Új privát üzeneted érkezett!

Natessék, összetartó egy csapat, egyszerre többen fájó has, meg mensigyanú..... együttérzésem, legyetek jobban hamar!!!

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Millye, akkor a férjed eljöhetne erre nosztalgiázni, közbe beugranátok! :wink:

Mértem a harmadik szopit,200!
zsu83
 
 


Eszter, neked mennyiket evett Adri amikor mérted?
zsu83
 
 

 
 

Lányok, segítsetek légyszi!

A GYED igénylő nyomtatvány végén van olyan, hogy
- az SZJA törvény 33.paragrafusa alapján járó adójóváírást kívánja-e igénybe venni
- az SZJA törvény 40.paragrafus 2.bekezdése alapján járó családi kedvezményt kívánja-e igénybe venni (plusz ennél hogy hány százalék adóelőleg levonását kérem)

Ezek micsodák? Nem vagyok valami nagy törvényolvasó, nincs jogtáram, meg fogalmam se. Valaki el tudja nekem mondani röviden, hogy mik ezek? Bár gondolom, semmi nem jár, de azért szeretném tudni, mielőtt beikszelem. Köszi :)

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Zsu, akkor nálatok minden OK :) van tejcsi bőven :)
Nekünk úgy volt, hogy 190,200,110,70,és az ötödiket nem mértem (esti fektetésnél nem akartam felzavarni, bár ha tudtam volna előre, hogy egy órát kínlódunk, inkább mérlegeltem volna............), de este kiette mindkét cicit kopogósra, szóval akkor szerintem megvolt olyan 150 körül is.
Közben volt itt a védőnő, elmondtam neki ezt a fogyás-mizériát, lehűtött, hogy nyugodjak csak meg, főleg, ha ennyit fejődött Adri a mozgásban, akkor valószínűleg csak lemozogta a hamit, és majd most szépen hízik tovább.

KépKép

KépKép
stelly
 
 


köszi lányok,arik vagytok. Próbálom magam összeszedni....nem sok sikerrel még egyelőre.. :cry:

stelly: adójóváírás,sztem igen, számold ki mennyi lesz a gyed-ed,ha tudod,mert az összeghatár az adójóváírásra 1250eFt.
gyerekkedv.csak 3 gyerektől van....sajna

Kép
kaandi
 
 


de ha óvatos vagy akkor inkább ne,mert ha átléped akkor előfordulhat,h fizetned kell,ha meg nem veszed igénybe olyan,mintha gyűjtögetnél és év végén megkapod az elszámolásnál.

Kép
kaandi
 
 


Stelly, Adrika haláli a vidin. :D
Hanna is nagyon édike!

Elif, én is izgulok a teszted miatt! Úgy megnéznék egy Efe hugicát... :lol:

Nálunk pont fordítva van elrontva az éjjeli alvás, Oli végig alszik,
én meg állandóan fent vagyok... :?

Babatea nekünk is nagyon fogy, Olika imádja. :D

Most meg nyűgi, mert napok óta nem tudunk sétálni a hülye idő miatt :evil:

Kép


Kép
gjéti
 
 


Kaandi hát nem semmi, szegény nagyfiad :( sok erőt és kitartást nektek! Kedves az a doki :evil: Gondolok rátok! Botinak meg gyors és fájdalommentes fogzást kívánok!

Zsu a 200 az nagyon jó :)

Millye tegnap tényleg nem ettem semmit :) Teát ittam meg szörpöt de azt máskor is szoktam sokat. Lehet hogy megint leizzadt éjjel, bár szerintem a tegnapi lepedőjében nincs műszál :? Hát, ha holapra is kijön akkor elviszem a dokihoz.

Hát valamit már megint elfelejtek...

Ja igen, Hannácska reméljük legközelebb nem lesz lázas, pocsék mikor olyan nehezen akar lemenni...drukkolok majd :)

Zsuzsi miket kitalálsz :D Nem is rossz a húzós táska :D Tök igazad van!

Nálunk ma babgulyás van, de én nem hiszem hogy bevállalom Oli pöttyei miatt hogy ne terheljem tovább, szerintem lesz tört krumpli és fagyott sajtos pulyka.

Julcsi a háromórázást úgy értem, hogy háromóránként ébredt, de mint az óramű :shock: Bár csak háromszor ébredt volna...hát, már négy hónapos elmúlt, már csak kevesebb mint 8 hónap és remélhetőleg alszunk :wink: Azért egy éves kora körülre már csak beérik ez a gyerek :)

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Én ma rántott tököt csináltam, és Olika is megkóstolta.
Nagyon édin majszolta. :D

Vera, jobbulást és sok alvást végre Olidnak! :)

Kép


Kép
gjéti
 
 


Andi, köszi szépen a gyors segítséget! :) cuppp

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Eszter, akkor szórol-szóra azt mondta a védőnőd mint az enyém! :) Para befejezve!

Kaandi, kívánom, hogy minél hamarabb állítsák be a fiad cukrát! Nem könnyű feldolgozni, hogy ez végigkíséri az életét, de gondolj arra, hogy még időbe kiderült!
zsu83
 
 


Köszi Gjéti!
Én Olim még mindig csak almát evett, két hete stagnálunk pedig már adnék barackpürét meg répát...most mintha megint halványodnának a pöttyök, hátha holnapra nem jön ki és adok neki barit. :)

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Tyú...Oli az imént akkorát f.sott hogy a pelus szárából két oldalt sugárban robbant ki :shock: humoránál van a gyerek, vigyorog meg beszélget úgyhogy biztos csak két adag jött ki egyszerre, ma még nem volt kaka pedig reggel mindig szokott lenni egy nagyobb adag. Hát, asszem mégis kap egy kis almát :)

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


sugárban sz@rás jajdeszépez :lol:

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Andrea, neked írtam biza! Szerintem a szeme, de inkább a tekintete nagyon a tiéd :wink: ...már amit belőled látni szoktam... :oops:

Sajnálom Oli pöttyeit, puszi rájuk!

Millye, hogy nem szakad le a hátam Léna alatt? :lol: :lol: :lol: . Ne Andris súlyából indulj ki! :lol: :lol: :lol: De egyébként, ha jól van felkötve, akár előre, akár hátra, nem nehéz, meg később sem lesz az, mert a súlya jól eloszlik, ha hozzám simul.

Gjéti, rántott tököt :?: , az már döfi! 8)

Kaandi, nagyon sajnálom a fiadat! Jobbulást neki, és ha csak egy kicsi támogatás kell, gyere, ha az időd engedi. Veled vagyunk!!!!!!!!!

Itt még süti a nap ezerrel, milyen viharról van szó?

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Gjéti, panírját is, vagy csak a tököt adtad neki?

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Megjöttünk a mérésről: dokinéni örülhet, mert megvan az általa elvárt 150g/hét és túlléptük a születési súly dupláját, szal 2 hét alatt hízott 300 g-ot és nőtt 3 cm-t (6450, 67 cm). Bocs, h így elárasztottalak titeket az adatokkal, de nagyon boldog vagyok.

Kaandi: egy kérdésem nekem is lenne az adójóváírással kapcsolatban: a max gyed összege bruttó 96600, így nem lépem át a 1250000, de ha kapok segélyeket azok ugye beleszámítanak és akkor jobb, ha nem igénylem?
kreiszi
 
 


Kreiszi, hurráhurráhurrá a szépséges, rendesen gyarapodó, nagyfiús tekintetű Alexnek :D (és a gyed bruttó 2009-ben szerintem 100.100,- HUF)

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Stelly: köszi :D . Hú banyek, akkor lemaradtam, pápá adókedvezmény
kreiszi
 
 


Éljensoká Alex :D Apám, ez a doki meg simán tápszerezte volna... Fújfúj!!

Zsu
: Verus esetleg holnap délelőtt kaphat összefoglalót, mert jön haza apa éééés, megyünk sörözni... Tudom, tudom, sok lesz ez már a jóból, de lehet, holnap vége a bulinak... 8)

zetivera: jó peluscserét.... gondolom, még most is ezen dolgozol... :lol:

Éééés, a kölökmacim pénteken hivatalosan is lány lesz! No nem menstruálni fog, hanem lukas lesz a füle. Védőnénim lövi, szóval csak rendben lesz már és pont, amikor 5 hós lesz! Kaffffaaaaa!! :D

ladmon
 
 


kreiszi:szépen növögettek :lol: csak így tovább!!

kaandi:Nagyon sajnálom ami veletek történik megy a sok++++++++++++++++++!!És szurkolok a nagyfiadnak,hogy minél jobbak legyenek az eredmények :) A doki meg b....meg :twisted: :evil:

gerendai zsu:ÁÁÁ csak azért kérdeztem vissza,mert én is így látom :lol: :lol: akkor nem bemesélem!!!!!

zetibebi:Ismerős a sugár kaki :lol: :lol: Nem mindig vicces :oops: :wink: pl.:Vezetek,nagyforgalom és egyszer csak érzek valami büdit lenézek a gyerekre és uszik a sz@-ba :lol: hát ez ott nem volt vicces :wink:

phpBB: Kép
andrea17
 
 


ladmon:Egészségetekre!!! :lol: :lol: Esztikéről pedig majd kérjük a dögös fülbevalós képet!!!!! :)

phpBB: Kép
andrea17
 
 


Zsu83 remek ötlet! :D ti a Duna partra jártok horgászni a papírgyárhoz? :roll:

Zetibebi ha egésznap nem ettél semmit akkor mitől volt tejed? :shock: Nem lehet, hogy ettől nem alszik Oli? :roll: Lehet, hogy csak meleg pöttyök... :roll: Hogy van Zéti nyaka? Nem fáj neki?

Gerendai Zsuzsi :D akkor is elég lehet cipelni Lénát még ha könnyebb is :shock: :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Kreiszi, nagyon szépen fejlődik Alex, te se parázz ezután! :wink:

Ladmon, jó sörözést! 8) :D

Ma engem is telibe sz@rt a fiam! :)

Millye, nem, a ráckevei-dunaágra járunk, Majosházára!
zsu83
 
 


Hát lányok ebből nem lesz így tesztelés. Dörög az ég ezerrel és 10 perces szünetekkel esik. Én ki nem dugom az orrom itthonról... Ez a kajakitalálást is megnehezíti most picit. :evil:

Gjéti: hugicát én is megnézném, de azért szívem szerint várnék még 1-2-3 évet azzal. :) Rántott tök? Jól nyomjátok. :D

Stelly: az imént hangzott el fiacskám első kivehető szava... találtam értelmet is neki :D Hogy miért neked írom ezt. Mert az volt, hogy Addi, olyan mintha babás akcentussal Adrit mondott volna. :lol: Lehet nem csak én vagyok szerelmes a lányodba. :oops:

Zsu: mi is kb. 600 g-nál tartunk eddig ma összesen, csak mi nem 3 kajával, hanem 5-tel. :(
Van bőven tecsi ott, nem kell aggódnod ahogy látom. :)

Ha van olyan aki szoptat és van kinn fogacska, vagy majdnem kinn beszámolna, hogy nem fájdalmasabb-e a szopi?!

Nálunk most jött a kaki, 2 nap után, már előre várom mit találok a gyerek alatt... :lol:

Kép
Kép
elif
 
 


Elif, mikor tartjuk az eljegyzést? :lol: deédi Efe :D mindjárt el is mesélem Adrinak, aki a változatosság kedvéért épp alvás helyett négykézláb hintázik az ágyában :lol:

KépKép

KépKép
stelly
 
 


No talán most aludni fog. Beszámoltam neki Efe első szaváról, hatalmas mosollyal nyugtázta, majd hasraesett :lol:

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Stelly: :lol: :lol: :lol:
Hát b.sszus lassan rajtam előbb lesz a pelenka, mint Efén ha rajta múlik... :twisted: Össze-vissza tekereg pelenkázás közben, már ott tartok hogy feladom...

Kép
Kép
elif
 
 


kaandi: köszönjük a köszöntést ésnem jó a rossz híreket olvasni. Jobbulást a nagy fiadnak és sok erőt, hogy túl tegye magát és megtanulja kezelni az új helyzetet.

andrea: jó sok mindent kostiztatok már, én még nem voltam ilyen bátor, de mostmár leszek. :lol:

nilababa: nálunk is büszke apuka ha vele van Füge. Mi a tuti
recept?

kreiszi: ügyik vagytok!

Kép
budabo
 
 


Nálunk is volt vihar, Bencus meg is bolondult tőle, olyan hisztit csapott, hogy csak néztem! :shock:
zsu83
 
 


zsu: mi vásárolni voltunk Fügcsit rövid kertésznaciban vittem el és iszonyat vihar kapott el, kiszaladtunk a kocsihoz az esőben Füge vigyorgott, a kocsiban ültünk már amikor még jobban rájött, villámlott,dörgött és Füge vigyorgott, rágókázott. :D A csavargás végére fáradt el és nyafizott, mert unta az ülést már, ahogy kivettem és tisztába tettem kutya baja volt :lol: Sajnálom Bencust, tuti ahogy mondtad a foga miatt is nyüglődik.

Kép
budabo
 
 


Zsu83 a ráckevei-dunaágra mi is jártunk :D nálunk is dörgött az ég meg esett az eső, de már nyoma sincs az esőnek meg a mennydörgésnek :D

Budabo Fügének ezek a kimozdulások nagyon jót tesznek mert szokja az embereket :D Fügcsi kapott medencét? De szupi! Mi is vettünk, de még ki sem bontottuk :D

Elif én is bírkózok pelenkázás közben a fiammal... és nem tudom, hogy ma mi van vele, de már ötödször kakilt be... :shock: fogzás és szoptatás... én a lányomat másfél évig szoptattam és nem volt gond, hogy kint volt a foga... de állítólag én annó anyukámat mindig megharaptam cicizés közben :shock: :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Bogi, na még Füge élvezte is a vihart! :)

Millye, ha nagyobbak lesznek a fiúk, majd leléphetünk egyet horgászni! :wink:
zsu83
 
 


millye: az biztos, hogy rángatom Fügét elég sokat. Tegnap is babakocsiban nem aludt el, kézben nem tetszett neki de a kisházban ahol voltunk van egy kanapé és azon elaludt miközben ott ricsajoztunk körülötte. Jaja medence Auchanból és félig fedett :lol: gondolok a Balatonra, ahol majd ebben jól eltologatom, meg itthon a kertben is nyomulunk vele. Gondolom én. Ja és a keresztlányok vettek "vizicsúszdát" 5 méter hosszú, a végén felfújható tekebábuk...auchanban 12ezer Corában 4 ezer. Kíváncsi leszek milyen, de sajna én nem próbálhatom ki, mert 12 éves is elmúltam és 50 kg sem vagyok :lol:

Kép
budabo
 
 


zsu: hát nem viselte meg, de már ezt tapasztaltam többször,mert szegénynek tetőtéri ablaka van és ott iszonyatosan tud kopogni az eső de nem zavarta idáig.

Kép
budabo
 
 


Millye: közben nálunk is megvolt most a 2. telekakis pelus is. :)

Eljátszottunk a fényképezőgéppel, csináltam egy oyan szupi képet kettőnkről... kb. ez is az arány :D, 1-2 használható a 30-ból.

Bogi: Füge nagyon vagány csajszi lesz, ha így bejön neki a vihar. 8)

Kép
Kép
elif
 
 


Nálunk is volt újabb kakihegy! :D
zsu83
 
 


Jó estét mindenkinek!

Bogi: Köszönöm!!! A gesztenyés muffin nagyon finom lett, el is fogyott.
Én nem fogyok az éjszakázástól, mert még több édességre vágyom... :?

Stelly: El tudnád küldeni nekem a szuper sütid receptjét? És megírnád, hogy milyen teát ittam Nálad? Olyan finom volt, vennék itthonra is. :)

Tali: Sajnos Andus és Kaandi nek jönnek. :( Erikát kifelejtettem, tudtam, hogy valakit :( Erika, Te jössz ugye?

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Alex nagyon ügyesen hízogat! És tényleg, olyan nagyfiús nézése van!!! Jó, h hallgattál a első hangodra és nem tápiztad, Kreiszi! :D

Hanna nagyon cuki Andrea, nekem a lábacskás kép a kedvencem. :wink:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Elif: Akkor képet!!! :D

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Ne kérkedjetek itt a kakihegyekkel, napi egytől én röpködöm! :lol: :lol: :lol:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Zsu83 nagyon jó ötlet! :D Nekem erre az évre is ki van váltva a horgászigazolványom, de minek...

Budabo na azt a vizicsúzdát én sem tudnám kipróbálni :shock: :D pedig jó lenne :D a fiam is jókat alszik amikor nyüzsi van körülötte :D

Előre szólok, hogy ne sértődjön meg senki aki kimaradt (ez nem a végleges), de összedobtam egy másik mintát a tablóhoz... mi lenne ha kör alakú ablakokból néznének ki a babák? Nekem már a fejemben alakul a dolog... ez is egy kicsit össze vissza van meg a képek mérete sem egyforma meg a karikák sem egyforma távolságra vannak... de majd lehet finomítani... :D

Kép

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


elif: remélem is hogy vagány lesz!! Az avatorod is jó, de hol
az új kép ami tetszik neked?

julcsi: szerintem is fini én is megcsináltam már. Nekem a gesztenyetorta szimpi, nem is tudom talán Stelly csinálta és rakott fel képet. Talival kapcsolatban úgy néz ki hogy anyós véglegesen bekavart. 1-én találkozunk vele de ettől még gondotlam elnézünk délelött, de családi kavart csinált és lacusom minnél előbb beszélni akar vele, nem akar várni még délutánig sem. Sajnálom szegényt a banya miatt és megértem és így úgy néz ki nem tudok odanézni a szigetre a talira. Még alakulhat, de idáig ez a helyzet.

millye: jó a tabló, ez is tetszik.

Kép
budabo
 
 


Stelly, csak a tököt ette a kis törpim, a panírt én tömtem. :D
Többször kap abból enni, amit én eszek, persze csak módjával,
eddig még nem volt gond belőle. :)

Voltunk délután barátnőméknél egy kicsit, a kisfia már 9 hónapos,
most tanult meg felállni a járókájában, annyira édes. :lol:

Kép


Kép
gjéti
 
 


Budabo köszi :D :D :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Mikortól talizunk Szerdán???? Én 8ra viszem Vácra gyerekeket, leadom őket, és nagyjából 9re érnék a szigetre....lehet előbb. Akkor lesz már ott valaki??? Árpád hídról be lehet menni, ha ilyen áradt a Duna? NA nem izgulok tovább...elkezdek ovasgatni, aztán reagálgatok...cska fája fejem, hasm, meg hulla vagyok,és büdös, fürcsizni kellne, meg aludni...úgyhogy lehet inkább holnap olvasgatok, bocsi mindenkitől, lehet most kezdek felmondani, eddig tatott a pörgés :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Millye! jó a tabló!!! Imádom a gyerekeinket!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Á, de jó, Millye!

A párnás hálósipkás mikiegér alatt ki az a vigyori gyönyörűség :?: (jobb oldalon)...kizárásos alapon talán András?

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Millye: nagyon jó ez a tabló! Akkor nem kellenek egyenméretű képek?
Zsuzsi: sztem akit te mondasz nem András, hanem Hugic Marcija.
kreiszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?