Új privát üzeneted érkezett!

Scooper: üdv. közöttünk :) és gratulálok én is Noémihez.

KépKép
KépKép
madar
 
 


Süti: gratulálok a szép méretekhez. :)
Tudod, mit mondana most Floranan, ha olvasta volna az utolsó bekezdésed? :wink:
Egyébként szerintem ne várj addig, mert akkor ott lesz a gyerkőc, akkor meg arra figyeltek. Kérdezd meg, beszélgess vele róla. Hmm? Mit szólsz? :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


ma beszabadultam a dm-be és ott hagytam 10ezret a kórházi eü csomagomra:
Kép

sutimano76
 
 

 
 

Amúgy az én védőnénim aranyos, nem csak a babával foglalkozik. Volt már nálam többször is, mindig érdeklődik, hogy vagyok, próbál jó tanácsokat osztani, bár egyetértek: ezeket a tanácsokat meg kell szűrni. Pl engem diétára fogott, mert 6 egész valamennyi lett a 120 perces cukrom. Azt mondta, mérjem a kaját, és a 170 g szénhidrátot 6 felé osztva egyem meg. :S Én meg örülök neki, ha napi kétszer enni bírok hányás nélkül. Na meg hogy ne szabad majd a babának inni adni, ha cicizik, mert leszokik a ciciről.... :S Majdnem megkérdeztem, hogy nem szomjas, miután evett? Én legalább is még a levesre is iszom.
De összeségében nagyon aranyos, és segítőkész.

KépKép
Kép
scooper
 
 


[quote="madar"][ írta:madarb]Scooper: üdv. közöttünk :) és gratulálok én is Noémihez.


köszönöm :D viszont gratulálok :)

KépKép
Kép
scooper
 
 


Bibi, tök jó kis programot szerveztetek mára, nagyon jók a képek is :)

Erika, sajnálom a rossz időt, de tényleg a lényeg, hogy kicsit tudtál pihenni.
Fiacskád hogy van?

Süti, gratula a szép méretekhez, és örülök, hogy volt uh, nagyon szorítottunk nektek, hogy legyen :wink:

Zsófiéknak nagyon örülök, köszönjük a híreket. Csak így tovább a kis csöppségeknek, ilyen ügyesen.
Vendég
 


Hát sajna Madar,apa nem tudja miért én folyton noszogatom akár a beszélgetésre,akár a másra.De gondolom,most a hülye meló miatt is ,a pénz miatt is jár az agya sztem,és még itt egy új helyzet neki,lesz egy babája,hát sztem ezek együtt sokallták be.reggel elmegy dolgozni,hazajön,fürcsi,kaja és már be is aludt a tévén.Esedékes neki egy kontroll a körzeti dokinál,hát majd rákérdeztetek erre a sok alvásra.

sutimano76
 
 


Süti: tudom, hogy sok ez így neki, meg biztos, hogy - pláne egy ilyen helyzetben - a pasik nagyon érzik, hogy Ők a családfenntartók, és akkor most mi lesz, de valahogy jó lenne kimozdítani ebből a helyzetből, és nem elsősorban a "kényes téma" miatt.

KépKép
KépKép
madar
 
 


Hát majd megpróbálok segíteni,de semmit nem erőltetni.Nem egy lelkizős,pedig belül sokminden fel tud gyűlni neki,de valahogy nem beszél róla!!!Sokszor a gondolatolvasási képességem segít megfejteni a rosszkedvei okát.

Köszi Boboka,a drukkokat,úgy örültem hogy láthattam,de megint az arca előtt tartotta a kezét,utálja az uh-t.Apa nem akar 4d-re menni,de ezek után talán értelmetlen is lenne,mert egy idő után a lábát is odateszi,csak hagyjuk békén.

sutimano76
 
 


Scooper! A levesre én is szoktam inni!! :lol: Majd megkérdezem tesómat, h. lehet-e tejci után inni, bár itt is biztos sokan tudják a választ.

Süti! Szuper eredmények, örülök nagyon! Egyébként nálunk is hasonló a szitu, mint nálatok, apa fél, h. nehogy baja legyen a babának, ill. emiatt előbb jöjjön, így leálltunk egy ideje...

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Süti: Bernadett már most határozott csajszi. :)

Képzeljétek, ma én is komoly lépéseket tettem a készülődés terén: Julcsi bölcsőjét megőriztem, csak éppen anyáéknál állt a padláson. Ma előbányásztam, hazahoztam, letakarítottam. Elhoztam a már kiválogatott ruhákat is, és kimostam őket. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


No meg,ha a "barátai" nem csak akkor foglalkoznának vele mikor segítség kell,hanem mondjuk kihívjuk őket hozzánk és ki is jönnének,az biztos jót tenne.Szerintem egy kis kikapcsolódásra,vagy egy fiús traccspartira lenne szüksége.De inkább új barátokra szert téve,az meg nem egyszerű.

sutimano76
 
 


Bocs hogy ilyen darabos vagyok,de sz...kodik a net.

Köszi Peppino,Most még tökre megértem,mert tudom hogy viszonyult a női nemhez és a kényes témához,de azért bízom benne hogy szülés után rendbe jön.Nálatok is.

Scooper ,a 06-53-505-200-as számot hívtad???Nekem olyan 10-11 körül mindig sikerült.

sutimano76
 
 


Madar,nagyon ügyi voltál akkor,mostmár ne állj le,folytatsd.Julcsi mit szólt???

sutimano76
 
 


Igazad van Süti, a barátok is sokat tudnának segíteni, ha lenne olyan. Sajnos mindig a nehéz helyzetekben derül ki, hogy inkább csak ismerősök, haverok vesznek körül, barát alig. :(
De az nagyon jó, hogy megértő vagy és nem cseszegetésnek, meg elvárásnak érzi. Ha így oda tudsz és fogsz rá figyelni a szülés után is, nem lesz gond. Valahogy azt érzem, hogy be kellene, hogy induljon a pozitív spirál - új munka, új ismerettségek, új barátok ... ez mind hatással lenne az önbizalmára, a kedélyállapotára ... lehet, hogy éppen Bernadett indítja majd el. :) :wink:

Julcsi nagyon aranyos volt, segített mosni, teregetni, nagyon készül a kistesóra. Néhány napja először le is rajzolta, barna haja volt, a kiságyban feküdt, Julcsi állt mellette, virágok voltak a kezében én és apa mögöttük álltunk ... és engem jó nagy cicikkel rajzolt, merthogy "abban van a tejecske" :lol: :wink:

Peppino: és hol a női leleményesség? :) :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Süti: nem állok le, kösz a bíztatást, jelentős szerepetek van az eddig elért eredményben is. :) Julcsival és apával vasárnap babakocsi néző körútra indulunk, és szerintem ha azt nem is vesszük még meg, nem fogunk üres kézzel hazatérni. :) Majd mindent lefotózok én is. :wink:

Most viszont nagyon fáradt vagyok, megyek aludni. Jó éjt és jó alvást Nektek.

KépKép
KépKép
madar
 
 


[quote="sutimano76"]S írta:sutimano76cooper ,a 06-53-505-200-as számot hívtad???Nekem olyan 10-11 körül mindig sikerült.


aham..azt hívtam, meg találtam egy másikat is, de azt sae vették fel...de majd hétfőn restart :D

KépKép
Kép
scooper
 
 


[quote="peppino"][ írta:peppinob]Scooper! A levesre én is szoktam inni!! :lol: Majd megkérdezem tesómat, h. lehet-e tejci után inni, bár itt is biztos sokan tudják a választ.

semmi baja nem lesz, ha iszik tejci után, csak ez most a módi, sokan be is dőlnek neki, aztán meg nem győzik nyugtatóval, mert állandóan ordít a gyerek a szomjúságtól. Amúgy meg ha nem kell neki, ugyse fog inni, de azért nem árt megkínálni vele, főleg nyáron, 200 fokban.
Ma belegondoltam, hogy még 8 hét, és szülünk, és megszólalt a vészsziréna! Kajak parás lettem... félek tőle, de már túl is lennék rajta... sehogy se értem én ezt :shock: de aztán megnyugtattam magam: ha már bement, bizony ki is fog jönni :lol:

KépKép
Kép
scooper
 
 


Köszi a dicséreteket csajok. Lilla nevében is :)

Szopi és itatás: ha igény szerint szoptatsz, akkor nincs nagyon szükség plusz folyadékra (pl Lilla első nyáron nem kért, csak szopit, még vízet sem ivott, nemhogy mást ... jelezte, ha szomjas,és akkor mellre tettem ... az anyatej első része hígabb, ezzel oltja a szomját, ha tovább szopizik, akkor jön a tápanyagdúsabb tejcsi, és ez minden szopizásnál előről kezdődik ... azért, amikor 35 fok volt, én is próbáltam pohárból vízzel kínálni, meg kiskanálból (én nem adtam neki cumisüveget :) ... de nem kellett neki ... a kutacsát folyamatosan vizslattam, mert ha nagyon szomjas a baba, akkor jó tudni, hogy a kutacs kicsit "behorpad" a fején ... és igen, volt, hogy másfél óránként szopizott egy kicsit, de teljesen világos volt, hogy szomjas, azért kéri a cicit ... mondjuk szinte 2 éves koráig én csak vizet adtam neki inni, aztán amikor elválasztottam, akkor kapott tehéntejcsit is, és elkezdte inni a frissen facsart gyümileveket, meg a gyümölcsteát, de most is főleg vizet iszik, ha szomjas ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Madar: de igen, ott voltunk, most először, de még fogunk oda menni máskor is :)

Ezek szerint ti is ismeritek a helyet ... :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Süti: örülök, hogy minden rendben van Bernivel !!!!!!! :) ... szép méretek ;) ...

apa-téma: van olyan pasi, akit nem zavar, és van olyan, aki retteg, hogy megüti, megsérti a gyereket ... hiába tudja, mondod neki, hogy nem érheti baj a picit, tudat alatt a félelem ott munkálhat benne ... főleg így, hogy az elején gond volt ... ezzel nincs semmi baj, el fog múlni ... csak azért az intimitásnak vannak más formái is, még ha félti is a gyereket, van egyéb módja annak, hogy kényeztessétek egymást :oops: :lol: ... erről pedig nem szabad hónapokra lemondani ... én mindig azt mondom apának: ami jó nekem, az ugyan olyan jó a babónak: kap egy jó adag boldogsághormont ő is :):):) ... szerencsére nálunk nem kell 2szer mondanom :oops: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Nem tudom, illik-e "Mabe jó reggelt"-je előtt írni :wink: , de nem tudtam aludni, már legalább 1 órája ébren vagyok, és amilyen fáradt voltam, na pont olyan rosszul is aludtam. :?

Szopi és itatás: csatlakozom Bibihez, én is úgy hallottam, hogy az első, hígabb része a tejcinek oltja a szomjat, utána jön a kaja. Julcsinak az első hat hónapban szerintem én sem adtam semmi mást, bár ez oly régen volt. Szerintem azonban, ha csak a tejci mellé csak vizet adunk és tényleg azt sem cumisüvegből, meglennék lepve, ha emiatt bármelyik baba leállna a szopiról. :wink:

Bibi: ismerem bizony. Nagyon jó kis hely. :) Picit beljebb az erdőben van egy ún. kulcsosház, sokáig az a mienk volt, aztán nem sokkal Julcsi születése után ún. "portfólió-tisztítást" végeztünk, mert már annyi mindennel foglalkoztunk, hogy az kezdett nagyon sok lenni, így fájó szívvel többek között ettől is megváltunk. :( Viszont a Kuha-tanya mély nyomot hagyot a családban. Volt egy cicánk, amit onnan kaptunk, és mivel olyan nagyon viccesen, torzonborz módon volt szőrős, Rumcájsz nevű mesefiguráról Rumcinak neveztük. Julcsi Rumcit nem ismerte, mert nagy kandúr lévén, hamar baja esett az állandó csatangolásban :( azonban képeket mutattunk neki és sokat hallott róla. Julcsinak a sok kedvenc alvóka között van egy legkedvesebb, egy cicus. Ha nagyon boldog, vagy beteg, esetleg baleset éri, vagy elutazunk apával, biztosan Rumcit viszi az ágyba, amolyan anya pótlék. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Jó reggelt!

Hűűűű,mit kapunk,hogy beelőztük Mabet Kép Biztos jót alszik apácskával és Imolával együtt,hogy nincs az a nagy meleg.

Megint jó kis traccsparti volt itt este.Én fél 10kor már arcra estem.

Scooper,kitartóan tessék hívogatni őket :wink: .Olyan nincs,hogy soha.Nem értem,hogy ez nálunk miért megy ilyen nehezen.

Kriszta,na igen,a szülés utáni + kilókkal nem lesz gond.Így is 5,5 kilonál járok,most akkor lehet nem is hízom majd.Megjegyzem,tegnap 2 szer mértem a evések után,és 6alatt volt.Szóval nem értem én ezt.Mindegy,annyira tényleg nem vészes.

Süti,Te már nagyon jól állszKép .Kórházi pakkk?Gratula szép méretekhez.Tessék Bernivel megbeszélni,hogy merre van a kijárat :lol: :lol: :lol: Forduljon szépen arra.

Madar,legalább már Te is elkezdted.Lassan nekem is el kellene.Már babaruhák vannak,de még a szatyrokban.

Kép
v.andi
 
 


Kép
Vendég
 


Jó reggel, én is beelőzök, Mabe, bocsi :):):)

Andi: te vékonyabban fogz kijönni a kórházból, mint amikor teherbe estél, ezt már most borítékolhatod ... mennyi volt a 120 perces értéked?

én 9.5 kg plusznál járok, ha egy dekát sem fogyok szülésig, akkor is kb annyi leszek, mint, amikor terhes lettem :lol: :lol: :lol:

Madar:most megint csak ledöbbenek, milyen kicsi a világ :) ... mi pont egy éve költöztünk Szadára, és tavaly nyáron szinte végig itt voltak a mesterek, nyár vége lett, mire befejezték a házat ... nem csatangoltuk be a környéket, szóval, olyanok vagyunk ilyen szempontból, mint az újszülött, akinek még minden vicc új :) ... a neten keresgélünk folyamatosan, hová lehetne kirándulni, így találtuk a Kuha tanyát is ... jó választás volt :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Jól van, megnyugodtam ... Mabe is megjött a reggeli KV-val :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi, 8,8 volt :oops:

Mabe,jó reggelt :lol: :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 


[quote="v.andi"]J írta:v.andió reggelt!

Hűűűű,mit kapunk,hogy beelőztük Mabet Kép Biztos jót alszik apácskával és Imolával együtt,hogy nincs az a nagy meleg.

Megint jó kis traccsparti volt itt este.Én fél 10kor már arcra estem.

Scooper,kitartóan tessék hívogatni őket :wink: .Olyan nincs,hogy soha.Nem értem,hogy ez nálunk miért megy ilyen nehezen.

Kriszta,na igen,a szülés utáni + kilókkal nem lesz gond.Így is 5,5 kilonál járok,most akkor lehet nem is hízom majd.Megjegyzem,tegnap 2 szer mértem a evések után,és 6alatt volt.Szóval nem értem én ezt.Mindegy,annyira tényleg nem vészes.

Süti,Te már nagyon jól állszKép .Kórházi pakkk?Gratula szép méretekhez.Tessék Bernivel megbeszélni,hogy merre van a kijárat :lol: :lol: :lol: Forduljon szépen arra.

Madar,legalább már Te is elkezdted.Lassan nekem is el kellene.Már babaruhák vannak,de még a szatyrokban.


Andi: Imolának ez egyenesen őszi időjárás :) ... én úgy látszik Krisztivel és veled "égek" egy hőfokon: nekem az ilyen idő a kellemes, 27 fok fölött csak vegetálok ezzel a nagy pocóval :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibiesbrumi 2009.07.11 07:09-kor.

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Andi
Kitartást a diétához!
Ma is ébredtem korán, már egy adag ruha ki is lett teregetve... csak a gépet nem kapcsoltam eddig be... :wink:

Erika
Eső?????
Nálunk folyamatosan szép, napos idő van :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lábamat nem szorítottam össze :oops: (rosszalkodtunk apával :wink: )
Imola viszont még a pocakomban van!

Bibi
Nagyon jók a képek! :lol: :lol: :lol: :lol:

Dorka
Milyen izgalmas lesz akkor a topik, mikor születnek sorra a babák :lol: :lol: :lol: :lol:

Süti
Beszéld már meg Bernivel, hogy ne keresztben feküdjön!
Szép méretei vannak!

Madar
Nem kell jegyzetelni :wink:
Én pl. két ablakban nyitom meg a fórumot...egyikben írok, másikban olvasok...és így talán nem marad ki semmi fontos :lol: :wink:

Scooper
Igény szerint szoptatott babának nem kell a tejcin kívül mást adni!
Az anyatej egyben innivaló és ennivaló is!
Érdemes előre olvasgatni szoptatásról dolgokat! Ne úgy kezdje az ember, hogy nincs infója!
www.lll.hu
www.szoptatasert.hu
Sok hasznos tudnivaló van ezeken az oldalakon!
Vendég
 


[quote="v.andi"]B írta:v.andirumi, 8,8 volt :oops:

Mabe,jó reggelt :lol: :lol: :lol:


hm, hasonlóan hozzám: nekem 8.7 :? ...nem baj, ez van, minden rendben lesz, csodás babáink lesznek :lol: :lol: :lol:

Apropó: Annáról tudunk valamit? ... ott maradtam le, hogy beteg a férje ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Andi, persze h alacsonyabb, hisz ott 8,8-nál 75gr glükózt ittál. Egy160-as diétánál nem eszel meg 75gr ch-t egyszerre.

Brumi, Lilla nagyon szép!

Scooper, üdv közöttünk! Véleményem szerint 6 valamennyi cukornál 170-es diétát tartani durva és minek?!
Neked még mindig tart a hányós korszakod, vagy visszajött újból? Viszont egyél, mert az alacsony vércukor jobban árt a babának, mint a magas.

Suti, minek költöttél ennyit a kórházi pakkra? Ezt olcsóbban is meg tudtad volna úszni szerintem, bár ezt mindenki maga dönti el.

Képzeljétek, már nem divat köldökcsonkot ápolni, ez a legújabb a bababarát kórházakban.
:shock: Csak ha büdösödik akkor kezdenek vele valamit.

Kép
kata05
 
 


Kriszti: Luca a második képen tiszta Kisati :lol: :lol: :lol: ... már itt a pociban látszik, hogy van némi közük egymáshoz :lol: :lol: :lol:

Kata: 75 gr cukros lötyi után is 7.8 alatt kellene lennie a cukornak: ez csak azt jelzi, hogy a vércukorszint nem esik vissza, ahogy kellene ... ebédre 50 gr ch-t lehet enni, ha gond van, az is feldobja 8 fölé (szerintem ... de bocsi, ha nincs igazam ... Mabe ??? )

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Brumi, sajna ezzel én is tisztában vagyok, de én arra reagáltam így Andinak h írta tegnap nem ment 6 fölé a cukra, de nem is evett meg egyszerre 75 gr glükóznak megfelelő ch-t. Illetve itt az sem mindegy mennyivel az étkezés után mérte, illetve lassú v gyorsan felszívodó ch-t evett.

Kép
kata05
 
 


[quote="kata05"]
írta:
kata05Képzeljétek, már nem divat köldökcsonkot ápolni, ez a legújabb a bababarát kórházakban.
:shock: Csak ha büdösödik akkor kezdenek vele valamit.


Erről még nem is hallottam, szerencsére!

Én beszereztem már fertőtlenítőt, steril gézlapot hozzá...
Vendég
 


Mabe: zseniális az ötlet a jegyzetelés helyett. Köszi. :) Meg a linkeket is, én ugyan már szoptattam egy évig, de nem árt az ismétlés. :wink:

Köldökcsonk: :shock: és ha büdösödik, akkor már nem késő :roll:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Hát ezt a köldökcsonkos dolgot én sem hallottam még Kép Kép Kép
Ez tök undiiiiiii.Miért várjuk meg,míg büdösödik :?:

Kép
v.andi
 
 


Csak egy dolog, mert elfelejtem:

Mintha lakna valaki Halásztelken... Ha igen: nyílt DM a tököli repülőtéri Tesco-nál, és most 3 napig nyitási kedvezmény van (júl. 9-11-ig, azaz ma utoljára), ez 20 %-os kedvezményt jelent. Szóval érdemes elnézni, jól el is vannak látva (pelusokkal is).

Astrid

Kép
astrid
 
 


Ez a legújabb dolog, pl. a Péterfyben, mert h Amerikában is ez van. Annyiból áll az ápolás h letörölgetik nedves ruhával. Szegény tesóm is furin nézett mert az első kisfiánál még nem volt ez. Ráadásként ha büdösödik akkor már ugye bakteriális fertőzés van.

Kép
kata05
 
 


[quote="kata05"]E írta:kata05z a legújabb dolog, pl. a Péterfyben, mert h Amerikában is ez van. Annyiból áll az ápolás h letörölgetik nedves ruhával. Szegény tesóm is furin nézett mert az első kisfiánál még nem volt ez. Ráadásként ha büdösödik akkor már ugye bakteriális fertőzés van.


http://dokimami.wordpress.com/2009/03/16/koldokapolas/

Köldök fertőzésből súlyos, életveszélyes állapot alakulhat ki a babáknál!!!!
Vendég
 


Egyénként beszarás,hogy majmoljuk az amerikaiakat.Holott,nem is biztos,hogy minden úgy jó,ahogy ők csinálják.Szólni kellene a Péterfy igazgatójának,hogy ez nem amerika :lol: :lol: :lol:

Mennyi idő alatt áll rá a szervezet arra a mennyiségre,amit a diéta alatt eszik? 7 kor ettem,és perforálok,olyan éhes vagyok Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára v.andi 2009.07.11 08:15-kor.

Kép
v.andi
 
 


ezt elszőkéztem :oops: :oops: :oops:

Kép
v.andi
 
 


Boboka!

Mi tavaly kaptunk 40 eFt-os csekket az Elműtől, az volt a szerencsénk, hogy van másik fogyasztási helyünk (építkezés) és ott 25 eFt túlfizetésünk votl, és a kettőt össze tudtuk hozni, azaz levonták a számlából a túlfizetést. Idént nagyon tartottam tőle, hogy mit hoznak ki, mert nagyon nem kellett volna egy ilyen számla (plusz nagyon figyeltünk arra, hogy csak annyi minden legyen bekapcsolva, ami kell, csak egy számítógépnek kellett állandóra bekapcsolva lenni, mert a párom arról intézte a céges levelezés). De szerencsére csak +2 eFt-ot hoztak ki.
Viszont ezek a leolvasós dolgok érdekesek, most 2 hónapig nem kell vizet fizetnem, mert annyival többet fizettünk (pedig azt 3 havonta olvassák), és azt számolom, hogy októbertől 3 hónapig nem kell majd gázt fizetnem, annyi lesz addigra a túlfizetésem... De inkább az legyen, mint hogy nekem kelljen befizetni.


Móka!

Én műr csomagolok a kórházba, de erről talán volt is szó, mindegy, hogy a szekrényben áll vagy egy táskában. A 35. héttől vinni is fogom, ha elmegyek valahova, az autó elbírja, de ha én elindulok itthonról, akkor az nem 5 perces út, és a kórház sem felénk van. Nem számítok koraszülésre, de nekem így megnyugtatóbb.

Kriszti!

Nagyon szép Luca!

Kata!

Védőnő: lehet cserélni. Valakinek kötelező figyelni a kismamát és majd a babát (hivatalból, hisz nem csak "jó" kismamák vannak), de ha nem vagy elégedett a körzetivel, lehet átkérni magadat máshoz. Mondjuk az, hogy bejársz-e hozzá, a te döntésed, de ha nem jársz, akkor valamikor kötelessége keresni, szóval találkozni mindenképpen fogsz vele. Szüléskor meg a kórház értesíti.
Ha nem segítség, akkor kell még neked plusz olyan valaki, aki csak butaságot beszél? A babával az első időben úgyis annyi kétséges dolog lehet, nem gondolom, hogy kell még valaki, aki esetleg egy 20. véleményt mond, és nem is biztos, hogy jót. Az én védőnőm aranyos, de nem először szülök, nemt tudom, milyen lenne akkor. Újat nem tud mondani. Járni is csak azért tartom feleslegesenek hozzá, mert nincs érdemi feladata, csak papírmásolást csinál.
Ja, és hivatalból x órán belül ki kell majd hozzátok mennie, ha a baba megszületett és hazajöttetek.

Babci!

Én úgy tudom, bármeddig lehet házaséletet élni, nem induló szülésnél még esetleg segítség is lehet. :wink: :D
Csak hát a hormonok... :D:D Engem se nagyon ösztönöznek! Pedig a páromnál nem lenne gond, ő nőnek lát! :D:D:D

Taranee!

A bogyós gyümik majd a (baba) hozzátápláláskor lesznek érdekesek, addig nyugodtan edd. Addig még van pár hónap, majd jövőre lesz érdekes kérdés! :)

Scooper!

Igény szerint szoptatott babának nincs szüksége külön folyadékra. A tej első része hígabb, szomjoltóbb. De éppen ezért nem is szabad korlátozni, mert épp elképzelhető, hogy azért szeretne 1/2 óra múlva szopni az előző után, és csak pár precig, mert szomjas. Egy szoptatott kisbabát bármilyen cumi megzavarhat, ezt viszont nem érdemes kockáztatni. Azóval ha valaki akar is adni, azt pohárból, vagy kanálból, de az meg annyira macera... (Nekem eddig egy májusi és egy júliusi gyerekem is van, egyik sem halt szomjan nyári nagy melegben sem. A hangok alapján épp Legoznak a szobájukban. :D:D)
Egyébként a nem vízadás nem mostani módi, sokkal inkább azt gondolom, hogy az lenne a természetes, ha senki nem szól bele. Engem 10 éve senki nem macerált se a szoptatással, se a baba súlyával, se a mennyit kellene ennivel, és netünk sem volt, tehát bőven nem voltam túlolvasott sem. Nem vagyok benne biztos, hogy hallottam azt a fogalmat, hogy igény szerinti szoptatás. Mégis nem az jutott eszembe, ha a fiam 1/2 óra múlva cicizni szeretett volna, hogy jaj, nincs még itt az ideje, vagy víz kell neki, vagy nem elég a hami és adjak tápszert. Megszoptattam. Bármikor, bárhányszor, bárhol...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Astrid: én is így szoptattam Lillát, és így fogom Lottit is :) ... na, mondjuk kaptam is érte hideget-és meleget a sok okoskodó ismerőstől: merthogy így nem szokik semmilyen rendszerhez, ezért nem alszik nap közben eleget stb ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Én is elkezdek csomagolni jövő héten ... sose lehet tudni, olyan gyorsan telnek a hetek ... és én is viszem majd magammal, mert a kórház tőlünk sem 5 perc :shock: :shock: :shock:

Jajj, nem is tudom elképzelni, hogy lesz: én ugye itthon Lillával, apa nap közben dolgozik ... mi lesz, ha nem akkor indul be a szülés, amikor itthon van :shock: :shock: :shock: ... és szerintem az egyik barátnőmet fogom megkérni, hogy legyen velem a szülőszobában, mert Lillát nem fogom tudni kire hagyni ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Micsoda édes zabálnivaló Luca :lol:
Én már készítem fel Fruzsit, ha kijön halálra lesz puszilva, ölelve, dögönyözve stb. és ebben apa még benne sincs :lol:
Örülök, hogy nem vagyok egyedül a szüléses pityergésben. Annyira nem vagyok betojva, valahogy majd csak lesz. Meg ugye, elég jó a túlélési arány a szülő nőknél :lol: :lol:
A kórházi csomagom nekem is alakul, már csak a tisztálkodós cuccok és a pelus hiányzik. Legújabb infóm szerint a MÁV-ban azt nem adnak.
Szerintem nemsoká a babacuccok mosásának is nekiállok, a vasalást viszont majd, de az is lehet, hogy meghagyom anyának, mert a szülés után itt fog sürögni kicsit.
Fel is állítottuk a forgatókönyvet, kit hívok fel, ha menni kell (én is egyedül vagyok itthon), hogy megyünk, ki kit vár meg :lol: Mindenki ott akar toporogni :lol:

Kép
lili34
 
 


Ja, és Andi:) üdv a cuki-táborban! Ajánlom Norbi cuccait. Engem az éhség rohamok közt (ha nem magas a cukrom) mindig megment a túró rudija/müzli szelete, és a joghurtjaiban is egész baráti a szénhidrát! Nekem kellett két hét, hogy ne pusztuljak el két kaja közt. Viszont elég sokat fogytam az első időkben, és a hasamról is lement 7 centi. A fogyás úgy néz ki megállt, legalábbis a múlt héten már nem fogytam.

Kép
lili34
 
 


Kellemes szombat délutánt mindenkinek :)

Remélem mindenki ebéd utáni pihin van :lol:

Süti, gratula a kórházi pipere cuccokhoz, már ennyivel is előrébb vagy :wink:
(csak egy icipici okoskodás: én is néztem a kis kiszerelésű sampont stb-t, de rájöttem, hogy százszor drágábban jönnek ki úgy a cuccok, ha a kis utazó csomagolásút veszi meg az ember, lehet, hogy neked is azért lett ilyen drága - ha nem jól láttam, és nem kis kiszerelésűek akkor bocsi)

Többen írtátok, hogy ti is isztok még a leves után is. Én is :lol: és eddig mindig ki lettem cikizve pl. otthon, hogy hogy lehet leves után inni, de tök jó, hogy nem vagyok egyedül ilyen kacsa :lol:

Madar, neked is gratula, amiért elkezdtétek összeszedni a cuccokat.
Drukk a holnapi babakocsi vásárláshoz :wink:

Astrid, akkor mázlitok volt a csekkel.
Mi ma írtuk fel a villanyóraállást, és még annyira nem böngésztük át, de úgy tűnik tényleg jogos ez a csekk :cry:
De majd jövő héten kiderül minden.
Vendég
 


Boboka!

Leves után miért ne lehetne inni? :shock:

Mabe!

Jól tetted a rosszalkodást, nálam is működnek a hormonok, de én csak az alternatív megoldások híve vagyok ilyenkor... :oops:

Andi!

Ha már nagyon nem bírod kaja nélkül, egyél husit, vagy sajtot pl....

Ma megyek barátnőm babáját segíteni fürdetni, mert egyedül van otthon. 2300 g, olyan pinduri, de nagyon cuki....

Kép
arvaerika
 
 


Ezt találtam egy másik topikban, remélem, nem túl riasztó....(ha igen, bocsi)Viszont szerintem van benne valami, amit az ürge mond...(egy szülész-nődoki írta írta)

"
A szülés fáj. Nagyon fáj, nincs mese. Akárki, akármit mond, a szülés egy rendkívül kellemetlen folyamat. De te is tudod, hogy át kell menni rajta, tehát a kérdés az az, hogy miképpen lehet minimalizálni a fájdalom hatásat rajtad. Mert erről van szó, a pszichológiai tényező ami meghatározza azt, hogy mennyire engeded meg magadnak a fájdalom átélését. Kevés ember (meg kevés orvos is) tudja, hogy a morfium például nem állítja meg magát a fájdalmat, hanem a fájdalom tudatosodását kapcsolja ki! Az is tudott, hogy nagy sporteseményeken sportolók néha repedt végtaggal végigjátszák a meccset, mert a tudatuk annyira másra koncentrál, hogy nem tudatosodik bennük egy megrepedt láb vagy kar által oközött, amúgy rendkívül jelentős fájdalom. És amikor a meccsnek vége van, a fájdalom hirtelen elkezdődik. Tehát a tudaton múlik minden. Az, hogy te akarod ezt a gyereket, és örülsz neki, az mar egy fel gyozelem. Hosszú évek tapasztalata szerint, akik örülnek a gyereknek, jóbban viselik az egészet . A másik felére pedig ezek az egyszerűnek látszó, de egyáltalán nem könnyen betartható szabályok vonatkoznak:

Ne VáRD a következő fájdalamat (méhösszehúzódást). Amikor az egyik elmegy, azonnal irányítsd a tudatodat valahova máshova. A "hovát" neked kell eldönteni. Talán pároddal beszélgess valami MÁSRÓL, ha van TV a szobában, nyugodtan nézd, ha nincs vigyél magaddal rádiót, magnót, CD-t, akármilyen zenét, amit esetleg élvezel. Ne szégyellj mással foglalkozni szülés közben!
Teljesen engedd el magad fájdalmak között. Lazítsd el az összes izmodat, tudatosan. Az ellenkezője sok energiát használ, és a végére amikor nyomni kell, nem lesz, ami többszörösére hosszabíthatja meg a nyomó fázist.

Nyögés, sírás, ordítás, akármilyen variációja ezeknek - úgyan egy természetes reakció, de attól nem fog semmi kevésbé fájni. Viszont növeli a fájdalom tudatosodasat, és szintén nagyon használja az energiát. Egyszerűen utasítsd magadnak vissza, hogy hangokat adjál ki. Helyette csak lélegezzél lassan és mélyeket. Ez nagyon fontos.

Ne vitatkozz az orvossal vagy a növérekkel. Abszolút vesd magad alá Mindennek, amit mondanak. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy nem vagy képes végrehajtani, akkor is hajtsd végre. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy teljesen lehetetlen végrehajtani, AKKOR IS azonnal csináld meg. (A józan ész határain belül persze ()

Számí ts arra, hogy sokáig fog tartani az egész. Nem lehet tudni meddig tart, és sokszor látom, hogy az elején meg mennek a dolgok, de amikor hosszabb ideig tart mint amire az anya számított (valami okból) a kontroll összeomlott.

10cm méhnyaktágulásig minden automatikusan történik. De onnan neked kell kinyomni a gyereket. Ez eltarthat 5 percet, vagy több órát, és ha hiszed, ha nem, rajtad múlik a zöme. És az a legfájdalmasabb rész. Tehát ezt kell leginkább a fejedbe verni. És itt kell leginkább leküzdeni a fájdalomtól valo félelmet. Igen, fáj, igy is úgyis, de ha gyorsan tudod csinálni, hamarabb vége van. Hogyan kell nyomni? A következő hasonlatot szavalom a betegeimnek, jó eredménnyel (ezt): mintha egy borzasztó székrekedésed lenne. Nem vicc. Nem körülbelül úgy, hanem PONTOSAN úgy. Ha széklet jön, nemhogy nem szegyen, hanem annak a jele hogy jól csinálod. Nagyon fontos ODA LE koncentrálni a nyomás erejét. A természetes reakció az, hogy arcba, mellkasba nyomni (szemei kigúvadnak cimű műsor), de sajnos az nem jó. Koncentrálni kell tudatosan a nyomást ODA LE. És minden méhösszehúzódást maximálisan ki kell használni. Mivel nagyon fáj, a természetes reakció egyszer nyomni, aztán elsumákolni a hátramaradó időt. Ne engedd meg magadnak ezt a "luxust". Ha jön a fájdalom, vegyel egy mély lelegzetet, tartsd benn az összes levegőt, és nyomj, OTT LENN, mintha székrekedésed lenne. A fájdalom néha visszatart attól hogy IGAZÁN nyomjál. Ezt se engedd meg magadnak. Minél jobban nyomsz, annal hamarabb történik. Ha elfogy a levegő, gyorsan fújd ki, és ha a méhusszehúzódás meg mindig tart, gyorsan lelegezzel kettőt, a harmadikat tartsd benn, és nyomjál mint egy gőzmozdony. És egészen addig csináld ezt amig tart a méhusszehúzódás. De ha elment, azonnal engedd el magad, minden izmodat, és PIHENJ. Nyomás közben akármilyen hangot kiadni TILOS. Nem, nem azért mert akárkit is zavar, nem erről van szó. A dolog mechanikájáról van szó. Ha hangokat adsz ki, a tudőben lévő levegő
nyomása leesik, és minden jóindulatod ellenere nem tudsz igazán nyomni, de meg úgyanúgy fáj, úgyanúgy használod az energiadat. Tehát meg egy kis nyögést se engedj meg magadnak.

Ha képes vagy mindezt betűről betűre betartani, sokkal hamarabb átjuthatsz a nyomáson mint az átlag. Én néha látok "természetes nyomókat", akik minden átlagot felülmúlva, mint egy présgep tudnak nyomni, és meg az első gyereküket is percek alatt képesek kinyomni. Ne számíts percekre, ahhoz kell az a természetes valami, nem is tudom mi, ami nagyon ritka, de az bizonyítja hogy lehetséges. És amikor már úgy érzed, hogy "innen már lehetetlen, ezt nem tudom tovább csinálni", akkor méginkább csináld tovább. És ne vitatkozz senkivel, csak csináld. Kivéve persze akkor, ha az orvos vagy a növér azt mondja, hogy ne nyomj, ami több okból lehetseges, leginkább ha a baba szívhangja leesik, néhány perces pihenő gyakran segíthet.

Gátmetszés: abszolut bízd az orvosra. Meg akkor is, ha esetleg feleslegesen fogja csinálni. Miért? Mert a felesleges gátmetszés neked úgyan kellemetlen lesz egy ideig, de mindig könnyebbé teszi a baba megszületését. Gyakran tényleg nem kell, de a kétely abba az irányba kell hogy eltolodjon, hogy kell. Ugyanakkor, ha az orvos megpróbál neked jót tenni és azert nem vág, esetleg kritikus perceket veszít, aminek a baba ihatja meg a levét. Tehát ne próbáld az orvost ezen irányba befolyásolni.

Epiduralis:a csabitás majdnem ellenállhatatlannak tűnik. De sajnos nagyon sok olyan esetet láttam, ahol addig minden rendben ment, és utána nem. Ezzel nem azt mondom hogy utasítsd vissza, de várd meg amíg az orvos ajanlja. És ha amúgyis gyorsan megy a dolog, ne vesd el annak a lehetőségét, hogy esetleg anélkül. Kérdezd meg az orvost, hogy használnak-e epidurális narkotikumot. Az úgyan nem kapcsolja ki teljesen a fájdalmat, de nem befolyásolja a szülést. Ha használnak, örömmel fogja "csak azt" adni.

Oxygen maszk: nagyon zavarónak tűnhet, de tartsd az arcodon minden körülmények között.

Csaszar: ha kell akkor kell és kész. Ha a baba bajba kerül, nincs vita, meg kell csinálni. De ha úgy érzed, hogy az orvos vacillál, duplázd meg energiádat, és mond meg neki hogy várjon még egy kicsit. Mikor fordulhat ilyesmi elő? Mondjuk ha nagyon lassan megy a szülés, főleg a nyomás fázisban. A baba úgyan jól van, de valami miatt lassan jön kifelé. Gondolj arra amit mondtam (székrekedés, gőzmozdony) és próbáld meg egy ideig. Lehet hogy erre egyáltalán nem kerül sor, de ha igen, jusson ez eszedbe. Mégegyszer: ha az orvos egyértelműen mondja, csak fogadd el. Ez csak arra vonatkozik, ha ő esetleg belefáradt (van ilyen) és te magad
érzel kételyt a hangjában. Akkor csak őszintén kerdezd meg:"Ez elkerülhetetlen doktor úr, vagy még probálkozhatok egy kicsit?" Meg fogja mondani.

Fogós szülés: sok orvos mar egyáltalán nem használja USA-ban, többnyire a perek miatt. Inkább császároznak. De az igazság az, hogy a fogó teljesen ártalmatlan, ha gyakorlott kezekben van, és rendkivűli módon előnyös a babára nézve. Ma már feltételezni lehet, hogy aki egyáltalán hozzányúl a fogóhoz, az tudja hogy hogyan kell használni. Tehát ne ijedj meg ha meglátod. Borzasztó szerszámnak tűnik, de zseniálisan lett kitalálva. Én meg egyetlen babát, soha sem károsítottam a fogóval (ugyan ritkán használom csak, de ha kell akkor szószerint életmentő lehet).

Na és ha most megijedve ülsz a computer előtt, akkor majdnem elértem a célom. Akkor még egyszer, még kétszer, még háromszor olvasd ezt el, minden betűjet verd a fejedbe, és garantálom, hogy jobban fog menni mint ezek nélkül.
"

Mr. Spock (Gábor)

Kép
arvaerika
 
 


Erika

Jó a leírás...de... meglátszik, hogy orvos írta...

Ne vitatkozz az orvossal vagy a növérekkel. Abszolút vesd magad alá Mindennek, amit mondanak. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy nem vagy képes végrehajtani, akkor is hajtsd végre. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy teljesen lehetetlen végrehajtani, AKKOR IS azonnal csináld meg. (A józan ész határain belül persze ()

Ezzel vitatkoznék....
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?