is a színe ssávon kívül van. A súlya pdig teljesen átlagos. Ehhez képest a környékünkön mjadnem minden kisláyn ilyen magas mint ő. Van persze pár kisseb is, de egyáltalán nem kirívó Emma.

FiadKép Akkor te tényleg edzett lehetszKép Én nagyon rendetlen vagyok, és sok mindn nem zavar, pl ha csupa fagyi Emma, meg össze vissza leezsi magát meg beleforog a homokozóba stb., de azért a több napig egy ruha még nekem is rosszul hangzikKépKépKép De majd megedződöm. bár ő csajszi, remélem azért jobban fog adni ilyen dolgokra.

Urszila!

na ebben pl nagyn igazad van, hogy nem megfeleően vannak játzsóterek megtervezve, illetve inkább úgy mondanám hogy van ami inkább kicsiknek és van ami inkább nagyoknak való, de sok szülő nemveszi a fáradtságot hogy amegfeleőlre vigye. Nálunk a lakótelpen legalább 5-6 játszótér van max 10 perces távolságban, ebből van olyna átlagos, ahol csak homokozó, csúszda, hinta, van inkábbnagyoknak való, várral, mozgó átlekővel benne, és van szerintem kifejezetten piciknek való, ahol alig csúszú max mellmagasságú csúszda van, pár lépcső vezet rá, kis kosaras hinta (aminek gömbölyű az alja, tényleg mintah kis kasba ülne). Ehhez képest sokan ide hozzák a nagyokat is. Én elhiszem hogy unatkozik. De akedvencen amikor atrécselő , szotyizó anyuka ül a rugós állathintánKép vagy inkábbKép Külön szólni kell hogy legyne szíves beengednia gyerkőcöt. egyébként épp ezekért nekünk mostanában inkább azoka hagyományos játzsók jönnek be ahol van egy csúszda+homok, és nem túl nagy tarület. Itt érdeke smódon kicsi és nagy elugrál a homokban, ma pl Emmát 3 nagylány tanította hidat csinálni, ugynais tornáztak a kicsik meg utánozták őket. néha csúsznak egyet a csúszdánm, homokoznak, mindneki hallótávolságon belül van.

manó2!

Hát remélem Emma is ilyen lesz a bölcsibenKép
Most 5 hétig zárva a játzsó, vagyunk is bajban. Képzeld főzhetek mindne napKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zsuzso,
Ugy veszem eszre minden orszagban mas az idealis csecsemo, kicsit valtozik a "tureshatar" a gorbeken!
A doki szerint most csak kb. 10-15 dekaval maradunk el a 3 percentiles ertektol, ami szerinte nem olyan rossz. Szerintem sem, csak nekem kell a gyerekbe beleimadkozni azt a napi kb. 2 kanal valamit, amit nagy nehezen elfogad! Miki most 16 honapos, 81 centi es 9300 gramm. Kis csalassal. Mert altalaban ha megeszik egy gerezd almat utana rogton haromszor akkorat kakil is. Most kozvetlenul indulas elott etettem, es remenykedtem, hogy talan nem lesz kaka addig! Kép

Urszila,
Uff, jol beszeltel! Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,

beleimadkozas nalunk is van. Kép
Ami valamit hasznal, hogy leulok egy talcaval a kanapera, viszek ket kanalat (egy kicsit ZSombinak es egy nagyot magamnak), Zsombi szemben all velem es egyutt eszunk. O szorakozhat a kanalaval (persze ez mindig teljes nappali takaritassal es ruhacserevel jar), ha megunja elmegy, aztan visszajon stb. Kb. 1 orat kinlodunk igy, de ESZIK 4-5 kanal kajat. Az etetoszekben 10 perc utan hiszti van, unja, hogy ott kell ulnie. Kép HA en etetem, szinten hiszti van, teljes szajzar. Kép
A masik bevalt dolog, hogy babakocsizas kozben a kezebe adok kiflit vagy peksutemenyt vagy banant. Es ahogy elnezelodik, addig kenyszeresen nyammog. Ilyenkor se sokat, de legalabb valamit. Kép

Nem akarok beleszolni a tobbgyerekes gyakorlott mamak dolgaba, ez csak egy tipp, ami nemileg bejott nalunk. Egyebkent ZSombi a 16 hos mericsken 9830 gr volt es 79.5 cm, a dokino szerint atlag alatti, de kinezetre csinos a fiu. A fenykepeidet elnezve a Te fiad se vekonyabb ZSombinal. Kép

Szia,
Gombóc
gombóc
 
 


Elli,
kicsit megkésve ugyan, de
NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK KEVINNEK!!!

Norka,
Jázi-boy is milyen nagy márKép! Bence"lány" köszöni a bókokat. Mindjárt dobok új képet a "csaj"ról.Kép
Nekem jól jött be az oldal, pont hátulról a 3képpelKép éééés nagyon ééédi Jázi, ahogy "gyakorol". Mikor fog hangszert választani???Kép

Játszó-téma: én azt figyeltem meg, hogy napszaktól és naptól is függ a felhozatal a játszón. de.:ált.kisgyerekek(0-3év), kora du. kisgyerekek+ovisok és du. csapódnak a nagyok és tinik is. Hétvégén mostanában egyre kevesebben vannak, gondolom beindult a telekidény.
Nekem sajnos van pár negatív tapasztalatom már, de szerencsére egyre több pozitív is.
Nálunk is van, hogy este beveszi magát egy banda és szétdobálják a csikkeket, söröskupakokat, sajnos néha szilánkokat is szedek össze. Sőt ma vettem észre, hogy a mászókás csúszdát teljesen lelakták.Kép Olajfoltok, gyertyaviasz és hányás mindenhol, na meg az elengedhetetlen firkák. Mire jó ez?Kép

De az anyukák sem ügyelnek a tisztaságra. Ma pl. Bence szedett fel a homokozó mellől túró-rudis papírt, szívószálat(ami még hagyján, mert nem vág, nem éles) vagy a múlt héten egy szilánkosra törött "friszbit" nem sikerült vkinek a szemétbe dobnia, hevertek szanaszét a darabok.Kép
Néha már komolyan kukásnak érzem magam, annyit takarítok, mert Bence persze az összes ilyet megtalálja és felszedi, sőt el is viszi a kukába, ha megkérem(ami nem veszélyes, azt ő szokta bedobniKép).

Gyerekekről: nekünk sajnos volt "szerencsénk" találkozni egy kislánnyal, aki miután Bence nem jött oda, mjikor hívtam, úgy elkezdett eltorzult arccal ordítani Bencével, hogy én bizony rászóltam. És rá is fogok szólni, ha a kedves anyuka nem veszi a fáradtságot, vagy ahelyett, hogy elnézést kérne babusgatja a saját gyerekét. Mert az rendben van, hogy a játszótéren tombolják ki magukat a gyerekek, az én gyerekem sem különb,sőt látom rajta, hogy átok csibész lesz, mert már most is az néha. De sajnos vannak olyan gyerekek, akiknél otthon nem a szép szó, hanem az ordítás és a verés a divat, azok így kommunikálnak a többi gyerekkel is, és mi még nem is lakunk olyan nagyon gáz környéken. Márpedig ha én nem kiabálok a gyerekemmel akkor más sem fog az tuti, és verni sem hagyom, mégha "anyatigris" bélyegzőt kapok is.Kép
Szóval összegezve elmondhatom, hogy engem kissé megvisel a játszó, mint első gyerekes szülőt, de hősiesen mindennap megyünk és egyre jobban bírom, már vannak ismerős arcok, bár én bratyizni nem szeretek, a köszönönésig eljutunk.Kép Nekem nem célom barátokat szerezni és az egész napot ott eltölteni, mert itthon is van mit tenni, meg aztán úgy tűnik 1-1,5 óránál tovább még nem köti le Bencét a dolog, mert vagy elindul felfedezni a környéket vagy beül a babakocsiba.Kép Jövőre már lehet, hogy mi is nagy zsák cuccal megyünk, mint az egész napos játszózók és nem 3db-os homokozószettel, de addig még van mit gyakorolnunk, mindkettőnknek.KépKépKép

Maci2,
végre, hogy írtál magatokról is, a múltkor mikor dícsérted Bencét(amit kösziKép) hiányoltam.Kép
Hol vannak máltais játszók???

Pildi,
dehogy haragszom érte, szerintem is szép szeme van, ha egyszer lesz egy Rékánk remélem ő is ilyen csillagszemű lesz, de azért csupa kékben nagyobb esélyt adnék egy fiúnak. Télen még elment a dolog, mert narancssárga overállja volt a skacnak, akkor kivétel nélkül, mindenki lánynak nézte. evvanKép
Hurrá, hogy Ancsi végre szeret pancsolni, ebben a melegben különösen fincsi.Kép Hajmosás, hogy sikerült?

Nadine,
drukk hegyek az államvizsgához! AZ pedig egy szekérrel!!!Kép

Zsuzsó,
tejciválságKép. Kitartást a fejéshez!!!
Urszila tejcinövelő praktikájának listája megvan Neked? Nem jött be semmi? Alk.mentes sört próbáltad már? Drukk, hogy megoldódjon a dolog!!! Reméljük csak átmeneti válság, ami ebben a melegben nem is csoda. Igyál sokat, nekem az segített tavaly átvészelni az ilyen napokat.

Toffi,
jobbulást Zsombinak! Süti recipét köszi, sajnos a tesztelés 7végén elmaradt, de majd ezen a héten...remélem.

Zulu,
hááát neeeeem, azokon a képeken nem is látszik igazán a pilla, na de itt:
pillás képek innen:
http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=2728&page=1&image=54709
Mikor jöttök? Minden OK? nagyon eltűntél.

Most én is tünök, mert még vasalnom kell.
Szép holnapot!
pusza,
Timici
timici
 
 


és egy kép a mosolygós csillagszeműről:
Kép
T.
timici
 
 


upsz, bocsi ez megint "kissé" nagy lettKép
T.
timici
 
 


Timici,
Bence tenyleg nagyon helyes kispasi! Azok a szemek es szempillak! KépKép

Nadine,
drukk az allamvizsgadhoz!

Zsuzso,
tejcsivalsag, jaj. Kép Nekem az alkoholmentes soron kivul az a TopJoy-os birsalmale jott meg be. Meg a napi 5 liter folyadek.

Megyek, mert elalszom,
Pussz
GOmbóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Elég rég tudtam jönni hozzátok, de nagytakarításban vagyok, és semmi időm. Minden nap csak bedőlök az ágyba, mint egy zsák krumpli.

Nadine! Nagy-nagy drukk az államvizsgához! Milyen jó érzés lesz a kezedbe kapni a diplomát!

Zsuzso! Tejválság nem jóKép Remélem, mostanra már rendeződött.

Zsuzsi! Nem tudom, hogy az én nagyobbik lányomnál létezik-e rosszabb evő. Én aztán tudom, mi az, ha valaki nem eszik, mindenben válogat. Szoritok, hogy találj valami jó módszert! Én most azt csinálom, hogy ha nem eszi meg a reggelit, akkor délig nincs kaja, semmiféle nasi. Jött is 11-kor, hogy ő éhes, de mondtam, hogy még várnia kell délig. Persze csaltam egy kicsit, úgysem ismeri az órát, de így legalább megette az ebédet. Meg peritolt és polivitaplexet adok neki. A nemevés mellett még nem is alszik eleget, szóval kijut a jóból. Az oviból is elküldtek kivizsgálásra, mert sovány, de a hasi UH nem mutatott ki semmit.
Ő 1 évesen jó, ha 7,5 kg volt.

A játszóteres dolog tényleg nagyon nehéz. Az én nagylányom van bizony, hogy rosszalkodik, és a babakocsi mellől kell rohannom megfegyelmezni. De azt én sem szeretem, ha csak én nevelem a gyerekem, más meg tracspartírozik meg újságot olvas, és a gyereke pedig épp bántja a lányom. Nekem van már egy pár év tapasztalatom ebben, és a másik lányommal még most fogjuk kezdeni. Hát nem egyszerű. A szülők más gyerekét és annak szüleit könnyen meg tudják kövezni, mintha az ő gyerekük szent lenne. Nem egyszerű dolgok ezek.
És egy óvodás se tud még mindent. A kisebbek szülei pedig szintén elérnek oda, hogy már nem pici lesz a gyerekük, hanem ovis, és akkor majd őket szidják.

Bocsi, hogy hosszú lettem.

Mindenkinek jó napot!

Nelli
hnelli
 
 


Kevinnek nagyon sok boldogságot szülinapja alkalmából! Írtó aranyos!

Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Elli, bocsánat a késésért, de azért NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KEVINNEK!Kép

Timici,
tényleg fantasztikus pillái vannak a kispasinakKép

Zsuzsó,
drukk a tejcihezKép Nekem, ha csak átmeneti jelleggel alkalmaztam, szinte minden tejszaporító praktika bejött. Lényeg a "nem folyamatosságon" vanKép

Hogy nektek micsoda gondjaitok vannak a játszóterekenKép Én már annak is örülnék, ha lenne egy tisztességes játszó itt, a már nem is falubanKép Ja és gyerekkel is alig találkozunk napközben, mert mindenki otthon rendezi be a saját kis játszóterét...na ennyit az én lányaim szocializációjárólKép Azért az ötleteket elraktároztam, hátha hasznát veszem mégKép

Gombóc,
nálunk is elég nagy faxni az evés, pedig azt hittem, másodszorra már okosabb leszek...de ember tervez...Kép Igaz, nem panaszkodhatok, Zsebi a 15 hós mérésen megütötte a 10 kilót (és 80 centi hozzá), de azt a 30 dekát, amit még hozzá mértek, egyszerűen nem vagyok hajlandó elhinni, mert a védőnő semmit nem vont le a gyereken lógó ruhadarabokra és alatta a textilpelusraKép
Mindenesetre nálunk az egyetlen, az én idegeimet is kímélő táplálási tipp, ha úgy csinálok, mintha nem is érdekelne, hogy esznek-e a csajok (mint nálatok a babakocsis trükk), és akkor egész jóízűen falatoznakKép

Nadine,
hatalmas drukk az államvizsgáhozKép Aztán tessék eldicsekedni a sikerrel is, ha már ennyire szorítunkKép

Kangi,
végre te is megvagyKép És akkor most hiába lukadt az oldalunk?Kép
Mostanában én is a természet lágy öle miatt vagyok ilyen szűkszavúKép

Képzeljétek, tegnap Timi életében először megvédte a kistesóját. Álltunk a pénztárnál a boltban, amikor nagyobb gyerekek odajöttek és megkócolták Zsebi buksiját. Erre Timi a huga mögé állt, magához húzta és lesújtó pillantással közölte a háborgatókkal, hogy: Ne bántsátok Zsebit!Kép és még mintha morgott is volna hozzáKép Én majdnem összepisiltem magam a röhögéstőlKép Legalább már nem csak tépi egész nap...

Mennem kell, ébresztő van...

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Elli!
Nagggyon jók a képek!Kép Olyan kis édes Kevin!

Timici!
Ilyen szemekkel majd kergetheted a csajszihadat a fiad mellől.Kép

Momo!
Édes lehetett TimiKép Ilyenkor lesz biztos abban az ember, hogy egy gyereknek mennyire fontos is egy tesó.

Nadine!
Megy a drukk ezerrelKép

Norka!
Édes a kicsajKép DAni is mindennel zenél ami a kezébe kerülKép Kint Hollandiában megtanult dobolni, zongorázni, cintányérozni.Kép

Játszótérhez én is megint szólok:
Bár nekem is kicsi a gyerekem, de rosszaságban felér a nagyokhoz. Furakszik, benne van a legnagyobb bunyókban, pláne amikor homokszórás van, már rohan is. Felfele mászik a csúszdán, elszed mindenkitől mindent. DE csak a nagyoktól. Ezért én általában nem szólok rá, mert a nagyok, úgyis megvédik magukat, és van, hogy nagy esés a vége. Mindig ott vagyok, hogy ha nagy a baj, akkor beavatkozzak, de már elég jól megvédi magát. És annyira vicces, hogy valamelyik nap mikor kiértünk, már rohant oda hozzánk két nagyfiú és ujjongva mondták, hogy hurrá itt van Dani és már fogták is a kezét és szaladtak el vele. Lehet, hogy rosszul csinálom, de úgy érzem, hogy valahol ki kell, hoyg tombolja magát.

MAci!
Hol van az általad említett játszótér?

Ja és lenne még egy kérdésem. Elli mondta múltkor és azóta nekem is feltűnt, hogy milyen eleven Dani. Nincs egy perc nyugta, folyton rohan, ha a babakocsiban van, akkor is mindig valamit piszkálni kell. NEm ül meg ölben sem, enni is gyorsan eszik egy keveset, csak rohangálós játokkal játszik. HA megpróbálok neki megtanítani valamit (pl. tapsolás még mindig nem megy), akkor egyszer megpróbálja és ha nem sikerül már rohan is tovább. A figyelmét egy dolog max fél percre köti le. Egyedül a zene az, amire képes korlátlan ideig figyelni, semmi más. Ez kóros, vagy természetes ennyi idős korban? Vagy mikortól kóros?
Mondjuk amikor elesetten feküdt az inkubátorban én mondogattam neki mindig, hogy úgy szeretném, ha egy nagyon eleven rosszcsont kisfiú lenne belőle, de egészséges.

Ja...és egy jó hír: Javult Dani szája, ezért folytatjuk a kezelést. És egy csomó hangot megtanult kiadni, ami eddig nem ment. Még nem beszéd, de csetteg, cuppog, berreg, szerintem ez is a kezelés eredménye.

Barinőm szerencsére jobban van, igazából egy megnyugvást érzek rajta, hogy nem szenved tovább a mamája. Visszafordíthatatlan folyamat volt és fél éve minden nap volt valami újabb rossz.

Most szaladok, mert jön a dokinéni kontrollra és jelen pillanatba akkora a kupi, hogy az ajtót sem tudom kinyitni.

Réka
muki
 
 


SziasztokKép

Zsombi elaludtKép, így garázdálkodhatok.

Játszótér-téma: itt a környéken van a játszótéren egy kis homok + leszaggatott hinták + 1-2 mászóka + csikk-hegyek + üvegszilánkok + szemét-hegyek + kutyaszarKép. Még a homokban is... még jó, hogy elkaparta a kutya, így időben észrevettük. Én is szoktam nézni az ablakból, hogy ki hova engedi a kutyáját (reggel a kutyája játszik a homokban, délután az unokájaKép).
Játszóteret mi is takarítottunk anyukatársakkal, egész délelőttös meló, másnapra nyoma sincsKép
Máltaisokat a III. ker-ben én is szerettem, ott a kb. 15 évesekkel volt gond, elhiszem, hogy ők is szeretnek játszani, de nekem az nem játék, hogy azon versenyeznek, ki lök fel több gyereketKép. A kisebb nagyobbakkal toleránsabb vagyok, nekem is vanKép (engem inkább a neveletlenség bosszant)

Manó
Én is szoktam néha Zsombival hintázni...

Zsuzsó
Drukk megy a tejci-gyarapodáshozKép Tedd többször mellre Abigélt + valamilyen praktika (Urtica?)

Norka
Képek nagyon jóóókKépKép
Mivel az anyukák által alkotott zenekar mégsem állt össze, így lassan lehet gondolkozni a babákénKép Mert ugye Jázi és Réka DanijaKép

Nadine
Hogy sikerült?Kép

Gombóc
Már lépked Zsombid?Kép Hogy begyorsult a srácKép
Ez csak a saját véleményem, de szerintem két éves kor előtt nem nagyon kell bilizést firtatni (viszont húgom fia 20 hónaposan lett pelusmentes)

Maci_2
Hétfőn lett pöttyös Zsombi, így már túl vagyunk rajta. Ma már vadásznom kellett a pöttyöket. Sőt, az ekcémája is eltűntKép

Zsuzsi
Percentileket jól látod, nekem doki néni mondta, hogy országonként változó.
Még megnőhet Miki is nagyra, nem?Kép

Timici
Ez nem érKép ilyen nincs isKép Ragasztottál neki műszempillát!Kép Nem irigyellek, pár év és a csajok fürtökben lógnak BencérőlKép (még emlékszem, amikor öcsém bekerült a szakmunkásképzőbe, első hétvégén majdnem sírva jött haza, hogy rászálltak a felsőbb éves lányok - nem semmi a pasiKép)
Jobbulásost köszi, már végeKép

Momo
Timi, a testőrKép
Szandi kérdezte múlt héten, hol van játszótér Őrbottyánban. Enyém Apa mondta neki, hogy "itt lesz egy a telken, hogy ne legyen messze, jó lesz?" Csaj már be van sózva nagyonKép

Réka
De jó, hogy javul DaniKép
Szerintem csak eleven Dani, nem kötik le a dolgok, nem érdekesek neki annyira. Semmivel nem játszik kicsit hosszabb ideig? Zsombi pl. Szandi dolgaival sokat játszik (nem eggyel egyfolytában, hanem folyton váltogatja), sajátjaival nem (pedig már a Szandiét is ismeri)

Apáék múlt hétvégén a haverjával elpakoltak a telken, azt mondta, rá sem ismerek majd. Ma este megyünk ki szétnézni (mert hétvégén megint paint-ball verseny lesz Kiskunhalason)

Kezdek az elkövetkező 2 hétre majdnem egész napos programokat kitalálni, mert a felettünk lakó másfél év alatt nem tudta felújítani azt a két szobátKép. Ennyi idő alatt felépül egy lakópark, nem? Szerencsére most viszonylag csend van... halk kopácsolás, halk flexelésKép

Még visszaolvasok...
Ennél kicsit melegebb időt kívánok MindenkinekKép
PusziKép
Toffi + alvó Zsombi
toffifee
 
 


Zulu
Nem minden anyuka tud olvasni a játszón... Te ezek szerint nem. Mondjuk ha háttal ülnél a játszótérnek?Kép
Várólista sincs az oviba?

Momo
TüdőgyulaKép Hogy van a párod?

Virga
Jobbulást!
BilizésKép
BuktaKép, hát, elég érdekes (de nem lehetetlen)
TápszerKép, nem is tudtad volna megvenni, nem volt mit leolvasni...

Kangi
Nagydumás JulcsiKép
És nem is kicsiKép

Keresek valami ebédnek valót... és elindítom a mosógépet is, legyen mit vasalni holnap.

PusziKép
Toffi
toffifee
 
 


Helló LÁnyok!

A fene meg aki megette, itt olyan ramaty az idöKép

Ilang nem alszik, csak nyüglödik, pedig a cicin már bealudtKép

Na addig amíg csönd van írok.... tehát mostanáigKép
Tegnap voltunk méreckedni, Ilang 10 hósan 8550 gram és 69 cm. Jó kis húsgombóc.
Bár a dokinéni azt mondta, hogy nem kövér, azért volt már aki "lekerekfejüzte".
Szerintetek is dundi???

Toffi!
Nálam most nem megy a mosógép, de vasalnivaló az már most is van, szívesen látlakKép

Momo!
Jobban van már a párod? Hatott az antibiotikum?
Testör TimiKép

Druszám!
De jó hír, hogy javul Dani!!! Én mondtam, hogy nem is látszik, és tündéri a mosolya, de hogy már dumálgat is, az szuper!Kép

Timici!
Nagyon szép babó ez a Bence!Kép Igazi csillagszemüKép

Nadine!
Államvizsga? Lehet gratulálni?

Elli!
Nagyon jók a fotók, föleg az ámulós-bámulós!Kép Nagyon jóképü pasi lesz belöle!Kép

Nelli!
Ne tessék folyton takarítani! Tessék jönni ide írogatni!Kép

Zsuzsó!
Tejcihiány: nekem a lactoherb tea is bejött, meg a rengeteg ásványvíz, és persze az alk.mentes sör is jó ötlet. A pihenést már nem is mondom mert egy örökmozgó mellett ez szinte lehetetlenKép

Gombóc!
Nem semmi Zsombi etetése! Látom leleményre van szükséged böven.
De látom a babakocsis nézelödös mindnekinek beválik, ezt már én is próbáltam, bár nálunk hál Istennek nincs gond az evéssel.

Urszila!
Nekünk is van ilyen szép Jázmin bokrunkKép

Ildi!
Ügyes Ancsi! Szerintem mint mindenben ebben is vannak hullámvölgyek. Ilang is egy időben úgy 5 napig nem kultiválta túlzottan a vízet, (konkrétan végigordítottaKép) holott 3 hós kora óta járunk vele úszni, meg szerette is a vizet.
Aztán ez egyszercsak elmúlt, és azóta semmi gáz.

Játszótér:
Nálunk itt vannak játszóterek, de még ezekhez kicsi a gyerek. A hintából még kicsúszik mint egy
hal a szatyorból, a csúszda olyan meredek, hogy max bukfencezve nyakát törve tudna rajta lecsúszni, és olyan magasan van, hogy fel sem érem. Egy-két helyen már a kamaszok vették birtokba, ami az említett csikk, és firka problémát veti fel.
Hintát veszünk itthonra, meg homokozót, de azért szocializáció végett, fogunk játszóterezni, és nevelödniKép

AZt mondják, hogy a Szent-István park nagyon jó, ti jártatok már arra?

Na lassan lépek mert du megyünk dédiket látogatni, és addig még dolog is van.

Pussz

Tündér és az azóta már durmoló IlangKép
tündér
 
 


Tündér!

Most már a lakásnak több mint a fele megvan. Most fejeztem be reggel 8 óta a nagyszobát. Már csak a konyha és a fürdő van hátra, és kicsit könnyebb lesz. Jövök ezerrelKép

Nálunk, Békásmegyeren van máltai játszótér, meg nem máltai de felújított. Hál istennek itt mi el vagyunk látva játszótérrel.

Réka! Nagyon jó, hogy javul DaniKépKépKép
Vannak ilyen gyerekek, akikkel szinte mindig együtt kell játszani, ne izgulj! De azért próbáld meg tanítani játszani, mert az is a fejlődés egy része. Mégha egy kicsit is, de hagyd egyedül játszani, és ha valami leköti, ne szólj hozzá, ne zavard meg!

Momo! Pároddal mi újság?

Nelli
hnelli
 
 


Köszi a drukkokat a tejcihez. Negyed 2-kor fölkeltem fejni, majd csajszi ébredt n4-kor, aztán nem akarózott neki visszaaludni, 4-ig a bölcsőben ringattam - apája reggel meglepetten kérdezte, miért van kint a kicsi a másik szobában Kép Dana pedig reggel 7-kor riadót fújt. Szal, jót pihentem.
Laktoherbtől fáj Abigél hasa, erre 1 hete jöttem rá. Kép Sört nem szeretem Kép Urtica bejön, csak egy kicsit macerás, mert 1 óra nem ivást jelent, de igazad van Momo, fő a nem tartósság.

Beu,
el is felejtettem, tényleg fantasztikusan nézel ki, és tök jó. hogy Lőrinc ilyen szépen javul Kép

Réka,
szerintem fejlődési szakasz. Danát is max. néhány percre köti le egy dolog. Dokinéni szerint teljesen normális, pedig ő már 18 hónapos.

Mennem kell etetni.

Zsuzsó
zsuzso
 
 


Lányok!

Meg tudná valaki mondani, hogy függönyt hány fokon jó mosni?
Valahogy elfelejtettem, mennyin szoktam.

Köszi:
Nelli
hnelli
 
 


Nelli!
Nem semmi, hogy ennyit takarítasz. Én rendmániás vagyok csak, sajna tisztaság nem annyira.
Lehet, hogy rosszul írtam, de nem kell Danival együtt játszani, sőt, még mérges is, ha beleszólok a dolgába. És tud is játszani, csak nem leülős nyugis játékokkal. Focizni imád, meg mindent amit lehet rohanva tolni, húzni. Meg a játékállatkáit is cipel folyton, az a lényeg nála, hogy folyamatosan mozgásban legyen. HA én elmennék itthonról, szerintem észre sem venné. (Egyszer elbújtam, hogy mit szól hozzá, de nem tűnt föl neki.)

Tündér!
Szerintem nem dundi, de nem is sovány. És amint rohangálósra veszi a formát, lemennek a tartalékok egyből.
Mi gyakran megyünk a szent István parkba, mert közel van és tényleg jó több okból is: a játszótéren van egy csomó jó játék, minden a homokban, ha leesne a gyerkőc, van egy csomó bébihinta, a homokozó süllyesztve van, ami tapasztalatból tudom, hogy jobb, mint a farörkökkel körbekerített, mert azon könnyű átesni, még a szeleburdi nagyobbaknak is.
A park álomszép, főleg amikor a tulipánok nyíltak, vannak szökőkutak, kutya nem mehet be, sem csöves, éjjelre be van zárva, van biztonsági őr, meg WC. Persze azért csikket itt is lehet találni, de nagyon kell keresni.
BAbatalálkozót szervezhetnénk egyszer oda is, van nagy zöld placc, le lehetne telepedni.

Toffi!
Felettetek lakóKép Lehet, hogy lakóparkok elkészülnek másfél év alatt, de a mi egyszem kis társasházunkat akkor kezdték el építeni, amikor én még terhes sem voltam.
Képzeld bevált az etetési módszered. Tudod, hogy nem rohangálok a gyerek után a kajával. Azt csináltam, hogy ha nem akart ülni az etetőszékben, akkor már nem éhes alapon kivettem, hogy akkor vége az evésnek. Ma már az ebéd végéig bentmaradt. KösziKép
Játék: Még nem találtam olyat ami hosszabb ideig lekötné. Na jó a labda. Pedig járunk játszóházba és ott aztán van sok és új játék, de egy perc után másik kell.

Most megyek kutyát sétáltatni, mert anyukám telefonált, hogy valszeg eltörte a kezét. Jó móka lesz egy neveletlen kutyával és egy eleven gyerekkel egyszerre.

Réka
muki
 
 


Nelli
én 30 fokon

még megpróbálok jönni, csak kiteregetek

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Maci2!
A cigicsikkek engem is nagyon zavarnak a játszótéren, homokozóban. Levi is előszeretettel veszi őket a szájába, és járkál vele nagy büszkén. Pedig csak a nagypapa dohányzik, de Tőle is elleste.

Norka!
Nálam működött a linked, most már nem a főoldal jön be Kép. Csajszi elég muzikális a képeken és persze irtó aranyos Kép

Timici!
Tényleg csillagszemű fiad van Kép. Nagyon helyes kis pasi, ezekkel a szemekkel hódítani fog, az tuti Kép.

Nadine!
Drukk az államvizsgához!

Momo!
Timi a kis testvértigris Kép. Nagyon aranyos lehetett.

Réka!
Mintha Leviről írtál volna Kép. Levi is ilyen eleven, izeg-mozog egész nap. Nem kötötte le soha semmi, de utóbbi 1 hónapban a kisautók érdeklik, azokkal csúszkál berregve fel alá. Mostanában kezdik érdekelni a mondókák és énekek, könyvek, képek, főleg az autósak. Nála is a zene jött be nagyon, főleg a Halász Jutka dalok. A játszótéren mindig elmegy, felfedezni a világot, nem győzök utána járkálni, itthon futkos az előszobában, motorozik vagy egyszerűen csak kopácsol valamivel Van egy sorstársam, akivel összejárunk, hasonló a fia, ők elmentek pszichológushoz, aki megnyugtatta őket, hogy minden rendben van a kisfiúval, egyszerűen minden érdekli és mindent ki akar próbálni. Ez ebben a korban normális Kép.
Így visszagondolva az elmúlt hónapokra azt hiszem most egy kicsit jobb már a helyzet Kép. Szóval kitartás!

Toffi!
Tulajdonképpen meg tudtam volna venni a tápszert, mert kézzel rá volt írva a kód. A vevőszolgálat szerint egy kollégájuk írta rá, hogy eltudják adni. Én mondtam, hogy szerintem sokan vannak, akik nem vesznek bontott ételt a gyereküknek...

Kangi!
Julcsi már ilyeneket dumál?!? Irigyfej, irigyfej Kép (van olyan?). Levi még semmit nem mond Kép.

Még mindig játszótér: kövezzetek meg, de amikor nagyon sokan vannak lent a játszón én inkább nem megyek le. Annyira macerás azt keresni, hogy melyik játék kié, melyiket hova kell visszavinnem, melyik motor kihez tartozik (Levi mindet kipróbálja hiába viszem a sajátját), csúszdázni nem tudunk, annyian vannak rajta, hintáért sorba kell állni, persze mire üres a hinta, Levit már nem érdekli, a forgós játékon nagyobbak játszanak stb. stb. Nagyon önző vagyok Kép? Cserébe viszont egész délelőtt csavargunk, amiben benne van 1-1,5 óra játszótér, motorozás is.

Jövő hétvégén péntek reggeltől vasárnap estig egyedül leszünk itthon Levivel, mert a férjemet meghívták valami munkahelyi összejövetelre kirándulással, meg mindenféle sportolási lehetőséggel. Nem munkáról van szó, hanem szórakozásról. Én nem vagyok oda az előttem álló itthon egyedül töltött hétvégétől, főleg hogy hétközben is 6nál előbb nem ér haza (sőt az még korán van), de ő szeretne elmenni. Igazából azért zavar, mert ha Ő szeretne elmenni valahova, akkor az természetes (focimeccs, hokimeccs, koncert stb.), de ha én szeretnék egy vacsorát pl. akkor az valahogy mindig elmarad Kép. Nna, most jól kipanaszkodtam magam, bocs.
El is dugulok, még mielőtt minden előjön belőlem Kép. Inkább megtartom magamnak.
Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Tofi,
Persze, hogy Miki is nohet nagyra. Csak el kell mennunk Kinaba, esetleg valahova fekete Afrikaba...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Tündér
Ha eljössz port törölni, szívesen vasalokKép. Mégsem mostam, fél programot nem szeretek.
Szerintem Ilang nagyon jól néz ki.Kép
Szent István park nagyon klassz (ahogy Réka írja), mi már voltunk ZsombivalKép

Nelli
Én 40-en mosom (ezt tudja a mosógépem)

Zsuzsó
Zsombinak is fájt a hasa a Laktoherbtől...
Birsalma ivólé?

Réka
Örülök, hogy bevált a tanács. Csak azért mondtam, mert láttam azt a gyereket felnőni... Azóta sem eszik normális kaját sem és normálisan sem Kép

Virga
Szerintem szakadt csomagolással sem lehetne árulni a dolgokat, attól függetlenül, hogy nem az áruháziak szakították szét. Egyébként meg be van kamerázva az áruház, nem vették észre? Mindegy, csak úgy kérdeztem...
Tömegnyomor játszóteret mi is ki szoktuk hagyni... akkor én is önző vagyok?
Jó az, ha megtartod magadnak? Nem lehet a pároddal megbeszélni?

Most megint valamilyen front van/lesz?
Összeszedem a mindenhova_felmászót és elmegyünk "Dandi"-értKép

PusziKép
Toffi
toffifee
 
 


Köszi a függönymosós tanácsot, már megy is a gép.

Virga, Toffi! Miért lennétek önzőek? Kell a játszótér a társas együtt játszás megtanulása, ügyesedés, stb. végett, de ha nagyon sokan vannak, a gyerekek sem élvezik. Többet kell sorbaállniuk, mint játszanának. A séta és a csavargás is nagyon jó program a gyerekekkel.

Most megyek vásárolni.

Nelli
hnelli
 
 


Na itt vagyok Kép

Játszótér
a cigicsikkek engem is nagyon zavarnak, nem tudom megérteni, hogy hogy nincs annyi tapintat, figyelmesség az emberekben, hogy inkább a homokozó mellé dobják mint a 2 méterrel arrébb lévő kukába?! Dani is megtalálja mindegyiket, és ha nem vagyok elég gyors már a szájába is veszi Kép És akkor ott vannak még az elhajigált csokipapírok és egyéb apró szemetek Kép

Nálunk egyébként olyan játszók vannak csak, ahol van egy homokozó csúszdával, egy hinta és 1-2 rugós hinta. Ha nagyon sokan vannak, én se megyek oda, Virág, ezért ne érezd önzőnek magad. Ezért általában délelőtt megyünk, akkor max 1-2 gyerek van lent. Inkább munkaidő után van a nagy dömping, de olyankor inkább a házunk előtt lévő homokozóhoz megyünk vagy csak sétálgatunk (rohangálunk Kép) mindenfelé.

MÁltais játszóteret néztem a múltkor a neten, van kb. 4 Bp-en, de mind a III. ker-ben. Az tőlünk nagyon messze van.

Szombaton indulunk Horvátországba, most 20 fokos a tenger és felhős az idő ott, hát remélem legalább napozni tudok egy kicsit, ha már fürdeni nem.
Urszila, állítólag volt a rádióban, hogy a horvát határon minden kaját elvesznek, remélem ez nem így van, Te hallottál ilyesmit?

Nadine
államvizsga hgy sikerült?

Réka
örülök, hogy javul Danid szája Kép

A képek nagyon szupik, bocsi, hogy nem írok a többieknek, de nincs időm visszaolvasni, megyek takarítani ,mig alszik Dani (kb még 15 percig), este jönnek anyósék felköszönteni (holnap lesz a szülinapom) és előtte még barátnőzök is egy kicsit.

sziasztok:
Andi
psandi
 
 


Zsuzso,
Igyal vizet akar kozvetlen az Urtica bevetele elott. Utana azert varj 10 percet miutan elolvadt, es vizet ihatsz megint. A "felorak" betartasa inkabb csak azokra vonatkozik, akik mondjuk tele szajjal eves kozben akarnak bevenni, es utana csodalkozni, hogy miert nem hat! Arra figyelj inkabb, hogy a "felorakban" ne fogyassz nagyon fuszerest, kavet, csokit, tehat "eroteljesebb" izeket, viz nyugodtan mehet!
A malata sor (itt Karamalz neven fut, alkoholmentes es edeskes, nem keseru) nekem nagyon tudott szaporitani. Sot a birsle, meggyle is! Es a gabonakave!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Olvasom a játszótéri tapasztalatokat. Mi is járunk , de Lőrincet még nem annyira érdekli. Ott is keres valamit, amit bele lehet dugni másik valamibe. KépKép Így aztán túl sok rossz tapasztalatot sem szereztünk. Én se megyek, ha sokan vannak, valamiket egymásba dugdosni számos más helyen lehet. KépKépKép Nálunk egyébként most a kulcsot semmi nem tudja überelni, szerintem csinálok neki egy saját kulcscsomót (hogy miért dobom ki mindig a semmire sem jó kulcsokat???Kép), mert úgy kell figyelni, mint a sas, hova teszi a kulcsot.Kép

Kangi!
Julcsinak gratulálok! Nagyon édes lehet dumálás közben!

Elli! Timici! Nagyon jók a képek! A csodálkozó Kevin nekem is kedvenc, a szempillákról meg ne is beszéljünk.

Virág! Találj ki valami programot magatoknak! Hívj meg egy barátnőt mondjuk! Csak ne szomorkodj!KépKépKép

Nelli! De aktív vagy! Irigyellek! Mi tegnap jöttünk haza, hetek óta utazgatunk, néha betérünk ide, kipakolunk, bepakolunk, aztán tovább megyünk. Gondolhatod, milyen állapotok vannak! Uáááh!

Időjárás! Nekünk ez pont jó, nem süt a nap, de nincs hideg. Nem kell burkolni a gyerek kezét!Kép (amit ugye, most nem érhet napKép) Én nem bánom, ha ilyen lesz a nyár. (most utáltok?) A tengerparti nyaralást is lecseréltük egy mátraira, persze, csak ha apa újabb munkái nem fúrják meg azt is. Kép

Réka! Én is szoktam kérdezgetni, hogy vajon minden gyerek ilyen folyton mozgásban lévő-e, mint az én fiam. Ő se sokat ül meg, mindig felfedez. Volt, hogy aggódtam, hogy hiperaktív-e, de most épp nem. (Volt más bajunk.) Azért nyugodtam meg, mert ha a járókában van, olyan szépen eljátszik, egész sokáig. És persze kulcsokat is órákig képes dugdosni.Kép -Szerintem Daninál se aggódj, ő a mozgásos játékokat kedveli. Ezzel semmi gond.

Momo! Hihetetlen, hogy már ilyen nagy a legújabb boszid! Timi meg nagyon édes lehetett.KépKépKép Férjed hogy van? Láttam, hogy betegeskedik, de lemaradtam róla, hogy mi a baj. ???

Norka! Édes a csaj a zenész képeken!

Nadine! Mi újság? Hogy sikerült?

Toffi! Megszabadultál a bundától?Kép Vagy csak a fél lábad? Én tavasz van felkiáltással lakkozom megint a körmöm (mármint tavasz óta, tudom, hogy nyár van, bár az idő őszi, kicsit zavarosKép), állandóan lekopik, leszedni meg újrafesteni sosincs időm idejében. Jobb lenne tövig vágni, aztán nincs vele baj. Mondjuk a szőrtelenítés se gyakori program.Kép

Mi van Klárral, rég láttam a nevét?

Ja, és köszönöm mindenkinek a dicséreteket, igazán rendesek vagytok (pont erre számítottamKép), bezsebeltem mindet. Kép

Állatkerti taliért irigykedem, mi nem értünk oda végül. Ortopédia hiányában hamarabb elindultunk Pápára. Jaj, nem is mondtam, (vagy mégis???), míg a nagyinál voltunk, folyton jártunk a helyi élményfürdőbe pancsolni apával, míg Lőrincet otthon kényeztették a nagyszülők. Olyan királyság volt!!! De már itt vagyunk megint, és apa megint dolgozik. KépKép De siet haza meccset nézni.Kép

De nem panaszkodom, mert a fogyókúrám elején megígértettem vele, hogy ha végig csinálom, jelentősebb összeget költ rám az Espritben. Ennek örömére elmentünk Palndorfba (így hívják?) meg az SCS-be, és számot dolgot vettünk LőrincnekKép Na, azért én is megkaptam, ami jár. Kép

Van Palndorban egy Elefanten bolt, vettünk Lőrincnek egy cipőt meg egy szandit, a cipőről otthon derült ki, hogy az éppen felállni tudó gyerekeknek való. KépKépKép Ki gondolta egy 21-es cipőről, hogy kocsicipő???? A szandi jó, legalábbis remélem. Nem ismeri valaki az Elefanten számozását? Ugye a mi gyerekeinkre a kettes számú jó?

Kaptok még képet is!Kép

Kép

Kép
Csók, Beu
beu
 
 


Beu
Képek nagyon klasszakKép, nem lehet elégszer leírni, milyen helyes LőrincKép
Kulcs nálunk is menőKép Főleg az, ami az ajtóban vanKép A "sehovasejó" kulcsok Szandi kulcscsomóját gyarapítják...
Rendes Zsombi nem ébredt fel, teljesen bundamentes vagyokKép (kivéve hónalj, azt még nem tudom magamnak)
Megkérdezhetem, mennyiért vetted a babakocsitokat és hol? KösziKép
És mi járt Neked? Kép

Toffi + besózott Zsombi
toffifee
 
 


csak gyorsan, mert állva netelek:

Psandi,
Nagyon boldog születésnapot kívánok!!!

Mindenkinek köszi a dícséreteket a kis csillagszeműmre!Kép

este majd jövök még, írjatok sokat-sokat,de most megyünk a játszóra vagy sétálni.
pusza,
Timici
timici
 
 


Toffi!

A Plicot a babaszobán vettem 30.000-ért.
Dicséretet köszönjük!
Kaptam két ruhát meg egy pólót az Espritből, meg további pólókat. Közvetlenül a diéta előtt vásárolt ruháim a mamámhoz vándoroltak, cserébe tőle is kaptam két gatyót két felsővel. Ez jó!KépKépKép
Szoknyám egy szál se, azt magamnak kell vennem.Kép

Kérdés! A répával és társaival meddig kell vigyázni, hogy nehogy nitrátos legyen????

Beu
beu
 
 


Kedves lányok!
Muszáj lett aktívnak lennem, mert vastagon állt a por. Most megcsinálom, aztán egy jó ideig ilyen alaposan nem. Több mint sok volt már eddig is. De sajnos nem csinálják meg helyettem.

Beu! Képek tündériekKép
Nekem is tetszik az ilyen idő, amikor nincs hideg, de 40 fok semKép

Nelli
hnelli
 
 


Beu
1 éves kor után már nem veszélyes a répa nitráttartalma a babákra nézve.

Megjöttem barinőzésből, nagyon jó volt Kép Beültünk egy cukiba is és ettünk fincsi sütit Kép

Megyek fürdetni, apa csak 8-kor jön, aztán jönnek is anyósék

Andi
psandi
 
 


Hali Lányok Kép
Na, hogy ki ne fúrja az oldalatokat a kíváncsiság, elárulom, hogy ma voltam orvosnál, és úgy tűnik, hogy minden utálatos maszatolás ellenére 7+5 napos várandós vagyok KépKépKép 13 mm a kis drága, szívecskéje szaporán kalapál, én mérsékelten émelygek, de azt is inkább este. Fiúcskát sejtek ... KépKépKép

Egyelőre ennyi, most többre nem futja, mert mennem kell Apacukával szabadságot tervezni.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kangi!
Gratulalok! Kép Kép Kép Kép Kép
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kangi!
Gratula Kép.

Pusza, Virág
virga
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?