Új privát üzeneted érkezett!

Nita,Andi örülök,hogy Ti is osztjátok a véleményemet. :) :roll:

Mia
Mind a 2-ről rossz véleménnyel volt. :? :roll:

És az az igazság,hogy én szoktam is látni, mikor abban viszik a gyerkőcöt az anyukák és szerencsétlenek, ahogy ülnek abban...hát én nagyon sajnálom őket. :oops: :roll:
Persze, akinek nincs autója és kénytelen tömegközlekedni a babóval, annak az sokkal praktikusabb, de ha nem muszáj...de persze ez csak az Én véleményem, meg a dokié, mindenki a saját gyerekének a szerencséjének a kovácsa (na ezt jól megaszontam :lol: ).

De nehogy az jöjjön le ebből, hgy én elitélem azokat, akik vesznek majd ilyesmit, csak elmondtam a véleményem, meg a dokiét, hátha az elsőbabásoknak segítek. :oops: :roll:
Vendég
 


Monica,
dehogy dobálunk köveket!!!! :D

Kendővel én sem szívesen vacakolnék, de csak azért, mert ügyetlen vagyok! :P
Az orvosi oldal már más: pontosabban én vagyok más véleményen. Eleget olvastam a természeti népekről és az évszázados (évezredes) hordozásról, ahol szó sem esik gerincproblémákról, csak kiegyensúlyozott, nem nyűgös, vidám babákról :P
Asszem, egy mei tait vagy kengurut fogok én is választani, talán kengurut, mert az jobban tartja a babucit :P

Twins,
ikreket én sem cipelnék :wink: jól néznél ki: egy elől-egy hátul :roll: :)

tillidian
 
 


Nálam:
végre elmentem az ellenanyag leletért, és rámjött a szívinfarkt :oops: Egyből hívtam is a dokimat, hogy most mi legyen (de megnyugtatott: valszeg semmi gond :) )
Ez volt rajta:
Vércsoport: B Rh (D) negatív - ezt tudtam
Ellenanyagszűrés eredménye. pozitív
Direkt Coombs vizsgálat: negatív
Vörösvérsejt ellenes antitestek: anti-D
Transzfúziós javaslat:...na ez hosszú...
Megjegyzés: A terhes savójából kimutatott anti-D ellenanyag származhat korábbi profilaxisból, de nem zárható ki a terhességi alloimunizáció sem, ezért az apa vérmintájának vizsgálata is javasolt...

Valaki le tudja ezt fordítani "orvosról magyarra"?

tillidian
 
 

 
 

Till ehhez sajna nem értek......... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Na, látom, én leszek az egyetlen, aki megpróbálja a kendőt! :D
Én egyedül attól tartok, hogy bonyolult; igazából abban nem hiszek, hogy bármi is lesz a kicsi gerincével. Én Till véleményét osztom: ha így lenne, a természeti népek egytől egyig hátproblémákkal kűzdenének...

Twins, amúgy a barátnőm, akinek a leveléből idéztem az előző oldalon, szintén ikres anyuka és úgy is hordozza őket :lol: :shock:
Az ikres kocsiből amúgy nekem is az tetszik, amelyikben egymás mellett ülnek a gyerkőcök, a Brendonban láttam ilyeneket.

Kép
szilveeaa
 
 


monica:
Koszonom hogy leirtam a velemenyed (ill. a doki velemenyet!) Sokat gondolkodtam mar ezen en is. Ezt a kenguru dolgot azert talaltam ki hogy konnyebb legyen a baboval uzletekben kozlekedni, de ha barmilyen apro hatranya is van akkor szo sem lehet rola!!!! Inkabb viszem a hordozoban maximum. Kocsim szerencsere van, meg a nagy babakocsi is kenyelmesen belefer. Csak ugye mivel elso babas vagyok semmit sem tudok ezekrol a dolgokrol!

Szerencsere itt sokat tanul az ember!!! Igy minden tanacsot nagyon szivesen fogadok:)

tilli:
a legjobb es eleg gyors tanacsot a webbeteg oldalon kaphatsz, az Orvos Valaszol rovatban. En mindig ott kerdezek ha orvosi kerdesem van. Altalaban nekem gy kedves doktorno szokott valaszolni (aki jelenleg is egyebkent otthon van gyesen babaval) En mar automatikusan hozza adresszalom a problemaimat :D

sünciboglya
 
 


LANYOK,

A babocam annyira nagyon elenk ma! Szetrugdal minden felol.... kozben meg allandoan dobba kemenyedek!

Ti hogy vagytok ezzel a mai napon?

sünciboglya
 
 


Sünike,
köszi a tippet! :P
Lencsikém is egész nap ficánkol :roll: hál'Istennek :D

(Még mindig nincs meg a végleges neve :roll: Mindenki mást akar a családban! :evil: Persze úgyis az lesz, amit apjával választunk, csak aztán hónapokig hallgathatom a pampogást :? )

tillidian
 
 


(ja, orvosi sztori - OFF-: múltkor egy háziorvos tőlem kérdezte a blogomon (!), hogy mit tudunk az inzulin rezisztencia hatásáról meddőség terén, és hová küldje a nőbetegét ez ügyben? :roll:
Tudtam neki segíteni! :wink: )

tillidian
 
 


Mia, nekem detto ugyanaz... Babó jön-megy-intézkedik, viszont többet keményedik a hasam, mint eddig bármikor... Biztos valami front van. Vagy csak tetszett neki a kiságy, amit néztem és ettől felpörgött... :D

Kép
szilveeaa
 
 


tilli:
Az a haziorvos se semmi :shock: :lol: De legalabb megkerdezett teged, az is valami :)
Jaaaaaaaj az en (regi) haziorvosom meg egy furcsa szerzet. Veszelyeztetett reven fel sem szabadott kelnem egy ideig, pont akkor kellett valami hivatalos papirt megcsinaltatni es hozza kellett volna visszamennem. Anyu ment helyettem alairatni a papirt hozza,erre a doki eroskodott hogy o nagyon szeretne latni szemelyesen mert az lenne az igazi..... anyu mondta neki hogy fekszem mert verzek. Erre a doki: O volt anno nogyogyaszati gyakorlaton, tudja hogy nyugodtan eljohetek hozza. (Erdrol Ujpalotara!!!!!) Anyam nezett butan ra, de rahagyta. :) Nagggyon pihent a doki!!! :D

Jaj amikor bezengtuk hogy Patrik lesz a baba neve nalunk is volt hatterzorej a csaladban, mert hogy miert nem magyar nevet valasztottunk. En csak vigyorogtam mert tudom, barmit talaltunk volna ki, mindig lett volna kifogas. Az a lenyeg hogy parom es en egybehangzoan kitartottunk Patrik neve mellett:) Azota persze mar mindenki megszokta es orul a nevnek! :D

szilveeaa:
Szoval akkor nalatok is all a bal a pocakban:) Nekem most it pufoli a bal oldalamat,szerintem megint keresztben van , a kedvenc poziciojaban. (En fekve gepelek, agyam melett a gepem) Igy a billentyuzet felig a szopis parnan, felig rajtam, en oldalt, kitekeredve. A hasamon az eger. A gyerek persze ezt nem szereti igazan, par napja az egeret ha odateszem a hasamra azonnal belerugdos, az eger meg lassan repulni fog!

Nalam mar van hashullamzas, mint a balaton! Le is videoztam. Persze ez meg olyan lagy hullamocska, de lattam valakitol egy 36 hetes hullamzast........ hat, mint a haborgo tenger! Fantasztikus volt latni!

:lol: :D

sünciboglya
 
 


sünciboglya írta:tilli:

Jaj amikor bezengtuk hogy Patrik lesz a baba neve nalunk is volt hatterzorej a csaladban, mert hogy miert nem magyar nevet valasztottunk.

Sünci,
beezony, szép név a Béla is :wink: (bocsánat a Béláktól :P ), mint magyar név :wink:

Mi sem vagyunk ám olyan nagy nacionalisták :wink: Csak ugye anno Vackor magyar nevet kapott, így hát Huginak is azt keresnénk :roll:
De még van idő választani, reméljük :P

Szilveeaa,
milyen lesz a kiságy? :P

tillidian
 
 


Mia, igen, még most is áll a bál nálam is.. :lol: :lol:
Egyébként a név is olyan mint a pocaksimi... Mindenki úgy érzi, hogy köze van hozzá és véleményt nyilvánít ha kell, ha nem... Nálunk is a "de hát nem magyar név" gyakran elhangzott, ám a kedvencem mégis a "na jó, ezen még gondolkodjatok" volt (viszonylag távoli ismerőstől). És hát a csúcs drága anyósom volt a maga tömör módján: "na azt nem"... :shock:

Till, ma egy Faktum kiságyat néztem, hozzávaló pelenkázóval. Vanília - halványzöld - narancs színű... Elég csajos :lol:
Mivel nálunk sötét cseresznye színű a padló, nem szeretném más fa színnel keverni, úgyhogy inkább a színes irányba mentem el.

Kép
szilveeaa
 
 


szilveeaa:
hat igen, ezek a jo akaratu rokonok, ismerosok:)
Erdekes nalunk anyosom volt az egyetlen aki azonnal elfogadta a nevet es tetszett neki:D (kar hogy 300 km-re lakik tolunk, mert nagyon jo fej! Hihetetlenul alkalmazkodo! Bar a gyerekei iszonyatosan el vannak kenyeztetve talan pont ezert.Nekem is mindig lesi minden gondolatomat ha ott vagyok meg ha nem akkor is.) Szoval jo fej.

Huuuuuu, a cseri szinu padlo gyonyoru lehet!!!!! Nekem is nagyon tetszik. Nalunk forditva lesz a dolog. A gyerek szuleteseig nem lesz kesz a hazunk igy majd a butorokhoz igazitjuk a padlot:D Haaat, ennek is van egy elonye: barmilyen szinu butor johet a gyerekszobaba....
Nekem (fura modon!) a kek szinu laminalt padlo is tetszik, bar alapbol nem szeretem a keket, de ez a padloszin valahogy olyan erdekes (gyerekszobaba....) sarga fallal es vilagos butorokkal mondjuk. Na jo, almodik a nyomor. Meg nem csinalnek kek padlot a gyereknek, mert mi van ha 3 eves koraban kiveri a hepajt hogy neki az nem kell mert ronda. Szoval nekem ilyen gondolataim vannak:D
.... es mi lesz itt meg szulesig??? Szerintem egyre hulyebb leszek!....

tilli:
Mi azert valasztottuk tobbek kozott a Patrikot mert nem igazan lehet csufolni sem meg becezgetni sem. (Mondjuk semmi Patrikocska vagy ilyesmi) A hajam az egnek all amikor a nagyszulok agyon becezgetik a babat, egesz nap a ka-ke vegeket hasznalva. Jaaaaaaaaaj:D
Anyu meg a kutyat is becezi!!!!! :D

sünciboglya
 
 


szilveeaa:
majd kerlek tegyel fel kepet ha kesz a szoba, annyira kivancsi vagyok ra, biztos nagyon szep lesz!

Mi majd csak augusztusban vesszuk az agyat, ebben a hazban nem is igazan csinalunk semmit mar a szoba falaival, meg semmivel, csak kitakaritjuk. Az elso par honapban ugy is velem fog aludni a baba a nagy haloszobaban. (szegeny apa meg a kinti franciaagyon, de sajat erdekeben mert ha baba sir akkor a penzkeresonk agylagyulast kap a nagy zajban szerintem. Bar apanak nem tetszik hogy ki lesz paterolva a masik agyra, de ahogy meghallja majd a picit hajnal 3 korul "enekelni" szerintem azonnal egyet fog erteni velem, gond nelkul.) :D:D:D:D

joejt mindenkinek!

sünciboglya
 
 


Sziasztok!

Jóreggelt.. :roll: vagy hajnal? :lol: Bocsi az eltűnésért, de hosszú napok vannak mögöttem, köszönhető az én édesdrágajóanyámnak...... :evil: Míg elvoltunk balatonon, ő itthon meresztette a seggét és arra nem volt képes, hogy a konyhát rendberakja, meg a füvet lenyírja egy darabon.. Így a konyhát tegnap a 74 éves nagymamám rakta rendbe, és a füvet, meg nekem kell lenyírni... 1500 nm a kertünk..... Jó volt füvet nyírni úgy, hogy őnaccsága bent számítógépezett a lakásba. :evil: :evil: :evil: :evil: Mindegy. Nem puffogni jöttem, csak ha nem jövök akkor lakást rendezek, vagy az extrahisztis, extrakoszos kölkeimet terelgetem.. :lol: Tavaly karácsonykor költöztünk fel a tetőtérbe és még csomó minden nincs kész. Csak hogy értsétek miért foglalkozom ennyit a lakással. :)
Tegnapelőtt ribizlizselét főztem. Isteni lett, de csak 3 üvegnyi, így szombaton megtámadom a nénit akitől vettem és veszek még vagy 10 kilót. Aztán ezzel 2 napra lefoglalom magam. Leszedegetem szárról a szemeket, majd újjabb egy nap a főzés.
Szóval élünk virulunk, jól vagyunk csak időm és energiám nincs jelentkezni. :) :)
Ma megyek dokihoz délután. Igyexem írni, hogy mi volt.

Nita: utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok!!![/b]
pocak nagyon szép. :D

[b]monica
: nekem van kendőm. Ilyen véleményt még nem hallottam.. :shock: :shock: Megdöbbentő. Kocsink is van. Kendőt csak akkor használok ha vonatozni kell. :) Igazság szerint és a babakocsit is nagyon szeretem. Ha vásárolok azt táskába teszem, mert úúútálok cipelni a teniszkönyököm miatt és a babakocsi pont jó arra, hogy megpakoljam és a hátam se húzza. :D De köszi az infót. Jó ha tud ilyeneket az ember. :wink: Én sem foglak kővel dobálni. Ha jól megfigyeled olyan nincs, hogy tökéletes. Ezért zajlik az élet. Lehet vitázni. :D Bár sztem a vita is hülyeség. :D Buddha mondta, hogyha egy problémára van megoldás, akkor minek aggódni? Ha nincs megoldás, akkor ott az aggódás sem segít. Ez a kedvenc életfelfogásom. Igyexem betartani. :lol:

sünci: nekem mindegy milyen színű, csak csíkos legyen. Nekem a csíkok a gyengéim, meg a férjem szerint a lehetetlen színek. Nem szeretem a pasztell színeket. Azok nem igaziak. Jó egy két alap elmegy, de ha piros akkor legyen piros, ha zöld akkor zöld, ha sárga akkor virítson. :D A kedvenc színem a piros. Rengeteg piros cuccom van. Eleinte a faluban megnéztek sokan, hogy szinte mindíg pirosban megyek, főleg a hidegebb időkben, de sztem 3 év alat megszokták. :D

szilveeaa: milyen kedvesek... :evil: A "na ezt nem.." Volt nálunk is. Anyámtól ki mástól, mikor kitaláltuk,, hogy az elsőszülöttönk Vivien lesz. Először nekem sem tettszett de aztán igen. Anyám meg olyan dafke ember. Mindegy mibe, csak legyen valami amibe beleköthet, megvéleményezhet. De már nagyon telik a pohár.. Most abba kötött bele, hogy fiú lesz.. :shock: Mert hogy ő lányt akar... :shock: Még jó, hogy ő nem? Mindegy az ilyenjeitől már ökölbe szorul a kezem. :roll:
Mindegy. Le kell carni. A ti gyereketek. Nem másnak szülitek nem? Ha nem tettszik nekik a név akkor nem tettszik. Hihetetlen, hogy mennyire tapintatlan tud lenni az ember családja... :(
A kendőről meg annyit, hogy nem olyan bonyolult. Én nem voltam tanfolyamon. 2 kötés van amit meg tudok kötni, bőven elég. Azt a netről is meg tudod tanulni annyi videó van. De valahol van nekem képes útmutatóm is, ha gondolod elküldöm szívesen, ha megtalálom. :D

Megyek megpróbálok ledőlni kicsit, bár az álommanóim már rég alszanak.. :? :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Tegnapi kép (24+4)

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Andi!
Hű! :shock: Nagyon szépen gömbölyödtök! :lol: :lol: :lol: :lol:

Köszi szépen mindenkinek a dicséreteket! :lol: :lol: :lol: :lol: :oops:

Pattogobolha!
És anyukád ott lakik Veletek egy házban :?: :?: :?: :?: :?: Hát csúny dolog volt tőle,amit csinált! :? :? :? :? :? :?

Pocakfeszülés:
Tegnap nekem is nagyon feszült! :shock: Egy kicsit kellemetlen is volt! :?
Mondjuk lehet azért,mert egész délelőtt koslattam barinőmmel a városban!
Reggel voltam uh-n!A babóval minden okés! :lol: A korához képest kb 10 nappal nagyobb! :lol: Hű,hogy fog az a picúr onnan kijönni! :shock: :shock: :shock:
Ma vizsgálatra megyek,holnapra meg szorítsatok nekem,cukros lötyi! :evil: :evil: :evil:

Látom ezzel a hordozókendővel nagy port kavart,aki felhozta a témát!Bocsi az illetőtől,már nem tudom ki volt! :oops:
De nem vagyunk egymformák,ahány anyuka,annyi vélemény! :roll:
Én mint már írtam,nem vagyok a kendő híve.De nem ítélem el azokat,akik fogják használni!Erre is ,mint más sokmindenre vannak jó és rossz példák is!

Monica!
Mikor mentek a Balcsira?És pontosan hova? 8) :lol:

Tilli!
Sajna erről az anti D ellenanyagról nem tudok Neked semmit mondani!Passz.... :cry: :cry: :cry:
Azt hiszem Te kérdezted az előző oldalon,hogy hol lehet kapni azt az ingyenes csomagot!
Mikor először voltam a védőnőnél,akkor ő adott egy Várandós mamák című könyvet,és abban van egy kupon,amit ha kitöltesz,be kell vinni bababoltba(benne van a könyvben,hogy hol fogadják el)és ott adják ezt a csomagot!Kérj ilyen könyvet a védőnődtől!
Holnap én is kiváltom! :lol:

Lányok!
Valaki mostanában próbálkozott regisztrálni a babamamatudakozo-ra?Én tegnap óta folyamatosan,de mindíg azt írja ki,hogy a regisztráció nem sikeres! :twisted: :evil: Pedig szeretnék olyan kártyát igényelni!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


twins: nagyon szép poci. :D

sziszkó: Igen együtt lakunk, de anyám és nagymamám alul, mi felül hála égnek.
Anyámnak sok rosszat köszönhetek. Kezdve azzal, hogy 26 évig hazudott apám kilétéről, folytatva azzal, hogy 8 évesen lepasszolt nagymamámnak, hogy neveljen tovább, mert szabadságra vágyik. Krónikus hazudozó, kétszínű a családjával szemben is, hangember, és még fokozhatnám. Nem mindenki mondhat el ilyen "szépeket" az anyjáról mi? Nekem ez jutott. De van jó oldala is. Pl tudom, hogy milyen NEM akarok lenni a saját családommal. :)
Ez van. :) De akkor is optimista maradok amíg élek. :D

a babamamatudakozón én 2 éve regisztráltam, és egy éve van meg a kártyám. De mindíg elfelejtem használni. :D :roll: Hát igen. Szita agyam van... :oops:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, hogy csak többszöri nekifutásra tudtam csak végigolvasni! Úgyhogy hosszú leszek. :D

Még 1x köszönöm mindenkinek a sok biztató szót, jelentem, erőt merítettem belőle. :) Most amúgy is olyan jól érzem magam a bőrömben, és nincsenek rossz gondolataim napok óta.
Kismaci is borzasztó aktív volt tegnap, és ez még jobb kedvre derített. Olyan jókat nevetgéltünk a férjemmel a pocim mozgásán. Hogy Törpi milyen mutatványokat végezhetett odabent? :shock: :lol:

Betty!
Sajnálom, hogy nem sikerült kideríteni a kisbabád nemét. De vigasztaljon, hogy a végtelenségig nem rejtegetheti! :wink:

Váú, Sziszkó! Asszem a 18. hét körüli volt az előző fotód? Rengeteget nőtt Martin! :D
Örülök, hogy minden OK volt az UH-on! Végül nem kaptál képet? :?:

Sünci! Nekünk is Bergon kocsink van, mint Nitának. Jó kis masszív darab. Majd hozok már képet róla.
Amúgy nővéreméknek is Graco volt, valami olyasmi, ami Tillinek van. Nem mondom, hogy néha nem hiányzott nekik az átfordítható kar, vagy hogy teljesen dönthető legyen, de kiszolgálta mind a két csemetét. :wink:

Pocok! Mi egy kis egyszerű pelenkázót vettünk, még kell rá egy szivacs, de amúgy ilyen:

Kép


Ginuska, sajnálom, hogy csalódtál 4D-n! :evil: Feltétlen menjetek majd vissza, ha már felajánlották! :idea:

Andi, Nita, szépek a pocik!

Monica, én sem dobállak meg! Nekünk kendőnk biztos nem lesz, már csak azért se, mert én nem tudok semmilyen tanfolyásra elmenni. Tehénfalván nincs ilyesmi :? , és nem szeretnék mindig idétlenkedni vele, meg itt megoldható a babakocsival való közlekedés. (Hogy Tehénfalva előnyeit is leírjam. :lol: ) Amúgy láttam már én is másnál, és - bár osztom Tilli és Szilveeaa véleményét az afrikai stb. népekkel kapcsolatosan - nekem mégse tetszett a látvány.
Viszont kapunk kölcsönbe kengurut, amit majd biztos kipróbálok, de amúgy nem hiszem, hogy vennék.

Tilli! Az ellenanyaggal kapcsolatban lövésem sincs, de a dokid nem véletlenül nyugtatott meg! Ne aggódj, ha ő mondja, akkor minden OK! :D
És milyen jó, hogy egy dokinak tudtál segíteni! Jó érzés volt, ugye? :D

Szilveeaa, ha végleges a kiságy, képet kérünk! :wink:

Ma voltam laborban egy szállítmány pisivel, remélem, most se lesz benne semmi. Holnap megtudom.
Már csak kettőt alszok 4D-ig. Juhé!

Mindenkinek szép napot! :D
Vendég
 


Ja és lemértem pocakot pont a köldök alatt körbe 111 cm.. :shock: jaaaaaj. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Pattogo!
Hát jól meg vagy áldva akkor édesanyáddal! :? :? :?
Azt,hogy értetted,hogy 26 évig hazudott apukád kilétéről???? 26 évig mást hittél apukádnak? :roll:

Szita agy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pocakméret:Már rég mértem,asszem ma le is mérem..... :)

Judy!
Hát igen,a kis tökös mostanság jól belehúzott! :lol: :lol: :wink:
Nemhiába nagyobb a koránál! :lol: És ezt már a 15.-ik héten is mondták a 4D-n! :lol:
Megy a drukk Neked a csütörtöki babamozira! :lol: :lol: :lol: :lol:

A pelenkázót mennyyiért vettétek ha nem vagyok túl indiszkrét? :oops: :roll: :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Nem vagy indiszkrét, Szisz :D !
21.990 Ft volt.
Nem mondom, hogy olcsó, de tavaly, mikor megláttuk, egyből megtetszett mindkettőnknek.
Itt megnézheted, milyen színben van még (már amiről van kép :? ):

http://www.babavilagnet.hu/?q=bevkocsi&cs=3,31,314

Amúgy mi a csabai üzletből vettük, nem netről, de ugyanennyiért.
Vendég
 


sziszkó: nem. 26 évig azt mondta, hogy meghalt az apám esélyt sem adva ezzel, hogy legalább lássam. Indok az volt, hogy házas volt és visszament a családjához. Azért nem mondta el nekem, mert nem merte, mert félt, hogy ki fogok akadni, hogy zabigyerek vagyok... :evil: a suliban mindenki zabigyereknek csúfolt, mert apa nélkül voltam... nem tök mindegy? Nem foglalkozom vele. Jó lett volna találkozni legalább egyszer vele, hogy elmondhassam, hogy igen láttam az apámat. Ezt sajnálom nagyon. :cry: Bár az is lehet, hogy nem is kíváncsi rám. Mindegy. Az én gyerekeim CSALÁDBAN fognak felnőni az tuti. És akármi történik velünk nem fogom titkolni. Legfőképpen nem huszon akárhány évig. Na megyek feszültséglevezetni. Hajtogatok kicsit. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Olvasó üzemmód lesz ma.

De tettem fel képeket a gmail-re.

Puszi!

Sztercsi
Vendég
 


sziasztok:)

Pattogo:
A csikos tenyleg tuti! Imadommm:) Foleg jopofa elenk szinekbol. A babanak is csikoska ruhakat neztunk ki olyan narancsos-sargas-barnas arnyalatokban....:D

Ezek az anyukak! Az en anyum is agalt a Patrik nev ellen, mert hogy nem magyar. Pedig o sosem szokott beleszolni igazan semmibe, de a nev nem tetszett neki eleinte. Mara mar megszokta:D
Nalunk "meg van oldva" a hazimunka. Anyum 73 eves es szivbeteg igy nem engedunk neki semmit csinalni, max fozhet es vasalha:) Mergelodik is mindig hogy o nem jo semmire, de aztan valahogy mindig megnyugtatom:) A terhesseg elott en takaritottam nala (azota osszekoltoztunk, igy konnyebb.) Most szeerencsetlen parom takarit! Csak szuljek egyszer meg, hehehe. Egy hetig takaritok majd, a kimarad 9 honapnyit.:D

Pocakmeret nalam jelenleg: 107 cm. (le vagyok maradva mint a borravalo) :S

Andi:
WOW!! nagyon profi a foto!!! Ki csinalta? Ritkan latni ennyire meghato, szep pocakos-fotot!! Kis retus, szinkorrekcio es mehet a print-re is akar! Nagyon tetszik!!!! Fekete-feherben (vagy antikolt verzioban) is el tudnam kepzelni poszternek!

sziszko:
szoval akkor neked is feszules volt. Hat, ez a resze nem igazan kellemes:( Nekem egesz ejjel dob szindromam volt a pocakban, de ugy nez ki hogy mar reggel egeszen jol kiengedett:)
Nekem is nagyobb a babo! erdekes hogy altalanos ez a dolog a mai kismamaknal. A terhes vitaminjaink szepen novesztik a pocaklakot. Hat a kijovetel tenyleg nehezebb lehet. (en csaszaros leszek "szerencsere")

Regisztracio a babamamatudakozora: en tegnap este regisztraltam, semmi gond nem volt. (html hiba fennalhatott esetleg, vagy talan nem Internet Explorert hasznalsz? Olyankor szokott ilyen hibauzenetet kuldeni, ha nem kompatibilis az oldal igazan.)

judy:
O de szep a pelenkazod!!! A szine kulonosen szep!!! Hol vettetek?
A babajarganyunknak le lehet egyebkent donteni vizszintbe a hat reszet, szerencsere ez olyan tipusu Graco. (Bergon is tetszett egyebkent.) Majd idovel veszunk egy konnyu kis stroller-t is, mert a Graco kicsit nehez darab.:)

sünciboglya
 
 


Pattogo:
Tenyleg nagyon szomoru hogy nem tudhattad meg ki az apukad. En is apa nelkul nottem fel (elvaltak anyuek) es sokat piszkaltak a suliban. Nekem is az a velemenyem hogy tanulva szuleink elkovetett hibaibol mi mar majd azt tudjuk nyujtani a csemeteinknek amire igazan szukseguk van. Es csakis oszinten :D:D:D Ha felnonek, bizonyosan ertekelni fogjak eletuk vegeig.

sünciboglya
 
 


Bolhácska
igencsak korán keltél :shock: Mit csinálsz hajnalban? :roll: :P

Anyus sztori :evil: és télleg, Nálatok lakik, vagy csak a házat őrizte, míg elvoltatok?
Pocakméret :lol:

Judy,
naon szép szekrényke :P

Twins,
hogy csinálod, hogy csak a ocid nő és ilyen vékony vagy mellette? :shock: :lol:

Most mennem kell, jövök később :P

tillidian
 
 


Twinsmomma nagyon szép a pocid , :D és mekkora .
Nekem talán a végére fog megnőni ekkorára :D :D :D

Pattogo ez valóban szomorú,de ne aggódj te biztosan nagyon jó anya vagy.Fel a fejjel :wink:

Lányok ezt az időjárást az É n babácskám sem bírja elviselni. :(
Sokat rugdos ami nem baj,mert azt nagyon szeretem :D :wink: ,
de azt már kevésbé amikor bekeményedik ,és görcsöl is :cry: a derekam pedig azthiszem le akar szakadni.Most 2 napja ez van.
De csak túléljük ezt is.A babáért mindent. :wink: :wink:

Képzeljétek reggel nagyon jó volt.Férjem a hasamra tette a fejét csak úgy finoman,hogy hátha hall valamit (kis szívdobogást) :D
és a mi kicsikénk felébredt és nagyon elkezdett rugdosni,apukája meg is ijedt rendesen én persze jót nevettem :D :D :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


kicsike:
Aterzem a szitut:( En is tam-tam szindromaval kuzdok mar 2 napja, ejjel sem alszom, allandoan dobba valik a pocak ahogy a babo megmoccan.:(
En kaptam a kemenyedesre Salbutamol-t de ilyenkor valahogy az sem hasznal (vagy meg rosszabb lenne gyogyszer nelkul? no azt nem tudom.)
Neked is hatul tapad a babo? (vedonom szerint akkor kemenyedik jobban egy kismama.) Nekem hatul van pl.

Tudod mit figyeltem meg? Ahogy a gyerek szokja apa hangjat (minden este beszel hozza apa) egyre tobbet hajlando mocorogni ha apa kezet rateszi a pocakra. Biztos van osszefugges:) Olyan klassz:)

sünciboglya
 
 


Ezt a fotot szerettem volna megmutatni.....
Pici fiam 4.8 centis laba:)
Kép

sünciboglya
 
 


sziasztok lányok,

gyors bekukk, mert nincs gepunk otthon, valahol a sitt alatt lehet vagy barhol :(
remelem mindenki jol van!!!
majd ha lesz idom, visszaolvasok!
Sünci, a babád talpán mingyááá elolvadok!!! :lol:

Vcsibe, holnap megyek én is a cukorra, 7-kor ott leszek az Istvánban :D

Kép
screen
 
 


sziasztok!

Meg kell védenem a hordozót és a kengurút! Az első időszakban úgysem teszed bele, aztán amikor elkezded használni az eszközt, akkor sokáig önkéntelenül is tartani fogod a baba hátát és fenekét. Mire 5-6 hónapos lesz a kicsi, addigra pedig szépen tartani tudja magát is a baba (hiszen 6 hónapos kora körül már ücsörög-legalábbis próbálkozik). Nem beszélve arról, hogy a terpeszhordozás kifejezetten ajánlott ortopédiailag a kötött csípő megelőzése/kiküszöbölése miatt. A természeti népeknél pedig éppen azért nem találunk hátfájós embert (persze biztosan ott is van, de lényegesen kevesebbről hallani a médiában), mert a sok ülőmunka hiányában nem alkaul ki a tartáshibás és beszűkült izületekkel rendelkező testtartás. A folyamatos mozgás és izomfeszülés-lazulás segíti az izom és izületi rsz. helyes fejlődését és karbantartását. Sajnos a modern (civilizált) lét velejárója a rengeteg mozgásszervi megbetegedés. :roll:

Család név kritizálás: éppen ezen okok miatt tartjuk meg magunknak az infót, mind a baba neme, mind a neve kérdésében. Nem vagyok hajlandó hallgatni a hülye idétlen, szubjektív hozzászólásokat a döntésünkkel kapcsolatban. Ha megszületik, majd akkor is ráérnek megszokni a gyerek nevét, ha tetszik, ha nem az lesz amit mi adunk és kész. :lol: :lol:

Kép
Kép
tündér09
 
 


Tündér
jól esett olvasni mindkét véleményedet! :D

mindenképp szükséges a pozitív megerősítés, úgyhogy köszönöm, én most fogok először hordozgatni (tényleg nincs is más választásom, mert régiépítésű, (4,5 m/emelet) ház 3. emeletén lakunk, lift nyista, :? - és napközben egyedül leszek, így nem fogom tudni levinni kocsistul-lovastul Lencsit :roll: )
Bízom benne, nem ártok majd a kis gerincének...de sétálni meg csak kell... :roll:

Név:
igazad van, senki véleménye nem számít, csak a Tiétek! :wink:
(tényleg nem is értem, nálunk is ki milyen jogon pocskondiázza a választást :? , én sosem tennék ilyet! ismerősöknek is áradozva dicsérem a választását, akkor is, ha hozzám nem áll közel az a név!!!

tillidian
 
 


Sünci igen nekem is hátul tapad.
Igen nagyon klassz dolog és fantasztikus :D
olyan mintha tudná,hogy most itt van apa is és produkálnia kellene magát.Nagyon érdekes. :D :D

A nevekről csak annyit,hogy nekünk még nincs meg,de ha már kitaláltuk a rokonoknak és a barátoknak sem mondjuk meg mert nem vagyok kíváncsi a kritikákra,hogy kinek miért nem tetszik.Igazatok van ,hogy az csak a szülőkre tartozik mi lesz a gyerek neve és ne szóljon bele senki.
Nekünk például már mindenki nevet keres mert azt hiszik,hogy mi nem boldogulunk vele. :twisted: :twisted:
Ez is elég idegesítő.
Nagyon meleg van és már várom a nap végét,hogy mehessek haza :?

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziasztok!!!!!!
megjöttem!!!!!!!!!
voltam védőnőnél.........
másfél kilót híztam.....111cm a haskörfogatom...........
de sajna a vérnyomásom/hála anyósnak/ az egekbe..........158/80 és 104 a pulzusom.....
igy most napi 2x vérnyomást kell mérnem!!!!!!!

Pattogobolha köszi szépen!!!!!!!!!!!!

Szisz megpróbáljak neked olyan kártyát igényelni????

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


sziasztok kismamik!

Csak egy gyors életjel-adás...még mindig a megfázással, illetve már inkább csak a köhögéssel kínlódunk. Újabb adag köptető és újabb adag pihenés...igaz, hogy nem is tudnék mást, mert teljesen hulla vagyok, semmi energiám nincs. És még ehhez jön ez az időjárás...

Kristóf jól van, hála istennek, ő ebből semmit nem érez, csak maximum azt, hogy nincs étvágyam és ő biza éhes és ezt hevesen jelzi is :roll:

Tegnap voltunk a terheléses vércukor vizsgálaton, ott sikerült majdnem elájulnom...pedig soha életemben nem voltam egy nyápic csajszi, de most el vagyok egy kicsit anyátlanodva...

Az orvosomat helyettesítő etióp doktornéni tündéri, azt mondta, hogy stikában igyak egy pohár vizet a várakozás alatt és attól jobban leszek :-) Végül nem vizsgált meg, azt mondta, hogy ha minden OK, akkor inkább várjam meg a saját dokimat. A cukor 4,1 és 6,1 lett.

További kellemes pocaknövesztést! :D

Kép
kkia
 
 


Pattogo, zseniális a Buddha idézet, maximálisan egyetértek. Hihetetlen amúgy mennyi energiád van: ott van anyád, nagyid, gyerkőcök és még nagy lazán ribizlizselét készítesz... Anyákkal nem egyszerű, ez tény, nálam is sok minden van, amit pont miatta tudok, hogy másképp fogok csinálni.

Twins, Miának igaza van: csodás fotó (+pocak :lol: )! Én biztosan megcsinálnám fekete-fehérben Photoshopban. Imádom a fekete-fehér képeket, szerintem annyira jó a hangulatuk...

Sünci, de jóóóóóóóóóóó a talpacskás kép!!! Amúgy nálunk is van összerázódás apa és babó között. Régebben mindig abbahagyta a mozgolódást és gyanakodva lapult - legalábbis én így képzeltem el - amikor megérezte a nagy lapát kezet, de most már ugyanúgy jön-megy.

Amúgy nekem is napok óta óriási a mozgolódás, mint ezt írtam is tegnap. Van hogy egy megbeszélésen vagyok és amikor elkezd hancúrozni (gondolom ő is unja baromira, csak még nem disztingvál mint én), mindig elvesztem a fonalat és csak nézek ki a fejemből nagy vidáman. Annyira jó érzés!!! :lol:

Kkia, jobbulást!!!

Én ma voltam terheléses cukormókán... De jó, hogy túl vagyok rajta! Az egy óra alatt benéztem a szülészetre a dokimhoz és pont jött egy kismama az újszülött kisbabájával... Annyira megható volt, pláne a gondolat, hogy hamarosan nekem is ott lesz a karomban a kis manó... :D

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokitól és most már tuti a kuki :lol: :lol: :lol: Még képet is kaptam. :lol:

szilveeaa: energiám, mint a hulámvasút. :lol: Hol rengeteg van, hol meg napokig mozdulni sincs kedvem.. :roll:

nita: anyós.... :evil:

kicsike: azt hiszik nem boldogultok a nevekkel?? :shock: :lol: Nem hiszem, hogy nem néztétek át már az összeset.. :lol: Istenem néha annyira logikusak az emberek... :roll: :lol:

tündér: igazatok van. :) Nálunk a családban senki nem szól bele ( anyámon kívül.. :evil: ), hogy mi a neve. De anyám pampogása bőőőőőőőőőőven elég.

till: igen együtt lakunk. kényelmi okok miatt is, meg anyagi okok miatt is. Bár az anyagi az nem mindíg jön be.. :?

sünci: zabálnivaló a talpacska. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


nitacska:
Juj az a vernyomi tenyleg nem jo:( Ennyire fel tud huzni anyos? :(:(:(
Turoba hogy nem tudnak segitokeszek lenni egy kismamaval sem pedig az o unokajarol van szo, ha mar veled nem tud kijonni:(:(:(
Anyos c@rjon sunt! Nah!:)

sünciboglya
 
 


Sünci sajna igen....olyanokat mond üvöltve a nap 24 órájába,inkább le se írom......okszor éjjel felkelek és sírok!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Till!
Szerintem újra fogják ellenőrizni az rh összeférhetetlenséget, de ha gond lenne, tuti nem mondta volna a doki, hogy minden oké.

Annyi haskörfogatot íratok, hogy le kellett mérnem:92cm.

Segítség, kevesebb, mint 100 nap...

Judy, köszi a fotót :)

Andi! Nagyon helyes pocakod van! Hajrá, csak növögessetek szorgalmasan!
pocok001
 
 


Sziasztok!

Twins! Gyönyörű a pocid.

Haskörfogat: Mérem innen, mérem onnan, vagy 94 vagy a derékbőség(varrónői végzettségem van) 101 cm. Szóval passz.

Híztam 1 kg-ot!!!!! :D :D :D

Sünci: Ezek az enniveló talpacskák.....már alig bírom kivárni a jöv pénteket.

Vérnyomás: Ma nekem 110/70 volt. Szóval ideális. De estére apával összevesztünk kis hülyeségen, én meg amilyen érzékeny hangulatú vagyok mióta terhes vagyok.... Fájt ám a pocim, na meg bőgtem. Szóval szegény Törpi.....De most megnyugodtam, Apa szeret, nem akart veszekedni, stb... Törpi mocorog :D

Kicsike! Ugyan ez van nálunk is. Hiperaktivitás, keményedés, görcs néha. Doki szerint ha csak egy kétszer van napközben nem baj.
Na meg az Apa kommunikáció. Meghallja az apja mély bariton frekvenciáját és már rugdos. Hihetetlen. csodálatos érzés.

Jó éjt!!! Szép álmokat!!

Sztercsi
Vendég
 


Sziasztok!
Mi voltunk a Tescoban, jelentem: tök fölöslegesen :?
szét akartam nézni, de volt összesen 1 féle kiságyuk 13 ezerért, totál csak esernyőre csukható babakocsik, szóval nyista...
ruhát meg most nem vettünk..
remélem, holnap a Minimanóban nagyobb sikerrel járunk :wink:

Sztercsi:
ügyes vagy!!! 1 kg+! :lol:

Nálam haskörfogat: 92 cm, - Pocokkal karöltve :) -
köldöknél mérve. (63RÓL INDULTAM, DE UGYE A HORMONINJEKCIÓK MIATT MÁR A 6. HÉTEN 79 VOLT...) bocsi, bekapcsolva maradt a nagybetű :lol:

Pocok,
próféta szóljon Belőled! :lol:

Kicsike
ha a babót ketten össze tudtátok hozni, ketten boldogultok majd a névválasztás embert próbáló nehézségeivel is! :) :) :)
én legalábbis ezt mondom a rokonoknak :)

Nitácska,
mit csinált anyós? :roll:

tillidian
 
 


Na most viccből megmértem magam:
mellbőség: 88
derék: 92
csípő: 99 :shock:
súly: 57
magasság: 163 cm

Lányok, az idei bikini - futamról lemaradunk, asszem :wink: :lol:

tillidian
 
 


Till! :D :D :D Bikini futam :D :D
Ez a csípő méret kicsit fura nekem is. Nem mérted el? Vagy neked is oda rakódik? Nekem lassan alakul. Legalábbis a férjem szerint.

Hasméret: Szokásos pletykalapok olvasásása közben bukkantam a cikkre http://www.borsonline.hu/news.php?op&hid=21980.
Ez a has miért nagy nekik?? Könyörgök? Nekünk is ekkora van!!!
Napozik, fürdik a tengerben, motorcsónakozik??
Én meg otthon kuksolok. Ahelyett, hogy vhol áztatnám magam...
Vendég
 


sziasztok :)

csak egy gyors bekukk - mostanáig próbáltam visszaolvasni de jó sokat írtatok ám :)

pocik szépen alakulnak, és úgy látom mindenki jól van :D

mi tegnap jöttünk haza, jó volt nagyon, bár azt hiszem nem megyek már hosszabb útra mostantól, a repülés kicsit para volt ...

egyik szemem sír, másik nevet úgy néz ki hogy a munkát én is leteszem mostantól - a cégemet felvásárolta egy nagyobb és már megint egy átszerveződés jön, amit azt hiszem már csak táppénzről szemlélek ...
hiányozni fog a munka és a munkahely, de legalább lesz idő rápihenni a babóra, meg alaposabban követni Titeket :lol: :lol:

R

Kép
zsrit
 
 


nitacska:
Az nem segitene ha parod tenne helyre anyosodat?

Hasterfogat: a koldok alatt kell merni egy picivel:) nekem 107 cm shallala:D
en vagyok az ugyeletes bojler!

sztercsi:
nalunk ugyanez volt. Apa morgott mert kiakasztotta ot valaki napkozben, en siras, babo vacogott bent szerintem mert nem mocorgott egy jo ideig. De mar ujra kezdte es minden OK:) Olyan megnyugtatoan dobol a hasamon:)

Jaaj ezek a BORS-os ujsagirok tenyleg hulyek, teljesen normal meretu pocakja van a kismamanak:)

zsrit:
jol teszed, neked is jar egy kis pihenes (es netezes, hehe) a szules elotti honapokban! :)

sünciboglya
 
 


Sziasztok!

Hordozás: Én elhiszem amit Tilli írt a természeti népekről, és őseinkről, de azért ez már nem egészen ugyanaz a kor. :roll: Meg azt honnan tudhatjuk, hogy annó vagy most Afrikában nincsenek-e gerincproblémás emberek? :roll: De mint mondtam, ezt mindenki maga döntse el, én csak leírtam 1 fajta álláspontot. :roll:

De azért örülök, hogy nem dobáltatok köveket. :oops: :roll: :lol:

Tilli
Az alloimmunizáció az a vércsoport összeférhetetlenség. Enniyt tudok segíteni. :oops: :roll:

Névvel kapcsolatban,meg szarjatok rá,hogy ki mit gondol. :twisted: Nálunk Charlottenak mondjuk elég erős befolyása volt a névvel kapcsolatban, a Noelt főleg Ő akarta. :lol:

Egyébként,mi megkaptuk a Noellel és a Benjaminnal kapcsolatban a rettentő kedves lezsidózást. :evil: :evil:

Mia
"Inkabb viszem a hordozoban maximum."
Akkor javaslom, hogy ezt a 3 hónapot gyúrással töltsd. :roll: :lol: :lol:
Patrik talp. :lol: :lol: :lol:

Bolha
Anyud :evil: :evil: :evil:
A ribizlizselé, az olyan,mint ami a túrótorták tetején van ilyen gyümizselé? :oops: :roll:
Nekem is tetszik ez a Buddha mondás. :wink:

"Most abba kötött bele, hogy fiú lesz.. Mert hogy ő lányt akar..."
Na most ezt nem mondod komolyan? :shock: :shock: :evil: :evil:
Tegyen ellene. :twisted: :lol: :lol:
Úúú ez nagyon durva. Teszegény. :? Az Én anyám se szent (sose volt az :roll: ), de azért segít amiben tud, minden nap hívjuk egymást, küldi nekem itthonról a cucokkat,ha kérek valamit.
Apukád miatt meg aztán télleg. :evil: És hogy-hogy eggyütt laktok? Én biztos nem bírnék ilyen anyával egy fedél alatt lakni. :oops: :roll:

Egyébként meg, azt néztem,hogy annó mikor még én jártam iskolába, akkor alig volt egy-két család ami csonka volt, és ezért piszkálták is őket. Most meg az unokahúgom mesélte, hogy túlzás nélkül a fél osztálya csonka családban van. :shock: :? Lassan már sajnos ez lesz a természetes? :shock: :?

Andi
Szzíííp pocii. :lol:

Sziszkó
Jövő csütörtökön megyünk Siófokra. 8) 8)

Judy
"Tehénfalván nincs ilyesmi , és nem szeretnék mindig idétlenkedni vele, meg itt megoldható a babakocsival való közlekedés. (Hogy Tehénfalva előnyeit is leírjam. )"
:lol: :lol: :lol: :lol: :? :? :lol: :lol: :lol: ezen jót röhögtem. :lol:

Tündér
azért nekünk a gmailben eláruhatnád a nevet. :oops: :lol: :lol: Nagyon kíváncsi vagyok. :oops: :lol:

Nita
vérnyomi. :( :(

Kkia
megfázás. :(
cukros lötyi. :?
Vendég
 


Monica:
Hat igen, a hordozom eleg nehez, meg uresen is......... jo kis edzes lesz a gyereket abban cipelni, hehe, majd ratukmalom az apjara, izmosodjon az vele:D:D:D:D Csak akkor leszek gondban ha majd egyedul kell a gyerekkel valahova flangalnom.... mert a derekfajas az most is mondennapos nalam, hiaba fekszem egesz nap kenyszerusegbol, akkor is faj! (bar szerintem a tartoizmaim mar a multe... lesz mit visszatornazni szules utan.... JAJ!)

Nekem mindket neve tetszik a babanak! Aki meg zsidozik az szegyenlje magat! A bibliai nevek gyonyoruek! (Bar vannak kimodhatatlanok is........ Nabukodonozor a kedvencem, soha nem vagyok kepes kimondani rendesen!)
En sokaig bibliai nevet szerettem volna, leginkabb a Samuel-t a tortenet miatt, de sajnos nagyon nem passzolt parom nevevel. :(
Ne hallgass senkire!!! Vesszenek a karogo hangok:):) Gyonyoru neveket valasztottatok Charlotte-val!

Hol is van az a bizonyos Tehenfalva? :D:D:D:D
Nalunk leginkabb kecskek vannak! De nem am egy-ketto! Utcankent 5 !!! Es kint setaltatjak, legeltetik oket! Most szulettek picik, (5db) a szomszedos utcaban, zabalnivalok! Mar megismernek ahogy jovunk a kocsival es szokdecselnek oda a kocsihoz, nagyon aranyosak!
Kecsket szeretnek en is... (apa nem hoz sajnos.)

sünciboglya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: