Új privát üzeneted érkezett!

Baba: a 300-as Gonal nekem is 75-el volt túltöltve! :wink:

Nyulasz: sok boldogságot! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


A'szem nagyon szőke vagyok, de hogy a rákba' kell a gmail-es oldalunkra képet felrakni, mert akartam felrakni, amin fejem is van (mert van ám olyanom is, cserkészbecsszó :wink: ), de béna vagyok, nem lelek ilyen funkciót........ :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nyulasz,

Kép

skrisz72
 
 

 
 

Na kb. egy percig itt volt képem fejjel... De rájöttem közben, hogy kell a gmailre, és töröltem.... :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hahó :P

Mrs Rabbit (Frau Hase) :lol: azaz Nyulasz-szony :lol:
sok boldogságot Nektek!!! :D :D :D

Baba,
akkó' közben Harcika megoldotta a gordiuszi csomót :D (szerencsére, mert én is kutattam ám az agyamban, de nem jutottam dűlőre gonal ügyben)

Hunci,
mitől lettél névtelen? :roll:

tillidian
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a gratukat...flottul ment minden,nem is gondoltam,hogy ilyen egyszerű.Persze az irataimat átiratni biztos macerásabb lesz.

Baba,ha nem légtelenítesz,akkor 75 marad a gonalban,ha légtelenítesz,akkor 37.5.Hajrá tüszikék :D

Rani,édes a kis Gombócod :D Ki a dokid?Nem semmi,mennyi uhut csináltak már?
Vendég
 


Nyuszika!
Nyuszi Úrnak üzenem, hogy vigyázzon rátok! És sok boldogságot!

Skrisz!
Én bevallom neked becsülettel: irigyellek. Egy éve itthon vagyok és lassan kezdem nagyon "érezni". Szóval ha dolgozhatnék itthonról...
Na de a gyakorlati rész: lesz valamennyi segítséged napközben? Mert azért egy fél év körüli baba nem piskóta. Valamelyik nagymama? Esetleg bébiszitter? Ha van minden nap pár óra segítség, akkor szerintem meg lehet értelmesen szervezni a melót meg a babázást. Fel a fejjel!

Többiektől bocs, átlóban olvastam, vacak a hangulatom, igazából nincs türelmem semmihez.
vovanda
 
 


Mindenkinek köszi a választ.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


sziasztok!

Nyulasz,
üdv az asszonyságban! jön az anyaság! :D

Vanda,
a nulla türelmi hangulat ismerős :?
bár most épp nem ez van.


Mi az a gmailes oldal???


Mi tegnap voltunk kontrollon meg szemészeten, rendben vagyunk!
első kimozdulásunk volt, hát nem bántam, hogy apa is ott volt, bénáztam rendesen... :oops:
angel37
 
 


Sziasztok!

Rég nem írtam, ált. csak olvasgatok itt. :oops: Most is Nyulasznak néztem utána, mert minket csak utólag tájékoztatott a jó hírről... :twisted:

Most pl önös érdekből írok :oops: Ráadásul OFF :oops: :oops: :oops: :oops:

Dkata, Mó, látom ti nagyon képben vagytok TB ügyben, tudtok nekem segíteni? Arról van szó, hogy tavalyi fizum kaki volt (kicsit a min. bér felett), az idei viszont annak a háromszorosa. Mivel most ősszel szülök (remélem, minél később), ezért ugye a GYED számításánál a tavalyi béremet veszik figyelembe, és így szánalmas összeget kapnék 3 évig (annyi idő egyáltalán a gyed most? :roll: ). Ráadásul abból még tán adózni is kéne? Valaki azt mondta, hogy igényeljem a gyedet jövő év jan. 2-án, így az idei (bruttó?) bért veszik figyelembe, bár úgy tudom, max 100 ezret kapnék, mert az a plafon. De még így is sokkal jobban járnék. Látom, hogy lehet variálni a tgyással és a táppénzzel, de nem tudom hogyan és meddig. (Pl jan 2-án megyek táppénzre, ha mehetek egyáltalán, akkor az idei bérem 60%-át veszik alapul, plafon nélkül?)

Bocs még 1x az offért, azért nem priviben írtam, hátha más is hozzá tud szólni és / vagy hasonló gondja van. Most biztos utáltok. :oops: Válasz jöhet priviben....

Minden friss kismamának nagy gratula, sokatokkal meg beszélünk máshol. :wink: Pusssz

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana :)
Mivel a gyedet 2010ben kezded, így annak a 2009es bér az alapja, ha idén meglesz a 180 bérezett napod.
A gyed az max. 2 éves korig jár.

A tgyással nagyon nem tudsz variálni. Ha ősszel szülsz, akkor megkezded a szülés napjával mondjuk, addig táppénz, de a 168 nap tygás vége így is úgyis 2010 január utánra esik.

A gyednek van maximuma, a minimálbér 2szerese bruttóban, és abból ugyanúgy, mint a bérből mindent vonnak. (kivéve azt hszem a munkavállalói járulékot, de erre nem tnném le a nagy esküt, utána kellene néznem)

Baba születése után táppénzre nem igazán tudsz menni, ott gyáp van - gyerek ápolásitáppénz - de annak nagyon komoly feltételei vannak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi lányok :D

Rana,igázából itt is csak azért tudják a lányok az esküvőt,mert őket kérdeztem meg hogy működik ez az apasági,vagy a kéttanús gyors esküvő.Ami a babavárással kapcsolatos,azt mindig itt,vagy az ikresen kérdezem,nem szoktam a beültis topicban nagyon elvinni a beszélgetést babás dolgokra,vagy ami hozzá kapcsolódik.
...ezért alakult úgy,hogy itt tudják a lányok...de mostmár ti is :wink:

Angel,szuper,hogy minden rendben :D Bénázás :lol: majd belejössz...szerintem fogok én is eleinte :wink:

Vanda,vacak hangulatot sajnálom.
Vendég
 


Vanda, csak akkor lesz segítségem, ha be kell mennem valamiért a bankba. Akkor jön az egyik nagymama és vigyáz a kicsire pár órát. Egyébként egyedül tervezem megoldani. Aztán majd meglátjuk, hogyan boldogul "SzuperKriszmami". Majd iszom Red Bull-t, hogy szárnyakat kapjak. 8)

Angel, létrehoztunk egy közös oldalt, ahová feltöltheted a babaképeket. Írok privit.

Voltam védőnéninél, minden oké. Két hét múlva kell mennem legközelebb, ha még egyben vagyok. :wink:

skrisz72
 
 


Angel!
Szemészet........szuper, örülök hogy rendben vagytok!! És már miért lennél/voltál béna?? :shock:

Rana!

Viszont sokunkkal meg nem beszélsz máshol, szóval tessék ide is írni néha!! :wink:

Skrisz!

Nekem hetente kell járnom védőnőhöz, már a tököm kivan vele.....hétfőn 1 órát vártam rá. Nem is bírtam szó nélkül hagyni, hogy most komolyan a pisitesztért, meg egy súly-, és vérnyomásmérésért, szívhangnézésért valóban nem mehetnék be soron kívül????? A 10 hetes terheseknek annyival sürgősebb......... :evil:

Vanda!
Sajnálom hogy rossz a kedved :? Okkal, vagy csak úgy??

Nyuszi!
Irat-csere igazából nem annyira gáz, személyi, lakcímkártya, jogsi ált. egy helyen, taj-kártya, adókártya stb. sem olyan vészes. Persze a nagy Bp.-cityben minden macerásabb :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nyulasz: én ezért nem változtattam nevet, hanem a sajátomon maradtam. Semmit sem kellett újra megcsináltatnom. :wink: Meg tuti mindíg a lánykorit adnám meg mindenhol, már úgy hozzám nőtt. :lol:

Ahhoz a gmailes oldalhoz én is kaphatnék elérhetőséget?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, privi ment.

Lois, ma én is magam elé engedtem egy 26 hetes kismamát, mert annyira rohant be Pestre. Majd leszokik róla... :wink: Én már ráérek. Nem rohanok sehová.

skrisz72
 
 


Rana!
GYED maximuma jelenpillanatban 100.100 Ft, és igen, vonnak szja-t. VISZONT: adójóváírást tessék kérni!!!! Az egy picit emeli az összeget. Baba születése után tgyás.

De HA GONDOLJÁTOK:
Ma már nem tudom elérni, de hétfőn felhívom a munkahelyi TB-sünket. Őt éppen nemrég képezték ki a változásokból is és mindent részletesen megkérdezek. Én ezért nem vagyok képben. Ő csak megmondja, mit töltsek ki, meg mit küldjek, a többit meg intézi.

Hangulat: okkal is szar, meg alapból is... Falra mászok magamtól. :?
vovanda
 
 


Angel, szupi, hogy minden ok. :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok Lányok!

A segítségetek kellene.
Ma voltam a dokinál és a progiszintem nagyon lecsökkent (72).
Nagyon aggódok, hogy valami gond lesz felemelték a progimat megint 4 re és kapok még külön gyógyszert is!!!! :(
Nagyon kéne nekem a drukkotok, hogy minden jó legyen!!!!!

Most nem is nagyon leszek fenn szerdán megint megyek addig puszi mindenkinek!

Kép

Kép
raniko
 
 


bénázás:
hordozó, Maki még elveszik benne, nem tudtam, merre húzzam, hogy ül jól, összecsatolás, sapka belecsúszik az arcába, szépen kiöltöztettem, de kicsesztem magammal, mert vehettem föl-le (nemcak szemészet volt, ált. kontroll is), vmelyik ruhafajta még nem megy profin :roll:
fölöslegesen hurcoltam magammal termosztáskában lefejt tejet (+cucc nem hiányzott)
leejtettem a széptiszta pelenkát a koszba :roll: ,
majdnem otthagyunk fél zoknit a szemésznél (leesett) :? :mrgreen:
ja, és annyira mozgolódott a hallásvizsgálatnál, hogy csak cicire téve tudták megnézni :roll: :D
most ennyi jutott eszembe.

Krisz,
köszi, majd nézem! :)
angel37
 
 


Lois :oops: Jó, majd igyekszem....

Vanda, és ez a 100 ezer gyed ez nettó, vagy még ebből vonnak mindenfélét? Csak mert ha utóbbi, akkor megint nem marad szinte semmi.... :? Drága vagy, ha megkérdezed a TB-s ismidet (esetleg az én konkrét esetemről is? Priviben küldjem a konkrét számokat?) :!: :D

Krisz, én is megnézhetem azt a gmailes oldalt? :roll: (Feltölteni mondjuk még nem nagyon van mit.... )

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Angel, mint egy újdonsült anyuci. Ne aggódj, vannak ilyen béna napok. :) Szerintem mindenki bénázik az elején.

Rani, nagyon-nagyon drukkolok. Remélem lóadagot kapsz a progipótlásból. Utrót is nyomod?

Rana, privi ment.

skrisz72
 
 


Rani,és mit mondanak,mitől lehet? :roll: Nagyon drukkolok,nem lehet baj,erre ne is gondolj!

Lois,a tb és adókártyát is le kell cserélni? :? Hetente védőnőhöz :shock: enyém havonta lát,egyszer volt nálunk,és a jövőhéten aktuális megint,de hétfőn felhív,hogy nekem mi a jobb,bemegyek,vagy kijön ő.Szerintem utána már csak ha megszültem akkor talizunk.

Angel,van ez így :lol: szerintem hasonlóan leszek én is,aztán belejövünk mint kiskutya az ugatásba :wink: Fülvizsgálat érdekes lehetett :lol:

Vanda,rendes tőled,hogy megkérdezed.Köszönjük :D

Timi,ja,lehet jobban jártam volna a saját nevemmel,de végülis megmaradt az is,csak eléjött a nyúlapóné :wink:
Vendég
 


Raniko, drukkolok nagyon, bár pótlással tuti megoldható a dolog!

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Köszi Lányok a bíztatást!

Hát azt mondják, hogy elvileg van ilyen, hogy csökken mivel a placenta veszi át majd ezt a szerepet!
Bár sajna az enyém nagyon lement! :(
A babát ma megnézték a dikim szerint még a tegnapihoz képest is nőt!
Ilyenkor fenn áll ugye a vetélés esélye sajnos ha erős a baba akkor is össze eshet a méhem és kilökheti! :(
Nagyon félek!!!
Most mindent megteszünk felemelték ugye a progimat 3-ról 4-re pedig arra vártunk, hogy már csak 2 keljen adni!
Kapok még + 3X1 Dufastont az is segít.
Mit bánom ár komolyan hányszor szúrnak és mennyit csak minen ok legyen!!!!!!!!!!!

Hívtam a nőgyogyim és lehet, hogy szinte jel de csak agusztus 3-tól lesz mert szabin van.(Na én pont akkor töltöm a 12. hetet)

Kép

Kép
raniko
 
 


Jajj Nyulasz ezer bocsánat hatalmas gratula a tegnapi esküvőhöz!!!!!
Sok boldogságot!!!! :wink: :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Skrisz: köszi!

Raniko: drukkolok, hogy a pótlással minden rendben legyen! És úgyis lesz! :wink: Erős baba, bízz benne és pihenj amennyit csak lehet!

Angel: :D mindenbe bele kell jönni! Magamat is ezzel nyugtatom már most!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Rani, nagyon drukkolok. Ne idegeskedj!Puszi

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Rani
drukk-özön!!!! :oops: +++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Nyomsad a progit, és pihizz!!!!!!!

Angel-mami :P
"bénázás" abszolúte megengedett! :wink:
Jót mosolyogtam a hallásvizsgálaton :D

Rana,
dehogy haragszunk! :D Megtisztelő, hogy végre benézel! :lol:
TB-ben sajna én is okításra szorulok :roll:

Vanda-mami
kitartás!!! :roll:

Lois, Skrisz,
húú, de közeledtek! :wink:

tillidian
 
 


Legfrissebb ikres kismamink merre? :roll: :lol:

tillidian
 
 


Rana!
A 100ezer bruttó. Küldj számokat, kérdezősködök.

Angel!
Nyugi, mindenki béna az elején. Nekünk már van lurkó, mégis bele kellett jönni abba, hogy 3-4 gyerekkel hogy lehet gördülékenyen elindulni...

Rani!
Nyugi, nem lesz baj! Szorítunk!
vovanda
 
 


Nyulasz!
Én lecseréltem mindent, de én máshogy változtattam meg, nem ebben a né-s verzióban, és mindig értetlenkedtek, amikor pl. a régi taj-kártyámat használtam. Na meg egyszer családilag kiraboltak minket, és ami még a régi nevemen volt, akkor azt is lecseréltem, mármint az új nevemre kértem (Az adókártyát pl.)
A 34.-ik hétig én is 4 hetente jártam védőnőhöz, aztán arra 2 hétre, azóta meg hetente. :?

Skrisz!
Sietni én sem szoktam, de képzeld el a világ legeslegkényelmetlenebb padját...és ott dekkoltam 1 órát, nettó 33 fokban :?

Rani!

Szorítszorít...bár megmondom őszintén gőzöm sincs ilyenkor hogyan kell alakulnia a progiszintnek...mennyi lenne a kívánatos?? :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Éééééééés Loismami hátralevő ideje egy számjegyűre módosult!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois,hűha 9 nap :shock: :D remélem már izgulsz :lol: Barátnőd bokája gyógyul?
Vendég
 


Nyuszi!
Igen hazaengedték a kórházból, kedves, hogy kérdezed. Keddtől újra itt lesz (mert 100 km-re lakunk egymástól), és majd szórakoztatjuk egymást, mert ő sem lesz túl menőkés a köv. hetekben :)

Nem mondanám igazából izgulásnak amit érzek, csak szeretném, ha már elkezdődne, hogy történjen végre valami... :roll: Bújjon ki, hogy végre lássam :roll:

Puszedlit várom, hamarosan érkezik jön hozzám, azért vagyok már itt ébren hajnalok hajnalán :) :) :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, most már féllábon állva is kibírod! :D

Épp most túrtam át a hoxa oldalt, mert érdekes színekben játszik a lábam. Főleg térdtől felfelé a belső combon lilás az egész és fájdogál érintésre. Olyan, mintha összevertek volna. Aztán most, hogy itt fekszem a kanapén, látom, hogy elhalványodott. Ezek szerint nem tesz jót neki az ácsorgás meg sétálás... Ez a víztől van? Ez visszér? Vagy mi lehet ez? Vagy csak a hajszálerek kitágulnak és ez fájdalmas és színes?

skrisz72
 
 


Skrisz!
Ez fura.... semmit sem találtál róla?? Azért ha fáj is én lehet rákérdeznék a dokimnál.... :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nem, semmi ilyesmi nincs. :roll: Majd szerdán megkérdezem. Jóslófájásaid hogy vannak?

skrisz72
 
 


Azóta semmi..... na nem mintha hiányozna, ha már egyszer fáj, akkor fájjon azért, mert ki akar bújni, ne csak szívatásból :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nekem se fáj semmi. Éjjel alszom. Bár ma 3-kor felkeltem pisilni, aztán 5-ig nem tudtam visszaaludni. De nem a baba miatt. Csak úgy.

skrisz72
 
 


Olivér babának boldog első névnapot!
Vendég
 


Oliver, sok boldogságot!

Lois, hűha, ez aztán izgi.

Skrisz, én nem tudom mi lehet. :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Olivér,nagyon boldog szülinapot kívánok! :D
Vendég
 


NYULASZ! HÉT??Úristen!Holnap már azt fogom észrevenni, hogy a postás hozza a nyugdíjat. (Úgy rohan az idő)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba :lol:
Vendég
 


Lilinek nagyon boldog névnapot kívánok!!! :D
Vendég
 


Nyulaszkám, csaszi lesz?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois
Huuu, de izgi!! :)

Hanna
Olivérnek nagyon Boldog névnapot!! :) Bocsi a becézés miatt :oops: , de akkor Ti hogy becézitek?? :roll:

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Névnapos Babákat Isten éltesse! :D

Lányok,
elutazunk pár napra, csütörtökön jövök, addig vigyázzatok Magatokra, Babákra, Apákra :wink:
Lois, Skrisz, Rátok hatványozottan gondolok!!!! :wink: :roll: :D

tillidian
 
 


Boldog névnapot minden ünneplőnek!

Till: annyira nagy az izgalom az utazás miatt, hogy te még éjfélkor is inkább netezel alvás helyett? :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: