Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jelentem: szerencsésen túl vagyunk a kórházi tortúrán ... egy eredményem szerdára lesz meg, akkor még vissza kell mennünk, de egyébként: 160 gr-os CH diéta, napi 5-6szori étkezés, no cukor, édesség, süti, fagyi, méz!!!, fehér kenyér, pékárúk ... mérve, minimális mennyiégben: barna kenyér, rizs krumpli, tészta, liszt ... és rengeteg zöldség husival, tejtermékek mértékkel, és gyümik is (sárgadinnye, szőlő és szilva nem)

Fura lesz kb 2 óránként enni, és nehéz, amikor úton vagyunk olyat találni, amit könnyű magammal vinnem, de majd megkérdezem Erikát és Annát :):):)

A dokim annyit mondott: nem baj Tündike, nézze a jó oldalát: karcsún megyünk szülni :lol: :lol: :lol:

Lilla jól bírta, hogy 3/4 6kor felmaceráltuk, sokkal jobban bírta, mint amire számítottam ... én hulla vagyok, elég izgatott voltam már este, rosszul aludta, és korán volt a fél6os kelés (a gyereknek, meg a férjemnek szendvicseket gyártottam :):):)

Szerencsére időben itthon voltunk: íme egy kép az első cukros ebédemről (gyros pulykamellből, vegyes sali friss bazsalikommal, öntet fokhagymásan-csípősen, joghurtból és egy pici tejből, és 5 dkg barna kenyér pirítva :)

Kép

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Flora: gyönyörűűűűűűűűű :) .... nagyon nagyon édes pofija van, igazán boldog lehetsz, csodás kisbabátok van !!! :)

Tágulat: nekünk a jobb veséjén van, remélem, következőleg már nem lesz ott ... azért picit idegesíti az embert, ha ilyeneket mondanak, de én nagyon bízom benne, hogy nem lesz baj :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Köszi lányok, a dícséreteket és a bíztatást!!! Én is maximálisan bízom abban, h eltűnik!

floranan
 
 

 
 

Kihalt ma a topik? :)

floranan
 
 


Floranan!

Nagyon szép a kis csokibaba....

Bibi!

Igazán profi kaját rittyentettél össze. Azért nem olyan durva ám a diéta, ehetsz olyanokat is, ami a tiltólistán van, csak minmálisat...meg ha van mérőd, ki tudod tapasztalni, mi viszi fel és mi nem a cukrodat.
Ha ez vigasztal, a 36. hét körül már általában helyreáll a cukorháztartás, de a biztonság kedvéért azt szokták mondani, hogy a szülés után 6 hétig kell tartani...
Barátnőm szült tegnapelőtt és egy csomó dolgon ki vagyok akadva a kórházzal kapcsolatban.
37. héten szült, igaz, pici a baba(gond volt a lepényével, azért), de amikor megszületett 1990 g-ot mondtak.Másnap meg 2020 g-ot. És állítólag azért, mert a kórház a 2 kg alattiakért több pénzt kap. Meg a császárért is.

Mabe! Tényleg így van?????

És a lényeg.A baba jól van, a koraszülöttön van, de nem inkubátorban és nem engedig szoptatni, csak szigorúan 3 óránként. Iszonyú érzés lehet ott toporzékolni, látni, hogy sír a baba, de még nem telt le a 3 óra. És a tej sem indul így be rendesen, persze táppal tömik....
MIÉRT? nem értem! És ha éppen akkor alszik a baba, amikor letelt a 3 óra, mert telenyomták tápszerrel?
Van erre szabály, hogy nem lehet szoptatni egy nem beteg, csak pici babát?Kiakadtam nagyon.

Kép
arvaerika
 
 


Taranee!

Akkor várom a beszámolót Füredről! Sajna én későn foglaltam, mert júliusra nincs az olcsóbb szobából szabad....

Jó nyaralást nektek!

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Na mostanra tudtam egy írás erejéig összeszedni magam :cry:

Köhögésem 100-szor erősebb mint volt, az éjszaka alig aludtam. A picinek ugye nem árt az erős köhögés meg a hányás? (bocsi) (néha nagyon felrázódik a gyomrom) .

Floranan, Csokika nagyon szíííp, és nyugi, minden rendben lesz! :wink:

Bibi, örülök, hogy túl vagytok a vizsgálatokon, ebéded nagyon ínycsiklandó :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.06.26 14:08-kor.
Vendég
 


Erika: Ha a koraszülöttön van, akkor ott sajnos ez a rendszer. Mivel a többi babát esetleg vizsgálni kell, nem lehet ki-be rohangálni. Mi is csak 3 óránként mehettünk be Andrishoz, percre pontosan, és akkor is csak 20 percre. Nem zavart senkit, hogy még nem szopizott a baba vagy nem eleget, akkor is kiküldtek, mert hogy a menetrend... :cry: De ez van, sajna.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Bibi: Jól néz ki a kajcsi. :lol: És már nincs is olyan sok hátra, hogy ne lehessen kibírni.

Flora: Nagyon édes Csokika! És milyen kis lapos a nózija, tényleg. :lol:

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="boboka"]S írta:bobokaziasztok!

Na mostanra tudtam egy írás erejéig összeszedni magam :cry:

Köhögésem 100-szor erősebb mint volt, az éjszaka alig aludtam. A picinek ugye nem árt az erős köhögés meg a hányás? (bocsi) (néha nagyon felrázódik a gyomrom) .

Floranan, Csokika nagyon szíííp, és nyugi, minden rendben lesz! :wink:

Bibi, örülök, hogy túl vagytok a vizsgálatokon, ebéded nagyon ínycsiklandó :)


Boboka: én ugrásszerűen jobban lettem mára: szinte alig köhögök, pedig tegnap még én is szinte öklendeztem egy-egy köhögési roham után ... nekem mostanra hatottak a homeos szerek: tegnap átmeneti rosszabbodsá, mára hirtelen jobban vagyok ... :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Köszi Floranan a választ! Nagyon édes kisfiú Csokika, klassz lett a felvétel!! 4D-vel készült? Mi lesz végül a neve?? Remélem ez a béltágulat hamar elmúlik!

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


[quote="arvaerika"]F írta:arvaerikaloranan!

Nagyon szép a kis csokibaba....

Bibi!

Igazán profi kaját rittyentettél össze. Azért nem olyan durva ám a diéta, ehetsz olyanokat is, ami a tiltólistán van, csak minmálisat...meg ha van mérőd, ki tudod tapasztalni, mi viszi fel és mi nem a cukrodat.
Ha ez vigasztal, a 36. hét körül már általában helyreáll a cukorháztartás, de a biztonság kedvéért azt szokták mondani, hogy a szülés után 6 hétig kell tartani...
Barátnőm szült tegnapelőtt és egy csomó dolgon ki vagyok akadva a kórházzal kapcsolatban.
37. héten szült, igaz, pici a baba(gond volt a lepényével, azért), de amikor megszületett 1990 g-ot mondtak.Másnap meg 2020 g-ot. És állítólag azért, mert a kórház a 2 kg alattiakért több pénzt kap. Meg a császárért is.

Mabe! Tényleg így van?????

És a lényeg.A baba jól van, a koraszülöttön van, de nem inkubátorban és nem engedig szoptatni, csak szigorúan 3 óránként. Iszonyú érzés lehet ott toporzékolni, látni, hogy sír a baba, de még nem telt le a 3 óra. És a tej sem indul így be rendesen, persze táppal tömik....
MIÉRT? nem értem! És ha éppen akkor alszik a baba, amikor letelt a 3 óra, mert telenyomták tápszerrel?
Van erre szabály, hogy nem lehet szoptatni egy nem beteg, csak pici babát?Kiakadtam nagyon.


Erika: köszi a biztatás ... kicsit nehéz agyban átállni, de menni fog ... amíg rendbe nem jön a cukrom viszonylagosan, addig nem eszem tiltólistát dolgokat ... nincs itthon mérőm, neked van? ... miylet érdemes beszerezni ??? ....van esetleg erre tapasztalatod?

Nagyon durva, amit írtál a koraszülött babáról : én biztos kiverném a dilit, ha nem engednének szoptatni !!! ... és nem érdekelne, ha még a kórházból is kitennének emiatt: szerintem ez a legfontosabb egy picinél ... na nehogy már a tápszer jobb legyen ... ezt senki ne mondja ... amikor tejadó mama voltam, ott is elmondták, hogy ez a tejcsi nagyrészt kis súllyal született, koraszülött babáknak megy ... miért adnak tápszert, ha esély van arra, hogy amamija szoptassa ??? ...MERT: így egyszerűbb ... rend és fegyelm van, nem összevissza kell kivinni-bevinni a babábkat, hanem adott időben ... a többi időben meg lehet mást csinálni ... én sok rosszat mondtam itt már az István kórházzal kapcsolatban arról, hogy na nem ápoltak a császár után, DE: az biztos: mindenki azon volt, hogy a babák szopizzanak, tápszert ott nem adtak nekik ... pedig nem is koraszülött babákról beszélünk ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Bibi, nem is írtam, hogy nagyon jól néz ki a hamid!

És ne keseredj el, biztosan ráállsz, hogy a legjobb a diéta neked, és akkor nem lesz ilyen ijesztő!! A család is biztosan segít!

floranan
 
 


Boboka, jobbulást :(
Nekem ma jobb a torkom, de az orrom önálló életet él, szóval elindul, mikor úgy gondolja... plusz fejfájás, de legalább nyelni tudok...

Erika, hát, ha ez az igazság, akkor szomorú, nem túl jó, ha nem tudják elkülöníteni az egészséges, de pici babákat azoktól, akik nincsenek jól :(

Vége a melónak, ez volt az utsó péntekem :shock:
Azért fura lesz kedden kisétálni innen...

Ti hogy éltétek meg az utsó munkanapot?

floranan
 
 


Floranan
Csoki nagyon édes babácska!

Erika
Ehhez a finanszírozás részéhez annyira nem értek... :cry:
37. héthez képest tényleg pici a baba :cry:
Miért nem adják ki anyukához? :roll:
Melyik ez a "humánus" kórház?

Bobóka
Niki baba nagyon jó védett helyen van :wink:
Vendég
 


Brumi,ez nagyon fincsi kaja!!!!!!Nyáron én szoktam csinálni,csak joghurtos önetet meg kenyér nélkül,A cézár salit egyenesen imádom,na persze megbolondítva egy kis paradicsommal.
ez a pár hét hamar eltelik.sütit sütök ma,apának teljeskiörlésű lisztből,édesítőporral-így nem hízlal nyugodtan eheti,és gondolom a cukrának is jót fog tenni,bár azzal nincs gond.

Floranan,CSOKIBABA NAGYON ÉDI.Biztos nagyon szép baba lesz!!!imádom a félvér gyerekeket,bocsi mindenkitől,de szerintem ők mindig nagyon szépek,hanem a legszebbek(azon kívül hogy mindenkinek a sajátja a legszebb)egészséggel meg nem lesz gond!!!

Én hallottam már ilyeneket Erika,és én is azon a véleményen vagyok hogy igyekeznék mindenképp bejutni,és megtiltanám a tápszert,ha lenne elég tejem.

sutimano76
 
 


[quote="peppino"]K írta:peppinoöszi Floranan a választ! Nagyon édes kisfiú Csokika, klassz lett a felvétel!! 4D-vel készült? Mi lesz végül a neve?? Remélem ez a béltágulat hamar elmúlik!


Köszi!
Igen, 4D volt!!
Márk Ébano lesz a neve, ebben sikerült kiegyeznünk :D

floranan
 
 



Bibi: Teljesen igazad van, hogy az lenne a normális, ha ki-be lehetne menni a babákhoz, vagy ott ülhetnél, amennyit csak akarsz, de ezt szerintem egy ilyen helyen szinte lehetetlen kivitelezni. Olyan helyen, ahol nem csak kis súlyú, hanem nagyon súlyos állapotú babák is lehetnek. És te hiába is vernéd az ajtót vagy csinálnál balhét, akkor sem nyitnák ki az ajtót. Hazavinni egy ekkora babát pedig saját felelősségre sem lehet.

Amikor a Sote-ról átkerültünk a Péterffybe, ott annyit javult a helyzet, hogy ha éppen nem vizsgálták őket vagy nem volt valamelyik babával gond, akkor szinte bármikor bent lehetett lenni. De ott pedig már súly szerint voltak elkülönítve a babák, Andris a nagyok közé tartozott.

Szóval, remélhetőleg ebben a dologban is változik majd a szemlélet.

Kép

Kép
hgrita
 
 


[quote="hgrita"][ írta:hgritab]Bibi: Teljesen igazad van, hogy az lenne a normális, ha ki-be lehetne menni a babákhoz, vagy ott ülhetnél, amennyit csak akarsz, de ezt szerintem egy ilyen helyen szinte lehetetlen kivitelezni. Olyan helyen, ahol nem csak kis súlyú, hanem nagyon súlyos állapotú babák is lehetnek. És te hiába is vernéd az ajtót vagy csinálnál balhét, akkor sem nyitnák ki az ajtót. Hazavinni egy ekkora babát pedig saját felelősségre sem lehet.

Amikor a Sote-ról átkerültünk a Péterffybe, ott annyit javult a helyzet, hogy ha éppen nem vizsgálták őket vagy nem volt valamelyik babával gond, akkor szinte bármikor bent lehetett lenni. De ott pedig már súly szerint voltak elkülönítve a babák, Andris a nagyok közé tartozott.

Szóval, remélhetőleg ebben a dologban is változik majd a szemlélet.


Rita: nekem a fő gondom a TÁPSZEREZÉSSEL van ... ha nincs igény szerinti szoptatás, akkor nincs elég tej ... tehát, ha nem akkor eteted, amikor kéri, akkor egyenes út vezet ahhoz, hogy nem lesz elég tej ... ez a szomorú az egészben :( ... és a normális dolog az nem a ki-be járkálás lenne szerintem sem, hanem az, hogyha az egészséges, bár kis súllyal született babákat elkülönítenék a súlyos állapotú babáktól ... persze, ne osszam az észt, mert nem voltam ilyen helyzetben, de ez a tápszeres dolog akkor is felháborít, nem tehetek róla: nem elég szegény babának, és mamának, hogy így kellett megérkezzen az a csöppség erre a világra, elveszik tőlük az egyetlen természetes dolgot, amivel kicsit könnyebbé lehetne tenni ezt a helyzetet a kicsinek is és a maminak is ... mármint a vigaszt nyújtó szoptatást, erre értem ...

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Sziasztok!

Floranan, nagyon szép baba és nagyon jó lett a kép. :)

Brumi ha így haladsz, nem lesz gond. Nagyon jól néz ki az ebéd! Éhes is lettem.

Erika, ez tényleg felháborító! Ezt már több helyről hallottam és engem is főleg a tápszerezés zavarna. De a randszer is borzalmas.
bex13
 
 


Kép
Vendég
 


Ha az a baba nincs inkubátorban, akkor nem a nagyon betegek között van. Oda miért nem engedik be az anyukát? Vagy miért nem adják anyukának ki?
És ha anyuka fej, a tejet nem adják a babának?

Mondjuk, ilyen kicsi babáknál gond lehet, mert szopi közben nagyon kifáradnak, nem esznek eleget, általában kell cumisüvegből pótolni...
Vendég
 


Igen, ez egy ördögi kör. Mivel ritkán van szopi, nincs inger, nem termelődik annyi, amennyi kellene. Tápit jóllakott baba hülye lenne szopizni, ha könnyebben is hozzájut a kajához.
A lényeg azon van, hogy mindenkinek más az érdeke. A kórházban az a baba csak 1 az 100 közül és azért hízlalják táppal gyorsan (mert szopival lassabban menne), hogy minél hamarabb kiadhassák.
Az anyukának az a baba a saját tulajdon gyereke, a többi 99 nem számít, így nyilvánvaló neki az lenne a jobb, ha a babája minél többet legyen vele. Pláne, ha egészséges, csak pici.
Ráadásul nem elég, hogy hirtelen kikapták az anyapociból, még a nap 24 órájából 22-őt egyedül tölt. Tudom, első az egészség, meg fontosak a szabályok, ezt nem vitatom, csak a kockafejűséget nem értem...

Kép
arvaerika
 
 


Tápi= tápival teletömött

Kép
arvaerika
 
 


Jó reggelt!

Boboka, nem lesz baja picúrnak a köhögéstől, egy bkv busz jobban tud rázni, mint egy köhögés. :wink:

Erika, nem semmi a történet. :( De hogy így csaljanak, mert akkor többet kap a kórház....eszméletlen.

Brumi, hát te is karcsú leszel a szülés után 160gr-os diétával.

Most olvastam az augusztusiaknál született egy baba. Nem lett pici.

Fog valaki a Péterfyben szülni rajtam kívül?

Mellszívót vesztek?

Kép
kata05
 
 


Jó reggelt!!

Lááááányok, ezt meg kell nézzétek :D :D A dvd-ről csináltam!

Ásít a kisfiam, utána meg jól megmutatja :lol: :lol: :lol:
Az új rokker-generáció :lol:

Kép Ásít

Kép Rokker :D

floranan
 
 


Floranan
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!

Mabe, Kata, köszi :)
Szegény Niki már biztos megszokta, három napja fél percenként izomból dübörög neki a krák-krák :)
Rendesen izomlázam kezd már lenni pociban 8)

Floranan, Csokika a kis rokker :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Floranan, nagyon jók a képek kis csokiról! :D

Kép
kata05
 
 


[quote="kata05"]
írta:
kata05Most olvastam az augusztusiaknál született egy baba. Nem lett pici.




Apuka tett fel képeket is!
Délutám meglátogatom őket :lol: :wink:
Vendég
 


Bibi kérdezte pár napja tőled, de lehet h pont nem vetted észre... talán most:)

[quote="móka:)"]
írta:
móka:)BibiEgy kis ebay továbbképzést szertnék kérni tőled!!

Van egy ismerősöm Londonban, s aug. végén jön haza, ez csak azért jó, mert nem kell külön azt is figyelnem, h M.o-ra küldenek-e..
SZóval, ha megrendelem, licitálok rá, s az enyém,akkor szerinted mennyi a kiszállítás?! Főleg így, h Londonba megy? Tudtnak időpontot mondani, h mikor érkezik a csomag? vagy a postára kell elmenni érte?
( ezt a későbbiekre is kérdezem, mikor már ide rendelek, mert engem nehezen szoktak otthon találni, mondjuk ez biztos változik a babával majd.. )

És, ha regisztrálni akarok, akkor elég egy dombor nyomott kártya, vagy van más extra ami kell még?
öööööö. hirtelen ennyi jutott eszembe!!
KÖSZI Előre is a válaszokat!!


Kép

Kép
móka:)
 
 


kérdezte=kérdeztem

Kép

Kép
móka:)
 
 


Floranan, nagyon cuki CsokiBAba!!

Bobóka, jobbulást!:))

dorka, kitartást a kórházhoz :? de megint olyan jó lesz , mint múltkor.. sok kis bébivel találkozhatsz most is:):D

Augusztusi baba :D :D
hihetetlen , hogy már itt tartunk.. egyre jobban megyünk bele a finishbe :shock:

Kép

Kép
móka:)
 
 


Móka!

Neked akartam írni, ezt találta a férjem:
http://global.ebay.com/
Ezen az oldalon találsz egy általános tájékoztatót az Ebay-ről, magyarul!
- a kiszállítási díj a postázási címtől függ, ezt sokszor megadják az eladók, ha nem, akkor rá kell kérdezni. Lehet olyan is, hogy ha több árut veszel ugyanattól az embertől, akkor nem kéri el többször a postadíjat, hanem "összecsomagol", (Ez angolul: combined shipping.) és semmit vagy csak egy részét kell az eredeti postadíjnak kifizetni a 2., 3., stb. árunál.
- kiszállítási idő postafüggő. Általában megadják, hogy mivel szállítanak (ez általában a postadíjnál szerepel), és ott viszont meg lehet nézni, hogy kb. hány nap, míg odaér. Van, akinél lehet választani is, hogy mivel küldje (és ahogy itthon is, ha sima posta, az olcsóbb, de lassabb is, mint egy futárszolgálat). Itthon minden úgy történik, mint bármelyik itthoni áruval: posta hozza, akkor ha otthon talál, akkor megkapod, ha nem értesít, futár is megpróbál elérni. Egy esetben lehet más, ha vámoltatni kell. Időnként előfordul, hogy az eladó úgy küldi az árut, hogy kapsz mellé egy követési számot, akkor még pontosan követni is lehet, hogy épp merre jár, mikor érkezik.
- az angol postát nem ismerem, Amerikába mi már kértünk úgy, hogy mi vettük, oda egy címre szállítattuk, aki hazahozta. Ott nekik kivitték házhoz. Gondolom Angliában is így működik. Futárszolgálat meg tuti házhozviszi (pl. UPS).
- A Ebay regisztrációhoz nem kell semmilyen kártya.
- Fizetni én PayPal-lal szeretek, erről olvashatsz a fenti címen. A PayPalhoz kell egy bankkártya, de ott sem követelmény a dombornyomott. Előnye, hogy biztonságos, és ha a tranzakció nem jön össze (nem érkezik meg az áru, de kifizetted), akkor módod van arra, hogy visszakapjad a pénzed (persze vannak szabályok, hogyan kell akkor eljárni). Itt nem kell szórakozni az utalással, bankszámlámlákkal... Olyan, mintha boltban bankkártyával vásárolnál, hétvégén is tudsz bármikor azonnal fizetni (és ugye minél hamarabb fizetsz, annál hamarabb postáznak).

Más: elég nagy leárazások vannak a Tescoban ruházati dolgokból. Nem csak nyári, és nem csak baba, hanem gyerek és felnőtt is. Érdemes benézni szerintem (vettem fehérneműt, ami pont jó lesz a szüléshéz, de a babának pulcsit, kocsicipőt, stb.)

Bocs, hogy másra nem regálok, de rohanok, sütök palacsintát a csapatnak....

Astrid

Kép
astrid
 
 


Mabe, megnéztem, szép baba, gratula a barátnődnek! Természetes uton jött?

Astrid, tegnap én is bevásároltam a tescoba. Hálózsák 3700-ről 1850-re volt leértékelve, vettem kiszoknit, meg "tutyit". Jó palisütést!
Ja és voltak olcsó bugyik, 3 db 500-1500 között.

Kép
kata05
 
 


Sziasztok Kismamik! :)

Megérkeztünk épen egészségesen, frissen, üdén és kipihenten haza :) Csuda jó nyaralásunk volt, szuper idővel /egy nap volt rosszabb idő, de akkor Debrecenbe mentünk az élményfürdőbe, szóval mindenkinek ilyen tökéletes nyaralást kívánok!

Visszaolvastam a termelést, de úgy elment az idő, h most nem is tudok reagálni semmire :oops: Gyorsan sütök valamit ebédre /11kor reggeliztünk :oops: :lol: / s aztán ha nem bánjátok mutatok pár képet :)

vicger
 
 


BOCSI A BETOLAKODÁSÉRT!

Bergon Bolygók II. Á. LUX 2 funkciós bolygókerekes babakocsi. Vízszintesre fektethető, ezért újszülött kortól kiválóan használható, állítható a háttámlája, sportkocsivá alakítható. Mindkét irányból tolható, a tolókar magassága állítható. Nagy tárolózseb a kupolán, ill. hatalmas alsó tárolókosár oldalán cipzározható, így könnyebb ki ill. bepakolni. Lapra csukható, első kerekei bolygósíthatóak illetve fixálhatóak, kupoláján zippzározható szellőző ill. kukucskáló található. A legjobban téliesíthető babakocsi.

Tartozékok: téliesített vastag lábzsák, melyen egy zippzár található, így nem kell mindig levenni a babát könnyen ki tudod szedni. Kapaszkodó, esővédő, napernyő, szúnyogháló.

20.000.- (Új ára: 48.000.-)

A babakocsi téli születésű babáknak tökéletes, én nagyon szerettem, de nekünk már elég egy kisebb kocsi is.

Kerekei villám gyorsan levehetők, megkönnyítve az utazásnál vagy ha saras kerékkel nem akarod bevinni a lakásba.

Ha valami kimaradt kérdezz!
Kérdezz bátran!

Postázást nem vállalok, személyes átvétel Újpesten a STOP-SHOP-nál, vagy Gödöllőn lehetséges.


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Vicger
Itt jártatok az Aquaticumban? Majdnem a szomszédságában lakunk...
Vendég
 


Mabe, gyanítom igen, ott :) Gondoltam Rád, de "sajna" net sem volt, s telószámodat sem mentettem el, nem gondoltam, h Debrecenben kötünk ki ;) Régen voltam itt, kb 20 éve, de lehet, h csak 15. Nagyon tetszik a város, csoda szép...

S akkor pár kép



Kép

Vicámat nyakon illetve képen csapta egy nem várt hullám. Ati pedig egyelőre a kezemből ilyen bátran szemlélődő, kellett vagy negyed óra, amíg megbízott a vízben, hogy nem fogja bántani ;)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

rocsóztunk a Tisza-tavon, jajjj de nagyon jó volt!!! elkapott bennünket egy zuhé is, élveztem nagyon!!! :D :D :D

A többi kép egyelőre a gépen, illetve a blogban van még, majd teszek fel a picasára is.

vicger
 
 


Na, majd jövök, lejárt az x.edik mosás /pedig ott is mostam :shock: / megyek teregetni, s letenni az apró-s nem apró népet aludni.

vicger
 
 


Vicger
Jók a képek :lol: :wink:
Vendég
 


Floranan!

Csokikép :D

Vicger!

Örülök, hogy ilyen jól sikeült a nyaralás, remélem te is feltődtődtél kicsit!

Mabe!

A székesfehérvári kórházról írtam...

Kép
arvaerika
 
 


De nagyon eltűntetek...

Floranan,
nagyon édes kicsi fiatok van! Gyönyörűséges, s szerintem a nózija külön cuki!! :)

Hasszorítós bugyi: nekem van, Anita /b@zi drága :evil: / viszont tényleg jó! Arra figyelni kell, h felgyorsítja, s dúsítja a vérzést, mivel szorítja a hasat, úgyhogy az átlagosnál 3x gyakrabban kell a betétet cserélni. Én a második naptól hordtam, természetesen bugyira felvéve.

Eldobható bugyik: szerintem jók, most a corában vettünk még a télen, akciós volt. állítólag a Tena hálós bugyija nagyon szuperek, nem tudom, olyanom nem volt :)

Betét: inkább legyen maxi, mint 5percenként szétázva csere. Nekem szükséges volt a gigabetét, hiába utáltam, az jobban zavar és feszélyez, ha elázom. Nem tudom, lehet h szülésszám emelkedésével nő a vérzés mennyisége, lehet, h hülyeség, arra meg már nem emlékszem, h Vicánál mekkora betétet vettem. Gergőnél maxit, bár nem Tenát, Atinál Tenát, mert ezt ajánlották és tényleg nagyon jó. /na ez most jó zagyva/

mosószer
: arielt használtam a babáknál is, és sensitive öblítőt, nem volt semmi gond. De nincs garancia semmire sem, akkor is lehet allergia, ha a legökóbb cuccot vesszük, s arra is van ugye példa, h akár a higiénia teljes hiánya esetén is egészséges a kölök, mint a makk. Totál csemetefüggő, figyelni kell a babákra és reagálni ;) mint mindenben ;)

textil- avagy tetra pelus: hát valóban hiánycikk a jó minőségű pelus... amik a teszkóban vannak, elmehetnének szúnyoghálónak... Pedig nekem is kell venni legalább még 20at.. és kifogót is, ami volt, az elkopott /10 éves/


Cukor: Bibi nagyon sajnálom, h rossz lett a cukrod! :( Kitartás, drukkolok! viszont nádszál karcsún távozol a szülőágyról ;)
Egyébként tényleg rizikófaktor a várandósság előtti súlytöbblet, én is parázok miatta, de hétfőig boldog tudatlanságban lebegek... ugyanis egyszerűen nem tudtam elérni a védőnői tanácsadót telefonon egy héten keresztül. grrrrrrrrrr.

Anna: ügyes vagy! otthon szülés: én is megértem mindkét oldalt.. elítélni meg aztán végkép nincs sem oka, sem joga senkinek senkit... Biztos vagyok benne, h a legjobb döntést hozzátok meg!

keményedés: Dorka nagyon drukkolok, h ne kelljen bent feküdni a kórházban sokáig! De tényleg jogos a kérdés: mi a csuda miatt diétázol?????????????

Nekem is sokat keményedik mostanában a poc, ma egyenesen frászt kapok, mert ahogy felállok ülésből, egyből bekeményedik, s fogalmam sincs, h miért... Ráadásul Ati ma szabályosan rávetődött a pocakra, nem esett jól....

Nekem szerintem brutál fájásaim lesznek, legalábbis ami gyakorló fájások, keményedések vannak, abból ezt a következtetés vonom le, mert van, h könnybe lábad a szemem az erősségétől... :roll:
Holnaptól napi két-három magne b, mára már nem maradt, s nem volt kedvem 3 gyerekkel shoppingolni...

Atesz most már nagyon óv és véd, aggódik értünk, mintha benne lenne a félsz, h hamarabb jön Luca. Remélem azért a szeptembert szépen megvárja, végül is megbeszéltük a 18.-át :)

Ami nagyon fura tünet nálam, az a reggeli émelygés visszatérése... egyszerűen nem értem :shock: :shock:

Az éjszakai alvás továbbra is kósza ábránd... vagy a szeméremcsontom fáj, mint az őrült, vagy Luca indul be, vagy egyszerűen nem tudok elaludni... Ez már kb 2 hete van és már nagyon unom...

diéta: nyaralás alatt feledésbe merült, bevallom töredelmesen... azért majd igyekszem újra felvenni a ritmust, s addig még nálam is befigyelhet egy ch diéta.. soha nem lehet tudni, ugye...

Mindezzel együtt tök jól vagyok :)

vicger
 
 


Erika!

Nagyon drukkolok, hogy a baba mihamarabb kikerüljön onnan. Én nem értem ezt az egészet, hisz alig koraszülött, és csak kis súlyú... A legrosszabb, hogy még tanácsot se tudnék adni, mert fogalmam sincs, mit tennék, és a férjem sem tudott mit mondani rá (megkérdeztem :D), de az biztos, hogy 4 olyan gyerek után, akit 6 hónapos koráig kizárólagosan szoptattam, nagyon kiborulnék. És nem a tápszer miatt, hanem azért, mert tehetetlen lennék!!? És nem tudnak meggyőzni róla, hogy ennek így kell lennie. Mert az esetleg rendben van, hogy szopizzik, kifárad, és akkor utólag kap pótlást, mert az emebr megérti, hogy az könnyebb neki cumiból és gyarapodnia kell, erősödnie. De akkor is ez a sorrend, és nem szabadna, hogy gátja legyen a szopinak vagy legalább a próbálkozásnak.

Mabe!

Ilyen kedved volt reggel, mint ennek a zöld szőrmóknak? :D:D Mert akkor holnapra jobbat! :)
Hogy van a korábban érkezett augusztusi baba?

Kriszti!

Jók lettek a képek! :):)

Boboka!

Hogy vagy, köhögésed? Csillapítod, ugye?
És utólagosan is nagy ölelés mára! :(

Astrid

Kép
astrid
 
 


:) Köszi Astrid :)

A mai nem alvásomnak is meg van az oka: lagzi van a szomszédban, és hallhatóan nagyon jól érzik magukat ráadásul csukott ajtó mellett zavaróan hangos !!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Szerintem lassan kiborulok :twisted: :twisted: :twisted:

Ja, nem is mondtam: gyomorsavam nekem is brutál van mostanában... és mindentől. Tegnap quamatel-t vettem be, a renni nem használt.
Atival bevállt a pattogatott kukorica, most még azt nem próbáltam ki :)

vicger
 
 


Kép
Vendég
 


Erika
Amikor ilyeneket olvasok, nagyon szomorú leszek. :cry:
Volt nekem egy nagyon jó szakmai oktatóm...mindig az jut az eszembe, amit a legelső órán mondott: "Mindenkinek, aki eü. pályára készül, megy ki kellene próbálni, hogy milyen érzés 1 hétig ágyban fekvő betegnek lenni. Mindjárt másképp állnának hozzá a betegekhez!"
És vannak dolgok, amikhez nem pénz, hanem odafigyelés, empátia kell. És ez is az.

Vicger
Vigyázz magatokra!
Erős keményedéseknél érdemes orvossal konzultálni! Lehet, hogy egyéb gyógyszer is kell, nem elég csak a magnézium.
(Nekem pl. nagyon bejött a Diaphyllin)

Astrid
A barátnőm kislánya a helyzethez képest nagyon jól van. Nincs inkubátorban, kiadták anyukához. Próbálkoznak a szopival, de kap még cumisüvegből is kaját.
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!

Elfelejtett kisütni a nap...

t-pk
 
 


Szép jó reggelt!

Remélem nektek csendesebb volt az éjszakátok, mint az enyém... Reggel fél hatig üvöltött a zene, és a lakodalmas nép, már azon filóztam, h kihívom a yardot :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Mindezt csukott ajtó mellett /erkélyajtó/ s nem csak, h hangzavar volt, de még dög meleg is. Úgyhogy "frissen és vidáman" keltem ki az ágyból reggel :evil: :evil:

Mabe, fogok beszélni dokival, remélem még 3. előtt sikerül elérni.
Tegnap már egy kicsit megijedtem, lehet, h lassan összeszedem a kórházi cuccost...
Örülök, hogy barátnőd és babája jól vannak! nagyon édes kicsi baba, megnéztem, csodaszép! :)

T-pk én nem bánom, ha nem bújik elő, így is iszonyat fülledt, meleg az idő

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?