Új privát üzeneted érkezett!

Adraci :lol: :lol: Apának is legalább ekkorát kellett volna ugrania :wink: :lol: :lol:

Dóri!
Jó strandolást!!!!Elhiszem h hiányzik!Ne is mondd!Nekem minden hónapban van ilyen....

Zsófia drága!
Csani nagyon tündéri! :lol: Címet nézem mánis!

annus11
 
 


de szép Csani is!

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Kép
Ma reggel

Kép
ruciban

annus11
 
 

 
 

Áááá, nagyon jók a a képek! :lol:
Dóri, jó strandolást!

Kép

Kép
adraci
 
 


Sziasztok!
Gyors bekukk...

Böbi! Naagyon köszi a tegnapi vendéglátást! :)

Annus! Örülök,hogy Izával minden ok. Szerintem sok(k) volt neki a tegnapi nap...

Panndi! :evil: Simán átmentem volna értetek!!!

Kép
szkitty
 
 


Itt már megint esik... :(

Kép
szkitty
 
 


Szofi! Ekkkkkkkkkkkkkkorra szemek!!!!!!!!! Gyönyörű!!!!!! :)

Kép
szkitty
 
 


Csani nagyon szép :)

Kitty, hát már mindegy :?
Vendég
 


hahó

Szofi!
tegnapelőtt elvillamosoztam a Feneketlen-tóhoz ;) szivesen csatlakozom én is!
Vendég
 


Szofi,
gyönyörű Csani! Mwkkora szemei vannak, és tök édes, ahogy ráncolja a homlokát!!!
A játszószőnyeg mennyire jött be Neki?
A tali jól hangzik, próbálom magam rávenni, h nekivágjunk Bogival :wink: :)
A képeket én kellékek :arrow: paint-ben szoktam lekicsinyíteni, sztm Nálatok is fel kell, hogy legyen töltve (asszem alap a Windows-nál), és ott kép :arrow: nyújtás/döntés, és itt át tudod méretezni, átlag olyan 30%-re kell, h okés legyen :lol:
És akkor tudsz több képet nyomatni Csanádról! :wink:

Annus,
Iza milyen kis husis!! És olyan, mintha vöröses lenne a haja :D

Adraci,
AndrisMarci is milyen kis drága! Hogy figyel a válladon :) :)

Na Bogikám megint bepilledt a babakocsiban tologatás közben, ma már másodjára, gondolom egint max. 30 percre... :) mostanában ez jön be neki... persze van, hogy ez sem segít, csak a vállon nézelődés :shock:

emese1979
 
 


Dóri, Panndi!

Strandkérdés: ti már voltatok. Picik is fürödtek vagy csak nézelődtek? Ki akarok szabadulni én is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Altatós kérdés: Dniké
Az sztem nem normális, ha egy gyerek EGÉSZ NAP semmit sem alszik!
1. mi az, hogy lusta szopizni? egészséges újszülött jó szopóreflexszel rendelkezik! ha elalszik, keltsd fel! szoptasd gyakrabban! ha üvegből adod, elég neki? mennyia súlya? jól gyarapszik? pisis-kakis pelusok?
2. evés után mit csinál? ha nyöszörög, leteszed, rögtön üvölt? mennyi ideig hagyod sirni? kell kis idő, amig megnyugszik, elalszik. ha már pilled, de még nem alszik, és megszakitod az álomba vezető utat, akkor nem is fog neki menni
3. ha játékidő van, aztán ha látod, hogy fárad, tedd le
ne járkálj vele, ne ringasd, ne "hergeld", lehet már túlpörög, azért sem alszik
4. sir? sokat? vagy nem?

nagyon sok oka lehet a nemalvásnak, kevés dolgot irtál le ahhoz, hogy tudjunk segiteni, de szivesen adok tippeket, ha többet irsz ;)

Nekem kezdetben Luca nem volt hajlandó aludni, csak rajtam. Ahogy letettem, üvöltött. Valószinű az volt az oka, hogy rajtam elaludt, a kiságyban ébredt és nem tudta, hogy került oda... Igy ha látom, hogy fárad, irány a kiságy és ott alszik el.
Ott keljen fel, ahol elaludt! Van olyan, hogy külön kell őket választanom, mert az egyik elalszik az ágyban, a másik nem, a sirásával felveri, ezért kihozom a nappaliba, a játszószőnyegre,
ált. mostanában ez van. De ott ébred, és biztonságban érzi magát mindkettő ;)

Az meg hogy félig görög és kicsi az alvásigénye.. lehet kevesebb, de ne SEMMI! Alvás során érik az idegrendszer is, lassul az anyagcsere, akkor épül be a tejci, stb. Szóval ez sztem lepattintós duma... a szülőknek is kell pihenni!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.07.03 10:24-kor.
Vendég
 


Sziasztok,

Hú nagyon szuperek a talis képek!!!Olyan aranyosak a babák egymás melett!Irigy a tali miatt, nekem erre nem lesz alkalom.

Szofi, Csani annyira cukorfalat azokkal a nagy szemeivel!

Annus, Iza cuki a csajos szerkóban. :)

Az ikrek is édesek és mennyit változtak már.

Adraci, elhiszem hogy be ijjedtél, apa megnem semmi a beszólással :D

Én megfőztem és kész szauna van nálunk,Ármint várom keljen már fel menjünk ki a jó hűvős kis helyünkre, ma nem értem mi van vele álomkór jött rá.
Éngem is érdekel a strand.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Hali!

Na, még nem voltam a blogon. Milyen volt a tali?
Tök kiváncsi vagyok, hogy a babók hogy reagáltak egymásra!!!!!!!!!!!
Meséljetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lili ma f5kor kelt csak....remélem lassan visszaáll a f7es ébresztő. :roll:

Kalloni!
Lehet, hogy kicsit hamar akartam visszaállni....jól ki is fáradok.....nyárra több melót tuti nem vállalok be. De ez egy visszautasíthatatlan ajánlat volt, 4szer annyit kapok érte, mint anno! Szóval ez jó pár hónapnyi zsebpénz....és annyi kiadás van a babára, hogy lesz helye.
Ennek ellenére azért próbálom úgy intézni a napjaimat, hogy amit tudok éjjel csinálok, amikor kisasszony már tentizik.

Niké!
Próbáltátok már az autóban altatást az esti fürcsi-szopi után????????

Panndi!
Imádom ahogy Zsófi alszik! Olyan pózokban képes rá!!!!!! :shock:
Cukorfalat! :D

Annus!
Nagyon csini Iza! Jó a rucija! :lol: Igazi nagylány! :lol:

Szofi!
Mekkora szemei vannak Csaninak! Tök kis felnőttes feje van már, ahogy grimaszol, meg ráncolja a homlokát! nagyon szép baba!

Na, teszek pár képet Liliről....hízik a Drágám.....ez a hülye idő totál kitikkasztja szegénykémet.... :x
Reny!
Ahogy Lili tokásodik egyre jobban hasonlít a lánykádra! :shock: :lol:
Íme:
Kép Kép Kép

Kép
mozza
 
 


Ja!
Még akartam Nikinek írni, hogy Lilimnél is kicsi köldöksérvet mondtak 1 hónapos kontrollnál.....de már a 7 hetesen,amikor látta a doki, azt mondta, hogy szépen alakul....nem lesz gond vele....szóval NYUGI!!!! Sokat változnak még, csak fő az elővigyázatosság, nézzétek mindig, meg jól töröljétek szárazra fürcsi után!!!!

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Jók a talis képek! A legjobban a "babasor" tetszik, szuper!

Az időjárás nálunk is betesz. Szofi, ha Csani olyan sokáig aludt, ne panaszkodj! 3x 2 órát sikerült aludnom, elég "pihent" vagyok... Ebéd után meg vezethetek 200 km-t. Lehet, h több is lesz, ha beugrom dédszülőkhoöz megmutatni Cukit. Útba esik, még nem látták.
Csani hasonalvós fotóján tök olyan mint lyányom: felgyűrt pofi. Édesek.

Mozza, képeken nem látszik rendesen, de Lili szeme barnul?

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Viki!
De szemfüles vagy! :lol:
Igen, a kisasszony szeme határozottan barna lesz. A szemeit totál tőlem örökölte....kb. ennyit, ja, meg a mancsa is totál olyan formájú, mint az enyém.....a többi tiszta apja! :lol:
(azért bíztam benne, hogy az apukája hihetetlen világoskék szemeit kapja....de így sem jár azért olyan rosszul :wink: )

Böbi!
Bence :lol: :lol: :lol: Te honnan ismered? Nekem anno még nagyon-nagyon régen próbált udvarolni....de én nem hagytam.... :lol:
Rendes pasi, rég nem beszéltünk. :?

Kép
mozza
 
 


Mozza, igen, kíváncsi vagyok, mikor kezd változni a szemszín! És Lili a bizonyíték, h a barna szem már ilyen korán kiderül! Asszem, Blankáé már nem lesz barna, mert egyre világosodik. Szal kék vagy zöld lesz, úgy néz ki. :D

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


(Zöldet akarok és apa fekete haját hozzá! Vagy az én szőkémet! :wink: )

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Megyek, befejezem a pakolást.

További szép napot!

p.s.: Többiek is megírhatják, hogyan változik babójuk szeme színe! :)

Anikó

Kép

Kép

Kép
vki17
 
 


Mozza! Ne csodálkozz, hogy hasonlítanak a lányaink, hiszen már a pocakban is egyformák voltak! :lol: :lol:

Talis képek szuperek, nekem is a babasor tetszik legjobban.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Anikó,
jó utat, csak óvatosan!

Boginak vagy zöld (ez a valószínűbb) vagy kék szeme lesz :)

emese1979
 
 


Anikó! Mira szeme még kék, de szerintem bebarnul, mert mindkettőnké barna. Aminának sosem volt kék szeme, ő szürkével született és barna lett. Mondjuk el tudnám képzelni kicsi Mirát kék szemmel és ébenfekete hajjal, de úgy tűnik egyik sem fog megvalósulni.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Szeretjük a pelenkázást :)

Kép

emese1979
 
 


Babasor :lol:

Lili nagyon szép :)

petrus: voltunk strandon, Fruzsi nem fürdött, csak nézelődött, de végig nyugton volt :)

Délelőtt megetettem, tisztába tettem, letettem a kiságyba, és egy órán át bámulta a zenélő forgót a feje felett :shock: Sikongatott, kurjantgatott, nevetett, próbálta megfogni :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, és miről maradunk le.... szuperek a képek a blogon!
Megpróbálok bekapcsolódni ismét...

Szofi, nem bonyolítani akarom, de nálunk is lehet a tali, ha inkább kint lennétek a kertben, csak inkább a reggeli-délelőtti órákban, mondjuk 9-11-ig, akkor még nincc olyan meleg... Szofi, én a délutánt nem merem bevállalni, elindulni bárhova is, mert akkor van a böjt Marcinak, és nem lehet vele bírni... Ha nem, akkor jó talit, legfeljebb szervezhetjük a következőt hozzánk, a (Komjádi uszoda felett lakunk, aki még nem volt nálunk)

Mi jól vagyunk, csak múlt héten is kijutott a vizsgálatokból, és előtte való héten is 1... már tele volt a hócipőm... mindezt szopigondok közepette... A léyneg, túl vagyunk mindenen, szemészeten 5ször! voltunk, vérvételen 3-szor, koponya és hasi ultrahang kontrollon 3-szor, csípőszűrésen 1x, tanácsadáson 1-szer, oltáson 1-szer és most mondhatom, hogy VÉGE a biztonsági vizsgálatoknak, Marcibaba kicsattan, a sárgaásga teljesen oldódott, sehol semmit nem találtak, csak a koraszülöttsége miatt hurcoltak meg minket...

Engedélyt kaptunk az éjjel átalvására,:) mivel már most megkétszerezte súlyát, 5420gramm, és nem sárga a drága:) A doki mikor meglátta legutóbb, csak annyit kérdezett, hogy hova eteti ezt a gyereket? :) Szóval, minden happy, annak ellenére, hogy sokszor kb 100-110ml per kilónyit eszik...

A szopigondok talán megoldódtak, azaz vszínű Marcinak volt kevesebbre szüksége, és azért volt kevesebb nekem is... délutánra igaz elfogy a tejem és szenvedünk, szinte alig van, 5 óra alatt 60gramm, akkor próbálok pótolni, tápszerrel, amit nem igazán fogad el, a cumisüveggel nem tud most épp mit kezdeni, a szoptatnítos kütyüből pedig elege lett, kitolja a nyelvével, inkább bealszik a hosszú küzdelem után a cicin.. ... de késő este, éjjel viszont akkor felkel szopizni, amikor van mit:)

Mozza, ezeket a képeket te csináltad? Szuperek nagyon!

annus, nekünk az első oltásnál volt a legnehezebb pár napunk, teljesen érthető, hogy nem volt s toppon szegény Izus... Na de ez már a múlt:)
vanni
 
 


Juj, Annus... sorry, javítva....
vanni
 
 


Na ilyen érdekes volt a zenélő forgó :lol:

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Vanni!
Engedélyt az átalvásra én is adtam nekik, de nem élnek vele :? sőt... bár mostanában csak 1x kelnek fel, és reggel tovább alszanak, meg délelőtt, aztán délután megy a műsor sztereóban :)
SAjnálom, hogy ennyi helyre kellett vinni MArcit. Nekik 1x volt látás-hallásvizygálat a kórházban, 1 csipőszűrés. Hasi-koponya uh a kórházban, aztán 6 hetesen csak azért, mert fájt Bence pocakja és én gasztroenterológián dolgoztam főleg és bevittem megmutatni, ha már ott votunk, Lucát is megnézték :)
Mi szivesen elmegyünk hozzátok is, ha valahogy el tudom oda tolni a babakocsit ;) vmi busszal elmegyek a Komjádiig is ;)
Vendég
 


Kép Bence alszik

Kép még mindig... [/img]
Vendég
 


Kép Luca-Szunya a kiságyban
Vendég
 


Hú de aranyosak a babák :-)
Fruzsin mindig ledöbbenek, olyan nagynak, értelmesnek tűnik már :-)

Talis képek tényleg jók!

HOgy tudok olyat csinálni, hogy kivágok/lefedek egy részt a képből? Nekem vannak pár perces képeim Kolosról, még a kádban vagyunk és én meztelenül. Ezért még nem látta senki. Ha a cicit le tudnám takarni, már tudnám mutogatni.
pumuklii
 
 


Pumukli,
nekem ami ötletem van - szintén paint-ben van az a radír funkció, azzal leradírozod amit szeretnél, és mentés másként - már kész is.

emese1979
 
 


Izabel alszik...Evett reggel 5kor,aztán 9kor...azóta nem láttam...na jó,néha benézek rá :wink: Kipiheni a tegnapi napot!


Vanni!
Örülök h jól vagytok!Oké,akkor majd hozzád is szervezkedünk!Vagyis szervezkedsz!Tök jó lenne ha minden héten taliznánk vhol,és aki tud odajön!Na???Amúgy hozzánk is lehet jönni természetesen :wink: De szerintem az is jó ha megadunk egy helyet h itt és itt sétálunk ekkor és ekkor,nem tudom a babáknak melyik a jobb!Aztán ha szopi idő van felmegyünk a legközelebb lakóhoz :lol: Jó ötleteim vannak,mi? :wink: :lol: :lol: :lol:

Petra!
Az ikrek tündériek!!!!Lassan nekem is be kéne szerezni egy ilyen babatornáztatót...

Fruzsi,Bogi és Lili meg meseszépek!!!Ez egy csajos nap,róluk ma több képet kaptunk :lol: :lol:

A mi szemünk kékül!Szürkés kék volt amúgy is,de egyre kékebb...aztán meglátjuk!Enyim szemem zöld,apáé kékes.... :wink:

Anikó!
Jó utat.Vigyzz magatokra!!!

Ági!
Ha kell hozzátok is elmegyünk 8) Nekem a vonat ingyen van,hány órás az út??? :wink: :lol: :lol:

Babasor:nagyon cukik voltak,ahogy lepakoltuk egymás mellé őket...És Iza épp nem sírt :roll: Olyan nagy a többiekhez képest...na de mi voltunk a rangidősek!Pety viszont majd 1 hónappal kisebb!És milyen szép nagy baba!Ma meg is néztem h ő azért 4 kiló felett született :lol: Addigra Iza is pont annyi volt :wink:

Ésss,ma csináltam egy gyönyörűséges dolgot...miközben gyártottam szinte végig sírtam...amint kész a konvertálása megpróbálom megmutatni! :wink:

annus11
 
 


Annus, tök jó, hogy van időd csinálni ilyesmiket. Én anno klipet csináltam Zsófiról, most is szeretnék, de... :?
Vendég
 


sziasztok

babák mind gyönyörűek :)

Lara evett 5-kor, 9-kor és délben, mind 100 volt :), közben dm-ben voltunk, kendőben, jó melegünk volt, hazaértünk evett és aztán azóta újra alszik. Minden kaja után van alvás.

szaunát csináltam :) krumplipüré és rántott husi segített:)

Tegnap melegvíz hiányában a fürdés elmaradt :)

Úgy néz ki vihar lesz nálunk, a szél már nagyon fúj, és beborult

panndi Fruzsi is kezd kigömbölyödni :)

tegnap nálunk is fogdosták a nyanyák a gyerek combiját a tescoban, egy pillanatra nem lehet otthagyni 1 méterre sem :)

éjszaka nákunk is nyitva az erkélyajtó, hajnalban jobban betakarom:), amúgy egy bodyban alszik

vanni, jó hogy jöttél :)

dniké üdv itt, én is fejek még mindig napi 5x, csak tejcsit kap még mindig :)

szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Fruzsi reggel 4950 gramm volt, 200 grammokat eszik általában, és egy hét alatt 300 grammot hízott most :)
Vendég
 


petrus görögdinnyét mikortól ehet?, mondjuk úgyis csak jövőre fog kapni, mert mire 3 hónapos lesz, már dinnye nem lesz :)

Lara szeme még mindig szép erős kék :), Éduáé barna, a férjemé is , az enyém is kék, apukámé és nagyanyámé is kék volt.

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Én anno ezt csináltam Zsófinak :)

http://www.youtube.com/watch?v=lRobpYphwFw
Vendég
 


Zsófi tavaly nyáron evett, 10 hónaposan.
Vendég
 


panndi az szuper :), Lara nem hízott sokat, meg anyósom is lefogyasztotta a napi 4x80 g-mal, mert szerinte ennyiszer volt éhes a gyerek, éjszaka meg nem is adott neki, csak tudnám akkor nálam miért eszik meg 100-at, szegénynek be kell hozni a lemaradást :)

szerencsére nem kell mostanában többet vigyáznia rá, a mérleget meg ma visszavittük :)

Édua is ma még csak eszik egyfolytában, a kedvencét főztem :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


panndi ez szuper :) oltári a klaviatúrás és a lavórós kép :)

Emlékszem Édua is imádta a dinnyét, ő 17 hónaposan ette, mivel ő februári :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


edua: anyós :?
Vendég
 


Panndi!
Mindjárt megnézem mit csináltál!Énis szerintem vmi ilyesmit,nevezzük klippnek!Már töltöm fel...de még 1,5 óra :roll: Picit nagy lett :lol:

Itt szakad....

annus11
 
 


Megnéztem!!Nagyon jó!!!Igen,én is ilyet csináltam! :wink:
Hát most Iza 5,5 órás alvása alatt főztem egy pörköltöt meg megcsináltam ezt is.Gondoltam ha ébred akkor folyt köv,de így végeztem vele :wink:

annus11
 
 


Halihó!
Nagyon szépek a csajok,meg a blogos képek is.Csak egy percre jöttem.Muszáj megosztanom veletek.Riki ma hasra fordult!!!!! :lol: Éktelen sírásra jöttem át a kisszobából,mire hason találtam őt,és azért sírt,mert nem tudott visszafordulni. Na csak ennyit akartam.Futok,mert vásárolni kéne ezt-azt.Aztán beváltom a lottóm.Nyertem 5000Ft-ot!Úúúúgy örültem,főleg mivel tegnap a gyerekturiban árucsere volt és otthagytam 17e Ft-ot.Vettem összesen 25db ruhát és 4 sapekot. Van köztük bodytól a kisnadrágig,pólók,mindenféle.Mostantól 3 éves korig.Csomó új cucc volt(még benne a bolti cimke).Szóval kell a támogatás.Na futok is.Szép napot!!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Dinnye....nyami :lol:

annus11
 
 


Ja,nem a csajok szépek,hanem a babák.Nem igazán vagyok magamnál! :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Panndi, ez tök jó! Annus, várjuk a Tiédet is!

Mozza, Bence kollegám volt, nekem nem udvarolt, pedig hagytam volna magam! :lol:

Jövő nyáron málnát és epret nem ehetnek, legalábbis én úgy tudom, hogy 18 hónap előtt nem ajánlott.

A keddi talira csak antitangások mehetnek? :lol: Ha hétvégén jól haladok a melómmal, akkor lehet, hogy csatlakoznék.

Megjártuk a szemészetet, minden oké, kaptam Iringónak is májusra időpontot. :lol: Végig aludt, aranyos volt. Letettem a hajamat, hogy mennyibe kerül a parkolás, 375 Ft egy óra! :twisted: Bedobáltam 650 Ft-ot, mert a múltkor 2 órát kellett várni, erre most 10 perc alatt végeztünk. :twisted:
Vendég
 


nem semmi Lara is déli kaja óta még csak nem is nyöszörgött, még mindig szunyál :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: