Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Itt is katasztrófális idő van, dörög, villámlik és sötét is van.
Ti vesztel pelenkázó komódot vagy csak ágyra tehetőt?
Ma kispocak rendkívül aktív, lehet azért mert ma henyélek :)
pocok001
 
 


Pocok

Mi olyan kiságyat vettünk, amihez már van pelenkázó komód. Később átalakítható majd ifjúsági ággyá. Praktikusnak találtam így. A komódra pedig merev aljú pelenkázó szivacsot vettünk. Mivel mi gyakran vagyunk a vidéki házban, arra viszont pénz nincs igazán hogy ott is berendezzünk neki egy szobát, úgy oldottuk meg, hogy veszünk egy állítható magasságú utazó ágyat, amire meg majd rákerül az itthoni pelenkázó matrac.

Kende tegnap volt nagyon mozgékony, ma még nem igazán éreztem...

Lili

Kép
édi16
 
 


Sziasztok lányok!

Monica,
sokmindenetek megvan, ugyesek vagytok! Na és milyen az ABC kocsi?? Melyik színben vettétek meg?

Twins,
van nálunk is minoséges UH, de a dokim csak sima UH-t csinál és nála is meg kellene fizetni kulon, ha 4D-t akarnák és ezért dontottem úgy, hogy elmegyek Gyorbe, (kozel van hozzánk), mert jókat hallottam arról a helyrol és hogy állítólag rajtuk kívul csak 3 olyan jó minoségu készulék van MO-on. Gondoltam, nézze meg más is a Picurt, de.....

lányok, kicsit csalódottan jottem haza, mert takarta magát a baba és szinte semmit nem láttunk belole! :cry: :cry:
A másik dolog, hogy én úgy tudtam, hogy Ok ugyanúgy megnézik a baba méreteit,alaposan megvizsgálják, hogy minden rendben van-e, de NEM! Azt mondták, hogy ez az orvosom feladata és még nyilatkozatot is alá kellett írnom, hogy nem vállalnak semmiért sem felelosséget! Még a súlyát sem mérték meg nekem,pedig annyira kiváncsi voltam, hogy mekkora már a baba...hiszen ezért mentem el!!!! Egy alapos vizsgálatra + hogy lássam 4Dben az arcocskáját! :cry: :cry:

Végul azért sikerult 2 fotót csinálni az arcocskájáról, majd megpróbálom bescannelni és feltolteni, de nem tudom, hogy mennyire fog látszódni!
Amúgy rendesek voltak, azt mondták, hogy ha arra járunk, ugorjunk be és egy 10 perces ingyenes UH erejéig megkukkanthassuk, hátha tobb látszódik majd! :wink:

Sztercsi,
mi a Bem téren voltunk, Gyorgy UH rendeloben, ismered oket? Egy férfi volt ott,aki orvos, de az UH-t egy fiatal csaj csinálta nekem, azt nem tudom neked leírni, hogy hogy nézett ki, nevét pedig nem jegyeztem meg :roll:
ginuska
 
 

 
 

SÜnci mi Bergont vettünk ismét!!!!
Szisz nagyon csinos vagy!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Twinsmomma a munka néha kicsit sok de amíg bírom csinálom.NIncs más választásom.


Sziszi nagyon szép a pocakod!! :D :D
Nekem kb.fele akkora mint neked.Aggódtam is ,de a doki azt mondta minden rendben a babával és ő szépen növöget. :D
Így mostmár nem érdekel ,hogy mekkora látszik.De már most érzem a mozgásban illetve leginkább a hajolgatásban,hogy már nem olyan mint volt a mozgásom :D .
A kerti party jól sikerült éjszaka 1-kor értünk haza.


Ginuska mi a Savoya parkaban voltunk 4d.-n és ott mondták a méreteit is és mindent megnéztek.
Sajnálom,hogy csalódott vagy pedig Te is nagyon vártad.
Azért a képeket várjuk :D

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


sziasztok!

LANYOK, MEGVAN A BABAJARGANY!!!!
Ra tudtam szedni paromat, hogy megnezzunk egy hasznalt Graco-t, meg is vettuk annyira tetszett. Szinte tiszta uj!
Sport ules, mozeskosar, autos ules adapterrel, labzsakok minden reszere, kupolas a sport es az autos is. Meg esovedo is van hozza. 54 ezer volt caklipakli:)
Ugy orulok hogy apat ra lehetett beszelni a hasznaltra! Igy felebe kerult:) Jah es a szine is olyan amit elkepzeltunk, narancs-fekete szurke. (Most a nappaliban "lakik" meg az ulogarniturahoz is jol megy szinben)
Graco Quattro tour deluxe TSB
Kép

Ginuska:
Juj, micsoda banasmod volt ez a 4D-n? Kicsit durva hogy a mereteket sem kozoltek veled!:( Ez azert tenyleg felhaborito!!!!! Ennek benne kene lenni a vizsgalatban alapbol!
(Mi Erden voltunk legutobb, de az Istenhegyire eskuszom most is, hiaba az erdi 9900 volt, az Istenhegyi pedig 14 ezer. Bar mindket helyen szepen megmeregettek mindent es kozoltek mindent velunk egyarant, keszsegesen.)

sünciboglya
 
 


Sziasztok Lányok! :P

Látom, megy már a vásárolgatás! :P

Tipp:
www.babamamatudakozo.hu
- itt ingyenesen klubkártyát lehet igényelni, amivel rengeteg boltban (nemcsak bababolt!) lehet 3-20% kedvezményt kapni!!! Nekem itt ajánlották egy másik fórumon, sztem szuper! :wink:

Tervezitek hordozni a babát? :roll: (vagy ezt már kérdeztem? :lol: )
Én nagyon szeretném! Még nem tudom, hordozókendőt, kengurut vagy mei-tait vegyek, van esetleg tippje valakinek?
Hordozókendő tanfolyamot böngésztem, van, ahol ingyér lehet menni, van, ahol 5000-ért :shock:

tillidian
 
 


Süniboglya,
ha visszalapozol pár oldalt, megtalálod a feltett képemet: igen hasonló a járgányunk és szintén használt :wink:

tillidian
 
 


Till, sztem érdemes egyszer elmenni 4d-re, mert nagy élmény - meg utána rengetegszer megnézheted a dvd-t! Mi is néha megnézegetjük a kis manót, annyira jó...!
Hordozó: én eleinte kendőt szerettem volna, de sok helyen hallottam, hogy nem tesz jót, amíg még kicsi... Mi az a mei-tai??? :shock:

Sziszkó, nagyon jól nézel ki!

Sünciboglya, gratulálok a szerzeményhez - én is mostanában nézelődök babakocsi ügyben, de ezt a márkát még nem láttam.

Pocok, én veszek pelenkázó komódot, mert nagyon kényelmes, hogy minden ott van a kezed ügyében és csak ki kell húzni egy fiókot, ha bármi kell. Amúgy egy barátnőm az Ikeában vett egy sima komódot és rászabatott bútorlapból pelenkázót., így elég költséghatékonyan megúszta.
Én is gondolkoztam amúgy olyan kiságyon, aminek a végében ott van a pelenkázó, de mivel szeretném, hogy pár hónapig mellettem aludjon a hálónkban, nem fér el egy ekkora szerkezet, úgyhogy maradt a kiságy - amit aztán átviszünk a saját szobájába -, + külön pelenkázó komód.

Ginuska, döbbenet azért az uh... :roll: én a Mammutban voltam, nagyon rendesek voltak és olyan részletes összefoglalót kaptam, hogy még a dokimnak is segítség volt és nem kellett aláírnom semmit...

Kép
szilveeaa
 
 


Tilli:

Huh ez a link klassz!!! Koszi, nekem mindenkeppen hasznos!!!
Meg fogom nezni a jarganyodat! Orulok hogy hasonlo kocsink van:D
En most egyfolytaban orulos hangulatomban vagyok, fulem egig. A gyerek meg belul tombol:D:D:D:D

sünciboglya
 
 


szilveeaa:
A Graco szinte mindenki szerint jo massziv konstrukcio, ezert mertunk mellette donteni. Eloben sokkal jobban mutat mint a foton, erdemes megnezned ezt a fajtat egy bababoltban, utana pedig vadaszni ra hasznaltan. Van olyan lany a Forumon (masikon) aki 3 gyereket nevelt fel egy Graco-val es meg most is megvan neki uzemkepes allapotban. :)

Az uj ara sem veszes a tobbi markahoz kepest. (Bar a 90-95 ezer azert kicsit harapos!) De ez ujszulott kortol 3 evesig hasznalhato, autos hordozoval, tolotetovel-lendkerekkel, minden nyavajaval egyutt van. :) Ezert is akartunk ilyen tipusu kocsit venni, ez olyan mindent az egyben fajta.:)

sünciboglya
 
 


Till nekem van már ilyen babamamás kártyám!!!!!!!! :)
Sünci naggyon jó a babakocsitok!!!!!!!!gratula!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Páromnak kislánya van :)
Sajnos nem velünk lakik,így csak 2hetente van velünk,de majd lesz nyári szünetelése és akkor 1 teljes hétig itt lesz.
Képzeljétek!Szerelmes és csókolózott :oops: :lol:

Most visszük haza,majd jelentkezem.

Puszika
Vendég
 


trixi hány éves a szerelmes lányzó? :roll: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!Nemsokára 5éves a szerelmes leány és már azt mondja az esküvőre készülnek,mert a miénk is milyen szép volt! :)
Tündéri kislány.


Ma egyre erősebben éreztem a rugásokat,de eléggé ritkán.Nem baj,gondolom ez sűrűsödni fog majd.

Mi maradunk a Baby Merc babakocsinál,eddig az ami igazán tetszett.

Remélem hamarosan jobb időnk lesz,mert a fiamnak ez extra alvást okoz és én is egész nap csak kóvályogtam.


Jóéjt mindenkinek!
Vendég
 


Hordozás: hát nekem eddig a Mai-tai nyerte meg a legjobban a tetszésemet. A sima kendőtől tartok, hogy belegabalyodom. :lol:
A vaterán láttam 5000 alatti áron

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Lányok, ezek szerint tényleg okkal vagyok csalódott :(
Amit leírtatok, én is egy komplett vizsgálatra számítottam babamozival egybekotve..... :roll:
10.900 Ft-ot fizettunk, ebben 2 fotó van benne és egy DVD, ami viszont használhatatlan, mert nem látszik rajta szinte semmi. :evil: Ugyanis a "keresgélést" sima UH-val csinálta, az van a felvételen,ahogy kapkodja a vizsgálófejet, keres és csak néha kapcsol át 4D-be, viszont azon sem látszik semmi. Persze, arról senki sem tehet, hogy a Picurka "elbújt" és kézzel, lábbal, koldokzsinórral takarta az arcát,de legalább elvégzett volna egy alapos vizsgálatot, mérésekkel egyutt!!
Mondtam a csajnak, hogy legalább a súlyát mérje le, én nem mondom meg az orvosomnak, hogy ott jártam, de akkor sem csinálta meg!!!

Mindegy, ez van, így jártam!

Sztercsi, majd azért számolj be légyszi, hogy te melyik UH rendelot választod Gyorben, biztos jobban ismered a lehetoségeket, mint én, hiszen ott laksz .......koszi
ginuska
 
 


Ginuska!
Mi Pesten voltunk a Kleopátra házban 4D-n és oda is megyünk vissza július végén.Meg voltunk velük elégedve.Mi akkor 9900ft-ot fizettünk egy dvd-ért és 2 db képért!De lemérte babót rendesen,meg a súlyát,hosszát is és írtak róla orvosi véleményt is.És mindezt kinyomtatták nekünk egy papírra,amit ugye megkaptunk.
Szóval,Veletek közel se bántak jól! :cry: Nagyon sajnálom! :cry:
De legalább akkor ne kérnének ennyit el az embertől! :evil:

Trixi!
Bocsika,összekevertem a gyerkőcöket! :oops: :oops: :oops:
Most lesz a párodnak kisfia! :lol: :lol: :lol: :wink:
De tényleg édes lehet a kiscsaj! :lol: De szép is,öt évesen szerelmesnek lenni! :) :) :)

Nita,Kicsike,Szilveeaa!
Köszi szépen lányok a dicsiket! :oops: :oops: :lol: :lol:

Tilli!
Nekem valahogy nem olyan szimpi ez a hordozókendős dolog! Nem tudom miért,inkább a babakocsi híve vagyok! :roll: :shock:

Mia!
Nagyon jól kifogtátok ezt a babakocsit! :lol: És tényleg jól néz ki! :lol:

Holnap megyek uh-ra!De jó lenne egy képet kikunyizni! :lol: Bár lehet,hogy a doki páros lábbal rúg ki,ha megemlítem neki!De azért bepróbálkozok! :wink:

Jó éjt lányok! :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


én is nagy keresésbe vagyok 4d-s uh-ot illetően....ahova oda is találok....sajna én hülye vagyok a tájékozódásba......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!
Mi itt voltunk!Tudom ajánlani! :lol: :lol: :lol:

http://www.4dultrahang.hu/

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Én 4D re a Magzatdiagnosztikai Központban a Timmermann Dokit tudom ajánlani nyugodt szívvel.Én most nála voltam és szépen lemárt és elmagyarázott mindent.Ő vadászta ki hüvelyivel is hogy fiú a babócánk:D
És az ő véleménye a 4D-ről az,hogy 26-30.hét között ajánlott,mert addig ritka hogy képet tudjanak csinálni.
Náluk 10ezer az UH 2ezer a DVD.
És mondjuk ha hozzá kérsz időpontot akkor nyugodt is lehetsz,mert az egyik legjobb orvos vizsgál.
Mi majd a 29-30.héten megyünk megint.
Vendég
 


nitacska:
Ha a 4D giagnoszikai resze a fontos akkor Istenhegyi Klinika, Dr. Hajdu Krisztina. Orszagosan is az egyik legismertebb gendiagnosztikai szakembere. Erdekes modon az o altala keszitett 4D felvetelek, mozgo anyag tokeletes, mindene latszott a babanak, kepes volt "elovarazsolni" a befordult, elbujt babat, olyan ugyesen manoverezett, a gyerek ugy szetdobta a labait hogy tokeletesen latszottak a kis golyocskak is.
Szoval nekunk az jott be, ha megyunk vegul meg egy 4D-re, tuti hozza kerunk idopontot.

A vizsgalat alatt nem csak a magzatot nezi meg tovirol-hegyire es mutat mindent 4D-ben, de az anyai reszt is tuzetesen leellenorzi. Ha talal valamit akkor azonnal szol. Pl: nalam a laza mehszalagokat azonnal emlitette, a megereszkedett mehet, elmagyarazott mindent es megnyugtatoan beszelt. A mehlepeny allapotat is nezi, ami ugye nagyon fontos, a mehszajat, ha nyitva van akkor milyen mertekben, stb. Szoval korultekinto az biztos.

Az a baj ezeken a 4D-s helyeken hogy igaz, rendelkeznek UH-s vizsgaval az ott levo dolgozok, de nincs igazan szaktudasuk ezen a szakteruleten. Ez olyan mintha valaki elvegez egy gyorstalpalo 3 hetes masszazstanfolyamot, osszemerve egy OKJ-s, 4 eves kepzessel amiben 900 ora gyakorlat van.

Ahol Erden voltam a 4D-n ugyan ezt ereztem..... a szaktudas igazi hianyat. Nem kaptam egyik kerdesemre sem valaszt, a papir amelyben az osszegzes volt sablon nyomtatvany volt, csak a baba mereteit javitotta at benne...... Jah, a tobbi meg ugyanugy maradt mint az elozo 34 hetes kismamaen volt...

puszka es joejt mindenkinek:)

sünciboglya
 
 


tilli:
Most talaltam ra a babakocsid fotoira! A szinosszeallitas pont ugyan olyan mint a mienknek! Tenyleg nagyon szepen kisikaltad.
Mosogepben mostad a karpit reszt vagy kezzel? (elvileg a mienkrol is mindenhonnan le lehet szedni a textil reszt....)
A vasalas nagyon jo otlet! En is megprobalok valamit alkotni majd, meg azert frissen tisztitva a legjobb:)

Na telleg eldugulok mara! Joejt:D

sünciboglya
 
 


Szilveaa:
Ilyen a Mei tai:
http://www.babakozelben.hu/bolt/bolt_mt.htm
nekem tetszene, csak kicsit drágállom, még keresgélek :roll:

Sziszkó,
Vackorkámnál még én is a babakocsi híve voltam :roll: Bár volt egy kengurum, de nagyon ritkán használtam...Mostani "öreg" fejemmel már tudom: nagyot tévedtem és legszívesebben visszacsinálnám. A picinek létszükséglet az anyja közelsége, hisz nehéz ám kiszakadni a biztonságos anyaméhből, ezzel pótolhatom, hogy hallja a szívverést, a szuszogást :P
itt egy gyors összefoglaló az ún "Kontinuum elvről":
http://www.okosbaba.hu/konyvajanlo/106- ... tinuum-elv

Süniboglya :D
valóban, de a mi járgányunk korántsem olyan felszerelt...sztem csak fél éves kortól használható!
Igen, mosógépben mostam és a vasalást is jól tolerálta :lol:
(a legalsó vászon részt nem szedtem le, mert csavarozni kellett volna, hanem betettem a kádba a babakocsit és alaposan átsikáltam :P )

tillidian
 
 


Ja, még 1:

itt amatőrködöm egész este, és próbálom kitalálni, hogyan kell majd intézni a TGyást, stb.
Találtam itt egy ingyenesen letölthető kisokos könyvet, hátha valakinek segít:

http://www.babafalva.hu/portal/index.php

És nyomtatványokat meg innen töltögettem (nem tudom, kell-e, de a mhelyen olyan érthetetlen volt, amit a TB-s csaj regélt a telefonban, szal hátha kell:
http://www.jogiforum.hu/iratmintak

tillidian
 
 


Sziasztok!

Behülyült kora reggel ez az oldal :) Kidobott.
Férjem most ment dolgozni, aztán nem tudok már aludni. :(

Sziszkó! A férjem szerint nagyon jó volt a koncert. De ennyi embert nagyon régen nem láttam. Győr belvárosában szoktak lenni koncertek, az más, mi Győrhöz csatolt családi házas övezetben lakunk, ahol régen nem voltak ilyen jó programok na meg ennyi ember.
Nagyon szép pocid van! Az enyém is hasonló, hizsen 2 nap van köztünk.

Pocok! Mi külön komódot készítünk. Férjem összeszereli megrendelt lapokból. Már ki is választotta, hogy dió lesz, a fiókok meg fehérek. És ebbe a komódba is tudok rakodni, kezem közelében legyenek a szükségesek. Később a pelenkázó lekerül és marad komódnak. De nektek a ti megoldáotok praktikus a vidéki ház miatt.

Ginus! Sajnálom ami történt a 4D-n. A sógoroméknak sem mutatta meg magát a pici. Azért kérdeztem, mert ismerek egy Uh-s asszisztenst és én hozzá akarok menni. Ő rendes nagyon. És ő mind a 3 4D Uh hlyen dolgozik. Azt hizsem a korházba megyünk, ott is van ilyen. Ma hívom fel őket. Majd megírom mikor megyünk, mit sikerült intéznem, mert pont ahhoz a nőhöz szeretnék menni.

Mekkora köd van nálunk. De szerencsére a férjem 30. szülinapi bulijára vasárnapra jó időt mondanak. Na előre féle, de remélem segítenek majd a rokonok, anyum, anyósom.

Puszi!

Sztercsi
Vendég
 


Jó reggelt!

De jó, hogy nekem már nem kell a vásárlással foglalkoznom. :lol: :lol: De a Tescos tippet azért megnézem. :oops: Ja, és pénteken mi is megrendeltük a kiságyat. Kb. 4 hét, amig elkészül.

Till: kengurú párti vagyok a babakocsi mellett az lesz a legpraktikusabb. Egy közel két éves gyerek mellett nem látok más esélyt a városban való mozgolódásra. Nem beszélve arról, amivel én is egyetértek, hogy jó a babának, ha az anyja közelében van. Persze ez nem jelenti azt, hogy itthon is a nyakamban fog lógni egész nap. :)

Gina: nálunk még a kötelező ultrahangoknál is aláíratják a kismamikkal a "nem vállalunk felelőséget egy esetlegesen észre nem vett betegségért" nyomtatványt. Műhibaperek ellen ez a legjobb biztosíték. :? Persze értem, hogy ha már fizetsz érte, akkor szolgáltatást is vársz. Valaki írta, hogy a 4d-sek nem értenek annyira a dologhoz-na ezzel nem értek egyet maradéktalanul. Lehet, hogy van ahol így van, de pl. nálunk az csinálja a fizetős 4d-t, aki a klinikán a kötelező genetikai szűrést is csinálja, így hatalmas tapasztalata van abban, mit kell néznie. Amikor mi voltunk alaposan meg is nézte a babát újra, annak ellenére, hogy előtte is ő csinálta a genetikai uh-ot.

Kép
Kép
tündér09
 
 


hahó, újabb hét kezdődik....hogy van mindenki??

ma van egy kis szusszanásnyi időm, mert most vitték el anyósomék a kisfiamat magukkal a városba. Ki is mozdul egy kicsit, nekem is van pár óra nyugalmam, szóval örülök neki.

az idő most kezd egy kicsit javulni, bár -nekem szerencsére-még nem tért vissza a kánikula. Olvasgattam a hétvégi hozzászólásaitokat és láttam, hogy otthon is itéletidő volt. Szép kis hétvége!!

a babakocsis témához sajna nem tudok hozzászólni, mert nekem már van ,bár nem szeretem. A márkájára sem emlékszem,mert a férjem vette nélkülem. /gondolhatjátok mennyire praktikus ha ő választotta. Tök nehéz és nem is tetszik egyáltalán/A kisfiam 5 hónapos koráig nem is volt hajlandó bent maradni, mert nem látott ki rendesen a kocsiból. :D Én is kenguruval cipeltem 2 és fél hónapos korától és azt nagyon élvezte!!! /Valóban, tündér, én is a két éves fiam mellett csak ezt a megoldást látom a jövőben./ Aztán 5 hónapos korától, amikor már tudott ülni, felemeltük a babakocsit ülőpozicióba és akkor már vihettem azzal is sétálni. Később vettem neki egy chicco "összehajtható"sport kocsit ami könnyű, praktikus és néha még mindíg használom ha messzebbre megyek vele. Ugyan kék szine van, de ha kislányunk lesz most, akkor is használni fogom. Nagy ügy.

Szisz: egyre szebb kismama vagy!!!!! szépen gömbölyödik az a poci!!

Gina: sajnálom ami a 4d-n történt, én normálisra járok (2d) s legútóbb már fényképet sem adott a dokim, sőt az adatokat sem tudom, csak annyit mondott, hogya baba nagyon szépen fejlődik a korának megfelelően. persze nekem ennyi elég volt, elvégre már 5 éve az orvosom és a kisfiamat is nála szültem-megbízom benne 100% -osan. De azért a méreteit én is szerettem volna tudni, pl. hány gr-os, úgyhogy megértelek.

A pelenkázó asztalt külön irigyelem-a férjem szerint kész pénzkidobás-de nekem ment tönkre a derekam az ágyon való pelenka kicserélésre. Amúgy is nagyon nagy problémám van a derekammal ( ferde egy kicsit a gerincem és pont egy ideget nyom, ami kisugárzik az egész jobb lábamra, néha alig tudok ráállni), úgyhogy az csak rátesz. Most is sokat szenvedek vele, valószinüleg a változékony idő miatt, illetve a pocim súlya is ludas lehet a dologban.
na megyek, kihasználom az egyedüllétet és takarítok is egy kicsit.

üdv minden kismaminak!!!!!szép napot nektek!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Till, pont most írt egy nagyon kedves barátnőm mailt, mert még régebben megkérdeztem tőle a hordozókendő témát. Négy gyereke van és nekem borzasztóan szimpatikus az a mód, ahogy neveli őket és ahogy gondolkodik az egész anyaságról...
Idézek a levélből:

[i]Nagyon tömören: az újszülött 9 hónapig a testedben él. Amikor megszületik, sajnos manapság elvárás, hogy szinte egyből "ellegyen" egyedül és aludjon, szopjon időre, lehetőleg 3-4 óránként, hogy minél kevesebb legyen vele a gond. Ezzel annyi a gond, hogy az újszülött számára létfontosságú az anyjának a tesközelsége. Ott van biztonságban, rajta kívül senki és semmi mást nem ismer. Az első hetekben egy igény szerint gondozott, a szülei mellett altatott baba szinte nonstop szopik, de ha éppen nem cicin lóg, akkor az ember testén. Ez NORMÁLIS - egyes tévhitekkel ellentetben, mely szerint így "elkényeztetjük" a babát - és ki is kell elégíteni ezt az igényt, hogy a pici jól fejlődjön. Ha az ember intézi a dolgát, akkor a kendő, a mei thai, a sling vagy akármi hordozó (nem bolti kenguru, mert azok nagyon előnytelen tartásba kényszerítik a babát) fantasztikus megoldás. A világ kevésbbé modern, a mienkénél valamivel épeszűbb területein a gyermekek ebben a normális, anyaközeli melegségben nőnek fel.

Javaslat: ha hordozás mellett döntesz, érdemes körülnézni. A kendő elsőre bonyolultnak tűnik, de én, aki már mindent kipróbáltam, azért esküszöm rá, mert a legsokoldalúbban használható valami. Nekem Lana kendőm van, egy rózsaszín és egy bordó, van nagyon jó kontaktom, aki megtanítja a használatát. Ami nagyon fontos, hogy személyesen, élőben, előre tanuld meg, hogy kell kötözni, mert akkor nem vesződsz a síró babával. Mondom, egyszerű, egyszer kell rááldozni időt és egy kis pénzt, de ezermilliószorosan megtérül az ára. Ma már vannak nagyon szép, trendi darabok, ha a mei thai megtetszik, azokból is lehet venni mindenfélét. Érdemes drágábbat venni, a minőség nagyon nem mindegy (a nandu kendők messze vacakabbak a Didymosnál, vagy a Lanánál).

Amit én javaslok: legyen egy kendő, menj el szülés előtt tanfolyamra, majd szülés után, ha van kérdés, még lehet kérdezni. Később, ha már kendőben über vagy, lehet venni slinget és mei thai-t is, valami csinosat, ha már lúd, legyen kövér. A rugalmas kendőt nagyon nem javaslom, elsőre jónak tűnik, valójában nem annyira az. Sokkal jobb egy jó minőségű sima kendő.

Javaslom a www.mamami.hu fórumait, ott van egy csomó téma.
Hordozásban a legnagyobb tudással rendelkezik: Ónodi Ági: http://hordozo.hu/
Info: http://hordozo.hu/hordozokendo/tudnival ... ordozasrol

Akitől én tanultam és vettem a Lanát:
http://perinatal.hu/
Info: http://www.perinatal.hu/lister.php?cat=3

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok!

Ej, de sokat írtatok! Hát lehet, hogy megköveztek, de inkább essen az eső, de a hideg és nem a nyári zápor féle, abban az időben legalább nem döglik meg a melegtől az ember. Aludni sem lehetett nálunk éjszaka, pedig nem panel a lakásunk, hanem tégla... :x

Tegnap mis is megvettük a kiságyat, az Auchanban 13-ról 10 e-re volt akciózva, és azért döntöttünk mellette, mert nálunk a szobában minden fenyő és akkor úgy voltam vele, hogy ne legyen a lakásban mindenhol szedett-vedett bútor, hanem akkor az ő szobácskájában is azok lesznek. A pelenkázóból is olyat néztem ki.:D Ha már úgy látjuk, hogy kezdi kinőni, akkor veszünk nagyobbat, de egyenlőre a 60X120-as tökéletesnek tűnik.

És bár nem ezen akarunk spórolni, de mi nem kókusz matracot vettünk hozzá, mert drágálltuk az árát és mis sem olyanon nőttünk fel.

Mivel még egy lakásfelújítás, ill. előtte egy lakáscsere áll előttünk nem nagyon tudunk hova pakolni, de én már úgy rendezném a szobáját...:D

Ma reggel ahogy felébredtem, láttam hogy jön a mellbimbómból az előtej..., erre jaj hát gondoltam elújságolom Anyukámnak, meg a Nagymamámnak, hogy: "Képzeljétek..." na nem az volt a fogadtatás amit vártam, hanem:"Jajjj, ez nem korai egy kicsit még?!" :o

Na jó, mondom akkor előveszem a könyvemet és elolvasom Nekik mit ír akár már a 20. héttől is. Mert azzal jöttek, mind a ketten, hogy náluk ilyen nem volt... Rájöttem sok-sok minden nem úgy volt régen, ahogy most... :? Aztán elmagyaráztam, hogy ez nem fehér ez inkább ilyen zsíros, olajos előváladék...A férjem kérdezte is, most te magyarázod nekik? :P

Én az egyszeri anyasági segélyen filózok, hogy majd rákérdezek a dokitól mit tud róla a törvény mit ír elő a jogosultságról pontosan...nem lenne jó 65 e Ft-tól elesni valami kis hülyeség miatt. :evil:

Na meg elkezdtem gondolkodni egy kicsit igaz későn, hogy be kellene iratkozni egy fősulira, amíg kismama vagyok még a pótjelentkezésnél, mert ugye plusz 50 pont jár a kismamáknak, csak nem hiszem, hogy estin túl sok államilag finanszírozott szak marad... de 1 évet tudnék halasztani...bár nem vagyok képben annyira a dolgokkal... :roll:

Sztercsi: Nálunk is gyakori jelenség mostanában, hogy Apa elmegy dolgozni és nem tudok visszaaludni és hajnali fél 6-6 körül már fent kukorékolok... Máskor meg, mint az agyonvert olyan vagyok 10-kor is, ha úgy kelek. :wink:

Kiváltottam a Felicitas-os kezdőcsomagot...aranyos kis figyelmesség...:)

Szép napot csajok!

Üdv.: Hajni
hajnalocska
 
 


sziasztok!

tilli:
koszi a hasznos linkeket:) Igy en is okosodhatok majd hivatalos ugyekben... mert jelenleg akkora mar a kaosz hogy lassan betakar:D
Mikor kell kezdeni az intezkedest a jarulekokkal kapcsolatban hogy ne szaladjunk ki az idobol? (Ja es csak parom tud maszkalni a dolgok utan, nekem itthon kell rostokolnom sajnos.)

KISBUTOROK, AGYAK, PELENKAZOK:

Ha valakit erdekel esetleg, mi innen fogjuk megrendelni a butorokat, van kombi kisagy+pelankazo is tobb szinben, anyagbol. Jah es legalabb 10 ezerrel olcsobb mint a budapesti boltokban mert a gyartotol rendelheto. Egyedi darabokat is elkeszitenek!

http://www.kindermobel.hu/index.shtml

tunder:
en is szeretnek valamilyen hordozoval megprobalkozni. Az elol hordott poziciotol mennyire faj a derek?
Lattam Brendonban hordozokat, nagyon profin neztek ki.... ismered azokat a tipusokat is esetleg?

betty:
Most olvasom hogy te is tapasztalt kengurus vagy, kerlek oszd meg velem, milyen tipusu kenguru jott be neked.

hajnalocska:
Egyetertek, nagyon pocsek amikor meg ejjel is meleg van! En legkondival tuntetek a meleg ellen, paromat sikerult ma ejjel is kockava fagyasztanom.:( Most is csak ugy tudom elviselni ha megy a szerkentyu. (Erdekes, alapallapotban mindig utaltam a legkondit most meg a legjobb tarsamma valt....)

Ez az egyszeri anyasagi segely dolog engem is piszkal nagyon! Kerlek tedd kozze ha megtudsz valami reszletet ezzel kapcsolatban. :) koszi!

Hu de jo otlet ez a termekminta dolog:) nem is tudtam hogy itthon is vannak ilyen opciok! koszi a tippet!:)

sünciboglya
 
 


sziasztok!!!!!!!!!
köszi a 4d-s infókat!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
26+4.het

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szilveaa,
köszi a hordozásos idézetet! Még jobban megerősítettél abban, hogy helyes, amit gondolok!!! :P
Azt hiszem, mei tait fogok rendelni - bár azt írják, csak 2-3 hónapos kortól jó :roll: én pedig, ha kimegyek Lencsivel, azonnal magamra szeretném kötni (Nem mindegy, hogy ha Vackorért megyek a suliba, szabad-e a két kezem, vagy babakocsival kell ügyetlenkednem...meg ugye a 3. emeleten lakunk, és ide babakocsit felcipelni...szóval lehet, addig cipelem majd Őkisasszonyságát, amíg elbírom, vagy amíg nem tud már egyedül lépcsőzni, hogy a babakocsit csak üresen kelljen levinnem :P )

Sünci :)
jó ez a bababútoros link, csak kicsit messze van, mi -sajna - Pesten lakunk :?

Hajnalocska,
mi az a Felicitas kezdőcsomag és hol osztogatják? Én is kérek! :lol:
Fősuli jó dolog! :P
(én épp az 1. évet fejeztem be, de asszem a 2. évet halasztom, úgysem adnak most tandíjmentességet a kismamáknak :? )

Igen-igen!
Ha valaki tud infót az egyszeri anyaságiról, kérjük mi is!!! :P
(már 65 ezret adnak??? 2001 körül 20-25 volt :roll: )

tillidian
 
 


Ezt kaptam egy másik fórumon:

"Till!
Neked akartam még:
www.velvet.hu
és a főlapon keresel olyat, hogy Poronty. Azon belül találsz gyes-gyed útmutatót, az összes családtámogatási ellátás igényléséről ott van minden infó.
Nyomtatványt a MÁK honlapjáról tudsz tölteni."

Nitácska,
nagyon helyes pocid van!!! :D

tillidian
 
 


Nitácska! ez igen! Micsoda pocak!

Betty, jót nevettem azon, hogy a férjed vette meg a babkocsit nélküled... Elképzeltem, hogy nekem akkor milyen lenne, ha én nem lennék ott a vásárlásnál. Valami helyből felszállós csoda, ami leginkább egy versenyautóra emlékeztet és mindenre jó, csak a gyerekszállításra nem... :lol:

Till, engem is meggyőzött a kendős téma, én szerintem sima kendőt veszek, valami jót és megyek tanfolyamra is még a nyáron.

Kép
szilveeaa
 
 


nitacska:
de eeeeeeeeeedi a pocid!!!!!:D:D:D

tilli:
Szallitanak am barhova. (Azt nem tudom mennyiert, de tuti nem draga) Annyira szepen dolgoznak es nem draga egyaltalan. Egyebkent meg lehet venni a termekeiket pesten is a boltokban, csak ugy dragabb. Mi mindenkeppen lerongyolunk a muhelyukbe, megnezzuk szemelyesen mi a helyzet es ugy valasztunk majd.

Asszem mi szerencsesek vagyunk ferjemmel, mind szinben, mind formaban pontosan ugyanazon fazonok tetszenek altalaban mindenbol (narancs-fekete johet csostul!) ......... nekem ez kicsit fura is, de tenyleg igy van:D Igy hat evvan, orulok neki:D

sünciboglya
 
 


Sziszkó, Nitácska: Tényleg szuper pocik!!! :wink: Az enyém sehol nincs a tietekhez képest... :oops: :oops: :) :)
bobóbaba
 
 


Sünci: én ezt a hordozót vettem a babának: http://www.poppet.hu/catalog2/catalog/p ... ts_id=2384 Ilyen volt a fiamnak is, csak más színben. Mivel merev a háta, ezért már kicsi kortól beletehető, nem kell várni addig, amig a többivel, mivel tartja a baba gerincét. Két irányban hordható. Nekem nem fájt a derekam tőle anno, persze mindenkinek más a teherbírása derékügyben. :) Nem mellékesen 5-6 ezer Ft körül van az ára és szerintem ár-érték arányban kiemelkedő. Nem érdemes huszonezreket költeni a hordozóra!! (sem) Egyetlen hátránya, hogy a baba nem lát ki jól belőle. De ez elnézhető a terméknek.:)

Küldök infót az anyasági és egyéb összegekről. Ma kaptam meg a melóhelyemről az aktuális összegeket. A tájékoztatót feltettem a gmailre. :)

Kép
Kép
tündér09
 
 


tunder:
Koszi a linket, megnezegettem mindent a honlapon, klassz dolgok vannak es tenyleg jo aron! A kenguru csodaszep es az hogy merevitett kulon plusz. Nezegettem mar ezeket a tipusokat (mas gyartotol) a Brendonban, de hat konyorgom, 25 ezerert?????
Szerintem setaltatas kozben lelopnak rolam :):):)
A Pierre Cardin nagyon jo arban van!

sünciboglya
 
 


Hehe, az en pocim is olyan fura, mint egy pici hordo, de a fele befele van, egyszeruen nem all ki mint mas, velem egyidos kismamanak..... talan mert szinte allandoan fekszem?
Vagy ez egy befele novos gyerek egyszeruen :D:D:D:D

sünciboglya
 
 


köszi lányok a poci dicséreteket!!!!!!!!!!!!!!

csütörtökön megyek 4d-re!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tündér
nagyon köszi a TB-s tájékoztatót! :P Egyszerű, világos, végre értem :P

tillidian
 
 


Ginuska
Mi itt voltunk, szerintem, nagyon korrektek!
http://www.4dsopron.hu/index.php?lang=hu
(Sopron nem nagy távolság Győrtől)

Sziszkó
Nagyon csinos vagy!

Sünci
Én valami nagy batárt szeretnék. Nézegettem a neten többet is, majd megyünk babaáruházba és ott megnézzük élőben is. :wink:
Nekem lehetőleg többfunkciós legyen, nagy kerekekkel...

Pocok
Lesz pelenkázó komódunk, már csak a babaruhák tárolása miatt is :wink:

Till
A hordozást talánén kihagyom :oops: :wink:
Vagy előtte beíratkozom súlyemelő tanfolyamra :lol: :lol: :lol: :lol:

Nitacska
Szép a pocid!

Újra itthon vagyok... lassan nekem is be kell vásárolnom mindent...nagyon gyorsan telik az idő... és lehet, hogy én fogok leghamarabb szülni. :wink:
Vendég
 


twinsmomma:
teljesen igazad van, azok a tipusok a legstrapabirobbak. Amikor kineztuk a mienket (voltunk jo par boltban) lattam klassz ikerkocsikat is es tenyleg, vannak olyanok amik joval kenyelmesebbek, tagasabbak az atlagnal.
A Graco-nak vannak ikerkocsijai, amik tetszettek..... azokra gondolok amelyek egymas mogotti uleses tipusok. (Bar a szinvalasztek eleg silany itthon, ezt meg kell allapitanom...) De talan te kint tobb sikerrel jarsz:)

sünciboglya
 
 


Sziasztok!

Most csak olvasó módban vagyok, mert eléggé felgyorsult körülöttünk az élet. :oops: :roll:

Csak 1 témára reagálnék :oops:

hordozás: lehet,hogy megfogtok kővel dobálni, mert úgy látom itt mindenki kendő párti, de én még ha ingyen hozzámdobnák se raknám bele a gyerekemet. :oops: :roll: én még annó mikor Charlottetal terhes voltam beszéltem egy gerinc specialistával, és azt mondta, h aóolyan szinten nem tesz jót a babaák gerincének és a csigolyáinak, hogy az nem igaz. Mutogatott képeket is, statisztikákat is, és ez nekem elég volt arra, hogy elrettentsen tőle. Szóval Charlottenál se volt és mégse lett a gyerekem lelkileg vagy szellemileg sérült, mert nem csüngött rajtam. így is eléggé igényelte, hogy cipeljük a seggét, hát még ha a kendőhöz szoktattuk volna. :roll:

na várom a kőzáporokat. :oops: :roll:
Vendég
 


sziasztok!!!!
na jól kifárasztottam magam ma-talán pihennem kellett volna mint kitakarítani az egész lakást+ vasalni, most hogy nem volt itt a kincsem egész reggel. De amikor van egy kis "szabad ideje"az embernek nem is tudja mihez fogjon először. mindegy, az eredményben gyönyörködöm-már ez is pihentető :D :D :D

Sünci: te kérdeztél a kengururól? Hát, a nevére nem emlékszem, de majd utána nézek. Mindenesetre chicco. Kétirányba használható: ebből a kifelé kukkolás tetszett kisfiamnak a legjobban. Logikus mondjuk, befelé csak a cicit látta. :D Nagyon jól tartotta a babucit, a kis fejecskéjét is. A kendőket én nem ismerem, de félnék is használni őket ha nekem kell megkötözni és nem bekapcsolhatósak, mint a kenguruk. Valahogyan biztonságosabban éreztem a kenguruban a babát. De kinek mi az ideálisabb. Lehet, hogy én is megszoknám a kendőt egy idő után, de a kisfiam már születésétől kezdve hisztis volt, szóval nem hiszem, hogy sok türelme lett volna hozzá.
Szilveeaa: igen, elég vicces volt, hogy a férjem vásárolt akkoriban,bár én inkább elkeseredtem mint nevettem volna. Babonából semmit nem vettünk-pár babaruhát kaptunk ismerősöktől, de nagyon keveset-és mindent a szülés után egyből ,vagy egy napra rá vettek meg. Persze nélkülem. Kiságyat az apósomék, s minden mást a férjem meg a tesója. Bementek egy nagy áruházba és bevásároltak. Mire hazamentünk Iliasszal már készen állt minden, várta őt az ágyikója és a férjem ki is takarított kicsit. A másik szobában állt a bál: zacskók mindenhol, kiskád, babakocsi...stb. Én mindenesetre sajnáltam, hogy a szülés előtt nem gondoskodhattam én minderről. vagy ha legalább ott lettem volna a vásárlásnál. Most meg minden megvan, kivéve új cumisüvegek amiket venni szeretnék, sterilizáló felszerelés(a régi már nem jó)s ha kicsi lány, akkor lányos cuccok is kellenek. De jó lenne már tudni!! Úgy szeretném nevén nevezni a kicsikémet. Ok, bevallom a másik ok, hogy kislányt szeretnék az az, hogy megkapja anyu nevét. Valószinüleg nem lesz több gyermekem, persze ha kisfiú, igy is benne lesz a Mária név, csak a fiú megfelelője. Meglátjuk...

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Sünci
Nekem nem tetszenek az egymás mögötti kocsit :oops: :wink:
Vendég
 


Monica
Én nem dobálom rád a köveket. Én se fogom se kendőben, se hordozóban vinni a gyerekeimet...
Vendég
 


monica nekem se kéne semmi pénzért olyan kendő!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


monica:
A doki a kengururol is rossz velemennyel volt vagy csak a kendot nem ajanlotta?

betty:
koszi. ha nem talalnad esetleg meg a modelt az sem baj, igy mar van tampontom hogy Chicco-kat nezegessek:)

... aztan lehet hogy a fajos derekammal el sem birom majd a kengurut... ez meg talany szamomra. Most minden esetre allandoan leszakadni keszul az egesz hatso berendezesem, pedig en aztan igazan nem vagyok sokat talpon...

sünciboglya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: