Új privát üzeneted érkezett!

Megmértem a hasam: 118 cm :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Én is: 105 cm :)

Kép Kép
manósziget
 
 


Bibi, nincs új képed? Szép pocód lehet már.

Kép Kép
manósziget
 
 

 
 

Brumi:
Ez lenne az ágy: Kép
Ez a komód:Kép
Ebből az anyagból: Kép
Babkocsi:nem vettük meg,de augusztus 10-én hozzák haza Németországból,mert a Brendonban emelkedett az ára,és kompletten elég húzós most már.A német ebay-on megveszem,a német cégem címére,ingyen kiszállítják,és a ben huros csapat jön haza augusztus 9-én,ők pedig hazahozzák.Pont fele annyiba kerül,mint itthon. :wink:

Kép
v.andi
 
 


Aztaaa,118??? Lesz friss kép??? Enyém ha még csak 100 :roll: :oops:

Kép
v.andi
 
 


[quote="manósziget"] írta:manószigetn is: 105 cm :)


:lol: :lol: :lol: ... na, ez lenne az elfogadható nálam is ... :) ...kezd annyira előre állni, hogy mindennek nekimegyek: nem tudok mosogatni, alig tudok vizet engedni a csapból, és szemből nem fér hozzám a férjem ... :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="manósziget"]B írta:manószigetibi, nincs új képed? Szép pocód lehet már.


Holnap csinálok ;)

Tényleg szép: formás, és még mindig nincs 1 striám sem :) ... csak lassan könnyebb lenne görögdinnye módjára gurulni, mint a lábikáimon menni ... na, de ne panaszkodjak: fogytam egy kilót, az a szülésig még akár 5-8 minusz is lehet ... akkor pedig tényleg alig lesz plusz rajtam az induláshoz képest (most járunk 9.5 kg-nál :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="v.andi"]B írta:v.andirumi:
Ez lenne az ágy: Kép
Ez a komód:Kép
Ebből az anyagból: Kép
Babkocsi:nem vettük meg,de augusztus 10-én hozzák haza Németországból,mert a Brendonban emelkedett az ára,és kompletten elég húzós most már.A német ebay-on megveszem,a német cégem címére,ingyen kiszállítják,és a ben huros csapat jön haza augusztus 9-én,ők pedig hazahozzák.Pont fele annyiba kerül,mint itthon. :wink:


Nagyon szépek a szerzeményeid

Lassan én is teszek fel képet a gyerekszobáról: alakul szépen, még pár dolgot várok az Ebayről, de az már csak dekoráció :)

:wink:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="v.andi"]A írta:v.andiztaaa,118??? Lesz friss kép??? Enyém ha még csak 100 :roll: :oops:


De 2 héttel fiatalabb Barni, mint Lotti ... akkor még nekem is "csak" 112-4 körül volt ... most nagyon beindult !!! :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Andi! Klassz a bababútor!!
Mi kaptunk a barátnőméktől egy kiságyat, de még egy kis átalakításra szorul.
Bibi!! Nagyon nagy a pocód! Én több hetes vagyok, és kisebb! :) Persze ez főként alkati kérdés...

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


[quote="peppino"][ írta:peppinob]Andi! Klassz a bababútor!!
Mi kaptunk a barátnőméktől egy kiságyat, de még egy kis átalakításra szorul.
Bibi!! Nagyon nagy a pocód! Én több hetes vagyok, és kisebb! :) Persze ez főként alkati kérdés...


valószínűleg alapból fele akkora voltál mint én :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Halihó!

Meg vagyok, jól vagyok, köszi :) Csak gyors bekukk, mert mindjárt indulunk Anyuékhoz. Most csak egyre reagálnék, aztán este szerintem jövök :)

Csunyeszka, nagyon drukk!!!!!!!!!!


Ne menjetek sehova, vizes törölközőt tessék a nyakatokra tenni, az valamit enyhít ezen a dög melegen....

vicger
 
 


Csajok!

A poci mérést én nem igazán tartom mérvadónak, mert a hátunk körfogata is benne van, és az meg nekem alapból mondjuk 2* akkora volt mint mondjuk Imolának ( ahogy a képeken látom) Ennek szerintem akkor lenne értelme, ha olyan lenne mint a melltartó méret, ahol van egy körfogat, 70-80 stb, és van A B C D E kosár. Ha lenne pocikosár :lol: is, akkor lenne mérvadó.

Egyébként én 111 cm pocis vagyok!

Kép
babcika
 
 


Timi: hogy van Jancika ?

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Csunyeszka, nagyon szurkolunk! Remélem minden rendben lesz!

A legjobb barátnőm Veronika, vele szülök. Szép név!!!

Már megint 11 órát aludtam, és még mindig olyan lusta vagyok, hogy el sem hiszem!!! Valaki rámtelepedett :) :) Ja, és már megint MELEG van!!! Tudomtudom, nyár van, de akkor is..... :!: :!: :!:

Kép
lili34
 
 


Hát Brumi, köszönöm kérdésed, elvan.

Még jól nincs, mert nem akar enni, de ez lehet a meleg miatt is van, reggel 37.8 volt, ezért adtam neki egy minimális adag nurofent, hogy ne menjen feljebb. Most nincs láza, remélem így is marad. Iszogatni már ivott fél litert, egyelőre békén hagyom, mert már únja,hogy noszogatom.

És Lilla???

Egyébként dokihoz nem viszem, mert csak megtömi minden alkalommal egy adag antibiotikummal, ha vírus, a baktérium, ha csak megfázás. És nem szeretem az antibiotikumot.

Kép
babcika
 
 


Megmértem én is a pocit... 101 cm...

Jaaa és valamelyik nap izgatott, hogy úgy érzem 80 kg vagyok... :? :? :? :? aztán elmentem... megmázsáltattam magam... és 78,2 Kg.... :lol: :lol: :lol: :lol: ennek azért örültem... mégsem 80... :wink: :wink: :wink: :wink:

Úgyhogy eddig van a terhesség kezdete óta 18 kg.... :!: :!: :!: :? :? :? :? (de ha a normál súlyomat nézem akkor több... de nem érdekel.. evan... majd lemegy... vagy nem.... :D :D: D )

Kriszti jó utat anyudékhoz.... :)

Peppino jó neked, hogy a combod nem nő... :) (nekem az is nő... meg úgy minden.... :) )

Andi szépek a bútorok! Ezek még nekünk is hátra vannak.... :?

Babcika... remélem Jancsika minél előbb meggyógyul... sok gyógypuszi neki :!: :!: :!: :!: :!:

Madar... Veronika szép név :!: :!: :!: :!: Teccik.... :wink:
vikiviktor
 
 


Viki!

Köszönöm, gyógyítom, leginkább én is puszival!

A 18 kg plussz, ha nem okoz egészségügyi problémát akkor ne foglalkozz vele. Ha okoz akkor majd igen. Én Janóval 26 kg-ot híztam. Brutál néztem, nézek ki, de egyébként nem volt gond vele. A vérnyomim sem, a pulzusom stb soha nem volt magas. Most + 10 -nél tartok, de úgy,hogy Janóból maradt 15kg. Tehát normál súlyhoz + 25 ismét.

Én is azt mondom majd lemegy. :)

Kép
babcika
 
 


[quote="babcika"]H írta:babcikaát Brumi, köszönöm kérdésed, elvan.

Még jól nincs, mert nem akar enni, de ez lehet a meleg miatt is van, reggel 37.8 volt, ezért adtam neki egy minimális adag nurofent, hogy ne menjen feljebb. Most nincs láza, remélem így is marad. Iszogatni már ivott fél litert, egyelőre békén hagyom, mert már únja,hogy noszogatom.

És Lilla???

Egyébként dokihoz nem viszem, mert csak megtömi minden alkalommal egy adag antibiotikummal, ha vírus, a baktérium, ha csak megfázás. És nem szeretem az antibiotikumot.


Mi sem voltunk dokinál ... Lilla még nem kapott eddig antibiotikumot soha ... most 3. napja beteg, de már sokkal jobban van, ma már nem lázas, és eszik-iszik, most éppen alszik ... jobbulást nektek is !!!!

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Én is " meggyógyul magától" párti vagyok.

Én 10 éve nem vettem be gyógyszert, csak a gyerek az más tészta, mert ott az ő életéért felelek, de úgy szoktam, ha köhög, vagy hasa megy hány, hogy elviszem dokihoz, megállapítja,hogy nincs kiszáradás veszély, nincs tüdőgyuszi, stb, és a receptet meg elfelejtem kiváltani!

Nem felelőtlen vagyok, csak nem akarom gyengíteni az immunrendszerét, meg ugye az antibiotikum a bélflóráját is tönkre teszi.

Kép
babcika
 
 


[quote="babcika"] írta:babcikan is " meggyógyul magától" párti vagyok.

Én 10 éve nem vettem be gyógyszert, csak a gyerek az más tészta, mert ott az ő életéért felelek, de úgy szoktam, ha köhög, vagy hasa megy hány, hogy elviszem dokihoz, megállapítja,hogy nincs kiszáradás veszély, nincs tüdőgyuszi, stb, és a receptet meg elfelejtem kiváltani!

Nem felelőtlen vagyok, csak nem akarom gyengíteni az immunrendszerét, meg ugye az antibiotikum a bélflóráját is tönkre teszi.


én nem gondolom, hogy meggyógyul magától: a homeos szereket kapja, és azoktól gyógyul meg ... de végül is a saját immunrendszere gyógyítja meg ... ha olyan beteg lenne, hogy tényleg kellene, én bizony beadnám neki az antibiotikumot, de eddig még nem volt olyan beteg ... mert ahogy kcist rosszul van, kapja a szereket ... azért 2 nappal ezelőtt megijesztett: ilyen magas láza még soha nem volt, és ráadásul egész nap ... de határozottan jobban van már :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Jobbulást a miniknek.
Én is inkább homeos vagy magától meggyógyulós párti vagyok,de sajnos egy nem kikezelt náthából elég nagy bajok lehetnek.Dani sem nagyon látott még antibiotikumot.

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok,

felraktam a picasa-ra az újraélesztő tanfolyam anyagát. Nem lett túl jó minőségű, de remélem olvasható. Az angelcare honlapján van ingyenes újraélesztő tanfolyam is, ha jól tudom aug.4-én lesz legközelebb.

Csunyeszkának megy a drukk!

Tegnap voltunk dokinál és két 1600gr óriás kiscsaj van a pocimban. Nagyon örülök, hogy már ilyen nagyok.

Most nem tudok mindenre reagálni, mert már 2 órája csak olvasom a tegnapi írásokat ... és már nem fog az agyam.

t-pk
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezem, hogy megjöttünk Füredről.

Erika: A szállodáról csak jót tudok mondani, majd írok bővebben később.
Remélem mindenki jól van. Majd visszaolvasok.

Addig is üdv mindenkinek!

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Viki
Gugli képkereső :lol: :wink:

Babcika
Jobbulást Janónak!

Vandi
Már csak ilyen ez az Imola lány :cry:
Ebéd után viszont aludtunk most is :lol: :wink:
Szépek a bútorok :lol: :wink:

Manó
Jó pihenést!

Peppino
Szerintem, mehetsz nyugodtan UH-ra.

Pocakméret
Függ a magasságtól, a csípőszélességtől, hogy mennyi hájacska van, mekkora a baba...stb. :wink:

Én bírom a meleget. A légkondit se kapcsoltam még be itthon :lol: :wink:
Vendég
 


Gyors bejelentkezés a Balatonról :) :wink: Köszönöm a jókívánságokat és a megerősítéseket a névvel kapcsolatban.

Peppino, Andi: igazából nincs is más név a tarsolyban. Apa mondogatja az Edinát, amivel pont semmi bajom nincs, csak olyan idegennek érzem, nem tudom elképzelni, hogy így hívják a kislányukat. De szerencsére a Veronika neki is nagyon tetszik, sőt már Julcsi véleményével is kalkulálnunk kell, és Ő is áldását adta rá. :)

Beatrix, Manó: köszönjük az információáramoltatási segítséget. :wink:

Viki: kismama agy? ismerős. :) De azért a vezetéssel óvatosan. Nálam még erre az agyféltekére nem terjedt ki, de ami késik nem múlik. :wink:

Babcika: doki/ügyelet :evil: Remélem, azóta javult a helyzet.

Bibi/Babcika: sok-sok gyógypuszi a kisbetegeknek.

Anna: embered jobban van? Tudtok menni az esküvőre?

Manó: ezzel a vérnyomás dologgal mit lehet tenni? Pihi vagy ... ? Jó balatonozást Nektek is, az biztos, jót fog tenni. :) A végeredényt majd megírom.
Tudom, hogy ez nem vígasz, inkább csak nyugtatgatlak, nekünk sincs még szinte semmi. Jövő hétre tervezzük a járgány vásárlását.

Peppino: Hogy panaszkodjak is, időnként muszáj beparancsolnom magunkat Julcsival a szabadból. Ő persze egésznap hajón vagy a vízben lenne, de ez a meleg engem nagyon kikészít. Most sikerült rábírnom, hogy pihenjünk kicsit a hűs szobában, mert akkor este megtudja várni apa befutóját, már ha időben érkeznek.

Floranan: itt nem is volt vihar, csak dörgött, villámlott, de elkerült minket. :wink: Most is dörög :evil: Remélem, apáék nem kapnak belőle. :roll:
Vigyázz az úton Te is, tényleg annyi őrült van mostanában.

Andi: nagyon tetszenek az új bútorok. Ügyesek vagytok. Ha végre beszerzek valamit, isten biz. én is teszek fel fotókat. :)

Ja, haskörfogat: szerintem is ez csomó dologtól függ (alkat, adottságok stb.), én még mindig nem találtam centit, de a múlt pénteken a kórházban megmérték, tehát 1 hete 99 cm volt, már azóta biztos, túl vagyunk a 100-on :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


sziasztok

huhhh nem volt semmi visszaolvasni majd egy hetet..:))))

először is- uuuu nem volt félelmetes a mentőben? eszembe jutott, hogy beparáztam én most a kórházban amikor gyorsan feltettek gépekre mert iszonyat bekeményedett a hasam..... pedig se fájás se mentő nem volt.... - örülök, hogy jobban és még !egyben! vagytok:)))

aztán
mi is megyünk holnap balcsira de a déli partra asszem.... ha a fiúknak kedvük támad füredre menni és valaki arrafelé lesz nyugodtan kiabáljon rám..- én általában megyek bele a világba és nem veszek senkit semmit észre:))) most pocak óta meg:))))) nem is részletezem

ja, madar :) - párom közölte, hogy bármikor feladja az állását ha matrózkodhat férjurad mellett :)) - asszem ez a vitorlázás elvette esze:))))) vagy csak ő is terhes:)
tényleg ti nem vettétek észre párotokon, hogy produkál egy csomó tünetet? nálunk párom igen:))) olyan édes - kiváncsi leszek a szülésre:))))))) lehet jobban ordít majd mint én:))))

olvastam a neten, hogy a magne b6 ban elég kevés a magnézium és hogy lehet veni magnézium pezsit és az használ ha nagyon kemény a pocak - szerintettek?

képzeljétek babó elkezdte kinyomogatni a lábát:)) irtó aranyos - fotós lévén a nagy feladat most megörökíteni a baba lábát ahogy kinyomja a pocakot.... szerintem pár hét és már jól fog látszani - most még csak egy huppli:)))
anyu mesélte én is ezt csináltam, és tök látszott a talpam lenyomata:))) - ha sikerül akkor életem fotója lesz szerintem:)))

ja baba mama ágy - iiiiiiiszonyat drága idehaza (ugyi manó:))) szóval körülnéztem ma a neten és azt találtam, hogy ha bedside crib - ként keresünk rá és ebay- en akkor a 60ezer forint!!! merthogy annyi az lecsusszan 10 ezer forintra.... nna azzé nem mindegy... ilyet taliztam szerintem tök praktikus:
Kép

nektek nem szokott már néha fájni amikor nagyot rúg a babó? én most már néha rá kell szóljak....:)

KépKép
dorkamartini
 
 


ja és láányok....:)))) nem is mesélem....

feküdtem a szülőszobában a szülőágyon:)))) hááát:))) - egészen más bemenni és körülnézni meg egészen más felkászálódni az ágyra és ott lenni..... - fél órát voltam ott műszerezve:)))
tanulság: mindenképpen fogadni kell szülésznőt

pedig ez csak egy keményedés volt és fél óra..... - de nagyon leviláglott milyen is, ki is foglalkozik az emberrel.... - asszem az ember lelkének szüksége van ott egy jó védőnőre

KépKép
dorkamartini
 
 


[quote="dorkamartini"]j írta:dorkamartinia és láányok....:)))) nem is mesélem....

feküdtem a szülőszobában a szülőágyon:)))) hááát:))) - egészen más bemenni és körülnézni meg egészen más felkászálódni az ágyra és ott lenni..... - fél órát voltam ott műszerezve:)))
tanulság: mindenképpen fogadni kell szülésznőt

pedig ez csak egy keményedés volt és fél óra..... - de nagyon leviláglott milyen is, ki is foglalkozik az emberrel.... - asszem az ember lelkének szüksége van ott egy jó védőnőre


Dorka: örülök, hogy jobban vagy !!! ... tényleg tök praktikus ez a kiságy :) ... és hát, ebay ... nem ok nélkül veszek én is ott, amit csak lehet ;)

Talpifotó: az isteni lenne ... láttam egyszer egy ilyen képet ... megmondom őszintén, én akkor azt hittem, hogy ez photoshop ... mondjuk Lillával nem láttam sokat szemből a pocim, nem tudom, kidugta-e így a lábát ... de néha azt hittem, hogy szétszakadok, annyira megrúgott ... odatettem a kezem, és kértem, hogy húzza vissza ... Lottival is kezdődik ez, egyre erőteljesebben rugdos, tényleg olyan, mintha focilbadát kergetne időnként, és beiktat egy jó kis szabadrugást :):):)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Madar: milyen babakocsitok lesz? :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


KB egy óra múlva érkeznek a szüleim, annyira várom őket, több, mint egy hónapja nem találkoztunk ... vasárnapig itt lesznek :) .... szerencsére Lilla jobban van !!! :)

Még egyszer köszi mindenkinek a gyógypuszikat, és az együttérzést :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Magnézium: én magnézium-citricit szedek, napi 3 db-ot, több benne a mg, mint a magneB6-ban. És olcsóbb is talán, ha felíratod.

t-pk
 
 


Haspántról mi a véleményetek? Használt már valaki? Jó, érdemes? Már alíg bírom el a pocim és hol van még a vége....

t-pk
 
 


T-pk ,én kaptam Brumitól egyet kölcsönbe,már egy ideje használom,hosszú bevásárlásnál ,stb.nagyon jó szolgálatot tett.De egész napra nem jó,mert egy idő után nyom.Ilyenkor leveszem.

Brumi,de jó hogy jönnek anyudék,csak az a kár hogy ilyen keveset maradnak.Érezzétek jól egymást!!!!!!

Itt pillanarnyilag szakad az eső!!!Ezt gyorsan elküldöm,mert ki tudja meddig lesz áram,ha nem írok,akkor elment!!!

sutimano76
 
 


Andi, ágy nagyon szuperül néz ki!!!!!

Úgy látszik a Jó Isten csak próbára tett minket ezekkel az anyagi megpróbáltatásokkal,mert az már eleve egy nagyon jó hír volt hogy utalt az apeh,de ma a párom beszélt a főnökével,és úgy néz ki nem kell állást keresnie,mert megkapja az eddigi fizuját,csak nem sofőr lesz,hanem szigetelő.Ez annyiból gáz,hogy a szigetelő munkatársak valószínűleg kevesebbet keresnek és ha kiderül a párom fizuja,nagyon fogják utálni,de a párom sose barátkozni járt egy munkahelyre,majdcsak ellesz valahogy!!!!

sutimano76
 
 


Dorka,de jó hogy kiengedtek a kórházból,az meg még jobb hogy még egyben vagy!!!!
Ágyacska ,nekem kicsit az utazóra hasonlít,viszont a zsebek nagyon hasznosak is tudnak lenni.Ha nektek ez tetszik ne vacilálj!!!Vedd meg!!!

Hát most nem nyitottam meg egy babanetet,hogy rögtön reagálhassak,így most csak ennyi tellett.
Jobbulást mindenkinek,aki beteg!!!

Vicger,tegnap este nekem is feltűnt hogy nem jöttél,ma fel is akartalak hívni,vagy sms-t küldeni,de a végén annyi dolgom volt hogy nem tudtalak.De jól vagy és egyben az a lényeg,jó pihit anyudéknál!!!!

sutimano76
 
 


Madar,akkor éljen Veronika.Nekem is tetszik,a hugicám második neve.
Egyébként még nekünk sincs semmi Barnabásnak.A bútor megrendelve,és ennyi.Lassan elkezdünk vásárolgatni.

Taranee,remélem lesznek képek is a pihenésről.

Dorka,a lényeg,hogy jól vagytok,és otthon vagy.Kíváncsian várom a fotót.Remélem sikerül elkapnod .

T-pk,én is vettem magamnak haspántot.Függőlegesen végzett dolgokhoz (mosogatás,teregetés,jövés-menés) nagyon jó,de máskor én sem viselem.Üléskor kifejezetten kényelmetlen.Nyom és Barnabásnak sem igen tetszik. (nekem ez van:https://ssl.teszvesz.hu/show_item.php?item=621699252)

Itt már nem esti,de dörög-villámlik.

Kép
v.andi
 
 


Andi,olvastad az uzsokis topicot,szép kilátások,ha igaz minden.

Itt esik is dörög is,de nem bánom mert nagyon kellemes hűvös van.

sutimano76
 
 


[quote="sutimano76"]A írta:sutimano76ndi,olvastad az uzsokis topicot,szép kilátások,ha igaz minden.


Süti,ne is mondd,olvastam,és nagy dilemmában vagyok.Pont a párom egyik kedves barátjának volt egy nagyon szörnyű sztorija,az újszülött babájukkal,és a tatarozás alatt levő szülészettel.Nem uzsoki,de a lényegen nem változtat.Születés után 3 nappal elvesztették a babájukat,mert a felújítás-tatarozás miatt fertőzést kapott a baba,és nagyon rossz vége lett.Imádom a dokimat,és természetesen nem gondolom,hogy velünk is ugyanez fog történni,de nem vagyok nyugodt.21-én rákérdezek a dokimnál,és ha esetleg nem lesz jó érzésem,megnézem Kistarcsát.

Kép
v.andi
 
 


Hát én már beszéltem erről a dokimmal és szerinte nem vészes a helyzet ennyire,de lehet hogy tényleg nem ártana augusztusban benézni,addigra ha túl vannak a bontáson,akkor a por már nem lesz,még kiváncsi leszek orsica véleményére,talán pár nap és bejelentkezik.

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mert nemrég értem haza, dög fáradt vagyok, úgyhogy pihizek is le egy picit, lehet, hogy később még felnézek :wink:

Itt hihetetlen nagy vihar és jégeső volt, persze pont vezettem, alig láttam valamit, de túléltük :lol:

Dorka, örülök, hogy már otthon vagytok, nagyon szorítottunk ám nektek, hogy minden rendben legyen.

Csunyeszkának pedig még mindig mennek a drukkok ezerrel :!:

Bibi, Babcika, picikéknek még mindig jobbulást kívánok

Madar, apa időben beért? Meg tudtátok nézni Julcsival?

Pocak méret: nekem kb. két hete (amikor itt kollektíven mértük a pocót) akkor már kb. száztizennégy volt, ha jól emlékszem, majd holnap lemérem újra :roll:

És tök hüle vagyok, múlt héten elfelejtettem pocifotót csinálni, még az e heti sincs meg, de holnap reggel ez lesz az első dolgom.

Alvás: hihetetlen, eddig a terhesség eleje óta szinte minden nap 10 és 11 között keltem, hamarabb nem nagyon ment.
Most meg már jó pár napja szinte hat óra után kipattan a szememből az álom :roll:

Tpk, köszi a leírást, majd megskubizom nemsokára :)

Nyaralóknak, balatonozóknak nagyon jó pihit és jó időt kivánok, Kriszti, jó pihit anyukádéknál.

Taranee, örülök, hogy jól telt a nyaralás :)
Vendég
 


Nem tudtalak most Benneteket végig olvasni, csak gyors helyzetjelentés a versenyről. Apáék befutottak időben, de csak negyedik helyen. Csalódottak kicsit ... de hát a tények azok tények, a mi hajónk nehezebb, rövidebb, erősebb szélben lett volna esélyük, odaérni az első három között. Szerintem nagyon szép teljesítmény volt, bár én is örültem volna .. különösen így, hogy egy ilyen hosszú versenyen 12 óra 36 perc volt nekik, csupán két perccel maradtak le. Nem hibáztak, jól mentek, de ez most ennyire volt elég ... ez van .... fejet kell hajtani és gratulálni a gyorsabbaknak ... és jobban igyekezni majd jövőre ... Egyébként Julcsi is nagyon szomorú volt, mert nagyon drukkolt apának ..., megvárta a befutót, és ragaszkodott hozzá, hogy elkísérje a sajtószobába a felvételre, szerencsére ez a szállodától 1 percre van ... azonnal beájult az ágyba ... alszik .... :) Arra jó volt, hogy újra beszélgessünk arról, hogy bizony veszíteni is tudni kell, egyrészt nem mindig tudunk egyenletesen jó teljesítményt nyújtani, másrészt ha még tudunk is, néha az is kevés, és akkor is oda kell állni a másik elé és gratulálni neki - ezt Julcsi még nehezen tudja elfogadni. :wink:

KépKép
KépKép
madar
 
 


Elszállt minden, amit írtam. :evil: :evil: :evil: Ezt most nem tudom reprodukálni. :oops: Talán majd holnap ... jó éjt.

KépKép
KépKép
madar
 
 


Na, csak megpróbálom újra, mert holnap már nem fog menni.

Dorkamartini: jó, hogy minden rendben Veletek. :)
Vitorlázás-apák: :) Matrózkodás: melyik hajón, a sportosabb vagy a klasszikusabb vonalat kedveli? :wink:
Én vasárnap délig biztosan Füreden leszek, mert vasárnap délelőtt lesz a díjkiosztó és az első tizet díjazzák, szóval ott a helyünk. :wink:
Remélem, sikerült a láblenyomatos fotó, várom. :)

Bibi: lábkidugás nálam is van, és olyan jól el lehet vele játszadozni. :) bár, amikor belémrúg, nem kicsit, na, az nem mindig kellemes .. de szeretjük, mégiscsak a miénk. :wink:
Még nem tudom, hogy milyen kocsink lesz. Jövő hétre terveztem körülnézni. Azt viszont tudom, milyen nem. Julcsival sikerült beleválasztanom. :( Majd most összeírom a számunkra fontos szempontokat, megnézzük a kínálatot és döntünk. De mindenképpen fényképes beszámolót készítek róla. :)

Süti: ez nagyon jó hír, örülök neki. :) jó szériátok van. :D

v.andi: kösz :) egyre biztosabb, hogy Veronika lesz, most nagyon azt érezzük mindannyian, hogy ez a jó választás. :)

Boboka: hát Te hol jártál ilyen sokáig?
Pocifotó minden héten kell? Húúúú, akkor nagyon le vagyok maradva. :oops: Majd úgyis teszek fel fotókat a hétvégéről, akkor majd pótolom ezt is.

Apa most a fiúkkal levezeti valahol a feszültséget. :) :wink: Én még nem vagyok álmos, a kezembe veszek valami könyvet, aztán irány az ágy, talán ez segít. :wink:

Jó éjt, nyugodt alvást mindenkinek. :)

KépKép
KépKép
madar
 
 


Engem nem zavar az antibiotikum, ha kell, még mindig jobb, mint egy olyan betegségi szövődmény, ami az időben nem kezelés miatt alakult ki. Nem szoktam orvoshoz rohangálni, a gyerekekkel sem, ha megyek, annak már oka van (én max. évente 1-szer, ha megyek, de akkor sem kisebb dologgal, mint tüszős mandulagyulladás (ennek szövődménye akár szívproblémákhoz is vezethet)). Szerencsér nálunk a gyerekorvos sem antibiotikum mániás, csak akkor ad, ha a probléma olyan, amihez már mindenképpen kell.
De azért az időben adott antibiotikum semmi kárt nem okoz a gyerek immunrendszerében, az én gyerekeim mind kaptak már, de nem betegesek, sőt! Erre talán a legjobb bizonyíték, hogy a legnagyobbb fiam az elmúlt tanévben összesen 9 órát, tehát 2 napnál kevesebbet hiányzott az iskolából, és nem vagyok benne biztos, hogy ez nem különböző családi programok miatt történt, mert nem emlékszem rá, hogy egyszer is jártunk volna vele orvosnál.

Pociméret: meg kell állapítsam, nekem nincs is olyan nagy pocim. Kíváncsiságból megmértem, 106 cm. És nem is nőtt most sokat (reméljük Dóra baba bent igen :):)), mert két hónapja mérte a védőnő és akkor 100 cm volt. Talán akkor nagynak számított (nekem legalábbis olyan érzetem volt, hogy hirtelen nőtt, gyorsan a köldököm fölé ért a méhem, de azóta inkább a súlyát érzem nehezebbnek). Már fáraszt a bevásárlás (tegnap már iskolás cuccokat szereztünk be, végigjártuk a budaörsi Decathlont (óriási) cipő, melegítő, stb. miatt, meg utána nagybevásároltunk egy Auchanban, hát a végén a pénztárnál már alig tudtam állni, olyan kényelmetlen volt).

Madar!

Azért ez is teljesítmény, gratulálok! :):)

Boboka!

Ilyet ne is írj! :D:D 10-11 körül kelni, nem is tudom, mikor volt olyan. A legutóbb egyszer megadatott, hogy 1/4 10-kor ébredtünk, de ez annyira kivételes. (Ma 5-kor kipattantak a szemeim...)

Süti, Andi!

Ha csak egy kicsit úgy érzitek, a kórház nem megfelelő, inkább váltsatok, még most sincs későn. Biztos fontos a doki is, de senki nem tudja biztosan előre, hogy tényleg ott is lesz a szülésen, akkor viszont egyátalán nem biztos, hogy egy nem megfelelő kórházban jó élmény lesz a szülés. Az utána való pár nap meg egyátalán nem mindegy, milyen körülmények között telik. Nem mondom, hogy szállodai szintű ellátás kell, de nagyon fontos, hogy hogyan állnak a gyerekhez a szülés után (rooming-in, szoptatás), és azért a körülményeknél is fontos pl. a higiéniai dolog (milyen a fürdők, WC-k állapota (ki szeretne épp a kórházban egy fertőzést elkapni), hány ágyra jut egy fürdő, megfelelő-e a szobák állapota).
Én azt gondolom, orvosválasztásnál először kórházat kell találni, ami megfelelő, és utána abban egy jó orvost. Csak sajnos sokszor már az első sem egyszerű... (És nem igaz, hogy jó a pestieknek, mert lehet, hogy nagy a választék, de sajnos a kínálatban már nem a legfelső kategória van nagy számban. Szerintem...)

Astrid

Kép
astrid
 
 


Kép
Vendég
 


Madar
Így is gratulálok a párodéknak! :lol:
Azért egyszer, ha a Balaton felé tévedünk, megnéznénk azt a hajót :lol: :lol: :lol: :wink:

Dorka
Nyugodtan fogyaszthatod a Mg-pezsgőtablettát.
Drukkolok, hogy összejöjjön a fotó!
Én redszeresen arra ébredek, menet közben meg kell állnom, olyan nagyokat tud rúgni Imola :cry: :wink:
Sajnálom, hogy ki kellett próbálnod a szülőszobai létet :cry:

Bibi
Jó anyuzást!
Mi családi összejövésre megyünk a nővéremékhez a hétvégén :lol: :wink:
Nehezen viselném, ha egy hónapig nem találkoznék anyummal :oops:

Süti
Olvastam, mi megy az Uzsokiban. Az ilyen felújítások kellenek, ezt feléri az ember ésszel, de nem könnyű. A dolgozóknak sem. (nálunk vagy 2 éve újították fel a műtőt) :cry:

Astrid
Én is azon az elven vagyok, hogy ha kell az antibiotikum akkor szedjük. De nem egy egyszerű kis megfázásra, vírusfertőzésre (vírusokra nem hatnak az antibiotikumok)
Homeos készítményekben meg hinni kell! Van nálunk egy doktornő, ő profi a homeopathiaban, de engem még nem tudott meggyőzni a hatásosságában :oops:
Pestieknek akkor is jobb...kórházválasztási lehetőség miatt... vidéken sokszor max. 2 kórház közül lehet választani... és ez a jobbik lehetőség... és az meg, hogy kinek melyik kórház, orvos jön be nagyon egyéni...
(én pl. nem mennék a Kútvölgyibe :oops: :wink: )

Hétvégére eltűnök...megszabadítom a társaságot az eszmefuttatásaimtól... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Jó pihenést mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


Napocskásat,hűvösebbet!

Astrid,alapból a kórházzal nincs baj,én 7 éve járok már ide.Barátnőm itt szült a közös dokinknál,tavaly szeptemberben,és minden a legnagyobb rendben ment.Persze nem Telki magánkórház,de semmi kifogása nem volt.Remélem szeptemberig enyhül a felújítás menete,mert nem szeretnék másik dokit keresni.

Madar,gratulálok a párodnakKép Kép Kép .A negyedik hely is szép.A következő versenyen majd még jobb lesz.

Mabe,a holnap reggeli képet majd azért számon kérjük Kép Kép Jó pihenést nektek is.Vigyázzatok magatokra.

Mi reggel 8 kor már megjártuk Vácot,volt egy kis dolgunk.Állati a meleg,így aki teheti,ne nagyon menjen napra.Gyilkos.

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!

Már nem is tudom, hány napja voltam utoljára. Jó sokat írtatok, az biztos.

Ma voltunk dokinál, minden a legnagyobb rendben, zárt méhszáj, méhnyak nem rövidült, tökéletes szívhang és eddig csak 6,5 kiló hízás. :D Pedig nem is figyelek oda az étkezésemre, tegnap jól megetettem Mátét 3 gofrival. :lol: 10 vagy 17-én megyünk majd UHra, dokihoz 4 hét múlva, a 34.héten. Andris ugye kereken a 34.héten született, így az nagy fordulópont lesz nekem, az biztos. Utána már nem parázok azon, hogy ha netalántán előbb érkezne.

Süti, Andi: Bár nem nekem címezted az Uzsokis infot (én is szoktam olvasni azt a topicot is), azt azért el kell mondjam, hogy mi már napok óta ezen rágódunk Apával, mármint, hogy mit tegyünk. Engem riasztanak a beszámolók, főleg a mosdó, WC állapota. :evil: Ma megtudtam, hogy mostmár 24 órában van a kórházban neonatológus, így már a 35.héttől fogadnak, csak előtte kell PIC-es kórházba menni.Mivel Andrist sem a dokimnál, hanem ügyeletesnél szültem, így akkora ragaszkodásom nincs magához a dokihoz, mert már megtapasztaltam, hogy ügyeletes is végezhet jó munkát. Most abban maradtunk (ez aztán lehet, hogy változik majd), hogy járok a dokimhoz továbbra is, mert bízom benne, de ha itthon indul be a szülés (nem NST után tartanának bent az Uzsokiban), akkor valószínűleg az 5 percre lévő Szent Imrébe megyünk be és szülök az ügyeletesnél. Aztán majd meglátjuk a sors mit oszt ki nekünk ezen alkalommal. :wink:

Kép

Kép
hgrita
 
 


Csunyeszka: Sajnálom, hogy ilyen ijedtségen kellett keresztül mennetek. Vigyázz magatokra, mert babóknak nagyon nem kéne kibújniuk.

Madar: Én is gratulálok férjednek, nagyon szép eredmény a 4.hely is! :D Irigykedem a nyaralgatás miatt. :oops: A Vera név nekem is nagyon tetszik, sógornőm is Vera.

Vicger: Jó családozást!

Mabe: Neked is jó rokonlátogatást! Én is annyira megszoktam Anyum jelenlétét, hogy nekem is furcsa mikor már 3-4 napig nem látom. :oops: Ja, és csini pocak! :lol:

Dorka: Örülök, hogy már otthon vagytok! Az ágy nekem is nagyon tetszik, és ha elfogadható áron hozzá tudsz jutni, érdemes próbálkozni vele.

Pocakméret: Ma nekem is megjegyezte a dokim és a szülésznő felesége is, hogy hatalmas pocakom van. Hát az biztos, hogy már kezd néha "terhes" lenni. Andrissal kb ekkora volt a 34.héten. :roll:

Süti: Örülök, hogy pénz állt a házhoz! Azt hiszem lesz alkalmam átélni a várokozhás "örömét" nekem is, mivel fogalmam sincs mikor fogják megállapítani a munkanélküli járadékomat (remélem még szülés előtt), utána mikor kapok majd pénzt, és akkor még arról ne is beszéljünk, hogy TGYÁSt majd ebből számolnak, így az is biztosan csúszni fog. :roll:

Andi: Nagyon szpéek a bútorok, főleg a komód tetszik. :D

Ha valakit kihagytam, bocs, de nekem is kismama-agyam van! :lol:

Kép

Kép
hgrita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?